KOČKY: Zpráva od koček z PP

Ahoj, jmenuji se Bártík, jsem krásný černý kocourek, ba, když jsem se díval do zrcadla, zjistil jsem, že jsem úplně nejkrásnější. Chtěl bych vám vyprávět o nás, o kočkách z PP. Nebojte, nemám tam chybu, jsem přece studované kotě (v noci se sourozenci shazujeme knížky z polic a leccos se tam dočteme).

My jsme totiž z PP neboli z Pražského Povstání, nikoliv s PP jako mají čistokrevný kočky, takový ty s různě nabouranými nosany a dlouhou srsti nebo úplně bez srsti, no takové prostě divné kočky. Já, moji sourozenci a ostatní kamarádi z naší kolonie šlechtění nejsme ani nemáme žádný sáhodlouhý rodokmeny, nás šlechtila ulice, a proto jsme ty úplně nejkrásnější kočičky na světě, máme všechno, co správné kočičky mít mají.

Bártík

Nejdřív vám budu vyprávět, odkud jsme a kde jsme se vzali. Já i moji sourozenci jsme se narodili venku na ulici, maminka byla pravá kočka uliční a od malinka nás učila lidem nevěřit. Spolu s námi venku bylo ještě hodně kočiček. Chodila nás krmit jedna moc hodná paní, vždycky ráno a večer nám přinesla baštu. K ní jsme se občas trošku přiblížili, ale ne moc, maminka nám povídala, ze lidem se věřit nemá, že už je viděla mockrát kočičkám ubližovat.

Jednoho dne se hodná paní, která nás venku krmila, rozhodla kontaktovat naši současnou dvounožku, protože se blížila zima a bála se, že bychom venku umrzli. Já bych určitě neumrzl, já jsem statečný kocourus, ale vzhledem k tomu, že se mnou venku byli ještě moje dvě menší sestry a bratr Patrik, doporučil jsem jim, ať se nechají chytit, ať teda do toho tepla jdem, a protože jsem nechtěl zůstat venku sám, nechal jsem se tedy chytit taky.

A tak jsme my čtyři putovali do depozita Kočičí naděje k Lucii I. Tak se naše současná dvounožka jmenuje. K další hodné dvounožce (do depozita Darji Č.) putovali naši starší dva mourovatí kamarádi Syčík a Lasík, kteří se vám možná taky brzy představí. Jako poslední se tepla dočkal kocourek Fantomas, který nějakou dobu bydlel u paní „katji“, která mu poskytla dočasný domov a ochočovací ruce.

Zřejmě mu také poskytovala hoodně plnou misku, protože když přišel za námi, k naší dvounožce, po ochočovací a vykrmovací kůře u „katji“, měl na bříšku hezký váček. Fantomek už nový domov našel u moc hodného pána, který mu doma všechno předem připravil a moc se na něj těšil.

Fantík

Venku ještě zůstalo mnoho dospělých kočiček, které se na jaře budou kastrovat a poté se na naše minulé bydliště vrátí, mají tam krásné boudičky na zimu a paní, která je dvakrát denně krmí dobrým papáním.

Ale dost už o ostatních a teď trochu o mě. Svoje jméno jsem dostal podle Bárta Simpsona z toho kresleného seriálu. Prý jsem stejný lumpík a neposeda. Všichni ostatní sourozenci už se naučili lidem důvěřovat, Kostička se mazlila jako první a už se na ni byla podívat nová panička, brzy půjde do nového super domova k lidem, s kterými se naše dvounožka zná už léta, kteří mají zvířátka moc rádi.

Nejmenší stříbrná sestřička Popelka už nějakou dobu v novém domově je, píše nám pravidelně zprávy a je vidět, že je milovanou kočičkou. Třetí z nás „mrňat“, modrý Patrik, už v novém domově byl, ale dopadlo to moc špatně, nová panička byla moc nezodpovědná a ztratil se jí. Naštěstí se ho povedlo po složitém pátrání najít a už je zase zpátky doma – někdy vám o tom možná naše dvounožka napíše.

Patrik, po šťastném návratu, strašně moc přilnul k současné dvounožce, stal se z něj „úplnej vtěrka“, i když předtím na sebe nenechal sáhnout a tak zůstane asi už trvale u dvounožky bydlet. Hladit ho, ale může jenom naše dvounožka ke všem ostatním lidem je velmi plachý. Největší problém je prý se mnou. Od začátku jsem z koťat byl k lidem nejvíc nedůvěřivý, moc dobře si pamatuji, co nám o lidech povídala maminka.

Ač nám tady nikdo neubližuje (krom protivného odčervování a očkování) a dvounožka nás krmí samými dobrotami, třeba syrovým masíčkem, to já miluji, stejně si na lidi dávám bacha. Když dvounožka něco dobrého jí, přijdu až úplně k ní a dokonce si i kousínek vezmu, ale pak zase rychle uskočím (co kdyby mě zase chtěla odčervit :o). Jsem strašně moc zvědavý a je vidět, jak mám nutkání se občas k člověkovi přiblížit, ale strach ve mně vždycky nakonec zvítězí a radši uskočím.

Patrik

Pohladit se nechám jenom tehdy, když tvrdě spím a nevšimnu si, že se dvounožka přiblížila. Jsem prý tvrdý oříšek 🙂 Dvounožka si mě moc oblíbila a povídala mi, že kdyby to jen trošičku šlo, nechá si mě, ale nejde to. Opuštěných kočiček je strašně moc a kdybych zůstal já, nemohla by si už žádnou potřebnou na depozitování vzít. Taky povídala, že je jí to moc líto, jsem přesně kocour jejích snů, uhlově černý s nádhernou lesklou srsti, štíhlý, nohatý a ušlechtile dlouhý s úžasně elegantními pohyby.

Vzhledem ke své povaze hledám človíčka, který se mnou bude mít moc trpělivosti, nebude mě do ničeho tlačit, nebude mu vadit, že se s ním nebudu mazlit a dá mi čas, abych v něj získal důvěru. Současná dvounožka si myslí, že až se ve mně zlomí ta nedůvěra k člověku, bude ze mě i mazlínek, je to prý na mě vidět, jak jsem na člověka zvědavý – i když se zatím moc bojím.

Určitě potřebuji mít v novém domově kočičku podobného věku a především temperamentu – tzn. hodně temperamentní a hravou, ač lidem zatím nedůvěřuji, mezi kočkami se cítím jako doma a k životu je nutně potřebuji. Nejlepší by byla jako kamarád kočička mazlivá, která by mi ukázala, že lidé jsou hodní a o co přicházím, když si k nim pro pohlazení nechci dojít. V našem současném domově s námi bydlí hafík jménem Skuby, takže jsem zvyklý i na hodného pejska.

Co myslíte, najdu toho pravého člověka, který mě bude i přes moji povahu milovat? Kdybyste měli o mě někdo zájem, kontaktujte moji současnou dvounožku.

Jestli Bártík dovolí, na závěr bych se vložila se svou prosbou. Na jaře nás čeká náročný úkol, dospělé kočičky z Bartíkovy kolonie je potřeba vykastrovat, aby se nadále nemnožily a nerodila se zde další nechtěná koťata. Vše potřebné už k tomuto snad máme, prostory, pomůcky pro odchyt, veterináře ochotného kastrovat, v lednu jsem absolvovala kurz pro odchyt toulavých zvířat, takže vše je snad zajištěno, jediné co nám chybí a s čím bude problém, jsou jako vždycky peníze.

Chtěla bych tedy poprosit, kdyby někdo chtěl na kastrace těchto kočiček přispět, pošlete penízky na účet Kočičí naděje 4906049001/5500, variabilní symbol pro kastrace venkovních koček je 33333, do poznámky prosím uveďte kočky z PP. Účet je transparentní, takže můžete sledovat, na co budou vaše peníze použity.

Děkujeme

Lucia Ivanková, Kočičí naděje o.s.

www.kocicinadeje.cz

email: lucia13uk@seznam.cz

tel: 604 444 241, skype: lucia13uk, icq: 477332744

Aktualizováno: 24.3.2010 — 18:14

18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hlášení: Dne 29.3.2010 jsme odchytili první kočičku z Pražského Povstání na kastraci. Je to černý kocourek, dostal jméno Brundibár a po kastraci a zotavení bude vypuštěn zpět do původní lokality.

 2. Jeste ke kastracim, vcera jsme byli poprve odchytavat bohuzel se mrsky nechytly :@ budem pokracovat dal a krome PP mame v planu i dalsi lokality ( dohromady ted vim o cca 60 kockach a stale se dozvidam o novych), takze penizky, ktere zbydou z PP se pouziji tam. Chystam se o kastracich venkovek napsat na web Kocici nadeje (budu tam pravidelne uverejnovat jak pokracujem) jen ted nejak nestiham. 🙁

  1. Jsem trubka do predchazejiciho prispevku jsem jeste chtela napsat, ze na kastrace v Praze byse nam moc hodil ridic. Je toho jezdeni strasne moc a jedna dobrovolnice uz je, ale to nestaci, jeden clovek to nemuze zvladnout uvozit.

 3. Ahoj Bertíku, zdraví tě deset podobných černých čertů, ve které se nám nakonec rozmnožila jedna nalezená kočička a dvě koťata, která jsme si vzali od sousedů, jinak by je nechali utratit. Nějak jsme zpočátku neodhadli, kdy už mohou mít kočičky miminka, ale teď už jsou kočky i kocouři kastrovaní a právě teď si po přestěhování zvykají na nové bydlení v domě se zahradou. Já vím, že si řekneš, že by se jedenáctá kočička v tom hejnu ztratila, ale oni o sobě dobře vědí a vetřelce odhánějí, skutečně se jako smečka chovají, i když bych tomu nikdy u koček nevěřila. Tak ti přeji, aby ses dostal taky do takové pohodové smečky, jako je ta naše, nemusí být tak velká, asi by stačili jeden nebo dva hodní kamarádi.
  Naše psí smečka se o francouzského buldočka nerozroste, páneček se našel, moc se nám nezdá, je to takový podivný člověk a ozval se až za tři dny. Ale hledal ho na policii, kde jsme to hlásili, tam vědí, že pes jeho je, věděl i o zvláštním monogramu na obojku. Pejsek je dobře živený, ale vychovaný ne, prý ho neposlouchá a proto se zatoulal, ale co s tím naděláme, právo na něj má.

 4. Zdravim zviretniky, mela jsem pres den fofr, ale uz jsem tady 🙂 Clanecek jsem psala uz trosicku dyl tak jen drobne aktualizace 🙂 Po dlouhem uvazovani jsem se rozhodla dat do adopce i Patrika, preci jenom u me se kocicky stridaji a on si zaslouzi mit sve doma. Nejradeji bych kdyby oba kluci odesli spolu. Tim, ze jsou plassi bude pro ne zvykani na novy domov tezsi a kdyz pujdou spolu nebude to pro ne takovy stres. Oba jsou kastrovani, ockovani a cipovani. Jsou to pomerne temperamentni kocourusove a skvele se doplnuji ve svych blaznivych hrach. Klidnejsi kocicka by z nich asi byla nestastna, oni se potrebuji vyradit.

 5. Ahojda, jsem dnes prvne v praci po tydnech, takze jen prolitavam a davam zpravu zlatym Zviretnikum (inlove) :
  Mamka je po operaci, dnes v poledne jsem za ni byla, je ciperna, byly jsme i na slunicku 🙂 Strasne moc dekuju vsem za palecky, moc si toho vazime (inlove) (h)

  A upozornuju na podstatnou zmenu zde http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?p=13200#13200 co se tyce vyberu psich a kocicich utulku, kteri by meli dostat letosni vytezek se sbirky v Termitu!!! Prosim mrknete tam 😉

  Take prosim posilejte prihlasky, radeji drive nez pozdeji, vetsinou jsou tam korekce. No ja mam co rikat, sama to poslu asi az v sobotu, ehm (think)

 6. Poslyš Bartíku, jsi kastrovaný kocourek? A kolik Ti vlastně je? Snesl by ses s kocourkem černým jak uhlík co je mu 10 měsíců? Je hravý a děsně milý a důvěřivý k paničce, strašně rád se mazlí, tulí, spí v posteli, je to zlatíčko, ale panička je pořád v práci a on je doma sám a nudí se! Je mu smutno, tak by chtěl kamaráda.

  1. nevím, jestli LucYnka sem dorazí (většinou je za bukem), ale myslím, že email pod článkem by určitě k Bártíkovi dorazil (nod)
   Bylo by to parádní, kdyby měl své doma (inlove)

  2. Madlo s kocourkem byse urcite snesl, ale zalezi na temperamntu kocourka jak by snasel Bartika. Bartik je zvize temperamentni, takovy kocici terier :D, klidnejsi kocka by z nej asi byla nestastna, nejradeji bych kdyby moh do noveho domova odejit spolu s Patrikem s nim se skvele doplnuji.

   1. Madlo pokud bys mela o Bartika zajem ozvy se mi na mailik nebo skype nebo icq 🙂 Bartik ma smulu v kombinaci sve plachosti a barvy, cerne kocicky se umistuji blbe a on je jeste k tomu plassi. Byla bych rada, kdyby mel sve doma a dvakrat tak rada, kdyby nasel domov u nekoho ze zviretniku. Ti rostaci mi prirostli k srdci. Patricek bude vzhledem ke sve barve hledat domov snadneji, tam se snazim spis peclive vybirat, abysi ho nekdo nebral jen kvuli tomu, ze modra barva je moderni. Kdyby sli k nekomu kdo se mi bude libit a hlavne kdo bude mit jine podobne stare kote doma, muzou odejit i po jednom. Jen musi majitele mit trpelivost, nez si zvyknou a neocekavat od nich hned mazleni, hlavne po Bartickovi, ale priklad druheho mazliveho kocoura by dle me proces „ochoceni“ urychlil.

 7. Bártíku, jako bys z oka vypadl našemu Čertovi a nejen barvou, on je taky trochu zdrženlivější k lidem. Držím ti palce, abys našel důvěru v dvounožky a dvounožáky, určitě se najde někdo, kdo by stál za to, abys homěl rád. (y)

 8. ááááááááááááááááá Lucynkový depozitum (y) (y) (y) (y) (y) . Bártík to pojal v Simpsonovským stylu (rofl) (rofl) (rofl)
  A LOBUJU ZA XERXOVÝ NÁVRH (y) (y) (y)

 9. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Milý Bártíku, na to, že jsi mladý kocourek (cat) , píšeš hezky – je vidět, že po nocích studujete s kamarády tu knihovnu důkladně. Kastrace „divokých“ koček je myslím jedinou cestou, jak trošíčku odlehčit přeplněným útulkům a depozitům a laskavým lidičkám kolem kočiček. Možná, že by Zvířetníci mohli nějakou tou korunkou přispět na Zvířetnickém setkání v květnu. Hned Vás navrhnu do „výběrového řízení“ na peníze pro kočičky…

  Hele a nepomlouvej kočky s PP (ty jedna kočko z PP ) – nebo ti tady někteří modří, angorští nebo úplně nahatí kočičáci jednu plácnou packou po čenichu (rofl)

  1. Milá Xerxová (inlove) , k Tvému příspěvku není co dodat, je tam vše, tak se, s dovolením, přípichnu pod Tebe. (y)
   Přeju všem krásný den! (h)

  2. Ano, ano, Bártíku, to že je jeden kocour s PP ještě neznamená (bohužel) že nedopadne jako vy z PP 🙂 Mám takové doma tři ze čtyř (možná i čtyři, ale Dalí to své PP jaksi nemá čím doložit…) Takže, jak pravila Xerxová, pozor na ten tvůj nevymáchaný čeníšek (cat) Ale musím říci, že jsi kocour sečtělý, bystrým perem vládnoucí a prozradil jsi nám toho o sobě a svých kamarádech z PP hodně a moc pěkně ti to šlo. Držíme palečky, aby se našli pro každého z vás dvounožci s laskavou dlaní a pochopením (h) .
   Xerxová, jsem pro, přispět na kastrační program je skvělý nápad, ale my na setkání nebudeme, takže vymyslíme nějakou jinou cestu.
   A malinko OT: nevím, jestli je to větší zodpovědností lidiček nebo spíš lepší muškou některých zdejších dobráků, ale v zimním stacionáři se letos vyskytly POUHÉ TŘI neznámé kočky…
   Dodatečně přeje naše smečka adminovi všechno dobré k narozeninám (^) , a díky za nezištnou pomoc…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN