ZPRÁVA: Oxford versus Cambridge

Krátce o veslování aneb “Real athletes row. Others just play games” *

Jedním z nejkrásnějších (a zároveň nejobtížnějších) vodních sportů je veslování a jedním z nejznámějších závodů ve veslování je ten, který se pojede právě dnes odpoledne (16:30 BST – v 17:30 středoevropského letního času, vysílá Eurosport). Kdo jste hádali, že se jedná o závod sportovních týmů univerzit Oxford a Cambridge, hádali jste správně.

Takže nejprve něco o veslování jako takovém: http://veslovani-sportu.navajo.cz/
Něco málo z historie závodu: http://veslarsky-zavod.navajo.cz/
Pokud jste se už dostatečně pobavili, oficiální stránky dnešního závodu jsou zde – najdete na nich nejen složení obou posádek včetně výšky, váhy, věku a oboru studia, ale i trasu závodu, nejlepší místa pro sledování a snad i možnost on-line přenosu.
Uznávám, že veslování není divácky příliš atraktivním sportem, ovšem jen pro ty, kteří netuší, kolik úsilí a tréninku se za jedním jediným elegantním záběrem vesla skrývá. Takže se dnes zkuste dívat, třeba si svůj názor na veslování opravíte. Enjoy rowing!
* Oblíbený nápis na tričkách mladých veslařů, též jedna z mnoha skupin na Facebooku

Aktualizováno: 2.4.2010 — 18:42

28 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Aido (inlove) , moc se omlouvám a stydím (blush) , ale naprosto jsem Tvůj článek přehlédla v tom správném čase. ;(
  Tak alespoň dodatečně děkuju. Veslování není moje disciplína (moc dřiny, moc kázně 😉 , o to víc se mi líbí, když to někdo umí. (y) (clap)

 2. Tak už dojeli, koukali jste se někdo? Nakonec vyhrál Cambridge, i když já osobně jsem fandila Oxfordu.

 3. Díky Aido, nastartovaly vzpomínky. Já byla jen maličký amatér, ale svoji kánoi jsem měla ráda asi tak jak mám teď ráda kolo. Prostě řeky a lidičkové okolo nich k mému životu patří. (sun)

 4. Aido, díky za úžasný článek o veslování i s odkazy. Suprově mně to naladilo. (y) (h)
  A taky evokovalo vzpomínky (h) na přerovskou loděnici a rodnou řeku mého srdce , Bečvu. (inlove)
  Na té krásné řece brázdily vodu jako kormidelnice sestry Širokých,z rodiny těch pravých českých sokolů. Jejich břitké hlasy s povely mi do dneška zní v hlavě. Mé rodné město má velkou tradici v tomto úžasném sportu a vede si stále dobře. (y)
  Taky tam bývají na řece závody dračích (bat) lodí se vší parádou a to je úžasné.
  Pamatuji si z dob svého dětství,kdy veslaři dělávali tzv. benátskou noc na Bečvě, (party) to byly ve tmě desítky nazdobených osvětlených lodí na vodě , se závěrečným ohňostrojem. (*) (*)

  1. ASno, Bečva – toť řeka našeho ustrojení, našeho srdce, našeho dálného východu. Promiň, Dřevničko.

 5. Prima rodinka, prima parta, prima hobby, prima potomstvo – moc vám přeju, aby to všecko vydrželo!
  Na odkazy až odpoledne. Těším se, bodejť!

 6. Aido, vždycky se mi moc líbí, když se tu seznamuju s věcma, o který bych jinak nezakopla (handshake)
  Díky a ať vám to dobře jezdí 🙂 (y)

  1. Jj, naprostý souhlas se vším (nod) . Díky, aido, za rozšíření obzorů! Chi, ty odkazy – to je skutečně něco (rofl) . Hodně zdaru – nejen při sportu! (y)

 7. K Mlsotníku jsem nestačila připsat. Tak jenom co by byly velikonoční svátky bez dobrot, že ano? Co se týče veslování to už v mém věku není aktuální a jinak bylo aktuální jenom jednou jedinkrát v životě a o tom se teď nemohu rozepisovat. Ale jak jistě chápete, tenkrát jsem se neutopila ač neplavec.
  Chtěla jsem vám všem popřát veselé velikonoce plné sluníčka a jara. (sun) (f) (h) (f) A děkuji za přání která jsem dostala. „Růžový čtvrtek“ a „dlouhý pátek“ (tak se tu ty dny nazývají) jsou za námi a já se cítím ukřižovaná, aniž by to někomu bylo ku prospěchu a aniž by to zasáhlo lidstvo dobrem a zlem jak se stalo v případě Ježíše Krista. Kéž bych i já vstala z mrtvých.
  Garyk měl včera narozeniny, jsou mu tři roky a měl by být dospělý a rozumný. Cha cha cha chi chi chi. Jak má byt rozumný, když panička pomalu a jistě rozum ztrácí. (wasntme) (rofl) Jelikož má Garuš tak citlivé zažívání žádný dort z paštikou a uzeninami nedostal. Chudák náš jeden malej ušatej. A zase musí být přivázaný, protože ti zdejší dovedové samozřejmě střílí a děsí psy i stařenky. Válku na ně, říkám si. Jestli by to ovšem pomohlo.
  A už chodíme naše obvyklé procházky. Že to ale trvalo než ledy na cestách zmizely. Sněhové zbytky jsou sem tam ještě vidět a ptáci nad nimi pozpěvují jako kdyby bylo jaro. Nikde nic zeleného kam oko pohlédne, po téhle zimě ani ta tráva není zelená jak bývá. A šeřík ještě dlouho neoplesniví. To se vždycky radoval můj manžel když na dálku viděl zeleň pupenů, prý už šeřík vypadá jakoby plesnivěl, hlásil. Na to si ještě počkáme !!!
  Takže tak a nejinak, mějte se všichni báječně !!! (y) Hody, hody doprovody…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN