POHÁDKA: O uplakané princezně

Jestlipak já se z toho jednou nezblázním, vykřikl u snídaně král Čimelda II. Já mám jako král právo se v pohodě nasnídat, ale to už dávno neplatí, protože ta nána zase fňuká, ostatně jako každý den.

Ale tatínku, řekla královna Bětuška, ta nána je tvoje dceruška, princezna Julinka a pláče, protože ji to sudičky přisoudily. Vždyť víš, že Julinka si podle nich hodně popláče, ale nakonec se šťastné vdá. Tak už to Čimeldo vydrž, už se posílají poslové k princům.

Vydrž, vydrž, vykřikl král Čimelda, můžu já si jednou pochutnat na rohlíku máčeném v kafi, když do toho Julinka každý ráno kvílí? A copak jí vlastně dneska je? Zda se mi, že bulí nějak silně. Komorníku, copak se dneska děje?

Nevím, pane králi, od rána je u ní chůva, princezna je k neutišení, taky se mi to nějak nezdá. Včera vyváděla k vůli ztracené skleněné kuličce, předevčírem si myslela že šilhá, ale dneska vyvádí jako minulej tejden, co si umanula, že si pro ni přijde zrzavej, hrbatej princ Chumlajda, co tak strašně koktá.

Tak dost, vykřikl Čimelda II, okamžitě ať se princezna dostaví ke snídani, já si to zjistím sám. Tak copak je holčičko moje, držel se Čimelda. Pročpak tak zase pláčeš a zarmucuješ tady maminku, chůvu, komorníka a mně samotnýmu už z toho začíná hrabat.

Tatínku králi, vzlykla princezna Julinka (chůva za ní lomila rukama), já jsem tak nešťastná, já nemám všechny prstíčky. Ach dceruško moje, vzlykla královna Bětuška. Co nemáš? zařval Čimelda II. Co že nemáš?! Prstíčky všechny na ruce nemám tatínku králi.

A kolik jich chceš mít, zaječel Čimelda?? Já jich mám na každé ruce pět, komorník má na každé ruce pět, chůva má taky pět. Co sis to zase vymyslela, co?! Ať už přijde třeba ten zrzavej hrbatej kokta Chumlajda, k půl království přidám ještě sáček skleněnejch kuliček a konečně si namočím v klidu rohlík do kafe.

Julinka se rozeřvala naplno. Tatínku, prosím tě, královna Bětuška padla na kolena, chůva padla na kolena, komorník si utíral oči do zlatem vyšívaného ubrusu. No tak dobrá, řekl smířlivě Čimelda… Tak které prstíčky nemáš, Julinko. Palečky tatínku králi. Ale to se podívejme, zachechtal se Čimelda, tak palečky nemáš, a čípak to tedy jsou, ty co máš?

Nevím tatínku, ale ty nejsou moje. Čimelda vytáhl rozmáčený rohlík z kafe a praštil s ním vztekle na stůl. A či jsou? Čí jsou ty palečky, když nejsou tvoje, jsou snad moje??? Já je nepotřebuju, maminka má taky svoje, chůva taky a komorník jakbysmet. Tak čípak jsou?! Nevím tatínku králi, ale nejsou moje. Bueeeeeee, spustila znova Julinka.

Po celém království se rychle šířilo, že princezna Julinka je bez palečků. A nejen po království. Poslové se vraceli s prázdnou, princové jeden po druhém odříkali námluvy. Akorát princ Chumlajda z východního království vzkázal, že by si eventuelně Julinku vzal, ale půl království jako náhrada za chybějící princezniny palce je málo.

Komorník opatrně předčítal to poselství králi. No nic, zadumal se Čimelda, ještě že nemá Julinka prstů jen pět, to by chtěl celé království, pacholek jeden.

Čimelda svolal královskou řadu. Tak copak budeme pánové dělat co? Platím vás za co? Když nejste ani jeden schopnej vysvětlit princezně, že palečky jsou její. Pozveme poustevníka, řekl první rádce, je to moudrý člověk, ten to princezně vysvětlí a ještě to nebude nic stát.

Poustevník byl pozván na hrad. Dlouho s princeznou Julinkou hovořil o samotě. Čimelda s prvním rádcem a komorníkem poslouchali za dveřma. Julinka se utišila. Čimelda si zamnul ruce, komorník s prvním rádcem se objali. Pak se ozvalo podivné táhlé kvílení. Dveře se otevřely, poustevník vyšel s vytřeštěnýma očima, po tvářích se mu koulely slzy. Ach bože, vzlyknul, jak já teď budu trhat kořínky, když tyhle palce nejsou moje?

Nalej mi ještě, řekl na balkóně Čimelda II. komornikovi, když si zapálil. Vono to vypadá tak, že v tomhle blbinci přijdeme o palce všichni, dokonce i já a jak si budu máčet ráno rohlík do kafe to teda nevím. Sudičky, sudičky brblal Čimelda, dostat ty svíčkový baby do ruky, tak bych jim to vytmavil. Já bych se, pane králi, nerouhal, komorník si od Cilmeldy připálil a nalil další frťany.

Vona se asi Julinka chtěla bez palců zachránit před Chumlajdou a už ji to zůstalo. Necháme vybubnovat, že kdo princeznu uzdraví, tedy vrátí jí její palečky, ten ji dostane za ženu. Vždycky to takhle fungovalo, tak nevím proč ne teď. Ale musíme si pospíšit, vypadá to, že je to nakažlivý. Já už si svejma palcema nejsem moc jistej, a podívejte se, jak vy držíte cigaretu!

Slyšel jste to, řekl švec u plotu kovářovi, když si otevřeli pivo. To je neštěstí, princezna je tak krásná a nakonec zůstane na ocet. Já jsem si myslel, jaký mám trápení kovářskej, když se náš Kuba věčně válí na peci, ale zaplaťpánbu je zdravej a snad dostane jednou rozum. Vono je to taky těžký, verpánek je jenom jeden. Tuhle jsem ho k němu pustil, měl byste to vidět, jak ta bota vypadala!

Kovář odběhl a vrátil se. Cheche, co myslíte, že je tohle, sousede? Neuhodnete, ta zkroucená vočazená potvora má bejt podkova, co ji mladej koval celý odpoledne. No jo, jestli to, sousede, není taky naše chyba, že je k tomu pořádně nepustíme, když jim to budeme muset jednou předat.

Kubo, řekl večer švec, vybubnovali, že kdo uzdraví princeznu, dostane ji za ženu. Co kdybys to zkusil. Dyť ji přece nic nejni, řekl Kuba a zívnul, vymyslela si, že palce nejsou její, copak to je ňáká nemoc? Ale hezká je, já bych si ji vzal klidně i bez půlky království, jen kdyby nebyla tak praštěná s těma palcema.

Jak to mluvíš ty syčáku o princezně, co?! Princezna není jen tak někdo. A je nešťastná, tak je to. Ale darmo, ty tak akorát se válet na peci a cpát se koblihama. Švec vztekle praštil kladívkem. Jau, zanaříkal a cucal si palec. Kuba se posadil. Tatínku, zítra jdu uzdravit princeznu, a budu potřebovat pořádný boty na svatbu.

Je tu ševcův Kuba, oznámil ráno Cimeldovi komorník. Prej jde uzdravit princeznu. Ale jo, vždyť už je to jedno mávnul rukou Čimelda, ale jestli si starej přijde stěžovat, že se mu kluk vrátil bez palců, tak ho šoupněte rovnou do hladomorny, už toho mám dost!

Princezno Julinko, koktal Kuba, vy jste tak krásná, já tedy nejsem princ, ani pořádně boty dělat neumím, i když tatínek je švec, ale vzal bych si vás hned i bez půl království a bez palečků… Skoro jako Chumlajda pomyslela si Julinka, ale je hezčí, vlastně se mi líbí.

To nejde Kubíčku, řekla Julinka, to bys mě musel vyléčit a to nikdo nedokáže. V noci se mi zdálo o Chumlajdovi, že mě vyléčil a já si ho musela vzít. Julinka se rozplakala. Tak tomu zrzavýmu koktavýmu vás nedám, i kdybych měl za to skončit v hladomorně, řekl Kuba. Ukažte mi, Julinko, ty palečky, co nejsou vaše.

Tak, hezky je tady položte vedle sebe na stůl. Tak nejsou vaše?! Nejsou Kubíčku, nejsou. Kuba sáhnul za halenu a vytáhnul tátovo kladívko. Prásk, prásk. Jauvajs, jauuvajs vřeštěla Julinka. Tatínku, maminko, podívejte se, co mi Kuba udělal s mejma palečkama!

Byla to velká a slavná svatba, pravda je, že potom už to bylo běžné, ale princezna Julinka byla vůbec první princezna, co se vdávala a měla namalované všechny nehty. Krásně do fialova, palečky nepatrně tmavší.

Aktualizováno: 18.3.2010 — 12:26

72 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nějak zase nestíhám, skluz ve čtení mám.

  Ale už ho doháním, tak tu pár vět doplním:

  WWW, pohádka krásná byla a tuze mne pobavila.

  Psí slečno Bony, hezké psaní, naladilo k usmívání. 🙂

  Abyt, přeji jen vše nej, ať je život laskavej. (rose1)

  JoVo, dodatečně k svátku přání a díky za Rozverníčkování. (f)

  Tak, to bychom asi měli a teď ? No číhání na neděli. (cat)

 2. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  já myslím, že komentáře netřeba (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  WWWéčko se do toho zas napřel, veškerá MOJE!!!! (rofl) únava z prvního zahradničení je fuč a já se tu řehtám jako pitomá (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  1. u nás zahradničení nehrozí, teprve mizí sníh a trávník pod ním je mokrý a plesnivý… My máme ještě předjarní zahradní klííídeček

   1. eh, no je mi jasný, že když jsou zbytky sněhu u nás, tak u vás toho bude ještě šest půlek. Ale jaro už je opravdu tady. V pražský ŽOLOO už se příští týden mají líhnout malí krkavci. A ti se líhnou zásadně už jen do jarního počasí. Takže…….. jo jaro je tu.
    Já jsem dneska jela na chalupu nepohyblivá – chytla mě záda. Říkala jsem si, co já tam probůh budu dělat?? házet pořádně tenisákem nemůžu … /levou můžu/, chalupu uklízet nemůžu /to fakt nemůžu/ a na zahradě??? To už nemůžu vůbec!! A………. chyba lávky, když se člověk inteligentně sesune do záhonu na klekadlo, tak může vybrabávat listi a okopávat květenu!! 😀

  2. WWWÉČKO, DĚKUJU I ZA POHÁDEČKU. MOC JSEM SE NASMÁLA. PRINCEZNA BEZ PALEČKŮ…KAM NA TY NÁPADY CHODÍŠ?NEJSEM SIC UNAVNÁ JAK PETRA, ALE UŽ MÁM V ZEMI HRÁŠKY , MRKVIČKU SALÁTEK ŘÍMSKÝ ,ŘEDKVIČKY DVOUBAREVNÝ I OBYČEJNÝ A TAKY TAM UŽ JSOU SEMÍNKA ŠPENÁTU ČTYŘBOČE. VČERA I DNESKA TU BYLO NÁDHERNĚ SLUNÍČKOVĚ I TEPLÍČKO, TAKŽE SE NA ZÁHONY ŠLO VYDAT A PRACOVAT SE DALO TAKY. SNAD ZÍTRA BY MĚLO ZAPRŠET, ALE RASDĚJI BYCH, KDYBY DÉŠŤ POČKAL AŽ DO PONDĚLKA, ABYCH JEŠTĚ STIHLE ASPOŇ ZASÍT VÍCERO ŘÁDKŮ. A HEČ, MÁM UŽ DOMA ZA JIHOZÁPADNÍM OKNNEM KRÁSNÉ, ZE SEMÍNEK VLASTNORUČNĚ VYPĚSTOVANÉ A ASI 10 CM VYSOKÉ SAZENIČKY PARIK , KRÁSNĚ MI VYLÉZAJÍ I SEMENÁČKY NEJRŮZNĚJŠÍCH RAJČÁTEK A FŮRY SAZENIČEK KYTIČEK PRO OJI ZAHRÁDKU. A NA ZAHRADĚ MIKONEČNĚ VYKVETLY PRVNÍ A TY NEJRANĚJŠÍ KROKUSY A PÁR SNĚŽENEK.TAKY SKALKOVÉ A SUPERANÉ TULIPÁNY SMĚLE UŽ VYSTRČILY LISTY, TAKŽE ZA CHVÍLI POKVETOU. STAČÍ PÁR DNÍ SLUNKY A VŠE ROSTE RYCHLE. NA ZVÍŘETNÍK UŽ TOLIK ČASU MÍT NEBUDU, ALE NAKUKOVAT BUDU STÁLE. JEN AŽ VEČER NEBO POZDĚ V NOCI. DNESKA JSME S JIŘÍM POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ NA ZAHRADĚ POSEDĚLI U GRILU. JE PRIMA, ŽE JE UŽ VIDĚT DELŠÍ DOBU. KRÁSNÝ VÍKEND VŠEM I TOBĚ WEWÉČKO. NO,1+2 JEŠTĚ SPOČÍTÁM.

 3. Kontroluju přihlášky těch několika málo zodpovědných a určitě budu na značce, až na ostrovech KONEČNĚ bude neděle 8)

  Byla jsem hodná, 6 umím.

  1. já se obávám, že na značce nebudu… |-)
   Dopoledne jsme stihli moc pěknou procházku (Lemberk, Zdislavina studánka, rybník Markvart, dokonce jedno zajímavé moderní sousoší jsme v lese našli 😉 ) – asi bude Rozcestníček… Ale pak už nás bylo doma trošku mocmoc (Josefové) a tak nic nestíííhám. A asi odpadnu dřív, než bude neděle. A jestli budeme čekat na anglickou neděli, tak to nevydržím určitě (rofl)

 4. Milý WWW, pohádku od Tebe jsem si šetřila až na teď. MŇAM. Takovou jako ty, nikdo uvařit neumí. A já vím co, já si ji přečtu zítra ještě jednou.

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K. ;;)

  .(*) Starý pan Hirš, šnorer, jde šnorovat k Roubíčkovým. “ Dneska je purim, zejtra už bude pozdě – daj mně pár grošů a vyhoděj mě!“ Roubíček se kroutí: „Kouknou, když jsem jim minule dal dvacet korun, tak jsem jich pak hned viděl, jak jdou do lahůdek a tam se cpou lososem s majonézou. To na nás hrajou, že sou nebich, když si můžou špendýrovat lososa s majonézou?“ Nato Hirš povídá: „Když nemám 20 korun, nemůžu si dát lososa s majonézou. Když mám 20 korun, nesmím si dát lososa s majonézou. Tak mi teda, himl, řeknou, kdy si můžu dát lososa s majonézou?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký sobotní večer. ~o)

 6. Přišla jsem až teď, tak gratuluju opožděně Abyt a všem ostatním, co slaví, slavili či slavit budou. Hodně štěstí, zdraví, pohody! A fotečka je moc pěkná, koukněte se, lidi, je tam i krásné naše, t.j. zvířetníkové světlo. (f)
  http://www.astro.cz/apod/ap100320.html
  No šest přece! To umím.

  1. A wwwéčko, jsi prostě skvělá a veliká jednička! A nedám tam žádný usmíváček, ne a ne (i když se mi ruka na to úplně třese).

   1. To já bych chtěla někdy tam dojít, posadit se na tu zídku a koukat. 🙂 🙂 🙂 Je to, pravda, kapánek z ruky, ale kdo ví, nebyl tam někdo ze zvířetníků? Tady se cestuje po celém světě, tak na Kanáry určitě taky!!

    1. To je ale krása – a to okolí se k tomu úžasně hodí. Bohužel nebyla… ono Kanáry jsou profláknutý jako velkovýrobna turistiky, ale slyšela jsem, že mimo sezonu (když není tolik horko) se tam dají najít krásný místa.
     Heč, 2+4 :*

     1. Před mnoha lety jsme byly na Lanzarote. Největší zážitek pro mou maminku byla Jardín de Cactus. Brázdily jsme ostrov ve vypůjčeném autě a při jedné zpáteční cestě jsme ji náhodně objevily. Je to amfiteátr se spoustou kaktusů.
      Mou matičku chytil kaktusový šok.
      Kdo si vybavuje povídku z jedné kapsy o ukradených kaktusech, kde se píše že pan Holbein s milým Mráčkem do rána všechny hrníčky obešli? Tak to samé jsme provozovaly my dvě s maminkou. Obešly jsme kaktus po kaktusu, od nejmenších po malé taburety, kvetoucí, nekvetoucí. Kaktusové obžerství.

 7. Jsem tady dneska jak za sobotni drbnu na navsi. Jaro i k nam opozdene prislo – az do pred par dnu bylo hnusne. najednou vsechno rozkvetlo, vcelky se prohaneji kolem kamelii, jeste jsou ty vcelky takove jako ospale. Ale je 20 stupnu ve stinu. Ale zaroven to vypada castecne jak podzim. Mame kolem domecku nekolik velkych starych dubu, tech, co maji listi cely rok. V te zime se listi drzelo stromu jak pitomy, ale ted s tim teplem se rodi nove listecky a ty stare padaji fofrem, takze je to jak listovy dest. Na terase uz mame zaveje listi, ale hrabat to nesmim kvuli tomu oparu v oku, aby prach a alergeny to nezhorsili. Tak misto toho peru zimni veci k ulozeni na pude a susim v susicce a na stromech a mezitim vyvaruju na tyden dopredu a neco do mrazaku.

  1. I tady už je jaro nejen atronomicky (sun) . Byli jsme v ZOO (s náma dalším 7 999 lidí 😛 ), bylo hezky, teplo. Jedli jsme dole u koliby, pod nohama se nám motala kačena – loudila velmi zdatně – dokonce i z ruky si vzala 🙂 (y) .U paovcí jsme pozorovali makaka, jak vybírá vši tý paovci (stála, ani se nehla a natěšeně držela 😀 ) – mají společný ubytování…
   Akorát jsme neviděli ani jednoho psouna, to mě teda dost zklamalo :S a taky netopejři (no, dobře, Renato: kaloni (rofl) (bat) ) byli dost zakřiknutý z toho množství lidí, ani nevyletovali z ubikace.
   Odpoledne dokonce začalo trochu vykukovat sluníčko (sun)

    1. Moji jmenovci jsou vážená zvěř, tak se jim nepošklibuj! (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) (bat) – už jich máš dost????. když Ti v Zoo chyběli ? Eště dva (bat) (bat)

 8. 6+2 se prochazely u reky. Tak jaro uz je preci jen tady, zajasala dvojka. Jeste ze ta priroda je na svym miste zabrucela sestka. Vsechno je jinak naruby. Podivejte, mi dve dohromady dame 8, ale co je to platny, kdyz ochrana proti spamu 3+2 maji stejnou hodnotu. Slysela jsem, povidala dvojka, ze i 1+1 jsou na tom stejne ! A vytahujou se s tim, az hruza.
  Ach jo, vzdychla sestka. Kam ten svet speje. Jen se bojim, ze nekdo zrusi znamenka. To bude takovej bordel, ze to svet nevidel. Zatimco tedka 1+0 si ani neskrtne, tak bez znamenka to hodi rovnejch 10 a muzem se jit picnout !

  1. Teda, člověče, kam na ty tvoje povídánky chodíš? Jedna lepší než druhá. Palečky, pohádka o Paroubkovi, čísla… Jsem moc rád, že si můžu číst tvoje výtvory, vždycky mi zlepší náladu. A teď mizím od počítače, přišla MLP. 😛

  2. ;;) Téda, WWW to je jarní číselná paráda. Vím, že nemáš rád smajlíky, ale jak jinak znázornit potlesk? .=D>

   Ještě dotaz, jak se má Anežka?
   Nro=13

  1. Milá Abyt, všechno nejlepší, štěstí, zdraví, to ostatní se pak spraví. (h) (f) (^) (d)

  2. Jejda, zase trochu později ale přec, všechno nejlepší přeje celá naše smečka (h) (h) (dog) (cat) (cat) (d) (music)

   1. A já jsem ještě poslednější 🙂 Milá Abyt, všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody a lásky. (h) (rose1) (^) (d)

 9. Dekuji za mile komentarae k pohadce. Tuhle jsem si rekl, ze bych mel uz zase nejakou napsat. Ale nejde mi to. Je to tim predvolebnim besnenim v ceskem dolicku. Jen zapnu televizi, radio ci otevru noviny, tak posloucham uchvatne pohadky.
  Jen me prekvapuje, co lidi jim veri.
  No a jeste k tomu psani. Jednou tydne dostavam vyber nejzajimavejsich clanku z „Le Monde“, protoze na internetu neni vsechno.
  Tak: v poslednim cisle jsem si precetl zajimavy clanek s nazvem „L’ère des robots -journalist“.
  Tohle ani nemusim prekladat. V Americe jiz testuji program, kdy bezny novinove clanek napise pocitac. Zadali mu sledovat sportovni zapas a pak napsat komentar.
  Uvadi se tam vytazek z toho clanku. Zkratka vypada to tak, ze v budoucnu bude redakce bez novinaru. Progam pry i umi napodobit styl psani.
  Za chvilku bude k mani i ke stazeni a pak sse roztrhne s krasnejma pohadkama pytel.
  I kdyz si myslim, ze ze zacatku to nebude preci jen ono,bude to trvat jeste par let, nez to bude vymakany.
  Pocitac pracuje s miliardami informaci, ale spravne je dat do souvislosti, to je problem. Ted pred volbami bych tomu novemu programu zadal treba pohadku.
  Pozadavky:
  1) kral co je nedutklivej, ale ma rad obycejny lidi
  2) kasparek, trochu vytahlej, aby bylo videt, jak se za kralem pitvori
  3) vyzranej prvni radce
  4)princezna, pysna, vypocitava

  Pocitac by vyplivnul jako krale Paroubka I, kasparek je jasnej taky, je to Tvrdik, vyzranej radce , kdyby pocitac minul Skromacha, nestal by ten program za nic !
  Akorat s tou princeznou by si lamal chvilku hlavu. Brozova, nebo Zubovova ?! Zvolil by zlatou stredni cestu princezna by se jmenovala Zubrova !
  Hezkou sobotu vsem.

  1. Tak tyhle „osoby a obsazení“ do té komedie, co nás čeká, nemají chybu. Princezna Volfinka by mohla být mladší sestřička.

   1. Jo, WWW a baty, zasmala jsem se nad vizi potencialni pohadky a jejiho obsazeni. Pak mne ale krapet zamrazilo – a nejen krapet. Obavam se, ze WWW bude mit hutne tema k zpracovani. Ono by to ale nebylo k zahozeni prevypravet tenhleten cirkus na koleckach do pohadkovych alegorii.

 10. Dede, ucpaly se Ti nedělní dráty do Engličska, s takovou to překvapení nebude nikdy, když je neděle dneska už od středy!!!!Poraď se s webmajstrem!

 11. Pohádka se mně moc líbí , bo je aktuální. Plyne mi z ní naučení, že kdo moc a furt řve (flex) je třeba ho bouchnout přes palce, pak se srovná a bude šťastnej. (angel) (rofl)
  Tak já bych věděla hned koho bóchnót (punch) (devil)

  P.S. Dnes hrají v kině : V sobotu večer a v neděli ráno
  tak stojím na lístky (h) (sun)

  1. a kolik vás na to jde? aby měli dost lístků… a na včera si nekupuj, jen na dneska a na zítra 8)

   1. Tak to ti možu říct, do kina ide celý naše houslový trio, já a brácha ale eště nevím esli ho jeho rodiče pustí. (rofl) (rofl) (rofl)

 12. Drahý WWW, odpusť, že si pohádku nechám až k večernímu posezení. Už teď se těším, proitože bude určitě úchvatná.
  Za bukem mi mnoho uniká a také já mám dluhy. A tak se WWWčkovi omlouvám, ale, když musím, tak musím.
  (f) Drahý JoVásku (f) a všichni Josefové (f) , Jožinci (f) i Pepíškové (f) zpětně přeji všechno nejlepší ( včera jsem popojížděla po zemi Moravské a tak jsem nemohla popřát.

  Přichýzí jaro a já ho oslavím přáním pro naši milou Abyt, která dnes slaví narozeniny.

  (d) Milá Abyt(party) , Ať Ti celý rok (sun) a (rose1) (rose1) . (^) a všichni jsou na Tebe hodní. (h) (wave)

  1. Abyt, přesmyčko moje milá, všechno nejlepší k narozeninám (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (rose1) (rose1) (rose1)

 13. .=D> Myslím si, že tahle pohádka zaslouží známku 1. + (heidy) (heidy) (heidy) (heidy) (heidy) a .(*) .(*) .(*) .(*) .(*)

 14. Jsem tu jen na skok, jen škvírkou nahlížím, zda už i na Zvířetník dorazila neděle :^) , když je jinak všude, ale nic. (shake) ;( Tak já teda nevím, ještě den jí dám šanci a když nedorazí do zejtra, tak si budu stěžovat někde vějš! (call) Já to tak nenechám! (shake)

  JoVáskovi(inlove) přeju dodatečně všechno nejlepší k Pepíčkovi, nemám pro něj žádnou kytičku jako on mívá pro nás, tak poslím alespoň tuto. (f) (sun) (h)

  WWW, děkuju Ti za půvabnou a rošťáckou pohádku. (sun) Není nic krásnějšího, než když člověk jako už velkej dostane pohádku, to je ještě mnohem víc než když jako velkej dostane obrázek. (f) (wave)

  Přeju všem krásný den! (h)

 15. Krásná pohádka.
  Musím říct, že když tak vidím, jak to s tou princeznou ten Kuba na to šup (teda ťuk) vyřešil, tak si čím dál tím víc říkám, že čím hodnější princezna, tím větší pravděpodobnost, že zůstane na ocet.

  1. HCHO: dik za pouceni z pred par dnu o prenosu oparoveho viru do oka. To jsem fakt nevedela, ze si muze potvora zacestovat nervem az do oka. Ale byl to v kazdem pripade zahul.

 16. Pohádka je moooc pěkná, jako všechny wwwéčkovy. My dneska nevaříme, jdeme na oběd k mým rodičům- bude kachna se zelím, ke kafíčku medovník. Slaví 40. výročí svatby. 🙂

 17. Jj, kladívko může být někdy skvělá medicína (happy) . Díky za víkendové pohádky!

  Hezkou sobotu všem! (sun) Hmm, západ hlásí pošmourno, mrholivo… 😛

  1. Milá Louk, u nás od rána svítí slůňo (sun) a (cat) (cat) , se pěkně vyvalují v okně.
   Kdysi jsme vymýšleli kdys dávno kamoškou při (d) (d) (d) verš na slovo slunce a jediný co jsme vymysleli bylo –
   Slunce po obloze blunce (rofl) (sun)
   Přeji krásnou sobotu a ještě pěknější neděli se (^) od Dede. Hořím zvědavostí . (wave)

   1. U zábradlí na Kuňce/ Smuten hledím na slunce/ Je to sice paráda/ Jak si klidně zapadá/ Jak se blýská v lesní tůňce/ krásněji než zlata unce/ Jenomže jsem zbaven funkce/ Tudíž nesmím ke Bětunce/ Bere k sobě na lože/ Pouze mocné velmože…

    Stačí? Bude muset, víc jsem toho nevymyslel (sweat)

 18. Hezký den (už je skoro neděle (nod) , alespoň by mohla začít o pár hodinek dřív… vždyť já v čase 00 spinkám 😉 ) všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jupí – další sobotní pohádka značky WWW . Večer archivní cabernet savignon, ráno archivní pohádka… (nod) , tak to má být…

 19. Páni, tady se dějí věci!
  WWW pohádka mi zamává na cestu do školy, za to tedy drahému WWW děkuji (patrně to dnes bude jediný text, který beze zbytku pochopím…).
  Zdravím všechny, držím palce potřebným, slibuju, že přihlášku odešlu. A děkuji, že ten, kdo měl jaro za skříní, ho odtud vykutal! Sice jsme ještě kompletně pod sněhem, ale už nám mizí rychlostí blesku. A já pádím!
  4+8 – jé takové lehounké počty!

 20. Myslim, ze neco podobneho by potrebovala nejen princezna Julinka.
  Pan kral ji mel proplesknout rovnou a mohl mit klid.

  2 + 6 je uplne stejne jako 1 + 7, zase vosum. Xakru vymysli si uz neco jinyho!

 21. No pohadku si dam, ale az za chvilku. Nejdriv musim podat hlaseni.

  Tak mi dneska vecer prisla, po dlouhe dobe, milostna SMSka. Cituji: „Lasko, copak delas? V kolik te mam tedy zitra ocekavat?“. Odeslano z webu, nezname ale povedome cislo. Tak jsem na ni odpovedel … a ano, byl to omyl. A to cislo bylo povedome, protoze mi z nej v utery prislo neco jako „V pul druhe prijedu na Hradcanskou. Prijdes mi naproti?“ A to jsem tedy nejakou chvili premyslel jestli proboha nemam ja sklerotik stary nekoho cekat. Na Hradcanske. Ale koho probuh?

  No takze nikoho, co delam je kazdymu šumák a rozhodně mě zítra nikdo neočekává.

  No jo no.

  Stejne tu SMSku psal nejakej chlap. Napsalo to, ze se „zase spletl“.

 22. Král Čimelda a RenataE dávají vybubnovat: Račte se podívat na hady nebo do mailu a vyplnit a odeslat přihlášku na coursingový sraz 2010! Vzorných je zatím 15 z asi tak 40 předběžně přihlášených. Jestli se nepřihlásíte, tak a) vás tam nepustíme, b) nedostanete najíst, c) spát budete v autě nebo pod stromem, d) vaši pejsci nebudou běhat a radovat se. To ostatní ani nemiňuju (rofl)

  1. hele hele (wasntme) – tam se píše poslat přihlášku (wait) do konce března… ještě není ani neděle, tak nemůže být konec měsíce (jak logické (rofl) )

   1. Teda, Xerxová, neděle je tady už od středy. Alespoň si při výpovědi pamatuj, co jsi vypovídala minule a nedělej v tom Dede chaoz. DEDE, NEDĚLE UŽ JEEE! 😀 (sun)

   2. Kókejte se přihlašovati, bo kdo to má kontrolovat až všecko najednou toho posledního?! He? (punch) 😛 :*

 23. Asi si půjdu nalakovat nehty 🙂 Tak už víme, že v neděli zřejmě nebude pohádka, když ji máme v sobotu (hurá, miluju WWW pohádky a chtěla bych umět psát taky takové!) A až konečně na ostrovy doputuje neděle, které je na kontinentu už asi tři dny – no to jsem tedy opravdu zvědavá!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN