RÁDIO DEDE: Podivná divokost Cornwallu

Milí Zvířetníci, v dnešním povídání vás pozvu do Cornwallu, kam jsme se vydali na neplánovanou dovolenou 🙂 Bydleli jsme v jeho nejzazší, tedy nejzápadnější části, v malém kamenném domku kousek od útesů. Dnes vás seznámím právě s tímto divokým a zvláštním krajem. Fotky k povídání najdete tady

Ti, kteří mají potíže s poslechem, si mohou MP3 soubor s povídáním stáhnout zde

Aktualizováno: 8.5.2010 — 20:26

224 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Poslechnu si jako zákusek po obědě – nebude-li chutnat, budu reklamovat. Snad by měl – ? Ráno jsem teprv došel z chaty. Dal jsem přednost klidu a usebrání a pohledu na les a hvězdy a čaji a medovině a Vltavě a ČRo Brno a Proglasu a latinské mluvnici po pradědečkovi. A KHM, ovšem, jak jinak, naplno, to se patří. Dyť budou Doksy.

   1. Milá Dede (inlove) , s Tebou se tak krásně prochází a projíždí Anglií. (y) (clap)
    Těším se na další vyprávění, máš obrovský dar člověka chytit za ruku a za srdce a vzít ho sebou a ukázat mu i to, co není lidskému zraku běžně viditelné. (h) Děkuju Ti. (nod) 🙂

 2. Kdybych byl v těch místech tak asi neodolám a zajedu se podívat do Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogochu a naučím se to vyslovovat. 🙂 Je to ovšem severněji.

   1. Nikoliv. To je obec ve Walesu, prosím pěkně. Jen si to vygoogluj (bez písmena u na konci – to je druhý pád). 🙂 Já se o ní dočetl v životopise Mika Oldfielda, on tam psal o tom že jeho maminka to uměla vyslovit.

    1. Velmi pravdepodobne kdyby se to prepsalo podle vyslovnosti (s pouzitim ceskych pravidel), tak to jmeno bude tak ctvrtinove. Pokud ne jeste kratsi.

     1. Jú, já teď v podstatě náhodou našla jméno jakéhosi města v Thajsku:
      Krungthepmahanakornamornratanakosinmahintarayutthayamahadilokphopnopparatrajathanibur iromudomrajaniwesmahasatharnamornphimarnavatarnsathitsakkattiyavisanukamprasit.
      Ani jsem to nepočítala, prý má 163 písmen. 🙂

  1. Jo. Kostel Panny Marie u studánky nad něčím. Princ Charles by to možná věděl. Ale už jsem ho promeškal, když byl v Hostětíně – minul jsem se s ním tam o tři roky…

 3. Ještě jsem zapomněla – Hřívnatec zdraví Dede! Minulý týden měl absťák (rofl)

 4. Milá Dede,vítej doma . (wave) Poslechla jsem povídání o tvrdém větrném kraji. Ten vítr mi připomněl Větrnou hůrku, už dávno jsem ji nečetla. Fotky jsou úžasné, byla jsem tam v duchu s vámi.
  Náš Daník vítr miluje,uši mu vlají jak prapory a lítá jak zběsilý,tam by si přišel na své, na útesech.
  Jsem už 14 dní marod , nechce mně virus pustit , zítra juchám do Zlína na zákrok s okem.
  Zdravím všechny Zvířetníky a přeji klidnou vlahou májovou noc a krásné rozkvetlé zítřejší ráno. (sun) (wave)

  1. Jenny! Koukej se opatrovat a viry usilovně vyháněj (inlove) Na zítřek ti pro jistotu přidržím palce, sice máš oko ještě jedno, ale i tak by tohohle byla škoda 😉 😀 (sun)

  1. Ygo, moc pěkné. Jsem lama – celou sobotu i dnes jsem Tebe nebo Pitrýska vyhlížela, měli jsme závody v Pasohlávkách (letošní první) a až dneska jsem si uvědomila, že jsem se o tom zapomněla zmínit. No fakt lama.

   1. Aido, koukni do fotek! Tu veslařskou závodní loď jsem jsem fotila hlavně kvůli tobě 🙂 On toho pan domácí i hodně napovídal, o regatách a tak… jen si toho zas tolik nepamatuju

     1. A úplně jsem zapomněla pochválit povídání, jako obvykle bylo moc pěkné. Otise jsem si poslechla až dnes, minule mi nefungoval. Ukecané kadeřnice taky nemám ráda, právě kvůli štěbetání jsem kadeřnici už několikrát měnila. Teď asi 2 roky chodím k Martinovi, moc nemluví, hezky vypadá (190cm a ramena přes celá záda), není 4% a je šikovný.

      1. A já zas mám rád, když holička uvolněně občas o něčem něco prohodí, popovídá – je to fajn. Vocáď pocáď, jasně, ale vodopád řeči jsem dosud v holičství nezažil. To jsou ais hlavně kaderníčky – ?

  2. Yveto, to je krása, Tvůj rodný kraj! Země plná života, žírná půda, skvělí, pracovití lidé. Z fotek i komentářů čiší Tvoje láska k tomuto kraji a není se co divit (f) (sun) . Ta mamčina klívie, ta je nádherná. Podobnou mívala moje babička.

  3. Ygo, moc hezké. připomněla jsem si, jak jsem byla na Vrbici loni na zavírání (?) vinohradu, nebo jak se ta slavnost jmenuje 🙂

   1. Zavírání, jistě. Tys tam byla? Teda to musím letos napravit! Ale rodinný vinohrad už žádný není, voda se zavřela, a nemám kam jet. A je.

  4. Ygo, ten Tvůj kraj je překrásný v každé roční době, fotky jsou moc pěkné. Jestli můžu, tak ten růžový keř je podle mě meruzalka. Díky za jaro na obrázcích.

   1. na tu pivoňku jsem zírala s otevřenou ústy. Ač nejsme od vás nijak daleko, na naší zahrádce pivoňky teprve vyrašily – v pátek nebyly výhony ještě ani zelené.

  5. Ygo, jsou zase velmi krásné!pro mě je tohle vlastně úplně neznámý typ krajiny a díky tobě ji poznávám (inlove) A říkám si, že ty by ses ve zdejších lesích cítila jak doma, já jsem na ně ze začátku jen kulila oči – vyrostlá v horských smrčinách 🙂

   1. Ty vinohrady jsou vyfoceny za určitým účelem (chuckle) – chtěla bych to spáchat až na podzim. Akorát mi budou chybět zimní fotky – asi poprosím Emtesku. Ale zatím je čas (o)

    A děkuju všem za pochvalu – to víte, dušička se tetelí (nod)

 5. Milí Zvířetníci, protože vím, že to funguje, tak moc a moc prosím o palcodržení.
  Švagr měl vážnou autonehodu a zatím to nevypadá dobře, spíš celá situace vyhlíží ošklivě…. Děkuji moc

    1. Připojuji se a moc na něj myslím. (h) Baty, velice prosím o podporu v následujících 10 dnech. Děkuji. (sun)

  1. Teprve teď jsem dorazila k počítači, a než dočtu diskuzi dál, taqk už držím, seč mi síly stačí (y) (y) (y)

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Letadlo společnosti EI AI odlétá z New Yorku a pilot osloví cestující takto: „Šolem-alejchem, dámy a pánové, vítám vás na palubě letadla společnosti EI AI. Jsem váš kapitán a jmenuji se Jicchak Levin. Přeji vám příjemný a pohodlný let, který jistě budeme mít, dá-li Bůh. Kdybychom se nicméně dostali do potíží – Bože chraň! – pak nepropadejte panice a zachovejte klid. Záchrannou vestu máte pod sedadlem. Kdybyste si ji museli navléct, ať vám slouží ke zdraví!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a hezky se vyspinkejte. ~o)

  1. Dobře mluví ten zbožný muž. El mu jistě požehná! No a bude muset aji cestujícím, nedá sa…

 7. Betí týdeníček vyšel http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0510/index.html

  Je v něm odkaz na cestovní deníky (dva – páníkův a Bety). Když kliknete na „název dne“, objeví se všechny fotky z daného dne. Když kliknete na podtržený název místa – měla by naběhnout jedna typická fotka… Ale zatím je někjaká chybka v návratech na hlavní stránku. Na opravě se pracuje, ale zavelím brzy k odchodu do pelíšků… přeci jen jsme vůbec nespali od sobotního časného rána. takže nějaké chybky to možná bude ještě vykazovat

  1. Jdu rovnou o vršku dolů – jsem ráda, že jste se vrátili v pořádku domů, únavu vyspíte, to nic není (h) –

   1. Tak jsem to prolítla – to bude ještě na další studování. Skvělý! Krásný fotky. Sluníčka zjevně moc nebylo, ale má to atmosféru. Betynce přeju pěkný vyspání (vám taky).

  2. Milá Xerxová (inlove) , Betíček i oba Cestovníčky jsou skvělé (clap) – nahlédla jsem a přečetla začátek cesty, pokračování si nechám na zítřek, abych se měla na co těšit. 🙂

 8. Mila Dede, povidani v kombinaci s obrazky mne fakt fascinovalo. Ta byvala industrialni krajina na utesech – a tvoje uvahy k tomu. Dik za zprostredkovani. Budu si to muset poslechnout jeste jednou doma a neco vic o tom precist.

 9. hezký večer všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂
  Včera jsme strávili skvělé dvě hodiny u Dede a jejích chlapů – bylo to moc fajn a byla to skvělá tečka za skvělou dovolenou. Jeli jsme více méně nonstop těch 2100 km – v sobotu ráno v sedm britského času jsme vyjeli z Dunoonu a dneska v deset dopoledne byli v pořádku doma.
  Doma se to mezi tím maličko zkomplikovalo (babča je od pondělka v nemocnici, teta O. musela nastoupit „do služby“ k dědovi a Ričkovi… ) takže jsem dneska nějak ještě nestíhala ani očkem nakouknout. Ale zítra ráno budu na značce (nod) a týdeníčky poctivě psané každý večer už pomalu páník webí… a fotek bude mocmoc. jen na ten Rozcestník budu muset mít delší čas (než je u mě běžné), přeci jen bude následující týden asi trošku hektický…

  1. Ahoj, vítám, vítám (h) . A rovnou lituju, že jste přijeli do problémů. Tak držím palce, ať se babička brzo zlepší a vrátí (a můžeš psát 😉 )

  2. Prima prima, milá Xerxová (inlove) , že jste dorazili v pořádku. 🙂
   Je mi líto starostí, co máš doma. 🙁 (y) (h) Těším se na Rozcestníky i Tvé Raníčky. 🙂

  3. To jsem ráda, že jste se vrátili bez ztráty kytičky. 🙂 Takovou dálku na jeden zátah si neumím představit. Tak kéž se i babičky zdravíčko umoudří. (h)

   1. To pecko mne dnes nemá rádo. Prostě mi kdejaká informace vysublimuje a já jen koukám, že jsem hanoným (wait)

  4. Milá Xerxová – jsem ráda, že jste v pořádku dorazili a moc se těším na Rozcestníčky. Babičce držím palce, ať se co nejdřív dostane z nemocnice domů a ať se jí zdravíčko co nejdřív zlepší.
   Dva a půl tisíce km v jednom tahu – to jste si doma museli připadat jako Pinokio – celí dřevění (chuckle) .

  5. Už jsem psala, je fajn, že jste doma. Babičce držím palce a věřím, že bude vše dobré. Těším se na Tvá ranní uvítání, už nám jaksi chyběla (sun) .

  6. Jsem ráda, že jste ve zdraví dojeli – byla to šílená štreka! 🙂 Jo a Kazan mi po Kosatčině odjezdu pošeptal, že jestli hodlám tahat do domu nějaké psí holky, tak že by prosil radši nějakou menší! 😀

   1. A prozradila jsi mu, že už kouká na svět? A že je krásná a heboučká ?(h) A že to bude hafuší princezna? 🙂

 10. Milá Dede povídání o Anglii opět velice zajímavé. (inlove) Měla jsem pocit, že tam jsem taky jo a vítej zase doma (sun) (h) (sun)

   1. Nahlásím. S tím užíváním si to bude horší.

    Mňááááááůůůůůůůů :-[
    (Kdyby něco, tak já nic neřekl! Všechno popřu!)

 11. Milá Dede, poslouchala jsem už v noci. Fotky jsem si prohlédla až teď a jsou moc zajímavé, vybavil se mi jeden román o tom kraji (název si nemůžu vybavit). V něm se také píše o tom, že Cornwall má svou malířskou školu, tedy nikoliv instituci, ale směr.
  A ještě maličká technická – to nejsou pádla, jsou to vesla 🙂

   1. Díky milá veram, to je velmi zajímavý odkaz (schovala jsem si ho 🙂 ) Viděli jsme tam mnoho krásných obrázků, ale o škole jsem nevěděla… 🙂

   2. To je určitě ono, odpovídá to i časově i místopisně. Dokonce jsem si ty obrázky i podobně při četbě představovala. Dík.

  1. Pardon, já jsem vodáckej ignorant (blush) Samozřejmě vesla – rowing přece, že jo… 😉

  1. Milí oslavenci : Alex (inlove) a Ziki :* Všechno nejlepší. Hodně dobrůtek (^) (d) a zábavy (party) (ninja) a (h) (h) a (sun) (sun) 🙂

   1. To jsou věci? Co se to s tím peckem dneska děje. Na Hadopasy jsem se dostala, až jsem si vzpomněla na heslo a tady mi zmizelo jméno. :O a já si toho ani nevšimla. To je situace. 😛

   2. Mila Alex, preje vsechno nejlepsi a hodne krasnych prochazek s Klerkou (h) (f) (f) (h) .

    Ziki, doufam, ze se ti dostalo naleziteho svatecniho podrbani a dobrutek. (h)

 12. Sláva nazdar výletu, výletu, výletu, nezmokli jste, už jste tu, už jste tady … 😀
  Milá Dede, ani nevíš, jak jsi nás rozmlsala nedělním rádiem Dede – ta minulá neděle byla taková pusta a nanicovatá, když jsme tě nemohli slyšet ;( (a to prosím svítilo sluníčko a bylo krásné jaro). Zato dneska je to hnedle veselejší, aj když jsou parapety skrápěny májovým deštíčkem.

  Tak toto není žádné povídání z Hobitína, to je Dickensovská Anglie, že jo … nemůžu si pomoct, ale ty fotky zbytků továren v beztromé krajině jsou krapítek depresivní (teda pro mě). Zato prasničky mě nadchly – tomu říkám prasečí život (rofl) . A fotka tebe a Kazana na útesech je úplně ta nejlepší. A jsem moc zvědavá, jak se Kazanovi dovolená líbila.

  1. Milá Ygo, ta absence stromů mě doslova praštila do očí a hned jsem uvažovala, jesti tady prostě nebyly vzhledem k podmínkám, nebo je lidé vykáceli (kolik výdřevy asi potřebovaly za všechna ta tisíciletí ty doly???) a ony už na chudé půdě nedokázaly vyrůst. Pokud jde o tu depresivnost… čekala jsem ji, ale nedostavila se. Ta země je tam strašně silná, ona to překonala a lidé také. Strašně dlouho jsem přemýšlela, jak ten dojem převést do slov, ale moc se mi to nepovedlo…
   Jinak ta země tam je chudá a živobytí těžké, to je vidět na první pohled – krása nezasytí a počasí je nejméně půl roku příšerné. Ale lidé, třeba v té vísce, u které jsme bydleli, byli velmi milí (ano, také v hospodě 🙂 ) narozdíl potom od krajů silně turistických – třeba z jedné pláže obývané především surfaři a z přilehlého městečka jsme prakticky prchli… Ale Corwall má i jinou tvář – tváře? A s tou nejhezčí, kterou jsme objevili prakticky náhodou, vás seznámím příště 🙂

   1. Jsem ráda, že nedostatek stromů nahradila vstřícnost lidí – to je důležité. A těším se na další vyprávnění.

    Jo a tady je pár fotek ze včerejška – a stromů je tam plný les (rofl) (rofl)
    http://yga.rajce.net/2010_Prvni_maj

    Zatím papapá – odjíždím k našim na Vrbicu. Beru foťák, a jestli nebude moc pršet, zajdu zkontrolovat, co jim kvete v zahrádce a na Famelii 😉

     1. Jo a všecko nejlepší Zikmundovi, chtěla jsem popřát už ráno a nějak mi to vypadlo (h) (cat)

    1. Milá Ygo, nádherné fotky! Užila jsem si (skoro) každou 😉 A víš proč skoro? Protože opravdu nemusím hmyz a to, co ty nafotíš je… no živé – jen jen vzlétnout! 😀

      1. No, já vím, že to není obvyklé, ale musím se přiznat, že nesnáším motýly jinak než na dálku – pro mě je to prostě jen hodně velikej hmyz! :O Když občas musím doma nebo dřív na chalupě zachraňovat zbloudilce, tak mám co dělat, abych neuskočila strachy, jakmile se mi zmateně rozletí do obličeje 😀 Takže detailní fotky motýlů fakt nemusím (shake)

       1. Jéé – a já se snažím mít v každém albíčku aspoň jednoho hmyzáčka. Já je mám zase moc ráda (tedy až na pavouky – protože správný mazlíček má mít maximálně dvě oči!). Teď jsem se zamilovala do majek – ony totiž vypadají strašně legračně – jako když přez zimu hodně přibraly přes zadek a fráček je jim malý. A mají moc krásná tykadla – jako nablýskaný růženec. A když mažou přes písčitou cestičku (a že si to umí metelit), tak dělají za sebou tím zadečkem rýhu.
        A teď pasu po čmelácích a mám velikou touhu mít fotku sršně (jenže toho se fakt bojím – je to mimořádně nebezpečné zvíře (wasntme) – i když prý velice inteligentní).
        Ale hodím sem časem fotky z Vrbice – a tam žádný hmyzák není.

        1. To je v pořádku, pavouk není hmyz. 🙂 Fotku sršně si udělej, při správném přístupu nejsou nebezpeční. Já vím že to zní divně od někoho, kdo od sršně schytal žihadlo, ale je fakt že sršni nejsou agresívní a otravní jako třeba vosy. Člověka si víceméně nevšímají.

       2. Takže populární motýlí farmy kde se velké tropické druhy třepetají návštěvníkům kolem hlav nejsou nic pro tebe. (rofl)

        1. Odtud bych s křikem a hrůzou utekla, pokud bych se tam dostala… dobrovolně určitě ne! 🙂

    2. (f) 😡 Jako vždy, parádní fotečky. (f) 😡
     (chuckle) Co mně ale překvapilo, že v lese jsou stromy. (chuckle)

      1. MaRi – to je u vás? A fotil PeRi? Marný platný, jak je v lese habr, hned má úžasnou atmosferu – habry miluju.
       Jo a dotázek – kytky na fotce 0244 a 0245 – co to je? To u nás neznám.
       A co jsem to vlastně – ale že je u vás taky krásně!

        1. MaRi – to je hezká reportáž. A zírám, že u vás se ještě staví s žebříkem a šprajcama, to už je málo vidět. A k jaké příležitosti se mája stavěla – jsou u vás hody nebo to je prvomájový zvyk (u nás ve filipojakubskou noc staví „tajně“ máju svobodným děvčiskam jejich milý – a starým babam se strká suchá větev do komína (rofl) – a na silnicu se vápem píší nactiutrhačné popisky jako např. „Fana myluje Anču“ a dělají se šipky).

         1. na prvního máje se staví mája a poslední den v květnu se kácí. A hned vedle stojí stan, kde nocuje některý z místních mládenců a hlídá, aby ji nikdo předčasně nepodťal. A teď mi říkal PeRi, že v sousední vesnici mají kmen máje do poloviny oplechovaný 😉
          Vlastně jsem to poprvé viděla až loni, až jsme se sem přestěhovali.

     1. Ale JoVo – ono to někdy je překvapení. Někdy je „z venku“ les, ale když do něj vjedeš (jako myslím na kole), stroma nět – opět zahospodařily Lesy České republiky, u nás speciálně polesí Židlochovice. :@ (envy) člověk by zaplakal ;(

    3. Jako vždy krásné fotky, milá YGO. (inlove) Čokoládový motýl se mi líbí moc. (nod)
     Já už ani nefotím nic, protože nestíhám zpracovávat, ale dnes se pokusím udělat dětské album – tygříka Matese, s Tádou v ZOO a na Zbraslavi.

 13. Ahoj Dede, tak na rozdíl od ostatních jsem nečekala, že tě už dneska uslyším (clap) .
  Že je tam skalnato a větrno, to jsem čekala. Taky mě ale překvapila ta absence stromů. Nebo je to jenom tady… Jak tam bylo teplotně?
  Prasnice teda jsou (rofl) (y) , to ty prasátka, co jsem nafotila u Petrovic na louce proti nim vypadají jako veverky (chuckle) .

  1. Milá Zano, v závětří bylo hezky, kolem 12 stupňů a svítilo sluníčko. Ale na větru byla zima – mikiny, bundy a kapuce nutné 🙂

 14. Krásné povídání, díky. 🙂 Moc mě překvapily ty opuštěné zbytky po důlní činnosti. Nějak jsem měla tu Anglii ve svých představách takovou učesanou, uklizenou…
  A díky taky za technickou stránku, hraje to úplně samo 🙂

  1. K technické stránce – našli jsme (opět 😛 ) nového providera, tak to snad bude fungovat. 🙂 Jinak to nefunguje lidem, kteří nemohou mít na počítači z nějakého důvodu flesh (kdo to nemá, ten ví 🙂 ). Ale hodláme ty zvukové soubory uložit někam na stránky NZ a dát k nim přístup, aby si to lidé mohli stáhnout. Ono je to jednoduché to udělat takhle, ale ty soubory jsou veliké a stahování na pomalejším netu může dlouho trvat – proto jsme pořád hledali providery přimo na internetu…

 15. Milá Dede a ostatní milí Zvířetníci. Dede, Tebe, pánečka a Kazana vítám z dovolené. Musím přiznat, že mám dnes časově trošku napjatý den, takže se těším na večer, až si v klidu poslechnu Tvoje vyprávění. Všem gratulantům děkuji za upřímná přání, i za krásná vesmírná koťátka, mladá sluníčka. Zigimu přeji skvělé dobrůtky, které jistě dostane k svátku (cat) . Všem hezkou první květnovou neděli (h) .
  PS. Dede, pozdravuj nejmladší mužstvo, že skvěle zvládli vedení NZ. Děkujeme jim (h) ! Má už Andy kotník OK?

  1. Milá Alex, především ti přeju všechno nej k narozeninám (inlove) , ať si ve zdraví užíváš všech potěšení, po jakých zatoužíš, tvoje rodinná smečka je zdravá a spokojená a každý den najdeš nějakou radost a potěšení:)

   Jinak Andyho kotník moc v pořádku není (na konto kulhání si Andy přivodil další pád, koník jeden), ale nyní zpevněn, mazán a chlazen se snad ubírá k lepším zítřkům – když Andyho drsně držíme v klidu 😛

 16. Krásnou neděli všem! (sun) Májový (rain) se sice činí, ale zavlažuje jemně a vzduch je krásně teplý voňavý a všude je spousta nádherných barviček (f) .

  Milá Alex, všechno nejlepší! (inlove) Hodně radosti, málo starostí, další skvělé fotoúlovky a hlavně zdraví! (h)

  Nejpozději zítra ráno by měla být na značce Xerxová. Moc mi chybí – ranní ptáče 🙂 . Tak držme palce, ať mají z dovči pohodovou zpáteční cestu (a ať jí neklepne z množství nepřečtených mailů (chuckle) ) . Chi, mám nějaký ovčácký sklony nebo co (rofl) .

  1. Xerxovi i s Kosatkou (bat) 😀 od nás vyrazili v pořádku po osmé večer našeho času, v deset měli být v tunelu. Moc doufám, že dorazili v pořádku, tady střídavě prší, nic moc počasí na dlouhé cesty. Mají spousty zážitků, tuším si užijeme skvělé rozcestníky! 🙂

 17. Rodina vyslechla a pokyvovala uznale hlavou. Jó, to muselo být. Já jsem koukla na fotky a při prvním pohledu na prasata mě napadlo, že v Cornwallu chovají hrochy?
  Dede, určitě jste měli původně v plánu něco úplně jiného, ale tohle vypadalo tak zvláštně… Užili jste si to?

  1. Užili, děkuju! Prakticky denně jsme si našli nějakou pláž – my s Kazanem pláže prostě milujeme 😀 , vylezli stovky schodů při cestě za poznáním kdejaké historické ruiny… Bylo to fajn. 🙂

 18. Taky si poslechnu až později, ale fotky jsem si prohlédla. Ten dům, co má obrovskou plochu „zimních zahrad“ (y) Jo, to znám, ani noviny nejdou venku číst jak fičí
  Vítej Dede. Bylo to prima?

  1. Ten dům je na „konci světa“ (chicht, na jiný konec světa jsme jezdili v Norsku 🙂 ) a z té zasklené verandy lidé obdivují západy slunce nad oceánem. Přidali jsme se… nejdřív jsme mysleli, že počkáme venku, ale v tom vichru bych velice rychle zmrzla, tak jsme tam uvnitř poseděli a já jsem si tak dala k tomu západu slunce sklenku martini 😀

 19. Teda ty dvě svině mě dostaly – to spíš vypadá, že chovaj hrochy, když člověk vzpomene našich růžových prasátek. Doufám, že sis zopakovala Heriota 🙂

  1. Ano prosím – dokonce jsem Martinovi hbitě převykládala příhodu, kterak musel Tristan ošetřit ucho oné strašlivé prasnici… 😀 Ono se to jaksi při pohledu na ty obludky nabízelo samo!

 20. Milá Dede, vítej zpět doma (clap) Vrátili jsme se z divadla v Montgomery, navečeřeli se a přesto že jsem unavená (i s jízdou skoro sedmihodinová akce), musela jsem se jít juknout na NZ, jestli se mi neukáže Radie Dede. 🙂 A ono ukázalo. Nejprve jsem si prohlédla krásné fotky, pak jsem si naklikla tu jak sedíš s Kazanem na útesu a zaposlouchala se do tvého poutavého vyprávění. Při popisu větru jsem si živě vybavila vítr v Coloradu a podvědomě jsem se zachvěla. Tak si hezky odpočiněte po dlouhé cestě a užijte si zase vašich „normálních“ procházek mezi stromy a loukami.

  A obrovská gratulace synáčkům za perfektní zdokonalení poslechu – rozjelo se mi to na první kliknutí a zvony jsou nejen na začátku, ale i na zakončení (o) (a dokonce tam jsou i odkazy na předešlé reportáže – zatím jsem je nevyzkoušela, ale jistě fungují na výbornou). (y) (y) (y) (f)

  1. Děkuju milá Maričko (inlove) A na čem jste byli v divadle, že to stálo za tak dlouhou cestu? To by mě zajímalo…

   1. Byli jsme v ASF divadle na Shakesp. hře „All’s Well That Ends Well (nevím, jak se tahle hra překládá, ale jinak to znamená „Konec dobrý, všechno dobrý“.

    http://www.asf.net/ticket/theplays.aspx. Pro nás to byla Shakesp. hra, kterou jsme ještě nikdy neviděli, ASF ji uvedlo poprvé. Bylo to skvělé představení a příští týden tam jedeme znovu na Hamleta. Sice jsme ho viděli nedávno ve studentském provedení na tamní univerzitě, ale to nám vůbec nevadí, ASF provedení je vždycky zážitek, tam jsme ho viděli už asi 4x, vždy zasazeného do jiného času (ale přesto bych vám nedokázala citovat víc, než „To be or not to be“. 🙂 . U Shak. mě vždycky trvá tak pět či deset minut, než se dostanu (a manžel též), do toho rytmu mluvy a pak už je to požitek. Ale naši angličtí přátelé např. dokáží citovat celé pasáže z různých her, i když to ve škole do do nich hustili a ta láska jim zůstala. A ani si nepletou jména z jednotlivých her, zatímco já v nich mám guláš. Ale představení milujeme. Proto, i když máme tohle skvělé divadlo z ruky, jezdíme tam co jsme tady, máme abonentky a řadu her jsme viděli dvakrát, některé i 3x. Jezdíme na sobotní matinée, protože to se dá lépe časově zvládnout. Dříve jsme tam někdy jeli přes víkend, viděli sobotní večerní představení, přespali v motelu, šli na nedělní matinee a pak domů. Teď už jezdíme jen v ty soboty. Protože to máme dvě hodiny jízdy, pak představení a zase dvě hodiny domů, je z toho opravdu celý den. Ale stojí nám to za to. Někdy se tam tak o hodinu dříve sejdeme s našimi přáteli z Atlanty (mají to stejně daleko jako my) a uděláme si piknik na překrásném óbr parku se dvěma rybníky, který k divadlu patří.

    1. Hmmm … ze bych zkusil kolik toho jeste dam zpameti?
     To be or not to be, that is the question. Whether ‚tis nobler in the mind to suffer, the slings and arrows of outrageous fortune, or to take arms against the sea of troubles and by opposing end them. To die, to sleep, no more, ‚tis the consumation devotely to be wish’d … eeee … koncim. Byvalo toho vic. Visivalo mi to nad pocitacem. Zpoved vahavce, neschopneho byt i jen spachat sebevrazdu …

     1. Teda Jendóóó, jestli je tohle opravdu zpaměti, tak hluboce smekám – takový smajlík tady chybí, tak alespoň dám toho „borce“ (flex) Nám se na jeho hrách moc líbí, jak jsou opravdu nesmrtelné a „jdou z dobou“, všechny se vztahují i na současné problémy a situace.

      1. Bylo to zpameti. Cestne pionyrske.
       Jak jsem psal, visival mi cely tenhle monolog nad pocitacem, jeste kdysi v (censored to protect the quilty) a celkem casto jsem si ho recitoval.
       Napriklad pote co jsem komusi uz ponekolikate vysvetloval, ze bez papiru tiskarna proste netiskne!

 21. Je druhý májový den (tedy ještě noc, ale nebudu šťoura).
  A kdo nemá poznačeno v notýsku, asi neví, že dneska slaví svátek YGYčky Zigmund rezavý, ale hlavně:

  (rose1) (h) (rose1) Naše milá Alex má narozeniny! Všechno dobré, ba přímo nejlepší, kamarádko milá. Ať se Ti daří a plní se všechna přání (rose1) (h) (rose1)

  1. Tak to se připojuji s přáním všeho nej nej nej! (f) (f) (f)

   Dede si poslechnu poyději asi až večer v klidu a už se těším. Všem pěknou neděli ať už tak (sun) nebo tak (rain) .

   1. ááále později přece, píšu to na noteboku a MLP má jinak nastavenou klávesnici a kontrolu jsem provedla pozdě (wasntme)

  2. Sa pridám. Alex, všetko naj naj. (rose1) (^) (d)
   Dede, krásne ako vždy. Len tak ako Louk aj mne chýbajú stromy, krajina je tým nejaká obnažená a útesy to nezachránia. Ach čo už s nami suchozemcami!

  3. Milá hebká Alex (inlove) a milý hebký Zikmunde (inlove) , přeju vám krásný nedělní narozeninový den (f) (sun) (f) (^) (dance) (cat) a hodně zdraví a pohody a sluníčka a plyšových myšek a kytiček – to poslední si nějak rozdělte podle svého. 😉 (h)
   Přeju všem krásný den! (h) Právě koukáme s Tádou na studio kamarád, nebo jak se to dnes jmenuje, takže divoký kraj musí ještě počat. (nod)

  4. Blahopřeju, přeju blaho! A samozřejmě zdraví a pohodu! A pěkný májový, trošku studený den! Všechno raší, roste, kvete, všecko je mlaďoučké, tož posílám i fotku mlaďoučkých hvězd. Jen pár milionů let – taková vesmírná koťátka…
   http://www.astro.cz/apod/ap081003.html

   1. No a samozřejmě, Dedé, vždycky napjatě čekám na povídání, včera či vlastně dnes jsem je poslouchala s uchem skoro nalepeným na monitor, který potichoučku ševelil, abych neprobudila MLP. Dík za krásný večerníček!

  5. K přání se připojuje i BlažoLenka, která není připojená a samozřejmě i já – přejeme jen to nejlepšejší (rose1) .

  6. Díky paní z Čipsína za připomenutí.
   Milá Alex – to je krásná náhoda, že zrovna ty máš narozky na Zikmundův svátek (clap) ! Tak ti přeji všechno dobré – hlavně zdraví a duševní pohodu a moc moc se na tebe těším za týden – tralala. (h) (rose1) (h)
   Jo – Ziki (cat) ti posílá pohlazení (a tentokrát má dokonce zatažené drápky) a Toya (dog) sváteční štěknutí Haf – hafhaf.

  7. Milá Alex (h) , přeju ti krásně prožité narozeniny, příjemně to oslav a nějaké to přání ať se vydaří (rose1) (rose1)

 22. (f) Děkuji za přání krásné první májové neděle. Právě před chvílí se spustil májový (rain) . To proto, že jsem včera poctivě zalila suchem posmutnělé kytičky. Dede, povídání je moc krásné a já jsem ráda, že se díky Tobě, ale i ostatním cestovatelům přece jen do toho světa mrknu. Fotky jsou bezva, škoda, že jich nebylo víc.

  1. To víš, milá Hanulko, že je fotek víc! Ale potřebovaly probrat a také jsem vás nechtěla uštvat hned ze začátku 🙂

   1. Tak to joooo, to beru a těším se na další várku… když ona je ta anglie tak kouzelná. (bow)

 23. Pááááááni, je to tady (clap) , vyhrála jsem sázku! (y) (clap) Sice to nemá takový efekt, protože jsem se vsadila jen sama se sebou, ale stejně! (y) (chuckle)

  Milá Dede (inlove) , minulý týden mi „hobitínské zvony“ velice chyběly ;( , neděle bez nich nenastartovala dobře a celý den nějak pokulhávala. 🙁

  Zítra, ehmmm, dneska ráno si Tvé vyprávění asi v klidu neposlechnu, a určitě ne v posteli s kafem (coffee) , protože tu mám Tádu. Ale moc se na něj těším, hned jak to bude možné si ho poslechnout, tak to udělám. (nod)

  A vítám Tě zpátky z dovolené. Doufám, že sis (nejen od nás) pěkně odpočinula a že sis to užila, a za sebe musím říct, že jsem mocmoc ráda, že jsi zpátky. (h)

  Dobrou noc všem. (h)

 24. Slááva, vítej zpátky (inlove) .

  Fíha, pořádně drsné končiny. Útesy a pohled na moře jsou fantastické, ale po stromech by se mi stýskalo. Netušila jsem, že jsou ta místa až tak moc poznamenána lidským bojem o živobytí…

  1. Řeklas to velmi přesně milá Louk (inlove) … boj o živobytí. V domečku jsme měli nejen hromádku propagačních materiálů z kraje, ale také knihy o historii, tedy včetně toho dolování. Takže já jsem k dojmu z krajiny viděla i historické fotky – krajinu, šachty, horníky… Tady mohli přežít opravdu jen silní lidé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN