154 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Miss Otis v textu Elly Fitzerald: Její milý od ní odchází, ona ho zastřelí – a když ji dají do věznice, vzápětí ji dav vytáhne a pověsí na nejbližší vrbu. A v německém textu: Mému muži něco zabránilo přijít, miláčku… nemůže za vámi teď přijít, miláčku. Je to strašná škoda, ta saténová nádhera je jistě pro něho, miláčku! Už dlouho jsem věděla, že má garzonku, miláčku… včera jsem v tom dešti šla za vámi, miláčku. A něco se ve mně náhle zlomilo a teď to pořád bolí, miláčku. (Mému muži…) Teď leží tam dole s prostřelenou hlavou a mně je ho strašlivě líto, miláčku…

 2. Třeba jen pro mou představu: kdo z vás se, prosím, včera taky díval na Katyň, a na ten následný dokumentek?

  1. Přišla jsem sem až teď.
   My se koukali Jakube, jen jsme přijeli malinko pozdě a já musela vykoupat a uspat Rysíka, tak jsem to měla (asi naštěstí) přerušované. Ale já o tom už věděla dost, takže mě to nepřekvapilo. Jsou to věci, co normální člověk asi těžko pochopí. Co je zač a jak uvažuje člověk, co dá k něčemu takovému rozkaz? Ať už mluvíme o Katyni, nebo jakémkoliv jiném vraždění. Jediné co zbývá, je doufat, že se to nebude opakovat. Jenže ono se to opakuje pořád dokola. Zrovna teď ne v Evropě a ne v tak velkých a organizovaných měřítkách, jako za druhé světové války. Ale děje se to pořád.

   1. A pro Gruzínce a pro milióny Rusů je dodneška největší velikán dějin. Můžou to říkat, protože oni (jejich rodiče, prarodiče…) náhodou přežili. Desítky miliónů mrtvých a umořených a zašlapaných do prachu už nemůžou…

    1. Jakube, jsem Tvoje generace, tak o tom vím také dost i když jsme se o tom samozřejmě neučili. ale moji rodiče nebyli organizovaní, takže jsem doma ledacos slyšela. Na Katyň se díval manžel a vím. že nemohl usnout. Ač nepiják, tak si musel dát šláftruňk.

   2. To jsem bohužel neviděla (moc s televizí nekamarádim), ale vybavilo se mi v souvislosti s tímto, co jsem slyšela velezajímavého před nedávnem na Vltavě. Nebyl to asi přímo dokument, ale nějaká inscenace (snad srbského autora, bohužel si to nepamatuju přesně) byly tam zkombinovány autentické texty odklizečů těl v Osvětimi s texty deníků nějakých německých funkcionářů téhož tábora… Bylo naprosto neuvěřitelné, jak ty lidi byli odosobnění od těch vražd, které páchali.

 3. Ráno jsem nemohla stáhnout soubor a uložit. Protože mi začátkem týdne známý ajťák, instaloval mode a Skype a program k mému tydlifonu a jakýsi program, aby mi šly přehrávat videa z foťáku, což nešlo a já sice vide přehraji, ale bez zvuku, jak jsem zjistila včera (devil) , tak jsem naštvaně odešla pracovat na zahrádce. Celý den jsem byla namíchnutá, že mám zase nějaké problémy s počítačem a tak jsem večer zasedla, že si přečtu diskuse a ejhle, chyba nebyla u mne – zdravím Andy (wave) . KONEČNĚ jsem si poslechla další vyprávění, jsko obvykle jsem se dobře bavila 🙂 . Zdravím do Anglie držím palce ať se sopka umoudří a začnou létat letadla. Teď jdu přečíst Betí týdeníček.

 4. Dorazili jsme z chalupy, provedli nutnou očistu a úklid a nakoukla jsem sem. Ještě že Otise jsme si koletivně vyslechli ráno, takže nemám čeho litovat, že přes den s enedalo. Dáváme si ho jako zákuseček po snídani (happy)

 5. Dede, docházejí mi superlativa. Skvěle jsem se bavila. Nejen dnes u Otise, ale i včera u zahradníků – jako bych tě slyšela. Díky! (inlove) Rádijko byl fantastický nápad! (y)

 6. Milá Dede, zdravím z B.Kotěhůlek, ráno jsem nemohla otevřít povídání a tak jsem si poslechla až teď. Jj, s chlupodravci bývá fakt problém. Já mám Dášu,jsem spokojená, Dáša většinou nemluví ale když začne např. při stříhání , je nejlépe vysublimovat,jinak skončím s palicí vymydlenou se zátylkem venku. (rofl) Úpně tě chápu , co zakoušíš, i když s tvými kudrnami to je asi složité , znám to od kamarádky, vyjde jako model a za půl hodiny, zkrouceno, dle přírody.
  Otis, hhm,hm, sotva jsem zhlídla jméno, říkám si, tak už je to tady, bude strašidlo Cantrvillské, pravé anglické nefalšované, no nic, však se dočkáme, určo tam přece někde musí strašit . (bat) (bat) (chuckle)
  Jo , taky musím požalovat na Čitu, nenechá mně u notbůčku chvilku v klidu, chodí mně sem a tam přes klábosnici a píše samé zzzz,grrr, je naštvaná, že u toho sedím,musím si to s ní vyříkat. Teď my leží na myši a provokativně na mně civí,se mi zdá, že ví o čem píšu.

  1. Šiš, toj sem zvíře, “ teď my leží“, je to možné ? Lama, lama, překlepová. (devil)

 7. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Tři ženy se s příslušnou pýchou a hrdostí se bavily o svých synech. „Můj syn“ povídá první, „je slavný chirurg a předseda lékařského spolku!“ „Můj syn,“ nato druhá, „přednáší na právnické fakultě!“ „Můj syn,“ řekla třetí, „je rabínem.“ „Rabínem? Co to má být za kariéru… pro židovského chlapce!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a hezky se vyspinkejte. ~o)

  1. To je hluboké.
   To je přesné.
   Tady je v miniatuře co jinak potřebuje bichle.
   A hlavně: to jsem snad ani já neznal! No… nebo zapoměl.

 8. Tak jak jsme tady před časem řešili to mé popálení o plech s pizou a ty puchejře, tak mi pak fakty po té mastičce do dvou dnú zmizely a nevěděla jsem o nich, opravdu nebyly vidět, až do dneška. Ostříhala jsem dvě jabloně a oni znovu vykvetly! Přesně na těch samých místech! No, je tohle možný? :O :O :O

 9. Dede! Tak jsem si konečně poslechla tvoji kadeřnickou anabázi a řeknu ti, že jsem se chechtala od začátku až do konce. A taky jsi mi připoměla, že musím konečně navštívit chlupodravce, neb já pro změnu vypadám jako vodník Česílko – akorát ta barva není tak zelená.

  Jo – a dnes odpoledne jsem si na kole zajela do Lednice a tady je fotodokumentace
  http://yga.rajce.idnes.cz/FOTO_2010_Duben_-_druha_polovina/#FOTO_2010_Duben_I._0010.jpg

  1. YGO, taková krása a já jsem teď přišla z unavený zahrádky po dlouhé zimě. Reviduji škody na rostlinkách, myslím, že mi odešly opět nějaké lilie i azalky jsou letos špatné, čekám co kde vyrazí, alespoň jsem se kochala tvými fotkami. Zase jste se kochal pae doktore? Ale zatím jsem na zahrádce nebourala

  2. Ygo, to je nádhera. Jenomže já nevím, kterou si dám jako pozadí. Buď ten gejzír, nebo ty droboučké modré kvítečky. Mám děsnej problém. (blush)

  3. Když jsme u těch zámků…kdysi, snad na základce, jsem byla na nějakým zámku, kde byl i velký skleník s rostlinami a papušky a zajímavá zahrada. Vím, že je to asi jednoduchý (headbang) ,ale nevíte jak se to tam jmenuje? Tam bych mrkla znova

    1. No asi nic jiného, Evi. Papoušci už tam nejsou, asi už je dali na porážku, ale v parku se dá parádně zahučet do rybníčka nebo spadnout z minaretu. A nevím, proč by to měla být Ledová jáma – Einsgrub. Ale je.

    2. No, YGO, to jsme se teda nechala napálit! (chuckle)
     Já si zagůglila a našla jeden pohled, který poznávám. Jen mi ten skleník příjde najednou třikrát tak velký, nezvětšoval se?
     tak já si tam budu přát výlet

     1. JInak co se týká skleníku u zámku, tak ho mimo toho bezkonkurenčního v Lednici najdeš ještě na Hluboké, v Kroměříži – v Libosadu a na zámku v Lánech. Ale tam Tě asi nepustí (envy)

      1. Tedy v tom Kromcu: v libosadu Květné zahrady, aby bylo jasno. A do Lán určitě cizí roba jen tak nemůže – to už si paní Dáša ohlídá. Jako si Alice ohlídala přístup k tátovi…

        1. No každej jsme ňákej. Já jsem čím dál víc stejnej, dokonce asi porád stejnější. Hani, jak bys to řekla americky – ?

  4. (clap) (clap) (clap) YGO, co dodat, fotky jsou přímo parádní. Po zhlédnutí fotek docházím k závěru, že asi zahodím foťák. (headbang) Nebo ruce? ;(

  5. YGO, moc krásně u vás máte (f) (sun) . Taky vám tam ty kvetoucí stromy tak hučej včelama?

  6. YGO, to jsou krásné fotky. V šechno, nádherné duby, nebno rozkbetlé růžové nádhery, tulipány,a seriál lysek nemá chybu. A zajíce jsem už u nás neviděla roky!!

  7. Ygo, nádherný kvítí a umíš ho vyfotit (y) (nod) . Sakryš, proč my jsme tak pozadu… a lužní lesy taky nemáme. Chich, ale zase placato a horko… 😛 . Krásný fotky!

 10. Tedy já vím, že to není právě nedělní téma, ale může mi někdo zkušenej vysvětlit, jak se tomu psovi daří napíchat svoje hovínka na větvičky rododendronu ….. :O :@

  1. No, přišlápne si je – potřebuje se nějak ozvláštnit, zviditelnit – před kým? No je jaro, o lásce šeptá tichý mech…

   1. Kdyby tichy mech. Ted mi o ni vypravela kamaradka. Ten jeji vyvoleny je toho casu v Kalifornii. V utery by mela letet. No … asi … nepoleti …

  2. Pokud se nepletu, tak každej trošku dominantnější dospělý psisko se snaží venčit na vyvýšené místo. Xerda to nedělal, zato Riček dodnes dělá „stojky“ a nejraději bobkuje na pařezy nebo větve… Prostě se snaží Blesánek trošku pachově i vizuelně prosadit 😀

 11. Mne, totalni lame, to hraje vzdycky bez problemu. I kdyz vizualne to obcas vypada jinak – ano, vcera jsem mela taky bilou obrazovku, ale byla tam takova carecka, a kdyz jsem klikla na obrazek „play“, tak to playovalo bz problemu. Jestli to neni tim, co kdo ma nebo nema nainstalovane za prohlizece?

  Jinak jsem se kralovsky bavila, od stebetavych kadernic, az po popisy jednotlivych lidi. Je to krasne konverzacni tema, bohuzel se nemuzu zucastnit, neb za chvili padame na vylet na „Svetovy festival grits“ – tedy mlete kukurice. Podle toho, co jsme o tom slyseli, bude to stat za to, nejspis asi neskonala sranda. Digitalek ma nabitou baterii a zalozni kartu. To material pro rozcestnik.

  1. Hanko, to napiš, to vypadá dobře 😛
   Jinak já normálně koukám přes Mozillu, ale zkusila jsem i MS Explorer a bohužel nic. Uvidím večer, až (jestli) se objeví synek…

  2. Sakryš. Ti imprálisti sou samá roztopášnost. To je něco jako buchlovický Festival česneku či ten kalifornský Garlic Festival – prostě všecko možné z turkyňové krupice a o ní a recepty a výměna zlušeností a přitom nějaká báječná bluegrassová lidová parta a prostě zábava pod širým nebem, ano?

   1. Ale kdepak, Jakube, to si to predstavujes moc intelektualne. Tohle je nekde v Kotehulkach a zabava je ponekud lidovejsi. Opravdu to stalo za to. A fotek mame hafo. Az to napisu, tak mi snad ani nebudete verit. (rofl)

  3. A bude tam taky ten nejlepsi recept z kukurice?
   Bod 1, propasirujeme kukurici pres prase
   Bod 2, prakticky jakkoli upravime, vysledek bude vzdy lepsi nez prima konzumace.

   1. Jo přes prase – tady bacha!!! to má potom moc řídké sádlo! (chuckle)
    Prosím, aby teď nečetli ochráTci zvířet. Turkyňu přes noc namočíme a pak ji cpeme krmičem do kačeny – za čtrnácte dnů jsou pak kačení hody!

 12. Tak Betí týdeníček už vyšel… Pod Stohánkem jsou ukryté jak fotky podzimní, tak na konec jsou přidány i ty dnešní…

  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0410/

  A pozor – další vydání za 14 dní – příští neděli to asi fakt nepůjde (to by musela nějaká ta internetí kavárna opravdu existovat a dobře fungovat…) Deníček cestovní i Betí bude vznikat průběžně (každý večer), vyweben by měl být 2.května

  1. Teda na těch fotkách je jasně vidět, jak jezdíte za ranního kuropění. Takhle ležatý stíny mívám na fotkách z odpoledne (chuckle) .
   Vypadá to krásně, tohle fakt potřebuju (inlove)

   1. baskervil běhal po blatech (wait) , to nebyl žádnej horolezec. A Betce to náááhodou sluší úplně všude (wasntme) . No jsem na děvenku zvědavá, jak těch 10 dní vzrůša přežije…

    1. Ano, ve všech anglických zfilmováních je ta pravá krajina. No – krajina: v podstatě nechutnost. A znáte ten půvabný fejetonek Karla Čapka, jak se do rodiny dostane výtisk Psa?

  2. Ta skalní okna nemají chybu, vypadáte tam obě bezva. Ale to ranní kuropění??? Ufff!!!
   Držím palce na cestu, těším se na Rozcestníka a pánečkovu fotodokumentaci.

  3. Bahno, co vyrábí černé packy z bílých, objevila včera i Borůvka u řeky, stála a se zájmem se dívala, jak se propadá do bahna. Na moje zoufalé zakvílení „Ježiš, ona si vybere to nejhlubší bahno,“ požádala kolemjdoucí paní, jestli by tam pejsek nemohl postát, vylovila foťák a fotila jako zběsilá. Já jsem foťák samozřejmě neměla ;(

 13. Checheche, já myslela, že je to moje neženská úchylka, že neunáším štěbetavé kadeřnice. Když jsem změnila zaměstnání, tak jsem se vydala na lov kadeřnice v našem městečku. No, padla jsem do rukou paní, kterou jsem znala ze základky. Její nynější jméno jsem neznala, protože jsme se za to století od školy snad ani nepotkaly. Co mne čekalo, byla moje noční můra. Nejen že věděla vše o mně a mé rodině, ale ona věděla vše i o rodině tchýně mé dcery a velmi veřejně to jala se mnou probírat. Nebudu vás napínat, zmohla jsem se jen na hmm hmm a nepovídej. Od té doby jezdím oklikou i okolo té provozovny. Co kdyby se jala na mne vyvolávat nové události. (wasntme)

 14. Já si to poslechla už ráno, tak můžu jen konstatovat, že asi tento jediný problém bych řešil nemusela. K holiči nechodím už od devítky. Právě jsem se vrátila z chaty, je to tam letos děsná, našel nás krtek workoholik. Ondra se pro změnu zamknul v boudě a neuměl se odemknout ani otevřít okno. Ječel tam a řval a mlátil zapalovačem od sporáku do okna. Musela jsem slízt ze stromu a jít ho navigopvat.

  1. OT: Dede, kdysi jsi mi radila, jak udělat ovesnou kaši v mikrovlnce. Jaký byl poměr mléka a vloček? Na jak dlouho v té MW? Já to od té doby zase zapomněla (headbang)

   1. Milá Štětinko, já to dělám v poměrech 1:1:1, neboli hrnek vloček, hrnek vařicí vody a hrnek mléka – přidat špetku soli, něco cukru (podle chuti a toho, co budeš dávat na kaši) a může být kousek másla. V mw je to při tomto množství obvykle za 8 minut, ale záleží na tom, jestli máš vločky celé nebo mleté – těm samozřejmě stačí méně, takže to musíš napoprvé prostě odhadnout. Jinak můžeš experimentovat s poměrem vody a mléka ve prospěch mléka – u nás je to takhle osvědčené, protože já s Markem máme s mlékem poněkud potíže 😉 a navíc nám to takhle líp chutná. 🙂

     1. Kasi z ovesnych nemuzu, ale zjistil jsem, ze pohadka mladi z normalni krupicky vlastne je celkem dobra. S cekuladou zamichanou dovnitr, nekdy i s trochou medu … jenom si clovek musi pockat. Ona je mnohem lepsi studena. A kdyz ji jeste clovek prolozi piskotama a necim posype navrchu … to uz prece neni kase, to je dort 😉

  1. Tak já koukám, co udělal vlk (FF) ve svém doupěti a on tu je za montéra a opravuje. 🙂 Děkuju, už se to stahuje a vypadá to nadějně. (*)

    1. Baty, kliknu na ten odkaz a zeptá se mě to, jestli to chci přehrát, nebo uložit. Moje praxe je – ULOŽIT. Kliknu na okénko a naskočí ukazatel procent, které ještě zbývají do kompletního stažení. No a pak si to přehraju a popřípadě vymažu. Když to chci přehrát rovnou, nesetkám se s kompletním přehráním na jeden zátah. Proto to dělám tak komplikovaně. (blush)

  2. Hurááá (inlove) hrajeee!
   Dede, naprosto chápu… Chodím ke kadeřníkovi od dětství, protože vlasy mám mizerný a jinak to prostě nejde. Od dětství jsem to nenáviděla…
   Když pominu všechno ostatní, tak – když si sundám brýle, což u kadeřníka je dost nutno – tak i nějak blbě slyším (člověk odezírá, že)…
   Poslední roky chodím k paní, která si otevřela živnost u nás v blázinci. S ní to docela jde, ale kdybych nemusela (shake)

   1. Teda Zano, chodit do blázince ke kadeřníkovi, jsem se docela pobavila. To pak se sousedka zeptá kdo Tě stříhal? Ále v blázinci kadeřník. To je docela bomba.

 15. Krásnou neděli všem (sun) . Dnes jsem šla honem, honem na diskusi, protože jsem si prvně na rádiu Dede vylámala chrup – dopi dup. Snažila jsem se, i přetahovala (spíš s tím, než to), ale neslyšela. No, nejsem sama. A teď už musím od pecka a balit dárky. Za chvíli tu bude prolítávat jeden zítřejší oslavenec (vnuk Pepíno), tak mu budu předávat dárky. (cat)

 16. tak jsem tu ráno zaplakala, a koukám, že nejsem sama, komu to nejde. Ani minulou neděli mi to nešlo, škoda 🙁

 17. Stohánek je dobyt (nod) Výlet krásný, počasí (sun) parádní. Pod Stohánkem Betka vyrušila snídající dvojici trempíků – ale na můj povel NEŽEBREJ kupodivu v klidu pokračovala dál. A ti dva nevypadali, že by jim nějak pokazila snídani v trávě. Přivázala jsem Betu dole pod poustevnou a vyrazili jsme po úzkých kamenných schodech nahoru. A ta koza dole začala výt. No – ti trempové, co spali nahoře v poustevně se tvářili dost zděšeně, že zřejmě přišli vlci (rofl) … Dlouho jsme je nerušili a vrátili se dolů osvobodit Kosatku. Až na těch pár minut vůbec vodítko nepotřebovala, užívala si svobodného lítání – a užívala si to pořádně, byla jak tajfun křížený s hurikánem (chuckle)

  No a doma jsme stihli i tu oblíbenou nedělní kávičku o desáté (wave)

  Ráno rádio Dede rádiovalo… vždyť říkám (wait) , že ranní ptáče dál doskáče a dokonce ví, kdo je to Otis 😉

  1. Hm… stihli kávičku o desáté… Takže odhaduju, že jste vyráželi v šest?
   (dog) (angel) (bat)
   😀

   1. vyráželi jsme po půl sedmé. Ve čtvrt na osm jsme byli pod Děvínem, po deváté zpátky v Hamru… A v deset doma (chuckle)

    jdu na zahrádku (f) (sun) (f)

    1. A napíšeš o tom? Taky bych se tam ráda někdy dostala, ale to budeme muset najít nějaký ubytování poblíž… původně jsem chtěla teď na jaře, ale spíš to vyjde až na podzim

     1. asi nenapíšu – hodně bych se opakovala z podzimního Rozcestníku Beta a Stohánek… Dnes to byla kratší verze – protože jsme věděli, kde se nám ta potvora poustevna schovala, tak už jsme šli na jisto. Jen 7 kiláčků – hodina a půl svižné chůze. Fotky budou za chvilku – Betíček je ve výstavbě 😉

    2. Odvčerejška si marně lámu hlavu, kdeže jste to byli na lukách u Mohelky, černý čáp lítá pravidelně navečer tady u nás. Betku bych nemohla přehlídnout, protože jak vidím pséky tak si je musím jít prohlédnout alespoň z povzdálí. Jsem holt cáklá.

     1. My ho neviděli letos – už je to chvilku dýl. Viděli jsme ho z auta na louce kousek od státovky před Hodkovicemi. Spokojeně se tam „pásl“, šmejdil dlouhým zobanem v trávě… Je tam sice taky veliký mlýn (myslím, že tzv. Nový mlýn), ale to nebude ten Váš 🙂

   1. vždyť ona je takový hezký produkt globalizace – maminka z Moravy, tatínek z Francie a bydlí v Sudetech… a to je prosím doga německá, anglicky zvaná Velký Dán… (chuckle)

 18. Jojo – tak ani já Rádio Dede dnes neotevřu – jsem na tom jako Li – čistá bílá obrazovka posupně mlčící – ovšem s nápisem Hotovo 🙁 ;( – a já se tak těšila – jsem doma sama, tudíž bych nemusela pouštět do sluchátek, ale rovnou do prostoru.
  Tak mi tu aspoň missis Ella zpívá Miss Otis lituje …

 19. Přeji po dlouhé době dobrý den. Tak mám po žížalkách radio Dede nepremáva nedá se nic dělat snad příště (tmi) (swear) (h)

 20. Ať dělám co dělám, k vyprávění se nemůžu dostat (pi) Nabíhá mi čisté nové pole a nic (shake)
  Dneska je krásně, s holkama jsme udělaly ohromný výlet přes několik vesnic, Darla si i zaplavala, Eliška si jen omočila obroušené pacičky 🙂
  Příští týden budeme mít předposlední kolo chemoterapie – pokud nebude změna, že. To předposlední zní nadějně, jenže ve spojení s ozařováním je teď Jirkovi blbě setrvale ;( Furt ještě hubne a nechápu co.
  Hezký víkend Vám všem ! (h)

  1. Milá Li, držte se, nedejte se (h) (h) (h)
   Moc na vás myslím (y) (y)
   Dobře že se o tebe holky psí staraj (dog) (dog)

 21. OT pro našeho webmajstra. (inlove)
  Marku, když kliknu na logo Rádia Dede, objeví se pod ním spousta komentářů – spamů. Nevím, jak jsou na tom ostatní loga a nevím, zda to vůbec něčemu vadí, ale raději to hlásím. (nod)
  Přišla jsem na to náhodně, když jsem se pokoušela ovládat PC mškou na ntb.

 22. Lidičky, běhá vám to touhle dobou? Já mám už několikátou hlášku „spojení se stránkou přerušeno“ ;( ;( ;(

  1. Zano, to unás za roštím to jde, asi proto, že svítí konečně sluníčko a nefouká studený vítr.

  2. Moji milí, moc se omlouvám za technické potíže 🙁 Tohle je už druhý poskytovatel, kterého zkoušíme – zaplatili jsme si (naštěstí) jen jeden měsíc, ale jak je vidět, potíže přetrvávají. Ale nevzdáváme se a hledáme dál! Pokud se to povede, tak na nové místo dáme všechny nahrávky a bude snad snazší se je pořehrát i zpětně…
   Jinak Marek je teď mimo připojení, až do večera. Pokusím se mu dát vědět o těch spamech – ono se to už jednou stalo… Nějak těm spamerům líbíme, či co (devil)

   1. Dede, já nevím jak je to možné, já si to přehrávám již podruhé a rádio Dede funguje. Je to tím, že nemám výkřik techniky? Heč a ještě to mám s barevným doprovodem! Na to já jsem na ohňostrje a barvičky na počítači a pod.

   1. Lidilidilidi. Miss Otis lituje. Já jsem bydlel v Brně kousek od Kainara. A on mě přivedl ke čtení současné poezie, v patnácti. A jeho texty se zpívají/vydechují/vyprávějí samy. A musíte se vedle podívat ještě na jiná provedení, LaBelle, a především – pro mě objev: Jediná, nesrovnatelná M a r l e n – Modrý anděl! Já jsem myslel, že od ní znám a mám snad všecko německy – anglicky – francouzsky, filmy s ní… tohle NE! V němčině, s úplně jinam posunutým textem. MrAZÍ Z NĚJ, musel jsem hned znovu a ještě. Absolutní, chcete-li, řeknu vám, o čem to je u ní. Vědět tak ještě, kdo je autor toho textu! A kdy to nazpívala, a kde.
    Tahle a Josephine Baker. Hergot to jsou baby.

     1. No to je zázrak: objevený zachovaný minutový kousek Banana Dance, němý, ale s podloženou nahrávkou!! – a můj děda s babičkou to viděli naživo, viděli Joséphine, v Brně v 28, představte si. Přišli domů, moje osmiletá maminka na ně čekala a: tak co – tancovala n a h á , jenom v banánové sukýnce?! – Věruško – skoro… ale to ti bylo tak kráásnéé! A bylo tam šero, víš, a ona celá čokoládová, a ty žluté banány svítily – to vůbec nebylo lascivní, to byla čistá krása… no, děda byl malíř. Loni jsem získal akt, co maloval krátce po své svatbě. Chtěl malovat akty, ale babičce se to nějak nezdálo… tak se dal na krajiny. Selaví…
      J´ai deux amours a další mám na dvou šelakových deskách z toho roku, Pathé. Patří k mým nesčetným pokladům. Nevím co s tím jednou bude.

 23. Ještě něco, milá Dede. Tvé kadeřnické útrapy mě královsky pobavily, nádherné nedělní ráno – dokud mě technika nezklamala. A to jsem si na dnešek šetřila i Atlantik! Fňuk!
  ;( ;(

 24. Krásný dobrý den z Prahy!
  Milá Dede, konečně to bylo v neděli ráno tak, jak to má být. Uvařila jsem si kafe a udělala misku jogurtu s musli a s tím vším zalezla do postele a pustla vysílání. Teda, nejdřív jsem byla na mrtvici, protože jsem nenašla šipku ZDE. Objeví se, až když kliknu na komentáře. Pak to bylo skvělé, tohle se Ti moc povedlo!, až na to, že přehrávání skončilo Tvou otázkou na Martina, jak že to zvládá v tom footballovém saloonu.
  Vzpomněla jsem si, že minule tam byl nějaký program na stažení a chtěla jsem napsat pozdrav na Zv, a pak ho stáhnoiut, ale ouha – přestala jít klábosnice. |Pracně jsem kopírovala vzkaz myší, ale ta také posléze zesnula.
  Teď píšu pod stolem na noťasu, neumím používat ntb myš, tak doufám, že se mi podaří poslat tento vzkaz v lahvi – bez smaljů, bo je neumím takhle dát.
  Hezký den všem – srdíčko.

  1. pod stolem jsem, ne že bych tam ze všeho hupadla, ale mám tam ntb na malém stolečku a nechce se mi všechna zapojení odpojovat, doufám, že se to dnes nějak se synkem vyřeší.
   A hele, už i píšu na placce, třeba se to i naučím. 🙂 a umím smajlu! (dance)

 25. Tak není to výtah, je to holič. No dobře ale Dede propánajána, jak často potřebuješ chodit se stříhat?? :O Tak dlouho tam zase nejsi v té Anglii.
  S domluvou to bývá všelijaké, naučíte se anglicky, mluvíte plynně, lektoři jsou spokojeni, v komunikaci s anglofonními přáteli nemáte nejmenší potíž, pak přijedete do Londýna…a ti lidé evidentně anglicky mluví ale nerozumíte ani zbla, sem tam snad slovo. Právě jste se setkali s cockney. 😀

  1. Já musím krátké vlasy stříhat každých 8 týdnů, protože jinak to nedrží. Naprosto chápu útrapy s hledáním kadeřníka, já jsem dlouze hledala tady v Brně kadeřníka, který pochopí, že mé vlasy žijí vlastním životem a na několikabarevné úpravy občas projeví vlastní názor tak, že jednu barvu spolknou a ostatní odmítnou. Ostříhání i barvení nakonec zvládla kamarádka, která si tu otevřela salón a tudíž se jí dostalo té cti bojovat s mou kšticí. Ale už nemívá bezesné noci předtím, než je den úprav mého vlasového porostu…. 😛 (chuckle)

   1. Musím chodit na stříhání každý měsíc – což mi připomíná, že jsem se už měla objednat. (wait)
    Jinak hlásám, že jsem připojená – synáček se zastavil a píchnul mi bezdrátkovou krabičku přímo do PC, ne přes USB rozbočovač, který vypadá krásně jako kus Rubikovy kostky. 🙂

 26. Vzholedem k tomu, že Otis jsou výtahy, tak se domnívám že Dede někde čekala na výtah. 😀 A protože tomu tak asi není, rádio si raději pustím abych nežil v omylu. 🙂

 27. Krásne nedeľné ránko želám zo slnečnej Blavy (sun) (slnečnej zatiaľ). Super „povídání“. Odkedy sa mi zle chodí. kaderníka neriešim – mám tých 5 vlasov do chvosta. A Dede obdivujem, že si s tým vie poradiť aj v Anglii. (clap)
  No 5-ka, darebný spam!

 28. Jj – dobrý kadeřník, to je výhra v loterii. Já mám, naštěstí, kamarádku. Ale kdykoli jsem zašla jinam, byl to děs! :O

 29. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Sice jsem chtěla dneska přání dobrého dne v rámci tréninku vynechat, ale nedalo mi to (chuckle) Mějte se tu krásně – my odcházíme na Stohánek… Schová se nám i tentokrát ??

  Dede – kadeřnické povídání je úžasné… Chá chá – čekání na Otise (rofl)

 30. Napred OT pro Janu Ba. Pred chvili jsme dojedli rybi polevku Charlottenburg. Absolutne vynikajici – ty chute se krasne snoubi. (inlove) Je to nejaky nordicky recept? Jenom drobnou poznamku – dala jsem tam dle receptu i krabi konzervicku, ale nejak se to v tom ztratilo. priste si ji asi necham na neco jineho. Ovsem polevka sama o sobe bude stalici.

  A jeste jeden varici dotaz. Delala jsi nekdy gravlax doma? Mam to moc rada, ale moc se to tady nedostane, jeste tak v nejakych restauracich za znacny obnos. Mam na to recept, ale chtela bych slyset od nekoho, kdo to skutecne vyrabel, jak na to, a jak s tim zachazet. Predem dik.

   1. U nás jsme tuhle polívku taky včera měli (pro dceru bezmasou verzi s hlívou), zrovna jsme si k pozdní snídani (před chvílí jsme přišli z našeho nového bazénu) přihřáli zbytek, mňam.
    P.S. Rádio Dede mi bohužel nefunguje.

 31. Milá Dede, tvoje povídání o čekání na Otis je lepší než nedělní chvilka poezie. Zaujala mě pasáž o místní angličtině, které jsi moc nerozuměla. Připomnělo mě to jednoho našeho kamaráda, co dojel ke klokanům se státnicí z angličtiny. Té Oxfordské. Jakýkoliv dopis v řeči Shakespeara, zkomponoval na jedničku, gramatiku ovládal levou zadní, ale když na něj vybafl Australan, tak nerozuměl a tou šroubovanou oxford english ho požádal zda by nemohl mluvit pomaleji, respektive opakovat to co právě řekl. Ten se na něj podíval jako na Marťana, jak to je možné, když mluví jako člen královské rodiny a začal k němu mluvit jako k méněcennému. Dotyčný z toho měl dost dlouho mindráky.
  Kadeřnictví a holičství je výsadou zemí civilizovaných a v Klokánii měst a městeček. Lidé co tu žijí na outbacku se stříhají navzájem a já to už přes 40 let řeším mašinkou s nástavcem číslo 2 a objet celou hlavu a někdy i obličej. Zástřih made by Míla. Ovšem dámy tu mají hlavičky upravené, i ty dříve narozené ve svých 70 – 80 letech.

  1. Jiří: no fajn – to jsou chlapi. A kluci, jakéhokoliv věku,obecně, bon. Ale – roby se taky stříhají a ondulují samoobslužně?!

 32. moje milá Dede,tak jsem poprvé, opravdu poprvé slyšela tvůj krásný proslov a musím říci tedy, klabouk dolů (toto není překlep, náš milý německý kamarád říká zásadně klabouk).
  vůbec nevím, jak bych se v cizí zemi domluvila na nějakém sestřihu, anžto zde v zemi České je to zcela zásadní problém, natož v cizině.
  Ale abych vysvětlila – měla jsem, mám, úžasnou kadeřnici, potkala jsem ji před cca 6ti lety a neopustila ji nikdy. Až ona opustila mne, otěhotněla a porodila úžasnou holčičku a přestala stříhat. I navštívila jsem různé jiné kadeřníky, i kadeřníky doporučené, ale výsledek byl ne-li tristní, tak nijaký. I osmělila jsem se a nedávno mé milované kadeřnici napsala, jak se probojováváme kadeřnickým stavem a ostatním stříháním a výsledkem je, že mne i mou maminku ostříhá 26.4. a neodpustila si „to jste mi to ale holky dopadly“. No, co na to říci. Ona stříhá cheniálně, a prostě to nikdo nedovede tak jako ona, tak co víc si přát (emo) a hlavně ONA NEŠTĚBETÁ (whew) (inlove)

  1. Nále to si dámy většinou přejou, aby se štěbetalo, jsem si dosud, buďa z jiné planety, myslel – ?

   1. Milý Jakube, čím víc štěbetá, tím je za ní horší výsledek. Zkušenost na vlastní hlavě.

   2. Taky nesnáším. (fubar) Ideální kadeřnice má puštěný rádio s nějakou neurážlivou hudbou a sama je zticha.

    1. At si stebeta. Kdyz po me nepozaduje reakce, tak to snadno vypustim. A jeste to muzu povazovat za trenink.
     Jen se clovek do toho trenovani nesmi moc vzit … mohlo by z nej vypadnout nejake to „Ano, milacku“, „Jiste, milacku“, „Mas pravdu, milacku“… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN