RÁDIO DEDE: Cesta tam a s Berry zase zpátky

Milí Zvířetníci, dnes vám povím o tom, jak jsem jela pro nového člena naší domácí smečky, psí holčičku Blackberry. První fotky najdete zde, ale předem se musím omluvit – vybrat něco z rozmazaných pokusů vyfotit akční štěně bylo velmi těžké 🙂

Berry ještě u chovatelky Sue

Tatínek Yogi kouká na telku:))

Berry na cestách

Aktualizováno: 13.6.2010 — 21:14

53 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, se zpožděním chválím povídání a jako ostatní jsem se rozplývala a rozněžňovala nad fotkami. Berry je rozkošná, na fotku, kde leží před Kazanem na bříšku bych se mohla dívat furt. Moc jim to na všech fotkách spolu sluší, prostě radost pohledět.

  Ale ty packy co Berrynka má (rofl) (rofl) Z té bude pořádně velká psová 🙂

 2. Asi budu děsně originální (chuckle) Je nádherná a navíc Kazan vypadá spokojeně,nebo se mi to jen zdá?

 3. Tak tu Dede pláču nad tím, jak moc mi připomínají ti Tví pesani Šarička…a tiše ti je malinko závidím a hodně moc přeju… (h) (rose1)

 4. Moc krásné fotky, bude u vás určitě veselo. Ten ďáblík v tom roztomilém pejskovi se zatím jenom rozkoukává. Už se těším na pokračování. A mám prosbu: stále mám problémy s rádiem Dede, asi někde dělám něco špatně. Mohla bych poprosit ještě jednou o návod? Aby konečně i ta pomalá pochopila. Díky.

  1. Potíže při přehrávaní nejspíš způsobuje, že nemáš na počítači flash player (ať už je to cokoli 🙂 ) Samotný soubor mohu zatím poslat mailem, později ho dám na stránky (nejde mi ftp, tak až chytnu Marka). No a do třetice – protože má pár lidí pořád problémy s poslechem, tak jsem začala povídání psát. Naši francouzskou anabázi s Kazanem napsanou nemám, ale tento již ano a během dne ho umístím jako článek na svoje archivní stránky http://www.zviretnik.com, tedy pokud se mi podaří je probudit z dlouhé letargie 😀

 5. Až teď jsem se dostala k webu, poslechnu si až doma, ale fotky jsem si prohlídla. Paráda. Štěnice úžasná a Kazan se směje. Super- bomba-skvělý! (y) (clap) 🙂 (sun)

 6. Dede, máš nádherné živé štěnítko, těším se na další povídání a fotky. Nemůžu se vynadívat na Kazánka, protože ten snad dospívá do krásy / to víš choďáci jsou moje druhá srdíčka, znám je velmi dobře/ , takhle povedeného choďáka jsem dlouho neviděla, budou s Berrynkou moc pěkná dvojka.

  1. Děkuju za Kazana – i mě přijdou choďáci nejhezčí (inlove) a doufám, že i naše čertice nám kapku vyroste do krásy, zatím je nejvíc ze všeho legrační 😀

 7. Nádherná méďulka (inlove) .
  Chci se podělit trochu O.T. Pokud při čtení něco jíte nebo pijete, dál nečtěte! (envy) Včera, i když se mi móóóc nechtělo do toho vedra, přemluvila jsem se a vyrazila s Alanem do polí. Jak se tak vleču (on se nevleče nikdy, mastí jak na honu), vidím, že něco chňapnul a začíná žvýkat. Po poněkud brutálním zákroku otevřel čelisti a já vzadu, skoro v krku něco nahmatala, vytáhla – mrtvá myš hemžící se červy (puke) . Nejdřív mě obestřely mrákoty, pak jsem ale bleskově vyrazila k domovu, všechno, co jsem měla v ruce – vodítko, klíče- šlo do desinfekce, psímu zločinci jsem vytřela tlamku Stopanginem – do večeře trucoval. Vzhledem k tomu, že tu před pár dny proběhla diskuze, co všechno papají pejsci, potažmo štěňátka, musela jsem se dodatečně přidat, a též sdělený hnus, poloviční hnus (doteď mi při vzpomínce naskakuje husí kůže). (yawn)

  1. Sdělený hnus, poloviční hnus? (rofl) Ono taky platí – co oči nevidí, žaludek nezvedá. A imunitu utužuje (chuckle) . Pokud se nejedná o nějakou chemii, tak bych se nebála – i když na vlastní voko viděti, neřku-li v ruce třímati – zbytek dne veselý míti. Podrbkání Alanovi 🙂 . A prosím nebít, milá Kimi (inlove) .

   1. Taky mě napadlo, že kdybych ho to nechala sežrat, měla jsem klid a nebylo mi při vzpomínce šoufl. Ale ani ve snu mě nenapadlo, co to bude, a to už se mí psi za ta léta pokusili pozřít ledacos. (doh) Pod „brutálním“ zákrokem si, prosím, nepředstavujte nějaký nářez – na Alana nelze ani napřáhnout ruku, okamžitě zmrtví a ztuhne, to by čelisti nepovolily. Já ho mám pět let, to mu bylo něco mezi osmi a deseti, podle kamarádky, která mi ho „dohodila“ měl poněkud krušné mládí a moc pohlazení asi neužil (snad se mi podaří časem jeho příběh povyprávět nejen do komentářů). Tlamku otevřel, když jsem ho trochu potáhla za obojek, jak se to dělá při nácviku pouštění aportu. 😉 Člověka to naštve – pejsek trpí různými neduhy, ve čtvrtek jsem už podruhé během měsíce vysolila u veta 260 Kč za tabletky, mastičky mažu, obkládky přikládám – a to je vděk ]:) A zatímco já tu fňukám, on si spokojeně chrní v posteli. 😀

 8. No, tak máte krásnou akční, plyšovou holku. Gratuluju. Myslím, že tohle zvíře bude veeelmi inspirativní (inlove)

 9. Kdyby to nebyla Kazanova kámoška, tak bafa štandopede jedu na ostrovy ukrást pro naši Petru, to je něco tak strašně roztomilýho (dog) (h)

 10. A ještě přípodotek: dnes v noci k nám přijde Zoubková víla. Držte mi palce, ať někde dokážu vyhrabat tu dvacetikorunu a nezapomenu ji vyměnit za vypadlý zoubek 8)

 11. Přidám hlásání z kraje nad Dalmatinovem: Dalmi patrně nebyla doma, protože nesněžilo, ba dokonce jsme mohli vytáhnout kraťasy.
  Při příjezdu mě neskolil pohled na zahradu zarostlou půlmetrovým kvetoucím šťovíkem (soused, který si pěstuje sametový trávník bez jediného jitrocelu či sedmikrásky o rozloze cca 8 arů je velmi slušný člověk, který mi nenadává hlasitě ani potichu).
  V pátek a sobotu jsme v potu tváře posekali tzv. údržbovou zónu (seká se obvykle jednou za dva týdny, cca 7 a), na bezúdržbovou zónu (seká se jednou ročně) už nezbyly síly.
  Škody po zimě značné, krtky a hryzci poddolovaná skalka se propadla a vymrzlo na ní co mohlo. Dost jsem postrádala příručního instalatéra, měl by v domě co dělat celý víkend.
  Nicméně už moc let se mi nestalo, že bych se 11. června na Maxičkách ráchala v rybníku a nemusela předstírat, že mi není zima 🙂

 12. A ještě malé počasohlásání na jihu Jižní Moravy.

  Včera odpoledne jsme slavili narozeniny nejstarší sestřičky na Bobravě (blízko Brna). Odpoledne bylo hnusně dusné a můj pracně vytvořený účes (chachááá) vzal za své ještě než jsme přijeli na místo určení. Po osmé hodině se přihnala vichřice a bouřilo a konala se taková průtrž mračen, že rýna nestačila vodnímu náporu a chlístalo až téměř do sálku, kde se slavnost sněženek konala (což neodradilo tři sestry ((tentokrát s malým s)), aby vesele nekřepčily na parketu jako o život – chichichi). Domů jsme vyrazili až po desáté hodině, kdy se déšť uklidnil – ovšem já moc klidná nebyla (jsa řidička), protože cesty byly zasypané větvemi a listím – naštěstí bez velkých větví. Zřejmě od Brna na jih bylo počasí milosrdnější.

  Vezla jsem ještě naše na Vrbici – a tam tma (syn od sestřenice se zrovna ženil, a my se divili, že v jedenáct hodin je už v kulturáku zhasnuto a že tu svatbu vzali pěkně hopem). Prostě elektrika stávkovala – a jak se tak dívám oknem směrem k rodné vísce (mít silnější dalekohled, vidím našim do obýváku, ač je to bratru 20 km vzdušnou čarou), tak tma je tam i teď – tedy 24 hodin (think) .

  Jo – a dnes se sice významně ochladilo a konečně se dá zase dýchat, ale zase se začíná blýskat – a obávám se, že to není na lepší časy.

  A ač se ochladilo- ti haj-zlí-ci komáři číhají venku furt!

   1. jednak hrůza a děs a jednak zírám, dodnes jsem nevěděla, že se jim říká Koječáci, ta lokální pojmenování jsou hrozně zajímavá.

 13. Díky moc za vyprávění a taky za fotky, Berrinka je úžasný diblík a Kazan vypadá spokojeně

 14. Milá Dede,
  s potěšením jsem si poslechla dnešní rádijko o cestě tam a zpět (nod) . A teď jsem prohlídla se stejným potěšením fotky. Náhodou, jsou dobré (clap) . Například Kazanovi to v anglickém domě vyloženě sluší – svou barvou hezky zapadá do prostředí. Berryška je véééélmi roztomilá – dojaly mne ty její černé nazouváky na zadních ťapinách. Akorát ty tvoje fotky mají jednu nepatrnou, leč v konečném důsledku zásadní vadu (teď jsem napsala vanu – tak tu jsem tam neviděla) a to, že nejsou foceny NA VÝŠKU – viz dneska rozeslané Loukové mejlíky a Hadopasy a článek zde uvedený z 9.6. (přihřívám kalendářovou polívčičku). Tak příště foťák na štorc (wait) !!!

 15. Chichichi, soudě podle raráškovských oček Berrynky nejen léto bude nezapomenutelné (chuckle) (rofl) . Ehm ehm, začínám mít tušení, že jisté obavy byly oprávněné… Daník ve spolupráci s CD vybíral pečlivě a bude hodně veselo (rofl) .

  Díky, milá Dede, že se s námi takhle krásně dělíš (inlove) .

 16. už tam ty fotky Dede sype… a jsou moc povedené – Berrýška bude pěkný diblík (rofl) (inlove)

   1. Jo a jak si všimně foťáku, tak ho loví a snaží se ho sežrat (whew) – ta jedna zubatá fotka je záznam útoku 😀

   2. (clap) Kouzelné obrázky! (h) Je radost mít doma takovou sladkou medvídkoidní rošťandu. (h)

 17. Báječné povídání, milá Dede! (inlove) Mám takovou radost, že jste zvládly dobře cestu a z Kazana a tak vůbec. (clap) (h)
  Ehmmm, a když se tak dívám na tu spodní fotku, vidím v tom bystrém očku nejméně sedm čertíků. (wasntme) Jsem přesvědčena, že Tě čeká nezapomenutelné léto. A doufám, že vyprávěný Berrýček si budu moct vždycky vychutnávat hezky v pelíšku k nedělní snídani. (nod) 🙂 (h)

 18. Myslím, že s Berrinkou se ještě užijete- popis cesty byl skvělý, taky jsme po cestě s pidiBorůvkou zastavili a nechali ji chvilku venku zkoumat a taky měla obojek a vodítko na sobě poprvé. Užívej si tu radost, Dede, děsně to uteče…. (inlove)

 19. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Do malého města přijel rabín z krajského města a vykonával bohoslužbu. Uprostřed jedné modlitby pojednou umlkl a hlavou přivolal kostelníka: „Ve druhé řadě,“ šeptal mu, „jeden člověk tvrdě spí. Vzbuď ho.“ „To by nebylo fér, rebe, “ odpověděl kostelník. „Co tím chceš říct?“ „Tys ho uspal, tak si ho vzbuď sám.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večer a ještě hezčí sny. ~o)

 20. moc krásné povídání (nod) Těším se na fotodokumentaci (už od včerejška ti stále kontroluju rajče (chuckle) )

    1. Jo, taky si to pamatuju- rozmazané fotky štěnte, které se snaží olíznout foťák 🙂

 21. Jůůůůůůůůůůů (inlove)
  Moc se těším na fotky. A tak nějak se mi zdá, že Berrynka se jeví jako pěkná čertice (clap)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN