PORTRÉT: Prachovka

Už mi byl rok a jsem dost slavná, ale žádné ódy jsem se dosud nedočkala. Taková nekázeň! Škandál! Služebnictvo je líné. Měla bych jim říct, že je vyměním. Ale snaží se… Tak dobrá, ještě si je nechám a tu ódu si napíšu sama.

Jmenuji se: Prachovka, ale jako správná aristokratka mám jmen víc. Jsem totiž hraběnka Prachová z Tržku a na Osíku. Služebnictvo mám nevychované až oprsklé a tudíž se ke mně chovají veeelmi neuctivě a říkají mi Prachovko, Prašivko, Prašule, Princezno, Micino, Blběmotáš, Nelezmidotalířebréco, Nechtukostmrcho, Bestiezlodějská a podobně. Je to škandál, asi se budu muset obrátit na Ligu pro ochranu práv koček. Nemáte na ně někdo kontakt?
Sama jsi oprsklá! No je totok možné? Takhle drzá kočka! A navíc krade. Hlavně maso a smetanu.

 

Jsem: jsem úžasná…
No dobře, moje maminka je ruská modrá carevna Lísa a tatínek jistě nějaký chrabrý kocour, rytíř bez bázně a hany. A já jsem polodlouhosrstá a modrá. S jantarovýma očima.

Ruská modrá carevna se zálibou v tulácích a čeledínech. Je to číča namyšlená. Asi má na co, cizí a koček znalí ji odhadují na modrou sibiřskou šampionku.

 

Narodila jsem se: 14. 4. 2009

 

K žrádlu dostávám: Granule, konzervy a maso. Masa málo. Přitom se pečlivě starám o přísun čerstvé zvěřiny do kuchyně. Přinesu myš. Pěknou, vypasenou. A co myslíte…? Oni ji pohodí a nasypou mi granule. Ulovím ptáka. Nejenže mi ho neoškubou a neupraví, dokonce se nestydí to nevybíravě komentovat. Drzost služebnictva nezná mezí. Odbývají mne granulemi. Asi je vyměním!

A co bys chtěla, brůno zpovykaná? Kaviár? Holoubátka? Bažanty? Nadívané labutí krky?
No no… Kdybys mi raději nachystala maso. Syrové maso. A rybu od dědečka. A tlusté od šunky. A kyselou smetanu. A na závěr sýr. Já chci sejrááááá.
Mlsná potvora jsi! Kvůli mletému hovězímu a tučnému sýru jsi dokonce ochotná se tvářit jako milá kočenka. Hotový plyšáček.

Oblíbená činnost (hračka, hra): oblíbená hračka jsou Kuchařčiny ušnice (tak tomu, myslím, říká). Houpe se to a blejská se to a kuchařka tak krásně vříská, když jí tu ušnici ulovím. Že prý to tahá. Ať nevříská a drží, když si chce hraběnka Prachová hrát.
Ráda spinkám. Na měkkém. Na nastlaných peřinách v pokoji pro hosty je klid. Spokojím se i s postelí kuchařky a dveřníka. Ale dveřník se děsně mele a chrápe.

Miluji výšky. Dveřník s … s … co on ten mladej vlastně dělá? Proč já ho vůbec zaměstnávám? Zásluhy nevelké. Občas mi servíruje jídlo, že by Kuchtík? Takže Dveřník s Kuchtíkem mi vyrobili můj osobní trůn. Má dvě patra a v horním jsem vyšší než dveřník i kuchtík a mám přehled o celé domácnosti.
Na trůn se důstojně usedá. Ty na něj naskakuješ s rozběhem. Prostě hrábinka!

Já a moji lidičkové žijeme: Mé sídlo je domek na vsi nedaleko Litomyšle
A nejzajímavější na mně je: Já jsem zajímavá celá.

No ano, tohle je snad ta nejrozmazlenější a nejoprsklejší kočka, co jsem viděla. Je naprosto pevně přesvědčena, že je ředitelka zeměkoule a vládkyně vesmíru a my všichni máme jediné poslání – sloužit jí.

Umí být neuvěřitelně sladká a přítulná. Ale jen když chce. Vyleze na klín, přede, až se třesou okna, a ducá hlavičkou, otírá se, pacinkami jemně masíruje… Ale taky se umí pěkně ohnat. A nemaže se s tím, drápy nedrápy.

Aktuální poznámka: Je to potvora nedůtklivá. Málem jsem dnes šla do práce bez kalhotek. Vylezu ze sprchy, v županu dojdu ke skříni, že si vydrápnu kaťata a skříň přede. Sehnu se a… v košíku s kalhotkama leží Prašule a podřimuje. Jen zdánlivě. Zkusila jsem si zpod ní nějaké veeelmi opatrně a jemně vytáhnout a chytla jsem takovou. A přesně mířenou… Ještěže se to dá svést na růže.

Jak jsme se našli: Narodila jsem se na maminčině sídle. Konečně první šedé kotě šedé maminky. Nevěřili vlastním očím a chlubili se, kudy chodili. I kuchařka se přijela podívat a zatoužila mi položit k nohám svůj život. Vypadala příjemně, muchlila zodpovědně. Svolila jsem. Zatím není mnoho důvodů ke stížnostem, jen toho masa by mohlo být víc.

Kdybych tušila, co se vyklube z toho sladkého chomáčku, hedvábného chmýříčka, hoooodně bych se rozmýšlela.  

Čím se můžu pochlubit: Není třeba, abych se chlubila. Na mne se každý jen podívá a už vidí, s kým má tu čest. Jsem báječná, nádherná, prudce inteligentní, šikovná. Kocour Prcek se mi zdvořile dvoří, ale obvykle mi jde z cesty. Na mé argumenty obvykle nemá odpověď. Bodejť by měl, když ho místo pozdravu cvičně profackuješ?!  Co povidáš?! Mé chování je vybrané. Pan Špaček by se divil. Špaček? Kde je špaček?! Ten by se nedivil. Se špačkem bych udělala krátký proces. Jsem totiž skvělá sportovkyně a nepřekonatelná lovkyně. A velká chlubilka…

A umím létat. Tuhle si vykračuju po hraně galerie a shora kontroluji cvrkot. Zdá se, že vše běží, jak má. Dveřník venku seká trávník, Kuchtík dosekává… Copak dělá Kuchařka? Jistě mi chystá nadívané labutí krky k večeři. Nechystá! Sedí na gauči s nohama nahoře a něco šmudlí. Jídlo to není. Co to znamená?! Taková nekázeň! Škandál! Nakloním se víc, abych jí vyčinila… a letím…. Báječný pocit.

Jo, to byl šok. Šmajdá si takhle po okraji galerie a čumí, co kde lítá. Povídám jí „zalez, uklouzneš a poletíš“. Jako bych slyšela to uražené tssss a viděla ohrnutý pysk. A pak měla překročit roh. Nedokročila a upadla jí pr… Jenže na plovoucí podlaze to klouže a už letěla. Není pravda, že kočka vždycky dopadne na všechny čtyři. Naštěstí pod galerií je gauč. Namyšlená Micina dopadla naznak na gauč, odrazila se jak na trampolíně a dopadla na zem vedle gauče. Už na všechny čtyři. Pohodila hlavou, rozhlédla se a volným krokem nakráčela na Bářin pelech, kde si začala důležitě rovnat účes.

 

Taková je naše modrá rozmazlená pusinka. Oprsklá a zpovykaná, ale okouzlující a milá. Sice dělá dámu a princeznu, ale pořád blbne jako koťátko a když se jí zachce muchlení, tak není větší přítulky.

Moje smečka: Bubáci a Bára a Prcek

Aktualizováno: 23.5.2010 — 21:25

211 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Uf, uf, nestíhám, nestačím, ale – popřát všem Janám, Janinkám a Janičkám ještě stihnu – takže, milé Jany, vše nej nej k vašemu svátku.

  (f) (f) (f) (f) (f)

 2. Chjó,ta ubohá vymazlená kočička, (cat) takové pomluvy,že si jako vochočila rodinku, tak to určo néééé, je to jen pouhé nepochopení kočičích oprávněných potřeb, tak koukejte makat a čtěte v očích planoucích, šááák vy dobře víte co má modrá carevna ráda. (rofl) Masíčko a smetánku (^) , no to je přeci samozřejmost a pěkně mazluškat kočííííí, tak, tak, co jste chtěli to máte (cat) .
  Kráásná Prrrrachovka,krrrrásná, grrr, grrr. (h) (cat)
  Taky přeji dodatečně všem Janám, vše nej, nej, nej. Teď jsem přišla z hospy neb na dědině je to povinnost, abych nebyla za fouňu, taky byla děsná bouřka a nebraly kanály, tak po třech rumech jsme to pořešili.
  Už mám té vody plný všechno,milý pánebóže, pošli slůňo, přijdi už (sun) .
  Všem brou, brou a suché zahřáté pelíšky. (sun) (sun) (sun)

 3. Moooc se omlouvam, jsem dnes v nejake mlze – mezi dutinama, pruduskama a dopisovanim pracovniho dilka…. Takze jsem zapomnela poprat vsem Janam, kterych tu mame moc a mame je rady, ze ano? Vsechno nejlepsi! (sun) (^) (rose1) (rose1) (rose1)

 4. A teď mě napadlo, že JanaBa a JanaBu jsou také Jany! 8-| (blush)
  Sypu si něco na hlavu a dodatečně taky blahopřeju. (h) (f) (sun)

 5. Právě se nám tu prohnala za dnešek druhá bouřka s krupobitím. Při té druhé jsem byla zrovna v karate a trošku nám to vytopilo holčičí šatnu, ulice byla pod vodou, a tak jsem počkala, až to aspoň trochu přejde- sice jsem šla domů v mírném dešti, ale měla jsem celou ulici sama pro sebe, široko daleko ani jeden nepřizpůsobivý….

  1. My jsme šly s Vílou v bouřce z plavání. Já pod deštníkem a Víla tančila po chodníku a pozpěvovala si „mněěě to nevadííí, já jseeem stejně mokrááá“ (rofl)

   1. Jo… holky v tomhle věku se občas náhle vyloupnou do své vílí podstaty! Je to vellmi přechodná, převzácná fáze. Nutno si jí užít –

 6. Prachovko, tebe pohladit musí být ohromně přííííjemnééé! – Samo že bych si netroufla obtěžovat tě, kdybys nebyla k muchlování naladěná a počkala bych na tvůj milostivý souhlas. S ruskou carevnou to ani jinak nejde.
  OT hlásání : předvoj ve složení Zdena b.p., Louk a Pedro dorazil v pořádku do Termitu, byli ubytováni, nakrmeni a napojeni (aspoň doufám, že byl nakrmen i Pedro, poněvadž u stolu dostal jeden jediný poslední kousíček masa). Denis a Pedro byli svolni řádit do bezvědomí, takže museli být odděleni za použití podlé lsti. Počasí je střídavě oblačné, docela teplo, ale během dne se přehnaly asi 3 krátké, leč vydatné lijáky. Potřebovali bychom na víkend nějakého zaříkávače deště, který umí děšť odklonit, ne přivolat. 🙂

  1. No asi nedostal nic, protože Zdena b.p. mi jen tak mezi řečí oznámila, že Pedro právě olizuje Louk palec na noze. Chudák Pedroušek, jako šidítko dostává palec, no nejni to týrání malých nebohých uhoněných pséků? (dog) (chuckle)

  2. Předvoj je na místě! Tak honem ať nám tam zamluví to pěkné počasí (sun) Pedrouš by ho mohl přištěkat a odněkud vyhrábnout (toivo)

 7. A ještě OT. pro Lucku V.
  Mám kamaráda, který chová papoušky ( no, jeho žena říká, kdyby se tak staral o děti! ). Neprozřetelně jsem se zmínila o Frodovi. Nejprve začal šílet a vyjmenovávat, co se musí zařídit, aby se měl dobře. Když jsem ho ujistila, že je nejen v rukou dobrých ale dokonce povolaných, trval na tom, abych se zeptala, co že je napsáno na tom jeho kroužku. Měl trochu vizionářský výraz, tak jsem mu v pátek slíbila, že se zeptám.
  A zapomněla na to. Když na mě dnes ráno vybafnul “ máš ty čísla?“, zastyděla jsem se, ale přece jen se zeptám: Už se našel majitel? a dala by se čísla z kroužku opsat? On říká, že v klubu se dá vystopovat ledacos.
  Díky.

 8. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Na začátku školního roku přivádí poslanec syna poprvé do školy a říká učitelce: „Když s ním nebudete spokojena, mohu vás dát přeložit na jinou školu!.“ .(*)

  ~o) Hezký večer všem a pozor na poslance!!! ~o)

  1. Teda, milá ri , kdyby se na fotky nepřimotala stříbrná pudlinka a rezavý koček, řekla bych, že jsi kapánek vysazená na elegantní bílou s černými puntíky. :O
   A oči králíčkům maluješ každé ráno Ty, nebo to umí sami? (chuckle)

   ZANO! (inlove) Fotky jsou překrásné – že Ty chceš mít příští kalendář jen ze svých fotek. 😉 Hihi, a Xerxová na schodech vypadá, že se každým mřikem spustí na všechny čtyři jako Betynka. 😉 … A Betynka má prima deníček! (clap) (y)

  2. Mila Ri, Ten bilocerny kocourek mne dojmul. Vypada jako dokonale prevteleni naseho Glenna, dnes jiz blahe pameti, ktery nekde za duhou poskakuje po stromech. Akorat Glenn mel cernou skvrnu na nosu.

   Ale mas tu zver barevne sladenou. 🙂

   1. Děkuji, zvířátka taky.
    Jem kočka je Kotě co je dalmatin, kočička Pussy od Rputi . Náš andělíček (devil)

 9. Ano, ano. Její veličenstvo Prachovka I. Je vidět, že jste pravá šlechtična a vládkyně Vašich poddaných. 😉 V kráse se Vám Prachovko I. opravdu nikdo nevyrovná, šedý kožíšek je podtržený apartním bílým flíčkem na Vaší vznešené hrudi. A služebnictvo je třeba držet zkrátka, s tím určitě souhlasím 😉 S úctou se hluboce klaním a doufám, že nám o Vašich dobrodružstvích zase někdy něco napíšete. (bow) (bow) (bow) (bow) (bow)

 10. Prachovko! A kdo ti vymyslel tak krasne a patricne jmeno? Sluzebnictvo.

  Fakt, Bubu, je to nadherna kocicka s vyraznou osobnosti. 🙂

 11. Tak už nám konečně odhalili, pro co jsme vlastně hlasovali:

  Výňatek z článku v Blesku: „Pejsci postupují do superfinále, které se bude konat 20. června v Brně, v rámci soutěže Intercanis. Porota vybere hlavního vítěze celé soutěže, který získá cenu 50 000 korun. A zkrátka nepřijde ani vítěz útulkových kategorií, pro kterého máme připravenou super věcnou cenu.“

  Předpokládám, že tu věcnou supercenu :O dostane pouze jeden z těch tří útulkových pejsků. Co se dá dělat.

  1. Pokud by to byl vítěz všech tří kol, tak by to měla být skutečně Rasta, má nejvíc hlasů.

    1. Ač jsem fandila Rastě, rozhodování podle počtu hlasů by asi nebylo úplně spravedlivé. My jsme měli výhodu, že jsme věděli, kolik měl první pejsek a myslím, že v neděli už byla snaha předehnat jeo hlasy. Podle mě by bylo třeba dát něco všem třem. Já se obávám, že si je do Brna pozvou, což Rasta bude mít se štěňaty doslova „o fous“ a v útulku budou složitě organizovat, kdo by jel. A Rasta z toho asi bude hodně vyděšená. A potom budou hodnotit, který je jim nejsympatičtější 🙁 Myslím, že by bylo třeba zveřejnit její dojemný příběh. Fenka určená k utracení a zachráněná v poslední chvíli a ještě s malými štěňaty, to by mohlo zabrat.

     1. Fakt mas Apino pravdu. Ovsem to je na nic. Ta jejich pravidla vypadaji nepruhledne.Ale nejaky clanek a publicita, kdyby ji to naslo domov.

     2. To zabere dycky, a právem. Jenom nevím, nemají-li tam už takových story neúrekom (nevím – připouštím).

  2. v propozicích mají uvedeno, že superfinále bude 12.6. v Praze. Nějak se jim to rozchází… (fubar)

   1. Také jsem zaznamenala. Pro Rastu by kvůli štěňatům ale bylo lepší to Brno 20.6., pokud by tam vážně musela jet. Také je tam nějaká psí výstava, pokud jsem pochopila. Podle stránek Kočičí naděje se štěňata narodila v noci 22/23.4., takže 12.6. by to podle mě na celý den pryč od štěňat bylo ještě trochu brzy, ale týden navíc, to už by mohli být všichni oočkovaní a mohli by jet třeba všichni. To by byl doják.

  3. Myslím, že osobně bude muset být přítomen jen pes, který soutěží o 50.000 Kč.
   Přece nemůže nikdo předpokládat, že někdo z útulku vezme psa a pojede přes celou republiku pro „pytel granulí“ – co asi tak jiného bude věcná cena? Navíc je přece možné, že v době vyhlášení bude mít soutěžící útulkový pes už své doma.

   1. Kdyby to posloužilo alespoň k tomu, aby ti zveřejnění pejsci rychleji našli své doma. Mimochodem dívala jsem se na diskuze v Blesku, někdy to byla síla. Klatovský útulek nicméně komunikoval velmi klidně, nestěžovali si, ale naopak řekli, že se jim zvýšila návštěvnost stránek a několik psů našlo páníky. Takže i přes zklamání, které jsme jim připravili, byli docela spokojení. Nebýt naší společné favoritky Rasty, tak jsem jim začala fandit.

  4. (think) Já tomu nerozumín! Domácí vymazlíkovaný pejsek dostane peníze a útulek věcnou cenu? Není to naopak? Vždyť to je „proti psímu ocasu“, jak říkala babička přeslicová. Copak ti lidé, kteří určovali pravidla, nepřemýšlejí?? :@ Měli bychom jim napsat (e) ,ať zvednou zadek ze židlí a zajedou se do útulků podívat. Třeba by jim to dokleplo a pochopili by, že to měli udělat opačně. Penízky útulku a domácímu mazlíčkovi přece stačí symbolická věcná cena.

   Kočičko stříbrnokouřová, zvaná Prachovkou, jsi opravdu dáma překrásná. A YGA je zradař, protože poslala tak nádherné obrázky kočkoura, lišky rezavé ( a Toyenky a Želvuše). Vy mě prostě chcete zlomit, abych nějaké kočičstvo dotáhla domů. Mistránek mě přizabije, chipsy se zblázní a čičina zdrhne přes plot. A zalíčené, jak říká náš milý philosof…… A jeho synátor, právě před chvílí, mluvil v Jm. večerníku. Takže všichni na západ od Vysočiny, máte smůlu. Páč to je šikovný chlapík, ten mladý T.D.

   1. Samozřejmě, že máš pravdu. Ale takhle to v reklamě nefunguje. V Blesku moc dobře vědí, že útulkáři nejsou jejich cílová skupina.

   2. Bohužel musím souhlasit s Renatou, útulkáři nejsou cílová skupina Blesku a ani nikdy nebyli. Jejich cílem je vydělat a získat peníze z reklam i z lidí a to z útulků dost těžko dostanou. Koneckonců jsme to byli my, kdo přistoupili na jejich pravidla s „hlasováním“. To musíme také vzít v úvahu. Já jsem si téměř od začátku nedělala iluze,že by těch 50 tisíc bylo pro pejsky z útulků, navíc i další ceny jsou evidentně pro lidi s mazlíčky (jen se podívej na hotelové pobyty nebo profesionální focení), ale říkala jsem si, že každé zviditelnění může pomoci. Když si přečteš diskuze za posledních pár dní, zmiňovala jsem se o tom, že peníze asi dostane nějaký vymazlený pes. Jenom jsem doufala, že něco zbyde i na ty útulkáře. Tak snad alespoň pytel granulí. Já nejsem zklamaná, mě totiž nemělo co zklamat. Samozřejmě ani nadšení ze mě zrovna netryská.

  5. Mám tisíc a jednu chuť jim napsat asi toto:
   Vážení, je fajn, že jsme si procvičili klikání a zodpovědnost, že jsme poznali,že se naše banda na sebe může spolehnout a i okruhy dalších známých nás nenechají ve štychu. proto žasneme nad tím, že ti nejvíce potřební, utřou hubu. Útulkoví pesani, kteří mají za sebou takovej psí život, že by s nimi člověk neměnil, si tu peněžnitou odměnu zaslouží nejvíc, protože by se o ni podělili s kamarády v útulku. Ale je vidět, že realita života je poněkud jiná. Prostě jako vždycky. Takoví nedostanou nic. Jen nějakou věcnou cenu. Takže útulkovým pejskům a kočičkám, zase pomůže pár obětavých,bezejmenných lidí, kteří vědí, že kdo rychle dává – 2x dává a sáhnou do své, již tak skoro prázdné kapsy, aby těm tvorečkům pomohli. A těm patří největší dík. Pro Vás mám jen povzdechnutí – No jo, Blesk, to se dalo čekat!

   1. Dokonale vystiženo. A až to skončí, třeba nebude od věci jim to prostě poslat. Oni se nad tím budou chechtat, jasně… přesto.

 12. Prachovko, jsi skvělá čičina (rofl) !
  Všem potřebným držím palce!!! (y)
  A všem, co se na nás třeba těšili na setkání oznamuju, že jsem musela zrušit naši přihlášku. Skrz tu velkou vodu to máme kapku komplikované s ustájením koníků a i když je snad do konce týdne zvládnem přestěhovat zpátky do jejich stájky, rozhodně si netroufnu odjet pryč. Mrzí mě to velice, moc jsme se těšily. Alespoň slíbený Krejgův pohár už je u Boxíkové…

  1. To je zcela pošopitelné. No škoda. O jednu po všech stránkách šikovnou robu míň…

  2. AP, to je škoda, že nepřijedeš! Je to ale naprosto pochopitelné. Koníčci přece potřebují svoje lidičky, aby se jim nic nestalo a byli v pohodě. (h)

  3. Milá Ap – bylo mi hned jasné, že skloubit dopady potopy a Mácháče pujde velice těžko. Je mi líto, že tam s Alíčkem nepředvedete koloběžkový sprint, ale koníčci potřebují klid a své lidi. Doufám, že na přesrok se nám všem takovéto katastrofy vyhnout a že se sejdeme při lepší konstelaci hvězd. Dávej na sebe, hafáčky i koníčky pozor (stejně tak i na maminu a přítele a neteřky a vůbec – nechť je vám štěstí konečně nakloněno). (y) (h) (y) (h)

 13. Nemáte prosím někdo mýl na boxíkovou a zároveň na mně, že byste mi jej prosím poslali ?

  1. Boxíkové lze psát přes coursingový mejl, určitě ho máš v přihláškách na Termit nebo si ho najdi na Krejgových stránkách- viz sloupec vedle 🙂

 14. Milá Prachovko, moc se mi líbíš už od té doby, co tvá panička zveřejnila tvoje miminkovské fotky (y) No a doma jsis to zařídila moc pěkně 😀 Ještě že máš kolem sebe lidi, co chápou, že jsi prostě taková vyšší bytost (cat)

  Jinak všem Janám jménem Buffí smečky přeji vše nejlepší k svátku (f) (h) (f)

 15. Milí drazí,
  palce stále držím Dede i Vave, přidávám Kubu od Matyldy a Myšičku naší akční. (y)
  A krom toho přeju všem Janám, Janičkám i Jaňulinkám krásný svátek. (rose1) Té svojí nejmenší popřeju doma. Má ráda pohádky a muziku tak pro ni mám muzikál Cindy (italský muzikál ve stylu popelky, jen jí nesmím říct, jak je starý 😀 ).
  Celý víkend jsem poctivě klikal a protože jsem u toho ještě trošku sekal omítku, byla z verandy do ložnice (tam je PC) málem prachová cestička. Naštěstí jsem včas odstranil většinu stop a důkazů, takže MLP na nic nepřišla (nebo přišla a by na mě móc hodná (wasntme) )

  1. Dík za palce – všem! (h) , s mamkou se to trochu komplikuje, nic akutního nehrozí, ale starosti jsou nadále. Přes víkend byly hrozné zmatky, už se to pomalu vyjasňuje a řeší, zatím dočasně, protože není vůbec jisté, co a jak bude dál.

  2. ahoj jinej Honzo, Cinderellu s Bonie Bianco miluju,už od prvního „vidění“…. (inlove) , hlavně tu muziku a její zpěv, naprostá bomba….

   1. Aha. Tahle verze. Kdysi jsem ji videl, ale uz si ani nepamatuju, jestli se mi libila 🙂
    Reknu vam … celkem by me zajimalo kolik ruznych verzi Popelky uz bylo natoceno. Myslim, ze stovky.

     1. Myslim, ze spis stovky.
      Vcetne verze se snad nejhorsim tangem jake jsem kdy videl. Another Cinderella Story (2008). Vrele nedoporucuji.

      1. Ó! Tož tady, přátelé, vidíte, exemplárně, jak jazykově nesouladná, ba dokonce výslovně protikladná vyjádření vyústí v totéž: že se tím něco v našem mozečku zaujme a přihlásí se to, octne-li se nám to brzy před očima. Důrazně nedoporučit… jejda, jenda – to bysem chtěl vědět, esli je to fakt tak blbé – a to právě by mohlo byt interesantní!

       1. Specialne to tango by nemel byt takovy problem najit na tytrubce. Uz tam na me nejmin dvarkat nahodou vypadlo. Hérečka co hraje popelku v tomhle filmu se jmenuje Selena Gomez. Ja se ted na YouTube nedostanu, ale urcite to najdes.
        Holywood style tango ve sve nejprehnanejsi a nejnasilnejsi podobe. Absolutni nepochopeni.

    1. mě stačej tři:
     1) Popelka (se Štědroněm a macechou Danou Medřickou)
     2) nepřekonatelné Tři oříšky pro Popelku (Libuška,Trávníček,Libíček,Menšík)
     3) Cinderella (Bonnie Bianco, starej Řím a jeho památky)

  3. No to by eště scházelo, takovému dělnému domácímu chlapovi eště něco vytýkat! Já jsem mohl nabídnout leda malování, tapetování, uklízení, kytky, zahradu, a vsjó. Pro dělné slovácké příbuzné takový druho- až třetiřadý chlap k ničemu, no z mjésta – intelygent, co po něm chtět.
   A vaší pěkné šikovné dobře vychované nejmladší se pokus dát na vědomí, že jaksi je mnoho přemnoho věcí staršího data, co kupodivu byly a napořád jsou krásné a nepřekonatelné a trvalé ceny a že jaksi naopak vše, co je up-to-date (přeložím: zrovna modérní, prostě i n ), zdaleka není hodnotné, o trvalejší hodnotě nemluvě. To by mohl pochopit aji adolescent, dyž je intelygentní. Což je. Já teda tohle neznám, vzhledem ke svému zaměření a rodinné výchově jsem o tomhle nepochyboval nikdy. Ahoj, Jani!

   1. Jakoubku, ona to moc dobře ví, spíš je pro ni občas obrovské překvapení JAK MOC (pro ni) je ta věc stará. 😀 A že vlastně kdysi měli taky moc dobré filmy, a knížky a věci…

  4. Všem potřebným a marodům (y) (y) (y) ,aby nesnáze odtáhly a bylo dobře na těle i na duši (wave)

 16. Aúúúúúúúúúúúú – teda ta CD to fakt přehání!
  Jedna si dá po obědě šlofíka, vůbec nezlobí, jen si tak říká: „Co to tu, sakra, nějak cize mňouká?“
  Pak jsem se vypotácela, Blesan se mnou a najednou slyším, že tu něco prská a vrčí. Zaostřím krhavý zrak a on to Blesan čuchá ke kotěti. V mé vlastní předsíni! Černobílýmu …. a s PĚŠINKOU! … pane na nebesích, co já jsem komu udělala?!Kotě je pěkné a dobře živené, takže je jasné, že nám ho někdo hodil přes vrata ….. grrrrrrr …… (punch)
  Je tomu tak kolem 3 měsíců, jestli je to kočka nebo kocour se v tomhle věku moc zjistit nedá.
  Nechce někdo kotě…..? No nechce, já vím …… (think)

  1. No, jak to tak vypadá, tak nám přibude třetí kočka – o koťata našeho Čerta zatím není zájem. Jsem zvědav, jestli jen jedno. (sweat)

    1. No jo, jenže u nás ještě 3 psi, křeček, želva, morče a slepice (ty slepice – je jich 6, máme je asi týden a díky velkochovu se bojí vylézt z kurníku (rofl) ).

    1. Cože, on je ten báječnej Poopíšek po smrti? :O ;( Nebo to je jen v přeneseném významu??? :^)

     1. V přeneseném, samozřejmě – ježkovy voči! Pokud vím těší se dobrému zdraví a péruje paničku 🙂

 17. Prosím pěkně, nějak se mi nedaří to propasírovat na Nastěnku, ale budeme Pražit (beer) (d) (inlove) . Druhé australské pražení s Mílou (inlove) bude ve čtvrtek 17. června.
  Průběžné info na Hadech (*)

 18. Tak milá Prachovko – konečně jsi se dostala důstojně mezi lidi – že to té tvojí kuchařce ale trvalo, tě sem propasírovat! Jak to tak vidím, chce to cepovat, cepovat, cepovat (ehm – a máte doma cep? (chuckle) ).

  Na fotkách vypadáš velice inteligentně (i když na té první jsem nejprve myslela, že hlediš z květináče) a na té poslední se díváš tak přísně, že doufám, že po focení následovala porce hezkého masíčka!

  Včera se doma zmocnila foťáku Terka a fotila zvířata
  http://yga.rajce.idnes.cz/2010_Kveten_-_zviratka/#

  1. Příšerný den a tak jsem se sem přišla napít živé vody a samozřejmě jste mě nezklamali, díky všem! (h)

   A YGO milá (inlove) , Terčiny fotky jsou úžasné, jen mě maličko zarazilo, že Zikmundka chováte v akváriu (whew) a naprosto bafpaf jsem z vaší RychloŽelvy – neměli byste jí dát do televize? 😉 (chuckle)

   1. Ale bože, Vave, samozřejmě, že ho v akváriu NECHOVÁME – dyť by se moc pronesl a bylo by to vůbec nepohodlné (zkus chodit půl hoďky s akvárkem v náručí) (rofl) ! My to doma máme zkrátka tak, že VODNÍ želva Želva je nejšťastnější na koberci a kocour zas v akvárku (nevo ve vaně nebo v umyvadle), Toya v mé posteli. (think) (wasntme) .

    1. Kocour v akvárku mě taky dostal! 😀 Ale neudivuje mě to, naše zvířátka mají taky originální názory na to, kde nejlépe spát nebo odpočívat: Xena nejraději leží na velkém pařezu, co zbyl po uschlé borovici, Muf ve dveřích do stáje, aby měl přehled, výhradně pouštní a suchomilná agamka moc ráda odpočívá v misce s vodou a Frodo večer hajá pod dekou u toho, kdo zrovna kouká na televizi nebo si čte 😀

   2. A ještě k té Želvě v televizi – mi máme teď takovou tu placatou (televizi) a to by se nám tam asi Želva nevlezla (think)

    1. Zas má měkčí povrch (ta TV), tak byste měli TV s boulí… To jen tak někdo nemá. (chuckle)

 19. Vaše košečje Sijatělstvo, díky za podrobné informace z inkognito pobytu kdesi ve vzdálené gubernii, zdá se, že i personálně nevelký dvůr, když se snaží, dokáže uspokojit Vaše nejvznešenější nároky.
  Bubu, té Aero čokolády jsem měla poslední kousek a je na obrazovce. Komplet.

   1. Tak dámy – mně zase košečje Sijatělstvo ve spojení s létající čokoládou vylilo Mattonku! Do klína, jak teď budu vypadat? 😀

 20. Prachovečko, Vaše Excelence, jste úúúžasná kočenda a kdyby vás viděl náš sibiřák Dalí, ztratil by hlavu, (h) a možná i srst samou vášní… A měli byste i mnoho společných zálib – například sýýýýr! A přesvědčení, že masa není nikdy dost. A pedagogické vlohy.
  Vůbec se nedïvím, že si i znalec kočkař myslí, že je Prachovka modrá sibiřka s rodokmenem zdéli Rudolfovy štoly 🙂 Je nádherná, je svá… je to kočka (cat)

  Janám a Janinkám posílá naše smečka (f) k svátku – krásně si to užijte, třeba s něčím malým dobrým na zub…

  Potřebným držíme palečky, ať je brzy co nejlíp (y)

 21. Na ortopedii jsme dopadli tak, jak jsem očekávala. Zákaz sportu do konce prázdnin, se soustředěním, kde se cvičí dvakrát denně, má utrum. Jen jsem nečekala příkazem zvýšit přísun jogurtů, sýrů a minimálně dvakrát týdně ryby. Nad tvarohem se Kuba zamyslel a radostně pravil, že by mohly být buchty, ale paní doktorka měla na mysli spíš pomazánku 🙂

  1. Ajta! Tak to vypadá na klasické „potíže růstu“, nám se tohle stává v kategorii „kadetů“ (do 16 let) dost běžně. Někdy kluci vyfasují od ortopéda ještě nějaký ten „geladrink“ nebo podobně nechutnou kloubní výživu skrzeva lepší vývoj chrupavky. Bývá to otrava a kluci z toho hromadně lezou po zdi, ale pokud jsou kolena jinak v pořádku, odezní to. Přetížení kloubů ovšem vyloučeno… Tak ať se to co nejdřív srovná, bohužel tohle bývá na dlouhé lokte…

   1. No, do 18-19 let to prý bude trvat, občasné akutní stavy jsou možné, protože to má v obou kolenou, leckdo má postižené jen jedno. My to už skoro dva roky víme, má režimová opatření (dřepy ne, žabáky ne), jenže monetálně to jaksi vygradovalo. Geladrink by mu ve 13 prý zbytečně zatěžoval ledviny a játra, zatím raději bez něj- problém je v úponu stehenního svalu pod kolenem. Diagnóza má hezký název Osgood-Schlatter a v podstatě se s tím nedá nic moc dělat, prostě neklečet, nedřepat a v případě potíží klid.

    1. Jasně – nějak jsem nabyla dojmu, že je junior kapku starší (že bys ho měla v 15 – prosím, nebít, ano?), tak ten kadet. V oddíle jsou kolena na denním pořádku – šerm je zrovna na tyhle klouby dost velká rasovina a „ve stoje“ se dělat nedá… Už jsme řešili leccos, ale většinou to fakt byl především psychický nápor – dlouhodobě se hlídat, co nesmím, co ano, a když už, tak jak moc… Kupodivu, děvčata s tímhle tolik problémů nemívají – že by se k nám hlásily jen samé Amazonky? 🙂

     1. Co jsem vyčetla na netu, tak postižení jsou převážně kluci- holky v menší míře, i když jak holky dělají tvrdší sporty, tak se to objevuje taky- jenže taky to dřív mizí, holky přestanou růst dřív.

  2. A chudák Kubík – a taky asi bude větší spotřeba gumových medvídků. Držím palce, ať se dají do pořádku a nebolí. (y) (y)

   Naše Terka má už taky brnkavý kolena (jak říkali stařeček blahé paměti, když si je nahřívali u otevřeného kotliska a pak se divili, že hořijů (think) ), takže je má furt zabandážové – kolikrát nevím, jestli vidím její koleno nebo koňské (chuckle) .

   A jejej – už potřetí po sobě mám devět

  3. No jo. Malo vapniku 😉
   Tak zadny mliko bez mlika, jogurty bez jogurtu a sojove syry!
   A kdyz nesmi zatezovat podvozek, tak at zapracuje na šasí a chapadlech. A to pak muzou byt i ty buchty.
   Drzim palec aby se to rychle spravilo!

  4. No jo… lituju velmi (u) . Pokusím se ti z domova něco k tomu poslat, jestli to dokážu udržet v hlavě. Případně mě hoň.

  5. Neboj, ono se to srovná, když bude Kuba s koleny aspoň trochu rozumně zacházet. Synovec měl v tomto věku podobné problémy a do osmnácti to zcela odeznělo. Možná by to chtělo ještě konzultaci s dobrým sportovním doktorem aby posoudil, co ano a co ne. Běžným jevem totiž je tendence lékařů při problémech zakázat kdeco… Kamarádka má už pár let problémy se zády – zákaz jakéhokoli sportu a vůbec. Před dvěma měsíci začala zase pravidelně jezdit na koni – s Mufem si padli do oka 🙂 a od té doby záda zlobí čím dál méně a doktor si neumí vysvětlit příčinu 😛 .

   1. I tuhle konzultaci máme za sebou, ale sporťák teď mi zrovna řekl, že nemá volno, když to chci akutně a mám si najít někoho jiného. Nicméně jeden trenér je chirurg a tak jak na většinu věcí říká „To nic není“, tak na tohle řekl, že holt nic jiného než klid nefunguje. Navíc červenec-srpen se málo cvičí, tak to není až takový horor 😉

  6. Tahle „dieta“ není odporná. Jsou daleko horší. Tak holt poslouchat a cpát se tvarohem, jogurtama, sýrem a rybama. A v září na nějaký méně náročný sport.
   (y) (h)

   1. 😀 Trocha lsti neuškodí 😀 tedy, pokud by byla lest potřeba. Na jednoho mého žáka (živit se jogurty striktně odmítal) zafungovalo, když mu doma dělali jogurtové koktejly s jakýmkoliv čerstvým ovocem. To pak ani nepoznal, kolik toho „jihočeského přírodního“ do sebe vpravil. Teprve později z něj vypadlo, že mu bylo hrozně hloupé jíst ty jogurty z kelímku… (jako třeba někomu jinému jíst salám z papíru nebo salát z plastové misky – prostě estét…) Racionální vysvětlení nepodal, ale myslím, že ho po něm ani nikdo nechtěl… Na naše slečny to funguje taky, jen nesmí být výsledný výrobek moc hustý…

    1. Jogurty problém nejsou, jeden dva sní denně bez řečí (teda pokud je čokoládový, že ano). Větší kecy má nad rybou- tam se musím usilovně snažit s úpravou, ale na druhou stranu rybičkovou pomazánku požívá s nadšením. Takže tahle strava zase až tak hrozná nebude, horší by bylo, kdyby musel jíst luštěniny- to by byl olol 🙂

     1. Tak ty naštěstí nemají s pohybovým aparátem nic společného. Leda by byl ten pohyb reaktivní… 😀

  7. To měl syn taky, někdy kolem 15 let. Přešel od fotbalu k vodákům, jestli pomohlo tohle, nevím, ale po cca dvou letech byl naprosto v pořádku a je dodnes. A že už je to velkej mužskej. Tak držím palce.

   1. Senzace! Myško, poslouchat doktory!!!!!!!!!!Chce to lámat vlastní povahu, ale nedá se nic dělat, pomalu a v klidu, prosím, prosím (h) (h) (h)

  1. To je fajn. Tak at se opatruje a tak vubec 🙂
   Ke komu bych sel v cervenci na kafe, kdyby to prehnala a zas ji soupli do nemocnice? No?

  2. Myšičko (clap) (y) , paráda! A chce to krok-sun-krok (wait) , na kvapíček zapomeň! NE! (dance)
   (f) (sun) (f)

  3. Výborná zpráva do zamračeného dne, Pů.
   Vzkaz pro Myšku: “ (f) Děvenko drž se a poslouchej moudré rady. Ráda tě zase uvidím.“ (y) (h) (sun)

   1. Budem asi muset založit tajný spolek PST (Podstatně starších trdel), které holt bude muset poslouchat. Jinak to nevidím.

 22. MILÉ JANIČKY

  Jováskové (h) (f) (h) , Loukové (h) (f) (h) a (Bětu)Láskové (h) (f) (h),
  i fšechny ostatní, na které jsem zapomněla.

  přeju vám krásný sváteční a (sun) den. (inlove)

   1. A taky všem, co třeba slaví něco jiného. (f) (f) (f) (f) (f)
    A palce držím všem potřebným
    (y) (y) (y) (y) (h) (y) (y) (y) (y)

 23. Prachovka je krásná kočenka. Nevím proč, ale představovala jsem si jí krémovou. Ale takhle je ještě hezčí (f) (cat) !“

  1. Tak to ji držím palce, ať to vyjde. Doma, v klidu, jí bude nejlépe. Vyřiď jí, Pú, vřelé pozdravy (f) (rose1) (y) !

   1. Tak k tomuhle se přidávám. Myško, hodná holka být! Pány doktory poslouchat! A hurá, sláva, ale palce pro jistotu držím furt!
    (h) (rose1) (y) (y) (y) (y) (y) (rose1) (h)

  2. Pů – to je moc krásná a dobrá zpráva. Držím palce, ať je to radši zítra než pozítří (y) (y)

 24. Jo a teda kromě všech dříve potřebnejch (h) (y) držím i nově potřebnejm – zejména Kubovi (achich, kolena ;( ) a dcéři od Epulky (y) (y) (h)
  … doufám, že úplně dole na mě nečeká někdo další, když tak preventivně 😀

  1. jo jo – místo Jizerek vywebila moje pozadí (rofl) sunoucí se do kopce (chuckle) Vaše vrcholové foto vám musíme poslat

   1. Se člověk nezavděčí 😀 …náhodou je vidět, jak svižně stíháš Betku (a že já jsem o dost slušnej kus víc vzadu (chuckle) ).

  2. Zano, díky za krásné fotky Jizerek. To vám krásně (zpočátku) vyšlo počasí. Ulítávám na takových těch horských potocích, kterých jsi nafotila hodně a krááásně. Ať už jsou v peřinách z trávy na rašeliništích, nebo hopsají přes balvany. Tak takovou vodu, krásnou a pohodovou mám ráda. Je vidět, že počasí je oproti jižním nížinám o hodně zpožděné. U nás jsou všechny stromy bohatě olistěné a letos i krásně zelené. Tráva štavnatá až po pás, hned by se jednomu chtělo být třeba koněm 😀 ! Xerxovi žijí v nádherném kraji, opravdu horském!

  3. To jsi mě křásně naladila, zrovinka jsem dostala kouzelný mail od Gideona z Ludvíkova, že mají nachystaný pokoj pro nás i náš pes. Takže my razíme do Jizerek v srpnu. (wave) (sun) (sun)

  4. Zano – fotky všecky hezký, ale nejkrásnější jsou s tím rašelinovým potokem. Obdivuju lidi, co umí vyfotit tekoucí vodu, která i na fotce teče a žije. To mi taky moc nejde, sebekrásnější potok vypadá takový – nepřirozený (think) !

   A pulečci mě nadchli.

   1. Vážně, bylo tam nádherně (f) (on i ten slejvák k jaru patří, akorát že člověk halt brblá 😛 ). Jaro mám letos pěkně dávkovaný… tady bylo hodně časně.
    A YGO, ty zas umíš kytky. Moje upolíny vypadaj vycmrdle – všecky, což mě štve. Taková krásná kytka.
    Potoky a vůbec voda je na Jizerce úžasná, vřele doporučuju. Fakt to tam považuju za jedno z nejhezčích míst u nás (akorát pokud možno ne o víkendu, dneska už to ví leckdo).

 25. Dobré ráno Prachovko,

  krásné povídání…. Cvičení dělá mistra a proto cvič si svou smečku, aby Tvé příkazy plnili bez váhání 8) .
  Prosím o palcodržení. Dcera jde dnes poprvé praktikovat na pitevnu…. Včera se snažila nacpat si do hlavy teorii, skalpel naostřila, bílý obleček nachystala a dneska jde na to…. (chuckle)

  1. Fuj! (whew) (whew) (sweat) (whew) Epulko , teď jsi mě vyděsila. Nějak jsem si v letu popletla epulku s emteskou a vyděsila jsem se, co všechno musí talentovaná děfčata na konzervatoři dělat (asi kvůli doktorským seriálům? (whew) ), až pak mi to došlo. (fubar)

   Takže držím! (y) (y) OBA! Bubum, já jsem doma netrénovala jako Ty. (chuckle)

   1. Vave, ač dcérenka je medické nedochůdče (končí první ročník) tak při sledování lékařských seriálů komentuje nedostatky z lékařského hlediska v hereckých projevech 8) . Jinak v rámci studia si na nás cvičí lékařské hmaty, měření tlaku, tepu a jiných hodnot 😉 .
    Ale jednoduché to nemá. Teď se jí podařilo v předtermínu zdolat lékařskou latinu aneb jak říká Pepino doktořštinu, následuje 14 dní usilovného pitvání a pak další zkoušky…..
    A do toho já se státnicemi…. Blíží se blíží neúprosně

    1. Epulko – já dodnes nechápu, že máš dceru na vysoké (shake) ! Dyť ty sama vypadáš, jako kdybys vloni maturovala (nod) !

  2. Evi, tak prvná zážitek tohoto třetího druhu je často rozhodující. A člověk (koneckonců aji medik je člověk) se může něco dovědět sám o sobě. Já jsem na prehistorii měl taky půlroční intenzivní a velmi prospěšný kurs (-s, sím) antropologie, leč z povahy věci vyplývá, že dr. Lorencová nám přibížila pouze skelet a co vše se z něj dá vyčíst (strašně moc). A asi tisíc českých/latinských názvů kostí, kostiček, chrupavek. Na Pohansku či v Mikulčicích nehrozilo, že narazíme pod špachtlí na tkáně… řekl bych, že by to bylo dost eklhaft a olol. Ale každý by si měl zažít první dotek s kostmi předků a jejich vyzdvižení, opatrňoučké očištění, uložení, nákres, popis… získáte klid a nadhled a úctu a pocítíte řád věcí. Tedy kdo na to má, že.

 26. Dobré ráno, Prachovku si musím nechat na večer, ale je to krasavice, jen co je pravda.
  Jinak přeju všem zdejším Janám (myslím, že jich tu je docela dost) všechno nej, nej, nej. (rose1) (rose1) (rose1) Speciálně za svoji osobu zdravím JanuBu a její rozrostlou rodinu! (h)

  1. Všem Janám přeji hodně (sun) , krásné (f) , chutné (^) ke (coffee) . Kolem sebe lidičky s dobrým (h) .

  2. Ano ano ano – všem Janám přeji hezký sváteční den – hezky si ho holky užijte a splňte si jedno malé tajné přáníčko. (f) (sun) (f)
   A spešl Louk přeju šťastnou cestu do Doks – a hlídej počasí, ať nám neprší (clap) .

 27. Prachovko, kdybys mákla, určitě by i nadívané labutí krky byly, kuchařka je totiž velice schopná osoba. Dveřník je milující dveřník, sama jsem to viděla. Ale fakt je to namyšlená bréca. S Borůvkou na sebe byly jako pes a kočka- jedna vrčela a druhá syčela. Ale krasavice to je, to s ejí musí nechat :*
  Pádím s Kubou na ortopedii- na škole v přírodě mu nějak odešla již beztak špatná kolena, tak by to asi měl někdo vidět- obávám se, že zákaz sportu ho na nějakou dobu nemine…

  1. Fouky fouky na kolena, snad to nebude až tak zlé… (y)

   Prachovka tehdy prskala jako brouk prskavec a chudera Borůvka to nějak nemohla vyhodnotit. Ale musím se jí zastat, když je v dobrém rozmaru, neprská, přede a muchlí se a muchlí. 🙂

 28. A taky jsi vynalezla kolo a složila všechny písně Pink Floyd, viď? (rofl) Báječné zvíře. (h)

  1. To je přesný…. a Einstein s Edisonem od ní opisovali. Je prostě ženiální a neobyčejně schopná.

 29. 1+9, to by šlo!
  Krásne dobré ráno pondelkové! (sun) sa už od rána chechtá a syn zahájil skúškové obdobie v piatok, urobil – ani neviem čo.
  Astorovi pooomaly veľmi pomaly sa hojí to tretie viečko, už sú za nami tri týždne a stále to nie je v poriadku.
  Prachovka je krásna číča. Len tak ďalej, vychovávaj si svojich ľudí, lebo stačí trocha poľaviť a vyskočia ti na hlavu!!! (cat) (rose1)

  1. Zatím nám na hlavu skáče ona…. Ale už jsme si zvykli.

   A Astorovi držíme palce, ať se hojí (y) (y) (y) (h)

 30. Omlouvám se, ale nemám čas číst, mám tu důležitou PC. Takže jen hlášení: 1) Spartak by měl být pojízdný, takže jestli bude počasí, dorazíme s ním. U přednostů, kde je nebezpečí, že by ho mohli zkoumat příliš zblízka, je nutné to vzít v úvahu při balení. 2) Přivezu nějaké omalovánky pro děti (i pro dospělé (chuckle) ). 3) Kalendářík pro Blážu i korálky pro Kačku Matyldojc už mám připravené. 4) Renato, vezmi s sebou, prosím, ty misky. 5) Jestli jsem ještě něco někomu slíbila přivézt, žádám o připomenutí – raději na email.

 31. Teda Prachovko, ty jsi skoro jak Trautemberk, na ty svoje sloužící…ale bez nich byto nebylo ono, ty to víš, ale dekorum se zachovávat musí…až pojedeme přes Litomyšl, tak si přijedu pro autogram :*
  PS: Budeme si rozumět, já jsem taky dubnová, jako ty…

   1. CACWA (Americká občanská válka – jsme na straně Severu – Unie) a pak můj drahej je u French marine, což je období Posledního mohykána, francouzsko-indiánské války, Sedmiletka v Evropě, Prušáky-kanonýry v Prusko-rakouské válce ( Chlum 1866)….u čeho jsi ty?

   1. Dám vědět, kdy budu poblíž, vím to vždy tak 3 dny předem…, aby se to Prachovce hodilo 😀

 32. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné kočočí povídání po ránu (cat) Jen je blbý, že jsem posnídala poslední buchty, ale dostala jsem díky Prachovce chuť na masóóó. Bubu ten nadívaný labutí krk by nebyl ?? Nebo alespoň špaček na grilu ?? (rofl)

  V pátek a v sobotu jsem kvůli některým nejmenovaným měla posunutou večerku (nod) A tak jsem včera vypla hokej a odkráčela spinkat brzo (po dvou třetinách). O půlnoci si Betka vzpomněla, že chce jít ven (ještě ji úplně to mateřství neopustilo) a ve tři přišla bouřka jak hrom… a tak jsem zavírala okna… Prostě noc plná zážitků (chuckle)

  1. Špaček by nebyl, ti přiletí až na třešně. Namaž si chleba a pokryj šunkou na paegase. 🙂
   U nás byla bouřka jako hrom okolo sedmé. I okna drnčela. Až jsem se bála. A zvěř hnípala jako by se nechumelilo. Ono se teda nechumelilo, ale lilo fest.

     1. Jistý telefénní operátor se svého času chlubil stoprocentním pokrytím. Takže Junior vyžadoval chleba jedině se stoprocentním pokrytím (šunkou), tedy na paegase. 😉 A už nám to zůstalo.

  2. Chichi, jsem si říkalo, jak dlouho to budeš dospávat, až jsem se i trošíčku styděla (chuckle)
   Pozdravuj Betynku (h)

   1. Betynka je právě děsně naštvaná. Sedím doma (zkouším předtermín až odpoledne), hlídám opraváře pračky (asi odešla holka 🙁 ) a Kosatice je zavřená… neboť se opravář na asistentku moc nadšeně netvářil… A ona by mu tak pomáhala (chuckle)

    1. Jo! I po bytě by ho v hubě nosila. 😉 (rofl)

     – ne! pardón! jsem neodolala té představě, ale to by Betynka (bat) nigdy nigdy neuďála, jednak je na to příliš velká dáma a pak, nemá žádnou hubu, ale rozkoušnou hubinku. (rofl)

    2. To mi ta moje provedla pred nedavnem. Ovsem opravar provedl diagnozu po telefonu, nechal si vysvetlit co a kdy to vyvadi, pak si poslechl jaky to i naprazdno dela randal a prohlasil, ze je tam ruply cosi co uz ani nema cenu vymenovat. Tak mam novou 😐

 33. Milá Bubu (inlove) , jak jen to děláte, že máte v rodině jen samé senzační a vznešené a úžasné kočky – carevny nebo císařovny? Matka rodu Timůra byla taky znamenitá osobnost. Ale co se ptám, vždyť ony jsou asi celé po Tobě. (y)
  Prachovka (cat) se mi líbila hned od začátku, šedý chomáček vznešenosti a jiskřivosti. Jsem moc ráda, že její portrét vyšel právě dnes. 🙂

  Přeju všem krásný den! (h)

 34. Takže Rasta má 13700 hlasů, čímž je vítěz. Tak teď ještě musíme ohlídat to druhé kolo, protože teprve pak dostane vítězný pejsek, potažmo útulek těch 50000. Aspoň to tam píšou.

  1. Rputi, v podmínkách jsem se dočetla pouze, že kategorie pejsků z útulků je nesoutěžní kategorie. Pejsci ze soutežních kategorií postupují do nějakého superfinále, kam musí přijet. O pejscích z útulků, tedy té jejich nesoutěžní kategorii, jsem se nedočetla ani slovo. Pouze přímo na jejich stránkách je, že mohou získat cenu pro své útulky. Nicméně v podrobných regulích o tom není ani slovo. Tak vůbec nevím, jak to bude. Já si raději moc iluzí nedělám.

    1. Ráda bych se spletla, ale přečti si podrobná pravidla 😐 Já jsem sice hlasovala, ale s vědomím, že to možná moc nepomůže. V každém případě to Rastu zviditelnilo a doufám, že ještě zviditelní. Její příběh je podle mě pro bulvár docela „pěkný“. Pro ni samotnou samozřejmě dost hrozný.

   1. Psala jsem jim mail, že mi nejsou srozumitelné podmínky pro útulky a co vlastně mohou vyhrát, bohužel jsem nedostala odpověď. Tak uvidíme, něco snad přece dostanou?! 8-|

 35. Prašulko, jsi nádherná kočička – ovšem notně oprsklá, řekla bych.

  Taky jsme takovou měli. Taky mi lezla do prádelníku, ale byla přesvědčená, že to mám naprosto nevhodně srovnané. Takže jsem přišla, dvířka pootevřená, trička a svetry na zemi a na zbytku trůnila Činda.
  A jednou se takhle usnesla, že se uloží na gauč. Zádrhel byl v tom, že si žádala místo, kde měla babička své pozadí a Činda se nevešla. I rozlehlo se temné vrčení. „A nepustim“, pravila babička. „Auuuuuuuu“. odvětila Činda a kousla babičku do zadku…. 🙂

  1. Aúúúúúúúúúú, pravila Vave a upadla pod stůl. (chuckle)
   Krásně rputíš poránu, Rputinko. (inlove)

  2. svého času Šarikova máma Barunka, když viděla moji matku,jak se po čtyřech souká na zahradě od záhonu k záhonu a nevidí,že jí Šarik ty vyjednocené ředkvičky vyhrabává úplně,protože záhonky mají být bez toho zeleného, to dá rozum…a stará paní už asi blbě vidí,tak tam nechává takové divné zelené pruhy…si řekla, že tak asi dává moje máti najevo,že má ráda pejsky natolik,že se sníží na jejich vejšku a radostně se k ní měla..jenže pak se chtěla moje máma zvednout a jak je špatná na nohy, tak se vydrápala do stoje pomocí držení se kmenu meruňky a na vratkých nohách se vydala ze zahrady, Barunka však ten návrat do stoje odmítla akceptovat a do matky mi š´touchla…ta se svalila a protože v dohledu už žádnej stromek nebyl, lezla přes dvůr po čtyřech a Bára ji radostně obskakovala a olizovala…já to znám jen z mámina vyprávění a lituju,že jsem nebyla doma, jenže jak se znám, řvala bych smíchy a nebyla schopná ji jít podepřít….Barunka musela poslouchat spoustu výhrůžek a sprostejch slov a mě pak matka dala herdu,protože jsem se při tom jejím vypravování řehtala jak kůň….

   1. Zase jedna story, co se nedá vymyslet.
    Šarko, eslipak víš, že na Valachoch budí tenhle nick zcela jiné asociace? Prašpatné… A potřebuju si tvou adresu dodat do svého adresáře, a asi nejen já. Tak prosím, dodej mi ji přes někoho!

    1. Jakube S. : sharka- kousavá žraločka a taky v naší Unijní jednotce – Šárka – poameričtěno SHarka, protože nabodeníčka američani nemají…ale koušu jen když to není nezbytné a nebo v sebeobraně 😉
     za můj nick dej „uzenáč“ a seznam.cz a máš moji adresu…

 36. Vaše modrá výsosti carevno , nadrásala jste to svou tlapkou urozenou perfektně, jen nechápu, jak jste mohla služebné dovolit, aby vaše brilantní zápisky prošpikovala svými připomínkami??Neuctivými, vaší výsosti nehodnými?? Doporučuji zjednání okamžité nápravy!!Přece nedovolíte, aby byla velikost vašeho majestátu zmenšena?? V úctě vaše obdivovatelka Lucka.

  Bubu, díky, bavila jsem se královsky. Totiž, eh, carevsky? No, to zní divně. (wasntme) Prostě, super čtení. 🙂

  1. Nejapné poznámky služebnictva jsou pod rozlišovací schopností mého majestátu. Ještě bych je musela řešit….. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN