KOČKY: Já jsem Čert, a kdo je víc!

Dobrý den, jmenuji se Čert a podle lidí, které mám v majetku, prý dělám čest svému jménu. No nevím, čerta jsem ještě neviděl, tak až se potkáme, uvidíme.

Jak jsem se tady vzal? Nevím, pamatuju si, že jsem bydlel někde jinde, tam mě ale posadili do takové hučící obludy a pak mě z ní vyhodili. Bolel mě zadeček, měl jsem strach. Pak mě někdo odnesl do takového velkého domu, kde to děsně nevonělo a kde byly i jiné kočky. Já se vám tak bál! Jenže tam bylo teplo, papání, dokonce i zadeček mě bolel míň a míň a najednou tam přišli nějací dva lidi – takoví divní, voněli sice kočkama a psama, ale něco mi na nich nehrálo… A s takovýma se nebavím!

No, jenže oni chodili kolem a tak jsem vylezl zpoza misek, nechal se podrbat a LIDI, JE BAVILO SE SE MNOU PRÁT!!!! A byli moji. Sice mě napřed zanesli někam, kde mě píchlo něco škaredého, ale pak se šlo ven. A k té škaredé hučící věci! Ani jsem se nestihl vyděsit a byl jsem vevnitř. A tam byla kočka! Vypadala na moc milou tetu, čichla ke mně A PRSKLA A ZASYČELA!!! Já chudinka!

Poznámka Ťapky: Já myslela, že to je naše Bessy, která byla nemocná, a den předtím ji někam odvezli, ten den vezli i mě, bodli mě do kožichu a já ji tam pořád někde cítila!

Poznámka řidiče/krmiče: V ordinaci byla přepravka, ve které umřela Bessy, její tělíčko jsme měli v kufru.

Čert: Hele, kdo to tady má svoje povídání? Vy nebo já? No, prostě mě přivezli do domu, cestou mě nesli (A dali očichat!) kolem takových velikých psů – já na ně syčel, ale jim to bylo pro srandu a pak mě usadili na gauči a LIDI, JÁ SE NESTÍHAL PRÁT A MAZLIT! To bylo žůžo. Pak mě postavili na sypání, ale mně se nechtělo, tak jsem jim utekl a schoval se do tmavého kouta. Oni nejen, že mě nechali, ale ještě mi tam dali 2 (fakt 2) pelíšky, hračky, misky a záchůdek. Lidi, to bylo něco. Jen ten volný prostor kolem, já na to nebyl zvyklý. Tak jsem zalezl.

Poznámka řidiče/krmiče: A tam zůstal 24 hodin. Druhý den opatrně nakoukl do obýváku, po dalších cca 2 hodinách ho prošmejdil, vys.al se za gauč, za což byl odnesen na záchůdek a od té doby se v pelíšku ukazuje jen vyjímečně. Ťapka se neukázala skoro 2 dny (trucovala).

Čert: Ta velká kočka? Ta si mě týden nevšímala nebo na mě syčela, ale už jí to přešlo. Teď už si dokonce nechá i skočit na záda. Sice mě za to vyfackuje a vyleze na židli, ale stojí to zato. Navíc tam mají takového malého psa – je skoro jako já a na toho se skáče úplně úžasně. On se dokonce ani nezlobí a ani přede mnou neutíká. Jen granule mi ujídá.

Pak tam jsou ještě dva další hafani. Občas bývají vevnitř, to se pak opatrně dívám, který tam je. Ten největší, černý, ten je v pohodě, tomu druhému se ale trochu vyhýbám. On má misky na terase, venku za oknem a já se mu kolem nich producíruju a on se na mě za to zlobí.

Když bylo krásně, vzali mě ven z domu. Napřed mi ale nejmenší panička navlíkla takovou divnou vestu se šňůrkou – prý vodítko pro morče. Copak já jsme morče? No a pak se mnou vyšla na terasu. LIDI, JÁ SE TAK BÁL! Ani utéct nebylo kam. Tak jsem chtěl zpátky, ale ona že prý ne. No, ukecal jsem ji. Jenže za týden znovu!

No, alespoň už mi po chvíli sundala ten nesmysl ze zad a já se mohl schovat pod terasu. To bylo žůůůžo! Spousta věcí, dřevo, staré desky, tolik zajímavých pachů! A ona na mě ať jdu domů. Tůůůdle! Dala jsi mě ven, tak jsem venku! No, za chvíli už bylo nějak chladno, hej, já chci domů, hááálóóó! No, slyšeli a poslechli, jak jinak, že?

A pak mě to chození ven začalo bavit. Dokonce jsem zjistil, že ta velké kočka není ani tak zlá. Naučila mě, že když je mi venku zima, můžu si vlézt do sklepa okýnkem a tam máme pelíšek a misky. A když v nich nic není, tak si mňouknu u dveří a ty by bylo, aby nepřišli a nepustili mě do tepla!

O objevování světa venku zase až příště.

Poznámka řidiče/krmiče: Čert má vybočenou zadní nohu přesně jako jeho předchůdkyně Bessy. Ona měla něco s patou, on má vybočenou celou nohu potom, co ho vyhodili jako malé koťátko z auta a on si zlomil pánev. Byl tak malý, že to ani nešlo operovat, tak ho nechali srůst. Vše se asi povedlo, protože pohybový hendikep nemá, ale při pohledu shora vypadá legračně – Pánev asi nerostla dost rychle, takže má uzounké boky a před nimi relativně velké břicho – vypadá trochu jako starý fotr. 

P.S. Náš milý kocourek si pořídil se sousedovic Mickou pět krásných koťátek. Micka si pro něj chodila až k nám do sklepa. Fotky koťat jsem posílal – nebyl by zájem?

P.P.S. V pondělí 7. 6. jsme našli Čerta ve sklepě. Ležel na odpadu, ze kterého se asi chtěl naposled napít. K misce už zřejmě dojít nedokázal. Byl mrtvý. Žádné zranění na těle ani hlavě neměl, jen v tlamičce měl trochu krve (možná jen jak ležel obličejem dolů, krev se tam po smrti nahrnula). A v neděli byl soused naproti posekat trávník. On tam nebydlí, jen se stará o dům po svojí matce. Když tam byl na podzim, otrávila se naše Bessy…

Aktualizováno: 10.6.2010 — 16:47

178 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mily Honzo, clanek o Certovi jsem cetla v noci a furt jsem premyslela, co k tomu napsat. Ted jsem pres den Zviretnik nevidela, az pred chvili, a docetla jsem se o vasi Filince. To je presprilis jobovek na jednu hodnou rodinu. Nejak mi to nejde z mysli – prijit a dva spolecniky behem par dnu. I kdyz pred lety mi behem 3 tydnu umrela nase milovana kocicka Statkarka a pak Grizzlinka. Myslim na vas. Tak jde nekdy zivot, ale clovek si stejne rika – proc???? Spete dobre, zviratka z Paskova (u)

 2. Nějak nestíhám, tak komu gratulovat dřív, popořadě týně ke krásným princeznám, Andymu k velkému úspěchu i Dede jako hrdé matce a také k tomu, že se evidentně v létě nudit nebude (happy)
  Jiný Honzo, ten článek začínal tak hezky a nadějě a pak ten šokující konec. Vždycky, když něco podobného čtu, tak jsem moc ráda, i když je to sobecké, že mám čičinu domácí bytovou. …a potom jsem se dole dočetla, že i pejska, je mi to moc líto, je toho na vás moc najednou :S

 3. nejprve pochválím maminu týnu za krásné holky (inlove) , Dede pochválím za souhrnné hlášení (chuckle) a teď podám hlášení já…

  Akce Rorýs. Asi v šest slyším dědu volat „Ričku, nesmííííš! To je přece ptááááček“ I vyřítila jsem se – Rick v klidu (přeci jen je od zvěře perfektně odvolatelný – barvářská praxe se v něm nezapře, dědu poslechne u jakéhokoliv tvorečka perfektně) a na trávníku rorejs :O . A děda mi s úsměvem sdělil, že ho v poledne našla Beta na zemi, jen nad ním stála a děda ho raději odnesl do rybízu do stínu, aby měl klid „a rodiče si ho našli a odvedli“… (fubar) Nemá cenu dědovi kázat, že rorýse si nikdo nevyzvedne a ze země nikdy nevzlétne… Vzala jsem ptáka do ručníčku, uhladila křídla a vyhodila ho do vzduchu… dvakrát máchnul dlouhými křídly… a žuchnul zpátky do trávy. Po chvilce jsem udělala druhý pokus (z balkónu)… zase žuch…
  Liberec má při psím a kočičím útulku i stanici pro záchranu divokých zvířátek… a tak asi v půl sedmé jsem zatelefonovala do ARCHY na vygooglené číslo. A kupodivu se ozval příjemný hlas, pán se poptal, co že je za problém a že se pokusí někdy večer dojet. No – slíbila jsem mu, že mu tam pipinu dovezeme my – jen mě překvapil tvrzením, že to musí být starý pták, že letošní mláďata ještě žádná nevyletěla. Ale že jsou letos vlivem zimy a lijáků ve špatné kondici… Polovička neprotestovala, naložili jsme malou klícku s rorýsem a jeli do útulku. Pán ho prohlídnul – konstatoval, že pták není viditelně zraněn, že je hubený (koukal na mě jako že jsem mu nedala večeři (rofl) ) a odnesl ho do voliéry. Mládě to opravdu nebylo, pták měl zcela dorostlé letky – už vím, jak to poznám (nod)
  Potěšilo mě, že Beta o tom rorýsovi musela celé odpoledne vědět a dědův příkaz nevšímat si dokázala v pohodě dodržet. A to byla celou dobu venku… Agresor opravdu není (inlove)

   1. mají mladé – ale stále ještě krmí. Asi fakt pán měl přehled, jak daleko na tom v Liberci s tím hnízděním jsou. Pak mi ukazoval, jak poznám podle délky letek dospělého ptáka.
    Většinou přírodě moc do jejích záležitostí nekacám, potrhanou hrdličku od krahujce jsem nezachraňovala, malé načepýřené nelétavé sýkorky v zimě taky nesbírám… ale toho zvědavě koukajícího ptáčka (pohyboval se v trávě jen přísuny silných křídel – jak lachtan…) jsem na zemi nechat nedokázala… Protože neměl žádnou šanci – takhle ji alspoň dostal

  1. Milá Xerxová, děkuju za rorýse! (inlove) Já je miluju a tady u nás na vsi nejsou (shake) a citelně mi chybějí – zatím byli na všech místech, kde jsem kdy bydlela. A tak trochu závidím nelovivou kosatku 🙂 Kazan už je dost v pohodě, ale snahou lovit mi Nauzgúlové minimálně znepříjemňovali život skoro do svých pěti let a nikdy se mi to nepodařilo úplně jistě odstaranit. Jaká bude malá netuším, ale stopu po veverce našla s naprostou jistotou už na svých necelých dvou měsících 🙂 Ale byla samozřejmě jen zvědavá…

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K ;;)

  .(*) Do třídy přišla nová, mladá a velice. hezká učitelka. Usedla na lavici u Pepíčka, pohladila ho po vlasech a povídá:“Byl bys rád, kdybych byla tvou maminkou?“ Pepíček si ji se zalíbením prohlídne a řekne:,;Copak já, ale můj táta!“ .(*)

  ~o) Vnšuju všem hezký večer a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Hanonýme, hanonýme 🙂 Ty už skoro dosahuješ kvalit jednoho, kterému říkáme JoVásek. (h)

     1. Jovásku (inlove) , to není hanba. Nýbrž Ti přináleží velký obdiv, protože máš děsně rafinované inkognito. (nod) A navíc, být hanoňým není jen tak, jak jsem se přesvědčila nedávno. To se musí umět! To zvládnou jen borci! (clap)
      🙂 (h)

 5. OT hlásání: Tak máme za sebou několik dalších akcí 🙂 Berryška byla včera na očkování a musím říct, že tam vřeštěla jak pavián! Kazan se samozřejmě přivítal s panem doktorem i sestřičkama a jen hodil okem – hele, jak se to dělá 🙂 Popravdě nevím, jestli se bála (to zatím moc neukazuje), nebo byla spíš naštvaná. Pan doktor jí zas tak nevadil, jen to prostředí. Nakonec dostala sušenku, a zatímco se ji snažila ukousat, tak pan doktor stačil udělat vše potřebné – injekce si ani nevšimla. Byla uznána za pěkné zdravé štěně, trošku drobnější, což prý není u velkého plemene na škodu. Potom jí bylo dost špatně, kňourala jako mimi s kolikou, ale za cca pět hodin byla už zase celkem fit. 🙂 Což se mimo jiné projevuje i tím, že nechodím, ale prakticky vrávorám, páč štěně je všude, především pod mýma nohama. Dnes jsme byli na první větší vycházce mimo „naši“ louku a já s citem vzpomínala na komentáře od Xerxové – taky jsem byla lovena a zakusována, až jsem musela trochu vrčet (whew) Vypadá to, že Berry nejen mňouká po virtuální sestřičce Borůvce, ale navíc kosatčí (bat) po Betynce! Jo a je Houdini po Daníkovi! Než jsme ji přivezli, tak jsem pomocí prken důkladně (jsem si myslela 😛 ) vyspravila kotec, aby štěně neprošlo. Jenže se ukázalo, že Berry asi nemá kosti nebo je prostě gumídek, protože se jí podařilo z kotce zdrhnout! Martin zalátal velká oka pletiva (vždy po úhlopříčce) a zkusili jsme, co ona na to – opět prostrčila hlavu a tlapu… i zalátal Martin kotec podruhé, tentokrát každé oko pěkně křížem, i našla si díry, kterými by neprošla malá kočka… zabednili jsme je a snad fungujeme. Ovšem kotec pro vlčáka je zabezpečený tak, jako bychom tam pásli křečky! (rofl) Jinak je to můj malý černý stín – když ji nikde nevidím, tak se obvykle stačí kouknout pod nohy (inlove) Jo a pro HankuW – čistotná sama od sebe ještě zdaleka není, jen tím, že máme po ruce dvorek, se nám daří většině nehod předcházet 🙂 Takže tvoje Grizzlinka byla úplně normální štěňátko 🙂 S Kazanem se začínají hezky sžívat – dnes jí ukázal, jak prohnat veverku 😀

  1. Děkuju za vzorné hlásání, milá Dede. (inlove)
   Zdá se, že Daník k vám poslal tu pravou princeznu. (h) Je úžasné, jak Kazanovi dělá malá slečně dobře na duši. (h)

  2. Dede – krásný komentář, já se tu usmívám při jeho čtení, ale vy se teď budete usmívat a bavit týdny, ba měsíce. Ale co je hlavní, zase se usmívá i Kazan a to byl přeci hlavní důvod příchodu Berrynky. Zatím ho plní na výbornou. Kéž vám všem ty úsměvy vydrží a nikdy z tváře nezmizí. (h)

   Navíc vám veleradost udělal i Andy – to je tedy pašák ohromný, takhle skvěle skončit studia – gratulace až na kopec (clap)

   Týno, máš nádherné holčiny a navíc mají obě už teď pravé dívčí rtíky, krásně vyhrojený vrchní ret, ani ho později nebudou muset zvýrazňovat rtěnkou.

   Velký Honzo (u) (u) (u) Dvě smrti milovaných zvířátek za měsíc, to musí být tááákový srdcebol. Vím, že u Filinky jste to čekali, ale přeci jen takhle rychle za Čertem (který naopak odešel tak předčasnou a zlou smrtí). Ahich ouvej, je mi vás všech tak líto. (h)

   1. Dočítám včerejšek až dnes a musím říct, že Marička napsala úplně vše. Tak se jen připojuju. Je to dneska takovej zvláštní obrázek, jak je na světě dohromady spousta dobrejch i špatnejch věcí. Takovej je holt život.

  3. Dede, tak Ti začal krásný štěňátkovský život, plný loužiček, bobků, mláděcí vůně, objevování světa, úniků z kotce (whew) , také plno strachu, kam zmizela, co to teď právě žvejká, atd…. Vždyť Ty už to tak dobře znáš! Jenom si to zase připomeneš. A máš dobrého pomocníka v Kazanovi 🙂 .

  4. To je ono. Nuda u vás nebude hezky dlouho. Takový akční mládě, nad programy v televizi. 🙂

  5. Dede, ježkovyvoči, k čemu mám gratulovat dřív? 🙂 takže to vezmu jedním vrzem, plácám, mávám, poskakuju . ať žijete! (sun)

  6. Dede, dnes to chtělo povídání o Berrynce. Nějak tu toho smutku dnes bylo moc a moc. Vypadá to, že máš zase dvojpsa. Zatím, pravda, trochu rozměrově disproporčního, ale to se srovná. (h)

  7. Mylím, že nejkrásnější zpráva ze všeho je, že Kazan prohnal veverku. Ta holka Berruška mu zvedne náladu – a nám taky (nod) (nod) !

   1. Kazanovi Berrýška určitě náladu zvedne – o tom nepochybuju (inlove)

    Ale veverka zvedla Kazanovi náladu i v čase předberryškovatém… V Doksech mě Kazan překvapil, jak se postarší poklidně pajdající psí pán (PPPPP (rofl) ) změnil v lovce a tryskem se hnal najednou do hustého lesa. Byla tam… (nod) … (heidy)

  8. Dede, včera jsem nějak zapoměla pogratulovat k velmi úspěšnému zakončení studia skvělému synovi (f) i rodičům přeji tu velkou radost (f) a Tobě přeji hodně veselých chvil se štěninkou (rofl)

  1. No Pán Bůh požehnej, to je krááásná mimouška a velká sestra! (rose1) (cat) (dog) (toivo) (heidy) (hug) (rose1)

  2. Jé, ta je krásná! A ty puntíkaté dupačky jsme měli taky, pracovně jsme miminku v nich oblečenému říkali „ptylík třešní“. 🙂

    1. Jo, jsou to historický dupačky. Ale jako jedny z mála jí nejsou velký. A máme ještě jedny, podobný, větší. A Andulka na nich počítá puntíky

  3. Krásné mimi (inlove) i se sestřičkou 🙂 Dobře, že jsi sem dala fotky právě dnes (h) , je vidět, jak se to kolo života stále otáčí…

  4. Milá Týno (inlove) , povedly se vám úžasné a kouzelné okaté princezny. (inlove) Hvězdička Svatava je překrásné miminko a ta společná fotka je úžasná. (clap) Díky! A s rajčetem jsi tuze šikovná! A my teď víme, že umíš, tak budeš muset občas fotohlásat! (nod) (h)

   1. Díky za předvedení mláďat. Jedna krásnější než druhá. A ty jsi šikula šikovná. Už se těším na další dokumentaci. To víš, mimi se rychle mění. Tak ať jsme informovaní.

   1. Myslím, že táta Ferda taky umí (nod)
    týno – když porovnám tvoji (*) s naším kostlivečkem… (rofl) máme co dohánět – i když pozor – za 5 dní doma nabral 20 dkg…

    1. Tak to se kluk hezky obaluje 🙂 .
     ona je Sváťa docela pažravka, zcela jako její sestra. A navíc jsou úplně stejný, prostě jedna formička, obě jsou Ferdovy a to tak, že velice – já je klidně můžu zapřít, on se z toho nevykecá 😀

     1. (chuckle) No, nechtěla jsem to říct nahlas,milá Týno (inlove) , ale když jinak nedáš! (wasntme) Jsem si říkala, že jste se s druhou holčičkou moc nepárali – Andulka se povedla po všech stránkách, tak jste si Hvězdičku odlili do stejné formičky. (nod) (h) 🙂

     2. Jéjej, zrovna jsem to chtěla říct, že máš holčičky jak přes kopírák! A jedna hezčí než druhá – a naopak (clap) (clap) (clap) . Hezké děti umíte, jen co je pravda – taková malá sluníčka (sun)

    2. Xerxová, tak se tady pochechtávám do hrsti ( (chuckle) ), to je furt kostliveček, kostliveček – ale napadlo Tě někdy, že to dítě vyroste? Že z něj bude chlap, velkej chlap! Mno, a Tebe je jen žďabec. Jsem zvědavá, jak mu pak – stojíc na židli – do očí řekneš „ty kostlivečku!“ (rofl)

      1. Jj, moje matinka si vyrostla jen 142 cm. Když můj bratr a sousedů synek (jeho maminka mu umřela a tak moje máma brala oba maníky bez rozdílu), tak když si chlapci zavařili průšvih, tak si je postavila do latě, poručila předklonit a jela zleva – zprava (rofl) . To ale nebylo za jen tak malé prohřešky. Chlapci měli na triku ukradený motor od čerpadla vody na kurtech. Tak jim tímto způsobem domluvila a oni ten motor museli v noci vrátit a namontovat. (wasntme) No, byl to nervák pro celou rodinu. Nebo taková zmizelá třídní kniha, kterou objevil kominík za komínem. Taky to byl pěkný cirkus. Naše matinka při takové příležitosti zastávala teorii :“Vinný – nevinný, berte to po řadě.“ (rofl)

 6. Honzo, jen jsem dočetla a hned Ti píšu. Ten člověk je nezodpovědný blbec, který klade návnady zřejmě proti hlodavcům. Takové neobývané objekty, ale jaksi „udržované“ jsou přímo děsivě nebezpečné. Nám se tak otrávila ve dvou a půl letech naše první střední kníračka Bessynka. Nikdy na to nezapomenu (už to bude skoro třicet let) a lidi, kteří zacházejí s jedy, ale neumí to a jsou to bezohlední troubové – nenávidím. Jenomže JAK zabránit kočkám, aby tam chodily, že? Nedá se s ním promluvit, že je zbytečné klást návnady na hlodavce, když je potom spořádají kočky? (A otráví se).Vždyť kočka je nejbezpečnější a nejpřirozenější likvidátor hlodavců. Moc mě mrzí, co se stalo, na Brnění jsme se ještě o něm bavili. Omlouivám se, že jsem to ze sebe tak vychrlila, ale jsem na otravy zvířat fakticky hodně citlivá. Předloni Klérka na herbicidy. Kolem nás je tolik jedů a lidé s nimi neumějí zacházet.

  1. Jsi šikovný (nod)
   Já už mám taky dostátnicováno… uffff (wave) Tak dobře nikdo nedopladnul… ale o tom jsme se bavili v Doksech, že není student jako student…

   1. Xerxová (inlove) , to je hezké, že máš dostátnicováno, ale jak jsi dopadla? Taky za 5? (chuckle)

 7. Buďte tady hodní, za hodinu odjíždím na návštěvu k mé drahé ČTN a v neděli bychom měli být na bitvě v Rožnově. Borůvka se bude celý víkend rekreovat u mých rodičů na chalupě. Jelikož nemáme plot, tak doufám, že když neutíká, když je tam s námi, tak že nebude utíkat ani tentokrát. (Navíc babička určitě navařila masíčko pro ubohou hladovou pejsinku…) Fšecky si vás v neděli večer zkontroluju! (rofl)

  1. Tak ať se vám v té bitvě nic nestane a užijte si to! (h)
   A budeme se těšit na Tvůj návrat – bude zase pěkná reportážička! 🙂 (y) (clap)

 8. Teď jsem si sem sedl abych vám napsal, že Filinka už palcodržnu nepotřebuje. Už je za duhou. Nádor se doopravdy rozpadl, takže měla ze dne na den díru do břicha tak 10 cm v průměru. Nebylo na co čekat. Gratuluji všem úspěšným a slavícím a odcházím. Možná se objevím k večeru ale nevím. Mám vás všechny rád.

  1. Honzo, je mi líto Čertíka i Filinky… Není snadné ztratit kamarády, a tak často se s tím setkáváme. (u)

  2. Honzo, smečka na vás moc myslí, tohle není červen, ale morová rána. (rose2) (u) Na Duhovém mostě je nepříjemně velký provoz…

  3. Ouvej (u)
   Není to snadné, ale musíme to umět pro naše mazlíčky udělat. Myslím na vás.

  4. Honzo, máte to jak když hrom bije ;(
   Ale Fila si užila dlouhý život a zřejmě nebylo jiné cesty (měla jsem z toho „řešení“ smíšené pocity). Teď už ji nic nebolí a je zase veselá. Sakra, proč se mi tak mlží monitor!
   Hladím po tlapce a ať už od vás ty morové rány odejdou (h)

  5. Je mi to moc líto. Mávám File na cestu. Pozdravuj tam všechna zvířátka a ta moje zvlášť.
   A jiným Honzovým jen (rose2) (rose2) (rose2) .

  6. Honzo, jak čtu od shora dolů, tak přicházím na další a další rány, které Vás potkávají. Je mi Fily moc líto. A Vás také. Takhle rychle po sobě dva …. ;(

  7. Ach Honzo, ještě ona ;( ale ty jsi to v duchu věděl, viď? Je to hrozné a nějak se tyhle věci nedají zapomenout. Moc na vás všechny myslím a věřím, že Filu už nic nebolí a vesele si šéfuje za duhovým mostem (h)

  8. Honzo, ani nevíš, jak je mi to líto. Dnešní čtení o Čertovi tak hezky začalo a tak smutně škončilo. A k tomu FIla, jen několik dní nato. I když to jsi asi v posledních dnech čekal. Hladím po duši. (h) (h) (h)

 9. K dnešku OT, aktuálně ke včerejší 105

  Teď mi říkal Jenda, ať se podívám na mobil, že mi tam Terka poslala SMS a ať jí odpovím. A hádejte, kde mám mobil – ne, tam až ne, ale doma pod zrcadlem (úplně ho tam vidím vnitřním zrakem) – teda možná, protože když nejsme doma, tak tam hospodaří uklízečka Zikmund a je docela možné, že je už „uklizený“ pod ledničkou!

  No tak si tu zprávu holt přečeteme spolu s Terkou doma (wasntme)

   1. Chichichi – pod ledničkou je to ještě dobrý, horší je to pod kobercem – a když netušíš a šlápneš …

    Teď došel emajl na Jendův mobil – a hádejte, jakou větou končí? „Na co máš ten mobil?“ – SMS byla dlouhá, tak že si neodpovídala, ale je mi jasné, co dodala mluvenou formou.

  1. Teda, to je den (inlove) Nádhera. Vlastně líp už to nešlo. Andy, moc gratuluju. A stejně gratuluju i hrdým předkům. (*)

  2. Mnó, jsem chtěla předstírat šlechetnost 😛 . Ale když už sis sama na lopatu sedla é k tématu se vrátila, nedá mi to nepřipomenout jistou zprávu z nedávné doby, kdy mi po několika esemeskách tobě odpověděl neznámý bodrý muž, řkouc „haló, tady žádná Yveta není…“ :* (rofl)

   Chichi, pod lednicí je prístroj tuze užitečný – podobně jako u nás za pračkou (wave)

   1. Louk – jenom jedno číslo, jenom jediná malinkatá numerčička se mi proměnila v jinou malinkatou numerčičku – a ty to už tady musíš veřejně, jak kdybych si popletla celé číslo … chichichi (chuckle) (chuckle)

    1. Tsss, jen jedno číslo z devíti nebylo dobře a tady se z toho nadělá! 😉
     Vždyť je to úspěšnost na 88,888888….% . To je krásný výsledek, Yvetko, to jen tak někdo nemá! A navíc, je to krásné číslo, osmičky až za obzor a ještě kousek dál :o)

 10. Milí Zvířetníci, musím se pochlubit coby hrdá matka 🙂 Andy má státnice i obhajobu diplomky za 5 (to je prosím na mezinárodní škole nejlepší hodnocení 😀 ) a právě tak za celé studium – takže skončil s vyznamenáním.

  1. Jó – to se to hrdí, když jsou dítka po rodičích (chuckle) !
   Moc moc blahopřeju jak Andymu k vynikajícímu úspěchu, tak rodičům k úžasnému synovi. (clap) (clap) (clap)

   1. Dovolte, prosím, abych se přidal. Se stejným obdivem a totožným názorem. (f) (clap) (d)

  2. Gratulace Andymu (rose1) – a jak občas škodolibě tvrdí terra, „ta správná sranda teprve začne“ 😀 Ale vždyť pro tu budoucí „srandu“ to nakonec člověk celé podnikal, ne? Tak nebudeme MLP brát zas až tak vážně…

  3. No jo, je to tak 🙂 posudek, obhajoba, zkouška a výsledná známka za celé studium, všechno 5 🙂 (sun)

  4. Čert ví, proč mi oko padlo nejdřív na slova „obhajobu diplomky za 5“, a tak ve mně pěkně hrklo. (nod)
   APak jsem si řekla, co (fubar) , jde přece o Andyho! a přečetla si to celé a teď mám radost a gratuluju Andymu (f) i jeho oprávněně hrdým rodičům. (wasntme) (h)

   Po krušném týdnu je to dnes třetí dobrá, ba vynikající zpráva …. vlastně ČTVRTÁ! (y) (y) (y) (y) (music) ….. lidi zlatý, děkuju! (h)

  5. Fantastický! Gratuluju převelice! (y) (party)

   Jj, myslím, ze dobrých zpráv bylo nám všem třeba. Jupí (sun)

  6. jen se pochlub, hrdá matko, je na co. (Ostatně na to minimálně od rána čekáme 😉 )
   Blahopřejeme, FF.

  7. A to je to nejsprávnější chlubení. Jen se chlub, máš nárok.
   (f) Srdečně blahopřeji! (f)

 11. Jiný Honzo, to je mi moc líto. Ale snad Čertík moc netrpěl. Určitě si se sousedem promluv, spousta lidí neví, že je Vaniš jedovatý pro zvířata. Od té doby, co mám kočky, mám každodenní strach aby se jim něco nestalo – auto, cizí pes, jed, cokoliv. Kdykoliv se někde opozdí, tak mám před očima katastrofické scénáře. Jedno léto se mi pravidelně Ervína i Egon vraceli s diabolkami v kožichu. Ervína má skóre 5 a Egon 6 kousků, nosili si je v kožichu postupně. Naštěstí všechny kromě jedné vyhnisaly a po ostříhání místa v kožichu se rány rychle vyčistily. Ale oba mi za mou, pro ně bolestivou péči, nadávali strašně moc. Jednu poslední si Egon nechal zarostlou za uchem. Po poradě s vetem ji tam nechávám, jen ji pravidelně kontroluji, jestli neputuje. Když jsem sousedům řekla, že mi někdo střílí po kočkách (jsou perfektní, sami mají zvířata), zhrozili se a odsoudili to, ale nějaký neřád po nich prostě střílet musel! Moji nejbližší sousedi jsou rádi, že se jim naše mišilovky producírují po zahradách a stodolách a chytají myši. Jednu diabolku dostal Egon na zadeček a přivlekl se domů napůl ochrnutý, v první chvíli jsem myslela, že je otrávený a málem mě trefil šlak. “naštěstí” to byla jen diabolka a po dvou dnech už běhal jako čamrda. A letos na jaře někdo v naší vsi trávil masem kočky a psy… Sousedi přišli o 3 kočky. Pro některé jedince je prostě zvíře věc – když je to nebaví a obtěžuje, tak to jednoduše zlikvidují. Ach jo.

 12. Tak krásné vyprávění… a tak mizerný konec (u) Je mi to moc líto, milý Honzo – a asi bych se fakt snažila zjistit, jestli to ten trubka soused dělá z blbosti nebo je to lump. Už kvůli dalším kočenám, které by mohly dopadnout stejně jako Čertík.
  Je pravda, že náš venkovní „stacionář“ takhle loni přišel o dvě kočky – a soused (psí, bezkočičí, venkoncem rozumný chlap) našel na zahradě pod keřem mrtvého kocoura a přišel se zeptat, jestli nám nechybí. No,nechyběl – byla to jen další oběť. A čeho? VANIŠE na slimáky. Účinnou látkou je permetrin, a ten je prokazatelně pro kočky jedovatý. Jenže to ten soused, který je vášnivý zelinář a slimáky tím hubil, vůbec netušil… Na obalu samozřejmě nic takového napsáno nebylo. Teď loví slimejše na pivo… O jedech na hlodavce nemluvím, to je kapitola sama pro sebe – existují prostředky bezpečné, které se už v těle toho hlodavce rozloží, ale ty nejsou právě levné, řada lidí o nich vůbec neví a používají se hlavně v zemědělství, protože nezpůsobují úhyn dravých ptáků a jiných predátorů, pro které jsou hlodavci hlavní součást jídelníčku. No jo, no. Tak pozdravuj za duhou, Čerte, třeba tam někde potkáš jednoho takového černého chlupatého – tak to je taky čert, ale tasmánský.

  1. Přidám se pod Terru – san. Pokus se o osvětu. Třeba najdeš řešení. Je mi to moc líto. I kvůli vám a hlavně kvůli dětem. Pro ně to je rána na dlouho. Škoda kočičáka. Mohl ještě roky honit kočičí slečny. (h)

 13. (u) Hruza, hruzouci, jakykoliv jed proti mysim a krysam se musi davat tak, aby zadne jine zviratko
  ten jed nemohlo ani omylem pozrit. Soused je patrne totalni nevedomec, opakem pak je totalni
  surovec. Neexistuje jiny vyraz mezi vyse uvedenyma bodama. ( jenom plus ( vic nez nevedomec)
  a vic nez surovec). Ja mam rada kocky, ale po strastnych zkusenostech s autama a jedama jsem obratila svou lasku na pejdy. S pejdou jsem od rana do vecera, zadne toulky bez dozoru:)
  zadne touhy odebirat se v noci do sveta, spolecne spokojene chrupkani pod perinou, to je raj.
  Ovsem na Certa budu jeste dlouho myslet a vsechno probirat, proc a jak a jak by se dalo… Je mne moc lito.
  Zuzana

 14. Milý JINÝ HONZO,

  1) bych doporučovala si s tím sousedem pořádně promluvit a zjistit, proč to dělá. Co ho k to mu vede, jestli je nějaká forma ochrany majetku nebo jen vnitřní zloba nějakého špinavého ega, které nemá na víc, než že rozeseje smrt. Tráví kočky nebo se snaží trávit myši?

  2) ať je či není nahoře-dole, každý skutek se nám vrátí, dobrý i špatný. A funguje to, vím to, opravdu, zloba si zlobu přivolá. I když Čertovi to nepomůže, soused se s tím setká sám, i když třeba nebude vědět, ZA CO to je. (flex)

 15. Ach, jiný Honzo, máte poslední dobou hodně úrodné období na průs…švihy. Nádherné vyprávění (h) . S pumelicí v závěru ;( . Čert měl díky vám sice krátký, ale krásný kočičí život (inlove) . Jak píše Xerxová, kdyby měl měl volbu, jistě by se rozhodl stejně, i když je daň za svobodu tak vysoká.

 16. Milý jiný Honzo – černý kocour Čert! Nedostává se mi slov – říct je mi líto se mi zdá tak málo. Moc jsem se těšila, až nám Čertíka představíš a četla jsem jeho příběh s velkou radostí. Ale to druhé p.s. bylo jak rána palicí.

  Jenom jsem chtěla říct, že možná soused nechtěl otrávit kočky, ale hlodavce a kočky tyhle myši našly a sežraly. Já vím – v konečném důsledku to na smrti kočiček nic nemění, ale možná by stálo za to si se sekáčem trávy pohovořit. Ovšem bude-li to k něčemu …

  1. Blbý, blbý, blbý…. Když už se Čerta povedlo vypiplat, tak to takhle dopadne. 🙁 (Brečet v kanceláři není zrovna nejlepší)

   Možná má YGA pravdu, třeba je to jenom nevědomost a promluvit si s ním by mohlo stačit (to je ta lepší varianta, o té druhé ani nechci přemýšlet). Kamarádka si před pár lety otrávila odrostlé kotě protislimáčíma granulema (poté, co mu vyléčili diabolky v zadečku; lidi umí být fakt hnusní). Samozřejmě nechtě a se Zrzkem hnedle běžela k vetovi, ale nepovedlo se a obrečela to celá rodina. A na škatuli přitom psali, že je to bezpečné. Od té doby jenom sbírá, sbírá a sbírá a nebo používá bezpečné nástrahy (v krabičkách, co si do nich slimák musí vlézt, podobné se dělají i na myši, mravence,…..). Po téhle zkušenosti jsem oběhala kus vesnice a ptala se a prosila… Naštěstí tu mají psa nebo kočku snad v každém domku a kočku mají stejně, tak nač kupovat otrávený zrní, a sbírání slimáků je taky ten nejlevnější způsob.

 17. Omlouvám se za O.T. – zpráva z návštěvy Cimrmanova divadla je pod včerejší 105. Byl úžasný zážitek.

 18. OT Tak Báře ta medicína definitivně nevyšla. Pohovor to nevylepšil (není divu – dostala otázku medicína a ekonomie :O )
  Nejhorší je, že není v pohodě na další zkoušky. Snad se za víkend srovná.

  1. Evi (inlove) , to je škoda, ale zase to není tragédie, i když to Bára třeba teď tak chápe. Ať se teď už moc neučí a dělejte spolu přes víkend něco, co má ráda. (sun) (f) (sun)
   I kdyby se dostala „jen“ někam na nechtěnou školu, určitě jí to přinese nějaké poznání, které by jinak a jinde nezískala. A za rok může zkusit medicinu znovu. Vypadá to jako ztracený rok, ale žádný rok nikdy není ztracený, všechno prožité se někdy v životě dá zúročit.
   Objímám Tě a nevěšte hlavu a …. prsama plnou parou vpřed! (y) (nod) (h)

  2. Nojo, je přirozené, že sebevědomí zakolísá. Medicína a ekonomie byl teda pech :O . Držím palce, ať se Bára brzy vzpamatuje a směle vyrazí do boje (y) 🙂 .

  3. j.H. napsal jsi to moc pěkně, ale také moc smutně ;( . Čertíkův život měl smutný začátek a smutný konec, ale to mezi… to bylo opavdu něco. Řekla bych, že to byla příprava na to, co bude za D.M. A tak tam přišel a v pohodě se vmísil mezi ostatní.

   (f) (f) (f)

   Jaúúúva!! Tedy jsem naprosto mimoň, ale medicínu a ekonomii bych, na přijímačkách, brala jako podpásovku. Vidím to jako téma spíš na studium ekonomie. Adeptka, toužící pomáhat a dostene otázku o počítání merglí. (punch) Báro, není však všem dnům konec, nevzdávej se!!! (y)

  4. Stane se, pokaždé není posvícení- snad se srovná a bude pokračovat v boji. I kdyby měla jít na tu školu, co má zajištěnou- třeba by zjistila, že není špatná a nebo by to po roce zkusila znovu, tentokrát s dalšími znalostmi získanými v jednom ročníku školy- nikdy nevíš, co se ti bude hodit (viz ta ekonomie)…. Já bych viděla jako důležité ten rok studovat a nepřerušit, po roce lenošení mozku se pak učí mnohem hůř 😉

  5. Nevyšla letos, vyjde napřesrok, hlavně to nevzdat, nastoupit na jinou školu a uvidí se. Je to škoda, ale ne tragédie. Je to holka šikovná a třeba se zrovna v té druhé škole „najde“. (h)

  6. Milá Evo. chápu, že to zní divně, ale opravdu nevíš, k čemu to bude dobré. Už jsem to v životě několikrát zažila ten překvapivý zvrat, kdy se ze (mnou původně viděné) katastrofy vyklubalo když ne požehnání, tak významný prospěch. Jakoby něco vědělo, že tudy jsem jít neměla, že jinde je to pro mě lepší. A bylo 🙂 Dcerka nemá nic ztracené (i když se šestiletou medicínou je ten rok k vzteku) a jinde může dostat nový pohled na svět, který jí pomůže jít tam, kam skutečně patří – třeba na medicínu 🙂 Měla jsem víc spolužáků v „nulťáku“ a vystudovali všichni (tedy jeden místo medicíny matematiku, ale to je právě ono 🙂 )

   1. Ono se pro nic za nic neříká že všechno zlé je pro něco dobré. Tyhle staré, moudré vychytávky mají něco do sebe.

    Evo, i když dcerčino zklamání je ted veliké, něco dobrého z toho určitě vzejde. Palce nahoru (y) !

  7. Mé nejstarší dceři taky nevyšla vysněná chemie, ale „blbá“ zemědělka a teď, kdy bude příští rok promovat na Ing., by už neměnila ani za nic. Ale to smiřování bylo těžké, co jí taky říct, když přijde o životní sen? Věřím, že se s tím brzy srovná a bude spokojená na jiné škole.

   1. Je nás víc, já už před čtyřiapadesáti lety šla dělat přijímačky na životní sen- dějiny umění- a komise mi až při nich řekla, že ze včerejšího rozhodnutí univerzitní rodné strany se tento buržoazně úpadkový obor zase ani v roce 1956 neotevře, takže mě podle výborných výsledků píšou na historii. No, a nakonec to bylo fajn a i jsem snad na něco novýho za ty roky přišla.

 19. Nejdřív jsem se zubila kolem celé hlavy. Ten konec mi ale smazal úsměv a mám krku takový divný knedlík, že by na mě něco lezlo? Jak může tohle někdo udělat :@ ?
  Čertíku, za duhou už nikdo nikoho netrápí, tak se nemusíš Nickovi vyhýbat. Na tomhle světě by pro tebe byl smrtelně nebezpačný (a je důvodem proč jsme tak nějak ze zvyku nekočičí), ale za duhou už ho můžeš pozdravovat. Holky, Kora a Beky byly i tady neškodné. Díky řidiči/krmiči za to, žes měl aspoň ten rok života krásný (h)

 20. Nedá se nic dělat. Už jsem po přečtení Tvého článku zalila všechny truhlíky s kytkami venku, vyvenčila Anku a utřela prach. Ale Tvá zlá zpráva mezitím nezmizela, je stále tady.

  Můj drahý příbuzný Hanýsku, objímám Tebe, Janu i děti. Neumím to pochopit a v duši mám balvan. (u)

  Když jsem chodila venku s Ankou a utírala si slzy, napadlo mě, až příště přijede soused sekat trávu u domu, ve kterém nikdo nebydlí, jdi za ním. A až bude za rohem, kam není vidět, chyť ho pod krkem a hodně hodně zblízka mu do očí řekni, že jestli Ti po jeho návštěvě umře ještě jedna kočenka, že on nikdy nezapomene na to, co se pak stane jemu. Jsi laskavý člověk se zlatým srdcem, ale tohle určitě zvládneš.

  Brečím, nemohu zastavit slzy, takové krásné ráno, nechápu to. (u)

  1. Hanýsku (inlove) , ještě musím dodat, že jsem měla obrovskou radost z toho, že sis našel čas, abys nám Čerta představil. Píšeš skvěle, čtu Tě moc ráda. Ale ten konec byl jako rána palicí do hlavy. (u)

   1. Přesně. Tak jsem si s úsměvem četla a…. bum. Možná by opravdu stálo za to s ním promluvit z oka do oka, s tímž, že si ho přizvedneš a přidržíš na tu přesnou vzdálenost.

  2. Prosím vás přátelé…my víme, že Čertíkovi něco zlého udělal ten soused ? Z článku jiného Honzy to nevyplývá, naopak, vyplývá z něho že ani on nemá důkaz, má jen indicii a každej policajt vám vysvětlí jaký je rozdíl mezi důkazem a indicií a jak to druhé dokáže zmýlit.

   1. Proto jsem psala o tom pohledu hodně zblízka do očí, tam se pozná hodně. Někdy důkazy sice bohužel nejsou, ale pochybnosti také ne.
    Jestli má Honza tušení, asi má důvod. Každopádně já bych za tím člověkem zašla, pokud možno nečekaně se před ním objevila. Traviči obvykle bývají zbabělci.

    1. Ano, traviči bývají zbabělci. Právě proto volí tento způsob, který obvykle nelze dokázat. Ale z očí si to vymazat nedokážou.

   2. Ale já vím, že je to rozdíl, no… Ale tohle většinou tušíš správným směrem. Myslím, že jinak by jiný Honza to podezření ani nevyslovil. Však já bych ho taky netloukla, jen bych si zašla pohovořit. Uvedu příklad ze života. Vykáceli jsme na chalupě nálety a tím získali hromadu v podstatě palivového dříví (akát roste a sílí kosmickou rychlostí.). Přijeli jsme příští víkend a hromada byla poloviční. Já vím, že ta vyšlapaná trasa k díře v plotu toho chlapa, co měl obě ruce jako lachtan, nebyla důkaz. Ale stačilo s ním významně pohovořit a už se nám hromada nezmenšila. Prostě důkaz, co by mně uznal Vinnetou, ale ne policajti, no…. 😉

    1. Ano Matyldo, zažila jsem to samé dvakrát – žádné důkazy, ale velmi silné indicie… i tady stačilo sousedsky pohovořit o tom, co hodlám udělat, pokud se situace zopakuje. Díky bohu, pomohlo to.

     1. Áno, někdy je takový sousedský pohovor velmi účinný. Chi, se mi vybavilo – že vlastně zabrala i hlasitější rozhorlená řeč vedená s jiným sousedem, a to na neadresné téma „co se přihodím těm oněm, jistě cizím lumpům“.

      Ehm, když jsme u těch indicií, blbci sousedovi, který vykopl dveře od sklepa a kradl, vypadl na místě činu doklad totožnosti. Nejen Jahelka a ukousnutá zadní kapsa s občankou… (rofl) Mimochodem, následně se tím kradeným uhlím celá rodina přiotrávila, jelikož blbě táhnul komín. I ve špitále skončili (wasntme) – když už je jinde řeč o mlýnech.

      1. Máte asi pravdu…zbabělý travič bude mít v očích strach a doznání. Nevinný ale udělá možná to co já když tuto metodu chtěl soused aplikovat na mně anžto se domníval že mu házím do schránky sajrajt. Moje ostrá odpověď a sdělení že jestli tu ruku z mého límce nesundá, zlomím mu ji (bylo až srandovní jak rychle mně pustil)…ho přesvědčilo, že já opravdu nejsem ten kdo by měl zapotřebí mu cpát do schránky kelímky od jogurtu. Takže radím k opatrnosti, pokud je nevinný, může na výhrůžky reagovat i takto (a bude v právu). Doporučuju nejdřív rázný, ale normální rozhovor. Na zbabělce to zapůsobí úplně stejně a nevinný nebude mít důvod k obrannému postoji.
       Jinak různé indicie mívají samozřejmě různou vypovídací schopnost. To k té vyšlapané cestě k dříví.
       Kocourka je mi moc líto. ;(

       1. On to opravdu nemusí být úmysl, ale neznalost – promluvit to chce určitě.
        I když tady mám opravdu divný pocit, víte, že by někdo házel návnadu na slimáky u domu, kde nic nepěstuje … no, prostě mám divný pocit a určitě bych to nenechala být jen tak. ;(

 21. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  FF , moc ti držím palce na dnešní státnice. Věřím, že vše proběhne hladce, ale přeci jen jsi stíhal studovat dva obory současně a měl jsi toho mocmoc. Tak ať i ten poslední „polský“ kus zvládneš ke své spokojenosti (nod)

  Honzo – stejně si myslím, že byl moc rád, že mohl chodit ven. Já vím, že bytové kočky jsou relativně v bezpečí, ale když třeba vidím sousedovic vymazleného siamáka, jak honí motýly ve vysoké trávě, jak šplhá po stromě, jak sedí na plotě a pozoruje svět…
  Ano 7.6. je Duhovým mostem oblíbené číslo… Xerda už tam „za duhou“ je starý mazák… (inlove)

  Dede – sice ještě dnes mám omezený přístup na web (ale dneska státnicujeme ne do 6, ale jen do 3 hodin), ale aktuální zprávu o Borrýšce si vždy najdu. Tak se snaž informovat (wave)

 22. Tak jsem si krásně po probuzení četla a teď tu brečím a brečím. 7.6. je nějakej zvláštní „duhovej den“. Ten den po mostě z duhy odchází příliš našich chlupatých přátel. Za těch 42 let jsem pořád nepochopila, jak je možný,že jsou lidi,co by za ně dejchali a dali jim první i poslední a pak ti druzí. Jen mi nějak nejde je nazývat lidmi. Čerte, Čertíku pozdravuj tam nahoře mého Šarika a přimluv se,ať tam za Vámi my, co se nám po Vás stýská,můžeme za nějakej čas přijít a být s Vámi. (u)
  jinej Honzo, jestli existuje kniha hříchů, tak to ti dole, pod námi, po nichž se Čertík jmenoval, tomu, kdo mu ublížil pěkně spočítají. (h)

  1. Milá sharko, někdy si myslím že žádní dole ani nahoře nejsou. Zní to divně od člověka, který přinesl na Zvířetník legendy o Duhovém mostu a o Třech dnech, ale nějak si přestávám dělat iluze o terminální spravedlnosti a podobných věcech. Nu…neberte mně vážně, to je tím vedrem, špatně to snáším.

   1. Milý Pů, vedro je decimující. Eh, jen několik málo teplomilných jedinců ožilo. (Dalmi? 😉 ) Určitě s ústupem horka poleví i to tvé „někdy“ (inlove) .

    1. Vedro mam rad. Dokonce uz bych mozna zvladl zas vyrazit do bazenu a zacit zase plavat. Bez dosolovani bazenu.
     Ale s tim vyrvanym zubem … 🙁
     No aspon se prodavacky nedivi, ze nakupuju nanuky a nanukace v mnozstvi vetsim nez malem.

  2. Pú, ať je či není Duhový most, ať tam na nás čekají, nebo nečekají – nech nás na to aspoň věřit. Některé těžké věci se tak dají líp snést. Po MIkešovi je mi pořád strašně smutno…

   1. Pů: prosím tě neber mi tu naději, kterou v sobě od Šarikova odchodu 7.6.2006 živím, tu,že si pro mne až bude můj čas, po tom mostě z duhy přijde a budeme spolu kráčet za ten most a já se nebudu bát,protože se mnou bude ON. Můj Šarik, který mi dal více přátelství a lásky než lidi a kterému jsem já dala totéž. Pořád je po něm prázdno a v srdci skrývám bolest a smutek. Pitina s Noriskou jsou skvělý holky, postupně šaričkovatěj, mám je moc ráda, ale domlouvat se pohledem,úsměvem a nebo jen myšlenkou, to byla doména moje a Šarika. Prostě Šarik byl jen jeden. (h)

    1. Já nejsem arbitr přes metafyziku a jiné světy, na moje řeči nedejte. Důležité je co každý cítí. Ony životní zkušenosti tak nějak časem přivedou člověka k nějakému světovému názoru. Sharko, tebe neznám, ale K-k celkem ano a ona nikdy nevěří naplano.

     1. jenom když věřit chce, Pú – pak se neptá na realitu. A v tomhle případě MOC chce věřit!

 23. Tak tohle je smutne.Bohuzel mam vlastni zkusenost.Chtela jsem pochytat venkovni kocky, nechat je vykastrovat a vratit ven.Jenze nez jsem to stacila realizovat,tak sousedka je otravila.Ty co jsem uz chytila jsem nemela kam vratit.Dneska mam doma 5 kocek.To by nebyl problem,ale musim se stehovat a do noveho domu mam povolene je 2 kocky.Takze mam hodne velky problem.Nevim,kde se v lidech bere ta nenavist.A nejvice me trapi,ze tito zli lide nebudou nikdy ani potrestani.

 24. Jiný Honzo, tvoje povídání tak hezky začalo a tak smutně skončilo a je mi vás moc a moc líto ;( Jak může někdo v sobě najít toilik krutosti, že kočku(y) otráví. Navíc sousedem (skoro určitě), který se o domek své matky pouze stará – píšeš „dům PO svojí matce“, takže tomu rozumím, že je jinak prázdný. Jeden by si myslel, že v tom případě bude kočky spíše vítat a jejich pohyb kolem matčina domu mu vadit nebude. Vždyť právě jedině kočky mu odstraší nebo vyhbí z prázdného domu myši. Ach jo ;(

  Necháte si teď jako náhradu jednoho Čertova potomka?

 25. JINÝ HONZO, TOHOHLE CHLAPA BYCH SE ASI HODNĚ BÁLA, JELIKOŽ BYCH SE BÁLA, CO UDĚLÁ PŘÍŠTĚ A NEJEN KOČIČCE ČI KOCOURKOVI. TAKOVÝ NELIDA JE NEVYZPYTATELNÝ. NEJPRVE BYCH SE VŠAK SNAŽILA ZJISTIT, PROČ MU KOČKY V NEJBLIŽŠÍM SOUSEDSTVÍ VADÍ. ALE MUSÍM SE VEŘEJNĚ PŘIZNAT, ŽE S TOULAVÝMI I NETOULAVÝMI KOČOČÁKY NA ZAHRADĚ BOJUJU STÁLE. NIKDY BY MNE VŠAK NENAPASDLO, ŽE BYCH M,OHLA POUŽÍT PROTI NIM JED. JÁ JE „OTRÁVÍM“ BEZPEČNĚ A TO TAK, ŽE CELÝ PLOT STÁLE STŘÍKÁM OCTOVOU VODOU,KTERÁ JIM DĚSNĚ NEVONÍ, TAKŽE SE MÉ ZAHRADĚ RADĚJI VYHÝBAJÍ OBLOUKEM. VÍM, JAK JE NEPŘÍJEMNÉ, KDYŽ PĚKNĚ ZAKOŘENĚNÝ STROM NEBO KYTIČKA SE KOČIČÁKOVI ZALÍBÍ NATOLIK, ŽE SI Z NĚJ NEBO POD NÍM UDĚLAJÍ V ZEMI SVŮJ VENKOVNÍ ZÁCHOD. ZVÍŘECÍ EXKREMENTY DOVEDOU ZCWELA VYPÁLIT I KUS TRÁVY A TAKY SPÁLIT ROSTLINY. TOHLE VŠAK NEMŮŽE A HLAVNĚ NESMÍ BÝT DŮVOD K POUŽITÍ OTRÁVENÉ NÁVNADY. KDYBY SWE TEN TVŮJ SOUSED ZAJÍMAL.JAK NA KOČKY A JEJICH SKLON A ZÁLIBU VYKONÁVAT SVÉ PŘIROZENÉ POTŘEBY ZROVNA NA JEHO ZAHRADĚ , MŮŽE KOČKY ODDPUDIT A ODRADIT PRÁVĚ POSTŘIKEM OCTOVOU VODOU. JE TO LEVNÝ , ZCELA EKOLOGICKÝ A HLAVNĚ KOČIČÍ ŽIVOT NAPROSTO NEOHROUJÍCÍ PROSTŘEDEK. A TA OCTOVÁ VODA NA ZAHNÁNÍ NEZVANÝCH HJOSTŮ SE OSVĚDČILA NEJEN MNĚ. JANIČKA OD JOVÍČKA BOJOVALA MARNĚ SE SOUSEDČINÝM KOCOUREM , KTERÝ JÍ CHODIL ZNAČKOVAT VSTUPNÍ DVEŘE DO DOMU A DĚLAL DALŠÍ ALOTRIA. STAČILO TO, ABY UMYLA SCHODY PŘED VCHODEM HODNĚ KONCENTROVANÝM OCTOVÝM NÁLEVEM, TÍMTÉŽ TAKY NASTŘÍKALA VCHODOVÉ DVEŘE A MÍSTA, KTERÁ SI KOČIČÁK VYBRAL JAKO ZÁCHOD VENKOVNÍ, OSTŘÍKLA JEN VELMI MÍRNNĚ KYSELÝM ROZTOKEM OCTA. ONA STAČÍ JEDNA JEDINÁ LŽÍCE OCTA NA 1,5 LITRU VODY, ABY ROZTOK KOČCE, COBY NEZVANÉMU HOSTU, NATOLIK PÁCHL, ŽE SE ZAČNE OŠETŘENÝM MÍSTŮM OBLOUKEM VYHÝBAT A JE KLID. KDYKOLIV BY SE MAJITELIZAHRADY ZDÁLO, ŽE OCTOVÝ POSTŘIK PŘESTÁVÁ SPOLEHLIVĚ ÚČINKOVAT, MŮŽE ZA DOSLOVA PÁR HALÍŘŮ PREVENCI ZOPAKOVAT. PODOTÝKÁM, ŽE TEN OCTOVÝ ODPUZOVAČ VŠAK ÚČINKUJE POUZE NA TY KOČIŘÁKY. PSŮM(ASPOŇ TOMU NAŠEMU) OCTOVÁ VODA NIJAK NEPÁCHNE, TUDÍŽ MU NEVADÍ. NECHÁPU, JAK MŮŽE TAKOVÝ NELIDA ŽÍT MEZI LIDMI.ASI BYCHJ SE HO DOCELA VÁŽNĚ PŘI NEJBLIŽŠÍ PŘÍLEŽITOSTI OPTALA, ZDA SE POKOUŠÍ TRÁVIT I VŠECHNY LIDI, SE KTERÝMI NEVYCHÁZÍ DOBŘE. HRŮZA A DĚS. LITUJU TVÉHO ČERTÍKA.

  1. Díky za informaci Lenko, nedávno se mně někdo ptal jestli nevím jak zabránit vstupu toulavým kočkám…je to pochopitelné, jednak z důvodů které jsi uvedla a druhak někdo třeba chce aby jeho zahradu navštěvovali ptáci.

   1. Netuším, proč se stejný můj příspěvek zdvojnásobil, takže je tu dvakrát. PODOTÝKÁM VŠAK, ŽE OCTOVÝ ROZTOK JSEM RADILA UŽ PŘED DELŠÍ DOBOU APINĚ, KTERÁ SI STĚŽOVALA NA OKUPOVÁNÍ ZAHRADY CIZÍM A BOJOVNÝM KOČIČÁKEM , KTERÝ UBLIŽOVALJEJICH STARÉMU MICÁNKOVI. VÍM A MÁM OOPRAVDU NĚKOLIKEROU ZKUŠENOST PRÁVĚ S TÍM OCTEM. DEJ VŠAK DOBRÝ POZOR, CO TÍM OCTOVÝM NÁLEVEN STŘÍKÁŠ, ABY SIS NECHTĚNĚ NEZNIČIL NĚJAKOU ROSTLINU. NY KYTKY A ZÁHONY FAKT STAČÍ JEN SLABOUNKÝ ROZTOK-DO 1,5 LITU VODY 1 PLNÁ POL.LŽÍCE OCTA. ALE POKUD BUDEŠ DĚLAT PROTIKOČIČÍ OPATŘENÍ NA PLOTĚ, OCET SKORO NEŘEĎ. DŘEVU ANI PETIVU TEN OCET ZAS TOLIK NEVADÍ A KOČÍČÍ NÁVŠTĚVNÍKY BEZPEČNĚ OD PŘELEZENÍ PLOTU ODRADÍ. BOJOVALA JSEM S KOČKAMI DLOUHO A MLETÝ PEPŘ BOHUŽEL VADIL NAŠEMUÁ HOKINOVI, TAKŽE MOC POUŽÍT NEŠEL. TAKY V DEŠTI A PONĚM TREN PEPŘ NEFUNGOVAL. ZATÍMCO OCET FUNGUJE BEZPEČNĚ A HLAVNĚ HODNĚ DLOUHO A JE DOSLOVA ZA PÁR KAČEK A TROCHO TÉOHO PRACOVÍHO BNASAZENÍ.

  2. Na vesnici, co mám chatu je myslivec, který nenávidí kočky. Takže po nich střílí, tráví myši a dokońce si otrávil i vlastní kozu. Ví se to o něm, ale kdo ho zrovna přistihne? Moje kočka se narodila u nich ve dříví nějaké venkovské kočičce, co se spustila s nějakým chovným kocourem. Jako malé koťátko musela být moc hezká, tak jí paní od toho myslivce darovala jednomu strému pánovi, co bydlel nedaleko na chatě.

 26. JINÝ HONZO, TOHOHLA CHLAPA BYCH SE ASI HODNĚ BÁLA, JELIKOŽ BYCH SE BÁLA, CO UDĚLÁ PŘÍŠTĚ A NEJEN KOČIČCE ČI KOCOURKOVI. TAKOVÝ NELIDA JE NEVYZPYTATELNÝ. NEJPRVE BYCH SE VŠAK SNAŽILA ZJISTIT, PROČ MU KOČKY V NEJBLIŽŠÍM SOUSEDSTVÍ VADÍ. ALE MUSÍM SE VEŘEJNĚ PŘIZNAT, ŽE S TOULAVÝMI I NETOULAVÝMI KOČOČÁKY NA ZAHRADĚ BOJUJU STÁLE. NIKDY BY MNE VŠAK NENAPASDLO, ŽE BYCH M,OHLA POUŽÍT PROTI NIM JED. JÁ JE „OTRÁVÍM“ BEZPEČNĚ A TO TAK, ŽE CELÝ PLOT STÁLE STŘÍKÁM OCTOVOU VODOU,KTERÁ JIM DĚSNĚ NEVONÍ, TAKŽE SE MÉ ZAHRADĚ RADĚJI VYHÝBAJÍ OBLOUKEM. VÍM, JAK JE NEPŘÍJEMNÉ, KDYŽ PĚKNĚ ZAKOŘENĚNÝ STROM NEBO KYTIČKA SE KOČIČÁKOVI ZALÍBÍ NATOLIK, ŽE SI Z NĚJ NEBO POD NÍM UDĚLAJÍ V ZEMI SVŮJ VENKOVNÍ ZÁCHOD. ZVÍŘECÍ EXKREMENTY DOVEDOU ZCWELA VYPÁLIT I KUS TRÁVY A TAKY SPÁLIT ROSTLINY. TOHLE VŠAK NEMŮŽE A HLAVNĚ NESMÍ BÝT DŮVOD K POUŽITÍ OTRÁVENÉ NÁVNADY. KDYBY SWE TEN TVŮJ SOUSED ZAJÍMAL.JAK NA KOČKY A JEJICH SKLON A ZÁLIBU VYKONÁVAT SVÉ PŘIROZENÉ POTŘEBY ZROVNA NA JEHO ZAHRADĚ , MŮŽE KOČKY ODDPUDIT A ODRADIT PRÁVĚ POSTŘIKEM OCTOVOU VODOU. JE TO LEVNÝ , ZCELA EKOLOGICKÝ A HLAVNĚ KOČIČÍ ŽIVOT NAPROSTO NEOHROUJÍCÍ PROSTŘEDEK. A TA OCTOVÁ VODA NA ZAHNÁNÍ NEZVANÝCH HJOSTŮ SE OSVĚDČILA NEJEN MNĚ. JANIČKA OD JOVÍČKA BOJOVALA MARNĚ SE SOUSEDČINÝM KOCOUREM , KTERÝ JÍ CHODIL ZNAČKOVAT VSTUPNÍ DVEŘE DO DOMU A DĚLAL DALŠÍ ALOTRIA. STAČILO TO, ABY UMYLA SCHODY PŘED VCHODEM HODNĚ KONCENTROVANÝM OCTOVÝM NÁLEVEM, TÍMTÉŽ TAKY NASTŘÍKALA VCHODOVÉ DVEŘE A MÍSTA, KTERÁ SI KOČIČÁK VYBRAL JAKO ZÁCHOD VENKOVNÍ, OSTŘÍKLA JEN VELMI MÍRNNĚ KYSELÝM ROZTOKEM OCTA. ONA STAČÍ JEDNA JEDINÁ LŽÍCE OCTA NA 1,5 LITRU VODY, ABY ROZTOK KOČCE, COBY NEZVANÉMU HOSTU, NATOLIK PÁCHL, ŽE SE ZAČNE OŠETŘENÝM MÍSTŮM OBLOUKEM VYHÝBAT A JE KLID. KDYKOLIV BY SE MAJITELIZAHRADY ZDÁLO, ŽE OCTOVÝ POSTŘIK PŘESTÁVÁ SPOLEHLIVĚ ÚČINKOVAT, MŮŽE ZA DOSLOVA PÁR HALÍŘŮ PREVENCI ZOPAKOVAT. PODOTÝKÁM, ŽE TEN OCTOVÝ ODPUZOVAČ VŠAK ÚČINKUJE POUZE NA TY KOČIŘÁKY. PSŮM(ASPOŇ TOMU NAŠEMU) OCTOVÁ VODA NIJAK NEPÁCHNE, TUDÍŽ MU NEVADÍ. NECHÁPU, JAK MŮŽE TAKOVÝ NELIDA ŽÍT MEZI LIDMI.ASI BYCHJ SE HO DOCELA VÁŽNĚ PŘI NEJBLIŽŠÍ PŘÍLEŽITOSTI OPTALA, ZDA SE POKOUŠÍ TRÁVIT I VŠECHNY LIDI, SE KTERÝMI NEVYCHÁZÍ DOBŘE. HRŮZA A DĚS. LITUJU TVÉHO ČERTÍKA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN