KOČKY: Melíšek (2)

Ahoj lidičkové Zvířetníkoví, tak jsem zase tady! A nebyl jsem tu teda hodně dlouho. Osobně, jinak s vámi všemi jsem pořád! Panička tedy už o mně občas píše do diskuse, ale abych to uvedl na pravou míru, tak jsem si dovolil trochu tady oponovat! Ona je totiž tak trochu umpumprdentlich, jak jsem se stihl tohle krásné a typicky české slovíčko naučit.

Tak třeba mně pořád pozoruje. To je fakt děsný, pořád mi kontroluje hovínka a „čůrací karbanátky“ v záchůdku, ouška, málo jím, moc jím, málo piju, moc piju, osahává mi čumáček, jestli nemám teplotu, když mne hladí, tak mne osahává celého taky, jestli nehubnu, když málo papám a abych moc nepřibral na pupíku, když se večer nacpu, připadám si jak pacient chorého psychopata.

No, měl jsem jít na tu kastraci, jak tomu říkají, netuším, co to je, asi nic příjemného, ale já jsem takový trpělivý a většinou veta docela dobře snáším – jen tuhle jsem paní doktorce prokousnul malíček, o tom už jsem ale asi mňouknul. Neuměla to se mnou, tak jsem se ohnal a bylo to. Vám by se líbilo, kdyby vám strkala divnou věc do zadečku, hnala se na vás s injekcí a ještě k tomu vás držela jako vycpanou ponožku?

A představte si, že ta pipka neměla v ordinaci ani kousek náplasti, aby si to přelepila. Hudrala cosi o tom, že mne panička nedrží, ale ta se ohradila, že když se nenaučila zacházet se zvířetem tak mírným, jako jsem já, tak jak zvládne agresivního psa a co teda dělá ve veterinární ordinaci, a když, tak ať léčí jen rybičky! Ty nekoušou! Docela jsem se na tom nerezovém stole bavil. Teda než mi píchli tu injekci!

A pak jsem jednoho dne začal potřepávat hlavičkou a drbat si ouško. Tak jsme jeli znovu. A byl tam pan doktor, ten byl fajn a hlavně to se mnou uměl. Vzal mi vzorek z oušek na sklíčko, ale ani se nemusel moc namáhat s nějakým zkoumáním a zkonstatoval, že mám svrabíka v ouškách. Panička mi předtím pilně ouška čistila, ale nezabralo to, a když viděla, co mi z těch oušek vytáhl, jak ty vatičkové tyčinky byly černé na koncích, tak to s ní málem seklo!

No, dostal jsem za krček Stronghold a kapky do oušek a bylo zase po kastraci. Mně to teda nevadí, já si voním pěkně, ale panička už toho má nějak plné zuby, když náhodou se neudržím. Občas si totiž musím třeba novou podložku v pelíšku označit, že je moje, no ne? Ona mi to furt bere a pere a mně to taaaak pěkně voní!

Tak jsme chvíli kapali ta moje oušínka a pak nastal „Den D“- kastrace. Ach jo, kdybych aspoň věděl, co to je?! To jako, že už nebudu sedět na parapetu u pootevřeného okna a harašit, protože dole se ve dvoře špacírujou takový pěkný kočky? A voní mi! Jejda, ty voní! A potvory jsou to, provokujou, protože vědí, že na ně nemůžu!

To bych jim dal, to by bylo koťat v okolí! Tak si aspoň trochu ten parapet poznačím! No, jestli to bude tohle, tak radost nemám, ale zase na druhé straně – zklidním se a to bude taky príma! Tak já vám teď mňouknu, jak to všechno proběhlo!

Na 10.00 jsme byli objednaní, jenže operovali nějakého pejska, co ho porazilo auto, takže jsme tam seděli o hodinu déle! Byl jsem moc hodný, ani jsem nechtěl sežrat tu myš, co ji měla paní vedle na sedačce v krabičce. Ani ty 3 další kočičky, co šly na ošetření, mi nevadily. Jen ten pes mi neseděl, pořád mi v té malé čekárně cpal čenich do přepravky a chtěl se kámošit, ale já jsem syknul, seknul a odkázal ho pěkně do druhého kouta čekárny.

Pak nás zavolali, pan doktor mne zvážil, prohlédl celého kocourka, poslechl srdíčko a to už jsem klopil ouška a nečekal nic dobrého! První injekci jsem úspěšně vyrazil, takže málem uspala pana doktora! Druhou jsem teda dostal, musí prý jít do svalu, takže do stehýnka, docela to bolelo, strašně jsem se bránil, panička zdrápaná, sestřička zdrápaná, no ale moc mi to nepomohlo! Za moment už jsem nevěděl o světě. Probral jsem se, ale to už je další kapitola, teď pustím ke psaní paničku, já u toho nebyl duchem přítomen!

Tak já pokračuji místo Melíška. Kocourek se statečně bránil, ale ta druhá injekce zkrátka dopadla. Usnul skoro okamžitě. Po cca 20 minutách mi ho vydal pan doktor s náležitým „návodem na buzení“ a jeli jsme domů. Byl to pro mne strašný pohled na jindy tak veselé zvířátko s otevřenýma očima, vyplazeným jazýčkem, mrtvě ležící v přepravce, no, nějak jsem dojela a čekala, že za avizované 2,5-3 hodiny se začne budit! Nic se nedělo!

Po více jak 4 hodinách jsem to nervově nevydržela a zavolala do ordinace, že se mi to nelíbí, že už to trvá moc dlouho. Prý reagoval na narkózu velmi rychle, takže je předpoklad, že ji bude i hůř snášet a že se bude budit déle, ať prý nezmatkuji, ještě vydržím, volat mohu kdykoliv a kdyby byl problém, mám se sebrat a přijet! Mně se mezitím, jak jsem toho chudinku chundelatého pozorovala, přikrývala teplou dečkou, aby byl v teplíčku, honilo v hlavě, jestli ho nepředávkovali, jestli se vůbec probere…

Nervózní jak opravdová máma jsem lítala od přepravky k telefonu a sama sebe přesvědčovala, že nemám panikařit a zase volat doktora, že bude vše v pohodě až do té doby, kdy se Melíšek asi po 5 hodinách poprvé pohnul. Začal se motat z přepravky ven a hlavičkou bouchl o stěnu, takže jsem se vyděsila, že si ublíží a z přepravky ho raději vyndala. Taky jsem ho chtěla přiblížit k mističce s vodou, aby se napil. No, nebyl to dobrý nápad.

Mátožně, ale velmi rychle, zalezl pod pohovku až do nejzazšího rožku, těsně k topení. Já opět začala panikařit, co by se asi tak stalo, kdyby se bouchl o roh toho topení, až se bude snažit dostat ven, byl by to problém, pod pohovku nevlezu… Tak jsem spřádala katastrofický scénář, jak ji opatrně posunu, abych mu vytvořila více prostoru, položím jí na záda, sklopím tu část, která je určena jako úložný prostor, odtáhnu jí kousek od topení ke dveřím, Melíška vytáhnu…

Nedošlo na to, protože se sám mátožně zase vyplazil zpod pohovky, aniž by se nějak zranil. Vzala jsem ho opatrně do náručí a donesla k misce, HURÁ! Napil se a zďobl 2 kousíčky z kapsičky a hned vedle misek padnul a usnul, ale už měl zavřená očička. Přenesla jsem ho zpátky do přepravky, přikryla teplou dečkou a čekala dál, co se bude dít! Po 2 hodinách se vzbudil, už méně mátožně, ale stejně se motal jak opilec, vylezl sám z přepravky, šel se napít, zďobnout pár kousků z kapsičky, vylízat šťávu v misce a zase sebou práskl na koberec a usnul.

Přenesla jsem ho do pelíšku, přikryla dečkou, pelíšek jsem položila na zem, aby z něj nevypadl (je umístěn na nočním stolku, takže by si mohl ublížit pádem na zem) a nalila si panáka! Už bylo jasné, že nikam nepojedu. Takhle jsme pokračovali až do pozdního večera, spíš noci, tak někdy okolo 22.00 už si sám vylezl na pohovku a stulil se u mne a spinkal až do rána. On ano, já už méně, pořád jsem se budila a pozorovala ho, ale už bylo jasné, že je vše v pohodě.

Ráno jsem ještě zůstala doma a pozorovala ho, ale už normálně baštil, pil, použil záchůdek, všechno bylo v normálu, takže jsem mohla jít i do kanceláře. Musím se přiznat, že pro mne to bylo více stresující, nežli pro samotného kocourka!

Dneska, s odstupem mnoha týdnů, pozoruji tu změnu: žádné značkování, takže ani v kanceláři ani v bytě nikdo netuší, že je tam kocour. Melíšek je mnohem hravější, dříve si sám nehrál, teď loví myšky, míčky, vyhazuje si je do výšky a chytá je, honí špuntíky a cokoliv, co najde na zemi. Je mazlivý stále stejně, ale teď déle vydrží v náručí, to předtím moc nechtěl. Baští daleko víc, takže sice nepřibral, já z něj také nechci mít váleček, ale zmohutněl. Je na něm vidět, že mu to svědčí!

Vzorně používá oba záchůdky, doba, kdy dělal neplechy do postele, je pryč. Srst má černou, lesklou jako kdyby ho někdo potřel sádlem, a jen jsem se mu smála (když mne neviděl!), že vypadá jak opičák – měl dlouho vyholený zadeček a byl to fakt hrozně roztomilý pohled na to bílé kolečko!

Pokračuje Melíšek: tak panička vám to popsala asi dost barvitě, já bych teda tuhle část raději vynechal. Moc si toho nepamatuju, pořád jsem jen spal a spal, moc mi nechutnalo jíst, pořád mne něco tak divně bolelo, ale nebylo to nijak hrozné, dalo se to vydržet, ani jsem neplakal. Vůbec netuším, proč jsem to všechno vlastně musel absolvovat, no, asi panička ví, co dělá! Tuto epizodu svého krátkého kocouřího života mám teda za sebou, teď uvidím, co to se mnou udělá dál! To já zase něco mňouknu!

Nicméně jsem pro vás dneska připravil moc príma recept, ty briošky mi fakt chutnaly, nevím, jestli víc ty briošky nebo ta vnitřní náplň, ale ujídal jsem, ujídal. Ale nechám ho napsat paničku, umí to líp.

Panička:

BRIOŠKY S NÁPLNÍ:

70 dkg hladké mouky

10 dkg másla (rozpuštěného)

6 dkg cukru

5 dkg droždí

6 žloutků

¼ l mléka (může být i trochu víc!)

1 lžička soli

1 vejce na potření

Připravíme si kvásek z droždí, 1 lžičky cukru, trošky mouky a mléka, ze vzešlého kvásku a dalších přísad vypracujeme těsto. Je hodně tuhé, dělá se to dost špatně, musí být hodně dobře vypracované a „jít“ od mísy.

Dáme kynout cca na dvojnásobek

Na vále ještě důkladně propracujeme a vyválíme si „žížaly“, z těch buď uděláme houstičky, nebo ponecháme jako rohlíčky, případně i bochánky, necháme je oschnout a potřeme rozšlehaným vejcem.

Pečeme na pomaštěném plechu dozlatova cca při 180° horkovzdušné trouby

Melíšek: pak je panička po vychladnutí rozkrojila a plnila pomazánkou. Ty, co jsem ochutnal, byly jednoduché jako facka, ale chutnaly i kocourkovi:

Tvaroh, trocha másla, trocha zakysané smetany, nasekaný ananas a šunka, bílý pepř a vegeta –

 1. ten základ se opakuje a přidáme slitý naložený zelený pepř a sekanou ostrou klobásku
 2. základ se opakuje a přidáme strouhaný sýr a trochu prolisovaného česneku
 3. základ se opakuje a přidáme najemno sekanou červenou kapii a strouhanou nivu, lehce strouhneme oloupaného zázvoru
 4. základ se opakuje a přidáme hrubě postrouhaný nebo posekaný aromatický sýr, např. romadůr nebo tvarůžky taky nejsou špatné, v tom případě rozředíme trochou piva bez zakysané smetany
 5. základ se opakuje a přidáme ančovičky jemně sekané nebo utřené a zelenou petrželku
 6. kombinací s uvedeným základem a „co najdu v lednici“ nebo „co vydala špajzka“ jsou nepřeberné

 

Panička ještě dodává: briošky jsme jednou měli podle jiného receptu a do rána ztvrdly jak šutry. Tyhle vydržely, tedy – vydržely by, kdyby… A tvaroh lze nahradit Lučinou, pomazánkovým máslem apod., zakysaná smetana to jen lehce jakoby zředí, nemusí být, když ji nemáme, stačí pár kapek vody, k tomu aromatickému sýru či syrečkům je výborné pivo na lehké naředění.

Melíšek: tak dobrou chuť, já jdu na kapsičku JUNIOR s jehněčím. Nebo že bych si chroustnul granulku? Taky játrová tyčinka s droždím by nemusela být špatná, ještě se rozmyslím… ostatně – času mám dost!

Melíšek

Aktualizováno: 24.6.2010 — 20:24

98 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Se zpožděním chválím Melíškovo vyprávění a jsem si jistá, že v krátké době z něho bude pořádný macek. Nikdy jsem kocourka neměla, ale znám jich několik, kteří nejprve byli tací skoro neduživí klučíci, ale po kastaci se z nich v krátké době stali chlapi jako hora.

  Briošky vypadají velice chutně – my máme kombinaci anasu a šunky velice rádi.

  A ještě pro Krmiče k překladu. „There’s a Little Box of Pine on the 729″.

  Jak už napsala Matylda, tak ano, „Pine box“ většinou znamená rakev. To 729 může být buď číslo vězenské cely, ve které zemřel, nebo – 7:29 čas vlaku na který tu rakev naložili. Ale určitě to číslo je tam vybrané pro rým – „..box of pine on seven twenty nine“ (i při normální řeči se trojmístná čísla skoro vždyckky vyslovojí na dvakrát ..342 jako „three fotry two“ (a ne „three hundred forty two“).

  1. Ano, tak nějak jsem to z textu písničky taky pochopil.
   Akorát jsem čekal, jestli to nemá pro odborníky na folk nějaký speciální význam. Na webu jsem o tom kupodivu nic nenašel. A tam bývají věci, to se člověk poučí. Jako třeba
   co to znamená „Tie Me Kangaroo Down, Sport“ (ta písnička se mi vždycky moc líbila).
   A co teprve „Blue Tail Fly“ neboli „Jimmy Crack Corn“! Tam nabízejí odborníci spoustu různých výkladů a skrytých smyslů, co ten text vlastně znamená!

   Obě písničky, které jsem teď vzpoměl, vlastně patří taky do Zvířetníku, není-liž pravda? 🙂

   (Podotýkám, že Blue Tail Fly nazpíval kdysi česky Jan Werich, ale nikdy jsem to neslyšel, což je mi samému divné. Zato Johnny & The Hurricanes z toho udělali skvělý instrumentální hit s názvem „Beatnik Fly“. Jó, to byly časy.)

 2. P.S. Já vím, že je Melíšek moc roztomilý – ale ten dnešní skvělý připojený Mlsotník jste zcela zasklily, dámy. 🙂 Mám sto chutí ty briošky vyzkoušet, vypadají lákavě. Taky jeden recept na briošky mám a občas je dělávám, ale to jsou právě ty tvrdnoucí, musí se sníst hned.

  1. Ja jsem to aido nezasklila, lec peclive ulozila, jako vsechno, co Karolinka vari. A i jsem ji podekovala. 🙂

 3. Melíšku, moc ti to sluší a je vidět, že jsi milovaný kočičák, zase něco mňoukni. Karolíno, jak to vypadá se se Zrzínkem, už zase baští?, pořád na vás myslím.

 4. Však on Melíšek ví, že je chlupatou zřítelnicí oka své paní a podle toho se chová (inlove) Dobře jsi Karolíno udělala, že sis ho vzala a věřím, že toho rozhodnutí nebudeš nikdy litovat 🙂
  Jinak OT: Právě jsme se vrátili od veterináře, Berry dostala druhé očkování a přes delší čekání se chovala vzorně – narozdíl od minula 😀 S nadšením vlezla do čekárny, uvítala se se sestřičkami, pokusila se seznámit s každým psem, který prošel a nakonec si lehla pod židli a při čekání dokonce dřímala! Už má 7,9 kg a to je po těle (na svých 10 týdnů) vysloveně drobná – zatím roste víc do výšky. S panem doktorem se neprala, sem tam si zakňučela, ale jinak jsem opravdu žasla, jak samozřejmě se chovala. Myslím, že je to tím, že se už přece jen víc známe a ona mi víc věří – a to mě těší 🙂 Po ošetření jsem ji za odměnu vzala do kina 😀 Ve stejném areálu jsou totiž stáje (něco terapeutického, ale nevím, jestli pro lidi na koních nebo pro ty koně :O ) a v ohradách koně. tak jsme se šli na ty obrovské psy podívat. Berry jen seděla, fascinovaně hleděla a občas s rozmyslem couvla, aby se znovu posadila v bezpečnější vzdálenosti.
  Jinak hlásám, že zítra vyjde konečně pořádný článek o Blackberry – však vám to dlužím (blush)

  1. Zítra! Dede, co mi to děláš?! dostanu se k tomu až v pondělí!!! Dva dny budu lítat na Derby, v neděli večer dohánět resty. Kdybys to aspoŇ neinzerovala. Takhle trpím. Chudák já.
   A ještě ten mizera mě zkouší z počtů!! Nesnáším součty se sedmičkou

  2. se těším na ráno (nod)
   Krásně rostete… za chvilku ta kilíčka začnou naskakovat rychleji a tlapičky se nějak začnou zmenšovat… Prostě to tělo k nim doroste. A za pár týdnů budeš mít ze štěníka slečinku (inlove)
   Kino pro psy – móóc dobrý (chuckle)
   Pohlaď Kosatku II. a taky strejdu Kazana

   1. Ale ze ona Beruska ma tlapicky ohromne. Na jedne fotce mi prislo, ze snad ma sirsi a vetsi tlapky nez Kazan. To se bude strejda divit, co z te chlupatice vyroste. 🙂

  3. Jééé, to nevím, jak budu ráno stíhat 8-| . Povezeme mamku na prázdniny a pak se chystáme na pouť po několika středočeských křížových cestách. 🙂
   To já si asi budu muset přivstat. |-) Jeminkote, Ostružinko ježatá, co mi to děláš! (h) (wasntme) 🙂

    1. Já ti tak nějak nevím, Vave. Chlupatou (čti: plnou chlupů) zřítelnici oka svého jsem měl právě dneska ráno poté, co mi Célina vstala s obličeje 😀 Mohu říci – nic moc…

  4. Na zítřejší Berušku se moc těším – zcela výjimečně jsme doma 😀 , tak si ji doufám užiju (dog)

  1. Jiřinko (inlove) , to jsou ale krásní štěníci! (clap) 🙂 (h)
   Ještě jsem se nedostala k pořádné odpovědi, ale dneska písnu. (h)

  2. Štěnísci překrásní. A včera jsem posílala balíček, snad dneska, ale spíš až v pondělí ho budeš mít doma.

 5. Melíšku, klučíku černý šikovný, krásně jsi to napsal, moc pěkně se to čte… tak to tvé vyprávění hladí jako kočičí tlapka po člověčí kůži .

 6. Melichu, Melíšku, kočkoure mazlivý, díky za hlásání z tvého království. A paničce se nediv, že je taková pečlivka. Má tě ráda, jsi její splněné velké přání, víš? Víš. Tak se všichni spolu mějte hebce a tlapičkově, a zdávi zůstávejte.

  Karolíno, briošky kopíruju – to by mohlo mít úspěch, vypadají skvěle.

 7. Všem díky moc za ohlasy. Další budu, bohužel, číst až v neděli večer. Teď musím odjet a už se k počítači vracet nebudu. Přeji všem krásný víkend plný pohody a (sun), všem (dog) (cat) ať si prohřívají kožíšky, já jdu pracovat s (rose1) (f) , aneb hola hola, zahrada volá! (wave)

  1. Milá Karolíno, vítám zpět tebe i Melíška. Je to krásný kocourek a krásně to všechno namňoukal. Doufám, že tu teď budeš moci být častěji.

   1. Kocourek je pěkný rošťák, kousat a škrábat, když má dostat injekci o dobrém vychování moc nesvědčí. To náš Ferdík, to je jiný frajer! Loni mu vyndavali ze zad brok ze vzduchovky a protože mu bylo 19, nemohl dostat narkózu, ani lokální anestezii, takže bez umrtvení. Pan doktor musel nastřihnout kůži, vyčistit ránu od hnisu, brok najít a vyndat, aplikovat antibiotikum a ránu zašít, to vše bez narkózy a umrtvení! A kocourek nejen že držel a neprotestoval, ale když zákrok skončil, začal vrnět a panu doktorovi olízl ruku. Ten váš je ještě mladý, možná, že časem také přijde na to, že pan doktor pracuje pro jeho dobro. Ten náš už to ví dost dlouho, když mu byly dva roky, srazilo ho auto a tříštivá zlomenina stehenní kosti se musela sdrátovat a po šesti týdnech pod sádrou drát operativně odstranit. Kočičour si nejspíš uvědomil, o co šlo a od té doby jsme s ním u veta nikdy neměli sebemenší problémy. Nadšený z ošetření sice není, ale doktora i sestřičku respektuje a nikdy nedělá problémy, zejména, když je úkon skončen a je mu dovoleno vlézt zpátky do přepravky. Jediné, co nesmíme je, říci mu, nebo i jen pomyslet na to, že by měl jít k doktorovi, v tu ránu zmizí a objeví se pět minut po tom, co ordinace končí.

    1. Ferdových 20 let mi dává naději, protože našemu kočkourovi bude v srpnu 14 let a doufáme, že ho budeme mít ještě hodně dlouho. Ale je to všechno individuální. Jeho máma se o dva měsíce nedožila 13 let.

     To Karolínin Melíšek má před sebou ještě celý celičký život. (h)

     1. Kočku – rekordmana mají v Anglii, údajně už má za sebou 36 let života. Ferdíkovi hádal vet při loňském očkování max. 9 let, (to mu bylo 19), takže to vypadá, že si s námi bude povídat ještě dost dlouho. A ukecaný je víc, než celá poslanecká sněmovna! (A zcela určitě i chytřejší).

  2. Pěknej Melíšek. Myslím, že k sobě pěkně pasujete. Jen tak dál. A podrbej ho, černouška naleštěnýho. Že on háže prasátka?

 8. Mohl bych něco naprosto OT?
  (Vím, že tady chodí překladatelé i obyvatelé USA.)
  Jak byste přeložili do češtiny:
  „There’s a Little Box of Pine on the 729“
  Je to název písničky a věta, kterou začíná refrén. Text se dá snadno vyhledat, takže jistou představu mám, ale přece jenom – jak by ta věta měla znít (doslova) česky?

   1. Bez souvislostí je to o ničem, ale nemohla by to být borovicová krabička na 729 (číslo něčeho? domu? ulice? silnice?)

    1. Tak fajn, našla jsem si to. Je to rakev. Ta písnička je o klukovi, co umřel ve vězení. A v textu je 7: 29 nebo 7, 29.

     1. Zrovna jsem chtěla napsat, jestli to není truhla z borovice (ve smyslu rakev) v čísle 729. A ono jsem se trefila.

      1. Tedy aby to nevypadalo, že se vytahuju když jsem přečetla řešení. Uvažovala jsem a (jako obvykle) ještě než jsem četla pokračování diskuse. Mám takový matný pocit, že spojení „borová truhla“ jsem někde četla nebo slyšela. Ale stopa v mozku je jen velmi matná.

    2. Ten text jsem si našla, ale co tam znamená to 729/7:29/7,29 netuším. Hana nebo Marička by to nevěděly?

  1. Hele, muj manzel je ziva studnice a encyklopedie americkych pisni a primeru v nich pouzivanych. Ale zrovna ho nemam po ruce. Na vyznam 729 se zeptam, ale bude to az vecer naseho casu, takze kouknout zitra pod Berrynku Ostruzinku a budes tam mit OT. Mel by to byt jeden z prvnich prispevku, protoze po pulnoci ceskeh casu zas tak moc lidi nepise.

 9. Karolíno, jste s kocourkama parádní trio. A Melíškovi to na fotkách moc sluší, děsně mi připomíná našeho Čerta. A ty se o kocourky neboj, jsou to šikulové a uvidíš, co všechno tě naučí. 😀
  Recept předám MLP, mám dojem, že by to mohlo mít úspěch. (y)

 10. Karolíno a Melíšku, ještě máte s vyprávěním nějaké resty 😉 . Ať je vám společně krásně (inlove) . A pište!

  Je fakt, že u koček vypadá na pohled narkóza hůř než u psů. Bezvládné tělíčko a vytřeštěné skelné oči… Ale kastrace u kluků je rychlý zákrok s malou rankou, brzy jsou fit a ušetří to je i páníky mnohého 🙂 .

 11. Všem Ivanům, Ivánkům, Váňům a podobně a všem, co slaví něco jiného přeju hodně zdraví, zdraví, zdraví, pohodu a trošku toho štěstíčka.
  Dnešní astrofotka stojí za to, chtěla bych mít mnohem větší monitor 😀
  http://www.astro.cz/apod/ap100625.html
  A specielně přeju všecko nejlepší malé Helence, nejnovějšímu zvířetnickému miminku. Hodně moc zdraví a odvážné vykročení do života!
  (f) (sun) (h) (cat) (rose1) (heidy) (dog)

  1. I já přeju všem Váňům a Ivanům (včetně těch za duhou) krásný svátek. (y) (h)

     1. (h)
      Nedávno jsem listovala Tojefukovinami. Je to moc krásné, co Tosca pro Martínka i nás všechny udělala. Myslím, že to bylo někde uloženo – já jsem si to tehdy stáhla do počítače.

  2. Jo jo, tak ještě blahopřání Ivanům, těm zde i tam… (rose1) Veram, ta fotka je úžasná, taky mám jen 17″ plivátko, ale i tak…

  3. Možná je někde nějakej zabukista, ale mávám hlavně za most (h) . Taky na něj hodně vzpomínám – asi nejvíc takhle v létě (u)

   1. No, ještě jeden Ivan je ve Zlíně, ale to jméno prý nemá rád, a tak si říká jinak.
    Já těm svým dvěma (včerejšímu a dnešnímu) oslavencům nakoupila knížky, aspoň se zabaví, mj. i dnešního oslavence Klímu – Moje šílené století, už se na to těším, až si to přečtu po nich.

 12. Karolínko a Melíšku!
  To je super hlásání z kocouřího bytečku (chuckle) ! Vůbec se ti nedivím, že jsi byla trošku pryč z toho, že se Melda neprobouzí – když si vzpomenu, jak vypadal Zikmund – a to šel z narkózy téměř hned po zákroku a vůbec nechtěl ležet a pohybovat se na zemi, ale furt se šplhal aspoň na stůl k počítači a vypadal jak opilý horolezec – já nevěděla, jestli se mám chechtat (vypadal fakt srandovně) nebo natahovat kolem něho záchrannou síť.
  To Toya své narkozy prožívala klidněji – sice jsem ji musela zabalit do teplé deky, ale prospala se do večera a pak se hezky vyvenčila venku a už byla O.K.
  Takže i v tomto je každý jiný (nod) (zrovna cestou do práce – na kole – jsem přemýšlela, jaký je rozdíl mezi psí a kočičí šelmou).

 13. Milá Karolínko (inlove) , Tvá starostlivost je dojemná. Člověk se nad ní musí drobně usmívat, protože je něžná a láskyplná. A Tvůj Melíšek to víc moc dobře. A proto taky z něj vyrostl něžný a láskyplný kocourek, který Ti dovede dát najevo, jak Tě má rád. (h)

  Vím, že okolnosti, které Tě nakonec dovedly k rozhodnutí splnit si dávnou touhu a přání, byly hodně složité a bolestné. Ale myslím, že i když jsi hodně ztratila a trochu se pochroumala, že ten pro Tebe nový kočičí svět Ti to vynahradí. (h)

  A Melíšku (cat) , ty jsi krásný a báječný kocourek a bezvadný kluk a kočičí kamarád. Nemůžu to tady napsat, to musí sama panička, ale já vím, jak skvěle ses v poslední době zachoval. (h)

  Přeju všem krásný den! (h)

  1. (cat) Není to v těch mých černých chloupcích vidět, jak se červenám nad tou chválou, ale snažím se a opravdu to funguje. Panička slíbila, že pošleme další povídání, tak už si to v té své kebulce trochu uklízím do šuplíčků, abych na nic nezapomněl a abych to všechno dobře napsal, jak to bylo.

 14. Melíšek je krásný kocour. Kastrace není nic moc, ani u psů. My jsme si navíc užili tu horší fenkovou variantu- ďoura přes kus břicha. Ano, psová vypadala po kastraci hrozně, nevnímající oči, roztřesená s rozhozenou termoregulací- a tak si s ní páník vlezl do postele. V noci jsem s ní spala v předsíni na zemi, kde aspoň půlku doby ťapala kolem mě. Nemyslím, že by o sobě až nějak moc věděla. Napila se, ale druhý den taky k žrádlu nic moc nechtěla- upila kuřecího vývaru a zobla si pár kousků masa z té polívky a to bylo všechno. Ale spravila se rychle 🙂
  A ty briošky vypadají moc dobře, jenom mě při naší spotřebě potravin někdy připadá, že pubertální mládež víc hledí na kvantitu. Momentálně používám k vaření ty největší hrnce, co doma mám. Takže pokud briošky, tak určitě s dopomocí zdatných mladých svalů- a doufám, že je druhý den nebudou chtít znovu…. 😛

 15. Melíškovi bude bez kocouří ozdoby lépe. A ty se nenervuj, zvíže po narkóze vypadá děsně, ale podobně jako opilec si většinou neublíží (kromě třeba vyrvání stehů, ale to je při jiných operacích).
  Jinak bych poradila – těsně po narkóze nekrm. On hladem neumře a kdyby zvracel, mohl by ještě vdechnout. Až teprve po druhém probuzení nebo až klidně druhý den a radši něco kašovitého (i psům dávám spíš lipánek nebo jen vývar). Hlad dožene, neboj. Šelmy jsou na hladovění zařízené.
  Je to krásný a miloučký klučina.

  1. Díky za rady, už tedy nepředpokládám, že bych někdy ještě nějakého kocourka nechávala kastrovat, ale hodí se vždycky. On po té kastraci nejedl, jen si zobl, ale pil. A to mi zase říkali, že je nutné.

   1. Pít ano – aspoň svlažit tlamku, když spí déle. (třeba kapátkem nebo stříkačkou pár kapek na jazyk). Jíst stačí dát radši později. Ale oni se málokdy najedí sami, když jim není dobře.

     1. No – já měla mrkat 😉 (teda na já, ale mrkat Zikiho víčkama). Ale on si doma nepospal, takže nebylo třeba.

  2. Kočičky si bohužel mohou ublížit – jak jsou ještě pod vlivem narkozy, tak mohou někam vyšplhat, ale pak spadnout – a jak ještě nejsou při úplném vědomí, tak nekoordinují pohyby….proto já radši všechny kočky nechávala dost dlouho po narkoze v přepravce.
   Jinak všechny zdravím, přeji krásný víkend plný (sun)

   1. No a náš kocour jednu narkózu málem nepřežil (vet ho půl hodiny pumpoval, než kocour opět naskočil) a z druhé se po čištění zubů probouzel ve strašlivých křečích. Pak jsme byly s mámou úplně hysterické, když šlo opět o jeho zuby, které jsme i díky našim opravdu hrůzostrašným zkušenostem a strachu z další narkózy nechaly neošetřené až příliš dlouho, takže to potom bylo pouze o trhání. S pražským doktorem jsme se domluvili, že ty křeče mohly způsobit ketaminy, takže měl anestezi na opiátovém základě a z té se probudil v pohodě. Dokonce se ani nepočůral, ještě se sotva pletl, ale na záchůdek vylezl, jen dolů se skutálel jako zralá hruška.

    1. Náš Ferdík má i po 20 narozeninách zuby v pořádku. Má totiž předepsané chroustací pokroutky (antistruvitová dieta), které mu chutnají, takže neustále chroustá a zoubky si tím čistí.

 16. Hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  No konečně jsme se dočkali pořádného hlášení z Melíškova domečku 😉 jen ať panička píše a píše, myslím, že by se ještě nějaká ta novinka našla (nod)

 17. Tak dneska ráno jsem tu bezkonkurenčně první… 🙁 Večer mi přivezli staforda pořezaného cirkulárkou… Tři hodiny jsme ho operovali (sweat) a teď ho hlídám na hospitalizaci, aby sebou moc nemlátil a nevyrval si stehy. Kdybyste přemýšleli, jak k tomu přišel, tak vězte – pejsek se rád válí v pilinách a tak zalézá pod cirkulárku ve firmě, kde hlídá.. no a nějak si ho tentokrát nikdo nevšiml a tu cirkulárku zapnul.. (headbang) Pes byl málem na dvě půlky, ale přežil to, přežil převoz a přežil operaci.. Tak mu teď držte palce, ať se dobře hojí a je zase jako nový.. myslím, že by si to zasloužil… 8-|

  1. chůdě pes… Myslím, že ten, kdo ho přehlíd z toho má taky pěkný šrám na duši… Držím palečky, aby se váš um potkal s psí touhou po životě a vše dobře dopadlo

   1. Chudák pesan, tak ať se dobře hojí….
    Někdy se stanou neuvěřitelné nehody. U veterináře jsem viděla, jak přivezli blonďatého labrouše s dírou na čele. Prej se motal pánečkovi pod nohy, když štípal dřevo a dostal odletivším polenem (páneček psa zavřel, než šel štípat, ale panička přišla později, nevěděla, že se štípe, pes chtěl ven, tak ho pustila a bylo to). Pes přišel po svých, za ním krvavá stopa a po 20 minutách zase po svých odešel. A občas ho tam vídám. Má ďubku na čele a je to blbnoucí prdllouš.

  2. To je děsivé. Viděla jsem rány po cirkulárce (a ještě horší po řetězové pile) – nejhorší je, že to „vykousne“ kus tkáně. Přeji pesanovi, aby mu to nehnisalo a aby se dobře hojil. Je to odolné plemeno, tak snad (y)

  3. Teda – děs mě obešel, jen jsem si to zkusil představit. Chudák pes – a jste moc dobří, že jste ho dokázali polátat, musela to být strašná práce. Tak držíme palce, aby se z toho dostal a mohl ještě dlouhá léta hlídat – jen doufám, že pod pilu už ho nikdo v životě nedostane, i když z jeho psího pohledu ty piliny naprosto chápu: teplé, suché, voňavé, měkké… naneštěstí někdy i ozubené…

  4. Dej vědět, jak to dopadlo. Doufám, že to přežije a hlavně bez větších následků. (y) (y) (y) (y) (y) To je něco strašného, i když v tom určitě žádný zlý úmysl nebyl.

  5. Náš diabetik při každé hospitalizaci překousal hadičky a nacpal se jima, tedy
   poté zvracel, odvodnil se a mohl zalehnout znova (cat)

 18. Melisku sladkej, je moc fajn, ze po nejake pauze od tebe zase slysime a vime, ze se tobe i panicce vede dobre a jste spolu spokojeni a stastni. A z cerneho drobecka jsi vyrostl v krasneho kocourka. Mam pro tebe napad: kazde rano by jsi se mel sve predobre panicce poklonit a oliznout ji ruku a zavrkat do ouska. Mily hochu, ty ani nevis, jak se mas. Radeji se o tobe nasim kocourum ani nezminim, Mohli by jeste zarlit, ze maji studeny odchov, coz by mohlo narusit jejich moralku.

  Napady na pomazanky jsou, jako obvykle z kuchyne puvodu, vyborne. Karolinko, ty umis v kuchyni carovat. (h)

  1. Milá vzdálená „teto drbací“, já se sice každé ráno neklaním, ale každé ráno přiběhnu, dám pusinku, tlapičkou pohladím, ducnu si hlavičkou a pak se rozplácnu na zádička a nechám si drbat bříško, ale vždycky se snažím vyjádřit tu svojí lásku k paničce jak nejlíp umím!

 19. Omlouvám se,ale právě se našim mladým narodilo miminko,holčička je krásná,jmenuje se po mamině Helenka,tatínek je zcela z toho plný dojmů,nakonec císař,ale je moc hezká..Poprvé sleduju v životě takový zázrak zrození a s mužskýma..Jsem mile překvapená, že i táta má takové soucítění s maminou,tolik toho prožívá,pidi Helenka měla se narodit 15.6.
  Tak ať z ní mají radost,hlavně zdravíčko!!
  Musím se podělit,pěkný zážitek!!!

  1. A hele, dalsi zviretnicke mimco. To se nam to rozrusta!! Gratuluju a at helenka vzkveta. (f) (sun)

  2. Krásne dobré ráno všetkým a k Helenke gratulácia preveľká!
   Dnes sa slnko schovalo, ale nevadí, keď už naši postúpili na tom futbale! A videla som svätojánsku mušku – teda mušiaka, myslím – ale len jednu žiaľ.
   Astorovi sa konečne to oko trochu čistí – po dvoch mesiacoch! A to mu ho každý deň umývame v bylinkách, v očianke. (dog)

  3. Milá Helenko, vítej mezi námi! (h) (sun) (f) (sun) (h)
   Přeju Ti hodně zdraví a veselý pohled na svět, s tím se žije mnohem lépe. (nod) 🙂 (music)

  4. Celá smečka stojí nastoupena k blahopřání (rose1) Rodičům, babičkám, dědům, přejeme tu nejmilejší Helenku, která jim bude jen k radosti (h)

  5. Vitame Helenku 🙂

   Starsi z mych starsich bratri zadonil kdysi o Helenku, kdyz se mel narodit mladsi z mych starsich bratri. Rodice byli proti a nakonec to byl stejne kluk. Oni tehdy pry meli nejaci sousedi Helenku co se brachovi strasne libila a pak se odstehovali. Ani vlastne presne nevim jestli pred nebo po narozeni toho mladsiho. Jo kdepak je Helence konec? 🙂
   Ta uz ma davno sama nejake Helenky.

  6. Všem vám moc děkuji,bohužel sem včera odvezla maminu do nemocnice,82 let,10 let nebyla např. na EKG!!! Tak srdíčko,ale snad zase bude dobře,doufám.
   Odjíždím na dovolenou.

  7. Všechno nejlepší Helence (inlove) i její rodině (h) Já to známení našla až teď, tak mávám, ať jsou holky brzy doma a zdravé. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN