KOČKY: Pomozte zachránit kocourka Bílého Ocáska

Prosím vás naléhavě o pomoc pro tohoto kocourka. Říkáme mu Bílý Ocásek, protože je to mourek s bílou špičkou ocásku. Je velice mazlivý a přátelský. Bohužel je stižen potravní alergií a aktuálně mu hrozí smrt…

Miluje lidi, ale snese se i s kočkami. Jsou mu necelé dva roky a pochází z Mariánských lázní, kde mu vloni umřela panička, u níž žil od koťátka. Po velkých peripetiích se dostal do našeho Kočičího domu v Jahodnici.

Zpočátku vypadalo vše výborně, velmi rychle si zvykl a stal se miláčkem lidí i koček. Jenže po několika měsících se u něj projevila potravní alergie (tzn. když jí normální konzervy, objeví se u něj boláky na kůži, které si škrabe do krve a slézá mu srst). Současně však dostal zánět horních cest dýchacích a nasazená antibiotika vyloučila použití kortikoidů, které zabírají proti potravní alergii.

Proto je Bílý ocásek už řadu týdnů zavřen na „samotce“, aby se nedostal k běžné kočičí stravě. Jenže tím velmi psychicky trpí a jeho nemoc se v důsledku psychiky zhoršuje a stává se z toho uzavřený kruh. Nyní už je na tom tak špatně, že reálně hrozí jeho smrt!!!

Jediné řešení je sehnat pro něj někoho, kdo by se ho ujal a neměl jiné kočky (psy možno, tam by se dala „krmicí logistika“) vyřešit. Hlavně ale nesmí být už na samotce – strašně moc potřebuje společnost lidí. Jakmile kdokoli přijde do jeho „ajnclíku“, hned si lehne a nastavuje každý kousek tělíčka k hlazení…

Ideální by byl člověk, který přišel o kočičku, chce si pořídit jinou a je schopen přehlédnout momentálně nehezkou srst a krmit jej dietou. Ta však není finančně o nic náročnější než normální kočičí strava, takže není třeba mít z toho strach. A léky na tu rýmu, která se musí doléčit, a posléze kortikoidy by byly od nás pochopitelně zdarma.

A kocourek se za péči bohatě odmění!

Máte-li někoho, kdo by se ho ujal, prosím volejte neprodleně na 728 19 37 12 nebo mi napište email.

Vřelé díky!!!

Aktualizováno: 20.6.2010 — 12:43

8 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Prosím o informaci, kde se útulek nachází, chtěla bych pomoci s inzercí, ale sama nevím, o jaký kout naší země jde (Jahodnice mi bohužel nic neříká, jsem z Moravy). Nedávno u nás roztrhal staré paní pes kočičku, třeba by měla zájem, ale nevím, jak s dopravou. Chci mít informace než se budu ptát.
  Děkuji

 2. Je mi líto, ale taky si ho vzít nemůžu, mám už kočky tři. Moc se budu přimlouvat u CD. aby našla někoho vhodného, kdo ho bude mít rád a dá mu odpovídající péči.

 3. Tak za tohohle kocourka se moc přimlouvám i já! Moc ostatní kočičky nemusí, Zrzínka tam pronásledoval jak se dalo, ale je krásný a hlavně bude krásný až bude mít domov, teď opravdu moc trpí a potřeboval by rychlou pomoc! Když jsem tam byla naposledy, byl to ještě „pan kocour“, ale stav se asi zhoršuje, jak je vidět! Moc moc prosím, zkuste cokoli kdekoli, třeba se někdo najde, kdo ho k sobě přijme, dá mu domov a vrátí do života. Volám kam můžu! (y) (h)

 4. Je mi to moc líto, ale já taky nemůžu – jsem daleko, mám stop stav a navíc kocoura Zikmunda – je mi to líto. Můžu jenom držet palce, ať se najde někdo bezkočičí s dobrým srdcem. (y) (h)

 5. Bílý ocásku,miláčku,vydrž….já bych si tě vzala hned, ale s Pitinou a Norinkou to bohužel nejde…jejich jídlo by ti ublížilo…. ;(
  Jedno jediné lidské srdce, které otevřeš svým příběhem se určitě najde. A s ním i ruce, které tě budou hladit….moc ti to přeju. (h) (cat) (f)

 6. Promiňte O.T. Paní Janišová, máte u sebe Sněhurku, která ještě před deseti dny byla v péči paní Marcely z OS Podbrdsko?
  Bílému Ocásku přeju dobrý domov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN