KALENDÁŘ: Příprava na další ročník

Milí Zvířetníci, slyšte, na vědomost se dává, že přípravy dalšího ročníku kalendáře jsou v plném proudu J. Informujeme vás s předstihem, neboť oproti letošku dojde ke změně, tak ať nejste zaskočeni a máte dostatek materiálu k výběru.

Při volbě tématu jsme vycházeli z vašich názorů a připomínek na Hadopasech i v emailech. A protože hlas lidu 😉 byl vcelku jednoznačný, rozhodli jsme se bez dalšího hlasování vyhlásit pro příští rok téma: Momentky ze života zvířat. Jak název napovídá, neomezíme se pouze na domácí mazlíky. Prostor bude dán i fotografům, kteří nejsou v majetku domácího živočicha. Každý bude moci zaslat opět tři fotografie, nejlépe různodruhové a o výsledné podobě kalendáře rozhodne váš vkus a výběr při hlasování.

Soutěžní fotky budou anonymně vystaveny na rajčeti (i když s provařenými domácími miláčky si detektivky moc neužijeme) a hlasování proběhne v podobě, kterou už dobře znáte.

Oproti letošku jedna výrazná změna – požádáme vás o fotografie na výšku. A protože formát na výšku není tak obvyklý a často používaný, vyzýváme vás již nyní, před prázdninami a dovolenými, abyste měli dostatečný prostor k fotoúlovkům.

Soutěžní fotka musí mít dostatečnou velikost – tj. minimálně 1MB, aby byl výsledný tisk dostatečně kvalitní. Zvláště pozor u výřezů a fotek z mobilu. Fotky s nižším rozlišením nebude možné jako soutěžní přijmout.

Výzva k zaslání soutěžních fotografií a další pokyny budou opět rozeslány emailem a zároveň vyvěšeny na Hadopasech a nástěnce někdy po Novém roce.

Zvažujeme změnu tiskárny kvůli lepší kvalitě tisku, stouply by tím však náklady. Rádi bychom, abyste se k možné vyšší ceně a dalšímu vyjádřili v reakcích pod článkem. Těšíme se na vaše podněty a připomínky.

Doufáme, že i další kalendářový ročník si získá své příznivce a společně si budeme hrát, komentovat a lámat hlavy při jistě náročném výběru z krásných snímků.

Všem Zvířetníkům přejeme krásné léto, plno příjemných zážitků, pohodové cesty i návraty a šťastnou ruku při focení.  

Za kalendářníky

Aktualizováno: 8.6.2010 — 17:58

82 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT PRO LENKU S, TERRA-SAN, VERAM, A DALSI: O TE OKRE.

  OKRA JE OPRAVDU ROSTLINA Z AFRIKY, JAK POZNAMENALA TERRA-SAN. NEMA VYRAZNOU CHUT, ZVENKU JE DOST CHLUPATA, UVNITR MA HODNE SEMINEK A TAKOVY JAKOBY MAZ – REKLA BYCH JAKO SOPEL. Pardon. ROSTE TAKY U NAS NA JIHU A POUZIVA SE CASTO JAKO ZAHUSTOVADLO, ZEJMENA V TRADICNIM GUMBU. DOBRA JE TAKY NAKRAJENA NA PLATKY A OSMAZENA V KUKURICNE MOUCE, ANEBO, COZ MAM RADA, PODUSENA NA PLATKY S RAJCATAMA A CIBULI NA SLANINE. DOBRA PRILOHA V TRADICNICH BAR-B-QUE MISTECH. V ZADNEM PRIPADE NENI DOBRA SYROVA – JE TO TUHE. CIM DELE SE NECHA RUST, TIM VIC TY LUSKY DREVNATI.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) U lakomého Skota sedí hosti. To málo, co bylo, se už pojedlo, a tak se hosti zvedají k odchodu. „Snad byste už nešli, ještě se osvěžíme!“ Hosti tedy opět usedli a hostitel otevřel okno. .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a zítra ráno hezké probuzení. ~o)

  1. Chichi, i meteorologicky aktuální. By mě nenapadlo, že poslední dny jsme vlastně všichni u Skota na hostině (rofl) .

   A JoVásku, spoléhám na Tvou účast v novém ročníku! Fotíš skvěle! (inlove)

  2. Jovásku zlatý (h) , stačilo přece říct: přeju ráno probuzení. (rofl) (rofl) (rofl)

   Jinak bych uvítala nějaké to osvěžení za oknem, ale kde ho vzít? Je dusno a vlhko, ani mi neschne prádlo. Jsme na nějakém divném místě, v přízemí je úplně jiné klima než v prvním patře. :O

   1. Tak já teda nevím, ale u nás v druhým patře je taky dusno a hnusno a neschne mi prádlo. Že by bylo slušně jenom v prvním?

    1. (chuckle) Tak já se tam půjdu zeptat, do prvního. Tuhle info mám od minule, mně neschlo, sousedce schlo. (think)

 3. Nevím, jestli jsem to nepřehlídla a už se o tom někde nemluvilo. Když jsem prohlížela ty krásný fotky, tak mi bylo líto, kolik se jich do toho kalendáře nevejde. Přišlo mi to škoda. Neuvažovalo se třeba o týdením kalendáři? Tam by se vešlo obrázků! (bohužel ale vůbec nemám představu, jak by to bylo technicky i finančně náročné…)

  1. HCHO, úvahy o týdenním byly. Ale přesně jak píšeš, ztroskotaly na technických potížích a financích. Uvidíme. Ještě se po nabídce tiskáren porozhlídneme, možná by výškový formát pomohl (pro tuhle variantu jsme tiskárnu objevili). Jj, dvanáct nebo třináct obrázků z té spousty krásných fotek je zoufale málo.

  1. Jůůva, tenhle skvělý záběr mi nějak utekl. Matyldo, bezvadnej důkaz, že to jde (y) (když se chce a štěstí přeje (rofl) ).

   Nestihla jsem termití fotografy pochválit, ale co album, to perly (inlove) . Bláža měla zajímavý nápad na téma: Záběry ze společných akcí (happy) . Jj, témata bychom měli na deset let dopředu…

  2. Matyldo, to je nádhera! Borůvče vypadá jak malinko, ale opravdu jen malinko „sjetej“ rocker… 😀 Takový trsající, lehce psychedelický pes. (Promiňte dámy – obě. Už se nesměju.)

    1. Tak dobře, Pů, máš pravdu. Velmi slušně sjetej rocker. Ale to víš, jsem si netroufla…

 4. Ten kalendář je náramný a Pů se ukrutně před zrcadlem fackoval zleva i zprava, že si jej také neobjednal. Příště tu blbost neudělá. Jinak k té kvalitě tisku, je podle mého názoru dostačující, nechal bych to tak.

 5. Díky „kalendářovému výboru“ 🙂 za péči a práci i za včas vydané varování. Poslední dobou jsme fotografové spíš „užitkoví“, a to opravdu vyžaduje trochu jiné „oko“. Byl to jeden z důvodů, proč jsme nakonec do minulého kalendáře nevybrali v domácím předkole ani fotku, prostě to nebyly ty správné kalendářovky.
  Zvířata „nastojato“ zkusíme, a třeba se povedou i nějaká divoká – škoda jen, že snímky z monitorovacích souprav (v podstatě citlivý foťák schopný nočního vidění a s pohybovým čidlem) jsou černobílé a často nekvalitní. Ale jiná udělátka zatím k dispozici nemáme, halt nejsme tohleto BBC, případně David Attenborough… Kdo ví, možná to zase budou jistit kocouři, protože před pár dny dostali obrovský šplhací strom (od podlahy ke stropu a se skoro dvoumetrovou „větví“ u stěny) a děsně si to užívají. Kupodivu hlavně Ebony, který ze začátku vypadal, jako by se mu vůbec nechtělo jeho OTP (ozdobné tukové polštáře) do otvorů a prolézaček cpát, ale nakonec jsme žasli, kam všude se vejde, a jak dovede být dlouhý, když se mu zachce 😀
  Ad cena kalendáře: jsme pro, ať je klidně vyšší, dobré fotky si zaslouží dobré provedení.

  Konec hlásání z terrovy smečky, sledujeme, monitorujeme (Zvířetník, aby nedošlo k záměně), palce držíme, usilovně fandíme, a kdo něco slaví, ať si to pěkně užije (d) (f) (sun) Ale času na psaní je málo…

 6. Jsem pro kvalitnější tisk a pokusím se i spáchat nějaké fotky a doufám, že na poslední chvíli nepropadnu panice a postoupím je do dalšího výběru 😀

 7. Já též souhlasím s vyšší cenou. Vždyť kdo si může aktivně vybrat, na co bude celý rok koukat!?! (wait)
  Maje konečně nový foťák, snad se mi podaří dobrý úlovek… mmch minulou sobotu jsme byli s Oldou na vycházce u Vltavy a já s sebou jak na potvoru neměla foťák, protože z této trasy jsou fotky poněkud monotematické a já už mám dvě skoro identická albíčka lišící se jen datem.
  A samozřejmě, jak jinak že, ke břehu majestátně dopádlovaly dvě labutě a mezi sebou jak ostříži hlídaly 4 maličká, ještě prachovým čmýřím opeřená labuťátka. Olda se chtěl podívat co že to je, ale otec labuťák hned zvětšil křídly objem, vyrazil přímo ke břehu a syčel. No, Olda si bližší prohlídku rozmyslel. (chuckle) (inlove) (sun)

  1. Mně vždycky fotografie připadala jako takové „Faustovské“ umění 🙂 Vteřino stůj, jsi tak krásná… Nikoliv, v situacích, jaké popisuješ, se obvykle ve verších nemluví. Zhusta se nemluví vůbec publikovatelně. Nejčastější jakž takž publikovatelný komentář je „Dopr… to je škoda, já tu zrovna nemám foťák“ (došly mi baterky, mám plnou kartu – dosadí se dle skutečnosti). Znám. Dost dobře. Ale jinak bývám i poměrně slušná. 😀 Chudinka Goethe…

   Jinak proti naštvanému labuťákovi je jediný možný způsob obrany – ústup na předem připravené pozice. Prát se s ním nedoporučuji, ti opeřenci mají nečekanou sílu. Jednoho (poraněného) jsme takhle pacifikovali tři, než si nechal – blbec – pomoci od drátu, do kterého se mu zamotaly nohy.

   1. Máš pravdu předsedo, já taky nepoužila výrazy hodné chovanky z nedělní školy. (blush) 😉

    Dneska jsou ty počty nějak těžkýý!! (whew)

   2. Drůbeží nohy? (rofl) Švára vzpomínak na svého tatínka jak šel jednou od Jirky (rodina přes cestu) ze sklepa – tedy z nálevny a když procházel kolem klepáče na kterém spaly krůty, potáhl jednu za nohy. On to byl pomenší pán, v klobouku, silné brýle. Krůta se samozřejmě lekla, zabrala křídly, zaječela a vzbudila ostatní, ty se začaly hemřit, vřískat, no tatínek prý najednou seděl pod klepáčem, brýle pryč, kobouk pryč a na hlavě a ramenou několik dávek krůtích h.. exkrementů. Jeho výraz v obličeji prý byl nezapomenutelný… (chuckle)

 8. Jo a taky jsem pro kvalitnější tisk, vyšší cena za kalendář mi nevadí. Rozhodně. (y)
  A děkuju, že jste se toho zase ujaly. (h)

 9. Souhlasím s navýšením ceny a už se moc těším – hlavně na to tipování autorů a vybírání obrázků. Sama se nezapojím, nemaje správný přístroj, ale věřím tomu, že Luzy opět něco hezkého nafotí.
  Tak přeji hodně štěstí všem fotícím a už předem skládám poklonu ctěným organizátorkám za jejich práci! (rose1)

 10. Takže Žvížátka na stojáka…. No dobrá. (y) Nějakého Žvížu snad ulovím. Třeba dnes ráno mi pod švestkou neohroženě šmajdal drozd. Měl kliku, Prachovka byla doma. A já měla smůlu, okno v koupelně potřebuje umejt, takže jsem ho nevyblejskla.

 11. Hm, tak nastojato. Jak já k tomu jen Aneška donutím, když se většinou vyskytuje jen v poloze hajací. Nebo papací. Jedině zavěsit šunku nad Aneška či Aneša pod šunku. 😉

 12. Páááni, zvířata a nastojato. To bude nářez. No, až bude nejhůř, půjdu za kamarády do mistního muzea a vynosím na nádvoří nějaké vycpaniny. Taková kolčava jak panáčkuje ve středověké tvrzi před náhrobkem ve zdi? HE?

   1. TEDY, DĚVČATA, VY JSTE NUMERA!! CHECHTÁM SE NAD VAŠIMI KOMENTÁŘI DOST. A VYJÁDŘÍM SE HNED K TOMU, CO CHTĚLA VĚDĚT LOUK. JÁ SOUHLASÍM A KLIDNĚ BERU I KALENDÁŘ DRAŽŠÍ!!§Ů VŽDY¨T COKOLI, CO JE ORIGINÁLA NIKOLI KOPUIE JE VŽDY DRAŽŠÍ. KVALITA A ORIGINALŮITA SE PLATILA, PLATÍ A BUDE PLATIT VŽDY A VŠUDE. JÁ TEDY ZA SEBE BEZE ZBYTKU SOUHLASÍM SE ZVÝŠENÍM CENY KALENDÁŘE A UŽ SE NA NĚJ VELICE TĚŠÍM. TEN LETOŠNÍ JE MOC PĚKNÝ A BUDE MI ZDOBIT CELÝ DALŠÍ ROK ĚTĚNU V KUCHYNI. VŠECHNY ZVÍŘETNÍČKY ZDRAVÍM A NYNÍ PRCHÁM NA ZAHRÁDKU OTEVŘÍT RAJČATOVÉ BUŇKY A TAKY ZALÍT, CO VČRERA NEZALIL DÉŠ´T, KTERÝ NÁDAS VEČER ZE ZAHRÁDKY VYSTRNADIL. A JEŠTĚ DŮLEŽITÉ OT PRO VŠECHNY, CO OPDE MNE NA SRAZU DOSTALI SEMÍNKA. TA KULATÁ SEMÍNKY JSOU SEMÍNKA OKRY. DALA JSEM NA PRVNÍ ODHAD VERAM A NEPRADILA SE S JAKUBEM OHJLEDNĚ TOHO NÁZVU.POKUD DO VYHLEDÁVAČE ZADÁTE SKLOVO OKRA, VYJEDE VÁM NĚCO, CO VŮBEC NEODPOVÍDÁ MÉMU TVRZENÍ O TOM, K ČEMU A JAKÉ ROSTLINĚ SEMÍNKA PATŘÍ. PLODY VŮBEC NEJSOU PÁLIVÉ, JAK JSEM SI VČERA U KAMARÁDKY PATRICIE, OD NÍŽ SEMÍNKA DOPUTOVALA AŽ KE MNĚ, OVĚŘILA TYDLIFOUNEML OKRA JE MOC DOBRÁ S VESKRZE NEPÁLIVÁ A ZDRAVÁ ZELENINKY A DÁ SE Z NÍ PODLE INTERNETU VAŘIT SPOUSTA CHUTNÝCH DOBRŮTEK. ALE NA TO, ABY VYROSTLA DOBŘE, POTŘEBUJE TEPLO A VLHKO.JÁ SI JI ZKUSILA ZASADIT ZA OKNEM DO VĚTŠÍHO KVĚTINÁČE, TAKŽE JEŠTĚ UVIDÍM, ZDA USPĚJU.

    1. MOC ZDRAVÍM, LENKO – NEVÍM, O JAKÁ SEMÍNKA ŠLO, ALE OKRA BYLA, JEST A BUDE POUZE IBIŠEK JEDLÝ, NEZBYTNÁ TO SOUČÁST SEVEROAFRICKÉ KUCHYNĚ. TERRA BY ASI POHOVOŘIL SOUVISLEJI, ON MÁ KUCHYNI MAGHREBU VELICE RÁD. PLODY (VĚTŠINOU NEDOZRÁLÉ, KTERÉ SE JEDÍ), NEJSOU ANI PÁLIVÉ ANI PŘÍLIŠ AROMATICKÉ A MNĚ OSOBNĚ PŘIŠLA TAHLE ZELENINA VŽDYCKY SPÍŠ ZAJÍMAVÁ NEŽ MIMOŘÁDNĚ CHUTNÁ – ALE TO JE VĚC JAZYKA, ŽE 😀

   1. YGO, teď byl ten náhrobek málem můj! Utonutí v minerálce je dost mizerná smrt… (rofl)

 13. Hihi, dobře rozumím protestní (music) širokorozchodnějších zviřátek. Aby ne! Nejen pan Josef Čík, basetové, žížalové a krokadýlové jsou drobet v ohrožení. Nacpat Pedrita do úzka taky nebude lehký, ne-li nemožný (wasntme) (rofl) .

  Přiznávám, že jsem se výškovému formátu původně dost bránila, ale Xerxová mě dokázala přesvědčit (inlove) . Málokdo může sáhnout do archivů a tak si aspoň o prázdninách můžeme hrát a zapojit veškerý um a fantazii 🙂 .

  1. Širokorozchodná žvížátka? To ale skýtá spoustu krkolomných možností pro perspektivu: zkoušeli jste už např. někdo fotit baseta en face? Tedy zpředu dozadu? Ten čenich…a ty oči… ušiska… a v dálce na obzoru se ztrácející ocásek… Mám kdesi schovanou fotku Kulicha I.Bojovného zespoda – čtyři tlapky pevně ulpívající na skleněné střeše zimní zahrady, chlupatá bradička opřená o sklo a v prostoru mizející zbytek kocoura, na špičkách jehož ušisek se zachytilo světlo… 😀 A takový kočkour sedící na vrcholku šplhadla a focený z podhledu… Však uvidíme.

   1. Ajvaj, milá Terro-san, zadařilo se ti popsat úskalí zadaného tématu barvitě a dokonale :O (rofl) . Ehm, díky tomu mi před očima proběhl bizarní filmek mnoha kompozičních variant ála Buňuel (whew) . Snad aspoň krkolomnost nebude doslovná (chuckle) .

    Faustovské umění? Díky za další zajímavý postřeh (y) 🙂 .

 14. MOmentky ze života zvířat – to je fajn a musí tam být jen to zvíře nebo může být v nějaké akci..takovej vyšperkovanej kůň s husarem na hřbetě…nebo s indiánem…

   1. Ano, JPG 🙂

    Aj, směle doufám, že nezůstaneme jen koňů. A jak podotkla Abyt, nejspíš se neobejdeme bez nějakých pomocných rekvizit. Zavěšená šunka by mohla pomoct (y) .

 15. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Foťte, foťte… a diskutujte. Letos jsem byla ráda, že kalendáře byly vytištěny „protekčně“ – mohli jsme zkoušet, předělávat… a ceny byla poměrně rozumná. Ale prostě některé listy jsou „pruhované“… Pokud bych chtěla opravdu profesionální lesklý kalendář, tak to bude dražší. A já potřebuju vědět (i když je ještě spousta času), jestli jste ochotní za kvalitu připlatit, nebo raději držet cenu při zemi.

  1. Drahá Xerxová (inlove) a ostatní drazí Kalendářníci (inlove) , omlouvám se za toho nezdobu, co mi vlezl ráno doma do noťasu. (wasntme)
   Za kvalitnější tisk si ráda připlatím – na obrázky budu přece koukat celý rok. A myslím, že to žádná horentní suma nebude. Téma je dostatečně široké, vlastně vysoké (chuckle) , tak huráááá na lov! 🙂

 16. Zvážený Kalendářňýcy, my Zvířatové sme spokojený, že konečně je to spravedlivý a budeme v kalendáři. Dyď ste Zvířetňýcy! Teda kalednář na loni, vlastně napřezrok je pjeknej, ale proč žudry? Leda tak pro Ještěrky.
  A kvůlivá tomu píšu, že říkala paní Žížala, abych napcal protestní (music) .
  Že teda dobrý, že budou v Kalendáři Zvířové, ale jaký Zvířové? Akorád tak Žirafové a Surikaty ve službě a koně jak je na prapogandystyckým vobrázku.
  Ale co my? Basetové, Žížalové, Ještěrky, hadi fšici, Krokadýlové a dočista fšici, kdo je dlouhej? Dyď je to todleto …! Disgredytačný!
  Řikala od Žížaly sestřenice Paní Anna-Konda, že pro napřespřesrok s tím už jako nejde nic dělat, gdyž to Kalendářňýcy už veřejně bez porady s námi napcaly veřejně. A napřespřespřesrok vás důrazně žádáme o fotky širokoúhlé, paní Anna-Konda řikala panodrámatické, ale zas tak dlouhej skoro nigdo nejsme, tak je to konina, pardon, je to volovina, pardon, je to blbost, pani Anno-Kondo.

  S ústou Pan Josef Čík

  Je to správně napcaný, protože mi na počítání stačí tlapky.

  1. Žádná Vave, to je hanoňýýýýým nebo já Josef Čík! Jsem g ní vlezl do pece. (nod)

   1. drahý hanoňýýýme, ty nic nevíš… (wasntme) Právě anakondy se dobře fotí na výšku (nod) Vždyť jsou pořád na něčem namotaný… Ještěrka na zdi je taky většinou v poloze svislé… (nod) prostě musíš se umět koukat. A jezovčíka vyfotíš na portrét a jeho dlouhá ušiska mnohem lépe vyniknou… a nebo ho naučíš panáčkovat (rofl) Prostě dobrý fotograf si poradí (rofl) Musíš se snažit (wait)

   2. Milý haňoňoumo – prostě už jsme to tak vymyslely a basta fidly s fousamu (chuckle) ! Se musíš trochu snažit, pane správče, a i Anna Konda (tady jsem měla trochu strach, aby se Josému Chikovi ty tlapky nepopletly až moc (nod) ) se na výšku vleze – stačí strčit do mražáku a pak opřít o zeď (no a teď si na mne vyšlápne Srstka, že chci týrat zvířátka). Jak říká ctěná Xerxová – kdo chce vejíti ve známost jako fotograf kalendářů, ten si nějako musí poraditi.

    Ale já vkládám svou důvěru ve Vaše bedra – vy už to zaonačíte.

 17. Jé Louk, to je dobrá zpráva, a děkuji, že jsi ji avizovala takhle včas. Od teď se začnu koukat po světě „kalendářovýma očima“. 🙂

  Velice mě potěšily tvoje fotky, které dělala Zdena b.p. (rofl) Takhle já totiž také často při focení pasu beránky (rofl) Ale i ty ostatní byly krásné, díky Zdeno.

  1. Ehm, Maričko, dokumentaci bezpsí osoby ani nepřipomínej (blush) . V některých rukách se z foťáku stává tuze nebezpečný nástroj (punch) .

   Ano prosím, proto takový předstih – „kalendářové oči“, to je přesně ono (inlove) .

   1. BUUU, proč fšichni smějí fotit každýho, i Louk a nikdo jim to nevyčítá a já dostanu pokaždý (wasntme) (makeup) A budu si fotit to co chci a basta. Kdybys měla babouka (bug) na nose, tak to nezveřejním, jen to budu pokoutně posílat kamarádům, jo? 😀

 18. Milí Zvířetníci, moc vás postrádám ale co nadělám, prostě nestíhám a tak jsem jaksi mimo dění. 🙁 Jen jsem při proletu viděla že se narodila zvířetnická miminka a tak je s nadšením vítám. (inlove) Jsou to tím pádem i moje děti, jsou to i moje vnoučátka když žádná vlastní nemám.
  Hlásím že jsem zatím na živu i když mám neduhů až až. Ale včera jsem dostala pěkný dárek k narozeninám, byla jsem na vyšetření srdce ultrazvukem a prý mám srdce zdravé. Tatínek měl anginu pectoris a i jeho maminka měla nemocné srdce, byla jsem ráda že to nebylo moje dědictví. Jen si teď neumím vysvětlit ty otoky nohou.
  S Garykem jsme se museli vrátit k Hill´s dietě i/d a uvidíme, možná že budeme muset na nějaké vyšetření, je hodně hubený. Kočenky shazují co mohou a tak mě dávají lekci. Uvědomuji si že mám příliš mnoho věcí a že to množství budu muset omezit a to nejen kvůli nim. Zjistila jsem taky že se velmi popsily a koušou a trhají deky a ručníky které jsem jim dala jako podložky. Ta jedna bavlněná deka byla ještě z Čech a vydržela nám přes 40 let až do chvíle kdy zakřiknutá rozumbrada Daisy a dravá, zvídavá Tindra vstoupily do našeho života. Zvířetnickou deku jsem honem uklidila z jejich dohledu. Už jim bude 10 měsíců, jsou to velké holky i když jsou dost malinké.
  Moc vás všechny zdravím i všechna vaše zvířátka, potřebným držím palce a raduji se s těmi co něco slaví. Mějte se krásně, ať se léto vydaří a vy naberete potřebných sil. (h) (f) (rose1) (f) (h)
  A helemese 6 + 10, to jsou moje data narození.

  1. Milá Velká kočko. Raduji se s tebou, že máš srdce v pořádku, je to přeci jen náš nejdůležitější orgán. Já mám podle lékařů také srdce v pořádku, ale při delším sezení (v letadle) mi také mírně natečou kotníky a to i v nejvolnějších teniskách. Já jsem bohužel zdědila křečové žíly i když naštěstí ne takové uzlinové chuchvalce jako má maminka a míval tatínek. Netrpíš na ně také? To by totiž mohl být důvod tvých otoků.

   A kočenkám jejich rošťárny odpusť (což určitě i děláš). Možná právě ony mají zásluhu na dobrém zdraví tvého srdce, protože ti do života přinesly novou radost a zábavu. A věř, že i na tu rozkousanou bavlněnou deku (pokud si jí necháš) se jednou budeš dívat nostalgicky a s povzdechem vzpomínat jaká to bylo roztomilé, když byly malé a tak hravé.

   Pohlaď je za mne a Garika podrbej za ušima.

   1. Milá Velká kočko,
    nejprvé velké blahopřání k narozeninám – ať ti sluníčko svítí a hřeje, ať jsou holky kočičí stále dobře naladěné a ať Garyk trošku nabere a trošku se přestane bát. (f) (f) (f)
    Jsem ráda, že jsi mezi nás zase zavítala – moc rádi slyšíme noviny ze severu, hlavně takové pozitivní, že tvoje (h) je v pořádku – totiž, že máš dobré srdce, to vím už dávno, ale navíc že je zdravé – tak to je zpráva úplně ta nejlepšejší. A dávej na sebe pozor a ozvi se častěji.

    1. Já jsem tomu rozuměla tak, že má VK narozeniny 6.10.! Jestli se mýlím přeji také všechno nej nej…, i když nerozumím k jakému datu. Ale to je můj problém, že ano (chuckle) .

     1. 6.10. nebo 10.6. ?
      A vždyť je to putna. Můžeme Velké Kočce popřát klidně dvakrát do roka, ne? (chuckle) (h)

      1. Ve skutečnosti má Velká kočka narozeniny zítra, tj. 10. června. Omlouvám se všem za mystifikaci, ale když já jsem si ráno vážně myslela, že je už zítra. (wasntme) (fubar)

       1. Ná co – v lepších rodinách se přeje den dopředu (nod) . A do té kategorie určitě patříme.

   2. Všechny malé kočky zdraví Velkou Kočku (kocour není doma) a spěchají s přáníčkem k narozeninám (rose1) Že máš srdce velké a dobré, je ve zvířetnických luzích všeobecně známo, že je navíc i zdravé jako zvon, je zpráva z nejlepších. Ona se ta pumpička za náš drobný živůtek strašně nadře, tak ji jeden musí trochu oprašovat…
    Kočkouři zdraví na dálku Daisy a Tindru a my člověci drbeme Garyka mezi ušisky. Mějte se všichni rádi a zdrávi zůstávejte (h)

  2. MILÁ VELKÁ KOČKO (h) , PŘEJU TI VŠECHNO NEJLEPŠÍ K TVÝM NAROZENINÁM,

   (f) (sun) (h) (sun) (f)

   hlavně aby Tě zdraví netrápilo a kočičky nezlobily a Garyk moc netahal na vycházkách.
   (h)

   1. VELKÁ KOČKO, VŠECHNO NEJLEPŠÍ (h) zlepšení zdraví a pohodu a obveselení, které mají v popisu práce Tvoji plyšáci. (rose1) (^) (d) (sun)

   2. Milá Velká Kočko, všechno nejlepší k narozeninám a buď zdravá a užívej si s košiškama a Garykem.

    (rose1) (h) (^) (d) (sun)

   3. Hodně zdraví a spoustu štěstí s kočičkami a Garykem (h) (rose1) (sun) (dog) (cat) (^) (d)

  3. Jééé, Velká Kočko, to je fajn, že ses ozvala. Tak vše úplně nej k narozeninám, ať Ti (cat) (cat) i (dog) dělají radost a taky zdravíčko ať nezlobí (rose1) (rose1) (rose1) (h)

  4. Velká kočko! Vše nejlepší, srdce jako zvon a pevné duševní i tělesné zdraví Tobě i Tvým zvířátkům a blízkým, aby ses nemusela ničím trápit (h) a (rose1) a (d) a (^) !

  5. Milá Kočičko Největší!
   Celá nastoupená Kočetie včetně naší nejmladší uhulákané uličnice Babetky Ti mohutně třese pravicí, levicí i středem a moc a moc přeje dobré dny, klidné sny a co možná zdravá a vzorná zviřátka. 🙂
   V Chrudimi jsou dnes tropy a počítače zamrzají, snad vodu pár kytiček přeplave…
   (rose1) (rose1) (rose1) (^)

   1. Ovšemže nepřeplavaly všecky kytky… 🙁
    Jen jsem odklepla (na třetí pokus) blahopřáníčko co nejkratší, abych to stihla před zámrzem, zamrzla jsem…
    Ale teď jsme se nějak rozchodili/y a snad i do pošty stihnu mrknout, uvidíme.
    10 měsíců holčiček? Tak to pozor, v deseti měsících mi Babetka prvně mrouskala (že zrovna mrouská podruhé a včera mne děsně vyděsila kvilem z krabice na skříni, tak jsem utíkala pro židli a honem šmátala, že se snad někde přiskřípla, a usilovně ji obracela nohama hůrem a až o hodinu později mi došlo, že mrouská, teta Běta že si k ní zřejmě přišla do spánku čuchnout a milé jehně z toho psychicky zkolabovalo), i když ona mrouská úplně jinak, než mamka Pusí. Lze obecně říci, že zlobí eště víc než obvykle – ale dřív se unaví, a huláká eště víc než obvykle – ale když si k ní lehnu na koberec a drbu hódně dlouhou kočku od uší k ocásku přes celá dlouhá záda a pupík, i blahem zachroptí.
    Je to divadelnice, měla jsem ji pojmenovat Jájinka, jak má beztak sto různých jmen… 🙂
    1+2? Mno, asi sem to sem eště fakt měla dopsat, vida…
    (f)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN