RÁDIO DEDE: Jak se Kazan stal Francouzem

Milí Zvířetníci, slíbila jsem vám povídání o tom, jak se nám z Kazana stal Francouz, takže tady ho máte 🙂 Já vím, že je středa, ale tohle je náhradní termín za neděli – právě za tu, kdy se odehrává toto vyprávění. Doufám, že si i ve všední den najdete chvilku k poslechu a pár fotek najdete tady 🙂

Aktualizováno: 9.6.2010 — 00:00

171 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tam honem další podrobnosti 🙂 Malá Berry umí kňoukat, kvílet, mňoukat (Matyldo! Ona je po Borůvce! Nepřehnala jsem to s tím lesním ovocem??? 😀 ), ale štěknout jsem ji zatím neslyšela. U chovatelky byla i cepovaná, umí sedni a podej pac – tedy když se náležitě soustředí a mám v ruce něco pískacího 🙂 Dostala výbavu jako princezna – vedle „papírů“ i pojištění, granule, deku a několik hraček. Co jsem komu udělala, že zrovna já mám doma pískacího hamburgra a pískací sáček s hranolkama! :O (chuckle) Je šikovná, po celé ty nekonečné hodiny ve vlaku se nepočůrala a zatím vše zvládá venku! Uvidíme ovšem, jaká bude noc… ty její hlasové projevy! 🙂 Jo a ve vlaku mi předvedla, že umí pít vodu z lahve s tím cyklistickým uzávěrem – to se nám ještě bude hodit 🙂 Kazan je stále ještě potěšen, jen hodný strejda bych mu asi hned neříkala… některé jeho úmysly opravdu nebyly strejčkovské, chlípník jeden (shake) Ale už s tím naštěstí přestal 🙂 Jinak je pořád medvídkovská, i když jí trošku narostl čumák. Má veliké packy, trošku krátké k tělu (chuckle) – prozatím. Je odvážná a důvěřivá. A už zvládla i schody, které doma k dispozici neměla! Nahoru vyběhla bez váhání (no dobrá, jsou to ty čtyři schody ze dvorku na zahradu), dolů si párkrát kňoukla, ale zastavit se nenechala 🙂 Příště jsme je radši oběhly, přece jen je ještě mimino. (sun)

  1. Jejku Dede, prosím, prosím o raporty a vychytávky |-( . Za dva týdny si mám jet pro štěně, moc se těším i mám trochu obavy, bude to můj pátý pes, ale první štěně, podle horoskopu má být živá, aktivní, na fenu dominantní, prostě mazec. Dulinka (jezevka) tedy byla taky beran a byla úžasná, její dominance se projevila jen v tom, že za svůj život pokousala několik chlapů (pánové prominou) 😀

   1. Kimi (inlove) , to je dobrá zpráva! (clap)

    Výborné rady na štěňata má na svých stránkách EvaŽ a také dávné Betíčky doporučuju prostudovat. (nod)

  2. Dede (inlove) , to všechno vypadá báječně a moc díky za raport! Je to jako bych byla u vás doma. 🙂
   Ehmmm, Kazan že byl byl strýček-pedofil? (chuckle) To je neuvěřitelné. (shake)

  3. Dede, gratuluju k přírustku a přeju hladké sžívání – a moc prosím o co nejvíc zpráv o nové malé holčičce.

  4. Sice mi potěšením vhrkly slzy do očí, ale nebráním se dodat:
   „Kazane, Ty chlípný červe!!“
   Začíná Ti veselý kolotoč, Dede, tak se pilně otáčej a zpravodajuj a fotky holčinky s chlípňákem sou KDE?!

  5. Přeji moc krásných sluníčkových dní s novou členkou rodiny. A těším se na fotky a na hlášení, jak se nové situaci přizpůsobil Kazánek. 🙂

 2. ROZVERNÍČEK – tak mi došel hezký zvířecí (devil)
  Tchýně vaří v kuchyni guláš.
  > Malý domácí kocourek se přitulí k noze a mňoukáním si vyprošuje kousek
  > masa.
  > Tchýně jej odtlačí nohou. Kocourek se opět přitulí a prosí o kousek
  > „Vypadni“ zařve na něj tchýně a odkopne jej do kouta.
  > Vzápětí přichází zeť z práce, posadí se ke stolu a tchýně mu říká
  > uvařila jsem výborný guláš jen pro Tebe“ a nabere mu plný talíř..
  > Ještě než zeť začně jíst, přitulí se k němu kocourek a prosí o kousek
  > masa.
  > Zeť mu kousek masa hodí se slovy „dej si mazlíku.“
  > Kocourek maso zhltne a vzápětí leží natažený na zemi a nedýchá.
  > Zeť se rozlítí a zařve na tchýni „tak otrávit jste mně chtěla vy
  > bestie a prásk jí jednu po rypáku a tchýně letí do kouta.
  > Kocourek, sledujíc dění pootevřeným očkem, si pomyslí:
  > „A máš to, svině lakomá!“

  1. Ježiši – ten je boží. Ten si musím napsat, poslat švagrovi, aby ho mohl říct mojí mamce, tedy své tchyni. Radost budou mít oba (rofl) (rofl)

 3. Tak hlásám, že jsme doma i s maličkou psí slečnou 🙂 Cesta se strašně protáhla, vlaky měly zpožění, ale psina je zlatá – ne, že by si nezazlobila, ale všechno zvládla beze strachu, musím říct, žýe je na svých osm týdnů skvěle socializovaná. Přijeli jsme asi před dvaceti minutami – přivítala se s Kazanem, jako by ho znala odjakživa a Kazan se rozzářil jako sluníčko. Konečně se zase směje! (inlove) Já vám to všechno později vypovím, ale teď nemám kdy 😉

  1. To je prima, že už jste doma a malá je šikovná a Kazan se směje a vůbec – užívejte si to! (h)

  2. To je báječné! (clap) Díky za zprávu, Dede (inlove) , už jsem nadskakovala strachy.
   Kazan bude skvělý strejda (h)

  3. to je dobře, že je dobře (inlove) Prosím (wait) o řádné vedení fotodokumentace a deníčků… (wave) Z Betky si ber příklad (chuckle)

   1. Ano, ano! (nod) Z (bat) si vezmi příklad! (chuckle)
    Betíčky jsou skvělé a jsem moc ráda, že neskončily v roce, jak někdo vyhrožoval! (wait) 🙂

  4. Slávááá. To jsem ráda, že jste to cestování zvládli. A je príma, že pan Kazan není moc zaskočený. Moc se těším na další (třeba jen bleskové) hlásání. (inlove)

  5. Huráááááá!!! (h) (clap) (h) Smečka je opět kompletní, co si přát víc! (dog) (dog)

  6. Milá Dede, tak Ti začíná „mateřská“ dovolená. Užívej si, bude to utíkat jako voda. Jsem moc ráda za Kazana, zaslouží si to. On Ti rád pomůže. (h)

  7. Dede! doposlouchala jsem vaši anabázi „Kterak dostat psa z kontinentu na ostrov“ a už se můžu těšit na další „Kterak dostat štěně z Jorkšíru do Hobitína“. A tuze se těším.

   Jsem ráda, že jste cestu spolu zvládly a že se Kazan směje. Hurá (clap) (clap)

  8. Milá Dede, mám radost, že má Kazan radost 🙂 Uřívej si Berrinku, já bych si hnedle švihla štěněcí psí kusy, Borůvka byla v podstatě zlatíčko, i když jsem z ní byla občas na psotník- čas je milosrdný 🙂 A mušketýr vznesl dotaz- v tom vlaku na auta musíš sedět v autě nebo můžeš vylézt ven?

   1. Můžeš stát vedle auta, procházet se kolem (nesmíš stát mezi auty, jen vedle nich – je tam nakreslený chodník) nebo si i dojít na WC… Ale cesta trvá jen 35 minut, takže většinou lidi sedí uvnitř – hlavně, když mají v autě psisko 🙂

  9. Jemine, Dede, já se konečně dostala k poslechu a k tomu rovnou taková skvělá zpráva (h) . Tak ať je vám všem spolu dobře (toivo) (h) (toivo)

   A malé O.T. – je vyúčtováno (whew) , ale dotyčný příspěvek jsem dala s dvěma odkazy. Takže časem se to určitě objeví…

   1. Malé O.T. – velké poděkování za mimořádně obtížné vyúčtování. Jsi mistr světa, Zuzanko. (y) (clap) (h)

  10. Dede, bože můj, to je ta nejkrásnější zpráva jakou jsem mohla přečíst.Jupííí!!!! (h) (y) (hug)
   Vítám Vás u Vás doma a posílám moc pohlazení všem a Kazanovi obzvláště. Ta dušička jeho milá si to zaslouží. Já teď teprve všechno dočítám a doposlouchávám, nebyl čas. Tak ještě jednou moc vítejte a ostatní to za mně určitě řeknou líp. |Pusinku Ostružince (sun) (h)
   Zdravím i od našeho Daníka (dog) , přednosty , Čity a a Miušky, (cat) (cat) ,snad mi to už čas dovolí abych mohla s Vámi všemi pobýt.

 4. Milá Dede (inlove) , tak jsem si konečně poslechla Tvé kouzelné vyprávění. 🙂
  Tohle se nedá vymyslet, tohle se musí zažít. Včetně závěrečného zlaskavění akurátní dámy. (nod)

  Myslím na Tebe … už bys měla být zpátky i s Ostružinkou, ale stále žádná zpráva. Doufám, že jsi po cestě nenarazila na nějaké podobně neuvěřitelné potíže, a pokud ano, že už jsi všechno zdárně vyřešila. (h)

  1. Už jsem to Maričko poslala všem kamarádům, aby hravě vyřešili vývrtkovou nepřítomnost. (chuckle)

 5. Lidi, u nás je výheň (sweat) (whew) (sweat) . Já vím u vás je asi také horko, ale tady při té vlhkosti vzduchu ze mě venku pot crčí, že ani sací čelenka moc nepomáhá (bez ní venku vůbec nemohu pracovat, slaný pot mi teče z čela do očí a svědí). Tak jsem se sem přišla na moment schladit a pak si půjdu zaplavat.

  V poště jsme měli tenhle odkaz a tak ho posílám dál. Před časem tady byla podobná skopičinka od Bubu a její Báry, takže tohle rozhodně není nic nového ale zase trochu jinak. Nevím, kdo s tím vůbec přišel první, ale ujalo se to 🙂

  http://strangefire.ning.com/video/breakfastwithginger1-1

  1. Na video se kouknu zítra, ale s vedrem jsme na tom byli podobně. Když jsem dorazila z práce, bylo kolem třiceti stupňů. Ovšem koníci se tvářili, že se jde ven, nakonec v lese je lépe, takže jsme s Péťou vyrazily… S vidinou pařáku jsem navlékla speciální protipotivé triko. No pravda, nepotila jsem se. Během deseti minut se přihnala bouřka a průtrž mračen (rain) Ale bylo teplo, takže vyjížďka byla sice mokrá, ale příjemná.

   1. Hm, tady jen tak dámsky pršelo… ale už od rána je jak ve skleníku (sweat) . Hlavně že ses nezpotila, ještě bys ofoukla (chuckle)

 6. Dede, to jsou zážitky! Razítko ve špatné kolonce, rok staré datum a úplně mě odrovnal Kazan, který si přes všechna potvrzení hodlal propašovat do Anglie české klíště! 😀 Ale jste dobří – já bych předpokládala, že budete zabukovaný vláček chytat za ocas, a vy jste stihli i ten dřívější! To je neuvěřitelné!
  Pohlaď za mě českého pastevce i anglickou německou ovčandu! A propos – jsem strašlivě zvědavá, co Berrinka, co Kazan, já vím, že zřejmě není vůbec čas, ale prosím, prosím, mohla bys podat aspoň stručné hlášení?

 7. Den pravdy – státnice a obhajoba diplomky je za dveřmi. Už zíítra. (sweat) (sweat)
  Na zopakování bych potřebovala ještě několik dní…. ale co víc už do hlavy asi nedostanu.
  Prosím o zítřejší držení (y) . Děkuji

  1. Neboj a zkus jít dnes včas spát. Nic už nedoženeš a ještě jim tam usneš (*) 🙂

   1. Neboj, Tebe bude držet adrenalin a jim bude vedro a půjdou jim z toho oči šejdrem, jseš ve výhodě. Držííííím (y)

 8. Tak jsme tu tuhle chtěli mít ve středu neděli a když se nám to tentokrát splnilo, tak jsem se k poslouchání málem ani nedostala (rofl)
  Díky za povídání 🙂 , těšíme se na další Ostružinkové 🙂

 9. Jen tak něco mimochodem. Jako bývalý profesionální zvukař vždy trpím, když slyším znělku jinak krásného rádia Dede. Ty druhé zvony by to chtělo namíchat do dozvuku prvních. Jinak tam je pauza , že by vyrostla palma. Ale abych jen planě nekritizoval tak nabídnu řešení. Pošli mi na mail v příloze současnou znělku a já s tím něco provedu, aby to mělo rytmus a obratem pošlu z5. Jinak díky za pravidelné chvilky pohody a vlídnosti u Tvého povídání. Na každý nový díl se těším jako malé dítě na cumel.

  1. Jejda, zabukista se zajímavou profesí. Pauza, že by vyrostla palma, mi připomenula blahé mladé časy občasného autora textů nebo obraceče not kamarádům v brněnském rozhlase, kdy páni zvukoví mistři častovali podobnými perlami mistry slova i hudby a ti byli taaakhle malincí před těmi supersluchaři.

   1. Obdobní pánové se vyskytovali i v dabingovém studiu v těch nepříliš dávných časem, kdy šel dabing opravdu „do huby“. Ani se skoro na to plátno nepotřebovali dívat.

   2. Já nechci být zabukista, ale na zvířetnické setkání se s tou svojí smečkou Kerry blue rváčů, pesan musí zakousnout vše co je kluk a čuba je žárlivá na všechna pejsové, ke kterým si náš Haf byť je čuchne, prostě nemohu. A tak trpím obehnán plotem a tiše závidím tu mnohopsí pohodu.
    3+7 je ……. sakra kam jsem si dal kalkulačku …..

 10. OT – vím, že to sem dnes nepatří. Včera zemřel mámin bratranec. Po pravdě řečeno, tuto zprávu jsem od voleb čekala každý den, to ho máma byla navštívit. Příliš jsem ho neznala, byl až do 90. let v emigraci. Dostal tu hnusnou chorobu, jako táta a teta, jen jinde. V jeho případě by se s tím podle mého názoru při včasném zachycení dalo něco dělat, jenže doktoři to zjistili, až když ho dva roky léčili na něco jiného. V posledním roce už se velice snažili, ale…. Máma je smutná, s bratrancem prožila celé dětství. V neděli jezdili společně ještě s jejím otcem do kina na filmy, dokumenty i Pepka námořníka. Chodili takto po filmu společně do cukrárny a jednou tam mámin otec za výlohou viděl děti, které si netroufaly dovnitř, tak jim všem koupil indiánky. Bratranec chodil k mé babičce na hodiny jazyků….

  1. Apinko. (rose2) Je mi líto, že ve vaší rodině jeden smutek následuje druhý. Hladím Tě po tlapce. (h)

 11. Přišla mi domů nazelenalá Kačka z dopravní přednášky. Promítali jim fotky z dopravních nehod a líčili (policajti a hasiči) v jakém stavu vytahují z aut oběti dopravních nehod. Hu. (doh)

  1. Já to jednou viděl na obnově referentského oprávnění. Sice mně to nesklátilo ale film je film…kdoví co by to se mnou udělalo naživo.

   1. Kdysi dávno jsem „naživo“ viděla člověka, který vkročil před auto jedoucí devadesátkou. Aby bylo jasno, chodec tam neměl co dělat a řidič v tom byl nevinně, je to hlavní tah z Veselí n. Luž. do Tábora a přechod v tom místě opravdu není. Zastavili jsme, měli jsme v autě lékařku, byla to dřevní doba bez mobilů. Myslela jsem si, že něco pomůžu, ale ve chvíli, kdy jsem se na dotyčného podívala, jsem musela pryč. Cítila jsem, že ještě vteřinu a složím se vedle dotyčného. Prostě asi bych nebyla ta správná ošetřovatelka a jen bych přidělala starosti jiným. Tak jsem raději zastavovala auta a snažila se přesvědčit někoho, aby dojel k nějakému telefonu zavolat sanitku. To už si dnes ani neumíme představit. Naštěstí se tam úplně náhodou vyskytli policajti s vysílačkou a dokonce jedna sanitka, ale pouze převážecí bez doktora.

    1. Trochu drsná škola a vůbec se nedivím, že měla Kačka líčka jak hráškové pyré… Ale kdyby to alespoň trochu pomohlo k tomu, že se za čas nebudou vrhat do všeho po hlavě s týden starým řidičákem, protože se „jim nic nemůže stát“ (ve dvaceti jsme všichni nesmrtelní, i já byla)… trochu té zdravé lesní zeleně ve tváři za to stojí. Takové pořádné leknutí ve správný čas může jednomu i krk zachránit. Škoda, že jí nemůžu s klidným svědomím poradit to, co nám řekli při první soudní pitvě (měli jsme ji dobrovolně jako součást jedné „doplňkové přednášky“, totiž toxikologie). Kdo nechtěl, nemusel – ale já taky vlezu všude a pak mě to občas i mrzí… Jo – a jakže zněla ta rada? Až odsud půjdete, dejte si vedle v kanceláři panáka. Velkýho. Jen málo lidí nabídnutý servis nevyužilo, pokud si vzpomínám…

     1. Ten týden starý řidičák je nepříjemně aktuální – v pátek cvičily děcka z SDH (sbor dobrovolných hasičů) na parkovišti za kinem. V době, kdy naštěstí měli přestávku, se na parkoviště přiřítil v autě hoch a narazil do nádrže, ze které brali vodu (ocelový kontejner). Nádrž se rozpadla a tři mladí jsou ve špitále, synek od známých má roztrhanou nohu. Ten řidič jel (prý) 70, brzdná dráha žádná a řidičák měl 2 týdny.

 12. Jo, úřad. Das Büüürrro. Office. Francouzsky to neumím. 😀 To je holt všude stejný.

  1. Budeš se divit, Pů, ale bureau – čti „byró“, skoro stejně jako německy. Ale co na tom – co zváno úřadem, zváno jinak prudilo by stejně… 😀

   1. žjůůů, tohle je parafráze na žespíra!!! Co zváno úřadem (rofl) (rofl) (rofl) …
    To mi rozjasnilo den.

    1. Na velikém Williamovi je snad vůbec největší to, jak skvěle formuloval – proto jsou části jeho her dodnes
     1)aktuální tak jak jsou
     2)bezvadně parafrázovatelné
     3)dobře se pamatují a zřídkakdy se dají nějak jinak opsat – prostě stručné, jasné, pregnantní.
     Díky, Vilíku 😀

     1. A ať už byl Will kdokoliv (řezník ze Stratfordu, Kit Marlowe nebo někdo jiný), pro jeho dílo to platí. Howgh. Co je po jménu…

       1. Marlowe, Marlowe (think) – a není to ten soukromé očko? Teda, vám řeknu, ten toho stihl … (chuckle)

    2. Krucis-raz sa mozem blysnut vedomostami zo Shakespeara.na Slovensku skor znameho pod menom Vilo Šejkspir o vonajucej ruzi,a vyfukne mi to asi 5 báb,/alebo chlapov?/

     1. Verenko, když on je ten pán takový „profláknutý“… A chytrý k tomu 🙂 Tak třeba příště 🙂

     2. Báb. 😀 Terra-san je tuším LP od Terry a zbytek jsou taky děvčata. Jen já ne, ale mně by tahle parafráze v životě nenapadla, já nejsem moc na divadlo a klasické už vůbec ne. 😀

    1. Vona terra – san i ten blankvers zachovala, holka šikovná! To víte, jak byl Graf Bobby na Hamletovi? Když se ho v kavárně ptali, jaký to bylo, tak pravil „ále, taková slátanina ze samejch citátů, nic moc“.

     1. Díky za uznání, baty – snažila jsem se. Jó, jamby, to je moje 😀 Ne, vážně. Vždycky mě veršotepectví zajímalo, a to už od doby, kdy jsem pojala jedno závažné podezření stran literátů, přesněji poetů: mnoho z nich, zdá se, píše volným veršem zmateného slohu, protože utřídit rozervanost svého nitra do formální podoby (a ještě tak, aby bylo jasné to obligátní: co tím chtěl básník říci) nejsou fyzicky schopni. Trochu mě to na ně mrzí – když už se mi snaží sdělit své niterné pocity, mohli by tomu věnovat víc úsilí a potěšit mě, staromilce, pro kterého je vrcholem preciznosti rondeau a sonet… 😀

       1. No a? Určitě umíš spoustu jiných věcí, Pů. Nech taky něco pro nás ostatní… 😀

       2. Leze chlap po rýně na půdu pro dýně. (rofl) ( Myslím, že to byl tehdá Vodňanský)


       3. co tam as dělali ti hoši, že vyběhli z křoví boši?
        – Ten háček jsem tam dal aby se to rýmovalo.
        – Ten háček mi tam vadí nejmíň Pupák.

        Případně … Jednou takhle po-ránu, točím klikou la-novky, když jsem předtím po-snídal, trochu teplé žemle. A zdáli mě zdra-vila, svými větvy jasan, vždycky takhle po-ránu s přírodou si řvu!

 13. Na povídání se těším, poslechnu až večer doma v klidu (doufám). A taky se moc těším na referát o čumáčkové Berince 🙂

 14. Tak jsem si konečně, strašně zvědavá, poslechla celé povídání. To bylo drama!!! Opravdu nevím, jak bych ve Francii s vlakem, který už skorou houká a chce zajet pod kanál, sháněla veterináře někde na výletě v Čechách a chtěla po něm nějaké potvrzení tak, aby mi došlo včas. Úplně chápu, že tě přešly veškeré chutě na večeři, ale v takové situaci je zase třeba si nervíky obalit.
  Mimochodem venkovský veterinář našeho kocoura také úřaduje na dvoře ve stavební buňce. Takže si dovedu představit, že ten tvůj veterinář neoplývá zrovna tou nejposlednější zasílací elektronickou technikou. (call) Hlavně, že se všechno podařilo. Ufff

 15. O.T. Někdy ani to palcodržení nevyjde. Bára sice udělala zkoušky na medicínu na ještě postupovém (postupuje k pohovorům), ale prakticky „nevolitelném“ místě na chvostu postupujících. Berou půlku… Leda, že by měla hóódně „preferenčních hlasů“ 😉
  Tak snad to vyjde na jinou školu..

  1. Nějak nemám o Báru strach a tipuju, Evo, že ty taky ne (h) . Kdoví, jaký obor jí vyšší režie naplánovala… (sun)

   1. Obavy samozřejmě mám, ne že ne. Její první volba je biologie. Na LF je zatím z 1500 kolem 300, postoupilo 450 berou 150. LF je druhá volba, takže když nevyjde biologie, tak je v háji, protože ostatní jsou nouzovky (sweat)

    1. ono zase většina lidí se hlásí na těch medicin několik, takže nakonec bych nevylučovala, že jich pak spousta nenastoupí a ještě ji vezmou. Já jsem nastupovala taky dodatečně až 14 dní po začátku školy (ale to je už taky hromada let – to byly ty poměry hlásících se ku braným ještě drsnější) Držím palce, aby jí vyšlo to, co jí bude bavit. (h) Taky jsem si myslela jsouc ze zdravotnický rodiny, že trochu vím, do čeho jdu, a opak byl pravdou, já rozhodně nelituju, ale vím, že dost spolužáků z toho bylo celkem nešťastnejch (třeba jeden kluk – jeden byl rok na nějaký přírodovědě a pak nastoupil s náma do prváku a po půl semestru se zase pěkně vracel na přírodovědu…)

  2. EvoŽ, třeba dcera zaperlí u ústního pohovoru a nakroužkuje se sama hodně dopředu, třeba to jedno místečko nad čáru. Jinak jsem pochopila, že to není jediná škola, kam se hlásí. Držím palce. Hlavně ať studuje obor, ke kterému ji srdce táhne, myslím že je ve výhledu i přírodovědecká fakulta (y) (y) (y) (y)

  3. Třeba ji ta „vyšší moc“ skutečně chce dohnat k vědám přírodním, EvoŽ. Palečky přidržíme, však ono to klapne. Když člověk o něco opravdu moc stojí, dostane se k tomu. Třeba po čtyřech.

   1. Ona se chce k vědám přírodním dohnat sama 😉 . Jen mám obavy, aby jí vyšlo aspoň něco. Ale snad jo…. Holt matka plašan…

  4. Moc držím palce. Z vlastní zkušenosti vím, že když něco moc a opravdu chci, tak se mi to splní. A to přání se nemusí týkat jenom mé osoby. Holky, držte se na pozitivní vlně.

 16. Teď jsem prohlídla fotky – a vidím, že už máš první počinek do příštího kalendáře – poslední fotka Kazana na cihlovém chodníku se mi moc líbí a navíc je na výšku (můj hlas má jistý (clap) )

 17. Milá Dede – moc se na tvoje nedělní povídání ve středu těším. Jenom si to musím nechat na doma, v práci to nejde. To nevadí, aspoň mám na večer program
  A hlavně nezapomeň zítra foťák a foť co nejvíc. Moc se na Ostružku těším.

  1. Taky si poslechnu až doma… 🙁 Nevadí, doma si to užiju. 🙂 A na Berrinku se těším. Moc! Koukej hodně fotit, psát a… a… a tak vůbec. (whew)

 18. UF, to byl nervák. No, ve finále jsem si myslela, že to špatně opsali a ten minulý rok byl i v tom francouzkém pasu. Jo, kombinacím zákona schválnosti se meze nekladou (wasntme) . Moc se těším na slečnu psovou. (h)

 19. Dede, já vím, jak jste trpěli, ale co na to všechno Kazan? Mírnix-týrnix mu změnit bez jeho souhlasu občanství… 😉 (y)

  1. A udělat z něj „českého ovčáka“? Co si ti celníci dovolí… 😀 trochu úcty to nemá, že…

   Ha – dopustila jsem se pomluvy státního orgána, a mám to za osmnáct…

   1. napsala jsem to nešikovně, český ovčák s francouzským pasem.. cizinecká legie hadr 😉

    1. Ne, Sharko, tak jak jsi to napsala, to bylo pochopitelné – já jsem narážela na snahu Dede vysvětlit orgánovi, co je to chodský pes… psala tu, že prostě pro Francouze už Kazan bude na věky věků „berger tcheque“ – tedy český pastevecký… 😀

 20. Prosím, Dede, Ostružinu radši napiš. S poslechem mám také, jako pár dalších, problémy. Tak jsem o Kazana Francouzského přišla (ještě to zkusím doma).
  Ale před anglickým doma mu to sluší, klukovi mezinárodnímu.
  Těším se na Berrinku

 21. Šmánkote, že ten úřední šiml řehtal, málem že nepřišel o hlasivky. Já bych tu situaci asi odstonala. Přeji šťastné převzetí Ostružinky, dobrou cestu s ní do jejího nového domova a smečky. Všem zúčastněným držím palce a přávidím!!!!

 22. Jú, dala jsem si to ráno před dalším doktorským martýriem a moc se mi vyprávění líbilo- vzhůru do horkého dne!

 23. Ani nevíš, jak jsi mě vyděsila. Právě onu stránku v psím pase jsme měli plnou. Já už vím, že tam patří jen oficiální potvrzení „speciálního“ odčervení, ale my tam poctivě lepili i nálepky z odčervení proti „srdečním červům“, když jsme jeli do zahraničí. Naštěstí naše paní doktorka mi odmítla zapsat odčervení na stránku „jiné záznamy“… a nacpala ji na správnou stranu dolů pod kolonku. A úřednice u Kanálu si pochopitelně všimla, pohrozila prstem a vysvětlila, že příště !! musíme mít nový pas… Ale projeli jsme (whew) Ale datumy jsme měly správné – to jsem kontrolovala snad milionkrát

  Tak ať ten přejezd Londýna s Borrýškou zvládneš v pohodě. Holt si trošku zaposiluješ… ale socializace to pro ni bude báječná (inlove)

  1. Možná bys měla Borrýšce (dog) dát trochu granulí sníst, abys to neměla tak těžkýýýý! (wasntme)

    1. To byl vtííííp! (nod) Granule v Berrynce (inlove) nebo granule v tašce, to vyjde nastejno – všechno ponese Dede. (chuckle)

 24. Tééééda, to muselo být něco! Hlavně, že se zadařilo i když máte francouzského chodského psa – jen mně napadá, jak by to asi francouzi vyslovili, to „chodský“? Nejspíš asi nějak jako „šosky“…… 😀
  A přeju šťastnou cestu pro mimíska!

  1. Rputi, skoro trefa – vyzkoušela jsem na frankofonním kanadském kolegovi, a vyšel mu z toho „šosky bés“ s tím, že to „P“ u psa bylo něco mezi B-P 🙂

 25. Milá Dede (inlove) , nějak mám strašně pobíhací ráno, ale odpoledne ke kafíčku po vycházce s Ankou bude Kazan skvělý zákusek. 😉

  Přeju všem krásný den! (h)

 26. Tak jsem si právě v klidu poslechla speciální vysílání radia Dede a musel to být horor, který si určitě budete dlouho a dlouho pamatovat. A jen kvuli tomu, že razítko bylo ve špatné kolonce. Nedovedu si představit, že my bychom takovýhle dokumentový maratón stihli za hodinu a ještě nám čas přebýval (whew). Ale hlavně, že to dobře dopadlo a cesta pro Ostružinku nemusela být odložena. Těšim se na její fotky a doufám, že jich bude spousta.

 27. Mila Dede, teda vy se opravdu nenudite. Ovsem i kdyz to bylo na infarkt. na druhou stranu jste meli stesti, ze se to povedlo. ja uz bych asi vybublavala.

  Moc vam preju, at se Kazanovi Beruska libi a zije se vam vsem spolecne dobre. (h)

  1. Mila Hana W.Tak ako ide odvykacka od nikotinu?Jde to jde?alebo si zlyhala-co je tak ludske a pre mna osobne by to bolo take,take -hladam primerane slovo a nenachadzam-vies ja som si odvykala aspon 15 x a neodvykla.Ale fandim a drzim palce.

   1. ahoj, taky jsem napravená…ale už dávno, jen se chci zeptat verenko, ani elektronická cigareta ti nezabrala? Okolo mne díky jí přestalo kouřit už 5 lidí, držej se rok….

    1. Potvrzuju, z vlastní zkušenosti to neznám (nikdy jsem nekouřil) ale slýchám na to dost chvály. Taky je možné to nahradit nikotinovými žvejkami, ale nevím zda je to spolehlivé, znám člověka který jednu závislost (na cigaretách) vyměnil za jinou (na těch žvýkačkách). Je to sice podstatně méně škodlivé, ale pořád škodlivé. A o něco levnější.

     1. do nikoretky jsem kousla jednou a málem se poblila, humus..ta elektronická má tu výhodu,že sice do sebe dostáváš nikotin, ale čistej, bez dehtu a hlavně to okolí nesmrdí..a můžeš si i nadávkovat,kolik ho chceš..nic nezapaluješ, jen mezi rty máš umělohmotnej neřád…a pak tě to po roce tak nějak přejde a interval prodlužuješ a prodlužuješ..až nějak prostě přestaneš, tak mi to bylo popisováno a teď už rok nekouřej…od tho posledního vdechnutí…

      1. Vlastní zkušenosti s elektronickou cigaretou taky nemám (ani terra – jsme oba zavilí nekuřáci), ale kamarádka (panička od bernského salašňáka Barneyho, který neměl rád vodu) musela ze zdravotních důvodů přestat kouřit, a tohle udělátko jí hodně pomohlo. Tvrdila že hlavně proto, že „měla něco v ruce“ – prostě mohla žmoulat jakousi tyčinku, nikotinový absťák se nedostavoval a to pohrávání s „cigaretou“ ji údajně uklidňovalo. Proč ne – mám kolegu kuřáka, kterému 9/10 cigarety vykouří průvan, hlavně že stojí u popelníku a drží něco v ruce… a že si udělá tu „rauchpauzu“, pro kterou jinak nenachází důvod. Složitá je patrně duše kuřákova… Při odvykání držím palce (y)

   2. Verenko, k memu velkemu prekvapeni to zatim jde lip, nez jsem ocekavala. Taky jsem se pokousela nekolikrat prestat, a skoncilo to vzdycky na tom, ze po dvou dnech jsem si zapalila jednu, abych uvolnila napeti, no a od jedne je druha a je to v pytli. Mississipsky Mike mel pravdu – krizi jsem mela v pondeli. Utery bylo mnohem lepsi. Ne, ze by nebyla chut, ale uz mi to tolik bytostne nevadi. takze snad…. ?

    1. Držím palce (y) (y) (y) (h) Ty to zvládneš a budeš (*)
     Kdyby se tak tatánek rozhodl s tím přestat. To by mi udělalo radost velikou.

    2. Má máma byla velká kuřačka. Zkoušela přestat několikrát, a nakonec se to povedlo. Jsi dobrá, že to myslíš vážně. Máma říkala, že ta nejzásadnější moment byl pro ni pokaždé asi 3 měsíce po poslední cigeretě. To dostala na tu JEDNU neuvěřitelnou chuť, v prvních případech podlehla a vplula do kouření ihned znovu. To si člověk totiž právě začíná říkat, že už to zvládá, a že jedna jediná už škodit nebude. Bohužel bude. Naposledy se tato „tříměsíční“ velká chuť také dostavila, ale odolala všemi silami a je z ní už nejméně 25 let „nekouřící“ kuřák. Bohužel si nesmí dát ani tu jednu na chuť. Možná by ses měla připravit na tu „chuť na cigaretu“, která teprve přijde a počítat s tím. Držím palce, abys odolala. Já sama jsem tomu naštěstí nepropadla.

     1. To bude asi celoživotní boj. Bude to podobné jako s alkoholem. Neexistuje odvyklý kuřák, jen momentálně nekouřící kuřák. 🙁

      1. Myslím, žechuť na cigaretu po letech už mámu netrápí. Tohle už je za ní. Naopak cigaretový kouř jí vadí. Nicméně následky kouření si každý nese v sobě po celý život a už nikdy nemůže říci, že je z toho zdravotně úplně venku. Bohužel ani máma, jen jí držím palce, aby byla v pohodě. Třeba tátu jeho nemoc dohnala po přibližně 23 letech nekouření a potom jsem si přečetla, že i po tak dlouhé době kuřácké abstinence ta hnusná choroba může přijít. Stačilo několik vážných stresů za sebou a organismus byl holt už částečně oslabený a bylo. I tak ale myslím, že získal nejméně 10-15 kvalitních let života navíc a to určitě stojí za to.

       1. Je to tak. A média i doktoři to troubí do světa v míře větší než malé a přesto pořád vidím …náctníky jak s tím začínají a neuvědomují si že si kopou hrob do kterého pak mohou klidně spadnout v nejlepších letech. ;(

        1. Já jsem v životě vykouřila jednu cigaretu a nic moc teda 🙂 Silnou motivací k nekouření mi byl dědeček, který kouřil strašně moc a já jsem mu chodila nakupovat a nosila mu čisté prádlo- prostě občas jem ho v tom kouři nemohla najít. Strašně mi to smrdí a po jedné divoké noci v hospodě jsem se pasivně přiotrávila nikotinem tak, že dnes mívám alergickou reakci. Přestat asi musí být těžké….

     2. Mě přepadla chuť, co chuť , absťák, po 4 letech..nemít v hospodě zavříno a nebejt líná jít do další vesnice 8 km (zpáteční cesta), tak jsem podlehla…nějak mě nenapadlo zazvonit na sousedy,jestli by mi nedali cigáro..no, ještě,že nenapadlo 😉

      1. Já to z vlastní zkušenosti neumím posoudit. Na tomhle jsem závislá nikdy nebyla, já ujiždím spíše na čokoládě a bohužel to začíná být až příliš vidět – tedy zdravé to ve větším množství také není, ale alespoň to nesmrdí

     3. No, u mě je to jinak. Když jsem přestal se svou dvacítkou peter denně, vydžel jsem asi tak měsíc a na jedné párty si zapálil. Stačila jedna, zamotala se mi šiška a druhý den jsme myslel, že jsem tam vypil sklep – tak mi bylo blbě. Nicméně cca za měsíc to bylo podobné, jen následky nebyly tak drastické. Posléze se intervaly mezi cigaretami prodlužovaly, místo cigaret jsem si začal dávat doutník a tak teď, tedy 9 let od doby kdy jsem skončil, můžu říct, že za letošní rok jsem vykouřil celé 2 doutníky (cigaretu žádnou) a mám dojem, že na další doutník budu mít chuť někdy na podzim.
      Hanko, držím palce, vydrž – nejhorší je, když porušíš vlastní předsevzetí. Proto já říkám, že jsem kouřit nepřestal, jen zkouším, jak dlouho vydržím nekouřit. 😀

    3. Držím palce ať se podaří. Kdybys tak mohla trochu toho odhodlání přenést na mého muže a syna – to by bylo!

    4. Držím palce, aby se dobrý úmysl podařil. Jsem taky odnaučená, ale povedlo se mi to asi na 5 pokus. Nejdůležitější je mít pořádný motiv (já jsem chtěla otěhotnět), ale jde to i na méně závažnější téma. Nejhorší jsou první 2 – 3 dny, pak už to jde. A máš pravdu – už si nikdy nesmíš dát ani jednu, přesně jako alkoholici. Já jsem měla výhodu, že mi to vždycky smrdělo, teď už bych si nezapálila ani za nic. Zlom vaz.

    5. Teraz som tieto prispevky nasla a som na najlepsej ceste to skusit.Moje fajcenie zacalo takto:po maturite mi otec povedal,ze nechce,aby som fajcila a pila,ale k vseobecnemu vzdelaniu a rozhladu vo velkom svete/v Brne/ patri aby som poznala ,co znamenaju hviezdicky a co grady na alkohole a ako chuti cigaretka.Mne nechutila.Potom som isla v jedno leto pracovat do Belgie,kde nas vykoristovali a dobre platili,ale dopoludnia jedna cik pauza a jedna cigareta /spolu 14 minut/,popoludni repete.nefajciari pauzu nemali.-pauzy na nadrabali en blok fajcosi i nefajcosi.Od druheho dna nefajciarov nebolo.A mne to postupne usilovnym treningom zacalo aj chutit.

   3. My jsme se s Hankou spolu spikly proti cigaretám a píšeme si mailový odvykací deníček. Jestli to bude zveřejnitelné (abychom náhodou neohrozily mravní výchovu mládeže), tak ho možná zveřejníme 🙂

    1. Jsem asi naprosto netypická, přestala jsem bez problémů kouřit naráz a chutě nemám. Spíš mi cigarety čím dál víc páchnou. Ale jeden voňavý doutníček každý rok na dovolené, to si dám. :o)

     Děvčátka krásná, moc vám fandím a držím palce. (h) (y) (h)

    2. Děvčata, DOBRÝ – ve dvou se to určitě líp táhne. Držím palce.
     Já jsem taky zavilej nekuřák – vlastně jsem to ani nikdy nezkusila. Ale ta čokoláda… Viz výš 😛

 28. No jo, ale když já stále nemám k počítači zvuk. :O 🙁 ;(

  A zase 6 + 10 jako u minulého článku. Je to vůbec možné? Ochrana proti spamu mě asi oslavuje. (wasntme) (rofl)

  1. To jsme na to úplně stejně, ale fotky se mi moc líbí. Připomnělo mi to výlet vlakem na sever – Dánsko, Švédsko, Norsko, kdy jsme se i s vlakem nalodily na trajekt. Pro nás téměř suchozemce to byl ohromný zážitek.

 29. Uff (whew) . Teda Dede, to bylo infarktové drámo :O .

  Šťastnou cestu za Ostružinkou! Moc se těším na hlášení (sun) (h) .

 30. Dede,
  moc pěkné, úsměvné popsání infarktové situace 8) .
  Dobře dojeďte i s Ostružinkou a psí mimi ať roste a dělá samou radost.

 31. Dobré ráno. Teda já se nesnažím předstírat, že právě vstávám, já jen předpokládám, že to budete číst až ráno. Povídání si nechám na zítra večer, neb po ránu zase frčíme do světa. Teď pořád někde rajtujem a cestujem, a když necestujem, tak máme návštěvu a na Zvířetník nezbývá čas.
  Večer se nám tu přehnala bouřka a krásný slejvák, jenže mojí mamince se po kytkách přehnalo krupobití 🙁 (rose2) Večer si mi do telefonu poplakala, co všechno jí to očesalo. Tak z toho večerního deště ani nemám radost, i když pročistil vzduch. Rysík je šťastný, že většinu dní tráví venku v honbě za svou největší vášní – míčem. Ale to horko ho nějak udolává, už dva dny po sobě usnul ještě před obědem a to jí poměrně brzo.
  Jen takové hlásání pro piškvorkový klub: Jednu panenku z dlouhodobého plánu jsem ušila a předala. V neděli ji dostala neteřka k ročním narozkám. Ale spokojena nejsem, má mnoho much. Tak až se dám do další, tak už to snad bude lepší a nějakou tu mouchu vychytám. Jo a kabátek má z toho fleecu od LA. Jen jsem ji, jako vždy, zapomněla vyfotit, takže neukážu.

  1. A ještě než půjdu spát: Jakkel má úúúúúúžasný fotky. Fotky od Miki necháme na jindy, neb už jdu opravdu spát, zítra zase bude náročný den, neb jdeme na celý den do centra. Snad nepadnem horkem, ani nezmoknem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN