PSI: Pověst strašlivá o gumičce na pytlíku aneb jedno varování

Tak tohle krátké povídání nebude o chráněném sexu a zejména pánům se slabým žaludkem sem maluji pomyslnou hvězdičku. Tohle je, s prominutím, jen a pouze o lidské hlouposti. A taky o jednom moc hodném psovi.

Když jsem tuhle smutnou „historku“ viděla na živo, (tedy tak trochu odasistovala), byla jsem, jak říká kamarád, plna sprostých slov. Už mě to přešlo, jen žasnu nad lidskou neznalostí a hovězími nápady a nemůžu se alespoň formou varování nepodělit.

Že gumičky (na vlasy, nebo ještě hůř, ty zavařovací) občas navlečou malé děti psovi nebo kočce na tlapku či ocas nebo ucho, nejhůř jazyk, to už leckterá veterinární praxe zažila. Je to nebezpečné a stává se to.

Ale když se do ordinace dostaví majitelka s velkým psem s tím, že se snažila ušetřit za kastraci a nějaký veterinář jí poradil, ať dá psovi na pytlík gumičku, je to na… Prý že ho to nebude bolet a za pět dnů bude po všem. Umím si představit i to, že jí někdo toto odpověděl jen v ironii, třeba když se ptala na cenu kastrace a přišlo jí to moc. Nebo v hospodě jako vtip po pár pivech. Nevím a vědět nechci. V každém případě to udělala.

Trvalo noc a den, než jí došlo, že je zle a ten její pes má svatou trpělivost. Gumičky se dřív používaly na nekrvavou kastraci třeba u malých beránků, a pokud vím, už by se to dělat nemělo. Ale jak něco takového mohlo kohokoliv napadnout zkusit u velkého a dospělého psa? Kam by se asi ta hmota poděla a co to udělá s tělem… No, zoufalá bolest, otok, horečka…

Zmasakrované kulky bylo samozřejmě potřeba odstranit, to už se sundáním těch zavařovaček nespraví, s nimi ale bohužel i spoustu poničené, oteklé a prosáklé kůže. Namísto jizvičky na dva stehy má pes teď jizvu snad patnáct centimetrů a bez léků na bolest by to pro něj bylo krušné. A ještě pořád nemá vyhráno a troufám si říct, že doktorka udělala možné i nemožné, aby spravila jeden den hlouposti jiných.

Majitelka toho pejska, mimochodem opravdu moc trpělivého a hodného, to neudělala ze zlé vůle a úmyslu ublížit mu, snad jen se snahou ušetřit. Je to stejný druh hlouposti, který někomu dovolí sušit psa v mikrovlnné troubě. Pokud vím, paní doktorka majitelce doporučila zagumičkovat si prst a počkat, jak dlouho to vydrží. Nás „přicmrndávající“ napadly i jiné, výživnější varianty.

Ale tohle není psané ve snaze o „kritiku“ oné paní, to by nemělo smysl a v tomto duchu prosím případné komentáře udržte ve slušné rovině, ač je to těžké. Tohle je varování před lidskou hloupostí a nepřemýšlením, ono pokusit se tak nějaká dáma zregulovat plodnost manžela, asi by jí pokousal.

Když jsem si, plna dojmů, ulevovala kamarádům, zjistila jsem, že toto není úplně ojedinělý případ. A tak tu vytahuju tohle varování, které bych, nevidouc to na vlastní oči, považovala za úplně zbytečné a nesmyslné. Prosím, šiřte osvětu. Chceš udělat něco psovi, zkus to napřed na sobě. A pokud nemáš pytlík, najdi jinou vhodnou součástku. Kdo hledá, najde. Ale už vím, čím budu některým adeptům vyhrožovat.

Aktualizováno: 13.4.2010 — 13:47

71 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ani jsem ten článek nemohla dočíst a už se mi sevřel krk vzteky.
  Mě by určitě zavřeli, protože bych tu kr… určitě zabila

  Vágnerka

 2. Jen na vysvětlenou, já nejsem tolerantní (jen jsem nechtěla rozjet tu slova sprostá veslušné diskusi) a s paní jsme se naštěstí míjely, já u toho byla jen na sále a jak už jsem psala, plna sprostých slov. Se mnou Marcela, druhá studnice zajímavého výraziva a doktorka třetí. Byly to dlouhé dvě hodiny. Jenže když je seřve, půjdou dop… a pes bude trpět dál. Jo, a zacvakal to její frajer, asi měl o chlup víc představivosti. A měli to, vzhledem k délce operace a náročnosti v podstatě „za hubičku“, tedy za to, co by stála normální kastrace. Jen kvůli tomu psovi. Nechci dálkomentovat, byla bych sprostá.

  1. To jste hodni, ze jste pro pejska udelali cenu. Ale rozum mi nad tema lidma stoji. A ted si predstavte, ze tohle strevo muze jednou vychovavat a starat se o decko. :O

 3. Tak jsem si vzpomněla na jednu historku, pro odlehčení a pro zasmání, a jak jsem už níže napsala je těžké býti debilem konkurence je vysoká! Hlavní roli já(co by ten debil (rofl) a Frogi. No tak jednou se vracím z práce, pes mě vítá a jak tak leží na bříšku všimnu si na močové trubici boule(hrč jak pěst) a za chvilu zmizela….zas hladím psa a zas tam byla….tak začnu šojtřit, že má pes nádor!!! No volala jsem vetrákovi, vypověděla co jsem objevila(Kryštof Kolumbus proti mě hadra) a ten se začal tak chechtat….a říká mi: dojeďte já vám to ukážu v knížce. Tož jsme jeli, vítal mě ve dveřích pusu od ucha k uchu (rofl) a se smíchem mi vysvětluje jak je to s tou boulí…..

  majitelé pejsků asi ví (hlavně těch krycích) ví wocogo (chuckle) že? no před tím jsem měla fenku….nicméně u Terryho jsem nehysterčila ale řekla,že chlapec dospěl (y) 😛

  ale tahle nevědomost nikomu neublížila jen jsem rozesmála pana doktora 😀

  1. Teda Páájooo… já nevím. Teda: nevímnevím! To jsou ty holky bez bráchů, no. Tom to zná, že? Koukám, asi rodinné zlato!

 4. Blbosti se meze nekladou a přesně sem patří to, že „za blbost se platí“

  Slýchávala jsem o tom, že si lidé podvazovali bradavice, aby odpadly – to bych snad ještě pochopila, ale něco takového nemohu (punch) Jestlipak se ten chudák pes pokoušel ty gumičky odhryznout, myslím, že tak daleko by si čumákem dosáhl? Možná se o to snažil, ale nešlo to a tak jen ubožák trpěl a musel hodně hlasitě, když to „panička“ po dnu a noci už nemohla vydržet a „došlo“ jí, že je zle. No hrůza? :@ Ale je moc dobře, že to Bára napsala, i když by to spíše patřilo vyvěsit na výlohy samoobsluh nebo tam, kam chodí právě tací, kteří by podobný zákrok byli schopní aplikovat.

 5. Někde jsem četla velmi výstižnou větu: “ U některých lidí láska k jejich zvířeti končí v momentě, kdy musí sáhnout do vlastní peněženky…“ ;( A já dodávám, že takoví lidé by neměli mít žádné živé zvíře… A ta paní si zaslouží ještě jeden citát:“Kdyby hloupost nadnášela, tak by tady lítala jak holubička!“ (resp. by už byla na oběžné dráze!) (punch)

  1. Lucíšku řekla jsi to velice výstižně. Lidská blbost je nekonečná, ale člověka její míra vždycky znovu překvapuje (fubar) |-( :@

 6. To snad není možné, tohleto?? Nechápu, čím ta paní myslí, mozek to rozhodně nebude. Chudák pes. Je fakt neuvěřitelné, co lidi dokáží vymyslet a vůbec nedomyslet následky.

 7. Tedy… Ne nebudu sprosta a nebudu nadavat. Hlavne teda proto, ze asi zadna z nadavek, co znam, neni dost… :@ (fubar) ehm vystizna. A ze mam siroke portfolio…
  Takze zcela korektne a v mezich slusnosti preju te sporive panicce, at az si jednou zlomi nohu v krcku nebo holen s otevrenou frakturou (a ja velice doufam, ze brzo), at si v ramci setreni lehne na kanapatko, hodi jako „lecbu“ hadr na hlavu a ibalgin do tlamky, A TRPI!!!!!!
  A prosim, ani plysovy rybicky at uz si neporizuje…
  Baro promin, ale i svata tolerance ma sve meze. Vystartovala bych na tu „majitelku“ tak, ze uz by si nikdy zadny zvire neporidila!
  Budu se unavne opakovat, ale na zbrojni prukaz, ridicak, zvirata a deti by mely byt psychotesty!!! (headbang) a IQ testy, aspon s minimalni pozadovanou hladinou pricetnosti.
  Je hrozne tezky ten nikdy nekoncici a beznadejny boj s lidkou bezbrehou debilitou nevzdat… (punch)

 8. Achjo, lidská blbost je bezmezná… U nás na veterině visí odstrašující článek v tomto duchu, to se zas inteligenti pokoušeli fenečce odkroutit pinzetou cecíky v přesvědčení, že se jedná o klíšťata 🙁

   1. to je bohužel prý poměrně časté… Většinou je to fakt omyl, že „poloslepý“ páník v chlupech kroutí a kroutí klíště… a ono to není klíště (tmi)

  1. Mno… mně se taky jednou jedna čerstvá majitelka kocoura zcela vážně ptala, jestli má kocour taky bradavky, nebo je to něco, co tam nepatří. Přiznám bez mučení, že jsem se jí tenkrát zeptal, jestli už někdy viděla hrudník svého muže… A pak jsem jí s největším možným taktem vysvětlil, že kocouři MAJÍ bradavky a ať neblbne. Takže věřím skoro všemu.

   1. Taky už jsem slyšela, jak slečna kolem dvacítky přišla na veterinu s kocourem úplně vyděšená že má pod ocasem nádory… tolik ke znalosti anatomie

  2. Ach jo, k tomuhle nejsem schopná se slušně vyjádřit. Tady zůstává rozum stát. Pochopila bych problém u starého a špatně vidícího člověka, který cosi nahmatá a ejhle „klíště“ je na světě. Ale i tak by tam měly nějaké znalosti z anatomie být!!! Moje trpělivá Linduška si tady spokojeně chrupe a netuší, jak zle se mají někteří kamarádi. Nechápu, proč si někteří lidé pořizují zvířecí kamarády, když pro ně nejsou ochotní nic udělat!!!

   1. Tak todle všecko je nad mou míru chápání, představivosti, tolerance. Já vím, blbost nemá hranic… ale aspoň nemá být statisticky významná, že? Ale ne, ten člověk musí být senilní, přisleplý a s IQ 50.

 9. Ahojte ve spolek,

  už to tu bylo psáno halt lidská hloupost je neomezená nebo-li je těžké býti debilem, konkurence je vysoká (wasntme)

  pejskovi přeji brzké uzdravení (y)

  1. Připojuju se. Lidská hloupost nezná mezí a jsem přesvědčená, že i takováhle věc může bejt jen následek hlouposti nikoliv lidský zloby. Oni se lidi podobně dokážou chovat i ke svejm dětem. (docela by se mi bylo bývalo líbilo dělat na dětským, ale vzhledem k tomu, že jsem zjistila, že některým rodičům se nedají ani s největší trpělivostí vysvětlit nejzákladnější věci – a to ne, že by neměli rádi svý děti…, tak jsem to nakonec vzdala s tím, že na tuhle práci nemám patřičnou autoritu)
   Pejskovi moc držím palce.

   1. Můj táta byl 27 let primářem dětského a kojeneckého ve špitáe. A byl to prvorepublikánský kultivovaný, naivní, zdvořilý gentleman, ještě v penzi líbal dámám s úklonem ruce… století sem století tam. Ale po delší době v poradně pro matky s dětmi bylo už občas slyšet zařvání a vulgární termíny… Např. bylo přes dveře slyšet: Takové kráávě děcko nepatří!!

 10. Noo, tak to je husrýýýý (headbang)

  jak vidno, lidská hloupost, ne to není hloupost, to je …
  no prostě na zabití … nemá mezí …
  ta paní by měla dostat (punch)

  VAVE, ŠEL VÁM MEJL ….

 11. No, co říct? Takhle od stolu chápu Báru, že nechce, abychom nic na tu paní,… ale být u toho,asi bych jednala. Viděla jsem jeden dokument, jak takhle gumičky dostal celý vrh štěňat, ale špatně… bylo to hodně ošklivé. Kastrační kroužky se používaly,ale jen na některá hosp. zvířata a do určitého věku. Opravdu je tu jediná možnost, osvěta, ale obávám se, že peníze budou asi i tak často silnější argument.

 12. Jsou situace kde se zdržet sprostých slov prostě nelze. Ta paní je prostě kráva a blbá jak necky k tomu!

  1. Lenka, neurážaj kravy !! Tá pani je sprostá jak ďaleko vidí a predpokladám, že je ďalekozraká. (fubar) (fubar)

 13. Chudák pes! Nechápu, že nezešílel bolestí. A paní tedy po zásluze ušetřila…
  Kdysi se skutečně gumičkovali mladí kozlíci a beránci (měnili se tak na hňupy a skopce, jestli se nepletu). Teď už je to zakázáno.
  Jednou jsem při té procedůře asistovala. Kozlíci byli úplně malincí, gumičky se prodávaly přímo k tomuto účelu. Muselo se to nasadit pečlivě, do správného místa. Čekala jsem bouřlivé protesty, ale ku podivu kozlíci nenaříkali. Akorát po chvíli vypadali, jako že se jim udělalo šoufl, zalehli a koukali. Ale rychle je to přešlo a chovali se normálně. Po pár týdnech pytlíček seschl a upadl. Maso neúplných samečků nesmrdí, proto se kastrujou. No a my měli jednoho jako kamaráda, ale bohužel mu taky nebyl dopřán dlouhý život. Bylo to skvělé a chytré zvířátko. Dodnes na něj vzpomínáme.

 14. :O :O :O
  na tohle nic prostě napsat nemůžu. A ani nejsem tak tolerantní k oné paní jako Bára. Protože co jako má v hlavě??? Ta paní myslím! Přemýšlí čím?? Kdyby si nandala a utáhla gumičku třeba kolem zápěstí, nastalo by asi co? :@ :@
  Ach bože snaha ušetřit!! Proč si teda kurnik psa pořízovala, když na něm chce šetřit!! HERGOT!

  Jdu, nebo mě flákne.

  1. Jo, té paní bych dala gumičku nejen na zápěstí, ale třeba i na krk a pěkně těsnou. To šetření za každou cenu mě dovádí doslova k nepříčetnosti. Ono tam, kde je domeček, je to u sousedů s veterinou také dost zoufalé. 15letého hluchého a skoro slepého psa, o kterém ví, že byl sražený autem, dovedou k veterináři za měsíc, když se z toho jaxi nesbírá ….. alespoň pak dostal milosrdnou injekci, více se dělat nedalo (přeražené kosti, pánev, co já vím ještě), nechápu, jak to vůbec tak dlouho vydržel. Přitom ta paní toho psa měla ráda, ale k vetovi s ním nešla. To se přece nedělá :@ U druhých sousedů nechají kočku po porodu s vyhřezlou dělohou tam, kde porodila. Že se z toho nesebere, je jen její problém. Jednou tam měli koťata od dvou koček, už jim byly tak 4 měsíce, pak zčistajasna všechna zahynula na prašivinu ?!?! :@ Tak tohle byla úžasná diagnóza, spíše to vidím na sekeru nebo na ubití lopatou. Ale dali si velký pozor, aby nikdo neviděl tělíčka koťat. Když si po nastěhování (pravda před 30 lety) přivezli NO, ten chudák strávil celý svůj čtyřletý život na řetězu v kotci – ano i v kotci byl na řetězu. Když jsem je prosila, že bych ho vzala na procházku, prostě ho nepůjčili. Bylo by toho ještě více a neomlouvá je ani vlastní pitomost. Jediné, co můžu dělat se s nimi raději moc nebavit.

 15. Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale NIKDY se nesmí vzdávat, pravil klasik. A já mu věřím. Na co lidi občas přijdou… A hlavně „aby ušetřili“, takže to nakonec dopadne podle hesla „nechci slevu zadarmo!“ Báro, díky za varování, že i něco takového, jako byla ta panička, je možné na matičce Zemi potkat. A živé! Psékovi přeju, aby to přežil pokud možno bez následků – a majitelce, aby probůh sebrala poslední zbytky soudnosti, a když něco neví (nikdo neví všechno), obracela se na odborníky (bat)
  A ještě ke včerejším hláškám: dočetl jsem pozdě v noci a musím přiznat, že takovou sbírku perel, diamantů a jiného drahého kamení jsem už dlouho neviděl 😀

 16. Čtu, čtu a nevěřím vlastním očím. I když, co někdy slyším kol a kol, na moravské vísce, to taky není někdy k poslouchání . S osvětou si v mnoha věcech připadám jako mimoň promlouvající k mutantům, když jsem poslouchala Dede o zvířátkách v Anglii, tak to bude ještě dlouho trvat. Teď jsou n ě k t e ř í asi tak někde těsně za sedláky od Heriota . (bat)
  V mém rodném městě byl kdysi vyhlášený oční lékař, praktik a laskavě řečeno hódně lidový. Když tam přišla stařenka z nedaleké vísky a líčila mu , co všechno si dala na oko aby nemusela k lékaři, zařval na ni , eště sis tam měla na/ rat babo a bylo vymalováno. (wave)

  1. Jenny, někdy je to asi jediná možnost, jak sdělit své pocity. Já toho doktora chápu… Nejspíš totiž už v tu chvíli viděl, kolik následků „domácí léčby“ bude muset napravovat. Někdy fakt jeden jen kroutí hlavou – a vždycky když mám pocit, že něco vysvětluju zbytečně, vzpomenu si na tyhle „případy“ a vysvětluju dál. Co kdyby ten můj „zbrojní pas na hubu“ mohl někdy alespoň něčemu prospět… (talk)

   1. Ty, jó, celý život si opakuju, mlčeti zlato, no ale když nemá jeden ten pomyslnej pas, není co řešit.
    Vzít to z jedné vody načisto a máš klid, pokud tím někomu můžeš pomoci , rozhodně je to lepší, jak to v sobě dusit .

 17. Bubu to napsala správně: „I tohle má volební právo?“ :O (puke)
  Jinak se u nás o takových praví, že jeijich IQ nepřevyšuje dnešní datum atd. Nicméně mé okolí mne nutí věřit i těm nejneuvěřitelnějším lidským skutkům a tak tvrdím spolu s klasikem, že lidská blbost je neomezená a věčná.

 18. Tohle snad ani nemůžu komentovat. Jedině snad „vysloupovat“ oči (wasntme) a povzdechnout si po babiččím „Bože, i tito lidé mají volební právo?! A pak to má k něčemu vypadat…“
  Až je mi mdlo. Chudák pes.

 19. Přijde mi to stejně geniální nápad jako přišpendlit omdlelému jazyk sichrhajckou, aby mu nezapadl. Chudák pes, to si teda nezasloužil, takovou paničku. Veterinářka z toho musela být fakt na větvi.

  1. Nektere osoby ani spendlit netreba, zaridili/y to sami/y. Staci navazat neco na ten kus zeleza co uz jim trci z jazyka. Bleargh.

    1. Nejhorší je, jak si ten piercing, co mají někde na puse nebo v jazyku, furt jako ocucávají nebo s ním o něco šmrdlají. Se mi z toho nedělá dobře.

     1. Taky tak. A pritom by nektery mohly byt tak ale tak pekny holky. A vypadaj jak svedci vybuchu v zelezarstvi.
      A ted si predstavte az trochu odrostou … takova usedla pani kolem padesatky s patnacti krouzkama v kazdem uchu, kruhem v nose, …

      1. Jojo…. veškerý permanentní změny by se měly dělat sákra velkým rozmyslem.
       Bejvala jsem štíhlá jako proutek a taková pěkná kérka na štíhlém plochém bříšku mohla být tuze sexy. Ale představím si to na svých současných faldech a je mi blivno. (puke) Takže leda tak henou, to se za pár týdnů umeje a je to.
       A s piercingem jsem na tom stejně. Do uší patří náušnice – do každého ucha jen jedna. Cvočky patří na opasek, na rohy kapes, na sedlové brašny, apod.

       1. Jsi mi připomněla jednoho našeho zpěváka – nechal si na biceps vytetovat rytíře na koni. Jenže pak začal posilovat, biceps narostl a ejhle, na mohutném svalu se skvěl Don Quijote na tapírovi. (chuckle)
        Čímž podporuji tvůj názor na nevratné změny vzhledu. Jo a to jsem ještě viděl včera Kriminálku New York, kde předváděli nový druh tetování – tetovací barvou uravovali vzhled bělma. Obzvlášť chuťovka…

       2. Do uší patří náušnice – do každého ucha jen jedna
        🙂 Jojo, ale náušnice, ne roztahováky 😉

       3. švagrová si nechala na štíhlé, ploché bříško, před lety, vytetovat malou – maličkou ještěřičku. Po dvou dětech a nějakém tom kilíčku navíc je z ještěrky aligátor….

      1. Jak u toho co couha z obliceje ven nevim, ale ta pitomost v jazyku je samozrejme skrz a ma tam kulicku nebo tak neco i z druhe strany. A pokud vim, tak nejmin jedna z nich je sroubovaci. To aby si slecna mohla vymenit „ozdobu“ aby ji pasovala k barve satu 😛

       1. Nehodlám na tomhle předstírat, vší silou, že udržuju krok s puberťákama. Prostě na plnou ústa říkám kdekoliv, že je to nehygienické, riskantní, b l b é . Postmoderní. Manýristické. Idiotské, ano. Blbé.

 20. O podobných exemplářích platí hláška „Místo mozku z piva kostku“ neboť mají opravdu asi jen 2 mozkové buňky. Mě se vždycky zatají dech nad takovou TUPOSTÍ!!!! (fubar)
  Kdysi jsem četla o nějaké podobné paní která (naštěstí) vrátila štěně, že je nějaké divné. Celou dobu co měla nebožátko doma mu nedala najíst ani napít. Komentář k tomuto nelze publikovat.
  😡

 21. Lidská hloupost je neomezená. Kdysi k nám na cvičák chodila dívčina jejíž corgimu byl takto „kupírován“ ocásek. A ještě se se všemi hádala, že je to humánější než klasické kupírování. Děs běs. (devil)

 22. Nechtěla jsem psát, ale to snad není možné! To je hrůza! Já bych zamotala celou do gumiček, hlavně pod hlavou.

 23. Musím říct, že mě hrůza z toho, kam až může zajít lidská hloupost a bezcitnost neopustila. Musela jsem to číst dvakrát a po dvakrát to bylo děsné. Chudák pes!

 24. Ach, je mi z toho opravdu zle. ;( Ale lidi kolikrát opravdu nemyslí, to je bída, z hlouposti pochází tolik bolesti! 🙁
  Díky, milá Báro. (inlove) Je potřeba o takových věcech mluvit.

 25. Panebože, do čeho jsi duši dal! Kdyby jsi to sem Báro nenapsala, tak bych ani nevěřila, že někoho může něco takového napadnout – leč lidská blbost je nekonečná. Ach jo.

 26. To je rada ze stejné kategorie jako dát napít petroleje dítěti se záškrtem (to jsem kdysi někde slyšel). Kristovanoho čím, někteří lidi myslí? :O ;(

 27. Báro, dobře že to sem píšeš. Vážně neexistuje pitomost, která by nenapadla aspoň pár lidí….

 28. Báro – to je děs… (doh) Dík za článek – prostě i takováto osvěta musí jít do světa…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN