161 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jednou jsme cestou kolem Stonehenge videli „free range“ / volne se pasouci prasata! Takze opravdu existuji 😀 (h)
  1+2 je?

 2. bylo to moc krásné vyprávění.
  Trochu se učím anglicky a moc bych prosila za exkurzi do zvuků zvířecí říče. V Čechách dělá kráva bůů, a v anglii muu. To vím, ale jak je to s ostatními zvířátky? moc děkuji

 3. Díky za úžasné povídání z Hobitína – stejně máš můj obdiv, že se dokážeš tak rychle přizpůsobit! (wave)

 4. Paráda, milá Dede! (inlove) (y)
  Poslouchala jsem Tvé vyprávění dnes ráno a mělo jen jednu jedinou chybu – že je pondělí a tudíž mi chyběla ta nedělní pohodová nespěchavost u dobré kávy. (coffee)

  Jinak musím znovu zopakovat, že rádio Dede je báječný nápad, je tak milé slyšet Tvůj hlas, jak osobitě vypráví o zemi, která je teď Tvým domovem. (h)

 5. Přeji krásné pondělní ráno,
  patřím mezi skalní odpůrce letního času, protože nejsem rozhodně vstávací typ skřivan, ale poctivá sůva, přesto musím přiznat, že jsem se těšila na pondělní ráno, protože jsem si jako minulý týden nechala Hobitín na pondělí. Vyprávění mi trošku připomnělo prázdniny u tety na venkově. Bylo mi asi deset let a spávala jsem tam v roubence po babičce a zbytek rodiny byl v novější přistavěné části domu. Jen ještě musím říci, že to byly dva domky na kopci a v nejbližším okolí pole a pastviny JZD z vesnice pod kopcem. Před spaním jsem si četla a kolem jedenácté v noci začalo za oknem něco šramotit a vzápětí se odhrnula záclona a dovnitř mi koukala zvědavá kráva. Řeknu vám, že kombinace pohádek bratří Grimů a kravské hlavy v okně je téměř vražedná. Nějaké nádherné kravské oči mi byly naprosto ukradené a naprosto chápu Dedino bezchybné couvání, jenomže já neměla kam couvat, protože ke zbytku rodiny bych musela venkem. Jen pro úplnost místní kovbojové naháněli stádo asi do dvou v noci. Takže děkuji za krásné ráno a připomenutí vzpomínek na dětství.

 6. Já se u tvého vyprávění královsky bavila už včera večer, ale když jsem chtěla napsat jak moc, tak mne vystrnadili od pecka. Tak dodatečně. Dede, já se chechtala jako pako a okolí nechápalo, že je na netu něco tak moc k chechtání. Ještě že to mělo „hepáč.“ 😀 (sun)

 7. Paní zvláštní reportérko z Engelandu, jako poslední potvrzuju, že je radost a potěšení a vůbec poslechnout si P ř í p a d p r ů c h o d u p a s t v i n o u před spaním. – najt!

 8. (cz) nakonec třetí (clap) Teď je ovšem čeká krušná noc na letišti, anžto nízkonákladový dopravce teprve svým jediným letadlem letí do Bari, pak zpět do Prahy, pak do Malmo a nakonec snad i …. (devil)

  1. Juch – jsou to kluci šikovní – že Hřívnatcovi mohutně pumpuju pravicí (handshake) (cz) . A neboj, mládí vydrží noc na letišti lehce (nod) , to jenom my, déle mladí (wasntme) , bychom si zítra případali, jako by nás lámali v kole (rofl) .

   Jéžiškova očička, dneska na mě s velkou matematikou, prý sedm a osm (fubar)

   1. (cz) (rose1) (clap) (clap) (clap) (rose1) (cz)
    Mohutně zdravím Hřívnatce a blahopřeji!
    (cz) (rose1) (clap) (clap) (clap) (rose1) (cz)

    1. Vzkaz pro Veram : Dlouho jsem nebyla na Netu tak odpovím „zpozabuka „až nyní :Ráda bych určitě i na nějaký sraz dorazila a jsem trochu z ruky a hlavně nemám moc komunikativního pesa a tak bychom byli na nervy oba

 9. Betí týdeníček právě vyšel… http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0310/

  Dnešek byl náročný – sice jsme si říkali, že jen ráno obejdeme hřiště a zjistíme, jak to vypadá s golfíkem, ale páníka napadlo, že jsme nikdy nedobyli Zámecký vrch nad ním. Je to jeden z mnoha lužických kopečků – je na něm skalka a prý na ní stál malý hrádek. Písemné záznamy nejsou doloženy, archeologický průzkum nebyl nikdy proveden… ale hrad tam prý určitě stál. Asi jo – ale cesta byla fakt hodně neschůdná a funěli jsme hodně všichni tři. A nahoře nás dostihnul aprílový jarní lijavec (rain) … Hřiště je zatím nehratelné, ale Betka navštívila všechny vodní překážky a moc se jí tam líbilo (think) . Z krátkého proběhnutí byly skoro dvě hoďky intenzivního pohybu… Ale našli jsme asi 30 golfových míčků – předjaří je na hledání ztracených pokladů nejlepší (rofl)

  No a pak už přijeli naši mlaďasové a neteřka z Prahy s kámošem… a vypadli před chvilkou

  1. Na těch fotkách je naprosto jasný a zřetelný, jak to jaro už začíná!! (f) (sun)
   A je dobře, že z bitev nikde nic netrčí a že se Betě pěkně běhá a že jste si užili 🙂

 10. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Když mladý Icik trpělivě a se značnou skepsí vyslechl, jak dohazovač opěvuje nastávající nevěstu prohlásil: „Ale jednu věc jsi mí zatajil, viď?“ „Vyloučeno! Jakou?“ „Ona – kulhá.“ „.Ale jenom při chůzi!“ křičel dohazovač. .(*)

  ~o) Hezký večer všem a ještě hezčí sny. ~o)

 11. Milá Dede, tvoje rádio nemá chybu! Dnes jsem moc ocenila, že ani nemusím číst, stačí stočit se v křesle, zavřít oči a poslouchat. Vrátili jsme se s Denisem z cvičáku úplně ztahaný, Denis okamžitě ulehl naplacato a 2 hodiny jsme o něm nevěděli a já jsem se vzpamatovala z nejhoršího právě u Rádia Dede. Skvělé postřehy o krajině (skotský tartan ! 🙂 ) a zážitek s veselými kravkami – jsi dobrá, že jsi dokázala vycouvat 🙂 z tak prekérní situace! My jsme kdysi na Gran Canarii projížděli tunelem plným ležících koz, ony se tam zřejmě schovaly před sluníčkem. Nejdřív jsme váhali, zda vjet dovnitř, ale jelikož kozy nevypadaly, že by hodlaly své útočiště opustit, a nadto byly poskládané vzorně u stěn tunelu, riskli jsme to a šťastně tou kozí stafáží projeli. Vůbec je to nerozházelo, musely být zvyklé!

 12. Tak až teď jsem si vyprávění náležitě užila (wave) , ráno nebylo moc času. Pochodující stáda skotu důvěrně znám, užila jsem si s nimi 18 let, kravky ani jalovice naštěstí nebývají agresivní, horší jsou býci (wave) . Těším se na pokračování zpráv z Hobitína 😀 😀
  Oslavenkyním Karolíně, Aidě a přeji vše nej (^) (d) (rose1) (rose1) (rose1)

 13. no teda milá Dede,

  máš můj obdiv (clap) za couvání a útek před kravičkama. U nás kolem dokola jsou koně, vpravo a vlevo, ale přes cestu je stádečko kravek, přes zimu byly venku ale na malém prostoru docela kus od cesty, ale jednou Terry nabral směr k nim, ale pak si to rozmyslel bylo hodně sněhu (whew)

  couvání nemusím, pokud není zbytí, a dívat se přes levé rameno?? nemyslitelné (n) ale když musíš tak musíš

  a jestli se chcete mrknout jak vypadá Terry zrovna dneska kukněte sem,
  http://renata219.rajce.idnes.cz/28.3.2010_-_Terry_poslusnost_a_obrana/

  1. Pájo, už jsem ho obdivovala v Losince při obraně, ale vypadá to stále lépe a lépe. Navíc nevím, nevím, ale myslím si, že jak upravíte srst bude modrý! Připadá mi jako by měl trochu jinou barvu než si ho pamatuji.

   1. (y) jojo bude chlapec bude, je to opravdu čím dál lepší….snaží se zlatíčko moje (h)

  2. terry je opravdu krasny a podle tech fotek co jsem videla se mi zda ze uz je pekne modry. ale jenom jsem se podivala na par fotek a tak se mi zastesklo po chlapeckovi nejzlatejsim az mam slzy v ocich.

 14. Hlásím návrat z hor. Povídání si pustím, až MLP odejde plácat do míče. Obávám se, že to co jsem prošvihla za týden, to už nedoženu. Články možná ano, ale diskuse jsou bez šancí.
  Jdu naložit další pračku prádla.

 15. Holky moje vemenatý ( (chuckle) ), jak mně se po vás stýská!
  Dede, děkuji, dala jsem si nohy na opěrku křesla, zavřela oči a poslouchala….barevně 😉

 16. Poslouchala jsem brzo ráno, naladila jsem se hezky, odfrčela jsem na zkoušku-hlásám, že informační systémy jsem zvládla za 2 😀 , ale byla to fuška (whew) .
  Pták byl ještě ráno v provizorní budce, když jsem ho kontrolovala. Ale za chvíli pak vypochodoval, něco zabrblal a odfrčel (wave) .

  1. Gratuluji ke zkoušce (y) a to ptačí zabrblání snad bylo poděkování za kvalitní servis.

  2. Moje uznání! Já jsem zaváděl v odvětví informatiku od samých začátků. Centrální počítače, a ne ruské (!), terminály, měsíční adresné dodávání všeho až pod nos na konkrétní pracoviště VaV, zpětná vazba průběžně – Sotva vše začalo fungovat (v celo-čs. měřítku), přišel listopad… a jako by-product se okamžitě rozložila tak krvavě prosazená a uskutečněná inf. soustava. No a vzápětí se rozložila celá VHJ Svit. Dneska je to vše úplně něco jiného… Netroufal bych si. A hlavně by mě to možná nebavilo.

 17. Milí Zvířetníci, děkuju za milá slova 🙂 Zrovna dnes vám dlužím omluvu, nejen technika není dokonalá (pořád ještě nemám pořádný mikrofon, ale bude 🙂 ), ale ani můj hlas – sotva prolezená viróza mi na výkonu taky nepřidala (shake) Doufám, že příště už to bude lepší 🙂
  Jinak gratuluju všem oslavencům, milá Aido a Karolíno, všechno nejlepší – zdraví a štěstí, aby se vám život vrbil vždy tím hezčím směrem (inlove) (^) (party)
  a Soňám milé pozdravení – jednu také máme v rodině (f) (sun)

  1. No ano, maličko to křapalo, říkala jsem si, co z toho je mikrofon, a co indispozice. Ale je to tak roztomilý povídání, že to vůbec nevadí. Kurýruj se (coffee) (sun) (h)

  2. No dyť to zase ladí: indispozice – lehoučká – obojího, takže je to harmonie.Nespa? Spa.

 18. Mila Karolino, vsechno nejlepsi k narozeninam. Pevnou pudu pod nohama, jasnou oblohu nad hlavou. (h) (h) (h) (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) .

  A vyrid Meliskovi, at te nezlobi, protoze, ac to mozna nevi, ale kazdopadne ma ustlano na ruzich od milujici panicky.

 19. Milá Dede, až teraz som sa dostala k počítaču a veľmi si spríjemnila aj tak pekné nedeľné popoludnie. Pravdu povediac, muž sa na mňa dosť udivene prišiel pozrieť, prečo sa pri tom počítači nahlas smejem.

 20. Dede, tak jsem si schválně nechala povídání o Nazgúlech i povídání o krajině anglické na nedělní odpoledne – a mám to odpoledne krásně vysmáté díky pejsčím příběhům i nostalgicky zasněné díky Tvému vlídnému a barvitému vyprávění. Díky.

 21. Dede, to bylo prima. Veselé hovězí mě dostalo. (chuckle)

  Blážo, držím (y) (h)
  Karolíno, Aido, krásné narozeniny a všechno nejlepší (rose1) (^) (d) (h)
  A pěkné jmeniny všem Soňám (rose1)

  1. s dovolením se připojím ve všech oblastech:
   Dede, prima povídání
   dnešním oslavencům (ještě před 3 lety k nim patřila i PeRiho maminka) posílám (rose1)
   a všem, co to potřebují, (h)

 22. Zano, do zahrad botanický a zoologických i jiných se chodí S FOŤÁKEM (wait) . Já byla v pátek v podvečer nalákána svou sestřenou (jak se vlastně řekne dcera od setřenice mé maminky) do lokality Kamenný vrch (brňáci i ti za velkými loužemi dobře znají) a tam začíná kvést jako každý rok obrovská spousta konikleců. Kdo má zájem může se mrknout semhle:
  http://dig.rajce.idnes.cz/Konske_klece_na_Kamenaku/

   1. Veram, je to známá brněnská koniklecová lokalita. Jsou to takové suché louky. Hned pod nimi se postavilo ještě za totáče obrovské panelákové sídliště Kamenný vrch. Jednu chvíli to vypadalo s koniklecem nahnuté, ale nakonec se podařilo tuhle lokalitu zachránit. Je to celé bytelně oplocené, protože nedaleko probíhá trať Velké ceny Brna a okolní lesy slouží jako campy pro diváky. Já sama jsem nad tím žasla jako nad zázrakem (f) (h) .

   2. Existuje. A hned nad prudkým svahem s lesem nad zákrutem Svratky kolem Výstaviště, kterému kraluje obecně známá Myslivna. Dyť ty ale můj staré štatl znáš, ne?
    Před týdnem jsem byl uchvácen planetáriem, psal sem sem… nebo ne?

  1. Jo, tam jsem byla tuším předloni. Ty louky začínají hned za paneláky, ale lidi tam fakt chodí ukázněně po těch pěšinkách 🙂

  2. Alex, to víš, že vím :S Jenže ono bylo ošklivo, usoudila jsem, že tam ještě stejně nic nebude… znáš to (fubar)
   Ale na tvoji koniklecovou nádheru (h) (f) (sun) to nemá. To je opravdu překrásný. Klérce fialová sluší (makeup)

   1. Já vím, když bych mohla fotit něco zajímavého foťák jsem nechala doma protože….. Přitom je to vlastně kompakt, takový lehký. Minulý týden jsem měla možnost fotit chvíli se zrcadlovkou (myslela jsem si, že je to můj sen), ale je to pořádná váha, tohle bych na krku nosit nemohla. Zůstávám u svého miláčka (y) .

  3. Alex! Nadšeně tleksám tvým koniklecovým fotkám. Ta sitě fialová se žlutou k sobě pasují. A nejhezčí kytička je Klérka (inlove) !

   A já se právě vrátila z výstavy k nedožitým 85. narozeninám Františka Hodonského – tady je pozvánka
   http://muzeumbv.cz/muzeum-a-galerie/novinky-muzeum-a-galerie/151-frantisek-hodonsky-navraty
   Kdo neznáte – jeden z posledních malířů, kteří tvořil přímo v plenéru – a jeho pastely jsou úžasné – okolí Pálavy, slepá ramena Dyje, Křivé jezero – jsou tam obrazy ještě nevystavované, z rodinných sbírek. Kdož jste z blízka – běžte se podívat. Místní kustodi jsou velice příjemní a milí (Hanko – Džepy je stále roztomilý pán (talk) ).

   1. YGO!!! Odkud znáš tu přezdívku??? Vzpomínám na to, když náš kamarád, po maturitě nepřijat na VŠ, sedával u nás v konstrukci a na kousky papíru čmrkal svoje skicky. To byla trojka; Bartoš, Jara a Džepy. Ti se doplňovali. Byla rodost to jejich mudrování poslouchat. A víš, že je na den a rok mladší, než já? Jeho humor mám ráda.

 23. Tak jsem čekala, jestli jsme nezlobili a jestli zase bude povídání :-). Díky – je živé, milé, dramaticky vystupňované 🙂
  Moc se mi líbí popis té krajiny, ono pro tyhle „cizí“ pocity z krajiny kolem sebe nemusí člověk ani chodit tak daleko. Přesídlila jsem z podhorské až horské krajiny z malého městečka do většího města v rovinné nížině a musím říct, že jedna z věcí, které mi dlouho podvědomě vadily byl daleký výhled snad do nekonečna (pokud nestínil panelák), prostě moc chyběly kopečky na obzoru.
  Taky jsem nevěděla, co je zač cesmína (měla jsem ji za příbuznou vavřínu), Cesmínový háj si pamatuju z dětských let jako místo, kde bydlela maminka Vlaštovek z knížek A. Ransoma o Vlaštovkách a Amazonkách, tak jsem měla z toho popisu zde cesmínu asociovanou s milým domáckým prostředím a nikoliv s trnitým nevlídným křovím – asi i tenhle paradox bude součástí odlišnosti anglické mentality.
  Jinak dočítám dozadu (nějak na mě padla jarní únava – nebo kompenzuju nedostatečnej zimní spánek nebo co) moc milá povídání (Daník BYL dobrej, Terrysek má krásně vymalovanej portrétek včetně lítající fotky, milé jarní povídání pana Kadluse atd), je fajn, že tu zůstanou a neutečou i když se k nim člověk nedostane hned.
  (wave)

   1. já – všechny – a klidně po nich sáhnu i dneska, když chci něco milého a lehkého (nod)

 24. o dede, to bylo strašidelné povídání, já se krav bojím. kdyby tam byli psíci, mohli jste je vypustit aby kravky zahnali, naši kerryci od nás taky odehnali dotěrné hejno krávy a věděli přesně co dělat, i když hospodářské zvíře předtím v životě neviděli.
  btw, chris se mě pořád snaží vzít na jimmyho farmu, chovají tam různé vzácné druhy a je tam obchod s vlastními produkty a les,, kazankovi by se tam určitě taky líbilo, pokud mají psi povoleno. http://www.jimmysfarm.com
  taky jsem nevěděla, že holly je český cesmína. nejkrutější jsou v zimě, když jim ty listy začnou padat – stoupnout bosou nožkou na list z holly, tak člověk mluví pěkně nevlídné.

  1. Jujda – fallen d. – jestli pojedeš na Jimmyho farmu, ber s sebou foťák (ne jako zana do botanické (chuckle) ) a udělej reportáž. Na Spektru v TV jsem jeho farmu viděla v zajímavém seriálu – jeho těžké začátky, jeho pokroiky a další starosti a neúspěchy – připadal mi jako velice sympatický člověk (jo – a JEHO prasátka se VOLNĚ PÁSLA v jeho lese (clap) ).

   1. dik za radu. urcite si tam zajedem kdyz doporucujete, ale pockam par mesicu az odpadne nejvetsi jarni bahno. fotky poridim, stejne jsem zive prase v zivote nevidela, vetsi zazitek nez vyprava do zoo!

     1. Sakra, rychlejš odklepnu, než dopíšu. Vím, je to daleko, ale dobytek máme nejhodnější (rofl) Už podruhé 3+1, to jsem byla hodná

 25. Milá Dede opět nádhera. Taktéž jsme se potkali s hovězím a to v Rumunsku na mostě přes řeku kde jsme strávili něco přes hodinu než se kravkám uráčilo most opustit. Nebyl to moc pěkný zážitek když je okolo vás samá kráva, ale vydrželi jsme (clap) 😀 8) (devil)

  Karolínce hodně zdraví (f) (d) (f) (d) (f)

 26. Dede, já tě miluju!!! (h) (h) (h)
  Nechť Martin promine, ale tohle bylo prostě dokonalé, hubu mám od ucha k uchu a to, že zrovna vykouklo sluníčko po dešti jen dokresluje báječnou neděli. Díky!!!!

 27. Lidi, já jsem tak napnutá, s čím se Dede asi večer ozve! (y)
  U nás svítí Oskar (sun) a honí po obloze bílé obláčky.

 28. Milá Zano, neměli jste chalupu u nás za Ještědem – tady jsou stáda jalovic běžně na pastvě. Mezi ně jsem se dostala autem také a mohu říci, že to byl zážitek. Občas běhají krávy po silnici, dvakrát už zdevastovaly hřitov ve Světlé /dokud nebyl ješě řádně oplocen. Jsem už dlouho za bukem.

  1. Toř nebuďte! My stejně už dávno víme, že severočeská lobby je tu nejsilnější. Tak to už vyjde nastejno…

 29. Milá Dede, sešli jsme se k poslechu nedělní „pohádky“ opět všichni, tentokrát poslouchal i Krejg (dog) . Krásné vyprávění, které podporuje fantazii posluchače a vyvolává smích, ba i chechot. (rofl) Díky a přeju pěkný den! (sun)

 30. Taky mám jeden zážitek podobného ražení.
  Kdysi dávno jsem byla s rodiči a kamarádkou na dovolené v jedné malé vesnici blízko Kraslic. Tehdy byla stáda volně se pohybujících krav na stráních okolo docela běžná.
  Naši se sestrou byli ubytováni v chalupě a my s kamarádkou jsme si postavily stan na loučce hned vedle. No a jednoho rána nás probudily poněkud zvláštní zvuky. Vykoukla jsem ze stanu a koukala jsem krávě…no, do očí nee…Milé krávy nijak nespěchaly, nikdo je nehonil, a tak se zvolna přesouvaly kolem nás, a nám ta chvíle připadala velmi dlouhá, protože jsme čekaly, jestli některá náhodou nebrkne o stanový kolík, což by pro nás asi nedopadlo nejlíp. Celé to sledovala malá sestra z okna, a ďábelsky se bavila.
  Do té vesnice jsme jezdili hodně dlouho, stáda krav pomalu mizela, až z těch strání zmizela úplně.

   1. Karolinko, Aido, Soňo, přeji v tomto pokročilém odpoledni všechno nejlepší a taky krásné jaro , oslavujte s vám nejmilejšími a pěkně si to užijte.
    (d) (d) (d) (music) (wave)

 31. Omlouvám se za O.T. Prosím o palcodržení, tchán už je zase v nemocnici, vypadá to na zápal plic 🙁

  1. Blážo, držím! (y) Po zimě jsou lidé oslabení, hlavně ti chronicky nemocní. Hlavně ať to on sám nevzdává, bude líp 🙂 (inlove)

 32. Po modifikované anglické snídani (anglická slanina, vejce, čertsvé rohlíky, pomerančový džus) se rodina nasáčkovala do obýváku, sotva uslyšela Big Ben a všichni poslouchali. Moc hezké, milá Dede 🙂
  Jinak vznáším stížnost ohledně posunu času- fakt mi to vadí, zase budu pár týdnů úplně hotová (yawn) Mám s tím potíže spoustu let a nikdy jsem nepochopila, k čemu je to dobré (think)

  1. Matyldo, lituju velmi, to vstávání je fakt drsný…
   I když já teda jsem ochotná ho přetrpět, protože k smrti miluju ty dlouhý večery. Kancelářskej nešťastník má tímhle způsobem možnost vidět ze dne víc než jen stmívání.

   1. Jojo – letní čas je fajn v těch dlouhých večerech – ale je na prd s tou hodinou ráno. Já bych brala letní středoevropský čas celoročně! (happy) (nod)

    1. Já se přidávám, taky by mi to vyhovovalo. A to jsem léta dělala od šesti a do zaměstnání jsem dojížděla docela pěknou dálku. Ale to, že jsem přijela domů a měla ještě spoustu světla a času třeba na zahradu nebo jen na příjemné posezení venku, to je k nezaplacení.
     Ten první týden byl vždycky krutý, to přiznávám, ale právě proto bych klidně brala ten letní čas celoročně.

  2. Posun času je tady proto, aby otravoval spoustu lidí. Tvrdím, že posun času škodí zdraví. Kdo mi oponuje patří, s největší pravděpodobností, do skupiny, která vstává tzv. AŽ SE OKO SAMO OTEVŘE. Ale znám mnoho lidí, kteří, aby se dostali na šestou do práce, museli vstávat ve 3.00 v noci! A tam je ten hodinový posun velice znát. Vždy jsem se děsila, že mi ranní padne právě na týden změny času. Pokud se tak stalo, přišla jsem 4x v tom týdnu pozdě. Čtyřikrát proto, protože z neděle na pondělí jsem raději nespala vůbec. A to moje budící soustava byla pověstná v celém koletivu. Budík na talířku se dvěma vidličkami, mobil, který kromě buzení měl naprogramovaný hlasitý signál v organizéru a korunu tomu nasadila lampička s rádiem zapnutá el. spínačem. Holt, když spím, tak spím a co dělám, dělám pořádně.
   Řadím se mezi odpůrce změn času. (devil)

  3. Už k ničemu, to snad už bylo prokázáno… Já mám k tomu sice skeptický, leč reze vovaný postoj, jak vidím tak ojedinělý: v důsledku svého permanentního spánkového deficitu, přestože nemusím ráno vstávat skoro, je pro mě jaksi jedna hodina navíc – namíň (to su zas genyjální) naprosto – jak říkáme my sedláci – irelevantní.
   Štrnáct, vole.

 33. Jemine, jsem si ráno umyla kromě xichtu i brejle. Už je mám zas pocákaný od slz, jak děsně jsem se smála (rofl) (rofl) (rofl) .
  Setkání s krávama znám, i když ne v tak dramatický podobě. Kdysi ještě na chalupě u Liberce jsme se s bráchou jeli koupat (stařičkou škodovkou stovkou, protože vyjet zpátky nahoru do kopců na kole, to jsme se nemuseli koupat (chuckle) ). Taky tam přecházeli cestu, taky ten pastevec vypadal, že je možná hloupější než kravky (chuckle) . Pěkně zblízka si nás prohlídly, trochu pofuněly, obešly – ale místa bylo dost, tak jseme se jen drobet potili (whew)

  1. Připojuju se k přání všeho nejlepšího pro všecky (rose1) (rose1) (rose1)
   Karolíno (h) , ať se ti daří (y)

  1. Hodně zdraví, štěstí přeji narozeninovým oslavenkyním (rose1) (f) (^) (d) . Musím prozradit, že dnes má svátek Soňa, jedna naše zabukistka, tak té přeji ze srdce všechno jen dobré (h) .

  2. Přeju všechno nejlepší milé Karolínce, ať už máš hlavně po starostech a můžeš v klidu budovat vysněný domov pro seniory, a ještě jednou jednou všechno nejlepší aidě, a taky Soně-zabukistce. (f) (music) (dance) (h) (^) (d) (sun)

  3. (sun) Aido, přála jsem už včera, ale dobrých přání není nikdy dost. Tak ještě jednou: (rose1) VŠECHNO NEJLEPŠÍ! (rose1)

  4. Aidě, karolíně i Soně-zabukistce všechno nejlepší (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (sun)

  5. Taky se s dovolením přilepuju, jarním oslavenkyním hodně zdraví a hiphiphuráááá! (sun)

   1. Všem třem oslavenkyním i těm za bukem, pokud se tam s Ámosem schovávají, všechno nejlepší! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  6. Aido, Karolíno a Soňo krásné trojnarozeniny přeji a ať máte tak veselý a prosluněný rok, jako je dnešní sluníčko ve východních koloniích. (h) (h) (h) (^) (d) (cash)

 34. Krásnou neděli všem!
  Dede, to jsi mi dala! (chuckle) Živá představivost mě dostala pod stůl. Navíc – já volně chovaná prasata znám od příbuzných z jihu Slovenska – přivezli si tento způsob chovu z jihu Maďarska 8) při přesídlování. A potkat se s důstojnou matkou prasnicí o váze bratru dva metráky, když není dobře naložena, je taky fajn zážitek. Hlavně, když je jedna opěšalá. Lámala jsem rychlostní rekordy. 😀 Mávám do Hobitína (wave) a hlásím, že sníh u nás skoro všechen zmizel! Věc takřka nevídaná. (sun) je sice fuč, ale hlavně, že vzalo tu bílou hmotu s sebou.

  1. včera jsme byli v botanický. Samozřejmě je ještě hodně zimní, ale už tam kvetou první jarní kytičky a koukala jsem, jak má pěkně nakročeno magnolie (f) . Poupata jak hrom a několik už se začalo otevírat (sun)
   Jo, foťák jsem neměla (wasntme)

   1. No..a u nás rozkvétá v jedné zahradě broskvoňka. Škoda, neměla jsem foťák, snad to dnes stihnu zdokumentovat. Jak já jsem ráda, že už to jaro nastalo. (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

 35. Tak to bylo další hezké nedělní ráno. Poslechnu si všechno ještě jednou, protože páneček právě kouká na F1 a já už jsem nevydržela a musela poslouchat. Šťastné a veselé krávy! U nás znám ještě dost hrdě nazývaných „farem“ (jejich vedení se většinou rekrutuje z bývalých soudruhů předsedů JZD), kdy kráva se narodí v jednom rohu mokré stáje a za tři roky ji odvedou na jatka z druhého rohu stejné stáje. Znám ještě horší projevy „lásky“ k hospodářským zvířatům. Ale nechci kazit ráno a být prudilkou. I u nás jsou farmy, které pasou, a já když jedu krajinou, mohu si za šťastnými zvířaty krk ukroutit. Miluji pohled na pasoucí se zvířata v krajině. A když vidím tolik nevyužité pastevní půdy, tak si je tam alespoň představuji.

 36. No a mám smůlu. Chcípnul mi monitor u kterého byly repráky vestavěné a u toho nového nejsou – takže je to hluchý jak poleno. Musím si v pondělí koupit repráky (doh)

   1. dost pochybuju – my to nějak moc nepěstujem a ty z dávných dob už jistě vzaly za své (mm)

 37. Krásné a sluníčkové nedělní ráno všem zvířetníkům a zvířátkům přeju z Šípkového království. Aspoň tak to u nás momentálně vypadá. Jen ta čarodějnice je vzhůru. Ale už se těším na povídání a to si dám hezky v klídku ke kafču. Tak moc hezký den všem.

 38. Přeji krásné nedělní ráno všem Zvířetníkům . (sun) Milá Dede tvé vyprávění k ranní kávičce , to je oáza pro žíznivé. (h) Veselé kravičky mně naladily, vždyť všeliké to kvaltování ani pro hovádko boží není dobré, v tom jistě Jan Amos spletl. 🙂 Jednou nás honily v Jeseníkách volně uložené jalovičky, taky žádná sranda .
  Od středy jsem byla mimo, navštívili jsme region Posázaví, bydleli jsme v Brejlovském mlýně u Sázavy,pak mnohé vesničky jsme objeli, Heroutice – koně,moc pěkné Ratměřice s mladým sympatickým starostou s bezva nápady,na cestě zpět jsme se stavili ve Vlašimy na krásné zámecké sekvoje, určitě se do toho kraje ještě vrátím,jo a v Týnci n S. se zrovna otvírala Sázava, jj , to bylo vodáků !
  Mějte se všichni krásně sluníčkově, moc na Vás nyslím a opět prchám ,
  máme rybářskou akci . (h)

  1. No on se náš biskup zrovna ve zvířatech nevyznal, znám to sám – nikdo není genyjální úúplně ve všem! Pokud to vůbec opravdu napsal. Ony ty kytáty jsou přečasto velice podozrivé.

 39. Někdo tady v uplynulých dnech bonznul, že naše milá Karolína má dnes narozeniny.

  (rose1) (rose1) Karolínko (d) , všechno nejlepší ať se na Tebe přilepí a nepustí k Tobě nic zlého. (y) (h) (rose1) (rose1)

  1. Milá Karolíno
   hodně zdraví a štěstí a spokojenosti! Dávej na sebe pozor. (rose1) (h) (rose1)

  2. Pitrýsku, když jsem četla tvě přání, roztáhla se mi tlama (hug) ke smíchu, protože zrivinka včera mi psala kočičí kamarádka, jestli prý znám nějakou Karolínu Přílepovou (jde o další koketování s „prací“ na kámošovi pro Melíška (cat) (btw, hlásilo SE tu, že už je z něj vomelíček a že Karolínku z toho vomejvali? 😉
   no nic , ať se vskutku přilepí (připlácet nemusí (chuckle) ) a nepustí (h) (^) (rose1)
   (hug) (cat) (cat)

 40. BRAVOOOOOOO!!! (clap) (clap) (clap) Dede, nezklamala jsi. Netěšila jsem se marně. Povídání je rozkošné. Ten, kdo Tě poslouchá se bohatě baví představou dvou dam uvězněných v autě pronásledovaném stádem veselých krav ( vždy, když vezmu do ruky kulatou krabku s rozchechtanou kravičkou, vzpomenu si). No, nejvíc potěší nesnáze druhého, s tím se smiř.
  Ovšem, ctěnému obecenstvu, musím připodotknout, že nejen poblíž bílých skal se dá něco podobného zažít. Stačí Beskydy. Kdykoli byl na řadě manžel s vymýšlením vycházkové trasy, mohla jsem být jistá, že se octneme v kritických místech právě v okamžiku, kdy místní kovbojové poženou družstevní ..set hlavé stádo z kopce dolů, do kravína. Čvachtání paznehtů kolem křovisek, ve kterých jsme byli vmáčknuti a jemný pach srsti stáda, které bylo celý den na sluníčku, snad do smrti nezapomenu.

  1. Pitrýsku, připomněla jsi mi ještě jeden zážitek libereckej. Když tam naši koupili tu chalupu, chodilo se pro vodu k sousedům, měli ji vyvedenou do nádržky vedle baráku. Bylo to tak sto, dvěstě metrů. Podotýkám, že oba pozemky byly ve svahu, spojovala je uzounká pěšinka.
   Tudy jsem chodila pro vodu (a hlavně s vodou, dvě desetilitrový konve). Na stráni měli sousedi ovocný stromy. A k nim občas přivázali krávu, měla dlouhej provaz a samozřejmě ta kolemjdoucí osoba ji děsně zajímala.
   Už jsem tu kdysi zmiňovala, že jsem prosta všeho venkovskýho příbuzenstva a zemědělský zvířectvo jsem znala do tý doby jen z knížek…
   Jo, běh po stráni v plný polní (vodní) 😉 s dobře se bavícím přežvýkavcem za zadkem (whew) (rofl)

   1. Ale, chuďato moje. Nezávidím!! Dva nepříjemné zážitky v jednom… plná vodní a přežvýkavec za patami!!! No fůůůj….. :@

 41. Dobré nedeľné ránko! Tak máme o hodinku skorší čas. Rozprávanie o kravách je pekné a vtipné, som si to predstavovala. No, rozšantené kravské stodoly teda nič moc. To je skoro na strach. Hlavne keď je človek schovaný v krehkom autíčku a stodoly sú zvedavé!
  Teda Dede, ty si užiješ a zažiješ! (y)

 42. Krásné nedělní ráno přeju všem z Modřan! (h)
  Milá Dede (inlove) , bohužel si budu muset nechat Tvé povídání na později, poslechnu si ho u přednosty, protože můj náhradní a provizorní počítač nemá zvukovou kartu. ;( Máme doma trochu zmatek, za chvíli si přijede synáček pro své poslední věci, včetně matrace a věcí, co má pod postelí. A do toho se ohlásil švára na krátkou návštěvu.
  Takže si nechám Tvé vyprávění za odměnu na pak, až to přežiju. (inlove)

 43. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dík za veselejší snídani (nod) Živě si ty skotačící kravky umím představit. Znám auto v obležení koz a ovcí, znám sebe obloženou stádem koní (i když je miluju – pocit nic moc), z Anglie znám veselé spokojené krávy blokující silničku v Exmooru… taky jsem tenkrát dost rychle zatahovala okýnka (rofl)

 44. Milá Dede,

  velice pěkné vyprávění o kravkách v Hobitíně. Buď ujištěna, že ty prasata tam na volno po pastvinách poletují také. Když jsme tady mívali ještě mléko denně dodávané k domu v pintových sklenicích s hliníkovým uzávěrem, tak místní flétňáci deklík proklovli a smetanu vyžrali. Musel jsem proto udělat na mléko takovou budku, aby se k deklíku ty mrchy nedostaly.
  Nechtěla bys se přihlásit na nějaké závody v řidičské zručnosti? Tam se taky couvá podle zrcátek a navíc na čas. Konečně tato dovednost ti přijde vhod až se čas navrší a ty se nebudeš moct otočit a dívat se přes rameno kam jedeš. To znám z vlstní zkušenosti. Couvám podle zrcátek už několik let.
  Jinak všem pěknou a pohodovou jarní neděličku od klokanů

 45. Tak jsem si právě doposlechla reportáž radia Dede (rofl)

  Úpně tu situaci vidím, jelikož s těmi úzkymi cestami máme zkušenosti z našeho pobytu. Ono zcela stačí, když se tam sejdou dvě auta. To pak záleží na tom, kdo je ochotnější začít couvat, nebo kdo má blíže „lay-by“, výklenek v cestě,na odbočení, který umožní druhému autu projet. Jenže tohle pravidlo holt na krávy neplatí, obzvláště na ty rozradostněné. (rofl) Já umím v autě couvat pouze a jedině při otočení hlavy přes pravé rameno (naštěstí mi to jde hodně dozadu), připadně se trochu natočím. Pomocí zpětných zrcátek bych asi asi minutu kličkovala, pak zaryla zadek auta do úvozu a dala tak krávám možnost si mě prohlédnout hodně zblízka. Skvělá asociace – houpající se vemena a pinta mléka za dveřmi. Mají sklenice stále ještě lesklá hliněná víčka, která velmi rádi naklovávají ptáci?

  Všem přeji hezkou neděli. (sun) (sun) (sun)

   1. No ty nás porád a porád zkoušíš, děvče…
    Lahve s mlékem a rohlíky či chleba za dveřma na balkoně jsem zažil do začátku padesátých – v těch km2 půldomkových čtvrtí se to pokoušeli udržet zdejší slavní pekaři – Turnovi (j.č. Turna). Aji v neděli! Napřed skončilo mléko, pak rozvážení autíčkem s dřevěnou nástavbou na korbě (promiňte, nevím, jak to přesně nazvat?!). A lid definitivně zvítězil. Pracujícímu netřeba dát se podbízet vykořisťovateli. Sakra, kdy mě někdo dokope k početí psaní vzpomínání?

 46. Milá Dede, projekt Rádio Dede je famózní. Už po prvním vysílání jsem si včerejší slepičí a výcvikový článek představovala ve tvém nezaměnitelném přednesu. Nikdy dřív mě to nenapadlo, ačkoliv tě znám a vím, jak umíš vyprávět. Asi tu hraje kouzlo rozhlasového vysílání, kdy nejsme rozptýleni vizuální stránkou produkce.
  A ještě faktická poznámka – ano, v Británii se opravdu chovají prasata „na volno“. Při první návštěvě (předsvatební cesta) to byl snad nejzvláštnější zážitek – prasata na pastvině u nás opravdu nevidět. Další zvláštnost pro nás představovaly hnědé značky, směřující k turistickým cílům. Nebyla na nich vzdálenost a tak jsme jednou ujeli skoro 70 mil, než jsme dojeli do inzerovaného leteckého muzea. Nevadilo nám to, jeli jsme nazdařbůh bez itineráře – a dojeli jsme do muzea, kde stojí Concord a můj tehdyještěbudoucí choť si mohl ověřit, že tam se teda fakt nevejde 🙂

 47. Milá Dede!
  Opravdu – dneska zase krásný povídání o životě na anglickém venkově 🙂 . Veselé kravičky mě moc potěšily – a taky jsem ráda, že jsi takový dobrý řidič (happy) (happy) !
  Rádio Dede se krásně poslouchá – zvláště teď v noci, když všichni kolem spí |-)

  1. A hele, neobvyklá noční strašilka:-D

   Milá Dede, rádio byl fakt skvělý nápad! A dneska báječné herriotovské téma (happy) . Díky!!! (h)

   Krásnou neděli všem! (sun)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN