KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (10) – Deratizace

3. 8. 2006 19.30
Ležím ve vrbině. Mám tu klid. Dobrá večeře potřebuje pořádně strávit. Jen mě rozčilují ty skřeky. Měl bych se jít podívat, co se děje. Holku asi někdo přepadl. Proč by jinak zpívala. Ví, že smí zpívat pouze v sebeobraně. Nebudu se vzrušovat. Zpěv zesílil. Ubrání se sama. Navíc z okruhu několika kilometrů zdrhne všechna lesní zvěř.

4. 8. 2006
V pokoji se objevily tašky. Holka řekla, že pojedeme na pár dní domů. Na to ať zapomene. Nikam nejedu.

5. 8. 2006
Jedeme domů. Jsem naštvanej. Jsem hrozně naštvanej. Jedeme domů, a na chalupě jsem zapomněl myš Evelínu. Holka odmítla se pro ni vrátit. Chtěl jsem vyskočit okýnkem. Holka ho zavřela a nazvala mě blbounem. Nejapným. Vsadim se, že nevěděla, jak moc umí blboun škrábat. Tak už to ví.

15.40
Jsme doma. Holky nosí tašky. Jdu do obýváku. Jásám!! Vidím myš Evelínu! Narostla jí křídla! Přiletěla za mnou. Muselo ji to vyčerpat. Leží na zemi. Běžím k ní. Jsem štastnej.

15.45
Jsem neštastnej. Nebyla to Evelína. Byl to netopejr.

15.50
Holka nabrala netopejra na lopatku. Vyhodila ho. Řekla, že sem musel vletět ventilačkou. Řekla, že jí začíná něco kousat. A že doufá, že netopejr neměl blechy.

15.58
Měl blechy. Měl hodně blech. Už je nemá. Máme je my.

16.02
Nemůžu psát, musím se drbat. Nemůžu psát, musím se drbat.

17.50
Nemůžu psát, musím se drbat. Svědí mne všechno. Nemůžu psát, musím se drbat. Nemůžu psát, musím se drbat.

18.00
Nemůžu psát, musím se drbat. Holka mne napatlala nějakým utrejchem. Ještě to k tomu všemu. Nemůžu psát, musim se drbat a mýt.

19.30
Hroch zjistil, že nejde najednou jíst a drbat se. Při drbání buď polyká granule celé, nebo mu padaji z tlamky. Točí se dokolečka a oslintané granule lítají po kuchyni. Já nemám na jídlo ani pomyšlení. Nemůžu psát ani jíst, musím se drbat. Holky se drbou taky. Nadávají netopejrovi výrazy, o kterých ani radši nechci vědět, co znamenají. Taky jsem na něj naštvanej. To si nemohl ty blechy oklepat, než sem vletěl?

20.00
Holka už potřetí luxuje a vytírá celý byt. Nesnášim to. Vlezl jsem si na sedačku, drbu se a honím blechy v kožichu. Občas hodím vyčítavý pohled na holku. Jsem to přece říkal, že máme zůstat na chalupě.

22.30
Nemůžu spát. Drbat už se nemusím, kombinace utrejchu a lovu v kožichu byla účinná. Ale spát se tu nedá. Holka se pořád drbe. Každou chvíli rozsvítí, vstane, maže se nějakým fujtajblem. Zrovna dneska, kdy jsem se rozhodl, že budu spát na jejích zádech.

00.45
Jak to myslí, že ta velká mourovatá blecha na zádech už jí taky rozčiluje??

Piškot Pišutka v.t.

Aktualizováno: 1.6.2010 — 16:31

206 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Lidi já asi padnu. Ale už mám hotovo a jdu spát. Gratuluji všem maturantům i čerstvým miminkům. Chichi, ty matura teprve čeká. Mně tenhle týden maturuje MLP, ale tak nějak na druhé straně barikády ;). Ovšem v pondělí odcházel nervní, jak kdyby měli zkoušet jeho. Ale je to poprvé co je u maturit a poprvé třída, kterou měl celou dobu od prváku, takže to vlastně je i jeho zkouška.
  Rysík se opravdu i doma chová k pejskům jinak, než před Doksama. Včera krmil svojí houskou jakéhosi (viditelně) nenažraného zlatého retrívra. Páneček pravil: „Klidně si ho pohlaď, ale dej si pozor na housku.“ Rysík si na housku pozor dal. Opatrně z ní ulamoval malé kousíčky a nabízel hafanovi, kterému neviděl snad ani přes kohoutek. Z obavy o psíkovo zdraví (fakt byl přežranej), sem to po pár soustech zatrhla a dítě odvlekla.
  Jinak nějak nestíhám, jak jinak, že? Navíc teď asi nebudu několik dní na netu, nebo jen chvilkama na skok. Jo a fotky máte všichni nádherný. Holt zvířátka a děti jsou fotogenický. No, oni Zvířetnící taky, krásně z těch fotek září ta pohoda a … Co to vlastně z těch Zvířetníků tak vyzařuje? To jejich dobré srdce?
  Dobrou noc

 2. Jakkel si hraje :^)
  hele, nemáš dělat fotky z Doks ? (chuckle)
  My už videjka do trubky nacpaly (chuckle) včera (~)

   1. Jěště na tom budu chvíli dělat, i když tu je už 1/4 na půlnoc a ráno zase brzy vstávám. Ale stejně to odtud neuploaduju, to musím až z domu.

 3. Tak jsem se teď dostal k dělání fotek z coursingu. Mám jich zatím asi 10 (n)
  Jsem od pondělí v jednom kole a v neděli jsem byl nějak unavený a večer jsem nic nedělal :S
  Od toho pondělka jsem na služební cestě. Teď už jsme na hotelu z večeře. WiFi tu je, ale jde docela pomalu, takže na nějaké velké uploady to není, i prohlížení rajčete je fotka asi za 3 minuty.
  Ale udělal jsem soutěž „Hádejte, kde Jakkel je!“ 😀
  Na http://share.kubela.cz/kdejejakkel budu postupně uploadovat fotky z místa mého pobytu a můžete si tipovat 😀

  A ještě 8+9 to je asi kolik? uvidíme, zkusím 19

    1. Hm. Takhle jsem si tu otázku neformátovala.
     Ale nakonec, vím kde není 😀 😀 😀 (party) (party) (party) (d) (d) (d)

     1. No, nevím, ale podle té náročně realizované komunikační sítě odhaduji směr severo – východ, až východ. Možná Litva, nebo Lotyšsko?

          1. Mě tam nějak podvědomě „ťukl“ ten chrám, je mi povědomý, uvidíme.
           Jinak moc a moc blahopřeju ke všem novým miminkům a všem čerstvým maturantům, jsou to nervy.

     1. Musíš udělat refresh (v MS Exploreru F5), už je jich tam 8 😛 jako číslo, co jsem spočítal (3+5)

    1. Šiškote! Jakkeli (inlove) , člověče nešťastná, kam ses to vrtl? 8-| Vždyť tam neumějí ani písmenka, místo nich malují jakousi murzilku, hrůza! (wasntme) Na Tvém místě bych odtud rychle prchla. (rofl)

    1. V Sofii. Všechno sedí, i ty lustry na drátech nad ulicema. A to internetové drátenictví je vážně bezva 🙂

     1. Kaa mne predbehla. Jsem se k tomu dopracovala vylucovaci metodou, jednak ctenim te azbuky – ukrajinsky to nebylo, uplne rusky taky ne. A pak ta zminka o horach – vyloucila jsem Jerevan kvuli odchylkam z ruske azbuky – aspon se mi zdalo, ze spelling cehosi byl krapet jinak, a uz jsem mazala do Bulharska. No a protoze tam bylo ministerstvo financi, tak jsem usoudila na hlavni mesto.

       1. Ten chrám se jmenuje svatého Alexandra Něvského, schválně jsem to tam nepsal a vynechal jsem fotky s Bulharskou vlajkou na budovách. A to byla skoro na každé druhé. alespoň v okolí Bulváru Vitoša (to je ta ulice s drátěnýma lustrama), kudy jsme šli včera z ČEZ na večeři a udělal jsem ty fotky 😀

        1. Opravdu ČEZ nebo někdo jiný? Můj muž u těch „jiných“ dělal a jezdil tam cca 5 let, dobře se při tom naučil bulharsky – mluvit i vařit.

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Přiběhne chlápek do hospody a začne vykřikovat: „Honem, honem, chlapi, pojďte všichni rychle sem. Znám perfektní vtip na policajty.“ V rohu se kdosi zvedne a osloví příchozího: „Kroťte se trochu, člověče, já jsem kupříkladu taky policista.“ Příchozí jen mávne rukou a odpoví: „Nevadí, vám to vysvětlím potom.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večer a pěkné brnění. ~o)

  1. (y) (rofl) (rofl) (rofl)
   Mávám do Plzně a zdravím Janičku! (h) Zachytila jsem zmínku o nějakém vyšetření – je všechno pořádku? Myslím na vás. (h)

   1. (wave) Všechno je v nejlepším nepořádku. V pátek další vyšetření a výsledky až koncem příštího týdne. (wave)

    1. Dobrá dobrá! Musíte se ale hodně snažit, aby bylo všechno v pořádku! 😉 (hug) (h)

  2. To řeknu v pátek synkovi, bude se mu to páčit; nastoupil tento týden do vyššího místa ve své organizaci na ČM vrchovině, takže bude zase dojíždět. Co nadělám. To je tak, dyž se někdo někde brzo osvědčí.

 5. Brnění je v plném proudu, Míla je báječná holka, zastoupen je jih, střed i sever Moravy + hlavní město a Britské ostrovy, atmosféra náramná, fotí se, tak dokumentace bude. Holt jsem neměla přes večerku, tak jsem už doma, ale stejně jsem si užila a dostali jsme ušatého plyšového klokana ke klíčům. Doufám, že si je nebude schovávat do vaku. Silně byl obdivován kalendář a Jakubovy verše. (pi) (^) (beer) (d) (dog) (cat)

  1. Já už jsem taky doma, moje záda už skoro chtěly domů, tak si mě rodina odvezla. Posezení a povídání báječné, Kazan sluníčkový, objevili se i noví zabukisti- bylo nás spousta a bylo to prima. Objevili se zástupci Anglie i Prahy, jiný Honza s MLP, který nemohl do Doks, lidi z úJJM, Brno mělo bohaté zastoupení- no prostě vydařené, vydařené! (y)

   1. A prima australská Míla dovezla plyšové klokaníky- všem jsem ho doma ukázala a vítězoslavně oznámila, že nepučím! 🙂

  2. Jůůů, jste to pojali nějak velkolepě! Tleskám vám (clap) a těším se na naše Pražení. (h)

 6. Pro Bedu – přidala jsem Ťuldu na Hady – coursing 2010, fotodokumentace. Mohla bys, prosím, přeházet všechny odkazy na alba do prvního příspěvku? Trochu se to v těch reakcích ztrácí.

  A pro Louk – to je nečestné a nesportovní, že jsme si musely Ťuldu vyšpiónit samostatně!

 7. OT: teď mě polilo horko – Louk, kde jsou tvoje fotky, doufám, že ještě nejsou smazané? Termití drápky bych potřebovala v plné velikosti!

   1. Borůvka brzy po ránu má moc hezké fotky- akorát že na všech má rozmazaný ocas- to je tak, když s ním někdo pořád mele… 🙂

   1. Konec paniky, už jsem si to taky našla a mám na mysli jinou fotku termitích drápků. Ty od Louk patří Boxíkové, ale existuje ještě jedna fotka, kde jsou čtvery puntíkaté drápky najednou. Myslím, že ji má veram a možná ještě někdo. A veram nemaže 🙂

    1. veram opravdu nemaže, ale má teď na triku trochu jiné záležitosti a tak sobota a neděle ještě pořád na rajčeti nejsou. Ale drápky jsou moc hezké a budou.

 8. Ahojik Zviretnici, jen prolitavam, dohanim resty za 3 dny dovolene (whew) (rofl)
  Koukam jak se tu na svatek deti urodilo, bezva bezva, poteru jen houst (y) (nod) Moc vsem gratuluju, at zdarne prospivaji a brzo se nechaji poznat 😉
  Hlasim, ze u nas se dneska maturovalo, synovecek to zvladl dobre (clap) z ucetnictvi a ekonomiky za 1, to je pro me sci-fi (chuckle)
  A jinak boxeri uz pomalu, pomaaaalicku prestavaji byt mrtvymi psi (rofl) V pondeli se zvedli jen k veceri, ale vcera uz ocmuchavali tasky (jeste jsme jaksi nevybalili obleceni).
  Utulkovou sbirku rozdelime s Luciskem, udelam soupis a poradim se s ni, hlavne u leku (a ze jich je) si netroufam delit to sama. A v Termitu uz na to nebyl ani cas a uz vubec ne energie (yawn) ..
  Diky moc vsem za prispevky, ze se vam Termitiste libilo (inlove) moc to hreje u srdicka. Danovi veskerou chvalu i ostatni vyridim (opravdu tam kmital jak foton (chuckle) chudak muj velkej ), mame se sebou svatou trpelivost navzajem, tak pak to jeho veleego nejak preziju (rofl)

  1. synoveček je moc šikovnej, gratuluju (y) , rovněž tobě a Danovi, že jste to s náma přežili (chuckle) . A pozdravuj pejsánky (h) .
   Píšu ti maila.

 9. Blizi sa 17-ta hodina/to je ako v Polednici/,hodne na Vas myslim,uzite si to vsetci a spomente si na mna.Som v praci,je to hrozne,vylial sa Hron,Nitra/mam,alebo mozno som mala garaz na brehu Nitry/evakuuju sa cele ulice,bola povolana armada……A predstavte si dnes este nevolali Romovia-a potom,ze neprisposobili obcania!vrecia s pieskom nenosia,ale neotravuju.Pu a ostatni mudri,by mohli napisat,preco vznikaju tieto povodne./ved aj volakedy prsavalo a nic…/

  1. Ach jo, Verenko, drzim tvemu okoli a vsem ostatnim zatopujicim se palce. (h) Doufam, ze garaz vydrzi.

  2. Držím palce všem, co mají vodu za barákem a moc doufám, že přestane pršet dřív, než vzniknou velký škody (y) (y) (y)

  3. verenko, povodně byly, jsou a budou – jen bylo dlouhé období bez povodní a tak se nepamatujeme. Já si maně vzpomínám, že co dítko jsem někdy tak v první polovině let 60-tých koukala v TV na povodně na Slovensku – a že to byla povodeň jako hrom!
   A my lidé k těm povodním přispíváme narovnáváním toků, orbou po svahu, kácením a v neposlední řadě i stavbou v záplavových oblastech. K letošním dešťům pak navíc prý velmi přispěl popílek z té islandské sopky.

  4. Ajajaj ! Držím palce Tobě, Verenko (inlove) , i všem ostatním ohroženým. (y) (h) (y)

 10. Brněsko hlásí konec deště, ale za to je zima a hmlisto (envy) . Doufám, že v Thalii bude tepleji!

 11. AD TI DVA NALEZENÍ LABRADOŘI- DÁM TEN VZKAZ PRO LAĎKU I SEM NAHORU, AŽ SE TU ZAS OBJEVÍ, MŮŽETE JÍ, PROSÍM , NASMĚROVAT AŤ SI TO PŘEČTE? DÍKUJU:

  LAĎKO MÁM TADY VZKAZ PRO PANA SVOBODU od slečny která to vyhodila na retrvívry v nouzi a zároveň do knihy nálezů a ztrát v záchytných kotcích v Bystřici pod Hostýnem – KOPÍRUJU:

  AŤ se, kdyžtak zkusí pán pozeptat u těch odchyt. kotců či policii, jestli by nešlo, tam ty nalezené psy umístit anebo poradit, kam je zavézt do útulku, když si je nemůže s sebou odvézt domu (a hl. s nimi jet tak daleko od místa ztráty)…..
  http://www.zachytnekotce-bph.estranky.cz/

  1. a ještě dotaz – nemůže pán zjistit zda hafani nemají TETOVÁNÍ NEBO ČIP?? Ten čip tam asi nepřipadá moc v úvahu, pokud není někde v dosahu vet, ale to tetování by chtělo zkouknout.

  2. Petro, šel Ti mejlík od Soni (je zabukistka, ale bydlíme na jedné ulici 🙂 , takže je naša!). Jedná se o fenu Argentinské dogy.

   1. už je to ve světě a hodila jsem prosbu na stránky argentiny v nouzi, zda to tam můžou umístit.

    letím

 12. Polabí hlásá vytrvalý (rain) A já si oblíkám nepromokavou bundu a pádím zásobit krb dlabancem. I granulky jsou v misce poslední a já jsem do soboty v Čudu (blush)

 13. Praha fest prší (rain) a já běžím na jednání.

  Všem vrnícím Brnícím přeju krásné odpoledne a večer. (h)

   1. Pamatuju na jeden Štědrý den, kdy bylo v poledne + 9 a v červnu následné léto bylo + 7. Nejlepší bylo, že v zimě chodili lidi v zimákách a pak v červnu jen ve svetrech 😛

  1. Střední Čechy totéž, přeji všem brnícím hezký večer. U nás bude taky, máme maturitu! Byl to docela nápor na nervy, včera večer jsme se vrátili z Paříže, byli jsme i s nejmladší dcerou kromě jiného i v Disneylandu, no prostě pohádka doslova i do písmene.

 14. Vážení, jak je s deštěm u vás? Můj táta hlásil ze Zlínska, že je to moc špatné, prý hasiči musí na silnicích signalizovat řidičům, aby zpomalili, protože silnice jsou částečně pod vodou. Mušketýr hlásil po cestě do Hodonína zaplavenou benzinku a z polí stékající proudy bahna a vody na silnicích, a taky úplně zatopená pole. ;(

  1. Liberec hlásí typické liberecké počasí – tj. jemný vytrvalý déšť (rain) . Ničemu neškodí, jen tráva (f) po něm roste jak divá. Ale je zima :O – normálně topíme – dneska teploměr nepřelezl 8 stupňů…

  2. Jeseníky hlásí přestávku v dešti, konkrétně u nás je všechno OK (muselo by pršet tak týden, aby se něco dělo).
   Myslím na Zlíňáky a spoustu příbuzných na Jihu (třeba Velička se odvážila zatopit hřbitov na Horňácku, kde máme spoustu příbuzných). Zase to prostě budou lokální tragedie… ;(
   Moc doufám, že podle předpovědi bezdešťový víkend hodně pomůže.

 15. Stello Svatavo a Viléme, tak vás vítám na světě, Xerxová, gratuluju! (h) (h) (h) (rose1) (rose1) (rose1)

  1. dík (inlove)
   s týnkou jsme si včera psali, její (*) je výrazně šikovnější mimíš, než náš kostliveček (chuckle)

  2. Jééé, Baty, ty jsi jako z Máje (inlove) Ještě Ti tam chybí cizozemská Magdalenka.

  1. Jo – a teď jsem si vzpoměla, tady jsou naše fotky z Doksů. Většinu fotil Jenda, ze Zvířetníků tam není skoro nikdo, zato na polovině fotek je Bezděz a na druhé Toya, ana běží coursing. Není to album dle mého gusta, ale prostě tak to letos vyšlo (chuckle)

 16. dobrého dne přeju. Jdu teprve číst. Kdybych se už nikdá neozvala, scípla jsem smíchy. Je mi jasný, že dneska to bude nebezpečný, jako vždy (rofl) (rofl) (rofl) . tak jdu na to 😀

  1. Měl blechy. Měl hodně blech. Už je nemá. Máme je my.

   Jak to myslí, že ta velká mourovatá blecha na zádech už jí taky rozčiluje??

   POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC
   (rofl)
   (rofl)
   (rofl)

   Ještě, že jsem prozíravě dala všechno pryč!!!!!

  1. Jo – tak jsem si přečetla o Bohouškovi a taky se zabrala do komentářů – to byly časy -www psal pohádky, Tojefuk dával rady a Zdena nebyla b.p., leč plnohodnotně bez psa, kdežto Li byla Lída Š. (dostala jsem se teprve na dvě stránky, zítra dočtu – teď se už pomalu chystám ku Brnu).

 17. Děkuji panu profesorovi za úžasné zážitky a tu práci nevíc, kterou mám s poprskaným monitorem. 😀

  Všem maminkám i miminkům přeji hlavně zdraví a štěstí! (h)

  A ostatním samozřejmě průběžně držím palce, aby se brzy uzdravili, dobře odmaturovali atd. (y)

 18. Už jsem to diskutoval na různých kočkařských webech, ale nedočkal jsem se jasné odpovědi.
  Před několika lety se mi podařilo zablešit byt (blíže to teď nebudu rozebírat) a nohy kolem kotníků jsem měl poseté blešími kousanci. Výrazně viditelné stopy tam vydržely několik týdnů, ale necítil jsem vůbec nic! Ani v okamžiku kousnutí blechou, ani později. Kdyby blechy nevyskakovaly z koberce, tak bych nic ani nevěděl. Proč se tedy napadené kočky usilovně drbou? Kočka to cítí a člověk ne? Nebo jenom cítí, že se jí v kožichu něco pohybuje? Vím, že existují různé druhy blech, což by mohlo být vysvětlení, ale přesto je mi to divné… Mimochodem, na manželku tehdy blechy vůbec nešly.

  1. Když jsem začínala chovat kočky – žijeme na vesnici, tudíž mají možnost kdeco chytit – tak se mi přihodilo to samé. Během dvou dnů jsme měli zablešené celé přízemí domu, byli jsme poštípaní všichni včetně batolete. To jsme zrovna měli jít na pravidelnou prohlídku, tak jsem to svedla na komáry a doktorka kupodivu nezapochybovala (taky jsme ji později vyměnili za jinou). Svědilo to šíleně a dalo mi to dost práce se těch potvor zbavit. Od té doby si to hlídám, abych tu celou anabázi nemusela podstupovat znovu. Bylo to o dost horší než vši, které děti taky už přinesli ze školy.
   Ještě pořád nevím, jak maturantka dopadla. Už pomalu nemůžu ani dýchat.

   1. Ldu – klid, hlavně klid. Řekni si, že i kdyby! kdyby se to dneska nějak zvrtlo, v září to určitě udělá. A neudělat na jaře maturitu, to opravdu není tragédie – i když se to ze začátku zdá.

    A stejnak si myslím, že to zvládla, děvucha jedna – jenom mamku napíná. (h)

    1. Drželi jsme palce výtečně! Maturitu máme doma 🙂 Sice s odřenýma ušima, ale počítá se. Uf!!!

     1. JUPÍÍÍÍ, další uklidněná matka a dušička v peří. No, na chvilku, než příjdou další starosti. Tak pořádnou oslavu. 🙂 (dance) (^) (d) (rose1) (music)

  2. Různí jedinci (cat) (dog) (hug) (toivo) přitahují různé potvory (bug) s různou intensitou. Např. na dědu jdou blechy opravdu strašlivě, na babi pro změnu klíšťata a komáři, na mě sice jdou komáři, ale ne klíšťata. Podobně je to se zvířaty. Proč to nesvědilo zcela přesně nevím, ale může jít o malou citlivost pokožky nebo o složení slin (a reakci těla na ně).

 19. Achjo, pane Profesore! To byla lapálie. I při čtení jsem se nesoustředila a drbala a drbala. Podobnou bleší invazi jsem si pořídila do kanceláře, když jsem dávala do pořádku jednu fabrickou čičinu před kastrací. Když jsem zjistila, že jí z ofiny juká jedna bleška tulačka, tak nastoupil spot. Do druhého dne byly sice nájemnice na chitinu, ale všechny popadaly z Baronky do mé klábosnice a na pracovní stůl. Pak jsem teprve pochopila, že ta v ofině byla průzkumnice a armáda se maskovala v houští černého kožichu. (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) (bug) UUUUFFF

 20. Jéééjeje maturity – bych to brala zpět i s těmi nerváky, anžto by nám bylo sladkých – náct …
  Mi přišlo na um, maturita ruského jazyka, a prý – hlavní ulice Leningradu ?
  Ech, já neznaju, ja tam nebyla (headbang)

  vééén ..

  1. 😀 Jj, Spolužák byl dotázán, jak se řekne pomeranč? „Pomiranč“ Co??? „Adin pomiranč“ 😀

    1. Chich – milovaný švagr hovořil o zdravotnictví – a eti, što zabaléli, jéchali v balnícu sanítkoj – no a taky prošel (chuckle) .

     1. můj spolužák na dotaz o jeho rodině, se nebýval erozhovořil, konsternovaně jsem z potítka zírala, že za ty 4 roky, až teď zjišťuji,že kromě bratra,matky a otce..má dvě sestry, 3 tety a strýce, oživil oba dědečky i s babičkami..a jeho věta o prarodičích zněla: Kagda byli molodyje, byl odin děduška partizan a babuška rabotala v Prage na barikadě. No mohli jste se divit,že jsem se místo přípravy dusila smíchem?

      1. a ještě si z toho jeho povídání pamatuju: My bydlájem v panělake i mama na balkoně vyraščivajet…a vyjmenoval asi 10 druhů ovoce a zeleniny…(mimo jiné-na balkoně měli i jabloň)

      1. Spolužák z jiné třídy pravil: „Ja živěju“… Konsternovaná komise se otázala: „Ty živěješ?“ Chlapec odpověděl „Áno“. A neprošel.

       1. Baby adný, vy stě všécky dňéska užásnyje!! Sja aní nědivjéju čtó ón něprošól, nět díva…

  2. To sice neni z maturity, ale z ustnich prijimacek na prava z kraje 70. let. Na otazku, co je chozrascot, odpovedel pravni adept po kratkem zamysleni, ze to byl blizky spolupracovnik V. I. Lenina. Vetsina komise nebyla jeste uplne znormalizovana a adept ziskal hned znacne sympatie za pohotove mysleni a byl prijat.

   1. Ze zkoušek z zkraje sedmdesátých let pochází i tahle příhoda, nevím, jestli pravdivá, ale hezká. Možná ji znáte. Student nebyl schopen jediné souvislé věty v ruštině, ba ani snad slova. Zkoušející byl velmi nakloněn mu zkoušku dát (byla to ještě doba obecné nechuti k ruštině), takže ho požádal, aby přečetl větu na plakátě, který mu visel za zády. Hoch po krátkém zamyšlení četl: „Mupi mup“. (Neboli miru mir, neboli světu mír).
    A už letím, musím pryč.

 21. PROSÍÍÍM POZOR!!!! Už to asi zase začíná jako před lety…. Na RUSAVĚ se našli 2 černí dospělí, ale mladší labradoři – kluk a holka, evidentně z jedné domácnosti a bez známek strádání, ale taky bez obojku a známky. Pan Svoboda, tel. 603 238 776, který je našel a zůstal s nimi kvůli tomu na chaloupce od svých příbuzných, kde měl být jen na víkend, prosí, zda by mohli dobří lidé pomoci a hlavně na severní Moravě rozšířit co nejrychleji tuto informaci vč. čísla jeho mobilu, protože si myslí, že pejsci se ztratili při záplavách v min. dnech…. Moc prosím za něho i pejsky, zda vy, co jste na severní Moravě, byste mohli tuto informaci dát dál!!! Problém je i v tom, že p. Svoboda má v Brně jen malou garsonku a v ní už svého pejska, takže labradoří páreček se tam fakt nevejde. A k našim třem hafušákům do třípokojáče na sídlišti v Brně bohužel taky ne…. 🙁 Díky moc všem, kdo budou ochotni pomoci!!!

   1. LAĎKO MÁM TADY VZKAZ PRO PANA SVOBODU od slečny která to vyhodila na retrvívry v nouzi a zároveň do knihy nálezů a ztrát v záchytných kotcích v Bystřici pod Hostýnem – KOPÍRUJU:

    AŤ se, kdyžtak zkusí pán pozeptat u těch odchyt. kotců či policii, jestli by nešlo, tam ty nalezené psy umístit anebo poradit, kam je zavézt do útulku, když si je nemůže s sebou odvézt domu (a hl. s nimi jet tak daleko od místa ztráty)…..
    http://www.zachytnekotce-bph.estranky.cz/

 22. dovolím si jemně rýpnout: Odblešení je správně dezisekce, deratizace je likvidace hlodavců. Ale jinak super čtení.

    1. No není, ale je to okřídlená myš 😀 takže skorohlodavec. Já bych do toho tu taxonomii netahala. 😉

  1. Jj, vím, že odhmyzení je dezinsekce. Ale původně holt Profesor nazval tento spis Deratizace a tak už to zůstalo . Není sice konzervativní kocour, má rád změny , ale pokud jde o názvy spisů, raději ho neprovokuji zbytečnými připomínkami . 🙂

 23. Skvělý článek, krásně se to čte. Už jsem to jednou četla na Modrém kocouřovi, ale ráda si to přečtu znovu. Smečka je to úžasná. Potěší, že se najdou i jiní kočičí blázni, jako jsem já. Prosím držte palce, dcera teď dopoledne maturuje, jsem z toho celá pryč, ani nedokážu napsat souvislou větu.

  1. Soucítím a palce držím :-). Jen to psaní mi jde trochu pomalu a kostrbatě, neb mám k ruce přišpendlené, na rozdíl od článku, bílo-mourovaté klíště… A to si potrpí ma nerušené pohodlí ;-)!

  2. Holky, díky za podporu, ale je to těžké. Včera od nich ze třídy vyhodili tři holky, které ale nepatřily mezi ty nejhorší. To naše dítě taky není za hvězdu, dodělává si školu (zdrávku) po dvouletém přerušení, kdy jsme měly těžkou pubertu, a už toho máme tak akurát dost. Všichni. Až budu něco vědět, tak se znovu připojím.

   1. Držím! Vím, jak je to z pohledu rodičů těžké. Ale zkus dcerce věřit a ona zabojuje (h)

   2. Ldu (inlove) , když maturoval syn, vyhodili od zkoušky z češtiny jeho spolužáka, u kterého jsem čekala naprosto hladké projití. Málem nás to složilo, ale druhý den bylo vše jinak a syn udělal maturitu nečekaně dobře.
    Tak musíš věřit, že to dopadne dobře. Já věřím. (h)

   3. Já vím, není to lehké, ale ty musíš být pořádně rozkročená, abys zvládla její úspěch i případný neúspěch. Hale zkouška je slovo od „zkusiti“, tak buď nachystaná na opravný „termit“ a o to víc se budeš radovat, když to udělá už teď. 🙂 Myslím na ni. (sun)

    1. Já vím, věřím jí víc než ona sama sobě. Zatím ještě nic nevím, nechci jí volat, abych nerušila, je samozřejmě bez kreditu, jak jinak… Ale má školu kousek od mé práce, tak se snad brzo zastaví.

 24. Ahoj, zdravím pana profesora, ale s hanbou přiznávám, že jsem ještě nečetla.
  O.T. upozornění – tentokrát bude vyúčtování se zpožděním – je to ehm, poněkud složitější (whew)

   1. Copak děláš, ale děláš a zůstáváš při duševním zdraví. (inlove) (ninja)

  1. Dede má pravdu, nic nehoří, Zuzanko. (inlove)
   Tentokrát se toho smotalo dohromady opravdu hodně, obdivuju Tě, že se tím prokousáváš a nezblázníš se. (wasntme) (chuckle) (clap) (bow) (h)

 25. Nás blechy postihly jen jednou a to v bezpsí době, kdy jsem si je přinesla od sousedů. Těm jsem krmila během dovolené kocoura, který jim za trest, že ho nechali doma, stihl totálně zablešit byt (kdysi jsem o tom psala článek- Jak jsme hlídali Čerta). Děkuji, stačilo. Spoty hlídám jako ostříž. Naštěstí nejdřív přestanou fungovat na klíšťata a to se pak snadno pozná, kdy je čas na další…

 26. OT blahopřání – teprve teď jsem se dočetla o včerejší úrodě miminek, takže maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům gratuluju a mimča s tak krásným datem narození vítám u nás na světě. Ať se jim tady líbí a ať se jim vždycky všechno podaří. (rose1) (h)

  1. (f) (f) (f) Přeji hodně štěstíčka všem včera narozeným miminkům. Maminkám a tatínkům hodně radosti a málo starostí. A babičkám a dědečkům potěšení a rozmazlování. (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Připojuji se, stačila jsem jen popřát „bábě“ Xerxové a jejich malému. Tak se zpožděním i ostatním

  3. S dovolením se přilípnu (f) (f) (f) , hurá všem mimíškům, maminkám a tatínkům. (sun)

   1. Brýden 8)
    Dodatečně blahopřeji všem šťastným rodičům a dědečkům a babičkám, včerejšímu nájezdu mimísků přeji ať krásně a ve zdraví rostou1 (h) (h) (h) (rose1) (rose1)

 27. Drb drb drby drb…. (rofl) 😀 Mrchy blechy…. (punch) Drb drb drb…. 😀 😀 😀 (rofl) (rofl) (rofl) (bat) s (bug) (bug) (bug)
  Zatím se nám to stalo jen jednou. A šlo o 3 jedince. Ti byli zlikvidování ručně a stručně, k chemickému způsobu nebylo nutno přistoupit. A to je něco, čeho se bojím. Takže používáme protibleší prevenci. A už to zase budeme muset obnovit.

 28. OT – UPOZORNĚNÍ
  Dnes 2.6.2010 cca v 17.00 Brno, Thalia (Rooseveltova ul.) – BRNĚNÍ S KLOKANEM – nezapomeňte a dostavte se v hojném počtu, pokecáme (talk) , popijeme (d) , pojíme (pi) a bude nám dobře (dance) !

  Prosím – nehleďte na nepřízeň počasí a dostavte se v hojném počtu. Moc se na všecky těším!!!

  1. Yveto, do večera to snad má přestat, mýním ten liják. Myslím na lidi na severu Moravy, Zlínska. Jestli tam prší tak, jak u nás na brněnsku, už celou noc …… ;( .

   1. Ty myslíš, že přestane (rain) ? Optimisto (nod) ! No – tak zatím to nevypadá. Spíš začínám mít pocit, že bych se měla poohlédnout dobrém cedrovém dřevě a teslicí si vysoustružit dobrou bárku, jak ji měl onehdy ten fousatej chlápek – Noe!

    (music) … Já mám kocábku náram náram náram, já mám kocábku náram náramnou … (music)

  2. Konečně mohu nahlas říct – ano, přijedeme brnit i s Kazanem 🙂 Teď aby mi jely mi vlaky – znám své neblahé schopnosti věci zakřiknout… tak pst! 😡

   1. Juch juch juch – kouzelník tedy opravdu přijde – teda kouzelnice! Se těším velice velmi.

   2. DEDE MŮŽEŠ JET SE MNOU!!!!!!!!!!!!!!! Vyjíždím asi ve 14.00, jsem domluvená s Matyldou, že převezmu nějaké věci od ní a stavím se na Brnění a večer se budu zase vracet zpátky! Kazan se mi do auta vejde. Zavolej mi!

    1. Milá KM, jedu z Doubravice, takže jinudy – ale jinak děkuju! 🙂 V Brně s Kazanem přespíme, náš chlupatý cestovatel si půjde ještě označkovat Špilberk 😀

     1. Aha, to jsem netušila! Nicméně já se tímto ohlašuji, že se na skok mezi Vás zajedu podívat!!! Bude to pro mne nealkoholický večírek, ale moc se na Vás všechny těším! (wave)

   3. Dede, konečně po kolika letech? A tentokrát to bude podobné jako v Anglii (rain) , žádné vedro a sucho jak to obyčejně bývá.

   4. Hopsa hejsa hopsasa (pes je vzácná okrasa), to je bezva, že přijde i kouzelnice s asistentem 😀

 29. Krásne dobré ráno!
  Piškotek, že ty si doma niekoho potreboval, tak si si obstaral blchy?
  A prší a prší. Slovensko vytápa a vytápa. Dokedy ešte, Catilina? :^) (rain)

 30. Jé pane profesore, ono stačí, když kocour přijede z letního bytu na návštěvu do bytu a potom zase odjede. Když mezitím maminka nezaznamená, že spot už měl být dávno znova nastříkán, pak se v bytě dějí věci….. brrrrrrrrr …… Vyzkoušeno na vlastní kůži vloni (sweat)

 31. Pane profesore, věřím, že blechy jsou velmi nepříjemné a přeji, aby se už nikdy neopakovaly. Nedávno jsem si na vás vzpomněla, když jsme s holčičkami trénovaly přivolání šunkou (úspěšnost 200 %, ale chytání – kromě Kiminy – jen 50 %).

  OT – Všem, kteří drží tlapky, děkuji. Babi si tam chtějí nechat až do konce týdne, včera se jim nepovedlo napíchnout jí míchu, takže dneska bude repete. Navíc jsou holčičky nespokojené z nekompletní smečky a zlobí.

  1. O jéé – jestli jí dělají lumbálku, tak bych s koncem týdne nepočítala. Jenda se z ní zhroutil na pět dnů (leč následní pídr konstatovala, že je na ni alergický) – neschopen pohybu, jídla, s třeštící bolestí hlavy.

   Nicméně držím palečky, aby bylo jenom lépe a lépe, až bude nakonec nejlépe (y) (h) (y) (h)

 32. Brrrr. Taky se drbu! Kocourek naštěstí zatím nic podobného nepřinesl, taky nemá odkud, když je pořád jen doma, to bych blešky musela domů dopravit já! (chuckle)

 33. Pane profesore, Vaše líčení je silně sugestivní. Nejen že se drbu, ale taky myslím na to, že jsme prováděli prevenci už asi před třemi měsíci a asi bychom měli znovu, abychom s těma našima blbounama neskončily jako Vy s tím netopýrem

 34. (bat) (bug) 😀 (y) 😀 (clap) (h) tak si ty obrázky milý profesore Piškote přeberte…. :* (inlove)

 35. Hele Piškote, nechci tě strašit – ale za 14 dní se vylíhnou další ….
  Ono to bude už asi vypadat jak obsese, ale v koberci ty vajíčka zlikviduje fakt jen parní čistič. Takže vyřiď holce, že když bude potřebovat, tak půjčím. (Ale doporučuji koupi vlastního – nejen kvůli blechám) 😉

  1. s ohledem na datum v deníčku páně profesora je to událost dávno minulá… Takže nějakou tu metodu najít museli, když je blechy nesežraly (wave)

  2. Rputinko, díky za starost , ale naštěstí už jsou ty zápisky dobou minulou . Tenkrát se mi povedlo tu provést tak zuřivou dezinsekci, dezinfekci a vůbec totální protibleší ofenzivu, že už se neobjevila ani jediná a myslím, že z bytu zdrhly i ty hodné užitečné bakterie… bylo to tu téměř sterilní. 🙂

 36. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pane profesore, zablešená domácnost musí být hrůza (wasntme) – upřímnou soustrast… Nám se to naštěstí zatím nepodařilo, výjimečně (tak jednu za tři roky) blešku v dozím kožichu dokážu najít a zlikvidovat. Ale žádná nás ještě miliony miminek neobdařila. Nemusím mít všechno (wait)

  Dík všem za včerejší přání k narození Viléma (a vlastně i sestřenky Magdalenky) (inlove)

  1. Nojo, v krátkých chlupech blechu uvidíš. V dlouhých a černých nemám šanci (občas přehlídnu i klíště a to pak odpadne – brrr). Na dalmatinech jsem blešky likvidovala na první kouknutí a přesto jednou vyhrály. To když se nám usadil ježek pod verandou a psi ho chodili pravidelně kontrolovat. Část blech se přestěhovala na psy a bylo rodeo. To se nedalo pochytat, nastalo opakované koupání (které oni veelmi neradi), protože odblešovače za sucha moc nebyly. Prostě paráda.
   Nojo, budu muset obnovit nástřik. U vodních psů vydrží maximálně 2 týdny a my už ho máme měsíc.

 37. No to je tedy pěkný nadělení, doufám, že Vás, pane profesore, blechy nesežraly a že bude brzy zase další povídání.

  Opravdu musím říct, že upřímně soucítím. Podařilo se mi jednou si donýst blechu(y) z práce a bohatě mi to stačilo.

 38. Áchich, milý a drahý pane profesore Piškotku (h) , tak jsem se těšila, jak s tebou prožiju zase nějaké úžasné dobrodružství (chuckle) – a místo toho s tebou tady sdílím tvé utrpení a drbu se a drbu. (wasntme) (chuckle) 🙂

  Hihi, ale ani to úděsné netopýrské strádání nic neubralo na kouzelnosti Tvého vyprávění. (y) (chuckle) ….. Vlastně … vlastně ubralo! Je dneska děsně krátké – že by ho blechy kus zožraly? :O

  Přeju všem krásný den! (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN