ZPRÁVA: Naléhavá prosba o pomoc – v Tišnově!

Mezi lid psí se dostala velká prosba. Prosba, z které mě hodně bolí na duši, protože, osud je někdy opravdu složitý. A nejhorší je, pokud je složitý pro dítě.

Prosba se týká pomoci slečně, která se řízením osudu od dubna letošního roku octne v dětském domově v Tišnově. Jak jsem si ověřovala, nejde o hloupý vtip – i když tentokrát bych to uvítala. V její těžké životní situaci je jí největší oporou pejsek nalezenec, kterého se ujala. Jeho páníček se hledal a nenašel, pejsek a holčina se na sebe upnuli. A teď je má osud rozdělit.

MOC PROSÍM, OPRAVDU MOC – NENAŠEL BY SE V TIŠNOVĚ NĚKDO, KDO BY MOHL POSKYTNOUT NÁSLEDUJÍCÍ?

Cituji:

Hledám lidi s dobrým srdcem, moje kamarádka Hanka jde do Tišnova do dětského domova a má malinkého pejska křížence jezevčíka. Moc jej potřebuje, jsou to kamarádi a on jí dává sílu tu životní ránu vydržet. Proto hledám hodného člověka, který by byl ochotný nechat pejska u sebe doma v TIŠNOVĚ ubytovaného. Max hledá ubytování v Tišnově

Přes den ideálně někde venku v zabezpečeném prostoru, ať už kotec, dvůr či zahrada, kam by se Hanka mohla ve svých volných chvílích dostat a odkud Max nemůže samovolně utéct – je to trochu tulák, když se začmuchá, zapomene na to že se toulá. Aby měla Hanka možnost každý den pejska chodit poctivě venčit i krmit. Stačil by nám kotec, pejskovi to nebude vadit, není náročný a nechceme po nikom aby se o něj staral, Hanka je velmi poctivá a nestalo by se, že na něj nebude mít čas. Je ji 15 let a moc by ji to pomohlo.

Krmení, očkování a veškeré potřeby pro něj budu financovat já a potřebuji jen ten kotec či celkové ubytování pro malého Maxe kam může jeho panička každý den po škole přijít, dát mu vodu, krmení i pořádnou procházku. Vše ošetříme smlouvou a domluva je jistá. Prosím, kdo má srdce a je ochoten pomoci, ozvěte se.

Max má 9,5 kg asi 2 roky, snese se s pejsky, je hodný na lidi i děti a je naprosto nenáročný a hodný.Na fotce je pejsek o kterého se jedná. Potřebujeme ubytování ideálně od konce dubna nejdéle na 3 roky. Pejska teď ještě nechám kastrovat aby nebylo riziko že někomu nakryje fenku a tak, navíc je zbytečné, aby voříšek sekal další. Veškeré věci, jako vodítko, obojek, pelíšek, misky,
atd. Hanka pro něj dostane ode mě, krmení, očkování, a popřípadě veterinární výlohy hradím já.

Christina

Telefon:  734300562

 No, píšu to a není mi z toho ani trochu dobře. Dovedu – ne kecám, nedovedu!! – si představit, jak teď té holčině musí být. A proto jsem to honem sepsala, honem poprosila Dede, jestli to nemůže přednostně vyhodit do éteru a proto prosím, jestli se v Tišnově nenajde někdo, kdo může pomoci pomocnou ruku.

Aktualizováno: 29.3.2010 — 16:53

278 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vsem dekuji za podporu a zajem ktery jste o me a maxe meli 😉 co se tyce christyny ja o ni uz nekolik let nevim.max je v poradku jen nebydli v tisnove ale v hrusovanech u brna je zdravi a spokojeny..;) bohuzel cesty osudu nas dva na nejaky cas oddelili snazim se ze vsech sil o brzke shledani a vynahrazeni toho casu ktery semnou ztratil.jeste jednou chci vam vsem podekovat za vse co jste pro nas udelali velice si toho vazim.:)

 2. Ja je znal obe a christina se provinila tisickrat proti cloveku i zvireti zajimalo by mne kde je Hanka a maxík dnes spusta vim kde je a je to tak dobre zustal mi po ni pitacek mam hafany dva sedm a ctyri roky mrzi mne cim jste si prosly o tomto jsem nevedel

  1. TO by mě zajímalo kde Christina skončila? o Maxovi už nic nevím, ale Hanka se nějak životem protlouká a snad dobře….
   Christina je ale mimochodem zlodějka největšího kalibru mimo jiné…

 3. Happy END?
  No nevím. Po roce se Max odstěhoval k Hančiné mamce a Hanka prý pravidelně jezdí domů (ovšem nevím v jaké frekvenci) …….

 4. jo, jo, procházky jsou, o víkendu chodí dokonce s děckama (a vychovatelkami) na výlety po okolí…. jen moc volnosti nemá – jak může tak prý zdrhá a nereaguje na volání, takže jen na vodítku. Snad se to do budoucna zlepší. Snad by pomohl cvičák – nevím kolik má Hanka s výchovou psa zkušeností…. uvidím a nabídnu jí samozřejmě pomoc s Maxovou výchovou – teda pokud bude chtít.
  Přes týden za ním má Hanka povolené 2 hodiny denně, takže i to by mělo býto Ok. (ovšem jestli za ním opravdu chodí není ověřeno)
  Mějte se přeji všem krásný večer.

 5. Mám pro všechny radostnou zprávu. Teď jsem se vrátila z vycházky kolem DD.
  Mluvila jsem s Hankou, Maruškou, jejím pánem a poštěkala s Maxem.
  Všechno je v naprostém pořádku, Max má boudu, krmení, teď budou i procházky. Hance jsem se představila, Max o to moc nestál, řekla jí kam chodí pejskaří venčit, jaký jsme velký a přátelský spolek.
  Takže se nebojte, všechno bude OK.

 6. Tak mám novou informaci pro všechny. Právě dnes (vlastně v tuto chvíli) sociální pracovnice odváži Hanku do dětského domova v Tišnově. Když jsem s ní včera mluvil tak mi slíbila že se o Maxe bude opravdu starat. Já jí to věřím i když vím že to pro ni nebude jednoduchý. Budu s ní i nadále v kontaktu, takže budu dávat průběžné info o této situaci.

   1. Dobrá já jí to vyřídím. Nicméně si myslím že to zvládne. Teď jen potřebuje trochu času na aklimatizaci. ale stejně díky 🙂

 7. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké informace o Maxovi v Tišnově. Podle posledních příspěvků je v zahradě rodinného domku se starým pánem. Dělá mi starosti současné počasí – déšť, chlad – ráno sotva 5 stupňů (přímo „že by psa nevyhnal“). Má se Max kam schovat? V předchozí diskuzi kdosi nabízel psí boudu, pan Libor byl ochotný pro ni dojet, z toho asi však sešlo ?
  Moc prosím o nějaké zprávy, Hanka asi v Tišnově v dohledné době nebude, jak tedy bude s Maxem dál? A co místní poplatek ze psů, bude ho platit majitel domu?
  Na mou povahu nějak moc otazníků, proto velmi děkuji za odpověď.

  1. Připojuji se. Také bych chtěla vědět, co s tím pejskem je a hlavně BUDE. Ráda bych i finančně pomohla, ale v tomto případě bych opravdu potřebovala více pravdivých informací.

  2. Ahoj,
   Maxik vypadá dobře, včera jsme ho viděli při prochajdě (on byl bohužel bez pána) a s našima psama si hrát nechtěl, pak už byl zas doma. Na zahradě má ještě dalšího „pána“ zatím nevíme nic bližšího ale veřte že situaci stále „monitorujeme“ a snažíme se „odchytit“ paní Marušku abychom zjistili víc, a kdyby něco tak budem samo i řešit.
   Co bude s Hankou nevím, někde se psalo že ročník školy dokončí v Brně a pak snad Tišnov.
   Doufám že je alespoň ve spojení s Christinkou, nebo že ví že má Maxe v Tišnově.

   1. Děkuji za informaci, také sem občas nakouknu, zda je něco nového o Maxovi a zda je OK. Zdá se, že ano a tomu jsem moc ráda. (dog)

    1. No, jsem ráda, že je Maxík v rámci možností v pořádku, ale pořád tomu nevím hlavu-patu. Ajajaj.

 8. A pokud chtějí někteří lidé důkaz o tom že slečna Christina nelže volejte posím 774204907. Rád vám dokážu opak

 9. Nerad bych panu Liborovi křivdil, jeho první telefonát ohledně této akce patřil přímo mě. Ale už mám dost těch protichůdných informací a dohadů o lžích a výmyslech slečny Christiny. A už vůbec bych sem netahal komentáře ohledně hrubek v textu… To je ubohý.
  Pane Libore vím že jste to myslel dobře a děkuji vám za Hanku a za Maxe

  1. Pejsek měl původně bydlet na ulici Smetanova u p. Libora, na brance je skutečně poutač účetnictví. Pejsek je v domě ulice Alšova, asi 3 min. od sebe. Vídám ho tam sedět na schodech. Je to velký dům, ve kteréím bydlí starý pán, špatně chodí, Maruška je jeho vdaná dcera.Možná šlo o záměnu ulice, ale pejsek vběhl k sousedům, kteří nevěděli, komu ho vrátit, říákali, že neví jak se tam dostal. Až jsem o tom mluvila s „Zavřelkou“, dali jsme si dohromady a také podle fotky, o kterého pejska se jedná.
   Jak se jmenuje Hanka celým jménem, kolem DD chodím na vycházku s pejskem každý den, mohu se poptat. Mohla bych zazvonit i v domě, kde teď pejsek bydlí. Štěpá za plotem na ostatní psy, potřeboval by vzít na vodítko a chodit na vycházky. Odpovíte někdo?

 10. Jen by mne zajímalo kdo z vás zná osobně Tinu, Hanku a Maxe. Čím si musela projít Hanka to víme všichni, a všichni by jsme byli rádi kdyby to všechno pro Hanulku dobře dopadlo. O to víc bych si to přál já. Z čistě osobních důvodů. Mám ji moc rád. Ale sleduji jak všichni koukáte jen jedním směrem a vůbec vám nezáleží na člověku který pro tuhle akci, pro Hanku a Maxe udělal z vás všech nejvíc. Do toho nepočítám stupidní komentáře pana L. na zvířetníku a všech kteří ho vynášejí až do nebes za to že v podstatě nic neudělal. Pokud by měla (a vím že je ) Hanka být někomu vděčná tak je to slečna Christina. Přestaňte prosím kritizovat to že někdo chtěl někomu pomoci. Není to od vás zrovna fér.Jen díky Vám kecalům a pochybným kritikům tito lidé ztrácejí chuť někomu pomáhat!!! Čím si toto lidé díky vám musejí projít, to už nevidíte.
  Nerad bych panu Liborovi křivdil, jeho první telefonát ohledně této akce patřol přímo mě. Ale už mám dost těch protichůdných informací a dohadů o lžích a výmyslech slečny Christiny. A už vůbec bych sem netahal komentáře ohledně hrubek v textu…

  1. Promiňte, Tomáši, ale Vaše reakce po tak dlouhé době trvání akce je přinejmenším zvláštní. Pokud nám (Zvířetníkům) chcete něco konstruktivního sdělit, napište, prosím, na můj mail renata tecka eremiasova zavinac volny tecka cz. Děkuji.

     1. Hanka bohužel ještě v Tišnově není. Došlo ke zdržení – její matka není schopna si vyzvednout rozhodnutí od soudu. Tato věc bohužel brzdí všechny akce okolo. Nicméně ptal jsem se některých lidí kteří ví ještě víc než já… Hanka by měla v krizovém centru zůstat do prázdnin. Tento školní rok dokončí tam kde je a poté by měla být přemístěna do Tišnova. To jsme se dozvěděli před pár dny. Hančino příjmení nebudu zveřejňovat. Pochopte jedná se ještě o dítě.
      Nicméně bylo by fajn kdyby někdo mohl Maxe vyvenčit ale to bohužel není v mých silách

      1. Okolo Maxe chodím každý den se svým pejskem na procházku. Než zazvoním na pána, rada bych věděla, jak se k nim dostal / k Marušce/. Jestli jim ho někdo dal přes plot, nebo se s pánem domluvil. Už jsem tady psala 8.5.. Pán je starý, venčit rozhodně nemůže. Pejsek vrtí ocáskem, štěká, určitě by rád ven. Má velkou zahradu, sedává na schodech u dveří.
       Nemůžu tam jen tak přijít a kontrolovat, jestli má boudu, misku s vodou, hladový rozhodně nevypadá.

 11. Haló…. Christino…..
  jak to vypadá s Hankou – je už v Tišnově? Co Max – jak se zabydlel? Už byl na odčervení + očkování – myslím že po kastraci je už zotaven….

  1. cituji Christinku ze stránek o Hance a Maxovi: „od tété chvíle nehnu pro tuto akci už ani jednim prstem, další věci jdou mimo mne, tyto stránky zaniknou a tak či tak budu ta špatná já… jako by vždy někde nutně musel být“
   … odpovědi od Christiny se asi nedočkáme…..i když nezmiňovala že péči o Maxe bude Hance přispívat?

   v pátek mě kontaktovala PetraK ohledně tišnovských vetů…. snad to nějak dotáhnem do konce, paní Marušku neznám – nevím jaké má zkušenosti s pejsy ale pokud bude zájem ráda poradím, pomůžu domluvit kontakt….

 12. Tak jsem dočetla všechny přidané komentáře. Osobně si myslím, že Christina opravdu na začátku měla skutečnou snahu Hance a jejímu psu pomoci, že se jí před očima odehrával smutný příběh „dívka a pes“a ona na to reagovala jak nejlépe uměla. Možná to byla její první opravdová pomoc bližnímu, nadchla jí a dala se s vervou mladého člověka do toho (snad se opravdu i finančně zadlužila – Max skutečně je kastrovaný). Jak PetraK, tak pan Libor s Christinou mluvili v telefonu a myslím, že na ně musela udělat alespoň trochu pozitivní dojem, když se v akci pokračovalo. Jenže pak se jí to celé nějak vymknulo z ruky, bylo to najednou pro ní celé časově a finančně náročné a Christina to přestala zvládat. Ve snaze „splnit Hančino přání (jen ona se bude starat o Maxe)“, rozjela akci, která jí pak začala přerůstat přes hlavu, obzvláště, když si uvědomila, kolik lidí do ní zapojila. Snad z toho i dostala strach.

  Ovšem to v žádném případě neomlouvá její následné chování a zaráží mě její nepřipravenost ku šťastnému dokončení, které se tady tak dlouho připravovalo a já žasla, kolik lidí bylo ochotno pomoci (boudou, penězi atd). Např. to, nevzít si na cestu adresu pana Libora v diskuzi uvedenou, nebo neposlat místo tisíce telefonátů po příjezdu, jedinou SMS hned při vstupu do vlaku – „vyjíždíme, je tolik a tolik“. Tak, jak Christina dokázala „za pomoci hodný místních“ dohledat paní Marušku, s udanou adresou by jistě dohledala i pana Libora (tedy jeho dům, podle uvedenéh ulice a „učetnictví“, ne podle přijmení, které postrádala). Navíc pochybuji, že Tišnov má tak ohromné nádraží, že by na něm pan Libor neviděl dva lidi se třemi psi chodit po peroně? (obzvláště, když podle fotek ví, jak Christina vypadá).

  Apropos její psi. Ti v téhle akci přímo nehrají roli, ale stejně by mě zajímalo, kolik jich vlastně ona sama má. Na svých stránkách (založené extra pro Hanku, tedy snad další + bod pro Christinu) jsou na fotkách samí pitíci a Christina sama píše ..“Hanka je dívka kterou nelehký životní cesty dovedli do Krizového Centra, kde jsem já občas šla potěšit děti svými pejsky ve stylu canisterapie.Tam jsem se s Hankou seznámila v listopadu 2009, když se zamilovala do mého Německého Ovčáka Rexe…….Ukázala jsem ji další pejsky, přijela se podívat když jsme měli zrovna Pitbullí štěňátka po mé Gwen a pomohla mi vybrat fenečku která zůstane u nás. Poté co Gwen již štěňata měla z domu a zůstali jen naši 2 (Kawi a Haka) tak jsme začali chodit ven s Gwen, cvičit s ní abychom ji zase dostali do kondice. Dnes se už známe 5 měsíců a Hanka s námi chodí každý víkend trénovat pitbulíky. Jenže před měsícem jsem přišla o svoji fenku ESP protže se ztratila a už jsme ji nenašli, hledali jsme ji opravdu pečlivě a obvolala jsem veškeré městské úřady v okolních dědinách a nahlásila jeji ztrátu…..“.

  No a teď ve svém vystětlení píše…..“Co se tyce vyletu s mymi psy, neexistuje misto kam svy psy nevemu sebou, to ze jsem mela sebou svyho chrta a stene….“…

  Pokud se zde časem dozvíme (a doufám, že ano), že Max je v dobrých rukách, Hanka za ním denně chodí ho nakrmit a vyvenčit (bude to mít co by kamenem dohodil) a že snad opravdu dobře dopadne i její adopce, tak pak se dobrá věc podařila, ať už její průběh byl takhle komplikovaný a zašmodrchaný.

  Doufám, že Hanka o tom, kde Max je už byla informovaná (jak se ptala HankaW).

  1. Myslim ze neni nic spatnyho na tom ze vlastnim 5 pejsku…3 pity (z toho 2 stenate) a ovcaka a chrta?

  2. proc bych z akce mela mit strach a proc bych to mela prestat zvladat? Ano zadluzila jsem se kvuli hance ale kvuli tomu ze ani jeden z vas me nezna tak me dost brzo odsuzujete. Ja jsem tady ta ktera do toho psa vrazila sileny penize ktery jsem mohla radeji dat do svych psu a tohoto jsem mohla nechat nekde v utulku ci podobne. Ja jsem ta co mu zaridila odvoz z veteriny, ktera vse domluvila, obvolala veteriny kde bude nejvyhodnejsi kastrace, ja mu zajistila celej pytel granuli plus veskerou vybavu. Ja jsem ho za svy penize odvezla do tisnova. Jak jsem rikala v tom zahranici jsem byla protoze tam mam rodinu, tady jsem sama nemam tu nikoho jen starou ceskou babku, veskera moje rodina je v nemecku a ja jsem vyuzila nabidku meho kamarada ktery jezdi kamionem a vzal me na blby 2 dny k me matce, na ceste zpet ze svycarska pres nemecko me vyzvedl. Potrebuju na tohle povoleni? Ze jsem na blby 2 dny chtela videt matku po 4 letech? Kdyz jsem byla v zahranici nezvedala jsem telefon protoze priplacim za prijate hovory 10kc za minutu a to si opravdu nemohu dovolit. Patim svych veci dost, do toho jsem veskery penize co jsem mohla jeste vrazila do maxe a hanky… takze me tu prestante odsuzovat… tohle me uz vazne nebavi. Az me poznate osobne z oci do oci tak se o tomto muzeme bavit dale, Do te doby jiz necham ruce od cele akce…a petraK ma cislo na pani co ma u sebe maxe, zbytek pokud mate zajem si muzete zaridit sami. Ja uz ted po teto zkusenosti odsuzovani nemam sebemensi chut dal pro tuto akci hnout ani prstem….

   1. Nechme stranou emoce. Prosím, udělej ještě jednu věc, abychom věděli, jak je daleko prapůvodní záměr. Proto ti zopakuji dotaz Hanky, který zůstal bez reakce:
    Haló…. Christino…..
    jak to vypadá s Hankou – je už v Tišnově? Co Max – jak se zabydlel? Už byl na odčervení + očkování – myslím že po kastraci je už zotaven….
    Prosím, udělej ještě jedno. Prostě odpověz. Díky za Tvoji snahu a díky za odpověď. Krásný den.

    1. Takováto odpověd už přímo vyráží dech a je to – jemně řečeno – marnost nad marnost, Christina evidentně nepochopila a zřejmě nepochopí už vůbec nic. Je jen dobře, že dává své ruce pryč, víc škody by už snad udělat ani nemusela. Bude jistě třeba dál Hance pomoct a přispět, sama můžu jen nemnoho, ale než tak udělám,
     ráda bych poprosila paní PetruK, původní iniciatorku, aby do věci vnesla řádnější vyjasnění.
     Děkuji za odpověď

  3. Tak dle dnešní info Hanka Maxe venčit nechodí protože stále ještě není v Tišnově……

   1. Ale co je teď s Maxem? Má co žrát a má vodu? Ježiší, úplně se mi sevřelo u srdce.
    Taky nechápu, proč musel Maxík už do Tišnova, když tam Hanka ještě není … já nevím, ale tady se mi něco nezdá v pořádku.

    1. Taky jsem nějaká úzkostná, snad zbytečně. Chápu, že máme každý starostí nad hlavu a že není čas sem spisovat nějaké romány, ale přece jen, kdyby to šlo dodat víc informací? Kdyby se věci zasukovaly, můžu nějak pomoct? jsem z Brněnska.

    2. Ygo, to se ti nezdá. Tady je to v nepořádku celé. Ta, která žádala o pomoc, nespolupracuje. Když má napsat konkrétní informace a odpovědět na několik prostých dotazů, tak nelituje času, aby podrobně popsala, kolikrát kam volala a kam jela a… další celkem nepodstatné věty, ale nic neposune konstruktivně dopředu. Asi jí nedošlo, že je tu spousta lidí a zdaleka, kteří jsou ochotni pomoci. Jen si připadám, jako když se cpu do zavřených dveří.

     1. Víš Zdeno, je to smutná a zamotaná historie – ale teď nejde o lidi, kteří v dobré víře chtěli pomoct, nejde o Christinu a nejde už ani o Hanku (i když její osud je velice smutný) – jde o toho opuštěného pejska, kterého strčili kamsi za plot a děj se vůle boží. Pokud mu Christina nezajistila po dobu nepřítomnosti Hanky v Tišnově základní servis (jídlo + voda), pak je podle mě darebák. Dlouho jsem se držela komentářů – koneckonců přímo pomoci nemůžu, neb Tišnov je od nás dost daleko, ale teď to muselo ven.

      1. Tak z Christiny zkus vypáčit informace. Telefon má v článku, tak snad platí: Telefon: 734300562

      2. Asi se už přestávám orientovat. Myslela jsem, že pejsek čeká na Hanku u jakési paní Marušky, ta taky neexistuje?

     2. Ono asi není co kam konstruktivně posunovat. Psa (Maxe) se zbavila, spoustu lidí včetně vždy obětavé PetryK vodila za nos a využila k tomu Hanku, o kterou hlavně jde a o které teď nikdo nic neví. Jen mi uniká, PROČ to celé podnikala. Až se mi místy zdá, jestli to děvče je úplně normální.

      1. ale jo, holky, Maruška existuje, Max má (alespoň doufám) přísun vody a granulek zajišten jen mu chybí vycházky a trochu socializace v novém prostředí, včera večer za plotem docela hlídal, nějaké info mám, ale zatím neověřené, až budu vědět ozvu se.
       Co mi hodně uniká – je proč je Max v Tišnově když tu není Hanka! (… a docela by mě zajímalo kdy ho Hanka viděla naposled…) ale od Christiny se asi nic nedovíme…..

 13. Ahoj všichni!
  Děvčata už prosím Vás nechte CHristinku na polkoji. No prostě stane se, že občas něco nevyjde jak bychom si představovali. Podstatné je, že pes bude bydlet Haničce na dosah a o to hlavně šlo. Raději přemýšlejte jak tomu děvčeti ulehčit pobyt a osamění v Tišnově. Pokud budu mluvit za sebe, tak u mně má dveře vždycky otevřené, při jakémkoliv problému se budu snažit jí pomoci. Dlouhá léta jsem byl v Tišnovském zastupitelstvu, tak znám hodně místních člobrdínků, abych se mohl za Haničku přimluvit když bude potřebovat.
  Libor

  1. prosím, ozvěte se mi na renatatečkaeremiasovazavináčvolnytečkacz. Rádi bychom za naše volné společenství tuto záležitost nějak ukončili. Děkuji, RE

  2. Jak se vlastně té nebohé dívence povedlo dostat do Krizového centra DD?
   Nic ve zlém, jen mě zaráží ta touha po samostatnosti, psa nedá, zájem o podanou pomocnou ruku nemá, hlavně všichni jí pomáhejte ? Další rukojmí ?
   Libor nabízel víc než o čem by se nějaké dívence v pasťáku, pardon v DD mohlo zdát, a reakce její „pečovatelky“ CHristiny ?
   Žádné takové, Libore, pes je Hanky, zůstane kde ona určí, vy možná smíte něco zaplatit, ale nenabízejte nic, kdy by se nebohé dívence brala svobodA?
   Zcela zjednodušeno, možná do drsna, ale jedna 15tka chce svobodu, druhá je nezaměstnaná jak je dnes módní, čeká max.15 minut, drzá jak vopice, prosebný web má plný hrubek – lidi, třeba mě zabte, ale TAKHLE se o pomoc ty se (h) na dlani nežádá, anžto ti, co mají (u) na dlani jsou vzácný druh na vymření – kdepák, zlatý kočky ! (cat)

   1. majka artcat kočičí

    Tady:

    Jak se vlastně té nebohé dívence povedlo dostat do Krizového centra DD?
    Nic ve zlém, jen mě zaráží ta touha po samostatnosti, psa nedá, zájem o podanou pomocnou ruku nemá, hlavně všichni jí pomáhejte ?

    bych poprosila trošinku přibrzdit a Hanku vynechat. Jestli můžu poprosit.
    Hanka o nic nežádá a taky nikde nevím nic o touze po samostatnosti.Děkuju.

    1. Souhlas. ..m ožná dotyčná Hanka je skutečně jen rukojmí… přesto jí práce neuškodí (flx)
     za otevřenost se omlouvám, je-li to potřeba, ale už sa ta „nicota“ mele moc dlouho, a Christina mi prostě přijde jako vorách )lej fracek, který sice makat nééé, ale sepínat ručičky do prosbičky joooo (devil)
     tohlě mě kdykoliv kdekoliv vytáčí do ruda, protože vím o čem pomoc je

    2. Pravda pravdoucí – Hanka o nic nežádá, touhu po samostatnosti za ní servíruje Christina – omluva za přehmat – ví Hanka vůbec, co Christina rozjela?
     Hanka je dosud neplnoletá, nemýlím se?
     ošklivě se tomu říká bílý kůň,ale nemusí to být až tak zlé, i dobrý záměr tam možná byl – ale proč se to tedy setsakra tak sepsulo ?
     Pokud někdo chce pomoc, a pak „seřve“ ty, které pomoc nabízí, samo o sobě je cosi špatně, n+kdo tu trefně napsal, zde přece nejde o rovnocennost stran.
     A především, kdo se jednou spálí, příště třeba nad nějakým sos mávne rukou,a taková „léčba šokem“ ze strany těch, co „čekaj pouze 10 minut a vinni jste vy“, se nás týká, neboť i my jsme závislí na pomoci … snad se mi podařilo věc objasnit , díky

    3. Petro, o Hanku vůbec nejde. To je děvče v nesnázích, ať už je zavinil kdokoliv. Jde o tu neuvěřitelně voraženou Christinu, jak lze soudit nejen z jejího písemného projevu.

    4. To je asi ono, milá Petro: Hanka nic nežádá.
     Všechno za ni dělá Christina, ale takovým způsobem, že se Hankou ohání, nastrkuje ji před sebe a pak ji zase za sebou vláčí. Stále vůbec nevím, co vlastně Hanička potřebuje, jak na tom je, zda by měla raději Maxe tam nebo jinde, co by vlastně ráda a hlavně co doopravdy potřebuje nejvíc. To nevím. Vidím jen Christinu, jak mění, mlží, rozčiluje se, diktuje, mizí a objevuje se, neustále předhazuje, co ji akce stojí peněz a úsilí (opravdu nemusela brát na ten výlet všechny své psy, když jde o tak nesmírně důležitou a citlivou věc).

     Za sebe jsem ráda, že Max bude očkovaný a čipovaný, to je pro každého pejska určitě dobře. Ale to ostatní? Nevím, cítím jistou trpkost a o Haničku mám obavy. Každopádně, panu Liborovi patří obrovský dík za jeho uvážlivý a vstřícný způsob jednání. Má mou hlubokou úctu a vděk. Jsem naprosto přesvědčená, že u něj a jeho paní by Hanička našla to nejlepší zázemí. Ale o to Christině možná ani nejde. Christině nějak jde víc o Christinu než o Haničku. A z toho je mi smutno a cítím bezmoc.

     1. Dočítám … a bohužel souhlasím… už jen výraz – na každého čekám maximálně 10 minut mě šokuje.
      Tohle si fakt nemůže dovolit ten, kdo potřebuje druhé.
      A opět se to stáčí k tomu, že takto se dobří lidé odnaučí pomalu pomáhat –
      pak jsou nářky „nikdo nepomůže“ na straně jedné,ale napadne někoho, proč ???

   2. Děkuji za výstižné shrnutí. Sama jsem se neměla odvahu se takhle otevřeně vyjádřit, abych snad náhodou neukřivdila. Není to zvláštní, jeden má zábrany až příliš, druhý „se neštve“ vůbec s ničím. Nárokuje si cokoliv, podmínky k poskytnutí pomoci si diktuje stylem „mám právo na vše, vy hleďte vyhovět“. Nepřipadl Vám všem taky podivný vztah k Hance vzhledem k Maxovi – musí se starat sama, bude to její povinnost, atd.atd. Jakoby to měl být pro Hanku trest nebo cosi podivného. Takhle přece výchova k samostatnosti nevypadá. Děvče může onemocnět, jet s přáteli na výlet, jít do kina, cokoliv, zvíře je živý tvor a je vždycky potřeba mít v záloze pomocnou ruku. Lásce k živým bytostem se podle mě učí děti (v pubertě obzvlášť) přece jinak.

    1. jenže tahle samostatnost má své výhody – nemusíte být za pomoc vděčni, nikdo vám nemůže nic radit, za vás řešit – novodobé dívenky samostatnost rádi už v 11 … a pak končí na fetu či E55 , obrazně řečeno ..
     znali jsme podobný případ, děvče bylo tak samostatné, že okradlo vlastní tetu – pro 50 na cigára – a pak se octlo v DD – ne jen kvůli těm cégům, samozřejmě… ( a nikdo nechápal proč, vždyť přece jí tak všichni pomáhali … )

    2. Christino, kdy bude Hanka v Tišnově? Ví vůbec že má jít s Maxem někam na očokování? Ví kam?

  3. Práce, Libore, práce by jí pomohla ukrátit osamění.
   je mladá, ruce má zdravé, není to dávno kojenec, ono se už něco najde…
   Christinka by si určitě také nějakou tu práci ráda najde,a hned bude na světě víc platná. Jenom prosit dobráky o pomoc není nejlepší start do života, zdá se ..
   zvláště když ti dobráci ještě někde žijí …(cash)
   nějak mi nad touhle story ;( nekanou, a pokud by nějaká ano, tak spíš zpocitu zmaru dobré vůle a zbytečné aktivity (headbang)

 14. Majko kočičí – jmenovkyně moje, ten kdo tak obětavě pomáhá zvířátkům jako Ty, Bára a pod. zaslouží (h) (f) 🙂 a 1 s (*)

 15. Ide o podvod,len neviem aky.Vsetko sa da jednoducho vysvetlit.Ozve sa sem ta pani,kde pes je a Hanka o ktoru /predovsetkym/ ide.Mrzi ma,ze som taka hruba,ale od isteho momentu/pravdepodobne to nasilne zdoraznovanie,ze Christina nechce nic,len pomoct,ale je nezamestnana,starost o psa nieco stoji,radsej si utrhne od ust,ale prenho vsetko….atdatd.je to take nasilne.Mila CXhristina skus mi dokazat,ze sa mylim,potom sa ospravedlnim za tieto pismena.

  1. Ta anonymni v 15.29.som ja.Prepacte-len teraz som to zbadala.Prisla som sa pozriet na odpoved./ziadna nie,je/Vlastne aj to je odpoved.

  2. Milá Verenko i podle mne je to všechno ze strany Christiny jen snůška protikladů, stačí si to pročíst znovu a porovnat co kdy napsala : jednou se o všechno postará, hned na to je nezaměstnaná a nemá na nic, za chvíli kupuje psům granule ve velkém, pak zas nemá na krmení peníze, pak je v zahraničí atd, atd. Je to asi hodně nevyzrálé stvoření

 16. Těch podivností ohledně telefonu je nějak moc. A též je podivné, že je to vždycky Christinin mobil, který nikdo nebere, případně ho nebere ona.

  1. Hm, nějak Christině nesedí ty časy. 25.4. psala, že dojela v 10.33. Z jejího dnešního výpisu totiž vyplývá, že seděla na nádraží současně s panem Liborem a tedy opět „může za to on“. Tipuji, že další reakce bude „nepřestavila jsem si hodiny a proto ten dnešní výpis vypadá jak vypadá“.

   Pane Libore, ještě jednou, prosím, přijměte za Zvířetníky omluvu.

   1. Nejlepší by bylo, kdyby už toho „vysvětlování“ nechala. Ten tón je strašnej. Ale zase víme, že na světě jsou ještě pořád lidé jako Libor. (h)

  2. Abyt, souhlasím s Tebou. Těch nesrovnalostí tam je mnoho již od začátku. Jeden den je to tak a druhý už úplně jinak. Nechtěla jsem se do toho míchat, protože jste tady samá dobrá srdíčka (h) , ale od počátku jsem tomu zcela nevěřila . Omlouvám se moc, nechci se žádné strany dotknout, ale vyjadřuji jen svůj názor.

 17. Dobrý den, jsem dlouholeta čtenářka zvířetníku (se Psem i bez něj), typicky „čtoucí mlčící“ neboli „zabukista“ a vůbec jsem nepředpokládala, že by to mohlo někdy být jinak. Ale teď už mlčet nedokážu. Budu stručná. Pane Libore, díky za Vaši moudrost, laskavost. vlídnost a toleranci. O ochotě a velkorysosti ani nemluvím.Tím spíš, že dnes se tyto vlastnosti téměř nenosí.
  Vy, Christino, jste poněkud zapomněla, že jste to byla Vy. kdo žádal o pomoc, a to dost nalehavě. Byla Vám postupně nabízena v nejrůznější formě a podobách. jak kdo mohl a stačil. A i když to nevypadalo zpočátku nejnadějněji, slibné řešení se nakonec našlo právě v panu Liborovi. Pokud jste našla dle Vašeho názoru vhodnější,jak se nakonec díky „vývěskové metodě“ukázalo, tak nebylo nic jednoduššího, než to dát patřičně vědět (a slušně poděkovat).
  Situace nakonec dopadla tak. že první pokus o předání Maxe nevyšel vzhledem
  ke komplikacím v zahraničí z Vaší strany, což všichni pochopili, byli rádi, že nešlo o nic vážného a akce pokračovala dál. Jakmile se však věc zadrhla na straně druhé, tedy dle Vašeho podání nefungoval telefonický kontakt s panem Liborem,
  ať už z příčin technických či jiných (že Vás třeba nanapadlo, že se taky u něj něco“objektivního“ -jako u Vás v Německu- mohlo stát), chováte se jako nadurděné děcko, klidně zvolíte jinou variantu, kterou máte v záloze. ačkoliv plná adresa na pana Libora byla k dispozici(pročpak jste si ji nepoznamenala, což bych vzhledem k Vaší předchozí často zdůrazňované a podrobně rozepisované angažovanosti očekávala jako samozřejmost). Nalézt pana Libora
  ve „velkoměstě“ Tišnov nemohl být problém. A je zajímavé, jak rychle jste si v této situaci pomohla!! Taky ovšem nevím, proč jste jela „na výlet se svými psy“ místo toho, abyste jela zařizovat naléhavou téměř osobní záležitost, jak jste tu dříve opakovaně prezentovala. Mám psů 5, téměř se od nich nehnu, ale rozlišit mezi zábavou a výlety na straně jedné a důležitými
  povinnosti umím. A když celou akci shrnete, tak rozmazleně zkonstatujete, že pes je nenaočkovnaný a nevím co ještě a uraženě dáte od celé věci ruce pryč.
  Pro Vaše chování máme v naší rodině jediný výraz – „cumploch“. Příště si více važte lidské solidarity a ochoty pomáhat.

  1. zadnou adresu jsem zde nenalezla… to za prve, za druhe jsem pani ktera ma maxe u sebe nyni jeji pomoc odmitla s tim ze kdyby nahodou se neco stalo coz delam vzdy kdyz se mi nekde naskytne nahradni moznost tak reknu ano kdyby nahodou tak se ozvu ale s nejvetsi pravdepodobnosti at s tim nepocita, presne to jsem ji rekla do telefonu kdyz volala. Za druhe ja jsem za maxe za ty posledni 2 mesice polozila 4000,- misto toho abych koupila svym psum nase trvale premiovky tak jsem jim sla koupit obycejne bono a rekla si tentokrat to na tom vyjimecne vydrzi…a ja zafinancuji maxe… dalsi penize na nejake ockovani a tak jiz za nej polozit nemohu, nepujdu svym psum koupit rohliky v lidlu za 90halyru jen abych maxovi zaplatila jeste ockovani… udelala jsem pro vse maximum… volala jsem panu liborovi 2 dny pred tim kdy mi rekl ze az budu v tisnove mam zavolat, tak jsem to take udelala a 14 hovoru behem hodiny a 7 minut je celkem dost z toho bylo jeste presne 5 sms…a ani jedna odpoved. Neznam ani Liborovo prijmeni abych se mohla zeptat, a nacvic jsme tam dohromady hodinu a pul cekali a nikde nikdo. Ja cekam na kohokoliv maximalne 10 minut, tam jsem se v zajmu maxe opravdu hodne prekonala. Porad jsem si myslela ze by se treba moh ozvat on kdyz mi to nezveda a celou cestu jsem drzela telefon v ruce a nedala jej ani do kapsy od kalhot. Co se tyce vyletu s mymi psy, neexistuje misto kam svy psy nevemu sebou, to ze jsem mela sebou svyho chrta a stene mi nikdo nemuze zakazat a zakazane to nebylo… vedela jsem ze kdyz pujdeme zpet tak bych se rada jeste prosla po krasne prirode v tisnove protoze jsem tam byla 2x v zivote a moc se mi tam libi… ja nikdy nechodim sama bez psu… jediny kam jdu bez psa je doktor protoze jej nechci nechat cekat nekde venku. Tady bydlim na dedine a tady chodim se psem i na nakup takze opravdu beru svy pejsky sebou vsude. A nehodlam na tom nic menit, ani kvuli vam ne. Navic jel semnou pritel a i on je milovnik prirody, tramp a cundrak jako ja a nase mala „uchylka“ je ze kamkoliv jedeme kde je pekna priroda tak tam se proste musime v prirode zdrzet a udelat si zaroven pekny vylet. Na tom ja osobne nic spatnyho nevidim a nebyt toho ze mi 2 dny pred tim ta pani nevolala a me se nepovedlo najit v seznamu prijatych hovoru jeji cislo tak jsem dnes mela maxe jeste doma a proste zbytecnou cestu za sebou. Takze to by si musel pan libor uz pro maxe prijet a ja osobne uvitam kdyz vim kde a v cem bydli. Maruska mi ted kazdy rano posila sms co max dela, a jak se u nich zziva… nebylo to planovany ale bylo to podle meho nazoru stesti v smolnem okamziku.Sli jsme k ni s tim ze kdyz by se libor jeste stihl ozvat tak bychom se otocili a dali sraz s nim.. ale od nej jsem nemela ani jednu sms nebo volani zda teda jedeme nebo tak… a ja jsem mu volala neustale.. Ja osobne silne o tom pochybuji ze nemohl mit ani jeden z 14 zmeskanych hovoru na telefonu a ani jednu z dohromady 4 sms zprav v telefonu, ja osobne je mam stale jeste vsechny v odeslanych:
   cituji:
   11:32-volání na cislo ulozene Max-Libor (vystup z vlaku)
   11:33-volání na cislo ulozene Max-Libor

   11:33 jsme na nadrazi v tisnove, a cekame s maxem sedime na lavicce. Prosim ozvete se kam mame dojit nebo zda si nas vyzvednete.christina

   11:35-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:37-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:39-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:44-volání na cislo ulozene Max-Libor

   11:45 stale mi to nezvedate prosim ozvete se cekame tady pred nadrazim s maxem, dekuji ch
   11:46-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:48-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:49-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:51-volání na cislo ulozene Max-Libor
   11:54-volání na cislo ulozene Max-Libor
   12:11 -sms-prosim vas pane Libore, prijdte pro nas na nadrazi, cekame s maxem.ch
   12:01-volání na cislo ulozene Max-Libor
   12:02-volání na cislo ulozene Max-Libor
   12:15-volání na čislo uložené Max-Libor
   12:18 -sms-pane Libore, prosim ozvete se nam, cekame pred nadrazim. Pred 2 dny se nam ozvala jeste pani kterou jsem odmitla ale ted jsem nasla jeji tel cislo a rikala ze v pripade nutnosti se muzeme stavit a maxe ji ukazat, mozna by ho nechala u sebe, pokud jste si to rozmyslel, dejte vedet.Christina

   S pani jsme byli domluveni ze se tam zatim prijdeme jen podivat, jeji pritel ale pak rekl ze neni problem pejska zvladnou a misto na nej taky maji…tak pokud ho nechci tahat sebou zase domu tak at jim ho tam klidne zase necham… pohostili nas, cekali jsme tam dlouho…pani muze potvrdit ze jsem mela telefon stale po ruce…a cekala jsem zda se libor ozve, bohuzel stale nic. Az kdyz jsme byli na ceste jiz skoro u nadrazi u vlaku abychom jeli zpet domu tak se ozval pan libor, kdy jsem mu rekla ze jsme dlouho cekali na jeho reakci… tvrdil ze tel ma u sebe a nic ale to uz jsem byla jemne nastvana ze i pres to ze jsme byli dohodnuti ze tam prijde na nadrazi a pocka az tam zavolame tak se ani jednou neozval zda uz jsme dojeli, pokud teda mel tak hrozny zajem o to pomoci, mohl kolem te 12te hodiny kolem poledne zavolat zda uz jsme dorazili nebo ne, cekali jsme tam… mozna tam byl to ja nevim ale predpokladam ze by nas tam na te lavicce videl a oslovil, ani to se nestalo…

   1. 12:19 jsme sli do vestibulu nadrazi pro kafe z automatu, v 12: 29 jsme vylezli ven z vestibulu s kafem v kelimku a cekali cca do 12:39, to jsme pak vyrazili k pani marusce… po ceste jsem to pak zkusila jeste jednou… pokazdy to zvonilo hodne dlouho a pokazdy me prerusila az hlaska, volany ucastnik hovor neprijima, zavolejte pozdeji…

   2. Bez komentáře – snad jen „čekám max. 10 minut“ – potřebovala jste pomoc Vy nebo pan Libor??? k tomu není co říct – bez základu slušného vychování to asi opravdu nepůjde:

    a pozorněji čtěte to, co Vám lidé, které jste Vy žádala o pomoc – už prosím pochopte, že nejde o „rovnoprávné strany“, nabízejí:

    Christinko, budu Vás čekat v neděli. Adresa je Tišnov, Smetanova 969, na domě je cedule ÚČETNICTVÍ.

    psáno 16.4.

  2. Já až takový zabukista nejsem, co se týká našich kočičích aktivit, jsem zde bukista (cat)
   nicméně, causu Hanka a Max od začátku čtu, už jen, že kde jsou 4 tlapky, je to moje parketa … posadilo mě na pozadí, jakou vlnu pomoci to vzedmulo, proto jsem neměla odvahu se do toho plést …
   přeci jen mám pořád smíšený pocit, že zahrávání si s lidskou důvěrou a její znevažování by mělo být trestné – když ne zákonně, aspoň na ten trest“odjinud“
   ještě pořád věřím … více pokory by lidstvu neškodilo ,… (u)

 18. hmmmm… ale co mě zaráží až děsí, je místy ten „tón“ od Christiny – vůči Liborovi ve vlákně diskuse, vůči lidem se (h) na dlani, kteří podali maximální výkon …
  tohle nikdy nechápu, jak se najednou vynoří jistá arogance až zloba od toho, komu se pomáhá, vůči pomáhajícím…
  my si kdysi naběhli též, jistá invalidní paní volala sos, my přidali „ruku k dílu“ a výsledek byla pokuta a lustrace veřejné sbírky …
  a také jsme už opatrnější 😡 😡

 19. Ahoj, jen technická..

  Můj „záložní“ mobil s oblibou povolí tak dvě volání a u třetího hlásí „jen tísňová volání“, kredit mám. O nedovolávání se kolegyni, bydlící v místě s mizerným signálem, obzvlášť pokud volám z „čekacího plácku“ pod dráty vysokého napětí už by se daly psát ságy. A jeden její mobil tohle, selektivně, tedy jen někdy, provozuje dost často. Osmkrát volám, zvoní, nic. Dojedu osobně, donutím jí vyndat telefon, tak se koukni… Zmeškané hovory, nic. Zkusíme, zavolám, zobrazí se. A není to žádná plečka. O signálu v tom místě pomlčím, byla bych sprostá. Spoluspící takhle tři dny naháněl kamaráda, byl už fakt nervosní, loučili se při vyjížďce na motorkách. Sehnal třetího z partičky, dotaz „Nevíš něco o…“ Jo, je tu vedle mě. Zmeškané hovory žádné. Uložená čísla, prověřená, roky používaná. Tak ať se tu vše nezboří kvůli chybě techniky.
  Čip odešel minulý týden.

  1. kdo se chce ozvat, ozve se, třeba později s omluvou …
   sakrajda, přece jen ta pomoc zvířatům má cosi do sebe,po těch všech zkušenostech … ale je to smutek

 20. Pořád nad tím přemýšlím.

  Vím že jak nás, tak Christinu mrzí, jak to dopadlo – dostala jsem telefon na paní u které je Max ubytovaný, s tím, že je možné u ní ověřit, jak se věci měly.

  Ani nevíte, jak mě mrzí, že se to takhle pomotalo. Vím, že se opakuju, ale tak to je teď ten nejsilnější pocit, který ve mě momentálně je.

  1. Hanko – díky moc na nabídku, já jsem teď kapek v cvalu, jsem v práci sama, tak zatím nestíhám psát na víc frontách. A stejnak bych Ti zas napsala, že mě to mrzí -teď ze mě nic jinýho nevypadne 😐

 21. Cituji:
  „vzhledem k tomu, ze mi neverite… coz je vase chyba ne moje.. ja jsem jen vypsala jak to dnes cely den probihalo…PRAVDIVE!!! nemam potrebu lhat…jako jiní…
  … za dobrotu na zebrotu… nemam potrebu aby mi za to ze pomohu jak mohu jeste nekdo roznasel na kopytech se samymi lzivymi informacemi. Diky za vasi ochotu pomoct a odsoudit“

  Christino, vzhledem k chaosu v informacích se nedivte, že vám nedůvěřuji. O tom, čí je to chyba, vůbec nemluvím, může to být nedorozumění.

  Kdo, prosím, lže? Kdo jsou ti „jiní“?
  Kdo vás roznáší na kopytech se samými lživými informacemi?
  Poslední větu raději nebudu komentovat.

  Prosím, uvědomte si, že jste se obrátila s prosbou o pomoc (byť zprostředkovaně) na společenství lidí, kteří jsou ochotni pomoci v nouzi. Nicméně očekáváme alespoň standardní komunikaci v mezích slušnosti.

 22. Nechci se nijak vymlouvat, že jsem nebral telefon. On ale opravdu ani nepípl. Pokud si odrolujete na 16. 4. tak tam je celá moje adresa, bohužel podepsané je to pouze dole. No nic, stalo se a už se neodstane. Pokud se dozvím, kde Max bydlí, zařídím mu alespoň přeočkování proti vzteklině. Tím dostane na obojek známku a bude dohledatelný, kdyby náhodou utekl a šel hledat paničku.
  Libor

  1. Pane Libore, není důvod Vám nevěřit. Ostatně, v Tišnově byste jistě byl k dohledání i bez telefonu.

 23. Tak jsem mluvila s Christinou.

  Fakt mě mrzí, jak se věci zašmodrchaly. Těžko můžeme takhle na dálku posoudit, co a jak bylo a je. Christina říkala, že se celou dobu snažila poctivě Liborovi dovolat, smskovat. Už měla strach, že budou muset jet zpátky. Chápu, že když nemá možnost jet do Tišnova znovu, volila tuhle cestu.

  Pozitivní je jedna věc, že Max bude bydlet v Hančině blízkosti a tím pádem se povedlo to, co bylo záměrem.

  1. Snad se povedlo aspoň něco. Mrzí mě ta část kolem Libora, zdá se mi, že se k tomu stavěl laskavě a prakticky. Přeju Hance jen to nejlepší.

 24. Lidé většinou pomáhají, dokud se nespálí, jak se spálí jednou, příště jim blikne kontrolka, a už ani neověřují, prostě se zaseknou, a odnesou to i ti, co si to nezaslouží, sice mluvím „jen“ za zvířata, ale stále č astěji slyšíme – pomáhat ? přispívat ? nikdy více, tam a tma jsem si naběh…
  víc nikdo neřeší, prostě „ví své“ (n) a nemusí se ani přímo zklamat,že by něco neexistovalo, prostě jen malinko selže důvěra …a někdy je vše pak jinak, ale jak to jednou křísne… achjo, máme to my lidé ale mezi sebou složité ;(

  tuhle causu čtu jen letmo a zpovzdálí, ale kéž by tolik“pomocného tance“zažili všichni potřební …

  1. Milá Majko, důvěra je opravdu velmi křehká sklenička 🙂
   Snad mohu napsat za Zvířetníky, že pomáháme, ale vždy se snažíme účel či příjemce z několika stran ověřit. Zatím jsme se nezklamali. I v tomto případě jsme se snažili ověřit a vše vypadalo OK.
   Sama za sebe teď napíšu, že jsem bohužel k Christině ztratila důvěru.

   1. Renato – já naprosto chápu ale ………… na druhou stranu, si říkám -jak můžeme vědět, kde stojí ta pravda a soudit takhle rychle – mluvím tedy i sama za sebe, protože i mě to tak přišlo. A to jen proto, že Libor napsal jako první? Co kdyby napsala první Christina?? že se Liborovi snažila celý den dovolat a nikde nikdo, tak volila řešení náhradní. No, těžko říct. Nikdo z nás tam nebyl. Já jsem třeba před časem Liborovi psala email, taky se mi neozval.
    Ach jo kruciš.

    1. Než jsem to napsala a odeslala, je tady zpráva od tebe Petro. Máš také kus pravdy, možná je to celé až moc zašmodrchané a doufám, že se to nakonec rozšmodrchá ku spokojenosti všem.

   2. Tak jsem teď dočetla tuho zamotanou situaci a jako Renata, také moje důvěra v Christinu je zvyklaná i když alespoň zůstává jistota, že Max i Hanka existují.

    Mě se nějak nezdá její věta „tak jsme se vydali s pritelem na prochazku jeste s nasimi pejsky…abychom tu cestu jeste vyuzili. A pozdeji jsme uz vyrazili na vlak a cestu zpet domu“.

    Ne, že bych nepřála jejím pejskům výlet, ale tohle mělo být „předání Maxe s provijantem“, které minulou neděli nevyšlo. To se pak nedivím, že jí ten výlet přišel draho, když jela vlakem nejméně se 3 psy (teď si přesně nepamatuji, kolik jich sama má). Podle mne by se měla ozvat ta paní, která se Maxe ujala. Christina by měla PetřeK na ní dát telefon (nebo té paní na Petru), aby se mohlo ověřit jak se to seběhlo. Renata má pravdu „důvěra je křehká sklenička“ a jednou rozbitá se špatně slepuje dohormady.

 25. Tak ahoj všem, tak jsme jeli do Tišnova co nejdříve to šlo, panu Liborovi jsme volali v patek, v kolik mame dojet, rikal ze je to jedno ze je doma, tak jsem zjistila jaky jede spoj primo od nas z dediny bus navazujici na vlak a zjistila jsem ze jede 9:09 tak jsme jeli a v tisnove jsme byli 10:33. Panu Liborovi jsem rekla nez jsem vedela jakym vlakem pojedu ze snad kolem poledne uz bych tam chtela byt abych se pak vcas dostala zase domu. Rekl ze je to jedno az budu na nadrazi tak mu mam zavolat. Tak jsem souhlasila, a dnes jsme vyrazili. V 10:33 jsme byli na nadrazi a kdyz jsem pak koukala na pocet hovoru… kdyz jsem se snazila mu zavolat tak jich bylo presne 14 a zkouseli jsme to hodinu a 7 minut… pak jsme si sli sednout do vestibulu na kafe z automatu a premysleli jsme co ted, nikdo nezvedal tel a ani na 1 sms neprisla reakce, jel semnou pritel…a nic uz byl nestastny ze jsme jeli zbytecne. Pak jsme volali pani, protoze mi jedna pani pred 2 dny volala zda uz mame ubytovani ze by nebyl problem, sice jsme odmitli ale za pokus to stalo. Byla velmi prijemna a hned byla ochotna a pozvala nas i s maxem se k nim podivat. Tak jsme sli a hledali jejich domecek, uspesne s pomoci par mistnich lidi jsme je nasli a na zahrade ktera je opravdu hodne velika nas pohostili…a prijemne jsme si popovidali s ni i s jejim synem. Rekli nam ze kdyz tedy neni mozny se panu Liborovi dovolat tak at jim ho tam klidne uz nechame, tak je max 5 minut pesky od DD a jsou tam 3 lidi co se o nej budou spolecne starat.Meli velkou radost ze mohou takhle vypomoci a ze jim max rodinou atmosferu trochu ozivy. Mela jsem opravdu vyborny pocit ze se povedlo …
  na to jsme zkusili zavolat jeste jednou panu liborovi ale bohuzel ani tehdy nam tel nezvedl, zvonilo to aspon 15x…dokud nas to neprerusilo …volany ucastnik hovor neprijima…
  tak jsme se vydali s pritelem na prochazku jeste s nasimi pejsky…abychom tu cestu jeste vyuzili. A pozdeji jsme uz vyrazili na vlak a cestu zpet domu. Najednou volal pan libor, ze ceka na nadrazi, tvrdil ze nemel neprijaty ani jeden hovor… pritom jej mam ulozeny jako Max-Libor a na tohle cislo jsem volala a tohle cislo mi pozdeji volalo kdyz jsme byli na ceste zpet…nevim ale nejak neverim tomu ze telefon neukaze ani jednu sms a ani jeden zmeskany hovor, a opravdu jsem ho vyvolavala tak dlouho az jsem z toho byla zoufala. Kdyby mi pani Maruška nevolala pred 2 dny a ja v telefonu nenasla nahodou jeste jeji cislo v prijatych hovorech jela bych s maxem zase domu o 300,- chudsi… ktery si ted nemohu dovolit vyhodit jen tak z okna…vzhledem k tomu ze mi do konce mesice diky teto ceste zbyva 600,-… tak znovu bych ted k panu liborovi vyrazit nemohla. Ja osobne jsem se ale rozhodla tohle uz neresit, jsem jen rada ze to dobre dopadlo a ze o maxe je opravdu vzorne postarano. ma tam dokonce zateplenou boudu s predsinkou a na zimu pujde s boudou nejakeho zavetri…to uz maji nejak vymyslene, takze nebude spavat primo v dome ale bude mit svuj prostor coz je dobre, s Hancinou adopci to vypada hodne dobre ( pristoupila k tomu i jeji matka) takze do zimy muze byt s maxem zpet v brne…a to bude muset byt max venku, jak jsem rikala bude muset byt diky prechodu z tepla na zimu zvyklej byt venku…takze i v tom tohle vyhovuje… ma velkou zahradu kde se muze i vencit a byt v klidu a hanka tam za nim muze naprosto tak jak ji to vyhovuje chodit a pecovat o nej. Dekuji vsem za vasi pomoc, pomohli nam k tomu letacky vyvesene v samoobsluhach :-)…

 26. Christino,od istej chvilky mam z toho vsetkeho divny pocit.Mnozstvo vynimocnych ludi sa angazovalo -citove i materialne,vsetci boli Hanicke a Maxikovi ochotní pomoct a aj pomahali….
  Je tento pribeh pravdivy?existuje vobec Hanicka a Max?Vysvetlite nam to? Viete,s ludskou doverou sa nehazarduje,skodi to obom stranam.

  1. Hanka a Max skutečně existují, o Hance v DD vědí ( přes další psí lidi jsem se propracovala k psímu člověku přímo v Tišnově, který se i v rámci snahy Maxe ubytovat, bavil s jednou z vychovatelek, kterou zná), stejně tak jako je Max vedený u uvedené veterinářky. Takže tohle opravdu je tak, jak Christina říkala.
   Proč ale došlo k této změně a tímto způsobem, to nevím. A vážně mě to mrzí. Kdyby už pro nic jiného, tak že přesně takhle dochází k tomu, že si lidé příště řeknou – …..a na co pomáhat? Bůh ví, jak to je …..

   Ach jo 🙁

  2. jak pisi vyse je to presny popis dnesniho dne, nevymyslela jsem si a nemam k tomu potrebu, navic jde o kaci dlouho planovanou a ja jsem sedela jak pitomec na lavicce u nadrazi pres hodinu a volala a volala a psala sms, kdyz mi dosla trpelivost tak jsem kdybych umela vytahnout z mobilu pocet hovoru dnes od kdy do kdy na pana libora tak bych vam to sem hodila. bohuzel mi to ne a ne zvedat, pokud mate zajem reknete si o tel cislo…a muzete mu zavolat a zeptat se ho…on je ted u sebe doma… ja nemam potrebu si vymyslet, to nemam ve zvyku. Jde mi o hanku a o maxe a verte ze nemam penize ted na to abych jela jen tak ze se me chce do tisnova, projit se se psy a zase dom…

   1. sorry…zeptat se pritele ktery tam jel semou… ja jsem nejak rychle psala a tak jsem tam tohle asi vynechala 😛 omlouvam se..
    Cely dnesni den se nastesti nakonec povedl… jeste ze tak protoze jinak bych tu ted sedela nastvana ze jsem vyhodila penize jen tak pro nic za nic z okna a nic se tim nevyresilo…

     1. o neco nize… byla jsem pod sprchou a tel jsem mela v loznici na stolku, sla jsem rovnou do obyvaku k PC vam napsat, tady jsem se docetla ze mi nekdo volal tak jsem se sla k tel podivat, mam tam 2 zmeskany hovory. Nikdo to tipnout nemoh, jsem sama doma.

  3. vzhledem k tomu, ze mi neverite… coz je vase chyba ne moje.. ja jsem jen vypsala jak to dnes cely den probihalo…PRAVDIVE!!! nemam potrebu lhat…jako jiní… tak jsem pro celou vec udelala maximum…a tim koncim… v pripade komplikaci si muze petra rict o kontakt na pani marušku ktera ma maxe u sebe a me z toho vynechejte, ja se jako pitomec kvuli teto akci zadluzila aby moh byt pes kastrovan, zajistila jsem mu kompletni vybavu 2 misky, 2 voditka, 2 obojky, nahubek, deku, kartáč, 10kg granulí a tahli jsme to s pritelem v batohu na nasich zadech, do toho jsme si zaplatili cestu do tisnova, kdy mi ted na ukor toho zbyva spise drobne a ted uz diky vasim predsudkum na akci kaslu, za 2 mesice si bude muset hanka pro psa zajistit granule, ockovan neni takze i ockovani a uz prosim pouze mimo me… za dobrotu na zebrotu… nemam potrebu aby mi za to ze pomohu jak mohu jeste nekdo roznasel na kopytech se samymi lzivymi informacemi. Diky za vasi ochotu pomoct a odsoudit

 27. Tak se to nějak divně zamotalo – Christino, nedalo by se to nějak vysvětlit, na lehkomyslné přejití je v tom příliš mnoho práce a snahy pomoci.

 28. Tak jsem si naivně myslel, že po obědě musí být po 12,oo hod. a ono to bylo v 10,40 hod. Já čekal u prvého vlaku po dvanácté a vydržel jsem tam s autem skoro hodinu v domnění, že jej zmeškali a přijedou dalším. Zatím ale děvčata Maxe ubytovávali jinde. Nevadí. Alespoň jsem v rámci přípravy uklidil zahradu i dvůr a vyrobil bránu, aby psiska nemohli utéct, když někdo nezavře branku na ulici. Přeji Haničce hodně štěstí a aby jí pobyt v Tišnově rychle ubíhal.
  Libor

  1. Milý pane Libore, musím přiznat, že jsem netrpělivě čekala, když bude tahle sága mít díky Vám a Vaší velkorysosti šťastně zakončení (pro psa i pro Haničku) a teď čtu tohle. 🙁 Opravdu tomu mám rozumět tak, že po tom všem, co jste pro Maxe i jeho paničku byl ochoten udělat, nakonec psa ubytovali jinde (shake) Ano jsou to podle fotek mladá děvčata, ale přeci jen něco takového se prostě nedělá a takhle se nejedná, obzvláště, když tolik prosily o pomoc. Jestli si děvčata opravdu nakonec myslela, že byste Maxe „rozmazlil“(tím, že byste ho občas pustil mezi lidi) a dostala „lepší“ nabídku, stačilo vše odovlat a Vás nevodit za nos. Mrzí mě to za Vás i s Vámi.

  2. Také jsem – jako Marička – čekala na zprávy. Celé se to podivně zamotalo, PetroK, mohla bys to, prosím, nějak prověřit?

  3. Libore, děkuji Vám i Vaší paní za všechno, co jste pro Haničku udělali, i za to, co jste se udělat chystali, ale nemohli jste. Jste úžasní lidé. (h) (bow) (f)

  4. Když se daří, tak se daří. :@ Milý Libore, děkuji, děkuji za sebe. Je krásné vědět, že existují takoví lidé, jako jste Vy.

  5. Libore a ostatní, hodně mě mrzí, kam se – jak tak koukám – celá věc posunula. Volala mi RenateE a říkala mi co se stalo. Což mě hodně mrzí, vzhledem k tomu, jak hodně lidí se zainteresovalo. Jdu zavolat Christině, jestli třeba řekně nějaké vysvětlení. Pak se znovu ozvu. Je mi ale jasné, že důvěra lidí, zcela pochopitelně, už jaksi nebude. Jdu volat a pak se ozvu.

   1. NO TAKŽE DVA POKUSY, VŽDY TELEFON ZVONIL A PAK JSEM BYLA TÍPNUTA.
    CO SI O TOM TAK MYSLET??

    HROZNĚ MOC SE OMLOUVÁM VŠEM, KTERÉ JSEM DO TÉTO EVIDENTNĚ NESMYSLNÉ AKCE ZATÁHLA.
    JSEM RÁDA, ŽE SE KARTY UKÁZALY JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ JSME POŘEŠILI VETERINÁRNÍ OŠETŘENÍ.
    VÁŽNĚ MĚ TO KVŮLI VŠEM HROZNĚ MRZÍ. NEJVÍC KVŮLI LIBOROVI, KTERÝ SE ANGAŽOVAL NEJVÍCE, A MRZÍ MĚ TO I VŮČI HANCE.

    JAK LIBOROVI, TAK CHRISTINĚ BUDU VOLAT JEŠTĚ ZÍTRA. LIBOROVI SE CHCI OMLUVIT OSOBNĚ – ENBO ALESPOŇ TEDY TELEFONICKY A CHRISTINY SE CHCI ZKUSIT ZEPTAT, CO VEDLO K TOMUTO JEJÍMU ROZHODNUTÍ.
    JISTĚ – JE TO JEJÍ A HANČINO ROZHODNUTÍ, ALE POKUD NĚKOHO DO NĚČEHO ZAANGAŽUJI, BYLO BYL SLUŠNÉ, DÁT MU VĚDĚT, AŤ SI SVOU POMOC STRČÍ KAM CHCE,ALE ŽE JI NEPOTŘEBUJI.

    ZNOVU SE VŠEM MOC OMLOUVÁM, MRZÍ MĚ TO.

    1. promin petro, nikdo to netipnul, byla jsem pod sprchou a tel jsem mela v loznici na stolku

 29. Zdravím všechny!
  Pokud se chcete blíže seznámit s místem dalšího pobytu Haničky tak si vyťukejte
  http://ddtisnov.nejendetem.cz
  zajímavé je prokousat se – dokumenty – vnitřní řád
  Doporučoval bych ještě než Hanička přijde do domova navštívit v Brně, Joštova 4, družstevní záložnu Fio a založit tam účet (musí podepsat sama).
  Ten by si obhospodařovala sama a Vy by jste mohli jí sem tam poslat nějakou korunu na Maxe. Za založení chtějí 1,- Kč, zavedení účtu nic a pokud je styk prováděn elektronicky tak je to též zadarmo. Prostě pro Hanku jak ušité na míru. Jako základní vklad jí dám 500,- Kč, kdo tam s ní půjdete a donesete potvrzení tak Vám to hned proplatím. Pokud o tom nebude nikde mluvit, tak bude mít železnou krávu pro případ jakéhokoliv nenadálého vydání a nebude moci jí z toho nikdo cokoliv sebrat na náklady pobytu v domově.
  Libor

 30. V nedeli jedeme s Maxem za Liborem, bereme sebou i vse co je pro nej jiz potreba…tak snad to klapne, vezeme i granule celych 10kg 🙂

 31. Ahoj všem, pokud jste mi někdo volal tak se moc omlouvam, jak jsem psala tak jsem jela na par dni k matce do nemecka, bohuzel jsme meli pri ceste zpet par potizi a prisla jsem z nemecka az dnes rano. Mela jsem roaming ale vyple telefonovani protoze si nemohu momentalne dovolit moc platit. A tak jsem mohla reagovat jen na sms, hovory prichozi bych platila taktez. Moc se omlouvam hlavne liborovi, ja jsem se z nemecka na tento web nedostala protoze nemam v hlave jeho adresu. No a jinak nejak se domluvime a dojedu bud v tydnu nebo teba o vikendu. Mrzi me to..nezlobte se.

  1. Liborovi jsem volala je to dobry, omluvila jsem se. Mrzi me to ze jsem to malinko skomplikovala .Omlouvam se jeste vsem a dekuji

  2. Huf, tak paráda, říkala jsem si, jestli se něco nestalo. A ono teda jo-doufám, že nic vážnýho. Tak hlavně, že jste se domluvili.

 32. Tak jsem čekal celou neděli, leč marně. Nepřišla ani noha, natož pak celý pes a ještě s paničkou a její kamoškou. Telefon na Christinu je soustavně obsazený a tak nevím jestli to padlo, nebo co se děje?
  Libor

  1. Jenom probíhám a koukám, že setkání se nekonalo. 0Pprotože už nemám šance moc telefonovat, psala jsem Christině před víkendem email, abychom věděli co a jak, také se mi neozvala. Psala, že je v zahraničí, tak jestli se něco nevybetlilo? Pokusím se jí nějak zkontaktovat.

 33. Ahoj všem!
  Omlouvám se za absenci, ale neměl jsem pár dní vůbec chvilku času
  sednout ke komplu a něco přečíst, natož něco spisovat.
  Christinko, budu Vás čekat v neděli. Adresa je Tišnov, Smetanova 969, na domě je cedule ÚČETNICTVÍ.
  Silně pochybuji, že v neděli zastihnete v DDM ředitelku, tak maximálně nějakou vychošku (tetu). No uvidíte co se dá vyřídit sami.
  Soni, kam mám pro tu boudu zajet?
  Libor

 34. Krmení

  včera nám bylo PPL posláno krmení pro Maxe, předpokládáme že zítra jej budeme mít doma. Je to sponzorský dar jedné firmy od které já pro svoji smečku odebírám krmivo (First Class). Vybrali neco co nám mohou poskytnout a poslat (je to nějaký jiný druh, ne to co odebírám já), je to 10 kg což Maxovi vydrží 100% na 2,5 – 3 měsíce. Poté pak zase zajistím další krmivo.
  Pane Libore
  prosím Vás napište mi kdyžtak smskou (jsem v zahraničí takže volání by bylo pro obě strany drahé) na moje tel cislo 734 300 562 zda bychom s Maxem mohli přijet v neděli do Tišnova. Vzala bych rovnou i věci, a domluvíme se, a když bychom se domluvili tak bychom jej tam již nechali, Hanka totiž nejpozději o týden později má být již v Tišnově v DD. Děkuji Christina

 35. jo a jeste odcervovani coz je prasek cca 20,- a na hlaviccee ma lysinku je to pry demodikoza ale prej kdyz dostane pipetku specialni za 240,- tak to zmizne, tohle ja neznam jeste jsem to ani u psa nevidela, jinak co se ockovani a vseho co je u psa treba tyce vyznam 🙂 jiz asi 15let praxe se nezaprou :-). Nu ja vam sem dam i tel cislo veterinarky… pojedu ted dnes pryc a vratim se v patek a patek nebo sobota ho k te veterinarce mohu vzit :-). VET. Ordinace Kounicova 2, Brno 549 240 022 a mobil 777 919 670

 36. Starší boudu pro Maxe mám stále odloženou, až budete vědět jestli ji potřebujete ozvěte se.

  1. urcite ano 🙂 kdyztak bylo by mozny domluvit odvoz k panu liborovi? predpokladam ze tam maxik asi teda bude 🙂 😛

 37. AHOJ VŠEM

  tak LIBORE 🙂 ja to tak vidím že příští víkend bychom s kamarádem přijeli k vám se podívat a domluvit. Vezmem sebou 100% již Maxíka a vzhledem k tomu že už to bude jen otázka pak maximálně pár dní tak pokud budete souhlasit a na všem se domluvíme tak bychom vám jej už i nechali doma, s tím že bychom se stavili ten den jeste v DD osobne kde bychom si promluvili jeste s ředitelkou pokud tam bude a kdyby ne tak ještě tam jistě pojede v týdnu ta Helena která se snazi o Hancinu adopci tak to popripade domluvi dale osobne jeste s nima ona. Navíc bych to brala i jako zkušební dny pro vas a pro maxe, on si zvyká velmi rychle tak si myslim ze to bude dobre :-). Na vsem se domluvime osobne at to neresime pres telefon a internet, bude to s jistotou lepsi.
  Pro všechny: potřebovala bych ted jeste vasi pomoc. Potřebovala bych toho Maxíka naockovat ale po kastraci a vsem tak mi uz nejak na to nezbyvaji penize, a jsem nezamestnana a tak ani nejak moc penez ted na to mit nebudu. Mohu vás poprosit zda by jste byli ochotni se slozit na to jeho kompletni ockovani? Jen premyslim jak to udelat nejlip, mozna se domluvit s veterinarkou at ho naockuje a tak a da nam konecnou sumu a cislo uctu a vy to poslete ji na ucet? At vite ze ty penize nechci pouzit pro sebe? Jinak kdosi tady chtel poslat cip, porad jeste nedosel, tak jen aby jste vedeli ze ho jeste nemam :-). Kdyztak pomozte prosim a navrhnete a ja se prizpusobim. Jo a jinak Max nema zadny ockovak protoze je to nalezenec tak potrebujem komplet ockovani a pak v tisnove bychom ho uz nechali zase preockovat. 🙂 az to bude aktualni.

  1. Myslím si, že bychom to takhle mohli udělat. Souhlasím s tím, aby se to zaplatilo veterináři rovnou na účet – všem stranám to bude jasné a průkazné. Jen bych prosila, jestli by to odborně mohl zkouknout někdo, kdo se v tom vyzná – Petro? Nebo někdo další znalý?

   1. odborne zkouknout? 🙂 no nevim nepochopila jsem asi oc jde 🙂 jinak jde o ockovani 5kombinace a vztekliny..no a pak casem jeste preockovani ale to uz bude aktualni v tisnove 😉

 38. Ahoj všichni!
  Ráno jsem hovořil s Petrou, leč nestihli jsme si říci všechno.
  Bydlím v rodinném domku 3 min. od DDM v Tišnově. Kolem je zahrada 560m2. Chovám psy již 35roků, tak o nich taky něco vím. Bouda je prázdná v kůlně, otázkou je jestli bude dost velká. Patřila jezevčici a ta měla o 2kg méně, uvidíme. Když tak není problém sklepnout pár prken a vyrobit větší. Stejně bude mít pelech v kuchyni. Mám ještě štěně Jorkšíra, tak budou spávat spolu. Co se týká ostatního, tak Max potřebuje 2 své misky na žrádlo a vodu. Zaplatit poplatek na Měst. úřadě, neb je starší 6 měsíců. Obojek napuštěný proti klíšťatům (je jich tu celkem dost), hřeben a kartáč na vyčesávání srsti a nějaký šampón. Veterináře mám takřka rodinného MVDr. Oharka tak očkování není problém.Hlavně zajistěte Maxovu průkazku, kdy byl naposled přeočkován a jaké má ostatní veterinární zákroky.
  Nyní pár slov k Haničce.
  Je to mladý člověk, který se bude muset za pár let postavit na vlastní nohy a tak by také měla mít nějaké vzdělání. Asi tedy nepůjde, že se v rámci dobročinnosti bude stěhovat každý rok do jiné rodiny. Když nastoupí někde do školy tak by jí měla i vychodit, aď už je to učňák , gympl nebo jiná škola. Vím o čem mluvím, už jsem takhle vychoval a vypustil do světa 3 holky. S nějakou pomocí nebude problém neb máme s manželkou oba VŠ, ale musí Hanička sama chtít.
  Nejlépe asi bude pokud si udělá Hanička čas a přijede se domluvit co by sama vlastně chtěla a podle toho uděláme další kroky.
  Libor

  1. Děkuju (f) .

   Myslím, že je moc fajn, že svoji pomoc nenabízíte pouze tomu malému psisku, ale hlavně myslíte i na jeho paničku a její další život. To je nesmírně důležité a já Vám za to moc děkuju (nod)

  2. Milý Libore, už podruhé mi dneska scházejí slova – tentokrát ale slova pozitivní, pochvalná, plná vděku.
   Takže, prosím, přijměte se svou paní alespoň tuhle kytičku. (f) (h) (f)

   (všechno důležité ostatně už přede mnou řekla Xerxová, díky!)

  3. Libore, tohle mi opravdu vyrazilo dech. (y) (y) (y) (y) (y) Přidávám se k díkům. K takto shrnutému problému prostě není co dodat. Příliš jsem se o tom neodvažovala mluvit, ale myslím, že Max prostě potřebuje společnost a přece jen nějaký dohled, když panička bude muset bydlet jinde než on. Moc doufám, že to u vás vyjde. Stejně tak i zamyšlení nad Hankou – je naprosto správné uvažovat o její budoucnosti. Je zapotřebí, aby něco vystudovala, nebo se vyučila vhodnému řemeslu v co největším klidu, jaký může mít. To je její budoucnost a šance se postavit na vlastní nohy. Na druhou stranu možnost, že by Hanka mohla být osvojena nebo jít do pěstounské péče by z dlouhodobého hlediska možná byla vhodnější než několikaletý pobyt v domově. Koneckonců, o tom nikdo z nás rozhodovat nebude, od toho jsou soudy a věřím, že budou postupovat pečlivě v zájmu Hanky a doufejme i jejího studia a budoucnosti.

  4. Libore, jestli bydlíte na Smetance v Tišnově, máte mé velké poděkování a obdiv. Určitě se potkáme s paničkou Alenou na procházce.

  5. Libore, já mohu jen říci – díky! Svět není tak pokřivený, když po něm chodí tak báječní lidé. Díky. (h) (sun)

  6. Tohle je skvělej, rozumnej a lidskej přístup. A jasně – je třeba řešit vzdělání. Bez vzdělání je člověk snadnou obětí kdejakýho maléru.
   Libore, díky (y)

   1. a nejen vzdělání školní… ale třeba by bodnul i cvičák (Hance i Maxovi a určitě to není zadarmo), nějaká ta mimoškolní aktivita (jazykovka ??, hudebka??), časem třeba i autoškola… Pokud bychom věděli, že Hanka má opravdový zájem, tak věřím, že by se nějak korunky skutálely…

    1. Xerxová, máš za 1*. Za podmínky velmi důkladného reportu o situaci a výsledcích všeobecného snažení bych tento program naší rozpočtové kapitoly podpořila.

    2. Xerxová – dík – cvičák a letní psí či koňský tábor, bylo první co mě napadlo, když jsem přemýšlela nad tím, čím by se dala Hance udělat radost. netůchala jsem, že na to nebudu sama (y)

    3. co se tyce vzdelani a jinych financnich naroku rozhodla se moje kamaradka helenka s manzelem ze komplet za hanku prevezmou navic se ted pustili do vyrizovani jeji adopce ale to jim bylo receno ze minimalne pul roku az rok to potrva nez ji dostanou. Tak jim drzme pesti ale na financich u nich vubec zalezet nebude. 🙂 coz je pro hanku velmi dobre 😉

  7. LIBORE – eh, co mám říct?? (y) Mluvili jsme spolu dneska a teď jsem nakoukla sem. Jsem hrozně moc ráda, že jste sem napsal.
   Vím, může to působit všechno hrozně zmatečně, ale to proto, že na tom dělá víc lidí z víc stran. JSEM HROZNĚ MOC RÁDA, ŽE JSTE PŘIŠEL SEM! Předpokládám tedy, že jste s Christinou už mluvil. Já bych chtěla, aby se podařilo skloubit to, aby Hanka a Max mohli být spolu, jeden pro druhýho a to bez toho, že by to bylo na úkor jednoho z nich. Přesně jak to píše Xerxová a jak to tak vypadá, i jak to cítíte Vy. Jestli to klapne, budu šťastná jako blecha.

  8. Moc se omlouvam predem ale nesouhlasim jako ostatni s vami Libore. Protoze do hanky nidko mluvit nemuze bude na zacatku kvetna jiz v DD v tisnove a tam ji maji plne na starost. Hanka chodi na zakladku a jak bude plnoleta musi DD opustit coz znamena ze musi stat na svych nohach sama a bude zrovna asi v prvaku na skole. Navic se vyrizuje jeji adopce coz znamena ze do jednoho roku by mela svoji stabilni rodinu kde bude i s maxem a bude to zase zpet v brne. No a nam jde o docasne ubytovani maxe u nekoho kam muze hanka chodit se o nej plne starat. A potrebujem jen nekoho kdo by na nej dohlizel. Jinak v nove rodine bude MaX celorocne venku v boude kterou bude mit schovanou v bezvetri ve stodole, proto uvitame celorocni ubytovani venku takze bych byla radeji kdyby jiz ted jako mlady pes mohl byt celorocne venku. Neni to nic ve zlym ale ja tak z vaseho prispevku citim ze by jste psa jiz potom nedal, pes je Hanky a jeji zustane, coz si nechame i podepsat ve smlouve. Veci potrebuje mnohem vic protoze Hanka potřebuje i voditka, obojky, nahubky a krmeni pro nej, ktere je jiz take zajisteno. Jsem velmi potesena vasi nabidkou pomoci ale co se tyce veskerych nakladu za psa tak pujde na nasi stranu a ockovaci prukaz a podobne bude vlastnit pouze hanka jako majitelka psa. Pes bude nahlasen na urade zde v brne venkov. Takze pokud se muzeme domluvit tak budu rada, co se tyce hanky a pomoci ji, tak to uz se domluvite pak primo s hankou az jednou prijde pejska vyvencit a nakrmit. Obojky proti klistatum a podobne moc neuznavam ale to je na hance zda mu to koupi, bude ji poskytnuta mesicne nejaka castka na Maxe. Aby mu mohla koupit vse co bude potreba. Jinak sampon na psy je take dle meho zbytecna vec, protoze pes by se mel koupat co nejmene ale zase jak rikam to jiz bude v režii hanky, která z techto penez poridi psovi co uzna za vhodne.Mela by se hlavne naucit starat o pejska sama. Proto uvitame nekoho kdo ji maximalne necha aby se starala sama a aby nemela moznost spolehat porad na nekoho ze se postara, protoze vsichni vime ze u takhle mladych pubertaku prechazi zajem o pejska v nezajem kdyz jim ukazeme ze kdyz proste nechteji tak je o pejska postarano i tak, takze chceme prevazne pomoc o pejska jen v pripade nemoci ci podobnych udalosti a hlavne dohled na psa.

   1. Christino – teď jsi se trošku zachovala jak nedospělý puberťák ty. Nikdo snad nebere Hance Maxe… Podle mě je jen správně, že pokud Max má u někoho bydlet, tak by s ním měl mít i větší kontakt než boudu. Co když bude Hanka nemocná?? Nebo na školním výletě ?? To bude Max u boudy sám čekat s miskou nasypaných granulí?? Přijde snad Hanka o psa, když se s ním bude zabývat i někdo „cizí“ ?? A schopnost komunikace Hanky s lidským okolím je taky nesmírně důležitá… Proč by psisko nemohlo žít „rodinným“ životem spokojeného psiska a přesto nadšeně čekat, až Hanka přijde ze školy a vypadnou na dlouhou procházku… pro Maxe to bude plus a pro Hanku koneckonců taky.
    Adopce by byla úžasná výhra (h) , ale dokud Hanka musí být v Tišnově, tak se musíme radovat z možnosti ideálního „ustájení“ toho pejska.
    A to že chtějí šampon?? Já svoji dogu taky běžně nekoupu, ale šampon doma mám… protože někdy prostě i na to koupání dojde (třeba když se děvenka vyválí v čem nemá) a pokud mají doma jorka, tak jsou zvyklí na jiný typ srsti a nemusí si uvědomit, že vlastně ten šampon nemusí být až tak častý…
    A pokud chtějí Maxe ošetřit proti klíšťatům a blechám ?? Nevidím na tom nic špatného (i když ne každý je z chemického ošetřování psisek nadšen)
    Prostě mám z tvé reakce pocit, že tak úplně nevíš, co vlastně chceš

    1. Xerxová, pod toto se musím přilípnou. Reakci Christiny jsem jaksi nepochopila. Nevidím nic špatného na tom, aby Max mohl žít v rodině a v noci spát v teple. Ke všemu toto jsou věci, které by si měli vyjasnit zůčastnění až při osobním setkání, telefon a už vůbec diskuze na netu neumožní poznat hloubku. No a k pobytu psíka venku u boudy mám zcela jasný názor. Pes je odtržený od pánečka, nemá možnost rozvinout všechny své chopnosti, nenaučí se nikdy správně s člověkem „mluvit“. V okamžiku, kdy páneček přichází domů, má mít psík možnost jít s ním, spát na pelíšku vedle jeho postele (a nebo v ní (chuckle) třeba). On ten pes nechce být sám…

     1. jde i o to ze je 100%tni ze jak by hanka byla v rodine pokud klapne adopce tak bude max celorocne venku, ze tam nebude mozne aby byl pes v dome. Dostane svoji stodolu kam mu daji zateplenou boudu aby se moh kdykoliv schovat a proto by mel byt zvykli zit venku, no a taky ma domluvene bydleni kam by sla kdyz ji bude 18 a adopce by nahodou neklapla a tam by musel byt taktez takhle ubytovany. proto by to pro nej bylo dobry aby si nezvykal na spani v posteli. U mne je taktez venku. 🙂

    2. Taky mi to tak přijde. A Libor? Za dobrotu na žebrotu, praví jedno přísloví. Mimo to silně pochybuju, že se adopce vyřídí během jednoho roku.

    3. Ale tak jsem to nemyslela, jen jsem jak jsem uz psala vycitila z toho co psal libor ze by si ho pak i nechal, nebo tak neco, proste jsem to z toho co psal vycetla nebo vycitila a tohle ja komentuju a popravde, ja osobne jen zajistim ubytovani pro psa a pak to pro me konci svym zpusobem, ja budu hance prispivat na pejska a jeho potreby ale vic uz je na ni, a ani nemam cas se tomu pak venovat porad. Nejde o to co se me libi nebo ne ale trochu jsem po precteni liborova prispevku vycetla ze by si psa privlastnil. Tak jen aby pocital s tim co je a neni pravda a navic co se ockovani tyce, to uz si taky zaridi hanka sama. Ode me uz pak finance a naockovat a tak ho musi sama, je to nalezenec tak zadnej ockovaci prukaz neexistuje a nemohli jsme trapit jeho male telicko narkozou, kastraci, ockovanim a odcervenim najednou. Takze jak bude z kastrace uplne vylecen mel by odejit do tisnova a tam uz si to musi obstarat hanka sama popripade s pomoci nekoho kdo je blize, ja budu moct dojet mrknout maximalne jednou za mesic. O to jde…to jsou veci co si uz musi hanka taky udelat a naucit sama aby si to hlidala :-)… tak jsem to myslela.. 😉

    4. co se tyce chemie a zvirat tak jsem zasadne proti pokud nejde o neco hodne akutniho treba ATB a tak no takze pokud to neni akutni tak tohle ja resit nebudu a nechavam rozhodnuti na Hance -PANICCE maxe. O vic me nejde, jinak co se adopce tyce doufam ze to klapne, no kamaradce rekli ze pul roku max rok to potrva, v pripadu hanky. Uz lita po uradech a je v kontaktu s hancinou soc pracovnici. No a ta kamaradka podle toho jak jsem to pochopila ja prevezme i dalsi finance ohledne maxe a hanky 🙂 takze tohle jsou veci co jdou mimo mne 🙂 Muj ukol je jen najit vhodne ubytovani ano kde mu bude fajn ale take tak aby pozdeji az se s hankou odstehuji netrpel 🙂 tim ze spal v „posteli“ a najednou v boude. No navic musime pocitat i s tim ze by se to mohlo povezt v zime a on nebude zvykli na prechod zima teplo a bude s tim mit problem.

     1. Christino, oceňuji vaši obětavost a angažovanost při pomoci Hance a Maxovi. Ale moc se přimlouvám za důkladnou rozvahu každého kroku, který v jejich případu podnikáte. Adopce, resp. osvojení u patnáctileté holčiny, která není právně volná je prakticky nemožné. Ano, lze zažádat o svěření do tzv. cizí péče, event. o pěstounskou péči. Než soud rozhodne a rozsudek nabude právní moci, uplyne spousta měsíců, pravděpodobně i let. Nyní je prioritou, aby Hanka vystudovala. A v DDM může zůstat do doby, než vystuduje, nikoli do 18 let! Samozřejmě by byl pobyt v rodině lepší. Jen mám potřebu uvést některé údaje na pravou míru.
      Prosím, buďte opatrní. Hanku může zranit i neuvážený nebo špatně pochopený slib…

      1. Chapu ale tohle jde zase uplne mimo mne, do tohohle ja zasahovat nemuzu ani nebudu a jak rikam jiz jsou v kontaktu s urady, jeji soc prac. atd a pry maximalne rok. Ale jak rikam tohle jde zase mimo mne, tohle uz neni muj boj. Ja se snazim hance umoznit jen vlastnit sveho pejska tak aby se mohla s nim vidat pokud mozno kazdy den a take aby jejim zustal a nedelal si naroky na tohoto pejska pak ten co si ubytuje, protoze co si budeme povidat asi to bude mrzet kazdyho kdo si na nej trochu zvykne ze uz u nej doma jednoho dne nebude, at uz za rok nebo treba za 5 to je jedno…. no tak se jen snazim aby opravdu kyzdy v tomto videl to, ze jednou si hanka zase pejska odvede.

  9. LIBORE 🙂
   ještě něco přijela bych asi po 20.4.10 a domluvime se na vsem osobne :-). Do te doby mam casove vse tak naplnene ze nemam sanci namacknout mezi zadny vylet do tisnova, takze vydrzte 🙂 a prijedem i s maxem a i se pak jiz domluvit. 🙂

   1. Ahoj šichni!
    Christinko, jednoho psa již mám a netoužím po tom mít psí farmu. Můj zdravotní stav to ani nedovoluje. Max je a bude Hanky a jen ona bude rozhodovat jak s ním naloží a kdy a kam si jej odvede. Nechci Vás poučovat,ale pes je smečkový tvor a pokud by byla část smečky (Míša) v domě a část (Max) venku bude to považovat jako vyloučení ze smečky a půjde si hledat jinou smečku (prostě bude utíkat). Během dne budou stejně lítat spolu po zahradě. Spát v posteli je pro psa velmi stresující protože jeden každý z nás si v tom svém pelechu pěstuje až dva milióny roztočů kteří se živí zbytky lidské kůže z člověka. Jejich výtrusy jsou značně agresivní a psovi na sliznici v čenichu působí značné potíže. Proto nejlepší je každý ve svém.Šampon je havarijní potřeba neb každý pes se rád „navoní“ a jinak voní hovínko psovi a jinak paničce. Jinak drhnout psa každý týden je lidská zvrhlost, kterou pes neocení a začne se zbytečně bát v koupelně i když mu třeba jen chcete v zimě opláchnout packy od osoleného chodníku. Cvičák v Tišnově je ale chodit tam musí Hanička sama. Je to u řeky pod městem a já bych tam už asi nedošel. S ředitelkou se však znám a pokud bude Hanka chtít tak jí to tam domluvím.
    Libor

    1. aj jaj! :^)
     Věřím tomu, že tak jak je to napsané to zamýšlené není, i když to tak vyznívá. Protože co jsem zatím pochopila, snaží se Christina udělat pro Hanku co může nejlepšího. Komunikace přes net je někdy složitá, já myslím, že vše se lépe probere, až Christina přiveze Maxe a sebe ukázat do Tišnova.
     Libore – znovu děkuju moc za nabídnutou pomoc.

    2. V necem s vami souhlasim a v necem ne ale to si povime osobne, jak rika Petra, ono to na netu muze vypadat ze na sebe stekame nebo si nadavame coz neni pravda a v prirozene konvercaci se tohle da lepe ukocirovat. Jinak ja jsem studovala v nemecku psi psychologii a vim o tom svy 🙂 jen tak co chci dodat tak mam svych psu 5 a 2 pejsci spijou doma protoze nejsou kastrovani a 2 fenky spijou venku s kastrovanym ovcakem 🙂 rozhodne vylouceni ze smecky nejsou a ani se tak neciti, je to to same jako by mel kazdy svuj kotec kam se na noc zaviraji, proste maji jen odlisne misto na spani. 😉 a tak to i berou, u mne spi i max venku a jak rikam jde mi o to ze pokud to klapne s tou adopci tak je na 100% jiste ze max bude nonstop venku, jak pres den tak pres noc a to celorocne a nerada bych videla kdyby se to povedlo v zime a on z ubytovani v dome prejde do ubytovani v boude, to je 100% jiste ze to jeho telo nejakym zpusobem nebude zvladat zrovna nejlepe. Mozna vam ostatnim to z me strany prijde vazne nelidske nechat psa venku ale i moji kratkosrsti pitbuly spi venku i v zime a nemaji s tim problem, zalezou si do prujezdu kde maji deku a pelechy. Od jakziva spali psy venku a ja osobne v tom problem nevidim, chapu ale i vas nahled na vec ale berte to tak ze jde o to aby si max zvyknul at uz chceme nebo ne tak jednou celorocne na tom dvorku s nejvetsi pravdepodobnosti skonci. A nerada bych pak resila ze je rozmazleny teplem domova a vyje celou noc venku a pak jej hance budou muset vzit a dat nekomu jinemu jen protoze se nemuze adaptovat. Ja premyslim i takhle daleko,a kdyz by jednou mohla mit maxe i doma tak prechazi do lepsiho na coz si max s jistotou zvykne lepe. 😉

 39. Ahoj všichni,
  nevím jak se situace vyvíjí, ale moc bych se přimlouvala za to, aby měl pejsek dostatek kontaktu s lidmi – ten opuštěný dvorek se mi moc nezamlouvá. Kastrace s ním patřičně zacloumala (fyzicky i psychicky) a teď ještě bude skoro sám, na jiném místě než byl zvyklý, s jiným rytmem atp. Skoro mi to připadá na jednoho pejska moc… Je hezké, že se všichni zajímáte o osud a pocity té nešťastné slečny, ale moc prosím přemýšlejte taky o Maxíkovi, aby se netrápil.
  Nemyslím to ve zlém, je super, že taková akce probíhá a držím moc palce jim oběma. 🙂 🙂 🙂

  1. Martino – díky za zamyšlení. jasně, o tomhle jsme s Christinou mluvily v pátek, přemýšlela jsem nad tím stejným, jako Ty -že se musíme taky ohlížet na Maxe. Hledá se dál. Christina mi hodila další kontakt, ale dneska nestíhačka, tak nevím, zda se k tomu dostanu dnes či až zítra.

   1. MARTINO:
    máš pravdu vidím to podobně ale kastrace s nim nezacloumala ani trochu 😀 je uplne v klidu a chtel by nakryvat vse okolo jen co se probudil z narkozy a neopousti ho to. 😛 a take je naprosto ciperny, neni schopny ani chvilku lezet, porad by lital a da dost zabrat ho aspon na 5 minut udrzet v klidu.
    NOVINKY:
    u hanky ted probiha ze strany me kamaradky velky boj a snaha o adopci a pry se nevzda dokud nevyhraje 😀 ma docela sance ale mluvili jsme s lidma z KC a bylo nam receno ze do Tisnova pujde tak ci tak ale pokud vse pujde dobre tak tam bude maximalne jen rok. Jo a je domluvene ze Max u ni pak muze zit s hankou ale bude tam celorocne venku a dostane zateplenou boudu do nove stodoly :-). Ale porad hledame ubytovani pro maxe v tom tisnove na dobu dokud tam hanka bude muset byt. 😉
    NOVINKY2: povedlo se mi u jedne firmy domluvit trocha sponzorsstvi ve forme krmiva pro Maxe (clap)

 40. Tak poslušně hlásím, Max je vykastrovaný, dostal ATB i prášky proti bolestem, má límec po mém ovčákovi tak vypadá dost vtipně 😀 a je v pořádku, už by chtěl zase běhat, dá to dost práce držet ho na jednom místě :-D, tak jsem mu vyrobila takovou svou bednu z které nesmí ven :-D.Je ještě zmatený. Jinak když jsem ho vyzvedávala šla semnou Hanka, dala jsem ji do ruk peníze a tak si sama za svýho pejska zaplatila a podepsala si i účtenku:-). Dostali jsme od paní doktorky i kapky vitamínové. 12.4 jdeme na tahání stehů jo a prej má Max podle ni 4 roky :D…

  1. To je dobře, Maxík je kouzelný pejsek. A Christino jsi zlatá, díky za všechno. A zdravím Hanku a doufám, že všechno dobře dopadne a bude fungovat.

   1. zlá protože přišel o kulky? 😀 cho dobře mu tak nemá být tak extrémě velký náruživec co obskakuje štěňata, psy, feny a vše ostatní 😀 Jinak dnes jsem mu koupila misku na krmení, jo a je zařízené už i nové Flexi vodítko, vodítko klasické přepínací, miska na vodu, barel na krmení, náhubelk nylonovy a jeden kovový, psí bouda zatím použitá, pak bude i uplně nová postavená na míru… 🙂

    1. Ale Christino, já psala ZLATÁ 🙂 🙂 protože Tě opravdu obdivuju, jak se staráš o pejska i o Hanku….

 41. prisel mail z Ranče : >Dobrý den,
  bohužel nemáme podmínky pro bezpečné ubytování pejska (kotec),
  přeji mnoho úspěchů v okolí.
  Z.P.

 42. Pro christinu: předběžně jsem zamluvila starší boudu pro Maxe, dnes odpoledne se na ni půjdu podívat, vyfotím ji a fotky Vám zašlu. Pokud by jste o boudu měli zájem uschovám ji u Alex na zahrádce, dovoz do Tišnova zajistím.

 43. NO JEŠTĚ MĚ NAPADÁ, ŽE BYCH TO MĚLA NAPSAT I TADY: přes to, že se domek vyskytl, HLEDALA BYCH I DÁL. PROTOŽE JAK PÍŠE HANKA – TOHLE NENÍ IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ.

  TAKŽE AKCE UBYTKO PRO MAXE JEDE PROSÍM DÁL

 44. pustila jsem se do webu o hance a maxovi aby jste se vsichni mohli dozvedet jak to vse vlastne zacalo 🙂 no a take jak to diky vam bude pokracovat 🙂

   1. Děkuji mám to celkem hotové 🙂 a budu pokaždý přidávat nové infa, když nejaky budou, a když pak vyfotíme i dvur na kterym max bude, tak to tam dam do alba 🙂

 45. UUUUUSPĚĚĚĚCH LIDIČKY, psala mi paní že mají v Tišnově malej domeček s dvorkem, nikdo tam nebydlí, je to 10 minut od DD a prej tam ho můžeme mít, jen teda musí Hanka chodit opravdu uplne kazdy den protože neni nikdo jiny kdo by mu v případě nutnosti šel dát vodu či krmení. Ale ubytování tam je. No tak mu pak zkusíme sehnat i boudu popřípadě mu tam jeden den nasype víc granulek. 🙂 Chci se zeptat, je tu někdo kdo by mohl jit mrknout jak to tam vypada ten dvorek? Byl by na dvoře pry by to jeste chtelo upravit aby neutekl, nejakym pletivem, predpokladam ze tam jsou díry. V PATEK je domluvená kastrace a tak ted chci par dni byt s nim abych ho mela na ocich pro pripad komplikaci ci tak ale pokud bude dobrej tak bych tam jela treba za tyden.

  1. Skvělé.. (inlove) Na dvorek se nepodívám, ale můžeme pomoct pořešit ten čip, v tomto případě se na registru určitě zlobit nebudou. (tel. 603363315 Bára)

  2. COŽEEEEEEE!!!!!!! (sun) (sun) (sun)

   PARÁDA. Ten dvorek – co kdybychom poprosili pana faráře? Blbý?

    1. Dobře, zavolám mu, ale musíš mi hodit nějakej detail, kam ho mám poslat. Ta paní co se ozvala- nevíš, z které strany se o tom dozvěděla?

      1. prima – mám už člověka, který by to šel omrknout a případně by třeba i vypomohla s krmením a tak. (y)

       1. super ty jsi ale rychla, tak pak das te osubce cislo na hanku a hance dame cislo na ni at se mohou vzdy domluvit, hanka ji v nutnosti posle treba sms ze je nemocna a nemuze za maxem 🙂 nebo tak neco :-)…a dekuji moc

     1. kdyžtak ji rekni ze az bude max pouzitelny po te kastraci tak se ji taky jeste ozvu a prijedu se mrknout i s nim abych jim ho ukazala 🙂

      1. Ahoj holky, znova se připomínám, že jsem taky z Tišnova a posílám na sebe pro případ potřeby kontakt (603 77 02 02), bydlení pro Maxe ve mně nebudí takovou euforii jako ve vás (možná je to tím, že už jsem vyššího věku), ale pejsek není rád sám, potřebuje každodenní kontakt s člověkem (nasypání granulí na víc dní tohle nevyřeší – ikdyž nepochybuji, že Hanka se mu bude každou volnou chviličku věnovat) a takhle malej pejsek s hladkou srstí ani nemůže být pořád venku a to ani v boudě, která je zateplená a taky teď v létě v dešti bez boudy nebo přístřešku nemůže existovat. Letos v zimě tady byly teploty kolem -20 a museli jsme brát domů i labradora, který jinak zimu miluje. S opravou plotu, popř. občasným zakoupením krmení, pokud se dostanete do finanční nouze, můžu vypomoci, taky můžu pejska občas zaopatřit, pokud Hanka nebude moct (nemoc, výlet…). Pošlete mi kdyžtak nějaké kontakty, s kým se na zaopatřování Maxe domlouvat, popř. předejte můj kontakt Hance a té další slečně z Tišnova, která se chce do péče o Maxe zapojit. Držím pěsti, ať se nám ozve někdo, kdo může mít Maxe doma, poskytnout mu zázemí a Hanka a její péče by byla tou třešničkou na dortu!

       1. Heleno – díky, díky za nabídku- telefon na Christinu, která je momentálně nejvíc uprostřed dění je tady na konci článku. To s tím ubytováním zatím víc nevím, nemůžu teď paní zavolat, jaké jsou její představy. Uvidíme co dál. Třeba se dál ještě naskytne něco dalšího, tohle by se dalo brát jako odrazový můstek.
        Já odpolko doufám budu mít možnost té paní zavolat a vyzvědět víc, pak se Ti ozvu, ano?
        Ještě jednou díky.

       2. jo to je pravda ale zatim by to slo, no kdyz se bouda da schovat eventuelne do zavetri tak muze byt venku i v zime :-), s tim problem nevidim. A s tim nasypanim granuli jsem nemyslela ze by tam 3 dny nikdo neprisel ale proste kdyz by nahodou jeden den nevysla nejaka delsi pece a mohla tam bude jen na par minut nebo treba jeden den nemohla jit tak staci dat trochu vic granulek ale holt dalsi den by mu to musela radne vynahradit 🙂 ale kdyz se najde nekdo kdo by obcas vypomohl taky to bude fajn. No ja se priklanim k alespon ubytovani venku pres cely den, protoze pochybuju ze bude hanka chodit kazdy den uplne ve stejnou hodinu a musi mit pristup k pejskovi, nejlip i kdyz by domaci doma nebyli… takze treba dvorek nebo tak aby opravdu mela moznost otevrit si branku a jit k nemu. :-)Az Hanka bude v tom DD tak vam vsem co jste ochotni pomoct hance obcas s vyvencenim a nakrmenim psa poslu jeji tel cislo a mail 🙂 aby jste mohli spolecne komunikovat. Jinak ja ted jeste tak premyslim, ze i krmeni pro nej by mela mit nekde na dosah venku, treba pod striskou ci tak, tak se pokusim nekde sehnat takovy ten barel na krmeni aby ji to nevlhlo protoze ty pytle rychle provlhnou. A kdyztak sezenu i nejaky plastovy box do ktereho si muze schovat ruzny veci jako hracky, nahubek a voditko :-)….napada vas jeste neco?

 46. Jsem kousek od Tišnova, ale bohužel nemám jak pomoci. Nejenže mám už 4 psy (to by ani tak nevadilo, jeden prcek by se už ztratil v davu), ale především můj ovčoun by asi zasáhl velmi tvrdě vůči novému přírustku. Nicméně mě napadlo – zkuste oslovit jezdecký oddíl v Předkláštěří (cca 2km od Tišnova). To by bylo aby tam nebylo kam šoupnout psíka!
  http://www.rancloucka.cz/index.php

  1. Ahoj NINIKO,

   no to chápu, já sice mám taky víc pejsku, z toho jednoho ovcaka ale on je na ostatni psy moc hodny a je zvykli ze obcas docasne nejaky dalsi hafaky mýváme doma, tak se moc nebrání. Ale znám i případy který by tohle netolerovali, asi jak ten vas, a tak to ani riskovat nemusime zejo :-). Diky za napad, no zkusim se na ten web mrknout a kdyztak jim napsat. Diky

 47. jinak čislo uctu by se dalo zařídít ale nejde nám o to sbírat peníze, ale kdo by chtěl tak rozhodně by mohl něco poslat, aby měla hanka kdykoliv možnost pejskovi koupit i co nejlepsi krmeni atd… rozhodne ani korunka by nesla jinam, ale jak rikam o tohle nam nejde 🙂 rozhodne bych zadne cislo uctu nedala takhle nejak verejne aby se netvrdilo, ze zneuzivam lidi nebo tak neco. Kdo chce prispet at rekne a rekne konkretne na co, rada uverejnim i uctenku po zaplaceni bud veterinarniho ukonu jako je ockovani, cipovani ci krmeni atd aby kazdy videl ze to neslo jinam..ale to je na osobni domluve. Ted jsem si pujcila na kastraci 3000,- snad to bude stacit 🙂 muj veterinar mi rekl ze kolem 1500,- kastrace ale at pocitam i s prohlidkama a prvne zdravotni testy zda se do toho muzeme pustit 🙂 no a 100% ji ho jeste necham nacipovat, aby mela kdykoliv jistotu ze muze prokazat ze se jedna o jejiho pejska, kdyz by se ztratil ci podobne :-).

  1. Christino,
   nevím jak je to u vás, ale u nás je čipování zdarma – tedy u veterinářů, kteří mají smlouvu s městským úřadem – možná se na to nejprve informuj.

   Je mi líto, že nebydlím v Tišnově, a ani nikoho z této lokality neznám. Ale jsem pěvně přesvědčená, že se Maxík do Tišnova nakonec dostane (no – když se do něčeho PetraK zakousne, tak to nakonec dopadne … ona je buldok dobrých skutků).

   Nevím, jestli bude mít Hanka přístup na internet (ale předpokládám, že i v DD je už net celkem běžný – nebo třebas ve škole), ale sem může přijít kdykoli a může nám říct cokoli. Tady se vždycky najde někdo, kdo ji vyslechne, poradí, pofouká bolístku a obejme dobrým slovem. Anebo jsou tu ještě Hadopasi, které jsou ještě intimnější.

   1. YGA děkuji 🙂
    nene u nas se čipování pohybuje okolo 500-800kc zdarma to jsem tu jeste nezazila. Ale nevadi ja to nejak i financne vymyslim aby to vse slo :-)…díky info hance predam 🙂

 48. Ahoj lidičky, tak mám další novinku, dnes mi kamarádka pujčila na kastraci Maxe ( je to velký nadrženec) a tak zítra mu domluvím co nejdřívější termín kastrace takže kdo by jej ubytoval a má třeba fenku, nemusí se bát sebemenšího rizika. Já momentálně jsem bez práce a tak si takový velký náklad jako kastraci teď dovolit nemohu ale kamarádka ihned velmi objetavě řekla že mi nějaký peníze doveze a pujčí 🙂 doopravdy dnes dojela a dovezla je, ja ji za to hlídám teď fenečku… takže jedna ruka druhou myje 🙂 a jsem za to vděčná. prostě děkuju každé osobě která takhle pomáhá, ať už rozvěšením letáků tak i takhle, nedokážete si představit jak moc jsem vděčná :-).Pejsek nemá omezený čas ubytování, může u mne zůstat jak dlouho je potřeba ale Hanku a její stěhování neovlivníme. Dnes to našla na internetu takže o tom ví a všem za nasazení moc děkuje :-)…

 49. Po kratkom case milych a veselych prihod zase placem.Prosim,neviem inak pomoct a smoklenie nepomoze.Ale ,nemoze Christina dat cislo uctu,kde je mozne poslat nejake peniaze,ci uz pre psika alebo pre dievcatko na aku-taku buducnost-na vzdelanie./Je tu kopa mudrych ludi,urcite sa to da osetrit tak,aby peniaze nezmizli do stratena,ale boli dievcatku prospesne.To nie je pomoc len pre nu,to je hlavne pre nas,ktori sme mali viac stastia.

 50. Už včera jsem chtěl hodit na monitor, jak by to bylo úžasné, kdyby v domovech byli s tzv. dětmi (jen v právním smyslu, že – adolescenty, puberťáky) zvířátka. Ále jendže.
  Většinu jejich obyvatel tvoří cigáni. A kdo chce, ten zná jejich (odedávna – řekněme – utilitární vztak k psům a kočkám. Všichni naši předkové na venkově to věděli. Oni prostě n e m a j í žádný vztah k nim kromě jednoho. Že to dnes už většinou nepraktikují, je druhotné. Pet a klasický, většinový cigán – znáte nějaký takový vztah? Já ne.

   1. No ani vy som nepovedala, že sa niečo zmenilo. Nie je to tak dávno, keď Cigáni zabili mladého muža, len preto, že si bránil svojho psa. (devil) Zostali po ňom dve malé deti.

  1. Jakube, dovol abych tě z tohoto omylu vyvedla. V mém rodném městě jsou sklepy plné ubohých chodících konzerv, jak tomu říkají ale nikdo to nechce řešit, staří mazáci dávají dětem štěňátka napřed na hraní a pak…. škoda mluvit. Ještě, že to tam bourají ale bohužel pomalu. Pak se ta sebranka stěhuje do dědin,tam kupují za pár krejcarů schátralé domy po nemohoucích starých lidech, jejichž děti mají dávno své nové domy, nastěhují se tam třeba čtyři výživné rodinné jednotky a jede to dál. Tož tak . to je pravda.

   1. Áno a práve preto bude lepšie, keď sa nájde miesto pre psíka niekde, kde bude v bezpečí, v tom domove by asi nebol.
    Chúďa dievča, z celého srdca dúfam, že to vyjde a niečo sa nájde.

    1. Teda jak vas tak ctu, tak si rikam, ze by ji bylo i s psikem lip i u me. Tam by ji hrozilo tak maximalne mravni naruseni |-(
     Snad to ty tri roky zvladne. (y)

     1. jj snad to zmakne ale budu k ni jezdit pokazdy kdyz to jen pujde, snad to casem jak najdu praci pujde aspon jeden den v kazdym tydnu 🙂

  2. Já teda myslím, že při dobré vůli by v tom dětském domově pes být mohl, ale asi není ta dobrá vůle. A silně pochybuju, že tam psi být nesmí proto, že je tam hodně cikánských dětí. To by to spíš komplikovalo život zaměstnancům.

   1. pokud povoli jednomu decku psa, tak ho musi povolit i ostatnim co by chteli a jinym krecky, jinym morcata a tak dale a hygiena tohle v techto ustavech zakazuje a hanka neni clovek ktery by se o toho psa s jinym ditetem podelil. Nikdy nemela nic svyho vlastniho a tak se o psa 100% nepodeli s ostatnima…takze to by nakonec dopadlo hadkama atd… (dog) 🙁

    1. ČR je údajně dle statistik zemí s nejvyšším počtem dětí v DD …
     což volně přeloženo znamená, že jsme zemí s nejméně zodpovědným přístupem k životu, k rodičovství …. tomu říkám prvenství (cz) (eu)

     1. To je jen částečná pravda, Majko. Máme hlavně největší byrokratické bariéry při umisťování dětí do rodin. Dříve stačilo jednou za rok poslat korespondenční lístek a dítě nebylo právně volné. Teď se doba zkrátila, ale stejně je to špatně.
      V ústavech je také hodně dětí hendikepovaných, ať už duševním či tělesným postižením nebo barvou kůže.
      Ono to jde ruku v ruce s přístupem ke starším lidem – je stále málo denních stacionářů, málo možností se postarat o staré lidi, aniž by tím zásadně utrpěly rodinné příjmy.
      Přitom všechny ty ústavy stojí spoustu peněz a jejich přínos pro společnost je diskutabilní.

      1. A pěstounská péče se tu stále příliš nenosí. A já pořád nemám na baráku vodu a pořád je ho moje jen třetina a na půdu by se s přehledem vešly dva podkrovní pokoje. A až to jednou budu mít zařízené, budu mít ještě nervy v pořádku na dvě (víc samotnému nedají) hyperaktuvní, ve škole pomalejší a přesto potřebný dítka? Tady je tolik místa a činností na vyřádění se a taky na zvyknutí si pracovat. Jen ty holčičky mi nejdou.Jakmile přejdeme ze stádia copy a panenky výš, už jsem „nahraná“.

       1. Což by, milá Báro, bylo pro děti z ústavu to nejlepší – být venku, se zvířaty, poznat obyčejné povinnosti i radosti. Budu Ti držet palce! (h)
        Co se týče pěstounské péče, jednak se moc nenosí, druhak je taky dost přepapírovaná. 🙁

     2. Coz volne prelozeno znamena cokoli si vymyslite. Ono je tech duvodu jaksi vic.
      Byrokraticke problemy ohledne adopce jsou jednim, vychcanost nekterych biologickych rodicu druhym a existence usilovne se mnozici mensiny zvykle nechat se opecovavat ostatnimi tretim. Dalsich patnact uvadet nebudu, nejsem odbornik, na nektere bych zapomel.

 51. Tak jsem s panem kaplanem mluvila. Baty -díky za kontakt, snad on bude moci pomoci najít nějaké řešení.

  ALE PROSÍM, PROSÍM, HLEDEJTE DÁL.

 52. děkuji nasazení všech lidí a doufám že tento příběh bude mít happy end :-).christina

  1. Jsem z Tišnova, pokusíme se něco vymyslet…sami máme psi, ale k nám domů už by to nešlo…Kdy se stěhuje slečna, kdy je třeba odstěhovat pejska? Děkuji za info.

   1. Heleno – díky! Můžete prosím zavolat Christině na telefon?? kdy se přesně slečna musí stěhovat se bohužel neví, může to být během dvou dnů, ale i později, je to na úřadu :-(. Zavolejte, prosím, Christině, nebo na sebe hoďte nějaký kontakt. Moc děkuju, moc.

    1. Telefon jsem si zapsala, v případě nějakých pozitivních zpráv se ozvu. Článek jsem vytiskla, namnožila a rozšíříme ho po Tišnově, třeba se někdo z místních ozve…oběhnu sousedy, uvidíme co se dá dělat. V každém případě můžu slíbit, že se budeme angažovat a pokusíme se slečně i pejskovi nějak pomoci!!!

     1. Heleno – DĚKUJU MOC!!! Vím opakuju se a furt děkuju, ale jsem ráda, za jakoukoliv pomoc.

      1. Četla jsem o JK v Předkláštěří, taky mě to napadlo, ale je to od dětského domova už docela daleko…ale jako krajní řešení by to třeba šlo! Jestli chcete, můžu se tam zastavit a poptat. Jinak, dopis s prosbou o pomoc zveřejnil tišnovský infoservis (www.tisnov.info), bude vystaven v obchodě v blízkosti domova, v lékárně a zapojili jsme i studenty z tišnovského gymnázia…dopis jsme hodili do schránek lidí, kteří mají vliv (starosta), dobré srdce a nebo by mohli mít nějaký nápad. Zjišťujeme, komu v nedávné době umřel pejsek a třeba by se ujali pejska s pomocí Hanky…uvidíme jestli bude nějaká reakce!!!

       1. HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁNKOOOOOOOOOOOO (y) (y) (y) (y) (h)
        a co je to JK – dneska mi hlava nebere

        1. opravdu mi hlava nebere, jinak bych nemohla místo HELENOOOOOO volat Hááánko (headbang)
         moc se Heleno omlouvám 🙁

       2. tak to je fajn ale lidi musi pocitat 100% s tim ze az hanka odejde z DD tak pes pujde s ni ona se ho uz nevzda, dnes plakala ze bez nej uz nechce byt nikdy víc. Ze je JEJí a že ho nikdy nedá

 53. Holky, vy jste úžasné. (h) Kolik nápadů se tady sejde! Sakra, když už jsem z daleka, budu alespoň držet palce té dívence, pejskovi a téhle partě slušných lidí, kteří vždycky pomohou a nebo najdou alespoň cestičku. (y)

 54. jsem sice taky věčně mlčící, ale dovolila jsem si přeposlat zprostředkovaně kontakt na své bývalé kolegy z Tišnova, kteří taky mají děti a koně a psy… tak třeba se něco povede….

 55. Na ubytování pejska v DD ZAPOMEŇTE, vím o tom, bohužel, dost. (headbang) Ale to řešení přes ř.k. farnost se jeví jako nadějné. (y)

  1. tys to zkoušel zjišťovat přímo v DD Tišnov? Dle mé info o psovi nic nevědí….

 56. Ach jo. Taky jsem daleko. Ani známé tam nemám. Chudera holčina. Aspoň ty palce přidržím.

 57. Dede – děkuji za uveřejnění. Ani jsem netůchala, že už to tu je, psala mi Baty.
  A díky každému, kdo zkusí cokoliv. Můžete prosím zítra – nevím, jak budu stíhat. Upozornit ostatní v komentářích, aby sem nakoukli??? děkuju.

 58. PROSÍM POZOR! (inlove) Něco mě napadlo, ale neumím to technicky realizovat,Dede nebo někdo, nemohli byste to udělat za mě?
  Třeba by si s tím totiž poradila agilní tišnovská ř.k. farnost – našla jsem mail na mladého kaplana – kdyby se to mohlo poslat s nějakým vysvětlením a zpětným kontaktem – gronesmartin@seznam.cz – pracuje se s mládeží, s babkama, třeba by se azyl pro čoklíka našel. (h) (h) (h)

  1. Baty – prosím, prosím jiný než emilový kontakt by se najít nedal? Líp by se mi to vysvětlovalo telefonicky. Díky

  1. Výborně Renato (clap) ! Já věděla, že nějakou adresu mají, ale nemohla jsem se jí dopátrat, tak jsem na to šla obchvatem, ale odpověď (od zprostředkovatele) zatím nedošla.

     1. Renato – až teď mi to došlo, že nemyslíš na to pesana ubytovat přímo na cvičáku, ale oslovit KK jako takový, zda by někdo nevěděl. To už je v běhu, slečna co mě na toto upozornila je bude kontaktovat. Díky za nápad.

 59. V domově to neklapne, ještě by snad mohli mít někde „detašovaná erární“ zvířata, jako třeba Neveklov- Skalka, ale určitě ne soukromé zvířátko jednoho dítěte, s ostatními by nevydrželi a psinec mít nemohou. Takhle to fakt nefunguje. Ale posílám dál tím směrem prosbu…

 60. Petro – já vím, že jsi ověřovala pravdivost této informace – takže máš nějaký kontakt. Zeptej se, jestli někdo kontaktoval vedení domova a nezeptal se na možnost ubytování pejska v areálu. Když se zaručí, že by domov neměl „vícenáklady“ – poplatek ze psů, veterinu, krmení… a to věřím, že nejen pisatelka, ale i víc psího světa by pomohlo řešit…, tak by to snad mohlo být schůdné. Hlavně, pokud by šlo o pobyt venku (dovedu pochopit, že z důvodů alergií a hygieny… nemusí povolit pejska na pokoji…)
  Zkus to zjistit – prosííím

  1. Milá Xerxová, to nejspíš neprojde – četla jsem tuším na rodině, jak to domovy zdůvodňují: nemůže mít přece zvíře, když ho jiní nemají + x nesmyslů o hygieně. Přitom jestli by někomu zvířata pomohla, tak těmhle dětem! U domovů by měly být farmy… a ne zakazovat zvířata! Ostatně by neměly být ani ty domovy… (devil) možná jen pro krajní nouzi. (headbang)

   1. Dede, přesně, pokud by někam měla směřovat canisterapie a felinoterapie, tak právě do dětských domovů!

    Zkoukla jsem web DD Tišnov, jo, mají to vedené tzv. „rodinným stylem“, hernajs, tak přece součástí rodin bývají i zvířata, ne? Ale to jsou jen teoretické úvahy, které situaci neřeší, jasně, vím.

    1. Taky jsem se mrkla, i na fotky – není tam nikde ani andulka, ani rybičky. Zato plyšáků je tam na celou zoo.

     1. Já vím, že se bariéry bourají složitě – ale možná, že kdyby se někdo nahlas zeptal, proč nejde uzavřený kotec s boudou postavit na zahradě…, tak by třeba přišli na to, že se po nich nechce ani práce, ani peníze a že by mohli mít třeba kladný puntík v hodnocení nového přístupu… Cesty myšlení se někdy dají pomaloučku měnit… Ne, asi to nepůjde, ale jde mi o to, aby se složitě nesháněl azyl pro pejska, když by to možná šlo řešit logičtěji a jednodušeji

      1. Začalo mě to zajímat, tak jsem namátkou proběhla pár webů DD a SOS dětských vesniček. Nikde jsem nenašla ani rybičku.

    1. Není domov jako domov. Kdysi jsem jich v rámci odborné studentské exkurze pár projela, i nějaké léčebny (třeba ve Sloupu) a tak. Samozřejmě jsme jeli hlavně do těch „pokrokových“, rodinného typu. Je to velmi složitá problematika. V mnoha případech je to pro ty děti záchrana před absolutním pádem. Jistě – náhradní rodinná péče (pěstounská) je lepší řešení, ale to by se musel tok peněz od státu poněkud změnit. Když pobrouzdáte po těch webech, tak se třeba dozvíte, že dítě do 6 let má ze zákona nárok na kapesné 45,- Kč měsíčně, což se plynule zvyšuje s věkem. Moje děti tedy takové kapesné nemají – a zdaleka ho neužívají jen pro svou vlastní potřebu. Pokud ztratí školní pomůcku (v přiměřené míře toleruji) a chtějí náhradou „lepší“ – rozdíl si doplatí. Atd.

  2. Obavam se, ze hiena by nepovolila psa ani na zahrade. Kdyz jde o to zneprijemnit lidem zivot, tak na hygienu nemaji snad ani pamatkari. A ze se snazi fest. A neustale se to zlepsuje. Jestli to pujde dal nastoupenym smerem, tak budem deti vychovavat v aseptickych vypolstrovanych celach a mluvit na ne interkomem pod dozorem statem urceneho psychologa.

   1. Naprostý souhlas! Respektive nesouhlas s tím výhledem… a lekl jsem se, že je to o hyeně… a hele ji – vono o hygieně!!

  3. Xerxová – sice to nejspší neklapne, ale nápad byl předán. Ale fakt si myslím, že tam s sebou opravdu pejska nebude moci mít. ;(

 61. Škoda, že jsem tak daleko. Ráda bych mladičké jmenovkyni pomohla, ale ta vzdálenost!! V tomto případě bych nebrala ohled na mistříčka a pomohla bych.
  Nekontaktoval někdo vedení domova? Možná by se dala uskutečnit akce „Dráčkov na Moravě“. tak aspoň pošlu po kynologických klubech, co mám na ně adresu.

 62. Ach jo, tohle číst fakt bolí… zatracená představa, že holčině nakonec zbyl jen pejsek a i od něj bude trochu oddělena.

  Jsouc daleko, pomoci nemohu, ač bych moc ráda. Možná by se tahle výzva měla dát i na „nepsí“ weby, kdo ví, třeba se někdo ozve. Úplně nejlepší by ovšem byl kotec přímo v domově, při troše snahy by to přece muselo jít.

 63. Obávám se, že nic víc než držet palce nemůžu 🙁

  Škoda, že pséko nemůže bydlet přímov v Domově. Pokud je zvyklé na děti, tak by to určitě i soustě z nich pomohlo.

  (y) (y)

 64. Ach jo… Tišnov je pro nás z ruky. Moravská sekce- halóóóó… Škoda, že děcák neumožní postavit kotec někde na zahradě – vždyť každý trošku rozumný člověk musí vědět, jaké trauma je oddělit puberťáka od jediného pevného bodu, co mu asi v životě zůstal 🙁

  1. s dovolením se pod toto podepíšu,…já napřed zajásala,…ale pak jsem zjistila, že jsem jako Karolíny technik a udělala z Tišnova Těšín a tam kámošku mám… 🙁

 65. Sakrys… (u) v Tisnove bydlela kamaradka, ale uz je taky v Praglu 🙁 Takovej cumacek krasnej, a holcina statecna, budu moc drzet palce (y) (h) aby se pro pejska azyl nasel!!
  Staly se tu uz zazraky a nahody, doufam a verim, ze tohle bude mit taky stastny konec. Rozeslu to aspon po kamaradech na Morave. Rada bych vic…

  1. Hmmmm, smutný ;(
   je hodně špatného vůkol …
   ale nejen děti … staří lidé ztrátu svého zvířecího přítele odnésou ještě hůř.
   Dítě je tvárné, zvykne si na nové prostředí a podněty – senior s tím bojuje a ba i prohrává. Máme osobní zkušenost – paní musela opustit byt, do pečovateláku – samozřejmě kočka nežádoucí. Vitální paní, soběstačná doma s kočkou, byla za měsíc mrtvá … bez kočky… prostě citová vazba na zvíře je to, co ji drželo ..
   apeluji i na seniory,…. s dětmi nemáme moc dobré zkušenosti, ale fakt si neodvážím to zjednopytlovat – nicméně, když k nám přijela „dětská exkurze“, každé druhé dítě chtělo kočku „ovládnout“ – a když se nedala, padlo z těch nevinných dětských úst nejedno hrubší slovo, a v očičkách se lesk vztek (flex)
   víme, je to věcí rodičů, zodpvědnosti, výchovy – to tady chybí, úcta k životu, protože milé lidstvo se nám množí, a množí, a čím víc se množí, tím míň u toho myslí .,.. (puke)

    1. anebo raději se nemnoží vůbec, aby nepřiváděli potomstvo do té džungle vůkol (punch)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN