ČLOVĚČINY: 105×148 – Vrátím vám Elvise

Onehdy jsem v jednom renomovaném týdeníku narazila na otázku, položenou známým osobnostem: Líbí se vám billboardy a inzeráty zesměšňující politické soupeře? Oba dotázaní odpověděli, že ne, a já jsem s nimi zajedno. Ony se mi vlastně nelíbí vůbec žádné předvolební billboardy, inzeráty a plakáty. V loňském roce jsme si jich užili nadmíru, a jedné dámy, jejíž čím dál vyhlazenější tvář zaplevelila snad celou republiku, jsem měla opravdu plné zuby.

Ale jedna série předvolebních billboardů mě okouzlila. Nejvíc ten, který slibuje návrat Elvise. Tvář na něm zobrazená je mi povědomá, má stejně blažený výraz, jako měl jistý politik, když se mu podařilo položit vládu vzešlou z posledních voleb. Nebo jako když někdo popije makový odvar; jelikož jsem billboard míjela za jízdy, domnívala jsem se, že v pozadí jsou nakreslené právě makovice. Pak jsem se ale někde dočetla, že to jsou mimozemšťané, a bližší pohled mi to potvrdil. Asi to budou oni Marťané, s nimiž nejspíš lze vše. Vrátit Elvise i vládnout.

Líbí se mi ty billboardy, je to chytrý český humor, bez urážek a napadání. Doufám, že snad někoho i osloví, že někdo začne uvažovat nad reálností slibů, které na nás voliče padají doslova ze všech stran.

Bohužel lidé u nás příliš milují sliby. Jak je to v té pověsti? Až bude u nás nejhůř, kamenný lev v Miličíně, hledící k Blaníku, zvedne hlavu, mocně zařve, spící rytíři v čele se svatým Václavem se probudí a vyrazí národu na pomoc. Až bude nejhůř, někdo přijde a pomůže nám.

A protože nikdo nejde, tak ještě asi není nejhůř, a my důvěřujeme lidem, kteří nám slibují, že nám vrátí Elvise, obnoví 3 dny nemocenské, zruší ranní kocovinu, jsou proti snížení mateřské, sníží záhy státní dluh o polovinu, zlikvidují (jak úderné!) korupci v Praze (proč jen v Praze?), zajistí, aby bylo za tři roky pivo za dvě koruny (nebo obráceně?), jsou pro výplatu 13. důchodů ze zisku ČEZu, proti poplatkům u lékaře a slibují pětidenní víkend.

Uprostřed předchozího výčtu jsem včera skončila, nemohla jsem si přesně vzpomenout, co a jak je vlastně napsáno na těch vážně míněných billboardech a nemohla jsem to ani najít na internetu. Tak jsem se na ně soustředila cestou do práce. A byla jsem ohromena tím, že ty billboardy vlastně ani nic neslibují, jen sdělují buď „jsme pro“ nebo „jsme proti“. Tak takhle se to dnes dělá! Raději ani nic neslibovat, k ničemu se nezavázat.

Možná bych za těchto okolností mohla kandidovat i já. Měla bych krásné billboardy.

Na jednom by bylo: Jsem pro.

A na tom druhém: Jsem proti.

Aktualizováno: 26.4.2010 — 19:50

217 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Plně souhlasím,je mi nepříjemné co si ti chytrolíni vyřizují mezi sebou,je to trapná a ostudná věc. V pondělí dopoledne jsem seděla ve Slavonicích na lavičce,užívala si sluníčka.Přijela dvě auta s p.Jandákem namalovaným.Pán ke mně přiběhl,dal mi povadlou růži a nějaké papíry a jestli prý sem rozhodnutá a jestli půjdu volit.Povídám,že sem z Prahy..,okamžitě odešel a věděl,že tady mu pšenka nepokvete.To odhadl dost dobře.

 2. Milá Vave, (h) ty parlamentní volby mně děsí. Ať děláme,co děláme, nakonec se dva největší rivalové jaksi navzájem propojí a jako dvě macaté anakondy dusí s přehledem celý národ. A ty bilbordy, achjo, nedovedu si představit, že bych se mohla dát takhle veřejně v plen, kdyby aspoň byli fotogeničtí. 8) Osobně bych se propadla raději do země než viset u dálnice a ohrožovat dopravu. (devil) Taky si pamatuji jedno heslo z dob ,kdy se před totáčem volilo svobodně, slyšela jsem ho mezi Benešovci,jako dítě, znělo tak nějak: volte vol-y,volte kráv-y , jen nevolte klerikály, mnó taky povedené, že ano. :@
  Doporučuji si zadat do vyhledavače heslo “ příspěvky politickým stranám za volby“ a pak si říkám, no nevolte je .
  Já se potýkám tady u nás ve vísce s pár penízkama v rozpočtu a přemýšlím jak bych upletla z onona bič a oni si debužírujou z peněz nás všech. A taky tvrdím a za tím si stojím, dotace jsou jeden velký podvod. (bat) Odsypou ti pár chutných pomejí do korýtka a o tom co se rozdává jinde, za povedené projekty a dokola opakovaná školení o dotacích a programech, nemáme ani páru .
  Přeji dobrou noc všem dobrým duším na Zvířetníku .

 3. tak jsem opět ráda, že se mohu počítat mezi zvířetníky. Volit budu rozhodně pravicovou stranu a jsem i jednoznačně rozhodnutá koho.
  jak chodím za tátou, tak občas vzpomenu na domovy důchodců,které jsem znala z minulého režimu, a jak takový domov může vypadat teď….. Připomínám, že si bere tátův důchod a příspěvek na péči a nechává mu zákonem danou částku. V neděli jsem si tam v zahradě povídala s 83 letou paní. Dlouze jsme se bavily o Masarykovi, o jejím totálním nasazení, o životě poté, že je nyní hrozně ráda, že se k ní všichni chovají jako ke člověku, že není válka, že není komunismus a nemusí se ničeho bát. 83 letá paní!!!!!!!!!!!! taková slova tesat a debaty nahrávat pro budoucí generace.

  Štětinko! Jednoznačně děkuji za typ na luxování, musím vysávat minimálně jednou týdně a mít takového pomocníka….paráda a bomba. Zkusím si ho půjčit a uvidím co u nás zvládne :)))
  jedna plus pět? byla jsem hodná

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Žena je s manželem u psychoterapeuta po dvacetiletém manželství, stěžuje si na osamělost, nepochopení, nedostatek lásky, sexu, atd, atd, atd…prostě mele, mele a mele . . . Terapeut po přiměřené době vstane, obejde stůl, požádá ženu, aby se postavila, přistoupí k ní, obejme ji a vášnivě ji políbí. Žena si pak pomalu jako v transu sedne a mlčky sedí. Manžel na to čučí jak tydýt… Terapeut říká manželovi: „Tohle vaše žena potřebuje aspoň třikrát do týdne. Můžete to pro ni udělat ?“ Manžel se zamyslí a povídá: „Můžu ji sem vozit pondělky a středy, ale v pátek ne, to chodím na ryby“. .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a hezké sny. ~o)

 5. milý jirko, já se na ty vaše články každý týden tak těším a ani nevím jestli jsem vám to někdy řekla, tak to říkám. píšete krásně.

 6. Moji milí Zvířetníčci (inlove) , velice vám všem děkuji za to, jak jste přijali tuto Stopětku, a děkuji vám moc i za celou dnešní diskusi.
  Psala jsem Elvise téměř před dvěma týdny a dost jsem si lámala hlavu nad tím, zda sem patří, či nikoli. Protože Zvířetník se programově politickým tématům vyhýbá, což je moc dobře.
  Ale pak jsem si řekla, že my Zvířetníci jako jednotlivci apolitičtí většinou nejsme a všichni jsme občané této země. Teď před volbami jako bych všude slyšela Kecala z Prodané nevěsty a tolik krásných vizí je mi nabízeno!
  Vybrat si, koho budu volit, je čím dál těžší. Ale zvládnout to musíme. Přeju nám všem šťastnou ruku. (cz)
  (Jo, a YGO a ostatní, máte pravdu, to Jsem pro a Jsem proti, to rozhodně patří na jeden billboard! (chuckle) )

  1. “ Vybrat si, koho budu volit, je čím dál těžší. Ale zvládnout to musíme. Přeju nám všem šťastnou ruku.“
   Svatá pravda, krásně jsi to zformulovala a díky za Stopětku, neměla jsem čas reagovat průběžně, ale aspoň jsem nahlížela. Zatracená politika, ale když holt patří k životu….

  2. Díky Vave, za tvou odvahu. Jsem moc ráda za Zvířetník a jeho apolitičnost, ale teď to asi opravdu bylo zapotřebí. A jsem šťastná, že se opět potvrdilo, jaká je to tady prima hospůdka, a že i když se zavede řeč na tak ožehavé téma, jako jsou volby, ustojí to zdejší osazenstvo bez jinde obvyklého napadání a vulgarismů. Je mi ctí, že zde mohu občas pobývat a že znám takovou prima partu lidí! 🙂 (y) (h)

 7. OT- výsledek z první školy- nepřijat. Šestý pod čarou, brali jen třicet. Uchazečů bylo asi 90. Máme podat odvolání, že má velkou šanci v druhém kole. Uvidíme, co zítra na druhé škole, nějak ztrácím elán a vidím to černě. Kdyby nic, zůstane na základce a půjde z devítky.

  1. Milá Matyldo (inlove) , to přece vůbec není špatný výsledek, tak neztrácej elán. Nedávno se Ti všechno začalo otáček k dobrému, to to snad ještě chvilku vydrží! (y) (flex) (sun)

  2. Matyldo nevěš hlavu, synka máš šikovného, v každém případě bych zkusila to odvolání. A vůbec, ještě může dopadnout ta druhá škola, držím palce (y)

  3. Holka, neves hlavu. Je to kluk sikovnej. A to odvolani ci druha skola muze vyjit. I kdyz chapu, ze to Kubu asi krapet depta. Ale ty mu to urcite dobre vysvetlis, at uz to dopadne jak to dopadne.

   To mi pripomina, jak jsem se (naivne) hlasila po gymplu na indologii a bengalstinu v Praze. Ja se vul tu bengalstinu a indickou historii ucila sama v Olomouci ve vedecke knihovne. Brali dva lidi. Hlasilo se pres sto. Skoncila jsem treti. Rodina mi gratulovala, jaka jsem sikulka, ale asi spis byli radi, ze treba si priste vyberu neco praktictejsiho. Byli z toho 3. mista neobvykle nadseni.

  4. Matyldo – nevěš hlavu a podejte odvolání a třebas to vyjde nebo třeba vyjde ten druhý gympl. Vždyť víš – dokud dýchám, věřím!

  5. Kuba je docela zklamaný, připravoval se a psal i scio testy nanečisto v nové škole- a tam byl druhý nejlepší. Utěšuje mě to, že testy z angličtiny (chtěl na anglická gymnázia) mu vyšly nejlíp- asi jsem mu do té hlavy fakt něco nalila 🙂 protože v zadání na přijímačky byly i věci, co ve škole nebrali. Jsem sice nedostudovaná pančelka, ale asi úplně zlé to se mnou nebude 😛

   1. Toto je vlastne pre Kubika“dosiahne vsetko,co bude chciet!mozno na dalsi pokus,ale o to bude lepsi.Fakt.

  6. Matyldo, jsme na tom úplně stejně. Taky čekáme, jestli zápisové lístky podají všichni přijatí, nebo jestli se posuneme nad čáru. Jenže v páté třídě fakt o nic nejde, už jsme alternativně vybrali slušnou základku. Sice to opět bude znamenat dojíždění, ale když jsem zjistila, že v té naší místní jsou stále učitelky, které pamatuji ještě já, zděsila jsem se. Ty osoby nenáviděly děti už tenkrát, natož teď. Držím palce, ať Kubovi to odvolání vyjde (y)

 8. Ach jo, pokaždé nevím, koho volit. A nejhorší na tom je, že mám pocit, že se to zhoršuje! Já chci volit někoho jiného, než tři nejsilnější strany, ale koho? Snaha lidí jako já se pak tříští a zase je z toho houbeles. A zelení dost zklamali. Navíc vlastně nesouhlasím s většinou jejich hlavních snah. Tak mi sakra řekněte, koho volit? Taky si myslím, že náš stát zabíjí to, že vlastně už pěkně dlouho nikdo pořádně nevládne. Nikdo nemá převahu, tak se musí kupčit s každým zákonem, nakonec je z toho neslaný nemastný kočkopes a původní dobrá vůle se ztratí v nesmyslech, co nikdy nemůžou fungovat. Kompromis je dobrá věc, ale musí se umět používat.
  Bilboardy mi kazí zažívání, protože na většinu tváří, co z nich na mne civí, mám alergii.

  1. mam pocit,ze zeleni maju byt vzdy len v opozicii-ako svedomie naroda i prirody.Vo vlade?Furt plati:o peniaze ide vzdy az na prvom mieste!!No a neomoč si zobacik!!-veta sicilsekj mafie.a Bursik a ostatni si omočili a su za vodou.

   1. Obavam se, ze pro zelene byla ochrana prirody vzdy pouze zaminkou. Pro nektere (napr. Bursik a spol) pro vlastni obohaceni, pro jine (napr pro tu predchozi partu) pro dalsi pokus o vybudovani utopie ve ktere ti jen spravni budou rozhodovat o tom co je pro lidi nejlepsi. Potencialne jeste horsi utopii nez byla ta nezdarena komunisticka. V te bylo alespon proklamovanym ucelem aby se lide meli dobre. U tech opravdu presvedcenych zelenych je kazda zabicka dulezitejsi nez clovek.

   2. Pro zelené jsem kdysi pracovala. Teda ne ze své vůle,ale poslal mě tam můj šéf jako dočasnou sekretářku, kterou neměli.
    Lidi tam byl boooordel! To si neumíte představit. Je to už drahně let, ještě před jejich zmrtvýchvstání, ale to je neomlouvá (n)

    1. Já v té straně dokonce byl. Už je to taky drahně let. Poté co jsem se pečlivě obeznámil s tím kde to vlastně jsem, jen se za mnou zaprášilo. (envy) Nedávno mi někdo napsal že jsou to jediní politici kteří nekradou…možná je to pravda, nevím, ale jejich cíle a činnost považuju za tak zhoubné pro tuhle zemi, že by snad bylo lepší kdyby raději kradli.

  2. Jo, to jsme na tom dost podobně, já nejsem volič velkých stran – prostě mi nevyhovuje stádnost a navíc každá z těch partají má pro mě nějaké podstatné mínus. Já se zpravidla snažím volit stranu, která se do parlamentu dostane, sice podpoří tu velkou (obecně směrem, jaký si představuji), protože ta potřebuje i její hlasy, ale alespoň dám najevo, že ta velká se chová jinak, než chci já. Problém je v jednom – letos s tím mám obzvlášť velký problém. Je tu pár nových menších stran, které mají slušnou šanci se do parlamentu dostat, ale na každé mě něco zaráží a tudíž se mi nechce pro ni hodit lístek do urny. Navíc nechce se mi přímo ani zprostředkovaně podporovat žádnou velkou stranu, protože mě naštvaly z různých důvodů všechny. Ještě uvidím, jak si to v obě vyřeším.

   Byla jsem hodná: 1+2 = 3

 9. Souhlasím. Je mi také strašně proti srsti ta přemíra billboardů, kam se člověk podívá, a ještě víc mi vadí ta snaha být za každou cenu proti něčemu – někomu. Volte NÁS jen pro to, aby nevyhráli ti DRUZÍ. Běs a hrůza, ale budu si to u voleb pamatovat a vyberu si podle toho. Ale je to krásná představa čistého billboardu s Vaší fotkou a nápisem „Jsem pro a jsem proti“ (také bych se přimlouvala za šetrnější variantu a vmáčkla bych to jen na jeden – je to jaksi údernější a výstižnější). Dnes mě ale nadzdvihlo cosi jiného: moje děti chodí na gymnázium, a docela prožívají své „studentské“ volby, dcera se v nich i dost angažuje jako organizátorka, no a dnes jsem si přečetla v novinách, že nejen ministryně couvla před politiky a zrušila svou podporu, ale že dokonce krajští hejtmani tlačí na ředitele středních škol, aby volby zakázali. Fakt by mě zajímalo, co je na těch volbách závadné – jejich podmínkou totiž je nestrannost, nesmí se agitovat ani přemlouvat, jen si omladina nad 15 let vyzkouší volební techniku nanečisto, ale ve skutečných reáliích. Ale prý je to politicky nekorektní! A to, že předsedové ČSSD i ODS jezdí agitovat do škol, to politicky korektní je? A ředitelé, asi z obav co by kdyby, volby hromadně ruší. Ach jo, patřím ještě do generace vyrůstající a studující před rokem 89 a jsem proto hodně citlivá na takovouto cenzuru a autocenzuru… Brrr, děsí mě, co nás ještě asi čeká…

  1. Inu co je závadného…politici se bojí prostě, že by mohlo vyjít najevo jaký mají studenti názor.

   1. Ono není až tak důležité, jaký mají studenti názor, důležitější by bylo zjistit, o co své názory opírají a jak dlouho jim, po konfrontaci s realitou každodenního života, která je po opuštění školy čeká, vydrží. I ten nejzarytější pravičák rychle otočí v okamžiku, kdy ho život pořádně zkřísne a dojde mu, že systém, který je dobrý jen pro zdravé, úspěšné a bezskrupulózní, není to pravé ořechové pro jeho současnou situaci.

    1. Myslite s realitou vyplatni pasky, ze ktere se konecne, alespon castecne, dozvi kolik prispivaji do spolecne kasy?

    2. Pane Krakonosi, dovolila bych si oponovat vasemu nazoru, ze soucasna spolecnost v CR se nestara o nemocne, resp., ze system je dobry jen pro zdrave. Ac ziju v zahranici, tak z doby komunisticke vim o situaci ve zdravotnictvi dost, protoze cela rodina ve zdravotnictvi pracovala. A i kdyz to naoko vypadalo zadarmo, tak za 1) zadarmo to nebylo, protoze se taky platily dane, a za 2) dostupnost kvalitni pece se rapidne snizovala, zejmena od konce 70. let.

     O tom by se melo mluvit a psat, protoze dnes mate urcite lepsi zdravotni peci, nez meli lidi starsi a nemocni v te dobe. Uvedu par prikladu. Napr. situace v dovazenych lecich byla opravdu kriticka. Rekneme, ze clovek bral utcity prasek na krevni tlak. A najednou nebyly. A ono to neni zas tak jednoduchy vysadit zabehnutej prasek na srdce. Otec ve fakulni nemocnici jenom na recepty vydaval nekolik set baleni za mesic. Najednou mel 10 na mesic. A co malo lidi vi je, ze se musely ve velkych , jako napr. nemocnicnich lekarnach, drzet strategicke zasoby leku pro krajskou a okresni elitu – bez ohledu na to, jestli elita byla, co se urciteho leku tyce, potrebna. Takze velke lekarny mely zasoby leku, na ktere se teoreticky nesmelo sahnout, protoze co kdyby to soudruh krajsky tajemnik nebo jeho rodina potrebovaly? Kman mohl umrit, protoze proste lek, ktery by pomohl, oficialne nebyl. V praxi to bylo krapet jinak. Otec takove leky vydaval v pripade potreby a pak se domlouvali s jinejma velkejma lekarnama a menili lek za lek. Melo to jeden zadrhel. Bylo to trestne postizitelne. Nebyly v tom teoreticky bezplatnem zdravotnictvi lekarske zasoby. V dobe, kdy uz svet minus rozvojove a komunisticke zeme pouzival injekcni jehly na jedno pouziti, tak se furt v Ceskoslovensku sterilizovalo. Nic proti tomu, ale i dobra jehla se casem otupi. Jenze nebyly penize na nove jehly. Otec zamestnaval jednu dobu v. 80.letech brusice jehel. A to prosim byla fakultni nemocnice.

     Vybaveni nemocnic bylo priserne. Z kraje 70. let umrel muj dedecek v olomouckem spitale na interne. Na pokoji, ktery mel po kazde strane snad 20 posteli, za noc jich tam vzdycky par umrelo, zbytek koukal na to, co je ceka. A to v te dobe pracovala mama na fakulte ve vyzkumu a otec ve fakultni lekarne. Ani protekce by nepomohla. Proste to tak bylo. Pred 11 lety umiral tata ve „svem“ spitale. JIPku uz meli nadhernou, ale ty pokoje na chirurgii meli jeste furt nadech Rakouska-Uherska, i kdyz je zmensili, takze na pokoji byly jen 3 az 4 lidi. Loni jsem si zase uzila olomouckeho spitalu – lezela tam mama. A najednou to bylo uplne jine. Fantasticke traumatologicke centrum a chirurgie. A to se nepostavilo zadarmo. Krom toho jsem poprve necitila tlak, ze bych jako mela roznaset penize v obalkach, aby se o mamu postarali. Proste jsme ji pri propusteni se synovcem v pokladne vyplatili za 60 korun na den. Velky rozdil oproti situaci pred 11 lety, kdy nam bylo naznaceno, ze nejaky obnos v obalce by byl vhodny pro tatovu peci. A byla to suma znacna, ackoliv dodnes nevim, co jsme si za to koupili.

     Takze to mate tak. Bud nebudete platit za spital nic, a pak taky podle toho to bude vypadat, za leky nebudete doplacet nic, a lek, ktery potrebujete treba jednou nebude.

     1. Hani, máš pravdu, ale jinak je to špitál od špitálu, nebo spíš oddělení od oddělení jiné. Hodně záleží na přístupu. Já se svou hypochondrií jsme si taky prošla hodně špitálama. Někde je to hezké veselé a útulné a jinde je to stále socialistické, ponuré, nepříjemné a sekýrující. Rozdíl bude ale především ve znalostech doktorů a v přístupu k lékům, to je fakt. Dřív se sice léky neplatily, ale taky je fakt, že se muselo proběhnout třeba patnáct lékáren, obvolat příbuzné v jiných částech republiky a nakonec se to třeba propašovalo z Německa. Brrr, to jsou vzpomínky (envy)

     2. 1/ Zadarmo… Nedoplácelo se. Dnes se doplácí a nejvíc to odnášejí právě důchodci, nikoho nezajímá, že za to, co jim současné zdravotnictví poskytuje, už zaplaceno dávno mají! Jenže tyhle peníze byly v 90 letech modrým bolševikem rozkradeny jako první. Zdravotní pojišťovny jsou tu od toho, aby platily náklady na péči. Je otázka, zda se nejedná o zcela zbytečnou instituci, která se dnes platícím účastníkům zdravotního pojištění odměňuje tím, že peníze jí (jim) svěřené, probendí za luxusní vybavení kanceláří a na úhradu nákladů potom jaksi nezbývá. V civilizovaných zemích (Švédsko a další) se za běžnou péči, včetně běžných léků nedoplácí, platí jen ten, kdo chce nadstandart. Nevím, jak to mají ošetřeno, že jejich zdravotnictví má na mnohem vyšší platy pro personál, včetně pomocného, asi se tam nekrade a systém je lepší. U nás je trend přesně opačný, t. j. plnit zlodějům kapsy čím dál tím víc a ty si, občane hezky připlať! A pokud jsi ochořel něčím, co se do úředních kolonek jaksi nevejde, máš smůlu. Aby bylo jasno: Jakékoli dodatečné poplatky jsou vrcholně nemorální, vzhledem k tomu, jak by měl systém fungovat a pokud pojišťovny nedokáží péči plně zafinancovat, měly by být zrušeny bez náhrady a takto ušetřené peníze dát přímo na péči!

      1. Nedoplacelo se. Oficialne! A nektere leky proste nebyly, at uz byste si chtel priplatit jakkoli. Nebo byly ovsem na zaklade znamosti. A sorry, znamosti jsou VZDY jeste mnohem mene spravedlive nez penize.

       Zdravotnictvi je schopne NA PECI spotrebovat JAKEKOLI mnozstvi penez. Jakekoli! A to naprosto nezavisle na intenzite rozkradani nebo staveni kancelari. Vzdycky jsou novejsi a lepsi leky, novejsi a lepsi pristroje, novejsi a lepsi materialy …
       A jestli byste zrusenim pojistoven usetril to se opravdu neodvazuji odhadovat. Na prvni pohled to vypada, ze ano. Ovsem prvni NEINFORMOVANY pohled byva zavadejici.

      2. Pane Krakonosi, bohuzel vy a vase generace si „predplatila“ jen na socialisticke zdravotnictvi. To nerikam vubec ironicky. Proste to tak bylo, vy jste za to nemohl a zjevne se pocitalo s podstandartni peci. Je to nenahraditelna ztrata pro vasi generaci. Ale s tim, co jste si predplatil, by vam dneska tak mohli poskytnout svecenou vodu, strosok na zelezne posteli z prvni republiky, jeden zachod na cele oddeleni a treba digitalis na srdicko – to bylo levne a dostupne.

       S tim Svedskem taky nevim, tyhle casy jsou uz zjevne za nema. Velka Kocka tam zije 40 let a plati jak mourovata.

       A ze se neplatilo bokem tehdy doktorum? Ono kdyz takova nejaka babicka v duchodu mela pantatu ve spitale, tak ty stokorunky se do kapes NEKTERYCH doktoru kutalely vesele. Ne kazdej bral, ale bralo jich hodne. A kdyz ne penize, tak naturalie nebo protisluzby. Jenomze za tech par kil ta babicka stejne prd poridila, akorat si myslela, ze pro pantatu neco udelala.

       1. Milá Hano (inlove) a milý Jendo (inlove) , obávám se, že v tomto případě vedete předem ztracenou bitvu. Ale přesto, nebo spíš právě proto vám oběma děkuju za to, že ji vedete, i za to, jak ji vedete. (bow)

  2. To je velká škoda, milá Jitčo, ale doufám, že tahle lekce pro mladou generaci bude nakonec přínosná, že si nebudou chtít nechat v dalším životě takhle foukat do kaše.

  3. To ministerské ucouvnutí je podlé a tlak hejtmanů (zvlášť toho jednoho) je logický – oni se totiž toho výsledku děsně bojí. Na jednu stranu se do škol tlačí politika horem dolem (ten debilní Al Gorův film, který není nic jiného než agitka) a na druhou stranu se potlačuje aktivita zdola – vždyť ty „volby“ si organizují studenti sami. Občas z toho mívám pocit, že to, čeho jsem se zbavili v 89 se sem teď nenápadně, plíživě vrací.
   P.S. S chutí bych volil 105×148, hlas prostého rozumu (mimochodem, četli jste tohle? http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-prusvih-nejlepsi-ucitel-d7f-/p_spolecnost.asp?c=A100426_112634_p_spolecnost_wag )

   1. To, bohužel, není pocit, ale realita, viz weby s registrací a cenzurou všeho nepravicového, náhubkový zákon ,,soudruha“ Bendy, zákon o elektronických komunikacích, legalizující cenzuru, šmírování a bonzování veškerého elektronického dění a mnoho dalších. U nás to není nic divného, drtivá většina současných vrcholných politiků má v živé paměti, jak to bylo v 70. a 80. letech minulého století jednoduché a krásné, takže je zcela logické, že pokračují v tom, co tak dobře umí a co bylo tehdy nedokonalé, tak už jen vylepšují. (Tehdy se říkalo: Žer, ale nemlaskej, dnes platí, že čím víc mlaskáš, tím víc jsi člověkem a slušní lidé jsou jen pro smích). Bohužel jde o celosvětový trend, viz případ dohody ACTA. A jak to napravit? Jednoduše: Zbavit peníze politické moci! Jenže bez dalšího střílení z Aurory to asi nepůjde.

  4. Politická agitace na školách je protizákonná. Pokud víte o konkrétním případě, podejte trestní oznámení! A škola, jejíž frekventanti jsou na takové úrovni, že se jim musí ukazovat, jak se hází do urny volební lístek… O učebnicích dějepisu, psaných stylem: dříve hot, nyní čehý už bude lepší raději nemluvit vůbec. Stále platí, že skutečnou pravdu si musí najít každý sám, bohužel nevím o škole, která by právě toto měla v osnovách.

   1. Ja teda nevim, pane Krakonosi, ale myslim si, ze ucelem stredoskolskych „voleb“ neni naucit deti jak vhodit listek do urny. Asi spis je o tom primet je k zajmu o politiku, analyzovat ruzne volebni programy, debatovat, atd. A ze se toho jisti hejtmani boji, jenom dokazuje, ze u vetsiny mladych jim psenka neporoste.

    1. Nevím, jak vy, ale když čtu příspěvky ,,progresivní mládeže“ na jiných fórech a u svých vnuček vidím, co jim ve škole vtloukají do hlav, chce se mi zvracet. Ještě štěstí, že ty volby jsou jenom ,,jako“ Důsledky toho, co by se stalo, kdyby to takhle dopadlo v reálu jsou přibližně stejné, jako důsledky jaderného útoku (přežily by jen mravenci a krysy).

   2. Milý Krakonoši, přilípnul jste své komentáře k mému příspěvku, a tak mi to nedá a odpovím vám aspoň na něco. Mám asi jinou životní zkušenost, než vy, doba před 89 je pro mě noční můrou – přesto, že jsem v ní prožila z biologického hlediska to nejkrásnější období. Nechci, aby mé děti zažili dobu, kdy se jinak mluví doma a jinak na veřejnosti, nechci, aby se báli následků zveřejnění svých názorů. A už vůbec si nemyslím, že volby jsou jen hozením lístečku do urny. A věřte, že ani oni to tak nevnímají. Politika je štve a po pravdě trochu nudí, ale vnímají ji – jinak to teď snad ani nejde. A to, že se některá politická strana bojí výsledku jejich hlasování a snaží se mu zabránit, je sice smutná realit, ale věřte, ti mladí si to budou pamatovat. A řekla bych, že dlouho. Naštěstí. Na rozdíl od planých slibů a politického hašteření je to gesto, které se jich přímo dotklo – upřelo jim cosi, co je v demokratických zemích základní občanské právo a troufla bych si říci, že snad i povinnost. Ano, měl to být jen nácvik, zkouška, jak to chodí, měli si vyzkoušet situaci – pročíst si programy stran, jednotlivé kandidátky, zvážit své priority, zaškrtat preference a potom odvolit. Jenže už zase kdosi rozhodl za ně – usoudil, že jsou příliš mladí a nevzdělaní a nemají z toho rozum. Nepřipomíná vám to něco? To je to, co je nejvíc štve – ne jakési výsledky, které mohly být jakékoli, ale to, že jim nebylo ani umožněno si to zkusit. A proto se zlobí a já je chápu a držím jim palce. A odsuzuji ředitele, kteří jistě v „dobré víře“ odstoupili od již slíbeného projektu. Takovými to rozhodnutími je totiž dlážděná cesta do pekel. Ještě ani není přímo vyhrožováno konkrétními následky, jen je naznačeno, že když, tak potom… A to opravdu není dobrá škola pro život. A pokud jde o agitaci – co jiného je návštěva pana Paroubka a Nečase na střední škole – to nás chtějí opravdu přesvědčit, že tam tu omladinu učí sestavovat státní rozpočet? Ale proč, proboha! To je natolik složitý problém, že to středoškoláci zcela jistě, na rozdíl od principu voleb, nemohou v jedné debatě obsáhnout. Takže zbývá zase jen ta předvolební agitace – či chcete-li jinak – vlastní zviditelnění. Naštěstí mě rodiče vždy učili dbát na svůj vlastní názor a nevěřit prázdným frázím. Držím se toho dodnes, a pokud mi někdo bude tvrdit, že černá je bílá, či že voda není mokrá, prostě mu to neuvěřím, i když mne bude přesvědčovat dlouho a vášnivě…

    1. Napsala jsi to velice výstižně. Což mi připomíná, že to není tak dlouho, kdy v Rakousku byly vášnivé diskuze na téma schopnosti mladých posoudit politickou situaci, když umožnili volit mládeži od 16 let. Nevím, zda by podobný experiment byl dobrý u nás, ale koneckonců oni v tomto světě budou žít nejdéle z nás. Možná by nebylo úplně od věci do voleb nechat mluvit i studenty mladší 18 let. Třeba od těch 16 – 17 let? Jde o jejich budoucnost. Doufám, že se alespoň velká část ředitelů nezalekne a studentské volby umožní.

    2. Mě to rodiče učili taky a důsledně jsem se tím řídil, na rozdíl od mnoha jiných, kteří se báli, až smrděli. Bohužel je to o tom, že dnes se jen změnily světové strany (dříve jsme hledali správný konečník na východě, dnes na západě) a jinak se nezměnilo vůbec, ale opravdu vůbec nic! K lepšímu rozhodně ne, k horšímu mnoho (prostituce, drogy, organizovaný zločin, korupce, kvalita a vymahatelnost zákonů). Je fakt, že současná nabídka politiků i stran je natolik beznadějná, že je prakticky skoro jedno, komu dáte hlas. Můžeme jen vybírat mezi větším a menším zlem. Já jsem si vybral. Jsem v invalidním důchodu a důchod je mým jediným zdrojem příjmů, manželka je na tom stejně, takže kydy typu: utáhněte opasek, bude líp, absolutně neberu! Pro nás totiž nějaké lepší příští nepadá v úvahu, čili raději teď a po 15 – 20 letech (to je maximum, kterého máme jakous takous šanci se dožít), ať se děje cokoli.

     1. Nezlobte se, ale to je krajně sobecký přístup k věci. Vy nemáte děti nebo vnoučata? Nebo alespoň někdo z vašich přátel?
      Jste na tom v invalidním důchodu tak špatně proto, že ti co jim zase chcete hodit hlas naši zemi do tohohle finančního svrabu dovedli. :@
      Vy si stěžujete na malý důchod, k věcem přistupujete dle hesla „po nás potopa“ a je vám úplně jedno, že na ten důchod vám nevydělávají oni, ale já a my všichni, co se odmítáme smířit se socialistickou zabedněností lidí.
      Já díky vám a vám podobným nejspíš nikdy žádný důchod mít ani nebudu – no alespoň mě žádná pseudo-strana nikdy nebude moc korumpovat planými sliby. (fubar)

 10. Snad k tématu, ale naopak. Dnes jsem viděla snad první bilboard z „druhé strany“, který mě zaujal. Na něm byli šéfové strany jistého modrého opeřence a pod tím text: „My za nic nemůžeme. Vy jste si nás zvolili.“ Strana, která si dotyčný bilboard najala, pravda hází veškerou vinu na voliče a s tím dost dobře nedokážu souhlasit. Koneckonců „oranžoví“ zase nemuseli zablokovat podzimní volby. Ale k zamyšlení to je. Přeji nám všem, abychom si zvolili zástupce, kteří nás konečně budou schopni reprezentovat na úrovni, kteří budou pracovat ve prospěch nás všech, abychom poslali do temných končin a propadliště dějin všechny, kteří si to zaslouží. Jen mám obavy, že ti noví velmi rychle pochopí veškeré penězotoky a budou se za chvíli těm původním až příliš podobat. No uvidíme.

  1. Tento billboard neznám, Apinko, ale pochybuji, že by ho platili modří. To je totiž to hrůzné, že se často těžko rozeznává billboard stranický od billboardu antistranického. Billboardy bývají kolem silnic, kdy člověk nemá tolik času vstřebat celý význam a rozšifrovat ho, pracují s nejnižšími pudy a podvědomím.

   Billboard Vrátím vám Elvise mě okouzlil právě proto, že je na první pohled čitelný. Měl by každému z nás hned říct, že ten slib je nereálný. A vést k zamyšlení nad všemi dalšími sliby, proklamacemi, tvrzeními a hesly na ostatních bilboardech, plakátech, v předvolebních spotech a televizních debatách.

   1. Vaví, tvoje chyba je, že uvažuješ jako člověk s přehledem. (chuckle) Bohužel ne fšici takoví jsme. Takže i já napřed pochopila tyhle „billybórdy“ (=slang domácí) za jednoznačně cinické. Jenže pak jsem zahlídla ten s tím pivem za 2 kč a v tu chvilku v rádiu hlásili, jak oranžoví kdesi na náměstí agitují a točí pivko za dvě kačky. V tu chvíli ve mně hrklo. Teda, ne že bych uvěřila, že pivo bude za 2 kačky, ale jestli to opravdu neni billybórd těch oranžovejch!
    A to se prosím považuji za průměrně intiligentní, co teprve ti s IQ tykve?

    1. Oni čepovali pivo za dvě kačky? To je ale úpadek mravů! Pívo a guláš před volbami přece musí být zadarmo! Jsou to vydřiduši.

     1. Oni by ho i dali zadarmo. Ale holt když už jim to někdo na ty plakáty napsal, tak… V tomto případě oceňuji vtipné kontra.

   2. Já to dnes také viděla prvně. To zcela určitě neplatili modří, ale nejpravděpodobněji jejich oranžová konkurence. O tom jsem nepochybovala ani vteřinu. Ještě tu někdo háže vinu na voliče místo, aby pochopili, že se jako naše politická reprezentace mají chovat slušně a státotvorně. Proto mám ráda zvířata, ta jsou upřímná a nelžou.

   3. Imitátorů Elvise je k mání dost a ČSSD už jednoho ukázala. A platí. Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš, nebo umět nechceš! ODS neumí a umět nechce, protože udělat cokoli tak, aby si většina obyvatel ČR aspoň trochu polepšila, by znamenalo důkladně osekat prebendy horních deseti tisíc. Jenže ono to jinak, než právě osekáním prebend a sevřením sociálních nůžek nepůjde! V zemích na sever od nás už to vědí dávno, důsledně podle toho jedou a mají výsledky.

    1. Ano. Jednim z tech vysledku jsou statisice usilovne se mnozicich pristehovalcu, kteri neumi a nehodlaji umet jazyk zeme, do ktere se pristehovali, a kteri ziji z toho vaseho osekani prebend.

     1. Já jsem ve Švédsku dost dlouho pracoval a mohu vás ujistit, že 99% problémů, které máme s imigranty my, tak nemají. Oni se tam také imigranti nijak nehrnou, švédština je dost obtížný jazyk a kdo se ji kvalitně nenaučí, nemá nárok; není to jako u nás (já neznat šéski, já hong fong.) Až se naučíme zdaňovat kvalitně opravdu všechny, včetně poslanců a prazidenta, ubude problémů z deficitem a zmizí jedno diskusní téma. On totiž stejně jiný recept, než změna daňového systému a poskytování sociálních dávek neexistuje. Důchodové fondy už jsou v celé Evropě odpískané, jako naprostý nesmysl, mají je poze na Slovensku a i tam s nimi chtějí brzy skončit a pokud jde o ČR: z čeho šetřit, když 80% obyvatel má reálnou čistou mzdu kolem 7 – 8 tisíc, že?

    1. jj, to je to, co mě od tech stran naprosto dokonale odpudí. Jsou jak malý děti, co se na písku hádaj a svalujou vinu na sebe, kdo že zbořil tu bábovku, jen aby od maminky dostali lízátko

  2. Kdyby oranžoví nezablokovali podzimní volby, bylo by to dnes o tom, že bychom byli bez parlamentu a rudý pták s modrým peřím by nás dusil vesele dál. Plán byl takový, že volby by ústavní soud zpochybnil, což by, vzhledem k mizerné kvalitě ústavy a zákonů udělat musel, takže odstřelená vláda by se vrátila, parlament by byl rozpuštěn a senát je, (doufejme že ne nadlouho), jak známo, modrý dodnes. Bohužel spoustě lidí tohle nedochází, stejně, jako jim nedochází, že volit strany, u kterých není 100% jistota, že překročí 5% hranici, je naprostý nesmysl, protože takové hlasy se přičtou na konto těm, kteří obsadí prvá tři místa, čili je to paradoxně o tom, že pokud dáte hlas např. Zeleným, dostane ho ve finále ČSSD!

   1. Na tomhle je zajímavé jedno. Když byla Sarajevským atentátem odstřelena vláda ODS, měli jsme jako teď úřednickou vládu a nikdo neprotestoval proti novým volbám cca po dvou letech od řádných. Takže ono to jde, když se chce i s mizernou ústavou a zákony. Jenže to by se někteří nesměli bát o koryta, která si stejně nazaslouží a po volbách se k nim zcela správně už nikdy nedostanou jako třeba různí přeběhlíci za lepším a zastírat své strachy touhou po zákonnosti a ústavním pořádku. Tím nechci říci, že ti, kteří mají aktuálně nejlepší šance ve svých stranách by se tam dostat měli, ale oni si to stejně pojistí, bohužel. Ano, ať konečně platí pořádné zákony, asi by se dala vylepšit ústava, která po roce 1989 byla možná šita horkou jehlou. Ale nikdo by neměl mít právo zneužívat situaci a vzít si kvůli svému vlastnímu egoismu za rukojmí celý národ.

    1. Vzít si za rukojmí celý národ… Přesně tohle chtěla ODS udělat! Proč myslíte, že Amíci po skrečovaných volbách hodili radar do šrotu? Velmi rychle jim došlo, že puč se nepovedl a nemají šanci!

 11. Milá Vave, zase moc pěkné téma, na které navazuje velmi zajímavá diskuse. Elvis je úžasný, pak ještě Plži, mlži hlavonožci, to mě taky dostalo. Ovšem to, co se teď děje kolem ,,voleb na zkoušku“ pro středoškoláky, z toho mi opravdu dobře není… (doh)

   1. Bohužel to nevyšlo, skončila jako druhá nepřijatá. Ale bylo to velmi vyrovnané, v podstatě to udělali všichni velice dobře, takže rozhodovaly olympiády atd. Jenže se hlásilo 220 dětí a brali 50. Ale ještě čekáme, někteří podávali přihlášek víc a budou si vybírat, takže je ještě možný posun. V podstatě o nic nejde, má ještě dva pokusy ze 7. a 9. třídy, teď jsme vybrali slušnou ZŠ s rozšířenou výukou jazyků. Péťa to bere v klidu, prostě pokus nevyšel a budou další 🙂

    1. Jejdamane, to je škoda. Ale třeba to ještě vyjde, budu moc držet pěsti – naděje umírá poslední.

     1. Být náhradník to je slibné. (clap) Dalmi se teď tak dostala do žádaného kurzu a mladej aida na loď. 😉 (clap) Držím Pétě palce. (y) (h) I té pejsce-cestovatelce. (dog)

      1. K tomuhle příspěvku se přidám, milá příbuzná.
       A stran tvého mailu: ještě nic nevím.

 12. Jó volby, škoda mluvit. (viz. vtip kočka se kotí, atd. a voli se volí….) Připomíná mi to jeden Renčínův: Renčínovský chlápek stojí u cedule INFORMACE s renčínovskou bábou a prá se:“ paní, prosil bych informaci. Koho mám letos volit, abych udělal co nejmenší škodu?“
  Nevíte někdo? :O
  OT. Pesi odcházejí do nových domovů. Máme 2 zadané a jednoho volného. Přes víkend to nabralo na obrátkách. A heč, jeden bude dělat záchranáře v Žilině 😛 Bude to Braveheart, hrdina narozený do sněhu.

  1. No prosím, tak pejci se nakonec svého vlastního doma dočkají – nakonec ti nějaký pejsek bude ještě chybět 🙂 . Jsem moc ráda, že to s čertíky tak dobře dopadá – držím palce, ať jsou u nových páníků šťastní (y) (h) (y) (h)

  2. To je pro záchranařinu ten pravý, ne? (h) To je skvělá zpráva, ať mají kluci bezva páníky! A prosím o malé přidržení palečků – jedna malá bernská ušatá slečna dneska opouští rodnou smečku a cestuje směr USA, tak ať u cestu zvládne bez problémů (y) (h)

  3. No pááááni, to je ale fofr u černoušků! (clap) Evi (inlove) , mám velkou radost, že si konečně vydechneš a Tví malí šlechtici budou mít své páníky, své doma. (h) (y) (h)

  4. Rozhodně ne to, co si říká pravice. V ČR totiž žádná slušná pravicová strana nebyla, není a dlouho ještě nebude. A nejhorší, co by nás mohlo potkat je to, čemu já říkám vulgární pragmatismus, tedy to, co prezentují s drobnými odchylkami všechny naše ,,pravicové“ strany. V podstatě je to o tom, že člověk je dehomestován na úroveň spotřebního materiálu a když z jakéhokoli důvodu přestane být užitečný, je v podstatě zlikvidován.

  5. Vida, jak někdy jméno předurčí karieru. Odvážné Srdce bude dělat záchranáře! To se fakt povedlo a jsem moooc ráda, že hoši půjdou konečně do svého. Kvůli nim a kvůli tobě. Jak že se to jmenují ti zbývající? Nešlo by se také poohlédnout v oboru (nod) ?

 13. Vave, tenhle článek bude mít určo hafo reakcí. 🙂 Taky mi vadí billboardy, ale já se jima docela bavim. Protože na co by mi bylo pivo za dvě kačky, když chleba bude za tři pětky? A hlavně jsem se zasmála při kampani ODS – zřejmě v návaznosti na slib piva za dvě kačky, ho dávali za bůra, ale i s kolou a minihamburgrem. Tomu řikám menu. Jen teda o nich slyšim většinou v době kampaní – jindy se tu nevokážou a už se s voličema moc nebavěj. Je to bordel, jako všude jinde.

 14. Možná, že se k tématu ještě vrátím, dopíšu první, co mne napadlo a pak půjdu dělat něco užitečnějšího.Napadlo napadlo, že prostřednictvím takto vedené volební kampaně ukazují „takypolitici“ v podstatě naší ( mne, Tebe , Vás-, ), těch, co jedna ze stran nazývá obyčejnými lidmi, co si o nás myslí. Zařadili nás – obecně- a nekřičte, že zrovna Vy jste vyjímka- do sorty pitomců, na které podobné primitivnosti zabírají. Samozřejmě, zvolme je, užijme si pár vteřin slávy ( okamžik vhození lístku, stejně jako svobodné rozhodnutí nevolit), vždyť je to blbouni konec konců za Vaše peníze(dotace stranám za hlasy ze státního rozpočtu).Docela by mne zajímalo, kdyby sem na Zvířetník dostal webmaster podobnou anketu, kolik z nás vůbec podobný způsob „vnucování se kandidátů pro podporu k cestě za korejtkem“ formou podobné občany vlastně dehonestující propagandy vůbec vnímá? I když- vzhledem k inteligenčnímu niveau ( to je pochvala, prosím) rozhodně nebudeme průřezový vzorek populace, jako je tomu podle mého mínění u všech „předvolebních průzkumů“, kterými nás krmí. Mně jsou obrázky všude šumafuk! Ctěl jsem krátce, nepovedlo se, sorry !
  Připomínám, nekamenujte proroky a nedotýkat se drátů ( ani osob na zem) padlých hlavou napřed !

  1. Omlouvám se, trochu jsem ůnapružen“ z toho, jak nás vlastně povžují za blbce ( a jak to mlčky, maximálně s úsměvem, tu pobaveným, jindy útrpným) snášíme. tak za slůvkem naší patří- a vypadá to, že právem slůvko „HLOUPOST“, i napdlo je tam dvakrát, tolik myšlenkové kapacity ( podle mínění autorů propagandy ) nemám !

   1. Fuj, Kadlusi, Kadlusi, vypni PC, jdi něco dělat, chyb jako máku, když vypadneš, MLP bude mít určitě radost ! Luxovat néééééé, za co, soudruzi za co ? Za blbost, soudruhu, za blbost- a máme tě rádi !Moc, do voleb ! Splníme Ti , co Ti uvidíme ( a nejen) na očích!
    „Hele, nechte si ty vaše virtuální kremrole, když tak na Vás koukám, dal bych si dršťkovou , bando jedna bilborďácká !“

    1. Já už nemusím, nemusím 😛
     Za mě se luxuje samo. Ať žijí … vlastně fungují roboti. Žjóva to je vám pohodička …

     1. Po činnost veskrze užitečné- štípání dříví jenom konstatuji : První myčku nádobí jsem koupil pro MLP (jsem si) koupil pře 15 léty. Letos dosloužila,i zželelo se dítkám mojí maličkosti- třtiny větrem se klátící- a byly Vánoce ! To luxování je práce pro chlapa- pána domu- ponižující, ale proti nádobí jde o procházku růžovým sadem- třeba i se všemi čoklíky, co se tady sejdou !

      1. Kamarádka podobného robůtka též má. Vzhledem k tomu, že má doma 3 čuby, 2 kočky, kocoura, želvy a chameleona, byla odsouzená k dennímu luxování. A teď robůtek jezdí a šmejdí a smýčí, zatímco jsou v práci či ve škole, a když přijdou domů, mají uklizeno. Kočky na to kašlou, čuby též.
       Robůtkovi nevadí stůl či židle, vadí mu práh, schod,….
       Taky o takovém robůtkovi uvažuju, ale vzhledem k tomu, že mám uprostřed obýváku schod, musel by robůtek uklízet nadvakrát.

       1. záleží, jak velký práh máš. Ten můj přejede 1,5 cm a pokud to není přímo kolmý,a le třeba seříznutý, tak i 2 cm. Luxuje třeba i podstavec kočičího škrabadla.
        napadlo mě o nich napsat povídání na Zvířetník, ale měla jsme strach, abyste mě neosoudili za luxus

        1. Jaky luxus? Hracka pro kocicaky. Jen se podivejte ne youtube kolik je tam videi (sakra jak se spravne sklonuje „video“?) ve kterych lide natocili jak se na robutkovi jejich chlupatci vozi 🙂

       2. Presne tak, samozrejme pokud je nekde tech nohou moc pohromade tak se mezi ne proste nedostane, ale celkove jsem spokojeny. Prah z predsine do pokoje zvladne v pohode, z predsine do kuchyne zadny neni, do koupelny se dostane jen obcas (musi se presne trefit a chvili snazit) ale celkove … uklizeno jak uz dlouho nebylo.
        Jen tedy musim rict, ze s navratem do domecku ma irobutek trochu problem. Zatim ma tak asi 50% uspesnost. On se obcas zavre v pokoji a tak. Uz na sebe i shodil postel … mam doma skladaci postel a nechavam ji rozlozenou … dalsi vodorovna plocha vhodna k zahazeni oblecenim … a robutek tak usilovne uklizel, ze ji podrazil nohy a postel na nej (asi z peti centimetru) spadla. Na chudaka malyho.

        P.S.: Co koukam na to Roboforum tak jsem vubec nevybral spatne. Mam jen 520ku … ja moc nelinam a dalkove ovladani, automaticke spousteni a podobne nepotrebuji … takze 93% spokojenost ale treti misto neni spatne 🙂

      2. Renčo, já si nasušila a taky si ho pořídila. Bylo to děsný, jak furt k nám někdo chodil za tátou nebo za kočkama a jak psi i kočky cestují celý den tam a zpět. Já dvakrát denně luxovala a zametala snad v jednom kuse. Tak jsem začala studovat net a deska už na Pupíka nedám dopustit. Mamka furt, že je to pro nás luxus, ale já měla už nervy nadranc z toho, abych doma zase neměla bordel až přijde zdravotní sestra (zásadně chodí neohlášená).
       Dneska je u nás tak čisto, jako nebylo ani čerstvě po vyluxování. Jen s táta ho nemá rád, tak ho musím hlídat. Posledně byl nařízený na noční úklid a táta ho ulovil a protože neuměl vypnout, položil ho bříškem nahoru na noční stolek (rofl).
       TeĎ ho stále pučuji příbuzným, protože uklidí líp, jak klasický vysavač, ale chce to promyšleně, neunáhlit se nákupem napodobeniny. Jedna firma pujčuje na dva dny na vyzkoušení zdarma.
       Nezávislé je to asi třeba tady:http://www.robotforum.cz/

       1. Než se na ty stránky mrknu, mohla bych se zeptat, kolik taková legrace stojí? Junioři totž k úklidu vykazují vztah víc než rezervovaný a ma nestíháme, hodilo by se nám to.

        1. ono opravdu záleží, co od toho očekáváš.Na těch stránkách jsoui takové prima články k tomuto tématu. jako třeba, že u nás jsou jen asi tři výrobci, zbytek vyrábí asie a pak to sm pošle nepolepené a u nás si jen dovozci na to nalepí své jméno a označení. Je to nějakej nekvalitní plast.
         Takže můžeš koupit třeba za 3-4 tis ale taky karcher dělá za 40 tis,…

         1. A který typ konkrétně máš Ty, jestli se můžu zeptat? Já se v tom fakt neorientuju, viděla jsem i typy za 30 tis., a to mi přišlo fakt moc. Tak 5-6 tis. max. (radši míň, ale to už si asi vymýšlím) by mi přišlo optimální.

          1. já jsem se zaměřila na zvířecí bordel. a to hlavně ty chlupy, které při línání 10 koček a dvou psů jsou všude. takže u mně to vyhrála roomba 563 pet. Je dražší,a le vyplatí se to na výsledku. Má třeba i jeden rotační kartáč, co uklízí rohy, má velký sběrný koš právě na ty chlupy, má větší kapacitu baterie, sama si zajíždí do domečku, rozpozná třásně a provazy a začne se točit obráceně, čímž si je nenamotá a nezničí se.. Když jsem si ho půjčila na vyzkoušení, tak v návodu bylo čistit každé tři úklidy. Říkala jsme si, že na ten náš bordel, to radši vyčistím co jeden úklid. Měla jsem napřed vyluxováno naším velmi výkonným vysavačem. Ale Pupíka jsem po 15 minutách otočila a zjistila, že je tak obalený chlupy a má všechno plný a narvaný. To byly ale jen ty dva dny. pak už se tím humusem tady prokousal a od té doby jen udržuje a čistím opravdu jen občas. Levnější modely toho třeba umí míň, nebo mají menší výbavu,a le chce to kvalitního výrobce. Já opravdu trávila studiem hodiny a hodiny. Ti levní výrobci jsou poruchoví a nemají takové výsledky. Neuklidí tak dobře, takže bych spíš řekla trošku došetřit a pak je člověk opravdu bez práce. Levná asi není tzv. inteligentní jak robot,a le jezdí chaoticky, takže neuklidí dobře.Ale to je fakty informací na celej článek,…

          2. Aha, dík, tak to je pro mě už moc drahé, navíc žádná zvířátka doma nemáme, nemůžeme.

          3. K tomu co pise Stetinka … pokud nemas zvirata a tudiz spousty chlupu, tak ta levnejsi Roomba staci. Mensi nadoba na smeti po par prvnich uklidech staci. Taky jsem robutka pri prvnich pokusech nenechal jezdit az do vybiti, ale vyprazdnil jsem ho driv … ocisteni kartace zni jako spousta prace ale dodavaji k tomu takovy udelator kterym z kartace chlupy a vlasy stahnes raz dva. Kartac(ek) na rohy ma 520ka taky, baterka staci, do domecku se (nekdy) sama vrati, trasne a provazky pozna taky. Mam koberec s trasnemi a je to v pohode. I z kabelu co mi tak obcas nekde lezi se vymota.
           On na chlupy a vlasy je proste ten rotacni kartac lepsi nez normalni vysavac.

           Jen s tou inteligenci … on sice iRobutek obcas peclive objizdi steny, ale pak mu rupne v bedne a vyda se kamsi nahodne, obcas popojizdi a toci se a mele se mezi nohama nabytku a tak vubec nevypada presprilis organizovane. Ale uklidi. Asi by pri rucnim rizeni uklidil rychleji, ale to je jedno. Kdyz nejsem doma tak at si jezdi.

  2. Obávám se, že tak úplně nerozumím tomu, co jste svým příspěvkem chtěl říct, pane Kadlusi. Ale ať to bylo cokoli, rozhodně nehrozí, že bych Vás za to kamenovala.

   Možná ale, že jste řekl totéž co já: že nemám ráda předvolební bilboardy a že bychom si měli
   dát pozor na velkoplošné a nic neříkající sliby a prohlášení, které na nás prší ze/od všech stran.

   1. Chtěl jsem řící- „to jsem dopad“- že podobnou zcela primitivní a drahou vnucovandu nevnímám a že se domnívám, že podobným způsobem uvažuje většina ( nebo menšina- jsem na pochybách???) alespoň trochu uvažujících občanů. V druhém plánu skrytě pak to, že tyhle pitomosti jsou nastaveným zrcadlem národu, přesně v Gogolovském duchu : Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu !- K sakru Vave,to je fakt obecné, nikoliv osobní- tedy, kromě toho, že v tom zrcadle, bohužel, vidím především sám sebe !
    Jo, a rostu- skoro všechny prsty, co mám ( nejsem truhlář, tak mám všechny) 10+9, hurá ! Kdybych nevěděl, že captchu “ mydlí robot“, budu si myslet, že mi webmaster taky fandí !

  3. Kdyby to nefungovalo, tak to nedelaji. Nevzrusujte se tim, nejste cílovka. Tedy cílová skupina.
   Strany maji tri typy volicu. Ty skalni, presvedcene … a ty neni treba ukecavat. Ty kteri politiku sleduji a vybrali si tu kterou stranu, treba i jako nejmensi zlo. No a pak ty kteri potrebuji nejake casto opakovane jednoduche heslo. A presne o ty se hraje v bilboardovych kampanich. A pokud chce kterakoli strana dosahnout slusneho vysledku, tak se na tenhle typ lidi vykaslat proste nemuze.

   1. No ovšem, milý Jendo ! Vaše :“No a pak ty kteri potrebuji nejake casto opakovane jednoduche heslo. “ lze vyjádřit jednodušeji- a bohužel, pokud jde o výstižnost vyjádření, tak jedině vulgárněji. Jen vrozená slušnost mi velí, abych nebyl precizní ( a taky mně v daném okamžiku „sejří“), stejně jako to, že pokud právě Ti příjemci jednoduchých sloganů a hesel budou mít ve volbách navrch, tak tomu zbytku je slušnost platná jako mrtvýmu zimník, i kdyby byl od Diora ! Na rozdíl od Vaší generace jsem si jednoduchých hesel užil do alelujá, výsledkem byla určitá netečnost ( Vaše zatím nepoučená generace ji občas charakterizuje jako zbabělost). Jak to bylo s RP ? Zprávy se dělily na 100 pravdivé = cena +datum, pravděpodobné= předpověď počasí a ty ostatní . Chceme tohle ?

    1. Není podstatné, co chceme. Je podstatné, co chtějí ti, které (ne)zvolíme. Co chce ,,pravice“, už jsme se měli možnost dvakrát přesvědčit a pokaždé to bolelo. Necháme se ničit znovu? Já tedy ne! Bohužel je to o tom, že budeme vždy volit zlo; je potřeba vybrat to nejmenší.

     1. Hele, Rýbrcoule milovanej, osobně jsem nesouhlasil s tím, že “ napříč politickým spektrem“ jsem autory “ billbordů“ považován za nesvéprávného a u Vašich příspěvků mám dojem naprosto totožný. Nemám ( já osobně )zájem, aby se Zvířetník proměnil v agitační fórum pro jednu ruku- tu pravou, či pro levou ( viz profláknutý klip). Na to mám vlastní rozum a vlastní postoje, jen se nechci vrátit před plyšák. Zatím se tady na Zvířetníku takováhle brutální agitace nevedla ( i když připouštím, že z kontextu lze příklon k jednomu pólu spektra vydedukovat) a osobně mám přání- přibrzděte, prosím. Jsme svéprávní, (většinou), plnoletí a přiměřeně vzdělaní. Vaše jednostranná agitace se hodí jinam, tady mně ( a doufám , že nejen mně) vadí. Pokud jste dobře četl, vycházím z poznatků, že na současném srabu se s gustem podílelo celé politické spektrum,který jsme si volili, mimo těch, co se zatím díky Bohu nedostali k lizu. Doufám, že už žádný přiopilý bocman na Něvě nezakopne o špagát vedoucí ke kanónu, aby v říjnu byl listopad a pak zůstaval třeskutý mráz pár desítek let !Děkuji !
      Konec, Vave, omlouvám se, agitky patří jinam . Alespoň pro mne !

      1. Prosím, pane Kadlusi, já agituju jen za používání vlastního rozumu.
       Co se týče Krakonoše, asi toho má hodně na srdci.

       1. Vave, asi špatně formuluju, jednostranným agitátorem je pro mne ten z Trautenbergova vršku,který zneužil podle mne Váš vtipný pohled na fakt, jak z nás „píárpartajní agentury“ dělají bezostyšně hovězí brav.rozhodně ne Vy ! Howg, domluvil jsem !

 15. Milá zvířetníkovská rodino 🙂 Po delší době mám konečně čas se sem dostavit a tak všechny zdravím! Doháním resty aspoň ve článcích, komentáře nestíhám….snad to ted bude lepší. A jinak pro ty, co si pamatují – klučíkovi se na svět pořád nechce, termín mám za dva dny a váží dle ult 3530 gr, tak snad ho už brzo budeme mít v pořádku v náručí! A tímto gratuluji Kačírkovi a tak trochu závidím :*

  1. (y) Jano, držím všechny palce, ať to dobře dopadne a ať už se na klučíčka můžeš podívat. Podle toho, co píšeš, už je vlastně všechno hotovo, jen ho dostat na tento svět (y) (y) (y) (y)

  2. Jani (h) , s napětím čekám zprávu a stále nic. Až si říkám, že chlapeček podědil Tvou preciznost a na svět se vydá opravdu až v určeném termínu. 😉 (chuckle) (inlove) Držím palce. (y)
   A Kačenka s „malým pánečkem“ (inlove) všechny pozdravuje – stále je v porodnici a už je jí to tam dlouhé. ;(

  3. Milá Jano Bu.
   Tak držím palce, ať se klučík vykulí na svět co nejdřív a v pořádku. Jo, ještě si matně vzpomínám, jak byly nejdelší ty dny těsně před porodem (a to jsem Terouše ještě týden přenášela – byl ne-ko-neč-nýýýýý). A dej vědět – (y) (h)

  4. Jani, denně na tebe myslím a držím palce! (y) Já Vojtu přenášela 9 dní a pak se z něj vyklubal 4 kilovej pacholek (chuckle)

   1. Nechci strašit, ale já našeho kluka přenášela 14 dní a holku týden. Ale samozřejmě, že držím. (y)

   2. Letos je dobrý rok, máme úrodu miminek – zvířetníčků, tak hodně štěstí v celém životě (f) všem rodinkám

  5. Jani, já jsem tě snad přivolala. Zrovna od rána myslím na to, že ti napíšu, vázne to jedině proto, že jsem chtěla poslat čerstvou fotku Milušky a zjistila jsem, že mi při opravě počítače patrně smazali software k foťáku. :S Jiný výsledek oprava neměla, počítač blbne jako předtím. Takže bez fotky držím moc palce, ať už je chlapeček na světě a ať vás čekají jenom samé radosti! (h) (f)

  6. Držím palečky! (y) (y) Chlapeček už by se mohl vykutálet mezi všechna ta jarní mláďata. (inlove) (f) (h)

   1. Všem moc děkuji, dám určitě vědět. První dítě – dcera měla přes 4 kg, tak by mi těch 3,5 bohatě stačilo 🙂 ale ono to na mě nezáleží, to holt je na přírodě…..

  7. Tak se řadím mezi držící – neboj, bude to coby dup, já jsem taky nespěchal, přenášel jsem se víc než týden. (chuckle) Někdo říká, že když se přenáší holka, musí se nafintit a když kluk, bude to lenoch. U mě celkem trefa. 😀

 16. No, popravdě, mě vadí jakákoli politická agitace. Mně vadí už jen princip, že se „snaží“ jen o volbách. To „snaží“ je v úvozovkách proto, že se vlastně nesnaží, ale jen dělají, že se snaží. Mě to spíš irituje, než povzbudí. A vadí mi i to, že zatímco v klasické reklamě je zakázánopomlouvat druhé, tak v polické „reklamě“ se to smí. Ty pomluvy nesnáším.
  Apropo, celkem by mě zajmal názor na to, jak smíšlíte. Já myslím, že půjdu proti dinosaurům. Třeba to pomůže (think)

   1. Myslíš ty pomluvy nebo dinosaury?
    Mě by celkem zajímalo, jak to vidí zkušenější, jestli jsem si nevybrala špatně, protože mě politika nikdy moc nehecovala

  1. Jo, Štětinko, taky mi veškerá politická agitace leze na nervy. Dokonce bych řekla, že mě to obtěžuje. Ovšem nějak se jejich postoje deklarovat musí. A běžný člověk nepůjde hledat volební program. Čeká, že politik přijde za ním. Bohužel spousta politiků si myslí, že stačí se ukázat v tv debatě a nechat se vyfotit na billboard.
   Nicméně k volbám půjdu. Jsem toho názoru, že když už se na můj názor někdo ptá, měla bych odpovědět. A pokud nepůjdu k volbám, tak nemám co nadávat v hospodě na poměry. 😉

   O víkendu jsem byla v Ostravě a viděla jsem sérii billboardů „nevolíš – zaplatíš“. S touhle první částí bych i souhlasila, ale ta druhá část byla čistá demagogie a až mě to uráželo. (envy) Bylo tam třeba „nevolíš – zaplatíš – 3657 kč za chřipku“ nebo „nevolíš – zaplatíš – vyhazovem z práce bez udání důvodu“ a dole „zastavme ODS a TOP09“. Tohle je mi velmi proti srsti. Za prvé zneužili velmi prospěšnou kampaň svojí parafrází, za druhé argument volte nás, hlavně ať nevyhrají VONI, je pro mne nestravitelný. (puke)

   1. ano, i já chápu nutnost prostějším lidem připomenout, že maj volit. Ale proč proboha házet bahno na druhého?? Ať je to sebejasnější v°l a paroháč, tak tohle není zrovna morální. Ano prosím v debatě naznačit, ale ne na tom založit celou kampaň. Minulé volby mě to žhavilo do ruda

    1. Ano, naprosto souhlasím. Já bych vítala kampaň typu „chci to dělat takhle“ a ne „dívejte, jak voni to dělaj blbě“.

     1. Ano ano, strany, používající tuhle kampaň při přijde jak banda harantů, kteří si navzájem nadávají, kdo je blbější. A o haranty v parlamentu opravdu nestojím a tudíž je volit nebudu. Jenže oni se tam stejně dostanou, i bez mého hlasu :@

     2. No ano, taková kampaň by se mi taky moc líbila.
      Jenže u každé pořádné práce najdeš kibice, kteří umí dělat jenom hubou. Ono je jednodušší kritizovat, než dělat. Než reálně naplánovat a slíbit, co se bude dělat – a pak to dodržet. Předvolební kampaň je bohužel o tom, kdo umí lépe plivat.

   2. Ostravsko je problémová oblast, tam se prostě havíři měli dobře a už nemají, takže chtějí všechno zpátky. Bohužel jim nevysvětlíš, co z toho bude dál.

    1. Minulý týden tady měla oranžáda mecheche. Pozvali si dokonce škorpíky. Kolegyně jela kolem, říkala, že takové davy opálenců se zlatými řetězy a typických bezďáků už dloho neviděl. Raději ani nevysedala (bylí poblíž) a jela domů jinudy.
     Jinak je pravda, že tady v okolí se volí hlavně nácci rudí, oranžoví, dělničtí. Vedou jednoduché slogany a hrubá demagogie. (puke)

 17. Tuhletěch billboardů kdysi vznikla strašná spousta se Stanislavem Grossem v kontextu s výrokem „Myslíme to upřímně“, který byl parodován nejrůznějším způsobem. Ty billboardy nebyly venku, aspoň většina z nich, existovaly jen jako virtuální návrhy. Některé byly třeskutě vtipné, některé trapné a byly jich desítky, možná stovky. Nevzpomenu si už na kterých stránkách jsem je viděl.

 18. Milá Vave,
  nevím, proč by jsi vyhazovala peníza za DVA různé (chich) bilbordy – přece stačí, když na jeden napíšeš „Jsem pro a jsem proti“ – no všem bude všecko jasné a politický post máš v kapse – a navíc tě nikdo nemůže nařknout, že tvá předvolební agitace byla lživá (chuckle) – jak je to smutné ;(

  Ještě mne zaujal tvůj postřeh o čekání na Blanické rytíře – to je taky v Čechách nelogické – přijdou, až bude nejhůř. Leč známe pořekadlo „Nikdy není tak zle, aby nebylo hůř!“ – takže je jasné, že je nikdy neuvidíme.

  Díky za úžasnou stopětku – do voleb by se měla objevit ještě aspoň třikrát – a ve volební dny rozdávat zároveň s voleními lístky.

  1. Pověst o blanických rytířích není v Evropě ojedinělá, podobnou má více národů a je původně keltská. A bude (také) o tom jeden z mých záhadologických rozhledníků. 😉

   1. Jéé – už se těším. Nepřekvapuje mě, že ta pověst není naše specifikum, protože ukažte mi národ, který nepotřebuje pomoc v časech nejhorších.

          1. Jak to, že odkazy neřadí k jednotlivým komentářům? – např. odkaz na pověst jsem věšela pod Vave.

   2. No, nevím jestli keltská, minimálně Slováci, kteří si na Kelty moc nehrají, mají podobné vojsko taky, jen si zrovna nevzpomenu na jméno té hory, kde se schovává.

    1. Aido, hle:
     Rovněž další ze známých českých pověstí, pověst o Blanických rytířích, má určitou spojitost s vědmou. Byla to právě tato Sibyla, která prorokovala, že až bude české zemi nejhůře, spící rytíři budou probuzeni řevem takzvaného „Miličínského lva“ (což je skalisko poblíž cesty na Kalvárii u Miličína), a vyjedou z hory, aby stát zachránili.

     Hledej tady: http://www.seminarky.cz/Sibyly-v-pisemnictvi-a-malirstvi-ceskeho-stredoveku-19005

       1. OT Vave, konečně vím kde je Neústupov, našla jsem v korespondenci po mém tchánovi pohled z dvacátých let. Myslela jsem si, že se to dnes jmenuje třeba jinak, nedošlo mi, že můžu nahlédnout na internet. Já jsem kramářka, já jen tak hned něco ze starých písemností nezlikviduji. Mockrát to přeložím z místa na místo, je štěstí, že máme velký barák – ne domek nebo dům

        1. Kouká k jihu, odkud mohl přijít nepřítel. Kdyby šel, lev se musí zvednout, otočit a zařvat.

         1. Nojo, tenkrát přicházíval nepřítel od jihu. Ten lom je nádhernej, musím se tam vydat a určitě si poslechnu lví srdce a budu pátrat po podzemní kontrolní cestě. 🙂 Dík za typ. Ale půjdu jen s malou nučkou, dospělí a puboši by se nám pošklebovali. (fubar)

    2. V knize Spišské povesti od Antona Mareca je pověst Jaskyňa v Kýčere „Lendacký bača stretáva s kráľom Matejom a jeho rytiermi, čo tu zaspali na vyše tristo rokov, ešte nie je v tomto kraji tak zle, aby sa museli zobudiť a prísť mu na pomoc.“
     Jiné zmínky mluví o hradu Sitno.

  2. Ygo,to o rytieroch nema chybu.My ich mame udajne na Sitne a ja som netusila,preco este nevyliezli-az doteraz.
   P.S.Co je s Jakubkom?nevidim ho tu par dni.Stalo sa nieco?

  1. Něco tak stupidního jako tuto agitku jsem ještě nekonzumovala. Bez ohledu na to, kam se mé politické sympatie ubírají.

   1. Přesně tak. Ptala jsem se i dětí (oni by asi měli být „cílofka“ téhle věci), a taky se jim to nelíbí, dost je to znechutilo.

      1. Ježišikristedoparoma, to je hrůza. Kdyby se mi tak neekloval, použiju toho zvracejícího smajlíka, protože se mi udělalo zle.

       Je to nechutné a tím kontraproduktivní, no fuj. :@

       Díky :S , aido. (inlove)

  2. koukala jsme na to, až mi málem vypad chrup. Mělo to asi pozitivně šokovat, ale u mě taky ozva negativní

 19. Zde stále ještě žije spousta lidí, kteří opravdu pevně věří, že Elvis stále někde žije, že ta jeho smrt byl podvod. Také vystoupení jeho „dvojníků“ je stále opulární a musím říci, že někteří se mu opravdu podobají jak zpěvem, tak i vzhledem. Tedy v jeho největší slávě, později už to s ním tak skvělé nebylo. Já mám jeho písně ráda a byl to i docela dobrý herec. My jsme zrovna v tom srpnu 1977 byli v jednom obchodě (Target), když najednou z amplionu hlásili, že Elvise zemřel – byl to pro všechny šok. Dodnes si to oba moc dobře pamatujeme.

  Tady zesměšňující či urážející billboardy asi nejsou povoleny (mám pravdu Hanko?, nejsem si jistá), alespoň jsem žádné neviděla.

  1. To by mě docela zajímalo, jak lze definovat zesměšňující billboard – tedy v právnické řeči. Samozřejmě, že ty, na které jsem našla odkazy, jsou zesměšňující, ale celkem mi to připadá nevinné a vtipné. Právě proto jsem jako první odkaz dala Schwarzenberga, který je vážně míněný, ale velmi vtipný.

  2. Zajimava otazka – nikdy mne to nenapadlo. Ale tak baj voko bych rekla, ze zakazane nejsou a nemohou byt kvuli 1. dodatku k ustave – svoboda slova. Ovsem mohl by byt billboard, resp. jeho provozovatel ci zrizovatel soukrome zalovatelny pro urazku na cti nebo pomluvu ( ve zdejsim pravu se rozlisuje libel a slander). To je ovsem tezky pripad prokazat u politiku. A satira se do libel a slander v zadnem pripade pravne nevejde. Naopak, precedenty po doslova staleti pravi, ze kdyz jsem politik a tudiz osoba ve verejnem zivote, tak se nemuzu divit, kdyz si ze mne nekdo bude delat sprtouchlata. A kdyz se mi to nelibi, tak muzu sedet doma misto chodit s pany na led.

   Ale Maricko, ne primo billboardy, ale velmi urazlive plakaty vidim v posledni dobe furt. Hlavne na tech Tea Party happenings. Pro ceske ctenare: nekdy po zvoleni Obamy se zacali organizovat takove ty venkovske nebo mene vzdelane slozky Republikanu proti Obamovi. Inspiraci nasli ve skutecne historicke udalosti z dob kolonialni Ameriky, kdy Anglie uvalila vysoke tarify na radu dovazeneho zbozi, vcetne caje. Obyvatele Bostonu se nastvali a vysypali spoustu caje z lodi do pristavu. Soucasne tea party hnuti se vyznacuje predevsim tim, ze nosi slusive kloboucky, z nichz se jim houpa do ksichtu nekolik cajovych pytliku. A tam jsou videt plakaty absolutne urazlive. A navic jaksi naprosto oddelene od reality. Ale to by bylo na dlouhe povidani, sem se patrne stejne nehodici. Toz tak.

   1. Tak „bostonské pití čaje“ je velmi známé po celém světě, tedy i u nás, ale o tomhle hnutí jsem neslyšel. Ale na tom asi nebude nic zvláštního, spolky lidí nějakým způsobem oddělených od reality jsou všude četné a staré jako samo lidstvo.

      1. Jestli to nebude tim, ze je oficialne v poradku, kdyz cernoch voli Obamu, protoze je cerny (a svedci to o jeho uvedomeni), kdezto pokud bily nevoli Obamu (at uz z jakehokoli duvodu) tak ma prakticky jistotu, ze bude oznacen za rasistu. A kdyz uz o me vsichni stejne prohlasuji, ze kradu, tak neni duvod, abych si obcas neco nepujcil.
       A myslite skutecne, ze jsou clenove Tea Party Movements vic oddeleni od reality nez Obama? Opravdu?

   2. Venkovske, mene vzdelane slozky … „In surveying only those who had participated in Tea Party activities (with a sampling error of +/- 9%), the CNN poll found that: … 40% were college graduates“ jasne. Ze vy sledujete MSNBC?

  3. Ale to je samozřejmé, že Elvis žije! Jak by to mohlo být jinak.
   Vzpomínám si, jak do třídy na ekonomce vtrhla Jarka R., v ruce třímala noviny, brečela a volala, že zastřelili Lenona. V tu chvíli většina z nás hledala kapesníky (a já opět marně – ještěže jsem měla spolulavicnici, která s touto eventualitou už počítala a nosila dva – ještě je mám schované 🙂 ).

   1. Jo, na Lennona si taky docela živě pamatuju, bylo to v prváku na gymplu, v pondělí 8. prosince, a já to slyšela ráno před odchodem do školy na Ö3.

    1. Já byla taky v prváku na gymplu….. a už to bude 30 let. Junior se tváří, že už je to šerý dávnověk, pacholek jeden netaktní.

     1. Klid, taky budou jednou staří. Těm našim taky naše vyprávění o mládí přijde jako pohádky ovčí babičky.

      1. Jo – když si pustím doma Mamas and Papas, tak jde Terka do kolen, co to mám za OTŘESNÉ vykopávky (no, zrovna tito jsou vykopávkami i pro mě – chich) a když třepu hlavou a vyřvávám Muž, co se podobá odvrácené straně měsíce, tak významně zavrací oči „… že to můžeš poslouchat …“ A netuší, že ji to čeká taky (to je jediná spravedlnost na světě (rofl) ).

       1. Náš kluk kupodivu zrovna tuhle starší muziku poslouchá nejraději (kromě Wagnera a Griega, haha – Janáčka ještě moc neobjevil), vedou u něj Beatles, Abba (je švédofil – teda my říkáme Švédkofil, jeho největší lásky byly zatím samé Švédky) a cokoliv ze šedesátek, třeba zrovna ti Mamas and Papas nebo Doors, nebo starší Floydi.

  4. To se stává, hodně lidí se nerado a obtížně smiřuje s odchodem legendy. A pak jsou tu taky ty spolky „oddělených od reality“ tvrdících že Elvis žije, Gagarin se nevrátil z druhého letu vesmíru a Apollo nikdy na Měsíci nebylo, apod.

  1. Ještě k tomu prvnímu – Schwarzenberg transparentně přiznal, že to není jeho rentgenový snímek (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN