BTW: Malá domů

Milí  Zvířetníci, slíbila jsem vám překvapení. A tak tady je: jmenuje se Blackberry – Ostružinka, a bude novou členkou naší domácnosti. Je černá, má čtyři nohy a ocásek, a zatím vypadá jako krtek křížený s medvídkem brtníkem. Pro technologické nadšence – NENÍ to mobilní telefon 🙂

Ale začnu od začátku, jak se to pořádnou pohádku sluší. Když Daník umřel, tak na něj Kazan chvíli čekal a potom začal smutnit. Nic nechtěl, venku se jen ploužil, nehlídal, akorát doma ležel a spal, nebo si okusoval tlapy. Hodně přilnul k Martinovi, ode mne se spíš odtahoval. Měla jsem z toho dojem, že mě viní z toho, že jsem mu Daníka „zašantročila“. Naštěstí jedl, takže jsme měli čas vymýšlet, co s tím. Nebylo to jednoduché.

Berry - 4 týdny

Byla tu možnost nechat ho samotného s veškerou pozorností, kterou jsme mu schopni zajistit. Přece jen mu je devět, a přestože má mladistvého ducha, má také silnou artrózu v lokti, což znamená dost dávkovaný pohyb, obzvlášť v chladném a vlhkém počasí, což je tady v Anglii po většinu roku. Hodně jsem slyšela: nech ho zkusit, jaké je to být jedináčkem, nemuset se dělit a lásku a pozornost. Už není nejmladší, mohl by to ocenit. Poctivě jsem tu variantu testovala – sledovala jsem Kazana v dobách smutku, i později, když se mu trochu ulevilo. Co si vlastně užívá?

Na první pohled vypadal jako každý postarší pes, vedoucí pravidelný život v blízkosti svých lidí. Co změnil okamžitě, bylo respektování některých pravidel, která mu byla celý život vlastní. Jako by si řekl: vy jste porušili dohodu, když jste mi vzali Daníka – tak já ji taky dodržovat nebudu. Takže přestal spát sám v zimní zahradě, kde s Daníkem spokojeně spávali, kam se doslova vnucovali, když jsem ponocovala, a začal v noci chodit domem jako strašidlo. Což znamenalo, že si otvírá dveře – další porušení vžitého zákazu.  

Ale jistě, o nic by nešlo – jen o můj infarkt. To proto, že dveře do ložnice jsou trochu zkřivené a úpěnlivě vržou, takže Kazanovy dramatické noční vstupy mezi třetí a pátou hodinou ranní nás rychle naučily nechávat dveře otevřené. A nejen ty jedny – přece jen máme pronajatý moc hezký dům a Kazan neotvírá dveře zrovna s jemností anglického komorníka.

Dále začal žebrat a to bez jakýchkoliv zábran. Posledně tu byli JanaBa s manželem, a tak jsme vyrazili na hrádek Hever obdivovat jarní zahrady. Kazan neomylně našel česko-anglickou rodinu, jejíž členové zrovna svačili, a pomocí úpěnlivých pohledů až šaškovského panáčkování, o kterém jsem ani netušila, že ho umí, z nich dostal větší část jejich proviantu. Přiznám se, že jsem se nezmohla na odpor. Napůl mě dusil smích nad Kazanovým představením a zbytek mé myšlenkové kapacity sebral rozhovor vedený takřka simultánně v češtině a v angličtině – podle toho, na které členy rodiny jsem se obracela.

Na první pohled to tedy vypadalo, že se Kazan adaptoval dobře a snaží se ze vzniklé situace vytěžit, co se dá. Jenže se postupně objevoval jiný kámen úrazu. Daník byl celý život Kazanovým „mluvčím“ a vždy zprostředkovával první kontakt se psy, které jsme venku potkávali. On vždy prověřoval, zda je dobré se potkat, pozdravit, či si pohrát, nebo zda se radši držet stranou. Kazan je totiž ve věcech společenského taktu tak trochu hromburác, a když se k někomu přátelsky žene, mají tito tendenci buď uhýbat, nebo zachraňovat ženy a děti před tím, než se vydají do boje na život a na smrt. Nikdy mu nedošlo, že je poměrně velký černý pes, a že je tedy lepší postupovat spíš jemněji a pomaleji.  

maminka Storm

Výsledkem bylo několik nedorozumění, kdy ho k jeho úžasu někteří psi když ne rovnou napadli, tak se aspoň tvářili silně nepřívětivě. A Kazan, celý život vedený ke slušnému chování, začal najednou uhýbat, chovat se nesměle a jeho osamělost se prohlubovala – psí společnost mu strašně chybí. Ona mu chybí i lidská – celý život měl k dispozici nejen bráchu a první roky též velícího jezevčíka, ale také dům plný lidí. Jenže živý společenský ruch utichl s naším stěhováním, Andy se mu z denního života vytratil před třemi lety, Marek loni a teď přišel i o Daníka. A přitom Kazan je pes hluboce společenský.

Co mě ale nakonec přesvědčilo, byla příhoda s plyšáky. To je tak – snažila jsem se naučit Kazana si hrát. Nejdřív jsem zkoušela plyšovou krysu Vasilisu, potom jsem koupila plyšovou želvu velikosti slušného polštářku. V obou případech se stalo totéž. Podařilo se mi Kazana vyprovokovat k plyšákovému fotbalu, on se začal bavit a najednou ze samé radosti začal okusovat plyšáka stejně, jako celé roky okusoval Daníka. A najednou jsem viděla ten zlom – to náhlé prozření. V ten moment nechal hračku být, odešel ke dveřím, tam si lehnul a bylo vidět, jak strašně je zoufalý. Nemohla jsem se na to dívat.

Rozhodli jsme se tedy pro dalšího psa. Ale jakého? Bylo to dlouhé rozhodování, radila jsem se s kde kým, snažili jsme se dát dohromady současné Kazanovy potřeby s tím, co od psa potřebujeme my. Samozřejmě jsme chtěli zase chodského psa – jenže s anglickými veterinárními předpisy to nebylo možné. Jakýkoliv pes se sem dostane až půl roku poté, co mu odeberou krev na test protilátek proti vzteklině a ten vyjde ve správných hodnotách. Jinými slovy, nedostanete sem psa mladšího deseti měsíců a jakéhokoliv jiného (pokud nemá testy již dřív udělané) dřív než za půl roku. Strašně neradi jsme tedy museli tuto touhu opustit.

Potom jsme prošli sérií dalších nápadů – šlo o to, aby pes, jakmile vyroste, nezačal Kazana utlačovat. Dokonce jsme se jeli podívat na inzerovaného půlročního koliáčka. Tam ale nastal okamžik pravdy. Jednak pes evidentně nebyl v pořádku (bylo to jediné štěně z vrhu, které přežilo) a jednak jsme zjistili, že naše srdce asi opravdu patří špičatým vlčím uším. Zlom v našem hledání nastal na jedné procházce, kde jsem potkala jednu paní, se kterou se už znám – je profesionální pečovatelka o psy.

A ta se mě zeptala – proč si nevezmeme fenku? S Kazanem se snese bez problémů, a až mu bude jednou šéfovat, tak si toho Kazan ani nevšimne 🙂 No jo, fenku ke psovi… začali jsme o tom přemýšlet. Základ je v tom, že tady v Anglii je naprostá většina nechovných psů kastrovaná, psi i feny. Nikomu to nepřijde divné, lidé často mívají psy a fenky ve dvojících. Začalo nové rozhodování, probírání všech dostupných informací nejen v češtině, ale i v angličtině – zdejší knihy o psech se této problematice obšírně věnují.  

Sue představuje Berry, která dostala žlutou mašličku:))

Nakonec jsme se rozhodli pro fenku – a to fenku anglického dlouhosrstého německého ovčáka (NO). Ano, čtete dobře 🙂 Na stopu těchto psů mě přivedla jednak jedna poznámka v diskuzi od anglické čtenářky a jednak časté výkřiky místních nad Kazanem – takového psa jsme měli taky! A tak jsem zjistila, že část anglických chovatelů NO došla k názoru, že se jim dlouhosrstí psi líbí, že se v chovu vyskytovali vždy a tedy nevidí důvod, proč se jim bránit. Jak pravili ve stanovách své Asociace bílých a dlouhosrstých německých ovčáků, jsou důležitější problémy v chovu, než je lpění na délce srsti, například problémy s povahou a dysplazií, takže si typicky anglickým tvůrčím způsobem přizpůsobili NO k obrazu svému.

Samozřejmě tak chovají psy, které by jinde za čistokrevné NO vůbec nepovažovali, ale je jim to jedno. Psi mají nejen dlouhou srst, ale velmi často i rozumně rovný hřbet – jako měli všichni NO před tou divnou módou spadlých zádí, která podle mého názoru zmrzačila tohle nádherné plemeno. Pořádají vlastní svody, výstavy, soutěže, štěňata jsou kennel registered – tedy s ověřeným průkazem původu. Proč mi to jen připomíná choďáky? 🙂 Další výhodou tohoto přístupu je, že psi jsou obvykle chování jako rodinní, tedy se snahou je maximálně socializovat a výrazně omezit nežádoucí agresivitu. Konec konců policie ani armáda si dlouhosrsté NO obvykle nepořizuje…

A tak jsem hledala a našla chovatelku, která měla březí fenku – celou černou, tatínek je černý s pálením. Dohodly jsme se, že jestli se narodí fenka, tak mi dá vědět a potom uvidíme. I řekla jsem – Daníku, teď je to na tobě a na CD. Jestli tam bude černá fenka s pálením a bude zdravá, tak si ji vezmeme. Nebudu vás napínat tak, jak jsem byla napjatá já – ano, narodilo se devět štěňátek, z toho šest holčiček a jedna byla od začátku označena jako černá s pálením!

Bylo to dramatické čekání, protože Sue (chovatelka) se neozývala a já už měla obavy. Ukázalo se, že právem. Veterinář nepoznal, že štěňata nejsou venku všechna, fenka musela jít na urgentní císařský řez a jedno štěně – pejsek – uhynulo. I potom to nebylo moc dobré, psí maminka Storm měla horečky a nechtěla jíst, takže celá rodina kmitala kolem štěňat. Naštěstí jim s péčí pomáhal i tatínek štěňat – veliký černý Yogi, tak se jim podařilo zbývající miminka i fenku převést přes kritické první tři dny a potom už všichni prospívali v podstatě bez problémů.

Od té doby jsme si se Sue pravidelně psaly, ona posílala fotky, na kterých byla vždy jedna veliká černá skvrna – černá fena s hromadou černých štěňat – a já se začínala opravdu těšit. Sue se nám snažila vyjít vstříc dokonce i se jménem, takže jsme vlastně naslepo „skoro naši“ fenečku pojmenovali Blackberry, což má nyní napsané v průkazu původu. No a minulý víkend jsme se byli na pejsky podívat a konečně jsme si mohli – nyní už opravdu naši – holčičku pochovat a poňuňat 🙂 A jak se to všechno seběhlo, to vám povím až v neděli. 🙂

Moc doufám, že všechno dobře dopadne a devátého června si naši Berrinku v pořádku dovezu domů. O Kazana nemám strach, nečinnost a ticho ho ničí mnohem víc, než trocha vzruchu. Pro Berry by také neměl být problém strejdu Kazana přijmout za svého – vždyť co jsem viděla, tak táta Yogi má výchovu štěňat pevně v tlapách, a pro malou tak není otcovská autorita nic nového.

Tak to tedy víte 🙂

Berry s tatínkem Yogim loupí v cizí psí misce

Aktualizováno: 18.5.2010 — 22:54

304 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Gratulovala jsem Dede k její rostoucí smečce a psala trochu o nás ale 8 + 3 prý není 11 a tak můj příspěvek nebyl odeslán a vytištěn pro tento „error“.

 2. Ten návrh klecového lůžka pro Myšku, a občas ji nějak v budoucnu do něj dostat, poslyšte – to není marné! A dycky ráno do školy jenom vypustit jak Krakena. No? Pů! Zvládl bys dělat jí vodiče?

 3. Přece jen ty složité hry od amanity k něčemu jsou, vždycky, když nevím, kudy dál, kliknu na Rastu (rofl)

 4. Dede, kdyby si viděla jak tady s přednostou poplakáváme a zároveň se usmíváme. Strašně Ti přeji a celé Vaší smečce, ať Vám Beruška ostružinová přinese radost do života a Kazanovi zahřeje srdéčko a zažene smutek po Daníkovi, jak to jen půjde. (h) (h) (h) (h) (h)
  Já jsem dnes padla za vlast, přišla jsem domů, sháněla jsem celý den cisterny a kanystry s kohoutkem, pro lidi. Bez vody je zle. Dala jsem si asi tak v 18:00 čaj s rumem a usnula |-) jsem jako šípková Růža. Nebýt toho,že Čita s Miou (cat) (cat) pořádají zrovna teď rodeo,tak ani nevstanu. Čituše mi šmatle po klábosnici a Mia mně tahá za paty na ponožkách. Daník jim utekl za přednostou po peřinku.
  Už je mi líp a myslím na všechny ty zatopené a je mi jich nesmírně líto. (u)
  Všechny moc zdravím, držím tlapky potřebným. (y) (y) (y) (y)
  (sun) (sun) (sun) kde jsi !!! ?

  1. Jenny (h) , holčičko unavená, odpočívej v pelíšku. Moc na Tebe a ostatní stále myslíme. Chjo, je to hrůza – zima, fouká a žádné (sun) , už aby přišlo!

  2. Milá Jenny, často na tebe myslím, jak si vedeš – a nejen v době povodní (inlove) Přiznám se, že bych byla zatraceně vděčná, kdybychom u nás na vsi měli starostku, jako jsi ty… Tímto prosím před tebou smekám (h) a pro jistotu posílám (sun)

  3. Jenny, máš můj obdiv, dělat starostku a ještě k tomu v této době, to jsi opravdu silná ženská /nemyslím postavou ale duchem/ (*)

 5. Hlásím návrat z dívadla a klik – jsem v pořadí 6.915. Uffff, to je ale fronta přede mnou, skoro jako ráno na ortopéééédiji. 😉

 6. Jé, Dede, to je nádhérné zvířátko (sun) . Moc a moc Vám to přeju (happy) Už jsem taky vyslala signál CD, aby začala hledat náhradu za Dulinku.
  Jinak jsem strašně pozadu se čtením, bídně stíhám příspěvky, o komentářích nemluvě… (headbang) Tím pádem už se nemůžu aktuálně zapojit, ale neustále se ubezpečuju, že jsem zapadla do té správné hospůdky – strašně nerada žehlím, strašně mi komplikuje život mé druhé já – má všechny nectnosti těch Vašich, jen váhu má jak modelka – 40 kg – jenže se na tu mou celkem přijatelnou nalepila asi před třiadvaceti lety a ne a ne se pustit (yawn) . Vochvilka, vokousek, skoro a jóhned jsou mi též blízcí. Pět let jsem jezdila do práce 60 km vlakem, ani jednou mi neujel. To proto, že jsem se ani nebudila, dotápala jsem na své sedadlo a probrala se až v Hradci. Pět let jsem zpátky doma a napočítala bych na prstech jedné ruky, kolikrát jsem přišla do práce včas (chuckle), stejně tak nejsem schopna se odebrat v nějakou rozumnou hodinu na lože – před osmou ráno a po desáté večer se hodiny pohybují nějak skokem nebo co (rofl)

  1. Kimi! Druhé já s váhou modelky, nalepené tady na člověkovi – no konečně na to někdo přišel, jak to je! 😀 (rofl)

  2. To bude tím, že po ránu, tedy přesněji po procitnutí si čas myslí, ža má na vše dost času, a tak se klidně vleče. A ve zbylou dobu se to snaží dohnat, aby těch 24 hodin za ten den stihl. A co nestihne večer došturmovává brzy ráno. Přesně dle pravidel že

   úsilí*zbývající čas= konstanta

   Y tohoto vzorce plyne, ža je li čas blízký nekonečnu úsilí je blízké 0 a blíží li se čas limitně k 0 úsilí roste k nekonečnu.

 7. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Tak co, babi, jak se cítíte ve sto deseti letech?“ „No teď už dobře. Hlavně od té doby, co jsem ty svoje haranty odšoupla do domova důchodců!“ .(*)

  ~o) Hezký zbytek večera a dobrou noc. ~o)

  1. Chich – to jsou starosti s těma dlouhověkými. To si tak stěžoval jeden devadesátiletý dědeček na lavičce v zahradě domově důchodců: “ Já bych si tu Mařku i vzal, ale naši mi to nedovolí!“

   1. No já dybych na nějakou vážně pomýšlel – nevím nevím, co by řekli potomci. By nebyla sranda.

 8. tak napřed jsem se tu chtěla pochlubit jak jsem dneska úspěšně nafasovala voličský průkaz ale tohle je báječná zpráva.

  Přeju hafanům moc moc společně vymyšlených a provedených lumpáren, a Dede přeju pevné nervy (y)

  Terry včera zničil darovaný pelech, jsem se chvilku věnovala své další velké lásce(klavíru) a už byla díra jak vrata….ludra ničehosinevážející

  1. Nas ludra Jakey taky ve volnych chvilich ozvykava pelech. Ma jeste asi tri zaloze na pude – stare vycpane deky.

   Dik za pripomenuti krasneho moravskeho slova – ludra. 🙂 🙂

        1. (rofl) (rofl) (rofl) Já znám flundru z BettyMcD, ale nikdy jsem si to nepřeložila ani do češtiny, ani do latiny. Jak se ta ryba jmenuje, nechce se mi googlit?

         1. Abych pravdu řekla, z hlavy nevím, ale pohledám (jen jsem ji jedla a bylo to moc dobré). Skoro se mi plete, že to není živočišný druh, ale forma úpravy – ale možná, že než to vyhledám, někdo chytřejší mě opraví.
          Byla jsem hodná: 1+3

          1. podle mě je to ryba, někde se tam praví „stáhnout a nařízkovat xy flunder“, tuším k tomu byly potřeba kleště a nůž … a určitě to bylo v souvislosti s rybolovem

          2. Tak prý platýs, údajně. No, když jsem to kdysi v Polsku na praxi jedla, placaté to bylo, tak snad ano. Opravdu jsem myslela, že jde o kulinářskou úpravu.

          3. Nechci to psát do nového dne, ale – pěsti zatnout a držet, tři, dva, jedna, teď – dopoledne ten můj miminek maturuje. Bojim bojim za něj.

   1. Já ji přepadnu náhle doma a donutím ji, aby mi bez přípravy bárco zahrála. Pak podám zprávu! Esli je u piána tak vášnivá jak s pejskama na cvičišti, no servus. O ostatním by musel podat report ten její, a to je slušný mladý muž, to je auzgešlosn.

 9. Teda proč mi Yogi, který stojí nad Berrinkou tolik připomíná Daníka?????. Já vím, že je z něho vidět hlavně hřbet a tlapky, ale…. není tady nějaká strategie CD?

 10. Jooo, ještě něco, milá Dede. Ten název článku – hrozně mě dojímá, je tak nežně vtipný a vtipně něžný.

  … malá domů …. hladí to a hřeje. (h)

  1. Ano. Genyjální. Přeložím: Hey, little! Ami! Go home! – Du, kleine – los los nachause!! Bude šťára. – Nu máleňkaja, idí že damój – čeká tě Iván! Metelescu blescu a casa! – Ehi ragazza – urgentissimamente a casa, o – tutti santi! – Mon Dieu, a la maison, tu petite puteau!

   1. Nebo taky – we will pass our own goalie 😉 Teda aspoň podle Fronka.
    Jinak – čile tu diskutuju a přitom jsem úplně zapomněla Dede popřát k novému živému plyšáčkovi. Takže – ať Vám to vyjde a vše klapne!

 11. tak posunu hlasování :

  http://nejpes.blesk.cz/pejsci/fotosoutez/nejpes-z-utulku-iii.-jenom-pro-utulky/rasta-kocici-nadeje.html

  JInak mě Betka „baví“ svou faleškou… Kňučí a kvílí, je zalezlá v pelíšku a dělá děsně ustaranou matku. Venkovní hrabání ustalo, takže tuny bahna už domů nenosí, ale je zádumčivá (sirky nedonesla 😀 ). Plyšáky má uklizené, tak tahá polštářky (a zkusila i polštář – naštěstí přežil a peří zůstalo v sypku). Naštěstí nejdéle o víkendu budu mít zpátky rozvernou Kosatku dravou (bat)

     1. Mám takovej dojem, že z počtu přístupů na stránky se odvozuje sledovanost periodika, potažmo atraktivnost pro reklamy … cena reklam??? Já kliknu za 5 minut 😉

      1. klikám, klikám – ale ačkoliv by to mělo být pro útulkové pejsky, tak mám dojem, že je tam i dost pejsků neútulkových (například jako majitel čubinky Viky uvedeno „hanickaviky“) – ale možná se v tom jen neorientuju.

       1. nevím, kde se tam vzal smajlík, když tam měla být uzavírací závorka. Holt počítačoví trpajzlíci…

      2. Zano, dojem zcela správný. Proto se tyto a podobné soutěže dělají. Produkční soutěže spoléhá na to, že soutěžící autor fotografie psíka, kočky nebo dítěte , zaktivizuje k bujarému klikání širé příbuzenstvo, přátele, známé i zcela neznámé lidi ( se na různých forech objevují odkazy, doprovázené prosbou Dejte našemu Punťovi, Micince, Pepíčkovi hlas, děkujeme). Klikající fan club kliká a návštěvnost stránek roste . Což je účel, prostě marketing, no. Ony tyhle soutěže nejsou o skutečně NEJ fotce či NEJ psíkovi, kočce, dítěti ( ač každý si pod pojmem NEJ představíme něco jiného, že) ,ale je to vlastně soutěž o to, kdo má nejvíc známých . Ti většinou klikají na fotku, která je jim doporučena, aniž by postřehli, že kolem je plno jiných, třeba zajímavějších fotek.

       Ale to jen tak na okraj, v případě klikání pro Rastu je účel veden snahou pomoci, to s tím, co píšu výše, nesouvisí.

     2. A vis Honzo, co skalni baptisti maji za znacku dabla? (devil) 666. Ale ty tam mas jeste jednu sestku navrch, tak jsi v olrajtu.

       1. No jo, aido, ale to nevis, v jakem prostredi ta mladez vyrostla. Treba je to reakce na rodice… Chet vyrostl ve venkovskem baptistickem kostele. Naucil se tam krasne zpivat gospely. Ale taky si obcas sklada sve vlastni – alternativni.

      1. Jé Hani, takových čísel je. Jako teen jsem dělala radioamatéřinu a pro provoz jsme museli skládat zkoušky z Qkódů. Mezi všemi QTH, QSL a dalšími, byly také i číselné , jako 73 – srdečné pozdravy, 88 – vyznání lásky, polibky a pak 99 – když jsi s těmi polibky nesouhlasila. (chuckle) A v muzice bylo místo 99 číslo větší – 324. To se i zpívalo, nebo jako odpově%d hrálo. (chuckle) 8-|

      2. Jé Hani, takových čísel je. Jako teen jsem dělala radioamatéřinu a pro provoz jsme museli skládat zkoušky z Qkódů. Mezi všemi QTH, QSL a dalšími, byly také i číselné , jako 73 – srdečné pozdravy, 88 – vyznání lásky, polibky a pak 99 – když jsi s těmi polibky nesouhlasila. (chuckle) A v muzice bylo místo 99 číslo větší – 324. To se i zpívalo, nebo jako odpověď hrálo. (chuckle) 8-|

       1. Jééé, to je dobrý! (wasntme) Nejdřív to ne a ne odeslat a když jsem si opravila to procentní ď, tak to tu je 2x. (rofl)

       2. Pro Zdenu bezpsí:
        Tak jsem si tu třístovkovou melodii přezpíval- a ejhle! Samočinně mi tam naběhla z mládí úplně jiná slova- píp,píp,píp,píp,píppíp!

        1. (rofl) Kadlusi, nic ve zlém, ale ty jsi toho moc v mládí nenapípal. 😀 Když už tak bys napsal : tádydády tádá dydá tádydy dy tádádá tádydá …… (chuckle)

         1. No, nenapípal, ani převod tádydání do „morseovky alkoholiků“ mi nevyšel, jenže to píp znamenalo spíš možnost zařazení do vysílání až po 22., co, po 27té hodině !

  1. No, tak JE dobrá zpráva, že už nemáš bahňáka 😀 … ale nevím, jestli teda mám čekat kosatku zádumčivou, nebo dravou… Ta nejistota je děsná 😉

   1. myslím, že v pátek bude ještě ukníkaná. V neděli už by se snad měla srovnat… Takže uvidíš asi různé Kosatky.
    Dneska je tu opravdu hnusně (rain) Doufám, že na výletění se vám vyčasí (sun) Ale v té zimě pochybuju, že by ty úpolíny rozkvetly…

  2. Xerxová, teprve teď jsem si přečetla podrobnější podmínky té psí soutěže. Ti pejsci z útulků jsou v tzv. nesoutěžní kategorii a přihlašovali se trochu jinak. Vůbec si teď nejsem jistá, zda pro ně nějaké ceny vůbec jsou. O těch 50 000 si asi můžeme nechat zdát. Navíc je tam nějaké superfinále, kam se ti pejsci musí dostavit. Pouze jsem postřehla, že o vítězce 2. kola napsali článek, takže by to mohlo pomoci s umístěním. V každém případě pokračuji v hlasování.

   1. Ale na nějakou věcnou cenu by se snad dosáhnout mohlo. čert ví, co vlastně mají za lubem.

  1. Rputinko, jestli je to promo, tak odpusť, že jsem to nepochopila (wave) Máme náskok 1150, od rána jsme 200 nahnali.

  2. chicht – koukám, že máme podobné nápady – taky jsem to chtěla posunout na novou stránku (chuckle)
   Náskok je stále kolem 1000 až 1500 hlasů.

   1. Cheche, než jsem si klikla sem, tak jsem pochopitelně klikla na Rastu a spočítala skóre. Je to 6621 a jsme + 1153. Ale, musím vám prozradit, že se mi ta dvojka moc líbí. Takový medvídek. Nejsem žádný kynologický géňa, ale on opravdu vypadá jako kavkazák Éliška.

  3. Mně to nějak uniká, proč tam tak zběsile klikáme ? (rofl) Rád vím proč něco dělám. Někdy. Aspoň. 😀

   1. ta akce je pěkně uhozená… Je to akce Blesku o nejhezčího, největšího, nejchytřejšího… psa a finále jednotlivých kol bude někdy v červnu v Praze. Ale jednu kategorii vypsali pro útulky. Ten vítězný útulek má dostat 50.000,- Kč a to je opravdu nezanedbatelná částka. A utulek Kočičí naděje (který se občas stará i o nějakého pejska) nominoval fenku Rastu (momentálně má malá štěnítka). A tak se snažíme pejskům a kočičkám ze „spřáteleného“ útulku pomoci.
    Akce končí tento pátek o půlnoci – a tak klikáme a klikáme…

    Nelíbí se mi, že to přináší i závist mezi ty, kteří se snaží pomáhat. Už jsou hlasy, že si někdo hlasy přiklikává… atd. Ale když už ta Rasta vedla, tak jsem ji začala každý den připomínat, aby se udržela.

    Je ti to jasnější ??

    1. Při vší kritice bulváru, konečně na jejich stránkách vidím dobrý nápad, i když mi systém přijde poněkud bulvární. To je ale koneckonců jejich řemeslo. Já to zpočátku také nechápala a vůbec jsem nezaznamenala začátek, ale myslím, že který pejsek za sebou nemá „podpůrný tým“, tak jeho útulek nemá moc šancí. Souhlasím s Maričkou, odměnu by si jich zasloužilo více. Tak klikám, kdy si vzpomenu. Tady to pro mě není o kráse pejska, ale o tom, zda věřím dotyčnému útulku nebo ne. Jestli vyhlásí 4. a další kolo, možná by se mohli nominovat nějací pejsci třeba z OS Podbrdsko a pokud zůstane zachován tento systém, dalo by se tímto způsobem pomoci i jim. Však je nás tu hodně.

     1. Přesně jak Apina píše. Tenhle tisk nemám ráda a nečtu (nebo je to pořadí opačně?), ale musím uznat, že občas mají nějakou akci, o kterou v „seriozním“ nezavadíš…
      Přála bych to všem, ale tady víme, kam – doufejme – ty peníze půjdou. Takže klikám (handshake)

    2. Fakt je, že ze stránek soutěže to vůbec není jasné, tak doufejme, že dostanou aspoň něco 🙂

     1. no právě – vše je „zakopané“ v tom podivném finále, o kterém se asi nic moc neví…. Takže možná klikáme zbytečně.

   2. Z Kočičí naděje je třeba LucYnka, která tento týden psala o kočičce Mili. Je to dobrý útulek, stará se nejen o kočičky, ale i o pejsky a má dobrý kastrační program, tomu já moc fandím. (clap) (h)
    Takže pilně klikejmež, drazí bratři a sestry! (h) Blesk taky nečtu, ale v tomto případě účel světí prostředky. (Tolikrát jsemtenkrát neklikla ani na soutěžní fotku Tády s Luckou jako teď na Rastu.) (wasntme)

    1. Kočky mi tady fňukaj, že jsou nerentabilní, bulvár preferuje (dog)
     a že prej si máme pořídit taky (dog) (dog)
     jakože účel světí prostředky

     když teda (cat) (cat) nefrčej tak jako (dog) (dog)

 12. Dede, držím palce, ať nová holčička vyvede Kazana z apatie!!!

  U nás k podobné – té smutné – události došlo letos v únoru, kdy 8letá Eliska přišla o svou starší 9letou „sestru“. Přestože s námi žije mlaďoch jezevčík, velký kamarád Elisky, ta od té doby chodí jak tělo bez duše, a dělá to pořád. Zestárla. Ze dne na den. A to i přesto, že jsme jí před měsícem domů doručili další zlatou retrívřici, skoro dvouletou Bafinku. Stávkuje, tváří se děsně, nechce chodit ven, přestože dřív byla vždycky první venku, nic jí nebaví, nechce si hrát….. Pohled na takhle smutného psa je strašný. A nejhorší na tom je, že už nevím, co s tím dál….

  Takže ještě jednou – držím palce a ať má Kazan radost, a vy s ním!!!!!!!

  (h)

   1. Nic proti mravnosti jsem nezaznamenala 8) (ale moc daleko jsem zatím nedošla) – a vždyť byste se nevyspali (rofl)

  1. Po desáté večer to nepouštějte! Je to vymakané jako byl samorost a možná ještě víc, je to na dlouho (rofl)

  2. Osobo!! Mám takový potíže s ramenem, že jsem si musela přehodit myš na levou ruku. A ty tady s hrou ;(
   Já to občas jako relax ráda… a už dlouho se držím zpátky (swear)

  3. Renato, minulý týden jsem četla v rozhovoru s Janem Svěrákem, že autor zrovna téhle hry mu pomáhal s jeho novým filmem, Kukym (btw. zatím jsem o tom filmu četla jen to nejlepší, jsem na něj docela zvědavá).

   1. Jj, právě proto jsem na jejich stránky znovu vlezla. Na Kukyho půjdu s dětma do kina (cca po dvou letech).

    1. 🙂 Já v kině nebyla ani nepamatuju.
     BTW. Příští středu jsem v Praze, měla bys chvíli čas? Na tu poštu jsem se totiž pořád ještě nedostala.

 13. Milá Dede, moc blahopřeju k plyšové pejsince 🙂 , určitě budou s Kazanem skvělá dvojka (dog) – vždyť to zařídila přímo CD 😉

 14. Tak jsem právě dnes podruhé klikla na Rastu – 6537. Ráno už také jednou, zatímco jsem si pročítala diskuzi. Zajímalo by mě, kdo kliká na Abada z Klatov, že Rastu tak dohání? A i ti další dva pejci mají čísla také docela vysoká. Ono už teď nejde opravdu o to, který zůčastněný pejsek je nej, ale o počet klikajících. No ale, když už to je takhle umožněné, tak kéž Rasta vyhraje. Ale přiznám se, že těch ostatních je mi také líto. Škoda, že nebude odměněno alespoň prvních deset pejsků v pořadí – třeba jen tisícem, či dvěma, vždyť i za to by se dalo něco nakoupit, či dát pejska vykastrovat.

  Ale teď musím za chvíli asi na tři hod. z domu, tak budu dočítat asi až večer. A všem přeji hezký zbytek dne.

  Včera jsem zapomněla napsat, že samozřejmě držím palce všem, kterým hrozí velká voda nebo dokonce zaplavení. Jiný Honzo jsem ráda, že u vás už ustupuje. Co jsem viděla za fotky, tak je to hrůza.

  1. Klatovský útulek má jistě okruh spolupracovníků a příznivců, kteří postupují stejně jako my.

 15. Milá Dede, ani nevíš, jakou mám radost z Ostružinky, která k vám brzy přijde domů. Smutek Kazana jsi popsala naprosto plasticky, zvláště pro mě, která tu nekonečnou depresi viděla u našeho kocoura, který také vyrostl jako dvoukočka. Dovedu pochopit, že jsi se na Kazanův smutek nedokázala dívat. Já nad naším kocourem brečela, vlastně i teď mám nějaké mokré oči. Nicméně my jsme byli všichni i s kocourem v té době v děsném šoku a nové zvíře bychom s maminkou v té době asi psychicky nebyly schopny akceptovat. Prostě jsme byly opravdu mimo. Nyní vím, že pro nás nová kočička není řešením, protože kocour už se případným útokům a dominanci druhého zvířete nedokáže bránit, mladý sebevědomý kocour ho dokáže zbít a navíc vytvořili dvojku s mou maminkou. Nicméně pro Kazana, který potřebuje svou pořádnou smečku bude Ostružinka (Berrinka) to pravé požehnání a různá pohlaví se navzájem budou respektovat. Už se těším na nějaké nové povídání o Berrince.

 16. Mám také radost, že se podařilo najít řešení v podobě podobného chlupatého ovčáčka a moc se těším na zprávy o jejich sžívání a lumpárnách 🙂 Mimochodem, dnes jsem čistě náhodou objevila, že sourozenec našeho pejska se jmenoval/a Blackberry, hezká náhoda 😉

 17. Přeju Kazanovi a Berrušce, aby se opravdu „našli“, byli z nich dobří parťáci a Berruška přinesla Kazanovi novou radost ze života. Že ji přinese lidem, o tom není pochyb.

 18. Já se tak těším, co na ni Kazan (makeup) Je to nádherná plyšáková princezna. (inlove)

 19. Hurááá! To je super novina. Tak doufám, že strýček Kazan vezme svou úlohu zodpovědně. Mám z toho strašnou radost.
  No a teď se jdu pokusit ponořit do diskuse. Ale co jsem zachytila včera: Držím palečky všem vyplaveným a nemocným (y) (y) (y) (y)

 20. Až ted‘ jsem se dostala na Zvířetník a vidím, že sladké tajemství už není tajemstvím a Blackberrka se představila veřejnosti. Je krásná, jako ostatně všechny ženský, i když je zatím brtníkovitá krtečka. Ale počkejme za chvíli, to budeme koukat!

  OT. Jak jsem taková přitroublá, potřebuji vysvětlit Rastu. Sem tam tedy šla dát svůj hlas a nevím, jestli jsem pochopila správně ‚Opište text z obrázku do políčka pod ním…‘ Je míněn krypt xx70xx nebo skutečný text Rasta… . Zadala jsem krypt a ted‘ nevím. Víte vy?

  1. Ano, opsat doslovně ten nesmysl (někdy jsou tam i číslice), co je v kolonce o poschodí níž a odeslat hlas. Pak naskočí hlášení, že byl hlas přijat a pejsek za něj děkuje. (h)

   1. Díky, tak jsem to nespletla. Jenom jsem si nevšimla toho poděkování a tím i potvrzení, že jsem to…nespletla (blush) .

 21. Nikdy som sem nepísala, bola som len tichý pozorovateľ. V poslednej dobe som nad niektorými Vasimi článkami plakala od smútku za Daníkom, ale dnes sa mi tisnú slzy do očí z dojatia nad Vasim novým prírastkom do rodiny. Želám veľa šťastia a veľa radosti Vám aj chlpáčom. Jana

  1. Milá Jano, dobře, žes napsala na zvířetník, nebuď zabukista!
   Vítám tě, zdravím. Jen si popřemýšlej, co budeš používat za nick, Jan tu máme několik, tak se musí rozlišovat, aby se poznalo, která zrovna povídá. (f) 🙂

  2. Ahoj Jano, tak Tě tu vítám jako odtajněnou. Už nebuď za bukem, když i Tobě víme 🙂 Ale chtělo by to nějak se odlišit. Janičky tu jsou ve větším množství. Ale to Ty určitě víš. Ze které části Slovenska se ozýváš? Tedy, pokud nepíšeš třeba z Argentiny (call)

 22. Přeji hodně krásných dnů s novým členem smečky. Máme dva postarší psy – 11 a 8 let a tak nás něco podobného taky jednou čeká. A jestli se můžu pochlubit, čekejte v blízké době portréty, ale zatím jen pejsků. Kočičky budou následovat později.

  1. Ahááá – tak už jsem tě odtajnila (chuckle) ! A na povídání se těším – a na fotky taky (budou, že jo!) .

 23. Dede, tohle je špicááááá!!!!! (h) (h) (h) Kazanovi i vám t přeju z celého (h) .
  Tady opadá voda, no, mohlo to být i horší. Takže držím palce potřebným (Jenny, Myška, Li…) a jdu číst, co všechno se tady dnes dělo.

 24. Ještě OT – pořád myslím na lidi ohrožované vodou a snažím se sledovat zpravodajství. Myšce (inlove) nadále držím palce – milý Pů, pozdravuj ji prosím! A ať kouká poslouchat doktory, aspoň pro tentokrát 🙂
  Jinak mi včera chcípnul notebook, ze srdce doufám, že je to jen vadný zdroj. Za chvilku si jedu pro nový… no, bude to potom okamžik pravdy 🙂 Tedy chci říct, že jedu v nouzovém režimu, takže jednočlánkově. Jo a v pátek jedeme domů! Všichni, i s Kazanem. Jupíí! (dance)

  1. To se dozvíš to sladké tajemství, jako já, když mi „umřela“ obrazovka a míhaly se na ní jen stříbrné tečky na černém podkladu. Myslela jsem si, že je to taky jen nějaká blbost. Jo, houby, všechna data pryč! Začínala jsem úplně znovu! A bez zálohování! Ale to asi nebude Tvůj případ, držím palce! A taky přeji šťastnou cestu domů a příjemný pobyt, snad už nebude ta zima a vlhko a nevlídno. I když i tohle ke květnu patří a já jako dítě na to byla zvyklá. Až v posledních letech nastaly extrémní skoky ze zimy rovnou do léta a žádné jaro! Letos je jaro takové, jaké má být, jen ty povodně si mohlo ušetřit! To bude tím globálním oteplováním!

  2. Máš to krásně naplánované, milá Dede (inlove) – cesta domů a potom jupí! pro jorkšírskou Krtinku Berrynku. (h)

  3. Dedásku! Držím palce, ať je to „jen“ ten zdroj (y) ! A hurá hurá hurá, že jedete domů!!! Kazan bude mít rozptýlení a vám čekání uteče, ani nebudete vědět jak. Moc se vás těším (a jsem husa, protože tu teď bečím jak stará plačka – ajaj, ke Kelemenovi bych mohla chodit na brigádu)!

 25. Moji milí, ve shonu a starostech s vodou zapomínáme popřát všecko nejlepší těm, co něco slaví. Dnes mají svátek Ivové (můj synátor se sem asi nepodívá) a tak jim a všem ostatním, co něco slaví, slavili či budou slavit přeju moc zdraví, pohodu, trošku toho pokakanýho štěstíčka – no prostě všecko nejlepší. A fotka je eňo ňuňo.
  http://www.astro.cz/apod/ap100519.html
  Taky všem, kteří se potýkají s přírodním nadělením, přeju zdraví a pevné nervy a ať už to jde jen a jen k lepšímu.
  A těm, co to potřebují, moc, moc, moc držím palce.
  Jo, už se moc dlouho neozvala Velká kočka …

  1. Jéžišimaríja – to je tedy něco, tedy NĚCO!
   A na Velkou Kočku jsem si dnes ráno taky vzpoměla – doufám, že nestoná!

 26. Milí Zvířetníci, děkuju všem za milá slova – moc a moc mě hřejí a umocňují tak mé těšení 🙂 Přiznám se, že o pejskovi vědělo jen pár z vás – potřebovala jsem spoustu věcí prokonzultovat – ale nebylo to ze zlé vůle. Já jsem se skutečně bála, že to nevyjde… vždyť veškerý kontakt s chovatelkou byl přes internet a ten, jak všichni víme, umí předvádět pravdu i klam. Moc mě potěšilo, že jsem se nespletla, Sue je fajn a její smečka je fascinující – a to do toho mrňavého pokojíku pustila jen tátu, mámu, Berry a jednou se tam prolnula ještě jedna plavá fena – samozřejmě dlouhostrstý NO 🙂 Jinak má Sue ještě dvě další fenky – důchodkyně, a je vidět, že celá domácnost žije v psím duchu 😀
  Jinak k odpovědím – Sue je skutečně od nás hodně daleko, takže mazlení v mezičase se konat nebude. Máme totiž jorkšíra 😀 neboli naše holčička pochází z Yorkshire, z vesničky nedaleko od Leedsu.
  Plemeno samozřejmě není uznané FCI, takže jiné výstavy než ty „asociační“ by nám nehrozily. Vzhledem k tomu, že já výstavy stejně neplánuju (to není důvod, proč si pořizujeme čistokrevné psy 🙂 ), tak mi to nijak nevadí (shake) Je charakteristické, že v mezinárodním atlase psích plemen, který jsem si tu půjčila z knihovny, byl NO samozřejmě ten správný – krátkosrstý. Ale v knížce o výběru a výchově štěněte pro laiky byl mezi doporučovanými plemeny obrázek – jak jinak – dlouhosrstého NO s rovným hřbetem 😀

  1. Milá Dede, nevíš, proč se mi mlží oči? No prostě je kouzelné a něžné to psí miminko, ostružinová holčička Berrinka. Mám z ní velikou radost a přeji celé vaší rodině, ať vztah s novou psí kamarádkou, který jste prvním kontaktem navázali, je krásný, bohatý, plný vzájemné radosti a lásky a za Kazana jsem ráda, že bude mít doma konečně svou ženskou(inlove) , určitě ho to naplní novou chutí do života.

 27. Ostružinka – no lidi! Teď jak dopadne to setkání, že. Píšeš, že si jste jisti kompatibilitou – doufejme. A časem bude mít blueberry hill, svůj pahorek, co si bude moct rozhrabávat, že?
  A tady od noci neprší; ale abysme neusnuli na vavřínech, tak jednou za minutu někam spadne odkudsi nějaká kapka-chaotik.
  Hasiči jsou samozřejmě správní chlapi a buďa na dědině, jasněže bych s nima nějak spolupracoval.

  1. Blackberry hill, rozumí se. No bobulka jak bobulka. Teda s výjimkou Borůvky von Husowitz, otž.

   1. Jakube, já mám v těch různých „berries“ a „beeren“ dodnes zmatek a jmenovitě německé mutace nejrůznějších bobulí mě uvádějí do stavu zuřivosti (specielně třeba taková die Ebereschenbeere 😀 ), ale Borůvku s Ostružinkou si určitě nespletu… Jak je na Dřevnici?

    1. Od včerejšího poledne pomaličku klesá. Ebereschenbeere = Vogelbeere = matryjál pro Vogelbeerschnaps. A to je matroš!! Jeřabinka, dámy. Vedle jalovcové pívali ve starých Blut und Boden románech bavorští fořti. Činí to stále?
     Stmívá se. Začínají padat fořti. Tak končí jedna úžasná knížka – a já zaboha nevím kerá.
     No tady padají ševci, dyž už. Kéž by jich hodně popadalo. Ale vlastně co už s nima.

     1. Jak v Bavořích, to netuším – ale jeřabinka může za jednu z nehorších mých „vandrovních“ alkoholových smrští, a raději bych se k ní nehlásil. Ale je to už dávno, tak snad promlčeno 😀 Byla to dobrá jeřabinka…

 28. Milá Dede, patřím k těm většinou mlčícím čtoucím a teď jsem tu kvůli dlouhodobé nemoci několik měsíců nebyla, takže zpětně jsem ke svému velkému zármutku zjsitila, že Daník odešel – vlastně nám všem – za Duhový most. Tudíž mokřím klávesnici nadvakrát: jednou kvůli Daníkovi a podruhé kvůli Kazánkovi, kterému moc přeju, aby mu nová Berruška aspoň trochu Daníka nahradila. No a protože moje rodinná smečka sestává ze tří námi částečně nalezených a částečně útulkových pesů (těžkých vzájemných závisláků) ve věku asi 16, asi 14 a něco přes 16 roků, tak se dost obávám blízké budoucnosti, kdy se těm cestám za Duhový most už určitě nevyhneme (naše Boninka už 3 roky má jako součást svých třech denních krmných dávek celkem 16 tablet – od srdíčka přes plíce k játrům… ale pořád ještě dokáže vyštěkat vetřelce za plotem, i když se kolem toho plotu už jen velmi zvolna prochází). Všichni už jsou navíc kompletně hluší a částečně i špatně vidící, ale jak jsou oni závisláci sami na sobě, tak o to víc jsme my závislí na nich. Proto budu moc vděčná za každý váš článek o tom, jak probíhá sbližování osiřelého člena smečky s novým – a to i z toho důvodu, že vy umíte nádherně napsat a popsat to, co my ostatní většinou jen cítíme a nenalézáme pro to patřičné výrazy. OT: Dostala jsem jen 1 + 3, to zřejmě proto, abych už na tu klábosnici nefňukala…

  1. Milá Laďko, přestože vás ty odchody čekají, tak jste velmi šťastní lidé – vaši pejsci se dožili už teď nádherného věku (h) a já dobře vím, jak s postupujícími lety starší pes stále bližší našemu srdci. Štěňata jsou kouzelná, roztomilá, na zabití i neodolatelná, ale co je to proti té hluboké blízkosti, kterou si s člověkem vytvořil starší až starý milovaný pes. A já si myslím, že je víc než na čase, abys nám svoji smečku představila – přece nechceš psát portréty se slzami v očích, že ne? (inlove)

  2. Milá Laďko, je dobře, žes vystoupila zpozabuku, vítám, zdravím. A těším se na pejsčí povídání. (h) (f) (dog) (f) (h)

  3. Drzim palce at se tu vsichni jeste zdrzi 🙂
   Vcera jsme cestou z treninku potkali u autobusove zastavky pani se dvema duchodkynema. Psekove si nas celkem nevsimali, pani si potrebovala popovidat. Takze jsme se dozvedeli jak se babinkam (trpaslici jozevcikova 16 let, neco pro me neidentifikovatelneho velkeho 12 let) nechtelo ven do deste a jak se obcas ta mala schovava pod tu velkou kdyz prsi. A capou spolecne 🙂
   A …co uz nebylo tak dobre … ze je ve Vrsovicich take nejaky imbecil travici psy :@

 29. Jůůůůha! Tak konečně je to jasné a blekový Berousek se k vám opravdu postěhuje! A držím palce (y) , aby Kazánkovi Berruška zvedla náladu – no to by bylo, aby nebylo 😉 !

  P.s. Jsem ráda, že je na Zvířetníku taková úroda mláďátek – a to jak lidských, tak i zvířátkových – včera Marskovic Najli, dneska Dedovic Berry. Doufám, že se budete předhánět, která má doma větší štěstí – a taky budete poctivě referovat, jak se staroušci sžívají s mládím. Hurá.

 30. no sláva!!! Chudák Kazan! Až se mi z toho nějak „zamžily“ brejličky! Berry se bude mít skvěle, o tom nepochybuju, ale hlavně držím palce jemu – u nás v rodině se před pár lety událo něco podobného a zpočátku nové soužití nevypadao úplně růžově (ale to byl pes a pes), ovšem dnes už je všechno jinak a ti dva bez sebe odmítají bt i jen pár minut. A tak přeju, ať se to u vás sžije úplně stejně, jen rychleji.

 31. Blackberry je úúúžasný štěnís a já vám s předstihem přeju skvělé dny s novým členem smečky. (h) A hrozně se mi líbí, jak jsme se v tomto případě tady v kotlince shodli s Angličany za kanálem: líbí se nám huňatý pes s rovným hřbetem a přátelskou povahou? Cože – že není uznané plemeno? Hele, trhněte si všichni: nám se to tak líbí, tak si ho uznáme. Jsou důležitější problémy v chovu…

  Tak hodně radosti Dede, Kazane, a vůbec celá smečko – ve vaší posmutnělé noci se rozednívá a úsvit je fialový…aby ne, vždyť je tam Blacberry…

  1. Neuznané plemeno je aj britská dlhosrstá mačka a je úplne úžasná. (h) Okrúhla hlavička, veľké oči, primeraný noštek a krásna srsť. Presne to, čo sa mi na starých typoch peržaniek páčilo a prečo sme si ich obstarali 🙂

   1. EditoK., ty jsem snad nikdy neviděl, ale podle popisu by se mi taky líbily. I naše činčily jsou „staroperské“ s malým, ale znatelným nosíkem, a Ebony taky – je navíc plnobarevný, tedy černý jako bota, žádná kouřová podsada. Prostě já jsem zaprodanec perských koček 😀 A jdu se zeptat strejdy Googla na ty „neuznané“ britské krásky. Třeba něco najdu. Aklespoň fotečkúúúú…

   2. Našel jsem! A jsou krásné… ale neuznává je jen FIFe, koukám – TICA a CFA ano, vedou se i rodokmeny. Potěšilo mě, že se jim říká „highlander“… Dík za seznámení, EditoK. 🙂

    1. Na fotkách sú krásne, ale tá hebká srsť sa na fotkách nepozná. Sú fantastické. Prvú sme videli asi pred 2 rokmi, ale teraz sa rozširujú aj v našich končinách. Na posledných výstavach sme ich už videli niekoľko.

 32. No to je krása, článek jsem jenom přelítla, pořádné čtení musí počkat na večer, ale základní informaci mám, Kazan bude mít kamarádku! A krásnou! Jak já bych chtěla být u jejich prvního setkání! Doufám, že bude aspoň hromada fotek.

 33. s dovolením jedno malinký O.T. pro LUCKU UŠOPLESKOVOU (rofl)

  včera jsme ve Hvězdě potkali roční ušopleskovou bernskou vílu. Pravda kapek byla přikřížená s krokodýlem,ale víla to byla. Krásná, elegantní, ladná v pohybu, rychlá jako vítr a……. dravá jako ten krokodýl – s naprosto stejně vybaveným chrupem 😀 . Láska na první pohled. Hošíček vypadal jak Hurvínek, páč měl stejně vypoulený oči, jak se nemohl vynadívat. Tak nejdřív proběhlo kapek běhání (fakt krásnej pohled na dva lovečáky v pohybu) a pak slečna přišla s návrhem: „Budeme hrát dírkovanou!“ ….. „Co to je???“ opýtal se Hošíček. …..“Hned ti to ukážu!“ pravila víla a…………. drapla Hošíčka za kůži na boku a táhla ho do strany. Hošíček vypoulil oči ještě víc a čekal, až budou teda ty dírky do kožichu 😀 😀 😀 . Víla pustila, zatančila nadšené kolečko a popadla Hošíčka za kůži na hlavě. Opět táhla do strany. Tentokrát na opačnou stranu,asi aby to bylo souměrné 😀 Už jsem měla strach, že hošíčkovi z důlků očka vylezou. …….. a takhle si hráli slušnou dobu. Hošíček sado-masochista nadšen, že mu slečna visí na pysku a dělá mu dírky do kožichu, víla nadšená, že konečna našla vola, kterej si to nechá líbit. Prý dokonale strávené odpůldne 😀

  1. Jo, to já jsem si na šťastného Ešuse vzpomněla, když jsem opět potkala zrzavého Archieho. Opět ho venčila stará paní, jen tak kolem kostela, kde to na základní vyčurání stačí taktak Borůvce. Pesan skákal a běhal a jak nás zblejsknul, okamžitě k nám přisvištěl, ale je to truhlík, mlátí košem na hubě. Paní ho odchytila a pravila, že má 4 roky a furt je jako štěně. Tak jsem opáčila, že má nevybitou energii. I bylo mi řečeno, že přes týden na něj nikdo nemá čas a ovíkendech je teď tak hnusně, že s ním nikdo nechce vyjet vylítat. A tak nám po okolí hopsá zrzavé torpédo, kterého je mi moc líto. Ešus se má.

   1. …………Paní ho odchytila a pravila, že má 4 roky a furt je jako štěně. Tak jsem opáčila, že má nevybitou energii. I bylo mi řečeno, že přes týden na něj nikdo nemá čas a ovíkendech je teď tak hnusně, že s ním nikdo nechce vyjet vylítat. A tak nám po okolí hopsá zrzavé torpédo, kterého je mi moc líto……..

    au!! Tohle mě hrozně zlobí a vytáčí. Chudák pes.
    Vždycky říkám Hošíčkovi, když zlobí…………“ne…s…štvi mě, nebo tě dám někomu, kdo tě bude venčit na balkóně!“
    Tohle prostě nikdy nepochopím. Eh a kolikrát už mě berou za bláznivou, když někomu pořízení maďara v podstatě rozmlouvám a jako první hlásím megapotřebu pohybu a zaměstnání, jinak nebude spokojenej pes a následně jeho majitel, páč ten pes to vypustí jinde. No ale to by čék mohl hubu vymluvit (envy)

    1. jo, takhle si v sousedním paneláku pořídili irskýho setra. Něco jim vysvětlovat je zbytečný…

     1. Takovým lidem nakopat do pr … plínek! Mně se taky moc líbí lovečtí psi (výmarský ohař je úplně ten nejkrásnější pes!), ale je mi jasné, že to není pesan pro nás (stejně jako ostatní hyperaktivní plemena).
      Tak to mi řekni, proč si pořizovali psa, když na něj přes týden nemají čas a v sobotu se jim nechce (fubar) ?! Grrrrrr (headbang) (headbang)

      1. a nejvíc mě vytočilo, když psisko pobíhalo po silnici (výpadovka z města!), tak jsme ho ještě s jednou paní odchytávali a zvonili na rodinku – vylezla panička a pravila „On nechtěl jít domů, tak jsem ho nechala, aby se vylítal…“ Specielně tahle (pííííp) ho zásadně nemá na vodítku, pes lítá, kde chce – já mám někdy dojem, že by byla docela ráda, kdyby ho něco přejelo a milostivá měla klídek… Zákony na ochranu zvířat jsou tu velmi, velmi měkký!

       1. No, aby se pes vylítal, zásadně ho nemají na vodítku, takže tady poletuje přes silničky (nejsou velké, klasické předmětské uličky, ale provoz tu je). Košíkem na hubě otlouká kde koho (naše poslední setkání mě stálo dvě modřiny u kolen). Což u mě nevadí, ale u starších lidí už ano. Paní se vždycky omluví, leč náprava v nedohlednu. Upřímně- v psí zóně u řeky jsem je ještě nikdy nepotkala, kde by se vylítat opravdu mohl. A to je odsud 4 minuty cesty.

  2. Já jsem dnes ráno potkala při venčení u nás ve Starolískoveckém sídlišti slečnu s asi ročním „vyžlím“ chlapečkem. Při bližším pohledu, když se chlapečka podařilo na chvilku zastavit, bylo poznat, že je trošku „říznutý – nesjpíš staffordšírem“, ale i v útulku, odkud si ho před několika měsíci vzala, ho nabízeli jako maďarskou vizslu – bohužel byl prý odchycen ve velmi zuboženém stavu – ale musím říci, že jeho nová panička i páníček se mu asi opravdu hodně a dobře věnují, protože srst už má krásně leskou a strašně, ale marně toužil honit se s naší čtrnáctiletou doyenkou Polčou, která po dvou menších okruzích usedla a tvářila se, že tu žádný další pes není…. Vyžláček se ale pořád trochu bojí lidí – jeho nová panička ale tvrdila, že si postupně zvyká a že až nás potká víckrát, tak už se bude těšit na pohlazemí! No a já se těším, že budu tohohle krásného vyžláčka potkávat po ránu pravidelně.

   1. …když se chlapečka podařilo na chvíli zastavit… 😀
    Ano to je myslím přesný popis … (rofl)

   2. Laďko a nevíš nááhodou z kterého útulku milý vižlík byl?
    a páníčci vypadají opravdu suprově, podle toho jakou práci si s ním při výchově dávají. (y)

  3. Jo – znám taky pár takových dokonale dlouhodobě dobrých manželství na tomhle základě. Když to oběma vyhovuje, je to štěstí ve dvou. A vy si můžete hlavinku ukroutit…

  4. Petro, ty žvíže! (rofl) (rofl) (rofl) Jak teď mám předstírat práci?
   Ale to psaní o Ostružince je přesné! (y)

   1. jsem ráda, že jsem pobavila. Jak je u vás s vodou?? Vím jen o Petě, měla jsem strach,ale už je prý líp. Tak snad se opravdu voda přesunula k nám, čarovala jsem moc, že se klidně tady podělíme a podala i žádost, ať klidně prší v sobotu na koncertě /což teda bude peklo/, ale hlavně AŤ UŽ NEPRŠÍ TAM! Snad to vydrží??

    No Ostružinka to zmákne, tím jsem si jistá.

    Včera jsi musel škytat. Teda možná ani ne tolik Ty jako Cherry. Potkala jsem její úžasnou dvojnici. Taky kráska (y)

    1. Voda klesá, neprší (skoro). Příšera včera neškytala, vypadala jako zmoklá slepice a odmítala sesednout z křesla, které si na terase zabavila. Až se oteplí, nebudu mít kde sedět. Prý pomsta za to, že Filoména může dovnitř a ona ne. No, Filoména byla promočená na kůži – po kastraci má příšernou srst – jako chemlon. A děsně nasákavou. A odmítá spát v suché boudě. Taky už by v těch 13 mohla mít rozum. 🙁

  5. Jé, tak to byla určitě příbuzná! Argusova mamina bydlí kousek od Hvězdy a chování mlaďasky by pro tu příbuznost svědčilo 😀
   Když čtu o těch nevylítaných psech – čím dál víc mám dojem, že zejména honičům to město bez možnosti volného pohybu nedělá dobře. Já jsem poslední rok to Argusovo lítání po lese a hlášení stop přestala řešit. Hajný ho zná a chápe, protože ví, že ničemu neublíží, jen se chová dle standardu svého plemene. A ejhle – z potrhého útěkáře je rozumný pracovní pes, který sice stopuje, ale v pravidelných intervalech se vrací, dostane pochvalu a zase na chvíli vyrazí. Moc dobře ví, že s koňmi na něho nečekám a musí si nás hlídat. No a po příchodu domů je tak odrovnanej, že fakt nemá potřebu dalšího pohybu 🙂 A navzdory všem předpovědím kyčle perfektně drží, protože jejich majitel je samý sval a nemá ani gram nadváhy

 34. ……….Podařilo se mi Kazana vyprovokovat k plyšákovému fotbalu, on se začal bavit a najednou ze samé radosti začal okusovat plyšáka stejně, jako celé roky okusoval Daníka. A najednou jsem viděla ten zlom – to náhlé prozření. V ten moment nechal hračku být, odešel ke dveřím, tam si lehnul a bylo vidět, jak strašně je zoufalý…………..

  jen vidina toho, že se Ostružinka brzo nastěhuje k vám domů a hlavně do Kazanova srdíčka mi pomohla zastavit mokření v očích. Páč tenhle odstavec a to že vím, jak asi Kazanovi v tu chvíli bylo mi spustila slušnej vodopád.
  Moc se těším, moc, až budete mít doma chlupatý torpédo, který vám a zase hlavně Kazanovi obrátí život totál na ruby, nebude mít čas se nadechnout, natož čas na smutek. I když se i může stát že to možná tak zpočátku nebude vypadat a může to třebas i vypadat,že nebude chtít Ostružinku zpočátku mít za svou, tak i kdyby, tak za pár dní se to zlomí a bude mít zas plamínky v očích.

  Omlouvám se za sentiment, ale to že Daník odešel mě nějak vzalo, člověk je znal skoro jako toho svýho čokla. Tak teď už bude jen dobře (y)

  1. Moc bych chtěla bejt u Dedů až budou OstruDžinku představovat Kazanovi. Jsem si jistá, že ty plamínky v očích naskočí skoro okamžitě.

   1. já taky, ale přeci jen se může stát, že bude zaskočený, vazba na Daníka byla velká, život se mu (nejen odchodem Daníka – tím ovšem nejvíc) obrátil naruby,. Nicméně i kdyby byl zaskočený, vím, že to nebude trvat dlouho.

 35. Sláááávaaaa!!!! To je fantastická zpráva! Tak trochu jsem tušila (a moc jsem si zároveň přála), že slibované překvapení bude chlupaté. Milá Dede, Berry je kouzelná a – hihi, Kazan nic neví, ten bude ale koukat! :O 🙂 (h)

 36. Já jsem si to myslela, myslelááá, že ta tajná mise bude něco o štěňátkovi! Dede, je nádherná a to nejen proto, že i mé srdce patří špičatým vlčím uším. 🙂 A Kazana brtníkové štěňátko v podobě krtka určitě vytrhne z letargie.

 37. Prima prima prima….. 🙂 to vám to spolu sluší. Těšíte se? Určitě velmi.
  No počkej, Kazane, to bude tanec! Ta malá ti zvedne mandle. 😉 Rozhodně nebude čas na nějaké smutnění. (sun)

  Je fakt „taaak kláááášná“. Přeju, ať vám Berruška dělá jenom radost.
  A milá Sue má kliku, že jsou tak daleko. Jinak bys určitě jezdila drbat a muchlit obden. Nebo se pletu? 😉

 38. No vidíte, Dede, a je to! Dojetím si slzím do klávesnice (sun) a držím všechny palce, (sun)

 39. OT – prosím o radu s mononukleozou.
  Pídr. pravila, že antibiotika jsou zbytečný, ale když ono je to nějak čím dá „lepší“. Aplégr má oteklej krk, na něm dvě bobule jak holubí vajíčka a blbě se jí polyká.

  1. Atb prý nemusí být, nutná je přísná! jaterní dieta. Pokud se to zhoršuje, kontaktovat doktorku, případně infekční oddělení v nemocnici. Pokud se doktroka tváří laxně, rovnou do nemocnice. Závažnější průběh se léčí v nemocnici, mě mononuklózu doktroka nepoznala a skončila jsem v nemocnici na víc jak 14 dní.

  2. Rpuť,
   moja dcérka po mononukleóze musela dodržiavať kľudový režim(!) a prísnu diétu.

  3. Irena měla jaterní testy v pořádku, ale pro jistotu vařím dietně. Je ale strašně spavá a ty bobule se mi vůbec nelíbí.

   1. Tak znovu k lékaři. To normální není. Nebo to aspoň konzultuj po telefonu s nemocnicí.

   2. Rpuť,
    ospravedlňujem sa prvý krát som sa zabudla podpísať. Moja dcéra si mononukleózu odležala na infekčnom oddelení a potom bola ešte mesiac PN s prísnym kľudovým režimom. Tiež si myslím, že so zdurenými lymfatickými uzlinami by mala okamžite navštíviť doktora.

  4. Rputinko, nedávno jsem psala obsáhle Zaně, její synek ji měl. Vyštrachám a pošlu. Jinak doporučuju kontaktovat Zanu, má to čerstvé. A taky a hlavně radím, nic nepodcenit!!!!! Znám případ, který vedl k víc než roční pracovní neschopnosti, těžkému poškození jater a několikaleté přísné dietě. V začátku je důležitá správná léčba, klid a nasmírně přísná dieta, ta je ze všeho nejdůležitější.
   Písnu během dne, teď nemohu. Držím palce! (y)

   1. Rputi, taky jsem laik (a navíc bez vlastní zkušenosti s MONO), ale ty dobré jaterní testy mě matou. Švagrová je měla příšerné ještě půl roku po vyléčení a na velmi dlouhou dobu se z ní stal takřka vegetarián (proti přesvědčení, které je masožravčí). Vyhledal bych doktora… mívá to prý ošklivé komplikace.

  5. Mého syna v pubertě mononukleóza taky postihla a kromě Atb a přísné jaterní diety jsme na radu známé bylinkářky vařili odvary z ostropestřce mariánského a ve studené vodě louhovali lněná semínka. Samozřejmě, že syneček protestoval řka, že ač mě má rád, tak ty odvary hodně nerad!
   Ale díky tomu „rád nerad“ se už při prvních krevních testech po 3 měsících ukázalo, že je možno výrazně zmírnit tu přísnou dietu a za další 2 měsíce už byly krevní testy naprosto OK !! Ale přiznávám, že když jsem šla synkovi vlastním příkladem a v praxi předváděla, jak je ten výluh ze lněného semínka chutný, předvedla jsem herecký výkon hodný min. absolventa naší brněnské JAMU!
   Ten ostropestřec chutná daleko lépe, takže moc držím palce!

   1. Odvar z ostropestřce není moc účinný, ty účinné látky se nerozpouští ve vodě. Dá se koupit tinktura, třeba v takových těch obchodech s čaji a zdravou výživou bývá často k dostání.

  6. Ještě něco, jsou různé projevy mononukleózy, právě ta s mandlemi se často zamění za angínu, takže jsou nasazeny ATB, ale ne dieta, a to je děsný průšvih. Podle mě to chce obojí, ATB i dietu, ale nejsem doktor, jen mám blbou zkušenost v rodině.

   1. ATB jsou zbytečná, mononukleóza je virové onemocnění (EB virus) a na viry ATB nezabírají – byla by potřeba jen v případě nějaké druhotné infekce. Takže to spíš vidím na tu dietu.
    BTW. Naše holka mononukleózu taky měla, ale naše dětská pídr. nám to jaksi opomněla říct a prozradila nám to asi až za 3 roky… Naštěstí jíme docela dietně.

  7. Milá Rputi, za mých mononukleózových časů se to léčilo atb, jestli dnes ne, tak budiž. Ale tak jako tak to není žádná sranda a holčinu bych k tomu doktorovi vzala, i když je jí asi hodně blbě. Ono se správnou léčbou, klidem a dietou se to přežije celkem jednoduše (pravda, krev už dávat nebude moct 🙂 ), ale komplikace umějí být zlé. Lepší se starat možná zbytečně, než pozdě! Moc vám oběma držím palce (y) (h)

   1. S darováním krve to už není tak horké, já mám po mononukleóze taky a krev daruju pravidelně. Jenom se to nedá hned, ale s nějakým odstupem – přesně nevím. Ono s mononukleózou se setkal skoro každý z nás, i když u většiny proběhne bez příznaků.

  8. Rputi, Michal na začátku zduřený uzliny měl, ale nebylo to dramatický. Divný mi jsou ty dobrý jaterní testy – já myslela, že to patří k věci.
   Obecně jak tu všichni píšou: přísná dieta, maximální klid. Ale jestli to trvá dýl a vypadá spíš divně, nechala bych doktorku mimo a šla do špitálu, ať to zkouknou. Mononukleoza umí mít hnusný komplikace. Jen bych si z toho, co píšeš, nebyla tak docela jistá, jestli je to fakt ona – ale jsem laik. Držím palce (h) (y)
   Mimochodem všem ještě dodatečně děkuju za podporu v tom počátečním leknutí – synkovi se to už hodně zlepšilo.

   1. Rputi, hlavně naprostý klid a přísná dieta jaterní jako při akutní žloutence. A ten klid dlouho. Po několika týdnech jsme začínaly s padesátimetrovou procházkou. Ze začátku to vypadalo a léčilo se jako příšerná angína, nepotkat na ulici známou doktorku z infekčního, tak před těmi třiceti lety mohla holka pěkně špatně dopadnout.

 40. Dede, gratuluju k Berrušce, je nádherná (h) Držím palce, ať s ní zažíváte jenom samou radost! (h) (dog)

  1. Sláva, sláva, ať žije Ostružinka. A teď bys, Dedé, měla zavést Ostružinčí deníček. A fotky, fotky, fotky. (h) (dog) (h) (dog) (h) (dog) (h)

   1. Ano, některý vzorný to tu zavedli v dobách, kdy dotyčná pejska byla taky malým krtečkem (inlove)

  1. Tys mě vyděsila, rozdíl je 950 hlasů, ale stejně stahují náskok. Včera jsme se nějak zakousli na záchodcích (rofl)

 41. Dede, to je skvelá novinka. (h) (h) A celkom správne Ti poradili fenku, tam nebude problém s hierarchiou ani keď Kazan zostarne a zoslabne. Po Bonyho smrti sme riešili (a ešte stále riešime) podobný problém s Benjim a nebyť malej zlatej Mandy asi by sme to nezvládli. Je to presne ona, kto pomohol a stále pomáha Benjimu preniesť sa cez smútok a depresie, ktoré vyústili až do zdravotných problémov. Myslím, že už sme ich zvládli, ale bez Mandy by sa nám to určite nepodarilo. Tá mačička je pre nás aj pre Benjiho požehnaním (srdečná vďaka manželovým kolegom za „danajský“ dar) a z celého srdca dúfam, že aj malá Berry bude rovnakým darom pre Vás a Kazana. (h) Vlastne o tom nepochybujem 🙂

 42. Dede, že to nebude mobilní telefon (rofl) (rofl) (rofl) to poznáte velmi brzy. Už se sobecky těším na nádherná veselá ranní vyprávění. Takže vítám Tě Ostružinko do naší velikánské smečky.
  Borůvka, Ostružinka …. lesní ovoce vede (chuckle) .

    1. Jéžiš – Černica nééé (wasntme) , tak se říkalo jedné tetce na Vrbici a to byla velice zlá baba!

    2. No Černicu jsme v úvahu zatím nebrali 🙂
     Ale Martin je zlatej, ten by mi kývl i na vytouženou Ťapku, ale kluci byli tvrdě proti a i s anglickým pravopisem by to bylo všelijaké (chuckle)

 43. Milá Dede, i já jsem se slzama dočítala povídání a moc Ti Ostružinku přeju a moc se těším na budoucí miminkovské povídání (h) A moc Vám všem držím palce, aby se Kazan taky zvedl (h) Ale obávám se, že jeho závislost na Daníkovi byla opravdu veliká, to co píšeš mi připomíná Dráčka, který odchod Nastěnky vlastně už nikdy „nerozchodil“ navzdory tomu, že měl stále Boominku, pak Darlenku a nakonec na chvilku i Elišku. Nechal se později i vyprovokovat ke hře, ale v tom nejlepším to ukončil, šel si lehnout pod ořech a přivřenýma, smutnýma očima sledoval pokračující hry mládeže. Vzpomínal na divoké hry s Nastěnkou na kuželky, na jejich válení sudů zahrádkou ? Ale je taky pravda, že Eliška se se smrtí maminky Boominky smířila poměrně rychle. Snad jsem tomu pomohla tím, že jsem otevřela všechny branky, začala Darlence pomáhat se štěňátky, měla plné packy práce…

 44. Krásnej pejsek. Také jsme po odchodu Sabinky za Duhový most uvažovali, pak rodinná rada (tedy MLP s hlasem rozhodovacím a MM- moje maličkost s hlasem mírně poradním) s poukazem na první dvě numýrka v RČ rozhodla absolutní většinou hlasů, že by šlo o výraz pramalé zodpovědnosti. Zcela mimo mísu, ale přece : Kousek reklamy Zvířetníku a autorce novotvaru najdete tady : http://www.seniortip.cz/?module=article&id_article=2521

  1. Díky za nasměrování na článek. Hezky napsané, příběhy s MLP mi něco připomínají 😉 .

  2. Moc pěkné, čtěte – a vůbec ty stránky! Holt my senioři jsme moudří a chytří a… no jak jinak. No co s nama. Musíte to nějak s nama vydržet, nedá sa. To už iné nebude –

  3. Kadlusi, už několikrát jsem sem chtěl napsat, že máte prima stránky, které se pěkně čtou a pěkně vypadají… Tak konečně jsem to udělal 🙂

   1. To terra ( i ostatní). Přiznám se skoro bez bez mučení, že na webovkách mne spíš zajímala technická stránka věci ( nepřátel se nelekejte, na věk nehleďte!), protože humanitně „sdělán“ jsem se zabejčil, že si je dám tak do kupy, aby to alespoň trochu vypadalo. Psavec nejsem, to jde vždy jen o určitý „nápor“, zpravidla v intervalu několika měsíců. Přesto- budu se k nim muset vrátit, už potřebují inovaci, Dík za pochvalu

 45. Milá Dede, co dodat? (h) Dlouhé hledání a pátrání a shánění informací nepřišlo nazmar. Tuhle úžasnou fenečku pro vás CD natuty měla naplánovanou. Je kouzelná! A vypadá jako choďanda. A jako brtníček zatím taky. Ať vám čekání rychle utíká! Moc se těším na novinky (sun) .

  Á, u Rasty jsem právě naklikla 6000 (*)

 46. No ta je kouzelná (inlove) Takový úžasný medvídě vám všem přeju, hlavně Kazanovi (h) Zažila jsem, jaké to je, když pes truchlí pro svého kamaráda… Argusovi tenkrát příchod Buffinky nesmírně pomohl a je z nich skvělý tandem! Už se těším, až budeš psát o jejich seznamování a vůbec, udělali jste mi velikánskou radost!

 47. Berrinka je krásné štěnítko (dog) , a táta Yogi se Kazanovi dost podobá. Užijte si radosti s holčičkou, jsem zvědavá, jak se bude na ni Kazan tvářit. Mimochodem, nedokážu si představit koberce (na fotce je vidět krásný modrý) s domácnosti s mnoha psy. U nás na zachlupení koberců bohatě stačí jedna strakatá Borůvka. 😉

 48. Dede, mám za vás všecky ohromnou radost (h) . Hm, ty jsi kdysi psala, že jsi vyrůstala v hodně ženský společnosti (tety, babička…). No a sama jsi byla doteď taky klučičí máma (synové, psi…).
  Přišel čas vyzkoušet holčičku :*

 49. Gratuluji k nádherné Ostružince a myslím, že to byla dobrá volba – doufám, že celá hobití smečka bude spokojená! (h)

 50. To je naprosto skvělá zpráva (h) (h) , ať se celé smečce daří a Berrinka vzkvétá ve zdraví. (sun)

 51. (h) Milá Dede, s Kocourkem moc to budoucí štěstí Tobě i Kazanovi přejeme. Taky jsem si na obrazovku hezky zašišlala, jak už tu přede mnou bylo psáno, i slzička ukápla, když jsem četla o tom psím smutku. Teď už bude veseleji a moc se těším, že Kazan ožije a smutky odplynou. Já taky pořád přemýšlím nad kámošem pro Kocourka, ale pořád váhám, váhám……… On nesmutní, už si zvykl i na samotu doma, když jsem pryč, ale je děsný závislák, delší odloučení mu nesvědčí. A když přijdu domů, mám ho stále za sebou a stále mne pokouší tlapičkou a chce si hrát a já třeba musím vařit, uklízet, něco přeprat, přerovnat, vyžehlit nebo něco udělat na počítači a nemám na něj čas a je mi ho přitom líto, že mu chybí společná hra. Pohladím ho, on si okamžitě lehne na zádíčka, vyšpulí bříško a chce drbkat a vyžaduje pozornost, jenže to nemůžu dělat celý večer! Kdyby měl kámoše, tak by si vyhráli spolu. Ale co když ho nepřijme!? Chjo, já vím, že už jsem to probírala tolikrát, ale…….. jsem taková nerozhodná! :S

  1. K.M. mila: on si zvykne a vyhraje si nebo prospi ty chvile, kdy na nej nemas cas. Kazanuv smutek je, ze ztratil partaka sveho druhu, s kterym byl od narozeni – a psi jsou podstatne vic smeckoviti nez kocky. Ja vim, ze jsem psala kousek dole, jak Pepa je rozhozenej, ze nema Glena, ale to je krapet jina situace, protoze ti spolu a s jejich maminou byli od narozeni a vyvinuli se v dvoukocky. Ja bych proste tohle ted neresila. Jeho Kocourstvo uz takhle ma u tebe ustlano na ruzich a tak si to uzivejte.

   1. K.M., však sama uvidíš, jestli ke kocourkovi ještě jednoho parťáka nebo ne. Nech se řídit srdcem a kocourkem. U nás Micánek vyrostl jako dvoukočka, proto odchod Micinky nesl tak těžce, k tomu ještě ubyl velký páníček, takže to bylo pro něho (tedy pro všechny) hodně těžké. Nicméně, jak je starý a bezzubý, tak jsem mu nakonec parťáka nepořídila a asi jsem dobře udělala, když jsem vloni viděla, že ho válcoval venkovský mladý kocour. Už se nedokázal účinně bránit, ale to je o něčem jiném než o tvém mladém kocourkovi. Proto radím hlavně to srdce a vnitřní přesvědčení, to bude nejsprávnější.

  2. Milá K.M., jestli mohu radit, tak pořídit parťáka či parťačku, a to co nejrychleji, kocourek je tvor společenský a i když se mu určitě věnuješ co to jde, tak mu neoblížeš hlavu, neočucháš atd……opravdu si myslím, že kočičí společnost mu prospěje. Ono ani není dobře (i když to člověku dobře dělá) mít doma velkého závisláka, nic ve zlém. A je lepší přivést parťáka dřív než kocourek bude považovat byt za jen svoje výsostné území, pak by bylo seznamování těžší.

 52. pozor – při hlasování pro útulky (u) jsem zjistila, že se Rasty náskok o dost snížil… Takže se snažme (nod) , ať jsme alespoň na té 1000…

 53. A jeste, Dede, je na ni videt, ze z toho puclika bude poradnej kus holky – packy ma velike vzhledem k tomu telicku, co drzis v ruce.

 54. To je skvělý,že Kazan nebude sám…..taky se těším na další povídání o Berrince. Ovčouni a dlouhosrstí,jsou i moje slabost…..a teď i ty dvě mouraté příšery… 😉

 55. Milá Dede (inlove) , moc se mi libí ta první fotka – držíš Berrynku jako poklad a ona mám úžasný výraz, takovou směsku ostražitosti a současně důvěry a také tam vidím řádnou dávku bystrosti, dychtivosti a očekávání. 🙂
  Vybrala sis dobrou parťačku – pro sebe i pro Kazana. A vůbec je to skvělý nápad pořídit si holčičku, s Kazanem se sžije naprosto přirozeně a Ty budeš mít kámošku na vaření i na psaní. A taky spojenkyni! (wasntme)
  Sdílám s Tebou radost a moc se těším na štěněcí vyprávěnky. (clap) (inlove) (wave)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. No konečně to někdo napsal. Bude tam další roba. A všecko bude vyváženější… Ovšem já nemám velkou představu, zůstává-li v dětství vykastrovaným kočenkám femininní chování, reakce atd. Je tam pak silná behaviorální složka, zkušenostní – ?

 56. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  a znovu připomenu hlasování pro útulky (tedy pro Rastu z Kočičí naděje) :

  http://nejpes.blesk.cz/pejsci/fotosoutez/nejpes-z-utulku-iii.-jenom-pro-utulky/rasta-kocici-nadeje.html

  klikat se dá každou půlhodinku… takže když půjdete kolem, klikněte, opište kód … a další hlas pro (cat) a (dog) je v suchu

  Milá Berry, jsem ráda, že tě konečně panička „vypustila“ do světa (nod) . Přiznám se (protože jsem tu touhu po psisku s tvojí skoropaničkou Dede moc prožívala), že když jsem viděla ty první fotky anglických NO (ještě před tvým příchodem na svět) , tušila jsem, že je to to pravé. A maminka Storm se na všech fotkách vesele směje – ať si kdo chce co chce říká, že to černí chlupatci neumí. Umí. Přeji ti, ať jsi zdravá veselá psí slečna, která vnese do „staré“ smečky plno radosti a oživí trošku zavedený klídek (rofl)
  Jen si nemysli, že to budeš mít bez práce – už mi byla ukázána louka, kde tě prý budou cvičit (nod) , protože budeš muset být vzorná psí šikulka. A to určitě budeš (inlove)

  1. Ja klikam i ve 2 rano sveho casu. Mam pripad, kdy vim, ze jsou to podvodnici, ale v tehle sestave jeste nikoho nepodvedli. Tak delam nejakou pravni prevenci, ale to je slozity. Slozitosti se mi nejak lip resi navecer a do noci. I kdybych mela 8 hodin spanku, tak pred desatou rano nic nevymyslim – a to uz od mladi. Zangazuju Cheta, protoze prace dnes bude zahul.

 57. to je krásná novina, přeju hodně radostí s holčičkou vám a hlavně Kazanovi (h). A moc se těším na další zprávy (f)

 58. Gratuluju. Angličani jsou svéráz, ale když už něco dělají po svém, tak pořádně. Netušila jsem, že tahle „verze“ je uznaná, ale rozhodně je to zajímavá a dobrá volba, Kazanovi to přijde „známé“ a vnese domů trochu života. Ať všechno klape :* Však se třeba k choďáčkům zase dostanete, své psy bohužel většinou přežíváme. Dobrou noc.

  1. je fakt, že spousta plemen (hlavně těch původem britských) je stejná tam i tady. A nebo alespoň člověk tuší, jaké psisko se před ním nachází. Ale třeba německá doga je taky hodně jiná – podstatně lehčí, jemnější, s malou hlavou. Fenky jsou na hmotnost snad i poloviční oproti macaté Betě. Není to pro mě tak líbivé (jsou víc chrtí), ale myslím, že se zdravím jsou na tom lépe, než „kontinentální“ typ…
   Teď jsem se pochopitelně po psech zase hodně koukala – hodně borderek, retrívrů všech typů, moderních raslíků a parsonů, a hodně lovečáků – španělů, setrů i teriérů. A jsou často vidět i staří vysloužilí grejové – a to je dobře. NO byl občas vidět v zahradě jako hlídač a ano – většina byla „typu chodského psa“ (happy)

   1. No jo, ale co ten pes baskervilsky, tak impresivne pojaty v originalnim filmu? Ve srovnani s umeleckym filmovym zpracovanim Betynka vypada jak stenatko.

    1. podle knížky se jednalo o křížence (myslím, že dogy a vlkodava, musím se doma podívat). Ona ta rozčepýřená srst a výška vlkodava a trocha toho fosforu a tma a mlha na blatech a děsivé vytí… strach má velké oči (a filmaři ještě větší (chuckle) )

     1. … Zvíře, které leželo nataženo u našich nohou, bylo hrozné již svou pouhou velikostí a mohutností. Nebyla to čistokrevná pyrenejská doga, vlkodav, nebyla to ani čistokrevná doga dánská; byl to zřejmě druh vzniklý křížením obou těchto ras – zvíře vychrtlé, dravé a veliké jako menší lvice. I nyní, ve strnulosti bezživotí, mu kanul z mohutných čelistí namodralý plamen a kolem malých, zapadlých a krutých očí byly ohnivé kruhy. Položil jsem ruku na žhoucí mordu, a když jsem ruku odtáhl, mé vlastní prsty světélkovaly a svítily v temnotě.

      „Fosfor,“ řekl jsem….

 59. Mila Dede, to je ale krásná novina – nepíši přímo překvapení, protože jsme myslím všichni čekali (a doufali), že si jednou právě tuhle radostnou zprávu přečteme (h) (clap) Berrynka je kouzelné štěňátko, její rodiče vypadají vznešení hafani a opravdu se chodskému psu velice podobají. Tak vám všem přeji, aby se k vám Ostružinka přistěhovala podle plánu bez dalšího zdržení, nestýskalo se jí po domově a hlavně, aby rozveselilla toho, který to nejvíce potřebuje a kvůli kterému byla „objednaná“. Už teď se těším na neděli. A já jsem si shodou okolností dneska přinesla z procházky asi dva litr velikých ostružin, které tady divoce rostou. 🙂

  A Vave … (rofl) (rofl) (rofl) než jsem si přečetla o Berrynce, pročetla jsem si, co jsem propásla z dnešní skvělé toaletní diskuze (ale ráno jsem 2x stihla kliknout na psí soutěž). No a příhoda tvé chudinky kamarádky, šokem zmatené, mě rozškytal, jako HankuW. Jelikož se tato příhoda nedá patřičně přeložit do angličtiny, snažila jsem se nejprve ten smích dusit, aby mě choť v obýváku si čtoucí neslyšel a já nemusela vysvětlovat. Ale pak už to nešlo, když jsi popisovala mumlající kamarádku, která se ujišťovala, kdo patří k sukýnce a kdo ke kalhotkácm, no to už jsem jsem se řechtala na plné kolo, tekly mi slzy a nakonec jsem začala škytat. (rofl) (rofl) (rofl)

  Dále držím palce Myšce a děkuji Pů, že informuje.

  1. Není zač. Teď už moc nebude o čem, musí se prostě čekat až zabere léčba a je to tak na týden. Existují sice razantnější metody léčby které by asi fungovaly rychleji, ale z nějakého důvodu nebyly použity – o tom se nelze s doktory přít. Myšce je lépe, ale dobré to ještě není.

   1. Pozdravuj Myšičku! (h) Myslím na ni. (inlove) A doufám, že teď zabrzdí, achich, její tempo bylo o strach. ;(

   2. Tak dal drzime palce. Hlavne aby se nehnala predcasne do prace. Mrnata ma sice skvely, ale stejne by si mela nejdriv poradne odpocinout!

 60. Jeej, ja si pro Kazana (a pro paniky) prala, aby to prekvapeni bylo stenatko. A Beruska je roztomila jak maly cerny chlupaty certik. (h) Uz se tesim na vychovne akce Kazana. (sun)

  On takhle dodnes smutni nas kocour Pepa, kdyz me pred rokem odesel bracha Glen. Taky si asi mysli, ze jsme mu ho zasantrocili. Kdyz se dostal pres fazi hledani Glena, tak skutecne zapsknul a taky hlavne vuci mne. Jenomze ja mu kote poridit nemuzu – ma svoji maminu a dalsi kote s tema polovenkovnima by proste nevydrzelo – vystipali by ho. Ale je mi nad Pepinem obcas do breku. Ze zovialniho lazenskeho svihaka je pan Nevrla.

 61. Gratulujii, ať všechno stoprocentně vyjde (clap)
  Těším se, že nám bude před očima vyrůstat krásná pejsková a svými příhodami bavit.
  Jak rádi a nedočkavě jsme sledovávali krůčky Barta.

 62. Paní Ruščáková, to je nádhera! Nejlepší řešení pro vás pro všechny a hlavně pro Kazana. Brečím tu jak malej smrad, strašně moc vám to přeju a strašně moc vám to závidím. Ať se smečce v novém složení daří! (sun) (f)

  1. Dovolte, prosím, abych se přidal ke gratulacím. Asi bych ji formuloval stejně jak to napsal/a Anonymní, s jednou malou výjimkou: jsa sameček, trochu se za to, že někdy neovládám cit, stydím.
   Přečetl jsem celou, do této chvíle vzniklou diskuzi, a vidím, co nám všem společné: víme, že zvířátka, a zvláště pejsci, dovedou velice přilnout k člověku. A my zase zcela samozřejmě stejně a někdy možná i mnohem více přilneme k nim. Může to těšit, může to někdy i bolet, ale je to krásné… krásné jako láska…

 63. Jéééé, Dede, to je….nádhera!!! (inlove)
  Dojatě se tu culím na monitor, tleskám, raduju se a přistihla jsem se, že na tu krásnou psí holčičku na fotkách šišlám…No ty jsi klášná Oštružinečka.

  A spolu s tím šišláním lovím kapesník, abych setřela to mokro, co se mi nějak vylíhlo v očích, když jsem četla o tesknícím Kazanovi. ;(

  Teda…mám radost a je to krásný začátek středy…. (h) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN