KOČKY: Příběh kočičky Mili

Tříbarevná kočička Mili ke mně do depozita přijela od jedné staré paní, která bydlí ve vesničce poblíž Kamýku nad Vltavou. V obci je psí útulek, který ale do své péče kočičky nepřijímá. A tak mnozí z těch, kteří s donesenou kočkou v útulku neuspěli, situaci řeší tak, že kočku přehodí přes plot právě této paní…

Paní má kočičky ráda, lituje je a tak kočkám, které přistávají na jejím dvoře, poskytne aspoň nějaké krmení a přístřešek u ní na seníku. Podmínky ke kočičímu životu tu ale ideální nejsou, blízko je velmi frekventovaná silnice, kočky nejsou očkované, navíc paní chová dva ovčáky, kteří kočky loví, a tak zde kočky moc dlouhou „životnost“ nemají. Asi i „díky tomu“ stará paní nemá koček desítky, ale momentálně asi šest.

Mili byla jednou z těchto kočiček, ale číča měla štěstí v neštěstí. Jednoho dne se u onoho domečku zastavila paní Marie R., když si chtěla vyfotit detail střechy a dala se se starou paní do řeči. Ta jí vyprávěla, že Mili, která se jim mezitím otírala o nohy, srazila zhruba před dvěmi týdny motorka a tak je celá pochroumaná. Na otázku, jestli ji vzala k veterináři, odpověděla: „Najíst jim dám, ale na veterináře z pěti tisíc invalidního důchodu opravdu nemám„. Kočička, prý po úrazu týden nejedla, ale potom začala na jídlo chodit, tak to paní chtěla nechat na přírodě L

Protože Mili se svým zraněním by neměla vůbec žádnou šanci, buď by ji chytili a roztrhali psi nebo přejelo auto, přivezla ji paní Marie po domluvě se mnou ke mně. Když kočička vylezla z přepravky, měla jsem strach, že má něco s páteří, byla celá pokroucená, jednu nožičku měla zevnitř škrábnutou a srst vylízanou, jak si to ošetřovala.

Rentgen naštěstí ukázal, že páteř je v pořádku, Mili měla „jen“ vyhozenou nožku z kyčle, což by se mělo operací bez problému spravit. Trošičku to komplikoval fakt, že zranění bylo dva týdny staré. Přišli jsme na lačno a tak se pan doktor se sestřičkou pustili do operace.

Při operaci se ale ukázalo, že to nebude tak jednoduché, neboť,podle toho, jak byla nožička zvazovatělá a svalstvo ochablé, zranění nebylo staré dva týdny, ale zřejmě několik měsíců. Nožička se nechtěla do jamky vrátit a poté tam držet. Operace, která měla původně trvat něco přes hodinku se protáhla na tři hodiny, ale povedlo se a nožička byla tam, kde měla být.

Mili se po operaci chovala jako vzorný pacient, užívala si bezpečí, plné misky jídla a zcela podle doporučení veterináře odpočívala a hojila se. Při kontrole a vyndavání stehů se ale ukázalo, že nožička v kloubu nedrží a zase se mírně posunula. Byla určitá naděje, že když Mili zesílí a atrofované svalstvo se dá do pořádku, bude nožička držet. Jenže k velké smůle Mili, která ke mně přišla velmi podvyživená a užívala si dobrého jídla (ze začátku byla hrozně roztomilá, kočkám dávám dvakrát denně mokré jídlo, většinou masíčko – a když jsem jí přinesla misku, vykulila oči a rychle se na jídlo vrhla, bylo vidět, že nemůže uvěřit, že je zase maso a ne kolínka, na která byla předtím zvyklá ) se začala mrouskat a to bohužel nožička nevydržela.

Mili vystrkovala zadeček do vzduchu a třásla jím a nožka z kloubu opět vyskočila. Při další kontrole veterinář rozhodl, že Mili bude muset na další operaci, kdy se do kosti dají kovové dráty, aby držely nohu pohromadě. S operací musíme chvilku počkat, než jí narostou aspoň nějaké svaly a taky, než se vzpamatuje z první operace.

Jsem domluvená s veterinářem, že 15. 5. mu mám zavolat a dohodneme se na termínu další operace. První zákrok stál přibližně 3800 Kč, druhá operace by se měla pohybovat v podobné výši, možná bude o něco dražší, protože budou potřeba navíc kovové “ součástky“, které se budou dávat do nožičky.

Současná finanční situace v Kočičí naděje je momentálně taková, že veškerou péči kočkám hradíme ze svých kapes, občas přijdou dary od sponzorů, za které jsme velmi vděční, ale bohužel nestačí pokrýt ani očkování a kastrace kočiček v depozitech. Operace Mili jsou pro mě velmi finančně náročné a je pro mě problematické je z mého invalidního důchodu zaplatit.

Pokud byste někdo chtěl Mili na operace přispět, budu velmi vděčná, číslo transparentního účtu Kočičí naděje je 4906049001/5500 , variabilní symbol pro mé depozitum je 7, do poznámky uveďte Mili.

 

Lucia Ivanková

www.kocicinadeje.cz

telefon: 604 444 241

e-mail: lucia13uk@seznam.cz

skype: lucia13uk

icq: 477332744

Aktualizováno: 16.5.2010 — 22:34

15 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mili uz se po operaci zotavuje je to sikovna pacientka. Nakonec se veterinar rozhodl nedavat do nohy srouby, ale zvolil jiny postup. Protoze Mili je hodne drobna a navic zraneni bylo dost stare, takze kost v nic moc stavu, rozhodl se pro odstraneni kloubni hlavice. Kdyz ji otevrel tak zjistil, ze kloubni hlavice byla roztristena, takze by stejne tento postup musel zvolit. Mili by mela casem normalne nozku pouzivat, jsou pry i pripady vetsich psu, kteri maji takto operovane nozky a normalne funguji.
  Všem, kteří na Mili přispěli velice děkuji. Druha operace byla, vzhledem k zvolenemu postupu a sleve mnohem levnejsi, stala necelych 1600. Ještě jsem neudělala přesné vyučtování, ale předpokládám, že se vysbírali i nějaké penízky navíc. Ty bych s dovolením použila na očkování a kastraci Mili a případně i na další kočičky v Kočičí naději.
  Ještě jednou moc velký dík všem. Mili bude po úplném zotavení, naočkování a kastraci hledat nový domov. Pokud by o ní někdo měl zájem může mě kontaktovat. Samozřejmě je možné Mili u mě po předchozí domluvě navštívit.

 2. Dobrý večer, všem moc děkuji. Zítra budu volat vetovi a domluvíme se na termínu operace. Penízky, už se pomalu scházejí, takže to vypadá moc nadějně. Novinky o Mili budu zveřejňovat na stránkách KN http://www.kocicinadeje.cz/clanky/pribehy-a-clanky/pribeh-kocicky-mili—prosba-o-pomoc , protože článek vyšel na více webech a nestíham všude novinky dopisovat 🙁 Za což se moc omlouvám.
  Majasram na spolupráci se mžeme domluvit, budeme moc vděčni. Jaký máte mailik napíšu Vám, nebo mi napište na můj uvedený pod článkem.

  1. Majasram@seznam.cz
   (cat)
   Když mě pořád dává zabrat, že je hodně moc potřebných a hodně málo těch, koho by to zajímalo ( myslím na jistých postech, ne dobré duše zde (handshake)
   a je mi z toho často všelijak – člověk by měl na tom světě nejen dejchat kyslík …
   my to táhnem taky silou vůle, ale zase, kdyby se s tím dalo něco udělat a pomoci více, vše souvisí se vším …
   klidně písněte
   ( si Vás pořád spojuju s T-tlapkama, už nebudu :@

   1. majasram s TT si me nespojujte ROZHODNE S NIMI NEMAM NIC SPOLECNE, ale prave naopak a to az tak naopak, ze mi od nich chodi vyhruzne dopisi, ze me zaluji za pomluvu a podobne zvasty. Z toho o se deje v TT je mi moc smutno a je mi smutno z toho, ze neni jak to zastavit :((((

 3. Jééééje – tolik jsem spěchala, že jsem se překlepla ve variabilním symbolu a místo se 7 jsem tem můj příspěveček poslala s 9. To se moc omlouvám – snad se podle textu podaří určit, že je to pro Milinku? Moje první kočička měla podobný úraz, ale došlo tam jen asi 4 dny k prodlení (stalo se na Štědrý den), takže se operace podařila. Na noc po té operaci nikdy nezapomenu: moc jsem toho u ní na zemi nenaspala. Pak ještě při koťátkách, ale to zase bylo moc krásné a nakonec po kastraci. Všechno jsme společně dobře zvládly, ale asi za 3 roky mi ji ale bohužel na hlavní silnici v noci na 14. 9. 2001 zabilo auto.. ;( Jestli se mi podařilo dát sem ten slzící smajlík, tak takhle jsem celý den v práci bulela já a přitom se styděla, že takhle vyvádím kvůli Kikince a přitom v USA měli ten den smutek za oběti toho šílenýho masakru ve Dvojčatech, ufff (tmi) Tak se Milinko drž, ať Ti to všechno dobře dopadne, jako té mé Kikince, ale s lepším koncem a dožiješ se hodně let!! (rose1)

 4. My bohužel nic poslat nemůžem, bojujem sami se sebou …
  ale možná by bylo k n+čemu třeba nabídnout nějakou provizi z prodeje kočkoskla?

  jen netuším jak technicky – prostě kdo si objedná přes Kočičí naději, zároveň by pomohl dvakrát (cat)

  jen nějak udělat, aby se vědělo, kde na nás narazil, systém shopů co dávají % z prodeje, těm, přes ně je objednávka

  cí někdo technicky jak na to ?

  1. sakra, tolik překlepů v jedné-poslední větě, no fuj, styď se Marie (cat) (bat)

   mělo být zda ví někdo jak na to, atd … vy jste tady chytří, vám to dojde,ale si připadám jak trotl blb (headbang)

   a hlavně mám vzteka, že ochrana zvířat značně kulhá, a ti, kterým to není fuk, musí žebrat, aby vůbec mohli přežít
   hokej, fotbal,miss, superstar, to frčí (dance)

 5. Tak jsem s holkama (Pitinou a Norinkou) probrala, jestli Milince pomůžeme a trojhlasně bylo rozhodnuto,že ano. Takže kočky slíbily,že nic nerozbijou a já si udělám radost tím, že přispěju na Milinčinu operaci…penízky jsem poslala dneska. (sun)

 6. Naše tříbarevka též běhá s dráty v tlapce …

  se u podobných osudů pokaždé rozčílím – směrem k lidstvu, samozřejmě.
  A napadá mě otázka :
  Bude v naší krásné vlasti někdy považováno zvíře za hodné zájmu ?
  Bude někdy upřednostněna pomoc zvířatům před hokejovými dotacemi ..

  atd, atd ..

  a pokud ne, nezasloužíme si ( my, lidé), aby po nás štěk pes (dog)
  a mňoukla kočka (cat)

  vidím to, když jezdíme s Artcatem po trzích apod, jako ti blbci, a kolemjdoucí kyselé xichty řkouc : Jééé táto poď pryč dyk todle je na pomoc ňákejm kočkám – a proč jako ???
  A hupky dupky na klobásu

  blijící smajlík je .. (puke)
  sakra, fakt je

  1. Bude někdy upřednostněna pomoc zvířatům před hokejovými dotacemi …
   – nebude. Ani galerie a muzea, ani záchrana jedné památky navíc, ani vydávání záslužných malonákladových knížeček a periodik, ani… fotbal a hokej. Obraz duše, rozhledu, úrovně, potřeb dobrého bodrého poctivého citlivého českého a moravského malého, leč n a š e h o člověka. Cum omnium malorum suorum insignibus, popsal to už starý Livius: – se známkami celé své ubohosti/bídy/malosti. – Satis, satis.

 7. Milá LucYnko (inlove) , Milinka vypadá jako trojbarevky u babičky mečové. (h)
  Škoda, že se nožička nezadrátovala hned napoprvé, takhle budu muset být ještě jedna narkóza. Ale snad ji Mili zvládne stejně dobře jako tu první. Posílám nějakou korunu, protože si myslím, že tahle operace má smysl a že po ní bude Milinka mít velkou šanci na své doma. (y)
  Mně by se moc líbila, připomíná mi dětství a babičku, ale bohužel si ji vzít nemůžu. ;(

  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Zažila jsem v poslední době pohmožděnou nožičku mojí číči, tak vím co to obnáší.
   Poslala jsem na Viktorku, posílám na Mili. Ať je zákrok úspěšný!
   .

  1. Odhlasováno, a pokud jde o Mili, budu muset konzultovat svého domácího bankéře (tedy kouknout na účet). Nějak jsme se v poslední době museli „rozmáchnout“, tak abych se nedivil. Když mi to dovolí, přispěju, mám tříbarevky rád… a ta nožka půjde spravit, jeden z mých bývalých kočkourů řádil po fraktuře kyčelní kosti ještě dalších 11 let jak černá ruka…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN