105×148: Pozoruhodný víkend (aneb Třikrát 105×148)

Když se plánovalo letošní Zvířetnické coursingové setkání, jen málokdo tušil, že na ten samý termín vyhlásí prezident volby do parlamentu. A nikdo z nás nevěděl, že poslední květnový víkend se u Doks už tradičně koná největší bitva pěti armád v Česku. I kdybychom to ale věděli, stejně by se s termínem našeho setkání nedalo z mnoha důvodů nijak hnout. A já jsem nakonec ráda, protože jsem zažila neopakovatelné prolnutí několika světů.

Zvířetnické slavnosti

Musím přiznat, že minulý týden jsem měla celkem jasno, o čem budu psát svou nejbližší stopětku. Velké setkání Zvířetníků se koná jednou v roce a samozřejmě ho nelze opominout. Ostatně, sama pro sebe už dávno naše setkání nazývám Zvířetnické slavnosti. Vždyť již na první jednodenní coursing se sjelo ke stovce účastníků a kdo si chce připomenout atmosféru onoho dne, může si kliknout sem.

Stejně jako tehdy i dnes mám pocit, že jsem s nikým nestačila promluvit. Přesto jsem si dobila baterky. A stejně jako tehdy i teď se z ničeho nic vyloupl uprostřed podivného počasí překrásný slunečný den; to se ostatně při zvířetnických akcích stává neobvykle často. Letošní setkání ve mně ale mimo čiré radosti vyvolalo mnohé otázky a úvahy, na které ale teď ještě není ten správný čas, a proto se v tomto okamžiku ráda vymluvím na malý formát stopětky a místo dlouhého popisu nabídnu jen pár útržků, silných okamžiků:

Zvláštně nasvícený Bezděz před pátečním podvečerním deštěm a následná duha klenoucí se nad hradem doširoka jako brána. Volby se skřety a elfy. Teplo v pokoji. Děti na písku. Chladné a jasné sobotní ráno, slibující slunečný den. Tykadla, která přes noc vyrostla organizačnímu týmu. Plačící Dede. Téčka s dinosaury. Čekání na jídlo. Beruškové nehty. Anka, spěchající přes pole na coursing. Krejgův pohár. Zvířetnické kalendáře. Veselí psi a veselé děti. Únava v Danově tváři. Déšť při našem odjezdu.

Obrovský obdiv a úcta k organizátorům letošního setkání za jejich obrovskou práci. Zvláštní radost a zvláštní smutek. Sbohem a na shledanou.

Bitva pěti armád

Kdyby nebylo letošního ročníku coursingu, asi bych dodnes o této velkolepé akci nevěděla. Popravdě jsem se nejdřív trochu vyděsila, že poblíž nás bude tábořit několik tisíc lidí a bude zde probíhat bitva. Pak jsem se trochu ponořila do webových stránek B5A a byla jsem stále okouzlenější. Nebyla jsem odkojena Tolkienem a s hlubokým uzarděním přiznávám, že o celém tom tajemném světě Středozemě mám dodnes malé znalosti. Je to nějaká fatální nedostatečnost mého mozku, že si nedokážu dobře pamatovat fantaskní světy a při četbě se ztrácím.

Možná proto jsem vnímala celou tu atmosféru přece jen trochu jinak než fandové tolkienského světa, okouzlovala a fascinovala mě hlavně ta úžasná ukázněnost a oddanost věci, nadšení a věrohodnost, dokonalost a síla těch mladých lidí, kteří putovali kilometry pěšky a všechnu tu nádhernou výstroj a výzbroj nesli na svých zádech nebo už přijížděli do Doks oblečeni do svých kostýmů. A hrozně moc jsem si přála být mladší a připojit se k tomuto pábitelskému světu.

Prošla jsem dvakrát táborem bojovníků, šla s nimi cestou tam a kráčela jsem proti armádám vracejícím se z bitvy. A vždy jsem viděla jen pořádek a slušné přátelské lidi, po bitvě unavené, ale zářící bez ohledu na to, zda patřili k vítězům nebo poraženým. A také jsem viděla občany, kteří si přes všechny velké přípravy na největší bitvu v roce dokázali vyřídit volební průkazy a šli několik kilometrů pěšky, aby hlasovali pro svou budoucnost. Snad právě proto na mě působili jako vítězové všichni.

I všem těm stovkám a tisícům neznámých lidí patří má úcta a poděkování.

Volby

Ačkoli mě předvolební průzkumy děsily, nakonec se letošní volby ukázaly být mými druhými nejkrásnějšími; ty první svobodné volby v roce 1990 už pravděpodobně žádné jiné volby nemohou předčít. Volila jsem tentokrát sice v jiném kraji, zato ale ve společnosti přátel s puntíkatou jmenovkou na hrudi a také ve společnosti bájných bytostí – tohle se mi zřejmě už nikdy nepodaří zopakovat.

Ale to není ten hlavní důvod, proč na volby v roce 2010 hned tak nezapomenu. Nezapomenu na ně zejména proto, že po dlouhých dvaceti letech lidé skutečně rozhodovali a rozhodli. Tehdy v roce 1990 řekli své rozhodné ne socialistické a komunistické minulosti. A vůbec to nebyla taková samozřejmost, jak se to jeví z dnešního pohledu. Pamatuju se, jak jsem se tehdy spolu s mnoha přáteli obávala výsledku voleb i na radost z toho, jak dopadly.

Letos jsem měla také obavy, nakonec ale volby výsledky jsou v součtu úžasné, i když neprůhledné VV získaly na můj vkus až příliš hlasů a i když někdy byli směrem vzhůru vykroužkováni kandidáti, kteří byli na kandidátce jen do počtu a kteří ani sami nebrali svou kandidaturu úplně vážně. Tohle je svým způsobem podružné. Hlavní je, že lidé se pokusili něco změnit. A že zjistili, že to změnit mohou a dokážou. Začali jsme si jako občané zase trochu věřit.

Možná si věříme víc i proto, že začínáme vystupovat ze své osobní izolace, že dokážeme vybudovat a rozvíjet nejrůznější společenství a uskupení a že dokážeme organizovat sami pro sebe a pro své bližní nejrůznější aktivity. Jako je třeba právě Bitvu pěti armád. Nebo Zvířetnické slavnosti. Možná i proto už dokážeme skutečně volit.

Doufám, že už to nikdy nezapomeneme.

Aktualizováno: 2.6.2010 — 10:22

109 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Šéf přijímá novou sekretářku: „A co umíte?“ „Zvládnu psát rychlostí 280 úderů za minutu.“ „To vás nemohu přijmout, protože tak rychle myslet nedokážu!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Ten isty sef sa pri prijimani sekretarky pyta: A aky ste mali plat na predchadzajucom mieste?Odpoved :18 000 korun.Nóó,tak ja Vam dam s potesenim 20 000 korun.Sekretarka:Tak pardon,s potesenim som to mala za 25 000.
   Peknu noc.

   1. Oba bodujete… Přišel jsem vyfluslý (nepřeložím) z tlumočení úvodu do předvedení restaurované Maj fér ledy. Dyž bych místo toho měl čtvrtý den ležet. A teď nevím, esli faktu, že jsem nikdá neměl sekretářku (myslím teda pod sebou – zase jinak: myslím teda jako podřízenou, no konečně), mám spíš litovat nebo tomu být rád – ?

    1. To ja bych byval pred lety dal za to, abych mel pod sebou sekretarku … teda jednu urcitou a to nikoli jako podrizenou … prakticky cokoli. Kdepak je ji konec? :-}

  1. To je něco! :O (y) Mám ráda lidi, co jsou nějak střelení. (chuckle) (dance)

   Jinak hlásím, že jsem zase dnes potkala starý zapšklý Zákon schválnosti – přesně na tom místě, jako posledně. (rain)

   1. Rika se, ze dokud muze clovek chodit, muze i tancit.
    Samozrejme ze musim prizpusobit to jak a co tancuji tomu co muze (a chce!) tancovat partnerka. Ale rozhodne to neznamena, ze bych si se zkusenejsi partnerkou nezatancoval dobre. A divila by ses jake veci se daji na parketu vyvadet s nekterymi babickami 😉

 2. Nastal čas exkurzí a na Malého Blážu čeká jedna z nejoblíbenějších u třeťáků: Jižní Morava spojená s degustací
  Stručně z programu:
  Tvrdonice, Patria Kobylí, Cezea Čejč, Templářské sklepy Čejkovice, Pálava, Znojmo – Slup, Vodní mlýn, podzemí, Loucký klášter, Vranov nad Dyjí, Vinice Šobes, Vídeň – Schonbrunn, Lednice, Moravoseed Mikulov (blush) (angel) (rofl) (d)

   1. ¿A quien le importa? My jsme byli na vylete s degustaci na Morave taky ve tretaku ovsem za me nebyla devitka. Takze zletily tam byl tak jedine pan profesor. A ochutnavka vin spojena s nakupem se vydarila … nekteri meli nakoupino uz kdyz jsme odchazeli ze sklipku. Jsme museli provest presun do zakladniho tabora dost brzy, takze bylo pekne vedro. Myslim, ze si dokazete predstavit co to s ochutnavaci provedlo.
    Krasne to bylo potom v zakladnim tabore. Jakesi zarizeni se spoustou chat a chatek u prehrady (Vranov???) plne skolnich vyletu. A do toho dorazi matematicka trida, po ochutnavce a s nakupem … a tridni po veceri zapadne na pokoj a usne. … Myslim, ze pedagogicky dozor ostatnich vyletu nezamhouril oka. A ze by se v tech osmich tridach okolo naslo par peknych devcat … 😉

  1. Díky, Renáto (inlove) , skvělé! (clap) Jen jsem stačila nakouknout a spadla mi čelist, paráda!

 3. Jeste pro Asteris: Ty fotky, co jsi dala naposled, jsou bezva. Eliska je moc pekna a tanecky Denyska s Arinkou jsou nadherne. Obcas vypadaji hrozive, ale je videt ze si pseci zaskotacili.

 4. Cha chachaaa, ja jsem si rikala, ze v tech Doksech u voleb jste ve spolecnosti skretu a elfu museli budit krapet pozdvizeni. (wave)

  Z vypraveni a fotek fakt dycha pohoda. mela jsem v mysli drobne komentare – Rysatko pratelici se s pejskama , Teecka az dojemna, koukala jsem u vytrzeni, jak Matyldy Kacka za rok a pul od Brna, kdy jsem ji videla, vyrostla, Vila s nezne sibalskym usmevem, krasny portret Anky – ten ksichtik rika vsechno, a hlavne ta pohoda, ktera z toho zarila. Emtesky fotky z Bezdezu jsou krasne – tam jsem nikdy nebyla a vzhledem k vyslapu asi v brzke dobe nebudu. Pes Jira mel jako vzdycky neuveritelne zabery – to odhodlani a radost v tech psich ksichticich a krasa svalu v behu. Strasne nas rozesmala prvni Jirova fotka Boruvky a vubec kavalirci s usima vlajicima.

  Tyhle akce se stavaji cim dal tim vetsi a proto klobouk dolu organizatorum, hlavne Boxikove. Jak to zvladla s usmevem na tvari? ja bych asi uz byla nervni.

  Urcite jsem zapomnela na radu prenesenych dojmu, ale bylo to fajn sledovat to aspon na dalku. jen tak dal a vydrzet !!!!!! (h)

  1. Docela mě mrzelo, že jsem přijela až v sobotu a výlet na volby v Doksech neabsolvovala. Muselo to být velmi zajímavé. Volební komise a místní se asi hodně divili, když jim tam přišli volit skřeti, elfové i Zvířetníci. :O Na takovou sestavu asi zrovna zvyklí nejsou.
   V Termitu bylo fajn, velmi ráda jsem potkala známé i neznámé tváře a samozřejmě pejsky. (dog)

   1. první volby ve Středozemi… (rofl) Ale počítat s nimi v Doksech určitě museli, neboť bitva tam je pravidelně a na tisíce bojovníků jsou zvyklí. Dokonce pořadatelé bitvy požádali volební komisi, jestli by nemohla být jedna urna umístěna v táboře. Žádost byla zamítnuta – neboť pochopitelně elfský stan ani skřetí doupě neodpovídá důstojnosti voleb. A vlající praporce by taky musely změnit barvy…
    O to víc si vážím mladých bojovníků – občanů, že tu zacházku k volbám absolvovali. Ale na stránkách bitvy byli na volby upozorněni – i s návodem na získání voličského průkazu. Organizátoři byli velmi občansky uvědomělí.

    1. Myslím, že díky bojovníkům a Zvířetníkům zvítězila ve volbách v Doksech pravice na celé čáře : ODS 27,6%, TOP 09 22,5%, ČSSD 15,1%, KSČM 12%, VV 10,8%. (y)

       1. Tyto stránky jsou naprosto dokonalé, nicméně je vidět, že posledně tam také vyhrála ODS. Ale když jsem se vrátila na základní stránku a podívala se na Doksy, tak letos voličů v seznamu bvlo 4443 a v roce 2006 jich bylo 4254. Řekla bych, že 189 voličů se pravděpodobně nepřistěhovalo a tak je účast odjinud vidět. Volební účast v roce 2010 byla 59,82% a v roce 2006 byla 61,78%. Počty odevzdaných obálek byly 2655 v roce 2010 oproti 2628 v roce 2006, což je podobné. Tento počet je skoro stejný a z toho plyne, že kdyby nebylo válčících armád i zvířetníků, asi by účast Dokských byla letos procenticky ještě nižší.

        1. Ještě zajímavější je, když se podíváš na počty hlasů pro jednotlivé strany. ČSSD 2006/2010 813/517, KSČM 326/277 – hlasy oranžových i rudých se zřejmě částečně přesunuly k Véčkařům a Zemanovcům.

         1. Veelmi zajímavé. Statistika vůbec nemusí být nuda, dokonce většinou ne, že?
          Děcka, já su pořád eště tak ščasné…! Taky? Taky.

    2. No, jedna paní „volební komisařka“ si neodpustila poznámku, že je to skandál, přijít k volbám jako šupáci. Jen netuším, jestli to bylo na adresu té krásné devatenáctileté víly, nebo moji. Ale asi globálně 😛

     1. Aha, tak hoši a pánové měli přijít ve fraku nebo alespoň v kvádru a slečny a dámy ve večerní toaletě? (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

      1. Tak divte se nebo ne – já jsem ke každým volbám po 89 šel v saku a většinou aji s kravatou. Taková jsem já, matinky. Beznadějný případ.

 5. Tak už jsem z Vodňan zpět v Modřicích, ujetých cca 500 km.ˇˇcláneček si přečtu v klidu doma, teď jsem chtěla jen vyvěsit pár fotek ze včerejšího Brnění. Posílám všem (sun) (sun) , tady jsou fotky, byť poněkud tmavé : http://emteska.rajce.idnes.cz/Klokanske_brneni_2010/ Atmosféra byla skvělá, Míla je super a klokánka už mám na klíčích od auta. (wave)

  A mám 1+3 heč !

  1. Milá Emtesko, YGO, Batýsku a ostatní vrnící brnící, děkuju vám moc za hlášení a fotky z Brnění. (h)

   1. Fotky su uzasne!Moc mi je luto,ze som nemohla prist.Som v praci na operačnom stredisku-je vela prace,prave v mojom okoli/vlastne v rodnom kraji/je najhorsia povodnova situacia a STALE PRSI!!!
    Trosku morbidne:ale zatopilo i cintorin s nasim apickom a jeho troma zenami.No a ja nemam garaz.To je teda !! A este 5+9.

    1. verenko, děvče, to se to na vás přivalilo! Tady na jižní Moravě taky zatopilo jeden hřbitov, pomníky jsou na spadnutí. Ještěže apinko už na to kouká s blaženým nadhledem nad tím slzavým údolím. Garáž je úplně pryč nebo zatopená? A co auto, bylo v ní? Moc na Tebe myslím a na všecky zatopené, ona Tak (h) se nějak vrací druhá polovina devatenáctého století v té povětrnostní situaci a přitom krajina je příšerně zdevastovaná a ztechnizovaná. Když jsem psala Dějiny Maďarska – tedy svoji část od poloviny devatenáctého století do konce 2WW – tak jsem se hodně dověděla o povodních a regulacích a úspěšné stavbě hrází tam u vás a pak dolů do Uher, dělali to předci nějak s větším rozumem, i když neměli bagry. A přesto plavali každou chvíli. Po té katastrofě na Dunaji v polovině dvacátého století byl vlastně padesát let klid a teď to začlo znova. Tak (h) (y)

     1. Ach jo, to je mi lito. Snad uz ty deste brzo prestanou, cintorin vyschne a pojistovna ti da na garaz.

    2. Verenko – bože můj, je mi tak líto, že se i na vás přivalila pohroma. Ztráta garáže je na prd, ale člověk si musí říkat – je to jenom garáž (leč doufám, že byla bez auta), co kdyby to byl celý dům! Ach jo – držím palce, ať přestane už aspoň pršet. Dávejte tam na sebe pozor.

     A černý humor – aby tak apinka se všemi ženami dala dohromady povodeň!

     1. Verenko, robečko zlatá zkoušená nezdolná – aspoň k tomu by to třeba bylo dobré – ?

    3. Verenko, držím palce, ať je ta pohroma brzy pryč. Odplavená garáž, to je hodně špatné. Zaplavený hřbitov s apičkem a jeho ženami, to je neuvěřitelně smutné. Doufám, že alespoň toto půjde opravit a vyčistit. Dovedu si představit, jak je smutno, když se něco stane s posledním místem odpočinku našich drahých

 6. To zas byla procházka… (tmi) Na cestě louže, ve kterých se botaska hravě potopí, mimo cestu promočená tráva nad kolena (to na louce) nebo podrost malin a kapradí a houští nad pás (to v lese). Na hlavu padá jemný poprašek vody (vytrvale mží) a taky proudy vody (pokud foukne v lese vítr). A do toho jedna rozjívená dobře naladěná zcela zabahněná a mokrá doga (rofl) Takže domů se vracela mokrá, zabahněná a dobře naladěná doga a taky zcela mokrá, zabahněná a dobře naladěná panička.

  Jdu se převlíknout… a sušit a uvařit si kafííííčko. Ale stálo to za to – už dlouho jsme se tak nevyblbly a měly jsme les samy pro sebe (wasntme)

  1. Xerxová! (inlove) :O Začínám mít podezření, že (rain) Ty, abyste mohly být s Betynkou samy v mokrém lese, šťastně zabahněné a dobře naladěné. (chuckle) (rofl)

   1. já neprším, na to máme jiné dámy (že Dalmi a Dede (wait) ). Mně jen ten (rain) vadí míň, než vedro… Ale trošku (sun) a trošku tepla bych si nechala líbit už i já… Vždyť topíme jak v zimě…

    1. Možnost zatopit si Ti z hloubi duše závidím. (nod) Máme v bytě tmu, vlhko a zimu. Brekeke, obrostou mě asi mechové a lišejníkové. (wasntme)

     1. Vave, při takových příležitostech si vždy okamžitě vzpomenu na mou italskou kamarádku a její zimní topení. V kuchyni, kde se vařilo a byla i kamínka na dřevo, bylo v průměru 18 C. Kamarádka tuto teplotu vyhodnotila jako velké vedro. Já mám tedy na vedro trochu jiný názor 😀 . 15 C v obýváku bylo vyhodnoceno jako příjemná teplota na sezení u televize a ve své ložnici jsem měla velký problém si sundat zimní bundu (tak 10 C?). V pracovně, kde byl počítač, bylo zbytečné zatápět a teplota tam byla jako v mé ložnici – skoro jsem nedokázala psát, jak jsem měla zkřehlé prsty. Jinak to je nočník Itálie (průměr srážek 1400 mm ročně), takže vlhko prolézalo skrz kosti. že jsem neobrostla mechem, to byl malý zázrak.
      Tak kdykoli je mi zima a vidím, že je třeba 17-18 C, tak si říkám, že je vlastně velké vedro a jak to, že tomu má kůže a všechny ostatní tělesné pocity nechtějí rozumět (chuckle)

      1. Noooo, já znám i jednu Zvířetnici, která má bráchu ledního medvěda. Mně stačí jen kouknout na její teninké letní kalhoty a nohy naboso a mám rýmu. (clap)

 7. O.T. Jovásci jsou mediální hvězdy na idnesu v kauze nájezdu housenek na Plzeň, račte si počíst na hlavní straně idnes! :O :O :O

    1. Jsem to hned vjeděla, že to je bota! (wasntme) JoVísci (h) jsou přeci přes ty blešky! (chuckle)
     (rofl) (rofl) (rofl)

  1. Ale JoVo není František 🙂 a že by JoVová běžela na zastávku, to mi taky moc nepřipadá.

   1. (chuckle) Hi, hi, hi. Nejsem František, ale Pepánek a Jovásková neběhá na zastávky. Navíc ti housenkové jsou na opačném konci města, než jsme zahnízděni my. Ááááááále nějaká ta potvora (bug) se sem přece jen nastěhovala a ožrala nám angrešt a kalinu. (headbang)

     1. nojo, Pražáci, ledva máme u nás v provincii aspoň kachnu baty, oni si poříděj hned tři a k tomu opravdový, jen samý luxusy shánějí!

       1. no, tak to jsou jasně instantní dehudrované kachny, které se drží radši od vody dál, případně jim stačí ta symbolická.

        1. Jo, a ty kachny, vyfocené v obecním zpravodaji, se nacházejí v uličce, která vede právě na bezejmenné náměstíčko s koňským napajedlem – dům v horní části fotky je na horní hranici náměstíčka nad fontánou.

       2. Mimochodem, bezejmené náměstí ohromně prokouklo, a voda i bronzoví koně tam jsou krásní. Ti koně se moclíbí dětem ana toho na chodníku děti docela často i sedají. A už jsem pod ním viděla i naaranžované „koňské koblihy“ (rofl)

        1. Jj, je to moc pěkné, absolutní pohodička za rohem od staveniště tunelu Blanka 8) . Michal Gabriel je jeden z mých velmi oblíbených autorů.

         1. Je to n á d h e r n é . Klobouk stranou za objevení – zjevení, pro mě! Jak to, že to širší veřejnost vůbec nezná…

          1. No, my širší veřejnost MG známe dobře, stejně jako všechny Tvrdohlavé, ze kterých některé dokonce platonicky milujeme. 😉 Ano, uhádli jste, je to Franta Skála, on je prostě nej, bez debaty. A Jarda Róna taky.

          2. Jo a děti všeho věku určitě milujou Petra Nikla, taky bezva kousek.
           BTW. Renato, na té výstavě jeho maminky a Petrově odpovědi na ni jste s děckama byli? Prý to bylo bezvadné.

          3. Teď nevím, co máš na mysli, ale snažíme se Tvrdohlavce nevynechávat. A máme i nějaké hmatové knížky (už jsou letitější). Jj, Nikl, Skála, Róna a spol. nikdy nezklamou (rofl)

          4. Renato, mám na mysli výstavu maminky PN v Uměleckoprůmyslovém muzeu „200 dm3 dechu“, trvá do 6.6. Na ni PN odpověděl výstavou „Dialog s maminkou“ v letohrádku Hvězda, ale to bylo jen do 30.5. Oboje muselo být moc fajn; o co šlo, to si určitě vygůglíš. Moc se omlouvám, že jsem Ti o tom nenapsala dřív, pořád jsem na to myslela. Ale teď už spím, dobrou.

     2. Jé kachny :O – zatím jsem na ně nenarazila, ale to bude tím, že když já jdu domů, ony už asi zahřadovaly někde ke spánku. |-)

  2. Důchodce Františku Vojáčku! My pracující i poctiví důchodci se tážeme: J a k t o , že vaše žena si běhá na tramvaj, nic nedbaje na skutečnost, že naše nová společnost na její úzdravu vynaložila tolik prostředků? A dokonce obalená housenkami – to již pamětníci milostivých z první republiky lapají po dechu. S t a k o v o u n e ! Žádní bourci se svým pavučinkovým hedvábím nám nebudou narušovat radostné budování šťastného zítřka pro všechny (ať chtějí či nikoliv). Dnešní nová žena ráno vyskočí nedočkavě z postele a oblékne si modráky. Vaše – ? Hluboce se oba zamyslete. A občanský výbor se za vámi zítra podívá a podá zprávu na příslušná místa. Čest!

   1. A on už není ani František… ďábelské pikle imprálistů ovšem nemají naději.

    1. No, co, co, co! Aspoň můžem bejt rádi, že nám je housenky nesežraly, no! 😀 😀 😀
     A co vy mladý máte co mluvit, s váma by se pan Alzheimer ani nebavil a se mnou je kamarád, héč!

     1. Se mnou že by se nebavil? Che!! Jo. Che Guevara, to byl člověk… člověk – ten moc nevydrží, depak. No výdrž – tak jabka vydrží nejdýl, jasně… A jasně už tu dneska máme, to zas jo, skoro slunečno. Po té vodě, co tu tři dny padala. Tak chtěl jsem vám říct, že padat umím, to sem se v sedmnácti v judu učil půl roku! O tym žádná. Jo, žádná… žádná už mě asi nechce. Jo mně každej říká: s váma je pane záábava! Vidíte? Jak mě oceňujou?

 8. Zvířetnické setkávání už je pojem. Poprvé to bylo takové… jednoduché? Nevím, bylo to prostě úplně spontánní (jo a samolepku se svým jménem mám ještě pořád nalepenou v kufru auta – nádherná připomínka!). Daňkovice i Losinka byly báječné tím, jak jsme všichni „korzovali“ kolem a sestavovali a zase rozpouštěli skupinky, které zaujatě debatovaly. Přiznávám, že v Losince jsem korzoval zcela cílevědomně – snažil jsem se popovídat si se všemi ale tak nějak ne úplně najednou, spíš tak jako separátně a sliboval jsem si, že hlavně s těmi, na které předtím nedošlo. No, na Blážu nedošlo o5. (wave)
  Tentokrát jsme nebyli a MOC mě to mrzí. Vítka ještě víc, je neuvěřitelné, jak se oba s Janičkou s celou tou obrovskou skupinou spojili (no, Janička hlavně s některými členy (chuckle) ).
  Díky za tohle zprostředkování, z vašich vyprávění a fotek mám skoro dojem, že jsme tam byl s vámi.
  Taky doufám, že příště mi to vyjde, sejdeme se s vámi všemi někde ne úplně daleko a hlavně že bude dost času na povídání a zábavu!

 9. Vavísku, krásně sepsáno a shrnuto – i pro ty, kdož nebyli (h)

  a klikla jsem si na ten první článek o Rudolticích (h) – je moc hezké moci si to takto připomenout… a začetla jsem se tam i do diskuse (h) a (blbůstka, trošku 😉 ) dostalo mě tam: „myslíš ty playšáky? Ty jsem koupila v malém krámku u nás, jejich výběr byla jedna z nejkrásnějších půlhodinek v mém životě, rozkládala jsem v chodbičce mezi regály, mluvila na ně, vyměňovala za lepší nalezené, pojmenovávala je po vás – no prostě úžasný zažitek! (inlove) (chuckle) :* (hug)

  1. Lásková (h) , já VÍM, že Ti dlužím odpovědi na víkendové dopisy, ale ještě jsem se jaksi nepochlapila. (blush) Budu se ale vynasnažitititititi se napravitititititi, abys nemusela na mě dělat tytytytyty! 🙂 (h) (dance)

   1. Vůbec netititťám a vim, jakou máš hoňku. Nech to až na náladu. Třebás na srpenec. Šak se furtevá vidíme tajdlenc…
    Klid. Brouku. (bug)

    Před chvílí jsem prošla volným krokem do kuchyně /dnes stávkuji, zlatý ROH – pro zaměstavatele, míním, tam se slovo stávka neznalo, chňá chňá/ a Bětule mne s hamižným výrazem oka následovala a ubrzdila skok na kuchyňský stůl, pokrytý poměrně čisťoučkým, jarně žlutým ubrusem, jen taktaktak. Ano, chápu, už týdny se pokouší shodit na zem misku s trávou, nejlépe tím bahnitým navrch, jenže opět to nestačilo. Chňá! Zatížila jsem to totiž. Chňá!!

    Tak se rozvalila vedle dvou banánů a dvou jablek a že chce podrbat pupík (Ano! Věřte, nevěřte, kdysi přebázlivá, věčně skrčená kočinda chce drbat pupík, rozvaluje se po celám stole, vrní na lesy a eště si vo to nahlas říká:“Mráá – drrrbeééj“!), tak jsem drbala a šeptala jí do ouška: „Pamatuješ Ty si vůbec, žes vyrostla v ňáký kůlně někde na Žižkově?“

    „Pamatujeme si my vůbec, že jsme také vyrůstali/y/ v kůlnách?“

    Hezká stopětka a viděla jsem spoustu fotek a nevím, jak lidi, ale psi se rozhodně dobře bavili a no a to je to hlavní…

 10. Krásné a výstižné shrnutí, od Vave to ani jinak nejde. Opravdu parádní víkend. Jen mě mrzí, že jsem spoustu událostí i lidí nějak nestihla, třeba Bára mi unikla. Tím, že jsem se věnovala rodině a hlavně Elišce, tak mi zase utekly jiné zážitky. Ale Eliška byla myslím veeelice spokojená, Borůvka snad její obdiv v pátek taky přežila 🙂 , já jsem se hlavně pocvičila ve výrobě kyblíčkových báboviček, do kterých malá s razancí a nadšením vždycky otiskla podrážku svých botiček (viz foto). Armádní tábor jsme sice neviděli, ale s účastníky jsme sdíleli cestu vlakem domů, byli unavení a milí a neustále probírali zážitky z bitev, takže někteří z nás byli informovaní. Říkám někteří, protože polovinu rodinky ten víkend poněkud unavil, dodám ještě důkaz na fotkách z neděle. Tedy pro mě bylo velkým zážitkem i nastupování do vagonu: nejnižší schůdek byl asi ve výši mého pasu, já na zádech krosnu, v ruce baťůžek a Arinku. No moc pěkné to bylo, ale s vypětím všech sil jsem dovnitř dostala jak Arinu, tak i sebe. Ještě jednou všem děkuji – pořadatelům a všem báječným účastníkům. Už se těším na příští rok…

  1. Borůvka obdiv přežila velice dobře, malé děti i jejich neobratné prstíky jí nikterak nevadí. Vadí jen malé děti na odrážedle, které do ní najíždějí- těm se širokým obloukem vyhýbá.
   Doksy byly báječné a musím říct, že mě nejvíc fascibnovalo to, jak byli všichni v dobrém rozmaru, nikdo neksichtil (ani puberťáci ne a to je co říct) a bylo to celé moc fajn. Kdybyste ukázali v nějakém zpravodajství ty volně korzující psy a hlavně ty mezi dětmi, určitě by tomu nikdo nevěřil, protože psi přece děti žerou. 😉

   1. Taky mě to fascinovalo – spousta psů a žádná rvačka, a děti se batolily a mezi nimi pobíhali psi a pohoda. Vlastně o jednom konfliktu vím – je to téměř zdokumentováno: Eliška se šunkou a plačící Eliška bez šunky, bohužel to, jak šunka mizí v Arinčině tlamičce jsem nezachytila :). Přidávám zbytek fotek, je to z naší vycházky k jezeru a pak tanečky Denise s Arinkou a pár nepovedených fotek Víly s bratrem, kteří naučili Elišku házet míčky na cíl (clap) . http://asteris.rajce.idnes.cz/Coursing_2010_-_nedele/

      1. Jak se tak na ty fotky dívám, ptám se, zda chudinka Eliška vůbec medvídka dostala do tlapek – se mi zdá, že ho zabavil táta (chuckle)

 11. Vave, je to krásně vyjádřený pocit k tomu všemu, co jste zažívali v Doksech. Jsem ráda, že se vše tak vydařilo (f) (sun) . Ze všeho nejvíc mě těší (pro nás všechny) ta poslední část Tvé dnešní Stopětky (cz) .
  Včerejší Brnění mohu komentovat viděné pouze očima člověka, který přišel pozdě. Některé mě milé Zvířetníky jsem minula úplně. (Baty, Emtesko, Epulko-jestli jsem na někoho zapoměla promiňte – moc mne mrzí, že jsme se minuly dočista, dočista 🙁 , ale věřím, že není všem dnům konec a setkáme se). Matyldu jsem doslova míjela, protože už pro ni přijížděl Mušketýr. Při vstupu do sálku jsem nevěřícně koukala na Jiného Honzu s jeho DLP. V ten den bylo velmi, velmi škaredé počasí, zvlášť u nich „na Severu“, takže patří jim můj obdiv, že se na Brnění vůbec zastavili. Bohužel než jsem se rozkoukala a přivítala s ostatními, už se museli zvedat k odchodu. Doufám, že je u nich doma vše v pořádku (h) . YZE a Pitrýskovi děkuji za dodání všech věcí, které pro mne měly. Po dlouhé době (vlastně od Losinky) jsem se zase osobně setkala s Dede a s Kazánkem. I když v neděli ráda slýchávám její hlas, musím uznat, že setkání s fyzickým originálem je mnohem lepší (f) . Laďka naše zabukistka – to je člověk, který dávno, dávno patří mezi nás. Má doma tři staré pejsky nalezenečky, už se strachuje o jejich životy. Sama je po operaci kloubu, ale PŘIŠLA a už je NAŠA. Yezi s námi vydržela hodně dlouho, ale s Laďkou odjížděly spolu neb jsou ze stejné části Brna. Ještě s jednou zabukistkou jsem se míjela, ale už mi vypadlo jméno z hlavy. Nu a náš nejmilejší host, Míla z Klokánie. Je to rozšafná, moudrá, charizmatická dáma a je mi ctí, že jsme se mohly poznat osobně. Po noční procházce s Dede a Kazanem po parku, jsem ji vezla do jejího současného bydlení u přátel a velmi, velmi krásně jsme si povídaly ještě dlouho v autě. Celý večer, i když jsem přišla pozdě byl pro mne jako nabíječka, setkání se všemi lidmi, kteří jsou mi blízcí svým mě podobným „vlněním“, které mi umožnil poznat internet. Fotky na Rajčeti jsou bohužel pouze čtyři, ty které jsem dělala v noci venku v parku bohužel nevyšly, Dede, na to můj Koďák nestačil a nebo jsem si jej pořádně nenastavila 🙁 . Adresa Rajčete je tady
  http://dig.rajce.idnes.cz/BRNENI/#

 12. Díky, Vavísku, je dobře to shrnout (h) .

  Jinak hlásím, že odpoledne odjíždím (do Brna) a budu bez připojení až do konce víkendu. Buďte tu hodný (nod)

 13. Pomalu začínám mít pocit, že jsem v Doksech byla, Vave krása! Boxíková s Danem a přidružený tým jsou manažerské supertalenty, stejně jako kalendářová parta. Už jsem to psala na Hady, takovíhle lidi kdyby to tady měli v ruce, tak je Švýcarsko proti nám Banánistán. Ale třeba jsme to těma volbama tímhle směrem trochu postrčili.

  1. Milá baty, sem se, s dovolením, lípnu (h) Mám úplně stejný pocit, lépe bych to nevyjádřila (rose1) (rose1) (rose1)

 14. U nás v Kladně přestalo před chvílí pršet, ale vody je tolik, že už se nevsakuje. Držím palce všem postižených povodněmi, nejnověji i v Čechách, aby to přežili co nejlépe s co nejmenšími škodami. Už se těším na fotky z Brnění, škoda, že to mám tak daleko, musíte být super.

 15. Vavisku to je parada 🙂 Uz tu po dohode s Blazou (pokracuju v jeji tradici) pomalu sama tvorim clanek, ktery pujde nejen k nam na Zviretnik, ale v upravene forme i do casopisu. A s dovolenim si od Tebe a tehle krasne (jak jinak) trojite stopetky vezmu misty inspiraci 😉 Bylo to bajecny, od ctvrtka do nedele, nakonec i ty pro me nejvic rizikove casti se ukazaly jako prima zazitek 🙂
  Zavidim (tentokrat ne pravidim, ale opravdu bohapuste zavidim!) vsem, kteri se podivali do pohadkoveho lesa a videli na vlastni oci tabor a bojovniky v naliceni a se vsi vystroji. Bohuzel jsem se tam nedostala a doted me to neskutecne sejri :S 😀 Diky moc za fotky!!!!
  Problemku a zadrhelu byly hromady, o vetsine Zviretnici ani nevedeli, nebo jen ti bezprostredne zainteresovani, a tak to ma byt (nod) Prasatko – no, hlavne souhra pitomych nahod a nehod, hodne pozde dodane maso, rozbity moturek u grilu, … Stane se. Ja jsem hlavne moc rada, ze se nikomu nic nestalo, drobotine, pejskum ani dospelym, jsem moc rada za opravdu bohaty sponzoring a za nadherne vysledky jak utulkove sbirky, tak Trpasliciho obchudku, za krasne sobotni pocasi, za bajecne ucastniky, za… toho je (rofl) no musim to sepsat.

  1. Jasně, milá Boxíková (inlove) , velký článek patří hlavní organizátorce (clap) . Nechtěla jsem ho v žádném případě suplovat, jen se podělit o celkové dojmy ze (sun) a (h) víkendu.

   Velký obdiv a dík Tobě i Danovi patří právě proto, že vím alespoň o části problémů a zádrhelů, které jsi musela za pochodu řešit.

   Opravdu nejdůležitější je celkový dojem z víkendu a že jsme si to bez ztráty kytičky (f) (y) všichni užili (nod) , jen mně někde vzadu v hlavě cinká smutně, že to bylo za cenu krajního vypětí a vyčerpání několika mně moc milých lidí. (h)

 16. Jo a k Brnění!
  Tak vám teda řeknu – kdo nebyl, může si rvát vlasy.
  Tak za prvé – Míla je super super super (a ta její čeština – báječná! – tady je zajímavé, že naši krajánci mluví moc hezky česky, jak Míla, tak Hana W. – žádný anglický přízvuk, žádné hledání slov). Ta zapadla jak kameň do vody.
  Za druhé – dorazil jiný Honza (a následně i jeho paní) – tentokrát byl on zástupcem mužského pokolení Zvířetníků a byl opravdu ozdobou (nod) .
  Za třetí – prijéchala Dede i s Kazanem – a jako by do sklepa vinárny dorazilo sluníčko – ale však víte, že (sun)
  Za čtvrté – dostavila se zabukistka Laďka – a tudíž doufám, že se zabukováním tímto skončila – a má tři pejsky!!! Tak očekávám, že budou i tři portréty.
  Za páté – přijela KáMa (K.M.) – nepřeháním, ale byla z nás nejelekantnější – a prííííííma.
  Dále zde bylo „zdravé jádro“ – já, Pitrýsek, Matylda, Emteska, později dorazila Alex, pak Yezi, Epulka (ale ta mazala se učiti) – tak jsme se tam všelisjak prolínali – jedni přicházeli, druzí odcházeli a bylo to poetické odpoledne (happy) . (Pořád mi tam někdo chybí – holky, prosím, doplňte)

  Co se fotek týče, fotila určitě Emteska a později Alex, taky Míla (ale fotky budou asi až se vrátí do Klokanska), tak doufám, že je dají v plen.

   1. No jasně – baty – bájná bytost se na chvilku zjevila (no, a zase jsme seděli každá na druhé straně stolu!). Já věděla, že někoho jsem zapoměla – ale ještě někdo tam byl, ale já hlava děravá, berlu mrazilku jsem nechal doma …

  1. Jsem opravdu moc ráda, že jsem se na Brnění mohla dostat, byla to taková souhra náhod, že to vyšlo zrovna na den, kdy jsem měla co na práci v okolí!!! Tak moc ráda jsem vás všechny viděla a poznala např. paní Mílu, jiného Honzu a jeho milou paní a ostatní, podrbala poprvé Kazánka, vy všichni ho znáte, znali jste i Daníka, já ne, překvapilo mne, jak je obrovský! A bylo mi s vámi všemi milo a krásně a vůbec se mi nechtělo odjet, příště to zařídím tak, abych mohla v Brně přespat. Jenže kamarádka z Brna je někde v Bratislavě na školení, do hotelu se mi moc nechtělo a dneska mám tady moc práce, takže by to nešlo. Tak příště! Cesta zpátky byla krutá! Několik nehod zkomplikovalo dálnici, takže jsem jela asi 4 hodiny. Pak přes celou Prahu……. nic moc! Ale stálo to za to! (h)

  2. Moc, moc, moc mě mrzí, že jsem nebyla, ale dnes odvelím Trhače k tatínkovi a zítra se letím dovolenkovat (sun) . Tak to byl poslední možný den na zabalení.
   Emteska vyvěsí fotky odpoledne, nebo až zítra, protože je dnes na služebce.
   Tak se tu zatím mějte hezky a nezlobte (chuckle) .

 17. Juj… přávidím… Přávidím Vám všem krásné setkání i tu atmosféru okolo (h) a jako správná zabukistka jen tiše prosím „ještě“!!! 😉

 18. Ale Vave – co mi to děláš?! Já se těšila, jak se budu tajně pochechtávat, a teď tu tajně utírám slzy! Bylo to krásné a nezapomenutelné a opravdu dojemné! Jak říkáš – zase jsem se míjela s lidmi, na které mám políčeno už pár let (ano ano, taky tam patříš (nod) ) a přitom jsem byla STÁLE ve společnosti báječných lidí.

  Strašně jsem se těšila na setkání v Doksech – a taky se trošku bála, jestli to opravdu bude tak úžasné, jako jsem si to pamatovala z minula. A víte co, jenom jsem vystoupila z auta a uviděla první zvířetníky (LenkuS, pak Zdenu b.p. a Louk) věděla jsem – jsem doma, u přátel a nic to nemůže pokazit. A taky že ne – dokonce i to čekání na prasátko bylo veselé a pospolité (chuckle) . Díky díky všem za kamarádství.

  P.s.: volby byly opravdu kouzelné – když do předsálí volební místnosti zavítal pár „domácích voličů“, byl z nás docela na haluzi – štrůdl bájných bytostí proložený lidičkama s puntíkatou červenou jmenovkou. Paní prohlásila „Tak to je poprvé, co čekám na volby ve frontě!“ No – a proto i ten výsledek dopadl jak dopadl (Andy hlásil megafonem první volební výsledky, které byly ještě radostnější 20 + 20 + 19 – a toto hlásání bylo odměněno obrovským potleskem po celém areálu).

  P.s.: a někdo tam nahoře nás má rád – po dobu, co jsme byli v Termitu, se počasí chovalo více než slušně (sun) (sun)

 19. Hola hej, milí brnící vrnící! (h) Budíííííčééééék! (music) Vstávat, hlásat, dělat fotky! (rofl)

  Dobré ránko a dobrý den všem! (h) (Praha (rain) + (rain) + (rain) )

  1. Víkendová akce na Mácháči očima prvoúčastníka: úžasná…
   Včerejší brnící Thálie… hodně nás a malého klokánka od Míly nedám 😀
   Jinak v Brně neprší…. ale (sun) taky není

 20. Ano, byl to velmi dramatický víkend po všech stránkách! Hlavně, že se vydařil. Dík za report! (sun)

 21. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Bylo to krásné setkání (inlove) Už zdaleka to není jen o prvním setkání psisek s igelitovým střapcem, ale i o šikovnosti, agilitění… Už zdaleka to není první nesmělé okukování neznámých lidí, ale akce velmi dobrých přátel, mezi které ale ti noví bez potíží „vklouznou“… Je to setkání mnohogenerační – úžasné byly čtyři generace „bab“ od Alči, ale i rodinné klany kolem Asteris či Hanči… A těch dětí… od mimíšů po puberťáky – a kupodivu spokojení a zaměstnaní vypadali všechny

  Prostě se vyvíjíme, rosteme, sílíme. Ale (sun) a 🙂 a (h) nás neopouští
  Dede i všichni ostatní – dík (inlove) A zabukisti, nebojte se nás. Někteří přijeli a myslím, že je nikdo nekousnul (rofl)

 22. Jo, byla to parádní časoprostorová shoda. Jsem ráda, že jsme tamtudy alespoň na chvilku prosákly a tiše záviděla těm déle se účastnícím. A pak bych časem měla pár praktických otázek o „lovu střapce“, Marcelu to uchvátilo, myšleno pro Bricata, to je její vlastní pes…

  1. Zvířetnický profík, mistr Krejg má na svých stránkách v hlavním menu „oddíl“ o coursingu (hned pod sekcí „novinky“) . Je tam spousta článků, ty nejstarší jsou asi ty, co tě budou zajímat.

   http://www.krejg.estranky.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN