105×148 – Vochvilka

K této stopětce mě inspirovalo skvostné BTW o výmluvách, které napsala Dede. Uvědomila jsem si, že výmluvy se staly natolik součástí mého života, že jsem je už vlastně přestala používat. Tedy výmluvy jednoho typu, týkající se mé velké nectnosti. Kajícně se přiznávám, že chronicky trpím na pozdní příchody do práce.

Zprvu jsem se vždy zahanbeně omlouvala, že jsem se dostala do zácpy, že byla bouračka, že byla objížďka, ale časem jsem toho nechala, protože pravdivé vysvětlení mého nezaviněného zpoždění každý bral jako výmluvu. Jen když nějakou z těchto dopravních nepřístojností hlásilo rádio, významně jsem ho zesilovala nad povolenou hlukovou normu a ještě významněji pokyvovala hlavou, abych zvýraznila svou nevinnost.

Samozřejmě, že každého člověka napadne, že stačí jezdit o chvilku dřív a udělat si na podobné dopravní komplikace rezervu. Napadlo to dokonce i mě, jenže! Celé dlouhé roky až donedávna bylo nežádoucí, abychom do práce přicházeli dřív. Museli jsme čekat před brankou na půl osmou, což mi vždycky přišlo silně iritující. Protože když jsem z domova vyjela o něco dřív, byla jsem v práci nesmyslně brzo, neboť se cestou žádné dopravní komplikace nekonaly.

Jelikož tento úkaz se opakoval s železnou pravidelností, začala jsem nad ním bádat a došla jsem k závěru, že cestou projíždím nějakým zvláštním bodem, jakousi časovou černou dírou, kterou jsem nazvala vochvilka. Protože se do ní dostanu vždy, když vyjedu vo chvilku později. Tedy, já se do ní samozřejmě dostanu i tehdy, když vyjedu vo chvilku dřív, jenže pak se chová přesně opačně; tehdy získám navíc dejme tomu +10 minut a jsem tedy v práci za deset minut půl. Ovšem když z domova vyrazím o chvilku později, z mého času po projetí vochvilkou ubude -10 minut a já jsem v práci pozdě, deset minut po půl.

Na vochvilce je ještě mimořádně zajímavé to, že křiví matematiku. Přestože v obyčejné matematice je součet plus deseti a mínus deseti poctivá nula, ve vochvilce se záporný a kladný čas sčítají a výsledkem je časový rozdíl dvaceti minut. Samozřejmě tato úvaha předpokládá, že vochvilka deformuje čas symetricky (např. +10/-10, +30/-30), což ovšem nemohu nijak dokázat, protože se mi ještě nikdy nepodařilo odnikud vyrazit současně o chvilku dřív a o chvilku později. Pokoušela jsem se v práci, aby má vochvilková hypotéza byla uznána za permanentní omluvenku, ale šéf po mě chtěl důkaz, kterého nejsem z výše uvedeného důvodu schopna.

Každopádně po mnohaletém empirickém zkoumání nemohu o pravidelném účinku vochvilky pochybovat, přestože mě onehdy zaskočila nečekaným úkazem. Vyjela jsem tehdy jako vždy z domova o chvilku později – a přesto jsem byla v práci včas a musela tam koktat trapné výmluvy o šikovných řidičích, svědomitých cestářích a zelené semaforové vlně.

Přitom stačilo říct, že i vochvilky mají své dny.

(Nejen za krásnou ikonku věnuji Markovi.)

Aktualizováno: 10.5.2010 — 23:26

182 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Jsem ráda, že se Ti líbil, Marku. (inlove) Doufala jsem ovšem, že nějak vědecky obhájíš existenci vochvilky, abych mohla lépe čelit šéfovi. (hug)

 1. Přidám ještě jeden výraz z“vyšších kruhů“- hojně používaný. Zároveň kajícně přiznávám, že utvořit z něj nějaký tvar podstatného jména je pro mne fuška. Vážně pronesené „méně než nic“, skoro míň než absolutní nula- slúvko NICMÉNĚ! Po něm obvykle následuje řada faktů- zdálivě více než nic. Pokud vyhodnotíte skutečný obsah, pak zbyde skutečně ono NICMÉNĚ. Vypadá to jako dobře cílený záměr hovořícího. To, co vám po slůvku NICMÉNĚ sděluji má vypovídající hodnotu rovnou méně než nic= nulovou!

     1. Co jsou muňky, to mne kdysi dávno ve věku, kdy jsem rozum bral ( nějak se to potom zadrhlo a vstoupil jsme ve stav manželský), ale Nicmuňky, to mně podrž, ty si ani neumím představit. Jak na ně- nicdrbáním? ( Outlocitelnějším-pardón !).

      1. Nicdrbání, jak správně podotýkáte, je právě to bezobsažné plácání, které produkují pacienti postižení Nicmuňkou. Co proti Nicmuňce? Snad jenom nestýkat se příliš s takto postiženými jedinci, Nicmuňka je totiž nakažlivá. Pokud je už jedinec takto postižen, lze ho pouze izolovat od okolí a nechat v klidu dožít, léčba mi bohužel není známa. Zajímavé je, že promořenost Nicmuňkou rapidně stoupá s výší platu či funkce.

       1. Efko, rada na nic a k tomu k …..! Vždyť naši zákonodární pos(r)lanci snad berou celé marodní, včetně náhrad! Tudy cesta pomocí úspor z krize asi nevede !

 2. A k tomu, že i vochvilky mají své dny – to jsou jenom běžné fluktuace, takzvaná odchylka vochvilky (rofl)

  1. Tak dyž už, tak vodchylka vochvilky – přiřadit k jazykolamům (just say it, Mr. W. or Mr. C.) A na těch jsem si, jak jsem vykolejený a potřeboval jsem pomalu zase zakolejit, vopravdu pošmákl. Radost, radost, všecka čest stranou, všici!

 3. Ještě jednou děkuju všem za moc milé komentáře a hezké hříčky. (h)
  Mrzí mě, že jsem nebyla víc s vámi, ale dneska je poněkud překotný den, plný nečekaných protivenství – viz kroupy (rain), rozbitá přepravka na kosourky při očkování a takpodobněfurtpryč. 8-|

  1. To je krása. A Louk kecá. Její fotky jsou eňo – něňo, ale vona to neví 🙂 A jen tak mimochodem (chuckle) jsem si vlezla na tvoje rajče a koukla na Sázavu. Pokud jsi to někde neinzerovala, tak jsem byla až tak velikej drzoun, víš. (h) Moc hezky se mi vzpomínalo. (sun)

 4. 😀 Vochvilku znám a fungovala úplně stejně a to jsem do práce chodila šourem…takže žádné zácpy ani red line se nekonaly… (rofl)

 5. Ahoj, omlouvám se za OT, ale měla bych na Pů takový malý dotaz. Ve článku „ROZHLEDNÍK: Vězňové říše smutku“ jsi zcela na konci zmiňoval film z roku 2006 „Requiem“. Trochu jsem se dívala po internetu (hlavně na CSFD.cz) a nenašla. Skutečně se jmenoval takhle? Nebo je z jiného roku? ^^;

  díky Cal

     1. Není zač…chtěl jsem původně dát i odkaz na záznam originálního zvukového projevu skutečné Anneliese, ale … fakt to není pěkný poslouchat. ;(

      1. možná z důvodu své zvědavosti se po tom poohlédnu. Díky za tip, jinak článek moc pěkný.

 6. Vave snad promine, ale něco úplně OT. Dneska ráno jsem se probudila a nevím proč mi v hlavě naškočilo to známe „Strč prst skrz krk“. Tím jsme kdysi anglicky mluvící lidí šokovala.
  No ale pak se mi začaly v hlavě bručet podobné zlomjazyky, ale moc jich nebylo a přitom jsem si jistá, že jich je ještě spousta, jenže já si na ně za nic nespomenu a děsně mě to žere.

  Prosím, já vypíši ty, na které jsem si vzpomněla a třeba někdo přidá další a budou mezi nimi právě ty, na které já si ne a ne vzpomnenout. :@

  Takže: (talk)

  Třistatřicettři stříbrných stříkaček….

  Vlky plky

  Petře, nepřepepři toho vepře

  Pan Kaplan plakal v kapli

  Naše lomenice je ze všech lomenic nelomenicovatější

  Byl jeden Řek a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řek a já mu řek, že nejsem Řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řek.

  Šel pstros s pštrosicí a pštrosáčaty na procházku (tohle snad nikdy neřeknu bez chyby!)

  Nenaolejuje-li to Julie, naolejuji to sám (tako dá zabrat)

  Kdyby byla paní Bílá bílou kobylu nebila, nebyla by kobyla bílá Bílou paní zabila (spíše na gramatiku, ale také se to snadno 3x za sebou neřekne)

  JAKÉ JSOU DALŠÍ PROSÍM :^)

  1. Můj nejoblíbenější: Roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus a alternoval Rudolf Drol (rofl)

   1. Díky, Efko (y) To je zrovna jeden, co jsem znala, jen ne ten konec ..“alternoval Rufolf Drol“ Díííky – si znamenám !

  2. Drbu vrbu
   Jetelem letěl jelen, jelen letěl jetelem
   Pod poklopem nad poklopem kyklop koulí koulí

   1. Mě se rozjasňuje pamět (sun) ..ano „drbu vrbu“ a „pod poklopem…“ O tom jelenovi jsem to neznala. Díky ]:)

   1. No né, ona je na to dokonce stránka :O Určitě jí prostuduji a díky za ní. Teď se ale snažím jen dolovat ve své paměti – tedy s vaší pomocí.

    1. A teď jsem si vzpomněla, že jsme u táboráku zpívávali jazykolamovou písničku – nějak jako „Strč prst skrz krk, zřetelně nám přeříkej“, neznáte to někdo?

     1. Jo, to bylo nějak- Dalajláma v lomu láme skálu, já si na tom jazyk zlámu… Strč prst skrz krk zřetelně nám přeříkej, bude z tebe zpěvák velikej… Na cvičišti čtyři svišti piští, těším se na lekci příští….

  3. Na otorinolaryngologickém oddělení otorinolaryngologuje starý otorinolaryngolog.
   Zalyžařivší si lyžař potkal nezalyžařivšího si lyžaře.

   A toto slovo je famózní: Nejnezdevětadevadesáteronásobitelnější 😀

   1. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    Pů, já to ani nepřeslabikuji, natož to vyslovit a k tomu třeba i víckrát. Ale pokusím se (y)

  4. … ale jinak si pamatuju hlavně průpovídky chemické. Těmi nás na gymplu ládovala chemikářka, abychom si tu Mendělejevovu tabulku snáz zapamatovali. Všechny už nevím, ale tohle mi utkvělo:
   skupina I – vodík a alkalické kovy: Hanu LIbal NA Krk RoBustní CeStář FRancek
   skupina II – kovy alkalických zemin: BEžela MaGda CAňonem, SRazila BAbičku RAdiem
   skupina VI: Ó Slečno SEjměte TEplou POdprsenku
   vzácné plyny: HElena NEchtěla s ARogantním KRálem XEnofonem RaNdit
   a nejlepší jsou lanthanoidy, to je taková totální hovadina, že už je nezapomenu nikdy: LAciné CEny PRasat NeDovolily ProMétheovi SMésti EUropu, GDyž TáBoráky DYchaly HOroucí ERotickou TMou YBišku LUčního

   1. to předám dál mému synovci.

    Je to trochu jako ta pohádka „Byla jednou jedna Prodaná nevěsta, měla ráda Dalibora…atd. aby v tom byly všechny Smetanovy opery.

    1. Když byli Braniboři v Čechách, sešli se Dalibor a Libuše u Čertovy stěny, dali si Hubičku a řekli si Tajemství o Dvou Vdovách a Prodané nevěstě, která hrála na Violu… kurňa, že by na mně ta škola zanechala nějaké trvalé následky? 😀

     1. Tuhle verzi já neznám. Já to znám takto: Byla jednou jedna Prodaná nevěsta, jmenovala se Libuše, měla ráda Dalibora. Šli spolu za Čertovu stěnu a tam si dali Hubičku. Uviděly je tam Dvě vdovy, řeky to Braniborům v Čechách a pak už to nebylo žádné Tajemství.

      Tu Violu tam ale nemám – mám to ale mezery, já ani nevím, že je to jeho opera??? Viděla jsem je všechny, ale tuhle ne?

      1. Naprosto zbytecne slozite a jeste mimo poradi. „Brprdali dvě Hutače.“ Ne že by to tak uplne davalo smysl, ale pamatovat se to da. A mate BRanibory v Cechach, PRodanou nevestu, DAlibota, LIbusi, DVE vdovy, HUbicku, TAjemstvi a CErtovu stenu.

     1. Já to znám Laco, domů! Což mi naskočilo hned, ale než jsem si pak vzpomněla, k čemu tahleta mnemotechnická pomůcka vlastně je… 😀 (rofl)

    1. (rofl) (rofl) (rofl) Okamžitě ukáži choti, jakmile se vrátí domů, pochybuji, že to zná (rofl) (rofl) (rofl)

      1. Díky, také jsem neznala, hezké. A gratuluji Kubovi.

       Ale v angl. znám :

       Eat what you can, and what you can´t eat, you can.

       She sells sea shells by the sea shore (má to myslím pokračování, ale nevzpomínám si)

       Peter Piper picked a peck of pickled peppers

       A možná se ti bude líbit – Jaký je rozdíl mezi „cat and a comma“ (kočkou a čárkou) ?

       A comma has pause at the end of its clause
       A cat has claws at the end of its paws.

       1. Na tu hádanku s kočkou jsem si nemohla vzpomenout:-) Znám ještě podobnou: What´s the difference between a grandmother and a granary? One is one´s born kin and the other is one´s corn bin.

  5. Rozšířeně: Pan Kaplan plakal v plavkách v kapli.
   Popokatepetl je ze všech Popokatepetlů ten nejpopokatepetlovanější Popokatepetl.

   1. Blážo díky, další zapomenutý (f) . Jak říkávala jedna naše známá „Mně stačí jen ťuknout“ (nebo případně „někoho stačí jen ťuknout a někomu ani kopanec nepomůže“).

   2. My jsme měli ještě jeden jazykolam domácí. Ten musel říkat můj starší brácha, když se vrátil v pozdních nočních hodinách. Prostě místo dejchání do balónku: „hygienickoepidemiologická stanice“ (chuckle)

   3. já myslím, že pan kaplan v plavkách v kapli plakal, protože pan Kaplan by musel bejt jó ekumenickej, aby to zvládl (chuckle) (chuckle) (chuckle)

    1. Ty jsi kůůň… zrovna píšu něco za jedny jezuity pro jedny cisterciáky, a sotva jsem nevyprskl čaj. Moje směs – s velmi červeným polským ibiškem, špatně se pere! Satanas tecum!

  6. Jé, Maričko, jazykolamy – toť pořádně nosné téma. Obdivuju tě, že sis vzpomněla takřka na všechny. Kdysi vyprávěl Moravec o dabování tuším komisaře Moulina, kdy uvízli na větě „odneste ten revolver do laboratoře“ – chi, ten den už se přes tuhle pasáž nepřenesli.

    1. Přešaltovat na pistoli nemohl, protože vypadá jinak. A kanón by zas nešel „do pusy“, oni si na to dobří dabéři i režiséři dávají pozor, aby se ta pusa na plátně otevírala co možná stejně.

  7. Eště znám jeden – pokud se tu vyskytnul, tak jsem si nevšímla:
   Šla Prokopka pro Prokopa, pojď Prokope pojíst trocha oukropa.

 7. Fíha, konečně po letech mám správný překlad španělského slova maňana. Vochvilka! Nejstrašlivější vochvilky se vyskytují ve Španělsku, kde jsme se souborem z Vracova byli před pár lety na zájezdě. Bydleli jsme v rodinách a denně jsme se domlouvali, kdy a kam nás naši „pěstouni“ dopraví. Samozřejmě v určenou dobu nebyla na místě srazu ani noha a sešlo se to tak o hodinu a půl později. Jenže Španělé netušili, že Vracovjáci jsou původu německého a pouhá jejich přítomnost dokáže kontinuum zásadně narušit. Během našeho týdenního pobytu začala vochvilka jaksi pomaličku slábnout a poslední dva dny došlo k dosud nevídanému časoprostorovému paradoxu – totiž že jsme se všichni (dvacet španělských rodin!) sešli deset minut PŘED srážecím časem 8-| Jenom netuším, jak rychle po našem odjezdu došlo k renormalizaci vochvilky…

  1. Já to znám z Řecka. Přijel hodinuapůl po domluvené době a ještě se zubil, jak je tady brzo. 😛

 8. Jinak hlásím, že dneska byl Kuba přijat i na druhý, více vysněný gympl, takže na ten první už jen zavoláme a poděkujeme a zítra brzy ráno spěchám na ten, kam chce víc (protože jsem tam třeba chodila já- to je ten, jak jsme byly s baty skoro spolužačky 😀 jen o pár časových jednotek od sebe) takže teď už je to konečně ten vysněný Slovaňák. 🙂

  1. Matyldo velká , velká gratulace.
   Na Slováňáku vloni maturovala dcera ( na šestileté variantě) a byla tam moc spokojená….

    1. No, dyť jsem říkala, rezervy jsou… Tak vítej Kubo na rodné boudě, přespříští sobotu máme maturiťák po čtyřiapadesáti letech |-(

  2. Kubíku, vitaj v Krpoli! V krásném roháku pod školou je dole úúžasný – bar, maličké b u f f e t , zapadáček… jak to nazvat – a kousek nad tím bezvadná o něco starší kamarádka zvířetnice. Nikdy neškodí. S l o v a ň á k je pojem. A závazek. Ahoj od Jakuba!

 9. Milý terro (f) , jsou životní pády, které přinášejí nečekaný užitek. Nebýt Tvého Labského skoku, byla by moje Vochvilka chudinka jedináček.Takhle ale získala senzačního brášku Vokouska, a posléze brášku Vofouska od Jendy. (clap)

  Takže Tě sice z celého srdce lituju, ale prostě se to stát asi muselo. (chuckle) (wave) Přijmi tedy, prosím, srdečné pozdravení od sestřenice Přiměřeně i tety Špetky a pofoukání od celé modřanské smečky. 🙂 (hug)

  JOOOO! Sím vás, nevíte někdo, jak se jmenuje ten prevít, který počká, až jste na tom nejvzdálenějším bodě zvolené trasy a pak na vás začne házet kruopy a lejt vodu a nepřestane, dokud nejste těsně u domovních dveří? Si myslím, že to bude nějakej pěknej Vopruz! 😉 (rofl)

  1. Milá Vave, to bych taky rád věděl. A Labský skok mě vážně pobavil 😀 – je jasné, že jsi mě neviděla, jak to beru do dravého veletoku střemhýždě…

   1. Achmůjtysvěte! (wasntme) Jasně, je to on! Hned mi byl, prevít šmajdavej, dost povědomej. 😉

 10. (OT) cintát, hádejte od koho:
  „Tak vono to je vo tom, jak na svět přicházej díťata?“ nedal se odbýt Poťapaný Vilda.
  „Ale nae, dyť to zná i každý hovado, a akorát habouni maj tydlencty Románky,“ odpověděl Rob. „Dyž rozvrkanej bejk potká rozvrkanou krávu, tak von jí nemusí říct ‚mý srdce dělá buch, buch, buch, dyž vidim tu tvoji rozmilou papulku‘, páč to maj nějak normál v makovici. U habounů je to dost zašmodrchaný. Románek je moc důležitej, kapíro. Teda jak bych vám to… no je to v základě způsob, jak se může mladej haboun přiblížit k mladý habounce na blízko a vona mu při tom nevlítne rukama do ksichtu a nevydrápe mu voči.“

 11. Milá Vave, prozradím ti jedno tajemství – Vochvilka má totiž bratříčka, a ten se jmenuje Vokousek. Ten zase řádí u nás. Jsme celkem dochvilní a jednu dobu jsme si dokonce dělali tak trochu „přednost“ z toho, že dochvilní jak Monte Christo. Ale víte vy vůbec, kolik věcí by mělo být vo kousek menší – větší – vedle – výš… Když stůl je o kousek větší než dveře do jídelny, schody o kousek užší než ušák stěhovaný do patra, když ten výklenek, kdyby byl jen o kousek širší, mohl být skvělou skrýší na koš s prádlem? Myslím, že každý, kdo někdy něco zařizoval, boural nebo stěhoval, Vokouska musel potkat.
  Takže Vochvilka má bráchu Vokouska, a já prozměnu výron v kotníku. Pracovní úraz, který jsem si přivodil pádem po navigaci do Labe. Bylo studené, tak jsem to měl rovnou i s první pomocí. Ale zase můžu být chvíli tady s vámi Zvířetníky. (wave)

     1. Hi hi, terra se tam skutálel sám a dobrovolně, maje na vybranou mezi pádem do vody a zlomeninou… Smečka zdraví a mává (toivo)

  1. U nás máme podobného jménem Skoro. Ten Skoro dohání mého muže k šílenství. Jsem-li vyzvána, abych změřila hloubku šuplíku (nejlépe po telefonu) tak dím, že má Skoro šedesát sedm. Jak skoro? Já to chci přesně! hovoří silnějším hlasem můj muž. Taky máme Skoro uklizeno (binec jako v tanku), Skoro vyžehleno (až na těch sedm košil do obleku), Skoro hotové úkoly do školy (jen ještě narýsuju jeden trojúhelník a napíšu referát o Broumovsku),…. 😉

   1. U nás bydlí Užjdu… 🙂
    Vynoří se vždycky, kdy téměř celá smečka stojí nastoupená a čeká se na posledního či poslední, který/rá na pobízení odpovídá Užjdu…. 8)

        1. na hni se (chuckle) se odpovídá přeci hnu se… Hnise – hnuse je u nás oblíbené sousloví (rofl)

         1. Simpěkně, hnise hnuse mi nebylo známo dlouhá léta. Až následkem Jizerské expedice a jazykovědného proškolení jisté nejmenované Z.b.p. jsem vděčně doháněla mezery ve vzdělání. Chi a potěšeně koukám, že všichni expediční členové jsou obeznámeni (rofl) .

          1. Tak prapůvodně jsem to znala jako 1)Zvolání: „Hni se hnise“ 2)odpověď: „Hnu se hnuse“ (clap)

 12. Já se přeučil na vochvilku od MLP. Měl jsem ve zvyku (a stále to platí, když jdu sám) dorazit nejpozději 10 minut před termínem. Když jdeme s MLP nastavím čas odjezdu (podle doby cesty) a protože ji znám, posunu ho o 20 minut dopředu. Takže když máme vyrazit a stále balíme a ona něco chystá, jsem v klidu. Ten přestává když se blíží limitní čas odjezdu. Ten prošvihneme a vyrážíme na sprint.
  Klasika byla, kdyz jsem byli v Praze – MLP tam měla být v 10,00, vyjedeme tedy v 6. No, v 6,30 jsme ještě tankovali, ale já na dálnici trochu zabral a na Vysočanské jsme zastavovali v 9,55. (rofl)

  1. Gratuluji úspěšným maturantům i vystavovatelům a taky vítám nový přírůstek Jany Bu. Takové příspěvky píšu moc, moc rád! (h)

   1. No jo, jasně – co jsem tu chyběl, bylo tu takových úspěšných studentů, rodičů, chovatelů… Velká a hromadná gratulace všem – i s (rose1) (rose1) (rose1)

 13. Naprosto OT.
  Ale musím to napsat, docela mě to šokovalo 😉
  Ze stránek Mušlinky:

  „… vyprávěl nám, jak je to se sysly na letišti.
  Když jedete na start, musíte dávat pozor na syslí noru, abyste v ní nenechali kolečko … sysel sám dělá nory malé, ale sysluchtiví psi je pak nahoře rozhrabou.
  Ptáte se, jestli v Letňanech se sysly bojují ? Nikoliv … sami je sem nasadili 😉 Jsou totiž chránění a tak dokud tu žijí,
  nehrozí že na místo runwaye tu bude nějaký developerský projekt.“

  1. Nevídaně osvícené počínání! (clap) Škoda že to nejde používat plošně.
   Syslí smajlík nemáme, tak aspoň (heidy) .

  2. To může fungovat, dokud pozemkůchtiví lidi neudělají to, co na letišťátku v Brně- Medlánkách. Tam totiž mají sysly taky a aby se jich zbavili, tak tam nějací chytráci rozhazují jed v nějaké poživatině. Přišlo se na to tak, že se tam otrávilo několik psů. :@

   1. Matyldo, pokud se to kladení jedu prokáže, je trestné. A možná že by se dotyčný té pokutě dost divil. No jo, já vím, kde není žalobce…

    Ale jinak, krmiči – ty sysly tam nikdo nenasadil, na letňanském letišťátku jsou odnepaměti, a protože to je jedna z mála „stepí“ široko daleko, tak se udrželi. Mají totiž jednu zajímavou vlastnost – nevadí jim rušení hlukem a lidmi. Znám syslí lokalitu v prostoru letního tábora UK, a ten už je tam taky dobrých 50 let včetně syslů. Na lidi dlabou a kradou ze stanů sušenky.

     1. (rofl) „Jezdíš“ už je bohužel trochu silné slovo, Veram. Ale trávil jsem tam část prázdnin rok co rok…od nástupu na VŠ přes aktivní závodní kariéru a soustředění s oddílem – než mi příliš zuřivé sportování doktoři zatrhli. Semo tamo se tam podívám, toť vše. Ale bylo to hezký.

      1. A moc. Dítka a i dva nejstarší vnuci tam objevovali trávu, vodu a vzduch…A Albeřáckou partu…

 14. Děkuju vám všem za odezvy (bow) a návrh na Nobelofku je mi ctí a národním svátkem! (bow) (bow) (bow)

  Panu Xerxovi-Kosatkovi (inlove) přeju všechno nejlepší k narozeninám (f) a EvěŽ (inlove) k odchodu posledních chlapečků z domova i k dobrým známkách holek, těch pésích i nepesích. 😉

  Nějak dnes nestíhám, furt nějaké jednání. 🙁

 15. Ochvilka (to je po moravsku 😉 )je pěkná bestyja (nod) . Já z ní mám takový vítr, že se snažím být všude v plusové ochvilkové relaci. A berou mě všichni čerti, když zbytek rodiny považuje mínusovou relaci ochvilky za normál.
  V tomto je specialista Terka. Jenomže u ní se ochvilková anomálie vyskytuje v bytě a pohybuje se v protisměrných šipkách nepřímé úměry – čím dřív se začne vypravovat k odchodu z bytu, tím později onen ochvilkový prostor opustí (think) (whew) !

  1. Milá YGO (inlove) , Terka je můj člověk! Už mi kolegyně v práci jednou řekla, že mám vstávat dřív, ale kdy? V noci? Vždyť já už teď vstávám z celé firmy nejdřív, a to jezdím autem a mám to nejblíž. Kdepak, ta úměra je spolehlivá, čím dřív vstanu, tím hůř je. Vlastně nejdřív jsem v práci, když „zaspím“, to je ráz na ráz, ranní činnosti minimalizuji a pak jsem sice v práci včas, ale připadám si, jako bych se vůbec neprobudila.

   Protože jinak to mám (až na to malování) jako Hana W (inlove) (cituji):
   „Pak se vyhrabu a rikam si, to mam casu!!! Tak vylozim mycku nadobi, pripadne zacnu pradlo, nakrmim zver, podivam se, co email pres noc prinesl, na Zviretnik, medituju co na sebe a ejhle – uz zacina byt pozde, a jeste si musim zabalit svacu a obed a namalovat ksicht a to, co jsem si chtela vzit, potrebuje treba vyzehlit – a uz jsem v panice. Toz tak.“ (y)

   Tož tak alebo haj-hou, každý podle svého vyznání. 😉 😀

   1. Bože můj, díky ti, že jsem mohla číst přesný popis mého odchodu do práce. Sice nemám myčku, ale dokáži začít tisíc činností, které nejsou nezbytné, leč zajímavé – na př. zkouknout Zvířetník, nevyžehlená košile do práce juká na prkně a autobus či trolej má zaručeně výpadek, nebo naopak frnke dříve,´pokud jsem měla možnost jet autíčkem, tvořily se neskutečné kolony . Neuvěřitelná náhodná podobnost.

   2. No, já mám svou vochvilku ráno! Obecně platí, že vstávám velmi brzo! Ostatně – od doby, co mám Kocourka, je to ještě dřív než brzo, ovšem lehce nedobrovolně! Prostě už ráno nemůžu spát, no, stará osoba. Ale pak si dospávám a užívám si to. Buď si chvíli čtu – což teď s miláčkem opravdu nejde, protože čte se mnou a obrací mi stránky a fousínkama mne šimrá pod nosem a v uchu, jak tu zvědavou držtičku cpe do té knížky nebo si pustím tv a skouknu včerejší zprávy a novinky nebo se jen tak povaluju! Když se jen tak povaluju, tak drbu. Myslím Kocourka. On mne okusuje a olizuje a pak se zblázní a lítá bytem, spát stejně nejde! Ale jak se tak lenivě protahuju, tak kolikrát ještě lehce „zaspinknu“ a to je pak hoňka, když najednou jsou na hodinách divné časy a zjišťuju, že už jsem měla před 10 minutami vyrážet. To je pak opravdová vochvilka! Ale ta rána s Kocourkem za to stojí! Dneska dostal do bytu „bydlík“. Má tam prolézadlo, pelíšek, provázky, myšky, míčky na gumičce, drápadla………. už si ho užívá. Na takovou proláklou plošku jsem mu dala pelíšek, tak se hned usalašil a vypadá náramně spokojeně. Taky dostal novou myšku, chlupatou, dopadlo to tak, že než jsem bydlík složila, myška byla rozcupovaná na koberci na minikousíčky. Nevím, co ho to popadlo, pustil se do ní jak šílený!

    1. Blahopřeji Kocourkovi k novému bydlíku (cat) A pokud jde o tu myš – některé jsou asi zvlášť zajímavé. Naši kočičáci chlupaté myšky ignorovali do chvíle, kdy jsem přinesl dvě jedovatě zelené příšery „aničlověk-animyš“. Z těch během pěti minut odtrhali všechny ozdůbky (sluneční brýle, nosy a uši) a vzápětí zuřivě rozdrásali. Zelené chlupy byly všude…

     1. No, tak to je úžasné! My jsme měli myš se slunečními brýlemi, ocáskem, celou chlupatou – nějaká králičí kožešinka to byla čičo a byla ostře modrozelená! Příšerná barva. Ale zlikvidoval ji během několika minut naprosto na prvočísla, takže teď se mi po koberci válí Kocourek a hromada modrozelených ostře barevných, téměř fosforeskujících chlupů! Ostatního si nevšimne, měl tam chlupatého pavouka, takového s hadičkou a balonkem na druhé straně, co hopkal, když se balonkem napouštěl vzduch, ale toho naprosto ignoroval. Pak odpreparoval tu hadičku a pavouka jsem vyhodila mezi ostatní nepoužívané hračky a hraje si občas s tou hadičkou a balonkem, ale jinak ho to moc nezaujalo. Spíš se toho bál. Tuhle příšernou myš si vytáhl z tašky, ve které jsem mu přinesla kapsičky a sýrovou pastu – jo tu má mooooooc rád a okamžitě byla zlikvidována, ještě než jsem stačila odstranit takovou tu cedulku s cenovkou, za kterou to viselo na háčku! Jo, je to šikovnej chlapeček! A jak roste a mohutní! Už se z něj stává opravdový kocour. Je těžký, když ho nesu v přepravce, ale přitom subtilní a štíhlý, moooooc mu to sluší, zlatíčkovi mému okatému!!!!!!

      1. DODATEK: měl by prd a vořech, kdybych nestála u pokladny v obchodě frontu s košíkem plným kapsiček, žvýkacich tyčinek, vitamínků, sýrové pasty atd. atd. Jenže protože přede mnou paní měla nějaký problém s kartou a vedle kasy je regál s těmito věcičkami, měl modrozelenou příšernou myš! A má zase prd a vořech!

       1. (rofl) K.M., to musela být ona! Už jsem pak žádnou takovou nekupoval, když jsem viděl ty konce… že bych to zase zkusil? Jedovatě modrozelená a se slunečnámi brýlemi! To bude nějaká zvláěť jedlá odrůda…

 16. Báječné, Vave. (h)
  Taková vochvilka je pěkná sviňa. Beztak to má vysvětlení někde v kvantové mechanice. To máš jako s tou kočkou paní Schrödingerové. 😉
  Já jsem taky vochvilka. A Můj nejdražší to nesnáší. A já nesnáším, když to nesnáší v autě. To se pak bojím. Nahlas.

 17. Chi, mám radost, že tu nejsem sama za neurotického předstihového Vochvilku. Ehm, procesování je jiná kapitola, obzvlášť od zavedení pružné pracovní doby. Ale schůzky, odjezdy a spol. vždycky s patřičnou rezervou. A pak můžu puknout vzteky – když se sečte můj předstih s akademickou čtvrthodinkou a více typického Vochvilky aneb nic nic nerozčílí cholerika víc než flegmatik 😛 .

  S návštěvama máš pravdu, Abyt (inlove) . Horší než předběhnutá už je jenom neohlášená a nezvaná |-( .

  Milá Bubu, dodatečně gratuluju k narozkám a k nezapomenutelnému dárku (sun) (h) . Jsou náramní šikulové oba „čtyřkoví“ maturanti (y) 🙂 .

  Milá Vave, díky, další skvělá trefa! (inlove) É, jen mám námitky proti časoprostorové anomálii – Vochvilka je jasnej skřítek :* .

  1. A Louk, nepleteš si to s Vochomůrkou? Anebo jinak, mohl by se uchopit jeden Vochomůrka a definovat coby přesný opak jednoho Vochvilky.
   A pak bych mohla hlásit – byla jsem tam dřív o dvě Vochomůrky na jednu Vochvilku. (chuckle)

   1. Teďs trefila hřebík (y) (rofl) (rofl) . A já furt odkud se ty asociace berou… Jen aby se Křemílek necítil odstrčenej (chuckle) .

    Ale i jako Vochomůrka se musím přihlásit do klubu k HanceW, Terce a Vave – čím dřív vstanu nebo se začnu chystat, tím později vyrážím… Dokonce mám tendence se ráno pouštět do tuze odkládaných činností jako je údržba domácnosti – v tu chvíli mi na rozdíl od procesování přijdou neškodné 😛

    1. Tak to já se po ránu do ničeho podobného pouštět vskutku nemohu. Neb ještě několik hodin po procitnutí mi činí potíže vzpomenout si jak se jmenuju a které je století. Do práce dojíždím hluboce spící a na trase tak vzniká předem neodhadnutelné množství Vodchvilek.

      1. O svém ránu napíšu někdy jindy, konkrétně to dnešní je naprosto klasické a typické. (chuckle)

       … Vochvilka že by byl skřítek? Který zašantročí čas? No, možné to je, ale to už šéfovi nevysvětlím ani náhodou! (rofl) (rofl) (rofl)

     1. Já se přidám – ať vstávám kdykoliv, budím se v deset. Do té doby funguji na I. signální soustavu, t.j. nezašlápnu kočkoury, nenadávám ženě a nepohlavkuji dítka, umím zapnout konvici a uvařit kávu, aniž bych touto opařil sebe nebo jiné, najdu zastávku autobusu a trefím do firmy. To je tak všechno. Vařím další kafe a zatímco se kolegové trousí na pracoviště, zvolna startuji zbytek člověka. Jsem sova, puštík, kalous, výr…

      1. Já tomuto, mně důvěrnému stavu říkám : „Úsporný provoz na kontrolní voko.“ Celý pracovní život jsem byla nucena vstávat děsně brzy a NIKDY jsem si nezvykla. Pokud jsem dojížděla vlakem, tak se vochvilky nedaly pěstovat (nebo chovat? 8-| ). Jen v zimním období jsme nevzrušeně a volným krokem chodili na nádraží s heslem na rtu:“Vono cosi pojede.“ Na konci pracovní kariéry jsem chodila do práce v místě bydliště. Vrátnicí jsem procházela na chlup přesně. ALE, než jsem se doloudala do kanceláře na druhém konci fabriky, tak jsem potkala nejmíň 2 kamarádky. A na rozcestí jsme se přibily jazyky. No přece jsem si musela vyslechnout, co už dokázal včera vňouček říct, nebo jak poslouchá jejich Asta chlupatá 🙂 No, když jsme zjistily, že naše diskusní kroužky jsou předmětem zájmu vedoucího skladu, který měl okno kanceláře na našem rozcestí, tak jsme zvolily jinou taktiku. Chvátaly jsme každá do své kanceláře a když byla možnost, tak jsme si daly diskusi po telefonu.

 18. Vavís, teda tohle povídání (ehmmmm, pardon, tento vědecký rozbor) je fakty na Nobelofffku (y) (h) (nod) (f)
  ovšem nejvíc mě dostala do kolen železná logika hlášky „se mi ještě nikdy nepodařilo odnikud vyrazit současně o chvilku dřív a o chvilku později“ – to nemááááááá chybu (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

 19. Co se týče přesných příchodů, osobní schůzka, předem domluvený sraz, odjezd vlaku, atd., jsem hysterik a všude chodím nejmíň o 20min. dřív a pak čumím na chodníku nebo v čekárně. Pokud se jedná o návštěvu u něhoho doma, abych dřív nepřišla, obíhám blok neb návštěva co přijde DŘÍV je na zabití. Ovšem do práce? No to je jiná…, tam jsem vochvilkový notorik.

 20. Tyhle potíže naštěstí moc nemám. V práci nemáme přesně stanovenou pracovní dobu od-do (o) , jen se tak nějak očekává, že do sedmi tam všichni budou. Protože věčně nemám dostatek času a vím, že čím dřív přijdu, tím dřív budu moct odejít, bývám tam obvykle před šestou a odemykám celý barák. Většinu setkání nemám dohodnutou na pevnou hodinu, jen tak přibližně, protože cesta bývá několik desítek km a na těch se může stát cokoliv. Jediná výjimka je alergologie, tam to většinou stíhám akorát (+/- pár minutek), ale doktorka stejně obvykle dorazí se zpožděním, takže to nevadí.
  Jedna příbuzná byla svého času na brigádě v mlékárně a začínala ráno v pět. Důležitou okolností je, že se to stalo v zimě. Odpoledne se unaveně dovlekla domů, padla a usnula. Když se probudila, koukla na hodiny a tam půl páté. Vyděsila se, vyskočila a spěchala do práce. Tam se vrátný strašně divil, co tam dělá. Vysvětlovala mu, že je čtvrt na šest a ona jde pozdě. Po chvíli se vše vysvětlilo: bylo sice čtvrt na šest, ale večer.

  1. Jé, to se mi stalo taky, když jsem jako studentka šla do mlékárny na brigádu. Zdřímla jsem si, pak jdu do kuchyně a tam obvyklá ranní scénka, děda sedí nad snídaní. Až na to, že se za chvilku ukázalo, že to není snídaně, ale večeře, takže jsem byla ušetřena cesty do podniku 🙂

   1. Aj mne sa to stalo, prišla kamarátka a kolegyňa zároveň ku mne domov a ja som sa začala chystať do práce a ani mi netrklo, prečo pre mňa ráno prišla. Tiež mi trvalo hodnú chvíľku než som pochopila že je podvečer a ona prišla len tak na pokec. 🙂

 21. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  VAVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TOHLE JE NA NOBELOFKU!!!!!!! (rofl) (rofl) (rofl) (clap) (clap)

  PROČ TU NENÍ HLUBOCE SE KLANÍCÍ SMAJLÍK????? NUTNĚ HO POTŘEBUJU, páč tohle je převratný objev v dějinách pracujícího lidu!!!! Konečně mám vědecký důkaz. Konečně.

  Žádám své spoluobčany o podepsání petice, že VAVE NUTNĚ MUSÍ DOSTAT NOBELOFKU 😀 😀 (rofl) (rofl)

   1. :^) :^) :^) 😀 😀 😀

    řikejte mi slepejši (rofl)

    a přitom je to vedle mýho oblíbence

 22. (f) Vave ohnivá! (o) VOCHVILKA, to je vončooo!! S tou se kamarádím celý život, jenom jsem nevěděla, že je to ona. Nejvíce se mnou cvičila také při příchodech do práce. Ranní směna hnus, milostivá.
  Když jsem pracovala s cca padesátihlavým sborem lektorů, vždy jsem potkala toho nejvytíženějšího cestou do práce. On šel na polikliniku a já valila do kanclu. 10min nám stačilo, abychom dohodli čas a téma přednášky. Ovšem já chytla VOCHVILKU a už jsem přišla „pod čarou“. Ne jako fejeton, ale v 7.00 udělal vrátný tlustou čáru v knize příchodů. A už jsem byla na koberečku. No, VOCHVILKA je mrcha. (o)

 23. Tak to ja som neurotik-vecne sa trasuca,ze pridem neskoro.A tak to v praxi vyzera,ze na vlak idem o hodinu skor, pred obchodmi cakam na otvorenie,do prace prichadzam pred pol siedmou-na co si ostatni tak zvykli,ze ked pridem na siedmu-pocitaju to za neskory prichod.Len raz som zmeskala-sice som prisla o hodinu skor,ale o den neskorsie.

 24. Odjakživa chodím včas, doma mě tak vychovali 😉 ještě to zvýraznila kamarádka, která byla vochvilková (spíš vohodinová) a mě to děsně štvalo – pamatuju jí coby mladou matičku, jak s dítětem na ruce a s kufrem na celý léto na chalupě dobíhá vlak (nod)
  Přednosta je taky vochvilka (punch) . Tak jsem pomalu začala chápat, že buď mě klepne, nebo se to taky naučím 😀 .
  A už se lepším, ale musím na to dost myslet (rofl) (rofl)

  1. ……….Hawking by měl radost.

   (rofl) (rofl) (rofl) (y)

   Grrr, jak to. že tři a šest není šest a chce to po mě devítku?? 😀

 25. Vzhledem k tomu, že jezdím MHD, dokonale spočítané schéma jízdy i s časovou rezervou mi bývá ku ničemu, zejména když jedu do jazykovky za Brno. Tam zajíždí trolejbus, jenže pokud se kousne v dopravní zácpě hned ve středu města, je 35 minutové jízdy okamžitě jízda o délce 35 + x, za x dosazujte co chcete, ale pokud je tam nehoda, tak sichr víc jak 15 🙂 Studenti vědí, a tak klidně počkají. Autem se to nedá vylepšit, uvíznete v zácpě taky. 🙁 A tak chodím vochvilku později, ale někdy to i stihnu včas. Vyjet dřív znamená, že tam čekám na vyučko 20 minut, což mě zláká k návštěvě místního obchodu s oblečením, kde prošusutruju minimálně tolik, kolik ten den vydělám, ale spíš víc. 😉

 26. Vochvilka je krásný pojem. Starší dcera Katka jí trpí neustále, tam už je to vochvíle až vohodinka. Já (ani mladší dcera Bára) jsem ji nikdy moc neměla (naposledníchvíli jsem mívala, vlastně obě ji máme), ale díky MLP jsem se velmi zlepčila a MUSÍM chodit včas (protože bych s MLP jinak nevydržela 😀 ).
  Jo a Bára včera také odmaturovala se stejným výsledkem jako junior Bubu (gratulujeme), jak teď říkají za 4. Včera jsem se nedostala to sdělit. Že by neměl být zásadní problém jsem čekala, konkrétní čísla jsou trochu otázka momentální dispozice a štěstí. Ale máme z ní radost.
  Poslední zprávy, které jsem asi nenapsala, jsou psí. Štěňata jsou všechna u svých páníčků, doma je trochu prázdno (ale neměli jsme čas tesknit, byli jsme v jednom kole, protože jsme měli klubovou výstavu- což je pro nás spousta práce kolem organizace). Na klubovce byl první den děs – Ginny dostala dobrou (to je mimořádně špatné hodnocení, naštěstí to tolik neprožívám). Druhý den byla ve velké konkurenci výborná 3. No a pak berte výstavy smrtelně vážně (rofl) . Ale ten druhý rozhodčí, Polák, mě nadchl (bodeť by ne, když nám dal výbornou 😉 ). Za těch pár minut, co má na posouzení psa, přesně popsal jak nedostatky, tak přednosti, které za tu dobu na čubajzně vidíme. Mohutná, velká, trochu volné pysky, trochu tlustá (momentálně, protože žere a fláká se), pěkná kostra a vynikající pohyb. Za ten pohyb (který je její hlavní přednost) dostala známku a umístění, jsou znát naběhané sposty kilometrů na kvalitní kostru.

  1. Gratec dcéři, je šikula- přece jen je to velká zkouška, i když rodiče naprosto věří v úspěch… (rose1) (sun)

  2. (handshake) Gratuluji maturantce a synovi od Bubu taky. Užijte si prázdniny.(sun) (sun)

   Evo, rezultáty rozhodčích? To je jedna ( či mnoho) záhada. Však znáš… Už jsem byly tak vyškolena, že pohledem k rozhodčímu jsem věděla, kdo dnes půjde na špicu a kdo ani nemusí do kruhu. Ale, jedno zaškobrtnutí. Naštve to, ale sama víš, co máš doma.

   1. Víš, ani nenaštve. Dobrá je už natolik absurdní, že nenaštve. Navíc, před námi ji dostal i pes, který by měl mít splněného interšampiona. Prostě pokud byl pes silnější kostry, neměl u paní rozhodčí šanci. Přitom dala výbornou na volný hřbet, což je hrubá chyba. Jen bylo zvíře drobné, což se jí líbilo. Naše holky tedy drobné nejsou ani jedna, Ginny má hrudník, že by jí ho mohl nejeden pes – samec závidět. Prostě velké pracovní holky. Výstavy jsou dílem otázka vkusu a znalostí rozhodčích (na některé rozhodčí nejdem, ani kdyby to bylo zadarmo a vedle), dílem jak moc se pes umí předvést (u některých se mi zdá, že běhají pořád stejným „výstavním “ klusem a jiný ani neumí, kdežto naše holky venku pádí a dělají kotrmelce) a taky na náladě psa. V tom byla Ája typická, když jsem jí nasadila vodítko, tak mi bylo jasné, jak to dopadne. Byla schopna na rozhodčí vystrkovat pozadí a předvést se krajně neochotně a blbě, nebo se nést jak manekýna – podle nálady (mrcha paličatá (h)
    Jo a Giňata na příští rok plánujeme a jedno Gině bych si ráda nechala.

  3. máš šikovné holky (nod) – tu člověčí, i ty psí (jedna za skvěle zvládlá štěnítka a ta druhá za výbornou z klubovky) (inlove)

   1. A druhá člověčí zvládá nás zásobovat vnoučaty. Má dvě a čeká třetí. Ale jak bydlí sami, a navíc my byli teď zcela pohlceni problémy a mámou, tak jsem si je neužila.

    1. jen jsem to odeslala, tak mi došlo, že těch člověčích holek máš víc… a že to vypadá, že ta druhá nezaslouží pochvalu. Zaslouží a velikou (inlove) Vnoučat si užívej – potřebují akční babičku a dědu. Já už to mám za chvilku – mlaďaska už je na mateřské…

     1. Teda nevím, Xerxová, ale když si na tebe vzpomenu, tak se mi kupodivu vybaví osoba vlečená na vodítku obrovskou mírně poplašenou psicí- nebudeš zrovna typická představitelka babičky (rofl)

  4. Gratuluju oběma úspěšným maturantům a přeju vše nej nej nej všem minulým, současným a budoucím oslavencům!

  5. Tak u vás konečně samé dobré zprávy (až na tu dobrou, ale to byla evidentně chyba rozhodčích) – slečna dcera krásně odmaturovala (ach, jak závidím geniální dítka) a štěnítka jsou konečně ve svém doma.

   1. Proč závidíš geniální dítka, to tvoje maturovalo úspěšně loni, pokud se pamatuju. Mám takovou matnou vzpomínku, že jsme se tu klepaly v podobném termínu, nebo se pletu? 😀

    1. A jo – ono to už je rok. Jojo – když nahlásila dve jednotky a dvě dvojky, tak jsme na ni byli taky pyšní. Ale mě se třebas včera líbil mladý Bubu, jak má už jasno, čím bude! To se mi zdá úžasné.

  6. Ano výstavy a rozhodčí, kapitola sama pro sebe. Naše fena byla pěkná v exteriéru (i výborná 1 na klubovce a BOB z Brna), vynikající v povaze, ale také se občas nelíbila. Byla na horní hranici kohoutkové výšky a s pevnou kostrou, a tak jsme jednou vyslechli poznámku rozhodčího: pěkná elegantní fena, ale PŘÍLIŠ osvalená! U pracovního plemene mne to docela pobavilo… Jenže, ona byla i na belgického ovčáka opravdu hyperaktivní, neunavitelná, po čtyřhodinové vycházce na volno v lese a na poli byla schopná odběhat revíry, předvést perfektní zákusy, odcvičit poslušnost, a pak se stále dokola dožadovat aportu. Takže jsme zavedli kolo – pořídila jsem si držák pod sedlo a zjistila, že je to pro ni ten nejbáječnější z báječných prožitků – milovala rychlý pohyb, a teď ho konečně mohla sdílet se mnou. A mě se jezdilo prima – prvních pět km mě vyloženě odtáhla, a např. do kopce jsem vždy jen zavelela: Jedééém a fena pěkně zabrala a už jsme si to svištěli – chlubila jsem se, že mám přídavný motorek ;-). Došlo to tak daleko, že když jsem ji vedla v postroji ke kolu, přímo jódlovala nedočkavostí. (Nikdy jindy podobné zvuky nevydávala.) A ještě k výstavám, dobrou jsme sice nedostali nikdy, ale VD ano. A pravidelně jsme v posudku četli – ocas nesen nad linií hřbetu – byla prostě sebevědomý, nebojácný a radostný tvor, který byl nadšený vždy, když se něco dělo. Ve třech letech nás výstavy a hlavně jejich zákulisí přestalo bavit a vypustili jsme je z našeho programu. Ale stejně na to předvádění pes nezapomene, když jsem se jela podívat na výstavu, kde se předváděli i 4 z našich štěňat, přišlo mi divné být tam bez psa, a tak jsem fenu přihlásila také – a ta ve svých skoro šesti letech, po tříleté pauze, bez jakékoli přípravy, v kruhu nahodila profesionální výraz a předvedla se tak, že vyhrála krajského výtěze – jen s poznámkou, že by měla trochu zhubnout ;-).

   1. Jó, výstavy. Jeden čas mívala Ája buď výborná 1,CAC nebo velmi dobrou, nic mezi. Jedna rozhodčí na fenu ve skvělé kondici říkala, že je tlustá. Když jsem jív vysvětlovala, že je to PRACOVNÍ fena a musí být osvalená, pravila, že to chápe, když musí nosit ty srnky (chuckle) , ale že jí se to nelíbí. Takže nosíme srnky (rofl) a paní rozhodčí se vyhýbáme.
    Já to moc neřeším. My daleko víc pracujeme, je to větší legrace, než výstavy. Ale aspoň občas se musíme ukázat.

  7. gratuluju (vám oběma) k madurítě (h) (f) (d)
   je to přece jen úleva, viď? i když sis de fakto myslela, že přímo problém tam nebude (sun)
   a stejně je zvláštní, jak se pohled s časem mění a o této zkoušce to platí (nevím proč) snad nejvíc… všichni maturanti se klepu – a po letech klepoucím se říkají, že maturita je fpoho (rofl)

   1. Nojo, maturita je s/randa, ale PŘED maturitou to ještě nevíš. A po ní je to houby platné, protože už je po. (rofl)
    Ale jsem ráda, že dopadla dobře. Já měla výsledek dvojnásobné hodnoty a pokonila jsem děsně matiku (která mi jinak problémy tolik nedělala). Ale zase – já nebyla tak zodpovědná, jako můj vlastní potomek. (chuckle) Asi to má po tatínkovi. (chuckle)

    1. Maturita je sranda. Pokud nevalcite s namyslenou cestinarkou typ ledova kralovna a nemate z maturitni slohovky kouli. Presne podle ocekavani a stejne jako z ukolu. Ty uz jsem prestal psat nekdy ve druhaku. Kdyz v nejakem (censored) nenasla dost chyb, tak ho skrtla a napsala pod nej „Necitelne, 5“. To se ji na to muzu rovnou vyexkrementovat.
     Sireni lasky k ceskemu jazyku a literature …

      1. No vzhledem k skoro totalni feminizaci ceskeho skolstvi bych specialne v tomhle zadne pohlavne determinovane rozdily nehledal.
       Jenze … slysel jste nekdo v poslednich padesati letech o nejakem cestinari?

  8. Gratuluju šikovné Báře. A tobě za šikulky čubiny. No tak holky nejsou žádný tintítka. Však musí mít sílu na „ty srnky“. (rose1) (h)

 27. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví (třeba moje polovička (inlove) ), přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pozdě nechodím, spíš mívám Vochvilku rychlejšího 😀 Ale to může být tím, že jsem vždy do školy chodila pěšky… takže jsem závislá jen na rychlosti kmitání vlastních končetin (nod)

  Praha je rychlostí průjezdu v ranních hodinách pověstná. Než bychom ji kolem osmé projížděli (propopojížděli) cestou na dovolenou, raději jsme po malých silničkách Lužice jeli do Budyšína na drážďanskou dálnici.

  1. Panovi Xerxovi třesu pravicí a přeju mu všecko nejlepší a hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. (rose1)

  2. Přeji panu Xerxovému všechno nejlepšejší a ještě lepší. (y) (^) (d) Poslušnou psici a hodnou ženu. Nebo naopak? (chuckle)

 28. Tak to je jasný – otáčející se červí díra a změna časoprostoru. POdle toho, kterým koncem do ní vjedeš, ti to ten čas buď ubere nebo přidá. 🙂
  A ať ti to zkusí někdo vyvrátit…. 😉

  1. Blbý je, že šéf nevyvrací, ale nadává (případně něco horšího) 😉
   Jinak teorie se dá najít skoro na vše, tahle je docela elegantní.

 29. Krásně sesumírovaný problém notoricky mě provázející už roky. Jen jsem nevěděla, jak to definovat, díky Vave. Nastává pravidelně okolo poledního, pokud jsme objednaní s nějakým marodem na operaci (poledne=prázdné město, ne?), ráno už se opakuje notoricky… A všechno pravdivé líčení zní jako výmluvy. Ale potvrzuju. Pokud člověk vjede do Prahy od Plzně chlup před sedmou, je na druhé straně o patnáct až dvacet minut dřív, než je zamýšlená doba cestování. Pokud tam vjede chlup po sedmé, je doba jízdy o třicet až čtyřicet minut delší… (yawn)

 30. Mila Vave, tak s timhle jsi mi padla do noty. Ja notoricky dorazim do prace pozde. A neni to dopravou. Moje vochvilka jsem ja. Vstanu, resp. bouzim se brzo. Ale na radiu je zpravodajsky porad BBC. Pustim Jakeyho na zahradu a vleze posloucham. Krasne se u toho drime – i zajimavy sen se prihodi, ovlivneny zpravodajstvim. Pak se vyhrabu a rikam si, to mam casu!!! Tak vylozim mycku nadobi, pripadne zacnu pradlo, nakrmim zver, podivamse, co email pres noc prinesl, na Zviretnik, medituju co na sebe a ejhle – uz zacina byt pozde, a jeste si musim zabalit svacu a obed a namalovat ksicht a to, co jsem si chtela vzit, potrebuje treba vyzehlit – a uz jsem v panice. Toz tak.

 31. Když jsem v Praze pracovala, snažila jsem se tam být přesně na čas, ale i mě samozřejmě ty vochvilky komplikovaly situaci a když už jsem dorazila včas, bylo to o fous. Jenže v té době mě bylo dvacet a kalamita MDH moje zaspání, neschopnost najít ten správný oděv na ten den atd. se snadno dala vyřešit odpovídajícím poklusem buď až k budově, nebo na jiný spoj (pamatujete ještě na vypadlé dráty trolejbusů, kdy je řidič vyše lven zase „zahakovat“ ?) Možná je nedochvilnost trochu sugestivní problém. Do divadla jsme s bratrem a maminkou chodili hodně často, kolikrát na poslední chvíli vlítli do šatny, ale začátek jsme nepromeškali snad nikdy. Prostě jsme věděli, že by nás tam pak už nepustili, zatímco v práci byl člověk „pouze“ pokárán, takže jsme to asi nějak jinak načasovali. Ovšem do biografu jsme dorazili pozdě často a museli si týdeník odstát někde v rohu, připadně si sednout na nejbližší volné sedadlo. Ale mě se asi dvakrát stalo něco zcela opačného – do práce jsem přišla o celou hodinu dříve. Nějak můj mozek zaregistroval při pohledu na hodiny o hodinu dříve a už to v něm zůstalo a při dalším pohledu na hodiny či hodinky jsem prostě „viděla ten můj čas“ a podle toho jednala. Přihnala jsem se do práce celá upachtěná a na vrátnici se divili, co že tady tak brzo dělám. A stalo se mi to už několikrát i tady doma – začala jsem připravovat večeři o celou hodinu dříve, než jsem měla v úmyslu a vůbec mi to nedošlo až teprve když se manžel divil, proč tak brzy, tak mi to teprve došlo. Vůbec nevím, co to způsobí.

  Dodatečná pochvala PetřeK za další veselé Ešusovo vyprávění, četla jsem ho hned jak vyšel, ale neměla čas hned napsat pochvalu. Navíc, jak já tu „žiji v angličtině“, tak jsem nejprve četla ten nadpiš jako „BABY za mnou jezděj furt“ a říkala jsem si, o čem to asi bude 🙂

  Gratuluji uspěšným studentům a studentkám, Bubu dodatečně k narozinám, Janě Bu k hošíkovi a vůbec všem u kterých je gratulace a blahopřání na místě. (f)

  1. Maricko, ja jsem si ten Esusi clanek taky napred cetla jako ze zqa nim jezdi bejby a chvili mi to trvalo probrat se z omylu. (chuckle)

 32. To je vpravdě výživné téma a dneska jsem si ho užila. Potřebovala jsem být v Karlíně v 16.50. To je pro transport autem z Prahy 6 zcela nevhodná doba, i zasedla jsem ke compu a vyhledala bezvadné spojení MHD. Jasně, autobus i navazující tramvaj jezdí cca co sedm minut, stačí mi třičtvrtěhodinka a ještě s rezervou. Protože ráda chodím včas, zvolila jsem spoj, který mě měl do Karlína dopravit cca v 16.30. Nechala jsem si tedy značnou rezervu pro obvyklá pražská témata – zácpa, musím najít ten správnej barák atd.
  A jak to celé bylo? Autobus jel na čas, tramvaj taky. Ovšem ta elektrická potvora se najednou zastavila v místě, odkud v podstatě není úniku – k nejbližšímu náhradnímu řešení bylo nejmíň deset minut pěšky a ani pak bych to nestihla. Rozhodovala jsem se, zda zavolám, že „budu vochvilku zpožděná“. Nakonec jsem nezavolala. Optimistický tramvaják si zapálil cigaretu a pravil, že to bude tak deset minut a ještě svou schůzku v pohodě stihnu. A víte co? Měl pravdu!
  A tak ještě jednou děkuju neznámému řidiči linky č. 8, že mě nakonec dovezl včas – a ještě mi zazvoněním připomněl, že mám vystoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN