PSI: Ochoč si svého důchodce…

„Ochoč si svého důchodce,“ píše Ben, Ben už ne z mnohopsína. To jsem já, fakt, jen se mi trochu zakulatily boky, no. Domácí strava je domácí strava. Pamatujete si na mě?

Bydlel jsem s kolií Apolem, který o nás vyprávěl, že je nám dohromady dvacet šest, no, dva dědci. Pak odešel do světa a já zůstal sám s Georginem a Speedym.. Krásně jsem si užil výlet na Sen zvířat, ale to už jsem psal. A pak bylo zas smutno. Moje kamarádka Dama jednoho dne ležela v pelíšku mrtvá, umřela prý na nějaký „zmetek“ v hlavě, to jsem byl nešťastný nejen já, taková hodná, milá holka to byla.

Pak jsem bydlel s Lupínem vevnitř, dveře jsem měl pořád otevřené, abych mohl na záchod, na zahradu, ale tam byli další, noví psi. Lupo mě hlídal, i když mě, dědka drzého, prý vůbec neměl rád. Začínala se dělat zima, po ránu už bylo chladno.. Pak odešel Lupino a Panička teta řvala jak želva a pak už bylo hodně zima, tak jsem jezdil s paničkou. A byl jsem „koledník“.

Co to je? No prostě jsem si koledoval. Nadával jsem Blackovi a paničce za zády jsem vyskočil z auta. Já tomu malému, Rozinovi, pořád říkám, ať to nedělá, ale on si nedá říct. No, zkušenost je prý nepřenositelná. Black mě čapnul, byl naštvaný a už mě táhnul, ale za tlamu. Za tmy, já se bál, že mě odvleče pryč a bude konec. Panička teta mu nalupala po čenichu větví, kdyby trefila mě, tak mě snad zabije, až mě pustil. A mě vynadala, že jsem koledník a můžu si za to sám, že kdybych neprovokoval… blablabla.

Antibiotika neantibiotika, stejně mi to hnisalo, přesněji řečeno hnilo. Udělala se mi „kapsa“ ve tváři, no přišel jsem o část svalů a u paničky v autě se dost dlouho nedalo ani nadechnout, jak jsem smrděl. Až když to všechno odteklo, co Black zničil, to sežraly nějaké mastě, připadal jsem si znovu jako pes. Zase jsem byl všemi litován a krmen, klidně bych nějaký ten kousanec občas nasimuloval. Jen od té doby nemůžu baštit veliká sousta a ani oko mi nemrká tak, jak by mělo. A pak jsem měl konečně štěstí.

Celou dobu mě všichni vídali a říkali, jak by si mě vzali, kdyby… Sbírku „kdyby“ mám opravdu rozsáhlou, ale těch třináct let se v ní opakuje často. Kdybych prý nebyl tak starý… To napřed povídali i mí páníčkové, ti praví, vlastní. Jeden „dědek“je nedávno opustil a to byl věkový rekordman, tak nechtěli znovu stařešinu. Ale já je ukecal, já si je získal. Hlídali mě před vánoci a tak vůbec, prostě jsem tu pobýval, až zjistili, jak jsem báječný a nejlepší a že beze mě nemůžou žít. Tak se mi nesmějte, trochu přeháním, no.

Mám konečně svého důchodce, co se mnou chodí často ven. Ráno vyrážíme brzy, jsme na tom oba stejně. Chodím na vodítku, protože houby slyším a páníček se směje, že už je asi senilní, když se baví s hluchým psem. Mají pro mě dobroty, taková omáčka od oběda, to Panička teta nedala a já vím, zdravé to není, však se mi bočky přes svátky zakulatily, ale starého psa novým kouskům nenaučíš. Já to mám rád.

A teď už se držím, netloustnu, tak je to dobré. Gauč, televize, procházky po sídlišti, konečně zase civilizace. Žádný hnůj, žádné koňovitosti. Bydlím tu se dvěma kočkami, s Mícou a Babulkou a celkem spolu vycházíme.

Už jsem byl i na chalupě, tam se mi líbilo a navíc jsem tam udělal jistý pokrok v našem soužití, nastěhoval jsem se páníčkovi do postele. Pojedeme tam prý často, hlavně v létě. Je to daleko, ale je tam hezky. Venkov, letní byt, sluníčko na zápraží, já mám venkov rád, ale bez bekátek a jiného dobytka, koňovitostí, co ze mě mají srandu a spousty bahna, co všude vleze.

Ven s námi jezdí i Míca, ta vždycky zmizí a dělá kočku vesnickou, prý odtamtud pochází. Ale dává si sakra pozor, aby domů neodjeli bez ní. No, já si taky hlídám, aby mi někam náhodou zas nezmizeli, když už jsem je našel. Bylo by mi smutno. Život kočovníka byl zajímavý a já jsem duchem mladý, ale přeci jen, mít někoho pro sebe, o to jsem stál nejvíc.

Tak všechny zdravím a dávám o sobě vědět, že jsem v pořádku a mám se fajn, já Ben už ne z mnohopsína.

Trochu lobby, to snad není zakázané. V mnohopsíně čekají Poncha, Black, Čezar, Georgíno a Rozinek, ten je mi, kluk, velice podobný. A jedna přímluva za staré psy. Stejně tak jako víno i my jsme báječní.

Aktualizováno: 25.4.2010 — 20:45

30 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. (party) (party) (party) (party) Beniku ja mam takovou radost, ze mas domov. Preju atse Ti dari kluku usata.

 2. Beníčku přeju ti ještě hodně let ve své rodině.

  A nejen starší pejskové jsou fajn, i starší kocourkové jsou fajn.
  Jednoho mám doma, vzali jsme si ho v 9 letech z útulku a letos mu bude 14 let. Je to náš Honásek kočičák, máme ho moc rádi a on nás.
  (h)

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Jean, nachystejte mi kulovnici, půjdeme na ryby.“ „Ale pane, neměli bychom si vzít raději udici?“ „A vy si myslíte, Jean, že když budu vyhrožovat rybáři udicí, tak mi nějakou rybu dá?“ .(*)

  ~o) Hezký večer a pěkné sny. ~o)

  1. „Žán, neměla být dnes k obědu zvěřina? Toto je hovězí!“ … „Pane, ráno jste přikázal připravit to, co zastřelíte na lovu!“

   A to měli štěstí, že milady odjela do lázní (chuckle)

 4. Ten pes už byl starý a netěšil ho svět,pak vzal si ho důchodce jarý
  a bene měli hned. (h) (sun) 🙂
  Ať vám to dlouho spolu klape a tobě Báro (bow) .

 5. To sa tak krásne číta! Beník, želám ti aj páničkovi veľa krásnych spoločných dní. (h) (toivo)

 6. Mila Baro, diky za vasi peci o stare psy. Pro stenatka i z utulku se casto domov na furt najde, ale co o tech stareccich? (h)

 7. Milý Beníku, 13 je i naší Filoméně, taky už je, chuděrka, hluchá jako peň. Ale i když ztuha vstává, občas spadne ze schodů, radost ze života ji neopoští. Tak nám vy dva staroušci dělejte radost ještě moc a moc dlouho!

 8. Ahoj Bene, zdravím tě, a to už nejsem snad ani důchodce, ale přímo kmet. Taky jsem si myslel, že si mě nikdo nevezme, a přece se povedlo. A víš co je nejlepší? Že na nás vidí, jak jednou dopadnou, aspoň to teda říká moje panička. Jsem hluchej, zmatenej, moc nevidím, dokážu panikařit, občas zapomenu, že čurám a počurám si nohy…, ono na každýho dojde. Ale hlavně že nás mají rádi. Tvůj Žaník

 9. Báro – DÍK (y) , dík za milý čtení, ale hlavně za Bena, že díky Tobě měl šance. A nenej on pochopitelně.

 10. Beníku, takových zpráv není nikdy dost! Prosím vyřiď tvému novému páníkovi, že před ním smekám a že mooooc děkuju, že i když věděl, že to není na dlouho, tak ti dal nejlepší dárek na světě. (y) (h)

 11. Ahoj Beníčku, to je krásná zpráva. Jsem moc ráda, že máš své doma! A vůbec nejsi starý, ještě prožiješ spoustu krásných let u svých lidí.

 12. Bene,. to se tak krásně čte, že jsi našel paníka a máš se tak krásně! Tak přejeme ještě spoustu krásných dní s tvojí novou rodinou. 🙂

 13. Milý Bene – tvůj příběh ukazuje, že člověk i zvíře musí stále věřit, že ho čeká něco dobrého. Jsem ráda, že máš svého člověka a své kočky a že budeš jezdit na chalupu a že na tebe zbude omáčka od oběda – teď na jaře ti přeji krásný podzim života (y) (h)

  1. Milá YGO (inlove) , řekla jsi to, co cítím. Tak se jen připojím, protože k té omáčce od oběda se fakt nedá už nic dodat. (h)
   Bene s vlastním důchodcem, jsi šťastný pejsek. (h) (dog) (h)

  2. Ygo, těžko bych se vyjadřovala líp – tak se k tobě přidrzle zavěsím. Krásně si užívej, Beníku (h) .

  3. Taky se s dovolením přilípnu. Přeju Beníkovi klidný a sluníčkový podzim života a novým páníkům můj velký hlubokosklon. (bow) (f) (sun)

 14. Tak tomuhle říkám skvělá zpráva (clap) (clap) (clap) Beníku, moc ti toho tvého důchodce přeji a ať vám to spolu ještě dlouho společně na procházkách ťape a na chalupě běhá.

  Připomnělo mi to slova jedné z mnoha skvělých písní mého úplně nejmilovanějšího muzikálu „Man of La Mancha“, který jsem viděla už ani nevím kolikrát a vždycky mě dojme…..jako i tehnle Benův příběh.

  To each his Dulcinea,
  That he alone can name
  To each a secret hiding place
  Where he can find the haunting face
  To light his secret flame.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN