PSI: Renyho narozeninový pozdrav

Ahoj, říkám si, že bych sem po roce zase mohl nakouknout a pozdravit. A povyprávět, jak jsem se měl a jak dopadly letošní narozky. Jedenácté! Možná si někdo pamatujete, jak jsem loni slavil kulatiny ve velkém, s hosty, dortem, párty čepičkami a tak se koukněte sem 🙂  

Letos se nic takového nekonalo. Abych tak řekl, loni jsem si psí společnosti užil ažaž. Nic proti kavalířím holkám, jsou milé, hezké… ale ty dobroty mi prostě chtěly sežrat a to jim neodpustím. Moc ošklivý zážitek jsem ovšem měl krátce po té garden párty.

Šli jsme si s paničkou jako obvykle na procházku přes takovou loučku, kde má kotec ovčák, co na nás vždycky štěká, já jsem si čuchal a najednou koukám, ovčák se řítí k nám. Stáhl jsem ocásek a přikrčil se, abych dal najevo, že se bojím a ať mě nechá, ale nebylo to nic platné. Vrhl se na mě a chtěl mě zakousnout.

Naštěstí panička bojovala taky ze všech sil a nakonec se jí podařilo mu mě uzmout ve vteřině, kdy udělal chybu a já mu víceméně vypadl z huby. Popadla mě a upalovala se mnou domů. Umyli mě, prohlédli a sláva, byl jsem celý! Všichni jsme se radovali, já nejvíc a paničce museli nalít panáka do každé nohy, aby se jí tak netřásly.

Mezi námi, nějaké ty oděrky a bolístky jsem měl, ale jsem statečný pes a nedal jsem to najevo a tak na to přišli až za týden, když mi našli v kožíšku strupy. Nějaký čas jsem se pak hodně bál psů, hlavně černých ovčáků, samo sebou. Kvůli tomu ošklivému psovi taky teď musíme chodit na procházku jinudy.

A to není všechno. Za nějaký týden po téhle události k nám přijela další psí návštěva. Řeknu vám, nepamatuju, že by se u nás předtím vůbec někdo zastavil, a teď to vypadalo, že se u nás snad dveře netrhnou! Panička sice vykládala, jaké to prý bude bezva, že přijedou dva černí kavalíří Briánci a jistě budou jako beránci a vůbec, ale já jsem už věděl své.

Když se mi začali roztahovat po zahrádce a po baráku, budiž, nechal jsem je, ať se podívají, jak to tu mám pěkně zařízené. Že jim dali nějaký ten piškot, prosím. Ale když panička donesla MOJE játroví, to už bylo na mě moc. Ňafnul jsem po nich, ale oni místo aby uznali, že já jsem tady vedoucí, hodlali se o něj se mnou prát! To jsem popravdě řečeno nečekal a tak to dopadlo, jak to dopadlo.

Ten větší se mi zakousl do ucha a museli nás hodit do vody, aby mi ho pustil. No ale pak se rychle odporoučeli, takže dobrý. Panička mi ucho dlouho prohlížela, já jsem se tvářil jakoby nic a veselil se, jak jsem ho přepral a tak jsem byl nakonec opět prohlášen za zázračně zdravého a mávli jsme nad tím rukou.

Večer mě ale ouško začalo pobolívat, do rána nateklo a bylo jasné, že mě ten pes hryzl přece jen víc, než jsme mysleli. Musel jsem pak k panu doktorovi, který mi půl ucha oholil, aby zjistil, jak moc jsem zakousnutý a velká panička mi ho pak ještě týden ošetřovala.

Tím jsem tedy s psími přáteli, přátelé, skončil. Od té doby nechci psy ani vidět (až na pár malých dámských výjimek) a už vůbec ne o svých narozeninách. Takže se podívejte, jak mi to u dortu SAMOTNÉMU a spokojenému, slušelo.

Více fotek z narozeninového dne zde.

Aktualizováno: 22.6.2010 — 21:20

118 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Reny, mel jsi narozeniny, jak se na starsiho gentlemana slusi. S vkusem, dobrotama a nikdo moc prehnane neotravoval. Opozdene ti posilame prani vseho nejlepsiho a prejeme ti v okoli jen pratelske pejsky.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Manželka za volantem vyděšeně křičí: „Proboha Venouši, nefungují brzdy! Co mám dělat?“ „Představ si, “ říká s ledovým klidem on, „že řídím já, a hned si budeš vědět rady.“ .(*)

  ~o) Klidnou noc a hezké sny. ~o)

  1. No, to je právě ten kříž s mužskejma – naše dobré rady je kdovíproč rozčilují (wasntme) , ale aby nám v nouzi dokázali dobře poradit, to nedokážou. (shake) 😉 (chuckle)

   Mávám do Plzně Janičce (wave) (h)

 3. Renie – tys nádherný pejsek s překrásnou „maskou“ jako škraboška. A máš recht, že se zlým psům straníš. Narozeninový dort vypadá báječně a tak ti přeji ještě hodně dalších šťastných let s paničkou v lásce a pohodě. (dog) (h)

 4. Ehm, ten můj pitomec (bat) dneska opět prokázal, že je sám sobě největším nebezpečím. Tentokrát ho málem stála život jeho glgavost. Dala jsem zvěři syrové kuřecí krky a najednou koukám, buldok v komoře nohy nahoře, z tlamajzny mu čouhá kus kuřecího krku a dusí se. Nejdřív jsem myslela, že se mu kost zasekla za zuby, ale ne. Z běžného krku dokázal vyrobit snad dvaceticentimetrovou žoužel. Tahala jsem mu ji snad z jícnu :O . V očích stejná panika jako když se topil. Ani nechci domýšlet, co by se dělo, kdybych šla pryč (whew) . Takže příště nejen kočkám malé kousky…

  1. 😀 😀 (rofl) 😀
   Louk promiň. Věřím, že ses lekla, ale moje představivost je opravdu veliká – vidím ty jeho veeelký očka…. 😀 😀 . Jehehéééé. Teď už se smát můžu, když o nic nejde (rofl)

   1. Se směj (rofl) . Ale ty jeho reakce mě vždycky dostanou. Předpokládala bych, že se pořádně rozkročí a pokusí se předmět vydávit. A on sebou flákne na záda a … ano, správně, voči až u stropu (rofl) .

    1. Já nechápu, že to nechápeš. Od čeho TĚ MÁ??? ptám se. On si je stopro jistý, že jsi jeho strážnej andělík, tak nic neřeší. Ale že má schopnýho andělíčka. Nojo, no. Ušsemticho. (h) (rofl) (sun) (dance)

    2. Louk! Opět se mi potvrdilo, že tvůj Pedro není pes, to je přírodní úkaz! (rofl) Někdy se to přírodě tak trochu vymkne a vznikne něco podobného (inlove) No a pánečkovi pak nezbude, než se s tím nějak vypořádat – mezi hrůzou a záchvaty smíchu. Ale jsem fakt moc ráda, že to dobře dopadlo (whew)

     1. Pedroušek je aristokrat, oddaní podaní mu nepřipraví soustečka do hubičky a on chudák… má žvýkat takové kusy, to je práce a co kdyby mu tu dobrůtku někdo sežral? Ta panička si ale dovoluje!

    3. Uáááááá! (rofl) Nebohý Pedroň ;( , indiánským jménem Nožkymánahoře. (chuckle)
     Hele, milá Louk (inlove) , když už jsem u těch indiánů, tak z Tebe se bude muset stát Starástanovákůže, co bude sedět v rohu a bude předžvýkávat přírodnímu úkazu Nožkymánahoře každičké sousto. Pro jistotu! (wasntme)
     Uááááááá! (rofl)

     Jěškovovoko, tohle je zas storka! (clap) Pedrásek nezklame v žádném ročním období! :*

    4. Kdyby to nebylo o hubu, tak bych se řehtala jak kobyla v Chuchli. Pedrouš je fakt exot. Tohle se nevidí. Příště mu ty krky rovnou předžvejkej…..

    5. chudítko Pedroň (h) … vždyť víš, že všechny své průšvihy řeší strnulostí… musíš při něm opravdu stát hodně pevně (inlove)

  2. „buldok v komoře nohy nahoře“, to je geniální 😀 A když vím, že to dobře dopadlo, můžu se z plna hrdla zasmát. Jen si musím dát bacha na ta vajíčka, co u toho konzumuju, abych nedopadla podobně…

  3. Ano milá Louk, nebezpečí zažehnáno a tak se můžu uvolněně zasmát kuřecí lovosici v Pedrově krku a představovat si, jak ji vytahuješ – a že já mám bujnou fantazii i barvitou představivost (rofl)

 5. Reny, dodatečná gratulace! Panejo, jedenáctiny, to je krásný věk a panička oslavu bere zodpovědně 🙂 . Tak ještě spoustu voňavých dortů a už žádné šrámy!

  1. Nojo!! Louk má pravdu- já na to v těch pracích zážitcích dočista zapomněla, takže : TAKY DODATEČNÁ GRATULACE (y)

  1. Se drze přilípnu k vám nahoru, milí Jovásci.

   Zdenám k svátku jen to nejlepší (f) (h) (f)

  2. Děkuju. A dalším (minimálně dvěma) Zdenám taky přeju všechno nejlepší. (sun) (rose1)

   1. Hele Zdeni, mne se plete Zdenka ( s „n“ s hackem) a Zdena. Je to to samy jmeno, ten samy svatek? Pro sichr, vsechno nejlepsi. Vim, ze darek veliky jsi uz dostala od Pepina. Ale verim, ze i pro jina prani by se naslo misto a potreba. Mej se! (h) (sun) (*) (rose1)

 6. Milá Renie, nikdy jsem ráda nečetla ty příběhy „a napadl ho volně běhající vlčák“, přestože o jejich pravdivosti bohužel nepochybuju – i my s Maxem jsme si to zažili. A vždycky jsem si říkala – proč? Proč každou chvíli vlčák? To proto, že jich je tolik? No a co máme Berry, tak když ji zrovna nebavím, nekrmím nebo nekrotím její bláznivé nápady, tak pořád uvažuju – jak ji správně vychovat, aby nebyla jednou tím nebezpečným volně pobíhajícím vlčákem?
  Socializujeme kudy chodíme, mazlíme.. a já hledám na netu různá fóra, abych se dozvěděla, co mohu dělat víc. A potom čtu příspěvky jako „Je to naše zlatíčko, je agresivní na psy, ale nás miluje, já bych ho nedala…“ v mnoha a mnoha obměnách a to nejen ve fórech, ale i v inzerátech. Ta agresivita ke psům se konstatuje jako něco normálního, běžného… a mě to dost děsí. Žádný můj pes nebyl agresivní a neútočil (pravda odnaučit jezevčíka s napoleonovským komplexem štěkat na velké psy stálo dost úsilí, ale povedlo se 🙂 ) a nestojím o to ani u Berry. Já jsem vlastně znala z NO jedině Nestu v Norsku a ta byla jako beránek, jen trochu lekavá (byla nesocializované a vpravdě týrané štěně, než se dostala ke své majitelce). Přesto je v Norsku hluboce zakořeněná nedůvěra k NO, takže Nesta nebude typický případ.
  Pořád jsem přesvědčená, že to není vlastnost plemene, ale kde se děje chyba, že je takových psů tolik? Máte s tím nějaké zkušenosti?

  1. Nerozumím psům, ale vidím, kdo si velmi často (bohužel) pořizuje NO.
   1. lidi, co potřebují hlídače, klidně na řetěz nebo jen na dvorek, hlavně aby zastrašil. Jsou to psi naprosto nesocializovaní a jejich páni mají z jejich agresivity radost.
   2. lidi, kteří potřebují působit silněji, dodávají si psem sebedůvěru. Psa nezvládají, jsou slabší než on. Těm taky psí agresivita vůbec nevadí, naopak.
   3. silaři – jsou v mnohém podobní skupině 2, ale nad psem mají moc. Většinou mají psa vycvičeného. Bohužel ale tak, že se dá poslat na jiného psa nebo i člověka. Vyslání na jiného psa jsem viděla na vlastní oči. Těm taky agrese nevadí.

   Pak jsou lidé, kteří NO milují a rozumí mu a psi jsou proto v pohodě. Bohužel je to jako se vším, to dobré není tolik vidět.

   Některé psí rasy jsou chudáci. NO, dobrmani, tzv. „bojová plemena“ a podobně. Psi vypadají impozantně a jsou díky použití např. v armádě (NO) pro mnohé slabochy velmi přitažliví.

   Tvoje Ostružinka ale bude díky Tobě určitě stejně skvělá, jako její rodiče. (h)

  2. Ovčák je pracovní pes. Ovčácký. Původně doprovázel stáda – tedy musel být samostatný a nesměl mít rád psovité šelmy… takže kdesi v hloubinách své duše ty cizí psy prostě rád nemá… Na straně druhé jeho proslulost a rozšíření přinesla jiná jeho vlastnost – ochota k práci, snadná cvičitelnost, vynikající komunikace s pánem. Kdo chce ovčákovi rozumět, tak mu rozumí (a ten pes rozumí i jemu). Neboj se – Berry je ze slušné rodiny, ty máš zkušenosti nemalé a naučíte se navzájem respektovat. Možná, až Berryška bude dospělá psí dáma, tak třeba nebude mít ráda velké feny – no a?? Ty to budeš vědět a budeš jí mít tak vycvičenou, že do konfliktu nepůjde. A ona to bude vědět, bude ti věřit a bude vám oběma fajn.
   Neboj, když jsi zvládla paličatého jezevčíka, tak německý ovčák po vyrovnyných rodičích bude sranda (inlove)

   1. V mém blízkém okolí se vyskytuje černá NO. Je s PP – z pohraniční strážex Gymor. Od malička se jí často lidé báli, i když je velmi přátelská, ale ani moc ke psům a lidem neběhá (my říkáme, že je tak trochu autista 😉 když je totiž nejspokojenější, projevuje se to tak, že běhá okolo nás v osmičkách a loví motýlky a jiné hmyzíky 😀 ). Velmi brzy jsme ji tedy naučili i na dálku položit. Když lidé i z dálky vidělí, že je pes ovladatelný často se uklidní. Zároveň mají dost času zareagovat, říci jak se chová jejich pejsek, či si ho přivolat. Zároveň i pro druhého psa je to projev „mírumilovný“ ovšem čubík u toho ležení vůbec nevypadá submisivně, je samozřejmě nastražená a připravená zase vyrazit, až ji „vypneme“ (ovčáci jsou plemena, která se musí tzv.vypnout, když mají povel, jinak by v něm správně měli vydržet „neomezeně“ dlouho.

    Když bychom náhodou viděli, že druhý pejsek po ní jde agresivně a není ovládán svým pánem. Dle situace a vzdálenosti bychom ji buď přivolali, nebo v naprosto nejhorším případě dali volno, aby se mohla bránit.

    Dokonce jsme i zažili, jak na ni takto odloženou pořádal nájezdy neodbytný nápadník. Jen ležela a s nešťastným výrazem „sundejte to ze mě“ poslušně vydržela v povelu, než jsem ze sebe, zlámaná v pase smíchy (a tímto se jí dodatečně omlouvám), dokázala vyloudit povel.

    1. Milá SaNaa, napiš o ní víc, prosím! bavit se budeme všichni a já se třeba i poučím 🙂 Ostatně o „vypínání“ psů slyším prvně (jsem houby cvičitel 😛 ), na cvičáku jsme s nazgúly dělali jen základy…

  3. Zrovna včera máme poslední zkušenost s vlčicí – byli jsme se Šeri na veterině a vystartovala po nás fena. Ale na její omluvu musím říct, že si ji paní vzala z útulku, takže nevím, co má za sebou. A na druhou stranu: když se ve dveřích objevila tibetská doga, mimochodem pes jak almara, tak náš 11-ti kilový drobeček (proti němu) na něj začal štěkat, ale připadlo mi, že mu jenom vysvětluje, aby se k ní nepřibližoval. Jinak s ovčákama máme špatné zkušenosti jenom z města, na vesnici se nám zatím nic nepřihodilo. Ale to bude možná i tím, že tam lidi moc psy nevenčí, a když se už dostanou ven, tak jenom jako doprovod do krámu či na hřbitov.

    1. Máme vyhlášený stav bdělosti. Vetka jí nahmatala pod mléčnou žlázu zatím malou bulku (jinou, než jsem našla já – to je jenom zduřená uzlina či tak něco). Musím hlídat její růst, jinak bude následovat druhá operace – odstranění druhé mléčené žlázy plus kastrace. Jinak to zřídnutí srsti je důsledek stáří a ty hrbolky v bocích sádlo 😉 A to si prosím zakládám na tom, že nemám obézní psy.

     1. Jéé, to je dobře, že to dopadlo takhle, sis odfoukla, viď?
      Já si říkala, že jde od Kladna nějakej urágoš 😀
      A ze sádelnejch hrbolků si nic nedělejte, já je mám taky. Na bocích. Řikám jim pjoumatika (rofl)

      1. Zatímco my ostatní jim říkáme OTP (ozdobné/okrasné tukové prstence) (rofl) Teda ne těm tvejm, to bysme si nedovolili (rofl)

  4. Čeho ty se bojíš? Tvá psí výchova je naprosto parádní. Já dobře vím, co je napoleonský komplex – Dasty je typický teriér, míval doby, kdy neuhnul ani přede mnou, na klasickou výstrahu nereagoval a když jsem ho převrátil na záda a chytil pod krkem, tak třeba zklidnil, ale po uvolění stisku okamžitě útočil, jó, byla to síla. Jestli mě někdo naučil důslednosti, tak on. Ale proti tobě jsme jen máslo dvojka. (chuckle)
   Vsadím boty, že Berrinka bude parádně vychovaná psí dáma.

   1. Kdepak Honzo (inlove), nejsi žádná dvojka – já bych si na teriéra nikdy netroufla! 😀 Vážně!A to nemluvím o rozsáhlé smečce tvých ostatních zvířat 🙂

  5. Dede – co blázníš? Vychovala jsi parádně tři psy,myslíš, že čtvrtého nevychováš? NO je fajn pes. Podle toho co slýchám se s ním dobře pracuje. A v tom je to – pracuje, tzn. nenechá se růst jako dříví v lese. A to u Tebe nehrozí. Navíc Beruška bude vyrůstat s dalším hafanem, Kazan usnadní výchovu, ukáže jí co je a co není dobře. Socializujete, nastavujete mantinely.
   Tak si dej kafe a neblázni 🙂 . Jsi dobrá psí máma.
   Znám NO kteří cvičí – jsou v pohodě, znám pesany, kteří žijí převážně rodinným životem a jsou taky v pohodě a znám několik NO pozachráněných, tzn. bez znalosti toho, čím si pes prošel a jsou taky v pohodě.
   Ti co v pohodě nejsou, jsou psi buď rozmazlení- kteří mantinely nedostaly a myslí si, že jsou pány situace – a oni vlastně jsou. Pak jsou to ti, co rostou jen na tom dvorku, bez kontaktu s okolím a taky bez výchovy. A pak budou ostří psi služební. A taky je to o tom ostrý x ostrý a o tom, k čemu a jak ho páníček vede. Ani jedna z těch tří variant u Tebe nehrozí. Tak si fakt jdi postavit na to kafe a dej si k tomu čekulátku 🙂

   1. Petra má mou podporu. Člověk, který při miminku a mrňouskovi vychoval jezevčíka (!) a potom dva (!) choďáky, potvrdil, že má schopnost vychovat štěně. Je jasné, že každý hafušák je individualita, ale zkušenosti, které Dede získala při výchově pěti mláďat (FF a Alpimera prominou 😉 ), rozhodně nejsou k zahození.

  6. Několik poznámek: NO v Česku je různého původu a z různých linií. Dříve se hlavně u služebních linií agresivita vyhledávala – ve psech bez PP bývá tato krev a bez správného vedení je na průšvih zaděláno. Ty máš fenku z britského neagresivního chovu. Ani u nás nejsou všichni NO agresivní (naše nejlepší kamarádka je NO, sice se na Ginny občas vytahuje, na Áju si netroufne, ale nikoho nenapadá a známe víc neagresivních NO)
   NO je pro řadu lidí pes „k baráku na hlídání“, řada z nich se prostě nudí a jak psala Xerxová, ten ochranářský instinkt v nich je… Pokud je NO zaměstnán, socializován a vychován (nemusí mít klasický výcvik, ale nesmí se nudit), nevidím v plemeni problém. Všichni problémoví NO v okolí mají problém se socializací. To u tebe nehrozí. Ostatně tady se píše, že pes je obvykle v kotci…. Jak často se asi dostane k nějaké rozumné činnosti? (nejde o kotec jako takový, spíš o nudu.)
   No a neposlední řadě – NO je hodně. Pro lidi, kteří chtějí „nějakého psa k baráku“ a o psech nic nevědí, je to většinou první volba (ten Komisař Rex z toho seriálu byl takovej chytrej pes… jak říkám – chytřejší než scénárista 😛 ), proto psa často buď nevychovávají nebo vychovávají špatně. A máš problém hned. Jenže s malým voříškem to nikdo neřeší, když napadne jiného psa, kdežto „vlčák“ už je problém.
   A ještě jedna poznámka – do některých NO je přikříženo ledacos – exteriér NO převládne, ale v povaze se mohou vyskytnout nevyzpytatelné vlivy – kříženci pracovních plemen patří do zkušených rukou!!!
   Takže shrnuto – myslím, že se nemusíš nijak zvlášť bát, Berry bude v pořádku (h)

   1. Věděla jsem, že to někdo hezky napíše za mě 😉
    Pochybuji, že by se z Berry stal asociál pes, s takovými páníčky.

  7. Děkuju, já se snažím – zrovna v tyto noci ji odstavit od své postele 😀 Já o té výchově samozřejmě uvažuju pořád, různě si to rozebírám a přesvědčuju se, že to půjde. Ale je fakt, že těch pro psy nebezpečných NO je hodně a na těch fórech se mi zdálo, že majitelé tu agresivitu vůbec neřeší, že ji prostě berou jako normální. Když to spojíte se všeobecně nevalnou pověstí těchto psů, tak už je to důvod k zamyšlení. Samozřejmě je to v lidech a Vave má také dost pravdu. Uvidíme, jak se s tím holt popasujeme my 🙂

   1. Dede – jen ještě takovou malou poznámku na okraj. Ty tři předchozí pesany jsi vychovala v pohodě a k pohodě. Mám zkušenost, že když se něco moc kombinuje, tak se to někdy taky překombinuje. Přistupuj k výchově Berušky stejným způsobem, jako jsi přistupovala doposud – vždyť to fungovalo. Beruška není desetihlavá saň, je to NO. A jestli se dobře pamatuju, tak NO se doporučuje právě psím začátečníkům………. a to Ty rozhodně nejsi. Tož co blázníš??? 🙂

   2. Dede, jedno moudro našeho cvičitele: NO byli chronicky vedeni k tomu, aby dělali, k čemu se vycvičí, což je poněkud odnaučilo přemýšlet hlavou. Tedy v situaci, kterou dosud nenacvičil nebo nepoznal, může jednat nevyzpytatelně. Lék: brát ho všude s sebou, do tramvaje, k jiným psům, zvyknout ho na to že popeláři třískají popelnicemi, atp. A důsledně nacvičit sedni (to mu problém nedělá) – v okamžiku, kdy by chtěl vystartovat, tak Tvůj povel musí přebít jeho úmysl se jít rvát. (Ehm, přiznávám že s KAO se mi toto tak docela nezadařilo, tam přece jen ty geny způsobí že někdy ryju hubou zeměkouli 🙂

    1. Když já mám dojem, že nebýt loveckých choutek Nazgúlů, tak jsem s výchovou neměla větší starosti, ono to tak nějak šlo samo 🙂 Potíž je právě v tom výcviku :O na cvičáku jsme za hvězdy právě nebyli – jen si vzpomeňte na Daníkovy výkony (chuckle)

     1. Na cvičák my chodily hlavně kvůli společenskému vyžití 🙂 Pro praxi je nejlepší „cvičák“ tramvaj, nádraží, náměstí kde je hlava na hlavě. Aby si pes zvykl, že není nic mimořádného a kousnutíhodného když se ho někdo dotkne nebo mu šlápne na packu.

  8. Dede proboha čeho Ty se bojíš? Nejde o NO jako plemeno, vždyť za mého mládí a dlouho poté to bylo nejroššířenější cvičácké plemeno právě pro snadnou ovladatelnost, skvělou cvičitelnost, chápavost. Veškerý problém je jen a POUZE v jejich páníčkách (doh)
   Je teď pro mě velikým zklamáním obecná nevychovanost psů. Jsem nucena s holkama chodit na procházky parkama a vůbec civilizací. Mám je stále na vodítkách a není vycházky, aby nás nějaký čoklík neomezoval. To myslím jako doopravdy. Tu k nám přiběhne jezevčík, westík, tu pudlík, tu kolie, k holkám se přiblížit bojí, ale v těsné blízkosti před nima poskakují, poštěkávají a na přivolávací povely páníčků s gustem kašlou, a páníčci kašlou na ně, a tak prostoje v keřích 10 a více minut jsou už běžné. Naštěstí si už holky zvykly, sednou si mi u nohy a počkájí, až dám povel: Tak jdem. Ale fakt mě už tyhle procházky lezou krkem a odolávám pokušení sem tam nějakého toho páníčka nakopnout do pozadí ;(

  9. Taky tomu moc nerozumím, ale myslím, že to je spíše v lidech než v psech. Spousta jich je „jenom na hlídání“ a ti pak ani nejsou venčení a nejsou na ostatní pejsky zvyklí, možná. Arinka se potkává se dvěma fenkama NO – jedna je vyloženě hrací a ta druhá si hrála, dokud byla Arina štěně, teď si zachovává odstup, ale agresivní není, jen jednou si vyzřejmovaly vzájemné postavení, ale spíš stěkáním. Pravda je, že balonek bych mezi ně neházela 🙂 . Jinak na rozdíl od Renyho – Arinka, když nepotká psího kamaráda při venčení, tak je to pro ni ztracený den 😉 . Marně se snažím u ní vzbudit zájem o míček, talíř apod. Bez psích kamarádů ji to nebaví…

   1. Škoda, že nejste s Arinkou blíž 🙂 . Pro buldoka je den bez kámoše taky ztracenej.

    Hmm, jak už bylo řečeno. Spousta psů výhradně na šňůře nebo v náručí před krvelačným trhačem. (Mimochodem další zážitek – neznámá panička s labradorem zůstala před buldočíkem na vodítku úplně štajf, že prej vypadá agresivně a zdaližpak jí něco neudělá :O (fubar) . On ne (rofl) ). A permanentně na vodítkách nejsou jen „smetáčci“, ale i ohaři, afghán, ridžbekové… 🙁 . Není tak snadné potkat socializovaného psího kámoše.

    1. No, to je opravdu škoda. Na našem venčícím kopci a parku bývá naštěstí dost rozumných „venčičů“, ale teď je většina pejsků na letním bytě někde na chalupách. Občas se vyskytne člověk, který seřve bígla za to, že se s Arinkou velice přátelsky pozdravili a zatančili si obvyklý taneček, občas se vyskytují divní lidé, kteří brání ze všech sil jakémukoliv kontaktu svého psa s jiným, ačkoliv na pejskovi je vidět, že by se rád družil. Ale zase na druhou stranu občas Arina řádí s mrňavým krysaříkem a lítají po celém parku a to občas řvu já, když začne zapomínat, že patří do výrazně jiné váhové kategorie a paní je ráda, že se Robinek vyběhá 🙂 .

   2. Co se týká výchovy hafů, nemám ani poradní hlas, ale. .. Viděla jsem jedno úžasné představení. Hlavní a nadšení protagonisté: Kazan a Daník. Režie : Dede. Ona jen ukazovala a kluci poslouchali její povely očima. Na dálku a každý samostatně. A o tom, jak se tito psí seladoni chovali ve společnosti lidí a psů není pochyb. A beruška nevypadá mimózně. ona bude určitě šikulka. 🙂 (sun)

  10. Místní názor na NO- pes patří na dvorek a ne do domu. Na dvorku si poběhá a to mu stačí. Má hlídat, a tak je ječení na dvoře i venku na vodítku, pokud potká jiného, byť malého psa, považováno za normální a žádoucí. Jedni lidi tu mají ovčandu, co nevřeští a nevrhá se na psy od pohledu, ale tu jsme potkali jednou. Jo a ještě je tu jeden pán, co má ovčáka, který za ním chodí bez vodítka, ale ten si jiných psů nevšímá a pokud s ezastaví, dostane povel- nechej ho, je malej, a pes kráčí dál.
   Pokud jde o malé psy- většinou jsou pouze na vodítku a neumí se chovat k jiným psům (mezi kuriózní zdůvodnění patří to, že ten pes stál moc peněz, tak co kdyby ho jinej pes pocuchal.) Případně je majitelé berou do náruče při setkání i s Borůvkou. :O

   1. a já se jim Matyldo nedivím. Co jsem tak slyšela tak právě Borůvky jsou hrozně nebezpečná zvěř 😀 😀 😀

   2. To se mi zdá naprosto neuvěřitelné – na chvilku jsem doufala, že si děláš legraci, ale asi ne, že? 😡 Poslouchej Matyldo, a nebere si Borůvka na vycházky třeba nějakej maskovací štít? Chápeš, že se těm odstatním jeví jako něco strašného – třeba černej vlčák! 😀 (Nebo Brusinka strašlivá (rofl) )

  11. Taky k tomu nemám moc co moudrýho říct, ale kamaráda Targo (je dlouhosrstej (inlove) ) je milej, nekonfliktní a neagresivní NO.

  12. Dede, máme v sousedství dlouhosrstou ovčandu a je v pohodě. Mají malé děcko – kluka a nikdy s ní nejsou žádné problémy. Je to jejich druhý pes, předtím měli dlouhosrstého psa, ten byl úplné zlatíčko i když pořádně hlídal. Moji rodiče si ho vždycky brávali když sousedi jeli někam pryč. Abdul je měl také rád. Je to tak jak píše Vave. Vždyť my si ta štěňátka vychováme abychom z nich měli radost.

 7. aj aj, chůdě Reny. Vím o čem je řeč a taky chápu jeho nechuť do dalšího kamarádství. Taky to máme za sebou dvakrát a až na pár malých kámošů taky Ešus psí společnost tedy nemusí. Dovedu si představit, jak Renymu asi bylo, když si ho podal ten vlčák.
  Hm zrovna dneska jsem měla sen 😀 , že jsme pozachraňovali zlatýho boxera a on mi po Ešusovi natvrdo vystartoval. Stihla jsem se vypružit a vlítnout před něj, než se cokoliv stalo. K dispozici jsem měla jen kabel od myši 😀 😀 😀 😀 , tak jsem milýho boxera vedla na kabelu do myši. Furt mi po Esšálkovi vyjížděl, měla jsem strach, že se na tom oběsí :O . No… divoký sny Maxipsa Fíka, no (chuckle)

  1. Ehm…dobré odpoledne přeju…můžu se zeptat, jestli nejste z Řep? Jestli jo, tak já jsem ta s Otíkem – ale samozřejmě mi seplo až po…jako ostatně obyčejně.

   1. jééé Otiiiik, Otiiiik (h) (h) (h) Moc zdravím!! To jsme my!!
    zrovinka včera jsem o Otikovi „mluvila“ , páč kamarádka házela na rajče fotky z coursingu a poslala mi odkaz a běhal tam i jeden frbulík, tak jsem jí psala, že jsou prostě boží a že u nás máme hnedle dva. A „pomlouvaly“ 😀 (h) jsme jejich chrápání a zaťatost, když se rozhodnou udělat si něco po svém 😀

     1. Úžasnej…všichni jsou úžasný! Tak zdravím Ešuse – teď jedu na 14 dní pryč, ale pak se doufám zas někdy potkáme. Otíček totiž nutně potřebuje společnost a mnoho, mnoho kamarádů – tak je chodíme tam ke konečný lovit 😀

     2. A mimochodem já jich u nás, s Otikem, už napočítala pět! Včetně teplýho Artíka (rofl) …a tuhle přibylo mimino…kdepak, buldočků není nikdy dost (h)

      1. Jj, buldočků není nikdy dost (rofl) . Hodně radosti s Otíkem přeju! É a což takhle jeho portrétek? My jsme tu s Pedritem dost vopuštěný…

      2. Teplýho Artíka neznám :O 😀
       Tolik je u nás frbulíků?? To jsem netůchala ani. Znám Bruna a Otika enem.
       taky se těším, že se potkáme. Oťas je numero uno (y)

       1. jo a hááskou dovču!§ Jo a souhlasím s Louk – portrétek Otika by to chtělo, ať se potěšej i ostatní 😀

        1. Dík za přání…mimochodem Bruna znám jen z doslechu, zatím – ale na Artíka pozor, je to fakt úchyl (chuckle) No, já sem časem něco s Otikem i vrznu, až budu zpátky a až (hlavně) budu vědět, jak. Jsemť, co se týče příspěvků – i psů – holý amatér.
         Tak se zatím mějte…

    1. Jé, to mě mrzí, já jsem tajně doufala, že jsi z Kladna, neboť jsem ve městě potkala maďara s nějakou trhlou (smirk) ženskou. (Nic ve zlým, ale z tvých příspěvků jsem nadšená).

      1. Uhm, taky znám jednu. Vlastně dvě. Paničku na inlajnech – a Maďarku, která z dlouhé chvíle přeskakuje tam a zpátky metrové reklamní panely u nedaleké občerstvovny, kde se pánčička stavuje na limču, žeaby doplnila po sportovním výkonu tekutiny…

 8. Renýsku, ty bojovníku ! (h) Přeju ti mnoho narozeninových oslav (a bez nezvedených hostů) a spoustu krásných vycházek a veliké psiny se smečkou. (sun) (rose1)

  1. A víte, kdo má dneska svátek? Zdeninky!

   Tak Zdeno b.p. i všechny ostatní Zdeny (třeba moje maminka a sestra), všechno nejlepší k svátku! (f) (sun) (h)

   1. jsem si říkala, jestli nejsi u nás na fakultě – je tady nějaká velevýprava z vaší firmy…

    1. že by technici…? (oddělení výzkumu, vývoje a rozvoje) to je možné. Třeba se od vás něco naučí. Já nee, to bych se určitě ozvala.

   2. šmarjá, já si to ani neuvědomil!
    Milé Zdeny, Zdeničky, Zdeňulinky, přeji vám z celého (h) štěstíčko, zdravíčko a hlavně hodné lásky lidské i zvířecí. (rose1) (^) (d) (cash)

   3. Milé Zdeničky, Zdeninky a Zdeňky, užijte si svůj krásný letní krásný svátek (h) (f) (sun) (party)

   4. Hlásím se za dalšího nezdvořáka (no jo, no – Já král První holt mám svátek v lednu (rofl) ) a posílám opožděnou, nicméně véééélikou gratulaci všem jmenovkyním rodu ženského, Zdenám, Zdeňkám, Zdendám a spol., ať už o nich vím, nebo ne. Milé dámy krásného jména, užijte si svátek a na zdraví (d) (rose1) a ještě do druhé nohy… (d)

  2. Jééé, mám nějaký zmatek ve Zdenách a Zdeňkách!

   Tak všechny holčičky Zdeny, Zdeňky, Zdeničky, užijte si krásný svátek! (h) (f) (sun)

    1. Sa prilepím. Všetko naj naj najlepšie!!! (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

   1. No, já si to říkám už od rána, že je Zdeny, ale popřát jsem samozřejmě zapomněla. takže – všem oslavenkyním vše nej nej nej!

    1. Také od ráno koukám na kalendář….
     Milé Zdeny všechno nejlepší (rose1) (rose1) (rose1)

     1. Koukám, že se vyskytuju dnes jen já. Tak vám děkuju za všechny, které se vyskytnou asi později. Krásný večer (dance) 🙂

 9. Milý Reny, všechno nejlepší ka jedenáctinám (rose1) Víš, posílám růžičku, protože jitrnici ani kotletu tu ve smajlících nemáme, ale přeju tobě i tvojí paničce ještě dlouhou řádku spokojených let. A máš pravdu – klid a soukromí je prostě klid a soukromí…

 10. Bré ranko přeju! Jdu dočítat po dlouhodobé absenci. Mám chvilku předtím, než odfičíme na vodu, tak jdu dočíst, co je tu nového… Všem přeju krásný den a až se vrátím z vody, písneme zase něco s Gastoňákem – máme za sebou trochu krušnější období a on by vám to chtěl všecko vyprávět. Je totiž poslední dobou hrozně ukecanej a už ho doma prej nikdo neposlouchá. 😀
  Moc mě mrzí, že jsme nestihli zvířetnický setkání, tak se těším na povídání…

  1. Milá Mishi, doufám, že to jsou „jen“ odřeniny, ale že se jinak Gaston jakž takž drží. (inlove) A vyřiď mu, ať určitě napíše, my ho poslouchat budeme! 🙂

 11. Krásné narozeniny Renie. (h) A toho kousavého vlčouna ať pořádně pokoušou blechy. (bug) 😉

 12. Jo, jo, Renýsku, když je jeden malinkatý ale odvážný a pustí se hned do dvou pejsků najednou, to je potom problém. Náš Dasty to udělá klidně taky. Taky už byl pokousaný kdekým. Tak si užij narozeniny a vůbec – ozvi se častěji.

  1. Právě že Reny není odvážný vůbec, proto mě nenapadlo, že by mohl nastat problém. Ale jídlo je holt jídlo a je třeba bránit, vždyť je ho doma tak málo. 😀

 13. Milý Renie (h) (dog) , to jsou ale hrozná příkoří, co jsi musel před svými narozeninami přetrpět! Vůbec se nedivím, že jsi teď k ostatním pejskům poněkud odtažitý.
  Děkuju za fotky – je vidět, že tě tvoji lidé mají moc a moc rádi. Tak vám přeju ještě hodně takhle krásně sluníčkových oslav tvých narozenin. (h) (sun) (h)

 14. 11 je krásný věk, Reny, a očividně jsi pořád šikula. Pokud jde o velké vlčáky, Borůvka se jich taky bojí. Venku se jim obloukem vyhne, případně zahraje etudu „já malé štěňátko“. Zatím nám to vždycky vyšlo. Tak ti přejeme nekousavé psy a návštěvy jen podle tvého gusta. (^) (dog) (sun)

 15. Renýsku,
  ty statečnej kavalíre, buď povídavej a psavej častěji…….všechno nejnejnejhorší ať se ti vyhýbá….. to ti přeje sharka
  a posílá: (y) , nekousavýho kámoše (dog) , (h) , (^)

 16. Milý Reny, dodatečně ti přeji vše nej nej – a ještě hodně narozenin a hodně plavacích procházek a hodně dárků a málo psích návštěv v tvém rajónu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN