105×148: Hola, hola! Tam Vave

Génius Járy Cimrmana nás obohatil na všech možných polích, též na poli slušného společenského chování. Bohužel téměř celou úrodu z pečlivě hnojeného a okopávaného políčka Járovi jednoho dne sklidil jistý J.G.-J., což se sice dnes už všeobecně ví, ale bohužel je to dávno promlčené.

V rohu Járova pole však naštěstí zůstaly nesklizené zásady správného telefonování, jejichž znalost je dokladem kultivovaného a vzdělaného člověka. Ovšem abych mohla použít ten jedině přípustný a logický telefonistův pozdrav, potřebuju mít v ruce telefon. Což je u mě nezřídka problém.

Kdysi bývaly telefony, které byly špagátkem přidělány ke zdi. Pravda, nešlo z nich telefonovat na vycházce se psem, ale zas na druhou stranu vám nikdo na vycházku se psem nevolal. A byly stále na svém místě. Potom někdo vymyslel telefony bez špagátku. Taky jeden takový mám, a protože je vždycky někde jinde, než jsem já nebo než si myslím, že je on, říkám mu mobilní.

Každý samozřejmě namítne, že telefon se jedna z věcí, které se hledají dobře, protože stačí vytočit správné číslo a telefon se najde sám. To platí ovšem jen v případě, že máte po ruce přístroj, ze kterého volat lze. A pak také nesmíte mít na hledaném telefonu vypnutý zvuk. Dokud bydlel doma synáček, často jsem ho ráno žádala, by mi pomohl s hledáním. (A když jsem pak přijela do práce, volala jsem mu zpátky s tím, že mám od něj zmeškaný hovor, ach jo!) Teď jsem ráno na hledání sama, a proto často bývají má rána mnohem krušnější než vyhlášená rána opilcova.

Má poslední telefonní příhoda je z pondělka. Ráno na vycházce se psem mi volala mamka, že pro ni mám přijet do nemocnice. Tak jsem nabrala tempo, abych proklouzla číhající Vochvilce a byla v práci včas, rychle tam něco zařídila a vyrazila do nemocnice. Před odjezdem jsem zjistila, že nemám mobil. Což pro cestu Prahou s předpokládaným blouděním nebyl ten nejlepší předpoklad, ale co se dalo dělat.

Vše jsem úspěšně zvládla, ale po návratu domů nastal zádrhel. Telefon nikde. I zapůjčila jsem si přístroj od Vaška a nejdřív si šla volat do auta; můj mobílek je malý, placatý a černý a velmi rád se někam zašije. V autě nic.

Tak jsem procházela sídlištěm ranní psí trasou a vzpomínala, kde jsme ráno s Ankou zalézaly do trávy, kde jsme čuchaly, zdravily se s pejsky, a kde jsme dělaly bobky, a prozváněla jsem na oněch místech svůj mobil. Připadala jsem si jako úspěšný hledač pokladů, když jsem konečně uslyšela svou melodii. Naštěstí nepršelo ani ten den nesekali trávu a tak mám svůj telefon neporušený šťastně zpátky.

Jsem tomu moc ráda. Až dnes večer v Žižkovském divadle Járy Cimrmana položím na pietní místo růži a pokloním se, přiložím telefon k uchu a zašeptám: „Hola, hola! Tam Vave. Milý pane Ladislave Smoljaku, děkuju vám. A prosím pěkně, pozdravujte ode mě Járu, a mějte se tam v nebi dobře.“

Aktualizováno: 9.6.2010 — 21:57

234 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Měli jsme lístky od obchodního partnera, který koupil celé představení; nebyla jsem v první vlně vyvolených. Teprve v pátek jsem se dozvěděla, že do divadla půjdu, ale nevěděla jsem na co. Program divadla o dnešku mlčel, jinak se tento týden střídalo České nebe a Švestka. Tu jsem viděla v televizi a mám na DVD. Moc jsem chtěla České nebe, které neznám. Švestka je vlastně jen hříčka, někdy je považována za nejslabší hru DJC.

  Pak přišla ta smutná zpráva o úmrtí pana Smoljaka a já jsem se bála, jak představení bude vypadat a zda vůbec bude.

  Dnes tedy hráli Švestku. Už na přednáškové části bylo znát, že hrají pro svého kolegu a přítele, který měl své pohodlné místo někde hodně vysoko. Už jsou to většinou pánové v letech a když se posadili na židličky, kolem jejich očí byly stíny. Připadali mi dojemní a nesmírně stateční – a pak se rozjeli.

  Druhá půlka byla ještě lepší. Hráli s obrovskou chutí a radostí, několikrát se na jeviště navzájem odpráskli. Neuvěřitelné! Smála jsem se, až mi tekly slzy, a současně mi běhal mráz po zádech. Nakonec jsem byla zvláštním způsobem ráda, že dávali právě Švestku, kterou znám a můžu srovnávat. Bylo to nezapomenutelné.

  Po představení dostali všichni od našeho hostitele kytičku a nějakou lahev a na kraj jeviště byl postaven nádherný květinový koš s cedulkou Panu Ladislavu Smoljakovi.

  Tleskalo se dlouho, opon byl snad osm, poslední tři jsme vytleskávali vestoje. Klobouk dolů před těmi úžasnými lidmi. A sbohem, pane Smoljaku. (rose1)

   1. Zapomněla jsem napsat, poslední opony – slzy v očích z jeviště byly vidět do hlediště a věřím, že i naopak. (u)

 2. Dala jsem na malý stoleček k hořícím svíčkám tmavou růži (měla vodu v ampuli). Ještě tam ležely nějaké verše, jinak nic.

  Napsala jsem do kondolenční knihy:

  Hola, hola, tam Zvířetníci!
  Děkujeme Vám a máme Vás rádi.
  Pozdravujte tam v nebi Járu a mějte
  se tam dobře.
  Za Zvířetníky Vave (h)

  Mám fo vyfocené mobilem, ale mně nejdou obrázky stahovat. Mohl by mi to někdo udělat? Že bych mu poslala mms a on mě pak zpátky v mailu jpg.

  Napíšu hned něco o tom představení.

   1. Strašně se mi klepala ruka a měla jsem totální okno a za mnou čekali další. Přitom jsem si celou cestu do divadla chystala něco uhlazenějšího, chjo. (blush)

  1. Ach Vave, moc děkuju, strašně mě mrzí, že jsem tam nemohla být… a tak trochu brečím. No, dost ;(

 3. A mobil. Mám kamarádku. Vysoké vzdělání a během života i řídící funkce. Ta NEMÁ mobil. Kategoricky ho odmítá, protože když je v práci, tak je dosažitelná, když není v práci, tak není v práci (chuckle) . A ono to jde. Nikdo ji ještě nezlomil. A když jedeme k ní na chatu, tak se stavíme na náměstí v cukrárně na zmrzku a kávu, a ona zavolá z automatu vedle cukrárny. Mám dojem, že je tam jen pro ni 😀

 4. Milý pane Ladislave Smoljaku, vždy, když jsem přišla na Vaše představení, tak jsem měla podivný pocit. Styděla jsem se. Před lety jste všichni přijeli do mých rodných Kotěhůlek. Kultůrní dům byl ještě cítit rudými fanglemi a jsem se přihrnula na Vaše představení. Lístky neměly číslování, tak jsem si sedla dopředu. Začali jste, jak jinak, seminářem. A než jste skončili, tak vedle i za mnou bylo prázdno. A já se styděla. A měla jsem vsteka a bylo mi to líto. Vy jste hrdině dohráli málem přesilovku a já se hanbou nemohla ani soustředit. Od té doby nechodím u nás do dívadla.
  Pane Smoljaku, Někdo tvrdil, že je každý nahraditelný. Bane, Vy budete chybět. (rose1)

  1. U nás hrálo Divadlo JdC v úterý tento týden, Hospodu Na mýtince. Určitě se jim nehrálo lehce, ale představení nezrušili. A po celou dobu byly na kraji jeviště květiny. Nebyla jsem tam, vzpomněla jsem si na lístky pozdě když už bylo beznadějně vyprodáno, dlouho před termínem.
   Pan Smoljak byl člověk, který tady klidně mohl být ještě dalších 135 let. (h)

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Dva policajti jsou na obchůzce. Najednou jeden vytáhne chleba se salámem a přejde na druhý chodník. Kolega se diví: „Co to děláš?“ On odvětí: „Ale, byl jsem u zubaře a on říkal, abych kousal na druhý straně.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večer a kousejte na obou stranách najednou. ~o)

  1. Hmm, JoVo … já ti ani nevím, jestli se směju 😛 😀 Jsem si vypěstovala chobot (parodontální, prostě blbou dáseň) a to je teda dost o kousání na druhý straně. Takže s těma tvejma policajtama vlastně docela soucítím 😀

   1. Ajvaj, chobot je mizernej návštěvník (n) . A jeden se ho i bojí zubákovi přiznat, aby zas nedostal přednášku o nedostatečným níťování atd. (whew) . A přecházíš na protější chodník? (rofl)

     1. Chobota dobře znám, Zuzanko (inlove) , a silně s Tebou tedy cítím. Zajímavé je, že já je taky měla vždycky, když bylo děsné vedro. :@

  2. No, a já si pořídila váček a další zub mi už nenaroste. Nějak se mi tam moc nechce (wasntme)

   1. Brrrr, to taky moc dobře znám a soucítím. Nejhorší je, že se to samo nevyléčí a musí se tam.

 6. Maričko, pokud bych ohledně telefonování v autě něco zakazoval, tak logické by bylo telefonování za jízdy zakázat úplně. I telefonování za pomoci hands-free nebo head set nebo já nevím čeho. Myslím si totiž že problém netkví v tom, že řidič drží v ruce u ucha mobil – to považuju za velmi hloupý zákaz. Pokud vadí to, že řidič drží v jedné ruce něco jiného než volant, pak tedy buďme důslední a zakažme manuální převodovky – při řazení přece taky drží řidič v jedné ruce něco jiného – já vím, v USA prý téměř nejsou 🙂
  Problém je v tříštění pozornosti, která má být celá věnována řízení auta. Jistě k ní dochází i například při debatě se spolujezdcem, poslechu rádia a podobně, ale při telefonování je obzvlášť nebezpečná.

  1. Ano Pů, plně souhlasím, je to ta ztráta pozornosti. My když jedeme třeba v silném lijáku, nebo pozorně něco hledáme (určitý dům) a musíme se soustředit, tak přestaneme nejen mluvit, ale když hraje rádio (CD) tak také vypneme. Ale na druhé straně, víš ono je něco jiného na moment spustit ruku z volantu a přeřadit nebo se pro něco natáhnout, ale něco jiného je jednu ruku držet u ucha a tou druhou kočírovat velké SUV obloukem napříč ohromné 4stranné křižovatky se třemi pruhy v každé. A vidět to monstrum, jak se jen o chlup mine našeho na červenou stojícího auta. Ale i tady jde hlavně o tu soustředěnost při řízení, to je bez debaty.

  2. Nemám na to zcela jednoznačný názor. Jezdím opravdu hodně, denně v pražském provozu, často i dlouhé štreky mimo Prahu. Míra nebezpečí závisí spíš ve „vyježděnosti“ řidiče (tedy v tom, jak zautomatizované má ovládání auta a do značné míry periferní a předvídavé sledování okolního provozu) a jeho obecné zodpovědnosti. Většinou netelefonuju (aktivně nikdy – tedy nikdy nejsem ten, kdo volá), ale je to hlavně proto, že nerada platím pokuty. Handsfree a head-set považuju za nebezpečnější, než držet telefon v ruce. Jako nejnebezpečnější bych označila Big Mac, ze kterého vypadávají kousky salátu a kape dressing na tričko :), těsně následuje zapálená cigareta, která vypadne z ruky.

   1. Těsně následují rozteklý nanuk a vztekající se dítě. V předmobilové době jsme se sestrou nabouraly tátu. Mě bylo sedm, jí pět. 🙁

    1. Rozteklej nanuk oprávněně drží třetí pozici. Čtvrtou pak obsadí vzteklé dítě, které NENÍ přikurtované v sedačce, anžto „jedeme jen kousek, máme moc dětí atd.“ I do mojí mrňavé fabie LZE na zadní sedadlo umístit tři děti ve schválených sedačkách!

   2. Chi chi, tak to pojídání Big Mac jsem také tady viděla. Pán ho držel oběma rukama, ukusoval a volant manévroval lokty. To, zda od toho měl kalhoty pokecané od kečupu na nežádoucím místě se mohu jen domýšlet 🙂

 7. Tak nejprve ještě k těm mobilům. Tady není proti předpisům držet v ruce mobil a řídit (už se to ale pár států snaží změnit – nevím, jak budou úspěšné). A já bych si odvážila tvrdit, že nejméně polovinu všech dopravních nehod způsobily právě mobily (nic bych se nedivila, kdyby to procento bylo podstatně vyšší). Statisticky nejvíce v autě při řízení SMSkují mladí – pochopitelně borci, kteří to vše zvládnou levou zadní. A tak policie dokonce nabízí kursy, kde mládež má povoleno na zkušebním okruhu řídit a SMSkovat, je to filmované a pak jim to pustí, aby viděli, jak „zodpovědní“ řidiči při tom byli (podobně jako to nabízejí s alkoholem a řízením). Manžel, když na dálnici vidí někoho před sebou šněrovat, hned ví, že dotyční telefonuje, nebo píše SMSku a hned mění proud a buď zpomalí, nebo se naopak snaží rychle to nebezpečí předjed. Už mockrát jsem sama viděla, jak se dotyčná (většinou jsou to kupodivu ženy) odklání od volantu, protože asi v kabelce štrachá pro telefon, nebo řídí jen malíčkem ruky a zbývajícími prsty vyťukává číslo, hledá ho, nebo píše SMS. A to mají kolikrát v autě dítě či děti. No ale zovna při své poslední jízdě před pár dny jsem zažila vrchol. Ve vedlejším proudu jela mladá paní, v pravé ruce mezi ukazováčkem a prostředníčkem držela cigaretu a zároveň tou samou rukou objímale kelímek s pitím .Levou pak držela mobil u ucha a bylo vidět, jak se směje, tudíž je do hovoru plně zabraná. A volant v ten moment nebyl ovládán vůbec – prostě jela rovně a tak spoléhala na to, že její automatika to zvládne sama. Hrůůůza, já se při řízení bojím i silně kejchnout. Bohužel veškeré statistiky o nebezpečí telefonování za jízdy shromažďují… no ano uhodli jste – výrobci mobilů.

  Ale co považuji u mobilujících zaopravdu hrubou neslušnost je to, když někdo volá u pokladny (copak nemůže volajícímu říc, kde je a že zavolá za moment????). Chudák pokladní má už všechno odpočítané, stojí tam a trpělivě čeká, až dotyčný laskavě skončí hovor a zaplatí jí. Nebo v hovoru pokračuje, mobil si k uchu přidržuje ramenem a v té pokroucené pozici vytahuje peníze, nebo pokladní podává kreditku. A typicky tady na Jihu – nikdo (včetně mě i když v duchu skřípu zuby) se proti tomu neohradí a už teprve si to nedovolí ta pokladní.

  A ještě. Před chvilkou se mi naskytla momentka pro „kalendářové oko“, jenže, co mi to bylo platné, když foťák ležel v jídelně. Chladila jsem se v bazénu a najednou vidím veverku, jak pomalu postupuje ke konci tenké větvičky cesmíny, kde jí lákaly zelené bobule. Když je snědla, z té špičky větve se naklonila k těm na větvičce pod ní, ale tak, že visela dolů opravdu jen za konce drápků zadních nohou a ocas měla pro rovnováhu zaháknutý na té vrchní větvi jako opice (to jsem viděla poprvé). Byla dolů natažená jak špagát a chvilku se tam takhle zavěšená klimbala, než se jí podařilo tu spodní větev zachytit a přitáhnout. Jenže, když slupla bobule, bylo vidět, že váhá, jak se vrátit do normální pozice – zda pustit zadní nohy a vybalancovat na té spodní větvičce (ta byla opravdu tenká), nebo se přitáhnout zpět na tu vrchní – v obou případech to vypadalo, že skončí na zemi. Nakonec se v tom zavěšení rozhoupala, vymrštila se na tu horní větvičku, podařilo se jí ji obejmout, dostat navrch a utekla. No a já jí celou dobu pozorovala z vody a krásná „fotka na výšku“ mi zůstala jen v mozkové paměti, místo na foto kartě. 🙁

  Gratuluji Epulce k úspěšnému zakončení, Velké kočce k narozeninám a posílám alespoň vzdušné povzbuzení Li (y)

  A jsem celá natěšená na fotky malé Berrynky (h) Dede foť, foť a foť (~)

  1. Achich, Maričko, to by byl záběr! Fotografický naschválníček je mizera. Ale i tak je takový obrázek, byť nezdokumentovaný, hezkým dárkem a určitě si ho vybavíš ve své večerní děkovné rekapitulaci (inlove) .

 8. Já takhle hledám brejle. Stačí mi je jen někde nevhodně odložit, když si sundávám svetr přes hlavu, a někdy nakonec musím jít vytahnout rezervní, abych je našla (rofl) To je ta krátkodobá paměť, jak že se ten starej žid jmenuje?
  OT. tuhle jste mi tu moc pomohli získat odvahu na event. vyjetí na stáž do ciziny – dneska jsem prošla i se svou chabou angličtinou vstupním pohovorem, takže to začíná vypadat, že příští rok na jaře vyrazíme na západ. Díky. Moc.

  1. HCHO – gratuluji, tak jen to toho. A brýle já také ztrácím snad denně. Dokonce jsem si nakoupila asi 6 párů takových za dolar, protože je potřebuji na čtení, ale naštěstí mám v obou očích stejné dioptrie. Jenže ani těch 6 párů mi asi nestačí, protože je hledám i tak dnes a denně. Kde jsou ty doby, když jsem dokázala přečíst co je napsáno na škatulce či skleničce s léký (doh) Teď už to nepřečtu ani s brýlemi a navíc lupou.

  2. Blahopřeju Ti k úspěchu, milá HCHO! (inlove)

   Hledací brejle mám taky – jsou to staré brýle, které jsem měla před současnými multifokály, ale opatruju je jako v oko v hlavě a pečlivě je hned po použití uklízím zpátky do šuplíku. Protože kdyby se ztratily i ty, jsem v Čudu. (shake) (think)

  3. Tak at ti to vyjde (y)
   a ne ze to na posledni chvili vzdas. Jako jist nejmenovana moje sestra, ktera mela jet do francie, na pul roku, ucit anglictinu na jakesi krestanske lyceum, ubytovani mela zadara primo tam, vsechno zarizeny … a byla z toho tak vyklepnuta, ze to radsi vzdala.

 9. Mili pratele, tenhle clanek mi dava prilezitost se priznat, ze ja neumim posilat SMS, resp. psat je. Tady je mi to jedno, ale cini to problemy v CR, kde jsou na to lidi vic zatizeny. Proste jsem neprisla na to, jak ta cisilka zmenit v pismenka. Nejmladsi synovec se mi to pokousel vysvetlit, ale zatim navod nepadnul na urodnou cast mozkovny. No, nemusim umet vsecko, ze aano.

  Jinak Vave, tahle 105 se mi libi prave tim, ze je tak spontanni. (h)

  1. Hanko – Zasílání zpráv – Vytvořit zprávu- Zpráva – a pak už to jde samo. Nebo ještě lépe, kup si tam u vás Motorolu s dotykovým displejem. Tam je miniklávesnice jako na psacím stroji a miniukazovátko – zprávu napíšeš raz dva. Já měla takovou Motorolu 5 let a dodnes po ní vzdychám – veliký displej – pro nás brejlovce jak dělaný a vůbec, tak nějak príma do ruky.

 10. HLÁSÁNÍ

  Slavnostně tady prohlašuji, že obhajobu a státní zkoušky jsem zvládla ke své velké spokojenosti. Podařilo se mi zlepšit i hodnocení diplomové práce z D na B. Oproti zvyklostem nejdu (d) (party) , ale protože mám už od pondělka velký spánkový deficit, tak jdu |-) . Ale hurá, hurá je to za mnou.

  Děkuji moc za držení palců!!!!! (rose1) (rose1)

  1. GRATULUJIIIII (d) (rose1) (d) (rose1) (d) (rose1) (d) (rose1) Já věděla, že jsi šikovná a zvládneš to!!!

   1. Co jsem Ti říkala???? Sláááááva , nazdááááár, ať žiješ, vidíš, že vedoucí práce může být blbka, ale že to nemusí nic znamenat. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

    1. DĚKUJI MOC VŠEM ZA PALCODRŽENÍ.
     Právnická fakulta to nebyla….
     Studovala jsem na UTB ve Zlíně, státnicovala jsem z práva, psychologie a pedagogiky.

  2. Epulko, veliká gratulace! Mno, s tím spánkem nevím, doznívající adrenalin zpravidla únavu přetluče – jestli by nebyly (d) a (party) lepší…

  3. Milá Epulko, večer po takové bitvě bys z oslavy nic neměla. Nejdřív se musíš hezky rozmazlit v pelíšku. Ráno tě čeká skvostné probuzení s pomyšlením, že už nemusíííš (blush) A pak si budeš teprve vymýšlet a organizovat oslavu. Posílám velikou gratulaci. (rose1)

    1. Epulko – já to věděla, že se předvedeš – z Déčka na Béčko, tak to je dóst dobrý – super šikulka (happy) .

     Pro zanu – UBT je přece Universita Tomáše Bati – když je to ve Zlíně (nod) !

  4. No jasně, jsem říkala, že na to máš! (flex) (wasntme)
   Milá Epulko, moc Ti to přeju a blahopřeju. (h)

  5. No jasně, jsem říkala, že na to máš! (flex) (wasntme)
   Milá Epulko, moc Ti to přeju a blahopřeju apořádně to oslav. (h)

 11. Jj, kdysi byly telefony přidělané špagátkem ke zdi a já si zas s mobilem připadám jako na špagátku. A tak ho aspoň při venčení sabotuju. Ovšem zrovínka včera se mi po něm krátce zastesklo, poté, co jsem přehlídla hlubokou ďouru ve vysoké trávě a hodila kotníkovývrtnou střemhlavou šipku (wasntme) .

  Vaví, další krásná stopětka! (inlove) Vůbec nevadí, že je trochu „syrová“. A hola, hola. Tam Zvířetníci! (rose1) Sbohem, pane Smoljaku!

  Jo, HankoW, procházka NY v tvém podání nemá chybu (y) 🙂

  1. Louk, sel ti mejlik/odpoved. Dosel? S tvym poskytovatelem je uspech odtud nekdy nahodny, ale pres gmail to jde.

   1. Hani, díky, došel 🙂 . Takřka u každého zapáleného cigára si na tebe obdivně vzpomenu. A že to je často. No, dej mi (punch) (chuckle) . (y) (h)

  2. A co kotník? Mobil při venčení rovněž sabotuju, ale u nás jsem jediná – většina venčičů drží jednu ruku u ucha, druhou šermují a hovoří a hovoří a pejsci si vesele pobíhají. A já většinou jako cvok hovořím se psem :D, Arinka teď po tom prvním hárání už není tak moc akční a stačí mít oči na stopkách jen trochu.

   1. No, vzhledem k tomu, že krom buldočího přitroublíka v doslechu nikdo nebyl, urychleně jsem nabyla svěžesti a mobility. Doma už to taková sláva nebyla, ale s ledem do rána dobrý.

    Jj, naše psí louka je taky plná šermířů (rofl) .

 12. Hola, hola, tam Matylda. Je mi moc líto, že odešel kus DJC, protože citáty z jejich her se staly součástí našich životů. Znám je z dob, kdy jsem si z LP desek jen představovala, jak hra vypadá a co se podle zvuku právě asi stalo. Vedle Wericha a Horníčka asi málokteré malé divadlo tolik ovlivnilo český národ. (h)

 13. Vave, ty Tvoje stopětky! (h) Mobil to je někdy úžasný trapič a někdy je to úžasná vychytávka. Se ztraceným mobilem mé kamarádky mám příhodu. Sníh, les, já na procházce a ona mě dojela na koni. Chvíli jsme si povídaly, já šla vedle koně a potom odcválala poměrně hlubokým sněhem do mírného lesního svahu. Já šla jinudy a daly jsme si sraz. Obloukem jsme došly k ní domů a najednou zjist,ila, že nemá mobil. Takže zpět, ona na koni já jsem byla na místě, ale stále jsem jí prozváněla a modlila se, aby u obou mobilů vydržely baterky. Potom mi vykládala, že jela po svých stopách a hluboko v lese, ale naštěstí na sněhu vesele vyzváněl její mobil. 🙂 To bylo radosti.

   1. No – mě se hlavně líbí to téma Jak se dělá měna. Doufám, že postup dělání měny bude pěkně polopatistický (wait) , aby i ti méně zruční se nakonec udělané měny dočupali (whew) . Možná by stačilo, kdyby se dal návod na dělání jenom jedné měny (nod) – třebas pětitisícovky – když už se s tím člověk rýpe, ať to stojí aspoň za to (clap) (clap)

  1. Huhu a huš, Zano! (inlove)
   Jakýpak propršený? V sobotu brigáda u Li – bez deště! (sun) A v neděli koníčci v Chuchli s Tádošem – bez deště! (sun)
   (nod)

  2. Chichi, Zano, nic ve zlým, ale marně zapojuju fantazii, co by z oblohy muselo padat… (chuckle) . A na zajímavosti z oboru máme přeci tvoje rozhledníky. Jen časový mezery ti krapet kazí renomé :* . Ale oproti čtyřletým intervalům ČNB furt dobrý (y) (rofl) .

  3. HA, žeby jste konečně ukázali toho třesavýho oslíčka? A bude tam taky ukázka práce v dílně? Já budu učenlivá, prosím (nod)

    1. Já bych tam moc chtěla, ale musím jet sekat trávu nad Dalmatinov, žádnej dobrovolník se nenašel 🙁

 14. Hola hola! Tam Beňa. Vave polož prosím tu růžičku i jménem nás vzdálených Zvířetníků, tak ráda bych tam byla osobně (rose1) … Jo hledání mobílku, to je moje oblíbená činnost! Včera jsem ale hledala kudličku, kterou nosím pořád v ledvince na našich psích toulkách, ale kudlička ne a ne se ozvat 😀 . Pak jsem si vzpomněla, kde jsem se s Gillíkem nakláněla nad potůčkem a tam se koupala moje červená kudlička… To jsem měla radost, že jsme se našly.

  1. Milá Beňo (inlove) , to je skvělý nápad! 🙂
   Dám (rose1) za všechny Zvířetníky a zavilám Holo, hola! Tam Zvířetníci. (u)

   Moc vám všem děkuju za ohlasy a laskavé přijetí. 🙂 (h) Na tuhle stopětku jsem měla pramálo času, je syrová, nevyleštěná, neupravovaná a s chybami. Při psaní mi příliš často chyběla i ta nejobyčejnější slova. ;( (rose2)

   1. Někdy, když chybí slova, je lepší nelštit. Ta syrovost jde od srdce (h)
    Dej, prosím, (rose1) i za nás. Schválně nedávám tu zlomenou,ta by se panu Smoljakovi nelíbila.

   2. Tvá 105 je krásná právě proto. Díky za tu (rose1) za nás všechny. Zase jeden člověk, po kterém zůstane nejen prázdné místo ale pořádný kráter.

   3. To je opravdu skvělý nápad, to budeš hodná. A 105 je jako vždy – výstižná, vtipná a chytne za srdce, díky.

 15. Ouvej ouvej, Pane Smoljaku, Vás je setsakra škoda. Měl jste nám tu ještě pobejt. 🙁 (u)

 16. Já mám s telefony jinou potíž. Už od dávných dob prvního přístroje jsem si zvykla na jednu z tehdy zvolitelných vyzváněcích melodií – Podraz. I na druhém přístroji, který jsem zdědila po šéfovi, tato volba byla. Ovšem na třetím, opět zděděném po šéfovi, už nebyla a muselo mi ji poměrně složitě implantovat laskavé IT oddělení, které si vzalo za věc cti, že za vyzváněcí melodii nezaplatí (rofl)
  Kromě toho ty zděděné mašinky mají spousty různých funkcí (šéf stále sledoval technologické inovace), které jsou mi opravdu k ničemu. Používám funkce dvě – telefon a sms. Vloni jsem kupovala telefon dědovi, to byla kovbojka! Strávila jsem výběrem na netu dva dny, mé prosté požadavky: velká písmena, žádné funkce, co největší tlačítka, to tedy byl velký problém. Jako nejlepší se mi stále jevil mobil pro batolata (ta tři přednastavená čísla by úplně stačila), ale kupte staršímu šarmantnímu pánovi mobil, který vypadá jako bleděmodrý (hug)

  1. Znam. Taky budu muset probrat co je na trhu a koupit nejaky takovy mobil. Cos nakonec vybrala?

   1. Předvčerem jsem měl v ruce mobil speciálně pro seniory. Velikost akorát do dlaně, velká tlačítka jako na starých kalkulačkách a velký displej. Zezadu alarm – oranžové tlačítko, které automaticky volá (myslím) 112. Mám dojem, že ho dělá Nokia.

   2. Zjišťuji, že jsou dva druhy lidí – ti co mají Nokii a ti druzí. Můj Nejdražší má Nokii a drží se té značky zuby nehty a já ji nenávidím. Cokoli jen ne Nokii. aby se v tom prase vyznalo. To ovládání musel vymýšlet cvok! Ovšem totéž tvrdí Můj Nejdražší o mém mobilu, ať už to bylo cokoli. 😉
    Mám na mobil typicky ženské požadavky – musí umět telefonovat a posílat sms, musí být placatý, aby nedělal v kapse ošklivé boule a musí být hezký. Na maily mám notebook, na fotky foťák, na muziku rádio (či přehrávač). A Můj Nejdražší se vyžívá v mobilech s co možná nejvíce funkcemi a stejně je skoro nepoužívá.

    1. Měl jsem Alcatel, Nokii, teď mám Samsung a občas služebně Sony Ericsson. Ten je nejstrašnější, horší už je jen Siemens. S Nokií jsem se nějak sžil, ale logičnosti Alcatelu a Samsungu nedosahuje.

     1. Spojeni Sony s Ericssonem byla chyba a vysledek odpovida ocekavani. Mix ktery nastval jak pravoverne ericssonaky (slysel jsem o nich) tak pravoverne sonaky (ja a moje CMD J6). Brrr.
      Nokii jsem taky mel … v drevnich dobach minuleho tisicileti a nebylo to spatne. Rozhodne lepsi nez ted ten pitomej francouz. No mam co jsem si vybral. A jeste jsem to oknem neprohodil. Ale obcas ma na male.

      1. Ach jo, kde je konec mé první hloupoučké briketě Motorole, nic moc neuměla, ale stačily jsme si. Dětičky se za ni styděly, zakoupily Motorolu placaťoučkou, ale přechytralou, a co já s ní. Volat a SMS. Piktogramovej návod je spíš pitomogramovej, tak si s ním normální gramotná osoba stejně neporadí.

       1. Jojo, žiletková motorola byla nejlepší mobil, co jsem kdy měla. Moc toho neuměla, ale mně to stačilo, ovládání mi naprosto mi vyhovovalo, byla placatá, vyzvánění „hello moto“ se nedalo přeslechnout.
        Můj Nejdražší v ní bloudil. Teď mám sony ericssona (v pořadí už asi 3.) a jsem též spokojená. Jo a Junior si nedávno mohl vybrat, jestli si vezme mého 2 roky starého sony ericssona, nebo půl roku starou nokii. A hádejte, co používá? Nokia to není.
        (music) Každý jen tu svou, má za jedinou…… (music) 😉 😉 😉

     2. Jako první jsem měla Alcatel a byl fajn. Pak jsem přešla na Nokie a držím s ejich. Děcka měly Ericssony, Samsungy a já jsem zjistila, že jsem asi tupec a neumím na nich ani odemknout klávesnici, logika je jiná….

      1. Podobně, měla jsem Alcatel, pak ještě jednou mnohem mazanější Alcatelík, pak jsem s pláčem přešla na Nokii, protože uměla skoro totéž a protože Alcatel není. A až zase bude, uvidíme 😀

 17. OT hlásání 🙂 Berryška právě spinká jako andílek, tak mohu něco napsat 🙂 Noc strávila v psí kleci v obýváku, kde jsem na gauči spala i já. Byla hodná, tma jí pomohla se smířit s klecí, takže potom vstávala jednou o půl páté, vyčůrala se na zahradě a po chvilce zase usnula. Definitivně jsme vstali o půl sedmé, opět loužička až venku, následovala snídaně, ale potom už byla v akci až deváté 🙂 Považuje mě za pozornou paničku, co si pejska hledí – domnívá se totiž, že jen a jen pro její zábavu jsem zapnula vysavač a potom vytírala mopem! Z vysavače měla psinu, pobíhala kolem, ale nelovila ho. Zklamaně kňoukla, když jsem ho vypnula, ale ubíhající šňůra jí zklamání trochu vynahradila. 🙂 Vytírání potom byla čirá radost – jako podle EvyŽ! Štěně lovilo mop a nenechalo se ničím rušit – ani mokrou podlahou, na které mu ujížděly tlapky, ani mojí snahou (no dost nepřesvědčivou 🙂 ) ji usměrnit. Venku packuje Kazana, odvážně tahá za vysoká stébla trávy, s vervou zakusuje malé drny trávy uchycené mezi cihlami na dvorku. Je strašně legrační, medvídkovitá – zvlášť zadní tlapky s černými patičkami jako by ani nebyly psí (chuckle) Kazan je v pohodě doma si pospává nebo ji pozoruje, venku ji láká ke hrám. Ale ona je pořád ještě moc maličká, takže chvíli za ním běhá, skotačí, a nakonec skončí na zádech, kdy na Kazana vyvalí ten holý štěněčí pupík a tady jsem 🙂

    1. Leží, je hrozně unavená, ale předvčerem jí tím nádorem začala prosakovat tekutina. Je to cítit, ale ona si to líže a vypadá, že se jí ulevuje. Vet předpověděl podobný průběh.

     1. Držím palce, aby se jí to co nejdřív otevřelo a tlak pominul. Bude jí o hodně líp. babušce. (h)

  1. Dede (inlove) , když to čtu, tak se tu culím a ňuňám si jen tak pro sebe. (inlove) (dog) (inlove)

  2. Holčička roztomilá (h) Úplně vidím a cítím štěněčí vůni a kožíšek. Přávidím. Přeji hodně hezkých chvil, strašně rychle to vyroste. (h) A hlavně, že to Kazan zvládá. Malá to zvládne bez problémů

  3. Teeda, Dede, loveni mopu mi pripomnelo Grizzlinku. Taky asi tak 8 – 9 tydnu, nebyla tak dobre vychovana jako Berrynka (byla z utulku) , takze udelala na parketach hromadku, na kterou kdyz koukla, tak zacala vyt. A kdyz jsem vytahla mop, tak to bylo nejstastnejsi stene na svete. Vsi silou se drzela tyce a na mopu sedela. Jsem si rikala, ze si trumbera mysli, ze jsme ji vzali do lunaparku. 🙂

   Je fajn, ze Kazan ma spolecnici stejneho druhu, se kterou si to muze vyrikat v psim jazyku – a urcite ji hodne nauci. Hodne radosti pri vychove stenika.

  4. To je krásné hlásání 🙂 (h) jen tak dál, těším se na další podrobnosti. Ještě tak nějaké obrázky kdyby byly.
   A velikou radost mám z Kazana. (clap)

  5. Jééé Dede, to je opravdu krásné hlásání. Jsem ráda, že je vysavač kamarád. Toya do svých snad sedmi let považovala vysavač za príma hračku, protože jsem ji s ním vysávala bříško nebo ocásek či tlapku a nejvíc se jí lbil vyluxovaný jazyk (ostatně i s koupelí se smířila jenom proto, že jsem ji pak pěkně vyfénovala). Teď se už takovými dětskými hrami nenechá vyrušovat – akorát otráveně opouští stanoviště (prostřed koberce), které zrovna musím vysát a vyškrábe se na vyvýšené místo, kde ji nebudu otravovat – neomylně si vždycky vybere zakázané sedačky místo svého křesla.

   Je moc fajn, že ji Kazan bere jako nového parťáka a ne jako soupeře o přízeň pánečků. Myslím, že zas budeš mít dva šťastné psy – co si přát více (nod)

  6. Dede, úplně tu Tvou novou dvojku vidím a mám radost velikou! Kazánkovi se vrátilo kus mládí a smysl života, Berry bude mít krásnou smečku a Tebe čeká to nejkrásnější období. Foť, foť a foť, ať z toho taky něco máme (clap) . Díky za takové krásné hlášení.

  7. Dede, to je krásné ostružinové hlášení, úplně toho chlupatého mimíska vidím před očima, užívej si „mateřskou“, je to jedinečná doba (sun) .

  8. Jejda, to je šikovná štěnička… ja fajn, že to Kazan bere dobře, aspoň se už nebude nudit a morousit 🙂

  9. Dede, to jsou prima zprávy. Tak ať holčička pěkně prospívá a dělá vám všem (včetně staršího strejdy) jen radost.

  10. Dede! (sun) Veliká pochvala, že se svědomitě staráš Ostružince o zábavu. Budeš teď luxovat a vytírat denně? (chuckle) Veliké díky za radostné hlásání! A jen houšť! Je fantastický, že Kazan hned takhle výrazně ožil (y) . Není nad medvídkovitého anjelíka pro celou smečku (h) .

 18. Vave promin, OT pro Dede a všem, kdož uvěřili, že Kazan je chlípník :* ! Není!! Jen dal tý nový holce tímhle aktem dominance najevo, že pánem v týhle psí boudě je (prozatím) on. Ona už si ho posléze srovná, ale ted udělal jediné správné.

 19. Krásny deň všetkým! VK všetko najlepšie k sviatku, hlavne zdravíčko a Dede gratulácia k fenečke.
  Dnes bude teplo až pekelné. Nevadí. Pá pá. (d) (rose1)

 20. Vave, moc pěkný -´jako obvykle 🙂 .
  Smutně vzpomínám na doby, kdy jsme jezdili na chalupu u Liberce. Třeba když jsem tam byla s babičkou a bráchou – domů našim se volalo ve čtvrtek (co mají přivézt), a to z veřejné hovorny asi 2 km daleko.
  A stačilo to (nod)

 21. šiš, mobil (whew) :O …. je svatá tato věta „Pravda, nešlo z nich telefonovat na vycházce se psem, ale zas na druhou stranu vám nikdo na vycházku se psem nevolal“ (nod)
  jinak já skoro výhradně SMS-kuju (taky mám na to ušitý tarif 😉 ) – dílem kvůli penízkům, dílem proto, že je mií to tak nějak „lepší“ … od doby, kdy jsem musela inzerovati, mám mobily dva – jeden „opravdový“ a jeden, jehož číslo dávám v plen, když ho vyplňuji do rýzných formulářů, kontaktů apod. (pravda, mám na něm více „mluvicí“ tarif, takže občas někoho překvapím, z jakého čísla se to ozývám – adresář mám natažemný kompletní do obou, ufff)
  zase se mi ale celkem dobře hledá, neboť se sama prozvoním a je to… ovšem jednou se mi stalo, že právě tím prozvoněním jsem si telefon vybila – no, to bylo hodně drsný a bylo to dlooooouhý hledání (envy)
  zcela samostatnou kapitolou by byli naši a mobil – :O :O :O :O :O

  jo a – pane Smoljaku (h) (h)

 22. Milá Vave, děkuju za tvá slova 🙂 Hola, tam Dede – pane Smoljaku, moc doufám, že si v českém nebi užijete krásné časy mezi velikány, kam právem patříte. Hvězdy a hvězdičky showbussinesu mě nijak nezajímají, ale vás jsem vždy řadila mezi velikány svého srdce… spolu s pány Werichem, Horníčkem a možná několika dalšími… Je mi to strašně líto, že tu už nejste, ale vy sám víte, že díky svému dílu nemůžete nikdy úplně odejít. (u) (f)

   1. Ano, mám 🙂 Bohužel jsem tobě ani dalším asi sedmi autorům ještě nestihla odpovědět – je tu krapítek živo (chuckle) Ale napravím se! 🙂

  1. Taky se připojuju – hola, hola … ale je obsazíno, asi nás panu Smoljakovi volá moc (h) .
   Hrozně mě mrzí, že jsem to České nebe včas nestihla.

 23. Takhle jsem jednou na zimní lyžařské tůře ztratila mobil ve sněhu. Vystoupila jsem tehdy z auta na parkovišti, kde jsme měli s běžkami sraz s ostatními účastníky. Zamkla auto, vzala si batoh s celodenním jídlem a pitím a jásavě se vítala s ostatními. Vůbec jsem nepomyslela na mobil. Až v průběhu dne, kdy jsem se chtěla podívat, jestli mi někdo nevolal a nahlásit domů, že zatím nic zlomeného! Ejhle, šacovala jsem se jak kdybych měla blechy, ale mobil nikde. Od té chvíle se mi běžková tůra přestala tak líbit. Když jsme dojeli vpodvečer zase k parkovišti, vrhla jsem se k autu a hledala a hledala. Nic! Prozváněli jsme můj mobil, jestli někde nezapadl, mrtvo dvacet! Tak jsem odjela s tím, že jsem debil co ztratil mobil! Přijela jsem před penzion, kde jsme bydleli a vyndala věci z auta a šla dovnitř. Před penzionem byl takový keřový sad. Hodně hluboký sníh, naházený z cestičky a já si uvědomila, že jsem na schůdkách ráno lehce zavrávorala a šlápla do té hromady sněhu k jednomu keři. Prolezla jsem šlápoty i okolí, zase nic! Tak jsem šla dovnitř s tím, že se tedy fakt nedá nic dělat, mobil je fuč. A asi za hodinu z okna jídelny, kde jsme si dávali dvojku, lehce slyším své zvonění! Vyřítila jsem se ven a co nevidím: mobil si spokojeně vyzváněl zavěšený za takovou tu dlouhou smyčku na krk na jedné z větviček. Smyčka měla tmavou barvu, takže se ztratila v těch větvičkách, ale měla světélkující přezku, takže ta večer ve tmě krásně svitila do dáli. Popadla jsem zmrzlý mobil, který tam přežil celý den a byla docela ráda, že ho mám zase zpátky. Ještě že si na mne drahá polovice vzpomněla a zavolala, jestli jsem v pořádku z tůry doma.

 24. Jo mobil, to je teda téma |-) Je plný trphajzlíku, kteří ho před majitelem strašně rádi ukrývají i na neuvěřitelných místech. Jo jo.

  Dlouho jsem tu nebyla a tak si dovolím vlést s OT k Vavískovi, ta mi to jistě odpustí (h) Jirkovi je zle, většinu času tráví už jenom v posteli. Krevní obraz má pod obraz, od ozáření má propálené plíce, hltan a záda. Má na plících obrovské bolesti na které se ještě nenašel účinný lék. Má závratě, kůlivá kterým se vlastně bojí opouštět pelíšek. A teď k tomu tyhle vedra a bouřky… Nicméně rtg je v pořádku!!! (inlove) Ještě půjde na rozšířené CT, a pokud i to dopadne dobře, začne už chodit jen na obvodní plicní a pápá onkologie (clap) Ale na mě to všechno teď pěkně padlo (punch) Taky se někam propadám, dokážu se okllepat když za mnou Jirka přijde, povídáme a tak, ale jak zase odejde tak zahučím zpět kamsi. K tomu lítám holky, Ela má falešku a je mimořádně protivná. Tož tak. všechny vás moc zdravím (h)

  1. Li, jsem s tebou. Při vší té hrůze máš pozitivní zprávu, že RTG je v pořádku. Doufám, že stejně dopadne i to CT. Jirka potřebuje čas, aby zesílil. Doufám, že jeho organismus zabojuje a začne se ze strašné léčby rychle zotavovat. Asi to bude chvilku trvat. Jo, a člověk se dostává do útlumu ve chvíli, kdy je nejhorší zažehnáno. Pečuj také o sebe, jez, pij hodně tekutin. Zkus se jít také někam odreagovat, aby o tebe také někdo pečoval. Třeba na masáže, ke kadeřníkovi, podle tvého gusta cokoli jiného, prostě tak, aby chvilku zase někdo jiný skákal okolo tebe. Držím palce (y) (y) (h) (h) (y) (h) (h)

   1. Cukrárna a dort, mám dojem, by bylo to pravé.
    Myslím na vás, Li, a držím všechny (y) .

    1. Nedostatecne opecovavaci. Tak jedine kdyby to byl sraz kamaradek.
     Taky bych se primlouval za tu masaz. Ticha uklidnujici hudba, vonne oleje, …

  2. Milá Li, ta léčba je strašná nejen pro Jirku, ale pro vás oba. Jenže ten výsledek za to stojí! Moc na vás oba myslím a stejně jako ostatní si myslím, že bys měla předevšáím hodně pečovat o sebe. Když se zhroutíš ty, kdo Jirkovi zůstane? (h) Tak honem do cukrárny, třeba si zaplavat, prostě trošku se rozmazlit… (inlove)

  3. Milá Li (h) – mám pro Tebe taky jedno OT! (wasntme)

   Kolem třetí se u Tebe staví Radanova a přiveze nakoupené desky na boudy. Holky je snad do soboty ohlídají. (chuckle) (dog) (dog) (nod)

  4. milá Li, myslím na vás průběžně setrvale (y) (h) (y) (h) (y) (h)
   mají pravdu ostatní, že by sis měla dopřát oddech – ano ano, člověk si „dovolí“ pocítit vyčerpání, únavu a další, když pomine zátěžová situace… ale dopřej si i něco dobrého pro sebe, pokus se o to, vážně!!!! (h) (h) (h) (h)

  5. To je bezva, že je Jirkův rtg čistý. (y) (h)
   I ty se hlídej, Lídošku. Dort nebo zmrzlinový pohár by mohl být dobrý začátek. (^) (h) Nezapomínej jíst a pít a hýčkat se. Však si to zasloužíš.
   A držet palce nepřestávám.

  6. Li, držím palce, drápky, kopýtka a myslím na Vás oba. Jste na dobré cestě k vítězství, moc Vám přeju, ať ho spolu šťastně vybojujete. (h) , (y)

  7. JEDNOOT PRO LI.LIDKO, LETĚL TI UŽ DRUHÝ EMÍLEK A DNES ODLETÍ POŠTOVNÍ HOLUBI, TAK VYHLÍŽEJ. JINAK VAVE, TO JE NÁDHERA. PŘESNĚ JSI VYJÁDŘILA MOJE POCITY. MILOVALA JSEM , MILUJU A JISTĚ DÁL MILOVAT BUDU VŠECHNY TY NÁDHERNÉ DIVADELNÍ KOUSKY.HUMOR OBOU PÁNŮ AUTORŮ BYL VŽDY AKTUÁLNÍ , PRUDCE INTELIGENTÍ A VESKRZE SLUŠNÝ. JAK VIDĚT, ANI TI NEJLEPŠÍ LIDÉ SE ODCHODU ZA DUHU NEVYHNOU. BOHUŽEL. ZDRAVÍM VŠECHNY PŘÍTOMNÉ A PADÁM NA ZAHRÁDKU. NEZLOBIT A BÝT HODNÍ A PSLUŠNÍ JAK POHÁDKOVÁ KŮZLÁTKA, NAŘIZUJU.

  8. Mila Li: Moc na vas oba myslim. Ale kdyz ten rentgen vypada dobre, tak snad vse, co Jirka potrebuje, je kvalitni regenerace. Drzim vam palce. (h)

 25. Jó mobil, taky mám, taky. A taky ho zapomínám, taky. Ale můj největší problém je, že ho neslyším. Tedy, ne snad, že bych byla až tak hluchá, ale prostě některé zvuky mi jentak prolétnou hlavou, aniž by mozek na ně zareagoval. A protože většinou ho mám pro spojení s Terkou nebo Jendou (nebo zbytkem rodiny), tak po návratu domů slyším pravidelně otázku, na kterou si tazatel okamžitě odpoví: „Na co máš ten mobil? Na h … nic!“

  Takže jsem se vycepovala, a v rozumných intervalech vytahuju stříbrňáčka z kabely a hledám na něm symbol červené šipky (ztracené volání) nebo žluté obálky (zpráva). A jak už jsem tak zblblá z toho, že reaguju pozdě na vyzvánění mého mobilu, sahám po něm tehdy, když slyším zvonění cizího přístrojku – a vůbec mi nevadí, že má úplně jiný vyzváněcí tón (fubar)

   1. Ále nechtělo – měla jsem tři mobily, vyzkoušela různá vyzvánění, nastavila na nejvyšší hlasitost – a houbičky s octem (chuckle)

    1. YGO, TENHLE PROBLÉM ŘEŠÍM TAKY A NEUSTÁLE. RODINKA ZE MNE ŠÍLÍ ZEJMÉNA TEHDY, KDY LÍTÁ TLAK A JÁ SE NEOZÝVÁM, BO JSEM DEBILA NECHALA DOMA NA STOLE V KUCHYNI NEBO V NĚJAKÉ APSE. VYZVÁNĚNÍ JSEM SI SESTAVILA SAMA , DLE VLASTNÍ POTŘEBY NA „SKLADATELI““ , KTERÝ JE UŽ VE VĚTŠINĚ NOKIÍ( JINOU ZNAČKU NEUZNÁVÁM, JELIKOŽ NEOVLÁDÁM!!) ZABUDOVANÝ. MOJE MELODIE JE SSESTAVENA Z PĚTI NEJVYŠŠÍCH TÓNŮ, KTERÉ NABÍDKA OBSAHOVALA. VŠE SE DĚLÁNOPOMOCÍ TLAČÍTEK A PAK SI TO I POSLECHNEŠ A PŘÍPADNĚ OPRAVÍŠ. NA KAŽDÉM ZE SVÝCH TŘÍ MOBILŮ( VEN NOSÍM VŠAK JEN DVA, TŘETÍ MÁM K OVLÁDÁNÍ BANKOVNÍHO ÚČTU) MÁM VONĚNÍ JINÉ. POHRÁLA JSEM SI, AKŽE PRO KAŽDÉHO ČLENA RODINY MÁM SESTAVENÉ ZVONĚNÍ JINAK, ABVYCH HNEDLE VĚDĚLA, KDO SI MNE VLASTNĚ ŽÁDÁ. CHCE TO JEN CHVÍLI ČASU A TRPĚLIVOSTI. TŘEBA PETRU POZNÁM BEZPEČNĚ TAK, ŽE MI MOBILHRAJE PEC NÁM SPADLA, VĚRKA MÁ OVČÁKY ČTVERÁKY A KDYŽ ZVONÍ JIŘÍ , MOBIL HRAJE SKÁKAL PES… NO JSEM HRAVÁ A BLÁZNIVÁ ÚČA. ALE TY PÍSNIČKY JSEM JAKO VYZVÁNĚNÍ JEŠTĚ U NIKOHO NESLYŠELA. PROTO MÁM ROZLIŠENO, ABYCH VĚDĚLA BEZPEČNĚ, ZDA NEMUSÍM K TYDLIFOUNU KLETĚT RYCHLE. RODINA VÍ, ŽE POKUD SE MNOU OPRAVDU MLUVIT PTŘEBUJE, MUSÍ NECHAT MOBIL VYZVÁNĚT DLOUHO NEBO ZAVOLAT POZDĚJI. ZEJMÉNA ÚPETRUŠKA SE DOKÁŽE SKVĚLE STREFOVAT DO DOBY, KDY PRÁVĚ USEDÁM NA WC NEBO KONÁM LIDSKOU POTŘEBU. PRO JINÁ VOLAJÍCÍ ČÍSLA MÁM VŠUDE MELIDII STANDARDNÍ A PRO VŠECHNY MOBILY STEJNOU. JE ZABUDOVANÁ VE VŠECH PŘÍSTROJÍCH A MÁ OPRAVDU HODNĚ VYSOKÉ TÓNY, KTERÉ SE NEDAJÍ TAK SNADNO PŘESLECHNOUT.

    2. Vyžaduju zvonění jemné a decentní – v opačným případě to sice líp uslyším, ale budu mrtvá na zástavu srdce z leknutí (punch)

     1. myslím, že málokdo má tak „jemné a decentní“ zvonění jako já. Při zkoumání funkcí jsem si udělala záznam štěkotu našich milášků a to jsem si dala jako vyzvánění. Nikdo si neumí představit, kolikrát jsem už byla blízka potřebě přebalení nebo kříšení. A vůbec nejlepší je, když se řev rozdováděné smečky ozve v tichu některé vážené instituce…

 26. 😀 Mám dva telefony, soukromý a služební – takže si mohu volat z telefonu na telefon a usnadnit si hledání. Nosím je ale pohromadě (kromě v práci) a tak většinou hledám oba! Ale mám je ráda, je úžasné být ve spojení se svými milými kdykoliv a kdekoliv.
  Gratuluji VK k narozeninám a myslím na Epulku a svého kolegu, který také skládá státnice. (y)

 27. Dobré ránko!
  Došla jsem k názoru, že mobil mám jen proto, aby mi mohl aplégr oznámit, že nepřijde v dohodnutou hodinu, ale o chvíli později. Pokud jsou chvíle delší, dostane se mi dobrodiní dalších SMS. Jinak ten mobil vlastně nepotřebuju, že ano….

 28. je to moc krásné. U nás v kanceláři máme Náčelníka, co se nás zastane. 😀
  Mám na vás, milí zvířetníci jinou prsbu,
  mám kolegu v práci a ten má kocouřího pána. (cat) Je mu sedmnáct let a je ve skvělé kondici, kdyby nebylo jednoho velkého zádrele. ten se jmenuje Adenokarcinom prvního stupně, nachází se v nosní dutině kocourkově a prorůstá do kosti. Veterinářka mu doporučila chemoterapii, al eozařování ne, protože by to muselo být v narkoze a ta by mohla být pro kocourka nebezpečnější než karcnom. KOlega má svého kocoura velmi rád a protžoe má pocit, že kocour rozhodně chce vesele žít, chtěl by zjistit všechny možnosti. Nemáte někdo prosím s tímto zkušenosti? Jak kočky snášejí chemoterapii, na co se má připravit a tak. Děkuji moc. (cat)

  1. můj přítel měl kocoura – Pepina, ten měl tenhle nádor, 3x mu ho odoperovali, po čtvrté už to nešlo.. přepážka prakticky neexistovala…tenkrát před 20ti lety se chemo u zvířat neprovádělo, museli ho nechat uspat, Pepino se dožil 19ti let….

  2. Jediná veterinářka tady je Lucíšek. Netvrdím, že tvůj kolega musí kontaktovat přímo ji, ale asi by mu pomohl další odborný názor od jiného veterináře, nejlépe takového, který má s těmito případy zkušenosti. Vůbec se tvému kolegovi nedivím, že váhá. Před časem tu někde prolétlo, že psi chemoterapii snášejí poměrně dobře. Jak je to s kočkami nevím. Já bych asi také váhala, co dělat. Zda 17letého kocoura podrobovat náročné léčebné kůře s nejistým výsledkem nebo mu raději dopřát co nejkvalitnější život tak dlouho, jak to půjde a potom to včas ukončit. Je to těžká volba. Ale na druhou stranu ten adenokarcinom je prvního stupně, tak by tu možná mohla být slušná šance na vyléčení. Je samozřejmě otázkou, o kolik se kocourkovi prodlouží život a v jaké kvalitě. Ale toto musí říci veterinář, který kocourka vyšetří. Do toho vyšetření bych určitě investovala a pak bych viděla.

   1. děkuju, k jinému veterináři jde, jen se snažíme záskat co nejvíce info ze všech stran a taky osobní zkušenosti. Kolega je na své kočky nesmírně fixovám, žije prakticky jen s nimi a tak chce vyzkoušet vše, aby si to s ním ještě užil.

    1. zuzucho, poptej se zkušených kočkařek, útulkářek, kterým „prošly rukama“ desítky a stovky kočiček – to víš šedivá je veškerá teorie….. a případně koukni po nějakých zkušenostech a radách na fóru kočky online, tam se najde hodně
     tvému kamarádovi naprosto rozumím ;( (h)

  3. zuzuš, s chemo u kočiček díky Bohu zkušenost nemám, ale můžu posloužit kontaktem na super kočičího veta… tady kočkařům a útulkářům wellmi dobře známý MVDr. Beránek, veterinární ordinaci má v Pardubicích, Husově ulici, telefon půjde jistě vygoooglit. stálo by to za konzultaci přinejmenším, at má Pan Kocour co největší šance… držíme tlapky a dej tady vědět!! (cat) (cat) (cat) (cat) + (dog) + služebnictvo Jejich chlupatých Výsostí (blush)

  4. děkuju všem za rady. Kolegu asi nejvíc potěšilo, když ví, že není sám. Pardubice vygůůglim (rofl)

 29. OT Tak jsme zase byli cvičit s Divíškem – Elwoodem. Krásně si s páníčkem sedli a rozumí si. Pejsek začíná mít velmi slušné přivolání. Učí se chůzi u nohy (moc se mu nelíbí). Je ndherně prdlý.
  Onehdy se málem utopil. Plaval v rybníčku a při otočce zjistil, že za ním plave ocas! Ocas! to se musí chytit! A tak začal, trubka, lovit ve vodě vlastní ocásek. Byl tak zaujatý, že ztratil orientaci a začal se topit. Pán už odhazoval oblečení… Naštěstí dříve, než se vrhnul do vody na psa zavolal, ten se vzpamatoval a srovnal se. Pak už doplaval ke břehu bez problémů.
  Nojo, prdlý flet. Utopit se kvůli vlastnímu ocasu 😉

   1. Uvidíme. Pán má hodně zájmů, ta uvidíme, kam to s pejskem dotáhnou. Ale hlavně, vychovává ho a něco s ním dělá tak jsou spokojeni.
    K práci budou vést ještě Blackberryho (MY jsme neopisovali 😉 ) alias Blekýse. Tomu původně chtěli říkat Berry, ale mají fenku Darylu, které říkají Derry. Tak poslouchala na přivolání i ona a měli z toho pesové guláš. Tak je Blekýs 😀
    Ostatní černoušci se mají sice dobře, ale budou dělat spíše společníky (i když kdo ví…)
    Dede, gratuluji k zapojení Berrinky a k rozveselení Kazana. To je ideální. Že je pedofil, z toho si nic nedělej. Na Áju když přišlo hárání, tak byla incestní, pedofilní, homosexuální deviant. Teď aspoň už není pedofilní 😉 ostatní zůstalo (rofl) Oni to nemyslí po lidsku, jen si tím vyjasňují hierarchii. A Kazan ukazuje, že hodlá šéfovat. Možná mu to vyjde. Možná mu nenápadně Berrinka ukáže (je to ženská, ne?)

    1. OT,Evo, potřebovala bych poradit ohledně našeho mrňouska – mohla bych nějak soukromě abych tady nezacláněla ? Dík.

     1. Milá Marsko, Eva má odkaz na svůj web na pravé straně této stránky, je to ten obdélníček se zeleným opacičkovaným trojlístkem, pod maličkou Betynkou. 🙂 Tam jsou jednak články o štěnatech, jednak kontakt na Evu. (nod)

      1. Vave, díky. My jsme si vzali štěně trochu větší a málo socializované a odchované místo v Praze – v Českých Budějovicích.

        1. No právě, patnáctiletého Doníka jsme měli od čtyř týdnů, protože zůstal jediný z vrhu a matka fena přišla do psího nebíčka. Toho máme vypiplaného a je z něho úžasný psočlověk. Luxík je náš v pořadí třetí koliák. Protože se chci zeptat na nějaké věci a nechci poškodit chov. stanici kdybych neměla pravdu. Proto jsem prosila o osobní kontakt. Marie Marska

   1. Divíšek je Ájino štěňátko :). Má tedy jiné hrdinské jméno, ale kdo si má ta keltská či jaká jména pamatovat.
    Tedy – viděla jsem leccos, ale aby si plovoucí hafuša lovil oháňku, to tedy ne 😀 😀

    1. proč jsou ti chechtáci každý jiný, když jsem napsala dvakrát dvojbečku a D??? (Dvojbečka je můj překlep z dávnověku, kdy jsem se učila datlovat)

  1. Evo, JÁ se teda Divíškovi nesměju, já mám z adekvátního věku dost podobnou historku (akorát ten ocas chybí (chuckle) ). Jsme dělali závody ve válení sudů po vodě…

 30. Mobil!! Já mám pořád tendenci ho zapomínat v tašce nebo doma. Tak každou chvíli zjišťuji, že se mi někdo pokoušel dovolat…
  Ale k telefonování a bontonu. Vždy mě může čert vzít, když se z telefonu ozve: „ahoj, to jsem já“. Mám neodolatelnou chuť říci: “ to je divné, tady jsem taky já“
  Vede občas k nedorozuměním, když pan „omyl“ začne člověku rovnou, bez představení se a ověření, komu vlastně volá, něco vykládat. Třeba : „tak kam vám máme dovézt ty cihly…“ Chvíli mi šrotuje v hlavě, jaké cihly a kdo je, sakra, objednal, než mi dojde, že je to pan omyl.
  Jednou se mi ozval omyl zjevně poněkud alkoholem ovlivněný a dožadoval se Marušky. Když jsem mu říkala, že nejsem Maruška tak se zeptal, zda tam někde Maruška není. Popřela jsem, že by se v okolí nacházela jakákoliv Maruška a že zřejmě vytočil špatné číslo. Odpověděl nedůvěřivě: „a fakt tam Maruška není?!“ Asi jsem ho zklamala.

  1. Jedno poměrně dlouhé období mi volával hlas, který se urputně dožadoval Honzy. Jednou, dvakrát to pochopím, ale takto to šlo celé měsíce. Mé vlídné, méně vlídné a později i značně nevlídné odpovědi dotyčného vůbec nezarážely. Opět zazvonilo neznámé číslo a ozvalo se poměrně obhroublým hlasem: „Je tam Honza?“ Někdy měl hlas upito již pěkných pár kousků, někdy byl střízlivý. Pán si evidentně jednou špatně poznamenal číslo a nebyl ochoten od svého omylu ustoupit – ale jak strašně dlouho :O Když se mi po jisté odmlce, asi po dvou letech opět tento hlas ozval a opět chtěl Honzu, už jsem nevěřila vlastním uším. Jen pro pořádek, nemám číslo po nikom, jsem jeho první uživatel, tudíž mi nemůže volat nikdo z minulé historie toho čísla.

   1. No Apino, to se na mne nezlob, ale za dva roky jsi toho Honzu už mohla vypátrat (rofl) (rofl) (rofl)

 31. Hola,hola, tam Sharka…Milá Vave,
  až dneska půjdu po mostě Karla,kolem divadla Národa…a ve finále dojedu k DJC, abych i já sklonila hlavu a ohla hřbet pře jedním Člověkem, jenž vzešel z lidí, po kterých bude na světě prázdno, vzpomenu si na chvíle, kdy mi jeho laskavost a humor pomáhaly zvládat moje životní peripetie. I já jsem byla v pokušení mu zavolat a zeptat se, jestli se to České nebe podobá tomu jejich hranému, jestli pan Smrtka měl obnošené, ale čisté šaty a jestli mu Jára přepustil místo u okna…vím, že to neudělám, že tam budu jen stát,budou se mi otřásat ramena, moje velké slzy budou i přes jejich skupenství rachotit o dláždění a on s nebeskou komisí budou vědět,jak obrovský je můj žal a tak možná i přeslechnu,jak mi potichu šeptá: Je fakt zakázáno si cokoliv brát sebou do hrobu… (u) (rose2) ;(

 32. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Epulko, držím palce na státnice (já tam taky dneska opět strávím celý den – ale na té druhé straně (doh) ) A Dede přeji krásné starosti na štěněčí dovolené (inlove)
  Vavís – dík, krásně se to četlo, jako vždy…

 33. OT NEJEN PRO VELKOU KOČKU
  (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  Milá Velká kočko (inlove) a milí Zvířetníci (inlove) , včera ráno jsem upadla v omyl, že je už 10. června, a tak jsem popřála Velké kočce a tím spustila lavinu vašich blahopřání. Ve skutečnosti má Velká kočka narozeniny až dnes, takže kdo to nestihl včera, je na tom teď moc dobře. (wasntme)

  Velká kočko, objímám Tě ještě jednou a přeju hlavně dobré zdraví a omlouvám se Ti moc za ten zmatek. Všechna naše přáníčka najdeš pod včerejším Kalendářem.
  (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f)

  1. Velká kočko, já ti přeju až dnes. Vím, asi se můžou lidi usmívat, že vždycky přeju hlavně zdraví, zdraví, zdraví, ale, víš, ze mě už taky mluví zkušenosti. A tak Ti zdraví přeju samozřejmě na prvním místě. A pohodu, radost ze soužití se svým zvířectvem – ať tě netrápí a jenom ať tě přitulením a krásnám zvířecím pohledem hladí. A ať tě neopouští tvá kuráž, kterou pro živobytí v severních krajích potřebuješ.
   (h) (h) (h) (rose1) (rose1) (rose1) (h) (h) (h)
   A ještě jednu, nebeskou růžičku, máš tady:
   http://www.astro.cz/apod/ap010214.html

  2. Velká kočka má narozky v den, kdy jsem před 23 lety skládala ústní maturity…takže jí přeju (sun) (h) (hug) (rose1) (^) :* (y)

  3. Milá Velká kočko, dovol, abych ti popřál za sebe, svou rodinu i celou smečku hodně štěstí, zdraví a hlavně ať se ti splní vše, co si přeješ! (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  4. Milá Velká kočko – já ti už přála sice včera, ale přání není nikdy dost. Tak ti přeju zdraví, štěstí, pohodu, nelekavého Garyka a zdravá všecka zvířátka – a sluníčko nad hlavou.

  5. (h) (rose1) (h) PŘEJI VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!! Ať kočenky dělají jen radost a všechny neduhy jako mávnutím kouzelného proutku zmizí, prostě ať je zase dobře a jen a jen dobře! Kocourek tlapičkou hladí a vrní své blahopřání. (rose1) (h) (rose1)

  6. Milá Velká Kočko, moc ti přeju radostné dny, kdy tě nic nebude bolet a tvoje zdravé srdíčko si bude moct vesele poskočit (inlove) Jde k nám léto (no, tady to teď moc nevypadá!), tak by sis měla užít ty nejhezčí dny (f) (sun) (rose1)

  7. Připojuji se k přáníčkům a také chci popřát dobrou pohodu, zdravíčko a hodně radostí s Vašimi zvířátky. (f) (f) (f)

  8. Milá Velká Kočko, i my z Medvědína ti přejeme vše nejlepší a hodně zdraví (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  9. Velká Kočko, přála jsem ti už včera, ale to se neochodí. 😉
   Užij si narozeninový a den a přeju Ti hlavně zdraví pro Tebe i celou Tvou smečku (h) (h) (h) (rose1)

  10. Milá Velká kočko, k tvým narozeninám všechno nejlepší, hodně radosti a pohody s chlupatci a zdraví ať pokud možno slouží (rose1) (sun)

 34. My máme jen jeden mobil dohromady, leží nám v obýváku na knihovně a já si ho beru s sebou, když někam sama jedu. Koupili jsme si ho vlastně jako pojistku na cesty, kdyby se něco stalo a abychom avizovala těm, ke kterým jedeme, kdy nás mají očekávat. Takže jeho číslo mají jen ti vyvolení, kteří stejně vědí, že jistější je volat nejprve na pevnou linku a až teprve pak na mobil – a ani tady není jistota, že se ozveme. Ani jeden z nás totiž není na mobil zvyklí a tak když zvoní, chvilku trvá, než zjistíme, odkud se ten zvuk nese a většinou, než k němu jeden z nás doběhne, dotyčný buď zavěsí, nebo nechá zprávu. A kolikrát ani to zvonění neslyšíme, protože já jsem mobil po návratu z té své kabelky zapomněla vyndat a protože z domu nevyjíždím denně, tak ta kabelka leží v předsíni třeba několik dnů (když jedu s manželem, kabelku s sebou pokaždé neberu ). Vynález je to ale rozhodně užitečný, pouze my jsme v jeho používání nějak moc pozadu. Jak bez něj vůbec přežily generace před námi 🙂 (call)

  1. Já ti řeknu Maričko jak. Jednoduše…nebyli z nich otroci,co pořád na něm visí očima,jestli zazvoní nebo pípne SMS,MMS…atd. Nesoutěžili o zlaté sluchátko ani o to, kdo si dřív vykloubí palec,při psaní esemesky. Mám v kabelce dva mobily, jeden služební a jeden můj. když mi operátor nabízí změny tarifu, tak mu říkám,ať se podívá,kolik provolám, když to udělá,poděkuje mi a rozloučí se. Někdy se hodí, ale z lidí se stávají závisláci, paskvilej nám český jazyk,hudraj proti nabodeníčkům…a hlavně, místo teplých lidských slov, pošlou zprávu… 8-|

 35. moc pekne povidani jako vzdy. osobne jsem presvedcena, ze jara cimrman je genius kteremu se nikdo u nas ani ve svete nevyrovna, a ze nam odesel pan smoljak je mi neskutecne lito.
  jak se tak prodluzuji roky, od kdy jsem odesla z ceska, tak zmizeli vsichni, se kterymi jsem vyrustala a milovala; kdykoli prijedu domu, v televizi same cizi tvare, a ja se citim vic a vic jako cizinec.

  v kazdem pripade, s mobilem to bylo obrovske stesti, dobre ze se nasel.
  tady jsou fotky z jimmyho farmy http://cid-f4393c8100049b10.photos.live.com/browse.aspx/Public/jimmy%5E4s%20farm

  a jeste mam novinu, a prosbu o radu. chris me bere na dovolenou do new yorku a las vegas, a ja jsem hrozny zapecnik a nikdy v zivote jsem nikde nebyla – navstevy u mati v cesku a u sestry v nemecku se asi pocitat nedaji jako opravdove cestovani – byli jste tam nekdo a kam jste sli a co jste delali a jak se vam libilo?

  1. Ja znam New York docela dobre. Ono tezko radit – pro kazdeho je tam neco. Doporucila bych zakoupit dobreho pruvodce – jako treba Rough Guide a mapu. Pak si to, dle casu, rozdel na tretiny. 1. tretina: dolni Manhattan. Obligatorni Wall Street, misto, kde stala dvojcata, ale tam nechodim, ty davy zirajicich lidi mi na miste, kde zahynulo pres 3 tisice lidi vadi. Pak tam mas Battery Park, z ktereho se da vyjet k sose svobody. Ale tahle akce dost dlouho trva. Kousek od toho jsou doky, to si muzes predstavovat ty mafiany, jak tam nekde v noci ruzne lidi odstranujou. Pokud jsi na kulturu 60. let, tak tam mas Greenwich Village a Washington Square a SoHo. Tam to vypada spis jak vesnice. Pred par lety to jeste furt vypadalo znacne funky. Jeste v Lower Manhattan mas Little Italy a China Town – tak nekde kolem Canal Street. China Town pachne, ale je to neuveritelne – prejdes od jedne budovy k druhe a najednou jen cinske veci. Docela rada se tam couram.

   2. tretina je tzv. Midtown. Cast toho je dost nudna, ale mas tam Empire State Building ($20 na osobu vyjet na vyhlidkovou plosinu – stoji to zato), Rockefeller Center, Times Square, krasne budovy knihoven a jine veci. Times Square doporucuju v noci, pres den je to dost nuda. Donald Trump to tam zcivilizoval a ma to nadech Disneylandu. Ja si pamatuju Times Square jeste pred Donaldem: stetky se uz venovaly kseftu v 9. rano, zebraci, homeless people, cerne deti tancici u boom boxu , elegantni lide a vsude bordel a hluk. To melo atmosferu. Dnes je to pres den nuda, ale ta svetla v noci jsou fajn. Jeste tam mas slavnou divadelni cast Broadway – tahle ulice se tahne od hranice Lower Manhattan a Midtown. Ale zajimava je az v te hornejsi casti. Z kulinarnich zajimavosti je tam Carnegie Deli, kde prodavaji snad nejvetsi sandwiche na svete. Najdi si to na webu a uvidis. No a pak tam mas takove ty zname Avenues se znamyma obchodama a hotelama – docela zajimavy. Taky tam mas Carnegie Hall, Metropolitni operu s nadhernyma dvouma ohromnyma obrazama od Chagalla.

   Posledni tretina je nad Midtownem a je velika a zahrnuje i Harlem, kam bych ale bez pruvodce nedoporucovala. Ale je tam Metropolitni Muzeum, ktere opravdu stoji za to, kdyz si na to nechas den – jinak je to skoro vyhozena dvacka na osobu. Je tam Central Park – prave kolem
   Metropolitniho Muzea je moc pekny a ty ulice kolem te casti parku taky. Urcite neco z toho znas z filmu.

   Spatne taky nejsou casti Brooklynu a Bronxu, ale to se musis poradit s pruvodcem. Jsou tam zajimave etnicke casti, ale osobne to neznam, tak nemuzu doporucit.

   Taxiky po Manhattanu jsou levne a je s nema sranda. Snad kazda narodnost sveta ma sveho zastupce mezi taxikarema. Autobusy jsou taky slusne a za rozumnou cenu. Podzemku tam nesnasim. Akorat pokud priletite na letiste v Newarku – to je New Jersey primo pres reku od NYC – tak brat si taxika do NYC se v zadnem pripade nevyplati – je tam nejaky poplatek za prechod statni hranice a dost se prohnete. Ale maji velmi rozumne shuttle busy, ktere jedou treba na Grand Central Station a jina mista v City. A pak uz taxikem je to brnkacka. Na webu toho letiste to maji dobre vylicene co a jak kam jezdi. Navedla jsem podle toho neter a jejiho pritele z Prahy az na autobusove nadrazi na autobus do Jizni Karoliny.

   Jidlo v hospodach (a na ulici, zejmena v dobe obeda) je za velmi rozumne ceny – pokud nejdes do XXXX hvezdickovych. Co je drahy je chlast – maji na to statni a mestskou dan. Jestli kourite, tak cigarety jsou taky desive predrazeny kvuli mistnim danim.

   Ale hlavne chod a koukej. Je to nejcvaklejsi a pro mne i nejvic fascinujici mesto na svete.

   1. Hano, nikdy tam nepojedu a americkejch knížek a filmů znám dost – tahle Tvoje zkratka je ale naprosto geniální a evokuje všechno, co o tom člověk ví.

   2. Jůů – Hano, ty jsi to tak krásně vylíčila! A Falen Dr., doufám, že bereš s sebou foťák a tužku a notýsek a budeš fotit a zapisovat si zážitky a pak to sem hodíš – ať si taky N.Y. trochu užijeme.

   3. Hani (h) , moc krásně se to čte.
    Když slyším Metropolitní muzeum a Central park, vidím před sebou Holdena a jeho jezírko s kachnami a indiány v muzeu – a jako bych byla doma. (h)

    1. Ano, mile damy, v tom je ten New York svym zpusobem mesto patrici celemu svetu – v tom smyslu, ze skoro kazdy ma neco, co si s nim muze spojit. Hudba, literatura, filmy, vytvarne umeni, politika, bulvar, elegance nevidana a bordel tez nevidany.

   4. Jo alkahol … to kdyz jsem byl pred par lety v NY tak jsem zasel s nejakymi (online) znamymi do hospody. Nekde u univerzity, meli tam silenou spoustu druhu piva. Pekne draheho. A jeden si tam na mou pocest dal plzen. Smarjajezis to snad byla dvojdecka nebo co. Mozna i min. Flasticka jak pro panenky.

  2. Dívala jsem se na fotky z Jimmiho farmy – zvířátka tam má opravdu pěkná. Asi nejvíc se mi líbila malá selátka, jsou moc roztomilá. A kohouty má výstavní.

   1. ti kouhouti a vetsina ostatnich zviratek jsou na te pulce farmy, co je pro navstevniky s detma, jako takova petting zoo, prasata jsou na druhe pulce pozemku, bylo to tam zajimavy, pro cloveka z mesta.

    hanko w. diky moc. nas hotel je myslim nekde u time square, tak ho urcite uvidime vickrat, a na empire state building uz mame listky, jinak nevim kam pujdeme. ale budeme tam na 4th of july, tak uvidime ohnostoje, na to se tesim. hlavne se trochu bojim, abysme nevlezli do nejake rough ctvrti nevedome.
    i want to do a bit of clothes shopping, but got big size and fairly small budget.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN