ČLOVĚČINY: Vnoučata jsou radost

Tedy jak se to vezme a jak kdy.

Náš mladší syn Martin odletěl na vědeckou konferenci do San Francisca v sobotu 3. dubna. V neděli 4. dubna jeho žena Edita k nám dovezla jejich dvě děti, pětiletého Fynna a skoro tříletou Janu a jejich psa Maxe, jinak bráchu našeho Ferdinanda. V pondělí 5. dubna letěla Edita za Martinem do San Francisca, kde strávili společný týden. 8. dubna měli desáté výročí od sobáša, tak jim budiž přáno.

Chod našeho domečku se jaksi změnil. Děti jsou závisláci na TV a tak v pozadí furt jelo video. Přehrávaly se DVDéčka s jejich oblíbenými programy i když je třeba nesledovaly. Jakmile ale tento hluk ustal, tak to postřehly a dožadovaly se jeho spuštění.

Mimo toho se obývák proměnil v dětskou hernu, kde se pro spoustu hraček nedalo šlápnout. V tom všem se neustále motaly tři obludy, dva Maxové a Ferďas. Někdy se k nim přidal i kočičák Packa. Domeček se jen otřásal a jaksi mě bylo nepochopitelné, proč Míla uklízela, myla okna a prosklené dveře před jejich příjezdem.

Počasí moc přívětivé nebylo, často pršelo a tak se většina aktivit odehrávala v domečku. Ohromnou zábavu měly děti i psi, když jim děti házely z chodby schodištěm psí hračky do přízemí. Jak se ty tři obludy hnaly se schodů a vzápětí do schodů tak nebylo radno namanout se v cestě. Mohli by někoho klidně vzít sebou. Po chvíli se děti rozhodly, že budou pesany následovat a na schodišti byl frmol jako v lunaparku. Domeček sténal, pejsci samým blahem štěkali, vnoučata výskala a já se hleděl uklidit do garáže, kde bych měl relativní klid.

Ostatně garáž se mě na ten týden stala druhým domovem. V momentální situaci jsme spaní vyřešili tak, že Jana spala s Mílou v mé posteli. Fynn ve vedlejším pokojíku v bývalé posteli svého taťky, jinak našeho syna Martina. Další postelové kapacity nebyly zrovna v pojízdném stavu a tak jsem ten týden spal v garáži v autě, jak spávám na toulkách po Klokánii. Furt pohodlnější než ve stanu za deště na zahradě. Společnost mě dělaly tři psí obludy a kočičák Packa. Nutno podotknout, že se všichni chovali vzorně, a i když jsem měl celé auto otevřené, tak žádného nenapadlo se ke mně v noci nastěhovat.

To mě jednou provedl Ferdinand, když ještě byl štěně. Byli jsme na pár dnů v buši. Bylo to v zimě a v kopcích asi 1 200 metrů nad mořem. Na noc jsem si postavil stan a čoklovi dal před stan jeho pelech. Večer jsem si před spaním ještě při baterce četl a psisko venku poknikávalo a tlačilo se na stan. Asi po hodině hrozil stan spadnutím, tak jsem vzal milého peasna k sobě do stanu. Venku se už tvořila jinovatka, slušně mrzlo. Pelech jsem mu dal do druhé půlky stanu a pak jsem zalezl do spacáku a usnul.

Když jsem se v ranních mrákotách chtěl převalit, tak jsem se jaksi nemohl ve spacáku pohnout. Po chvíli jsem zjistil, že v něm nejsem sám. Ta mrcha Ferda se v noci vsoukal čumákem napřed otvorem kolem mého krku do spacáku a teď měl mordu v mých nohách a já můj čumák u jeho ocasu. Pes spokojeně chrněl a nemínil se pohnout. Pochopitelně jsem ho vyhodil na mráz, všude v okolí bylo bílo. Po vyčurání se pak hned hnal zpět do spacáku, ale to mu bylo zatrženo a šlo se na ranní výšlap, aby pak lépe chutnala snídaně.

Jeden den a noc měly dětičky zpestřený program. Dojela máma naší snachy Edity, Joyce. Bydlí ve vedlejší osadě jménem Glenbrook. Dovezla své dva vnuky, jinak syny Editiny starší sestry Alison. Jsou jen o málo starší než Fynn a Jana a tak bylo v obýváku hned veseleji – 4 děti a tři psi v jednom chumlu.

Ale přehled jsme neztráceli, děti se daly docela dobře rozlišit. Tristan a Russel, bratránci Fynna a Jany jsou barvy čokoládové a vlasů havraních, kadeřavých. Jejich tatínek je totiž černý jako bota z rovníkové Afriky. Dětem se společné hry tak líbily, že je večer Míla odvezla k Joyce, kde všechny pohromadě strávily noc, aby se vrátily až druhý den před obědem.

A nebyly to přes týden jen hrátky a mela, ale i každovečerní koupání dětiček a pak i krmení dravé zvěře. Zvěř je však vycepovaná lépe než dětičky a když nastal čas krmení tak si čokli v kuchyni způsobně sedli a čekali, až bude žrádlo naservírováno a jim povoleno se do něj pustit. Akorát, že našemu Maxovi při tom tak tekly z tlamy sliny, že pak byla pod jeho požerákem loužička.

Týden s vnoučaty, třemi psy a kočičákem jsme ve zdraví přežili a dokonce i absolvovali menší výlet, když počasí dovolilo. Ale to už je jiné povídání a tak někdy jindy.

Další fotky najdete zde

Aktualizováno: 3.5.2010 — 15:03

68 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jiří, všecko už dneska bylo sepsáno a podotknuto a zhodnoceno desetkrát aji za mě. Jó, vňoučátka… v pátek jedu zas za nima, za těma třema, do pondělního rána. To je tak a k o r á t .

 2. Chachá, říká se, že děti (vnoučata) člověku udělají radost hned dvakrát. Jednou, když přijedou a podruhý, když odjedou (chuckle) .

 3. Jirko, musel to být náročný týden. (chuckle) Mně se to směje, když máme podobné nadělení skoro každé odpoledne celé léto. To se totiž u nás na zahradě zhmotní parta 5-15 dětí, které dílem hrají fotbal, dílem válčí a všichni chtějí OKAMŽITĚ do bazénu a nejlépe na celé odpoledne. Psi už se jim klidí z cesty, kočky nevidno, takže jsme na to sami a korigujeme pouze excesy jako že tou sekyrou do dálky házet nebudou, na stromy se neleze, do bazénu jen na povel a kdo včas nevyleze, odchází okamžitě domů… To pak člověk jde po zahradě a najednou ho míjí dívenka cca 6letá pronásledující partu řehtajících se kluků a řve: Plazmový výboj, jste mrtví a míří na ně fénem pro panenky. V takové okamžiky už se dekuju i já a mizím do ticha garáže brousit železo. (chuckle)

 4. Mně porád připadá, že je Jana podobná Vavovic Tádovi. Alespon na některých fotkách a i když nemá jeho nádherné řasy.

  Georgi, gratuluji k přežitému týdnu. Ale vnoučata máš parádní!

  1. No, mě připadne, že Jana je celý Jiří (hlavně z těch mladších fotek), i Fynn z jeho podoby dost má.
   Jo a úplně jsem zapomněla autorovi pochválit článek, jako obvykle je moc pěkný – vždycky se na úterky moc těším.

 5. Milý Georgi (inlove) , tak mi připadá, že Tvé vyprávění nějak patří k tomu, jak jsem tady v neděli večer vytahovala svými chlapečky. 🙂 Jako bys říkal: však počkej, anjelíci vyrostou ve zdatnou demoliční četu. 😉
  Úžasné vyprávění a smečka čtyř dětí a tří psů nemá chybu! (clap) (chuckle) (y)

 6. Jiří, NÁÁÁÁDHERA!!!! Pročpak my asi říkáme našim mladejm Ufóni – přijdou, rozmetají, prozkoumají, zbaštěj, odvlečou vzorky, zbylého volného místa využijí ke startu, rachot, poslední předměty se snášejí k zemi. Místní obyvatelstvo chvíli leží nehybně, pak začne vytvářet z raketodromu kvartýr a nechápe, proč předtím uklízelo. (wave)

  1. Baty, ten popis sedí! Jen marně přemýšlím, proč mi to tak připomíná návštěvu našich neteřinek?

  1. Zdeněk Galuška a můj otec se kamarádili a byli členové Slováckého krůžku v Brně. Zdeňkovy knížky tu máme i s jeho osobním věnováním. Miloval Moravské Slovácko a viděl život z toho správného úhlu. Proto byl schopen napsat to co napsal.

   1. Tak Slovácko s osobním věnováním od autora závidím. Velmi. A ještě víc, to že jste toho pána osobně znali. Jeho povídky mám moc ráda a větu „Herodes, to býl král!“ používám. Když se sejde větší smečka dětí a psů, je toto zvolání opravdu na místě. (chuckle)
    Nicméně, vnoučata máte báječná. To musel být skvělý týden.

    1. ne enem tatíček ale i já, žil byl jsem tam 25 jar na Merhautce hned vedle Freundschaftu.

  2. 😀 Ačkoliv náš rod je jihočesko-pražský s mírnou úchylkou směr Sankt Petěrburg, tak Slovácko, co sa súdí i nesúdí bylo v knihovně mého táty jednou z nejfrekventovanějších knih. Jaký div, že úsloví o králi Herodovi používáme s bráchou oba, zvláště pokud se koná shromáždění jeho 4 a našich 2 dcerenek, doplněných případně ještě o dvě kmotřenky… Ale zcela originální je výrok mého rodného bratra, který pronesl stoje nad ohněm, kolem něhož se míhalo zmíněných osm slečen posílených o 4 kluky ze sousedství. Pravil totiž: Tak nevím, ale neměli bychom si založit skautský oddíl? 😀

   Pane Jiří, díky za krásnou zprávu o něžné dětské smršti, která ač křehká a zranitelná, zanechává za sebou zpravidla spoušť rozsahu malého tornáda… Konec konců vždyť ono to tornádo je taky jen trocha toho vzduchu, ne?

  3. Se Zdeňkem Galuškou mě kdysi seznámily děti ze Slovácka, byla jsem na dětském táboře v chatce s holčičkou odtud, a ta prý je dokonce někde v komparsu v seriálu, tehdy se to zrovna u nich točilo.
   Mimo Herodese mi utkvěl ve slovníku „řídký případ s hustým běháním“. A ještě by se našlo i něco jiného. 😉

 7. Milí Švehlovi,
  měli jste krásný a akční týden a já vám ho přeju. Tak si taky vzpomínám na doby, kdy jsem jako nejmladší dcera bydlela u rodičů a ty starší tam odkládaly svá zlatíčka. Pocity by se daly vyjádřit asi touto větou: „Radost, kterou jsme měli při jejich příjezdu se dala vyvážit pouze radostí, kterou jsme pociťovali při jejich odjezdu.“

  Ale vnoučátka máte opravdu moc hezká a šikovná – Fynn vypadá, že je to myslitel rodiny a Janě chybí jenom ta křidýlka a mohla by dělat andělíčka v živém obraze.

  1. To mi pripomina krasne rceni: Some cause happiness wherever they go. Others whenever they go.
   V cestine to uz podle me nezni tak pekne. Nekteri pusobi radost kamkoli jdou. Jini kdykoli uz jdou.

 8. Obdivuju všechny, kteří zvládají vnoučata na dýl jak víkend. Ono totiž rodiče mají jakž takž nějakou autoritu, ale babičky a dědečkové jsou rozmazlovací a děti to vědí a proto dělají humbuk ještě větší. Asi si nějaký půjčím na zatěžkávací zkoušku domečku. 🙂 Georgi, jsem ráda, že váš dům i nervy to vydržely a určitě už se těšíte na další návštěvu. 🙂

  Jinak děti a televize je vymoženost dnešní doby a je to hlavně o výchově – pořád ještě se najdou maminy, který si s dětma radši půjdou hrát nebo vymyslí nějaký program, než aby jim pustily pohádku. A takový maminy mají můj obdiv, protože ona to asi fakt není sranda, vychovávat děti… Zatím nemám zkušenost, jsem jen teta, takže si můžu dovolit rozmazlovat a kupovat vřískací hračky. 🙂 Ale jednou se mi to vrátí. (rofl) (chuckle) (chuckle)

  1. Nojo, jak se u nás říká „Pambu ti to oplať na dětech!“ a vůbec se tím nemyslí, že se máš těšit na krásné, milé, slušně vychované a chytré děti (rofl) !

  2. Jak kdy. Sestrenice (o hodne mladsi) byla rozmazlena az hruza a dost nesnesitelna. Bugr na tema „tohle ja nejim“ a „takhle to nechci“ a „ja chci stejny talirek jako ma …“ a tak podobne.
   Dokud byla pobliz teta. Kdyz uz jsme zustali jenom s babickou, tak byl klid. Na tu si to nedovolila. Nefungovalo to.

 9. Milý Georgi – super!
  Už si nebudu dávat mokrý ručník na hlavu, když náhodou zavítám na naši chalupu, když je tam dcera s vnučkami a svou kamarádkou a jejími dcerami a navíc s holčičkami od sousedů. Raději si vzpomenu na tenhle článek a budu to brát s humorem.
  Zažila jsem to vloni – šest holčiček (od 10 do 3 let) si hrálo na vosy, což spočívalo v tom, že se navzájem schovávaly a pronásledovaly po naší členité zahradě a ječely. Když našly nějakou další, tak nalezené dítě začalo pištět a vřeštět ještě hlasitěji… Bavilo je to asi hodinu. Bydlíme nad údolím, kde se mezi skalami každý zvuk dobře nese a odráží, takže VŠICHNI věděli, kde jsou děti. Myslím, že „naše“ mrcha kuna to tehdy vzdala a prchla ]:)
  Ostatně my jsme to s manželem taky vzdali, naložili nervózní čubiznu – i na ní toho bylo moc – a prchli.

 10. S tou televizí, to přesně slýchám od rodičů malých dětí i tady…v TV puštěné cosi, děti na to nekoukají a neposlouchají to, zabývají se něčím jiným, ale třikrát běda když se jim to vypne.

  1. tak tak, to je hrozný nešvar (shake) (n) (envy) … přemýšlím co nastane v později, když už v takhle útlém věku ty děti nevydrží bez zvukové kulisy, a taky proč to mámy povolují :^)
   jinak to musel být (takhle z dálky (chuckle) ) krásně veselý týden (sun) 😀

   1. Ono je to těžké – řada z nás dospěláků totiž už tu „zvukovou kulisu“ potřebuje taky, jinak by se ulicemi nepohybovalo tolik lidí se sluchátky v uších. Takže jim to nepřijde. Bojujeme s tím, jak se dá, jenže to předpokládá vždycky si všimnout a prohlásit: Hele, vy se na to stejně nedíváte, já to vypínám. A vypnout. Je docela těžké být v tomhle ohledu důsledný. A hlavně – všimnout si!

    1. Máš nepochybně pravdu. Jenže mám známého, pro nějž je návštěva jakéhokoli obchodu či restaurantu utrpením – není zvyklý na neustále hrající hudbu, takže ho to ruší a on se nedokáže soustředit. Tyhle dítka budou mít trénink.

     1. Honzo, je to asi opravdu všechno zvyk. Pokud nejsem v terénu, sedím u počítače – a firma má uspořádání „open space“. Jsem ze školy zvyklý (diplomantské laborky opravdu bývají dost rušné místo), a tak prostě „zaklapnu“ a nevnímám, dokud mě někdo opravdu adresně a nahlas neosloví. Ale mnoho kolegů řeší problém se soustředěním právě sluchátky a hudbou. Já je nepoužívám a nemám je rád, beru to jako překážku v komunikaci mezi mnou a okolím, ale soustředění chce trochu cviku. Dokud walkmany a posléze MP3 a iPody nebyly, člověk se to prostě naučit musel, ale když nemusí… 😀

     2. Hudbu jako kulisu můžu jen při nakupování. V hospodě to vyloženě nesnáším – jsem si tam přišla i pokecat, ne (punch) ?
      Nicméně jsem zjevně v menšině (doh)

   2. Protoze nejsou dostatecne tvrdohlave. Ono by stacilo, kdyby si staly za svym a kdyz to vypnou a mrnous zacne delat ramus, tak to ustaly a nechaly televizi vypnutou. Stacilo by parkrat.
    Dite stejne jako stene testuje co smi a nesmi, co mu projde a neprojde.

 11. Georgi, gratuluju vám i domečku k přežití nájezdu! Chi, jsou to zlatíčka krásná roztomilá – na chvilku 😛 (inlove) .

 12. Pane Švehlo,to je paráda! A velmi dobře si to umím představit! Mám takové velké rodinné sešlosti ráda,mám ráda ten šrumec i s nesnázema které to přináší.Sama sem z velké rodiny,jak se všichni sejdou,děti vytahají hračky pod nohy,v tom tedy ty 3 psi,no,to muselo být!! Moc hezké povídání,zrovinka to vidím!!
  hezký den !

 13. Dítě štěstím rodiny, jenom na čtvrt hodiny, říkávala naše babička ….ale co bychom si bez nich počali….. 🙂

 14. Vnoucatka a jejich bratranci jsou velmi roztomili a ve veku, kdy je radost se na koukat. V kombinaci s Habsburkama to muselo byt rodeo.

  Ale koukam, ze australske deticky maji tentyz nesvar jako deticky americke, resp., ze jejich rodice to podporuji – neuveritelne mnozstvi hracek vsude navolno polozenych, ze vlastne ty deti zmatene pobihaji od jednoho k druhemu. A k tomu televize. Protoze jedna Chetova sestra ma kluciky 4 a 7 let stare, tak krapet vim, o cem mluvim.

  Jeden takovy eksces (‚KS“ v prirodni podobe prestalo fungovat na noutbucku as of ted) jsme zazili tento vikend. 4-lety klucik mel narozeninovou party ve fit centru. napred se deticky cakaly v bazenu, my jsme mezitim pripravili pohosteni a balonky a ozdoby. pak se deticky s rodicma dostavili k pohosteni. 20 deti = 20 darku pro jednoho klucika. No a to jeste mel doma, a od babicky a od nas a od tety. Vetsinu toho snad ani nezaregistroval.

  Chet malem celou party rozhodil. Kdyz uz jsme byli na odjezdu od nas, tak nasel na zahrade asi metr a pul dlouheho, jeste tenkeho hada. Jmenuje se rat snake (rat – protoze se zivi krysama a mysama) a neni jedovaty. A ze ho vezmeme sebou a Chet ho ukaze detem a pouci je o hadech uzitecnych. K tomu ucelu ma prednosta prostorne terarium na prevoz hadu – ma to pruduchy.. Znam sveho manzela, nema cenu se hned hadat, jen je treba cekat na spravny okamzik, kdy zkorigovat jeho ekscentricke napady. Akorat jsem se ptala, jestli je terarium bezpecne zavrene. No, Chet priznal, ze jeden roh je nastiply, ale pred myma ocima to prelepil instalateskou paskou a cele vicko jeste velmi privazal provazkem. Ridila jsem. Asi po pul hodine citim, ze mne neco jako simra kolem kotniku. A hele, had se dostal ven a lezl mi po noze – noze ridici. Nejecela jsem, zajela jsem na krajnici a poprosila prednostu AT S TIM NECO UDELA. Hade bylo ekspertne odchytnuto a po jiste debate, jak moc si vybojovalo svobodu, vypusteno do bazinateho lesa. Ale kdyz jsem pak byla na te detske party, tak jsem si predstavovala, jak by to vypadalo, kdyby se had vysvobodil az na mejdanu, jak by ty deticky vriskaly a maminy jecely a Chet by delal ten nevinny bolestivy ksichtik, a bylo mi skoro lito, ze na to nedoslo… YGA ma pravdu, asi jsme se fakt s Chetem hledali…

  1. Hani, šimrající hádě u kotníků? Jestliže jsi neječela ani nenabourala, je to jasným důkazem, že jste se fakt hledali. O poťouchlých představách dětské párty ani nemluvě (chuckle) (h) .

  2. Mě pošimrat had na kotníku, asi by z auta byla hromada šrotu. Já se opravdu snažím pochopit lidi, kteří mají hady rádi, alejá toto opravdu nemusím. Mezi dětičkami a možná ještě spíše mezi jejich maminkami by to asi způsobilo pěkné rodeo.

  3. NE!
   Jednoznačně NE! Nikdy. V jednom autě – vyloučeno. Buď já nebo had, nikdy oba.
   I kdybych měla jít pěšky přes hory, doly, pouště.
   Jsi svatá žena, předpokládám, že už by bylo na čase podat žádost do Vatikánu, chichi!!

  4. No Hani, had v autě je dóóóst dobrý. Já hady mám moc ráda, ale jenom ty nejedovatý. Není hezčí pohled na hladinu rybníčku, když po něm ladně klouže užovka. Takže hádě by mi nevadilo. Ovšem, co by mě spolehlivě katapultovalo i z jedoucího vozu, to je větší pavouk (např.taková tarantulka mě vyštve z obýváku a to je jenom v televizi).

   Jo moc ti to slušelo na fotce s pejsanem – opravdová Dáma s psíčkem (nevím, proč jsem si myslela, že Jackey je daleko menší psejk)

    1. Koukala koukala – a žasla. Ten barevný ještěrek se mi moc líbil a taky mladé kobřičky. Ale jak říkám, já mám radši škrtiče než traviče (chuckle) .

     1. Škrtiče bys tam viděla taky, mají tam nádherné hroznýše – a kamarádské. No a krajta Bobinka už není had, ale hadice od ropovodu 😀 Tahle slečna měří 5 metrů a váží dost přes metrák (wasntme)

      1. – Koukněte jak je ta užovka přítulná. Jak mě přátelsky obtáčí!
       – Nadechni se Milovský! To je krajta! … Vidíš blbe, kdybyses byl učil …

       (rofl)

    2. Ty fotky stály za to! Škoda, že se to nemůže stát mě, já bych si taky hladil plyšáčky šupinaté… nejedovaté… Ty ostatní mám ale rád taky – přes sklo.

  5. …neječela jsem, zajela jsem…, poprosila jsem… Hm, jseš fakt obdivuhodná osoba HanoW! (angel)

  6. Hadi mi nevadí, ale též bych POPROSILA přednostu, ať s tím něco udělá. A obávám se, že bych prosila dost nahlas. 😉 Od Mého nejdražšího něco podobného nehrozí (hadů se bojí), zato mne cvičí jinak. Jako YGA nemám ráda pavouky. Jak to má 8 noh, je to bestie krvelačná, lidožravá, na velikosti nezáleží.
   Už delší dobu máme doma jednoho osminoha o velikosti poníka (takovej velikej, s tlustýma nohama, žádná jóhana). Dokud si bivakoval pod stropem v koutě nad knihovnou, tolerovala jsem ho. Dnes ráno mě Můj nejdražší zavolal do obýváku, že políbení pod pavoukem nosí štěstí. Vzhledem k tomu, že se osminoh-poník přesunul na překlad pouze 2m nad zemí :S (sweat) , Můj nejdražší si ke mně musel kleknout.

   1. Prosila jsem vydatne NAHLAS. Caravan byl plny veci, co jsme vezli tchyni a had mel tak mnohe moznosti ukrytu. Predstava vybalovani auta u silnice…. Obzvlaste pikantni by byl ukryt v darkovem pytli pro synovecka se spoustou ozdobnych papiru – podivej, co ti stryc a teta privezli! Hada! (rofl)

  7. Krásný, HankoW., 😀 I když mi hadi nevadí (do jistého zvladatelného stupně délky a jedovatosti), asi by mi vadilo, kdyby mi ten oprsklý plaz kecal do řízení. Myslím, že bych mu tu vybojovanou svobodu v bažině rád dopřál.

   Jinak LuckoV., na rajče jsem kouknul, plazíky obdivil… tvé dcery pochopitelně taky, je moc prima, že se mohou naučit zacházet i s poněkud riskantními živočichy pod vedením někoho fakt zkušeného. Bez nehody se dá dělat skoro všechno – když se to dělá se znalostí a respektem. V tomhle směru nevím, jestli je horší pohroma naprostý diletant, nebo člověk třeba velmi zkušený, který ale vlivem té dlouholeté praxe podlehne pocitu, že už to má „na háku“, protože JEMU se přece nic stát nemůže. Inu, když pak potřebuje vhodné exotické sérum, už ví, že může…

   1. Myslím, že to holky aspoň vychová k zodpovědnosti a pokoře a nebudou žít jako mnozí jiní s pocitem ,,já jsem člověk a kdo je víc“. Velká slečna je opravdu velmi opatrná a její jedenáctiletá sestřička to snad odkoukává, v každém případě se taky napřed zeptá, než sáhne na neznámého tvora. A je asi lepší tyhle tvory znát a mít zdravý respekt, než je nenávidět, protože se jich bojím a nechápu je.
    A s těmi séry – od jejich použití už se upouští z důvodu možné alergie. Raději člověku vyčistí krev přes mimotělní oběh, pokud ho kousne něco životu nebezpečného.

    1. S tim pristupem zdraveho respektu souhlasim. Nas dobry kamarad je hlavni herpetolog Jizni Karoliny (prekladam si to pro radost jako hadomag) a pracuje pro ministerstvo prirodnich zdroju. Soucasti jeho prace je osveta ve skolach. Uci deti rozlisovat jedovate a nejedovate, povida jim o jejich zvycich a habitatu a hlavne je necha na mala hadata sahnout.

     Jo Lucko, a fotky byly bezvadne.

  8. Hani, smekám před tebou. A Chet je klasik – typický chlap. Tak nějak mít k hadům blíž (tady zas tak často vidět nejsou), asi bych zkoušel něco podobného. (rofl) Jo, MLP by asi reagovala stejně – ona taky ráda zvířátka.

   1. Nojo, něco mi to připomíná.
    Když tatánkovi na rybách zvědavý hranostaj skoro vlezl do ruksaku, tak ho odlovil, nechal si u toho prokousnout ruku a dovezl nám ho domů ukázat. Pak zas sednul na pincka a odvezl hranostaje zpátky.
    Hnízdo hryzců v pixle od zavináčů mělo na králíkárně přečkat dobu než se naobědváme. Nepřečkalo, moje zavile anti-myší maminka na králíkárnu vysadila kocoura. O lovení malých myšic lesních po bytě, které nám tatánek taky musel ukázat, už jsem tu psala.
    A co udělal Můj nejdražší, když vloni chytil krtka? Musel ho ukázat všem dětem v ulici, aby si nemyslely, že krtci mají bleděmodré kalhoty. S kapsami.
    Zdá se, že jsou věci, co vy muži máte od přirození.

  9. Od té doby, co žijeme zde jsem se hadů opravdu začala bát, jelikož těch zdejších jedovatých je hodně. Sice ne přímo smrtelně, ale jejich kousnutí může způsobit problém. A tak se raději bojím všech i těch „obyčejných“, jako třeba rat snake. Kdysi jsme byli v jednom zdejším státním parku, kde byla i výstava hadů. Abych si rozšířila obzor, co že to tady žije, s velkým zaujetím a plně soustředěná jsem hleděla to těch skleněných vitrin, mírný strach i přes to sklo. Najednou mi choť poklepal na rameno a s vystrašeným výrazem v tichosti prstem ukázal za moje záda na zem. Tam ležel částečně pokroucený a snad 4 metrový zelený had se žlutým pruhováním. No já vyjekla a přímo levitovala, než mi došlo, že ten had je pouze gumová kropicí hadice, které se tu někdy dělají právě se žlutým pruhem. Dodnes to manželovi nemohu zapomenout (rofl)

  10. Hanko (clap) (rofl) (clap)
   Hadů se nebojím, ale asi by mě na noze při jízdě taky drobet překážel (chuckle) .

 15. Mílo a Jirko, máte dvě krásná vnoučata, malá Janička je princeznička se zlatými vlásky a ta fotka s Maxem je jak do kalendáře. (inlove) A ta snášenlivost všech tří psů během žrádla je obdivuhodná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN