ČLOVĚČINY: 105×148 – Jaro je tady

Samozřejmě, že jsem pro svou jarní stopětku chtěla použít jiný, originální nadpis, ale zjistila jsem, že to vůbec není tak snadné, jak se zdá.

Posuďte sami! Druhá verze nadpisu byla: Jaro přišlo do kraje. Opět ne zcela původní věta. Abych nebyla osočena z plagiátorství, upravila jsem ji na Jaro přišlo do sídliště, což je věta zcela nepochybně neopsaná, ale zněla mi nějak divně – nikdo přece neříká jedu do sídliště, nýbrž na sídliště. Alespoň my z Prahy to tak říkáme. Možná to není gramaticky tak úplně správně, ale našinec tomu rozumí a nezabloudí. Ano! Nadepisuji tedy svůj článek Jaro přišlo na sídliště.

Hmmm, co když ale jaro přišlo i jinam? Vlastně se to dá předpokládat s vysokou pravděpodobností, že jaro přišlo i do dědin, měst a městeček, na periferie i do vilových čtvrtí, do satelitů i na samoty. Tak tedy znova a lépe, výše a rychleji, ale jak vlastně?

Ze zoufalství jsem si vzpomněla dokonce i na zásady správného telefonování podle Járy C. a nadepsala jsem zamýšlený článek Jaro je tam! Každý snad musí uznat, že název je to úderný a ani po gramatické stránce se mu nedá nic vytknout, ale uvědomila jsem si naštěstí zavčasu, že navádí ctěné čtenářstvo k doplňující otázce, kde že to jaro.

Na tento dotaz se bohužel nabízí zejména jedna často používaná lakonická odpověď. A pak také, když je jaro tam, ať už si to blíže určí každý jakkoli, znamená to především, že je jaro jinde, než jsem já. Což jaksi staví můj původně jásavě zamýšlený výkřik na hlavu.

Nakonec jsem z vyčerpání napůl upadla do kómatu, a když jsem se z něj trochu probrala, skvěla se na obrazovce věta: Jaro je tam, tady i onde, ba i k tobě donde! Bleskově jsem ji smazala a rezignovaně vzdychla. Takže, milý pane Ludvíku Vaculíku, dovolte, prosím. Opravdu jsem se snažila, ale nelze mi jinak než napsat:

Jaro je tady

Jaro je konečně tady, milí Zvířetníci, a proto neztrácejte čas čtením článků, které autorka neumí ani pořádně nadepsat. Oblečte si raději něco barevného na sebe a běžte ven, na sluníčko. Třeba si můžete zahrát kuličky. A pokud nenajdete za domem důlek, tak si ho udělejte sami. Pamatujete? Člověk se jen musí chvíli točit na patě na lehce prohřáté, ještě vlhké a báječně vonící půdě. A nejlepší je u toho zavřít oči a rozpřáhnout ruce a otočit obličej ke slunci.

Nebo vytáhněte ven kolo nebo kolečkové brusle. Nebo běžte na zahrádku, na výlet do hor nebo do lesa nebo jen tak, protože jaro je tady.

Aktualizováno: 22.3.2010 — 16:56

161 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ano. Já jako Pražák jedu na sídliště, jedu do Prahy (myšleno do centra, i když taky z Prahy, ale okrajové části). (chuckle) A jaro jsme si dnes užili s Krejgem. (dog) Podařilo se mi jít s ním na louku ještě za svitu slunce a považte – konečně bez oblečku (sun) , on si tam radostně hopkal a tajtrdlíkovitě skotačil s jinými pejsky a evidentně nám to všem prospělo 🙂

 2. No, tak když je to jaro, tak chodíme na procházky. Dneska před obědem jsme si střihli jednu obzvlášť pěknou do vilové ulice a jak se tak v tom krásném jarním popoledni vracíme, dvacet metrů před domem přednosta zničehožnic na rovném chodníku asfaltovém lup na kolena a lup na nos. Když se užívá anopyrin, je ta krev opravdu rozředěná, než jsme došli nahoru, tak byly dva kapesníky durch a cestička za námi značená jak v akčním filmu po chodníku, po schodech, ve výtahu – když pak přijeli saniťáci, chechtali se, že zabloudit se nedalo. No, pobyli jsme si na chirdě, naštěstí nás poslali po všech rentgenech a desinfekcích zase domů, už to šlo i taxíkem. Nemít v tašce ruličku hroznového cukru, zhynuli jsme navíc i hlady. Než jsme šli na tu procházku, tak jsem sem chtěla poznamenat něco o tom, že tohle divoké jaro s jeho zuřivým světlem zrovna ráda nemám, od mlada, asi jsem na ně moc nervózní. Kytky ve vilových zahradách a pohoda na ulicích mě s ním úplně usmířily – ale teď je to zase ambivalentní – starejm lidem se z toho zkrátka už moc točí hlava. A kromě dvou hyacint mezi okny – oranžové a šarlatové, héč – a jednoho žlutého naprosto bláznivě kvetoucího petrklíče mi teď v posteli kvete i přednosta. Koleno do modrofialova, nos do šarlatova, brada oranžová. Jaro je fakt tady. A zítra jdem na procházku zas, musíme pokořit ten kus chodníku, kde se to stalo.

  1. Baty, proboha… abyste věděli, já jsem v neděli byl u nich, pan dr. byl jako vždycky s úsměvem od ucha k uchu, oba v perfektní náladě, díval jsem se na fotečky už chodící vnučky – vypadá chytře, no má po kom, že. Ale nepadat!

  2. Ach, Baty (h) . Ledva jaro začalo, vy hned s velikonočními barvami po těle :O . Aspoň, že kosti zůstaly celé…

  3. Ježkovovoko (shake) – a to jste ani nevytáhli ty kolečkový brusle, jak Vave radila. Uf, tak ať je brzo líp (h)

  4. Baty!!!!!!!!! Hlavne, ze neni nic zlomeneho. (h) Jen aby si nemysleli, ze doma prednostu tluces, az zas pujdete ven. Kdyz nase mama byla po zubni operaci predminule vanoce se zajimavyma modrinama v barve duhy, tak jsme zertovali, ze malinke mamince povesime na krk cedulku s napisem „nikdo mne doma netluce“ . 🙂

 3. Ještě jednou vám děkuju za laskavé odezvy. (inlove) Ani nevíte, jak mě těší, že se vám stopětky líbí. Děkuju vám. (f)

  1. Hola! Tam Jakub! Mně taky. A dyž užiješ slova z mého rodného jazyka a srýmuješ ho, onde – donde, aji mně donde že zima už je onde. Kromě té obecně známé skutečnosti, že co napíšeš, je pedla. Oné…

  2. Mila Vave, tak jsem tady vcera v noci a dnes rano pridala par poznamek a najednou jsem si uvedomila, ze jsem ti nerekla, jak moc se mi to libilo. Kdo umi, umi. A dekuju tobe a Renate za navod na kulicky. (h)

 4. Velmi dodatečně přeju všem březňákům (h) (rose1) (sun) – užijte si to co nejvíc (inlove)

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . .;;)

  .(*) Mladý adept právnického doktorátu dostane u zkoušek otázku: „Co je to podvod?“ Podvod je, jestliže mě teď necháte propadnout.“ „Jak to?“, ptá se profesor. „Protože paragraf 265 trestního zákoníku zní: Kdo zneužije nevědomosti něčí aby jej poškodil, dopustí se podvodu…“ .(*)

  ~o) Hezký večer, krásné sny a život bez podvodů. ~o)

  1. Ále kdepák! On přece neví předem, že adept tone v nevědomosti. To by neprošlo. Zeptám se svého osobního právního edvajzra, schvaluje-li mi tuto interpretaci; jenže až v pondělí… dlí v Savojsku (ano, ano, http://www...).

 6. OT – jsem tu jen na chvili, zas pada beznadejne net 🙁 Nemuzu cist a odpovedet casto ani na maily, seznam se taky hrouti, takze snad tady: Jeste jsem doma, uz skoro 3 tydny :S des bes. Ve stredu budou vysledky nejakyho vysetreni kontrastni latkou a taky pry rentgen plic a pak uz jdu do rachoty, i kdyby to melo byt s neschopnekou 😀

  Chtela jsem Vas Zviretnicky ale poprosit – MLP mamka, moje bajecna pseudotchyne, jde zitra na velkou operaci. Vysledky biopsie dopadly jak nejhur mohly, takze… Pak ji ceka jeste chemo a ozar, ale ten zitrek hodne rozhodne. Pokud se najde par palecku, ktere by se pridaly k tem nasim doma.. (h) diky! (h)

  1. Držím a budu na ni myslet (y) (h) (y) (h)
   A tobě taky trochu, protože sis pořídila pěknou hnusobu. Doufám, že aspoň doktora máš rozumnýho, když už ty…. no nic 😉 (inlove) .

  2. držím palečky – moc moc… (h)
   Posílala jsem večer ty slibované obrázky – pokud ti je pošta sežere, písni a půjdou zítra znova (nod)

  3. Ivko! (inlove) Danově mamince držím palce, aby operace pomohla. (h) (y) (h)
   A Ty je taky potřebuješ. Ať Tě ani nenapadne chodit nedoléčená do práce! Tohle není žádná sranda, holčičko. (shake) Musíš se dát do pořádku. (h)

   1. Tak k tomu se přidávám. Před dvěma roky mi takové kázání připadalo přehnané. Jj, následky si prokousávám do dnes. Ivko, nespěchej. A na Danovu maminku budu myslet oc. Poslední dny vlastně nejsem schopna dělat něco jiného. Je okolo mne moc velikých problémů. (h) (h)

   2. Připojuji se k těm, kteří Tě, milá Boxíková varují před předčasným návratem do rachoty. Nedopadává to dobře, nehazardi!! (fubar)
    Skoromamince budu držet (y) (y) (y) , neboj.

  4. Ivko milá, držíme (y) (h) .

   Jo a má pravdu, předsedo 😉 – koukej se pořádně doléčit (h).

  5. Ivi! Holka krásná chytrá energická všehoschopná s očividně bezvadným chlapem po boku, ani nápad letět hned kamkoliv mimo dům. Znám to přece z nejbližšího okolí! U vás obou strašně moc dělá klid, nepanikaření, dodržování všeho r a d ě n é h o , soustředění veškeré vůle a zase (ideálně současně – ?) maximální možné uvolnění. Což ani stínem není apatie, skleslost. Slyšelas to desetkrát, vím. Přesto. Ode mě to má váhu. Hromada mých zkušeností je opravdu dost nepřenosná. Vidím tě před sebou jak teď tam v Uhříněvsi, sršíš radostí, pohodou, energií, spokojeností, oba – takový krásný pár. Vydržať, Eržika! Vydržať!

  6. na paní máti budu hodně myslet (h) a Boxíkové důrazně připomínám autoritou jednoho ze stařešinů Zvířetníku – doléčit, neblbnout, doma je to děsný, ale vydržet se to musí, protože ty konce jsou fakt blbý a táhnou se roky! (h) :@ (h) . Tak se boj a kurýruj!

  7. To vis, ze budu drzet a moc. Je ted tehle osklivosti kolem mne moc. Svagrova, kolegyne v praci a sousedka. Ale zatim se s tim kazda z nich potyka relativne dobre.

   A na sebe davej pozor. Ja jsem si pred rokem kolem vanoc rozchodila dve bronchitidy po sobe – a s tou druhou jsem odvazne jela do Ceska na vanoce a vzpamatovavala jsem z toho dost dlouho.

   (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 7. Milí Zvířetníci, tak jsem právě všechno přečetla a jsem úplně vedle z toho, že jste si na mě vzpomněli. Mockrát Vám děkuji za milá přáníčka, moc si toho vážím. Krásně jste nás, co jsme se dneska narodili, nazvali zajíčky březňáčky, hned se cítím mladší (blush) . Přeju zajíčkům Jováskovi a Zdeňce také všechno nejlepší, ať se vše daří jako ten dnešní sluníčkový den, který jsme k narozkám dostali (sun) a připíjím na zdraví (d) . Jováskovi děkuju za nádherné květy, doufám, že kromě Jováska mě letos touhle krásou obdaří i moje klívie, dneska jsem se na to naladila. Přednosta mi dal dárek ten, že se včas urval z práce a vypadli jsme se smečkou ven na místa, kde jsem se toulávala v dětství …jedenkrát až dospějem, budeme marně hledat tu svou zem, život neprobíhá v hrách, když jsme už překročili práh… No ale když má člověk psy, tak si vlastně hraje pořád. Vrátili jsme se se soumrakem a bylo dnes venku opravdu jaro. Však to Vave posychrovala svým minipovídáníčkem. Tak ještě jednou dík a všem, kteří potřebují palcodržnu, myslím na vás (inlove) .

 8. Promiň, Vaví, breptám kolkolem a ani jsem nepochválila tvou stopětku. Přitom jsem se potěšila už ráno. Sláva moudrému češtináři a třikrát sláva tobě, že jsi se odhodlala tento formát oprášit. Je to radost (inlove) .

  1. Přilípnu se k milé Louk 🙂 napsala to moc hezky. Na každou další 105 se taky moc těším. 🙂 (sun)

   Je těžké něco napsat, aby to dávalo smysl, v pár větách.

  2. Taky se lípnu, je to príma, že se Vave zase rozepsala. Tyhle série jsou vůbec bezvadný a dnešní jarní stopětka se vyvedla obzvlášť (inlove) (f) (sun)

 9. .(*) 😡 (h) (f) MILÍ ZVÍŘETNÍCI, MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA VŠECHNA PŘÁNÍČKA A BLAHOPŘÁNÍČKA. POSÍLÁM TISÍCE DĚKOVNÝCH DOPISŮ. (d) HLAVNĚ ZDRAVÍ A ABY NEBYLA VOJNA. JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI. (f) (h) 😡 .(*)
  (wave) (inlove) (sun) (wave)

  1. Tak, aby nebyla vojna… ale na ty mladý cápky by dvouletá vojna – žádná kojná velice bodla, a troufám si říct, že to tak vidíte taky – ne?! 8-|

 10. Páni, tady je stopětka (y) Prima! A březňáčci – blahopřeji (f) děvčata. Je hezké mít narozeniny na jaře. Ono je vůbec hezky na jaře 😉 Mám na zahradě ještě sníh, ale o víkendu jdu dělat na zahradu, kdyby trakaře padaly.
  Prosím zítra o palečky. Nic vážného, jen vééééliká akce, kterou mám na svědomí. A začínám se bát.

  1. Dalmíčku (inlove) , neboj nic, všechno klapne, protože jsi všechno pečlivě připravila. A bude Ti to slušet! (f) (sun) (f)

  2. Palce pro Dalmi v pohotovosti! (y) (y) (y) (inlove)

   Večer mívám útlum a zrovna dostanu 10+8 :O (whew)

 11. No, Vavísku, krásně si se rozpovídala o jaru,ale u nás není, stále ještě tu mám neroztátou hromadu sněhu (headbang) a k marodům se přidal i táta. 🙁 Což je dost nepříjemný, protože na něj musím jako na němou tvář, ale jak poznám, kdy je to jen nastydnutí a kdy už to přešlo v nějakej hnus, to nevím. Zatím má horečku a svolil polknout aspirin a dokonce! Dokonce! Si po 14 dnech řekl i o své léky na tlak a ostatní,asi mu opravdu není dobře. Leží v posteli už druhý den, a nevychází ven než na WC

  1. Ty poměrně velmi prudké změny počasí nikomu nepřidají na zdraví, Evi (inlove) . Zase bude dobře. (y)
   U nás jsou taky místa, kde se ještě dá najít zbytky černého sněhu, jsou to pozůstatky těch šílených zimních hromad.

 12. No já jsem teda vytáhla to kolo, včera večer jsem ho hezky umyla a dofoukala, aby se mi hezky jelo. Do práce to bylo raz dva, 3 km z kopce a pak kousek po silnici a už jsem byla tam ale zpátky?
  Pod kopec dobré, ale ten kopec (sweat) !Naivně jsem si myslela,že vyšlapu aspoň kousek, ale nějak to nešlo….tak jsem funěla pěšo, ale ten výhled…….krása. Dom jsem dofuněla s vyplazeným jazykem. Frogi si otevřel dveře až do chodby a zničil (opět) ručník. Ale tak hezky mě vítal kdo by se zlobil…..ale věděl lump,že něco provedl…..
  No nic, jdem se vzdělávávat, mají kluci slíbenou stopičku…tak jsem zvědavá, minule to Frogi hezky odflákl…..

 13. je kráááásně (sun) Tam, kde jsem se ve čtvrtek brodila ve sněhu, je jarní bahýnko… Tam kde byl zamrzlý potok a po ledu se dalo pohodlně chodit, teče spousta vody, všude to vrká a zpívá a pohvizduje (music) . „Bohužel“ se vyrojila i dítka družinová a maminky s batolaty a babči s minipejsky a dětští cyklisti… takže se Betka může vyřádit jen daleko v lese a u řeky (tím bahnem se tam víc cvoků nežene) (happy) Moc se jí líbilo, že opět začala hra na zahánění kačen na vodu (rofl)

  Asi je doháráno (nod) – Riček místo pronásledování Betky šel znudeně ulehnout na sluníčko (wasntme) . Hodná holčička, zvládla to opět jen asi za 15 dní

  1. To je fajn, že jste zase v běžném neháravém režimu 🙂 . A u nás už bláto vysychá, heč! Jen rozvodněná Ohře připomíná ty nedávné haldy sněhu. Ehm, je to právě skoro na den rok od naší říční plavby, zrovna dneska jsme si dali procházku podél řeky – ovšomž poučeni, takže v kritických úsecích a u splavu na šňůře 😛 .
   Hmm, lidi se rojí. Ani bych bohužel nedávala do uvozovek:-D.

   1. no – já abych nevypadala jak Herodes (rofl) , že školní dítka nechci nechat vyběhat na (sun) . Zrovna tak všem ostatním přeji pobyt na čerstvém vzduchu… jen mi nějak víc vyhovuje ten nečas a mlha a mráz a závěje… pak jsme tam s Kosaticí skoro samy…

    Dneska šla z výpravy dost těžkopádně (think) – buď blbnu a vidím potíže i tam, kde nejsou, nebo je to vliv hárání, nižší kondičky po zimě a huňatého kožuchu (vůbec ještě nezačala línat – na začátku ledna měla holou prdku, a teď je jak medvěd (hug) …) Je fakt, že jsme šly dlouhý okruh a stoupaly na solidní kopeček – funěla jak lokomotiva a flusy měla až na zem. Začíná hadrové období… bez plíny ani krok (rofl)

    1. Xerxová, viz Pája nahoře 😀 – ona zima málokomu přidá na kondici.
     Hm, takovej jednoduchej příklad (1+9), jsem se ňák netrefila. Prej to není 9 (mm)

 14. Jasně, že jaro je tady! Borůvka líná, na záhonku mi kvetou bledule a krokusy (ty bledule byly to záhadné cosi, co jsem pořád koumala. Měly podle mne být o kus vedle). Vave, díky za krásné čtení, zjasnilo mi jeden z mých šílených dní. 🙂

 15. Tak se nám CD zase snaží nutit dalšího pejska. Jenže už jich máme šest, z toho tři právě přes CD přidělené. Kdybyste věděli o někom, kdo postrádá francouzského buldočka, rádi bychom ho vrátili majiteli. Pejsek je tak asi dvouletý, zřejmě opečovávaný, zvyklý jezdit v autě a spát v posteli. Sebrali jsme ho z frekventované silnice u Velvar. Nehledal ho nikdo ani u policie, ani na MěÚ ani v útulku v Kralupech, ani na místní veterině, ani dvě paní ve Velvarech, které francouzáčka mají ho neznají. Protože to bylo v neděli, mohla ho ztratit návštěva i zdaleka, nebo jim mohl utéct u pumpy ap. Zkoušíme dotazy v čím dál větším okruhu. Volat je možné na 722805696, nebo psát na mail berkovak@centrum.cz

  1. Ajaj, nebezpečné hlásání, jelikož uvádí v pokušení. Držím buldočíkovi i vám všechny pěsti! (h)

 16. Vave,
  dík za jarní článeček. My jaro zahájili v neděli, první jarní vyjížďkou, dokonce nás byla plná loď, čili 20+2. Dali jsme si 10 km, pěkné to bylo. A to pivo pak, to chutnalo.

  1. Jo a opožděně přeju všem víkendovým, včerejším i dnešním oslavencům, vše nej nej nej! (d)

 17. Vavískuuuuuuuuuuuuuu – právě jsi mě zabila 😀 … prej “ Jaro je tam, tady i onde, ba i k tobě donde! “ (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
  jinak naštěstí od napsání po zveřejnění jaro neuteklo, neschovalo se (inlove) (clap) (y) (h)
  hmmmmmm, jenom mě mate, že souběžně se vedle píše, že PODZIM je tu :O |-( 🙁 (chuckle)
  (hug) (cat) (cat)

 18. Všechny zdravím, jen prolítám, ostatní musím nechat až na pozdní večer. Těším se na Vave i na Jiřího.
  Protože je jaro tady, mně vyrostli stavbaři. (headbang) (f)
  Všem oslavencům blahopřeji (d) (d)

  Li, moc na Vás myslím, všichni přejeme obrat k lepšímu a hodně sil (h) (h)

 19. Drahá příbuzná, ty prostě UMÍÍÍÍÍŠ!!!! (y) (h) Takové to milé pohlazení, vtípek (jaro je tam… ) a já si hned nechtě přidal druhý. Jak jsme zvyklý číst i bez nabodeníček, přečetl jsem: Třeba si můžete zahŘát kuličky. (rofl) (rofl) (rofl) Takový jsem vzorný čtenář. Až další věta mě navedla na to, že jsem asi blbě četl. 😀
  7+8 to je asi tak přibližně 15, nebo ne?

  1. No de na tebe holt taky jaro… vidíčš nabodeníčka aji kde nejsou. Eslipak by to pochopil Mistr Jan?

 20. Všichni dnešní březňáčci, všechno nejlepší k narozeninám, JoVo, Zdeno, Beňo st. (rose1) (rose1) (rose1) (^) (^) (^)

  1. Ano, ano, já se taky honem přidávám:
   JoVo, Beňo st., Zdeno, přeji všechno nejlepší, a vidím, že nejsem sám – (sun) přeje a hřeje. To je po té dlouhé zimě to nejlepší, co nás mohlo potkat. Tak krásné narozeniny. (f) (^) (d) (party)

   1. Taky se pripojuju s pranim vseho nejlepsiho pro vsechny jarni lidicky. At je vam dobre a dari se. (h) (h) (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

    A zase mam 10 (8+2) :O

  2. můžu se připojit a popřát zajíčkům březňáčkům všechno nejlepší??
   Všechno nejlepší (h) (rose1)

   deevět deevět, kdo mlčí je (hug)

 21. Ano ano – Vave má pravdu – všichni VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN!! Je tam krásně!! Včera jsem byla běhat a byl to moc příijemný pocit po dlouhé době cítit ten specifický jarní vzduch, lehký vlažný větřík….. moc prima to bylo, užili jsme si to s Esšálkem oba. Já na rozdíl od něj to teda nedávala najevo tak markantně, páč válet se v suchý vysoký trávě mi přišlo žinantní (rofl) (rofl)

  1. Raději se neválej – takový zajíc trefený aportem to ještě rozchodí, ale trefený tebou… (rofl) (rofl) (rofl)

 22. Pro Hanu W: pravidla kuliček jsou jednoduchá, všichni hází směrem k důlku a kdo hodí dovnitř nebo nejblíž, tak začíná. Dokud trefuje důlek, pokračuje ve hře, pak navazuje ten, kdo měl kuličku jako druhou nejblíž, atd. Kdo cvrnkne poslední kuličku do důlku, bere všechno.
  Ale vím, že existoval nějaký systém, jak se kuličky hodnotily, nejníže byly hliněnky, které se prodávaly v hračkářství na náměstí v plátěných sáčcích, potom byly olověnky a nejvíc ceněné byly skleněnky, podle barvy, a naprosto nejvýš stály duhovky. Olověnky se rodily v továrně v kuličkových ložiscích, to bylo jasné, ale kde se braly skleněnky, to jsem netušila.
  Později, když byly moje děti malé, daly se skleněnky koupit v krámě. Ale byly nějaké jiné, méně barevné a ty překrásné duhové tam nebyly nikdy.

  A děkuju všem za báječné ohlasy a přeju krásný jarní den. (h)

  (Píšu pro Hanu W, tudíž výsledek musí jasně být 10!)

  1. Ano, taky si pamatuji pravidla takto. Ty pravidla kuličkového svazu jsou takové… moc sterilní, nudné – každý jednou cvrnkne a jen do svých. Hmmmm A ještě platilo, že pokud je kulička dál než ??, může se znovu hodit a byly hlášky „smetí leží“ nebo „smetí neleží“. Kde jsou ty časy, kdy jsem vypochodoval z domu s pytlíkem, v něm 10 kuliček a vracel jsem se domů a kuličky byly po kapsách, protože v pytlíku byly skleněnky nebo cíněnky.

  1. Pááááni, to je ale březňáků! Připojuji se ke gratulaci Beně st. a Zdeně. A taky teď někdy slaví Karolínka, ale už zas nevím, kdy přesně, musela bych to hledat.

   Tak raději i pro Karolínku posílám přání všeho nejlepšího, hlavně aby už měla po starostech.

   Pro všechny posílám (f) (sun) (h) (f) (h) (sun) (f)

 23. Vavís, je na co se opravdu těšit. Na jaro i na tvoje stopětky. Opravdu umíš. (*) (rose1)

 24. Vave!
  Ty vrahu předstírání pracovního úsilí! Tys jak víno – článek od článku lepšejší a lepšejší! Jenom jsem měla strach, abys nakonec nenapsala „Jaro je TO TAM“ – to bych asi nepřežila, protože na něj čekám už od loňského dubna (chuckle) . Pro mě je toto nejradostnější období – protože to krásné z celého roku mám před sebou, ale už na dosah (sun) .
  A jak vypadá začátek jara u nás – kouknite.
  http://yga.rajce.idnes.cz/2010_Brezen_-_prvni_jarni_dny/

  1. Milá YGO (inlove) , Tvoje fotky přírody jsou prostě nepřekonatelné. (clap) V téhle várce se mi nejvíc líbí fotka číslo 5 a 7. (bow)

 25. Připomněla nám Pitrýsek a já to opíšu, aby trojlístek nezapadl mezi jarní áchání. VŠECHNO NEJLEPŠÍ Jováskovi, Beně st. a mojí jmenovkyni Zdeně (služebně starší, jinak určitě mladší 🙂
  Tak milý trojlístku dnešních oslavenců: Všechno nejlepší, pevné zdraví a lásku a pohodu. (h) (h) (h) a taky (rose1) (rose1) (rose1)

 26. Souhlasím s Vave – jaro dorazilo i do Jeseníků. Na louce u paneláku (Zdravím ze sídliště!) rozkvetly talovíny a tam kde není sníh, vykukují trsy trávy a krtince. Byli jsme na zahrádce a můj choť nedočkavý už zasel spoustu semínek: mrkev, petržel, ředkvičky, salát, kedlubny, rajčata,.. Samozřejmě všechno ve skleníku a ještě pod foliovým krytem. Já jsem si jen ostříhala a postříkala víno a už netrpělivě vyhlížím, až ze zahrádky zmizí poslední závěje a budeme moci pracovat venku.
  Pro úplnost musím dodat, že kromě jara k nám do domácnosti přišla i rýma…

 27. Jaro? No asi jo. Na stráni i na zahradě koukají sněženky. (Chce někdo vydloubnout sněženky? Stráň vykáceli, budou asi pálit větve, pokud je tedy všechny nestahám já a pak sázet stromky, sněženky tam nemají moc šancí vydržet, rostou v kolejích traktorové cesty.) Psi mají „jaro“ až až. A Georgino měl včera „svátek“, po dlouhé době přijela jeho milovaná „teta“ Marcela a on na tom vydělal dlouhou vycházku na stráň pro smrčinu. Nechce někdo přijet si to jaro pořádně užít a vyvenčit nějaké psisko? Kobyly koušou špičky první travičky a včera se mi (ježkovy voči, to ne, oprava – nám, resp. mamince Balů) narodilo jehně. Kdo tu remcá proti mokrůů? U nás neprší a neprší, pošlete sem kousek 🙂 A Vave gratuluju ke zjednodušenému názvu 🙂 , občas tak dlouho kombinuju, až je to (puke)

 28. Jaro jsme si s dcerami užívali celý víkend. Hlídala jsem tak trochu našim psíka a běhali jsme po loukách a brodili se čím jiným než bahnem. Takže děti moje Pražské městské došli k poznání, že jaro je především bláto a to v míře vrchované. (rofl)
  A kdybychom se pokusily vyhrabat si důlek na kuličky, tak nám ho psíci rozhrabou a vydolují z něj myše, protože podle nich se zásoba masa v lednici ztenčila až moc. (chuckle)
  9+10

 29. Vave, mám podezření že toto není článek o jaru ale o tom, jak se jednoznačně vyjádřit, což je někdy pekelný problém a vybavila se mi scéna z Mistra a Markétky, kdy se básník Bezprizorný toho času v blázinci snaží vysvětlit kdo že to s ním byl na místě činu (kdo to četl nebo viděl, tak se pamatuje jak básník ani na třetí pokus nenapsal že mrtvý Berlioz není ten hudební skladatel 😀 )

  1. Ano, Pu, vzpominam. Uz je to davno. Ale mam na tuhle knihu zajimavou vzpominku. Cetla jsem ji za nuceneho 3-mesicniho pobytu v Moskve v rustine. Nabylo to tou kombinaci knihy, jazyka a prostredi zajimavych rozmeru.

  2. to mi asociovalo úplný OT: jak Bohdalová vypráví, že byla na návštěvě, kde měli doma mrtvýho malíře (chuckle)

 30. Tak snad jo, když to říká Vave – ovšem, když kouknu z okna a vidím tu dušičkovou mlhu, tak nevím, nevím… 😉

 31. Krásne dobré ráno všetkým.
  S užívaním jari som na tom podobne ako Fallova, ale aj tak sa na ňu teším. No a k článku od protinožcov – na Záhorí sú borovicové lesy, kde rastú niekedy celé húfy suchohríbov- keď je dostatočne mokro. Dúfam že tento rok po tej kope snehu podhubie nevyschne. A kuriatok je už občas dosť. Záleží na roku. A jar je konečne tu. Huráá! 😛

  1. Jenže je tam na ně priveľa ľudí – Prešporčanov, nie? Nebo jsou hřiby furt v přesile?

 32. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tady už je taky jaro (sun) Sice občas ještě se sněhem a ledem, ale je tady, tam i onde (nod)

 33. Nevím proč, ale jaro je pro mě vždy depresivní období, navzdory tomu, co všechno dobrého a krásného přináší . A to letošní jepřímo děsné. Jirkův stav se horší, tentokrát mu nepomohl „oddychový mezičas“. Je slaboučký, pouze chvilkama nekašle, má urputné bolesti hlavy, ramene, kyčlí a teď se přidaly ledviny. Dneska jede do Motola na zaměření pro ozařování, zítra má kontrolu v nemocnici a pozítří velkou chemo. Vůbec nevím jak to zvládnem.
  Zítra vypukne rekonstrukce konírny a obě holky hárají ;( Nemůžu je teď vzít do nového, sousedovic jezevčík všechna hárání v okolí ořve, naříká ve dne v noci, to prostě nemůžu udělat abych takto odstartovala pobyt holek doma. To bych si naštvala i sousedy, kteří se na holky i těší. Tak to budu nějak flikovat ještě tam… Jo a v nový ohrádce se země hýbe broukama, kteří jinde nejsou (pi) Zřejmě byli v tom bordelu. Co s nima, ví někdo????
  Hezký den moji milí (h)

  1. Milá Li, moc držím palce, aby se věci obrátily k lepšímu a vy oba jste zase mohli mít radost ze života. (h) (h)

  2. Milá Li, držím palce ze všech sil (y) (y) (h) a co se těch brouků týká, je možné, že to jsou potemníci, kteří se v tom bordelu asi pomnožili. Nezbývá, než použít chemii, zakoupit nějaký dobrý insekticid a než se holky chlupaté budou stěhovat, brouky vylikvidovat. (sun)

  3. je dobře, že holky hárají najednou – alespoň to budete mít na půl roku odbyto (happy)
   Držím palečky, ať je alespoň o kousek líp (u)
   Už jsi holkám nový domeček alespoň ukázala ?

  4. Lídošku zlatej (inlove) , objímám Tě na dálku. Hodně jsem na Tebe myslela o víkendu, zda jsi holky (dog) (dog) už přestěhovala a jak vůbec je.
   Co se týče brouků, možná by věděl terra? Když tak ho popiš nebo raději vyfoť a pošli mu to; pokud nemáš adresu, poskytnu na terru-san.
   Držím Ti palce, Jirkovi držím palce. (h) (y) (h)

  5. Milá Lili,
   moc moc na vás myslím! Strašně moc věřím, že se vše v lepší obrátí! Objímám tě a hladím na dálku (h) (h)

  6. Milá Li, myslím na vás a palce držím! Holky snad rychle dohárají a bude klidněji. A sluníčko a teplo funguje na všechny a všechno, uvidíš! (h) (h) (h)

  7. Ach Li, to není jarem, to je jen shodou náhod. Uvidíš, bude líp… Škoda, že holky nedodržely slovo a nehárají zvlášť. Na brouky si puč od souseda pár slepic! (y) Ale moje holky je vyhledávají, pozorují nad nimi, přemýšlí a pak je zblajznou 😉

   1. Milá Li, moc na vás myslím (h) (y) (h) (y) a doufám, že je to ten nejspodnější bod křivky a zase to půjde nahoru a bude líp (handshake) .

    Štětinčina rada poslat na brouky slepice zní dobře – myslím, že jsi psala, že je tam někdo má.

 34. Milá Dede , i když jsem včera psala, že ty názvy jsou nabíledni, tak jsi mě stejně dostala. Já jsem totiž kdovíproč myslela, že George bude psát o jaru u nás a nazve svůj článek Jaro je tam. (chuckle)

  1. Tedy Vave, myslet, že jaro je tam… Já myslela, žes osoba slušná 😉 (chuckle) Oni už mají jaro Tam dost dlouho. My ho tady pořádně nemáme, ale vzorek by byl.

 35. Milá Vave!Skvělé rozjímání nad názvem článku (y) !Ano,jaro je tu (clap) ,ale tvůj návod,jak si užít jarní den je bohužel pro mne nesplnitelný :S – kuličky sice mám,dokonce skleněnky,i důlek bych zvládla,ale ohnout se a cvrnkat už ne,kolečkové brusle a kolo rovněž ne,překážela by mi hůl (wasntme) .Tak si jaro užívám na balkoně se sluníčkem a venku s Ferdou.Jinak jsem byla tři týdny bez netu,teď mi synek půjčil svůj mobilní internet.Bohužel jsem zjistila,že Dede má už jen Kazana,je mi to hrozně líto a strašně mě to překvapilo.Myslím na ní,ale nevím jak pomoci.Tak se mějte Zvířetníčci,občas se tu objevím (toivo) .

 36. Milý Jovásku, k narozeninám jen to nejlepšejší, pevné zdraví, spoustu štěstí a lásky (h) (f).

  1. Jejej, ještě že tu máme Zvířetnickou informační kancelář! (h)

   Milý Jovásku Rozverníčku (inlove) , nemám pro Tebe takové krásné přáníčko, jaké Ty posíláš všem, zato jsem Ti vysázela celá záhon kytiček. (sun)
   (inlove) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (inlove)

 37. Smarja, Chet zas drzi kocoura Kuliferdu pod krkem, resp. pod prednima packama a trepe s nim (jemne) a zpiva mu k tanci toto:

  http://www.youtube.com/watch?v=oavMtUWDBTM

  Nejvetsi hit na Youtube v poslednich tydnech, hit na televiznich shows a i na radiu – Estrada 70. let v CCCP. Chet a kamaradi uz pracujou na bluegrass verzi, slysim to tralalala ze sprchy a Kuliferda s tim musi tancovat.

  A zas mam soucet na deset (2 + 8). Asi si pujdu koupit listek do loterie s kombinacemi cisel na deset.

  1. Uf. Pustila jsem si to až do konce a přemýšlím o tom, kam ta civilizace spěje (rofl)
   Taky mám 2+8

   1. Hanko, jsi „svatý muž“ eeee teda žena. To se snad 2x vydržet nedá.
    Pozor, asi už moc zlobím 19 (devil)

    1. Dá se vkládat „beztrestně“ jen jeden odkaz do komentáře (nod) . Jinak to „spadne“ do schvalovacího řízení Marka či Dede. Je to boj proti spamům (wave)

  2. Hano!!!
   Tak to je síla – a říkáš, že Chet to zpívá sám od sebe a dobrovolně?! Nevím nevím, jestli na něj neleze to jaro (rofl) ! Chudák Kuliferda, který musí dělat nadšeného posluchače!
   V té bluegrass verzi bych to ráda slyšela!
   P.s.: vidím Cheta v živých barvách, jak ladně příchází a kyne ručkou – jako ten umělec na víííídejůůů.

   1. Song je to strašlivý, ale v Chetově verzi s Kuliferdou… (chuckle)
    No, až to spáchají, tak to chci vidět!

  3. Teda, to je síla! Propánakrále, tohle si Chet zpívá? To jsi svatá žena, že to vydržíš, i když myslím, že v Chetově provedení to bude snesitelnější 😀 😀 😀
   A zas 10!

  4. Ajajajajaj ajajajajaj :O . Zbaběle jsem nedokoukala do konce. Hani, obdivuju tě velice velmi, žes ještě nespáchala násilný trestný čin (inlove) .

  5. Ježišikriste!!! Zííráám… Mžikem se mi vybavil s. Soumar nebo někdo takový v optimistických svinstvech v rozhlase v padesátých. T o h l e lidi chtěji?! Zíétra se bude tančit všude… no to snad… a C h e t ? A to přece nejde zbluegrassovat! Jak? Taková velkoruská švajneraj. Kdo je Eduard C h i ľ ? S tím blbým slaďounkým podbízivým soudružským širokým úsměvem Hospodáře? Trololo lololo, lololo… lolo lolo lolo lo, lololo… do p*dele.

 38. Hurá, konečně je jaro tady. V pondělí jsem neodolala a zajela se podívat na Pálavěnku Pálavu, zda už jukly na svět hlaváčky. Prý ještě néé. Tak si je musím ohlídat.
  Ale, dřív, než na Kočičí sklálu zajedu, musím povinšovat. Protože dnes se nám zase urodilo víc oslavenců, tak je shrnu do kupičky:
  (party)

  (rose1) (rose1) Naši navýsost milí a oblíbení JoVo(d) , Beňo st (d) i Zdenko (d) přeji Vám z celé své schnauzerhercny, všechno dobré a ať se na Vás lepí štěstí a máte se vůbec fajn na světě hrbolatém (rose1) (rose1)

  1. Já se s dovolením přilípnu, spoustu (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) pro všechny oslavence a k tomu (^) (^) (^) a (d) (d) (d) (sun)

  2. Jejej – vás ale je, milí oslavenci a slaviči.
   Tak i já přeju všecko nejlepší, hodně zdraví a pohody, kapku peněz na přilepšení a hlavně někoho, kdo vás má rád a o koho se můžete vždycky opřít. A splnění jednoho malého tajného přáníčka. (rose1) (h) (rose1)
   Živijó živijó živijó (d) (^)

 39. Jééé kuličky 🙂 Milá Vave, ty já jsem hrála šíleně ráda a měla jsem jich spoustu. Samozřejmě většina byly jen ty hliněné, ale měla jsem i dost duhovek a jinak vybarvených skleněnek, které často byly větší než hliněnky. Dokonce jsem si na kuličky sama ušila velký sáček ze silné látky s dlouhým zdrhovadlem, aby se dal zavěsit přes rameno. Hrála jsem je hlavně na naší chatě s bratrem a sestřenicí. Krásně se patou vytočil důlek, udělaly se lajny a pak jsme házeli, klekali na kolena a cvrnkali třeba dvě hodiny. Však se ta kulička jinak kutálela, když se do ní cvrnklo nehtem palce a jinak, když se odcvrnkla ohnutým ukazováčkem. Jó hrát kuličky chce cvik.:)

  A ještě dodatečně pochvala Pů za velice zajímavé povídání, i když je mi vždy z podobných historek dost smutno a líto toho chudáka, který tak trpí a vlastně mu není pomoci.

  1. Taky jsme rádi hráli kuličky. Na zahradě v Dejvicích byl volejbalový kurt a v té antuce se dělaly důlky jedna radost. Teď je z něj kurt travnatý a důlek neuděláš 8)

  2. Ano, hrat kulicky, to byla parada. Ale nejak jsem zapomnela pravidla. Docela bych si to zase zkusila. Naposledy jsem hrala kulicky v Seminarske zahrade (to je pod Strahovem) s nasi partou z prav v Praze. Muselo to byt tak roku 1974. Krasne jsme se u toho strihli. Kde ta hooodne predlonska jara jsou? Dva z partaku u kulickoveho souboje jsou uz po smrti.

   A opet mi anti spam dava soucet 10 – uz od vikendu a jeste se to tahne do uterka. Ze by protekce?

    1. Dik, ted jeste najit ty kulicky. Chtela bych to naucit Cheta.

     A ZASE MAM 10 (3 +7) Ve stredu je dalsi kolo loterie, tak Chet ma za ukol shromazdit ruzne varianty na 10. Drzte nam (y)

   1. Kdy, prosím, jste dlela na právech? Já 1971 až 1976, Ale kuličky na Strahově jsem, bohužel, nehrála. 8-|
    Snad jsem tolik neprovedla – 16!

 40. Vave, to je moc hezké, se tu blaženě culím na monitor 🙂 a nebýt poměrně hodně pokročilá hodina ( duchů) , tak bych i vyrazila hrát kuličky .

  A jo, jo, fakt už je jaro tady…i tam….i tuhle… Kvetou sněženky, bledule, krokusy, talovíny, kosáci se namlouvají s hlasitými pokřiky a zpěvy , dokonce už i včela dnes prolétla kolem kočičích čumáčků na terase si hovících. A nad nedalekým rybníkem už krouží a křičí rackové. A na zahradě je plno krtin. 🙂 Tolik hlášení jarní z kousku země jihočeské.

  1. MILÁ VAVE, ZAS KRÁSNÁ MINIATURKA! MÁŠ PRAVDU, ŽE JARO KONEČNĚ DORAZILO I NA NAŠE ZNAČKY.JEN JE U NÁS NA JIHOZÁPADĚ ČECH JAKSI UPLAKANĚ DEŠTIVÉ.V NEDĚLI MNE VYHNAL ZE ZÁHONŮ LIJAVEC, DNES JSEM SE KVŮLI VČEREJŠÍMU A NOČNÍMU SLEJVÁKU ZAS PŘES BAHNO NA ZAHRADU NEDOBRODILA. VÍM, ŽE PŘÍRODA VLÁHU POTŘEBUJE, ALE U NÁS, NA ZAHRÁDCE, KTERÁ LEŽÍ NA JÍLOVÉM PODLOŽÍ , JE JÍ VŠUDE HABADĚJ. NO, UŽ JSEM I SLYŠELA HLÁSÁNÍ, ŽE NA VYSOČINĚ A TAKY KDESINA MORAVĚ UŽ MAJÍ 3.STUPEŇ POVODŇOVÉ AKTIVITY. PROTO TU HLASITĚ VOLÁM A ŘVU: PROSÍM , JARO,VODU UŽ ASPOŇ NA CHVÍLI NEE!!
   A HNEDLE SE TĚ,VAVE, ZEPTÁM, JAK PŘEŽILA TEN STŘEŠNÍ LEDOVÝ ATENTÁT TVOJE PŘENÁDHERNÁ ZAHRÁDKA?
   MÁVÁM A JDU DO PELÍŠKU. DOBROU S KOBROU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN