RÁDIO DEDE: Jaká asi bude?

Milí Zvířetníci, dnešní hlášení z Hobitína je – jak jinak 🙂 – ve znamení štěněte. Malá Blackberry sice není od země bůhvíjak vidět, ale převrátila náš denní režim vzhůru nohama. Jestli chcete slyšet nějaké ty podrobnosti, tak si hezky sedněte, a já vám všechno povím 🙂

A ještě něco – spoustu všelijakých fotek najdete zde 🙂

Aktualizováno: 19.6.2010 — 23:53

106 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. radio si neposlechnu, budu hedat text ale co vím určitě, že Blackbery bude úžasná pejska.

 2. kočička psí!!! je úúúžasnááááá ! (inlove) 🙂 😉 (party) (f) a hlavně, Kazan se zase směje!!! jak spolu úplně samozřejmě splynuli jako jedno psí klubíčko, to je nádherné! dobře to Daník shora zařídil, moooc dobře! tak přejeme moc a moc radosti s (opět) DVĚMA psy a určitě chceme hoodně foteček a podrobné povídání tady na našem Zvířetníku… něco jako “ jak roste Berry s Kazanem“ 🙂 zdravíme na ostrovy a gratulujeme – miciny, pejsánek + jejich věrné služebnictvo z města Perníčků

 3. Dede, je moc krásná a povídání mě pohladilo po duši. Nejvíc mě dostala fotka „Zase dva přede mnou“, i když i ty další s Kazanem jsou super. Užij si to.

 4. Dede vypráví,já koukám na fotky a brečím a brečím a řvu..Berinka mi tolik připomněla Šarika. MOje kočičí holky okolo mne našlapují a Pitina mi šmátrá packou po tváři a Norinka naříká..nevědí, proč mi je tak smutno….je krásná,je nádherná…. (h)

 5. No konečně! (clap) Dnes ráno mi šlo Rádio Dede pustit bez problémů a tak se teď culím doširoka, protože vyprávění je kouzelně plastické a tak si slečnu Ostružinku (inlove) dovedu živě představit ve všech popisovaných situacích. 🙂
  Milá Dede (h) , určitě zvládneš výchovu na jedničku a z Berrynky bude prima kámoška do kuchyně i do lesa. (h)

 6. Dede, nevím, jaká Berrynka bude, ale vím, jaká je teď – nádherná, k sež… ehm, snědení. A tvé fotky i vyprávění jsou kouzelné, úsměvné , laskavé. A úplně nejkrásnější je, že se Kazan směje a je z něj starostlivý i rozverný a hlavně už zase šťastný strejda. 🙂

 7. Slyšeli jste Lucii Bílou a Martina Chodúra zpívat Cohena? Na ČT1? Nádhera. Zrovna jsem se dočetla, že zemřel Vladimír Dlouhý, tak mi to přišlo, jakoby to aleluja zpívali jemu ;(

  1. Taky neslyšela.
   Čtu to teprve teď – film Už zase skáču přes kaluže si pamatuju, ten první dojem tehdy …. tak Vladimír už zase skáče přes kaluže, volně, bez bolesti … (u)

   1. Já si ho zase vybavuju jako mlynářskýho synka Petra Máchala, plnýho života a smíchu…v pohádce S čerty nejsou žerty….a jestli se mu přes to všechno podařilo dokončit postsynchrony v Kájínkovi, tak to bude jeho filmovej pomník… (rose1)

 8. Krásný večer. Poslední dobu mám výrazné mezery ve „vzdělání“ 🙂 Ale snažím se. Nejdřív jsem si tala Zanin cestopísek. Zani krásné fotky a … No, jak koukám na rozkvetlé Alpy, tak to stálo za ty 2 noční. Ale asi žádná psina. Takový spací dluh se moc špatně dohání.
  Dede, co mám na takovou sladkou marbulínku říct? Když se ppodívám na strejdu Kazana, tak je jasné, že je spokojený. Hodně radostných dnů celé ostrovní smečce. (h)
  Aido, fotky ze závodů jsou fantastické. Taky jsou dělané úžasným nádobím a velikým srdcem.
  Dalmi, to je nádherná aktvita. Když porovnám svoje zkušenosti se špitály a dnešním přístupem, ale asi jak kde. (sun)
  Já mám ze včerejška taky jednu dokumentaci. Bylo hezky, ikdyž tam nebyla žádná třaskavá sranda: http://zdenabp.rajce.idnes.cz/Pepinovy_dvojite_15._narozeniny%2C_ktere_se_oslavily_s_dvoumesicnim_spozdenim_az_19.6./

  1. Zdeni, z fotek je jasné, že to byl opravdu pohodový den. Jsem ráda, že jste si ho hezky užili – a Pepínův náramek je úplně super (clap)

   1. Ten náramek je dokonale příšerný. Pepíno mne s ním provokuje. Během všerejška koloval a když si ho daly holky do vlasů, tak mi připomínaly sochu svobody. Ale na zápěstí je ošklivý. Asi tomu nerozumím.

    1. Nále děvčico, ty bys chtěla všeckýmu rozumět (chuckle) .
     Buď ráda, že má hřebíky v náramku a ne třebas v nose či obočí (think) – tomu zas nerozumím já (shake)

    2. No a přesně o to mu jde – provokovat. Pokud je to jenom náramek, je to dobrý, ale jak píše Yga, až bude mít podobné hroty pod dolním rtem, uších apod., to už bude větší palba.

   1. O.T. Veram, posílala jsem emila. Jestli nedošel, tak se ozvi na havelkovi zavináč na emilovi.

    Zdeni, Krásné narozeniny, moc přeju (f) (f) (f)

    Dede to je fantastické, jak se Kazan rozzářil 🙂 a Beruška je kouzelná (clap)

 9. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Pan Berkowitz stál v nebi před anděly a úzkostlivě sledoval, jak studují výčet jeho skutků na zemi. Vrchní přijímací anděl pojednou zvolal: „Ale tohle je fantastické! To je bezprecedentní! Tys za celý svůj život nespáchal ani jediný hřích?!“ „Snažil jsem se žít počestně,“ zajíkal se pan Berkowitz, „jako dobrý Žid a bohabojný člověk…“ „Ale ani jeden – nepatrný hřích za celý život!“ prskal přijímací anděl. „Tys prostě dělal jeden dobrý skutek za druhým, a jinak nic! Kdepak, takhle tě nemůžeme pustit do nebe – vždyť ty už jsi ve skutečnosti anděl! Jenže to nejde! Musíš být jako ostatní lidé – podléhající omylům a pokušení, náchylný k prohřeškům… aspoň k jednomu jedinému! Takže já tě teď pošlu na čtyřiadvacet hodin zpátky na zem a ty musíš za tu dobu spáchat hřích – jeden nepatrný hříšek. Pak staneš znovu před námi jako člověk.“ Tak se nevinný a zmatený pan Berkowitz ocitl znovu na zemi, nešťastný a sklíčený, ale odhodlaný pokusit se alespoň krůčkem sejít z cesty své neposkvrněnosti. Uplynula hodina, pak dvě, tři; ale pan Berkowitz ne a ne najít příležitost spáchat hřích. Až konečně potkal poněkud obézní paní, a ta se na něho usmála. Pan Berkowitz nemeškal, představil se jí a pozval ji na večeři. Nebyla ani mladá, ani hezká, ale byla vstřícná! A když mu pak s uzarděním naznačila, že by s ní mohl strávit noc, byl pan Berkowitz v šestém nebi (sedmé ho teprve čekalo).V temné pozdní noci se pan Berkowitz podíval na hodinky: zbývala pouhá hodina do chvíle, kdy bude vzat zpátky na nebesa… pak už jen půlhodiny… A jak se tak rychle oblékal, aby se připravil na návrat do hvězdné říše, najednou mu v žilách ztuhla krev, když stará panna v posteli zašveholila: „Ach, pane Berkowitzi, jaký d o b r ý skutek jste pro mně dnes v noci udělal!!!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký nedělní večer a dobré skutky dělejte ve vhodný čas. ~o)

  1. Jo, já to říkám furt, že dobré skutky musí být po zásluze potrestány – to jsem teda zvědavá, jak to s Berkowitzem nakonec dopadlo – jestli on, chudák, nebloudí pořád po zemi a nepáše špatné skutky, ze kterých se posléze stanou dobré (bohužel, většinou je to naopak)

  2. Nebyla to ta postarší paní, kterou přepadl chlípník v parku a ona si to popletla a místo pomoc křičela HURÁ ? Ten chudák chlípník se polekal a utekl. (rofl)

   1. Anebo to byla ta paní, co si stěžovala přítelkyni „Novinářům vůbec nevěřím – pořád píší, jak je nebezpečné chodit po setmění do parku, že tam úchylové přepadávají mladé ženy – já tama chodím už třicet let a furt nic!“

 10. Dalmi, to musela bejt moc krásná akce. Tohle v nemocnicích je skvělá věc a jste úžasní, že to organizujete (y) (y)

 11. ;( ;( ;( Tak jsem se konečně dostala k poslechu – ale nemám co poslouchat! Nejde mi nic spustit, nic tam nevidím. 🙁 ;(

  1. No jo :O (punch) ;(
   Já to ráno ve velký rychlosti poslechla (víte, jak se rychle poslouchá, že jo 😉 ) a taky jsem si říkala, že večer v klídku…
   No, třeba je to jenom údržba (party)

   1. Tak jsem si aspoň prohlídla fotky a jsou teda (y) ! Berrynka je kouzelnej prcek (h) a Kazan vypadá, že je spokojenej strejda (h) .
    Ať vám dobře roste (dog) .
    A krajinky hobitínský nemaj chybu (f)

          1. Mně to ráno na Mozille v notesu běhalo v pohodě. Teď doma na velkým pecku nechce ani Mozilla ani Explorer..

 12. Dede, milé povídání a náááádherné fotky (inlove) Kazan je překrásný pes s majestátním posedem a malá Berrynka uvelebená u jeho pacek – to jsou užasné fotky. (blush) stejně jako všechny ostatní. Naštěstí je Berrynka zvyklá „na tátu“ a Kazan jí prostě nahradil toho s kterým se musela rozloučit. A už začíná být opravdu „vlčice“. Když si můj strejda před řadou let pořídil štěně vlčáka (Akelu), také to ještě bylo mrňe s učima sklopenýma. Bylo to legrační, jak se mu nejprve nadzvedlo jedno ucho (ale občas zase spadlo), pak i to druhé a najednou měl uplně jiný výraz tváře.

  YGO – máš jako vždy krásné fotky, tak ať ti nový foťák dlouho a dobře slouží.

  Aido – krásné profesionální fotky, jen se mi bohužel nechtějí ukázat celé – dole mám ten proužek fotek, ale jednotlivě mají vždycky spodek či vršek ukousnuté (dělám něco špatně?). Co mně na nich překvapilo je to, že většina závodících jsou (tedy dovolím si odhadnout) +/- 30ti letí. Opravdu obdivuhodné kolik takových lidí se takto namáhavému sportu věnuje – vždyť to musí vyžadovat perný trenink a věnovat tomu spoustu volného času. Ale lodě jsou to krásné a moc se mi líbilo i odpovídající oddění závodníků.

  Zano – znovu jsem si prohlédla tvoje alpské fotky – ten výhled skrze skalní tunýlek při cestě – no nádhera.

  Také se přidávám ke gratulantům Radanové (f)

  Tedy HankoW – to je naše noční můra, ta představa, že se nám ucpou nebo prasknout odpadní trubky. Často tady vidíme přední parcely rozkopané pruhem od domu až k silnici a přesně víme, co to znamená. Proto tady odrazují mít na té přední parcele stromy, právě kvůli prorůstajícím kořenům. Jeden čas jsme měla trochu delší vlasy a spínala si je sponou. Ta mi jednou otevřená spadla do záchodu a hned při druhém spláchnutí se ukázalo, že ucpala odtok. Zavolaný instalatér musel celou mísu odstranit, ale nastěstí se mu nějakou dlouhou spirálou podařilo tu sponu vytáhnout, zasekla se jen o kus dál v ohybu odpadu. Takže s tebou soucítím, co jste si s tím užili.

  U nás se včera k večeru strhla pořádná bouřka (vítr 70 mil) a pořádně venku třískalo. Položilo mi to všechny keříky paprik a i rajčat, která nebyla v „klecích“ (takové drátěné kornouty). Naštěstí žádný keřík není zlomený, tak jsem je dneska ráno zase všechny vyrovnala a upěchovala hlínou. Během deště jsem z okna sledovala jednu veverku, jak se chudák snažila schovat do vrabčích budek, ale právě do těch, které mají zpevněné otvory (a vím, že v nich byly vrabci). Nakonec si vlezla do opuštěné budky a tam ten lijavec přečkala. Do téhle budky se v zimě veverky schovávají, proto jí tam stále nechávám i když ptáci už v ní nehnízdí. Jak vidíte na fotce, původně byla také vykousaná, mnou opravená (gumovými kruhy), ale teď už je to zase rozbité. Budka je na sloupu, který už je také starý a měli bychom ho vyhodit. Ale je v něm spousta malých kulatých otvorů, jak si je vyhryzali hnízdící čmeláci a tak i kvůli nim tu „krásu“ necháváme zatím stát. Tady je fotka té zmoklé veverky.
  http://marickac.rajce.idnes.cz/Vrabci/#71_-_veverka_se_schovala_pred_vilnym_lijakem_do_budky.JPG

  1. Mám nutkání ji pozdravit : Dobrý den, veverko. To máme mizerné počasí, co? (chuckle)

   1. Zajímavé je, že v odkazu je „vilný liják“ ale popiska k fotce se zobrazí správně 8)

  2. Jéje – to jsem ráda, že jsi ji tam tu jednu budku nechala! Chudinka byla jistě ráda, že našla suchý koutek k spočinutí. A jak tak vykukuje z boudičky, připomíná mi ty domečky s panenkou a panáčkem, jak nám ukazovali, zda-li prší či nikoli (nod) – veverka v okýnku = prší, okýnko bez veverky = neprší (veverka skrýš už opustila) (chuckle)

 13. Milá Dede, krásné povídání, hladí na duši. Kazan se už zase směje. Moc Vám to všem přeji. (h) (h) (dog) (dog) Beruška je krásná . (sun)
  Taky zdravím všechny Zvířetníky a jejich smečky. Moc na Vás myslím. (h) (wave)

  1. Ahoj Jenny, to je dost, že se ukážeš 😉 (inlove) . Jak je u vás, už jste trochu uschli?

   1. Jo, jo milá Louk, už jsme uschli akorát já jsem jak zmoklej kalimero,trošku mi již kapali nervíčky tak jsem na chvilku vlezla za buk. Pozdravuj tvého neohroženého famózního francouze . (h) (wave)

 14. Milá Dede ptáš se jaká bude prostě nejhezčí nejposlušnější nejmilejší no nej… (dog) (h) (dog)

  1. JoVásku, nic si z toho nedělej, to je akademické zpoždění a ještě že tě máme 🙂 .

   Radanovo, všechno nej! Štěstí, zdraví, pohodu ve smečce… (f) (sun)

  2. Radko, taky se přidávám s opožděným přáním. Všechno nejlepší (rose1) (^) (d) (rose1)

  3. No tak to blahopřeju i za včerejšek i za dnešek – ono se to nějak srovná 🙂 (y) (rose1) (rose1) .
   Milá Radanovo, ať se ti daří (h) (h)

  4. Moc děkuji za kouzelnou Jováskovou kytičku i za zvířetnická přání k narozeninám. Jste zlatíčka (h) Jako vše poslední dobou proběhly narozky kolem mě bleskem a jako dárek nejmilejší jsem si řádně pospala.

 15. Stihla jsem povídání a děkuji. Berrynka i Kazan vypadají náramně spokojeně a to je mooooc dobře. (h)
  Já mám dnes zajímavý program – v nemocnici nám dobrovolníci (studenti z gymplu) zahrají Krysaře. Tak za chvíli odjíždím a dám vědět….

 16. Milá Dede,
  s radostí jsem si poslechla tvoje a Kazanovo sžívání s Berrinkou. A fotky tvé povídání krásně ilustrují. Je to skvělé.

  Dneska jsem poprve vytáhla nový foťák (já vím, že se s ním pořád chlubím, ale nemůžu si pomoct (chuckle) ). Tak tady jsou fotky – nejsou nic moc, protože letošní zelená jungle není fotogenická (shake) .
  http://yga.rajce.net/2010_Polovina_cervna

  1. Ygo, fotáček je bezvadnej! 🙂 Teď ještě přibalit do baťůžku třeba srp, když se nebudeš chtít tahat s kosou a jetelík a spol. si osvobodit (chuckle) . Moc pěkný – jen houšť! (inlove)

  2. Prima prima, ručky a oko zůstalo stejně skvělé – a nový foťáček to jen podtrhne! (clap) (clap) (clap)

  3. Škoda, Tvoje fotky se mi nezobrazí, holt máme v práci očesaný internet. Zkusím to doma (pokud se dostanu k PC).

 17. Už proběhlo rodinné vysílání Rádia Dede, bylo vyslechnuto se zvýšenou pozorností- Berrinka je prostě zajímavá… dokonce i Mušketýr žádal, abych mu ji ukázala na fotce. Myslím, že Daník ji vybral dobře- prostě abyste se nenudili a udrželi se v tělesné a duševní svěžesti. Kazan vypadá, že už má taky o zábavu postaráno, tak snad se situace u vás brzy dostane do normálu- dobře naladěný dvojpes 🙂

 18. Milá Dede,
  musím se přidat, je to krása nejen nesmírná ,ale přímo vesmírná. (dog) Měla jsem v úmyslu napsat o převýchově svého pesana. Ovšem po přečtění Perliček jsem přemýšlela odkud jste koukala,když jsme pobíhali po cvičáku.Všechno doslova souhlasí,jen pesani jsou jiní. Nemá cenu se opakovat,když už je to tak skvěle popsáno. V této souvislosti mě napadá…už se těšíte s Berrynkou na cvičák 😀

 19. Ahojky všem! 🙂
  Milá Dede (inlove) , povídání si poslechnu až ba večer, s Tádou to jaksi nejde. Ale fotky jsem alespoň prolétla (ta hned první na křesle je!) a až se mi tlačily slzy do očí, jak je malá s Kazanem dojemná. (h) Ovšem (chuckle) , čertík je to znamenitý od pohledu, jen ty růžky chybí! 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Aido, díky za skvělou podívanou! Panejo, to je dokumentace jiné kategorie. Bezvadně přenáší atmosféru (y) 🙂 .

   1. No, tak on je Martin profík, vyydal už i pár knížek. A fotí kde co, na hlavní stránce jeho webovek je tam rozcestník k dalším fotkám.

  2. Aido, , náš synátor tam byl také a jel za Dragons force Přerov, byla s ním moje vnučka Adél, vlasy až po zadel (rofl) . Máš krásný fotky ! (clap) (wave)

   1. Jak píšu výš, nejsou to moje fotky, ale fotky Martina Háleše, profi fotografa. Kdybych to věděla dřív, vnučku si pohlídám. A Dragonforce znám, jsou šikovní, jedni z nejlepších – a jezdívá s nima přítel jedné naší bývalé členky. Taky tam byli z Hranic, Dračí dech, jsou moc dobří, myslím, že i něco vyhráli.

     1. Mně ty fotky strašně pomalu lezly, pak dokonce černo a nešlo to dál. Zkusím až zítra na velkém PC, to mám v kanclu. Oni mají svoje stránky
      http://www.dragon-force-prerov.cz , fotky z Ostrožské Nové Vsi 2010,v šesté řadě shora je na prvních třech fotkách , v našedlé šiltovce, za pozadím toho co otvírá rychlý špunt,šilt má dopředu. (wave)

      1. Hihi, nejspíš se od vidění známe; na příštích společných závodech se mu přihlásím. My máme 10.-11.7. Šamorín (tam asi nebudou?), oni 17.-18. Pálavu. Tam my nezávodíme, ale podívat se tam asi pojedeme.

       1. 🙂 Ajta krajta, jak říká YGA, to se podívejme a pak, že nejsme jedna rodina ,chi, chi, musím se zeptat jestli jede. 🙂
        On hrál ještě do nedávna hokej, dříve za Krompl, Valmez, Vyškov atd.
        Teď už skončil a jezdí ty super draky, mně se to strašně líbíííí. (wave)

 20. Dede, Berrynka je moc pěkná psí holka, má krásná očička a také Ti tak rychle roste. Vedle krasavce Kazánka je to už kus psa! Náš Don už si moc hrát nechce, spíš přihlíží a je někdy dost otrávený a dává to pěkně najevo.

 21. Hezké nedělní ránko!
  Nádherné je, jak se o ní Kazan stará. Budou to príma parťáci! (sun)

 22. Ehm, jen jedno se dá fotkám od Dede vytknout. Nejsou na výšku! Ani jeden pokus! (wait) Aneb otravování kalendářníků se nezbavíte… 😛 .

  Přihodila jsem na rajský nové zvířecí album, tak pokud chcete kuknout, tak tudy: http://louk.rajce.idnes.cz/Zoovyskofky/ . Nad ním je ještě jedno se stejnou tématikou, ale nebudu sem cpát druhý odkaz. Chi, pro Tádu by to mohl být povedený výlet 🙂 .

  1. Louk, jakou máš úmluvu se zvířátky, že Ti takhle krásně pózují? A ta růj vlasatá v tom druhém albu je krásná, nám ještě nekvete

  2. Milí Louk, úžasný fotečky. Fakt jó, jak to děláš, to je jak z ateliéru. (y) (clap) (wave)

 23. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  To je dobře, že je vám všem pohromadě dobře (inlove) Těším se na další zprávy z bojiště (rofl)

  1. Jo, Xerxová, díky za varování s krajtama! Pedrouš je velikostně taková přerostlá slípka – s jeho rychlostí a inteligencí bych se nedivila ničemu (wasntme) (rofl) . Dost by mě zajímalo, v kterých místech je našli – Karlovarsko je jaksi široký pojem. No, jsou to šmejdi…

   1. No, některé zprávy tvrdí, že je chovatel vyházel už mrtvé, jiné tvrdí, že je vypustili nelegální dovozci- kde je pravda?

 24. Dede, to je naprosto sladke povidani. S touhle pejskovou se nudit nebudes. Ale snad ze vseho nejvic mne potesilo, ze Kazan se zase usmiva. Nemohla by mit Beruska lepsiho partaka a zasvecovatele do taju zivota psiho. (h)

 25. Milá Dede, Berrynka není jen tak nějaké obyčejné štěňátko (chuckle) . Musíme jí přiznat, že se zhostila Daníkem zadaných úkolů skvěle – nad očekávání! Možná učednice překoná mistra – slečna Houdini (rofl) . Holčička čertička nadaná roste jako z vody a rychle opouští medvídkovskou vizáž – nejen zdvihajícími se ušisky. Náhodou… Berrynka JE krásná a roztomilá a k tomu taky nadmíru bystrá a zvídavá a statečná. A zjevně jí nechybí smysl pro humor – co víc si přát?! CD vám ji vybrala skutečně na míru! (h)

  Bezvadná dokumentace! Gratuluju ke zdařilému zachycení tryskavého objektu. Chi, jen by mě zajímalo, z kolika šmouhatých pokusů vyjde jedna nerozmazaná Berrynka… A hned první fotka s Kazanem v křesílku je úžasná 🙂 .

  Krásnou neděli všem! (sun)

 26. MILÁ DEDE,DÍK ZA VYPRÁVĚNÍ O KRÁSNÉ ŠTĚNÍSKOVÉ ULIČNICI. TO JSEM SE SMÁLA !
  UŽ SE TĚŠÍM, ŽE SE NĚKDY V BUDOUCNU S NOVOU CHLUPATOU OBYVATELKOU TVÉ DOMÁCNOSTI SETKÁM NAŽIVO. ZDRAVÍM TĚ A OBĚMA HUŇATÝM SPOLEČNÍKŮM POSÍLÁM VELICE DLOUHÉ PODRBÁNÍ, O JEHOŽ NEPRODLENÉ VYŘÍZENÍ TĚ PROSÍM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN