ZPRÁVA: Pelíšek končí

Milí Zvířetníci, už dlouho si slibuji, že napíši pár vět o Pelíšku. Slibuji si toho víc a tak vznikají podobné „dluhy“, jako je ten pelíškovský.

Mnozí z vás vědí, že jsem doma neměla zrovna moc ideální atmosféru pro depozitování. Přesto mne to moc bavilo a tak jsem na ni nedbala, ale ona rostla a rostla a stávalo se to denním pořádkem. Poslední tečku jsem dostala díky obsazení „kočičího“ pokoje mým nemocným otcem.

Takže mi došlo, že nejsem Don Quijote a lopatky větrného mlýna by mě brzo umlátily. Prostě: Pelíšek skončil (nebo spíše v mém srdíčku je jen pozastaven); společně se zanou vyhotovím konečné vyúčtování tak, aby vše bylo vyrovnáno a uzavřeno.

Musím naprosto upřímně vám všem poděkovat, protože bez vás, by za mnou nebylo umístění nebo vyléčení či vykastrování více jak 50 kočiček, třech králíků, bandy pískomilů, několika morčat a křečků, nýbrž jen pár jedinců.

Děkuji

PS od Dede: Milá Štětinko, to my ti musíme poděkovat, protože to byly tvoje starosti, tvoje neustále myté podlahy, tvoje bezesné noci, aplikované léky a spousta starostí navíc. Máš toho moc a my tě chápeme. A já ti moc děkuju za všechnu tvoji péči a za to, že jsi, jaká jsi (inlove)

Aktualizováno: 9.6.2010 — 21:55

31 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Štěti Padesát, co prošli, je až dost na starání a péči, ještě tolik, že si je člověk pamatuje všechny z hlavy a už tolik, že dávno zjistí, že ikdyž to mnohdy obrečí, dobře umístěnému zvířeti dává to nejcennější, novou šanci a že i po tom nejúžasnějším z úžasných čeká zas někdo v řadě, třeba ne tak úžasný, ale už potřebný. Tedy padesát není krátkodobé nadšení, to je práce, nekonečná, stálepřítomná…prostě už jsi neplacený profík. Třeba to zas někdy půjde a pokud ne, i tak jsi udělala hodně. Nejhorší je, když ono depozitování prudí ty okolo bez důvodu. Uklizeno, nepřekáží, neužírá z rozpočtu, neštěká, nesmrdí… a stejně je to špatně. Prostě jen pro to, že se dotyčný „nestará o ně“ (tím samozřejmě nemyslím tvého tátu, rovina obecná), ale o něco „cizího“. Je to časté u partnerů, manželů dotyčných „obětavkyň“, jsou schopni tolerovat sebevětší kejkle a komplikace u zvířete vlastního, ale ani sebemenší potíž u těch „cizích“. Díky za každého, kdo funguje, obětavě, ale rozumně, byť jen na čas.
  A jen polívku si přihřeju, nechceš si někdy udělat výlet? Je to kousek. Krom jiného je tu jalovička, už skoro roční, mooc mazlivá. Až budeš mít nějakou vzácnou pauzu a absťák.

 2. Milá Štětinko, všechna ta zvířátka, která na chvíli spočinula v tvém Pelíšku a ve tvé laskavé náruči, měla obrovské štěstí. Bůhví, jaký by byl jejich osud, kdyby se tak nestalo. Moc ti za ně děkuju! (h)

 3. Evi, já vím. Za zvířátky tě táhne srdce. Taky ta řada vypiplaných tvorečků je úctyhodná, neuvěřitelná. Ale myslím, že je tenhle krok správný. A moc děkuju. (h) (sun) (rose1)

 4. Milá Štětinko, já sem nikdy nechápala, jak to všechno stíháš, takže tohle je jen důkaz, že jsi taky jenom člověk. Je nám líto, že na tuhle práci nemáš čas, ale plně to chápeme. A až bude líp, tak zase Pelíšek otevřeš. Děkujeme (rose1)

 5. Štětinko, díky za Tvoji záslužnou práci okolo zvířátek (h) (rose1) (f) . Tvůj Pelíšek vlastně pokračuje dál, jenom je změna v tom potřebném a tím je tatínek. Ten teď spoléhá na Tvoji blízkost a starostlivost.

 6. Štětinko, tolik moc? (cat) (cat) (cat) (cat) (cat)
  Jsi úžasná.
  Ale člověk si někdy potřebuje odpočinout i od toho, co ho baví.
  Kdo ví, třeba za čas …
  😉

 7. Milá Štětinko, díky moc za všechna zvířátka, kterýms pomohla a že jich je úctyhodný počet. Vždycky jsem Tě obdivovala, jak to vůbec můžeš zvládat. A moc Ti přeji, aby ses v budoucnu zase mohla nějakým způsobem ke zvířatům vrátit (y) (rose1)

 8. Já děkuju Tobě, Štětinko. Prostě se nedá stíhat všehcno najednou a je třeba si srovnat priority. Tatínek tě momentálně potřebuje víc než zvířátka.
  Děkuju (h)

 9. Štětí, seš báječná, párkrát už jsem Ti to řekla… Všechno má svůj čas… Teď zrovna je čas na něco úplně jiného. Všechno nemůžeš stihnout. Tvorečkům, kteří prošli Pelíškem, jsi otevřela cestu k novému hezčímu životu a to je úžasné! Já vím, že ať budeš dělat cokoli, vždycky budeš někomu pomáhat, ať už zvířatům, či lidem… Však on si Tě zas nějaký ten opuštěnec najde, to je skoro jisté 😉

 10. Evčo, myslím, že všichni předemnou už řekli to nejdůležitější. I já moc děkuju za tvojí starost a práci se zvířátky, která to potřebují. Klobouk dolů !! (h)

 11. Štětinko, udělala jsi obrovský kus práce! (bow) Díky! Určitě se k nějaké formě depozitování vrátíš hned, jak to půjde (h) .

 12. Štětinko velký dík za tu bandu zachráněné havěti (angel) ! Drž se a občas nakoukni (toivo) .

 13. Štětinko zůstala za tebou řada šťastných zvířátek, kterým jsi pomohla, to je pro Tebe určitě velké zadostiučinění a teď se zkrátka musíš postarat o tatínka. Je to trochu jiná starost, ale také prospěšná a nutná. Přeji Ti, aby ses jednou mohla k Pelíšku či podobnému zařízení vrátit a dál pomáhat a věř, že se to určitě stane! Jen to bude chvilku trvat, ale sny se plní, věř mi! (cat) (h) (dog) (rose1) (heidy)

 14. Štětí, všichni víme, že jsi udělala velikej kus práce. Je mi líto, že se to takhle vyvrbilo a moc ti přeju, aby časem bylo líp. Nakonec bude, uvidíš, ale člověku vždycky přijde, že to strašně dlouho trvá. (h)

 15. Milá Štětinko – je mi moc líto, že Pelíšek skončil. Tentokrát ani ne kvůli zvířátkům (i když taky), ale především kvůli tobě. Z tvých hlásání o Pelíšku mi bylo jasné, jak tě tato „práce“ těší, jakou máš radost, když se nemocná zvířátka uzdravila a když se konečně dostala do nových domovů. Myslím, že to byla malinkatá náplast na to, že jsi nemoha pracovat tam, kde tě to bavilo. Ale „Život je takovej a jinej nebude …“

  Ale stejně věřím, že jednou se dostaneš buď ke kravičkám nebo k Pelíšku – nejlepší by bylo oboje.

  Doufám, že se kluci už těší na prázdniny a že se tatínkovi daří dobře. Dlouho jsi tu nebyla a chybíš …

 16. Štětinko, díky za všechno, udělala jsi věci, o kterých se mi ani nesnilo. A držím všechny (y) s tátou i ostatním! (h)

 17. všechna opatrovaná zvířátka a všichni Zvířetníci děkují (h) (cat) (dog) (heidy) (bat)

 18. MY děkujeme za pelíšek a za spoustu práce. Naše pomoc byla daleko a nestovnatelně menší, než tvoje zásluhy. Uvidíš, třeba se časem zvířátka do Pelíšku vrátí. A i kdyby ne, ta, co jím prošla ti zajistila vděk mnoha lidí.
  Díky (h) (f)

 19. Štětinko, udělala jsi ohromný kus práce, zajistila jsi krásný život kočindám, které by už neměly moc šancí, jsi prima holka. Moc ti děkuji.
  (cat) (h) (f) (f) (f) (h) (cat)

 20. Milá Štětinko (h) , děkuju Ti za všechno, co jsi pro zvířátka v Pelíšku udělala. (clap) (f) (h) Určitě je velká škoda, že jsi nemohla pokračovat dál, a věřím pevně, že se zase někdy k pelíškování vrátíš. 🙂

 21. Štětinko, z tvých dřívějších komentářů mám alespoň trochu představu, co vše jsi pro svoje chráněnce udělala a máš můj obdiv, stejně jako Zvířetníci, kteří tě v tom nenechali samotnou a podali ti pomocnou ruku. Starost o tatínka je jistě přednější a cítím s tebou, jaké to pro tebe muselo být těžké rozhodování. Ale ten dobrý pocit, žes tolika zvířátkům pohomla a našla jim nové domovy – ten už ti navždy zůstane. (h)

 22. Máváme rodnému Pelíšku, který třeba zas někdy ožije. Bětulka říká, že to za to stálo, a co v téhle domácnosti řekne Teta Běta, to platí! (f) Zrovna se s vytrčeným ocáskem vyhoupla na stůl vedle klávesnice, svalila se mi na ruku a povídá, ať už to vypnu, že jdeme spát. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN