PSI: Noční granulková záhada

Uplynulý víkend jsme trávili s přáteli a s parsonem Bertrámem v přírodě, ve srubu, který se skrývá v českém pohraničí. Jsou to místa, kde lišky dávají dobrou noc – a to doopravdy, není výjimkou, potkat cestou na kadibudku lištičku nebo ušáka, občas taky z nedalekého lesa zaslechneme štěkání srnce.

V pátek večer jsme pro lidskou osádku srubu usmažily (my ženy) vynikající rošťáky z kotlet ve směsi (recept ráda poskytnu) a Bertrám dostal misku svých oblíbených granulí. Zbytek granulek byl umístěn v psí potravinové tašce na stole.

Pánové se tentokrát rozhodli, že během víkendu vymění krytinu na střeše. V počtu tří mužů se v sobotu ráno začali převlékat. Jaké bylo překvapení, když jeden z nich náhle zašmátral v kapsách svého pracovního oděvu a v rukách měl výše zmiňované psí granule! Okamžitě jsme se všichni navzájem začali podezírat, že máme mezi sebou náměsíčníka, případně poťouchlíka, který strká po nocích ostatním do kapes granule, patrně jako poslední záchranu proti hladovění.

Naši drazí muži – dočasní pokrývači – tedy vyrazili na střechu, odkud se poté ozývalo jen dupání a mírné otřesy, připomínající běh mamutího stáda kdesi za srubem. Dámský kuchařský team se přesunul do kuchyně za účelem přípravy dalších mlsek. Náhle se rozlétly dveře srubu a dovnitř vrazil mírně šokovaný partner kamarádky se slovy: „Právě jsme odkryli plechy z hřebenu na střeše, a že nevíte, co pod nima bylo?“ Pod tím plechem se na vyjukané pány smálo šest psích granulí. Celkem překvapení, na to, že se střechou předchozích deset let nikdo nehýbal.

V průběhu pauzy na zotavenou vyšlo najevo, že poblíž granulí na střeše byla posléze objevena i dírka, kterou v noci miniaturní hlodavec přesouval granulky do meziskladu a později i do hnízda přímo na střechu. Zajímavé je, že teriéra Bertráma tyto noční manévry vůbec nevzrušovaly a celou noc chrněl ve spacáku jako medvěd.

Když jsme pak večer o události mluvili, představovali jsme si, jak příště přijedeme do srubu a uvidíme nenasytnou myš se šíleným výrazem v očkách a vypasenou zadnicí, která se marně cpe do myší díry ve snaze rychle opustit rizikovou oblast.

V noci z neděle na pondělí se pak myška opět činila, od misky granulí k otvoru ve zdi u kamen totiž vedla pěšinka z granulí, takové překladiště – myš měla pěkně propracovanou strategii, granulku poponesla vždycky jenom asi 30 centimetrů a pak se vrátila pro další. Granulek bylo takto po srubu rozmístěno asi deset a jistě šlo o ty, které už myš nestihla odklidit na bezpečné místo. Těžko říct, kolik jich takto z misky zmizelo do nenávratna.

Otázkou je, jak myš tyhle noční čachry dokázala utajit před naším neúplatným hlídačem, absolventem dvou loveckých zkoušek, rodilým teriérem Bertrámem…

Aktualizováno: 26.4.2010 — 08:09

102 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. 🙂 😀 :* (inlove) (party) (makeup) (chuckle) (h) (f) (f) (sun) (o) (~) (cash) (cat) (dog) (toivo) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (bug)

 2. Ad Hana W. a „Ale co absolutne nenavidim, jsou krtci.“
  Já tě nechápu – jak můžeš nenávidět krtky?! Vždyť dle páně syna jisté abyt (doufám, že si pamatuju správně paní matku, pokud ne, nechť se potrefená …. éééé ozve) jeden krtek je jednotkou absolutní krásy (heidy) – dávám veverku, která je ze smajlíku krtku nejvíc podobná.

  A nejsou ti vaši krtci takoví ti, co mají místo nosu jakoby mořskou sasanku? Ti prý patří mezi nejošklivější zvířátka světa – teda, mě se nezdá, takový olgoj chorchoj je určitě škaredější.

  1. Hani, nedošlo tu tuhle od jiného Honzy videjko o tom, jak na krtky? Pán s ručním fukarem smetává listí na trávníku s množstvím krtinců. Pak ho napadne do jednoho z nich fukar zanořit. Za vteřinu vzlétne toli prachovzdušných sloupců, kolik je krtin a na vrcholu jednoho vzdáleného kotrmelcuje krtek. Je to ode mne ošklivé, ale div jsem nepukla smíchy.

   1. baty – fukar mame, akorat nam chybi ty krtince. Mistni krtci si delaji tunely nenapadne schovane v trave. Video jsem videla. Bavila jsem tim Cheta.

 3. Zdravím večerně, a poprosím, jestli najdete nějakej ten volnej paleček, přidržte ho občas prosím, švagrové na začátku 4. měsíce diagnostikovali prodělanou toxoplazmózu.

   1. Díky všem, kteří si vzpomenou, i přes testy, které budou následovat, budou ty nádsledující měsíce krušné…

  1. Držíme! (y)
   Ale závisí na tom, kdy ji prodělala, pokud vím, protilátky v krvi zůstávají trvale, a riziko je jen tehdy, kdyby to bylo právě v těch prvních třech měsících těhotenství. Takže, pokud ji prodělalal třeba před 3 lety, mimi bude OK. Ale stejně, džíme (y), jistota je jistota 🙂

 4. Nevím, v kolik sem Jovásek dává svoje roztomilé vtípky, juknu se znovu večer, ale snad se neurazí, když přidám jeden o trochu dříve. Třeba to některým vylepší pochmurnou náladu.

  Bohatá Američanka pořádá pro vnučku narozeninové party. Na dvě hodiny dokonce objednala klauna. Krátce přes zahájením zazvoní u dveří dva bezdomovci s dotazem, zda by si u ní nemohli vydělat na oběd. Paní je v dobrém rozpoložení a tak je pošle na zadní dvorek, že je tam hromada dříví a sekery. Ať dříví rozšťípají a pak sei zajdou do kuchyně a kuchařka jim udělá oběd. Party je v plném proudu a najednou volá klaun, že z vážných důvodů nemůže přijet. Paní je nešťastná, dům plný rozdováděných dětí a co teď. Jak tak zamyšleně hledí z okna na dvůr, vidí jednoho bezdomovce, jak metá kotrmelce, skáče do výšky a houpe se na větvi. Dostane spásný nápad, otevře okno a volá na toho druhého. Ať se prý zeptá kolegy, zda by si nechtěl vydělat extra padesát dolarů a svými akrobatickými kousky zastoupit klauna. Tak jo, bezdomovec se otočí k svému kamarádu a ptá se ho:“Hele Charlie, byl bys ochoten si za padesát dolarů useknout i ten druhej palec?“

 5. Štětinko milá, tak co nějaké téma. No na témata je tu hlavně Vavísek a není tu. ;(
  A pak jse potkal anděla, polámaly se mu křídla …. no a to je ta blbá politika,které jsme chtěli být ušetřeni aspoň tady.
  …. něco univerzálního? Co kytičky? Řekni ,kde ty kytky jsou…. to je nadčasové, ne?
  Jak vám dupou? Mně většinou s úsměvem na líci ale chystá se úplněk a to je mi jaksi ouzko.
  Výměna názorů je dobrá ale nemá se ubližovat,už tak nás život dost semlívá.
  Držme se, držme se, pijme pivo s bobkem. (rofl) (rofl)

  Pak nám zbývají už jen ty nemoce. A můžete se otočit celý? Ale nakonec vstanu,

  1. Světlíčko zlatá, jsem tady, vlastně jsem se trochu zabrala do psaní, tak jsem se na Zvířetníku neukázala.
   Co se týče kytiček, onehdy mi jedna paní přinesla tašku odkopků a dnes je u mě na záhonech hledala, jeden nenašla, a pak mi ukázala, kam mi píchla nějaké další kytičky a kam mi píchne to, co nenašla, a já nemám odvahu říct jí, že moje zahrádka je složitý organismus, který žije svým životem a že každou novou rostlinu už tam začleňuji ztěžka. 8-|
   Co se týče nemocí, viz níže. (rofl)
   Co se týče úplňku, chjo. A co se dá dělat! (whew)

   1. Ojojoj zajčik moj, paní si asi udělala ňákej přenos a včilék obščaňuje tvoju zahrádečku . Jak na to ? Mno,mno, asi bych ji vyčlenila tak 20 cm čtverečných a na tom bych si stála, to by zahrádka mohla přežít.
    Já mám takovou tajnou zbraň, když si chci udělat něco po svým, trvám na tom, že to mám udělaný podle pána s kulatým razítkem, tomu nelze odolat. (bat) Ovšomže, doma to nefungá jen zvenčí. 😉
    To jsem ráda, že jsi tady . (h)

    1. Paní má ale svou zahrádku, ne u paneláku, ale doopravdy svou, a tam má přebytky a odkopky a je taková akční ….. :O
     Asi si budu muset co nejdřív zavelet: Prsama plnou parou vpřed. 😉 (chuckle)

     Taky jsem ráda, že jsem tady. (inlove)

     1. No Vavísku – asi budeš muset „svou“ zahrádku rozšířit i přes ulici (chuckle) – a tam pichat přebytky. No – a třebas se toho pak ujme i někdo jiný – ale moc bych na tuto alternativu nesázela .).

 6. Milá Lindo, na Bertrámka nežehrej neb myška měla určo papučky s flísovým spodkem a tak ji jasně nemoh nikdo slyšet . Co jen do těch psích pochutin dávají, že to jiným tak chutná. (^)
  Jednou jsem přišla domů a přednosta zrovna podával stížnost na planou tlačenku, prý ji musel hodně okořenit a vůbec nic moc. Bodejť když byla koupena psí tláča pro Ajušku, ještě, že si ji nezasyslil na pozděj . (chuckle)

 7. Milá Jajko a ostatní gurmáni, posílám recept na ROŠŤÁKY Z KOTLET VE SMĚSI:
  Potřebujeme 4-6 vepřových kotlet, tuk na smažení; ingredience na směs: 2 celá vejce, 1/2 – 1 lžička soli, pepř, 1-3 lžičky polévkového koření maggi, 1-3 lžičky worcesterové omáčky, 2 lžíče hořčice (ta úplně nejobyčejnější, polotučná – má velký vliv na chuť směsi), 2 lžíce solamylu.
  Kotlety naklepeme, nařízneme na 3-4 místech a namočíme po obou stranách do směsi (směs můžeme do kotlet „vmačkat“). Namočené naskládáme do misky a zalijeme zbytkem nakládací směsi. Necháme 24 hodin v chladnu uležet, volně přeložíme alobalem.
  Na pánvi rozpálíme tuk a kotlety vyjmeme ze směsi, vkládáme je do tuku. Trochu jimi pohneme, aby se nepřipalovaly. Zhruba po 4 minutách obrátíme a smažíme z druhé strany stejně dlouhou dobu. Doporučuji nalít na pánev ke kotletám směs, která zbyla v misce, směs je naprosto vynikající! 😛 K ROŠŤÁKŮM se hodí příloha z brambor (vařené, kaše, hranolky).
  Přeji dobrou chuť (pi) Příprava pokrmu je snadná a chutná a voní to báječně.

  1. Ja mam k mysim ponekud rozpolceny vztah -docela se mi libi, ale, vim, ze by se nemeli potulovat domem. Nastesti muj kocici venkovni narod se postara. Ale co absolutne nenavidim, jsou krtci. Ja vim, Krtecek vecernicek ve slusivych kalhotkach. Dodnes mi muj synovec, uz ma pres 30 let, dodava darky balene v papiru od Krtecka. Aaale, tyhle potvory, co se nam umistily na zahrade – tragedie. Nedelaj krtince, jak v Cesku, spis se soustredi na tunely. Takze clovek jde zahradou a najednou se propadate – az tak po kotnik do krtciho tunelu. Vicemene nam zryli celej pozemek. Coz by mne jeste tak nevzrusovalo, ale kdyz se dopracuji do zahonu, tak jsem na mrtvici. Ona se jim ta zkyprena hlina asi libi. V nedeli jsem zjistila, ze mi vyorali krasnou, asi 10 let starou staroruzovou ruzi a 3 rostlinky cerstve zasazenych bazalek. tezko se to kontroluje u nas, protoze za plotem mame pastviny a tam je toho strasna spousta. Jedovat to nechci kvuli psovi a kockam. Stve mne to. 😀

   1. Já mám myšky taky ráda – a taky bych je nechtěla jako spolubydlící. Toya je myšilovka – když ji myš ukážu a když je to myš důchodkyně (rofl) – ale pak je rychlý konec.

  2. Dik. V lednicce mam nakrajena kureci prsa na kousky a chybi mi fantazie a energie. Vcera navecer jsme s prednostou odstranovali liany a plevel vzadu na pozemku a i pres predchozi vydatny dest na nas padal pyl. Takze dnes nemam hlas, tecou mi slzy z oci a hnus z nosu (prominte nechutne detaily) a pracovni proces se dnes tudiz nekona.Takze rostaky pod mym dohledem pripravi Chet. nebudou sice marinovane tak dlouho jak v receptu, ale vecere z toho bude. 🙂

   1. Milá HanoW, kuřátko určitě nemusí být ve směsi dlouho, těch 24 hodin platí určitě hlavně pro kotlety, aby byly křehčí. Hlavně si osmažte i tu výbornou směs, která zbývá v misce, to je maximální dobrota 😛

  3. Jééé, Lindo (inlove) , jsi zlatá, že dáváš recept. Samosebou, že jsem s ho chtěla vyžádat, ale má roztržitost (hihi, nebudu tomu říkat skleróza!) dnes slaví hody.
   Hned ráno jsem v autě na parkovišti řešila otázku ztracených klíčů; vytáhla jsem je ze zapalování a ony zmizely. Hledala jsem na zemi, vysypala kabelku, prohlédla kapsy, nic. Až pak mě zarazilo, že v kabelce mám autorádio – no jasně, vyndávala jsem současně klíče i rádio, ale do kastlíku jsem hodila klíče, že ano.
   V podobném duchu se pak nesl celý den, korunováno to bylo pak tím, že jsem své paní doktorce chtěla pošpitat nějaké důvěrnosti – a ona tam měla stážistu. :O No, nakonec jsem pravila, že se každej učedník musí na někom vyučit a že starý dřevo to unese, mladý pan doktor upadl ze židle a paní doktorka mi napsala všechny recepty a vyšetření a já odešla středem. 😉
   Jooo, a ten recept vypadá jedle – maso já můžu v množství větším než malém! (clap)

   1. Milá Vave, „maso v množství větším než malém“, to mi připomíná, když jsem loni dělala zmiňované rošťáky pro skupinku více než 15 lidí (rofl) Dopadlo to bitkou o to, kdo bude chlebem vybírat zbytečky z pekáče 😛

 8. Milí Zvířetníci, ještě jednou moc děkuji za milé komentáře. Je pravda, že Bertík je na loveckého psa až moc velký dobráček (h) Ale jaký pán, takový pes, já bych neplácla ani mouchu (angel) (bug)
  Taky koukám, že drzé myši bydlí asi všude, ty naše potvory nebudou výjimka 😀
  A trochu O.T.: v článku zmiňuji recept na rošťáky z kotlet ve směsi – opravdu nikdo nemáte zájem je vyzkoušet? Já se olizuju jen o nich píšu 😛

 9. Nějak jsem Vám zarazila diskuzi, ale já mám dneska relaxační den tak jsem se sem vnutila vícekrát. Včera jsem si docela ošklivě zranila přední packu, tak dneska nemůžu nic moc (málo) dělat. Sice je to levá ale já chroust mám 10 let po nevratném zranění pravou přední – prstíčky. Tak tady oxiduju. Zítra už to bude lepší, já moc nehekám, zítra už se zapojím do pracovního procesu. Marie

  1. Ajaj, foukám na bebko a přeju brzké zahojení (inlove) . Všimla jsem si, že registrace na Hadech se podařila (y) 🙂 .

   Už jste vymysleli, jestli Donovi pořídíte parťáka?

    1. Milá Marsko – doufám, že než bude nový parťák, tak bude portrait i staršího parťáka – a teď mi dochází, zmiňovala jsi tady vůbec koliáčkovo jméno? Pokud ano, tak mi docela vypadlo – to víš, já a růže ze skla se kamarádíme už nějaké to desetiletí (wasntme) a (fubar) .

     1. Hele mlad’asko, na sklorézu nemáš nárok, tu nech nám starším at‘ máme také něco jiného než důchod,jo! Náš senior se jmenuje Don. Fotky jsem posílala zatím jenom Dede, to byly s kamarádkou chod’andou. Sem to zatím neumím, já jsem prostý uživatel, stará větev. Za to mám pětku.

      1. Ad „na sklorézu nemáš nárok, tu nech nám starším at’ máme také něco jiného než důchod.“
       No podivej se, milá Marsko – my, co jsme měli bohatý rodiče, my si můžeme dovolit ledasco. Například já už od mládí vlastním dlouhé vedení, kterého si tak málo vážím, že si po něm klidně šlapu. Tu růži z Crystalexu jsem dostala už k pětadvacetinám a v poslední době mám dojem, že k pětačtyřicátinám dostanu džigola Švarcenégra – vlastně Alzajmra – no co, MY na to máme (rofl) (rofl) (rofl)

 10. Teda nevím, čím to je, snad počasí? ale posledních pár dní je tu komentářů nějak poskrovnu…
  Tak co nějaké téma…. něco univerzálního? Co kytičky? Jak vám dupou? Počasí je dnes aprílovsky poctivé,… Politika? Koho budete volit? Nebo raději ne, nechceme tu nějaké hádky.
  Pak nám zbývají už jen ty nemoce. A můžete se otočit celý? Ale nakonec vstanu, protože musím
  (rofl)

 11. Barunce jsou myšové taky šumák. Zkusila ji párkrát odebrat kočce a pak chudera nevěděla, co s ní. Když ona je takovej zpotvořenej pes, co syrový nežere.
  Na myše máme myšilova s myšilovkou. Kocour myšilov Prcek vulgo Šmejd je bestie líná, na myše kašle, takhle si zalézt na židli a hnípat. Lenoch líná. Neužitečná. Kočka myšilovka, aristokratka Prachovka vulgo Prašivka a Svéhlavička, brůna jedna načuřená, je myšilovka ukrutná a s myšema se nese…. si nehraje. Uloví, párkrát prohodí vzduchem (asi má raději chlazené), načne od břuchu a na schodku mi zůstanou vytrčené zoubky a žluč. A zvládá i 3 denně. Takže odčervuju co 6 neděl, ale myše doma ani v okolí nemám.
  Teď ještě aby vyhnala toho krtka-úderníka.

  Křečkující plch, co si syslí granule mě dost pobavil….. (chuckle)

  1. My máme jen kocoura Moura /Moulu/ co se všude plete,ani nevím jestli chytá- je to kocour venkovní a potom k nám chodí jeden vééélmi drzý Zrzek potulný vééélmi vypasený protože ten číhá někde až Mour dostane něco k jídlu a když u Moura nepočkáme až se nají, tak mu to sežere. V zahrádce mám děr, že bych se v nich mohla schovávat asi to jsou hryzci, protože máme zahrádku na samém břehu u potoka. Poctivě se ztrácí návnady ale myší neubývá. Objasnili jste mi, že si to odnáší a nežerou, protože mají lilie, tulipány, hosty /nemyslím, že mají hosty a těm to nosí- myslím kytky/ a jiné pochutiny. Už zas jsem se rozkecala ale co jiného na samotě zbývá? MLP už mě poslouchat za těch 40 let moc nechce.

   1. No, to je ono, jeste mi ty potvory nejak pres podzim a zimu sezrali skoro vsechny narcisy. Loni mi jich jeste kvetly doslova stovky, letos tunely a tu a tam nejaka kytka. Jo, a moje nejkrasnejsi hosta, pestovala a opatrovala jsem si ji pres 10 let, vyrazila jeden nemocny list a kolem jsou tunely…..

 12. Úplné OT pro zahrádkáře. Poraďte mi prosím, jak zlikvidovat mohutné ostružiny, které k nám přerůstají ze sousedního pozemku (soused povolil). Zkoušela jsem namočit čerstvě zastřižené šlahouny do Roundapu, ale to loni nezabralo. Leze nám to přes plot a zakrývá několik stromkových rybízů tak, že se to nedá sklízet

  1. Roundap funguje přes listí. Takže kápnout na list.
   A já udržuju malino-ostružinové houští na uzdě nůžkama. Šlahouny vyrážejí zjara, když je ostříháš, měla bys mít do podzima pokoj. Nebo si nech z každého trsu jeden.

   1. tak to my tu asi máme specielní odrůdu, protože to stříhám kolikrát za rok a furt to sem leze. Navíc to propíchne většinu rukavic, je to mrcha úporná :^)

  2. Štětinko, jestli můžu poradit, tak na ostružiny nebo jiné křáčí jak u nás říkáme je nejúčinnější Garlon, to se ustřihne a na ty konce co zbudou se natře trochu a máš pokoj na hodně dlouho, určitě na rok. Říkám proto natřít, aby se nepostříkaly ostatní dřeviny, ono je to velmi účinné.
   Dcera si zase koupila u zahradníka plazivou třezalku a to je dílo, roste všude nejen na skalce na svahu – asi jako pýr.Ani největšímu nepříteli bych ji nedarovala tak ji budeme muset také takto usměrnit

 13. Stěhovat si psí granulky nebo kočičí, to by ještě šlo! U sousedů ale myšky zásadně stěhují ty otrávené. Sousedka vyhlásí deratizaci a nasype otrávené zrní nebo granule do misek na půdu. Případně posype práškem s jedem osmažený chléb. Během noci vše zmizí! Jenže ony to nezbaští, ale pěkně si to uloží na místečko, kde mají lidští obyvatelé domu spižírnu! Takže pak dochází k hlasitým projevům silné sousedčiny nevole, neb ve spižírně lidské s poživatelnými potravinami je rovněž umístěna spižírna myší, ve které jsou ty otrávené granulky a zrní a člověčice, která místo objeví, nadává jak ten pověstný Špaček, protože musí vydesinfikovat celou potravinovou skřínku a pro jistotu vše podezřelé vyhodit.

 14. Sousedům předloni utekl páreček laboratorních potkanů, kteří byli určeni jako potrava pro jejich hada. Potom jim utekl i had, ale to je zase jiná příhoda. Udělali si domeček u nás v garáži, kde si žili a hospodařili celý podzim a zimu. Lońského roku na jaře byli objeveni mým tatínkem, který se myší (nerozlišuje druhy, všechno jsou myši 🙂 ) bojí. Nastal takový tanec, že si milí potkánci sbalili ranečky a postěhovali se o dům dále. (chuckle)

 15. Bertráme, Bertráme… Měl bys jít do učení k naší Příšeře – ta nevynechá jedinou příležitost k lovu myši ať už volné nebo předlovené kočkou. 😀
  Asi patříš mezi pejskypřítelské, kteří se o své zásoby rádi podělí s jinými. (chuckle)

  1. Že jo! Moje holky taky jen jednou cvaknou a je to komplet v žaludku (chuckle). Pokaždý musím hlídat veta na veterině při očkování, aby jim zopáknul i leptospirozu, páč mají velkou myší spotřebu.
   Ale má to i své nevýhody. Tyhle šelmy nerozlišují mezi užitečným a neužitečným zvířetem. Takže takto u nás skončilo i mnoho ježků. Jeden křeček (snad půlkilovej!) a veverka. Zatím odolávají jen ropuchy, to poznám pak podle mohutné pěny na fousech, že ji našly.
   Snad je to tím, že žádné zkoušky nemají. Jdou na to instinktivně

 16. Jj, granulkové záhady. Chi, ani srubíku netřeba. Legendární myšoň oprskloň, který s námi sdílel domácnost téměř rok byl živ převážně z granulek. Do bedny s nářadím, kde měl hlavní sídlo dokázal natahat kilo granulí v cukuletu. Nevěřícně jsem na tu hromadu civěla… a pak s vražedným náčiním v ruce nedokázala majznout ten roztomilý sametový čumec s korálkovýma očima. Nojo, svým způsobem měl mazaný myš můj obdiv (wasntme) .

  Bertrámovi bych sladké spaní nezazlívala (inlove) . Když mohl myšák u nás nerušeně krást při třech (údajných 😛 ) myšilovcích, proč by nemohl mít pré při jednom unaveném teriérkovi, byť s loveckýma zkouškama 🙂 . Lindo, díky za příjemný článek!

  1. Milá Jano, nestudoval, ale jezdí mi pravidelně držet palce na zkoušky (rofl) Třeba tam něco užitečného pochytil…

 17. OT PRO AIDU
  Děkuju Ti za včerejší odkaz o Balabánovi (u) , nevěděla jsem, je mi líto. (rose2) A ještě taky díky!

 18. Ehmmm – má snad Bertrám (dog) složené lovecké zkoušky na myši? Nemá! Tak proč by je lovil? 😉 (chuckle) (rofl)
  Kouzelný článek pro pondělní ráno, díky, milá Lindo. (inlove)

  Přeju všem krásný den! (h)

 19. Dobré ráno, díky za milé komentáře. Myší příhoda měla pokračování o dva týdny později, kdy jsme se na chatě poněkud zpozdili a v nedělní podvečer jsme u stolu popíjeli kafíčko. Pod linem to zašramotilo a v otvoru v betonové podlaze se objevila pískově hnědá hlavička a očka jako korálky hlásila šokovaně do ticha: „Sákriš, oni jsou ještě tady!!!“ a jako blesk zase zmizela v díře. 🙂
  S myším náporem v létě počítáme: humánní pastičky jsme přestali používat, protože jsme zjistili, že jsou natolik humánní, že se v nich myš pohodlně nasvačí a poté past neméně pohodlně opět opustí (devil) a proto se krádežím potravin bráníme důsledným zalepováním skříní izolační páskou, případně zvýšenou konzumací, aby na hlodavce pokud možno nic nezbylo 🙂

  1. Ad „pohodlně nasvačí a pohodlně opustí humánní past“ – je to vaše vina, dáváte do pastí málo jídla a myška je furt štíhlá. Musíte přidat špeku a ořechů, aby hlodaveček natolik ztloustl, že se zpět dírou neprotáhne (a aby měl zásoby tuku, kdybyste se opozdili s návratem na chajdu (chuckle) ).

   1. Milá Ygo, jaképak hladové myšky. Ty potvory si jednou otevřely skříň a sežraly krabici 36 ks sušenek typu tatranka, akorát papírky tam zůstaly vzorně poskládané (heidy) (rofl)

 20. 😀 , já potkávám myší zásobičky různě, nějak se mi tam potvory namnožily a kocour je báječnej, ale.. Nejvyšší výkon byla páníkova kecka plná semínek slunečnice.

 21. To si dokážu docela živě představit. 🙂 Moc krásný povídání!

  Všem přeju krásný sluníčkový den! A karakal, rysátko pleje jenom hlínu nebo i kytičky? 🙂

  1. Hlavně hlínu, on totiž hlínu miluje, tak to je to první, po čem na záhonku sahne. O nekvetoucí kytičky moc zájmu nejeví, kvetoucím trhá hlavy a vzteká se, když mu v tom bráníme. Je modřenec jedovatý? Aspoň myslím, že to byl modřenec, to co ochutnal. Že by si dal neškodnou sedmikrásku, to ne. A těch je plný trávník. Jinak do záhonků šlape, nejlépe do zalitých a nakypřených. Jediná skutečná škoda, kterou způsobil, byla jedna ušlápnutá pivoňka, ale je jich tam několik trsů, tak snad jeden ušlápnutý výhonek nevadí.

 22. Šikulka myška. Hlídače jste určitě přes den tak honili, že v noci spal jako špalek. To známe. A pro myšku jsou psí granulky ideální vysoce výživné krmivo. Určitě se za ně odvděčí hodně velkým vrhem myšátek.
  Já se tu zase jen tak míhám. Rysík je venku tak spokojený, že mám co dělat, abych doma stíhala aspoň trochu poklidit, počítač většinou zapínám v 11 večer a to už sem nic nepíšu a ani nedokážu dočíst diskuse. Ale držím palečky káčátku, aby mohlo brzo domu. Já jsem počítala každou minutu, než z porodnice prchnu. Strašně mě tam bolela záda z té nemožné postele.

  Včera jsme byli na chatě, kde Rysík běhal bosky v trávě, zaléval kytičky, plel (akorát místo plevelu přesouval do kbelíku hroudy hlíny) a pak se ještě pokusil vydrhnout podlahu. Prostě děsně pomáhal. Je na zahrádce naprosto šťastný, jen v horším počasí bude problém zařídit, aby se uplně nepromáčel a nenastydl. Chatka je tak malá, že tohle tornádo v ní udržet nepůjde. I když z vývodu vody na zalévání, co je hned na studni a dosáhne na něj, jsme už odmontovali páčku, takže míra možného promáčení se lehce snižuje.

  Protože nevím, kdo kromě káčete potřebuje palečky, tak je radši preventivně přidržím i pro ostatní (y) a přeji vše nejlepší všem oslavencům (rose1)

   1. To je moc pěkný zahradníček i ty další fotky jsou moc pěkné. Líbí se s jakým zaujetím do všeho jde! Přeji celé rodince hodně zdraví a radosti. JE TO ÚŽASNÝ KLOUČEK.

   2. Máš nádherné rysátko,přeju krásné jaro a hodně se užívejte
    navzájem, ta krásná doba se nikdy nevrátí . (h) (sun)

 23. Jo utahanej pes – celý den poctivě hůídal, tak v noci chce nerušeně spát, chichi (wave)

 24. Jo tak ona to byla myš? A já si představovala Bertrámka, jak v noci tajně přesouvá zásoby pod střechu, protože co kdyby se příště zapomělo na papáníčko?! (chuckle)

  Hezké povídání a ještě hezčí fotky! Teda u článku, na ty další jsem se nedostala – fňuk ;(

 25. Proč by ho měly v noci vzrušovat myšky? To přece každý slušný pes spí! 🙂
  My jsme v paneláku u rodičů neřešili záhadu mizejících poživatin, které odvlékají myši, nám je ve třetím patře kradly veverky- cokoli odložené na balkóně dokázaly odvléct a zmizet po stěně poseté ostrými kamínky jako Spiderman….

 26. Dobré ránko!
  Ony myšky nejsou žádná mejdla. Viděla jsem myšulu, která ukradla skoro půlku rohlíku. Stěhování vyřešila tak, že zatla zoubky do rohlíku a couvala. Vždycky se zapřela všema čtyřma a posouvala a posouvala, až s rohlíkem zmizela v díře 🙂

 27. Roztomilé povídání 🙂 Myška si prostě dělala zásoby a nebyla vybíravá, kam si je uloží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN