PSI: Pedro záchranářem

Takový vcelku obyčejný březnový páteční večer byl. Po několika velmi teplých dnech se navečer přehnala bouřka a vzduch se příjemně pročistil. Zaváhala jsem, zda připravenou x-tou variantu na ovocný koláč od Jováskových dát péct už před odchodem na venčící vycházku. Naštěstí byl tento úkon odložen. (Nikoli z opatrnosti, nýbrž ve snaze nesežrat zmíněné pečivo ještě teplé před spaním).

V půl desáté jsme s Pedroněm vyrazili na naši obvyklou večerní půlhodinku. Venku drobně mžilo a po předchozím vydatném dešti se ve světle pouličních lamp blyštěly louže. Pedro si pročítal vzkazy a sem tam něco připsal, několika bažinkami se protáhnul, klacík obobroval a nic nenasvědčovalo tomu, že se tento večer vymkne stereotypu a události naberou spád.

Pozvolna jsme se vraceli domů, když na nás zpoza rohu vykoukla stará mětajová fenečka Betynka a vzápětí za ní její panička. Tato energická žena pravila, že si v půl sedmé zaskočila do blízké občerstvovny pro cigárka a nečekaně narazila na známé, kteří ji přizvali ke stolu. Zařízení proto opustila až nyní, po více než třech hodinách. A řkouc, že je nalitá jako bizon, jala se obcházet blok za účelem vystřízlivění.

Ušly jsme společně sotva pár metrů, když nás zaujala beztvará hrouda uprostřed silničky. Sice vedlejší, nicméně i v noci frekventované. Z hroudy se k naší pramalé radosti vyklubal její hospůdkový společník. Bodrý podsaditý stařík, soused a pejskař v jedné osobě, si ustlal v jedné z louží a neztráceje dobrou náladu, romanticky pozvedal zrak k nebi a opěvoval krásy života. Nicméně přitažlivost zemská ho zcela přemohla a marné byly naše snahy uvést ho do vertikálna.

Nezbylo než se vypravit pro pomoc. Pejskařka mi odevzdala Betynku a zamířila k hospůdce zburcovat hrubou mužskou sílu. Nastala Pedrova chvíle. Buldočík doposud nenarazil na nikoho takto snadno dostupného a bezvládného a zachvátilo ho bezmezné nadšení. S vervou sobě vlastní se pustil do oživovací akce.

Lidi zlatí, takhle umytej ksicht chlapík v životě neměl. Po údržbě obličejové části si buldočík popošel a vzal do parády opilcovo ucho. Věřte, že následné procedury by probraly i mrtvého. Důkladný obliz celé sluchové partie včetně bubínku pozvolna přešel v akupunkturní ožvýkání lalůčku, následován mocným hryzem praktikovaným jinak pouze u uzené vepřové varianty.

Buldočí prevít neměl kšíry ani vodítko, takže možností zmírnit jeho akční snažení nebylo mnoho. Mno, po pravdě, stojíc v noci v dešti uprostřed silnice, s cizí čubinkou na špagátě dostavila se mírná škodolibost a s ní spojená nečinnost. Na svou obranu musím dodat, že pokud si zadýchaný buldočík vzal při záchranářské činnosti oddechovou chvilku, byl ležícím tesklivě přivoláván.

Projevy vřelé přízně byly muži zjevně milé. Do okamžiku nedokonané ušní amputace. A koneckonců chlapík byl vydatně oválený a zablácený už před naším příchodem, takže bylo vcelku jedno, jestli ho dohamstá psík. Navíc bylo nadmíru žádoucí, aby zůstal při vědomí – což se podařilo :o)).

V závěrečném dějství humoru poněkud ubylo, neboť dovláčet opilce sto metrů k domovu a uložit věru nebylo lehké. Ale to už je jiná kapitola.

Chtělo by se mi jedovatě podotknout, že rozumný pes se závanům alkoholu na kilometry vyhne. Ale dobrá, zdržím se kritiky buldočího bambuly a ocením jeho dobrosrdečnou altruistickou povahu a nekomplikovaný vztah k životu. Rozhodně není elitář. A to je docela sympatická vlastnost, ne?

Aktualizováno: 4.4.2010 — 20:20

145 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ááááááááááááááááááááááááááááááááááááách booooooožeeee, tohle mi nedělejte vy dva!!

  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  Pedro se neměl jmenovat Pedro ale Pako! (rofl) (y) (y)

  Nevím Louk, jestli ještě nahlídneš, ale se zpožděním – VELKÝ DÍK, tlemim se tu jako pitomá (rofl) (y)

 2. Namnamnam haminami haminami haminami 😛 ctu az dnes, klasicky dohanim, ale tohlejcto je posusnanickoooo (inlove) (clap) Louk umis a umite (rofl) a Pedrito umi umyt 😀 jsem se do toho nejak… No proste parada paradicka (y)
  Tak, odpo snad zvladnu poslech Dede, s peckami v usich me snad nebude nikdo otravovat (chuckle) a kdyz, tak ho neuslysim (angel)

 3. Krátké čumáčky nejsou můj šálek čaje, ale dneska mi zpříjemnily den hned dvakrát. Nejdřív na návštěvě u známých. Jejich tři KCHS mě obložili na gauči, štěník Cipísek projevoval velkou přízeň mým uším a nosu, záda mi jistil exotický kocour Čenda (čumáček téměř záporný) a nohavice mi okusovala čivava 🙂 . No a Pedroušek – to nemá chybu! Smála jsem se moc, i když tenhle týden mám málo důvodů, kvůli Dulince. Letmým pohledem na Pedra v kabátku jsem nabyla dojmu, že půjde o záchranu nějaké Arizonské Pěnice, protože zachránce vypadá, že má kolty prrroklatě nízko, no ale každá duše dobrá, třeba i opilcova (chuckle) . Přeji Pedrouškovi hodně profesních úspěchů – třeba se i dočkáme pochvaly na radnici (rofl) (rofl) (sun)

   1. Nevím, kde Pedroušek sídlí, ale ono to, želbohu, bude na většině radnic obdobné (doh)
    Přitom tak skvělý humanitární činitel by si nesporně pochvalu zasloužil(rofl) NAštěstí jsou našim „záchranářům“ oficiality buřt a raději buřt od páníků, že.:P (chuckle)

    Pět – no takhle skvělý součet snad prvně!

 4. Po návratu z katastrofických Velikonoc nad Dalmatinovem zdravím všechny Zvířetníky. Proč katastrofických? Tak počítejte se mnou: záhadně vypadávající elektrický jistič (příčinu jsem metodou pokus-omyl odhalila sama, způsobil zdechlý kuchyňský ohřívač vody). Scíplá myčka. V průběhu víkendu zdechnuvší lednička. O zaseklém zámku vstupních dveří se snad ani nebudu zmiňovat.
  Vzhledem k tomu, že moji hosté oplývají odbornostmi strojař – elektrotechnik – modelář všeuměl v nejrůznějších kombinacích, jsem po počátečním hysterickém záchvatu vymyslela strategii „mozkovéhu trustu“. Aplikovaný mozkový trust dokázal zprovoznit kuchyňský ohřívač vody, ale ani po dvou dnech intenzivní práce se nepodařilo resuscitovat ostatní zdechliny. Ty byly prohlášeny za definitivně mrtvé.
  Přesto jsme si užili krásné svátky 🙂 , zakončené kolednickým vajíčkovým salátem ze 42 vajec. Zbyla jedna mikroporce.
  Ani cesta zpátky nebyla bez problémů, jen se přenesly do druhé části rodiny. Sestřenici zdechlo auto tak, že do Prahy dojeli s odtahovkou.
  Výzva: pokud by někdo měl v plánu vyhodit starší ledničku a/nebo myčku, ozvěte se mi (rofl)

  1. Podivné velikonoce nás mělo víc – v sobotu v půl desáté večer se v předsíni objevili zhroucení mladí s šestnáctiměsíční holkou, které vyštvala z bytu třídenní technoparty u sousedek, právě v sobotu nabravší intenzity, neslučitelné s lidskou fyziologií. Děvy nekomunikovatelné, dodržující noční klid od 22,00, ouředně dlouhodobě nepostižitelné, ve sklepním bytě, z nějž nervydrásající dunění jde z celého obrovského neorenesančního bloku jen k našim mladým do bytu. Hygiena ruce pryč, policajti ruce pryč. Před jedenácti měsíci se nastěhovali, celý víkend jsme řešili, kam a jak se přestěhují znovu. Taky dobrý. Při výměně paní tvrdila, že v podzemním divadelním sále ještě o patro pod děvama bývá jednou za čtvrt roku nějaký bigbít. Jedna z nejprestižnějších adres v Brně. Děvenky se ovšem baví hudbou i při žehlení třikrát za tejden, když si mladí byt několikrát prohlíželi, byly jak na potvoru potichu.Jojo. Aspoň deset a vosum, to umím.

   1. Ach jo, Baty, to je děs. Když si představím, co do toho bytu investovali dřiny (a jistě nejen dřiny)…

    1. No právě. A teď, když je to hotový, tak utíkat. Já to ještě pamatuju, vypadali fyzicky i psychicky jak lidi, utíkající před náletama na Brno na konci války, tenhle druh stresu a jeho podoba se prostě nedá zapomenout a vidět to po pětašedesáti letech na vlastních děckách…tady prostě lze dělat druhým zle a být legálně vysmátej.

     1. Tlačte na hygienu, ať měří celý den. Pruďte je, hygiena je služba, kterou si platíme. Teda pokud tam mladý chtěj bydlet.

     2. Šššššššmejdi (devil) To přece musí být řešitelné ve prospěch slušných lidí.

      1. Není to řešitelné, dlouhodobými zkušenostmi můžu přispět, bohužel, hygiena a obecní či městský úřad nemají zájem řešit, co je nepálí, mi byla doporučna trpělivost :@

      2. Hygiena je ochotná měřit jen decibely a to je jasný, že si s měřiči v baráku decibely srovnají, podle jednání jsou v těchto věcech honěné až vypráskané, žádné holky, dááámy něco před třicítkou „je to jejich životní styl“. Zbytkové infrazvuky nahoře nejsou hygiéééni ochotní měřit a právě ty jdou po kostech a dráždí parasympatikus, v soboru se holka prostě pozvracela, než stihla v nejexponovanějším pokoji sbalit věci děcku na cestu. Písničky, co si hrají,podle dam prej něco daleko vznešenějšího a modernějšího, než nějaký techno, slyšet není, ty tlusťácký zdi nějak divně koncentrujou do toho bytu infravlnění. Znám firmu, která na to dělá v Dánsku měřiče, ale ty hygiena buď nemá nebo nechce použít a furt kecá jen o decibelech. V sobotu bylo už i těch decibelů moc, ale pro policajty byla doba na zábavu a ještě ne na noční klid.

       1. No, milá baty, po těchto svátcích, kdy mi v chalupě odešly v podstatě všechny spotřebiče bez cizího zavinění, jinou radou opravdu neposloužím.

       2. Hygiena je ochotna cokoli delat pouze v pripade ze chce nekdo nekde otevrit nejakou tu „provozovnu“ a je sance z nej vytriskat nejake to vsimne aby konecne odstemplovali, ze je vsechno v poradku. Nejaka oblibena mala cukrarna na rohu? No dovolte? Neco tak odporneho? Dyt to ani nema oddelene toalety pro personal a pro zakazniky, to v tom pripade tady ty dva stolecky mit nemuzete!
        Na hygienu bych nespolehal. Zjistete si jestli maji zminene alternativni damy zname ci pribuzne na policii nebo necem podobnem a pokud ne tak nezbyva nez nasadit obdobne „zcela legalni“ akce.
        Ono kdyz o tom tak uvazuji … co takhle sehnat nekde nejakeho Deža aby se s manželkou a dětmi přišel podívat na byt? Pěkně hlasitě aby si celý barák všiml. To víte pani, ono se tu v tom hluku nedá bydlet a tady Dežo souhlasil že se s Ferem (ten se přijde s dětmi podívat zítra) složí na nájem …

        1. Mimochodem … technoparty? Ze by se u nich nenasla ani trava? Nebo nezahlidli jste nahodou vstupovat s nimi do baraku nejakeho „federalni kriminalni ustredna patra“? Deticky predpokladam nemaji, ze by se na ne dala postvat baba socialka, co?

         1. Díky všem za rady a za vstřícnost , Renatě brzké řešení supermaléru. Jendo, to je vskutku invenční, ony si vskutku počínají jako s nějakým vnějším jištěním, ale návštěva případných zájemců, tím jsi mě potěšil, ta představa zahřeje 😀

 5. Louk, nádherně popsaná historka. Se hihňám jak puboška. (rofl) (clap) (rofl) (h)

  Pedroňkovi přeju, ať se mu ouško brzy zahojí a ať brzy zapomene na výtržníka. (inlove)

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Jean, řekněte mi, kdy jsme měli poslední návštěvu?“ „To je už asi patnáct let, sire.“
  „Vážně, Jean? A kdo to byl?“ „Já sire, přišel jsem se zeptat, jestli je to místo komorníka stále volné.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večera pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. To je křásné!!
   Já vám teď tajně sdělím svou prozatímní hypotézu: JoVo byl někdy lordem. Ovšem když vemu v potaz, že většinu jeho perel tvoří j i n é – sakryš, to s těma minulýma životama muselo u něho být taky složité… Húú nouz? – jak říkáme my Španělé. Toda la vida es sueňo. Valaši temu rozumíja: život je sviňa.

 7. Zapomněla jsem vyzdvihnout autorské zásluhy naší milé Dede (inlove) . Ledva si posteskla, že docházejí psí články, došlo ke zmíněné akci. Určitě nám opilce přičarovala do cesty (nod) .
  Děkuju vám všem za pochvalu a krásná slova u článku i včerejších fotek (h) .
  Hmm, dnešní venčení se nám jaksi nepovedlo. Pedra bez varování napadl záludný vořech jakýsi, a to dost ošklivě. Chudák záchranář má sám natržené ucho a pochroumanou tlapku a taky šrám na dušičce. Je mi líto, že jsem ho nedokázala ochránit, byl pár metrů ode mne a stalo se to hrozně rychle 🙁 . Naštěstí má dost splachovací náturu a ze šoku už se vzpamatoval.

  1. Chůďátko záchranář! (h) (dog) Milá Louk, podrbej ho za mě, broučka malého. (inlove)
   Chjo, snad to bude bez následků na duchu i na těle. (h)

  2. Šrámy na těle zdobí chrabrého bojovníka. (flex) Rony měl vykousnutý kus ucha a byl na to náležitě pyšný!
   Fúú. foukám na ouško

 8. Už jsem slyšela Rádio Dede!!! To jsem si to užila (wave) .
  Poslyš, Louk, ale obrázky máš krásný! Jo a můj oblíbenec prost+ě nemá ani malou chybičku (nod) (h)

  1. Vítej zpátky z výletu (inlove) . Nezmokli jste?
   Děkuju za chválu na zelenině, jsem pýchou až u stropu (happy) .

   1. Kupodivu nezmokli – v noci pršelo hodně, ale přes den se dokonce i chvilkama objevil náznak sluníčka (sun) . Ale dost chladno teda bylo (nestěžuju si, my jeli nabalený jak pumpy a spíš jsme trpěli, když bylo patnáct).
    Ty fotky jsou parádní 🙂

 9. To prostě nemá chybu!!! 😀 😀 😀 Vy dva jste se hledali – Pedro koná a ty pak nádherně vyprávíš, milá Louk!
  U nás chodí paní s buldočkem, který má barvu světlé kávy a samozřejmě černou držtičku. No a teď mu pořídila skoro stejného čtyřměsíčního kámoše. Dneska jsme je oba drbali a vzpomínali na Pedroně (h)

 10. Milá Louk a vyhlášený done Pedro, vy dva jste se tak dlouho hledali až jste se našli. Pedroník je pro mne od začátku a navždycky Zvířetnickým maskotem. Zvířetníci zachraňují všechny a všechno, já sama jsem byla jejich „projekt“. (wasntme) :O 😀 Díky vám, nikdy to nezapomenu. Pokud se pamatuji byl Netopýrek Pedro sám zachráněn tak je naprosto samozřejmé že taky zachraňuje. 😀 Právě jsem se dívala na Animal Planet kde mluvili o různých psích rasách a jako první byl právě francouzský bulldog, který vlastně pochází z Anglie. Musí být prý inseminován a ani mláďata se normálně nerodí, jen císařským řezem. Jsou to vlastně takové malé zázraky, no jako Pedroník.
  A ty milá Louk jsi kouzelnice která kouzlí se slovy a sebejistě jim vládne. Tebou popsané příhodě se budu ještě dlouho chechtat. (rofl) (rofl) (rofl)

  1. A, tys na to s geniální prostotou přišla: je to vlastně řetězová reakce! Já na Pedra – pedro na někoho jiného – a tak furt a porád. Přenos (infekční?) dobra a všeho.
   A tohle mě ohromilo: to že by byl fakt – že celá jedna psí rasa se musí zásadně rodit s pomocí lidí?! Každé štěně na světě? Poučte mě, moc prosím.Ovšem ví to vůbec někdo?

 11. Ohóóó, Pedro je pašák. Má záchranářskou vestu? By se mu možná vyplatila 🙂 😀

 12. Pedrouši, že jsi udatný Romeo, to vím, ale že jsi i pes záchranář… (rofl) Nádhera a skvostně popsané. Jako bych tam s vámi byla. 😀

  1. škoda, že jsme nestihli víc, než se jen identifikovat. Ale prostě okolo prošli se psama, naše malá zoofilka nabrala rychlost a směr a ha ha ha haf už to bylo.
   Jen Ferda pronesl svou oblíbenou větičku – je někde v Evropě místo, kam přijedeme a nikdo tě nebude znát (chuckle) ?

   1. TSSS a to jsem se chovala natolik zdrženlivě, že jsem nešveholila jeho jméno. 😀 Jsem pamětliva toho, že většina Přednostů by se neradovala, kdybych to udělala. Jen jsem si představovala, jak za pár měsíců budeš odpovídat na tisíce otázek stereo. Teď to máš „pouze “ mono. 🙂 Princezna je úžasná a srdnatá a zvědavá a líbezná a expert přes brambory. 😀 (inlove) (h) (sun)

    1. omyl. ona je expert přes všechno. Hlavně co se jídla týče. Ale nakonec zobla i tu česnečku a pomlaskávala. A po procházce byl kanec se šípkovou a gulášek. Obé bylo tuze moc mňam.
     A tak třeba někdy příště (wave)
     no jo furt, za trest 13

 13. Kersko jsme našli, milé člověky potkali (nod) , dokonce jsme byli i od samotné Louk pozdraveni, dobrého jsme popili a pojedli (beer) , nožičky trochu unavili, v galerii něco málo pořídili, příjemného dne jsme si užili.
  A teď tady na mě kouká Pedro, nemůžu se moc smát-mimouch to nerado. Ale Andulce se na fotkách moc líbí, akorát místo Pedro říká Peldoň haf.

 14. Samaritán Pedro, zachránce padlých! 😀 To je příhodička! A já bych škodolibě přála panu sousedovi, aby mu Pedro aspoň maličko ušní lalůček perforoval – jen tak, z výchovných důvodů, jako že není pěkné válet se v noci na silnici v kaluži! 😉
  Pedrouškovy fotky jsou kouzelné, nemůžu se vynadívat!

 15. Tééééda, Louk, ty se ale máš! Takový zachránce je přímo k nezaplacení. (rofl) (rofl) (rofl)
  Očistu Pedroníkem přímo vidím, málem jsem smíchem probudil MLP. Akorát se teď směju jen na půl huby – vypadla mi totiž korunka i s čepem, na kterém byla, takže vypadám jako bych si čistil zuby dlaždičkou. (rofl)
  dévět, dévět, kdo bručí je médvěd

 16. Teda, a to bol piatok, koľko padlých v boji bude Pedro zachraňovať dnes? 😀 😀 Aj keď dnes padlých v Bratislave možno preberie počasie, leje ako z krhly a ešte je aj zima, brrr (rain)

 17. Milá Louk, ten Tvůj Pedro nemá chybu. Když jsem si tu Vaši záchrannou akci představila, tak jsem byla málem pod stolem. Nejedním slovem-krásné povídání, krásné fotky. To bohužel já neumím, nemám to správné vidění.

 18. tak jsme opět vyjeli velmi brzičko (o) . Auto jsme nechali v Lesné, po žluté vyrazili do Jiřetína. Z něj vystoupali na Křížovou horu – je po svátcích – takže zastavení křížové cesty i kaple (otevřená) na vrcholu byla liduprázdná. Betka byla uvázaná chvilku před kaplí, a mrcha děsně kníkala – však po dovolené se zase bude umět chvilku chovat (think) . Na vrcholek Jedlové jsme nelezli, stejně byla rozhledna určitě ještě zavřená, tak jsme ji jen obešli po pohodlné vrstevnicovce. Pěkně tam fičelo a byla zima. I příroda byla mnohem méně probuzená, než včera pod Ještědem. Cestou zpátky jsme obhlídli zříceninu Tolštejn a už se sypali z kopce dolů k Yardovi. Betka v pohodě (my taky (happy) ). A oběd stíháme doma (nod)

  Jen mi vysvětlete. Cestou bylo spousty udržovaných chaloupek, chatiček, sroubků… Krásně opravené, udržované zahrádky. Nikde nikdo. Ne že by ti lidé ještě spali 😉 … – nikde auto, zavřené okenice, zimní spánek všude kolem… To ještě nezačala sezóna ?? Tak krásné předjaří, voda už nezamrzá… ???

  1. Pěkně jste se vyvenčili a nezmokli ani nezakufrovali 😉 . Opuštěným chaloupkám nerozumím, taky jsme jich plno ještě zazimovaných potkali.
   Zato jsme cestou do Bečova jeli kolem novějšího golfového hřiště v Cihelnách a tam to žilo.

   (achich 7+8, za co?!?)

   1. jo jo – vyvenčeníčko to bylo hezký – zase asi 7 kiláčků – dvě hoďky, spousta hezkých pohledů – dřevěné domky, krásná křížová cesta, podhorská příroda, spousta potůčků a malých rybníků, zřícenina … opět slušná výletová výtěžnost na 1 km (rofl)

    A taky cesta na vodítku Jiřetínem pod Jedlovou, odložení před kaplí, odvolání od několika kolemjdoucích… prostě i troška předdovolenkového opáčka (happy)

  2. Teda promiň Xerxová, vyjadřovat se takhle o Bety, ona totiž vůbec nekníkala, byl to způsob modlitby za vás neb jste ji učinili veliké příkoří, nechat takhle holčičku venku, fůůj, to se dělá. (rofl) (rofl)
   U nás od rána (rain) (rain) , (wave)

   1. já jí dám příkoří – koze jedný ukničený (bat) . Nějak zapomněla, že se v mládí naučila i krátkodobé odložení… Tak (wait) si musí zase rychle vzpomenout. Těch kaplí a kostelů mám v plánu na dovče dost… a pes prostě musí čekat venku. A slušně ! (nod)

   2. Dnes jsem si zahrála na Xerxovou. Před osmou jsem osedlala tátoše a frr do Lysé. Od devíti jsem byla v evang. kostele, protože známí nacvičili moc hezké „zpěvanky“. A pak přes Labe do Kerska. Tam jsem si v Hájence dala oběd (měli kance na šípkové omáčce, ale já si dala pipi) a potkala jednu Zvířetnici s LP a Andulkou. (sun) Přes galerii u Kubů a okolo skanzenu v Přerově jsem to vzala domů. Nezmokla jsem, ale teplo mi fakt nebylo. Lidí bylo opravdu málo. Jak v chajdách, na silnicích, tak v hospodě. Asi je ještě na výlety zima. A na Křížové hoře jsem byla jen o týden později. :http://zdenabp.rajce.idnes.cz/12.4.08_Jiretin_CB/#P1010784.JPG

  3. Tak dnes odpoledne jsem nepotkala hnědého kudrnatého, ale nádherného obrovského harlekýna. Byl to pes jako stodola, leckteré hříbě by bylo menší. Tak jsem se pokochala pohledem na PANA PSA.

  4. Křížová hora je moc pěkná, my ji teda šli směrem dolů, ale řekla bych, že dost do kopce 😛 A my jsme tam (teda nahoře na Jedlové) potkali PetruK s Ešusem (inlove) .

   1. Dneska jsme měli Křížovou horu i Jedlovou sami pro sebe (happy) Ešus viděn nebyl (rofl)

 19. Zdržte se kritiky a zadívejte se pozorně do Pedronikových očí. Vidíte také velkého W.Churchilla?

  1. ANO! A já pořád, kdo to je, že mi nedá pokoje… Sir Winston, yeaaah! Eště doutníček, Louk! Nějakou atrapu pro vašeho otrapu…

  1. Jak se asi má Mirka původně z Houstonu, t.č. z Arkansasu? Už se hodně dlouho neobjevila… Ale kdyby ano, tak všechno nejlepší milá Mirko! (inlove)

   1. Já bysem ji bral, dyby se najednou zjevila – že?
    No- dyž odo de o to, co by řekl Houston, Houston, Houston…

  2. Taky přeji všem Mirkám krásný svátek – když už prší, ať jim prší samé štěstí!

   1. Tady sice nepršíá, ale nic – moc. Přidávám se: Milé Mirky, všechno nejlepší, hodně zdraví, pohody a lásky. 🙂 Netuším, proč mi nejdou naklikat smajlící gratulační.

 20. Pedroušku rozmilý, ty jsi teda zachránce padlých těl. (rofl)
  Milá Louk, to nemělo chybu, ještě, že se Pedroníkovi neudělalo šoufl z toho oblemcávání. Zajímalo by mně co dotyčný požil, že tak chutnal . (d)
  Chechtáme se s přednostou oba , škoda, že je Pedro tak daleko, určo bych ho pozvala na tatarec na dobrůtky.
  (h) (rofl) Krásné velikonoční pondělí. (f) (sun)

  1. Nechci ti brát iluze, milá Jenny, ale inkriminovaný psík postrádá noblesu aneb čím eklhaftnější objekt, tím lepší (é chtěla jsem použít vrhajícího smajlu – jakoby se stalo…).
   Chichi, proběhl u vás dnešek podle avízovaného scénáře? (rofl)

   1. Scénář byl beze zbytku naplněn, přednosta skákal pěkně a kadlička i s kadlíkem byli taky,akorát slezl z patra v negližé a když jsem mu to fopa vytkla, tak prej proto abych si uvědomila, že jsem mu letos ještě nekoupila nové gatě. (rofl) (rofl) (rofl)

 21. Pedroušku, ŠPICA!!!!!! (y) Ještě že tě ta panička má – bez tebe ani nemohla konat dobré skutky. A ten nevděčník v kaluži si ani nenechal vyudit ucho, aby se ti odvděčil za údržbu.

  1. Ále, lidi jdoucí z občerstvovny bývají vyuzení- jen jiným druhem kouře (chuckle) no a je vidět, že Pedro v tomto ohledu netrpí předsudky 😛

 22. Óóóó Louk!
  Nemám slov – Pedroušek je miláček. Že ty s ním probíráš základy první pomoci! A ten dobrý skutek máte všichni tam hore poznamenaný.
  Jojo, byl by dobrý kanisterapet – už vás dva vidím, jak po večerech obcházíte kolem občerstvoven a Pedro se nadšeně vrh na unavené návštěvníky, aby jim dodal jazykovou masáží sílu k cestě domů (rofl) (rofl)
  A máš o večerní program postaráno (chuckle)

  1. Jj, zásady první pomoci probíráme společně – hlavně při záchraně praštěného psíka 😛 . Když kamikadze letí ze schodů a skalisek… nejlépe do vodních toků (whew) .

   Ale musím zmínit, že ušní záchranná akce měla dohru. Už pár dní poté jsme se s pánem potkali ráno na zastávce a kupodivu se rozvzpomněl a vděčně tiskl pravici a poté se slzou dojetí přinesl i čokoládovou vejslužku. Pro paničku. Nepopiratelné buldočí zásluhy poněkud přehlédl… :O (rofl)

   1. Myslím, že nepřehlédl… Jen si nebyl jist, zda se mu to v té opici pouze nezdálo… (devil) (devil) (devil)
    A Pedro je prostě miláček 😉 (h) (f)

 23. Aaaa, Pedro nezklamal! Důkladné oblízání hlavy je nesmrtelné!
  U nás byli první koledníci v osm a silně mě znejistili ohledně počtu obarvených vajec (ukradla jsem chlapcům malá čokoládová, co dostali včera od babičky). Polechtali mrskačkou i Borůvku, která se jim vydatně pletla pod nohy, protože je taky holka, že! Borůvice pištěla jak mrně, to jsem ještě neslyšela! (rofl)

  1. Chuděra vyšupaná Borůvka! Chápu, že omlazovací kůru neocení. Chi, nejlepší byly Velikonoce s ovčandou – to mohl někdo zkusit byť jen napřáhnout… (rofl)

   1. Sotva se jí dotkli- ale nadchli ji mašlemi, takže se pak pletla při každém mrskání a snažila se lovit mašle, co dopadaly na pozadí malé i velké paničky… (rofl)

   2. Jo s ovcandou. To jsme pred par lety objizdeli tanecnice a u jedne nas pozoroval vlcak a pritel, oba dost pozorne … a oba za plotem. A dotycna pozadovala poradnou exekuci a neustale si stezovala, ze to flakame a ze mame pritlacit.

    1. U nás je jediný obranář Dasty (jork). A to ještě hlídá jen Verču (naši nejstarší – čerstvě 21). Fila jako starší dáma tohle vůbec nebere na vědomí, Příšera si zase chce hrát. Ale Dasty to bere osobně a pro ochranu Verči by byl ochotný i natvrdo kousnout.

     1. Hmm … jmenovkyni tvoji dcery jsme tehda vynechali. Jsem to zamitl. Mel bych postupne dva problemy. S vypraskem zacit … a s vypraskem prestat.

 24. Dobré sváteční ránko všem! (h) Mám radost, že vás buldočík potěšil. On je vážně trochu zjevení. Je schopný bezmezné a nepodmíněné lásky prakticky vůči všem – miluje malé děti, staré lidi, kohokoli kdo na něj vlídně promluví… dotyční nutně nabudou dojmu, že jsou ti nejlepší na světě (sun) . A pokud ještě třímají nějakou potravinu, jsou vysazeni na Olymp (rofl) .

  Oba děkujeme za milá slova! (inlove)

 25. Statečný Pedro zachránce – moc pěkné! Včetně fotek.
  A pěkné velikonoční pondělí všem.

 26. pokud si zadýchaný buldočík vzal při záchranářské činnosti oddechovou chvilku, byl ležícím tesklivě přivoláván.
  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  Sem padla na pr… (chuckle) Skvělý! (y)

 27. No co co co? Pedroník prostě ví, jak se chovat k zachraňovaným osobám 😀 Kozelný! Článek i psejko!

 28. Chichichi, ano, na velikonoční pondělí je Pedrásek – záchranář určitě nejlepší (chuckle) (rofl) (clap) .
  Konečně jsi mu jednou obstarala pořádnou zábavu … akorát nevím, aby to nevyžadovala častěji (chuckle) .
  Běžte se pořádně vyvenčit, třeba to počasí nakonec půjde (v noci pršelo, ale teď to schne) (sun)

 29. Dobré Veľkopondelné ránko a menej vody mež máme u nás! Prší ako z konvy. Takže ľudia zatiaľ pozaliezaní. Pedroník zase jednička! Má úžasný kukuč. Aj tí čo sú u nás na dvore, sú stále pri našich dverách – aspoň aby ich človek poškrabkal. A (rain) a (rain) .

 30. Achmůjbože!, Pedronik altruista (angel) v akci! (clap) (rofl) Poněkud škytám a kosourci sedí na stole a hledí na mě jako na širokoúhlé plátno. (chuckle) Teda Louk, Tys mi dala! (chuckle) Doufám ale, že se z toho záchranářství nestane Pedronikovo hobby. (chuckle)

  Jen jsem chvilku přemýšlela, co má Don Pedro společného se svátečním pondělím až mi došlo, vždyť on je ten zajíček! protektokrát zřejmě Velikonoční, tedy vše je v naprostém pořádku. (y) (sun)

  1. ehmmmm … protentokrát!, ne protektokrát! … za to ale může Louk! 😉 (rofl)

   (já vím, jsem hodná, proto 1+3, hihi)

  2. Chi, pravda… zajíček. A oni ani ti opilci dnes nebudou od věci (wasntme) . Krásný den celé modřanské smečce! (inlove)

 31. Milá Louk, tos mě opravdu po hodně dlouhé době rozesmála (rofl) (rofl) (rofl) Notebook díky Tobě poprve v životě ochutnal kávu a jen doufám, že jsem smíchem neprobudila sousedy (devil)

 32. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak si všichni krásně užijte poslední den svátků jara. My zkusíme dneska zase někam vyrazit – zatím se počasí tváří docela přívětivě. Ale musím počkat, až se ti moji tůůůristi vzbudí

  Pedroníku – jsi prostě jednička (nod) – šikovné, milé psisko, které se statečně pere se svým hendikepem. Byl bys dokonalý canisterapeut (h) , tvoje láska k lidem je skoro tak veliká, jako tvoje láska k psím holkám (rofl)

 33. Jéé milá Louk, to je krásná historka (clap) . Hltala jsem jí s takovým zaujetím, že o té paní, co si zaskočila pro cigárka jsem tam četla…“a nečekaně narazila na známé, kteří ji PŘIVÁZALI ke stolu. Zařízení proto opustila až nyní, po více než třech hodinách“ 😀 Nad tím jsem se zarazila a čtu to znovu – a zas tam vidím to „přivázali“ – až na třetí pokus to mozek a oči rozluštily správně. (fubar) .

  Pedo je dokonalý lidumil a pro pomoc bližnímu nemusí běhat daleko. A vidno, že jeho oživovací metoda se líbila nejen jemu. Úplně jsem to viděla 😛 😛 😛 . Fotky jsou nádherné, ale ten detail jeho oček a čumáčku je nepřekonatelný.

  Psí či kočičí lízání by opravdu probudilo mrtvého. Když některá z našich koček dojde k závěru, že nutně potřebuji umýt, nebere to jen tak po rynku. Bohužel si k očistě většinou vybere dobu, kdy mi spánek nejvíce chutná a kočka má k mé vizáži neomezený přístup. Lehtající fousy, šmirglový lízanec do lalůčku ucha a nakonec malý kočičí jazýček stočený do kornoutku a zapasovaný do ucha – no to okamžitě probere i toho nejtvrdšího spáče.

  Komínový rorýsové dneska nepřiletěli i když odpolední teploty vystoupily na +30. Uvidím, jestli přietí zítra, nebo jestli se kvůli té dlouhé a studené zimě zpozí. (Jakube, tenhle druh myslím v Evropě nemáte). Zato se objevili čmeláci. Máme na zahradě vysoký a široký keř cesmíny – ne té pichlavé, na jakou lamentovala Dede, ale s hladkými ovánými lístky, které mají ostřejší pouze špičku. Každý rok krásně kvete a na pozdim je obalená hrozny červených kuliček. Ptáci ji milují na hnízdění. Teď právě krásně žlutě a voňavě kvete a bzučí to na ní, jakoby tam někdo vysypl celý úl. Je obsypaná snad stovkami čmeláků a divokých včel. Tolik čmeláků jsme tady už neviděli léta, všimla jsem si, že začali každým rokem najednou ubývat, loni jich tu byla snad jen hrstka. A najednou takové překvapení. Doufám, že zůstanou.

  Dodatečně chválím Dede tvoje krásné povídání, uvidíš, že to sluníčko přeci jen brzy vykoukne a až v lese narazíte na koberce modrých bluebells, budete z té krásy u vytržení. Ale jinak to chce opravdu nosit v domě téměř celorocně tlusté ponožky a poctivé bačkory, aby z toho vlhka jeden nedostal plíseň do prstů.

  1. Maricko, zrovna jsme si s Chetem pred par dny rikali, ze tolika vcel ale i cmelaku jsme uz dlouho nevideli. Kvetla mi sakura a byla doslova obsypana vcelama. Ted se zacne otvirat plana jablon (crabapple),tak doufam, ze bude mit hmyz hostinu. Jinak mame veliky dub v prostredu zahrady uplne obsypany jehnedama, pyl se vznasi vzduchem a to jeste nezacaly kvest borovice. Vyrobci anthistaminu si zase prilepsi.

  2. Děvčata tady zatím nekvete skoro nic – sem tam nějaký krokus apod. u baráku, ale jinak jen pár jehněd a kočičky. Ale včera jsme taky potkli poměrně dost čmeláků (inlove) , rozkvetlý jívy krásně hučely. (h)

   1. Jj, jen podběl a plícník lékařský, sněženky taky. (f) (sun)
    Jinak doma hučí akorát přednosta asi ho zavřu do úlu. (rofl)

    1. JENNY, PŘEDNOSTU ZAVŘI RADĚJI DO DŘEVĚNÉ BEDNY. VŠAK TU KDYSI KDOSI RADIL, JAK V NÍ CHOVAT ČMELÁKY. JÁ JSEM SI RADY ULOŽILA VLONI A KLETOS JSEM BEDNU NA ZAHRADĚ UMÍSTILA. ZATÍM SE NA MÉ ZAHRÁDCE OBJEVIL JEN JEDINÝ ČMELÁČÍ OTUŽILEC, ALE DOUFÁM, ŽE BUDU CHOVAT VČELÍ MEDVÍDKY ÚSPĚŠNĚ. JSOU TO NÁDHERNÉ A BRUČÍCÍ HELIKOPTÉRY A ZAHRÁDCE VELMI PROSPÍVAJÍ. ZDRAVÍM VŠECHNY A PŘEJU KRÁSNÝ ZBYTEK VELIKONOČNÍÉHO PONDĚLÍ. TADY VYSVITLO HNED RÁNO SLUNCE. TEPLO SICE NENÍ, JELIKOŽ VÍTR FIČÍ STUDENÝ, ALE SLUNCE NÁLADU POZVEDÁ VŽDY.

    2. JENNY, HUČÍCÍHO PŘEDNOSTU ZAVŘI RADĚJI JAKO NÁVNADU DO DŘEVĚNÉ BEDNY. VŠAK TU KDYSI KDOSI RADIL, JAK V NÍ CHOVAT ČMELÁKY. JÁ JSEM SI RADY ULOŽILA VLONI A LETOS JSEM BEDNU NA ZAHRADĚ UMÍSTILA. ZATÍM SE NA MÉ ZAHRÁDCE OBJEVIL JEN JEDINÝ ČMELÁČÍ OTUŽILEC, ALE DOUFÁM, ŽE BUDU CHOVAT VČELÍ MEDVÍDKY ÚSPĚŠNĚ. JSOU TO NÁDHERNÉ A BRUČÍCÍ HELIKOPTÉRY A ZAHRÁDCE VELMI PROSPÍVAJÍ. ZDRAVÍM VŠECHNY A PŘEJU KRÁSNÝ ZBYTEK VELIKONOČNÍÉHO PONDĚLÍ. TADY VYSVITLO HNED RÁNO SLUNCE. TEPLO SICE NENÍ, JELIKOŽ VÍTR FIČÍ STUDENÝ, ALE SLUNCE NÁLADU POZVEDÁ VŽDY.

     1. LENKO TAK TEDA JO, BUDU HO CHOVAT JAKO ČMELÁČKA A POPŘEMÝŠLÍM CO BY TAK OPYLOVAL, VON MUSÍ MÍT VŽDYCKY KONKRETNÍ ÚKOL.
      TAK TŘEBA MU ŘÍKÁM , BĚŽ A DONES MI PÁR ŠVESTEK NA KOLÁČ. A ON KOLIK JE TO PÁR? ŠKAREDĚ ZASKUČÍM, NO TAK TŘEBA 65, ZA HODINU SE PŘEDNOSTA VRÁTÍ A DONESE SE MI TAŠKU PŘESNĚ S 65 ŠVESTKAMA, NO PANÍ NEZABILA BYSTE HO ?! (rofl) (rofl)

      1. jejda, tak v tomhle má MLP duši spřízněnou, to jsem netušila. „Jak, pár lžiček mlíka, kolik to je????“

       1. Spráávně se ptá, chlapec. Je to chlap a musí mít vše specifikováno, tak je to spravne a tak to ma byt! Pár. Pch.

      2. JENNY, TAK TAKHLE BY SE CHOVAL I MŮJ JIŘÍ. MOJE ZKUŠENOST ZNÍ: VYBRAT MOMENTÁLNĚ TAK VELKOU IGELITKU, KTERÁ ODPOVÍDÍ CCA POŽADOVANÉMU MNOŽSTVÍ. VSTRČIT JI JIŘÍMU DO RUKY A JEN ZADAT ÚKOL: PLNOU, PROSÍM.

   2. Zrovna včera jsem byla na Hradě na výstavě o umění reformace. Byla to krásná výstava, bohužel už skončila. Proč to ale píšu, zašla jsem na chvilku do Královské zahrady a tam na plné pecky kvetla obrovská magnolie – Magnolia Kobus původem ze Severního Japonska. Je to opravdu velký strom a cedulka u magnolie říká, že je to pravděpodobně největší magnolie tohoto druhu u nás. Tak jsem se pokochala v tom našem jaře, kdy ještě spousta květů bude teprve rozkvétat.
    Do čtyř naštěstí počítat umím ufffff

   3. Nám už odkvétají petrklíče, krokusy, narcisy a hyacinty jednou naplno a tulipány šplhají vzhůru aby mohly začít.

  3. Maričko, to máš pravdu se šmirglovým lízancem. V majetku kočend jsem relativně krátce a jejich ostrá jazyčí rašplička mě hodně překvapila. Jsou schopné kůži odřít, když se pustí do díla důkladně. Psí obliz je přeci jen něžnější… ale fousky šimrají u všech stejně 🙂 .

  4. Ale o divoké včely u vás není co stát, ne? To nejsou ty zlé agresivní, tuším k Méxika či ještě víc z jihu?
   S těma rorýsama, to bude jiný druh nejspíš.

 34. No paráda! 😀 Ovšem Pedroník je pořád jednička. V každé situaci (alespoň se tak vždycky tváří – důležitě a s přehledem), tak se nediv, že začal okamžitě oživovat (chuckle) přece ví, co se sluší a patří. Kikina je taky koza Líza a v uších je to hrozné, strašně to lechtá (wasntme) Takže moc děkuji za krásné čtení na dobrou noc (yawn) |-)

 35. Mila Louk: To je nadhera. Stastne jsem u toho skytala smichem. Pedronik a jeho panicka nezklamou. (sun) (sun)

  Jinak hlasim navrat z vyletu. Az k oceanu jsme se nedostali, neb jsme vyrazeli pozdejc a protoze jsme tam jeli dalnici, co vede na Floridu a decka maji prazdniny, tak to bylo dost zapraskane v obou smerech. Zpatky jsme to brali okreskama. A navic bylo tak ke 30 st. Celsia a prochazet se starym pristavem Beaufort s Jakeym hunacem se jaksi nejevilo jako to ono. Ale hlavni ukol byl splnen, nafotili jsme, co jsem potrebovala pro Rozcestnik, resp. nafotil hlavne Chet. Byl jak japonsky turista se trema fotakama, fotil i na nedigitalnim cernobile. Jsme ale nejak ucaprtani, takze z fotek zatim nic nebude.

  1. Hanko, díky! (inlove) Rozkvetlé stromy obalené včelami vám závidím, ale třicet stupňů už jaksi neé. Těším se na článek s dokumentací (sun) . Chet fotí na film? Nemáte potom problém nechat fotky vyvolat? Nebo to zvládá sám?

  2. No ale s japončíkem si ho nikdo ani zdálky nemůže splést…! A on fotí taky klasicky, fakt? Dokonce snad černobíle – což je v US už dáávno považováno za u m ě l e c k é ?

 36. Ještě, že jsem si nevzala kafe k PC, jinak bych to celé smíchy poprskala! Pedro je dokonalý (a fotogenický) samorost.

 37. Moc krásné ! Já mám francouzské buldočky dvě, černou Pepinku a strakošku Fanynku. A jsou také úžasné. Přeji Vám krásné Velikonoce.

  1. Jj, je moc príma, že vykukují i letití nesmělci (sun) . Síím, síím, představ nám Pepinku a Fanynku (inlove) .

   1. Ahoj Louk, moc ráda bych vám moje holky ukázala, ale nevím jak, s počítačem ještě válčím. Snad zadat do facebooku Lenka Richterová, poznáte mne snadno, sedí mně obě na klíně a je tam ještě spousta jejich fotek. Tak pokud máte zájem, koukněte. Zdraví vás všechny Lenka

    1. Achich, nejsem na facebooku ;( . Ale určitě bych holky placatky chtěla poznat a vsadila bych se, že nejsem sama… Lenko, síím, nahoře je moc šikovný návod Jak napsat článek 😉 (h)

  2. Jo, jo, Richterová, Richterová, proč už tu není taková silná dvojka, čekáme , čekáme. Ahoj ! 🙂 (wave)

   1. Ahoj veram, Louk, HanaW, zana a Jenny,
    tak vám tady posílám fotky svých francouzských buldoček:
    http://picasaweb.google.cz/zdenek001/Fany?authkey=Gv1sRgCOm6qcuGib-DEQ&feat=directlink#
    http://picasaweb.google.cz/zdenek001/RostouciFany?authkey=Gv1sRgCMKjop-kh-KmjAE&feat=directlink#
    Černá je Pepinka a jsou jí 2 roky, strakoš je Fanynka a je jí přes půl roku.
    Čtu si vaše články a příspěvky pravidelně, ale až teď jsem se odvážila připojit.
    Zdravím všechny majitele domácích mazlíčků (wave)
    Lenka Richterová

 38. No úžas! Nic hezčejšího na spaní jsem najít nemohla. Pedroušku, Ty jsi ale loket! 😀

  5 – vida, i téchnika postřéhla, že máme trochu frankovky a jsme zralí na akupunktotamto. Mne vobstarají kočky, když nic, méně slintají… 😉

  1. Díky, Bětulásková (inlove) . Ovšem na tvoje hlásání z Kočetie nemáme. Holka, kam ty chodíš na ty úžasné hlášky… (clap) . Je vždycky radost počíst (sun) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN