PSI: Ešus – baby za mnou jezděj furt!!!

Už sem si tudle řikal, jak je ten svět nespravedlivej. Že jeden aby urval babu, musí za ní. Jak to maj ty ženský jednoduchý, furt abychom se snažili my, chlapi. Ale tuten víkend mě přesvědčil, že nemám až tak úplně pravdu jako.

V sobotu ráno pánčička furt: „Hošíčku, to budeš koukat!“ a „Hošíčku, bude pře-kva-pe-nííí!“ a „Hošíčku, už se těš!“. Záhadná jak ježek v kleci. Ale! Pak se uřekla! Ha! Povidá: „Hošíčku, budeš mít radost, AAAJŠA PŘIJEDE!“ Tak sem hned mastil k voknu, kde Aischu zpravidla vyhlížim. Ať sem vyhlížel, jak sem vyhlížel, Ajšadlo nikde.

Ale co se divim, ženský maj dycky zpoždění. Neva, aspoň mi v milém zadumání a monitorování okolí lépe uběhl čas, kdy pánčička zas chystala a mrmlala:..“ Buchty máme, kafe taky, mlíko! Mlíko do kafe nemáme! Sváču tam mám“ … a podobný zbytečnostě. Že by třeba řekla něco rozumnýho v duchu jako: …“ a půlku pečenýho berana pro hošíčka už sem taky zabalila…“ to nepřipadá v úvahu L.

Takže Ajšadlo nedorazila a my sme vyrazili. Její smůla, že to nestihla. Já sem celou dobu bedlivě dával pozor, esivá nejde. Pak sem zase dával pozor cestou – a!! No to snad není možný! Na semaforu za námi stál v autě pánik vod Ajšadla. Něco na sebe s mym pánikem pokřikovali a pak jsme jeli každej jinam. Rozplakal sem se. Páč Ajšadlovýho pánika mám rád a příde mi nespravedlivý, že sem ho nemohl pozdravit. A taky tam určitě měl Aischu a nechtěl mi jí vokázat. Slibotechny to sou fšichni! Slibotechny. Prej Aischa přijede – a prt! Neviděl sem z ní ani špičku vocásku!

Než jsem se vomrknul, byli jsme u chalupy. No u chalupy, přesně řečeno, ještě kus od chalupy. Páč po zimě je cesta k nám prostě neprůjezdná, takže chodíme od nádraží. Což mně naprosto vyhovuje, páč mám o procházku gratis navíc. Jako dycky sem šel s pánikem napřed, pak sem se vyslal k pánčičce, která se courala vzadu s Babinou a obratem se těch x desítek metrů katapultoval zas zpátky k pánikovi. Příjemná rozcvička, člověk pak k chalupě dorazí už řádně rozehřátý a může se věnovat různorodým činnostem, jako je běh po kladině a skoky přes překážku. Případně – jako tentokrát – monitoring Máni. Máňa je myš. Tentokrát se usalašila v záhonu před chalupou. Já do záhonůch nesmim, to vim. Ale ta mrcha to neví – nebo možná jo? A právě proto je takovej kus od okraje záhonu?? To by mohlo bejt!

Každopádně ať je to jak chce, pro mě to znamená stát u záhonu v pozici naprostýho idiota. Což značí, že přední nožky mám přesně na hraně záhonu, ty zadní, páč sou nedočkavý, stojej zase hned těsně za předníma a hlava se snaží s maximálním úsilím, co nejvíce přiblížit k místu, kde by se mohla Máňa pod zemí pohybovat a to je pochopitelně co nejdál od okraje záhonu. Jo vypadám pak fakt blbě. A navíc – hrozí že přepadnu a dám si na hubu (a to si dovedu představit, jak se ostatní pak baví na můj účet-jéénže, tu radost jim neudělám – doufám, teda).

V pohodě si monitoruju, až mě z toho bolim celej já (No! Jen si to zkuste stát v takovýhle pozici třebas i hodinu!) a v tom přijde pánik a praví: “ Ty vado Ešusi, Ajša už je na cestě!“ Ajšaa? Na cestě?? Mrsknul sem s sebou, abych viděl na cestu, ale žádná Ajša tam nebyla! Zas mě lakovali, jako ráno! Zas jim na to někdy skočim. Furt bejt za blbce mě taky neba. Pak se z chalupy vybatolila pánčička a povidá „Hošíčku??? Půjdem naproti Ajšadlu Plašadlu?“

Naproti?? Jít naproti to znám! To chodim Babině, když přijede vlakem. Znamená to vyřítit se z branky na louku, tu přelítnout, stejně jako kus toho obřího pole a tam Babinu porazit. A pak z ní vymámit kus žvance, jako úplatek, abych jí neporazil znova. Takže sem vyrazil. Start z nuly na sto ve vteřině, takže na konci pole jsem byl hned. Voni ešče nevyšli ani z branky. Vrátil sem se. Vyrazil sem. Vrátil sem se, vyrazil… jo asi tak šedesátkrát, než se voni spolu dosápali taky na konec pole.

Proč se lidi pohybujou tak nepřiměřeně pomalu? Pak sme společně přešli koleje – to musim chodit dycky u nohy a to mě hrozně nebaví. A pak jsem opět vyrazil pěšinkou dopředu. Zas nestíhali. Pochopitelně, takže mi nezbejvalo nic jinýho, než lítat tam a zpátky, tam a zpátky.

A pak sem to viděl!! Normálně tam byli. Fšici. Aischa, její pánčička i pánik! Tak sem letěl jak nejrychlejš sem uměl, abych byl první, kdo je z nás přivítá (páč při vší úctě, ale nezlobte se, vy lidi se nevítáte pořádně, pořádně to umíme jen my čoklidi). Jak sem tak letěl, málem sem se cestou srazil s Ajšadlem, která taky letěla, aby zas přivítala naši delegaci. Nemáme to my čoklidi jednoduchý, nejdřív musíme přivítat vás a pak se můžem přivítat teprve spolu. Aischa jak holka je citlifka, takže shledání s námi po dlouhé době lehce oplakala (Eh, jen tak mezi náma jo? U ní, je po dlouhé době i po jednom dni, tak to berte s rezervou. To víte, žencká).

No všicí sme měli radost, že se zase vidíme a největčí my dva. Tož vona nakonec Aischa fakt přijela!! Voni nekecali!! Tak jsme hrozně moc lítali spolu s Aischou polem. Dokolečka dokoláá, chvíli sem honil já ji, pak zas ona mě. Paráda no. Pak jsem jí běžel vokázat, jak to u nás vypadá, co kde máme a tak. Kde bydlí Máňa sem jí nevokázal, to je moje tajemství. Pak sme našli poklad. Moji starou obří kost!! A to bylo! Pochopitelně sme jí potřebovali nutně oba. A hned. A včera bylo pozdě.

Zlobil jsem Ajšadlo hrozně, běhal jsem po zahradě tak, aby mě nemohla úplně jako dostihnout, ale aby to bylo jen vo fous. Byla na mrtvici. Měl sem naprosto škodolibou radost. Za chvíli začla nadávat jak špaček a to se mi líbilo moc. Tak jsem jí zlobil ešče víc a pak úplně nejvíc, když jsem si lehnul a začal tu kost vohlodávat. Ajšadlo krásně pracovala k žinfárktu. Ostatně není nic jednoduššího, než se na to podívat, máme to zdokumentovaný.

Měl jsem z ní hroznou srandu. Ale sem měkkosrdcatej. Tak to víte, pak sem na kost jako chvíli nedával pozor. Abych jí udělal radost. Přece jen je tady hostem. Byla blažená, letěla jak magor a kost mi ukradla a dělala s ní hrozný štráchy, jakou to má vzácnost. Tak sem to hrál s ní dál a taky sem kost potřeboval. Nutně. Hrál sem to dobře, páč mě všem bylo moc líto a dostával sem odškodný za to, že mi ukradla mojí hračku. Od Aischový pánčičky sem dostal psí dobrůtky a od mojí pánčičky dokonce tvarohovou buchtu! Považte! Byla vod stolu!!! Vod stolu se u nás skorem nikdá nedává.

Pak sme šli na louku, kde máme kladinu a překážky. Ajšadlo pochopitelně s kostí. Tomu rozumim. Nemůže jí přece nechat někde ležet jen tak, to bych jí to mohl taky sebrat. To je naprosto jasný. Heh, jenže pak šla běhat na kladinu a… kost… zvostala vopuštěná. Moje chvíle! Drapnul sem ohlodaninu a tradááá prostorem. Chyť si mě, když to dokážeš! Chvíli sem kroužil, chvíli sem hlodal, ale… vodolejte těm jejím vočím. Zas sem jako nedával pozor a nutně musel jít čůrat. Měla radost, měla. A fordila prostorem s kostí v kušně

No a pak. Pánčička vytáhla… KOPAČÁKA! Kost zapomenuta, Aischa zapomenuta a voči sem měl jen pro Kopačáka. Víte, loni sem se totiž naučil hrát fotbal a slušně mě to bere. Nesmim mít teda s sebou Pískače to je fakt, na tom ujíždim, to obětuju i zajíce. Ale Kopačák to je vášeň. Nejlíp, když ho kopnou co nejdál a já ho pak valim přihrávkou k nim. Tetkon už vim o čem tahle hra je a baví mě – no – jako každýho chlapa prostě.

Takže chlapi mi kopali a já lítal sem a tam, až sem si šlapal po jazyku. Nebohou Aischu nutili, že by jako mohla udělat nějaký to hopiky hop přes překážku. No dělejte hopiky hop, když máte KOST! A musíte na ní dávat pozor! To nejde! To fakt nejde. Ale to lidijové naprosto nikdy nepochopěj prostě. Takže to bylo furt: „Aischooo, hop! Hop!“ A je to holka šikovná!! Vokázala jim, zač je v Pardubkách pernik.

Ať se snažily pánčičky sebevíc, hopiky hop se nekonalo! Je pevná v karakteru Ajšadlo jedna. To se mi líbí. Řídila se heslem pana Cimmrmana. Žádný přeskoč, přelez, NEPODLEZ! Ale – můžeš podlézt, ale musíš se pak narovnat! Ať dávaly laťku sebeníž, dycky šla pod ní (a že to teda musela bejt chvílemi fuška, páč jí donutily se plazit J ). Až nakonec pánčičky rezignovaly a daly laťku na zem J. Pěkně je vydusila, elegantně přeběhla a šup za kostí! To se prostě pozná inteligentní jedinec, to je bez debaty.

Pak jsme se zas vrátili na zahradu a střihli si ještě párkrát scénku zvanou Všichni potřebujem kost. Můžu vám říct, že je lábuš se na Ajšadlo dívat, když je zrovna v pozici bezkostlivce. Kdybych měl fousy, tak se pod ně nesměju, ale řechtám jako valach na pastvě. S jakou vášní vona vám vzývá šécky svatý, jen aby se k tý kosti dostala. No a nedejte jí to potom. To by jeden musel bejt z kamene. A to já teda nejsem.

Klidně bych jí pučil kost i domů, ale to jí nedovolili. Takže, když pak odjížděli dom, smutně koukala, že jí musí nechat na zahradě. Tak sem jí šel aspoň kousek vyprovodit, aby jí to nebylo až tak moc líto. Padla hubička na rozloučenou, různý mávání a tak jako podobně a pak už jsem mazal zpátky na zahradu. Přece jen – kost už tam byla dlouho sama!! Vopuštěná, nehlodaná, nehlídaná…, ale víte co? Když jí nemáte před kým hlídat – není to tak úplně ono. Takže doufám, že brzo zas nějaká baba přijede a já jí budu moct vokázat, jaký to tady mám poklady.

Váš Ešus

Aktualizováno: 9.5.2010 — 20:04

185 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jsem zapomnela pochvalit Esusi povidani. Stastny to pes… ze mu panickove takhle vidi do jeho duse a maji energii a mentalni disposici takhle s nim blbnout. (h)

 2. Ešusi, já se vůbec těm babám nedivím, že za tebou jezděj! 🙂
  Bubu, gratulace tobě i juniorovi! (handshake)

 3. Bubu, vsecno nejlepsi k narozeninam. Ale stejne nejlepsi darek mas od Juniora. tak se to pekne seslo. (h)

  1. Připojuju se ke gratulantům milá Bubu (inlove) Všechno nejlepší a synkova skvěle zvládnutá maturita navrch – to je den, na jaký se nezapomíná. Krásně si to užijte! (f) (sun) (^) (d) (dance) (cat) (dog)

 4. sice už je skoro noc (tedy pro mne – sovy laskavě prominou 🙂 ), ale přesto musím:

  Bubu, velká gratulace k narozkám (rose1) i ke krásnému dárku od synátora
  PetroK, díky za polepšení nálady tobě i (dog)

 5. Hele, Esus, ty toho nadelas s jednou kosti! Ja jsem jen vobycejnej pes a jmenuji si Pajda. Muj panicek je tesar Uda, co dela pro kamarada WWW na baraku.
  A poslouchej frajere! Tendlecten WWW mi vozi kazdou chvilku pytel kosti z Globusu ve Varech.
  Esus, ja kdyz slysim klapat tu jeho Fiestu, tak muzu povalit plot. Ja chci dat WWW vzdycky za to hubicku, ale von ma furt cigaro v puse, jednou jsem se o nej spalil.
  Ale pak jsem si ho vycih, vyskocil jsem a mlasknul mu ji, von WWW nestacil zavrit hubu a tak to byl skoro francouzak. WWW prskal, rikal za jsem vul a utikal do auta pro nejake navlhcene ubrousky.
  No to je ale jedno. Zpatky k tem kostim. Musim dycky pockat, protoze panicek Uda z nich vzdycky jeste vykraji na gulas. Pak jsou ale uz moje. Z toho by se ta Tvoje Ajsa zjevila. Klidne bych ji pulku nechal. Protoze jsem obycejnej pes tesare Udy.
  Ty halt, jses slavnej, a tak s jednou kosti, nadelas takovy cavyky. Kdybych vedel, jak tu Ajsu kontaktovat, tak mas Esus po zizalkach!

  1. Nazdar Pajdo,
   přijď zase a něco na www práskni – nás to zajímá… Dostaneš kost i od Zvířetníků (h)

  2. Když on WWW ví, kterej pytel s kostma dát do vozíčku. Ale aby napsal zase nějakou pohádku, to nee. Pajdo, vyřiď mu, že máme pohádkovej absťák!

 6. Eslivá mě neklame kalendář, má naše Bubu narozky, tak všechno nejlepší a na zdraví! (d) (party) (f) (^) (sun)
  Opožděně přeju všem studentům štěstí, doufám že ho měli a gratujuju miminkům a jiným oslavencům, držím palce potřebným a jsem s Vámi všemi! (y) (h) (rose1)

  1. Děkuju, zase jsem stejně mladá jako vloni a ještě dlouho budu, slibuju.
   Dnes se mi to krásně sešlo, Junior krásně odmaturoval a ještě si teď pusťte novu a víkend, bude tam reportáž s Juniorovým robůtkem, co umí najít pivo.

   1. Všecko nejvíc nejlepší (f) a na robůtka jsem zrovna koukala – kluci šikovní a velice sympatičtí, všeci tři

   2. Bubu, veliká gratulace k narozeninám i k odmaturovavšímu ( to je slovo, co??) synkovi!! A předávám véélikou pusu čumákovku od pana kocoura Piškota a hlavně od jmenovce ( chi chi) Bubuš Hrošíkovitého. MLASK!

    (rose1) (sun) (cat) (cat)

  2. Milá Bubu (inlove) , všechno nejlepší! (h) Máš prima Bubáčka, věnoval Ti k narozkám maturitu, to je ale hodnej synáček! (clap)

   TÝNO – milá Týno (inlove) , jsi děsně šikovná! Blahopřeju. (y) (clap) (h)

 7. Hlásám, že jsem se právě vrátila z Prahy a jedna zkouška za 1 a druhá hnusnější za 2 a jako bonus ještě i zápočet za práci a nečekaná konzultace. Uf (whew) .
  A dnes už nepřemýšlím, nakrmím-namočím-uložím-uspím Andulku, pošlu Ferdu do hospody, naložím se do vany, uložím se do pelechu, shodím kocoura z ksichtu, usnu a nechám si něco hezkýho zdát. Neb kromě odevzdání závěrečné práce mám hotovo a můžu si dát od učení nějakou dobu pohov.

  1. Holka, ty jses neuveritelna. (y) (y) (y) (y) (y) (y) .Gratulace prevelike necht jdou tvym smerem.

  2. Ufff.
   Dnes je tolik zkoušenejch lidiček (whew) Je mi horko i když to jen čtu. Blahopřejeme (rose1)

  3. (dance) TÝNO AŤ ŽIJEŠ !!! SLÁÁÁVÁÁÁ !!! HIP HIP HURÁ!!! (y) (rose1)

   Gratuluju! Ještě by to chtělo jíšku – totiž frťana 😉

  4. Šikovná Týna, šikovná. Stíháš věci neuvěřitelné. (y) (handshake)

   A já hlásám, že Junior to má za 4. Že odmaturuje jsem věřila, ale že to bude 1+1+1+1, jsem fakt nečekala. Je pašák.

   1. Tedy to je frajer – no vidíš, měl pravdu. To ti dal k narozkám, že? (h) Blahopřeju oběma (rose1)

    Už jste měl někdo 19? (whew)

   2. To je šikula, fšichni mu gratulujeme- prima dárek k narozkám, že? tak všechno nejlepší!!!

  5. Tady jsou všichni tak šikovný – Týna, Junior od Báry … a další nejmenovaný (clap) (y) (clap)

  6. Týno, velká gratulace.
   Mě velký závěr čeká přesně za měsíc od dnešního dne. A tak se učím, se učim a se učim a… a se učím…

  7. Týno, jsi naprosto úžasná a ten odpočinek máš víc než zasloužený 🙂 (f) (dance) hezky se vyspi, s dalším miminkem to bude zase o kousek horší. Ale nepochybuju, že to zvládneš ve velkém stylu 🙂

 8. Ešusiiiiiiii, ty zvíře!!!! Zase mám díky tobě dokonale odrovnanou bránici a poprskanej monitor a pocit krásně vysmátého dne. Tebe by měli psát doktoři jako účinný lék na všechny deprese, chmury a nesoulady, fakt!! Díky, hošíčku zrzavohubý úžasný!

 9. Lidi, PetraK mi určitě odpustí, ale když už se tu drží hromadně palce zvířetnické omladině, tak se připojím. Naše Jana má ve středu 12.5. absolventský koncert v Praze v divadle Semafor spolu se svým spolužákem Dominikem. Vypukne to v 19,00 hod, takže lide zvířetnický pražský, vstup volný, vaše účast velmi vítaná, ostatních palcodržna též. Bude se zpívat, tancovat, stepovat a já sama nevím, co ještě. Jenom, že já se budu v sále třepat za Janu. (wave)

  1. Ve středu nemůůůžu, moc mě to mrzí…. ale palce držet budu určitě (inlove) (y) . Neboj, bude to dobrý (h)

 10. Maturantum drzim palce. Jako detem sikovnych rodicu to urcite pujde OK.

  Pokud si dobre vzpominam, tak nasi se nervovali nad moji maturitou vic, nez ja. Zaplat Pan Buh, byla jsem v humanitni tride, tak jsem nemusela maturovat z matematiky, fyziky a podobnych zahad. To bych opravdu nikdy vubec neodmaturovala. I kdyz v mem oblibem predmetu – historie, jsem narazila a malem me to stalo. Zeptali se mne na Jan Husa. Jeden by rekl, ze jednoduche, jenomze to bych nemohla byt ja, abych to nezkomplikovala. Tak jsem dala rec, ze on jako ani nebyl tak moc spolecensky reformator, jako spis cirkevni reformator. Prisedici byl dost silnej komunista a v r. 1969 se mne zeptal: A kde jste to, prosim vas, cetla? Moji hodni kantori z gymplu na mne delali oci – jako Hanci, zaber zpatecku. Tak jsem padlovala zpatky, sec jsem mohla, jako ze cirkev ovlivnovala spolecnost…. Proste sranda. Ale nakonec jsem nasla nekolik spravnych vet a skoncila jsem i z toho dejepisu za jedna. I kdyz jedna kantorka mi pak rikala, ze to byl boj, protoze uvedomely soudruh rikal, ze nemam uvedomely pohled na dejiny.

 11. Tak jsem zase zpátky v civilizaci, byla jsem přes dlouhý víkend mimo Prahu a bylo docela hezky, sice sem tam taky sprchlo, ale šlo to, v době, kdy jsem potřebovala sucho na práci venku, nepršelo a jinak mi to nevadilo. Kocourek si to taky užil, taže celkem spokojenost. Hlavně bylo docela teplo i tam. Protože jsem vlastně od čtvrtka vůbec nic nečetla a dneska jsem si po návratu „smlsla“ nejdříve na Ešusovi, tak ani nevím, zda Vy víte to sladké tajeství, že se JaněBu narodil zdravý klučina – Míša. Narodil se 7.5. ve 21.40, má 51 cm a 3680 gr vážil! Tak to jen tak OT, možná, že už to tu proběhlo, ale kdyby náhodou ne, tak ať máme co oslavovat! Přeji oběma hodně zdraví a krásný život. (h) (rose1) (h)

 12. Péťo, to je pecka jako vždy. 🙂 Ešus prostě nemá chybu a já jsem fyzicky unavená už jen z toho čtení, jak lítá sem a tam a tam a sem. No, domu bych ho sice chtěla, páč je neskutečně inteligentní, ale jak je aktivní, tak by mě asi zničil. 🙂 Máš můj obdiv, že ho dokážeš zabavit.
  Mimochodem, o víkendu jsem si udělala radost a koupila jsem si ČTYŘI LITROVÝ VANIČKY Carte Noir. A už se na ěn fakt těšim. 🙂

 13. Tak konečně něco! Při pondělku ovečky a jako zlatý hřeb Ešusek. A dokonce s filmečkem. Tak aspoň něco když ty fotky mi nejdou. Nevím proč, ale když vlezu na rajče, najedu na album, objeví se rámečky, ale v nich nic. Když kliknu, fotku vidím, ale není tam popis a ještě se mi nějak podivně přehazují fotky. Trvá to vždycky tak 2 – 3 dny a pak je to zase OK. Nechápu

 14. Ešusku, ty se máš. Baby jezdí za tebou. 😀 😀 😀 😀 Pobavil jsi, dnes to fakt potřebuju.

  Evině Báře držím (y) (y) (y) (y) (na každý maturitní předmět jeden), přidržte, prosím, i Juniorovi. Začíná ve 2. Ráno byl ledově klidný, ovšem matku má hysterku. No co nadělá, hošíček… Navíc matka včera zklamala. Nezvládla jsem jakési praktické použití derivací v geometrii.

  1. Milá Bubu (inlove) , nemusíš být hysterická z toho, že neumíš praktické použití čehokoli – Ty nematuruješ! (chuckle) (rofl)
   A neboj, Bubáček to zvládne! (y)

  2. Junior to zvládne levou zadní! Uvidíš, jak se bude divit: Ona byla nějaká maturita? (y) (y) (y) (toivo) (y) (y) (y)

  3. Bubu držim , držíííím!!

   Fuj co to je derivace v geometrii?? To zní naprosto úchylně (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Příklad zněl: Do koule o poloměru r vepište válec o maximálním objemu. Určete poměr poloměru koule a poloměru podstavy válce a jeho výšky. Prostě objem koule, válce, pythagorova věta,…. získáš vztah, ten zderivuješ pro určení maxima a je to. Jenže nebylo. (headbang) (whew) :S A to jsem to fakt uměla. Ále jendže jsem derivace a integrály použila naposledy ve třeťáku na vš. A pak něco málo do diplomky. A to už je 20 let.

    1. 😀 Bubu, to je tím, žes to ani jednou od školy nemazala na chleba a nedávala to do buchty. Prostě co se nepotřebuje, to se vytěsní důležitějšími informacemi. (chuckle) A na juniora myslím moc!

     1. Vidíš, tohle vlastně řeším intuitivně pořád… Tak nějak mimochodem. Na pozadí. Jak jinak chceš vyřešit švestkové knedlíky? To jsou elipsoidy vepsané do koule, kde množství obalu elipsoidu musí být minimální, že abych věděla, jak dlouho je vařit….

      1. 🙂
       To mi pripomina, jak nekteri s obdivem popisuji mravkolvi pasti a rozepisuji se o tom jak obtiznou fyzikalni ulohu musi larva vyresit, aby ten jeji dulek mel presne ten spravny sklon. Kdyz ten sklon zavisi na velikosit, tvaru a hustote piskovych zrny, jejich vlhkosti a spouste dalsich veci…
       A nedochazi jim, ze bohate staci hloubit co nejstrmejsi dulek, ono se to v prubehu budovani parkrat trochu sesype ale na tom nezalezi … no a pak pockat az ten obnazeny pisek jeste trosku doschne. A je pasticka hotova. Bez vypoctu.

       1. ále jendže já jsem jednou viděla mravkolví larvu s logárem, propiskou a papírama, chcíplou hlady pod kamenem, protože to chtěla vypočítat.

    2. jo jo – občas bojuju se středoškolskou matematikou synka jedné kolegyně – a člověk si musí hodně prohledat mozkové závity, aby vydoloval některé dobře ukryté informace…

     Ale dítka zvířetnická jsou šikovná – nějak o malého Bubu ani o malou fletí paničku strach nemám (wave)

    3. Teda ale fuj! Trvalo mi to pekne dlouho. Ale na ctvrty pokus uz jsem to nezvoral a kontrola pocitacem vysledek potvrzuje. Kdyz si necham spocitat objem valce pro polomer koule 1 a polomer podstavce valce meneny po tisicinach mezi 0.75 a 0.9 tak mi vyjde maximum pro 0.816 a ano, sedi to.
     Pres vzorecky a derivace mi vyslo r=sqrt(2/3), v=sqrt(4/3). Pocitano pro jednoduchost pro R(polomer koule) = 1.
     Mel bych si nekdy vzit nejakou sbirku prikladu a potrepit trochu mozek.

     1. Jednoduse receno „derivace“ je rychlost zmeny. Kdyz se podivas na graf nejake funkce, tak derivace je to jak moc je v tom kterem miste ta cara sikma. A pokud ma ten graf nejaky „kopecek“ nebo „ďolík“ tak presne na tom vrcholu (nebo nejnizsim miste) bude derivace nulova. Funkce prestala rust/klesat a zacina klesat/rust.
      V pripade toho valce schovaneho v kouli jde o to, ze kdyz zvetsis polomer podstavy, tak musis zmensit vysku, aby se valec vesel, a naopak. A samozrejme objem valce zavisi jak na polomeru podstavy, tak na vysce. Pokud by sis nakreslila graf zavislosti objemu valce v kouli o polomeru jedna, na polomeru podstavce, tak to bude takovy kopecek. Pro polomer 0 bude objem nulovy, pak chvili poroste, cim dal tim pomaleji a pak zas zacne klesat. Protoze ten valec uz bude hodne nizky.

      1. …. Pro polomer 0 bude objem nulovy,……

       eh, tak především je nulový výsledek Tvého snažení. Páč dutohlávka obecná nepochopila skorem veskrze vůbec nic. 😀

       ale hezky se to čte (rofl) 😀

       1. Tak to jsme dve, Petro. Tyhle vedomosti mne zcela obesly a i mi ucitele na gymplu usoudili, ze je to marnost nad marnost. Chteli po mne uhledny sesit, pravitko a ve tretim rocniku jsem musela pred tridou verejne demonstrovat, ze umim posunovat logaritmickym pravitkem, tak aby vysledek nejak priblizne 🙂 odpovidal realite. Kdyby nebylo hodneho tridniho ucitele matematikare, tak bych snad ten gympl ani nedostudovala.

        Jestli je Hanca na prijmu – to byl prof. Kelbich. Pro novejsi z vas, co to nevi, my jsme s Hancou chodily do stejneho gymplu a domluvily jsme se o tom az na Zviretniku.

        1. To já jsem taky chodila na stejný gympl jako baty, akorát jsme se o pár měsíců minuly (rofl)

          1. jasně….. vzhledem k tomu, že v nekonečnu funkce nabývá maxima, derivace se blíží nule. (chuckle)

          2. V nekonecnu muze funkce nabyvat maxima s uplne libovolnou derivaci. To pravidlo o nulove derivaci v miste (lokalniho) maxima spojite funkce v nekonecnech neplati.

        2. Na stejný gympl, do stejné třídy 🙂 . Zmíněný prof. Kelbich byl v jádru hodný člověk, ale taky cholerik, který dokázal vypěnit kvůli maličkosti – to potom v obličeji rudnul a bobtnal. Když jsem na svou vlastní maturitu přišla o půl hodiny později, byl vzteky rudý a nafouklý tak, že jsem se obávala o jeho zdraví – a vzápětí hned o svoje, protože to vypadalo, že mě vlastnoručně zaškrtí.
         Všem maturantům držím palce, teď už asi vědí, že to není taková hrůza, jak to zvonku vyzerá. (y)
         Konečně dá se odmaturovat velmi slušně i tehdy, když si člověk vlastní pitomostí hned na začátku vyrobí slušný malér. 😛

       2. Zkus si predstavit ten valec. Kdyz ho budes chcit nacpat do koule, tak pokud bude hodne vysoky, tak bude muset byt uzky. Pokud naopak bude hodne siroky, tam bude muset byt nizky. V obou pripadech nebude mit moc velky objem. Takze jde o to najit takovy pomer vysky a sirky toho valce aby byl co nejvetsi.
        Nebo to zkus z druhe strany. Predstav si, ze mas kouli. Rekneme takovou peknou kulatou redkvicku. Jak z ni vyrobis valec? Uriznes zespod i svrchu cepicku a pak oriznes to zaobleni tak aby ti z toho vysel valec. A jde o to abys toho urezala co nejmene. Samozrejme kdyz uriznes malinke cepicky, tak budes okrajovat a okrajovat az ti zbude tenounky valecek. Pokud naopak uriznes velike cepicky, tak skoro nebude co okrajovat. Ovsem ty cepicky budou velike. Takze zase … jak velke cepicky uriznout aby ti toho zustalo co nejvic?

        1. Vy jste s Bubu koňové. Jeden švestkový knedle, jeden ředkvičky (rofl) Já, abych nemusela derivovat v praxi, dělám jahodové knedle naruby – jahody nejsou uvnitř těsta (rofl)

      2. Nejdrive potrebujeme zjistit jaky je vztah mezi vyskou a polomerem podstavy toho valce. Rekneme, ze ten valec je svisly, takze kdyz si nakreslis svisly prurez kouli, pekne prostredkem, tak ti z koule zbude kruh o zadanem polomeru a z valce obdelnik. Velikost toho obdelniku bude dvojnasobek polomeru podstavy a vyska toho valce. Kdyz si nasledne prikreslis jeste caru od stredu toho kruhu k nekteremu vrcholu obdelnika a rovnobezku se svislou stranou obdelnika prochazejiciho stredem kruhu, tak ziskas pravouhly trojuhelnik jehoz preponou je polomer te koule, jednou odvesnou polomer podstavy a druhou polovina vysky valce. A v pravouhlem trojuhelniku plati pythagorova veta. „Obsah ctverce sestrojeneho nad odvesnou rovna se souctu obsahu ctvercu nad obema odvesnami. Tedy pro polomer koule R, polomer podstavy r a vysku valce v nam vychazi R^2 = r^2 + (1/2 * v)^2. (* je nasobeni, ^ oznacuje mocninu, zkusim jestli mi to tady dovoli napsat to hezky: R2 = r2 + (1/2 v)2)
       Pro jednoduchost uvazujme R=1 takze 1 = r^2 + 1/4 * v^2 => r^2 = 1 – 1/4 * v^2.
       Tohle dosadime do vzorecku pro objem valce, ktery je Pi * r^2 * v => Pi * (1 – 1/4 * v^2) * v a po roznasobeni Pi * v – 1/4 * Pi * v^3. A zajima nas kde ma tahle funkce maximum. Kde je vrchol toho kopecku. Samozrejme muzeme si spocitat objem valce pro ruzne vysky valce a postupne zjistit do kdy se objem zvetsuje a kdy zase zacina klesat a pak se kousek vratit a postupne zpresnovat odhad. Takhle pracuje numericka matematika.
       Druha moznost je ze si spocteme derivaci te funkce a zjistime kde je nulova, neboli na kterych mistech graf te funkce ani nestoupa ani neklesa. Protentokrat nam staci tri pravidla. 1. derivace souctu se rovna souctu derivaci, 2. derivace soucinu konstanty a cehosi rovna se ta konstanta krat derivace onoho cehosi (dx( c * f(x)) = c * dx(f(x)) a 3. derivace x^n = n * x^(n-1)
       Takze dv( Pi * v – 1/4 * Pi * v^3 ) = dv( Pi * v) – dv(1/4 * Pi * v^3) = Pi * dv(v) – 1/4 * Pi * dv( v^3) = Pi * 1 – 1/4 * Pi * 3 * v^2 = Pi – 3/4 * Pi * v^2.
       A potrebujeme zjistit kde je tohle nula. Takze Pi – 3/4 * Pi * v^2 = 0 upravime na Pi = 3/4 * Pi * v^2, pak obe strany vydelime Pi a dostaneme 1 = 3/4 * v^2 => 4 = 3 * v^2 => 4/3 = v^2 a z toho vyjde ze v = odmocnina(4/3). A to dosadime do vzorecku r^2 = 1 – 1/4 * v^2, ktery jsme dostali o neco vys z pythagorovy vety. Takze r^2 = 1 – 1/4 * 4/3 => r^2 = 1 – 1/3 => r^2 = 2/3 => r = odmocnina(2/3).

       Humpf. Kdybych ty vzorecky mohl napsat normalne tak by to vypadalo lip.

       1. Sakra. Smajlove. Misto tech smajlu tam melo byt „dé iks závorka cé krát ef závorka iks závorka uzavřít závorka uzavřít rovná se cé krát dé iks závorka ef závorka x závorka zavřít závorka zavřít.

        Proste ze kdyz derivuju tak konstanty kteryma nasobim jenom opisu.

        Ji a „dx“ znamena „derivace podle x“ … vzhledem k tomu, ze pri derivovani a podobnych upravach mam obvykle ve vzoreccich nekolik ruznych pismenek, tak musim oznacit ktera pismenka jsou z konstanty a ktere pismenko je to dulezite. V pripade te nasi funkce je Pi konstanta a „v“ ta promena na jejiz hodnote zavisi hodnota funkce … ten objem.

         1. Já děkuju, postup v podstatě stejný, jaký jsem se snažila vyplodit a pak jsem se cestou někde kousla….. Jsi šikula, dopočítal jsi to. (clap) Si to zkusím opsat (lidsky) a najdu, kde jsem měla tu chybu, že mi to ne a ne vyjít…….

          1. Hm, ztratila jsem se ve třetí větě toho vysvětlení… tak půjdu asi zase překládat.

         2. Z těch derivací jsem naprosto deprimovaná. 8-| (headbang) Vůbec nevím, o čem mluvíte. (shake)
          (dance) (wave)

          1. neboj, nenadávaj si (rofl) Jen si tak hezky počítají a vůůůbec u toho nezlobíííí (chuckle)

  4. Držím!! Všem maturujícím i matkám maturujících ( těm hlavně ) . 😀

   (y) (y) (y) (y) (h)

 15. Ešusek je zlato, taky mi zlidštil (zepsil?? (clap) ) pindělí.
  A mám (vlastní inteligenci přiměřenej) příklad 1+2 HEČ (rofl)

  1. Zano (inlove) , díky, už to přišlo – a předmět doličný mám doma, jen ho ještě pak nezapomenout. 😉

   Za co přes deset?!

 16. Jo a musím prásknout hošíčka! Někdy není úplně jako dobře, když ti štěkavci uvažují samostatně. Což je teda u lovečáků, pravda, dost potřebný, ale všeho s mírou.
  Šel v sobotu ráno hošíček nadšeně čekat, tak jako pokaždé, na mámu, která jela vlakem. Usalašil se na svém pozorovatelně v rohu naší louky a vyhlížel. Jako vždycky. No jenže pak najednou koukám a ……….. nikdo nevyhlíží!!!! Pes v čudu!!! Ten hovád šel mámě naproti na nádraží :O . Myslela jsem, že se ve mě krve nedořeže!!!!! Nevím co ho to napadlo. Máma měla infarkt, když zjisitla, že je tam sám, já měla infarkt, když jsem zjistila, že péf je fuč….. . Fakt nevím co ho to popadlo. Nikdy sám nikam nechodí, naprosto respektuje hranice pozemku, nejde z nich ani třeba na průzkum pole, kde jsou zajíci. Jestli jak byl rozdováděnej z toho, že tam má ségru a Tádu… nevím. No a pochopitelně vůbec nechápal proč hromuju a nadávám (angel)

  1. Ehm obdobnou infarktovku jsem si dala na Macoše cestou z Dolního můstku nahoru. Borůvka šla se mnou navolno, normálně hopkala do schodů a najednou koukla nahoru a vzala dráhu. Letěla jsem bleskem, hulákala a nic! Šílela jsem, že ta blbka někam spadne a když jsem se vyřítila k chatě u Macochy, zjistila jsem, že tam na lavičce sedí Kuba a jemu vzorně u nohy Borůvka- normálně ho zblejskla nahoře na schodech, já už jsem ho neviděla a doběhla si k němu. Od cizích lidí ji odvolám, ale u členů vlastní smečky prostě ohluchne. Od rána byla nešťastná, že se jí někde rozcházíme a pořád nás obíhala, jestli bychom nemohli jít pospolu. Pastevec jedne pitomej…

   1. Jo! Dělení smečky, to je podraz na psa (rofl) , to je fakt. Jsem si vzpoměnala, jak tu onehdá někdo psal, jak se páníček a panička rozdělili a vzniknul z toho skorem ztracenej péf. 🙁 .
    No já se budu muset podle toho co předvedl zařídit. Brr, fakt jsem byla vyděšená.

    1. No, já myslím, že bys měla s nápravou začít u sebe, milá Petro (inlove) . Se vsadím, že Ešus Ti tam nechal pesemesku i s vykřičníkem, že šel mámě naproti na nádraží – copak on může za to, že jsi v psí řeči (s prominutím) ouplně negramotná? 😉 (rofl)

     1. Já mu dám pesemesky! Já mu dám lítat na nádraží!! 😀 😀 😀
      On byl prostě o víkendu naprosto jurodivej. Ségru mazal přivítat s nobou metrovou asi tunovou syrovou hovězí kostí. lítal kolem auta jak poděs a ségra vůbec nemohla vylézt. Proběhlo několikero pokusů, vždycky když se unavil a kost mu z huby vypadla – ségra rychle otevřela dveře auta, že se vysápe ven. jenže to zas on okamžitě popadnul kost a šel jí vítat a proudil prostorem…….., já jsem zasáhnout nemohla, protože jsem se řehtala jako pitomá 😀 😀 a tím pádem jsem mohla vydat jedinej povel

      1. (chuckle) To by mě zajímalo, jakej povel! Tipuju, že to bylo: Lehni! a že ses hned poslechla. 😉 (rofl) (rofl) (rofl)

       1. spíš sedni, páč jsem seděla na zemi, neb nožky mě neunesly 😀 , ale já to tak tipovala, že to takhle proběhne. nevím proč jsem si ale nenachystala foťák, abych to natočila :@ , jsem větší trůba, než ta štramberská 😀 😀 tutově bych někde v soutěži vyhrála, honil pak ségru ještě po pozemcích s tou smrdutou hnátou a divil se, že od něj nikdo nechce blemtavou pusu (rofl)

        1. „honil pak ségru ještě po pozemcích s tou smrdutou hnátou“

         úúúúúúáááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

         právě jsi mě zabila (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

         (naštěstí se mi smíchy tak třásla ručka, že jsem napsala, že 4 + 8 je 112, tudíž jsem pak mohla doplnit mezery mezi všechny ty smajlíky, jinak by tu byl jenom shluk písmene, žejo..)

         (teda aspoň doufám, že fšecky)

  2. Dělení smečky s Argusem neřeším. Pokud bychom se mu rozutekli v lese v okruhu deseti kilometrů, stihne nás v pohodě průběžně kontrolovat všechny 😀 No a pokud je na vodítku, jde se mnou, protože v opačném případě se mění na kvílejícího blba, se kterým odmítá jít kdokoli slyšící. Pokud se jde s koňmi, Xena s Buffinkou jdou zásadně s nimi, i když jde někdo z lidí pěšky a kratší cestou. Xenu už při delších vyjížďkách musím nechávat doma, protože by se uštvala, ovšem Buffinka si jako doprovodné vozidlo Mufa klidně dá 15 km. Ovšem pokud se jde pěšky, Xena pilně skenuje stopy a shánění smečky moc neřeší, zatímco Buffinka by si ušoupala nožičky, aby o nás měla přehled 🙂
   Jo a Ešusí povídání je jako vždy žůžový, on je prostě jedinečnej a nejlepší! (y) (chuckle) (clap)

 17. Petro, jako vždy skvělé 😀 😀 😀 😀 😀 (y) (h) (clap)
  ovšm musím říct, že u věty „Rozplakal jsem se“ jsem normálně zamáčkla slzu, jak mi bylo Ešuska líto :* … je to vlastně zvláštní – uvědomila jsem si, že na tu bžundu co píše „po našem“ 😉 jsem si už asi tak nějak zvykla (chuckle) , ale toto mě dostalo snad o to víc … chudáááááššškuuuuuuuuuuuuuuu (h) (h) (h) (inlove)

  1. Bedo (rofl) (rofl) , hehehe, no on se opravdu v tom kufru roznaříkal 😀 , je to blboň. Byl z celého zrzavého srdce neščasten, že nemůže za Ajšadlovým páníčkem, páč ho těžce oblibuje. Před časem mu v hospodě vyznával lásku na klíně (rofl) a zanechal ho posléze zcela od sebe zachlupaceného, takže vypadal skorem jako oragnutan

   1. ale no taaaaak, Petro – copak Ešusek má VŮBEC NĚJAKÉ 😉 chlupy??? víš TZ, co to jsou chlupy??????????????????
    což mi připomíná, že já mám vlastně teď docela velikou starost … takže jeden odborný dotaz na lid kočičí – holčičky mi hrozně pouštěj chlupy… ale faaakt jako že hodně… jako nikdy dřív… všude jsou oblaka….
    myslíte že to může být stresem po přestěhování? 🙁 (think) :^)

    1. Bedo s kočičíma chlupama neporadím,ale uklidní Tě, že letos čokli fakt línaj naprosto příšerně?? První co uděláme když přijdeme domů je, že se NUSÍ ZAMÉST, či lépe hned vyluxovat. Dlažba je totiž posetá -bez básnické nadsázky – vrstvou zrzavých chlupů 🙁
     A ještě k těm Ešusím chlupům – jo on je sice holoprtka, ale chlupatá holoprtka a tyhle kraaaťounký ostrý chloupky, který se zapíchají naprosto do všeho a odnikud nejdou vyndat……. to je slast!! Zlatý dlouhý chlupy Muprhyho!

     1. čéčééééée, možná máš vlastně pravdu – kamarádka měla dalmatinku a prý to byl docela děs :O
      psssst, ovšem u nás jsou to fakt ZÁVĚJE (headbang) (headbang) (headbang)

      1. Kdybyste všichni viděli moje SLUŽEBNÍ auto po Krasovenčení….., moje záchrana je jen lepicí váleček, ale nejsou lidi (chuckle)
       4+7 ? to si někdo dělá srandu…

    2. lid kočičí fakt nejsem – ale z lidu psího vím, že změna může spustit línání (a dost masivní). Třeba dědův Riček pravidelně „pouští chlup“ každou dovolenou – a je jedno, jestli je to Šumava, Balt nebo Alpy, jestli je červen, září, duben… Prostě druhý den dovolené začne línat a přestane až doma. A to je zkušený (a vypadá že i spokojený) cestovatel, který všude dobře jí a spí a venčí se… jen líná…

     Tak holky – ať už je se vším stěhováním konec a máte klídek a pohodu (inlove)

     1. Re: ať už je se vším stěhováním konec a máte klídek a pohodu

      jooooooooo, to taky doufám!!!!! (sun)

    3. P.S.
     zapomněla jsem napsat, že „jsme přešli“ (eeeeee, vlastně přešly (inlove) (hug) (cat) (cat) ) z koberců na plovoucí podlahy 😉 (chuckle)

      1. pssssssst 😡 no já to asi vím (chuckle) , byla to spíš tak trochu „legrace“… atrochu jsem si potřebovala ulevit (wasntme)

       já jen že… vy s kobercema – myslíte že když furt jen luxujete, tak máte relativně uklizeno? CHYBA LÁVKY!!!!!! nemáte 🙁 :@ … když si představím, že TOTO (whew) bylo v těch kobercích, tak se mi ježí všechny chlupy (bat)

       P.S.
       ještě nevím, kolikrát týdně budu luxovat… hmmmm, zatím mi to vychází zhruba tak 21krát…. (envy) (rofl) (headbang)

       1. Bedulko (inlove) , tak kup kočenkám (cat) (cat) luxovacího robůtka – poradí Ti Štětinka a Jenda. (nod)

        1. Tak tak. Toho doporucuju kudy chodim. Jen teda jisti nejmenovani prohlasili, ze u nich by to neslo. Ze by robutek mel problem najit podlahu … (rofl)

    4. Může, ale může to být i jen víc vidět, nebo také prostě roční dobou. (dog) (dog) (dog) línají strašlivě a já s nimi držím basu.

    5. Může. Kamarádka se odstěhovala s kocourkem CIDem do Itálie na 2 roky na studia. Jednak stěhování byl pro něj stress a také si tam našla přítele a to byl už vůbec průšvih. Cid strašně žárlí, volala mi, že z něj lítají chuchvalce chlupů, nežere, je apatický, hubne a není to prostě on, co má dělat. Konzultovala jsem to tehdy taky i s Tebou, pamatuješ? Tak z „přítele“ bych Tě nepodezírala, zatím, ale to stěhování je stresující určitě. Jinak Kocourek pouští chlupy taky a taky dost děsně. Stály jsme se sousedkou na schodech a přišel se na nás podívat, cožemy tam jako….. Tak si ho vzala do náručí a hladila, drbala, pak mi ho předala, když jsme naše „táčky“ ukončily a šla se vyluxovat! Vypadala jako malá gorilí samička – postavou by odpovídala. Notak!!!!! Jinak k těm kobercům. V Praze máme všude zátěžák. Byla jsi u mne, tak to znáš. Je to děs, protože Kocourek je černý, koberec je tmavošedivý, chlupy na něm vidět nejsou, když luxuju, je toho plný vysavač. Ale aspoň nejsou vidět. Zato doma mám plovoucí podlahu! Chudinkovi to tam strašně klouže, protože z těch koberců je zvyklý na přímý start do dobré brždění, tady vystartuje s tím, že nejprve 3x škrábne „do luftu“ než se chytne a brzdy taky nejsou nic moc a hlavně ty zatáčky! To ho předběhne ocásek a do kuchyně letí pozadu. Je to můj malý otloukánek! To si užiješ srandy! Zvláště kocourek, je ještě to odrostlé kotě, pořád si hraje a pořád mu to děsně podkluzuje. Teď objevil novou hračku. Že má myšiček, kuliček a všeho možného spoustu, to je mu jedno, ale knoflíky do cích, ty oboustranné bílé, to je panečku ta správná paráda! Už je jich po bytě takových dobře 30, skvěle ukrytých!

     1. No, mně ze stresu s technaři o patro níž momentálně pelichá dcéra moje milovaná a to fest.

 18. Tedy, asi do půlky článku jsem čekala, kdy jako začnou ty námluvy a práce na štěňátkách, ale popis hrátek s kostí je určitě zábavnější, minimálně pro nás čtenáře 😀

  1. Renie – no to možná Ešus taky čekal, kdy začne práce na štěňátkách……. (rofl) (rofl) (rofl) i když ne, tentokrát se choval jako slušne vychovaný muž 😀

   1. Jako majitelka ženicha by Petra třeba jedno štěně vyfasovala- taková Ešusí kopie by určitě nadělala spoustu radosti! (rofl)

 19. Milý Ešusku (dog) , stačila jsem si Tě přečíst ještě doma, ale napsat pochvalu můžu až teď. (y) Vylepšil jsi mi náladu: pondělní ráno, déšť a idioti na silnicích, to není dobrá konstelace,ale s Tebou se to přežít dá. (clap) (y) (rofl)

  1. Ovšem Matyldo, ty Tvoje fotky z jeskyně jsou úžasné, mně se vůbec nepovedly. Robopes nemá chybu (rofl) (rofl) Jo a jméno už je opravené. (wave)

  2. Já si sypu popel na hlavu, ale stále jsem fotky nezpracovala, protože páneček jich nafotil mraky a já také.
   Jenom upozorňuji, ten vývěr potoka není Punkva, ale stále Jedovnický potok, bystřina v jeskyních je také on a to co se noří do skal v Rudicích je také on (wave) .

 20. Ešusí ráno – paráda! Co víc k tomu dodat.
  Eší promiň, ale dnes naše Bára maturuje, tak po obědě zapojte nějaký ten paleček. Myslím, že to moc nepotřebuje, jen pro jistotu, aby se jí nechytla nějaká jó velká smůla.

  1. ááááááááááááááá MADURÝDA!!!!!!!! No to držim, moc,fuj se mi při tý vzpomínec orosilo čelo a záda taky (rofl)

  2. Držím intenzivně, i když to určitě nepotřebuje – ale líp se pak dýchá 🙂 (y) (y) (y)

 21. Krásne dobré ráno všetkým! Ešusko zase zaperlil, krása.
  U nás sa ide dnes na kontrolu k vetovi, veľmi pomaly sa hojíme. Potvorstvo je to teda! 😛 (h) (rose1)

 22. Ešusi, mazané úskoky s kostí mě nadchly. Ještě že ti to Ajša tak baští! Na tydle žencký musí bejt rafinovanost! (rofl)

  1. No překvapil mě náš Náčelník Zrzavá huba, páč to bych od něj nečekala. Tu rafinovanost myslím. Byla sranda se na něj dívat, jak „předstírá“ že nedává pozor a pak zas Aischu zlobí, když se ke kosti dostal.

  1. Milo – krásné fotky. Hlavně obdivuju „živé fotky“ – jako lidí či psů. To mi fakt nejde – polovičku věcí jsem musela vyházet a zrovna to byli většinou lidijové. A např. Jiřího od Alex jsem se snažila vyfotit několikrát a ani na jedné fotce není. No a v Býčině jsem se fotit ani nenamáhala – i v osvětlené místnosti moje fotky vypadají jako z jeskyně |-( !
   A všichni musíte uznat, že jsme byli krásná výprava.

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ešusííí ty ji prostě gentlemáááán (happy) (inlove) Kosatka dravá Betka tě zdraví (wave) Ta začíná pomaličku blbnout – faleška se blíží. Dneska ve dvě v noci sešla po schodech dolů (já vyrazila tryskem za ní, myslela jsem, že potřebuje nutně ven) a ona si jen vzala na pelíšku oblíbenou hračku a vrátila se s ní do ložnice… Že prý se do postele vejdeme… (chuckle)

  1. I vejdete -pokud ten plyšák neni rozměrů dromedára v životní velikosti (rofl) , chůdě Kosatka (cat) , faleška je sviňa svinutá 🙁

 24. Jo, tak tomu říkám pondělí! 😀
  Petro, ještě bys mi mohla prozradit, jak se cvičí pes na „Nesmím do záhonu“. Mně se to nějak ne a nedaří….

  1. hele – neměla jsi dřív Blesana než záhonky ?? Pak by to šlo odnaučit těžce… Ale jinak u štěníků to naučit jde docela dobře – prostě důslodnost a stále hlídat, než se v té hlavě rozsvítí. Beta taky přes skalku nechodí a pivoňky v trysku u plotu míjí – a to je velký prdlouš (nod)

   1. No jo, Xerxová, to máš asi pravdu. Navíc mám pocit, že mi to občas dělá naschvál, když má pocit, že si ho málo všímám. Tuhle jsem si koupila pár sukulentíků a najednou jsem zjistila, že mi je někdo tahá ven z kořenáčů …. 😉

    1. Dlouho jsem měla zakázané nové růže. To jsem takhle jednou koupila 5 nových růží. Zasadila jsem je, Bára nadšeně asistovala. Odpoledne přijdu z práce a růže jsou vyřádkované na terase. Pusinka se nudila, či co. Tak jsem Báře vyčinila, růží zahrozila a znovu je nasázela. Druhý den přijdu z práce a růže jsou na terase. Ovšem už ne pečlivě srovnané, ale rozchroustané na klacíky a kořen. Vyliskala jsem jí kořenama čumák a jela koupit nové růže a plotek. Takový ten nízký, zapichovací. Jako psychologická překážka to stačilo. Časem mohl být plůtek odstraněn, růže byly adoptovány.

     1. Jó, retrívr zahradníkem, to je jako kozel… Ginuška se rozhodla, že jí růže u vchodu překáží. Vyhrabala ji. Tak jsem ji zasadila znovu psině pohrozila. Druhý den totéž – růže vyhrabaná a ještě ukousaný kořen – aby bylo jasno, co si děvenka o výzdobě zahrady myslí. Přiznám se, že jsme ještě díru úplně nezasypali (chybí materiál a stejně budeme dělat nový plot.) A co tam bude? asi jen trávník. Ten demolují jen příležitostně (falešná březost apod.) Na okrasnou funkci zahrady jsme poněkud rezignovali

      1. To není nic proti CC.
       1) Rija jí přesvědčila, že je vlastně norník. U psa s šířkou tlapek nad 5 cm je to pohroma pro trávník i záhony. O tom, že se tuhle pokoušela zasadit šunkovník, nemluvě.
       2) Caník je pravděpodobně křížený s bobrem. (heidy) Už překousala vinnou révu a min. 1 břečtan. Ještě štěstí, že ořech je příliš tlustý a jehličnaté ji zajímají až po přeměně na polínka.

  2. Rputi, jak píše Xerxová, když byl Ešus psí mrnítko tak to šlo s trpělivostí a důsledností snadno. Ale!! Máš to vidět v noci, když si dělá noční mejdan po zahradě 😀 , to je evidentní, že se občas neudrži a já pak najdu tu v jednom záhoně otisk tlapy….. tu na skalce otisk tlapy, ono pod roušku tmy se schová ledacost 😀 😀

   1. Cha Petro, a kdoví, kdo tam ty tlápoty dělá?! To vůbec nemusí být Ašíček hošíček, ale třebas ten … pes Baskervilský! (chuckle)

    1. Už jsi viděla zrzavýho psa beskervilskýho ?? (rofl) (rofl) Já se vždycky musím smát, když potmě vylezu ven. Slyším jen dusdusdus, jak pádí kdesi prostorem, pak prudká brzda a …….. badatelský ticho. Po hodině se zjeví za dveřma zrzavej duch, jde se napít a musí jít rychle ještě něco dodělat na zahradu 😀

      1. tu není pravda (shake) – naopak ve tmě Betky bílé části krásně svítí… Pokud to tedy není absolutní tma (zažila jsem v přehradní hrázi, mnoho metrů pod hladinou sevřená silnou kamennou zdí) a to na zahradě určitě není 😉

 25. Já to věděla, že to bude po ránu hrozný. A ono to bylo ještě horší (rofl) . Jak se má teď jedna soustředit na volant a posléze na zkoušku, co? A na druhou zkoušku, co? Před očima Ešus, v hlavě temno. No jo no, co nadělám.

  1. To zvládneš, Týno! (inlove) (y) (inlove) Hlavně pamatuj, že máš zakázáno se smát. (chuckle)

 26. Čau Ešus. Mám ráda zvířetníky všeobecně,Tebe ovšem miluju. Věřím že pánička se baví při pohledu na Tebe a pak ještě když jí diktuješ do tlapek.
  Myslím že nebude dlouho trvat a budeš nám referovat sám (chuckle)

  1. Při pohledu na něj jsem se bavila dneska ráno. V bydliku leží zhroucenej zrazvej chuchvalec a dělá jen hmmmmmmmááááááách. V pátek mu přijel Táda, co že prima parťák, dobře se s ním hraje fočus, takže podle toho dneska Zrzavohubec vypadá 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN