BTW: Zavři oči, ať se nevidím!

Tak jsem se vám minule zase nachytala. Chovám se vzorně, klidně si pracuju, dokonce ani ty myšlenky se mi moc nerozbíhaly. A najednou se to stalo – chvilku nedávám pozor a už se zase přistihnu v kuchyni. A ještě se vymlouvám! Že prý je potřeba umýt nádobí. Pche! Ty dva talířky klidně mohly počkat.

Ano, je to tak. Jak coby hbitě rostoucí dítka začneme ztrácet nevinnost batolete, objevíme výmluvy. To ne já, to samo! Nevím, jestli je to výsledek obvyklého stylu výchovy, ale jen málokteré dítě a ještě méně dospělých se dokáže obvinění z běžných hříšků a přestupků klidně postavit a přiznat – jo, to jsem byl já.

Kolikrát jde o úplné pitomosti, ale přistižený zapírá, jako by byl odkojen legendárním Plzákovým výrokem týkajícím se nevěry – zatloukat, zatloukat, zatloukat! Vlastní ego se stává jámou a přiznání kyvadlem.

Proč je tak špatné přiznat chybu – vůbec, když se na ni už přišlo – a radši volíme výmluvy? Často velmi hloupé výmluvy? Možná proto, že se neučíme s chybami pracovat. Přiznanou chybu vnímáme jako pokoření, máme dojem, že jsme znemožněni, když se ukáže, že jsme neměli pravdu, něco zapomněli nebo přehlédli. Jako by nás neučili, že chyby jsou normální, že většinou je možné je napravit, pokud se k nim ovšem dokážeme rozumně postavit.

Nedrbej to, nebo to bude horší! říkávaly obvykle maminky a babičky, když nás trápily komáří štípance. S chybami a průšvihy je to stejné – čím déle se tají, čím dovednější jsou výmluvy, tím hůř a pomaleji je možné se dostat k podstatě problému a jeho správnému řešení. A nemusí jít zrovna o to, kdo zapomněl koupit dárek pro babičku nebo zaplatit ve škole obědy, takhle mohou začít průšvihy mnohem, mnohem horší!

Nejzajímavější na tom je, že spousta lidí se dokáže vymlouvat sama před sebou. Jakoby v nás byl ten reflex tak zabudovaný, že si skutečnou upřímnost těžko povolujeme i v soukromí vlastní hlavy. Zavíráme oči nejen před svými omyly, ale i před hluboce skrývanými obavami a výčitkami. Možná proto, že soudy sebe sama bývají tvrdé a často se zdaleka nemáme rádi tak, jak jak bychom se mít měli, abychom se sebou mohli nějak vyjít.  

Přiznám se, že v tomto nejsem žádnou výjimkou a věřte mi, že mám sama se sebou někdy doopravdy kříž! To byste koukali, jaké vynalézavé výmluvy si dokážu najít, jen abych si ospravedlnila, proč jsem nebyla tak dlouho cvičit, proč nemám hotový článek, proč jsem ještě nevyžehlila tu hromadu prádla, proč jsem… jo, toho je! Někdy si říkám, že si snad myslím, že jsem úplně pitomá nebo co. Že si na to skočím!

A tím se dostávám k situaci načrtnuté v úvodu článku. Jako obvykle procházím fází, kdy jsem rozhodnuta aspoň trochu zhubnout. Rozumně si to vysvětlím, navrhnu si stravovací plán, dokonce si i potřebné nakoupím. Vědoma si posledních vědeckých výzkumů si opatrně dovolím jednu téměř neviditelnou kostičku čokolády denně coby bonus za dobré chování.   

Jenže já prosím podvádím! Za svými vlastními zády se kradu do skříňky se sušenkami pro nečekané hosty a snažím se nějakou uchmatnout dřív, než si toho všimnu. Necháš toho! Jen jednu maličkou, ta neuškodí! No co vám mám říkat, jak mám spolupracovat s tak nezodpovědnou osobou?

Nemáte někdo podobný problém? Že by si naše druhá já mohla žalovat navzájem!

Aktualizováno: 5.5.2010 — 20:56

179 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak jsem se nad sebou zamyslela a vrhla jsem se na dlouho odkládaný marketingový projekt na pondělní zkoušku. A co myslíte, co jsem za poslední tři hodiny stihla? Prozradím – druhou večeři pro Ferdu, vymyslet název projektu, vykartáčovat kocoura, uklidit nádobí, přepsat název projektu, vymyslet oběd na zítra, zalít kytky, smazat přepsaný název projektu, napsat mail neteři, srovnat skripta, přišít knoflík. A nakonec, jako bonus, objednat matraci pro mimoucha do postýlky.
  Tak nevím, asi se pošlu spát.
  A za trest počítám až do 18.

  1. (rofl) Ty se mi jen zdáš 😀 Já dokážu před povinostmi dost kličkovat, ale ty jsi lepší. že se můj koníček jmenuje prokrastinace, to jsem opravdu neslyšela ]:). Ale pěstuju ho celý život. Furt dost času, furt dost času, ale ty závratné výsledky v posledním okamžiku. (chuckle)

   1. No to sou ty ohnivý holky. Všecky, co jsem znal, byly výkonné, spolehlivé, pracovité, prima do nepohody. Může to být jenom náhoda?

 2. Jo, hlásím, že pokud nebude nějak děsně (rain) , odjíždíme zítra odpoledne na tradiční kontrolu Posázaví 🙂

  1. Včera jsme byli na „školním výletě“ Navzdory předpovědi bylo hezky – slůňo (sun) , ani kapka. Zato dneska je to výrazně vlhčí (rain) . V poledne velebouřka, odpoledne velebouřka… Trávník je solidně zalitý, tráva roste a nedá se sekat (envy)

   Dejte si pozor, ať na Sázavě neodplavete (rofl)

  2. Já myslím, že neodplaveme, ale bláto – bláto tam bejvá pěkný 😀
   Alex, no nevím, o Sázavě píšu každej rok … už mi přijde, že to tam znáte stejně dobře jako já (chuckle)

   1. Ale zani – o Sázavě se dá psát pořád a furt und furt – a pořád je tam něco nového (wait) . Takže naostři foťák a nabij baterky a s chutí do toho – nebyl tu kdysik foťákový smajlík? Nevadí, dám klapku (~)

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Ptá se vnuk dědy: „Dědo, neviděl jsi ty pilulky, co jsem měl na lince v kuchyni? Bylo na nich napsáno LSD.“ „Kašli na pilulky chlapče, viděl jsi toho draka v kuchyni?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a hezké sny bez LSD. ~o)

 4. Sláva, zase je tu BTW! – A znám moc dobře situace, kdy moje nezodpovědné já s klidem ošulí svého solidního dvojníka. Byla řeč o jídle, tak tedy – namazat si v 10 večer krajíc chleba sádlem, to je nesmysl, že, to budu mít těžký žaludek ještě ráno. Ale půl krajíčku bych snad snesla. Tak jo, namazáno, snědeno – a za chvíli už zase stojím v kuchyni a můj soukromý Mefisto mi našeptává, že půlka krajíce je fakt malá, je to jen párkrát do pusy. Což je pravda, to se nedá vyvrátit – a tak mažu už druhou půlku a teprve když ji dojídám, ozve se ten poctivec ve mně (jaktože byl vlastně celou dobu potichu?), že jsem fakt děsná a ať si aspoň uvařím mátový čaj na zažívání.

 5. OT mili Zviretnici, na Hadopasi foru pribyla dve nova temata, tykajici se informaci ohledne soutezi na Termitim setkani, zde http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?p=13534#13534 a zde: http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?t=1637
  V obou pripadech muzete v textu najit i vyzvu pro ty, kteri nabizeli a nabizeji pri organizaci svou pomoc! 😉

  Jinak Dede dik za presne padnouci clanek, ajajaj jak to sedi (blush) Zrcadlo v pudu sebezachovy ignoruju uz roky, cokoladu mlsam s oduvodnenim (neeee vymluvou (chuckle) (rofl) ) ze jde prece o zeleninu (nod) z kakaovych bobu, a zehlicku jsem schovala prave pod tu hromadu nevyzehleneho pradla, ted ji nejak nemuzu najit a nemuzu si najit ani ten cas na to, abych ji nasla… (chuckle) Jojo, ale pak prijde ta obcasna nespavost a cloveka jeho vlastni kousavy svedomi dostihne (shake) to se to pak krasne schizofrenicky hada 😀
  Zvlastni, ze cim vetsi prusvih, tim lip se mi jde s pravdou ven, na prkotiny mam spoustu vymluv, na opravdovy zakopnuti radsi aplikuju syrovou pravdu a popel na hlavu, cloveku se pak lip dycha.. (mm) Ale taky to trvalo 🙂

 6. Jo, jo, jo!! tak dnes už ten materiál konečně dokončím!!Určitě! To by bylo, aby nebylo!

  A hele, támhle je chomáč kočičích chlupů. Tak lux a hurá.

  Jo, jo, už sedim a píšu.

  Kruci, co jsem to..jo, smsku napsat, to je minutka.

  Jo, dyk já vim, píšu !!

  Chtělo by to nějakou vzpruhu..šup k lednici, jasně, jogurt, to bude ono!

  Alenojoporád, já vim, že nemám číst , ale psát, no. Už jdu.

  Hm, že bych mrkla na Zvířetník??Jo, já vim, že mám psát, ale tak vždyt jen kouknu…jééé, Dede má super článek, to se mi líbí …. 🙂

  No co, normálka, ne? I odborný termín pro to je, prokrastinace.

  http://www.mpsv.cz/cs/8654

  Člověk by na sebe měl být hodný a nekamenovat se za drobné hříšky a odkládky a odsunky toho, co je sice nutné a neodkladné, ale taky nemilé, že?

   1. Přečetl jsem (měl jsem číst jakousi zadávací dokumentaci a anglicky k tomu), a poznal jsem se zcela neomylně. Díky vám, dámy, se teď ovšem budu flákat na vědeckém základě. Hned je mi líp…

 7. Poslušně hlásím, že ač jsem si ráno přečetla článek, mám v sobě už dvě linecký kolečka a na třetí se chystám. Tomu se přece nedá odolat! A ani bolest zubu nepomůže – dokud nebolí tak, že nemůžu jíst, musim toho využít. 🙂

  1. Já jsem před chvílí vytáhla z trouby buchtu a v receptu psali, že nejlepší je druhý den, až se zaleží. Hlásím, že dneska je taky dobrá (chuckle)

 8. A pak jeste chvala posledni chvile. Kolik toho clovek na posledni chvili udela…. My uz si se sefem kolegou rikame, ze kdyby nebylo to na posledni chvili, tak bychom nikdy nemeli nic udelaneho.

  1. Ano, Hani. (inlove) Poslední chvíle je skutečně nejplodnější – pro termíňáky, jako jsem já. (whew)

   1. Já už se s tím smiřuji – téměř všechno dělám na poslední chvíli. Ale pak mi to jde – asi potřebuji ten stres (whew)

    1. Asi jo. Stres vyprodukuje adrenalin a ten zas dovede mozkovnu nekdy az k olympickym vykonum.

     1. Otázkou je, co je to “ na poslední chvíli“? Pokud tomu předchází úporná duševní činnost – rovnám si problém v hlavě, kombinuji, hledát variabilní řešení a pak zvažuji – opět v hlavě- na lékarnických vahách konečná nejlepší řešení, teprve potom si sednu a spustím- doslova skoro „načisto“- je to na poslední chvíli ? Existuje jediná podmínka- nezapomínat, mít v hlavě doslova „kartotéku“ a jen to dopracovat do konečné fáze. Pokud možno v klidu, bez stresu a adrenalinu- jo, a taky bez věčného připomínkování nejbližších : “ Kdy už konečně začneš na …tom něco dělat? Není už pozdě?“ Podle tohoto přístupu (jako podle peří) poznáte pravého ma(na)góra ! A že nás je, kteří podobným velice úsporným přístupem dokážeme zvedat adrenalin nejbližším, co se nakonec zmůžou s očíma obrácenýma v sloup na povzdech :“Jako vždycky, na všechno máš dost času! Že jsem si nevzala Pištu Hufnáglovýho!“
      „Jo, už bys byla vdova Hufnáglová!“ – dodávám já s klidem Angličana !
      Pro ty z druhé strany se pak vymýšlejí iPody, Stickies, notesy v PC. a jiné fičurky!

      1. Kadlusi, souhlas – připomínací pomůcky nepoužívám a co nemusím, nepíšu. Termíny nezapomínám, na schůzky se dostavuji ve správný den a hodinu. Zatím. Trpím ovšem děsem při představě, že tohle přestane fungovat. Vždyť já nemám ani diář! Já si neumím psát poznámky… to bude něco, až jednou… (sweat)

 9. Jak zhubnout? Mně onehdy zahnali k doktorovi a zjistilo se, že mám cukrovku. Ne že bych rád sladké, je to z poctivého přežírání. Nicméně – na uzdě ji držím víceméně normálním jídlem (samozřejmě zákaz koblih, a čokoládu hořkou, 70% kakaa a více – po prvním šoku jsem si docela zvykl, ale tabulku toho nesním ani u strhující literatury), jenom tak po páté šesté hodině večerní mám zakázáno cokoliv vydatného. Chce to tedy zásobu většinou ledového salátu, jsem schopný večer stláskat hlávku čínského zelí, v ideálním případě nakrájenou a posypanou nějakým sýrem a oříšky nebo procáknutou svým oblíbeným kečupem zvaným thajská omáčka – ten je ostrý, tak toho nespotřebuju moc.

  Výsledkem je za rok nějakých 8kg dole bez jediného problému „chci a nemůžu“ (jídlo tedy, do mého sexuálního života tu nikomu nic není), jedině že mé milé se nelíbí rozdělení činností: ona nejí a já hubnu… Teorie, že je to tou cukrovkou, prosím, nerozvíjet, podle všeho není…

 10. Na výmluvy jsem kadet, jak říká můj tatínek. Sušenky a čokoládičky mě nechávají chladnou, to jo. Ale já si vždycky nakoupím kosmetické nesmyslíky za ksichtík krásnější. Večer si ošmrncnu obličej vodou a ztahaně si řeknu- až zítra, dneska se ničím paplat nebudu a pak se ničím nenamažu týden a jsem dcerou vyslýchána, jestli jsem si to namazala- případně po návratu z procesu, jak jsem odkvačila v šest ráno- maminko, ty ses pořádně nenamalovala! Prostě v šest ráno si zdůvodním, že je tma a nikdo to nevidí a pak s epracně maluju v kanceláři za pomoci ožvýkané tužky a kapesního zrcátka…

  1. Každá z nás má nějaké to černé svědomí…. Masku jsem na xichtíku neměla ani nepamatuju. Každý večer si říkám, dnes si udělám pořádný zábal ručiček, už mám místo něžných ruček, pařáty jak struhadlo. Jenže by se mi v mastných rukách blbě držela knížka pro spaní, tak si řeknu, až pak. A pak se probudím uprostřed noci s knížkou na prsou, takže odložím knihu, zhasnu a spím. A ráno pořád ruce jako struhadlo.

   Gratujuju Kubovi k přijetí na gympl. Já věděla, že to vyjde.

 11. A to já si na to skočím vždycky. A výmluvy, ty mi jdou.
  Třeba zrovna teď aktuálně-měla bych se učit, bo v pondělí pádím do Prahy na 2 zkoušky (think) . Jedna lepší, než druhá. A co myslíte, učím se? Od pondělí přesunuju skripta z jednoho stolu na druhej, umyla jsem pár oken, upekla jsem rohlíky, klidně vařím dvakrát denně, taky nutně potřebuju dočíst tu knížku, … a na odpoledne jsem si dokonce naplánovala velkej nákup – já, která do obchodu jen pod hrozbou násilí nebo úhynu hladem 😀 . A to už i Ferda pochopil, že se něco děje, protoe nákupy většinou odkládám(e) až na absolutně nejpozdější termín. Tak mi samostatný odpolední výjezd do civilizace zakázal, že pojedem spolu až budu naučená (chuckle) . Jo jo, mám já to se mnou občas těžký. Ale nevyměnila bych se

  1. Jóó Týno, moc dobře vím o čem mluvíš. 10. června jdu ke státnicím, do kalendáře jsem si udělala rozvrh, který týden se budu učit jaký předmět, začala jsem právní teorií a taky jsem u ní zatím i skončila…. 8) . Ale každý večer, po příchodu z práce a nejnutnějším obstarání smečky, si říkám nesedej si do toho pohodlného křesla, sedni si ke stolu a uč se! A hádej co vyhraje…. 8-|

   1. To já si fikaně odložila státnice až na únor – jednak květnový termín mi nevyhovuje z důvodu shody s termínem porodu a druhak si říkám, že budu mít dost času na učení 😀 . Ó, jak su stará, tak su naivní a ještě tomu věřím (wasntme)

  2. To je neskutečné, kolik toho některý skoro všecky roby v tomto vrcholném stadiu rozmnožování stihnou. Nemůžete si stanovit priority, vytyčit relevantní trendy a prognozované tendence vývoje svého mikrokosmu v nejbližších dekádách či kvartálu a ostatní ponechat na obchodním partnerovi – ?

   1. Jakube, mám temné tušení, že nemůžou. To bychom vyhynuli… a ještě k tomu i zblbli 😀

   2. Slovutný pane doktore, na svých vizitkách uvádíte, že jste mimo jiné překladatelem. Odvažuji se položiti vám otázku, zda překládáte i z cizích jazyků do jazyka českého. Konstatuji totiž, že váš elaborát, na který se touto poznámkou odkazuji, jest dovedně přeložen z češtiny do jazyka specialistův.

    1. Ale, milá MaRi, elaborát slovutného pana doktora shrunu následujíce: „že se na to, maminy, nevykvajznete a nenecháte něco aj na chlapovi“ (chuckle) (rofl)

      1. No ta já jsem to myslel podle Achille Gregora: ty záásadní činnosti by prováděla zodpovědná rozumná bytost, tedy samozřejmě chlap, no a něco, třeba ten porůdek, no, by se ponechal na ní, ať se něčím zabaví…

        1. Teda, chtěla jsem napsat roztomilé bytůstky – Táda teď v ZOO vykládal o mravencích: „šel takovej mlaveneček loztomilej, tak jsem ho zašláp´, malýho loztomilýho.“ (rofl) (rofl) (rofl)

         1. vaúúúú! O černým humoru a absurdním divadle jste tomu neviňátku určitě ještě nevykládali, žene?

          1. (rofl) (rofl) (rofl)
           toto konkrétní neviňátko nic takového zjevně nepotřebuje (chuckle)

          2. Baty, vykládat netřeba – neviňátka produkují tyhle žánry s lehkostí, která skoro nasvědčuje tomu, že černý humor a absurdno jsou archetypy veškerého lidského dramatu…

 12. Ajaj, tak toto je téma!!! Nejde jen o jídlo, proč musím koupit tuhle čokoládičku, když vím, že je malá, žaludek nenaplní a přinese pouze zbytečné kalorie. Uvědomnělá část mého já si velmi rozumně zdůvodní, proč ji nekupovat, druhá ji za mými vlastními zády koupí. 😉 A kolikrát mi ještě neřekne, že ji opravdu snědla!

  A co teprve práce! Potřebuji psát článek, k němu musím dělat statiskiky, číst literaturu a vrozumném časovém intervalu to napsat. Jé, kolik mám okolo práce. Je třeba si přečíst novinky na webu, je třeba si zahrát nějakou hru. Je třeba napsat nějaký komentář do NAŠEHO ZVÍŘETNÍKU! Všechno má přednost před článkem! Ale to nejsem já, která se tak flinká (a pak to odhání po nocích neb termíny nepočkají), to je mé ošklivé druhé já.

  Mám i zkušenost čistě jazykovou. Kdysi jsme v Bulharsku s kolegou jeli na výlet s bulharským kolegou a jeho manželkou. Debatovali jsme anglicky (BUlhar nic moc, ale domluva byla), jen jeho paní byla nějak zticha. Až k večeru se mě zeptala, zda můžu mluvit také rusky, že je z Kyjeva. Ona anglicky neuměla a její muž nás na to vůbec neupozornil!. Já myslela, že je jen nesmělá. Tak jsem to po dlouhých letech zkusila „parúski“, protože mi Kyjevanky přišlo vážně líto (a měla jsem chuť něco od plic říci jejímu muži). Jenže já svému mozku přikázala mluvit rusky, ale on s tím měl problém. Prostě ta ruština byla po letech nepoužívání uskladněna v tom nejhlubším možném šuplíku a ten dost skřípal při otevírání. Tak to můj milý mozek vyřešil po svém. Vytáhl z horního šuplíku italštinu (přece jsem mu rozkázala mluvit cizí řečí 😛 ), ale nic mi o tom, syčák jeden, neřekl. Já mluvila italsky, přičemž jsem byla přesvědčena, že mluvím rusky. Kyjevanka koukala a dost se divila. Tož tak, někdy vám ani vlastní mozek neřekne, jakou řečí mluví, a co vlastně dělá.

  Tak a jdu dorazit a poslat ten článek a popracovat do laborky – budu hodná!

 13. Dede, teda – když si tě představím, jak coby hadí žena provádíš něco obouruč za svými zády… teda klobouk stranou!

 14. Když už mi tam robot přidělil 3+10, tak se do toho pustím taky…
  Sám v sobě bojuji těžce a prohra není ani tak zlá jako okamžik PO podlehnutí (to kolečko salámu bylo stejně oschlé a nedobré a navíc jsem opravud neměl hlad a mohl ho vynechat). Jenže pozdní lítost není nic platná… Na jednu stranu si říkám, že přes metrák se už má vracet občanka (a získat porážkový list), na druhou musím říct, že fyzicky jsem na tom mnohem líp než když jsem měl těch +-70 kilo. A taky si říkám, že ta 100 padla v momentě, kdy jsme přestal kouřit, takže vlastně to bylo něco za něco. (chuckle)
  A milé dámy – ty z vás, které si nad svou figurou zoufáte, vězte, že již staří čechové dobře věděli, že ženská, která se převlíkne za párátkem, je buď nemocná na těle nebo na duchu, protože ženská, která se neumí zaopatřit na chvíle nedostatku, tak ta nepřežije. 😀

  1. Dyť to tak muselo být už za Kopčema a Mamutíka, ne? A pod Koséřem (Hana potvrdí) se říkalo: Na žensky si musi byt na co sáhnót – vyžingle nésó na nic dobry. Na gront takovyho neco nepatři, može dělat frajlo v Prostijuvě!

   1. No vidis, Jakube. Ja jsem byla vyzingle, i mi tak opravdu doma obcas rikali. Ale jak leta jdou, dostavam se do hanackych proporci. Znas tu pisnicku: Mame tloste panimame, potajo jich lobavame, zadne z nas jich nesidi. 🙂

    1. Máme tlosty panimáme – ja, totok ja! To je přimo hanácká hymna, řekl bych. Ovšem na Hany se moc nezpivá – Ivánku, viš, já ti tych našich pisniček moc nezazpivam – já jich moc neznám…(babička zpod Koséřa) Dyž ono velky zpivání a tancování bere silu, ta je potřeba na práco – na statko s ňó nebelo možny plétvat, viš? – Ano, babi. Zajedu si s tebó popovidat pod teho Štursu v Němčicich, najednó nějak hlópě vidim. Už též néso mladé… A do Prostijuva k ty velky desce, kde je o tym vytasenym srdcu, jak si mně o něm vykladala jaké bel, pan Jiří. Dobřes tu rodinu znala, všecko je ve mně! A nad maštaló se podivat zase na to vytesany 1872. A na stary hnízda laštuvek a jiřiček. Já se tam vrátím. Počké na mě eště chvilo.

 15. Pročpak že já mám vygruntovaný špajz a šatníky po dvou měsících si slibování? Protože jsem děvče charakterní? Ale kdepak! Protože v pondělí mi přivězli šest prací na posouzení do 15. května. Jak je dovezli, tak ležej na psacím stole. Ale ta špazka – lesk-blesk. (chuckle)

  1. Baty! Já to tuším už dlouho, že jsi můj duchovní spojenec! Nikdy, zdůrazňuji – nikdy jsem neměl tak uklizeno ve svém pokoji a nikdy jsem nezvládl tolik různých prací kolem domácnosti, jako ve zkouškovém období. Jak já byl pilnej! 😀

   1. Jsem na tom stejně. Já tehdy i myl nádobí a Nikinka byla z těch procházek úúúplně vyčerpaná. (rofl)

  2. Přesně tohle jsem tam zapomněla napsat 🙂 Když bych se měla učit, vařím, když bych měla uklízet, tvořím, když bych měla tvořit, žehlím… a tak dokola se nakonec všechno udělá 😛 Jen to – když bych měla maximálně chroupat syrovou mrkev, jím co nemám – to se mi nějak nedaří vypárovat 😀 Potíž je v tom, že jakmile víc cvičím, jezdím na kole nebo běhám (! i tak jsem dopadla), mám ten hlad ještě zdravější, takže se sice cítím fajn, ale s váhou to nehne. Ale zase si to umím hezky zdůvodnit 😡

   1. Dede! (inlove) To je kouzelné! – ten koloběh odkladů, který nakonec zajistí byt jako klícku a žínku jako kvítek. (clap) (y) (clap)
    A ano, kdo vymyslí vypárování mrkve, bude mnou navržen na Nobelovku. 😉

   2. Lidi! Už má maminka (profi vynikající kantorka) a pak nezávisle má žena přesně brzy (a dávno, a definitivně) pronesly mou beznadějnou diagnózu: Ty děláš dycky n ě c o j i n é h o – !
    Ano – napadla mě ta fascinujcí odpověď malých dětiček: Co teda chceš? – Já nevíím… ale n ě c o j i n é h o !

  3. Ano Baty, to je presne ono. Ja si to vysvetluju tim, ze vsechno ostatni musi byt udelano, navareno, atd., aby pak mysl mohla byt klidna, soustredena na ukol pracovni a nicim jinym nevyrusovana.

  4. BATY! (y) Jo, to je vono. Lidi, já ušila i pánský kabát – jen abych se nemusela učit. Před zkouškami jsem měla vždycky rande se spolužačkou (já z Ústí, ona z Kolína) a každá jsme na sobě měla něco nového. A hořekovaly jsme, že na učení nemáme čas.

 16. Nějak jsem se rozepsal, ale přesto ještě malé OT: mé dočasné vymizení ze Zvířetníku má částečně na svědomí rezavec Dalí, který si pořídil slušivý zánět všech dýchacích a polykacích trubek, které jen kocour může mít. A protože nic nepolkl, trávili jsme několik odpolední cestami na veterinu, kde ta antibiotika do něj obden vpravili injekcí… Ale už je to za námi, včera vyhladovělý Dalí (pár dní nemohl polykat a pil s obtížemi jen vodu) málem slupnul konzervu i s plechovkou a vyžadoval další… Jasně že ji dostal 🙂

   1. Dede, vždyť ono to snad víc už ani nejde… (cat) Ten kocour má nechutnou schopnost přesvědčit vás, že uděláte, co mu v jeho jantarových očích uvidíte…

    1. On moc dobře ví, kde se octnul a že co na jeho jantarových očích uvidíte, bude promptně splněno. (chuckle)

   2. Chůďátko jantarový kocourek (cat) (h) ! Ještě, že už je lépe. (y)
    Kousourci zdraví strejdu terru – onehdy jsem si silně připomněla, že jsem Ti hrozně vděčná, že´s mě nakazil kočičinou. (inlove)

    1. Tak to jsem rád, že jsem byl virulentní, Vave. 😀 Posílám podrbání kosourkům, tuším totiž, že se taky mají, jak nikdy…

 17. I když to tady podle diskuse vypadá, že „podvádění sebe sama“ je převážně dámský problém, myslím, že to tak rozhodně není – přinejmenším jsme na tom tak 50:50. Každý to občas uděláme, ale rozhodně bychom si to neměli vyčítat. Zlobit se sám na sebe nemá valného smyslu, stejně spolu musíme vydržet 24 hodin denně. A tak se většinou řídím podle hesla (nevím už koho):
  Že mě pomlouvají? Pche! Kdyby mě znali tak, jako se znám já sám…!

  A ještě k těm zakázaným sušenkám. Rád bych se připojil ke zde přítomným pánům – ani já se nerozplývám nadšením nad chodícím štendrem, kterému se dnes s oblibou říká modelka. Mám rád křivky ladné, třeba plnější – a v tom bude ten háček. Ona totiž (tuším, že tu nad tím meditoval už Jenda) štíhlost není všechno. Je důležité, JAK člověk se svým tělem nakládá, zda ho ovládá, zda je to tělo pevné… Ani velmi štíhlá dáma nemusí vypadat dobře v plavkách, není-li její tílko alespoň trochu zpevněné pohybem. Naopak pohyblivé silnější dámy bývají zhusta tak elegantní a nenucené, že vás vůbec nenapadne, že jim přebývá i několik párů kil… U nás mužských je důležité, aby ta „kila“ tvořila pokud možno svalová hmota, protože pak je menší pravděpodobnost, že se z nás léty vyvinou zeměkoule na nožičkách…

  Jo – a úplně nakonec: jíst se musí! Pravidelně a rozumně. Zákazem sušenek to nevyřešíme. Ale co se musí ještě víc, je hýbat se. S pohybem ubývají kila, i když se semo tamo hřeší. Bez pohybu je každá dieta jen marné trápení ducha. Věřte mi 😀 Problém nastane, když to hýbání se z nějakého důvodu (úraz třeba) nejde. Ale to je pak už na poradu s dietologem…

  Takže milé dámy, prosím: buďte krásné, buďte svižné, aktivní a mějte samy sebe rády – chytré a empatické jste tu všechny, tak to vynechávám. A bude s vámi ráj na zemi, i když bude trochu těžší na váhu (h)

  1. Nejhorší je, že tu povinnou superštíhlost už mají implantovánu do hlav i dívenky na 1. stupni ZŠ. Děsí mě, když tyhle děti, které by měly řešit hry, školu a kamarády, řeší kalorickou hodnotu toho, co jedí, diety a jak vypadat ,,sexy“. Péťa má taky pár takových spolužaček a tvrdí, že s nimi není k vydržení – nechápou, že někdo může k svačině sprásknout housku namazanou – ó hrůzo – máslem a ještě si dát normální jogurt. Pravda, naše slečna s tím problém opravdu nemá a neřeší to, tvrdí, že rychlobruslařky musí mít poctivou základnu 😀

   1. Má pravdu. A ty taky, LuckoV., bohužel ty dívenky dělají přesně to, co vidí doma. Jestliže paní domu neustále řeší nízkotučné jogurty, margaríny a sójové maso (ale přitom jezdí málem i z kuchyně do obýváku autem), nikdo jim neřekne, že tohle se pro děti vůbec nehodí, že nejlepší jídlo je z dobrých, čerstvých a poctivých surovin (a nemusí ho být hromada)… My takhle momentálně řešíme jednoho vegetariána u dcerky ve škole. Chce-li být (nebo ze zradvotních důvodů musí být) dospělý člověk vegetariánem, budiž mu to přáno. Ale dítě v žádném rozumném případě – tady omlouvají podle mě jen zdravotní důvody. A teď vysvětluj… když k tomu ještě přibudou argumenty typu „ty jíš mrtvoly“…

    1. Terro, máš mo plnou podporu. Hubnout se opravdu má pohybem (i já jdu v létě s váhou dolů – zahrada, výlety, bazén). A vegeteriánství u dětí (nedej Bože ještě veganství) je na hranici úmyslného poškozování.

     1. A to není jen „obyčejné“ vegetariánství, ale vím o ženě, která své děti v rámci vegetariánství ani nekojila – vždyť mateřské mléko je taky živočišného původu :@ Takže chudáci byli od narození na jakýchsi sójových a rýžových mlíkách, dnes jsou vyhublí, bledí, s křivýma zádama… jejich doktorka o tom ví, ale nezmůže nic, protože jsou ještě v normě, i když na dolní hranici…

      1. Doktorka bohužel nemůže nic, ani kdyby byly děti poškozené. Protože by se na ni vrhli ochránci lidských práv a rozcupovali by ji kvůli právu matky. Nikdo nemůže na matky, které děti nedají očkovat a vystaví riziku. Nikdo nemůže na matky, které nechají děti trpět podvýživou. Pokud děti neumlátíš…. :@

       1. jo, totéž jako včera ta klecová lůžka – s Půem. Nerozumí ale radí a ovlivňují. A nejraději nařizují.

     2. Mě teď dostala do kolen naše dětská doktorka na péti jedenáctileté garanční – jak říká dítko- prohlídce. Když se ptala, jak moc řešíme zdravou výživu, diety, vegetariánství atd a já odtušila, že jíme vše v množství pokud možno rozumném, prohlásila, že jsme jedno z mála a jestli s tím Péťa nemá problém (think) Slečna prohlásila, že není pitomá a spolužačky ať chroustají třeba kořínky. Tak doufám, že jí to vydrží, podle mě z těchto výstřelků vznikají poruchy příjmu potravy atd, i když to je možná i věcí sebevědomí.

      1. Jedenáct? Šlaka, to je málo. Moc málo.
       No nic, že pozdravuju a ať jí to vydrží 😉

    2. Ještě jednou jsem tu a pak jdu opravdu do laborky a dopsat, co potřebuji….. a přečíst dvě DP a udělat na ně posudky, ale tohle mi nedalo.
     Tito vegeteriáni by si měli přečíst, že naše mozky se začaly ve větší míře rozvíjet, až když jsme se stali všežravci a začali konzumovat maso, které má dobrou energetickou hodnotu a je nezbytné pro funkci nervových buněk. Jinak nás za chvilku doženou možná i šimpanzi, kteří si docela rádi uloví nějakou tu guerézu a snědí ji a mají tak zaděláno na slušný rozvoj mozku.

     1. Když to je těžký… Tuhle jsem zavyl jako šakal, když jsem viděl reklamu na jeden potravinový doplněk asi tohoto znění: cítíte se unaveni, máte deprese, nebaví vás svět? Náš nepřekonatelný…a tak dále. Inu, co že to bylo za zázrak? Účinná látka – tryptofan. Aminokyselina nezbytná pro tvorbu proteinů a tím m.j. i pro vývoj a činnost mozku. Přirozený zdroj této? Především maso a vnitřnosti. Takže my budeme vegani, a až nás přepadne deprese, dáme si prášek! To je fakt na prášky…

      1. Teda tohle mě dostalo. To je pane absurdita. Okamžitě začnu vůči těm pitomcům sebevražedným uplatňovat!

    3. Bodejť, že jím mrtvoly. A s gustem, jsou vynikající… Většině agitátorů zaskočí mrkev a dají pokoj 😀

     1. Lapile, nejspolehlivěji jim zaskočí, když jim sdělím, že ta mrkev je v té chvíli už taky mrtvá. Párkrát jsem to udělal – a ty pohledy bych vám přál vidět…

      1. Už jsem taky zavilé vegetářce zlomyslně líčila, jak to křupne, když se vytrhává srdíčko ze salátu a jak, když se baští čerstvoučká mrkev… 😀 😀 😀 Je přímo slyšet tichý nářek zeleniny … ]:) (chuckle)

     2. No teda, ať se na mě vegetariání a vegani nezlobí, ale přece kvůli nim nebudu jíst živoly (fubar) – víte, jak by se mi šprajcovali v hubě (chuckle)

 18. Dede, super článek! Jen jsem si uvědomila, že bohužel nemám svědomí. Nebo mám to svý druhý já tak vycvičený, že když začne řvát, abych šla na tu zumbu, vždyť mě to baví (ale když já jsem tak strašně unavená z práce a chce se mi radši plíst košiky než cvičit), nebo abych si ty lívance v devět večer nedávala (ale tak na ně mám chuť, tak co?), tak mu normálně řeknu sklapni a udělám to, co se mi zrovna chce. A bez výčitek. S postavou jsem se smířila, není ideální, ale je v pohodě a přece si nebudu odpírat rafaelo a palačinky jenom proto, abych shodila půl kila a další kilo pak nabrala na večeři s přáteli. Vždyť dokud nejde vo zdraví, jde vo prd, že jo? 🙂
  Jen občas mě moje druhý já převálcuje – to když jedu pryč na víkend nebo se mi nechce na prochajdu a válim se jenom na zahradě – protože vim, že Gaston nechce bejt doma sám a místo zahrady by radši prochajdu.

   1. Jojo, pletu si košíky z papíru. 🙂 Jsem na to narazila na netu a řekla si, že to zkusim a momentálně se to zrovna hodí – budeme se stěhovat do novýho, takže mám připravenou hromadu košů do skříní (to abych ten bordel neměla na očích a nemusela uklízet 🙂 ) a teď dělám stojan na deštníky. Kupodivu to po natření a nalakování nerozeznáš od proutí a má to i stejný vlastnosti…

    1. Díky, to zní dobře – vyzpovídám přítele Googla. Ukládacích košů není nikdy dost (i odkládacích na kočky…).

     1. Mám pocit, že to bylo na idnes v rubrice hobby. Ještě budeš rád, že ti do schránky házej letáky, z těch se to toiž dělá 🙂

        1. Veram, nám prošly domem různé absurdní ruční práce. Mně i MLP. Třeba jen jednou, zkusili jsme, odložili… Tak to s tím plácáním cihel nejspíš ani tentokrát nebude tak žhavé 😀

    2. Papír ! Papír ! Zrovna dnes jsem zklamaně odešel ze speciálky, koupit normální malířský klih, co se přidával do hlinky, to je nemožná věc! Na co ? Peletky na zimu z papíru (papundeklu má dcera na krámě neúrekom), rozmydleného s přídavkem pilin- těch mi zbylo taky dost, když jsem minulý týden pořezal asi 6 kubíků dřeva do krbu), ještě při lisování do květináčů je mít namočené v klihové vodě- joj, taková peletka Vám vydrží v krbu držet teplo hezky dlouho a s trochou klihu bude víc držet pohromadě- no, není to lepší, než plést papírové košíky ? Jenže- klihu nět, prý si každý mistr malířský raději koupí už namíchanou – a ůčímž „pádem i naklíženou barvu ! nemá to jeden pech ?

      1. Jo, tak tenhle za nekřesťanský peníze mi nabízeli taky. Jenže- ten se ředí 1:1 ! To už je skoro lepší lepidlo na tapety, to se dá ředit až 1:20. Ony ty slisované peletky drží i bez klihu , ale napadlo zetě, že s klihem “ půjde všechno líp“! A já mu na to skočil! Kromě toho- když do směsi přidávám jemné piliny z cirkulárky, je to něco jiného, než hrubé od lesnické pily ! Zatím mám zbytek tapeťáku, zvednu se konečně od PC a půjdu dělat něco rozumnějšího= rozmydlit papír, přidat klih a lisovat ! Jinak- vyzkoušeno- taková peleta vydrží minimálně 3 hodiny ( jako brikety)- vynikající, když někam odcházíte !(rozměry v hranatém květináči cca 25x25x20).

 19. Mě je to jasné, vymlouvání máme víceméně vrozené. Když přijdu domů a kočky něco vyvedly, hned to poznám, přivítání není tak vřelé jako jindy. Sice musím pátrat co to bylo, ale jak se tváří, to je krása. To já ne, kdepak, to ta druhá. Podívej se paničko, já jí klidně jednu vrazím. Tak se poštuchují, piští, až je musím rozehnat a jdu uklízet, převrácený květináč, vázu, vyhrabanou hlínu atd. (cat) (cat)

  1. To je fakt, milá Jitk (inlove) o. Když byla předchozí pejska Píďa malá, byla velký milovník knih. A jakmile jsem přišla domů a ona mě nevítala, hned jsem věděla, že ji najdu v koutě – chodila tam sama od sebe „na hanbu“ – a uprostřed obýváku pak najdu hromádku ožvýkaných knížek. 8-|

  2. To je fakt, milá Jitk (inlove) o. Když byla předchozí pejska Píďa malá, byla velký milovník knih. A jakmile jsem přišla domů a ona mě nevítala, hned jsem věděla, že ji najdu v koutě – chodila tam sama od sebe „na hanbu“ – a uprostřed obýváku pak najdu hromádku ožvýkaných knížek. 8-|
   Vědí to, naši miláčkové, moc dobře to vědí – a zatloukají! 😉 (cat) (dog) (h) (rofl)

 20. My jsme taky dvě, Dede. Jedna úpí před zrcadlem a funí že ten blbej zip zavřu, kdybych si měla břicho vtlačit do zad! a už nebudu a nebudu. Vydrží to do večera kdy si přidělím jednu čokoládovou sušenku a pokradmu a rychle zhltnu ještě tři, protože si nějak zvráceně vydedukuji, že když rychle, tak to neplatí a je to za jednu. Tak mi řekni, co je to za logiku. Ze by to byla ta posmívaná logika ženská?

 21. Empiricky jsem vyzkoumala (sic!) že naprosto nevyhovující systém dodržování slibů sama sobě je – od zítřka, od Nového roku, po dovolený, atd., to se mi ještě nikdy nepodařilo. Neb se mi neřeklo (chichi) od kterého vlastně zítra.

 22. Jenom malé OT pro Hanu W u zajatců říše smutku.
  Klecová lůžka se nepoužívají u lidí, kterým se dá pomoci. I přes moderní léky jsou takoví, kterým nelze pomoci. Kteří jsou nebezpeční sobě případně i jiným. Buď se dají do síťového lůžka, nebo se musí přikurtovat vleže k posteli, nebo prakticky oblbnout do bezvědomí. Jinak jsou schopni se zmrzačit nebo zabít. Klec zní strašně. Ale je to horší, než být přivázaný k posteli nebo utlumený v permanentní narkóze (s rizikem, že se pacient probudí a stačí si ublížit)?
  Samozřejmě nemluvím o případech, kdy jsou použita jen pro pohodlí personálu u pacientů, kteří to nepotřebují, tam je to neomluvitelné. Prostě někteří běsi se nedají zahnat ani moderními farmaky. Je nutné si uvědomit, že NELZE léčit a vyléčit vše. Nepopírám, že za některými selháními jsou lidé – lenost, hloupost, neznalost. Ale zdaleka ne za všemi. Proto se zásadně nevyjadřuji k medializovaným případům „poškození pacienta“. Protože zvenčí nelze říci, zda je za tím nešťastná náhoda nebo chyba.
  Omlouvám se za OT. K dnešní diskusi se nehodí.

   1. Báro, každý ti odpoví něco jiného. Protože jsou rodiny, kde se schizofrenie vyskytla vícekrát, jsou rodiny, kde je jediný výskyt za generace. Dědičné založení není potvrzené, frekvence je kolem 1% celosvětově bez rozdílu mezi populacemi (což svědčí proti dědičnému základu nemoci). Na druhé straně jsou popsány rodiny, kde se schizofrenie vyskytla vícekrát (a třeba ob generaci). Trochu může dělat problémy i nejednoznačná klinika některých typů (ale nejsem psychiatr a neumím to dobře). Takže čísla nejsou spolehlivá. Závěr: asi dědičná není, určitě není dědičná jednoduše. Ale byly spíše výjimečně popsány rodinné výskyty

 23. Ještě přidám na obranu Vašich mindráků všeobecně. Přiznávám bez mučení , že ženská má vypadat jako ženská, nějak mi nesedí taková představa modernistů, že jste ideální jako sestava z trojúhelníků, či jiných geometrických obrazců. Asi jsem zaostal někde v umění u socialistického realismu a nezměnil jsem názor ani po návštěvě muzea moderního umění ve Stuttgaru- a že tam těch modernistů je, jak vymalováno!

  1. Tato slova jsou balzám na duši chudáka ženské, které všude tlučou do hlavy, že má vypadat jak chodící ramínko na šaty. Ještě to vysvětlit módním tvůrcům, vizážistům a tak, prostě té pakáži, co potřebuje ke seberealizaci tyčku od smetáku, spíš než normálního člověka. Já už to ve svém věku vzdala. Já už éterická nebudu (a o dostatek pohybu se postarají čokli). Ale co ty mladé chuděry, kterým to cpou do hlavy? Které mají mindrák, když se nevejdou do šatů pro panenky?
   Zatracení modernisté

   1. Už si šiju dlouho. Od velikosti 36. A pořád podle střihů z Burdy. V době kdy jsem potřebovala Burdovou velikost 36, jen málo modelů mělo střih v této velikosti. Většinou začínaly na 38. Takže jsem si střihy zmenšovala. Dnes si vytahuji velikost 42 (redaktoři Burdy jsou velmi milí a zvořilí, stačí mi jejich dvaačtyřicítka, ale v konfekci žádám velikost 46). Nicméně všechny střihy modelů dnes začínají na velikosti 36 a dobře polovina už na 34. Se zbláznili, či co? Kdo nosí tu jejich 34?
    Jen tak mimochodem – v době, kdy jsem potřebovala tu menší osmatřicítku, jsem při výšce 175 cm měla míry 88-58-91 a 51-53kg, tedy schrtlina vychrtlá kostnatá. U mne ty tři velikosti představovaly 20 kg. Kolik váží ty, co nosí velikost 34? 34 kg?

    1. Velikost 34 (ale někdy až 36 – dle střihu a výrobce) váží 48 kg, má ruky jak hůlky, nohy lehce čitelné, místy nemá čas se najíst a místy toho sní jako dřevorubec.

     Poznámka – mnohé kalhotky č. 34 nemůže nosit, neb jsou jí velké :O :O .

    2. Bubu, teda jak si tě představuju dneska, v tom pasujícím tandemu s tou taky tak vychrtlou pejskou… je to možný? Máš na to obrazové doklady?

   2. Dost dlouho jsem se trápila, že nejdu zhubnout, i když cvičím a nejím sladké. Výsledek je, že jsem se na to vykašlala. Teď už chodím jen dělat ksichty do obchodů, když podle nich velikost 46 automaticky znamená břicho větší než prsa a tudíž vše musí být přes břicho volné. Já mám na břiše vcelku prd, ale děsivější hrudník, takže si v obchodech většinou zoufám. Ale v poslední době je mi jedno i to a radši si nechám hadřík ušít.
    Velikost 34 měla naše vychrtlá Kačka ve 12 letech, to měřila jen asi 164cm. Nedokážu si představit tuhle velikost na ní dneska, když má 172 cm. To by bylo fakt ramínko na šaty…

  2. Priznavam bez muceni, ze ja radsi stihlejsi. Ale avsak vsak nybrz jenze … ne vychrtle a hlavne … to neni zalezitost hladovek. Je malo co horsiho nez vyhubla vybledla osoba, ktera peclive odvazuje kazde sousto (nebo jeste hur, vyvrhne co pozre) ovsem vubec se nehybe. Vysledek je ten, ze kde se clovek nerizne, tam to proteka a opacne. 40 kilo neni sexy! 90-60-90 taky ne!
   Jiste, Anicka ma (cca) 90-60-90, Marfusa ma tak 40 kilo. Ovsem to samo o sobe z nich pritazlive baby nedela. Spis to ze se hybou, ze se umi hybat, postavit, narovnat, usmat, …

   1. TO Jenda. Hele, tancmajstr, nevytahujou se ! MLP měla 50 kg v padesátce a po třech ratolestech. Pravda, 155 cm výšky !
    Pro ostatní – pohádky o konfekčních velikostech- to je Andersen, střižený Němcovou. Vím o čem je řeč, dcerka prodává nejdražší obalovou techniku na světě, má krámek s luxusním spodním prádlem. I když, nejlepší bývaly lodičky a náušnice- kdeže loňské sněhy jsou ?

    1. Kadlusi, malá hubatost (dámy snad prominou): myslíte lodičky a náušnice jako jediné spodní prádlo? Souhlasím. 😀

     A s těmi velikostmi „čarují“ i pánské značky, i když asi míň…

     1. Terro, jaképak omlouvání, stadiem „úsporného odívání“ jako vrcholu využívání umění „těžebně dobývacích metod“ prošla snad každá, někde to i přetrvává, dokonce přes povolené překročení „těžebních limitů.“ Připočteme-li fakt, že i mezi námi jsou jedinci ( zpravidla lehkotonážníci), kteří obíhaje svojí „kór a ještě pulentní“ souputnici životem, za nadšeného jásání : „Tohle všechno je moje, moje, moje!“; tak nezbývá než si povzdechnout : Proti gustu žádnej dišputát !Hlavně , že nám život chutná !

    2. Ono ani neni cim. Anicka chodi s kamosem a Marfusa ma za dva mesice svatbu a taky to neni se mnou 🙁
     Ale tancuje se s nima dobre. A okoli (neznale okolostojicnosti) zavidi 😛

 24. Přiznání je polehčující okolnost, nejen u soudu. S přibývajícím „pokročilým mládím“ se z člověka stane „skorovzorňák“. Bere poctivě prášky na tlak, měří, omezí to i ono na radu MUDra, na večerní mlsnou má výborný recept- křížaly a tak bych mohl v sebechvále pokračovat až do alelujá. KDYBY ! Kdyby nebyl internet: Vždy se jenom prstíčkem zaháknout, znovu a znovu kouknout jestli tu i onde není něco nového a najednou jsou dobrá předsevzetí- no kde? Nebýt vrozené slušnosti musel bych pípat do nekonečna.Má to jedinou výhodu-omezil jsem TV a poslouchám jí většinou jako podcasting na PC!
  Jo a ty křížaly doporučuju- je to recept mého brášky a dají se zpracovat nejen kyselejší jablka, ale i hrušky ! Taky dobrá dieta ! Lepší je sahnout po křížalách, než chodit kontrolovat, zda někdo z rodiny nezavřel „blbě“ ledničku! A při té příležitosti….

  1. Proto „kontrolám ledničky“ mám lepší recept: ke kontrole by bylo potřeba nejdřív zvednout 40 kg (dog) , vymotat se z pletení (pod 8 klubíček to nezvládám), zvednout sebe a dostat sebe i psa o patro níž po klouzavých schodech.

 25. Takových nás je! Dvanáct do tuctu. A já nejsem žádná vyjímka. A to si představte, že ta moje nedisciplinovaná bréca, zatímco tohle píšu, přemýšlí o tom, co má v šuplíku za první pomoc. Plesk plesk přes ruku, necháš to tam, hubo mlsná nenažraná! Co jééé? Vždyť já jen přemýšlela, jestli se to nezkazí… Nezkazí! Nemá šanci, to bys sis musela tu hubu nechat zašít. Jenom malou sladkou tečku po snídani. Nic nebude. Právě jsi do sebe natlačila jeden a půl kaiserky se šunkou. Vem si žvejkačku a napij se čaje. Ach jó…

  Ale já mám pro svou nadváhu skvělou výmluvu. Může za to maminka (však jí to pokaždé vyčtu). Vychovala mě v tom, že „hodná Šárinka, všechno pěkně spapala“ a „co se v tom zase rejpeš, koukej jíst, kdo se na má tebe dívat“. Pochopitelné ve vztahu k vychrtlému, zmlsanému a nežravému dítěti. Jenže jak si mám dnes vysvětlit, že si mám na talíř naložit polovičku, když přece chci být „hodná Šárinka, co všechno pěkně spapala“. 😉

 26. Jůůů. Taky si najdu 10 výmluv, proč jsem ještě nevyžehlila. Až… Zajímavé je, že i ta čokoláda se užírá „sama“. Jen ve velkých a významných věcech se snažím si nelhat. Když umírala máma, když se kdysi (před více než 25 lety) schylovalo k rozvodu, když bylo jasné, že se s šéfem nedomluvím… V tom případě jsem se dokázala postavit a říci – ano, je to průšvih. Ovšem pak jsem si zase tajně sežrala čokoládu, nevyžehlila prádlo, zapomněla něco uklidit…. A vždy jsem dokázala okecat, proč se to stalo (obalit si nervy, mít moc práce, udělám to zítra – což je pustá lež 😀 ) Jsem divná, nebo normální? (bat)

  1. napuosto noumání, uďo….. 😀
   Jasně. Taky žehlím zítra. Momentálně už od minulé neděle. A ta kupa je tam furt. A ještě, sviňa, roste.

   1. Fakt je, že už vymysleli automatickou pračku, myčku nádobí. Dokonce tu byla řeč o luxovacím robůtku. Kurňa, proč ještě musí jedna žehlit ručně?!
    A je to správná a vítaná poznámka, protože musím sečíst jen 1+2, heč

   2. Bubu (inlove) , musíš doufat v samožehlení. Sakryš, když kupa bude dost vysoká, ty věci dole přeci musí být časem vyžehlené. Určitě by se to dalo nějak zavzorečkovat, kdy H by byla hromada, T doba uložení prádla v týdnech a VP vyžehlené prádlo. Ale monumentálně to neumím nějak sestavit, bo nejsem vědec, nýbrž klasický empirik, tudíž to začnu ověřovat od zejtra v praksi. 😛 (chuckle)

    1. Jen si nejsem jistá, jestli máme dost prádla 😉 😀 Jinak myšlenka je to krásná (y) Já bych snad i počítala. Já žehlím nerada. Jen mě těší, že nejsem sama (inlove)

     1. Tuto teorii používám v praxi u prádla ložního.
      Uložíš-li pečlivě složenou cejchu C a polštář P pod hromadu H skládající se z nC+2nP, kde n je počet ložních souprav v domácnosti, získáš po uplynutí časového úseku ČÚ, který se rovná nIP, kde IP je interval převlékání postelí (obvykle ve dnech), naprosto dokonale vyžehlenou ložní soupravu.
      (chuckle)

      1. Mám tam chybu 🙁 , hromada H=(n-1)C + 2(n-1)P. Zapomněla jsem, že do n patří i ta cejcha, kterou ukládám pod hromadu…. 😉

       1. Žehlení nenávidím a asi mi to už zůstane! Kdysi jsem žehlila úplně všechno, snad i bavlněné ponožky! Kalhotky, slipy, prostě všechno! Postupně a s přibýváním práce jsem to nějak „cedila“, takže zůstaly podstatné věci. I ony ovšem byly v některých případech odsunuty na druhou linii a nežehlím je taky. Např. jsem si zdůvodnila, že žehlit tričko na spaní je blbost, protože vydrží vyžehlené tak 10 minut, než se v něm pěkně poválím! Žehlit froté ručníky už taky nemusím, aviváž a dobré pověšení vyžehlilo samo! Taky program na „usnadnění žehlení“ často v pračce využívám a ono to opravdu funguje. Tak mi toho k žehlení už moc nezbylo a tím pádem se tím nestresuju! Jo, a využívám hojně mandl v prádelně na konci vesnice. Stojí to nějaký peníz, ale nemusím u toho stát já!

        1. K.M., žehlení sice není moje parketa, ale taky jsem si všiml, že postupem let u nás damaškové povlečení bylo plíživě nahrazeno krepovým. Tuším, že to nějak souvisí se žehličkou… 😀

        2. Já žehlím jen kapesníky, podložky a některé halenky. Vše ostatní se dá vyžehlit dobrým pověšením. 😉

      2. UFFFFF, Bubu! (bow) (clap) Žjóóóva! Až se mi zastavil dech – máš můj hluboký obdiv! Jsi vědkyně větší než madame Kurije. 😉 (whew)
       (inlove)

     2. Sím, mě žehlení nevadí – žehlím obvykle u něčeho v tv, co bych jinak neviděl (v neděli třeba F1 apod. Takže je to vlastně výmluva. (chuckle)

  2. Evož., myslím, že je to jen důkaz, že člověk rozeznává banalitu od průšvihu, a pak jsou ty drobné „podvůdky“ spáchané na vlastních předsevzetích jen taková malá, rozkošná a vzrušující piha na krásném obličeji… (wave)

  3. Pokud jde o žehlení, musím si k tomu něco pustit a vyhradit na to jedno odpoledne, aby to zmizelo a nestrašilo. Už tam zase mám hromadu velikosti mrtvé tety, a to žehlím ložní stejně jako Bubu. Vždycky si vzpomenu na Vratné lahve, jak Svěrák říká manželce, která žehlí a u toho koutkem oka sleduje telenovelu. „Jak se na to můžeš dívat?“ a dotyčná s nehybným obličejem mu říká „A žehlils někdy?“ (rofl)

   1. Hmmm, žehlil. Jenže u telenovely by to byly galeje. To si k tomu raději pustím ty vratné lahve. (rofl)

 27. Dede, ten konec je prostě neodolatelnej (chuckle) (clap) .
  Směju se, ale zároveň přiznávám, že máš pravdu (mm) . Jsem na tom stejně. Akorát mám navrch ještě to, že to mazaný a vyčuraný já, kterýmu nějaký ideály, plány a činorodost nevyhovujou, dokáže toho zodpovědnýho moulu nějak odpojit či co. Až těsně před usnutím (to už bych se obešla) zjišťuju, co všechno jsem zapomněla udělat (ta bestyje to přede mnou zatajila), uvědomím si, co všechno jsem snědla, ačkoliv ještě před chvílí jsem měla pocit, že jsem se chovala docela zodpovědně…

 28. ……….Nemáte někdo podobný problém?……………

  JÁ!! Hlásím se do fronty, která se tady už určitě vytvořila (rofl) (rofl) nekoukla jsem do komentářů, ale………. tůchám, že bude pekelně dlouhá (rofl) (rofl)

  Moje máma mě učila- protože jsem byla a jsem rozený průšvihář – že je lepší vždy problém nahlásit hned když vznikne, páč pak dojde zákonitě ke kumulaci a……….. třetí světová následuje . Takže jsem kupříkladu v prváku na střední hned hlásila svou první poznámku, svou druhou, poznámku, svou třetí poznámku a tím pádem dvojka z chování nebyla vůbec překvapením (rofl) (rofl) (rofl) .
  A ještě jednu historku mi to připomnělo: bydlel u nás kdysi dávno náš nejlepší kamarád, když neměl kde hlavu složit. I odjeli jsme s Davidem někam na pár dní, vrátili se, já jdu vařit a …….. lidi tak zaprasený kořenky od papriky to jste ještě neviděli. Načuřeně jsem se na Ričrda obořila, že je prase a on se stejně načuřeně obořil na mě, že von to teda nebýl! (rofl) (rofl). Taktně jsem ho teda upozornila, že Murphy, kterej tam byl s ním, to byl asi těžko. (clap) . Prostě je to v nás no.

 29. Jednou jsem viděl v jakési inscenaci rozhovor psychologa s pacientem:
  Psycholog: Musíte být svůj vlastní přítel! Vy se nemáte rád? Vy nejste svůj přítel?
  Pacient: Ne, já jsem na sebe hrozná svině!
  (rofl)
  Pak také populární Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem, onen rozhovor yetiho
  se sebou samým.
  (rofl)
  Jasně, mám stejný problém. Určité věci si netrpím, ale často se podvedu. 🙂 Mám chuť se za to fackovat, ale nedělám to, aby si o mně nikdo nemyslel že jsem cvok. Stačí mi, že to vím o sobě sám.

 30. Hurá hurá – zase jsou tady bétéwéčka – však se mi po nich stýskalo!

  Dnešní je hodné zamyšlení. Jasně, drobné podvůdky vedou k větším a větším a ….. ale cákra, to jsi to musela dát sem zrovna dneska, když jsem při čtení dožírala višňový hřeben 😉 ?!! Málem mi zaskočila a dokonce jsem měla tendenci ten zbytek vyhodit – ale jsem kolenovrtka a těch třináct kaček mi bylo líto – tak jsem zavřela oči, otevřela pusu a šoupla tam ten zbytek. Až jsem polkla, tak jsem si řekla – ty zvíře, ty otesánku, ty jedna s žádnou pevnou vůlí, jsi nepolepšitelná! Jo – jak říkáš, s takovým materiálem těch 90-60-90 do léta nesplníme (rofl) (rofl)

 31. Hihi, chtěla jsem ještě něco podotknout k Tvému článku, milá Dede (inlove) , ale jsem lakomá, nechám si to na nějakou příští 105, bude se jmenovat Vochvilka a bude pro Marka (inlove) , za to krásné logo. (clap) Takže díky moc! (bow)
  Jo, a jelikož jsi za múzu, klidně si dej sušenku, bo múzy jsou bytosti éterické a sušenky na nich nejsou vidět. Mimo to Yerxová (inlove) má pravdu! (nod) (chuckle)

 32. ahoj Dede,ahoj holky podobně se klamající a podvádějící,
  tuhle hru hraju občas taky a když výčitky dostoupí vrcholu,tak prostě známí dostanou kafe nebo čaj,bez přílohy, protože jsem ji nekoupila, v ledničce je tma a zima, jak říká moje drahá polovice a kočkám na granule ještě nechodím, i když si pamatuju,jak můj exmanžel kdysi návštěvě nasypal na talíř polomáčené sušenky, které oni za zavilých pohledů našich ovčounů sežrali ke kafi. pak ze mne ještě několik měsíců mámili informaci,kde tak dobré sušenky prodávají,že je nikd enemůžou sehnat. Bodejť jo,když byly ze Zverimexu a pro naše pséky….jak já si malovala,jak do toho telefonu zařvu: mají je ve Zveráku!!! a přijdeme o známé a do řečí…jsem srab, ale ex se to dozvěděl, jemu jsem to po rozvodu řekla – on je jedl s nima. (blush)

   1. já taky ráda polomáčený (chuckle)
    Chudáci ovčouni! Návštěva jim přece měla mlsotku přinést a ne jim jejich súši sežrat. Kam ten svět spěje?! (chuckle)

    1. Známí, co nemají vlastní děti a ani chlupatá děťátka, se prostě nedělí… 🙁
     ale díky, že se Vám moje historka líbila..mám jich víc, občas nějakou k dobru přidám…

   1. Já ti ani nečvím, jestli to byla pomsta, prostě když jsme odešli z té soudní síně, tak jsem se otočila a nelogicky se ho zeptala,jestli si na to pamatuje..ku podivu pamatoval, tak jsem mu to sladké tajemství sdělila a počkala na pana soudce,co nás rozváděl a šla s ním na oběd, mprotože mne na něj pozval (chuckle)

     1. teda to jsou otázky, je to už 13 let..ale byli jsme v Evropském domě na Perštýnském náměstí, měli jsme vídeňskou roštěnou s hranolkama,pak pohár,kávičku a koňáček… ex nevěřil vlastním očím…ale je fakt,že to byl klidnej,tichej rozvod, kdy soudce žasnul,jak si dokážeme v soudní síni bez právníků ze sebe i dělat legraci…pak mi hoši málem rozervali kabát,jak mi do něj oba chtěli pomáhat…soudc e vyhrál a ex schytal poznámku typu-7 let jsi mi do kabátu nepomáhal,tak co teď blbneš…no prostě s odstupem času fraška, ale na ty 2 perný roky před tím, na ty bych raději zapomněla…

  1. Můj švagr přes jedno koleno (bratr švagrové) si takhle po návratu z flámu namazal na chleba kočičí paštiku, dal si nášup a děsně mu chutnala. Když to druhý den zjistil, řešil to s noblesou: otevřel kočičákům tu, kterou si měl původně vzít sám.
   A kvůli peršance Célině se u nás kupují polomáčené sušenky s bílou čokoládou. Když může alespoň jednu olízat, je v sedmém nebi. Kdybyste ji při tom viděli! Ten slastný výraz…

   1. Tak tak. Skoro si rikam, ze bych mel nekdy do zverimexu zajit. Jaka paštička to byla? Ze bych ji taky vyzkousel …
    A co ty oplatecky? Nenechavejte si to pro sebe! My si chceme taky pochutnat!

    1. byly holandský,s tmavou čokoládou,barvu měly jak ze zdravý mouky….no BEBE hadr…

    2. Polomáčené sušenky jsou „lidské“, a je to LU – jediný ústupek kočendě je ta bílá čokoláda, nebo tmavou zvěř nesmí (kofein, teobromin = kočičí játra nadranc). Kočičí paštika, pokud mě paměť neklame, byla značky Gourmet… Dobrou chuť.

 33. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Já myslím, že až k jednomu stárnoucímu pesanovi (kterému už pohyb „dávkuješ“) přibude jedno psí torpédo, tak se kila rozutíkají pryč jedna radost (wait) . Protože budeš mít víc pohybu a tvoje pozornost bude muset být jak u Indiána na válečné stezce… A pozornost taky žere energii (rofl) Takže možná si teď dopřej o kostičku čokoládičky víc – nervy je třeba obalit 😀

  1. Přeji dobrý celý den, toto je i pro mne? Nevím jak Dede mohla napsat článek o mne, jako kdyby nás s pesanem znala.

   1. Marsko, myslíš, že je to článek o tobě? Bane, o mně! Mám problémy říci jakoukoliv nepravdu druhým lidem, ale sobě? Už se ani k ničemu nerozhoduji, protože většinou to dopadne právě naopak. A k tomu, co píše Pů – před nedávnem jsem dostala poznání, že nemám ráda sama sebe, a z toho šoku jsem se snad ještě dodnes nevzpamatovala.

 34. To zatloukání, to je opravdu hrozné! Nechce se přiznat ani jedna, ani druhá, obě křičí „To ne já, to vona!“, a já marně přemýšlím nad prázdným obalem od oplatek, která to tak mohla být. Kdyby si to po sobě alespoň uklidily. Takhle to mám na očích, náplň uvízlá na obalu voní a když si olíznu prsty, musím si mlasknout, jak je dobré.
  Jsou fakt hrozné a mají na svědomí, že si otvírám taky oplatky.
  Vlastně ne já, to vona! 😉

  Milá Dede (inlove) , díky za bezva článek! Jednak jsem se zasmála a pak taky vyzpovídala a teď si mohu klidně vzít do práce něco maličkého k zakousnutí. (wasntme) (chuckle) (wave) )

  Přeju všem krásný den! (h)

 35. Já vím, že Dede tohle téma nadhodila jako filozofické, tedy původně (rofl) Ale stejně tady budou naše zkušenosti praktické, tak já začnu: Vím, že kdybych shodila cca 5 kg, budu větší kočka. Ále jendže: Cvičení nenávidím, zamlada jsem se nacvičila a natrénovala dost a žádný efekt. Jediná pohybová aktivita, která mě opravdu baví, je tanec. Tak si doma občas tancuju a vyrovnala jsem se s tím, jak vypadám. Asi to tak má být 🙂

  1. Můj starší a zkušený kolega v práci říká, že ženská má mít čím dejchat a na čem sedět. 🙂
   Já bych určitě měla čím dejchat a na čem sedět i po schození několika spíše více kil, aleeee.
   Prý stačí změnit životní styl, no tak možná zítra nebo příští týden se do toho dám…. :S

 36. Milá Dede, moje druhé já se překotně hlásí 🙂 Také se podvádím, až se stydím (tedy jen někdy a jen trochu). A ze stejného důvodu jako ty. Mám ty svoje podvody ulehčené tím, že já „kraluji“ v kuchyni a mám tedy i přehled, co je v lednice za dobroty a kde že jsou sušenky. Takže třeba vím, že ve dveřích ledničky je od včera kousek sýra brie, taková jednohubka, kterou nemá cenu v lednici dlouho sušit. Nebo jedna jediná palačinka, která se dá stočit do ruličky a slupnout jen tak nasucho jako malina. Nebo co ten zbytek zmrzliny, vždyť to jsou tak dvě lížce, ani porce by z toho nebyla a zbytečně tam ten kartón zabírá místo. Takhle okecávám to svoje druhé já a protože jsem v kuchyni u té magnetické lednice sama, tak mi to nemá kdo zakázat. Bez vyčítek ulehčím ledničce a sobě přidám na váze. Když jsem byla rok a půl ve Francii a bratr právě v Londýně, mamince se po nás stýskalo. A psávala mi…“tak jsem si zase zašla do cukrárny na dortík, abych si osladila a rozjasnila den“. A tak já si také často ochutím svůj den, ani to nemusí být na rozjasnění. Někdy mě honí mlsná, vím, že mám na něco malého chuť, ale nevím na co. Tak otevřu lednici a vejrám do ní od shora dolu, co že by mi v ní mohlo tu chuť ukojit. Chudák manžel se mezitím venku musí spokojit s termoskou ledové vody, zatímco já kontroluji zásoby lednice. Tak taková já jsem prosím nestydatá šidilka. 🙂 A přesto mi dneska (tedy pro vás včera) doktor při kontrole sdělil, že jsem od poslední návštěvy zhubla 5 liber. A to jen proto, že mi před půl rokem dal nové prášky na štítnou žlázu a asi dělají dobře mému metabolizmu. Tak co bych si tu zmrzlinu nedalo, že?

 37. iluze toho, že naše mysl a ego = my. ego nemůže přiznat chyby protože ho to zabíjí a smrt ega je smrt nás. (ekhart tolle, the power of now)
  ale dede, vždyť já jsem vás viděla, a jste úplně štíhlounká.

  1. To neřešte. Já jsem už dávno statisticky podchytil, že u ženských, který si o sobě myslejí že jsou tlustý, to v 99% případů není pravda. A Dede není ta menšina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN