PSI: Hledá se cvokhaus pro Cvoka

Jo, já vím. Zní to podivně, tenhle nadpis. Zpravidla se hledá nový páníček, nový domov, nový pelíšek nebo tak nějak podobně, pro nějakého pejska, kočičku… Ale, je to tak. Já hledám opravdu cvokhaus pro Cvoka. Proč?? No protože Cvok opravdu jest cvokem a jako takový, musí mít nutně cvokhaus a jeho páníček musí být taky cvokem. Proč? Oč jde??

Jde o nádherný psí stvoření. Nevěříte? Tak koukněte. Jde o příšerně praštěný psí stvoření. Nevěříte? Tak se zase koukněte..

Cvoka jsem měla na malou chvíli možnost poznat osobně. A už mi zůstal v srdci. Proč? Protože je to pes bláznivý, pes optimistický – prostě pes mého srdce. Je to taková Ešusova duševní kopie. A já bych mu ráda pomohla najít toho správnýho člověka. Tak jaký Cvok je??

Je mladý. Je plný života. Je plný praštěných nápadů. Je to energetik, který si není vědom své velikosti a razance. Chce vám vyjádřit svou náklonnost a dá vám takovou tečku, že vidíte i ty svaté, kteří neexistují. Je v jednu chvilku tady a než domrknete, je na druhém konci republiky. V mozku průvan. V srdci optimismus a lásku k lidem. Moře optimismu a moře lásky. Pravda ta láska někdy bolí…. :-). Je to nesoustředěné potrhdílo.

Ale! Věřím, že ač v hlavě ZATÍM průvan a nesoustředěnost, potřeboval by nějakým způsobem pracovat. Aby se právě naučit tu svou makovici používat. Protože jsem si jistá, že se to naučí a víc než dobře. Je sice Cvok, ale bystrý cvok. A to je to, proč bych mu ráda našla toho správnýho páníčka. Protože – třeba na zahradě mu bude dobře, ale bude se nudit, to není pes jen povalovací, jen tak bokem hlídací. Ta energie potřebuje najít svoje vyžití. Takže, jaký by měl být jeho páníček?

Nooo, především to taky musí být cvok. Cvok do čehokoliv co by mohli dělat společně. Je jedno, jestli to bude klasické psí cvičení – i když tam Cvoka vidím asi nejlíp (nevím proč), nebo třeba agility, kde se psí hlava taky namaká, flyball, frisbíčko – cokoliv. Hlavně, že budou spolu něco kutit, že Cvok nebude zahálet a hlavně, že mu nebude zahálet ta jeho makovička. Klidně stačí na zcela domácí úrovni (třeba jako to provozujeme s Esšálkem my), žádná účast na mistrovství. Ale jen zahrada, procházka, pár aportíků, to si myslím, že je pro Cvoka – a hlavně jeho potenciál – málo. Jeho páník musí být zkrátka aktivista stejného kalibru, jako je Cvok.

Takže proto hledám ten cvokhaus. Domov, kde je pánik potrhlík, pánik s chutí do života, s chutí do toho cárat venku za každýho počasí a vymýšlet tomu chlupatému šílenci patřičnou zábavu. A vím, že Cvok mu to vrátí, je to pes, v jehož společnosti se prostě nemůžete cítit „pod psa“. On vám tu šanci nedá. Nuda rozhodně hrozit nebude. Je mi jasné, že s jeho potrhlosti, než se dostane do patřičných kolejí, bude možná ta nenuda trochu adrenalinová, protože přišel opravdu výchovou nedotčen – i když to se pochopitelně nyní mění – v rámci útulkových možností. Ale s trpělivostí, důsledností a znalostmi, jak se psem zacházet, se Cvok určitě naučí vše, co po něm bude jeho pánik, či pánčička chtít. A možná, že až překvapivě rychle.

Kde Cvoka najdete?? V jednom z nejlepčejších útulků co znám. V útuku Dášenka v Lučanech nad Nisou. Kde je mu fajn, ale… vlastní pánik, či pánčička jsou halt vlastní. Více informací a více fotek najdete na stránkách útulku Dášenka. 

Jen ještě dodám, že i když je zmiňováno, že by pro Cvoka byl vhodný spíše páníček, než panička, tak jsem si jistá, že panička, když bude vědět, jak správně psa motivovat, jak s ním zacházet a co je to důslednost a trpělivost. Já jsem třeba, ač mě viděl poprvé, neměla větší problém ho dostat zpátky do kotce (když teda pominu to, že poprvé přiběhnul, dřepnul a huuuuž byl zase fuč, páč se nestačil soustředit na ten piškot v ruce 😀 :-D, ale podruhé už se nám to povedlo, nastalo půlvteřinové usilovné soustředění na piškot:-D 😀 a pak už byl způsobný pes 😀 :-D) Co se reakce na jiné pesanů týče, tak s těmi, s kterými byl puštěný venku, byl v pohodě. Více ale opravdu řeknou v útulku.

Vím, že by asi těžko někdo ze Zvířetníků sám o sobě mohl, ale třebas náhoda tomu bude chtít, že by se v okolí někoho z nás vyskytl TEN SPRÁVNÝ člověk a Cvok by tak měl svůj cvokhaus. Co člověk ví, takže prosím – rozhlížejte se pozorně, zdaliž kolem sebe nevidíte vhodný cvokhaus.

 P.S. Ještě jeden detail dokreslující Cvoka. Krom toho, že to je potrhlík, je to taky kašparů král. Když jsem ho pak zavřela zpět do kotce, tak aby na sebe upozornil, vyhrabal deku, vyskočil si s ní na boudu (což podle útulkových fotek dělá často) a zpíval. Neštěkal, neplakal, prostě zpíval. S výrazem komika tam vyzpěvoval. Ne s Cvokem nuda opravdu nehrozí.

Aktualizováno: 17.3.2010 — 19:02

36 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. (h) (h) (h) Davam vsude kde mohu, uz jenom Vase psani cist je nadhera, a kdybych mohla, tak je Cvok v me Cvokarne behem par minut, ale mam lady zarlivku (fubar) Ta by neprenesla pres srdce
  krasavce Cvoka, ma uz take vek na prijemne odpocivani na slunicku. 8)

 2. 🙂 🙁 😀 8) :O 😉 ;( (sweat) 😐 :* 😛 (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| 😡 (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (h) (skype) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (coffee) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)

 3. Cvoku, Cvoku milej, kdybys věděl, jak se mi líbíš a jak by ses k nám hodil, jo, prostě svůj k svému. Jenže, nejde to, hlas rozumu mele něco o nedostatku času a čtyřech už tak dost splašených kočkách ( ne, třech, Bubu je klidová konstanta) a tak….

  Držím tlapy, aby se pro Tebe nějaký cvok s cvokhausím zázemím našel. (h)

 4. Huráááá mihuli psáti! Paráda! 😀
  Cvok je úúúúúúžasnej, držím mu moc palce, foto „pádící netopýr“ je téměř identické s fotem pádícího Majora. Škoda, že cvoci co znám jsou už v zajetí svých čtyřnožek, ale kdyby se někdo objevil kontakt předám. (sun)

  1. Fujtajbl, to jsem se lekla! (wasntme) Kačírku (inlove) , nesmíš na mě tak zhurta! (chuckle) (rofl)

 5. Moc bych přála Cvokovi dobrou family, mně takoví (dog) šílenci nevadí, oni za chvíli a za dobrý zacházení udělají všechno co chceš, jen někdy bude úmysl rychlejší než psí hlava ale to je daň oddanosti. 🙂
  Nás už je doma moc, nemůžu …. 🙁
  Naše první boxerka byla strašná divoška, nikdy se nesmířila s vodítkem, když šla s naší bábi, šla napřed boxerka a pak dlouho nic a za rohem plála ve větru babička. Výcvík měla, tam byla dobrá ale venku v prostoru, celej Ešus . (rofl)
  Cvoku, věřím, že ti Petra někoho najde, s kým si budeš rozumět a CD taky pracuje odpovědně (h) (h) (y)

 6. Ten je krááásnej, (inlove) ta energie z něj září i na fotce. Taky nemůžu a neznám nikoho, ale budeme s Oldou držet palce a ťapky, aby našel tu správnou spřízněnou duši. Halóóó CD!!! Nenech nás dlouho čekat na dobrou zprávu!!!
  (y) 8-| (y)

 7. Petro, Cvok je nádhernej a má neuvěřitelně milej kukuč. Vůbec se nedivím, že si tě tak získal 🙂 . Patřičného postrádaného cvoka neznám, ale slibuju, že se rozhlídnu a vytáhnu radary. Hodně štěstí (h) .

 8. Jejda, ten je nádhernej – podle popisu povahy je to něco jako Arinka. Tak to bychom nezvládli dva cvoky, navíc s dalším psem bych musela asi hledat jiný domov 🙁 , kdyby tak byl někde v blízkosti – to by byl pro Arinku ideální parťák na blbnutí… Doufám a přeju mu správně cvoklýho pána 🙂

 9. Petro, naprosto chápu, proč tě ten pes chytil i to, proč ho nemůžeš mít. Napsalas to krásně. (h) (y)
  Nevím, proč mě při čtení napadlo jediné slovo: Dede (whew)

    1. Kazanovy klouby nejsou úplně v pořádku – tam by takový těžší aktivista nebyl asi řešením… A stajně by musel pejsek půl roku čekat na převoz…

  1. Honzo, to mě v první chvíli taky tak trošku napadlo, ale jen na chvilinku, ale jednak- jak píše Matylda, byl by to pro Kazana asi záhul. A nejen pro Kazana 😀 😀 , myslím, že bych pak následně musela shánět cvokhaus pro Dede. Poznala jsem Cvoka jen na chvíli, ale stačilo to, abych přesně věděla kam ho napasovat. On opravdu musí do blázince, jen tam bude spokojený. Navíc – s pesanem z útulku by to na tu dálku mohla být komplikace velká. A to se přes kanál může řešit blbě. Navíc- jinak se bude takovýhle potrhdílo zvládat v domácím prostředí /páč člověk musí počítat s tím, že ten vůl nějakej ten průšvih zpočátku vyrobí, to je při jeho temperamentu víc než pravděpodobný, proto jsem to i v článku zmiňovala/. Takže bohužel taky ne-e. Škoda ale.

   1. Pokud vím, Kazan má navíc už nějakou dobu potíže s klouby- takže i kdyby ho omladil duševně, fyzicky by ho asi takové přetrhdílo ničilo. Bohužel, no… 🙁

    1. reagovala jsem ihned (právě jsem doučila), a ty už jsi to napsala… Kazan potřebuje kámoše, Dede potřebuje kámoše – ale přeci jen lehčího a ne tak „prdlého“

      1. Doufám taky – už jsem rozhodila sítě.
       U té Dede si myslím, že se taky musí vzít v úvahu, že žije v pronajatém domku, kde původně psi být vůbec neměli…

       1. Xerxová děkuju! U vás v okolí by to bylo pochopitelně ideální, páč by byl paní Kubištové na očích 🙂 , má ráda, když má svý svěřence možnost třeba vidět.
        Já věřím, že se někdo najde, tak jako se našla ta správná panička pro Astičku – taky z Dášenky (ostatně je na spoustě společných fotek s Cvokem). A že si Astička musela počkat. Leč- vyplatilo se, vyplatilo. S paničkou se rozhodně nenudí a hlavně apoooooooooooooort apoooooooooooooort má kdy si vzpomene.

 10. Ještě jeden dodatek: krom toho, že je Cvok magorů král, tak JE TO TAKY NESKUTEČNÝ MAZEL (pravda, jak jsem psala, neodhadne, že je mastodont, takže je tak trochu sadistický mazel (rofl), ale to se poddá ), takže jestli něco moc vyhledává, tak je to lidská společnost. Takže nej, nej, nej bydlení by bylo – s pánikama doma! V kotci umí, to jo, ale….. nalepenej na tom svým člověku, aby mu neuniklo ani jedno podrbání, by byl nejšťastnější. A taky by to rozhodně prospělo budování vztahu. Protože kromě toho, že je to psí aktivista, tak je to taky tvor s potřebou dohnat nedostatek lidské lásky. S obří potřebou (h)

 11. Milá Petro + milý Cvoku, slibuji, že budu mít oči na šťopkách jak ten nejvykulenější hlemýžď, co se kdy plazil po matičce Zemi. Třeba se uvidí. Třeba uvidí někdo jiný. Ale už teď je pravda, že lepšího „realitního agenta“, jak to nazvala s výstižností sobě vlastní Vave, by Cvok nenašel. (h)

 12. Já si nepřečetla autora. A po prvních větách jsem si řekla, že to by byl pravej spolubydlící pro Ešůska! A hle, první zmínka o Ešůsovi byla neutrální, ale druhá už jasná, ona to píše Petra! (rofl)
  NEní to pokyn CD??? 😉 😉 😉 (chuckle)

  1. Štětinko, bohužel to není pokyn CD. Jednak David druhýho psa nechce :@ :@ , ale tady cejtím i já, že bych mohla jen zkomplikovat situaci všem. Ešus by magorův temperament nevydejchal. Po těch dvou útocích, ač sám potrhdílo naprosto stejnýho ražení, tak pokud je druhý pes velký a taky potrhdílo – tzn. splašený pohyby, start z nuly na sto ve vteřině….., pes neuvědomující si svojí sílu a energii, tak se bojí, nějak nemůže pobrat, že to je hra ;( . Bohužel. Bohužel, protože jinak vím, že by jim spolu bylo dobře. .Možná ještě kdyby byla zahrada a ten náš magor zrzavej si mohl zvykat postupně…… tak možná bych do toho šla, ale v bytě, kde není šance je moc oddělit…… Nechci Cvokovi komplikovat život. A ostatně cítím, že bych ho opravdu zkomplikovala naprosto všem.

 13. Petro – moc hééézkýýý inzerátek na páníka (nod) . Protože je jasné, kdo by si takové psisko měl pořídit, koho ta psí veselá dušička hledá (wasntme) Věřím, že se nějaký aktivní človíček najde a že jim bude se Cvokem fajn… (wave)

  1. Xerxová, já věřím taky. Rvu ho naprosto všude, kde mě napadadne, že by byla šance najít toho pravého/pravou. Přes jednu slečnu co cvičí pesany, to vypadalo, že by se někdo našel, nakonec to neklaplo, ale slibili mi rozhodit sítě po cvičáku. Budu hledat, budu. Když už nemůžu já.

 14. Hmmm, takový pes vyžaduje takového krásného blázna jako jsi ty, milá Petro. Bohužel ve městech většina lidí preferuje se psem obejít dům a zpátky (znám tu i případ 15 metrů k nejbližšímu stromu a zpátky). Kačka, která je venku s Borůvkou půl hodiny a hází jí v parku tenisák na aport, vbudila pohrdání spolužáků, že to by se z toho psa zbláznili (a to ty psy doma mají, ale je to o tom oběhnutí domu). Ale někde nějaký cvokhaus určitě je! 🙂

  1. Matydlo, jo, kdyby to jen trošičku, trošičku šlo, je ten magor doma (h) (h) (h) (h) (h) . Od první vteřiny mě ten pes drapnul. Je to moje srdcová záležitost, seděli bychom k sobě jak zadel na hrnec. Chtěla bych ho moc, moc a nejvíc. a když nemůžu, udělám maximum pro to, aby našel toho, koho potřebuje. Včera jsem mluvila s paní Kubištovou, přijel zájemce, ale byl dívný, takže odjel z prázdnou, nebyl to ten pravý člověk pro Cvoka. Paní Kubištová má na tohle nos.

 15. Nemůžu a nejspíš neznám. ;(
  Ale článek je psaný srdcem i lehkou rukou, milá PetroK (inlove) . V Tobě má Cvok tu nejlepší realitní agentku, jakou si jen mohl přát. Ty mu nějaký ten správný domek s bláznem pro blázna určitě najdeš. (clap) (y)

  (Ó, 2+6, to by šlo)

  1. Máš pravdu Vave, protože to (h) psaný je. Řekla jsem si, že když ne já, udělám na sobě uzel, abych někoho našla. A i proto se ptám Zvířetníků, aby koukali kolem sebe, jestli toho správnýho člověka třeba nepotkají. Jeden nikdy neví. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN