ČLOVĚČINY: Cukatura

Teploměr přes den vystoupal nad plusovou desítku. Konečně! Změna počasí přišla celkem vhod i mojí maličkosti, ačkoliv se musím přiznat, že letošní na sníh bohatá zima mi zrovna moc nevadila.

Hezky se u plápolajícího krbu vzpomínalo na dobu, kdy bývala opravdová zima se vším všudy. Se spoustou sněhu, s mrazíky a všemi správnými vlastnostmi „ladovské zimy”. Byla považována za normál a neruinovala celé národní hospodářství. Kromě čtyř pravidelných nepřátel socializmu – jara, léta, podzimu a zimy. 

Skutečná ladovská zima, ne Nohavicova písničková, kdy u Muzea napadly čtyři centimetry sněhu. Vlídné sluníčko dokázalo „zmáknout” i mojí příslovečnou, skoro Werichovskou lenost („línej jak nejlínější chlap”). Donutil jsem sám sebe (dokonce bez předcházejících „povzbuzujících” komentářů MLP) a věnoval jsem pár desítek minut úklidu zahrady.

Poté dobrovolně povinná cesta za nákupy. S MLP nejdřív k paní kožešnici, pro nový „hacafráček”, co se mu zkracovaly rukávy. Kvůli beránkovi a jeho vyměšování, samozřejmě! Při té příležitost ještě do Kauflandu, už nemáme skoro žádnou konzervu pro kočičky. Potvory chlupatý, když kouknu na účtenky, jejich náklady pravidelně několikanásobně překračují částku vynaloženou na mojí osobu. Pak že prý pán domu! Houby s octem, to mám tak akorát na bačkorách. Pěkně čitelně a v barvách!

Vracíme se, před domem dvojice. Mlaďoši, moc bych za to nedal, že součet obou jejich věků se pohyboval tak něco kolem třicítky. V horoucím objetí, polibek jak z Holywoodu. Dlouhý, vášnivý… co se děje kolem nich jim bylo zjevně „šuma fuk”. Taky jsem zaregistroval – chlapec v zářivě bílých kalhotách, ona růžové tričko s krátkým rukávem. Inu, jaro!

 „Tohle by snad měli úředně zakázat, takhle se cicmat na veřejnosti! Rovnou z Bruselu!”

 „To nemyslíš vážně! Vzpomeň si na nás, když jsme byli v jejich věku!”

 „Jo, a taky si vybavuju, jak jsi se cukal!“ dodala MLP s úsměvem. Stejně okouzlujícím jako tenkrát, před padesáti léty. Zrovna dvakrát si na svoje cukání nepamatuju. Nebo si to nechci přiznat? Konec konců, MLP má vždy pravdu!

Doma jsem pověsil klíčky, nedalo mi, kouknu z okna. Ještě tam stáli, drželi se za ruce a hleděli si upřeně „z očů do očů”. Přímo nad nimi vonělo jaro. Jen mne tak napadlo – třeba mu za pár let nějaká připomene ( a nemusí to být zrovna ta dnešní ): „Pamatuju si dobře jak ses cukal!”

Aktualizováno: 24.3.2010 — 18:18

87 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jej! Přišel sem sem teprf včil. A hledím: čelyndž, jak říkají Španělé! Ále jendže: já musím jít nutně spat, už sem měl. Takže závtra, závtra, núr nyšt hojte… ano, cáseum búbulum (píšu aji délky) je fakt „hovězí“, „skotí“ sýr. No ale jaký, to po antickém jazyku nechtějte… v klimatických lázních Pompeii jsem kdysi pobýval, ale na sýry nenarazil. On to klidně može byt aj tvaroh. A vůbec… ten recept – původ v antice je značně podezřelý, v této podobě. Projdu zítra či pozítří a sdělím dojmy.
  A máte-li zájem, taky vám dám nahlédnout do literární komparatistiky, propátral jsem ty žalmy. A srovnal, co tam ve skutečnosti o těch temnotách je. Je-li-to žádáno – ?

  1. Antický původ mi přijde taky drobet podezřelý, zní to nějak jinak. A ten tvaroh, třeba na sýrovato oklihlej, je docela dobře možnej, ten mě napadl první. Dejme se překvapit.

 2. Zcela OT -jeden překladatelský oříšek pro Jakuba a další místní latiníky (já už si netroufám), jde o recept; jak by to bylo česky?
  « SALA CATTABIA. Piper, mentam, apium, puleium aridum, caseum, nucleos pineos, mel, acetum, liquamen, ovorum vitella, aquam recentem. Panem ex POSCA maceratum exprimes, caseum bubulum, cucumeres in caccabulo compones, interpositis nucleis. Mittes concisi capparisminuti iocusculis gallinarum. Ius profundes, super frigidam collocabis et sic apones. »

   1. Anglickou verzi receptu mám, právě z těch stejných stránek, tu si překládat nemusím, té rozumím; mám k dispozici i jednu českou – od paní, která v Itálii žije od začátku 60. let. Zajímala by mě právě ta latinská, podle všeho je jiná.
    Jinak, má se jednat o tradiční velikonoční jídlo ranných křesťanů, plněný chléb – střídka se vydlabe, navlhčí, rozmělní, smíchá s… – a to už potenciálním překladatelům napovídám moc. 😉

    1. No, když to vezmete „po slovíčkách“ tak se od sebe neliší, včetně doporučení, že vychlazený by měl být „mňamka“. Aby ne, kuřátka, kořeníčko,med atd jen ta semínka, ta fakt nevím, kde sehnat. Přeci jenom, pinie kolem Vesuvu a naše puny nejsou jedno a totéž.

     1. Piniové oříšky mají v každé bioprodejně, v té anglické verzi mě zaráží ementál. V původní bych tipovala spíš něco jako čerstvý sýr (caseum)?

      1. Caseum bubulum, podle mého laického ohadu sýr z kravského mléka; podoba sýra se ovšem vyčíst nedá..

        1. No, to asi ne. O sýrařství ve starém Římě jsem se nikdy zvlášť nezajímala, vůbec mě to nenapadlo, asi s tím budu muset začít.
         Jinak dneska jsme měli už druhý letošní trénink a bolí mě celá já, a to jsme se šetřili.
         P.S. Pokud bys v sobotu opravdu neměla nic lepšího na práci a čirou náhodou se vydala na trasu 1/2 maratonu, sleduj číslo 584.

 3. Jelikoz znam pane Kadlus VLP (vasi lepsi polovicku), tak proste nechapu, jak jste se mohl tenkrate cukat.
  A ze vam to bylo odpusteno.

  1. Tak to jsme už nechápavci dva! Ale dokázala to zřejmě brát s humorem – a to je na ní dodnes to nejkrásnější !

   1. Když žena (vlastní) dokáže pořád brát věci s humorem a když to ten její vidí a oceňuje – není o čem mluvit. Nespa? Oba chlapy až z té krušné dálky dycinky rád potkám!

  1. Hele, vážená Zano- jen jestli nejde o jinou formulaci názoru : „Vylejzaj medvědi !“ ? |-)

 4. Kotas má dotaz!? K adminovi!
  Vážený oslavenče (čerstvý), záložně prosimich mamku oslavencovou, vysvětlete mi, proč když denní návštěvy zde hlásají kolem pěti set návštěv, proč to je za tejden dycky patnáctset? Já tady u každý zprávy sčítám bezchybně i do šestnácti a tomudletomu nerozumím. Leda by to byl součet návštěvních adres? 🙂

  1. Ze by to kazdeho pocitalo jen jednou? Teda me treba dvakrat … z domova a z prace a nekoho jeste vickrat podle toho jak je pripojeny k siti …

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Tatínek si se synem prohlíží knížku o umění:„Vidíš, Pepíčku, takhle vypadají stavby v gotickém stylu.“ „Jé, tati, já nevěděl, že Gott je taky stavitel.“ .(*)

  ~o) Hezký večer a klidný spánek. ~o)

   1. :-bd Člověk se musí stále učit. Znal jsem z doslechu jednoho co říkal: „Učit se, učit se a to třetí už nevím. :-bd

    1. Hihi, Jovásku (inlove) , ten byl na to ještě dobře, když si pamatoval dvě věci ze tří. Já si dvě věci ze tří už nepamatuju. (chuckle)

  1. Tak dyž je někdo gott, může už být cokoliv dalšího… proč ne ještě architekt? Ztráta soudnosti se většinou týká všech oblastí myšlení…

 6. Pane Kaldus,máte stejné myšlenky.Asi ano.Ale já uvažovala,jestli dnes vlastně se ještě sedí na lavičkách,žmoulá se ručička v kině,házejí se psaníčka po třídě? To poslední za přítomnosti mobilních telefonů asi ne..Ale na té lavičce sem je včera viděla..Nikdo je za poledne u nákupního centra naprosto nezajímal.Pořád je to jarní a ti mladí jsou tak zamilovaní jako to pamatujeme před mnoha a mnoha lety.Jaro je tady a voní zem.

 7. Myslim,ze sa tento pribeh sem hodi.je to viac ako 30 rokov,priniesli k nam na ARO mlade 14 ročne dievcatko v hlbokej kome.Ked sme ju vyzliekali,mala ruzovu satenovu podprsenku /pani si spomenu:este s gombickami/zaspinenu od spotenych prstov zdvihnutu nad prsia/no,prsia,…/Porobili sme co bolo treba,nad ranom sa prebrala a prislo na rozhovor co sa stalo.Uprela na mna krasne srnkovske ocka a hovorila mi,ze bola s chlapcom na Sihoti/ostrov medzi ramenami rieky/ a on jej zdvihol podprdu a hladil ju.Ale!!prestal a obvinil ju ,ze je“lahka“,ked to tak ochotne urobila a necukala sa.No a tak ona sla,kupila si flasu vodky,vratila sa na miesto svojho ponizenia a vypila ju na ex.Cucala som na nu a polozila som otazku:Kde si zobrala prachy.Tie nevinne oci na mna pozreli a prisla odpoved:Rozbila som prasiatko./!!!/
  Krasne rozlucenie s detstvom,nie?A poviem Vam,rada by som este rozbila aj ja prasiatko.

   1. A jak… blbec. No měl nějaké takové špecifiká,co se dotýče kritérií na dievčatá… Byl jsem tehdá hodně blbý. Ale takto – to NE!

 8. OT – milí Zvířetníci, prosím o přidržení palečků zítra ve 13. Mám důležitou schůzku. Díky!

 9. To je tak k ř á s n é ! Z očú do očú. Tak! Jak to, že dodal ten nejpřiléhavější výraz – buďa z Čech?
  Jojo… ou sont des filles d´antan – ? No dáávno rozprchlé po svých rodinách a mají babičkovské starosti… c´est ca! Selavý…

 10. Milý pane Kadlusi,
  krásně napsané – vaše člověčiny patří mezi ty, které by se měly psát s velký „Č“!

  Jó – kdeže napnelismus a cukatura mých mladých let je ….. správně, v pérdeli, pane hrábě. ]:) (chuckle)

 11. Prosím,mám dotaz na „kočkařky“.Moje bezdomovkyně,vykastrovaná dáma Koza se asi děsně zamilovala do zde přítomného a volně pobíhajícího Ferdy,rovněž černého hocha..Mám jí 3.rok,ale tohle ještě nedělala.Kudy chodí,tudy výrazně a hlasitě mňouká,domů vůbec nechce,leží na střeše a vyje jak šakal,že sem z toho jelen jelenovič.Takové spořádané stvoření to bývalo! Kosour Ferda označkoval přednostovi tepláčky,ten jak s večerem dorazi,hnedka byl celej „rád“.Dělala sem co se dalo,ovšem,že to má v tepláčkách na doma,tak to zjistil až on.Ferda asi cítil konkurenci,tak oknem se dostal až do bytu.Je krásněj,černej,silnej kosour.Ale kdy mi vrátí moji kočenku? Bude ještě někdy normální jako byla?Chtěla bych ho nějak chytit a o jeho „parádu“ ho přpravit..Asi tuší,tak ani se Štětinkou se nám nepodařilo..Zatím.Jak na to?

  1. 🙂 Zkumavko, ne že bych byl škodolibec, ale řeším teď podobný problémeček s Dalím. Je kastrovaný (asi v roce a půl, teď mu budou tři), ale narozdíl od pana Profesora Piškota rozhodně nezapomněl, co je to ženská. Sice neznačkuje, ale mručí a mňučí, obtěžuje Ebonyho,pokouší se znásilňovat plyšového psa… Kozu to přejde a dá se předpokládat, že se tyhle hormonální zmatky budou s věkem čičiny zmenšovat. Ale kdo to má vydržet… Pokud jde o Ferdu, možná bych s odlovem počkal, až ho nejhorší říje přejde – oni kocouři mívají v té době docela zostřené smysly a rychlé reakce… Jsou připravení na boj se soky, na hledání partnerky a plození 😀 Takhle na počátku teplého léta, až nebude hrozit žádné nebezpečí a kočky budou spolehlivě zadané (resp. nevrlé, protože se budou starat o koťata), Ferda ulehne ve stínu lípy a na obezřetnost zapomene… (chuckle)

   1. ona to Zkumavka líčí hodně upraveně,a le hrozí se tam vzduchovkou, lítají tam od sousedů velké kameny apod. Zkumavky předmosta nená zvířata zrovna v lásce a tohle není snadné..
    p.s.: právě jsem na tátově nočním stolku našla snědenou kočičí paštiku Firs Class, snad mu chutnala (chuckle)

    1. Hm, Štětí, tak to je horší… přiznám se, že tohle moc neumím, vyhraněně „nezvířecích“ lidí máme v okolí vééélmi málo… A pokud jde o tu paštiku, byla možná lepší než některé lidské. Můj švagr si takhle taky několikrát pochutnal (po návratu z noční už prostě ty etikety nečetl)… člověk nikdy neví, co mu udělá dobře. Držíme palečky (y)

  2. Co takhle dát terrovic Dalího se zkumavkovic Kozou, dohromady. To by se divili oba (chuckle) . Ferdu nejde chytit na dobré papání, když bude otevřené okno a přednosta z domu? Když mohl takhle občůrávat tepláčky! Jinak jedině odchytová klec. Mívávají ji i myslivecké spolky, snad by zapůjčily.

   1. 😀 Dalí s Kozou by se možná ani moc nedivili a přistoupili by k věci – soudě podle Céček, která (oba kastráti) si to ještě loni touhle dobou rozdávala zcela bez zábran ( a bez rizika) na konferenčním stolku… Letos s nimi taky trochu cloumají pudy, ale zdaleka už to není ono 😀 Občas se proženou, občas Célina bráchu zfackuje…

    Kdyb mělo dojít na Ferdův odchyt „lege artis“, tak člověka s potřebnými věcmi a OPRÁVNĚNÍM k odchytu (dělají se na to zkoušky) mívají i útulky a určitě by někdo pomohl…

  3. Ta moje zlatá holka už ani nic nejí,nechce domů,konečně objevila průlezová dvířka která má na čip.Pořád že tudy né a né a teď zdrhá až se jí šešulka třepetá..A výrazně a nesnesitelně veje jak šakal..Volá Ferdu,o jeho život mám jisté obavy,krom zde přítomných,též sem nějaké černé rychlé stvoření viděla přebíhat zdejší silnici a to je umění i pro mne!Provoz velikej,moc.Koza leží na střeše garáže a gruntuje si ošacení,přitom hlasitě volá že chce chlapa..Chování tedy zrovna vybrané nemá,s Ferďasem obcuje jako by se nechumelilo..Jestli tedy mi nadělí 10 malých černoušků..? No to bude přednosta rád! A zcela určitě za to mohu já,zrovna tak,jako když si jeho tepláčky označkoval Ferdinand Černoch..Božínku !!

   1. Ach jéje! Tak to se Koza zaláskovala a dva nebo tři týdny to potrvá, srdíčko jedno zlomený (u) Ale když je kastrovaná, tak černoušci nebudou… V obcování s Ferdou jí to ovšem nebrání, Céčka taky ohrožovala mravní výchovu mládeže veřejným sexem na leštěném nábytku! A kromě poškrábaného stolku po dědovi z toho nebylo větších následků. Taková trochu drsná antikoncepce… A i baštit zase začne… Smečka vám bude z dálky fandit, abyste tu hormonální bouři všichni ve zdraví přestáli. I Ferdinand.

  4. Jéje! Že hlídám právě spřátelené kočky a dnes, jako skoro každý den, potulný kocour čekal na verandě… Holky jsou kastrované, ale jedna má nějaké hormonální problémy s občasnou léčbou a tak neustále trochu mrouská. Jenže tam žádný soused nehrozí, potulný a plachý kocour má své boudičky po zahradě a pod dohledem smí do domu, i když tam sedává jen u otevřených dveří a ve střehu, takže jemu akorát naplním venkovní misky a pak chodím pozorovat, jak spolu cukatúrujou tu v jahodovým záhoně, tu pod břízami, a holka poměrně vzorně po pár hodinách vděčně přijme teplo páníčkovic postele a mohu s klidným svědomím zamknout a odjet, čili idylka a nic neřešíme. Věčně označkovaná veranda a dveře se halt občas přepláchnou. Včera plachý milec například čekal na plotě a vyhlížel, kdy dorazí jakákoli oprávněná osoba a vyndá mu holku ven k muchlení. 🙂

   1. Velice si považuju,že mi podáváte info o svých zážitcích se zamilovanýma kočičinama.Já zírám,ani vybrané pochoutky které má na svém švédském stole můj černý miláček jí naprosto nazajímají.. Pořád se válí po zádech,sekne s sebou a drbe si asi cemr od Ferdinanda podrápaný? Vůbec jí nezajímám..Nespí snad vůbec.Bože,ta to má těžké!!!

    1. Držím palce, ať to brzo odvane. Mně takhle zaníceně mrouská Pusinka (protože vzhledem k tomu polypu v nosíku furt váhám nad dlouhou narkózou při kastraci), ale naštěstí není přítomen kocour a obvykle se za pět dní zas vyspím. Ale je pravda, že i v tom rauši si čas na misku najde a navíc chce drbat prdelku a soucítit, sice děsně škrábe, ale můžu ji chovat (a snášet skrápění… )
     Snad bude líp. Kozička praštěná!

     1. Hlavně ať neveje v noci! To je jak vraždění neviňátek a někdo by mohl něco po ní mrsknout.Její neklid,to nemůže snad 3 týdny vydržet! A nebo do léta?? Snad né.Bond,též vykastrovaný,klidný mourek,kouká jako blázen,co se to kolem děje..

 12. Kadlusi, Kadlusi, doufám, že TLP tohle nečte. (rofl) Určitě by ti vysvětlila, že jsi se fakt cukal a případně přidala nějakou tu poznámečku o tom nedotaženém úklidu zahrady a o tom, že jsi ji měl zavézt ještě tam či onam.
  Jo, jinak si připadám, že to píšeš o mně. :^)
  A k tomu Nohavicovi: stránky má tady: http://www.nohavica.cz/index2.html
  a když dole klikneš na Virtuálky, můžeš si je jednak stáhnout a nebo jen přečíst texty – jak je libo.

  1. K Nohavicovi: Poslal jsem odkaz, zřejmě pozdě, „po uzávěrce“. Tady: http://www.youtube.com/watch?v=QrLbEdfPRo4
   Jinak, trochu také jako blahopřání webmasterovi, doposud jsem ho spíš prudil technickými připomínkami a požadavky. Doufám, že se nebude “ cukat“, jako že je o generaci dál a že nenosí bílé kalhoty, případně že v trochu více prudérní Polsce něco takovýho…. !

   1. Jo, MDP (D= drahá a s každým rokem se to stupňuje- míněno náklady na prostředky, co z obličeje udělají něco ke koukání) je prvním čtenářem i kritikem. Vzhledem k tomu, že jde téměř o autentický přepis skutečné události, vzala to s humorem,k ní patřícím. Co jí také jiného zbývá, po těch x létech. Zkrátka je „torelantní .“ (wait)

   2. Kadlusi, super ten odkaz. To povídání jak to celé vzniklo… Ten člověk má dar slova. Já ho mám rád už moc let – kdysi jsem ho slyšel zpívat u nás ve „Véčku“ (klub na VŠB). Rozjel se, chlapec, rozjel – prý co chceme slyšet, kdosi že Divoký koně, Jarek na to – Jo, jasně a já zas nebudu smět zpívat… Já viděl divoký koně… A pak další a další a měl na půl roku zaracha. A ani Vysockij ani Okudžava mu nepomohli. (shake)

    1. Jůů jiný Honzo
     taky vzpomínám na dávnověk, kdy v Déčku pěl „Hejtman volá do zbraně, bijte pány hrrrr na ně … a mě srdce buší lásce dal jsem duši …“ A zpíval Bláznivou Markétu a další a další … byl můj první (chich) a proto nezapomenutelný! Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na tu atmošku v setmělém Déčku. Zažila jsem další koncerty (i jeho s harmonikou), ale žádný se mi nevepsal do duše jako tento.

     P.s.: aby nebyla zmýlená – byl můj první živý folkař, nic víc, ale taky nic míň (rofl) .

     1. Jó, to já když jsem poprvé viděla a slyšela naživo Roberta Křesťana, tehdy ještě s Poutníkama, tak jsem taky byla mrákotná. Po letech se mi totéž stalo, když jsem slyšela naživo Radúzu. Ta energie, co z té ženské šla do publika, by klidně podpálila sál. Zároveň to ale hladilo, bylo to nezapomenutelné. (h)

      1. Taky?! Mě Radůza chytla okamžitě při prvňoučkém poslechu v rádiu. Magické, sexy, cynické a bezbřeze něžné zároveň, tygřice a všecko. Pak jsem ji slyšel tady na škole (=UTB), celé dvě hodiny, před čtyrma rokama. Hergot to je baba!! A zasloužil se o to ta chudák Zuzka Navarová, že ji odchytila, když zpívala na Karlově mostě! Tu taky zoufale beru. Už ji ale nikdy neuvidím.

 13. Marku, se zpožděním i já přeji všechno nejlepší k narozeninám, hodně dobrých nápadů a taky trpělivost s námi. (y) (f) (^)

 14. 🙂 🙂 🙂 díky Kadlusi mám úsměv na rtu a tím pádem dobrou kartu (y)
  joo, jaro (rofl)

 15. Ano, jaro je tady! Každý jej pociťujeme jinak. Dávno tomu co byl napnelizmus a potom cukatura 🙂 . V současném věku jsou to žluté hlavičky talovínů, nesmělé špičky tulipánů, vykukujících z vlhké půdy a v domácnosti vlhká půda v podobě odlitků mezer mezi polštářky -větší odlitky pejsková Klérka, menší kočičák Dareček-pucování nohou nestačí. Navíc zachlupacená domácnost 😛 .
  Dodatečně přeji Markovi k jeho včerejším narozeninám a moc mu děkuji co pro nás všechny dělá a prosím ho, aby s námi, lamami, neztrácel i ty zbytky trpělivosti, které mu ještě zůstávají (h) (rose1) (^) (d) (y).

 16. Pane Kadlusi, hezká jarní vzpomínka. (sun) Jen mi není úplně jasné, jak to s tím cukáním myslela Vaše LP. 😉

  1. Ano – Cukal jsem se je něco dost jiného než Cukala jsem se. Principiální rozdíl v emocionální i kauzální interpretaci, způsobený imanentním rozporem v genderovém výkladu podtextu. Prostě cosí fan tutte. Také sú všecky!

 17. Krásné povídání a je pravdou, že už mládež vyrazila do ulic v letním odění. Podlehla jsem davovému trendu, odložila včera zimní bundu a dnes mám jen sako…
  A děkuji moc za výraz „cukatura“. Hojně jej používá můj tatínek, zejména v souvislosti s tím, když se někomu do něčeho nechce a přemýšlí, jak se vykroutit. 🙂

  1. Cukatura a napnelismus jsou vynálezy V+W, a měli s nima takový úspěch, že hned zlidověly a pojali je pak taky do filmu. Tzv. scéna s lanem – v šestnácti na j o l c e na JSŠ jsem v ní hrál V, pozdější režisér TV Eda Sedlář byl W. Vyrobili jsme si sami dokonce kulisy. Je to přesně p a d e s á t l e t – a Eda už je roky jinde.
   Cukatura bez napnelismu je kravininum – !

 18. ano – jaro je tady (sun) . Na všech lavičkách v parku vyrostli mládežníci – musím se podívat, jak je to s tou cukatůrou 😉 (chuckle)
  V rušení objímajících se byl nedostižný Xerda – vždy se se zájmem šel zblízka podívat, co že to ti dva mlaďoši dělají (chuckle)

  1. Jo jo, v parku rostou mlaďoši, Junior jel zkontrolovat Sněženkové údolí (ještě je tam trošku sněhu, příští týden bude ten správný termín), začínám po ránu kýchat, kolega už zase otevírá okno dokořán…..
   Bára taky zvědavě vyrušuje, co kdyby ti dva třeba měli nějakou mlsotku, že?

   Včera jsem to už nestihla, tak Markovi všechno nejlepší a veeeliký dík. (rose1) (^) (d)

   1. Jo, lavičky kolem řeky jsou už zase obsazené, jeden tam většinou sedí a druhý leží s hlavou odloženou na klíně milované bytosti. A Borůvka se dost často jde podívat, co tam ty lidi dělají a jestli by něco nekáplo- když jiní můžou krmit kachny rohlíkama, tak by ti na lavičkách taky mohli něco mít, že…
    Dneska kačka odcházela do školy v jarním sáčku, pod kterým měla tričko s výstřihem. Cukaly mi koutky, když jí Kája říkal, ať si vezme šátek, že jí bude zima. Slečna vzala šáteček, uvázala kolem krčku a s cípy vlajícími elegantně za sebou a holým hrudníkem odkráčela do školy. Ještě že Kuba na sebe prostě hodí tričko a mikinu, ovšem pouze tu bílou, jiná je neakceptovatelná….

    1. To bude překvápko, až tam takhle bude polehávat/posedávat juniorka, že? 😉 No, ale ona nejspíš ví, kam maminka chodí venčit, a místu se tudíž vyhne…

     1. Aido, přesně tak, jak to vypadá, brzy k tomu dojde. To se chudák Matylda a její Mušketýr naběhají po okolí (chuckle) .

      1. Nooo, momentálně chodí s jedním o dva roky starším mládežníkem venčit psy, chlapec je v majetku jorkšíra… 🙂

      2. Když ono je to těžko uhlídatelné. Takže lépe včas poučit a pak doufat, že dětičky už nabraly aspoň trochu zdravého rozumu 😛 Ale my jsme byli taky takoví a přežili jsme (rofl)

    1. Cukatura a napnelismus je dle mého názoru rub a líc jarního čepejření naší (nejen) omladiny. 😉

      1. Takovyhle veci slycham roky. Se toho naslibuje …

       To je jak ta slecna co si tak u lesika povida: „Mama rikala, nechod k lesu, nekdo te tam prepadne a znasilni! A ja uz tady chodim jak krava hodinu a nic!“

       Ale dyk ja vim, ze to mam za pet!

       1. Ale ten zakusecek dneska po obede byl skvelej. A vcerejsi salatek s kurecim masickem a slaninkou a ten steak vcera k obedu a ty stehynka kureci co jsem si udelal v sobotu a …
        A co teprve ten gruzinacek co jsem si pak dal na dobrou noc …

        Zensky? To je k necemu tak jedine na parketu.

        (No a hned to mam za deset.)

        1. TO Jenda- snad mohu vzhledem k odstupu věku následující familiernost : Mladej, bacha ! Tady je přebuchtíno, samá MLP a JLMLP (ještě lepší…); bude to, typuju tak za 10…..let natvrdo. No a v tomto rozpoložení ony ubytovny nejsou koedukované- tak na dlouho žádná salsa, ani vášnivé tango argentino! Bacha, mladej na slova !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN