BTW: Veselé Velikonoce

Milí Zvířetníci, ráda bych vám všem popřála krásné Velikonoce, veselé, vřelé, barevné a skvěle chutnající – a to vše bez ohledu na zrovna panující počasí.

Mám moc ráda velikonoční barvy – kuřátkově žlutou, jásavě zelenou čerstvé jarní trávy a koketní, provokativně mrkající červenou. Jsou to barvy radostné, plné síly, naděje a radosti, vůbec když je korunuje bledě modrá barva prosluněné oblohy. Jsou to podle mně ty správné barvy, které symbolizují vzkříšení.

Je to čas, kdy po únavné a leckdy depresivní zimě pořádně zasvítí sluníčko, vzduch se ohřeje a je tu naděje, že ani špatné počasí nepotrvá věčně – země po dešti vysychá a jarní sníh se dlouho neudrží. Je to čas, kdy vzkříšením neprochází jenom příroda kolem nás, ale i naše vlastní mysl a kolikrát i srdce.

Snadněji se nám vzkřísí naše naděje, touhy a plány, oklepeme ze sebe zimní ochablost a hrozící beznaděj. Je to rozhodně lepší doba pro předsevzetí, než je začátek kalendářního roku, protože příval energie daný sluníčkem a probouzející se přírodou nám pomůže plnit to, co jsme si umínili…  

A tak vám všem přeju, aby se vám snadno podařilo shodit nejen nadbytečná zimní kila (ale to až po velikonočních labužnických radovánkách, že 🙂 ), ale třeba i nadbytečnou zimní mrzutost, skleslost a vůbec nenáladu. Počasí by nám mělo vbrzku zvlídnět, tak se pokusme o totéž. A buďme vlídní i sami k sobě – lépe se nám s námi bude vycházet 🙂

Takže milí Zvířetníci – Veselé Velikonoce a mějte se rádi!  

Aktualizováno: 2.4.2010 — 18:49

108 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Lenko, to u nás opět prší, sice kvetou nějaké jarní kytičky ale jsou tu i zbytky sněhu. Hezký zbytek velikonoc, atˇ Vaše pozadí koledníci nešetří

 2. LIDIČKY, ZDRAVÍM VŠECHNY SKORO AŽ A KONCI VELIKONOC, ALE O TO SRDEČNĚJI. VY Z JIHU JIŽNÍ MORAVY SE CHLUBÍTE KVETOUCÍM ZALÝM DEŠTĚM, ALE JÁ VÁS TRUMFNU, I DYŽ DŮKAZ JE STÁLE JEN V JIŘÍHO FOTOAPARÁTU. HEČTĚ, U NÁS UŽ KVETOU DOKONCE FIALKY A UŽ SJOU ROZKVETLÉ ČTYŘI NEBO PĚT DNÍ.PŘED NAŠIMI BYTOVKAMI JSOU JICH CELÉ NÁDHERNĚ VONÍCÍ POLŠTÁŘE. PŘEJU VŠEM ŽENÁM A DÍVKÁM MILÉ A JEN CITLIVÉ OMLAZENÍ VRBIČKAMI.

 3. I naše smečka přeje krásné velikonoce…. Mazané pletýnky i obližprst jsou upečené, velikonoční nádivka už je snědená, vajíčka jsou obarvená (cibulová hnědá, žlutá a zelená). Uklizeno je jen zběžně, ale už na to kašlu. Důležité je, že jsem stihla došít nový jarní ubrus. Okna si počkají, až budu stěhovat kaktusy ven.
  Jo a tady už taky kvete zlatý déšť. Máme zpoždění, teprve dnes dopoledne roztály poslední zbytky pátečního sněhu.
  Mějte se krásně.

 4. Dede, s půvabem, sobě vlastním, otevřela jarní svátky – Velikonoce. Až dosud u nás korunovalo tyto jarní dny kouzelné jarní počasí (snad to nezakřiknu). Sluníčko zářilo na bezchybné obloze, tráva se začíná zelenat a květy se otevírají. Tak jsem k těm květům posadila Chipsy a udělala, pro Vás, obrázek.
  abraka dabra, otevři se:
  http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Dokumenty/

  1. Pitrýsku, kouzelné přáníčko! (happy) Holky fousatky jsou úžasné (inlove) A jejdamane, u vás už kvete zlatý déšť? Nojo no, kdo si počká…

 5. Krásné Velikonoce Vám všem, Zvířetníkům s rodinami a zvířenou!
  Ať Vám (sun) svítí na jarních procházkách, ale především u společně-svátečně prostřeného stolu!!
  Nightlily a spol. 8)

 6. Ahoj Zano, všelijakých dobrůtek by se u nás našlo, až na tu tyčinku. Víš, že už na Rašovce kvetou bledulky – jednou jsem se šla podívat zblízka měla jsem světlé botasky, na povrchu bylo suché listí a pod ním bláto. Měla jsem boty plné i svrchu . Dcera se mohla potrhat smíchy-jak jsem stará, tak jsem hloupá.

  1. Jééé – Rašovka je brzy v plánu… (wave) nějaké ráno (zítra ?, v pondělí ? , příští víkend ?) na krátké proběhnutí… A pak taky čeká na zdolání Tolštejn a Jedlová (nod) a taky už se dá (sice omezeně, ale dá) golfit… takže pohybu bude dost. Když je dost mazanců… (chuckle)

 7. A hec, musim se pochlubit. (blush) Chet se vcera vecer vratil z primorskych bazin a privezl spoustu ustric na ledu. Byly vybrany v patek kolem poledne a odpoledne uz byly v domecku. Mistni ustrice jsou trochu jine nez na severu USA nebo v Evrope. Rostou v takovych jako trsech, takze jeden kus sestava z nekolika skebli. Kdyz jsem pred lety pracovala v Michiganu v hospode jmenem Oyster Bar and Spagheti Machine tak ustrice byly temer denne na jidelnicku – jako a la Rockefeller, zapecene na skebli se spenatovou omackou a cimsi. To mne nejak nikdy nenadchlo, protoze misto ustrice by tam mohlo byt kure ci co – ta chut se ztratila. Nejoblibenejsi tady u nas jsou varene v pare par minut, takze jeste vypadaji jak syrove (ale nejsou) a ve skebli je jeste spusta stavy, ktera voni a chutna (y) (y) . K tomu se rozpusti maslo, ja do toho dam jeste dost citronove stavy a neco Tabasca. Takjsem se tim precpala. A taky si rozrizla palec o ostrou skebli. Jeste jich mame spoustu na ledu, Chet je prave otvira a dava do ledove vody a budou smazene v testicku s vinem a servirovane s kukuricnou kasi a omackou ze stavy a s vinem. A vecer jdeme do hospody na koncert spratelene kapely – ano, budou i dudy. A v nedeli rano nalozime Jakeyho a sandvice do auta a pojedeme na krasne tajemne misto u oceanu na hranici s Georgii a bude z toho ROZHLEDNIK. Je to misto velmi vhodne na velikonoce. Vsak uvidite…..

  1. Tééda Hani, to tvoje kulinářské vyprávění vypadá úžasně. 😛 Tak si tu koumám, proč se to místo hodí k Velikonocům. Žeby velkovýrobna vajíček? (chuckle) Nebo že by tam byl největší prutník v Americe? 😀

   1. Kdepak Zdeni, je to o kostele, ktery byl a do znacne miry jeste je. Tak neco jako vzkriseni. (h)

  2. Vytanulo mi-při pobytu v jižní Francii jsme se poslední noc před odjezdem v Nice vypravili s MLP do uliček starého města, nabitého lidmi. V jedné uličce fronta-stáli je Frantíci na ústřice. Přijatelná cena, prodávali po 10 kusech, asi 6 franků. Vyfasovali, dojedli a stoupli si znovu do fronty. My, opatrní, vykulení jsme si vyrazili bez peněz, jenom s pečlivě hlídanými pasy. V ten moment mi to bylo líto, (komentáře MLP nejdou prezentovat ani po 22.hodině). Cestou zpět, na příjemné ubytování ve Fortuně jsme prošli ztichlým městem, jen nás překvapovalo, že všichni, které jsme potkali, zdravili. Nebyly ústřice, byl dobrý dojem. Totéž ve Švajcu- při horských tůrách ve výšce nad 3 000m, co „potkalec“, to pozdrav. Jen jsme si museli jejich „Krici“ převézt do spisovného“Grüss Dich! Naše tehdy 4 letá vnučka Kačenka viděla poprvé alpské kravky, s podivem “ Voni nejsou filajový?“ Letos maturuje. Jak ty ženský kolem nás dovedou parádně „mládnout!“

   1. Pěkné. Možná bych takhle ten instinktivní odpor k ústřicím překonal. Zdravení v horách? To je snad normální… tady se zdraví přirozeně dycinky, když kolem Světlova, na nejrůznějších pasekách atd. někoho potkám. Ve slovenských horách rovněž. U vás nikoliv – ?

    1. Jakoubku, kdybys nežil nějaký čas ve varech, tak snad bych tvůj dotaz vzal i vážně. Jinak, měl jsem pravdu jako vždy (jen MLP to stále nechce pochopit), Sawwwojan se včera večer vrátil z putování za vnoučaty .

     1. No dyť jo. Ve Varech jsem se věnoval galerii, osmašedesátému a přítelkyni. Takže na krušné chození po vrškách nebylo času… Akorát tak Diana, ke křížům, kolem Kysibelky, Olšových Vrat, na Březovou a tak. No tam už se všude dnes mluví azbukou…

  3. Hani, moc se těším! (happy) A nezapomeň, žes dala veřejný příslib. V případě delší dodací lhůty bude činěn nátlak 😉 .

 8. Milí Zvířetníci, přejeme všem krásné, slunečné a pohodové svátky jara , na zážitky a radost bohaté pro všechny dvounohé i chlupaté.

  (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun) (f) (sun)

 9. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) V kostele se modlí křesťan a Žid. Kde se tam vzal Žid? No budiž. Křesťana židovo mumlání štve. Napomene ho: „Žide nemumlej tu hebrejsky, jsi v chrámu Páně.“ Žid odpoví, že se modlí k svému Pánu a mumlá si dál. Křesťan zvýší hlas. „Jsi v domě mého Pána, mlč!“ Žid nemlčí a křesťan ho z chrámu vyžene. Nedopustí, aby někdo chrám hanobil. Kristus na zdi to vidí. Sleze a říká: „Jdu s tebou, Žide, tady nás rádi nemají.“ Oba odejdou. Křesťan užasne. V hněvu šeptá: „To jsou celí oni, Židi. I Krista nám nakonec odlákají!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký sváteční večer a bohatou pomlázku. ~o)

  1. Jovásku! (y) (h) (clap) Je moc krásnej, už nedělně nedělní! (wave)
   Janičko (inlove) , udělala ¨jsi překrásné přáníčko! (y) (bow) (rose1)

  2. Milý Jovásku, děkuji moc za Rozverníčky, moc je v poslední době potřebuji. Březen a duben mi připomínají moc trápení a tobě se vždycky povede vyloudit na mých rtech při nejmenším úsměv ale nejčastěji se tu nezřízeně chechtám.
   Nestihla jsem ti přát k svátku, ale pošlu ti opožděně kytičku e-mailem. Já jsem Josefa po strýčkovi Jožkovi. (h) (f) (f) (f)

  1. MaRi, ty jsou krásný. Taky jsme je dneska potkali. O moc víc toho zatím nekvete,ale už lítaj čmeláci a motýli (sun) (h)

  2. Milá MaRi, krásné! (inlove) Miluju podběly. Když vystrčí hlavičky, považuju zimu za ouředně uzavřenou (f) (sun) .

 10. Ahoj, já patřím k těm, co velikonoce z různejch důvodů moc neslaví a z tradic už taky nějak sešlo. Ale stejně si je užívám – jak tu bylo řečeno – v chrámu přírody. (f)
  I když musím říct, že by to tu taky potřebovalo drobet vyvětrat a vysmejčit, vždyť ta příroda snad ještě ani neví, že už je jaro (sun) .
  No, jedna tradice byla: po výletu jsme do sebe ještě rádi (zase jsme celej den nepotkali hospodu) naklopili zelený pivo (beer) (rofl)

 11. Poněkud opožděně přeju všem krásné svátky a moc děkuju za došlá přáníčka, oplatit je letos nemůžu, teď už nic nestihnu.
  A specielní díky vzkazuje Pizizubík, ráno vypadal on i rány velmi slušně, vrkal na mě a chtěl mazlit. Po dnešní kontrole je sešitý bez narkózy kovovými svorkami, u každé rány má ponechanou dírku, skrzevá kterou musím proplachovat dezinfekcí a cpát mastičku. Kdybych to nedokázala(tedy kdybych ho nedokázala udržet), budeme jezdit k panu doktorovi domů. Ve středu další kontrola. Cestou zpátky jsem koupila celý kuře jenom pro něj, tak mi ho bylo líto, a teď mu dávám kousíčky libovýho masíčka se žloutkem. Chutná mu hodně. Marodka je v koupelně, přes kterou se jde i na záchod, takže dnešní návštěvu jsem donutila chodit na kadiboudu a ruce si myli v kuchyni. Ale on to byl synáček s rodinou a synek je hodně kočičí, tak to vzali jako samozřejmost.

  1. Vývar z kuřete zabírá u marodů dvou i čtyřnohých. Přeji rychlé uzdravení a spolupracujícího pacienta

   1. Děkujeme, budeme se snažit. A výr to asi nebyl, kocour má rány jen z jedné strany. Výry mám ráda, ve zdejším lese už jsem je viděla, tak je dobře, že si nepokazili u mně reputaci.

  2. Alenko, ty máš srdnatého bojovníka. Moc na vás myslím, ať už je líp a rány se pořádně hojí. (h) My tu dnes mám jedny narozeniny. Míně je na den 11 roků. 🙂

   1. A ty máš krásnýho Mouryna. Mourci jsou moje srdeční záležitost, Mauglí, můj další kocour, je mourek, ale na rozdíl od hodnýho Pizizubíka je to padouch.

    1. Tak se ptám – proč ty kocoury vlastně neznáme??? 😛 Milá Aleno, polepši se! Padouch Mauglí – to zní nadějně 😀

  3. Sláva nazdar bojujícímu Pizizubkovi a hlavně Tobě, Ali. Je o něj pořádně postaráno, můžu spát. 🙂

 12. Přeji všem zpřízněným zvířetnickým duším krásné velikonoční svátky. Jednu Majku už máte, tak si měním jméno. Je to zkratka jména a příjmení. nejsem z Marsu

  1. Á, vítej! 🙂 To je moc dobře, že s jarem vystrkují hlavičky nejen krokusy a podběly, ale taky zabukisti. Jen houšť (inlove) .

 13. Přeji všem krásné svátky, bohatou pomlázku a krásné počasí! Tímto rovněž děkuji za všechna došlá přáníčka!

 14. Ehm, dovolím si dotaz k osobám znalým a zkušeným 🙂 : Mám kraslice. Vejdunky, jakž takž omalované. S maličkými dirkami – Martin se projevil coby precizní vyfoukátor 😛 – ale, jak do toho sakra teď navlíknout ty pentličky??? Ano, ještě v nejhorším se mohou válet v košíčku nebo být navlečeny na větvičkách, na kterých jsem je malovala (jaksi tu nemám špejle, no…), ale já bych je ráda pověsila do kytice. Jenže nevím, jak je navlíknout! (shake)
  Nevíte někdo, v čem je ten trik?

   1. To je přesné, milý usměváčku z ÚJM 🙂 Jen mi ještě řekni, jak ty dírky zvětšit, aniž bych si rozkřápla tu kraslici! :O (chuckle)

  1. Já to dělám háčkem na háčkování. Pokud nemáš,tak tenčí drátek, který povleče za sebou přivázanou mašličku (bavlnku). (h) Při nejhorším udělej z mašličky srolovanou špičku a nalakuj ji lakem na nehty. Budeš ji mít jako neohýbací navlíkátko.
   A za trest, že tu dělám chytrou tak to mám za 15

  2. Dlouhou jehlu na vyšívání asi s sebou taky nemáš ?? Ta většinou stačí. Ale kouskem drátu (nepáral náhodou Daník oplocení kotečku??) bys to taky prostrčila…

   1. Jejej Xerxová, ty umíš člověka rozesmát (rofl) – já a jehla na vyšívání! Ale drátek je přesný, ten najdu 🙂

    1. neboj – nechtěla jsem, abys měla rozpíchané prstíky z vyšívání 😀 … Ale v některých sadách jehel ta veliká je – a tak jsem si říkala, jestli nemáš na cesty tak dobře vybavené šitíčko

    2. já to dělám špejlí. Přehnu přes její hrot mašličku a pak to prostrčím
     Mně se zase letos poprvé stalo, že mazance spadly. Po upečení začaly klesat a klesat… Přitom kynuly půl dne a nijak jsem s nima neklepala, nebouchla… Čím to?

     1. Štětinko a nevyndalas je o chvilinku dřív? Mě se to taky jednou stalo a zjistila jsem, že byly už skoro pečené, na špejli se už těsto nelepilo, ale chtěli ještě chviličku. Od té doby na špejli sahám, jesli je po vytažení úplně suchá a ne navlhlá.

    3. Tak doufám, že už je hotovo (party) Já bych to taky brala jehlou, příp. k ní pentli přišít (f) .
     Taky nevyšívám (rofl)

     1. ještě mě napadlo – lepidlo (rofl) Shora přilepit dlouhý kus a dole přilepit ozdobnou uvázanou mašličku…

      1. Milá Xerxová, skutečně jsem chvíli o tvém převratném nápadu uvažovala 😛 , ale nakonen skutečně pomohl drátek a kytice je nazdobená. Letos mám nádherné narcisky, mezi tím větve a na nich kraslice 🙂 Tedy prosím nepředstavujte si žádný z klasických vzorů – tohle je – řekněme – jistá forma primitivního umění (rofl) – takový opak k výtvorům Janičky JoVáskové (sun)

       1. Zrovna jsem se chtěla přeptávat po výsledku, milá Dede. Každý nemůžeme mít paličkovanou krásu. Che, mě se zdá vélmi obdivuhodné, že ty křehké potvůrky po zásahu doporučenými předměty uchovaly tvar (rofl) . Kraslice s narciskama musí vypadat moc hezky (inlove) .

 15. Milí Zvířetníci, konečně jsem uloupila chvíli a spáchala přáníčko. Když jsem ho poslala mailem, tak se pro mé obveselení nepřiložilo. Stejně si myslím, že jsem svěřila letošní přání až příliš pohodovému koledníkovi, který se zachoval nesvědomitě. Tak ještě jednou jsem obeslala všechny, na které jsem měla adresu. A těm, na které adresu nemám, posílám přání touto cestou. (a Mouryne, zkus si ho zase někde ztratit |-( (sun) )
  http://zdenabp.rajce.idnes.cz/Plocha/

 16. Mili Zviretnici: preju vam vsem hezke velikonoce, bohatou pomlazku a jarni pohodu – kdyz ne v pocasi, aspon v dusi. A dekuju vsem za krasna prani (h). Idea, ze obrazkove prani velikonocni udelame, jaksi zapadla do vseobecneho zmatku….

  A musim jeste dodat, ze Velkopatecni velkomlsotnik byl vskutku a zcela velkolepy.

  1. Jak tak koukám, tak HanaW napsala úplně to samý, co jsem chtěla napsat já 🙂 . tak se přilípnu.
   Včerejší velkomlsotník jsem četla až dnes a opravdu byl velkolepý – takhle se oblizuju 😛
   Jinak přeju požehnané velikonoční svátky (h) (f) (sun)
   PS pořád koukám na tu fotku, že tam je nějakej čmeláček? až z toho neumím počítat 🙂

 17. OT – ZVÍŘETNICKÝ KALENDÁŘ – OZNÁMENÍ
  Tímto dávám na vědomost, že ještě je stále možnost si objednat (a zaplatit) náš kalendář na příští rok.

  Pokud jsou mezi námi (a určitě jsou (nod) ) zabukisté, kteří by toužili příští rok otáček kalendář s krásnými fotkami, a nedostali od Louk informativní mejlík, stačí napsat na adresu
  zviretnickykalendar@seznam.cz
  a bude jim promptně zasláno oznámení a ukázka kalendáře.

  NEVÁHEJTE A PIŠTE A OBJEDNÁVEJTE – BUDETE MÍT DOMA KRÁSNOU RARITKU (wait) . Máte ještě čas do 16.4. a pak šlus – konec – ámen (doh) ;( .

  A hele, pro chorého člověka 1 a 3 – hodný protispamík

 18. Hezké svátky jara všem Zvířetníčkům přeje Tečka a její smečka.

  Na sotva oschlých záhoncích už se začínají rýsovat kočičí cestičky a začínáme vyhlížet vlaštovky.

  Hezké Velikonoce.(wave)

 19. Milá Dede, děkujeme za krásné přání, kéž by se vyplnilo, musíme se snažit. (sun) (h) (wave)
  Velikonoční pondělní ráno u nás doma : Téměř 60 letý přednosta, interesantně prošedivělý s českým bříškem se přihrne dolů do kuchyně , kde Světluše již chystá dobrůtky. S výrazem indiánského náčelníka třímajícícho tomahawk (vrbový prut) skáče kolem mojí širokorozchodné části a mele mantru „kázal kadlec i kadlička aby dali tři vajíčka jedno bílý dvě červený, to je moje potěšení“ přitom skáče jako Harapes .
  Vždycky mně tím dostane, jak přibývá věk a kila,svíjím se čím dál víc, takže logickým vyústěním je panáček slivovice, jinak by to nešlo přežít. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
  Přeji všem ještě jednou krásné Velikonoce. (f) (f) (sun)

  1. Jenny, ty zvíře! (rofl) V teoretické soutěži o nejmilejší velikonoční pondělí rozhodně vedeš! Zdravím přednostu 🙂 (f) (sun)

   1. Ó , díky ti ! (h)

    Já zase jak tak na vás všechny myslím bych uvítala v pondělí, na dveře ťuky ťuk, jdu otevřít a tam stojí na zadních dva velikonoční pejsci
    (dog) (dog) Ešusek s Pedroškem , pod krčkem motýlka , na hlavách zaječí uši , v tlapce modrý košíček, a že jdou teda na ty vajíčka . (chuckle) (rofl)

  2. Teda milá Jenny, boduješ!!! Skvostný popis (rofl) (inlove) (rofl) . Chi, mě takhle láme, když pokročilý šedesátník koleduje “ já jsem malý zajíček…“ (chuckle)

 20. Milá Dede a všichni Zvířetníci, i já vám všem přeji krásné jarní svátky, sluníčkovou náladu a pohodu, ať už volné dny strávíte v chrámu Páně, či v chrámu Přírody.

 21. Diky Dede, pridavam se s pranim krasnych velikonoc a nejen tech – vsem zviretnikum a jejich blizkym dvou i vice nohym
  VITR

 22. My v Kočetii na velikonoce i jiné svátky v zásadě prdíme, páč slavíme, když vyvstane potřeba a né podle data, ale panička možná předrbe okna, aby se kočičkám lépe a zářivěji povalovalo na dekách a v květináčích na parapetech. A taky aby sousedi viděli. Eště uvidíme, budeme-li činorodí… 😉
  Ostatně holky dostaly k jaru fontánku a osení a dneska ráno vařenou rybišku (Bětulka se napráskla tak, že už dvě hodiny nehybně tráví na gauči, jen jen si odříhnout) a ještě chápavý majitel krámku tajdle u nás na kopci, co už pochopil, že když do koutka k drogerijním věcem občas přihodí pytel kočkolitu a nějaké to krmivo, tak že je ´udá´, pořídil nové kapcy. Eště je neznáme, ale nekupte kapsičku za 9 káblí, zvlášť, když minulé kapsy za 9 byly whiskasky a minulé paštiky za 9 Babetka i Pusa zbožňovaly – hned jsem učinila kontrolní nákup. Zvěřina, hovězí, kuře a ryby – to by v tom byl čert, aby se po něčem z toho holky nevoblizovaly… 🙂
  Než Vám popřeji krásné a veselé, na což ostatně coby bejvalá velmistryně ve výrobě voskových kraslic mám stále nárok, příjemná historka ranní:
  Už jsem se kdysi zmiňovala, že v našem domě bydlí celkem tři pesíci, tedy od zimy už jsou čtyři. V mém vchodě bílý, teď už spíš žlutý stařeček Buddy, vedle zbytek. Přibyla starší buldočinka, s kterou jsme se během zimního odhazování závějí dobře poznaly – totiž zejména páníčci si pochvalovali, že než se vyklobají na první ranní procházku, už mají prokutanou stezičku. (sweat) – Tím naznačuji, jaká to byla fuška.
  Soused z vedlejšího vchodu už tak druhý rok se svým pejskem „co genofond dal“ o letních víkendech snídá za domem na trávníku. Pejsek se vyvaluje na dece, páník fetuje hrnek kafe, někdy s sebou mají míček nebo jinou hračku, ale popravdě obvykle se jen vyvalují. Nu, také venčení, co by ne, pesánek také už není nejmladší…
  Dnes vleču domů nákup a dotyčný soused, jak zřím, má putovní úklidové koště a pln elánu vymetá pěšinku k popelnicím. Oběhnu keře – a co nevidím? Pesíček je rozložen vedle vchodu na své dece! Asi aby brouček nemusel moc chodit nebo nedejpánbu léžet na studeným asfaltu či dlaždicích nebo – fuj ten hnus – na trávě! Když já jdu dělat velkej úklid, snáším ze schodů kyblík s jarovou vodou, kyblík na smetí, malej smetáček s lopatkou, velkej smeták, někdo ještě tahá pracovní rukavice na sbírání smetí z trávníků nebo podobné vychytralosti – tenhle paníček tahá psí dečku, aby bobánek, než páníček uklidíčkuje, ležánkoval na pohodlníčkovém. No nejni to rozkošné? :* Jak jsem zrovna míjela na ranním slunci klimbající zvířátko, vyklusal z domu další objekt na ranní nákup, chápavě a znalecky pousmál a opatrně pejska obešel.
  A pak že to nende!

  Tak pohodové Velkonočky všem a výhradně podle Vašich představ!

  1. Co genofond dal… a ta dvojka pána a genofonda na dece. Přímo vidím. Velmi oběma rozumím!

   1. Taktéž tomu velmi rozumím, čím víc je člověk starší , tím více se mu stává jeho zvířátko člověkem. Tož tak. (h) (sun)

  2. Predsa nebude ležať na špinavej tráve, kým mu ju neupracú (chuckle)
   Včera sme boli na nákupoch a kúpili sme, špeciálne Benjimu, kapsičky s teľacím v kréme, pretože minule sa po nich len oblizoval. Tak sme mu kúpili zásobu, keď už nám, chudáčik, tak slabo papá, tak nech si užije. Večer som mu pyšne jednu otvorila, dala do misky a bránila vlastným telom pred ostatnými. Benji na mňa pozrel s ukrivdeným úžasom v očiach, čo som mu to naservírovala za blivajz a prečo mu nedám to čo ostatným, vari je horší???
   Sú to naše zlatíčka 😀 😀 😀

 23. Milí zvířetníčci! Přeju vám krásné pohodové jaro, ať nezlobí žádné marodění (to především), ale ať nezlobí ani potomci, (někdy i předci), manželé, manželky, milenci či milenky ba ani ty protivné ouřady! Nehádejte se, neperte se a mějte sebe i okolí rádi! Zkrátka: Veselé velikonoce!
  (sun) (f) (sun) (f) (h) (h) (h) (f) (sun) (f) (sun)
  http://veram.rajce.idnes.cz/vesele_velikonoce/
  A moc děkuju za všechna přáníčka!

 24. Drazí zvířetníčci,
  přeji vám krásné velikonoce, pohodu a hlavně teplo a sluníčko – jak venku tak v duši (h) (sun) (f) (f) (f) (f)

 25. Velikonoce jsou pro mne tím, co pro spoustu z nás- svátky sluníčka, jara a mláďátek, probouzejících se kytek a barviček. Hezky nám to Dede shrnula. (f) (sun)
  Dneska po obědě jedu pryč, vrátím se zítra navečer. Vajíčka mám obarvená, mazanec je skoro snězený a z nádivky už taky moc nezbylo. Prostě na většinu velikonočních pochutniek bych neměla čas, a tak jsme si je užili včera a dneska. Čeká mě návštěva u tchyně spojená s velkovýkrmnou, takže shazování kil odkládám na pozdějc 😉

 26. Moc pěkné, milá Dede! (h) Ehm, ale kdeže je slunka svit a prohřátý vzduch??? Už vím – u Maričky (rofl) . Shazování čehokoli bude dost dřina, zima byla (je) dlouhá… 😛

  Děkuji všem za krásná přání! Příjemné svátky! (f) (sun)

 27. Milá Dede (inlove) , děkuju Ti za krásné Velikonoční zamyšlení. (f)

  Krásné Velikonoce Velikonoce přeje smečka z Modřan i s Tádoškem. (f) (sun) (h) A všem, kdo jsou mimo domov, přeju dobré cesty a šťastný návrat. (h)

 28. Krásný svátky všem, užijte si volna. S tím hubnutím … no, Dede, já se budu snažit (wasntme) (rofl) (sun)

  1. Musíš začít pořádnou anglickou snídaní, Zuzanko (inlove) , a pak už to půjde samo. 😉 Alo bohužel nesmíš vynechat ty převlečený párky! (rofl)

   1. Ano milá Vave, přesně takhle statečně jsem se dnes ráno k otázce hubnutí postavila 😀 Požádala jsem Martina o vejdunky (moje velikonoční výzdoba je v Doubravici), tedy byla vajíčka, a když byla vajíčka… 😉 Ale je fakt, že už jsme za sebou měli procházku v lese, takže opravdovou ranní snídani tvořilo jen jablko narychlo do kapsy schované 🙂 Užij si s Tádoškem a mávám (sun)

 29. Tiež Vám všetkým prajeme krásnu Veľkú noc, tak pekne povedať ako
  Dede to neviem, ale nech je slniečková, dievčatám len trochu vody a ešte trochu korbáča aby boli zdravé a krásne a chlapcom dobrú výslužku.
  Všetci sa tešíme na jar, tak nech nás zlé obchádza a dobré prichádza.
  (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

 30. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné velikonoce všem (nod)
  A pro Dede jedno speciální přání – užij si, že máš celé mužstvo pohromadě. Ať tě nezlobí a nedělají si z maminky žádná šprťouchlata (chuckle) (h)

 31. Milá Dede a Zvířetníci,
  přeju všem pohodové,radostné Velikonoce a děkuju za krásná přáníčka (happy) !Zatím mám jen občas možnost se připojit na net;tak se mějte sluníčkově – jste světlo mých očí (happy) (wave)

 32. Drazí moji,
  nejprve děkuju všem, jež mi poslali krásná přáníčka k Velikonocům – udělala mi velkou radost.

  Je mi líto, že neumím taková krásná přáníčka, jako jsou např. od Jovásků či Alex, ani nesvážu řeč do veršů jako Jakub, takže jenom několika slovy: I já vám všem přeji, nechť jsou svátky velikonoční šťastné a radostné, ať máte kolem sebe sluníčko (i kdyby trakaře padaly) a především milé přátele. Krásné jaro, přátelé (f) (h) (f) (h)

  P.s.: já jsem si na svátky pořídila hnusnou rýmu a kašel, kvůli kterým nemůžu ani spát, proto tu babůřím.

  1. Chůďatko malá Yga nastydlá (inlove) , hezky o sebe pečuj, ať si ještě stačíš Velikonoc užít. 🙂 A osobně moc prosím nějaké velikonoční ygovské povídání z moravské vísky, nejlépe se staříčkem! To je moje oblíbené (f) (sun) (wave)

  2. Milá YGO, zažehnej rýmu zlou i kašel, hoď je do řeky jako se to dělávalo se zimou, ať uplavou do dálky a už se nikdy nevrátí. A v klidu dospi probdělou noc. Tady jsme ještě zimu nevhodili ani do řeky ani do moře, má ještě příliš velkou moc. Ale však on ten den přijde……. (sun) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

 33. Milá Dede, to je krásné velikonoční přání. Děkuji ti a doufám že to tak opravdu bude i pro mne a že najdu potřebnou sílu k splnění svých předsevzetí.
  Moje velikonoční přání se dostalo pod minulou Zprávu : Oxford versus Cambridge, myslela jsem že je to poslední příspěvek a že tam moje přání všichni najdou. Zřejmě ne.
  Ještě jednou tedy přeji všem krásné prožití velikonočních svátků !!! (f) (sun) (f)

 34. (sun) Mily Zviretnici, take ja vam vsem preji hezke proziti Velikonoc. Od vcera tady mame pres svatky milou navstevu, tak budu detailne procitat a docitat az pozdeji. Konecne tu mame teploucko jak ma byt, prazi slunce a vypada to, ze chte nechte budeme muset brzy zaplnout klimatizaci. Ale je to velmi prijemna zmena a jsem zvedava, jestli nam v nedeli zakrouzi nad domem rorysove, jako to delaji uz leta presne na Velikonoce (neomylne v nedeli nebo pondeli). Uz se na ne tesime, to jejich stebetani v komine po cele leto je moc prijemne. (sun) (sun) (sun)

  Zase mi zlobi diakritika, nechce mi naskocit.

   1. U vás jsou rorýsi?! Fakt?

    Tak u mě jsou rorýsí letecké dny před mým balkonem, nad městem, s nikdy nenudícím labužnickým svištěním pořád dokola asi minulostí. Domy okolo jsou zatepleny a nemají kde hnízdit. Nebudou asi ani jiřičky, vlaštovky, už nejsou chocholoušci, skoro ani vrabci… nic.

 35. Lepší přání milým Zvířetníkům nelze zaslat než jak napsala naše milá Dede, tak se dovolím připojit.

 36. Jinými – pěknými – slovy to samé, co se mi napsalo za svítání dnes a co máte. Ano. Veliká noc. Veliké dny.

  1. taky preji pekne velikonoce vsem. cetla jsem vcera vsechny ty recepty a hned bych se dala do peceni, ale pracuju az do pristiho weekendu. mame tu v anglii prave aprilove pocasi, chvili leje, pak vyleze slunecko, vcera jsem fotila duhu, i kdyz tady je aprilove pocasi po cely rok, duha ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN