184 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak som si to vypočula až dnes, t.j. v pondelok a pozerala z okna na anglické počasie, prší, mrholí, fúka vietor, striedavo a občas aj naraz. A dobre som urobila, aspoň som si vylepšila náladu pekne podaným pohľadom na škaredé počasie. (h)

 2. BÁRO, KDYBYCH UMĚLA TEN HNUSNEJ DÉŠŤ POSLAT, UŽ BY U TEBE LILO JAK TADY. V ZÁPADNÍCH A JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH CEDÍ A JE HNUSNĚ ZIMNO. UŽ TÉ VODY MÁME VŠICHNI DOST PRÁVĚ ZE SNĚHU, TAKŽE DALŠÍ DÉŠŤ POTŘEBA UŽ NEBYLO. SOTVA MI TROŠINKU ZAHRÁDKA OSCHLA, UŽ ZAS ZÍTRA BUDU POTŘEBOVAT HOLINY, ABYCH SE DO NÍ PŘEBRODILA. ZÁSOBY DEŠŤOVÉ VODY MÁM TAK NA CELÉ JARO. A PŮLKU LÉTA .VŠECHNY NÁDOBY MI PŘETÉKAJÍ PŘES OKRAJE A VŠUDE MÁME BAHNIŠTĚ JAK PRO DIVOKÉ SVIŇKY. ALE JAK VIDNO NA ZELENINOVÝCHZÁHONECH, DÉŠŤ PŘED CCA 10 DNY ZASETÝM HRÁŠKŮM PROSPÍVÁ, TAKŽE KONEČNĚ VYSTRKUJÍ ZE ZEMĚ ZELENÉ PRSTÍČKY.I PODBĚLY V OKOLÍ KVETOU A DOKONCE FIALKY SE TĚŠÍ Z JARNÍ VLÁHY. JEN JÁ SE NA TEN LIJÁK DOST MRAČÍM.

  1. Sakra, oni už zasazeno a já na zahradě ovce. Mám skluz až to hezký není. Pošli to séém. Napouštím další barely. Ach jo. B.

 3. Tak jsem viděla i fotkya jsou boží, hlavně typodzimní stromově oblohové (tedy obložené stromy).Přeju všem zúčastněným dobrou noc.

 4. Hm. Vysílání halt uslyším až zítra, ale k tématu počasí takovej přípodotek: byla jsem v Anglii tak asi pětkrát, vždycky jen služebně. Přijde mi zvláštní, že jsem tam nikdy pořádně nezmokla, maximálně takový poprchávání, většinou spíš hezky.
  Doufám, že se to tomu milýmu počasí vydaří i letos (sun) (y)

 5. Štětinko, to víš, že na to myslím, byla jsem se podívat u chovatelky už 4 x, ale nikdy jsem nenatrefila nikoho doma. Dnes jsem se dozvěděla, že paní byla v porodnici. Má 1 chovného psa, 3 psové. 1 dospělou a 2 mladé. Chod´áky já dobře znám, mám je moc ráda, hned po kolii.

 6. Milá Dede, tak jsem konečně v klidu poslechla ostrovní počasí a mně napadlo zadat si do špiona hledacího „kdy v Anglii neprší“, vyjelo mi mnoho blogů , do některých jsem se začetla. Většinou jsou od mladých lidí , kteří žijí nyní v GB a studují nebo pracují. A ať už mají názor jakýkoliv, jsem moc šťastná, že tam mohou být a získat zkušenosti, které moji generaci byly upřeny. (devil) (bat)
  Co bych dala za to , mít kdysi tutu možnost a neztratit domácí zázemí, přijet domů do Česka, kdy chci.
  I když na ostrovech více prší a je nevlídno, můžeme poznat tu sladkou slast možnosti cestovat a poznávat a to je moc a moc dobře.
  Teď díky tobě Dede, můžeme i intenzivně nakouknout , jsem tomu moc ráda a jsem jedno ucho. Díky ! (h)

  1. Milá Jenny, já jsem taky moc ráda, že někde mohu být 🙂 je fakt, že to moje dnešní vysílání byla v pravdě filipika náramná – ono proti ČR je ten rozdíl opravdu znát, ale já jsem skutečně dost zvyklá – asi nejhorší z mých „aktuálních“ pocitů byl ten první podzim v Norsku, kdy pršelo strašně a rekordně i na Norsko. Ale on se člověk otuží a jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený člověk 😀 A já mám oblečení do přírody opravdu dobré 🙂 Jen i podle anglických domorodců tu už jaro mělo být nejdéle od konce února a jaksi ještě nedorazilo :O (ale tiše – předpověd na příští týden je srážkově optimistická, tak bych to nechtěla zakřiknout!) 🙂

 7. Děkujeme za hlásání. Dorazili jsme po celodenní otročině do civilizace a už jsem ječela,že k večeři (krom chleba a vajec, když máme ty velikonoce), chci rádio Dede. Hole kvetoucí mě rozsekaly, stejně jako „pár louží“, z nichž je řeka a tak vůbec. Ale mám prosbu. Sice mě tu všichni zabijete, ale… Dede, pošli sem nějakou vodu. Neprší a neprší, tráva neroste, a sakra, neumlaťte mě, ale já potřebuju déšť. Jestli ještě týden budu vozit vodu v barelech, budu mít ruce jak orangutan. My tu totiž prý máme cosi jako“srážkový stín“. Budu klidně i zpívat a tančit, zacpěte uši, zavřete oči a pošlete sem ten déšť!!

  1. Tak já teď zkusím indiánský tanec deště a něco ti pošlu. (music) (dance)
   Kdyby to nevyšlo,pomni , že my Češky jsme si vždycky přály mít delší ruce.
   (rofl) (rofl) (rofl)

 8. Hlásím návrat. Dopadlo to tradičně. přejezení my a mírně přežrané psisko (ostře jsem hlídala množství podstrkopvaných lahůdek, abych nemusela pucovat auto).
  Dede, vynikající povídání o počasí, fakt už chápu, proč měli tolik kolonií- někam s ena to sluníčko museli jet podívat.
  Louk, skvělé fotky. Nadchla mě Buldočí kultůra. (rofl)

 9. Milí Zvířetníci, neodcházejte od přijímače 😉 přestože je zítra volno, vyjde nový článek a věřte, že stojí za to! Statečný Pedro byl zachráncem a Louk nám o tom skvěle napsala! Tak si to nenechte ujít (inlove)

  1. Jj, Pedro se dřel a záchranařil. a panička dnes dostala odměnu a ani Pedroušovi nedala. (inlove) (sun)

  2. Ó, náš krásný Pedrouš, to je príma. Na té fotce, kde vyhlíží jak zachmuřený ministerský předseda těsně před převratem (prej kuřince, pche!) mne doslova dojal. A von eště někoho zachraňuje, přeceda… 😉

  1. Oběma dámám Emteskovým to slušelo a ta šikovná soutěžící postoupila do dalšího kola! (y) (dance) (music)

 10. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Hitlera prý trápily zlé sny, a tak povolal věštce. Ten po nahlédnutí do křišťálové koule řekl. „Ach, mocný Vůdce, předpovídám, že zemřete na židovský svátek.“ „A na který?“ zděsil se Hitler. „Kterýkoli den, kdy zemřete, bude židovský svátek.“ .(*)

  ~o) Hezký sváteční večer a ať vás netrápí žádné zlé sny. ~o)

 11. Krásné Velikonoce všem. Jen tak prolétám, ani mail jsem neotevřel neb nestíhám. Včera jsme byli u ČTN (časované tchýně nášlapné) – pozvala si nás na oběd. Tedy obě dcery s rodinami. Tak jsme se švárou zapadli do obýváku a kecali. Chvíli se přidali synovci, chvíli tchán, holky měly protestní sezení v kuchyni. Odpoledne jsem ještě stihl sousedovi projet trávník takovým tím nesmyslem na prořezávání drnů (mám to pověšené za traktorem, takže si hraju), přezul jsem auto a pak se zřítil k televizi. Dnes jsme byli pro změnu u mých rodičů. Přesadili jsme pár keřů, dostali moc dobrou velikonoční nádivku z kopřiv a teď se chystám opět zřítit k tv. To jaro je nějaké únavné. A zítra zase výlet. Ale Dde a její rádio Hobitín jsem si nemohl nechat ujít. A opět nezklamalo. Mizím umýt Dastyho a tak. Takže pá zas někdy.

 12. Nejnověšjí komentáře:
  všude samá Štětinka. Sem dnes nějak Hujerová (bo trpím polární samohanou)

 13. Milá Xerxová, fotky z ranní Rašovky jsou opět velmi pěkné. Nám se dnes nezadařilo, odpoledne se u nás zastavila kamarádka, která byla na námluvách s chodˇandou. Máme tady poblíž chovnou stanici ,,z Malého údolí“, mezitím začalo pršet a my nemůžeme nechat našeho psího seniora moc namoknout, tak byla jenom kratší procházka poblíž baráku a to ho moc nebaví. On nerad chodí stále na stejná místa. Zítra nebude taky nic moc, protože se u nás schází a střídá dost dospšlých koledníků. Au,au

   1. Štětí – Dede musí pejska sehnat v Anglii, jinak by na něj čekala minimálně 7 měsíců… než by směl za Kanál…

     1. ale i psí důchodce musí být 6 MĚSÍCŮ PO provedení speciálního testu na vzteklinu a ten test se běžně nedělá !!! Já taky Betce musela nechat test protilátek nechat udělat už na podzim, abychom mohli v dubnu jet na dovolenou… Prostě Dede může převést jen psa, kterého již někdo nechal testovat a to se normálně nedělá… Prostě dneska by Dede mohla převést jen pejska, který má test udělaný nejpozději na podzim 2009. Kluci Nazgúlí měli test dělaný už před odjezdem do Norska, takže tam problém nebyl

 14. Betí týdeníček právě vyšel (wave) . Ti psí kámoši na fotkách jsou náhodní kolemjdoucí ze cvičáku. Pointr přiběhl bez dozoru, vystavil nás nejprve se vzorně zalomenou přední tlapkou, ale pak zjistil, že se Bety bojí a raději zase tryskem zmizel. To italáček chrtík byl statečnější, ten si Betku učuchal a rád by se kámošil… Měl zajímavou barvu – nádech do modra.
  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0410/

   1. No tohle – vy nemáte na jarním přání Betynku? :O Zradáá! No ona kraslice s Ještědem není špatná… ale Betka je Betka 😛 . Hezky vám při výletění zasvítilo sluníčko (sun) .

    1. Ty jó, že by Betynka mohla být za kraslici, vymalovaná je pěkně. Jen aby mně teď nezmalovala Xerxová (chuckle) (rofl) (wave)

   2. Ale to je překrásná a významuplná (meaningful, nyšt vá -) a krásně rozmazaná promyšlená (no to už stačí) fotka. Právě jsem se chtěl optat, je-li to oné tam kdesi Ještěd. Tak je, jasně. Já jsem se při evidování a popisu starých (předčeských) grafik ve vaší galerii na podzim 68 setkal s něčím, co mě udivuje dodnes: s německým názvem vašeho erbovního hrbu – Jeschken. Dyť to zní stejně slovansky, že? Přitom jinak. Poučíte-li mě o původu jména, budu vděčným. V rozumné míře, jsa chudým intelygentem.

    1. Jakube – o původu slova Ještěd se přou už dlouho a jasné to není. Z jedné studentské práce na googlu kopíruji :

     “ První český doklad názvu Ještěd je z roku 1545 v Sedláčkově knize Snůška starých jmen, jak se nazývaly v Čechách řeky, potoky, hory a lesy. O Ještědu se zmiňuje i zápis z roku 1592 v nejstarší soudní knize, uložené v okresním archívu v Liberci. Pozdější prameny užívají kromě názvu Ještěd též lidové podoby Ještěr či Ježek.

     O výklad vzniku těchto jmen se pokusilo několik známých filologů. Těžko lze přijmout názor, že jméno Ještěd vzniklo od slovanského základu –ěsk, což znamená rozsedlý nebo dutý, protože představa „místa s rozsedlinou nebo s jeskyní“ se k podobě Ještědu nehodí. Při přísném filologickém rozboru neobstojí ani výklad z názvu stromu jasan (německy Esche), kterým prý bylo dříve celé pohoří zalesněno.

     V poslední době podal pěkný výklad vzniku názvu Ještěd filolog doc. dr. J. Beneš. Domnívá se, že Ještěd je nejspíše utvořen z osobního jména majitele této hory. Říkali mu patrně Ješek, což je domácká podoba křestního jména Jan, později snad Ještěd, či Ještěda. Podobně vznikl zřejmě německý název hory Jeschken, nejspíše ze složeného slova Jeschkenberg, česky Ješkův kopec, vynecháním obecného jména (v severních Čechách bylo jméno Ješek poněmčeno v Jeschke) „

     1. Dííí…ík! Dyť je to vlastně elementární, dear watsons. Že mě to nenapadlo? Ješek. A je. Pokluzené.

  1. to mně se lepčí líbí ten poiter, já byla odjakživa na ryzáky s odznakama (chuckle) . Dyž je Betí zima, tag to chce svééétr! (bo alespoň epesní vestičku) (makeup)

 15. OT – JoVásci. Chystám se na vašeho beránka,ale jak nejsem moc zběhlá v pečení dle receptů… práškový cukr = moučkový?
  Huuu-u 1+6 ! (dance)

   1. sem si to vygůglila a schváila jako moučku. Už je v troubě,ale nevešlo se těsto, tak zbytek je v kastrůlku – na ochutnávky (^)
    Já sem dneska hodná, heč 9+1 (flex)

 16. Dede, v tvem povidani ta Anglie fakt ozije. Umis pozorovat a sdelit. (y)

  Prave budeme odjizdet (se zpozdenim) k nasi strane Atlantiku na jednodenni vylet. Vcerejsi koncert byl fajn, bylo tam dost nasich znamych z Floridy a tak jsme se dostali domu az ve 2 rano. BYlo teplo a vlaho, sedeli jsme po koncertu u stolku na chodniku. Ale shledavam, ze ty dlouhe noci ve spolecnosti v me vekove skupine produkuji horsi rana. (chuckle)

 17. Ivany, svátek mající i ostatní, co slavíte, všecko nejlepší, zdraví, pohodu a krásné jaro! Snad se vám budou líbit dvě červené mlhoviny (červené proto, že v nich září především vodík ve spektrální čáře H alfa a ta je krásně červená).
  Na identifikaci Severní Ameriky mi fantazie stačí, ale na toho pelikána teda už ne. Toho tam nevidím ani za nic.
  http://www.astro.cz/apod/ap090630.html

  1. Ten pelikánek je mládě, sotva vylíhnuté, ochmýřené, zboku, zobáček – tedy zobák! – má doleva. V interpretování surrealistických objektů su cvičený.

  2. já ho vidím krásně! Ale příjde mi spíš jako pterodaktyl…no jo, vojtu zaujali dinosauři, tak se učém (chuckle)

 18. Milá Dede, dost jsem se chechtala.Už jen tou představou, jak vykvete golfová hůl. Jojo, už začínám chápat, co tyhle ostrovany zocelilo a uhnětlo jim sportovního ducha. 😉

 19. Milá Dede,
  takže to je fakt, že v Britsku furt prší – jsem myslela, že je to kapku přehnané (chuckle) .
  Tak ti přeju, aby na tebe aspoň jednou denně zasvítilo sluníčko, aby se bažinky začaly vysušovat a vůbec – ať máte v Anglicku natradičně slunné jaro (sun) .
  A tady si dovoluju ukázat, jak vypadá jaro na jihu Jižní Moravy p.l.
  http://yga.rajce.net/FOTO_2010_Konec_brezna_-_zacatek_dubna

  Jo – a Velikonoční neděle je u nás jako vymalovaná, za chvilku půjdu venčit Toyu a svou rýmu (wasntme) (think)

  1. Krásně se příroda probouzí! Můj favorit – plisé (y) (nod). Hmm, hlavně rýmu ještě nepřikrm (h) .

  2. Fňuk… je svátek, lidi jsou doma a výsledkem je, že nám net jde jak když nejde, takže holčičky vaše krásné fotky – Tvoje Ygo (h) i ty od Louk (h) , vidím jen v malých náhledech. Když kliknu na fotku, tak si půlhodinku posedím před rozsypanými čtverečky a pak ztratím trpělivost (punch) Tak snad v noci…

 20. Krásnou velikonoční neděli všem na Zvířetníku (sun)
  Děkuji Dede za povídání, poslouchla jsem na noťasu, který trůnil na sporáku – já mám totiž uvařeno, takže je plotna studená 🙂 a jen chystám mňamky.
  Musím říct, že déšť není tak prima jako sluníčko, ale mně mnohem víc vadí ta zdejší ledová zima se špinavým ledem (sníh to byl jen občas) a naprostou absencí slunce. 10 slunečných dní za pět šest měsíců. Hrůza!
  Ať žije jaro (f)

 21. Milá Dede, přeji Vám krásné velikonoční svátky. Vždy se těším na Vaše vyprávění a příspěvky, jsou kouzelné. Já nerada cestuji, /jsem spíš introvert/ tak se přenesu na ostrovy ve Vašem kouzelném Radiu. Ze zvířetníku se stala pro mě droga, obdivuji Xerxovou pro její výlety s Betou za každého počasí a její povídání a fotky, Veram mě fascinuje astronomickými příspěvky …. a další. S Velkou kočkou máme společný problém – kolii- i když je u nás celkem vyřešený, náš Don se dožívá 15 let v celkem dobré kondici a než bych vyjmenovala další nestačil by mi prostor. Děkuji Vám za Vaši práci.

  1. Milá Marsko 🙂 děkuju a tak se ptám, proč tvoji kolii ještě neznáme? Napiš a pošli! (inlove)

   1. Jo! Já chci kolijku! Těch není nikdy dost!
    Vysoká matematika, skorem integrál: 9+10 ! 😡

  2. Marsko, ač se to na první pohled nezdá, Zvířetník je plný introvertů… A jak se překonávají (nod) . Neboj se vystoupit zpoza bučku a představit Dona a spol. (sun)

   1. Do písmene potvrzuju, je to tak. Teď mi dochází, že pro stoprocentní halasné a bodré a neustále po partě a po odezvě bažící extroverty to tady není to pravé ořechové.
    Nanejvýš levé. A to je na levačku, o tym žádná.

 22. Dede, je mi tě líto, moc ti rozumím, tohle nasty weather mě taky ubíjí. Držím palce, ať to přežiješ a další stěhování by mohlo být někam……. do…… Keni?

  1. apropo, prosím, neznáte nějaké tipy, jak využít vypečené (slané) sádlo z husy? Než ho začnu postupně zkrmovat slípkám

   1. Štětíííí, sádlo z husy pro slípky – s prominutím, si se zbláznila (fubar) , ne?
    Na chleba, pod cibulku, do omáček (nod) – jenom jdi do nějakého suprmááárketu a mrkni se, kolik tam stojí husí sádlo!!! Taťkovi na něm udělej vaječinu – uvidíš, jak si šmákne (wait) .

   2. Štětinko, to je přece nejlepší sádlo pod míchaná vajíčka. Nebo takový chlebík s husím sádlem a okurka.:P 😡 .. MŇAM (pro Zvířetníky na východ od Vysočiny okurek 🙂 )

    1. takže místo oleje? nebude to načuchlý? Na chleba asi ne, ono je to tekutější..

     1. To se skladuje pod výparníkem, aby to bylo trochu tuhý. A je to opravdu klasifikováno, jako veliká lahůdka. Jistě, že to je trochu načuchlý tou husou. A o to právě jde. 🙂 😛 Na čerstvý chlebík je to veliká dobrota. Sice nezdravá, ale jak často má člvěk husu, že? Tady slintám, jako Pavlovův pesan.

       1. no, my právě tu husu moc nemusíme, jsou pěkně tlustý, z téhle byl litr a půl sádla! :O Zdeno, jak pod výparníkem? Mám to v lednici… no, já jsem znalá jen vepřového sádla. Klidně bych ti to podstoupila, kdyby ses někde poblíž nacházela…

        1. Propána, husí sádlo – taková doooobrota, na měkký chleba, posolit – to je jedna báseň. A jestli ho chceš mít tužší, lze míchat s vepřovým – ale mi víc chutné jen tak. Dej ho v ledničce co nejblíž chlazení, pak tolik nepoteče.

         1. Viď, Veram (inlove) . Zdena už navrhovala v mailu, že ze Štětinky sádlo vyrazíme, uděláme mejdan a pře… é nabaštíme se. Pojď do party 😉 .

        2. Štětí – čerstvý chleba s husím sádlem a s cibulkou nebo s pažitkou – panejo, to je taková dobrota, že se to sež … žvýká spíš, než se stačí roztýct.

         A vůbec, kam se na sádlo hrabe kde jaký olej.

         1. Tak gdo ho chce? Zbalim a pošlu, dokud nepanují hice jak na póšti. Když to dám jako obchodní balík, máte to tam druhej den 😉 . Já používám vepřové sádlo,ale husímu jsem nikdy na šmak nepřišla. Ale vepřový řízek MUSÍ být smažen na vepřovém sádle!

          1. Šiši, holky, umíte si představit, že si sedneme k ohni, koupíme bochník chleba, já dodám ty okurčičky a dojedu pro pivo. ÁCHJO. To bysme si pokecaly a za chvíli by bylo po starostech . Fšecky by se v té lahůdce rozpustily. 😛 Si představte, že ještě ucintávám jako Betka. 😀 (rofl)

   3. Napadlo by někoho položit (si) takovou otázku na Moravě – ?! Evi, di do sebe. A hlavně do sebe dej občas vklouznout tenký voňavý (no nebo tlustý voňavý) křupavý chlebíček s tím a s cibulou anebo s česnekem… anebo do toho vprav trochu jatýrek… nebo zeskelněné cibulky… nebo. Nebo. A tak.

    1. Jakoubku, dyž já mám dost svejch ozdobnejch tukovejch prstenců a ochutnávat ještě cízí (husí), by se nemuselo vyplatit. Zvyknu si na to a pak pro mě budou vyrábět specielní židle a postele. Tuhle jsem si málem nemohla zavázat ani kočku! (rofl)

     1. No Štětí, já se nastačím divit – jiní lidi si zavazují sňůrky od bot, maximálně uzlík s buchtama, a ty kočku?! To máte v Prahe divné zvyke (chuckle) (chuckle)

      1. no a to ešče nevíš, že já jí vjěčně nemůžu přijít na méno a tak hledám kozu! (chuckle)

       1. Ježiš to je kůň!! Právě jsem položil sklenku s hostětínskou biošťávou (dóst dobrá i pro následníky trůnu, you know) z biojablek a biořepy, co jsem jí zapíjel chlebíky s h u s í m s á d l e m s vpravenýma jatýrkama a s česnekem a olivama a – a tady takové vošajslich čtení, jezusku, tomu snad ani radši nerozumím!

 23. Nevím přesně proč, ale Dášino povídání ve mně evokovalo mou dávnou touhu pracovat jako strážce majáku. Možná to je těmi zmínkami o Atlantiku. Dnes už by to stejně asi nebylo možné, majáky jsou obvykle automatizované.

  1. Jj, strážce majáku – dávný sen… (happy) U dokumentu o převádění majáků na automatiku mi bylo teskno.

  2. Buď mnoho hoře musí mít, buď mnoho síly musí mít, kdo chce tu sám proti moři… ano!
   A můj nejml předloni ve Skotsku navštívil maják, co postavil tatínek RLStevensona.
   Je v jeho věži Mikuláš / a s Mikulášem Bůh. Když už je Velká noc…

  3. jsem onehdy koukala na rekonstrukci, jak se stavil nějakej maják. Myslím u břehů GB. Bylo to velmi zajímavé, jak se to muselo stavět jen někdy a mimo příliv a přitom to příliv nesměl spláchnout, nešlo to stavět v dobách bouří. Fakty moc pěkný, hned bych se a to mrkla znova, jen vědět, jak se to jmenovalo

 24. tak byl výletek… Nadávali jsme mně úplně všichni (rofl). První část parádní – Rašovka brzy ráno (byli jsme tam maličko po sedmé (o) )- slůňo (sun) zalévalo okolní kopečky, kvetly bledule, sasanky, devětsily, sem tam i petrklíč… stoupali jsme k Šámalce (neplést s tou v Jizerkách, tato je pod Ještědem) – ale kousek před ní jsme to ze zelené obrátili na modrou značku a došli k nové rozhledně (pochopitelně že v tyto „noční“ hodiny nikde nikdo nebyl – otvírají v 11) a pokračovali směr Javorník. Ale u rozcestníku „u Rašovky“ jsem naplánovala sestup po neznačené cestě do údolí Bystré (je tam osada stejného jména) a po stejné cestě pokračovat na protilehlou stráň a tam se napojit na zelenou značku, co nás dovede zpátky k Yarískovi. Plán byl jasný – realizace selhala. Cesta nás dovedla do bažiny, do ovčí ohrady (Beta mě naštvala – zkusila se jít na ovečky podívat zblízka a hubou to napálila do pletiva (neviděla ho…) Dobře jí tak, pak byla chvilku jak beránek (chuckle) ), mostek jsme nenašli a tak jsme brodili, vylezli jsme stráň plnou polomů a „skládky“ všeho možného „bioodpadu…“ Ale nakonec jsme (místy i počtyřech) dofuněli na stráň, (sun) svítilo, (f) kvetly, (bat) lítala a vůbec se netvářila znaveně, kolem cesty byly zimou a větrem pokřivené břízy a jeřabiny (mám ty horské zprohýbané otužilce moc ráda)… prostě krásné předjaří pod Ještědem (nod) Tak upocení a zchvácení jsme už dlouho nebyli, jako po mojí „zkratce“ 😀 Ale zelenou jsme nakonec našli (chuckle) Nepamatuju, že bych šla někdy 6 kiláků přes dvě hodiny (rofl)

  1. (rofl) (clap) Před mnoha a mnoha lety jsme jeli s kámošem z Moravské Třebové do Olomouce. Asi po třech hodinách jsme zjistili, že se vracíme zpět do Třebové, aniž bychom v Olomouci, či jiném větším městě byli. Skvělá výprava, skvělá výprava, jen to mělo tu vadu, že se prometl koncert, kde měl ten kámoš zpívat (rofl)

   1. Jo a jeli jsme hadrovou tříkolkou 🙂 Předtím bez problému zvládl trasu Praha – Třebová (rofl)

    1. Šmarjá, tím jsem se chtěl vždycky svézt. Ach jo. Velorex už se zase vyrábí (jen s trochu jinak jmenuje), ale je to bohužel typická hračka pro velmi bohaté lidi. A ten původní se nikde v mém okolí nevyskytuje.

  2. Jj, nábližky nemusím už od 12ti let. To jsme takhle chytračili v Beskydech a vyvinulo se z toho 14 km navíc.

   1. tak ono to bylo přesně dle pečlivě (wait) připraveného plánu… to neměla být zkratka, to byla spojka mezi dvěma značenými cestami (rofl)

  3. Chichi, kdo by si pomyslel, že zničení Betky pojmeš doslovně. Ehm, jsem zvědavá, jestli najdeš někoho výletně ochotného i zítra (rofl) .

   Buldok po včerejšku zregeneroval rychle a vyčítavě koulí očkama nad klidovějším režimem. Třeba Betka do zítřka taky pozapomene… nebo zavaž do uzlíčku motivační mazanec 🙂 .

   1. zničila jsem hlavně lidi – když pominu drobný šrám na čenichu (asi od toho pletiva), tak Betka vypadá zcela odpočatě, lítá po zahradě, otravuje v kuchyni (prý vydala spoustu energie a musí ji doplnit), hned po návratu začala otravovat s polštářkem – že se budeme přetahovat… Uvidíme, zítra chci zkusit další výlet – ale počasí prý nebude asi nejlepší…

    Jdu jí přerazit (devil) , právě přestavuje nábytek a tahá polštáře ze sedačky… i když ví, že nesmí… Když prý to je jediný pořádný protivník, když se páníci nechtějí prát… (bat)

  4. Jé, jak to čtu, tak je tam jarněji než ve středních Čechách (f) . Šámalka, když jsem ji viděl naposled, vypadala dost opuštěně. Aspoň co vím, tak se tam za výjimečné konstelace dá koupit tatranka…. Habeš asi taky nefunguje, že? Ta nová rozhledna není špatná, docela hezkej výhled na to, že je vlastně nizoučká.
   Jestli si bez mapy dobře vybavuju, kudy jste šli, tak do těch ovec jste vrazit museli (i když možná ne tak doslova).
   Jo, vždycky mě fascinuje, jakým neskutečným bor… nepořádkem jsou lidi ochotný se obklopit a zvyknout si ….

 25. Milá Dede, díky za krásné vyprávění 🙂 Mám déšť ráda, mnohem raději než pálivé sluníčko, a tak si přemýšlím, jestli by se mi v Anglii líbilo, nebo jestli by mě pobyt tam otrávil? Mno, bahno by mě asi štvalo.

  Milí Zvířetníčci, přeji Vám všem co nejkrásnější Velikonece (h)

  A Pů, nezapomeň nám pak říct, kolik jsi dohodil koulí (rofl)

 26. Jupíí, hlásím vítězství nad poťouchlou technikou. Uff, ale stejně je to záhada, předchozí dvě vysílání v pohodě… Teď pomohl až jiný prohlížeč.

  Chichi, skvělá filipika, milá Dede! (inlove) To šlo samo, viď? (rofl) Tak bríza není mírný větřík? Další iluze v háji.
  Nojo, holt, ještě pár mokrých bahnivých let… a ani si nevšimneš (chuckle) . Ehm, se spíláním Atlantiku bych byla opatrná, aby nakonec nechtěl předvést, že tohle je jeho vlídná tvář… Díky za nedělní naladění! (happy)

 27. Dobré ráno, dovolte abych vám zde poté, co jsem vyslechl relaci Rádia Dede, předestřel, k čemu jsem dospěl po řadě let výzkumů. Boží Hod Velikonoční se tak jmenuje proto, že koledníci původně neměli mávat pomlázkami a kvílet říkanky „hody hody do hospody“ ani žádné jiné. Koledníci si ssebou nosili železné koule a pořádali závody v házení a kdo dohodil nejdál, tedy, povedl se mu „boží“hod, ten dostal napít a barevné vajíčko. Tak to je. Abyste věděli. Hezké svátky. 🙂

  1. Děkuju ti milý Pů, takovému koledování bych i ráda fandila! (rofl) Tak ať dohodíš úplně nejdál (inlove)

  2. Tak! V Uhrách se mu říkalo bohovský. Což se následně rozšířilo na všetko možné, hej. Gotteswurf, Lord´s throw.

 28. Krásné sváteční nedělní ráno všem! (h) Stále ještě je můj pristroj němý Bobeš ;( , tak snad navečer či zítra u přednosty.
  Mějte se krásně – já teď budu s Tádou barvit vajíčka. (sun) Ven moc nemůžeme, má velký kašel.

 29. Krásne sviatočné ráno prajem. Louk, ty sa teda vieš pozerať! Krásne nafotené! A Pedroník podarený ako vždy. No a čo sa týka počasia v Hobitíne, asi by si stredoeurópan zvykol po čase, ale holt (sun) je (sun) .

 30. Dobré nedělně-velikonoční ráno!
  Problém je jasný – jak udržet Dede v suchu! Ale zas prý to dělá dobře na pleť! 😀

  1. No já nevím. Já takové věci jako pleť nemám, já mám poctivou kůži a ta to mít nemusí…

 31. Hezkou sváteční neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) – třeba ségře (nod) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Já sl\ším Dede normálně (happy) Moc hezké povídání o (rain) (rain) (rain) (rofl)

  Tady vstává hezký den – jdeme ven

 32. Jéminkote, zvědavě a natěšeně jsem si počkala na půlnoc a ono se mi rádijko přehrává zrychleně :O . Tedy, je to dost legrační, né že né, ale rozumět není ani slovu. Nojo, ten můj prístroj dodělává… Ale třeba ráno moudřejší večera 🙂

  Přihodila jsem na rajský čerstvé výletní album, tak kdybyste chtěli mrknout na jaro na západě, tak tudy: http://louk.rajce.idnes.cz/Jarni_vyleteni/

  Dobrou noc/dobré ránko všem! (h)

  1. Jestli já nejsem chudák (sweat) (doh) Notebook nemá zvukovku (headbang) a na tý malinký obrazovce fotky taky moc nevidím. Ale zejtra večer na vás dojde, na obě 😀

  2. Milá Louk, už jsem Tvoje fotky chválila mockrát, tak se nebudu opakovat. Umíš se dívat, a to je velký dar. Prostě paráda, jako obvykle.

   A „vyplivnutý“ Pedroník mě dostal, chudák malej. (wave)

  3. Louk!
   Úžasné fotky – oblaka a průhled a kostelík a Pedro. Ale nejvíc mě dojala stařenka na lavečce.

  4. Nádhera. Opravdu moc. (h) (sun) A díky za průhled. A dnes asi nejvíc za tu „Leť“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN