RÁDIO DEDE: Hlásí se Hobitín

Milí Zvířetníci, máme první jarní den a tak vám předkládám ono slibované překvapení. Došla jsem k závěru, že je třeba, aby se na Zvířetníku objevily nějaké novinky a tak jsme na nich začali pracovat. A tahle je právě na řadě – poprvé vám nebudu psát, ale rovnou na vás mluvit 🙂

Ráda bych vás zprvu poprosila o jistou míru trpělivosti a zároveň o trochu spolupráce. Mám jasno v tématech, budu se snažit stále lépe zvládat „vázanou řeč“, ale třeba si nejsem jistá, jak dlouhé povídání je ještě únosné. Co myslíte – dnes to bylo krátké, akorát nebo už moc dlouhé? Jinak využívám příležitosti a hlásím, že pracujeme na dalších novinách a já doufám, že překvapením není konec. Zvířetník je strom zelený a máme jaro – je čas růst 🙂

Aktualizováno: 29.4.2010 — 18:46

158 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Dede. Známe se již dlouho. Tedy já znám Vás. ještě když jsem nebyla psí. Znám Vaše děti, muže a pséky, cestuji s Vámi po světě. Dopis Danikovi jsem dokonale obrečela. U spousty článků se naopak pobavila i tvář už jsem viděla na fotce , jen ten hlas chyběl…. už nechybí a je to super!!!!Těsím se na další povídání.
  Akden

  1. Zdravím, Akden, což takhle vyjít zpozabuka častěji? A pokud nejsi příliš daleko, co se třeba ukázat na nějakém srazu? (f)

 2. Nádherné překvapení – rádio Dede je bezva nápad! Čekání bylo skoro nekonečné, ale ta sladká odměna stála za to. Už se těším na pokračování, povídání o Anglii viděné očima Dede mi rozjasnilo protivně pracovní pondělí (sun) .
  Jajko, bude líp! (f)

 3. óóóóó! Tak to je teda překvapení 🙂 rááááádio! Úža nápad, Dede (y)

  Jajko , kocourka je mi líto, hladím po tlapce (h)

 4. Rádio DEDE je super a to nejen v neděli, ale i v pondělí je stále čerstvé a křupavé. Dík!!!

 5. Také se připojuji s díky za krásné překvapení a Rádio Dede je výtečný nápad! (y)
  Jak už bylo řečeno – poznáme blíže Anglii a život v ní a navíc uslyšíme naši milou Dede, kterou méně aktivní jedinci slýchávají pouze na Setkáních…
  Jenom se přimlouvám za již zmíněné bimbání na konci, jinak je to dokonalé… (inlove)

 6. JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ (sun) (sun) (sun) tak tohle jsem teda fakt nečekala (je tu smajlík s vyvalenejma kukadlama??? 🙂 )
  Dede- paráda, fakt!!!!
  NÁŠ ZVÍŘETNÍK MÁ ECHTGOLD NOVOU TVÁŘ (y) (y) (y) . A jak napsala Tanna, je moc dobře, že jsem si to nechala na pindělí. Hnedle je hezčejší.

 7. Přeji pěkné ráno,
  jsem několikaletá čtečka zvířetníku, přestože zatím (ale už se blížíme) nás doma kočka ani pes neovládají. Ale k věci, nechala jsem si nedělní překvapení na pondělní ráno a myslím, že jsem udělala dobře. Kouzelné vyprávění o Anglii mě alespoň na pár minut přeneslo úplně jinam z pražské šedi. Mám pocit, že jsem ještě tak krásné vyprávění o krajině ještě neslyšela. Takže na závěr děkuji, děkuji a děkuji za světlou chvíli a těším se na další povídání.

  1. Tanno, vítej v hospůdce! Stejně jako Noční Lilie a všichni ostatní, kdo jste se tu v posledních dnech objevili. (inlove) (y) (clap)

 8. Úžasné vysílání, milá Dede (h) . Znělka se mi zdá přesně tak dlouhá, jak má být. Je to svátečně nedělní a napínavé, když po jednom zvonění přijde druhé a pak teprve začneš své kouzelné vyprávění o Anglii. Člověk se alespoň stačí pořádně uvelebit a naladit. 🙂
  Jste s Martinem šikulkové, vlastně celá Ruščák Company (handshake) je skvělá! (y) (nod) (inlove)
  Těším se na další a další vyprávění, je toho jistě tolik zajímavého kolem Tebe a Ty jsi byla vždycky báječný pozorovatel. (y) (nod)
  Přeju všem dobrou noc. (h)

 9. Dede: já ti vidím tak, že je to profesionální až dost a profesionálnější to pro mě naprosto být nemusí a nemá. Howgh.

 10. VRRRR (headbang) Vážení a milí, stejně takhle po večerech vysedáváte u compu, tak prosím pošlete coursingové přihlášky. Že je dead-line později, na to nehleďte. Cca 70 % přihlášek obsahuje nějakou chybu a než se to vyjasní, chvíli to trvá. Poučení jsou dvě:1) přihlašte se co nejdřív, 2) příště budou přihlášky o něco… ehhmmm, jak bych to řekla…jednoznačnější (rofl)

  1. Nevrč a hlavičku si neotloukej, bude hůř (rofl) .

   Ale dobře, že urguješ (nod) . Díky a vydrž! (f) (h)

 11. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Když anglická a francouzská vláda vypsaly konkurs na prokopání tunelu pod Lamanšským průlivem, přicházely nabídky z celého světa. Nejlevnější projekt zaslala firma „Goldberg a syn.“ Přátelé Goldbergovi blahopřáli. „To je, panečku, něco! Jak chceš ten tunel vybudovat?“ „Jednoduše,“ řekl Goldberg. „Já začnu kopat na anglické straně a můj syn na francouzské. A budem kopat a kopat, dokud se nesetkáme.“ „Ale Goldbergu,“ protestoval jeden inženýr, uvědomuješ si, že hlavní problém stavebnictví, se kterým si neporadili ani naši nejlepší stavitelé, spočívá v tom, aby se dva tunely uprostřed spojily?“ „Co tím chceš říct – jak – spojily‘?“ „Chci říct, že tunel, který ty začneš kopat v Anglii, a tunel, který začne tvůj syn kopat ve Francii – jsou od sebe vzdáleny dlouhé kilometry a musí přesně zapadnout jeden do druhého. Co když se to nepovede?“ Goldberg pokrčil rameny: „Tak bude mít klient dva tunely za stejnou cenu.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký večer a klidný spánek. ~o)

 12. Mám jednu otázku- proč se fena snaží znásilnit plyšového tygra velkého jako jorkšír? (think)

 13. Dede!!!
  To je to nejkrášnější překvapení na neděli! A víš co, když jsem uslyšela tvůj hlas, vzpoměla jsem si na naše setkání – u nás na jihu Jižní Moravy, v Daňkovicích i v Losince – a bylo mi zase tak hezky, jako tenkrát.
  O Anglii vyprávíš moc krásně – člověk má přímo před očima ty živé ploty, úzké silničky a anglické domky. Těším se na další neděli (wave) .
  P.s.: mě se to líbilo, jak to bylo, akorát bych na konci ještě parkárkát bimbla. Ten zvon má moc příjemný hlas – a spolu vám to pěkně ladí (nod) .

 14. OT (sweat) – ani se mi to sem nechce psát… včera večer odešel náš Noe – kocourek (no kocourek, skoro osmikilový macek) – za Duhový most. Bylo mu 11 let a čtyři měsíce… Potká tam naši kočičku Mindu, ta s námi byla jen dva roky… měla oči barvy mědi…
  Ach jo, první jarní den jsem si představovala jinak…

  1. Jajko, to opravdu není hezkej začátek jara. ;( (rose2)
   Aspoň na dálku držím za tlapku a lituju moc (u) (h) (u) .

  2. Milá Jajko, to je mi moc líto, vím, jak se cítíš 🙁 (u) Objímám tě, vyplač se a jak to půjde si přilož kotěcí náplast (inlove)

  3. Milá Jajko,
   hladím tě po tlapce. Noe už skotačí za Duhovým mostem a tobě tady nechal smutek – je mi to moc líto. (h)

  4. Jajko, to je mi moc líto, jsme všichni s Tebou a držíme za tlapku, Noečkovi už je dobře, určitě měl s Tebou krásnej život. (u) (rose2) (hug)

 15. Ahoj z Ostrovů 🙂 Milí moji, děkuju moc za vaše báječné reakce (inlove) , udělali jste mi radost (blush) Přece jen jsem měla velkou trému, jak ten nápad dopadne, něco takového jsme tu ještě neměli. Slibuju, že se to pokusím dostat na profesionálnější úroveň, dělali jsme to teď s Martinem vpravdě na koleně 🙂 Když se vám to bude líbit, tak už má smysl koupit pořádný mikrofon a software a moc doufám, že se na nedělní vysílání „Rádia Dede“ budete těšit.

 16. Milá Dede, to je úžasné překvapení! Nejdřív jsem byla úplně nešťastná, že si ho nevychutnám, protože mi nejdou reproduktory – bohudík mám ale doma mužstvo, které ví, kde zalovit a co přenastavit, abych si mohla nakonec sednout a blaženě naslouchat. Máš skvělé postřehy a třešinka na dortu jsou jásavě červené ponožky ctihodného anglického gentlemana. 🙂 Jinak znělka je krásná a její délka pro mě OK, aspoň jsem byla o to napnutější, o čem to vlastně bude. Délka mluveného slova vyhovující a jako už někdo z předřečníků se přimlouvám za závěrečný bimbam. Díky, milá Dede, že se tolik staráš o pestrost Našeho Zvířetníku!

 17. Dnešní lijavce (rain) dokonaly zkázu sněhu na naší zahrádce (wave) – tudíž POZOR (wait) – uklidila jsem právě hrabla na sníh… Nasněží v noci ?? (rofl)

   1. (rofl) Chichi, asi ta druhá z hor 😉 U nás je prosím ještě sněhu dost, i po dešti a 12 stupních odpoledne.

    1. Mně bylo dneska v bundě a tričku venku horko, ale zato pes přišel domů jako prasátko- bláto odpadávalo,jak vyhodnotily dvě starší dámy, když nás u řeky viděly. Potkali jsme něco hladkosrstého střední velikosti, čemu majitelé říkali Bobe. Psisko rylo čenichem v trávníku, aby se dostalo Borůvce pod zadek, když se rozhodla, že už toho oňuchávání má dost a sedla si- neříkal veterinář, že po kastraci ji psi přestanou otravovat? Jediný efekt vidím v tom, že velcí už ji neobrací tlapou na záda, aby si to užili zblízka (chuckle)

 18. Vyslechl jsem první čtyry minuty: no teda, soukromé nedělní audio causerijně-fejetonisticko-sloupkové, to b e r u ! Těším se kolem deváté na zbytek… tos nás převezla! A přítel Pavel má pravdu: eště že máš kolem sebe pořád jednoho – dva – tři fajn chlapy – aji takoví jsou, jak vidět!

   1. Případně bysem mohl, že? Dyž už je pět minut po dvanácté. Já su čím dál stejný. Dyž já n e v e m – !

 19. Milá Dede, po naprosto pracovním víkendu jsem si konečně sedla, pustila Vraždy v Midsomeru a hele: Dede vypráví. Takže koukám bez zvuku na televizi a poslouchám. A vidím tu anglickou zelenou krajinu, kamenné domy a větrné pobřeží. To je naprosto dokonalé, zvuk i obraz (clap) (clap)

  1. Právě jsem přijel od vnoučků u Brna, teď letím na osobní prezentaci Petra Nikla do Domu umění a po návratu se konečně mrknu sem, lidi! Ale od úterka to nebylo snad… nále je fajn, že mě občas někdo postrádá!!

 20. (h) Dovolte, prosím, paní šéfredaktorko, poděkovat Vám za milé překvapení. Délka Vaší promluvy je přiměřená, obsah zajímavý, stylizace moc hezká, jako ve Vašich článcích. Nemusíte mne ale brát vážně, myslím si totiž také, že máte milý a příjemný hlas.
  Přesto si dovolím poukázat na jistou, podle mne zcela nespornou nevyváženost: my se budeme těšit na Vaše milé vyprávění, a Vy budete mít práci navíc. Je to trochu nespravedlivé, ale asi to jinak nejde… (h) (f) (h)

 21. Téééda, Dede, to bylo překvápko! (y) Moc jsem si to užil zatímco MLP a ostatní dosmažují žampióny a už 2x mě volali, abych udělal brkaši. Tak zase letím, díky za super zážitek! (tu znělku bych zkrátil). (rofl)

 22. Dede,len som si odskocila od monitoru na operacnom stredisku a nelutujem!!!!!Uzasne prekvapeniechcela by som to raz vidiet.Dakujem,budu to prijemne nedelne rana.

 23. Dede, to se mi moc libilo. Perfektni napad a vyborne provedeni. Zvony na zacatku mne potesily. Pripomnelo mi to, kdyz jsem byla mala a v nedeli v poledne na radiu vysilali zvony ze sv. Vita. To jsem musela poslouchat a oznamit rodicum (zjevne k jejich nezmerne radosti), ze az budu velka, tak budu bydlet v Praze. A kratce potom byla pohadka, a tu jsem taky musela poslouchat.
  Ale hlavne je fajn te slyset a sdilet s tebou (hlasem to jde nekdy lip, nez psanym slovem) zajem a udiv o vecech a lidech kolem nas. A vystihnout ten spravny primer – jako tu cervenou fusekli. (clap)
  A taky myslim, ze je strasne fajn, ze novy Zviretnik je spolecne dilo se synkama a hlavne s Markem a ze tak vlastne nejak jste spolecne. (h)

 24. Nedělní ráno z Anglie! (coffee) Tak to se ti Dede povedlo a myslím, že překvapení to tedy je veliké (clap) Musela jsem svolat rodinu, aby si to taky poslechli. Ano, angličani nevidí důvod, proč měnit tradice. A proč taky. Budeme se muset vydat za naší neteří, která se tam provdala a založila rodinu, na návštěvu, abychom si taky přivoněli k ostrovní zemi. Vždycky se s ní vidíme jen když přijedou sem. Znělka by pro mne mohla být kratší, mluvené slovo je akorát a nápad zaslouží velikou jedničku! (y) V noci pršelo, ráno bylo bezdeštivo, ale teď opět prší a ze včerejšího příjemného skoro slunečného jarního dne nezbylo nic, fňuk ;(

  1. Videt duvod nemusi, tradice se jim zmeni samy. Za nejakych tricet let bugou anglicani nepodstatnou mensinou 🙁
   A stara dobra anglie zmizi s nimi. Prijemny pohodly poradek taky.

 25. No téda, to bylo pěkné povídání! Tož s Pikáčkemn děkujeme a těšíme se na další! (toivo)

 26. :-bd Krásné vylepšení Našeho Zvířetníku. Souhlasím se Zanou, že by na konci mohly bimbnout zvony. Díky za inovaci. .:-bd .=D>

 27. Dede, to je perfektni napad. Nadhera, i ja moc rada posloucham vypraveni .) Ja jsem malinko nakoukla do Severniho Irska a moc rada Tvym prostrednictvim poznam i dalsi kouty tohoto kusu sveta .) Diky moc.

 28. Tak jsem si s páníkem poslechli povídání ještě jednou. Připomíná nám to Nepilovo „dobré a ještě lepší ráno“, které jsme poslouchávali zachumlaní v posteli a užívali si nedělního ranního lenošení. Díííky Dede a Marku! (h)

 29. Téééda, vynikající nápad, prima osvěžení a báječná změna. Největší výhodou je podcast- jde to poslouchat a přitom dělat jinou ( jak s oblibou tvrdí MLP) užitečnější práci. V tomto směru je MLP cosi jako „hyřitel“- dle Páralova vzoru pábitel. Hýří spoustou nápadů, jak mne zaměstnat ve prospěch celku.Mne osobně přitahuje technická stránka věci, protože se tak dá „inovovat“ i vlastní blog. K ostatnímu- Na poprvé vynikající, ostatní- délka,náměty,“záhlaví a zápatí“(znělky v úvodu a na konci), to se vychytá časem. Ještě osobní poznatek- vidíte starou dobrou Anglii “ mýma očima“ Za to díky ( násobilku už si dosaďte)! (y)

 30. Milá Dede, moc děkuju za překvápko a jsem ráda, že jsem si počkala. Pustili jsme si tvé povídání k snídani a bylo to takové krásně sváteční, nedělní. Jen mě mrzí, že jsem ti nemohla nabídnout to kafčo a ořechový dort. Přeju moc krásnou neděli vám všem do Hobitína a také všem zvířetníkům a zvířátkům. Je sluníčkovo a voňavo po nočním dešti. JARO JE TADY !!! (f)

  1. ;;) Jó, Myší společnost se má. Krásná snídaně a k tomu jaro. Tady chprší, chprší a chprší a žádný jaro. :-q .:((

   1. Během dopoledne taky spadlo pár kapek, ale už zase sice nesměle, ale přece jen vykukuje slůňo. Děti dorazily ze soutěže s vavříny, peče se ňam oběd, tak je skoro všechno tak, jak má být.Přeju krásnou neděli (h)

 31. Na třetí pokus (flex) !!!
  Skvělý 🙂 (h)
  Dýlka dobrá, zvony (v rozumný hlasitosti) dobrý – na konci by mohly bimbnout taky 🙂
  Uf, to jsem si oddechla…

 32. Dede to je moc prima nápad. Jak jsem tak seděla a poslouchala, najednou se mi vybavily dávné neděle po obědě, kdy jsme s mamčou honem umývaly nádobí abychom stihly nedělní pohádku.
  To jsme pak seděly ani nedutaly a pamatuju si,že se mi vždycky chtělo hrozně spát. Jo jo letí to. (nod) (inlove) (sun)

  Ty brďo 10+7! Dnes to mám těžkýýýý!!!

  1. No jo, ty nedelni pohadky na radiu po obede jsem taky mela moc rada. Pamatuju si kreslo v rohu v obyvaku a nikdo na mne nemohl mluvit, protoze jsem musela slyset kazde slovo. Nakonec to vypravene slovo ma strasne moc do sebe – predstavovala jsem si vic veci, nez kdyz to jeden vidi na pohyblivych obrazcich.

   Tenhle vikend dostavam za ukol dopocitat se do deseti vruznych kombinacich. 🙂

 33. Dede, je to skvělé a těším se na pokračování. Posílám moc pzdravů z mokré Moravy na ještě mokřejší ostrovy. (h) (f) (f)

  1. Deníček přečten a prohlédnuté fotky. Tak u nás je jaro jarovější, méně sněhu, ale krokusy nám ještě nekvetou 😉 . Za to páneček pracuje na trávníku, vyhrabavá a zametá. Já podseju, on musí zaválcovat, protože ty kousíčky mokré hlíny jsou rozneseny na tlapkách, i když stále utíraných, všude po celem domě 🙁 .

  2. Ještě je z fotek ta doznívající zima znát, ale zjevně je na ústupu (nod) . Krásný výlet jste podnikli. Těším se na Rozcestníček a třeba nějakou tu vysvětlivku ke skorodruidům. A úplně nejvíc se těším na Lemberk osobně 😉 (sun) .

  3. Já myslím, že se na Rozcestníček ještě něco najde (inlove)
   Ale je to moc pěkný vidět vás bez sněhu (toivo)

 34. Mně to neběháááá ;( :@ (envy)
  A sakra nevím proč, Flash Player mám, jedu na Mozillu – to by asi mělo chodit, ale nechodí…. (headbang)

  1. Aúúú, jsem to celý povypínala a zapnula znova – málem mně trefilo :O , protože jsem měla hodně hlasitě repráky (jak jsem to furt zkoušela). Zvon mě teda trefil rovnou do hlavičky (music) (music) .
   Takže jsem si poslechla znělku a dál nic… (doh)
   No jdu to zkusit znova. Že bych si došla pro nějaký klapky na uši…

   1. Chichichichi (rofl) , měla jsem sluchátka naplno, takže mám pro ďouru do hlavičku náramný pochopení (wave) . Hodně zdaru při zápolení s poťouchlou technikou (f) .

 35. Dede, tak to je tak krásné překvapení. Nečetla jsem ještě další příspěvky, ale to mě tak okouzlilo, navíc, jsem až dojatá, že slyším Tvůj hlas (h) (ať žije Listen). Je to skutečně něco naprosto jiného a ohromného. Tak se o nás Zvířetníky pečlivě staráte, Ty, a Tvoje Mužstvo (wave) . V klidu si přečtu to ostatní, ale nyní jsem to musela rychle napsat. Nyní zavolám pánečka a ještě jednou si Tvůj hlasový příspěvek poslechnu, je to nádherné povídání!!

 36. Milá DeDe,ten nápad je výborný, opravdu super překvapení. (clap)
  Bude super slyšet občas místo dětského žvatlání Tvé poutavé vyprávění. (rofl) Už se těším na příští týden.

  Taky myslím, že povídání by mohlo klidně být delší a znělka kratší.

 37. Dede, to je fantazieeeeeeee, moc moc děkuju (h)
  Miluju mluvené slovo, jsem odkojená rozhlasovými pohádkami a hrami pro mládež. Moc ráda poslouchám vyprávění, a když je to vyprávění zajímavé, to si přímo lebedím. Jsem totiž vášnivý posluchač.
  A protože jsem si napřed přečetla komentáře, tak ano, jistá tréma na začátku byla malinko slyšet, ale pak jsi se rozjela a úplně jsem tě viděla, jak lehce předkloněná zaujatě vyprávíš.
  Vyprávění by mohlo býk klidně delší (chuckle) , to bimbání na začátku malinko kratší a na konci bych dala taky výraznější tečku.
  Jo a to dlouhý čekání na anglickou neděli, to mi tedy dalo zabrat (whew) , jsem si myslela, jak úderem půlnoci vlítnu na Zvířetník a konečně se dovím CO TO JE?!… jenže ty poslední hodiny se taaaaak vlekly, a já se natáhla jen na malinkatou chviličku a bum ho |-) , se mi ňák zavřely oči nebo co a otevřely se až ráno. Jinak bych tu, to si pište, byla první (blush)

 38. Dede, tak jsem si v klidu poslechla ještě jednou povídání z Hobitína (nod) . Moc hezky se to poslouchá – když přivřu oči, tak to všechno vidím – tu zelenou krajinu, úzké uličky, staré domky, všude ovce… Mám ten kraj ráda – pokud vše klapne, tak už za měsíc… jedéééém (nod)
  Délku to má dobrou (koneckonců nemusí být délka vždy stejná, když budeš mít povídání delší, bude to fajn, když budeš mít jen nějakou poznámku ve zkratce, tak to taky přežijem)…, znělku já bych nekrátila – já totiž zvony poslouchám ráda

 39. Dede,

  děkuji za krásné ranní povídání. Také jsem byla nedočkavá, ale po včerejší oslavě manželových narozenin jsem „zaspala“ 🙂 .

 40. Báječné překvapení! Oba mládežníci byli tak zvědaví, že mi při poslechu seděli málem za krkem a špicovali uši. Znělka by mohla být kratší, vyprávění i kapku delší, ale délka byla prima. Všichni jsme si pochvalovali. (y)
  Včerejší oslava probíhala mírně divoce- Borůvka s Barnabášem si neustále vyjasňovali pozice, Bárnymu je šest měsíců a velikostně jsou s Borůvkou nastejno. Borůvka na něj sice vrčela ve stylu „Hraju, hraju“ ale když jí cpal tlapu na záda a tahal za uši, očividně ji už štval. Ale vyletěla po něm jen jednou, když si unaveně lehla pod okno a do pěti minut za ní Barnabáš zase přišel a šlápnul jí na ocas. Večer jsme se je snažili už oba zklidnit, jenže ten Bárny byl k neutahání. Až po osmé si oba lehli a spali déle než deset minut… 🙂

  1. Veram – to poučení pod tím mě ohromilo a zahanbilo: Dosud jsem nic tak samozřejmého netušil – ! A včera jsem byl poprvé s Kubou a synem v planetáriu na Monte Bú: nadšen je slabé slovo. Komponovaný krásný dlouhý pořad o Voyagerech a co všecko viděly – vnější planety a jejich měsíce. Plus hvězdná obloha a nádherně sestavený aji namluvený (Junák!) text. Přeplněno. 1*!

 41. Slááva, konečně nějaké PŘÍJEMNÉ překvapení (happy) . Výborný nápad, milá Dede! (inlove) A „vázaná řeč“ ti jde báječně! Nemůžu se dočkat dalších tvých dalších postřehů z Hobitína. Jj, na rozdíl od Angličanů, změny mě baví, obzvlášť některé (rofl) a těším se, co dalšího jsi vymyslela (angel) . DÍKY!

  Délka je akurátní, pohodlně bych unesla i trochu delší 🙂 . U znělky, jak už bylo řečeno, bych se přimlouvala za trochu kratší a v závěru nějaké bimbnutí na rozchod ;).

  Jéé, škoda že wwwéčko nenamlouvá pohádky…

 42. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Hezký nápad, hezké povídání (nod)
  V půlnoci jsme jen nakoukla (než se všichni vymotali spát…), ale ani teď moc nic nestíhám – teprve až vypadnou na hory, tak se vrátím…

  1. Jooo a víš, že slaví?? Já o jednom vím. Dneska slaví narozeniny Štětinčin Vojtík.

   (f) Vojto, všechno nejlepší. Ať se Ti plní přání a lidi Tě mají rádi. (f)
   Žádné auto, ani letadélko natož nálkaďák tady není, tak posílám aspoň (^)

   1. ještě někdo dnes slaví narozeniny, přiznala se k tomu fallen drakonkin.
    Takže dodatečně pro abyt a dnes pro fallen dragonkin a Vojtíka (^) (rose1)

 43. Dobré první jarní ráno z „nejvýchodnějšího cypu ČR“ 😉
  Dede – Váš hlas mě konečně přiměl se zviditelnit. Poslouchá se Vás jako fejetony Větvičky nebo sérii ČT Postřehy odjinud…
  Jen jsem čekala na nějaké ámen, možná by bylo dobré část znělky dát i na konec?
  Všem Zvířetníků přeji krásný den a pádím, zvířena si mne žádá… 8)

  1. Zdravím a vítej, Noční lilie! (f)
   Dedé, pěkné a zajímavé. Já teda nemám ráda, když počitač na mě mluví, zpívá mi a podobně – ale mám pár výjimek, kde to ráda toleruju. A tvoje povídání bude mezi těmi výjimkami na prvním místě. (rose1)

 44. No tedy klobouk dolů – vyprávění nečekané, dlouho očekávané (konečně na britské ostrovy dorazila neděle), ale milé a velmi poutavé.
  (y) (handshake) (h) (rose1)

  (Chichi, Xerxová nevyjde z překvapení – bývá mezi prvními, kdo píše komentář)

  1. (rofl) Taky jsem na ní myslela, bude mít překvápko dvojnásobné 🙂 Nakonec jako majitelka obříka si to zaslouží 🙂

   1. já se nezlobím, když je tu víc ranních ptáčat…, hlavně aby vám to vydrželo i v týdnu, ať se tu ráno nebojím (rofl) Zato já jsem teď spíš sůva (bat) – včera jsem zase šla do postele až po půlnoci… návštěvy nespavců jsou pro mě hrozné (rofl) .

 45. Milá Dede.Překvapení nedělní je krásné.Vyprávění o Hobitíně se moc pěkně poslouchá a budu se tešit na každou další neděli.Délka vyprávění by mohla být i delší.

 46. Páni, Dede! (y) Tak pěkný začátek první jarní neděle! Sice máme právě venku londýnskou mlhu, ale ve vzduchu se chvěje tušení jara.
  Délka v pohodě, unesla bych i delší. 😉
  Jinak zdravím všechny, potřebným přidržuji palec (y) , oslavencům připíjím (d) . A pádím plnit povinnosti. (whew) (rofl) (sun) (wave)

 47. Milá Dede – paráda 🙂 (h) 🙂 To je naprosto bezvadný a úžasný nápad!!! (clap) (clap) (clap) A nepomyslela jsi také na kamerku? 🙂
  Do příští neděle si seženu reproduktorky, abych Tě lépe slyšela 🙂
  Délka povídání by mohla být delší, znělka kratší.
  Rudé ponožky mě dostaly pod stůl (rofl)

 48. Moc hezke. Byl jsem v Britanii celkem 3x, tedy vlastne v jen Anglii, a take jsem si ji zamiloval. Jestli to tady Paroubek privede k bankrotu, tak prodam dum nejakemu socanovi (nikdo jiny uz penize mit nebude) a odstehuji se na doziti na Anglicky venkov 😀

 49. Milá Dede, tak tohle je překvapení nad překvapení. (party) (clap) (party)

  U nás je teprve sobota, ale protože v Evropě už je neděle, zvědavá a napjatá jsem si musela jít „přečíst“ to nedělní překvapení. No a vida, místo čtení jsem poslouchala tvůj příjemný hlas. Asi před dvěma hodinami jsme se vrátili z divadla v Montg., kde jsme viděli skvělé provedení Hamleta a tvoje milé povídání z ostrovů je skvělé zakončení dnešního dne. Lépe sis to nemohla naplánovat. (talk) (talk) (talk)

  Těším se na další povídání a všem přeji krásnou slunnou neděli. (sun) (f) (sun)

 50. V tom nadšeném ohromení jsem neodpověděla na otázku: podle mě to bylo dlouhé tak akorát. A dost by mě zajímalo, jestli sedíš u compu a sleduješ, kolik se nás na to napínadlo nechalo nachytat 8)

  Jo, to taky umím: 6

 51. Milá Dede, v půl druhé ráno mít 35 komentářů, to se snad nestává ani na Silvestra (rofl) Moc hezky jsi nás napnula a ještě líp překvapila (inlove)

 52. To je ale báječné překvapení! To jsme opravdu uhodnout nemohli. (clap)
  A povídání také, vzpomněla jsem si na Karla Kyncla. Máš velmi příjemný hlas a přesné postřehy, Anglii jsem viděla velmi podobně. (y)

 53. Hurá, tak už jsem objevila Emeriku( vlastně povídání dede.) Krása !!Pro nás, kdo špatně vidíme, bezvadnáúleva pro oči. Milá Dagmar, moc jsem si Tvoje povídání vychutnalal a líbilo se mi převelice. Až dneska jsem však přišla na to, proč mne spamový hlídač Zvířetníku nechtěl už od předvčerejšího večera mezi vás pustit. Admin nebo spamhlídač mi stále svorně tvrdili , že neumím dobře a správně spočítat 1+3 a včera 5+8. a dnes 1+2!! Až nyní mi konečně došlo, že hlídači spamu vadí moje verzály.Omlouvám se všem za chyby, které se jistě v mých příspěvcích vyskytovat budou a velice hojně. Nesmím, jak vidno, používat ke komunikaci s vámi všemi verzály, takže bude chyb jak máku. Normální písmenka jsou pro mne malinké, blešky, ale nevzdávám to. Dede, díky za zajímavou miniaturku z ostrovů. Po dlouhé době nešťastného zoufalství jsem objevila tu pidišipečku v rámečku s adresou, takže jsem si tToje povídání směla poslechnout na vlastní uši. Zdravím všechny zvířetníky, tobě mávám na ostrovy, drbu osiřelého chlupatce a musím nahlásit, že k nám na jihozápad 4ech jaro dorazilo. Dnes i včera jsem byla celé dny na zahrádce. Mám krásně rozkvetlé velmi rané a něžné lila krokusky, sněženky a tulipánoví otužilci skalkoví už vystrčili prsty listů, takže na první ohnivý květ příliš dlouho čekat nebudu.A už mám zasetý hrášek,mrkvičku , ředkvičky a římský salát.Zítra pokračuju, jelikž snad pršet nebude, i když rosničkáři deštěm strašej. krásný zbytek víkendu všem a dodatečné přáníčko pepům a jozífkům posílám aspoň dneska, když mne sem admin opustit dříve nechtěl. on je tu nejen jovo, ale svátek měl i Joss – taínek Dagmar. Dobrou noc a krásné ráno všem.1+2 to ještě spočtu. Přece tři, porád!

  1. Nevim jaky prohlizec pouzivas, ale podivej se jestli se mu neda vysvetlit, ze ti to ma zvetsit. U Google Chromu nebo Internet Exploreru 8 staci parkrat zmacknout CTRL a + a mas obrpismenka. U Opery na to nekde dole byval pulldown kterym se dala stranka zmensovat a zvetsovat.
   Jak u jinych nevim, kazdopadne to CTRL+ bych fakt zkusil 🙂

   (No a ja si to jdu zase trochu zmensit.:)

   1. DÍKY VŠEM, KDO JSTE MI RADILI. PRO JENDU:MÁM MOZILU, TAKŽE POKUD TO JEN RROCHU PŮJDE, BUD SE SNAŽIT. RENÁTO, DÍK ZA RADU,. MUSÍM SI ZVYKNOUT, ŽE NEJDŘÍVE JE NUTNÉ UDĚLAT SOUČET, PAK TEPRVE NAPSAT PŘÍSPĚVEK. VÍM A VIDÍM, ŽE I V TĚCH VERZÁLÁCH MÁM CHYB JAK MÁKU, ALE ČTŠE SE MI TO TAKLE FAKT ÚPLNĚ JINAK A LÉPE. ZDRAVÍM VŠECHNY A HLÁSÍM, ŽE U NÁS SE STRHL VELIKÝ LIJAVEC ASI KOLEM TŘETÍ ODPOLDNE LILO MOHUTNĚ, ALE JÁ TO PŘEČKALA VE FÓLIÁKU. PO LIJÁKU SIC VYŠLO OPĚT SLUNKO, ALE DO ZÁHONKŮ UŽ NEBYLO MOŽNÉ ANI VSTOUPIT, MUSELA JSEM ODEJÍT OD ROZDĚLANÉ PRÁCE. SETÍ SALÁTKU MUSÍ POČKAT DO ZÍTŘKA. JIŘÍ ALE STIHL NA MŮJ POPUD ZASADIT SPOUSTU CIBULEK, TAKŽE SNAD BUDEME MÍT LETOS VLASTNÍ ZÁSOBY. SÁZELI JSME ČERVENOU, BÍLOU I OBYČEJNOU ŽLUTOU CIOBULI. MÁM RADOST I ZE SÝCH KYTIČEK.KVETE MI ZATÍMJ EN PÁR NEJRANĚJŠÍCH A VELICE NĚŽNĚ LILA BAREVNÝCH KROKUSKŮ, ALE TULIPÁNOVÝ KVÍTEK ČEKÁM TAKY KAŽDÝM DNEM A TĚŠÍM SE NA NĚJ JAK MALÉ DĚCKO. MĚJTWE SE KRÁSNĚ A MOC SE ZÍTRA NEUPRACUJTE.

 54. Hlásám, je to perfektní! Dede, náramné překvápko. Díky, je to milý nápad. 🙂 (h) (rose1) (pi)

 55. Milá Dede, no to je opravdu překvapení. Jenomže zatracepeně já nemám u počítače zvuk, takže pro mne tedy šmytec. Měla jsem od syna vypůjčený monitor a tam byl zvuk zabudován. V tomhle novém plochém nic zabudovaného není. Vlastním pár amplionů z mých počítačových začátků z roku 1999 jenže kde je jim konec. To bych ani nebyla já, v jednom kuse něco hledám, to patří k procesu mého stárnutí. 😀 (rofl) Ale třeba je najdu až budu hledat něco docela jiného, že ano? 😉 A pak si konečně budu moci popřát slyšet tvůj hlas.
  Ať se tedy daří pokroku. (y) (y) Náš Zvířetník roste po všech stránkách. (f) (f) (f)

  1. Velká kočko, tohle se mi ani nezdá. V těch nových bývá zvuk obvykle zabudován, nemohla bys napsat, jakou máš značku a typ? Obojí bývá napsáno na okraji monitoru.

 56. Dede, když už jsou tu ty zprávy z Ostrovů – já vím, že je to strašně sobecké, ale čirou náhodou, na tohle http://www.theboatrace.org/ se podívat nepojedete? (Nebo na regatu v Henley, to je pdodobná tradice.) Mě by to zajímalo moc, prý je to i veliká společenská událost. Díváme se každý rok, zajímalo by mě, jak to vidí „insider“. A vůbec by mě zajímalo, co rowing v Anglii. Kdyby teda vyšel čas. Ale chápu, že jsem tady snad jediná, koho to zajímá, takže když nic nenapíšete, zlobit se nebudu.

  1. Ne ne, mě to taky zajímá a vůbec je to zajímavé téma, které k Anglii patří!

   1. No, říkala jsem si, jestli se neozveš. 😉
    Ostatně, Tři muži ve člunu jsou klasika…
    Byla jsem hodná: 1+2

    1. Kdo tyhle sporty zná jen z televize, tak si může myslet, že je to nuda. Ale když to vidíš naživo, tak je to pěknej adrenalin. Doufám, že nám letos zase něco v Praze vyjde.

 57. Skvělý nápad 🙂 milý a přátelský hlas a jako vždy zajímavé postřehy.
  Děkuji moc !!! Na této adrese je vždycky přívětivě, jsem tu téměř denním
  hostem dlouhá léta. Ať se stále daří. Hezkou dobrou noc a krásný nový den.

 58. Tak jsem schválně čekala až udeří neděle 😀 a nezklamala jsem se. Chvíli jsem teda měla obavy, zda v Anglii nezačne později, k mé radosti nikoliv, i Radio Dede se mi podařilo spustit – díky moc, příjemné povídání, i zrak ušetřím, zavřu oči a představuji si podle jejího povídání starou dobrou Anglii. Dobrou |-)

  1. …pokračování… Píšu skoro potmě, jen s malou lampičkou, a znaky s diakritikou jsou na černé klávesnici červené, čili téměř neviditelné.

   1. A to ještě ke všemu vidíš farmářsky rudě (rofl) Tady to napíšu- ohledně toho předvolebního boje. Já jsem vloni vymyslela partyzánský boj. Když oranžoví rozdávali na Kulaťáku oranžové růže, vyslala jsem děti, ať přinesou aspoň tři (stála jsem na druhé straně ulice). A pak jsem jim vysvětlila, že když tři potenciální voličky růži nedostanou, třeba je volit nebudou. Já budu mít pěknou kytku a volit je rozhodně nebudu 8)

    1. 🙂
     My zas sbírali vše od modré šance, včetně toho kolečka, ještě je někde máme.
     Volit nebudu ani jedny z nich, nikdy jsem je nevolila.
     Farmářsky rudě nevidím, jen je mi líto češtiny, dostává docela na frak a těmhle mladým děckám to buď nedochází, nebo je jim to jedno. Na nějakou osvětu už jsem téměř rezignovala, ono je to vlastně jedno.

     1. hihi, to Cuketkovi napiš, že je děcko, určitě ho to potěší. No, i když skoro je 😀

      1. Povahově určitě, ale to sem nepatří.
       Já ho před cca rokem a půl viděla naživo, na jednom z Michalových kurzů… 😉

 59. Děkujeme, nejen za inovaci ale za všechno (y)
  Úvod je velmi ostrovně působivý, možná to bude znělka? Navodí pocit jako by jeden stál pod Big Benem.
  Zdravím na Ostrovy

 60. Dede, tedy,jsem v šoku, tak tohle, tohle jsem nečekala ani náhodou. Jsem moc ráda, že Tě slyším, sedím z notbůčku a holky kočičí tu jsou se mnou a vlastně i s tebou a posloucháme malé noční nokturno, to je teda paráda.
  Jsi to nejšikovnější děvče pod sluncem a díky, díky , za krásné nastávající ráno. Posíláme všichni moc pozdravů na Ostrovy (*) . Ten začátek je Big Ben ?
  (h) (h) (dog)
  (cat) (cat)

 61. Jéééé… živé ( a krásně vyprávěné a zajímavé) slovo! Moc hezky se to poslouchá, Dede, viděla jsem krajinu anglickou živě před sebou ….

  Slovo vázané sluchu lahodící, čeština barvitá, přednes parádní, hlas vlídně laskavý, jen úplně na začátku malinko trémou podbarvený (semitedazdálo) , ale vůbec to nevadilo…

  Jo a Piškot (cat) hbitě opustil spisovnu u topení a letěl zjistit, odkud že ta paní promlouvá a proč, kruci, když je slyšet, není vidět… neboli i pan kocour byl vyprávěním zaujat. 🙂

 62. Dede, dííííky, to je Anglie, o které sním a jako pohádka na dobrou noc je to ještě báječnější, než si to přečíst. Jdu snít o živých plotech, věkovitých dubech a dokonalé angličtině gentlemanů v rudých ponižkách. Jo, a máš krááásný přednes! (clap) (clap) (clap) (clap) (h)

 63. dede, jejky, to je pěkný… hobitín jak vyšitej. slovem vládnete moc pěkně 😎 díky. a já si jdu lehnout, aby mě to nedělní ráno taky potkalo. dobrou!

 64. No, tedy, (f) DEDE!! TOTo je opravdu opravdövé překvápko. Že se nám ozveš na vlastní ústa je asi poslední způsob překvapení, který by mě napadl. A je to krásné překvapení. Už se těším na další Tvoje povídání z ostrova. Ať se Ti daří a máš stále takové fajnové nápady. (y) (handshake) (h) (sun)

  1. Poraď lamě, mám nějakou praverzi Adobe, můžu si beztrestně stáhnout to, co se mi tam nabízí?

      1. Tak to je fajn.
       Už pomalu zalehnu, sice jsem prospala celé odpoledne (až do šesti), ale už mi pomalu padají víka.

       1. Dobrou a až budeš mít někdy chvilku, napiš, jaké závodu se chystají v Práglu. Dík.
        Ááá, zase jsem byla hodná: 7

        1. Jeden čerstvý hned další týden v sobotu – 1/2 maraton. Junior po loňském úspěchu (de facto vyhrál kategorii do 18 let ;-), ale protože nebyla vyhlášena – mladší 18 let nesměli startovat, ale při registraci si jeho data narození nikdo nevšiml – nikdo o jeho vítězství bohužel neví ;-)) poběží zas.
         Vodní ještě přesně nevím, „naše“ Praha se letos pojede jako akademické Mistrovství ČR, čili nás se to netýká. A kdy jsou letošní Primátorky, to jsem ještě nezjišťovala.
         Dobrou!

     1. Jendo, ne, že bych ti úplně rozuměla, ale na PDF mám cosi … PDF creator? A stejně to nepotřebuju 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN