KOČKY: Norinka píše…

Ahoj teto Dášo, ahoj teto Hano! Je to měsíc, co jsem od vás z útulku Kočičí naděje, z pražského depozita, odjela do Pardubic, ke své člověčí mamince a starší kočičí sestřičce Pitině.

Měla jsem strach, to víte… život se se mnou nemazlil a pak, byla jsem bez černé Nelinky a v té přepravní plastové bedýnce mi nebylo dobře, protože se z ní nedalo odejít… jak já se bála, že je to něco jako ta garáž, ze které mne teta Hanka vysvobodila… sice tam nebyla tma a zima, ale žádné otevřené dveře ani díra, jako v té garáži… Tak jsem jen mňoukala o pomoc a teta Hanka se mi to snažila usnadnit, ale já byla tak vystresovaná, že jsem si pak ani nevšimla, že teta Hanka z auta zmizela.

Potom auto zastavilo, moje nová maminka mne v té přepravce donesla do takového velkého domu a odemkla dveře do bytu, kde první, co jsem uviděla, byla mourovatá kočka se zelenejma očima, která na mne koukala jako na něco neuvěřitelného a znechuceně zaprskala. Pak mne maminka vyndala z přepravky a dala mne na píseček. Tak jsem v něm chvíli sbírala sílu a hledala nějaký úkryt… ani jsem nemusela daleko, pod takové velké necky, co jim říkají vana, jsem to měla dvě vteřiny a necelé dva metry.

Jenže pak něco zavonělo a ozvalo se moje jméno, tak jsem zpod té vany vylezla… dostala jsem tuňáka ve vlastní šťávě, to byla lahoda a měla jsem celou konzervu jen pro sebe. Napucnutou mne moje nová maminka vzala do náruče a šla si se mnou lehnout do velikého pelíšku, co mu říká postel. Já chovací teda moc nejsem, ale už jsem neměla sílu se vzepřít.

Tam si se mnou lehla a broukala mi takovou uspávačku. Začínalo to Norí, Norí, Norinko, kočko moje malá… a dál to neznám, protože jsem usnula a když si to chci zapamatovat jindy, když mám mazlicí náladu nebo je tma, vždycky usnu… Pitina říká, že jí to zpívala taky, trochu jinak a že si to ale nepamatuje, protože vytuhla hned po začátku… Pitina, ne maminka, to dá rozum.

Když jsem hodná, tak jsem Norinka, když mě maminka potřebuje, volá Norí, Norí nebo Norčuleéé. Když dělám, co nemám, tak se ozve NORIS! A já vím, že to nesmím. Když něco hrabu, třeba ze šuplíku ponožky, tak mi můj tati říká Nornice nebo Norníku! A když se rozvaluju na pohovce a nechám si drbat bříško, tak jsem Norísek nebo Norče-morče (tohle oslovení miluju, ale nevím, co je to morče, ale zní to hezky Norče-morče).

Seznamování s tou starší kočkou, které jsem prý věrnou kopií až na jeden detail – nemám na uchu skvrnku, bylo vcelku bezproblémové. Maminka na nás dávala pozor, pořád nám říkala oběma, že nás má ráda, Pitina trucovala, jedináčkovství skončilo a ona si myslela, že i jiný věci, ale to se pletla. Dokonce mne strašila, po kočkovským způsobu, ale já toho měla všeho plný zuby a pobyt u tety Dáši mezi tlupou koček mě taky něco naučil, tak jsem zašermovala packou, zaprskala, naježila se a vyrazila proti ní, srazily jsme se čumákama a najednou jsme nevěděly, co dál.

Prát jsme se nechtěly. Naše maminka se začala smát. Pitina odběhla, já taky. Nebylo žádné upřednostňování mojí maličkosti, všechno rovným dílem. No, všechno… Pitina měla tolik zajímavých věciček v košíku, že mi to nedalo a když nedávala pozor, chodila jsem je zkoumat. Tety, co já dostala ťafek, když si toho všimla… a maminka jen tleskla (to nemám ráda, to bolí ouška) a řekla: „Ty naděláš, stejně si s tím nehraješ.“ A Pitina si pod fousy mručela: „Nehraju, nehraju, ale neničím si je.“

A pak mi sebrala malou šedou mluvicí myš, co když se na ni pořádně šlápne, tak svítí, bliká a říká: „Ajlávjúúú… “ a nesla ji mamince ukázat, jak jsem ji špatně zabila. Rozpárala jsem jí břicho a ona svítí a mluví dál… Styděla jsem se, že to ještě pořádně neumím, ale maminka vzala myš, došla pro takovou kovovou věc a tenkej špagátek a ten rozpáranej břuch myši spravila. No jo, kdo to měl vědět, že hračkám se nic párat nemusí…

Pak jsem objevila kuličky. Pitina je měla po bytě poschovávané. Modré, zelené, žluté, kropenaté, blejskavé a hlavně skákací a koulecí a pak takové bílé tvrdé, rachtací, těm říká maminka golfáče… však když na něj šlápne, když jí ho přihraju pod nohu, to je radosti… ale nejraději mám zlatou rybku, tu mám od tatínka. Rybka je na takovém provázku a plave nad zemí. No, do vody bych za ní nešla. Když do ní plácnu packou, rozhoupe se a točí se a mává ploutvičkami a ocáskem. A pořád po mě kouká. Ráda se s ní honím, ale je silnější, tak se mi často vysmekne a já se pak unavím a jdu čerpat sílu.

No prostě si lehnu na pohovku, zachumlám se do deky a čerpám a čerpám… To se učím od Pitiny, té to jde móóóc dobře. Ona má taky visací hračku – ale ta i píská, je to papoušek, není na provázku, ale na gumičce, tak poskakuje a lítá… . Pitina, když ho morduje, tak na něj i vrčí, ale maminka nám tuhle četla pohádku o Kostějovi a tak si myslím, že papoušek bude něco jako on, nesmrtelnej… A kindervajce, takový ty plastový, barevný, když v nich máme malý kuličky, co tak chrastěj, když s nima hrajeme hokej, to je nářez. Ale Jágr, jsem já. Pitina je v brance.

Ona je stejně divná, teď zas pořád mňouká o tenise, jako že Kočkovič nebo tak něco, je to prostě srbskej tenista. Ta pálí vejce tak, že ho nejde chytnout. Prej to od něj odkoukala v televízi. Ale mě tenis nebaví. Jo, to jméno, vám řekne maminka. Pitiny se teď ptát nebudu, spí, a když ji budím, tak je protivná.

Norinka

Večer a v noci pořádáme bojovky a dostihy. Maminka z nás radost nemá, ale i když nám postupně zabaví hračky, tak máme jedna druhou. Že je Pitina skvělá ségra, vím od té doby, co mne maminka hubovala a Pitina k ní šla a plácla ji packou. Sice byla bita – ta potupa, dostala novinama přes kejtu, ale zastala se mne. Od té doby nám maminka přezdívá Raptoři. Musím zjistit, co to je.

Pitina povídala, že jsou to takový zvířata z minulosti, ještě než vznikly kočky, tak to musí být moc a moc dávno… No, maminka je starší jak my, tak je možná pamatuje. A když nám chce zrušit atletické pretěky, nastříká nám na pelíšky takovou nádhernou vůni. Na té lahvičce je nápis valeriánské kapky. To je nářez. To se v tom s Pitinou vyvalujeme a ono to tak nááádherně voní a nám se chce najednou spááát a spááát… . chrrr, pší, chrrr, pší…

Taky jsem se naučila od Pitiny, že nesmím vyhrabávat kytky a žvejkat je, protože jsou ble-fuj. Maminka mne od nich zaháněla, dokonce mi vytahala kožich za krkem, pak si okolo nich dala takovou šustivou plachtu, ale já jsem dobrej had, takže jsem se k nim stejně dostala a najednou mi přiletěl kočičí záhlavec, Pitina seděla, syčela na mne moc ošklivá slova, a když přestala, tak mi plácla ještě jeden, abych si to pamatovala. Pak mi vypravovala, jak to jednou zkusila a jak moc jí bylo zle a to si kousla jen jednou a taky jí to maminka říkala, že nesmí.

Asi je někdy lepší poslechnout. Ach jo, ale jak to má jeden poznat. Jedinou kytku, co smíme beztrestně okusovat, máme na balkoně nebo když jdeme ven, tak si najdeme trávu… No jo, tety, to jsem vám neřekla, my chodíme ven. Ale je to potupa, v takovém postroji z řemínků. Jak já se stydím a nechci, aby mne nějakej kocour viděl. Pitina si v klidu jde, občas si zdrápe nějakej strom a udělá na něj kočičí značku, ale co já?

Zkusila jsem vylézt na strom, docela mi to šlo, pak jsem se bála dolů, tak mne maminka sundala, honila jsem brundibára a on najednou vyrazil proti mně, to byly paly pryč. Až se mi za packama prášilo. Takovej adrenalin snesu maximálně jednou tejdně. Jo a viděla jsem tááákhle dlouhýho psa. Přikrčila jsem se, ale Pitina mi řekla, že to nemusím, že je to jen Fifín odvedle a prý se koček bojí. Maminka mi pak vyprávěla, jak ho Pitina, ještě když byla menší, pěkně prohnala.

Teď to vypadá tak, že se o maminku dělíme. Pitina se přilepí ke krku a dělá šáličku, já si jí lehám na nohy a dělám horkou cihličku. Maminka pořád kašle a smrká a teče jí z očí, tak mám o ni strach. Ale prý to je jen alergie na nějaký pyly. Tak to snad přejde. Hlavně, že není alergická na nás dvě. Hihi.

Dokonce nás vzala k doktorovi na veterinu. Jsme prej zdravý až moc. Ale to je dobře. Jen mi musí maminka čistit uši. Pcheeee, to nemám ráda. Jenže ono to pak nesvědí a já se nemusím škrábat. Ale prej to není nic nakažlivýho. Já si je prostě nedokážu sama vyčistit úplně do čista. A Pitině se ekluje, že by mi je pomohla vypucovat. Ta nadělá!

Tak já tety pro dnešek končím. Už mi pod nos voní makrelová pomazánka a tu já moc ráda.

Mějte se fajn a všechny ode mne pozdravujte. Já vám zase napíšu. Počítač, to je moje.

Norinka v. p.

Aktualizováno: 12.5.2010 — 20:16

134 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Come to see us contemporary to

  obtain more facts and facts

  anyway By us

  at the moment to grasp more

  information and facts anyway

  [url=http://www.kreatyny.com.pl/tag/kreatyna]Kreatyna[/url]

 2. Norinko, jak tak pořád permanentně nestíhám, ani jsem ti včera nenapsala, žes to moc krásně napsala ! Šikovná! A s Pitinou jste krásná dvojka , myslím, že si s vámi dvounokyně ještě užije ( mnoho radosti).

 3. Tak som videla fotky s mysatkami a s vami-tak uz zase poznam viac zviretnikov-no teda to je vyborne!!!!!

  1. Verenko – koukni na nástěnku – začátkem června zabrníme s klokanem – honem si domluv přehození služeb (nod) (nod)

 4. Já to musím říct. Všichni, kdo si vzpomenou na loňskou anabázi s lovem krtka na zahradě, pochopí, proč měl dnes Můj nejdražší druhé vánoce.
  Dnes odpoledne Prachovka pyšně seděla na cestě a před ní ležel ulovený krtek. Prachovka seděla nad mrtvolkou, pacinkou do něj nestrkala, ale pohled byl dostatečně výmluvný „vidíš? ty akorát nadáváš, ale skutek utek. už mě taky štval, tak tady ho máš…. a dej sem maso!“ Dostala hrst mletého hovězího a páneček ji drbal a muchlil, až ji umuchlil do dřímoty.

  1. BINGO! Nejen krásná, ale i šikovná a enteligentní. To jsem zvědavá kterej borec tu vaši (*) uloupne. To bude muset bejt aspoň okresní přeborník v kocouřích dovednostech. (v ležení na sluníčku, nočním zpěvu a packované) (inlove)

   1. Eh, myslím, že už uloupl…
    Nicméně je vidět, že šlechta se vyzná. Prachovka je prostě paní madam, lov jí není cizí!

 5. HankoW, díky za odkaz a etnografickou osvětu (h) . Už si pouštím Cheta po několikáté. Skutečně má obrovské charisma! Až mě příjemně mrazí (y) .

 6. Tak hlásím, že jsme v pořádku doma, děti asi padly za vlast a já se musela drobet vzpamatovat, abych mohla podat hlásání. Užili jsme si opravdu pěkný den, nepršelo, nebylo horko, nepadaly trakaře kolečkama napřed, děti i dospělí se vyřádili, Matěj mi připravil nevyžádané zpestření, ale to se nedá svítit. Lucčini pejsci byli báječní a je zásadní chybou, že má Lucka jen dva!!! Takže všem zúčastněným strašně moc děkuju za pomoc a príma den, jste všichni zlatí a jsem moc vděčná, že zrovna moje Myšátka mají to štěstí, že mohou patřit mezi tuhle skvělou partu. Díky Dede, protože tys to spustila.

  1. Jojo, bylo to super.. dětičky byly moc milé a nechaly se i organizovat, kdo kdy kterého pejska na vodítku povede a ani jednou se o ně nepopraly… Je to super parta s nejlepčejší pančelkou na světě!!! (h)

 7. Na juznom Slovensku leje hnusne cely den.A co v Prahe?Vratili sa uz zo ZOO? Napise niekto o tom?
  Si predstavte,v Murmansku je 19 stupnov Celziovych!!! Svet je naruby.Prave povedali uzasnu pravdu v TV:totopocasie je velmi narocne,preto by sme sa nemali zatazovat fyzickou ani psychickou namahou-v zaujme svojho zdravia.Som v praci,dufam,ze aj ciernejsi spoluobcania to poculi.

  1. V Praze je dnes celý den pěkně, docela i svítilo (sun) , jen teď odpoledne jako by se ochlazovalo.

   A vítám Tě z dovolené, milá Verenko (inlove) , a děkuju za informaci – určitě se hodlám vyhnout fyzické a hlavně psychické námaze, a proto budu zejtra doma, hrát si s látkami a drbat zvěřinec. 😉 A Ty se v práci šetři – na práci je nutné se aklimatizovat! 😉 (dance)

   1. Tak to teda závidím, Vave- v Brně už třetí den je nebe jak šedivá deka, dusno a obvykle se nepohne ani lístek- mám pocit, že mi každou chvíli nebe spadne na hlavu. V podstatě by se mi ulevilo, kdyby začalo pršet…

    1. V Brně tři dny deka?! V Břeclavě zatím každý den aspoň část dne svítilo sluníčko – dneska cca do tři hodin, teď začalo pršet – no, zatím poprchat (akorát jsme se vrátily z lesa). Ještě jsem stačila sklidit vyprané a suché hadry z drátu (hadry doslova, už jsem neměla čím Toye utírat tlapky, aby nebyly víc špinavé než před úkonem).

   2. Dakujem,z domaceho pocitaca a prostredia podam raport o dovolenke.A spoluobcania nepocuvali slovensku TV/ani ziadnu inu/ v tomto dazdi beham ako fretka-t.c.som sa vratila z jedneho Bronxu :mlada zjedla lieky pretoze „ma nervy“.Tak to som nevydrzala a dovolila som sa opytat z coho-prsi,doktor az do chatrce,socialku dostala,flasa a cigarety v hojnom pocte na stole-tak z COHO ma nervy. A odpoved bola:muza ma uz dva roky v base a chyba,tak z toho ty gadžovka blba.

  2. Ahoj, tak Myší partu jsem dnes doprovodila jen před brány Zoo a tak fotečky tu jsou jen do okamžiku vstupu. Nálada byla výborná a děcka fotila o sto šest a dají se mezi tím vybrat velice dobré fotky. Přes polovinu fotek v albu je od děcek. Samozřejmě, musím vybírat – to hlavně – upravit výřez, ostrost, sem tam barvu, ale jde jim to skvěle.
   http://veram.rajce.idnes.cz/10_05_13_s_mysatky_do_zoo/

   1. Veram – na to, že jsi s Myšaty byla jenom chvilku, máš fotek neurekom a jedna lepší než druhá. Ale stejnak nejhezčí jsou ty od dětí – třebas tvoje portréty nemají chybu (y) . Vidím, že roste nová generace fotografů.

 8. Zcela OT: hlásím, že se pro mě včera narodilo štěňátko (dog) Jen doufám, že na mě zbude fenka, holky jsou jenom dvě a jednu si chce chovatelka nechat… Takže začátkem července si povezu domů malé blonďaté labradoří štěkátko (h) Držte palce, ať je mamina brzo v pořádku, byl to hodně komplikovaný porod s prasklou dělohou a tak…

  1. Jejej (clap) , malý laboušek (dog) je vždycky krásný, jako plyšová hračka. Blahopřeju, milá Efko, a držím palce všem. (y) (h) (y)

  2. Ajaj, to je moc ošklivá komplikace. Tak ať to mamina zvládne a je brzy všechno OK. (h)

 9. Jéje, Sharko, to je pěkné povídání (a nebudu asi sám, kdo by „nenažraně“ chtěl nášup) a Norinka je očividně kočičí číslo, nikoliv popisné, ale značně dějové. Trochu mi připomíná zasloužilou matku Molly, která si nás před časem zvolila jako vhodné dvounožce pro odchování a umístění svých koťat… (podle hlášky: Před rokem jsem se zvolil vaším předsedou, a nyní mohu říci, že jste volili dobře). Ta si taky nedala moc do ničeho mluvit, je rázná a svérázná – a už u nás není, ale to je jiná pohádka (s dobrým koncem, prosím, žádný Andersen).

  Tak ať se vám tam, kočky mourovaté, krásně a příjemně žije – to špatné si Norinka od nás lidí už vybrala… (cat)

   1. To je moc dobře, že bude pokračování. Není nad pořádně šikovnou a chytrou kočku. A mourky jsou úplně nejlepší. Já to přece musím vědět. Mám doma 2.

  1. Jj, sím, taky se hlásím o nášup 🙂 . Mouraté zelenoočky jsou nejen krásné, ale taky umějí svůj životaběh bezvadně podat (sun) .

   Milý Terro, ráda bych Ti popřála rychlou a bezbolestnou rekonvalescenci, ale vzhledem k nepopiratelným pozitivům (pro nás) zůstanu akorát u bezbolestnosti (inlove) (rofl) . Už je Dalí fit?

   1. Děkuji za přání, ještě nějakou dobu si vydržím hrát na „domácího pána“ 🙂 Dalí je v pořádku a naštěstí tu chorobu ani „nehodil“ na svého nerozlučného parťáka Ebonyho… Momentálně oba dělají těžítka, aby mi snad neuletěla práce od počítače… Zdravíme všici a já posílám podrbání Pedroňovi (dog)

 10. Tééééda, Sharko, nečekal jsem, že jsi tak rychlá, když jsem chtěl něco číst. (y) Jsi dobrá a píšeš moc hezky, takováhle povídáníčka já můžu! Takže doufám, že tohle nebylo poslední!

  1. Jo a jedno OT: 5 koťat narozených v neděli (9.5.) hledá do svého majetku lidi hodné a milé. Sousedovic hlídaná ( 😀 ) kočička splodila „nečekaně“ potomstvo a po odstavu půjde na kastraci. MLP sousedy ukecala, aby koťata nedali hadům, takže koťata jsou OK a my nosíme konzervičky jako alimenty (tatínek je asi náš Čert). Pohlaví koťátek je neznámé, 2 jsou bílo-oranžové a 3 bílo-oranžovo-černé. Tak čekám na zájemce, tolik přírůstků neuživíme! (whew)

   1. Honzo, tak ty tříbarevky jsou skoro 100% kočičky 🙂 A přeji hodně zdaru při hledání páníků, je moc fajn, že jste čičiny ubránili před hady.

  2. ahoj jiný Honzo: ono to bude tím, že Dede tam tohle povídání už měla, od minulýho tejdne a tak se to nějak sešlo…. (y) (wave)

 11. Tak máme asi někde koťata . Předevčírem jsem zahlídla na zahradě malou černou vypelichanou kočku s velikánským břichem. Plánovaný odlov se nezdařil vzhledem k mojí pohybové omezenosti. Dnes ráno byla pod autem a bez břicha. Tak čekám, kde na mrňata narazím- hlásili zimu a pršavo, tak ať někde nenamrznou

 12. Malé OT, na článek a komentáře nemám čas…..
  Včera jsem přijela s Míšou z porodnice, děkuji všem za držení palců a gratulace, dojaly mě, opravdu!
  Míša měl trochu problémy jak se mu nechtělo na svět, ale už je to snad dobrý a já se znovu zabydluji v roli mamky malého dítěte (dcera má skoro 20 🙂
  Týno, tobě moc držím palce, poslední týdny jsou nekonečné, ale taky se dočkáš !
  A doufám, že všechna trápení, co na zvířetníku byla (epulka, Jirka od Li atd) se hýbají lepším směrem!

  1. Hurrrrááááá! (f) Malý Zvířetníček Míšánek (ano! výběr jména chválím převelice! (chuckle) (clap) ) je už se svou maminkou doma! (h)

   Je krásné, drahé zvířetnické maminky (inlove) , jak pilně a svědomitě plníte plán na první pololetí! Ehmmm, když to hodím do kalkulína, tak mi vyjde, že máme splněno na 71,43 %. To je na Serváce veeeeelmi slušný výsledek. (y) (rofl)

  2. tak vás vítám doma 🙂 Ať je Míša hodné mimíško a je Vám všem krásně (inlove)

  3. Milá Jano Bu,
   v roli mámy malého dítka se zabydlíš rychle. Taky mám mezi dětmi celkem slušný věkový rozdíl (13 let), ale mělo to výhodu, že starší dcera s mimi pomáhala ráda. Teď , když je Pepínovi 8, tak spolu hrají počítačové a různé jiné hry na přání Pepína a ten se zase podrobuje nácvikům lékařských hmatů, měření tlaku a tak jinak 🙂 od své starší sestry

  4. Taky máme mezi nejstarší a nejmladší 12 let, no jediné, co jima na sobě navzájem vadí, je jejich neuvěřitelná povahová podoba. 😀

  5. Tak vítám doma i s Míšou, kterému se tak nechtělo na svět náš vezdejší (rose1) Ať vám dělá jen samou radost, roste a vzkvétá… Nějak jsem to dřív nestihl, ale číhal jsem na nového Zvířetníčka, číhal…

  6. Koukam, ze uz jste to pomalu mohly sesynchronizovat a mohlas mit dceru stejne starou jako vnucku 😉 To by teprve sousedi koukali.

   Tak se vsechny opatrujte!

  7. Jano, ráda tě tu vidím. Velice gratuluji k Míšovi, hlavně ať dobře roste a ať je to kluk jako buk. Dcera se na malém bráškovi může pocvičit jako chůva a jednou se jí to bude jistě hodit. Hlavně,ať jste všichni zdraví a v té největší pohodě.

  8. Jano přeju samý radování s mimískem, ať je zdravej Míša i maminka a tos mi vyrazila dech s dospělou dcerou 😉

 13. A ještě si musím postěžovat na centrální distribuci – fakt už si ze mě asi dělá srandu! 😀 Včera po návratu z vyjížďky jsem z lesíka za zahradou slyšela velmi netradiční pokřik – takhle se opravdu neprojeuje nic žijícího v české přírodě. Šla jsem pátrat a ejhle, papouch. Seděl na dubu tak 10 m nad zemí, řval jak protrženej a nevěděl, jak dolů. Nalákat se nenechal, ale odpovídal mi. Párkrát někam popoletěl, ale zase se vrátil. Nakonec se začalo šeřit a vypadalo to, že na stromě zůstane. Ale jak pro něj… MLP nebyl doma, aby mi pomohl se žebříkem. No, žebřík jsem nakonec ukecala ke spolupráci, dokonce jsem ho ani nehodila na opodál zaparkovaného mercedesa. Takže po žebříku na strom, pak ještě další tři metry vyšplhat po stromě. Papouch byl slušný a počkal na mě. Nechal se odlovit a strčit za mikinu a já jsem zase sešplhala dolů. Pak jsem se koukla, kam jsem vlastně vyšplhala, s rozumem to fakt moc společného nemělo, navíc skoro potmě. Ale papouch je zachráněn. Je to nádherný Aratinga, navíc kouzelně ochočený. Okamžitě nás adoptoval a jen spravedlivě střídá ramena a hlavy 🙂 Ušatci z něho mají absolutně zamícháno, tohle ještě neviděli. Frodo, jak jsme opeřence pracovně pojmenovali, si z nich dělá legraci, chodí je pošťuchovat a když se mu na jejich chování něco nelíbí, okamžitě je seřve. MLP měl ráno skvělého budíka, neb Frodo za ním přiletěl do ložnice, usadil se na dece a dlouze a hlasitě zahovořil, že je čas vstávat (o)
  Teď jsem nalezence hlásila na MÚ a policii, tak snad se někdo přihlásí, podle mě je chudák majitel dost nešťastný. Takže prosím o malé přidržení palečků, ať se nám brzy ozve (y)

  1. Milá Lucko V. – ještě pár nálezů a můžete si založit zookoutek a Myšátka nemusí jezdi do Tróje (chuckle) .
   A tak mne teď napadá, jakpak to vypadá s psíkem mývalovitým?

   1. Barbuška prospala zimu v pelechu pod jalovci a teď zas dělá nočního hlídače. Občas si přijde pro granule, ale je to perfektní myšilovka, takže nemáme problémy s myšmama ve stáji. Akorát jí budeme muset odlovit kvůli očkování, což asi bude zajímavé.

  2. Měl kliku, papouch jeden, že narazil na tebe. Držím palec, ať se majitel najde. Když je papouch takhle kontaktní, tak musí být dost postrádaný. (y)

   1. Hlavně měl kliku, že jsme z toho dubu nesletěli oba. Půl desáté večer je na lezení po stromech ta pravá doba 😀

  3. to by mě zajímalo, co ještě odchytíš 😉 Ještě že ta tvoje smečka je v klídku zvyklá na různorodou žoužel – od koní přes žáby až po miniptáčata vypadlá z hnízda…

   U nás před řadou let lítal na podzim krásný veliký alexander. Důvěrně jsme mu říkali Sašo. Byl obratný a vytrvalý letec (žádné z klece zesláblé ubožátko), byla doba jablek a švestek a jeřabin… takže hlady netrpěl a chytit se nedal, byl nesmírně plachý. Snažili jsme se my i sousedi (ZOO spolupracovat nechtěla – jejich nebyl – alexandry nechová). Přelétal na velké vzdálenosti – většinou jsme jeho výskyt v okolí poznali podle nezaměnitelného exotického křiku. Zmizel až s nástupem zimy. Často na něj vzpomínám – jestli se ho podařilo někomu chytit a nebo jestli ho zima zabila…

  4. no to je paráda..tohle u nás nepřistane….nemá Frodo čip nebo kroužek? To se divím, že ti ho MP nechala, u nás se nalezená zvířata a ptactvo i plazi stěhují do karantény na městském útulku.

   1. Diskusi na toto téma jsem rychle utnula. Městský útulek nemáme, takže by ho vezli kdovíkam. Frodo nebude z daleka, není to žádný velký letec a podle toho, v jakém je stavu, nebyl venku dlouho. Mají můj telefon, adresu, vědí, že je o papoucha postaráno a nakonec jsou spokojení, že nemusí nic řešit.

   2. Jj, papouch. Taky jsme k Vánocům dostali papoucha. Bylo 25. prosince a na sousedově hrušni seděl zkřehlý australský travní papouch. Nikdo se k němu nechtěl znát, tak u nás bydlel několik víc let. Chodil v kleci s námi na zahrádku, až jednou klec spadla a otevřela se. A jak k nám přišel, tak odešel.

  5. Milá Lucko V. (inlove) , jsi naprosto neuvěřitelná! (y) (hug) (bat) (cat) (dog) (toivo) (heidy) (sun)

  6. Teda potmě na strom bys mě nedostala ani kdyby tam seděl… seděla… jánevímkdo (rofl) (rofl) (rofl) Já totiž výšky nemusím. (whew)

   1. No tak to je pak potmě naopak pro tebe lepší, nevidíš dolů (rofl) a nevíš, jak jsi vysoko.

    ……do hlavy néééééé 😛

    1. Já v šeru obzvlášť blbě vidím, takže bych spíš neviděl kam šlápnout nebo kde se chytit. (sweat)

  7. To je krásný papouch! Doufám, že se jeho páneček brzy najde, když je to takový přátelský brach. Určitě někomu chybí… (y)

   1. Už jsem rozhodila i nějaké inzeráty, tak můžeme doufat. On je vážně úžasně kontaktní a navíc komunikativní. Na všechno dopovídá, ale jen tak tiše. Což ovšem neplatí, pokud mu odejdeme, to řve hlasem nevídaným. A to je přesně důvod, proč bych si ho nechtěla nechat ani kdyby se majitel nenašel. Přes den moc nejsme doma a jemu by se stýskalo. Dneska jsme mu nechali aspoň puštěnou televizi, tak snad moc netruchlí 🙂

    1. Lucko, ty jsi neskutečnej magnet pro zvířenu v nouzi (inlove) . Chi, jen aby papouch během dne necepoval slimáčky (chuckle) .

  8. Tak jsem se s chutí zasmála Tvému ptačímu dobrodružství a vzpomněla si, že před lety mě potkalo něco podobného. Pravidelně chodím do práce mezi prvními a jednoho skoro mrazivého jarního rána jsem u dveří narazila na schouleného velkého červeného papoucha. Nechal se bez řečí chytit a pak se mnou strávil den v pokladně. Jak se zahřál, tak se probral z letargie, všechno prozkoumal a hezky povídal. Zavolala jsem na veterinu, aby mi řekli majitele podle znaků na kroužku, a on to byl papouch skoro sousední – tak si pro něj odpoledne přišli. Ale moc se mu k nim nechtělo, takhle měl pro sebe celou kancelář i s obsluhou…

  9. My jsme měli papagája dvakrát. A vždycky zatoulance. Samozřejmě jsme vždycky rozhodili letáky a inzeráty, ale nikdo se nepřihlásil, tak jsme měli načas člena domácnosti.
   Poprvé to byl papoušík růžohrdlý, který nám vletěl oknem přímo do ložnice. Pobyl u nás rok a pak nám jednoho krásného dne zase frnknul.
   Druhá byla andulka, která nám jednoho letního dne poletovala po zahradě, snažili jsme se ji odlovit, ale zcela marně. Celé naše lovecké úsilí sledovala kočka Cilka (mimochodem dodneška frajerka, a to jí táhne na osmnáct) s naprosto pohrdavým výrazem „o co se ti dvounožci vlastně snaží?“. Andule uletěla o tři zahrady dál a zapomněli jsme na ni. Druhý den přišla kočka ze zahrady a až nahoru do druhého patra nám andulku přinesla. Naprosto nezraněnou, s nepocuchanými peříčky, jen mírně psychicky otřesenou nám ji předložila s výrazem „tak tady ji máte, dyk o nic nejde“. Kdyby měla o trošku šikovnější tlapky, tak nám ji určitě převázala růžovou mašličkou. Nojo, dvounožci jsou prostě leví na to, aby si ulovili, po čem tolik touží 😀
   Mimochodem totéž (donášku živého dárku až do bytu) nám pak ještě provedla jednou s myší. Položila ji na zem, poodstoupila a upřela na nás tázavý pohled. My jsme tam samozřejmě stáli jak vyjevení, tak kočka usoudila, že potřebujeme nápovědu, přistoupila opět k myši a packou začala naznačovat „na hraní to je“. Zase poodstoupila, pohlédla na nás, usoudila, že jsme to ještě dost nepochopili, takže zase začala do myši packou šťouchat „takhle se s tím hraje, vy blbečci“. Mezitím se myš samozřejmě stihla zorientovat v terénu, stanovila azimut a zmizela pod linkou. Měsíc nám trvalo, než jsme ten dáreček odchytili… 😀

   1. Efko!!!
    „packou začala naznačovat „na hraní to je“ a „„takhle se s tím hraje, vy blbečci“.“ – mě dostalo úplně do kolen. Já to vidím – ten kočičí, zcela pohradavý pohled. Stává se ze mne kočičí máma (chuckle) (teda, já jí byla od nepaměti).

   2. Efko, opravdu jsi mě rozesmála. Už vidím tu vaši kočičku, jak zavazuje mašličkou balíček, ve kterém je andulka. A tu myš…… no, kočka si fakt musela myslet, že u vás doma jste poněkud chudší duchem. Přinese myšičku, nechá ji člověku na hraní a ten projeví takovou neuvěřitelnou neschopnost. (rofl) (rofl) Já vzpomínám na Ferdy I a II blahé paměti. To byly andulky, které mi také ulétly. Ani jednou jsem nebyla viníkem já, jednou se to omylem povedlo mámě, podruhé neopatrností mého bratra. Už jsem je nikdy nechytila, ale i díky tobě mohu alespoň doufat, že se snad daly odchytit někým jiným. Už je to hodně dávno. Dnes by opeřenec jistě velmi zajímal našeho kocoura, ale takovou radost mu nemíním udělat. A to ho mám opravdu hodně ráda, starouška našeho.

 14. Krásné, hřejivé vyprávění tvorů, co našli své doma, kde je teplo, laskavo a útulno (h)

   1. Lepší útulný bordel, než sterilní studená domácnost, říkám si vždy, když přijdu domů (rofl)

    1. Na domě musí být vidět, že se v něm bydlí. A kde se bydlí, sterilno prostě být nemůže. A představa o tom, co je to pořádek, se u různých lidí různí. Já především chci, aby nás doma samá starost o „uklizeno“ nepohltila a neznemožnila nám žít… 🙂

     1. Dřív děti nechávaly všude hračky. Teď je po domě trousí Borůvka. Po dětech zůstává stopa sestávající se z oblečení a prázdných obalů od poživatin. Pokud porovnám dnešek a dobu, kdy byli prťata, řekla bych, že jediný rozdíl je v tom, že jogurt dokážou sníst, aniž by ho rozmístili kolem a taveňák už dlouho nikdo nevetřel do koberce. Jinak je vše při starém- hračky kam oko pohlédne, jen ty dnešní jsou výrazně oslintanější a pořádek vzniká v případě akutní piotřeby (příjezd tchýně, návštěva, co nás moc nezná a tak).

 15. Norinka je moc hezká kočička, no raptor jak vyšitej (rofl)
  Myšátkům přejeme hezké počasí- naše Kačka jela se školou taky dneska do Prahy, i když ne do zoo- deváťáci by měli poznat spíš památky, obzvlášť když někteří v Praze ještě nebyli….
  Na místním gymplu mají dneska poslední zvonění a převlíkli se za hipíky- dokonce někde sehnali kamaráda s nějakou starší amerikou-kabrioletem, a to obrovské auto projíždí pomaličku ulicemi nacpané hipíkama, a jeden tam hraje na kytaru 🙂 Potkaly je desetileté holčičky z místní zš a ta jedna říká- hele, jak jsou převlečení, to mají takový to oblečení z padesátých let (rofl) (rofl) (rofl)

 16. Milá Sharko.68
  konečně zase povídání s dobrým koncem. Norinka to krásně sepsala, ale když psala o tom, jak jí zpívaš ukolébavku, tak jsem musela přesta číst a podat si kapesník. Jak bych přála každé kočičce, aby jí lidská maminka zpívala!
  Tak vám přejí hezké spolužití!
  P.s.: Zikmund začal aportovat kus provazu a říká, že špagát je nejlepšejší hračka na světě. Už umí rozvazovat uzly.

  1. ahoj Ygo,
   zpívám…no, Norinka je moc hodné dítě, co má maminku stráááášně rádo a tak ty zvuky,za zpěv považuje….já zpívávala i Barunce a Šarikovi, potichu,do ucha….horší bylo, když se Šarik rozhodl,že bude zpívat on mě… (blush)

   1. Sharko.68 – ty jsi teda ůň (rofl) – já se tady dojímám a ty na mne se Šarikovým zpěvem (chuckle) (chuckle)

 17. ještě mě napadlo, že Norince určitě nebude vadit, když připomenu „boj“ útulků o peníze v Blesku (moc se mi ta akce nelíbí – podle mě to vede i k nevraživosti mezi útulky, jak to, že někdo má tolik „klikačů“…) ale když už Rasta z Kočičí naděje vede, tak bychom ji měli na tom prvním místě udržet. Přeci jen 50.OOO,- pro vítězného útulkáče je hodně peněz a může to pomoci pejskům a kočičkám najít cestu do nového života.

  Odkaz mně posílala Beda, jinde ho inzeruje LucYnka, takže dneska i já :

  http://nejpes.blesk.cz/pejsci/fotosoutez/nejpes-z-utulku-iii.-jenom-pro-utulky/rasta-kocici-nadeje.html

  klikat se dá každou půlhodinku… takže když půjdete kolem, klikněte, opište kód … a další hlas je v suchu

  1. Norince to vadit nebude, protože i ona je z Kočičí naděje a nebýt tety Hanky, tak ji v garáži utejral chlap zimou,hladem a žízní!!! A Rastě klikáme v práci několikrát denně…protože Hanka dá všechny peníze na zviřátka a nezbyde jí zase ani koruna.

   1. no právě poznámka, že je Norníček (chuckle) taky z „Naděje“ , mně to hlasování připomnělo (wave)

    1. Pilně klikám! Díky za upozornění. (f)
     Dneska jsem se dokonce nechala ukecat od nějaké průzkumové agentury k vyplnění dotazníku na internetu, protože za každý dotazník dávají 50 Kč na Pomocné tlapky, to je výcvik asistenčních psů. (dog) To se mi líbí. (clap)

     1. Stenmark nebo nějaká jejich konkurence? Stenmarku vyplňuji jejich dotazníky kvůli Pomocným tlapkám (a někdy jsou jediným důvodem, proč se jim na dotazník nevykašlu).

      1. JJ, Stenmark. (nod) Taky bych se na to asi vykašlala, ale přemluvili mě právě tím příspěvkem. 🙂

  2. A cosi podobného pro kočky opět v nedohlednu.
   kdepak, pes, pán tvorstva.
   proti psům nic, ale kočky by taky chtěly …

   jinak jsem po dlouhé době přečetla celou diskusi, od odchytu Froda ( bod za odvahu (y) , přes přítula ( hustýýý, hustýýý), po černé kočky – máme jich 20, vždyť je každá jiná, kde je problém? jsou černé, ale každá jinak kouká (cat)
   voliéře s černochy říkáme „peklo“ (bat)

   takže čtu a čtu a uklidňuju se tady, anžto miláček Kikinka nám pár dní nejedla, nepila, občas se cosi jako dusila a pak zase že jako nic … tedy nás vyděsila k smrti, a my už jupííí, že dobrý a ona takhle … dnes už zas vypadá stabilizovaně, ale včíra to vet chtěl znova otvírat a já řekla NE, skalpel počká a narvala jsem ji bezopetem ( odchyt podobný jako u Froda, jen jsem se nemusela honit po stromech )

   ale 5+7 mi dalo zabrat

   YGO, ŠERBLÍK ODESLÁN, ZÍTRA HUPKY DUPKY NA POŠTU, BUDE TAM, JAKO ŽE JÁ SE JMENUJU JÁ.
   UF (heidy)

   1. Ježiš to musim doplnit – ono by to mohl někdo pochopit, že pár dní nejedla a nepila, a my na to nic, prostě počkáme až z ní bude placka (cat)
    tedy, nejedla, nepila, sama nechtěla – tedy jsme jí cpali jako mimčo stříkačkou calopetem a zavodňovali, asi se jí to ba i líbilo, jelikož neodmítala.
    Prostě pár dní trucing.
    Čert ví, co jim v těch kočičích šíšách lítá (inlove)
    po tom, co má za sebou, tím spíš

 18. Krásné čtení o (cat) (cat) Holky měly kliku, že mají krásné spokojené doma (inlove)

  Večer jsem kráčela s Kosaticí na procházku a v sídlišti byl starší pán s kočkou na vodítku. Dal se se mnou do řeči (no řeči – on je Švéd a česky mluví stejně jako já anglicky (rofl) ) takže pokud nás někdo pozoroval, tak se musel děsně řehtat. On mi třeba vysvětloval, že za domem mu bydlí losi, a neznal slovo los – a tak mi ho „tančil“ (dance) … pochopila jsem, a rozšířila mu český slovník. Moc se mu líbila Beta, mně se zase líbilo to jeho chlupaté veliké kočičí tulidlo. Doga i kočka byly v klídku, každý byl drbán svým páníkem za ouškem a jen se se zájmem prohlížely (happy)

  1. Norské lesní tulidlo? (cat) Ti si prý na vodítko zvykají zvlášť snadno a jsou to docela flegmouši. A když to zvládl i mírně neurotický peršák…

   1. bylo to dost velké, dost huňaté – ale spíš mi to připomínalo normálního pořádného kocoura s kulatou hlavou… Fakt nevím (wave)

    1. Proč ne? Někteří fešáci dovedou narůst do značných rozměrů, bez ohledu na to, co si myslí autor standardu plemene… 🙂

 19. Milá maminko Sharko.68 (inlove) , co ještě pamatuješ raptory (chuckle) , děkuju Ti za krásné ranní probuzení. (f) Tvé vyprávěné je úžasné, v každém slově hřejivá láska a vtip a celé to má šarm, to já moc ráda, to můžu snídat obědvat i večeřet. (nod) (y) (sun)
  U nás se večerně čilým kosourků říká fotoni; jestli se nepletu, toto označení pochází od Tečky a je nanejvýš výstižné. (nod)

  Přeju všem krásný den (h) a Myší zoologické výpravě ho přeju ještě krásnější. (h) (sun) (h) Naše palce musí jistit počasí stejně úspěšně jako v sobotu. (y) (y) (wave)

  1. Jooo, a ještě jsem chtěla napsat, že obě kočenky jsou krásné. Pro proužkaté plyšáčky mám veeeelkou slabost. (inlove)

  2. a taky pamatuju uhlí, když ještě bylo mladé a dřevěný peníze a Žižku s oběma očima… 😉

 20. Jedna věc mi vrtá hlavou – jak lze od sebe rozeznat dvě úplně stejně mourovaté kočičáky?

  1. BLBĚ 😉 zatím podle velikosti a srsti – Noriska má ještě tu měkkoučkou kotěcí, ale až se dobarví,tak nevím, asi jim natřu na záda barvený pruhy (chuckle)

   1. Já darmo vzpomínám, jak jsem před pár lety řízením osudu a CD měla celkem 6! černých koček najednou, než se mi je podařilo umístit. Byly to nervy a oči mi z toho přecházely. A do toho se ještě objevilo to kočičí strašidýlko a bylo taky černé. Proto mi tak dlouho unikalo, že ta kočka není opravdovská. 😀

   2. Ano BLBĚ. Proužkatá Timurka měla naposledy 4 proužkatá koťata. Ale daly se poznat. Kresba na hlavě je pokaždé jiná. A když se jedno z nich – Mouřenín vloni ztratil a letos v únoru se přišel ukázat, byl bezpečně poznán (podle fotek jsme porovnali kresbu na xichtíku). Jakou my měli radost, že je v pořádku a je z něho řádné kocúřisko.
    Ovšem kocour Prcek a kočena Prachovka se poznají i potmě. Prcek chodí rozvážně a co krok to mňouk. A Prachovka dupe a dusá a vrká. Do toho Bára sleze z křesla, protáhne se, docvaká ke gauči (drápy na plovoucí podlaze, to je perkusní souprava), vyhupne nahoru a zase chrápe. Přesně vím, co dělá v noci naše zvěř.

   3. Věřím, že se časem odliší. Já měla svého času (cat) + (cat) obě černé (pro ty mám prostě slabost) a aby byla ještě větší šance, že budou k nerozeznání podobné, tak šlo o matku a syna. Nakonec to nebyl problém, protože Sisinka BP byla krátkosrstá, zato Hugo se zachlupatil skoro jako peršan. (chuckle)
    Podle mě z nich nakonec vyrostou 2 krásné kočičky (inlove) (h) , sice obě mouraté, ale každá svá a jiná. Posíláme podrbání

  2. Rovnako, ako dve úplne čierne peržanky 😀 😀 😀 Mala som to doma a dalo sa. 🙂
   A teraz máme Mišku a Mandy, už majú rovnakú farbu, ale srsť a kresba na tváričke sa predsa len liší.

   1. Takhle v půl třetí ráno, když je jenom tušíš,podle zvuků,že zase šmejdějí tam, kde nemají..to potom odhaduješ, kde je která. Takže k oknu vznesu dotaz: Noris? A čekám, jestli se ozve. Ona odpovídá. Když ne, vím, že ta kočičí silueta je Pitina.A tak jen hlasitě řeknu – dolů! Pitina sleze a jse si pro odpustek. Pak se odněkud vynoří Norinka, taky se pošmajchluje, já zase ihned usnu a ony jdou zase někam slídit….. (f)

    1. Takhle v půl třetí ráno, když se probudím s pocitem zavaleného horníka, mám problémy poznat, zda mě zalehla Toya (psová – cca 12 kg) nebo Zikmund (kočkou – cca 3 kg) (wasntme) – dojem, že se mi neproudí dost vzduchu do plicních vaků mám u obou.
     Ovšem, pokud mne probudí dojem, že někde něco upadlo (např. dneska topinkovač), tak je autor odhalen hned – Toya totiž v noci hezky spinká a nemá potřeby kontrolovat domácí spotřebiče (chuckle) (chuckle)

     1. jen jestli Terka nebo tvoje polovička netrpěli hlady… 😉 A nesvádíte to na to ubohé kocouřisko

 21. Dobré ráno všem a krásný den přeju. Ty číči v posteli jsou úžasné, ach jo! Když já nemůžu…
  Myslete na nás a kdo trochu umíte, čarujte pěkné počasí, ať nezmokneme. Za hoďku vyrážím shromáždit svá Myšátka.
  jiný Honzo – přítul je fakt dobrý!!!

 22. Norinko a Sharko, prominte, ale pridam OT. Treba se vam bude libit.

  Prednosta hral v sobotu vecer v nejakem nocnim klubu a i kdyz byl jako opening act – jak se tomu cesky rika, znala jsem to slovo, ale ted se mi nevybavuje – proste predkoncert (predskokan? – predstavte si Cheta preskakujiciho (rofl ) , tak pritahl radu lidi. Az jsem byla prekvapena, kolik lidi prislo na Cheta a zaplatilo 10 dolaru vstupneho. Par cisel s nim udelala jeho kamaradka, se kterou byl v kapele zkraje 80. let. Pak se kapela z duvodu, jako ze vystudovali a meli zamestnani a deti (a par lidi se prestehovalo) rozesla, ale columbijska cast se stykala dal. Tahle holka se nekam odstehovala, a pak mela znacne zdravotni problemy, ale je na tom ted lip a je v Columbii, tak s Chetem dali neco dohromady. A pozvani na dalsi akce prichazeji.

  http://www.youtube.com/user/elfuente#p/u/9/SRzUwaJjVaU

  Upozornuju, ze nahravka je spatna. Je to na digitalni kamere, svetlo bylo – no jak v nocnim klubu, bylo tam narvano a jak se lidi kolem mne s kamerou v ruce hemzili a mluvili na mne, tak mi i ujela ruka, ale hlavne to nejak snizilo kvalitu zvuku, kterou jinak tenhle fotak prumerne zvladne.

  je to blues: Death Don’t Have No Mercy. Sepsal Reverend Gary Davis, cernossky poulicni kazatel z Jizni Karoliny, ktery stravil ale vetsinu zivota v New Yorku. Na ulici cetl a kazal z bible, ale kdyz se seslo dost lidi, tak zacal zpivat (a vybirat do klobouku). Na konci zivota, v tech volnych hippies a znovuobjeveni tradicni hudby letech byl pozvan na Newport festival a nahral radu elpicek. Par vybranych slov:

  Death don’t have no mercy in this land/ …death take no vacation in this land/ well it come to your house and it won’t stay long/ you look in the bed and find your brother gone…. ? It won’t give you time to get ready in this land …., atd. Vzdyt ja vam vlastne delam obcasneho etnografa. (wave)

  1. Hani, to video je super, Chet je bezva skokan (tedy – jak jsi správně odhadla předskokan). A Hřívnatec, který už není hřívnatec – má letní sestřih na (můj) prst dlouhej – by ti poradil, aby sis sestrojila stabilizátor kamery z Lega. On teď natáčí takový animovaný filmečky klasickou metodou postupných snímků a aby se mu ten foťák nehýbal, tak si postavil werk. Ále jendže to nikomu neřekl, že to je vymyšlenej werk a Víla mu ho rozebrala na prvočinitele (rofl)

  2. Moc pěkné vystoupení, milá Hano W. (inlove) Jsem ráda, že jsem měla tu čest slyšet Cheta naživo. A víš, co mě nepřestává fascinovat? To jak křehce a drobně vypadá kytara v jeho rukách, nějak mě to mocně bere u srdce a dojímá, zvláště když na ni tak krásně umí. (clap) (h)

   1. Krásné fotky, protože jsou na nich krásní lidé. A z dcerky sálá elán i přes počítač. Tak ať se jí daří! (y) (y)

   2. Slečně dcera je kočka! A brala to s elánem a kuráží, to se mi líbí. Držím palce – kumšt byl, je a bude vždycky trochu náhoda a trochu džungle, ale když má šikovný člověk tvrdou hlavu jako doplněk povinné výbavy…

  3. HankoW., to musel být docela zážitek a Chet jako předskokan… jak to říci? Má obrovské kouzlo osobnosti. Jeden by na tom koncertě chtěl být, jen ho vidí. A pokud jde o tu etnografii – díky, to je ke všem vašim příhodám a vyprávěnkám senzační bonus…

 23. Mila Sharko, jeste jsem se neprestala smat tvemu a naslednym komentarum (jakoz i zmagorovanemu spackovi) a je tady takove mile povidani. Kolik hlav vlastne cita tvuj zverinec?

  1. Hani, teď už mám „jen“ dvě kočky. Před nimi byla zvířata v pořadí: kanáři Zuzanka a Pepíček, křeček Oskar, rybičky, house Drobek, pak jsem vyvdala psa Frena, k němu se přidala nalezenec-ovčounka-exot Barunka a následně její děti, takže u nás střídavě pobývalo 2+6,2+3,2+11 psů…ve finále zůstali 2+1 (Fren, Bára a Šarik) … a pak jsem ještě odchovala dvě malé jiřičky – Jiříčka a Jiřinku… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN