KOČKY: Kiki aneb pohádka o lidské ruce

Bylo, nebylo? Při pohledu na zubožené tělíčko Kikiny, bílé plaché kočičí princezny, bohužel bylo. Ovšem nikoliv za devatero horami a devatero řekami, kde žije zlý drak, ale docela blízko, co by kamenem dohodil.

V malebné obci, kam by ani drak netrefil, zato zde žije zlý (ne)tvor, co se hrdě nazývá člověkem. Kikina zde statečně snášela jeho rozmary a byla vděčná za trochu čehokoliv, ač o vlídném slově či pohlazení si mohla nechat jenom zdát. Až jednou… Mrzlo až praštělo, Kikině tepla se zachtělo.

A tak hnána touhou po teplém místečku, porušila přísný zákaz a vnikla do třinácté komnaty svého (ne)tvora – ono když jste venku naboso a je zrovna mínus dvacet, není kde hlavu složit a najít něco na zub je téměř nemožné, zvláště pak, pokud patříte do království, kde je vám dovoleno pouze sloužit a neočekávat za to žádný vděk, prostě se jednou v tom zmrzlém zoufalství neudržíte a šup, protáhnete se přivřenými dveřmi a jen zíráte, jak si ti vaši lidé pěkně v teple žijí.

Jenže ouha, kam smí pán, tam nesmí slouha! Co jsem to jen provedla, vždyť já jen chtěla do tepla, naříká Kikina. Velká lidská ruka, ta ruka, která nikdy nehladila, zasáhla. „Táhni ven, potvoro!“ vyhazov doprovází vzteklý křik. Já létám jako pták, vnímá Kikina ten prudký pohyb. Potom už cítí jen tupou bolest. A pak už ani tu… Po prudkém letu následuje prudký pád. Cosi stálo jejímu letu v cestě. To cosi, co jí probodlo krk.

Velká lidská ruka, ta, co nikdy nehladí, sáhla v teple pro pivo. Vzteklá ústa ho s chutí nasála. A bylo to. Bylo, nebylo? Při pohledu na Kikinu po operaci víme, že bylo. A raději nepřemýšlíme nad tím, že sousedka, která nás na bezvládné kočičí tělíčko upozornila (naštěstí včas), neviděla podobnou lidskou „péči“ dotyčného poprvé – protože kdybychom nad tím začali přemýšlet, zrodila by se další pohádka, tentokrát o lidské lhostejnosti…

Ale kdo ví, všechno má svůj čas!

I vy můžete přispět na Kikiny léčbu – číslo účtu organizace je 1002015761/2700, variabilní symbol 5454 (Kiki). Nebo si vyberte dárek na stránce WWW.ARTCAT.CZ

Majka Šrámková, dobrovolník FELIX GREY o.s.

Aktualizováno: 30.3.2010 — 18:56

71 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jak bych si přála, aby se ke mně vešla ještě aspoň jedna kočka!
  Bohužel nevejde, tak aspoň pošlu příspěvek na pana doktora.
  Přes tuhle hrůzu vám přeju krásné Velikonoce

 2. PC jsem včera zapla až po půlnoci, takže vlastně dnes, a stihla jsem přečíst jen o Filipovi – zvedlo mi to náladu. Teď dočítám resty a úsměv mi teda schází – chudák Kikina (envy) . Tomu pseudočlověku přeju, aby jako král Já První zapadl do močálu a měl dlouhou dobu na pročítání Knihy hříchů (devil)

 3. Milá Majko,

  v obýváku se mi rozvaluje poklad nejdražší 7letý kocour Jidáš (no jméno dostal po tom co se ukázalo, že by nás za kapsičku prodal všechny – spíš daroval) je to mazel a největší kámoš, vedle něj žije lady Moša – nádherná „skorosibiřanka“. Přivezli ji přátelé, když se nemohli dívat na její úplnou submisivitu v pražském střešovickém kočičím squotu. Byla hubená vlastně úplně vyhublá a dodnes nesnáší dotyky a pokud si někoho doma přijde „našlapat“ je to tedy největší možné vyznamenání. No bydlíme v bytě – ale což – velkým. Kikinka by se sem vešla, byla by nová kámoška. Koukám na ní a cítím zodpovědnost za to, aby se měla v příštích letech dobře. Všichni tu známe to o CD… nikdy jsem to neudělala, ale dneska mám pocit, že jsem asi její. Teplý domov, kamarádi na zachumlání, veterinář za humny, jeden dokonce švagr, trámy omotané škrábacím provazem, záchůdek vždy čistý a kromě normálního jídla vždycky ještě dokrm – tak tomu říká naše dcera, když přijede a vidí jaký loudily doma máme. Tak promyslete to. Vaše Leny

  1. Jé, ano, ano, prosím, prosím, to by bylo príma vědět, že chuděrka dostane tak parádní „svoje doma!!“ (h)

  2. Leny (h) , děkuju moc! (clap) Já jsem takovou nabídku bohužel dát nemohla. ;(

   Majko (h) , tohle zní moc dobře! Kočičí kamarádi pro Kikinku budou určitě přínosem. (inlove) (cat) (inlove)

  3. Tak tohle je nad všechny apríly, které jsem v životě zažila. Kéž by Kikina našla hebký a vlídný domov a vy všichni nádhernou kamarádku. Moc děkuju i za sebe. (h)

  4. Tak opět nakukuju a co nevidím, to se tak krásně čte (cat) kdyby na tohle měly štěstí všechny ty chudinky co živoří … Leny, díky moc – Kikině se vstřebávají stehy, začíná zarůstat krček, prostě bude zase fešanda. Hned jak se to pustilo mezi lid,ozval se mi dokonce i jeden expřítel ( ale v tom dobrém slova smyslu, kočkař a lidumil) a nabídl Kikině domov,což jsem ba i zírala (inlove) ale protože vím, že tam je důvěra,dla jsem mu naději…ale nic není jisté,Kikís má za 14 dní kontrolu a teprve pak budu rozhodovat,tedˇuž si zaslouží skutečně jen to nej…fakt je, že je to plašanka nedůvěřivka, no bodejť by nebyla,že.
   podobné bílé se u nás ještě nacházejí 3,plašmušky, jedna kláášná ouplně moc, ale záněr očiček a asi chronický.

   Jo, a dnes se vylíhl další problém, z kterého jsem docela hin – černá značně březí kočka – aneb kam s ní. Prý najednou má bříško (headbang) Kastrovat v tomto stádiu je prasárna, lidově řečeno, nechat ji u nás, nebyla by první ani poslední, jenže, my jsme nacpaní kočkama po stropy, což o to, to se průběžně obměňuje, jenže, jde o ten moment, že jakmile porodím potřebuje „samostatnou“ sekci a ta prostě chybí, sdružit to nemám odvahu, na to jsem pes, fakt je, že díky mému přehnanému smyslu pro izolaci se nám infekce celkem vyhýbají … hm, a tedˇbabo raď ( nebrat nikdo osobně, radit může i děda (handshake)

   1. Safra, mám tam úžasné překlepy – hlavně ten „jakmile porodímmm“

    lidi, vážně, já rodit nebudu (envy)

    1. Milá Majko,
     jsem dostatečný blázen na to abych si domů vzala TĚHULI a nechala ji v teple a klidu porodit. Co na to řeknou ty dva starousedlíci a páni z Obýváků a přilehlých Místností netuším. Speciálně u Jidáška se obávám jeho sice mírné, ale přeci jen kocouří povahy. Ale to nechme stranou, muž teď pracuje doma,měl by je pod kontrolou, Moša by nejspíš byla oddaná teta. Je tu jedno velké ALE ! Koťátka- děťátka – miminka. Už teď je mi hrozně, když vím, že si je nemůžu nechat. Snad bych sehnala pár lidí co by si kočenku vzali, ale prověřený, skutečný kočkomil mezi nimi není. Když se podaří vyřešit tohle a když Kiki nezůstane na ocet vezmu si tu nešťastnou svobodnou matku ať je trochu v pohodě. Je to sice dávno, ale taky jsem jako těhotná byla ráda v teple s plným břichem žužu bonbónů…že jo…

 4. koupím si hrníček a takoví ha..lové a chcípnou sami a opuštění za plotem.

 5. Tady snad ani nesmím psát příspěvek, vyškrtlo by jej mezinárodní společenství pro užívání vhodných příměrů. Zrovna jsem hodinu cvičila kolem koček – chtěla by milostivá čúrat tudy, dala by si slečinka paštičku či tetička syrové, potřebuje Pusinečka pevné objetí, potřebuje Bětulka počesat a ponosit v náruči, potřebuje Babí polochtat na pupíčku?
  A připadá mi to normální, krista! Když jsem si je uvázala na krk, uvázala jsem s nimi povinnost starat se, aby jim bylo bezpečně a příjemně a aby měly pocit, že se na mne ve všem spolehnou… a tak jsem před chvílí vydala přepucované záchůdky, zapnula na chvíli fontánku pro radost, zašla si počíst taky pro radost – a co nečtu? TAKOVEJ HNUS! Hajzl jeden nechutnej! Škoda, že sem se už opravdu ani jedna kočka nevejde. 🙁

  Měli byste vidět tuhle minutu. Rozvrkočená Pusí sebou praštila na kobereček a vrněla na všechny kopce. Babetka dcerka ji přilehla, doslova si ji tlapkama přidržela, a jala se jí lízat kebuli. Bětulka mi doběhla ňuchnout k bradě a teď ze šupletníku civí na mydlící se holky. Já tomu říkám „spokojené rvačky“ – holky si vlezou kdy chtěj kam chtěj a tam dělaj, co je právě napadne.
  Chudinka Kikinka tohle vůbec nezná. To jsem neměla číst…

  1. Ale teraz už asi aj pozná (h). Kiki, Kikinka je pre mňa drahé meno, tak sa volala moja prvá peržanka, matka Andyho a Bubulákov. Bodaj by to tejto malej Kikinke prinieslo šťastie.

  2. Liška řekla Malému princi: „Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal…“
   Kiki přeji Ti hodnou, laskavou smečku, která Ti dá zapomenout na předešlé útrapy

 6. Šmarjá (envy) tomu kreténovi přeju to samé!!!

  Já tedy nejsem kočičí a tak se ptám asi hloupě, ale proč kočička, když tedy nesměla do domu, neodešla jinam???

  Přeju jí už jen dobré, ať se dočká hodných lidí a pelíšku v teple. (cat) (h)

  A ke všemu 6+9 – to je hnus velebnosti…..

  1. Víš, kočičí princezny nebývají toulavé. To nekastrovaní kocouři odejdou, když je obsazené teritorium a oni cítí, že je soupeř mnohem silnější, nebo o teritorium nešťastnou náhodou (nebo stavbou) příjde.

   1. Navíc já si podvědomě myslím, že ačkoliv kočky vycítí nebezpečí na sto honů, pořád tak nějak člověka podceňují ( nebo přeceňují ?) v tom, že až takové zlo by do něj prostě „neřekly“ :@
    a každá se snaží mít ten domov, jakýkoliv, když jiný nepoznala…

 7. Tohle opravdu navazuje na včerejšek. Zápis toho dotyčného je pořádně hluboký a pochybuju, že ho něčím smaže. V mém okolí jsem už pár takových viděl. Na většinu tak nebo jinak došlo. I na něj dojde. Jen lidi kolem nepoprosí, jen ulevně vydechnou.
  Přeju Kikince co nejrychlejší uzdravení. Hlavně na duši. Stránečky ukážu MLP, něco mě napadlo. (chuckle)

  1. Uf, nerada přiznávám nevědomost, ale co je to MLP, netuším … |-)
   každopádně, každá pomoc s šířením sos je naděje.
   Dotyčnému bych s chutí rozbuchala ciferník osobně, ale až takovou fyzičku nemám(flex)

   3+5=8 (hug)

     1. Pardón pardón, jak říkal brouk Pytlík – já jenom mám radost, že taky něco vím – ono je to u mě vzácností moci poučiti p.t. ctěné obecenstvo (rofl) – já už si dám pozor (a že jsem se zrovna trefila dvakrát na tebe (wasntme) )

      1. Náhodou, já na to natrefit, tak se taky vytasím s vysvětlením termitiště. Na okraj: Ještě existuje JLP (jeho lepší polovička) a logicky TLP (tvoje lepší p.) 😛 LALALALALA A já se taky uplatníííílááá 😀
       A hečheč 1+5

       1. Tak já jsem v tom případě UBT (headbang)
        (ouplně bubej trotl )

        dnes tady šmejdím, anžto potřebuju vymést mozkovnu (heidy)

   1. Fyzičku na to nemám ani ja, ale aj tak som sa raz skoro pobila s takým ksichtom. Odniesli sme nejaké konzervy kolónii mačičiek a keď sme ochádzali, tak som si všilmlá párik s pitbulom. Nedalo mi to a zastali sme obďaleč. A stalo sa presne to, čoho som sa bála, ten zasran poštval svojho psa na krmiace sa mačičky a jedno mača pes chytil. To zjačanie, čo som zo seba vydala, vydesilo ešte aj môjho muža. Adrenalín mi vyletel aj ušami a ja som vyštartovala tempom, o ktorom som netušila, že som ho schopná zo seba vydolovať. Moje zjačanie a zrejma zúrivosť šokovala nie len muža, ale zrejme aj psa s majiteľom, tak pes kupodivu mača pustil a bleskovo sa pratali preč, len s drdlaním, že mačiek je priveľa. Moje komentáre na tému, že priveľa je len takých idiotov ako on, už radšej neriešil. Uznávam, že keby tam nebežal aj môj muž a chalan bol v partii s nejakými chalanmi, ktovie, ako by to dopadlo. Mača to nakoniec v zdraví prežilo a ja tiež. Ale najviac ma šokovalo to dievča, čo je to za stvoru, čo chodí s takým debilom??? (devil)

    1. Ona chudák asi netuší, že se on bude chovat podobně i k ní (až se jí bude chtít zbavit). Jóóó na nedostatek vnímavosti vůči bezbranným už dojelo frajerů a frajerek…

     1. Na tú nešťastnicu teda ani dnes citmi a ľútosťou neplýtvam. Je to chudera, ale v zmysle ako to používa moja dcéra. (punch) A to rozhodne nie je nič súcitné, ale veľmi pejoratívne. Ešte aj dnes, keď som písala o tejto príhode, tak sa mi zvýšil krvný tlak.

     2. Přesně. To žádný psycholog nepochopí, že další a další lidi jim to pořád říkají…

    2. Edito jsi gerojka! Já bych nejspíš udělala to samé a o event. následcích v tu chvíli nepřemýšlela. (y) (h) (y) (sun)

   2. Synonymum: přednosta. Toť ovšem, studenti, vyjádření ironicky přenesené mimo tohoto termínu obsah věcný, mámeť jak známo obecně spíše, jak tomu název dal v Němcích kolega Engels, matriarchát.

 8. Dopr… tohle muze zitra udelat dalsi kocicce (doh) :@ Nejradsi bych neco ostryho a velkyho prohnala jeho krkem, parchant jeden! (punch) Aby uz nemohl ublizovat.
  Majko diky za Kikinku. Zas neco objedname i soukrome.

  I.

  1. Dky. ..
   jo, to je nejhorší, že kdykoliv kdokoliv může udělat komukoliv cokoliv …
   sakra, nechtěli by se ti geniální člověkové myslit jen mezi sebou jako rovný s rovným a zvířatům dát pokoj, když už jim nepomohou ?( teorie (cat)

 9. Mám z té pohádky nějak rozmazaný monitor. Lidská krutost nezná mezí. Tak aspoň kapkou přispěju do potřebného moře. Už dlouho jsem si nekoupila žádný hrneček. (u)

 10. Milá Majko!
  Pohádka o lidské ruce to vskutku je. Ale ne o té, která nehladí, ale o té tvojí, laskavé. Ale to vlastně není pohádka. Dík. (h)
  Jdu si vybrat dárek.

  1. Pošli jim fotku Borůvky a udělají podle fotky. Jen se koukni. Je tam i hrnek Pedro. 🙂

 11. Tak to je síla – bohužel takových nelidů je stále dost. Ale naštěstí jsou i lidé, kteří podají pomocnou tlapku.
  Ehm – zrovna jsem si objednala dva hrnky a moc se na ně těším.

 12. Přímo přízračný. A pod tím název předchozího článku „Kniha hříchů“ Kam se hrabou některé „hříchy, které se včera probíraly, proti takovému činu. Co dodat… Pošlu. Kéž najdete pro princeznu vlídný domov. (h)

 13. Tak, objednala jsem si dvoje frťánky, jaro začíná a na zahradě z nich slivovička bude chutnat o něco víc. Jen bych k platbě měla přibalit ještě baseballovou pálku, ten zmetek by zasloužil….. (flex)

 14. jak já tyhle netvory nenávidím… (headbang) Bohužel v rodině jeden taky takový je, zvířata nesnáší, ale aspoň si je nepořizuje …

 15. Majko (inlove) , pošlu po vejplatě, teď jsem měla moc výdajů.
  Chudinka Kiki! Už se tam nesmí vrátit! (h)

  1. Já se teda přilípnu taky k Vavísce, už jsem se dívala na ty modré skleničky…. (y) ale taky po výplatě

 16. Prosím vás, nevrátíte tu kočičku tomu člověku, viďte? Sama mám moc kočičáků,
  tak momentálně,( no spíš stále) jsem finančně na dně, ale kdybych ke koruně přišla, pošlu.
  Má krásné oči a pohled, ubohá malá. Jste zlatý člověk, děkuji .

  1. Tak tohle přísahám a slibuji ! Když už jednou byla ze spárů zla vyrvána, zaslouží si už jen dobro ( kéž by to bylo tak snadné …)
   Byl kumšt jí vůbec vrátit do života, byla z té krutosti už tak utrápená, že se jí ani moc nechtělo.
   Tu první noc, kdy se rozhodovalo o bytí nebytí, místo očí měla škvírky, sípala,chroptěla a třásla se ;-(
   k tomu nemohla dýchat, protože jí otok kolem rány zároveň tlačil na krk, laicky řečen a krom toho, do operace se šlo s tím, že buď anebo.
   Obava byla i z udušení, nebo z prasknutí hnisu směrem dovnitř, dá-li se to tak nazvat.
   šance tak padesát na padesát , tedy se operovat veter. moc nechtělo, že nemusí vydržet ani tu narkozu, jenže, jenže, vzdejte to bez boje.
   Může jí být tak kolem 4 let,možná méně, šílená nedůvěra, panická hrůza a strach ze sebemenšího pohybu, tyhle šrámy se budou hojit asi déle než ten krček. Co se to s lidmi jen stalo špatně ??;(

   1. Tyhle stvůry, co si říkají lidi, se strašně rádi mstí na slabých a těch, co se nemohou bránit.Jednomu je z toho nanic.. (envy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN