PSI: Ešus – sám a zcela opuštěn

Celým světem opuštěn! Sem byl, fakt!! To by jeden nevěřil, čeho se taky dočká!! Nastalo tudle pobíhání. Jak pánčička začne pobíhat, znamená to jediný – bude akce. Akce mám rád, páč mám rád, když se něco děje.

Jenže tentokrát pobíhala jinak. Tak nějak málo jako. A hlavně! Nepadlo ani jednou její oblíbený: „To budeš koukat hošíčku!“ No sice sem pak koukal, ale dost jinak, než jsem měl představu teda. A pánik taky ani jednou neřek: „Tak sem slyšel Ashi, že ty zůstaneš doma!“ To říká dycky, když se někam jede, aby mě pozlobil, a já mu na to nikdá neskočim. No ale tentokrát nic! Zato se hodně telefonovalo s Babinou.

A furt se něco řešilo, jako že v kolik příde (Proč bude chodit, když my tu nebudem??), kolik čeho mu má dát (Komu by co dávala, když tu nikdo nebude? Možná Kostižerovi? Že ten by zvostal doma?), v kolik s nim pude ven ( Že by tahala Kostižera s klecí na procházku??) a tak jako podobně. Bylo jasný, že na chalupu se teda nejede, ale něco se chystá. Ale tak nějak podezřele. A to byl teprve pátek!

V sobotu ráno jsme šli s pánikem ven. A šli sme na dlouho. Divný – to by znamenalo ale, že se nikam nejede. Přišli jsme dom a pánčička vstala a začla se zprovozňovat. Byla v tý koupelně moc dlouho, mnohem dýl, než když jde za prací. To už je mooc nebezpečný, jak se začne šlechtit, začínám čout něco nekalýho pro mě. Pak vyndali malej batoh a to už mi to pomalu došlo docházet. Jede se někam. Jede. ALE BEZE MĚ!!! BEZE MĚ!!!

To já sem ten někdo, komu se toho bude dávat tolik a tolik!! To já sem ten někdo, s kym se pude ven v tolik a tolik. Žádnej Kostižer! Jááá! To já tady zvostanu. To mě se chystaj vopustit!!! Propadnul sem trudomyslnosti. Ešče sem se zkoušel připomenout tim, že sem se soustavně motal pod nohy – páč třeba mohli zapomenout, že jo. Taky sou jen lidi. Ale ne. Ne. Opravdu jedou beze mne.

Zahájil sem protest! Vystěhoval sem si všechny věci z bydliku do předsíně a na výraz prostestu sem seděl v bydliku na holé zemi, abych zdůraznil to, že sem naprosto nebohý stvoření, s kterym už se jaksi nepočítá. Připadal sem si jak ten starej školní sešit, co měl vzadu napsáno: „Až dosloužim, chci do sběru!“ I já sem evidentně dosloužil. Už mě nechtěli.

Protest ovšem očividně nezabíral. Pánčička juchala prostorem a porád vykřikovala, jak se nemůže dočkat, až zase uvidí hošíčky germánský. JAKÝ HOŠÍČKY GERMÁNSKÝ??? Jedinej hošíček, kterýho má znát, sem já a já sem Maďar. Přece!! Čistej Maďar. Co to znamená? Konkurence vod sousedů nějaká???

Přitvrdil sem a začal sem se vydávat za uvadající tulipán. To se musíte tak jako vnitřně zhroutit do sebe a patřičně naklonit hlavičku. Tak jako to dělaj tulipány ve váze, když už to maj za sebou. NIC! Chápete to?? NIC!! A ešče mi sebrala misku!! Nejdřív sem propadnul trapný naději, že třeba konečně začíná balit i moje věci, ale když jí naplnila a flákla do lednice, sklaplo mi definitivně. Bylo to nevodvolatelný. ZŮSTÁVÁM DOMA.

Zase sem ze sebe rychle udělal tulipán. A pro jistotu sem přidal ešče voči vod kolegy baseta. To už přece musí zabrat!! Jo, tak leda kvedlačky. Nezabíralo na ně vůbec nic a nic. Pak už byli mezi dveřma!! Katastrofa. Pánčička mi ešče řekla: „Buď tady hodnej hošíčku, pořádně to tady hlídej, já se jedu číhnout na hošíčky germánský.“ Zaklaply dveře a… byl sem definitivně vopuštěnej! Co mi bylo platný, že mi tady nechala krajíc oblíbenýho suchýho chleba a dobrůtky rozmístěný po předsíni?? Když mě tu nechala samotnýho!!!

Jen moje hrdost mi nedovolila štkát. Ale bylo mi hrozně, věřte. Schoulil sem se do pelechu, kam sem si odnesl tu suchou skývu chleba jako vzpomínku na své nejbližší (dobrůtky sem sněd, to jo, nejsem trouba) a poddal se osudu.

Byl sem sám celou věčnost. Celý roky. Možná to bylo i nějaký to století, jak to tak vodhaduju. Pak se vozval klíč v zámku a přišla Babina. Byl sem rád to jo, ale žal a zármutek a vědomí toho, že jsem již zcela opuštěn (to, že přišla Babina, mému vědomí nějak uniklo, neb se cele oddalo svému bolu), mi nedovolily radovat se z příchozí návštěvy. Trudomyslnost mnou cloumala na plný pecky.

Babina se snažila. To se jí musí nechat. Přinesla další nasušenej chleba. Leč, bol v mém srdci byl hluboký a neměl sem ni žádné chuti do života, natož dát si tvrdou patku. O tom, že bychom si mohli hrát s Krysou Vasilisou, si mohla Babina tak leda nechat zdát. Byl sem zcela zlomen na duchu i těle. Pak teda zašustil druhej pytlik, a to už byl můj bol hnedle vo kapek menčí.

Bodejť by ne, že jo, když v pytliku bylo masíčko. S masíčkem se lépe truchlí, to je bez debaty. Rozhod sem se, že s tim umíráním na žal ešče kapek počkám. Možná do večeře. Rozhodně se mi bude líp uvadat s plnym žaludkem. Ale… z bydliku sem nevylézal. Nožky byly žalem velmi zesláblé.

Velmi zesláblé, ani na odpolední procházku mě nemohly odnést. Plouhal jsem se jako svůj stín, kdeže byly mé starty z nuly na sto za pikosekundu. Popocházel jsem jak na smrt nemocný. Taky sem ale byl! Zcela sem cejtil, jak už mě smrt obchází. Radši jsem se nevzdaloval od domova. Kdyby to přišlo, ať zemru na svém pelíšku. Marně mne Babina lákala. Na nějaké dálkové trasy byla má mysl příliš temná a tělo jako čajíček pro malé robě slabé. Dopotácel jsem se do bydliku a vyčerpaně se sesul do pelíšku.

Babina řekla, že už na mě kašle, na divadelníka jednoho, a šla si kutit něco do kůchně. (Už sem jí tudle trapnou poznámku ale vodpustil. Taky – těžko mohla zažít něco tak hroznýho, co jsem prožíval já, tak nemůže pochopit). Pak přišla konečně večeře. Jediný světlý bod mého dne. Vdechnul jsem obsah misky a opět zemdleně uvadl. Večerní venčení jsem přetrpěl, i když obejít blok našeho domu mě stálo nadpsí úsilí.

Když jsem přišel domů, byl jsem z toho náhle šťasten jako ta blecha. Nějak sem to štěstí neuhlídal a jak mě to přepadlo, přitáhnul sem za Babinou celej radostnej do kůchně. A vzal sem s sebou pana Mechače. Nechtěl sem, aby mu bylo smutno tak jako mně prve. Ukázal sem Babině, jak umím pana Mechače krásně zavraždit a pak sem jí ho uslintanýho vrazil klína, že jako budeme hrát na skovku.

To se hraje tak, že se mi řekne: „Di pykat!“ a já vysmažim do předsíně (Nejdřív ale zkusim, esli nestačí, když budu pro tentokrát pykat mezi dveřma, to nikdá neprojde a tak du do předsíně). Zatimco pykám v předsíni, tak mi Mechače skovaj. Pak zavolaj:“Poď hledat!“.

Já se v předsíni nejdřív přerazim, páč mi to v rychlosti dycky uklouzne, pak vlítnu do kůchně a pátrám jak Kolombo (Myslim toho detektiva z televize, ne toho smetáka józefpšíkovitýho, co si ho pořídila moje kámoška sousedka Danuška – teda tetkon už bejvalá kamoška, když si nasadila do bytu tu konkurenci.) Jsem dobrej, takže pokud Mechače nezasednou (to se fakt blbě hledá, když na něm někdo sedí), takže ho najdu hned, ať ho daj kam chcou a jede se znova.

Tuhle hru můžu, ta mě dost baví, do nekonečna. Jenže – lidi nekonečno nevydržej, takže když Babina vyčerpala všechny skovky, včetně zasednutí, rozhodla, že se půjde spát. A dobře udělala, páč sem usnul a když sem se vzbudil, byla ešče skorem tma, ale… zas klíč v zámku… a … PÁÁÁÁNČIČKÁÁÁÁÁÁ a PÁÁÁÁNIIIIIK. BYLI TU! VOBA! ZPÁTKY! NEVOPUSTILI MĚ NA FURT, NEVOPUSTILI. Měl sem strašnou radost. Úplně velkou a největčí.

Tentokrát se vo mě nepokoušel bol, ale infarkt. Z radosti. Pánčička taky měla radost převelikou, ale nemohla jí vyjádřit, páč byla bez hlasu. Asi možná esli ty hošíčci germánský za kterejma to jela (BEZE MĚ!!! To musim opět zdůraznit, aby se na to náhodou nezapomnělo.), tak esli voni nezlobili třeba nějak a vona na ně musela křičet??? Když zlobim já, taky na mě hodně nahlas volá a slibuje profouknutí nějakejch bubnů.

No ale to mi bylo v podstatě dost šumák, že mohla jen šeptat. Ono, taky je to svým způsobem výhoda, když je hlasově indisponovaná, páč nemůže hlasitě slibovat to profukování, roztržení na dvě půle, výrobu štěkaný, štěkanátků a tak jako podobně. Nedělá tim pádem tolik ostudu. Ale nebezpečná je, i když je němá, to je fakt, páč nohy jí dost sloužej a dokáže se u vás zhmotnit ani nevíte jak.

Ale tetkon byla ráda, že se zas vidíme, byla celá radostná a veselá, vypadala nějak nějak dost mimo sebe (eh, ne že by jindá nebyla, ale tentokrát byla fakt celá hyn). Hned mě popadla a ač bylo půl pátý ráno šli jsme courat po sídláku. Pánik šel courat do postele, páč ten byl vorvanej jak vorvaň. Prej z cesty. To má stejnak za to, že mě nevzal s sebou. Kdybych jel taky, byl bych mu oporou.

Prošli jsme se sídlištěm a za hodinku se šlo do pelechu. Tentokrát se mi ale moc dobře usínalo. Byli jsme všichni pohromadě a tak to má taky bejt. Ne že si budou courat někde po cizině jen kvůlivá bandě nějakých cizích chlapů. Páč jak sem se druhej den dozvěděl, hošíčci germánský nejsou naštěstí čokli, takže žádná konkurence, ale muzikanti nějaký. A to mě nevzrušuje. Když teda za nima nevodjedou beze mě.

Aktualizováno: 14.6.2010 — 13:37

151 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pro jiného Honzu: Dneska jsme v odrinaci rodili dlouhosrsté německé ovčáky (hug) – 14 štěňátek!!! (whew) Štěňata jsou teda bez PP – rodiče s PP, jenže u nás je dlouhosrstá forma nechovná a navíc šlo o nechtěné krytí. Nakonec to bylo 11 holek a 3 kluci (Evo Ž, nepřipomíná ti to něco???). Narodili se dnes, takže odběr by byl po druhé polovině srpna. 😉 Majitelé bydlí někde za Vlašimí (nenašli žádnou bližší otevřenou pohotovost). Že by ta CD fungovala tak rychle, ba skoro s předstihem??? (chuckle)

  1. Jé Lucko, a fotky asi nebudou, co? 🙂 Mohla by později vděčná panička něco poslat… 😀 Jinak to musely být nervy, když byla nejbližší pohotovost k porodu takhle daleko!

   1. Dede, fotky bohužel nemám.. byli jsme všichni úplně hotoví.. ti lidi celou noc nespali a já k čubině běhala mezi objednanýma pacientama.. Takže na foťák nikdo ani nevzdechl.. ale třeba si vzpomenou sami… ale kdyby byl zájemce o štěndo, tak kontakt mám.. 😉

  1. a proč ne 🙂 Od parkoviště se dá jít do centra i pěšky – není to až tak daleko a jsou to zase trošku jiné Benátky, kde není tolik turistů a je tam spousta kostelů a památek… moc se mi ta cesta kolem kanálů líbila – a nebo se dá standardně použít loďobus – normálně je přeprava psů možná. Pokud ti jde o Krejga, tak toho klidně vezmeš i na ruku – tam bych se nebála ničeho.
   Já tam byla s Aronou. S ní, Xerdou i Betou jsme zvládli v Itálii spoustu historických a nikde problém nebyl.

   1. Super! Díky za info! My už v Benátkách kdysi byli, ale to jsme ještě byli bezpsí a bezdětní (wasntme) (blush) Krejg to na jeden den zvládne, pytlíky po kapsích budeme mít a ostatní je v pohodě. Cane bello! :))

  2. My jsme tam byli kdysi s Maxem – a to dokonce lodí z Chorvatska, takže se dá:)) jen počítej s tím, že se tam chudák Krejg nebude mít ani kde vy… to. Všude jen kamení – devět jezevčíků z deseti Benátky vůbec nedoporučuje 🙂 Ale jednodenní výlet se bez problémů snese – dodávám za lidi 😉

   1. Krejg děkuje za jezevčičí doporučení 😀 Pokud se tam skutečně vypravíme, tak slibujeme, že se o něj budeme starat, jako o vlastního (angel)

  3. Nevím, kolik v Benátkách budeš mít času. Jak už ti řekli ostatní, se psem by to neměl být velký problém. Určitě víš lépe než já, jak ho zajistit. V Benátkách na hlavních trasách je to opravdu samá dlažba a ani trs travičky. Navíc v sezóně hromada tůristů, co se ale v lese nerozutíkají (Já vím, hloupý fórek při vzpomínce na Mládka). Dej pozor na holuby – jsou všude a děsně drzí, protože jsou krmeni (někteří s tebou klidně posvačí) a také je v Itálii všude hodně koček. Na „krmících“ místech se jich shromažďují celé smečky (pravda ne zrovna v centru). Nevím, co jim Krejg říká. Ale více vzadu mimo hlavní turistickou zónu se dá najít docela přijemný a velký park – mrkni na mapu. Tam je klid, žádní turisté a hlavně zbytek místních. Další parádní výlet je po laguně trajekty a zbavíš se tak i největšího davu turistů – hlavně ostrovy Murano (benátské sklo -zatáhnou tě do fabriky, ale je zajímavé se na to podívat), Burano (fantastické paličkované krajky – zamilovala jsem se do obrovského kulatého ubrusu (průměr určitě přes 2 m) – chtěli za něj 3.500,- Euro, ale ta paní ho dělala rok!) a Torcello – fantastická románská bazilika. Na Buranu a Torcellu najdeš trošku zeleně – tak na malé proběhnutí psa, ale v nouzi snad dobré. Když si koupíš lístek na 24 hodin (před lety stál 9,30 Euro, nevím kolik dnes) můžeš jezdit vaporettem (loďobusem) i jakýmkoli trajektem po laguně kolik se ti zlíbí. Vyplatí se to, protože vaporetto po kanálu Grande je poměrně drahé (cca 5 Euro naposledy). Pak ještě Lido a já jsem byla i na hřbitově (ostrov San Michele), protože je tam pohřbený můj prastrýc, který se tam za 1. SV potopil s ponorkou.

   1. Ještě poznámka k tomu lístku za 5 Euro – bylo to o karnevalu od přístaviště blízko nám. Sv. Marka k nádraží Santa Lucia po kanálu Grande. Třeba je to mimo karneval trochu milosrdnější.

    1. Veram, to je krásný! jednak je fajn si to připomenout, jednak tvoje fotky jsou … no jako vždycky. prostě portréty lidský i psí úžasný (toivo) (y)

     1. Žejo?! Zrovna jsem dokoukala a chtěla napsat, že naše Veram je na portréty úplně nejlepší! (h)

    2. Prosím o změnu popisky u Neděle 58 na Vílina matka barví Matyldinu dceru (rofl)
     Super fotky, jako vždycky! Dovolím si později mailem poprosit o pár kousků v plné velikosti.

    3. Ty jsi prostě sluníčko s dokonalým fotografickým okem. (h) Máš tam nepochybně pár kandidátů na kalendář.

  1. Veram! Jsi zkrátka bezkonkurenční dvorní Zv. fotografka (y) (h) . Díky za připomenutí atmosféry!

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Přijde strážník za náčelníkem a říká: „Pane náčelníku, v tomhle hlášení máte hrubku. Tady máte napsáno fčela.“
  Náčelník se podívá a dodá: „No, máte pravdu, má tam být fčera.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večer a dávejte pozor,
  ať vás neštípne fčera, fčela. .:bz ~o)

 3. Ešusi, Ešusi. Nemáš to lehké. Trochu přísnosti na pančičku, (bat) a ne, aby si z tebe dělala psinu, když hyneš a skoro ti nechutná véča. Jsi sluníčko, které nikdy nezklame. 😀

 4. Esus vzdy pobavi, ale tohle liceni jeho nezmerneho utrpeni a smutku je opravdu barvite. Tulipanek vadnouci……. 🙂

 5. Přirovnání k tulipánu nemá chybu. 😀 Hra na schovávanou je u nás taky vysoce v kurzu. Akorát že ji nesmíme provozovat kolem večerních zpráv, neboť hošíček v předsíni nedočkavě vyřvává a také ne vzápětí poté, co někdo vyluxoval, neboť pak onen pracovitý nadává, že mu tam dělám bordel. Hledáme totiž granule.

 6. Louk – ty fotky jsou super (akorát ta „vážka“, to je šidélko). 🙂 Zkus někdy namísto „středové“ kompozice zlatý řez.

  1. Díky, Pů! 🙂 Víš, u fotek na šířku se snažím kompozici hlídat. Anebo řezat. Ale fotit na výšku je pro mne strašný nezvyk, navíc šidélko 😉 bylo neposedné. Přidám na rajský stejnou tématiku na šířku a byla bych ti vděčná za názor.

   1. Jsou taky krásný, to jaro je z nich znát – jsou takový šťavnatý. 🙂 Pejsci krásně trefení, ty fotky mluví.

    1. Promiň (blush) , vlastně jsem z tebe tu pochvalu nechca vyrazila (wasntme) . Nebyl to záměr, jen jsem se nechala unést, protože vím, že fotíš moc dobře (y) . Ono je moc užitečné si vyslechnout jiný názor. Bubu s kritickým Juniorem by mohla vyprávět (rofl) . Každopádně, Pů, děkuju! (inlove)

     Řeč je tomhle albu http://louk.rajce.idnes.cz/Zbytek_jarnich/#album

     1. Vím, čekal jsem na něj a objevilo se tam. Nevyrazila jsi ze mně nic, ta chvála šla sama. 🙂

     2. Ta pampéliška je úžasná, už jsi ji vymazala? Pokud ne, mohla bys mi ji, prosím, poslat mailem?

 7. Chůdě opuštěný tulipánovitý, to tě teda lítuju. Ale četlo se to krásně vesele, o tym žádná (rofl) .
  A O.T. pro Vave – tlustá obálka byla vyzvednuta včera, Andulka škubala obal a pak vylovila toho medvěda a chvilku na něj koukala, pak vzdychla a pronesla – tý mede, tlochu Kuky, hulá, moje, bojí v lese, dikydiky, Aňuli hop
  Takhle jsem na ten její monolog čučela :O
  Takže díky díky, tlochu Kuky byl vybrán skvěle. O sluníčku ovšem tvrdí, že je to velkej pavouk (chuckle) a dělá mucha ham

  1. Týno, proslov je skvělej! A Andulka má recht, vždyť (sun) má těch nožiček bezpočet (rofl) .

  2. Teda, to je krása, Týno! (clap) (h) Úžasné, Andulka je moc šikovná a udělala mi obrovskou radost. (h)
   Stejně jako série medvídkových (hug) fotek od jakkela: http://zviretnik.kubela.cz/
   Je to v sekci Zvířetnické setkání 2010, od fotky 26. Díky, jakkeli! 🙂

  3. (hug) Tak úžasný projev je hoden zvěčnění. (sun) Já to nedělala a pak mi to bylo líto. Kamarád zaznamenával všechny pedly svých dětí a k tomu i neopakovatelné příhody. Když se schylovalo k 1. svatbě, vydal tento zápisníček i s historickými fotkami a předával jej vázaný, jako svatební dar. Od pěti dětí se už něco nasbíralo. No, teď má kdekteré mimčo své stránky, ale tenkrát to nebývalo zvykem. 🙂

 8. Tak Petro, díky vašemu vyprávění jsem pochopila, jak strašně bylo Lindě, když jsem jí celkem nečekaně opustila a usalašila se ve špitální posteli a místo mně přišla domů neteř. Pak už mě hlídala a když jsem musela odejít, ležela na chodbě na mých pantoflích a brečela.

  1. Myši a už je Ti dobře??
   No Linda – na rozdíl od spratečka zrzatýho -ale měla na tesknění nárok, páč to přeci jen bylo kapku dýl, než Berlín na otočku.

 9. Ešuse jsem si stihla přečíst u hrnku čaje v půl šesté ráno a aspoň částečně mě probral 🙂 Teda Borůvka byla tenhle víkend taky opuštěná, ale v pátek si ji moji rodičové odvezli na chalupu, kde do nedělního odpoledne šéfovala kosákům na zahradě a prohnala jednu drzou místní kočku. Leč takový smutek se nekonal, protože babička přece krmí pejsky ubohý zásadně jenom masíčkem s nudlema! (chuckle)
  A včera jsem potkala místního zrzavce. Přihopíkoval k nám, jelikož na vodítku nechodí, aby se vyběhal (i přes silnice lítá, co taky na tom krátkém kolečku kolem náměstí, že) a bohužel mu koupili nový koš- starý plastový vyměnili za drátěný. Takže hlava vražená mně mezi kolena a následné fláknutí košem o koleno má dnes barvité následky….

  1. No jo Hošíček to tentokrát prostě pojal bolestínsky, nechápu co ho k tomu vedlo, když to nikdy nedělal, ale tak zas si vyzkoušel, jaké to je býti uvadajícím tulipánem (rofl)

 10. Chudinenka vopuštěnej. To si ta pánčička teda dovolila, že si vodjela vyřvávat za ňákejma germánama. Stydět by se měla. Je to škandál! Taková nekázeň!
  Doufám, že si to pak u tebe žehlila. Třeba kusem masíčka.

  1. Jojo, pánčička si to žehlihla. Ale ne flákotou, páč tu měl v misce k večeři a k snídani. Dlouhou prochajdou to žehlila. Aji s pánikem. Vyrazili jsme do Hvězdy, kde to má hošíček rád, má tam les, koupání a spoustu čoklidů (y)

 11. Jojo, Boží mlejny melou někdy hodně rychle – a tak PetraK přišla za trest o hlas. (wait) Neb to se nedělá, opouštět malé zrzavé tulipánovité hošíčky (h) (dog) (h) a jít vyřvávat na nějaké germány či čo. (wasntme)

  Díky, petro! (inlove) Jsem se potěšila ve strastiplném dni. (clap) (nod) 🙂 Hošíček je tutovka. (y)

  1. Vave – měl by být rád, že jsem pro jednou hulákala na někoho jinýho než na něj a měl si to užívat (rofl) 😀

 12. Ešusku , hošíčku zrzavohubý neščasný…tak oni tě opustili?? To si dovolili nějak moc, ne? A ještě si potom tady jedna tetka dovolí se při čtení smát…. to jsou lidi, co?

  Díky za vysmáté odpoledne. (rofl) (rofl)

  1. však on je zvyknutej, že se mu pořád někdo směje, tak už mu to asi ani nepřijde divný. Včera jsem se mu smála, protože spal zas na zádech, všechny 4 vytrčený do prostoru, rozvalenej stylem rozjetá žába a chrápal tak, že rušil hodinu germánštiny 😀 , v tom bordelu se učení moc nedařilo 😀

 13. Chudinka hafíček zrzavej, smutnej, úplně vopuštěnej… (inlove) Panička mu odjela neznámo kam a co on sám na světě… Jo, tak tohle mám doma trojmo. Akorát si představte tři ušatý blbečky sedící vřadě podle velikosti, zoufale koukající a posléze zoufale vyjící! 😀 No a pak to přivítání si taky nezadá s tornádem, zejména Buffinka je v těchto případech zcela šílená. Petro, díky za kouzelný článek!

  1. ……….a posléze zoufale vyjící…….

   (rofl) no jo, oni jsou ušoplesci totál zvukový (y) , to musí být nářez. Mají to alespoň sladěný? 😀

   1. Jo, sladěný to mají! Argus vydává zvuk, za který by se nemusel stydět ani parník, Xena dělá naprosto zřetelné húúúúú, húúúú – takhle si představuju projev Bílé paní stižené migrénou – a Buffinka, které se silně nelíbí jejich projevy, jim oběma hlasitě nadává 😀

    1. Lůůckooooo (rofl) (rofl) (rofl) mám hroznou představivost, hroznou!! takže nejen, že je slyším, já je navíc i vidím 😀
     Bože to je cirkus na kolečkách 😀

 14. Zvíře jedno ubohý, kvůli nějakýmu ruva-ruva, který se dá pustit z rádia, tohle vytrpět! Pánčička si skoro myslí, že by měla nárok na nějaký vlastní záliby nebo co, to je děs.

  1. Baty (wasntme) Z rádia!!! To se musí vidět!! No jo a pánčička si halt dovolila taky mít svojí zálibu, no, vrchol drzosti 😀

  1. No jo, Pedroníka na vejšku smáčkneš, ale co mám dělat s Blesanem – to snad aby se stavěl na zadní…. 😉

   1. Mnó, Rputi, asi by pomohl odstup. A nemusíš bejt od Blesana kilometr (rofl) . To dáš! (inlove) A kdo říká, že musí bejt na fotce celej. Takovej portrétek by taky nebyl marnej. A když nesmáčkneš pejsana, ještě pořád zbývá paní Poopíšková a spol. Chi, co má říkat Zana se slepejšema a divočákama. Jo a pozor! Betka má vlastně taky výškové fotky… takže žádný vejmluvy! 😉

  2. Ty hlavně nezapomeň, že do soutěže potřebuješ fotku aspoň 1M a ne pohlednici staženou nazpátek z rajčete (chuckle)
   Pěkný fotky!

   1. (y) (rofl) Bez obav, došlo k poučení z krizového vývoje (blush) . Už mažu jen devět fotek z deseti 😛 (rofl) .

  3. Jůůů Louk – jsem nadšená, hned ta první fotka vážky se mi moc líbí, Pedro se špičatým jazýčkem nemá chybu a vůbec.
   Abys věděla, teď okamžitě si objednávám nový foťák, ať můžu taky nahánět vážky na výšku. Rozmýšlela jsem se a rozmýšlela, ale já ho fakt POTŘEBUJU (chuckle) (chuckle)

   1. VEDROOO je můj první kandidát do kalendáře, prosím zapsat jeden hlas pro vedro baty na červen!

    1. Díky, milá Baty i ostatní (inlove) . Chi, ále tu jedinou lepší mám skovanou 😡 .

     Jj, Ygo, už by to chtělo se rozhoupat. Vždyť se s foťákem trápíš od loňské dovči, ne? Je to pořád ten, co zahučel do kamení?

    1. Jdu zase do Panasonicu – Panasonic Lumix DMC-FZ38. Teda žádný dělo (taky co bych s ním dělala, že jo), ale myslím, že mi bude stačit. No uvidíme, jak to s ním pujde.

     1. Ygo, to je určitě dobrá volba (y) . Hihi, taky opouštíš kapesní variantu… Tak ať ho máš brzy doma, sezóna je v plným proudu (inlove) .

      Kytko, tenhle Sony vůbec nevypadá špatně 🙂 . A automatika je skvělá věc – jsou to chytré mašinky! Jen Yze by asi nestačil na oblíbené makro breberky 😉 .

      1. Jedu pro něj zítra či pozítří do Brna – se fakt těším, protože mi letos už utekl rozkvetlý šípek a akáty – tak až narok :S

     2. Peknej! ja mam jeho prapradedecka. DMC-FZ10. Asi bych mel vymenit. Uz ho mam dost dlouho. Ale kdyz ja vubec nefotim …

  4. Teeeedy – jedna hezčí než druhá! Nojo, už jsem o tom taky přemýšlela, ale mám „neřešitelný“ problém. Buďto mám foťák nebo je zvíře, obojí se vyskytuje sporadicky. A když už, tak v nejkrizovějším ostřícím okamžiku do mne drcne Arinka aby se podívala, co to dělám, případně zažene to zvíře. O prázdninách budu 3 týdny na táboře – tam je 25 velice akčních a hlučných dětiček, takže zvířátko až na Arinku žádné. A Arinka s dětmi asi moc nepostojí 😀 No snažit se budu, ale obávám se, že marně (chuckle)

  5. Ach! (clap) (h) Na Vedróóóó je krásný don Pedro a símtě, Louk? Jak jsi dokázala omotat kopřivu tím svlačce, nacpat tam šneke a braboucha a do těch prťavých zelených kopřivových kuliček nadrobit ještě nějaké mrňavé breberky? :O (y) (rofl)

 15. Petro! Ešátor je klasik i jako zvadlej tulipán (y) 🙂 , hošíček jeden nešťastnej vopuštěnej…

  Hmm, ze závisláctví mám ovšem krapítek trnutí v zádech. Bouldog je (sun) veselý, společenský, ale jen když mě má za zadkem. Pokud ne, ta jsou mu i nejoblíbenější jedinci úplně egal, přestává jíst, pít, komunikovat… nic praktickýho (n) .

  1. Hm neščastnej, vopouštěnej – na pár hodin jenom! šak jsme jeli dopoledne v deset a v pět ráno už jsme zase po koncertě byli doma. Dělal, jak kdybychom odjeli na dva roky, trouba jeden 🙂

   1. to ofšem tulipánek nechčasný uvadnutý nemohl věděti – co kdyby to bylo navjeky

    Ešus = jistota pobavení

 16. Petro, téda, to povídání se Ešuskovi móóóc povidlo! (rofl) Jako by sem ho viděl. Musím o něm povykládat Příšetře, mám dojem, že na něj pořád vzpomíná. 😀 Tak jí to třeba rozveselí… Chuděra furt hledá Filu. A Ťapina Čerta. A MLP se zase šine směrem k „Už žádné další zvíře“. (sweat)

  1. Ach, JHonzo a nechceš CD trochu pomoct, než se polovička úplně zatvrdí? Sérii průšvihů jste v poslední době měli pořádnou, tak se ani nelze divit 🙁 . Na štěndo asi nebudete mít dost času, ale nějaký šikovný útulkový mládežník, který by zase vznesl trochu vzruchu a radosti do smečky? (h)

   1. Kočka je zajištěná – potomek Čerta. Se psem je to horší – potřebujeme hlídače, ale ne ostrého, nesmí být agresívní na děti – někdy po zahradě lítá +-10 ks (a válčí spolu) ani na jiná zvířata. Nevím, zatím to ještě nechávám tak, počkám, jak se smíří s kotětem.

    1. Po tragické smrti chovatelky chrtů je tam někde u vás aktuálně k záchraně asi 8 barzojů a nevím kolik vlkodavů. Je to všechno veliké, odstrašující a k dětem chrtovsky hodné…
     To jen jako jedna z inspirací

     1. Xerxová (y) Tys taky dobrá „udavačka“. Nááhodou to je fakt ale dobrý nápad, pokud jsou prima v povaze, tak Irčan jako hlídač je opravdu impozantní.

      1. Tak vlkodlaka ne, dobře, ale ono už se něco najde. Je představa? ať víme v jakých vodách lovit…. 🙂

      2. Na vlkodavy trpím. Oni mají tak krásně vošklivou čuňu, až jsou krásný. A taky se k nim člověk nemusí ohýbat (jako k Betušce).
       Kdyby to jen nebylo tak háklivé a krátkověké plemeno…. Takže jsem si je rozmluvila, ale když nějakého potkám, tak si ho musím pomuchlit. U nás máme jednu světlou čubu. Élišku (už asi třetí v pořadí). Skvělá. Děsná dobračka. Ale mám je zakázaný. Doma by mě vyhnali i s vlkodavem.

       1. U nás v okolí taky nedávno odešla za duhu vlkodavka Amálka. Byla fajn, s Borůvicí si hrála tak, aby ji nezašlápla…

    2. Jinej Honzo, kdybys chtěl koťata…mojí skorotchýni přivlekly zahradní kočky (polodivoké) celkem 7 mimin…a nechaly je tam, však se postará..a ona se stará, ale 7 je moc, doma má svejch 5..a je to skromná důchodkyně….koťata jsou mazlivá,miloučká , ale nastává problém, kam s nimi…

  2. Honzo – to jsem nevědíla ;( , je mi to líto ;( Příšerku drbu na makovici a na zadničce. Vyřiď jí, že si na ní hoodně často vzpomenu. Já určitě. Za hošíčka sukničkáře ruku do ohně teda nestrčím, to ne, tolik rozumu zas mám 😀 , ale já si na ní vážně často vzpomenu. Páč se mi líbila mocinky moc.

   Možná má Louk pravdu?? S tou CD?

   1. Edit -aha, než jsem to napsala, poslal jsi už svůj příspěvek. Hele a má to být péf kluk a nebo péf holka? kdyby to byl, pochopitelně. Že bych tak jako při svým občasným šmejdění třeba na něco narazila 🙂

  3. Milý Honzo, neměla bych obavy, protože CD přesně ví, komu a co poslat. Z vlastní zkušenosti: při stavu dvou koček a příslušných x konzerv týdně vlastnoručně natahaných domů mě přepadla kaciřská myšlenka, že by mi vlastně stačila jedna kočka a tudíž pokud by jsme o jednu přišli, tak další už v žádném případě! No a do 14-ti dnů jsme našli před domem napůl mrtvé koťátko, takže teď máme kočky tři a počet konzerv, které tahám domů autobusem, se skoro zdvojnásobil. A přesně to samé se mi stalo předtím s psicema. Takže nyní už radši nic neplánuji, i když se mi hóóódně líbí choďáci.

   1. Ano, ano milý Honzo, jak jsem četla tvé požadavky, tam jsem tam viděla choďáka! 🙂 K Příšeře by se typově hodil, k dětem jsou milionoví a páč jsou to vlčáčí typy, tak se jich lidé bojí – hlavně, když štěkají 😛 Pořiď si choďáka a já ti ho budu zá… tedy pardon, přávidět! 🙂

    1. Já choďáčka chci, MLP raději flanderského bouviera, ale zatím prý nic aby Příšera neměla dojem, že je odstrčená. No, v rámci toho, že jedem v srpenci na 14 dní (bez zvířat) na dovolenou, raději bych s tou CD počkal až po návratu.

 17. No tak to dobře dopadlo – Panička neohluchla ani nepřišla o hlasivky a Ešus je zas obklopen 120% péčí! (rofl)

  1. 🙂 jo pánčička šeptala jen chvíli – už na to má vychytávku – po koncertu se prolejt mimirálkou a cucatl černý Hallsky – pak zas poměrně rychle nahodí hlas.Jen mutuje (rofl) a fšicí se jí posmívaj (rofl)

 18. Ahoj vespolek, tady je taky hezky a chladno (už by to tak mohlo zůstat). Doufám, že Ešus už je šťastnej a spokojenej – chudák ubohej, takhle ho opouštět!!!
  A hlásím, že dnes má nejspíš svátek Vítr – přeju všechno nejlepší a hodně radosti s Pižďuchem (dog) (d) (dog)

  1. OT – moc se omlouvám Ešuskovi! (h) Četla jsem zatím jen necelou půlku. ;(

   Zano (inlove) , máš nutný emílek.

   A všechno nejlepší Vítrovi! (f) (u) (sun)

  2. ahojky Zano- jo dneska je přííjemno, tohle už je počasí v kterým můžu žít, minulý týden to vypadalo, že budu za uvadající tulipán já (rofl)

 19. Krásne dobré ráno všetkým. Už je (sun) , ale len 10 stupňov.
  Ešusko opustený, krásne si to naštekal ! (dog)

 20. Nazdárek jmenovkyně! Teda kdybys nebyla natěšená na ten koncert a hošíčky, dokázala bys tu hromadu neštěstí tak bídně opustit 😉 ?? Dnes to bylo mistrovské dílo, jako bych toho uvadajícího tulipána viděla na vlastní oko.

  1. Ahoj jmenovkyně – nááhodou to můžu spočítat na prstech jedný ruky, kdy jsem opustila ten svůj uvadající tulipán – jednou Budapešť na DM, jednou Mnichov na DM, jednou Ostrava na Štajny a jednou Berlín na Štajny. Za šest let to nejni tak hrozný skóre (inlove) . Jenže on si tentokrát umínil, že prostě bude uvadat a bude uvadat (rose2) , ač jindy neřeší nic. Když jsem ho viděla v tom bydlíku, jak si vykopal ty věci….. a kloní tu hlavičku…. a furt jednim okem kouká, ešivá jako vidim!!! 😀 😀
   Jo ono by stačilo, kdyby za dveřma zatancovala pitbulí kámoška Natálka, jestli půjde ven. To by hnedle bylo po uvadání, to by byl čerstvej jak právě uříznutý poupě (rose1) 😀

 21. dobré Ešusí ráno!
  Představa vadnoucího Ešuse je náramnej životabudič a když je k tomu ještě kafe, tak začátek dne nemá chybu 😀
  Bejt bez paničky jeden den je sice tragické, ale dá se to vydržet. Ale když takhle panička zmizí na tejden – ojojojooooj! Po návratu se mnou Blesan chodil pro jistotu i na záchod – co kdych se spláchla, že jo? 😉

  1. Rputi- jojo. záchod a kópelka jsou zrzavce plný normálně. V těchto krizových situacích se na mě ještě nalepí jak scuháč a zaboha nejde odlepit (rofl) (rofl)

    1. Petro, problém byl v tom, že máme záchod dost malej, takže buď se tam vejde Blesan nebo já. A když mě náhodou předběh, tak to vypadalo, že půjdu na zahradu zvedat nožičku…. 😀

  2. Ešus je vždycky záruka dobrého čtení. Je vidět, že se mu hodně věnujete, ten hafan to má napsané v očích. Když jsme se my vrátili po 5 dnech domů z prodlouženého víkendu, tak Šerina chodila půl hodiny za mnou v těsném závěsu a bez přestání kníkala. Jesie zase skákala metr vysoko po mně, po taškách, po židlích, gauči a pak to šla zapít a zasednout k misce: tak kde je to jídlo? Už jste doma dost dlouho a večeře nikde!

   1. LDu – pět dnů??? no to bych asi už měla výpověď z bytu, kdybych si dovolila pět dnů (rofl) (rofl) (rofl) . Máš statečný zvířectvo (y)

    1. Taky se stydím, ale když do Paříže to na otočku nemá cenu a dítko se tak těšilo do Disneylandu. Ráno a večer k nám chodila pobýt a nakrmit babča – bydlíme na vesnici kousek od sebe a na jaře jsme nainstalovali průlezová dvířka pro pesiny, aby netrpěly stresem, že nemůžou ven nebo naopak dovnitř – a říkala, že Šerina měla vždycky takový smutný pohled, když odcházela domů. A to ještě netuší (babča taky), že v srpnu bude opáčko – jedeme na týden na dovču.

     1. však se ale není za co stydět. Já kdybych nebyla takový plašan, že si myslím, že:
      *by se o hošíčka nikdo tak dobře nepostaral 😀 😀 😀
      * nikdo by jeho tempu nestačil – a to se teda nepletu 😀
      * by se něco mohlo stát – to poté, co má za sebou ty dva ataky tehdy.

      tak bych taky vyrazila za hranice všedních dní. I když – teda nemám tucha, kdo by ho mohl hlídat – mamka ta by mu fakt nestačila, to se dá tak jeden, max. dva dny. A ségra chodí do práce, do školy, sama na tři kluky ….. to po ní nemůžu chtít, vzít si na hrb – zvlášť když je nepejskař – ještě tohle zrzatý potrhdílo – který ale ona bezbřeze miluje a on miluje ji. Jen by ségra jaksi nevěděla, jak se s takovýmle šílencem zachází. Přeci jen – Nela byla jiná sorta.

      1. Máte nevýhodu, že musíte venčit, u nás na dvorku to v nutném případě vydrží ibez procházky. I když Šerině je už 11 a každodenní vycházky nevyžaduje, Jesie chodí ven ráda. Já jim ty absence pak ráda a s chutí vynahrazuji.

 22. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Ahoj, Ešusííí závisláku 😉 Neboj, páníci tě nikomu nedaj (rofl) Co by si bez tebe počali ?? (chuckle) Za hošíčkama germánskejma blbne mnohem víc ženskejch, než tvoje panička – tam má véééélikou konkurenci… (chuckle) a žádnej z těch divnejch černejch hošíčků jí nikdy neoblízne tak, jako ty každý den 😛 . A Mecháče jí taky nedonesou…
  A já ti prásknu ještě něco (tím naštvu určitě paničku, neboť ti to určitě neprozradila) – tys mohl trávit víkend ve společnosti Yummi, Anky, Kerry, Bonninky, Borůvky, Báry… a dalších bab… Nic nebylo, byli hošíčci (rofl) (rofl)
  Petróó – hezké povídání o nešťastném opuštěném psíčkovi… Je to komediant (chuckle)

  1. No počkej počkej, chceš říct, že to bylo TEN víkend a že i NÁS vyměnila za nějaké Sasíky ubohé? Ach – kam ten svět spěje (rofl) !

   1. YGO – tak docela úplně jsem vás nevyměnila za hošíčky. V Berlíně jsme byli o týden dřív. Jenžeeee…. naše latifundie si žádají své. zvlášť v tuhle dobu, kdy tráva roste naprosto příšerně. A dva týdny už byly moc.Navíc pršelo a tráva byla mokrá, nechat v tom Davida samotného jsem nechtěla. Snažila jsem se to nějak prokalkulovat, ale nedalo se to, za jeden den se to prostě neposeká a neposeká ;( . No a hošíčky germánský – kdy zas bude šance na další koncert, lístky vyšly nečekaně, díky jedné převelice dobré důši. V podstatě jsem vás teda vyměnila za trávu a sekačku (rofl) (rofl) (rofl)

    1. Ale jo – tráva a sekačka jde, za tys nás vyměnit mohla (chuckle) ! Hlavně proto, že práce šlechtí (rofl)

     1. Ygo – za ten víkend jsem tak přeušlechtilá, že se tam ztratí i to nadávání z toho jak se tou mokrou trávou furt ucpávala sekajda :@ :@ . Máme fakt obří zahradu a k tomu louku…. a cestu…. jsem ušlechtilost sama (rofl)

  2. Xerxová – (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) představa, jak mi někdo z tý šestice nese voslintanýho pana Mechače (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) . . . .- víš jak se to říká -…..pani ste trůůůpka!…. (rofl)

   Ale když jsem viděla hošíčka zrzatýho, jak je za ten zvadlej tulipán- bylo mi jasný, že to mamině tentokrát dost osolí. A nespletla jsem se (rofl) (rofl)

   Vědět Ešius, že promeškal svou krásnou Jůůůlinku Yumi a mnohé další, asi mě ubezduší 😀 . Zas na druhou stranu, zeměkoule se skorem točí jen kvůlivá němu, tak pánčička má taky občas nárok na nějakou tu radost.

 23. Komediante jeden, málem jsi mě taky přesvědčil, že bez nich nemůžeš žít (rofl) . Ale vyprávíš to moc krásně…..to se Ti Ešusi musí nechat…ještě,že ne po uhersku. (chuckle) (h) (y)

 24. Milý Ešusku, je mi tě líto, že tě páníčci opustili a tys z toho měl tááákový psí žal. No ale tu radost, cos zažil, když se ti zase vrátili a tys poznal, že oni by tě přeci zanic opravdicky neopustili – no ta musela být převeliká (inlove) A doufám, žes při příštím shledání s Babinou jsi jí dal hezkou psí pusu za to, že se o tebe starala a snažila se tě rozveselit.

  1. Maričko – on to má Hošíček u Babiny už předem vybraný, neb normálně je to takový její sluníčko, co jí nosí dobrou náladu – když jí teda nepodupe, neporazí, neoslíntá…. ale i to vše mu je odpouštěno, páč on jí miluje (h)

  1. Akden – jo , člověk by mu dal bůra (rofl) , kdyby fakt vybíral, byl by to zatr. bohatje pes (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN