BTW: Daníku?

Milý Daníku, po více než osm let jsi byl naším domácím chlupatým sluníčkem a teď si běháš za Duhovým mostem a nám zůstalo ticho, prázdno a jedna miska s obojkem navíc. Milovali jsme tě a já bych tady ráda ještě jednou povyprávěla Zvířetníkům proč. Tak si hezky lehni a poslouchej, ano?

Kdybychom to vzali přísně podle standardů a jiných norem, tak jsi byl rozporuplným výsledkem chovatelského snažení. Vzhledem dokonalý chodský pes a povahou… no z jedné čtvrtiny plachý vlček vášnivě milující les a štvanici, ze tří čtvrtin okouzlující štěňátko, mazlivé a milující, rošťák a šašek, stejně tak citlivý společník a velmi dobrý diplomat.

S prací hlídacího psa ses nikdy netrápil – proč, když tu byl vždycky pozorný, odvážný a silný Kazan, který to zvládl sám levou zadní? Ani s výcvikem ses zbytečně nezatěžoval – tedy pokud nešlo o to vycvičit paničku, aby ti vzorně otvírala dveře, které se jistě nedopatřením zavřely mezi tebou a tvojí rodinou. Ne, sám jsi nikdy být nechtěl.

Pokud jsi ovšem neutekl! Ano, já vím, tolikrát se to zase nestalo, ale když jsi zdrhnul, tak to stálo za to. Dvě tři hodiny opojení svobodou pro tebe, dvě tři hodiny šílené úzkosti pro nás. Ne, na Kazana to nesváděj – tys byl vždycky ten, kdo zavelel.

Když potom Kazan dostal rozum, utekl si ještě i sám, nevzpomínáš? A to tedy já zase ano. Po nekonečných třech hodinách mi zavolal nějaký pán až z Lipnice, že tě našel, jak se dohaduješ s jeho kačerem. Ne, kačer se nechtěl kamarádit a ještě ti nadával, tak ses nechal chytit od synka toho pána a já si tě potom vykupovala velikánskou čokoládou. Ani do auta se ti ještě nechtělo!

Ale jinak uznávám, že Marek nemohl dostat lepšího společníka ke svému dospívání, než tebe. Užili jste si, co? I já jsem ocenila tvoji nekonečnou trpělivost, s jakou ses nechal oblékat do kdejakých hadrů, vozit v kolečku a vůbec jsi sdílel hry a myšlenky svého malého pánečka. Přestože jsi byl hodně se mnou a vždy jsi miloval celou rodinu, nikdy jsi nezapomněl, že jsi především Markův. Tvoje chlupaté vzpřímené vlčí uši vždy pozorně naslouchaly a růžový jazyk byl vždy připraven s útěchou nebo z čisté radosti olíznout pánečkův nos.

Měl jsi spoustu vynikajících vlastností, podobně, jako psi mívají. Ale v něčem jsi byl vždy svůj a vlastně velmi zvláštní. Vždy, celý život a jaksi ze zásady jsi k ostatním psům vždy přistupoval s rozesmátou tlamou, vrtícím ocasem, ometal ses kolem s odhodláním se spřátelit. Vždy ses chtěl přátelit, nejen s lidmi či psy, ale klidně i s houpacím koněm nebo panenkou v kočárku. Někdo by řekl, že jsi byl odjakživa submisivní trouba bez kousku hrdosti, ale my oba víme, že to bylo jinak.

Nikdy jsi neměl potřebu někomu dominovat a je zajímavé, že ani tobě nikdo ve skutečnosti dominovat nedokázal. Nebo nechtěl? I ti nejtvrdší psi byli tváří v tvář tvému diplomatickému protokolu bezmocní 🙂 Kazan se celý život tvářil, že ti velí, ale my oba víme, jak to bylo doopravdy. Miloval tě a ve skutečnosti ti toho moc nenaporoučel. Když na tebe nějaký pes výjimečně zaútočil, tak jsme oba věděli, že s ním něco zásadního není v pořádku. Stejně, jako když dospělý pes zaútočí na štěně.

Ale to neznamená, že ses neuměl ozvat, když jsi o to doopravdy stál. Zažila jsem situace, kdy se Kazan útočícímu psu nebránil – on si byl vždycky vědom, že mu rvačky nebudu trpět – ale ty jsi zasáhl. Bylo to vždy tak nečekané, že jsi vlastně nemusel nic udělat… ten druhý ustoupil.

Ale co si budeme říkat, pěkných pár štípanců jsi dostal – od fenek! Nikdy jsi nedokázal pochopit, že by se mohla najít děva, která by ti odolala. No a ona se vždycky nějaká našla, že? To Kazan dobře poznal, když byla nějaká madam v ráži a uctivě ji obešel. Ale kdepak ty, ty ses spolehl na svůj šarm a dopadalo to jak? Procvaknutým uchem! Ale uznávám, že jen někdy.

Potom tu byla ta ostudná aféra s kočkami. Tehdy jsi mi prvně ukázal, jak to dopadne, když někdo zradí tvou důvěru – na první pohled takřka bezmeznou. Ten kocour přežil jen proto, že jsem mu pomohla, a i potom s tebou bylo hodně těžké pořízení. Ale naše holky kočičí tě zase přesvědčily, že kolektivní vina je hloupost, takže jsi vzal kočky na milost. Jezevci a losi to štěstí neměli – na ty jsi měl pifku pořád. Jeden tě kousnul a druhý kopnul. Ale přiznejme si, ani losi ani jezevci si z tvé vendety zase těžkou hlavu nedělali. To spíš já, protože jsem je vždycky musela vidět dřív než ty!

Tvůj jedinečný charakter měl ještě jednu drobnou prasklinku, a to tvoji slabost pro parfémy. Mrtvé ryby a zdechliny obecně, lidská… ehm lidské exkrementy, trus vodních ptáků a kdo ví, co ještě. Smrdět jsi uměl příšerně! Co já se tě nakoupala, co jsme se ti nalála! Marně, tohle bylo vždy silnější než ty. A jakou jsi měl radost, když se ti to povedlo, jak ses uměl krásně smát, zatímco jsi pekelně páchl…

Opravdu jsi mě zarmoutil jen jednou – když na tebe přišla ta hnusná nemoc. Když už bylo po všem, tak mi došlo, že první varování se objevilo někdy po Vánocích. Jsem ale ráda, že jsem si ty drobné nepříjemnosti nedovedla spojit dohromady, protože by nám to pokazilo naše poslední společné měsíce. Tvůj problém byl bohužel neřešitelný a dnes je mi jedinou útěchou, že jsi netrpěl dlouho.

Je mi strašně smutno, milý Daníku, všem nám tady moc chybíš. Nikdy ne tebe nezapomeneme, nikdo z nás. Milovali jsme tě stejně, jako ty nás, a já doufám, že na nás tam za Duhovým mostem čekáš.

***

Ale naše dnešní povídání ještě nekončí. Co Kazan? Jak snáší svoji nečekanou samotu? Chápe, co se stalo?

Ano, Kazan to ví. On to věděl dřív než my, že je zle. Všimla jsem si toho, ale snažila jsem se mu nevěřit. Bohužel měl pravdu. Protože jsem to byla já, kdo Daníka ty poslední dny nosil ven a nesla jsem ho do auta i na tu poslední cestu, měl mi to Kazan za zlé. Nechtěl se mnou mluvit, pro pohlazení a pomazlení jsem si ho musela zavolat. Ale dnes už to vypadá, že mi odpustil.

Jinak je smutný, když nejsme venku, tak jen leží a pospává. Nebo si okusuje tlapy. Nehraje si, protože to neumí. Snažím se ho nějak zabavit, ale kdo měl někdy dva psy, kteří si byli blízcí, tak pochopí, že tuhle společnost mu nahradit nemohu. Venku prostě jde a čuchá. Vím, asi je to normální pro psa jeho věku, ale pro mě (a hlavně pro něj) je to hrozný nezvyk. S Daníkem byli pořád ve spojení, každou chvíli jeden utíkal k druhému na výzvu – koukej co tu mám!, hlídali se, čekali na sebe, hráli si…

Rádi bychom Kazanovi pořídili kamaráda, chtěli bychom zase chodského psa. Nejen proto, že choďáky miluju, ale protože s jejich povahou máme takřka jistotu, že se s Kazanem snesou. Také důvody, proč jsme si před lety chodské psy pořídili, se zatím nezměnily. Co se změnilo, je země, kde žijeme. Průšvih je v tom, že do Anglie je kvůli veterinárním předpisům v podstatě možné přivézt až devíti, deseti měsíčního psa. Jde o to, že od očkování proti vzteklině musí uplynout půl roku a potom je třeba udělat krevní testy na protilátky.

Takže bychom nutně potřebovali chodského dorostence – a abychom ho získali, na to bude potřeba nejspíš zázrak. Kdo by prodával dorostence? Možná chovatel, který neudal štěně. Vzhledem k tomu, že sehnat štěně chodského psa je momentálně prakticky nemožné (zkusila jsem vše, co internet dovolil, kontaktovala jsem i poradkyně chovu a poprosila je o pomoc – zatím nevědí), tak zbývá leda chovatel, který nepoužívá net. Ale takového zase nenajdu.

Možná by pejska vhodného věku prodal někdo, kdo si koupil štěně a najednou se mu změnily podmínky a on ho nemůže mít. Hm. Nebo někdo, kdo si koupil štěně na výstavy a do chovu a najednou zjistil, že pejskovi třeba nevyrostl zub nebo se stalo něco podobného a on do chovu nemůže. Jenže – je těžké prodat pejska, na kterého si už někdo zvyknul, zub nezub, že?

Jistě, můžeme koupit nějaké psa tady v Anglii, ale choďák to nebude. To přináší i jiná rizika, nejen moje zklamání. Jak přijme Kazan, který už je přece jen postarší gentleman ustálených zvyků, úplně jiného psa? Stejný problém se týká možných psů z útulku… Nevím, do budoucnosti nevidím a může se stát ledacos.

Ale já se stejně zeptám a poprosím vás o pomoc: Nevíte náhodou o nějakém mladém choďáčkovi na prodej? Brala bych i chodskou slečnu, ale to by musela být vykastrovaná, a do toho se mi bez příčiny moc nechce. Nerada bych staršího psa, nechci se za chvilku zase bát, že mi stárne, že o něj přijdu. Obávám se, že se na svoje zvířata vždycky strašně upnu… V Čechách je nyní Marek, který by se o pejska postaral, než bychom ho mohli odvézt do Anglie.

Vím, poprosila jsem CD o takřka nemožné, ale tak nějak cítím, že když jí pomohou Zvířetníci, tak by to třeba… mohlo i vyjít?

Aktualizováno: 15.3.2010 — 10:04

173 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý den, smutné, ale zároveň moc hezké čtení. Zvlášť mě zaujala ta část, kde líčíte Daníkův vztah ke Kazanovi, k ostatním psům a k jak různým situacím to může vést.
  Líbilo se mi, jak ty psy vidíte, jak o nich přemýšlíte.
  Mimo jiné jste popisovala, že Daník zasahoval v situacích, kdy se Kazan nebránil psovi, který ho napadl, protože věděl, že by mu u Vás rvačka neprošla. Přivedlo mě to k otázce, jak to máte mezi sebou s Kazanem s tím „nepraním se“ ujednané? Chápu, že je důležité vést psa, který vykazuje sklony prát se, k tomu, aby psy nenapadal, ale aby se nebránil? Zarazilo mě to a zajímalo by mě, jestli byste mi k tomu mohla napsat něco víc.
  Píšete, že žijete v Anglii, inspirovali jste už někoho místního k pořízení choďáka?
  Přeji Vám i Kazanovi brzo nového člena rodiny/smečky.
  Alice

  1. To je těžké, s těmi rvačkami… já mu zakazuju nejen se rvát (moc příležitostí neměl), ale také provokovat. Že je potom ťuhýk a nebrání se, to mě trochu mrzí, ale já nevím jak mu mám vysvětlit ten rozdíl. Tedy on nikdy újmu neutrpěl (nejčastěji na něj útočí zuřiví mrňousové a on ví, že je nesmí rozkousnout) a doufám, že kdyby šlo do tuhého a já nebyla po ruce, abych to zvládla, že by se bránil. Ale tím, že žijeme v zemích, kde jsou psi v 90 % úplně v pohodě a ti co nejsou jsou na vodítkách (majitel by se nedoplatil za škody), tak je tahle varianta chování prostě lepší. 🙂

 2. Milá Dede!
  Jestli (a ono vlastně určitě) jde o to mít pro Kazana rychle kámoše, vřele doporučuju pejska z útulku… Sice pejska z útulku jsme sami nikdy neměli, ale bydleli s námi několik dní nalezenci – oni jsou velmi vděční za dobré bydlo… A Kazan by si mohl prolustrovat, s kterým si padne do oka.

 3. (u) Je mi to veľmi ľúto… držím palce, nech to rýchlo prebolí a ostanú len pekné spomienky.

 4. OOOoooo NEEE! proc ti nejlepsi odchazeji vzdycky prvni 🙁 ;( Je mi moc smutno, Nazguli historky a vubec jejich vzajemne propojeni me vzdycky hralo u srdicka…..a to bolestnejsi slyset jak se Kazan trapi :S Dede, prosim pomuchluj ho za nas, podrbej za ouskama a dej mu pusinku na jeho studeny cerny cenich, rekni mu, ze neni sam (h) ze ma spoustu psich kamaradu a spoustu lidicek co nejen na nej ale celou Vasi smecku mysli (h) a ackoliv nikoho z ni neznam osobne mam Vas uprimne moc rada. Drzte se !

 5. Mila Dede,
  nedostal jsem se k pocitaci.Je mi lito, ze jsi prisla o Danika. Hezky jsi o nem psala.
  Ze skromnosti jsi ale nenapsala neco, co jiste tusis .
  Danik za Duhovym mostem, uz jiste zaseda v nejvyssi psi rade. Co si budeme povidat. Za Duhovy most odchazi plno obycejnejch orisku, plno pejsku se zakladnim vzdelanim, pokud nemaji radneho panecka, tak i ze zvlastni skoly.
  Danik, diplomat, pes znaly sveta, ten tam byl dozajista prijat s velkejma poctama.
  Odlesk te slavy pada i na Tebe, nebot je to i Tva zasluha, jaky Danik byl.

 6. Dede, čtu to už poněkolikátý, a vždycky znovu a znovu mám slzy v očích… tohle je jedno z nejkrásnějších vyznání jaké jsem kdy četla (h)
  Poradit ani pomoct při hledání nového pejska neumím, tak budu aspoň vzpomínat s vámi (dog)

 7. Milá Dede,
  Daníka za duhovým mostem jistě přivítal josefek Maxík.
  Ale to prázdna po blízkém a milovaném tvorovi, který tu dlouhá léta byl (a dělal nám radost i neplechu) je všudypřítomné a musí ohavně bolet. Přeji vám i Kazanovi, abyste co nejdřív našla milého choďáčka, který by vám dlouhá léta dělal hodně radosti i neplechy.
  (Mám 10letého jezefa Eddieho http://nejpes.blesk.cz/pejsci/jezevcici/eddie-2.html
  který každou noc usíná s hlavičkou na mém rameni a nedovedu si představit, že i on mi jednou zmizí za duhovým mostem…)
  jiřina

 8. Daniku… (u) pisu ti uz asi potreti, nejak mi nejde to dokoncit. Jsi, byl jsi a vzdy budes pro me prototyp psiho slunicka, pohodoveho, vysmateho a vzdy neskutecne vyladeneho vlcka :* Spolu s Kazankem jste byli bajecna dvojka, at uz jste chodaky reprezentovali v zahranici na letistich, lovili jste strapec na letnim Setkani nebo losy v lesich Norska (whew) Moc ti dekuju, ze jsi Dasu podrzel v mnoha tezkych, slozitych a narocnych situacich. A vim naprosto jiste, ze ona, tvuj Marek a cela rodina ti byla tou nejlepsi smeckou, jakou si muze pes prat.
  Nikdy nezapomenu na tvuj smavy a pratelsky pohled, kdyz jsem te poprve pohladila, a na klid, jaky z vas obou chodacku sel. Doporucuju od te doby chodaka kazdemu, kdo jen trochu uvazuje o psu ovcackeho plemene. Povedli jste se (happy)
  Za Duhovym mostem jsi v krasne spolecnosti, pred par dny tam pribyla i beagli babicka Betynka rodicu MLP, pozdravuj ji prosim (h) A zkus se trosku primluvit u CD o nejakeho chodacka, at tady tvuj partak Kazanek a Dasenka dlouho nesmutni. My se taky budeme rozhlizet..

  Dede diky (h) sice budu mit rano oci jak angorak, ale tohle je proste to nejkrasnejsi rozlouceni, jake si pro Danika umim predstavit. Jde ze srdce, z duse a z talentu od prirody. A je obrovsky silny! Mame Te radi. I+D

 9. Mila Dede a cela Danikova smecko: kazdy tvor, ktery s nama sdilel zivot, potrebuje dustojnou vzpominku na rozloucenou. Ale pokavad je Danik ve vzpominkach, tak je neco z neho s vama. Akorat tohle nevysvetlite Kazanovi. Meli jsme dvojkocoury az do asi pred rokem. A kdyz Glenn necekane odesel, jeho bracha Pepa cekal, koukal, a posleze se z nej stal pan Nevrla. A to kocky nejsou smeckovite typy. Preju Kazanovi zabavu a rozptyleni a noveho kamose. (h)

 10. Milá Dede, Daník tam za Duhovým mostem jistě poslouchal. (h)
  Je mi líto, že jsem ho nestihla poznat, těšila jsem se na letošní setkání. Pořád se mi teď vrací před oči ten obrázek bezvýhradně šťastného psa na letišti v Markově náruči. (h)
  Moc bych vám všem přála, aby CD zaúřadovala a přihrála Kazanovi kamaráda (ten zatracený půlrok se mi zdá jako příliš dlouhá doba).

  1. Milá Efko, děkuju! Už o tom vím, našla jsem si dokonce, kde to je, ale nepodařilo se mi zatím zjistit, jak na dotyčnou získat spojení… Kdyby tak chtěla holky na chov! 🙂 Ale zatím jsem ji prostě nedohledala a ty záznamy na fóru jsou už hodně staré. No uvidíme, třeba nakonec seženu štěně v Anglii 😀 (pravděpodobnost 00 nic, ale snít člověk může, ne?

   1. kontakt na paní jsem našla… je z letošního ledna, měl by být funkční… píšu mail:-)

 11. Milá Dede, tak sem si to jako všichni oplakala. Jak moc tohle znám, asi jako všichni. To loučení bolí, ale časem přebolí, Hodně štěstí at na tebe, čeká Ten NEj Chodák akorát pro tebe. Tak a jdu se zasmát ještě jednou u Piškotka.

 12. Tož to ani nevím co napsat, je mi to líto……nějak se ta smečka za Duhovým mostem rozrůstá….
  pamatujete jak jsem psala, že jsme hlídali chodáky Bose a Jorinku?? Tak Boss už taky běhá za DM, v 5 letech odešel na rakovinu……. ;( :S

  a to jsem chtěla původně napsat jak máme doma kočičího maroda, Peťa (cat) ráno došel po 3, jestli nebude zítra lepší vezmu ho na veterinu

  1. Milá K-k, ikdyž bych pejska moc chtěla, tak tohle podporovat nebudu. Nemůžu kázat vodu a pít víno, vůbec když chci tu vodu! 🙂 Ale děkuju, že si dáváš tu práci…

   Ostatně – nemáte někdo nápad, do jakých novin by se dal dát inzerát pro lidi, kteří se nepohybují na netu? Já nemám bohužel ani představu…

   1. Váš postoj naprosto chápu. Mimonetový inzerát může být kdekoliv, od celostátních novin až po místní plátek v Horní-Dolní. Ono by asi nejjistější fakt bylo zadat si štěníka…aspoň by bylo jasné, kdo je to a z jakého prostředí …

    1. aha a teď teprve jsem četla dole vyši odpověď pro Vave – takže nic. Přenechávám to CD, případně znalejším pejskařům.

   2. Dede, určitě do některého ze tří nejprodávanějších celostátních deníků ( napsala bych je sem , ale zas aby to nebyla reklama, že jo 🙂 ,takže na mail.). Už kvůli relativně krátkým termínům, ve kterých dokáží inzerát otisknout – u specializovaných psích měsíčníků nebo časopisů obecně bývají lhůty delší.

    A myslím, že není od věci dát inzerát i na psí servery.

 13. Baty se ptá, esli třeba by neměla něco ibrišného Her Majesty – ? No za optání nic…

 14. Dede,přečetla jsem a hledám kapesník.. ;( O štěňátkovi nevím,věřím,že se najde brzy kámoš pro Kazana.Zvířetník určitě najde .

  1. Tam jsem už volala v sobotu, pejsek je pryč. Oni lidi bohužel inzeráty vyvěsí, ale potom je už neodstraní. Takhle marně jsem volala mockrát. Každopádně děkuju! 🙂

   1. to je mi líto, že jsem vzbudila zbytečné naděje…ale on se určitě časem objeví ten pravý. Touhle dobou mu nejspíš na dispečinku CD dávají poslední instrukce 🙂

   2. Dede, ještě jsou tam nějaká budoucí štěňátka k zadání – pokud to teda taky není všechno už staré. Jsou to opravdu krásní mrňouskové. (h)

    1. Vave, ten pejsek se sem dostane v nejlepším případě jako devíti-desetiměsíční, tedy třeba od teď za rok. Kdyby tohle bylo schůdné, tak už mám zajednané štěně u Bryvilsárů nebo někde jinde…Takhle to prostě nepůjde – ale děkuju! 🙂

     1. Aha, nojo! 🙁 Musíme spoléhat na CD – ona si to chvilku promyslí a pak budeme koukat! (inlove) (dog) (nod)

 15. Milá Dede, co dodat? Díky ti za překrásné láskyplné rozloučení. Daník byl výjimečné charismatické sluníčko. Sbohem, Daníku (h) .
  Věřím, že moudrá a prozíravá CD povede vaše kroky a přihraje vám do cesty toho nejlepšího možného parťáka. Hodně štěstí! (sun) (h)

 16. Zdravím, je mi moc líto Daníka ;( Odchod každého čtyřnohého parťáka je moc smutný ;( Zažili jsme to už dvakrát.
  Hrozně ráda jsem četla Vaše vyprávění o Daníkovi a Kazanovi. Teda četla jsem i všechna ostatní vyprávění, od té doby se na Zvířetníku objevovala (f) , ale ta choďácká mi byla nejbližší, sama mám doma chodského psa 🙂 Jsou to naprosto úžasní psi a držím palce ať Kazanovi brzy seženete nového psího parťáka. Daníka sice nikdy nenahradí, každý pes je prostě originál, ale alespoň snad trošku zmenší bolest a smutek (h)

  1. Tak proč o něm někdy nenapíšeš, milá Alčo Chodská? 🙂 Jsme tu zvědaví! Jinak promiň, musela jsem tě dojmenovat, protože jednu Alču tu už máme, ta je teď v majetku koucourka, tak aby se nám to nepletlo (sun)

   1. Zdravím, už jsem to měla v plánu kolikrát, ale nějak jsem zatím nesebrala tu správnou dávku odvahy 🙂 a ve stínu Vašeho vyprávění nebo vyprávění o Ešusovi prostě nedokážu nic smysluplného stvořit 🙂 Ale určitě se o to jednou pokusím 🙂 🙂 Slibuju (angel) 🙂
    http://www.chodskypes.ic.cz
    P.S.: Dovolila jsem se označit za Alču Maxovou, neb jsem ve vlastnictví choďáka Maxe a tento nick používám i na jiných portálech 🙂 Doufám, že jsem tady neukradla nick někomu jinému 🙂

    1. jestli můžu, zkus nick ještě trošku upravit (třeba chodská Alča (blush) ), protože se tu objevuje jedna Alena s Maxem. Není to stejné, ale podoba je velká.
     A ne že se zas schováš za buk (handshake)
     nojono, zpátky do první třídy 1 + 3 =

     1. O.K. není problém 🙂 Proto jsem do P.S. napsala, že nevím jestli jsem se s nickem trefila 🙂 Nemám ještě všechny Zvířetníky v paměti 🙂

      1. Výborně! Tak máme chodskou Alču a kde je to povídání??? (rofl) Mně jak se podá prstík, tak polykám ruku (pi) , takže už začínám vyhlížet v poště chodské povídání 🙂 A že nepíšeš jako Petra od Ešuse? A proč bys měla? Máš snad Ešuse? 😉 (shake) Piš jako ty a bude to fajn (sun)

 17. Tak dočítám vaše vzpomínání se slzami v očích. Máme doma také Bryvilsára – Xarona. Je mu 10 let. Dovedu si představit, jaký smutek vás potkal. Držíme palečky a packy, abyste brzy našli nového kamaráda pro Kazana i pro vaše procházky. Vzpomínáme s vámi.

  1. A hele, bratranec! 🙂 Napiš o Xaronovi… Lidi, takových máte různých zvířat, určitě plno hezkých příhod i fotek, a nepíšete! No tak Lomikarova smečko, představte se nám 🙂

  1. Milá K-k, zkoušela jsem všechny inzeráty, i ty dnešní, ale nikde pejsků není – choďáci asi příliš berou lidi za srdce, takže se jich nedostává. No uvidíme, jak to nakonec dopadne. Děkuju všem za snahu 🙂 , pejska si prostě nevymyslíme… (rose1)

   1. Jsou tam ale inzerovaná štěňátka na červen, nešlo by jedno zamluvit ? Pro tebe to Dede jistě udělají, jsi známá osoba…

 18. Milá milá Dede, vždycky se mi tvoji chodští psi moc líbili. Garyk to tušil a tak si pořídil jejich ušiska collie necollie a kožíšek má čím dál tmavší. Že vypadám jako český chodský pes paničko?
  Tvoje něžné vzpomínání jakoby eliminovalo ostré hroty žalu a bolesti nad odchodem Daníka. Vím že to tak úplně není, ale světlo vzpomínek je opravdu léčivé.
  Pokud jde o Centrální Distribuci měla jsem své pochybnosti, když k nám přišlo to naše potěšení – poděšení, nějakou dobu jsem to pokládala za omyl všemocné CD. Nebyl to omyl, dostáváme zvířátko jaké právě v tu chvíli potřebujeme abychom se vyvíjeli k lepšímu. Přeji celé vaší smečce takové stvoření. Kazan si teď musí smutnit, nechte ho smutnit. Zvířátka dříve či později akceptují novou situaci a jdou dál. Žijí teď právě teď, ne včera nebo až zítra. Měli bychom se od nich poučit.
  Moc na vás myslím a vzpomínka na předčasný odchod Einsteina je najednou pro mne strašně současná ale jdu dál, musím jít dál. Myšlenky a hledání nového člena smečky je váš způsob jít dál. (h) (y) (h) (y) (h) Celý nedohledný zástup lidí je s vámi. (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  1. Velká kočko, představa, jak se ti Garyk honem pro potěšení mění v chodského psa mě rozesmála 🙂 Nejdůležitější je, že je tvůj a ty jeho (inlove) A to dobře víte oba (sun)

 19. Dede, nebudu opakovat, co už všichni napsali… ;( . Je to strašně smutné a chce to čas.
  Je mě napadlo, že na ostrovech jsou nejrozšířenější border collie. A jsou to bezva psi. Máme tam i nějaké kontakty, kdybys chtěla…

  1. Milá Jiřino, nás už borderka také napadla, ale zatím každý nás varoval, že je to hyperaktivní pes, který by pravděpodobně nás i Kazana uštval 🙂 Takže to (zatím) padlo… Jinak děkuju za nabídku (h)

 20. Milá Dede, krásně ses rozloučila s Daníkem, snad se Ti tím trošku ulevilo. Daník je nejoplakávanější pes široko daleko, smutní po něm i ti, co ho nepoznali v reálu, ale jen zprostředkovaně. No prosím – už se mi zase obrazovka rozmazává. Vlastně si i spousta z nás připomněla ty své miláčky, co se teď prohání s Daníkem (Asto, buď tam na něj hodná!)
  Přeju vám, abyste co nejrychleji našli Kazanovi kamaráda. A jestli se podaří choďák nebo risknete jiného – to už se musíte rozhodnout sami, jak moc to spěchá a co je důležitější. Uvidíte, jak se s tím bude vyrovnávat Kazan.

  Trochu odbočím – pár dalších fotek ze soboty (konečně) je zde: http://asteris.rajce.idnes.cz/Zviretnicka_brigada_13.3.2010/
  Hezké odpoledne všem

 21. Ahoj Dede,
  důvěřovala bych CD, ví co a jak a určitě to nějak zařídí (jestli už nezařídil když koukám na komentář od Haníka). Po odchodu babiččiny pudličky jsme řešili jakou rasu babičce pořídit, aby to šlo dohromady s naším smetákem, neb pejsci bývají pohromadě. Pudla jsme z různých důvodů zavrhli, o druhém skotovi vůbec neuvažovali, chtěli jsme pro babi něco klidnějšího než teriéra. Řešili jsme dlouho, až naše paní chovatelka našla malé smetáky na odběr. Říkala jsem ne, ne, ne, dokonce do ciziny na 3 neděle odjela – s tím, že až se vrátím budou pejsci ve službě u někoho jiného.
  Takže dnes máme dva smetáky. Babička je z fenečky nadšená, psi jsou nadšení jeden ze druhého. Vůbec nevím, proč jsem se tomu tak bránila a hledala jinou rasu. CD to prostě ví co je nejlepší.
  Takže hodně optimismu a štěstí do budoucna. Za Brixe a Nellu Lili

 22. Dede, vím, že se CD nedá uhnat či popohnat, ale dá se jí trochu pomoci , co zkusit dát inzeráty typu Koupím chodského psa…. ? Třeba je někde někdo, kdo zrovna stojí před rozhodnutím dát pejska do jiné rodiny a na inzerát by reagoval? Vím, že to je trochu z říše iluzí a přání, ale…zkusit se má všechno, ne? I když si uvědomuji, že problémy s UK předpisy to neřeší , hernajs.

 23. Milá Dede,
  moc na Tebe myslíme tady u nás a na Daníka, jak se s Kazanem, Markem a slečnou promenádovali po parku a čekali na Tebe, vedro bylo, už to bude dva roky… (h)

 24. Poprvé v životě jsem ráda, že jsem od počítače musela odběhnout k vaření, přes slzy jsem neviděla a teď to svádím na cibuli. Jsi neuvěřitelná, že jsi to tak brzo dokázala sepsat, určitě jsi taky měla klávesnici slaněmokrou…
  Vše mi tak bolestně připomíná odchod mojí Dustyny. Kačky otupění a z hravého trdlete byla najednou spavá a tichá babča…
  Rozhodím sítě po chodíčkovi, ale jsem stejného názoru, jako Xerxí, asi by se vyplatilo jít do štěnítka… U nás ve vsi je jeden dospělý, netuším, zda prodejný, ale bude mu minimálně pět let.

 25. Milá Dede, to je krásné rozloučení (h) Jak já tě chápu… ;( Daníku, měj se za Duhovým mostem krásně a prosím, ohlídej tam Diega, je ještě strašně mladej (u)

  1. Milá Lucko, o Diegovi jsem četla, ale prostě jsem ti nedokázala odpovědět… 🙁 Tohle jsou příšerné nehody, nejde tomu takřka zabránit, mladí psi jsou prostě troubové a i mě se to párkrát stalo – s Maxem i s Nazgúly, že auto brzdilo a já trnula hrůzou. Ale měli jsme prostě štěstí, zatímco Diego ho neměl. Moc jsem na tebe i na jeho paničku myslela (u)

 26. Milá Dede,
  ten rozmazaný font bys fakt neměla používat! ;( Daník byl báječný a jako každý jedinec nenapodobitelný a ty ses s ním moc hezky rozloučila. (h) Teď ti držím palce, abys sehnala důstojného nástupce. Je to jistě na tobě, ale kdyby to nemusel být choďáček, třeba by se něco našlo. MLP zrovínka včera hledala na netu flanderského bouviera a ten veškorgi taky není marný nápad… (y)

 27. Milá Dede, je to krásné vyznání lásky ke stvoření, které bylo kamarádem mnoho let, se kterým jsi zažila tolik výjimečných situací. Vždy když přijde období předjaří, budeš vzpomínat, ale jak budou roky přibývat, nebude to tak bolestné jako nyní. I když, zrovna dnes je to 13 let co umřela Eriska, takže tady sedím, koukám do monitoru, myslím na Tebe, na Daníka, na Erisku, v očích mám slzy a za hrudní kostí takový tlak ……

  1. Nádherné rozloučení s Daníkem, psané srdcem. Už to bude rok, co jsme se museli rozloučit s naším 13ti letým zlatíčkem pudlíkem Archiem a propustit jej za Duhu. Nezapomeneme nikdy, ale ta bolest už není tak zlá, zůstal s námi v našich srdcích a vzpomínkách. A do života nám přibyla pudlí holčička, která je tu s námi nyní a snaží se opravdu statečně těšit naše smutky.

 28. Dede, už od rána se snažím Ti povědě, jak je mi to líto. Vůbec se mi nedostává slov, jen ještě slzy a stažené hrdlo.
  Daníčku proběhni se tam v dáli za nás a pozdravuj i moji Áju,Edynku a Denynku . (u) (h)
  Jen písnu, co jsem našla na nettu : ze dne 25.12 09, ing. Soušek, tel. 720167600, inzeruje prodej asi 3 letého nalezence chodského p. (dog)
  tak nevím….. (mp) (mp)

 29. Nějak nemám slov, jen tady ;( . Dnešní Zvířetník je přímo ukázkový, jak blízko může být od smíchu k pláči. A tak všem (h) (sun) (h) (sun)

 30. Držte se. A pro Kazana jen jedno ujištění od někoho, kdo to v praxi zažil už povícerokrát, CD funguje, cestami různými, ale funguje. Nikdo jí neuhoní, ale co má dopadnout, dopadne. On přijde a zas bude běhání bok po boku. Daníka nejde nahradit, ale jde zaplnit to prázdno něčím novým. A ani okamžitá „náhrada“ není vždycky to pravé, některé věci se musí napřed „pokousat a spolknout“.

  1. Milá Báro, s těmi zdejšími předpisy okamžitá „náhrada“ ani není možná 🙁 Ale nechci, aby se Kazan zabubáčil a zvykl si na to. ostatně – třeba teď se nám po zahradě pohybují cizí chlapi (opravují po zimě náhon) a Kazan ani neštěknul… A to se mi vůbec nelíbí.

   1. Tak pořiď jedno štěně na hraní Kazanovi a jedno Markovi… (rofl) Tři psy (chipsy?) už jste měli, to taky znáš….

   2. Dede, já naprosto chápu, že chceš opět Chodského psa, že ti vyhovuje po všech stránkách. jistě jsi si to už v myšlenkách mnohokrát probrala….. Ale přece jen, zkusím maličko nahlodat, nenašel by se pejsek jiného plemena s alespoň charakteristikami alespoň přibližně podobnými takovým, jaké potřebuješ, u vás za vodou? Z hlediska dovozu pejska by to bylo podstatně jenodušší. Víš, myslím, že Kazan by neměl být dlouho sám, potřebuje parťáka. Já když si vzpomenu na ten bezútěšný smutek našeho kocoura….. ;( Jenže u nás to bylo přece jen něco jiného. Jemu nakonec druha opatřit nešlo, protože by na to mohl sám doplatit.

   3. Obcas holt ma i pes pocit, ze je to vsechno jedno 🙁
    Tak at mu brzy najdete noveho partaka! (y)

   4. Před časem jsme přijímali dva kocoury. Měli hotovou celou veterinu pro cestu do ciziny, včetně vzteklinových náležitostí. A pak pracovně „převelená“ panička zjistila, že tam, kde je ubytují, stejně zvířata v bytě být nesmí… Náhoda je vůl a jeden nikdy neví…

 31. Dede,ach jo. Je to pro mě těžký překvapení, jak jsem tu nebývala. No na špatný zprávy je vždycky času dost. Daník měl krásnej života a napsala jsi mu úžasný vyznání. Přeju brzičko chodskýho mrňouse Tobě, rodině i Kazanovi.

 32. Milá Dede, vzpomínky na Daníka jsou krásné a přitom se to tak těžce čte…Je mi moc líto, že jsem Nazgůly neměla možnost poznat osobně. Choďáčci se mi moc líbí a nebýt maďárků. kteří přišli zrovna když odešel Bodie, kdo ví, jestli by nám právě jeden chlupáč nestrážil domek… Sítě jsem už rozhodila. Přímou linku k choďáčkům s PP ale nemáme. Kdyby to měl být ohař, seženeme skvělé zvířátko od štěníka po našeho skoro tříletého a vycvičeného auvergnera, protože u Vás se bude mít každý psík královsky. Stejně, Nazgůlové toho s Vámi prožili tolik, o čem se většině psů vůbec nemůže ani zdát. Domeček v podkrkonoší, divoké sněžné Norsko, Anglie s bonusovou sněžnou zimou…pravda, někdy trochu obtížné cestování, ale jinak pořád s milovanou smečkou…Daník měl krásných a plných deset let šťastného života. (h)

  🙂 na závěr. Po sobotním obědě koukám z okna a co nevidím- volně loženého pointra motajícího se mezi auty po cestě. Rychlá akce, ja pěšky, páneček autem a do pěti minut ucouraná fenečka ležela schoulená na sedačce v autě. Mě se bála, do psího auta ochotně nastoupila. Tentokrát jsme taky rychle měli majitele. Jen nevím, jestli je ten majitel zrovna výhra, pro tu čubinku krásnou, něžnou. Nemít tolik vlastních, tak si ji necháme, nabídka byla…

  1. Ap, ty má zase „kliku“. O vánocích kůň, teď pointří slečna a kdy bude ten hroch???

 33. (skype) Mila Dede, napsala jsi to moc hezky. Abbie se taky k Bambe chovala jinak, jeste predtim nez my si pripustili, jak to je. Drzim palce s novym prirustkem! Jinak hlasim, ze jsem dneska prolezla s odrenyma usima! Pimprle je sice na dolni hranici, ale trochu preci jen vyrostlo! Diky vsem za palecky! 🙂 🙂 Mavam tuze vsem vsem.

  1. Kačírku – hurá… Je dobře, že pevnost smíte hájit dál (inlove) Tak ještě tak ten měsíc (o) (nod)

   1. Jakube, čteš nedbale. Taky Káče se tu objevilo. Ale ROSTE a to je to hlavní. JUPÍÍÍ (h)

 34. Vždycky jsem doufala, že tohodle dvojpsa někdy potkám. Už nepotkám ;(
  Moc ráda jsem si o nich četla ještě za bukem. Je mi to moc líto, je mi líto všech, co po něm teď smutní. Přeju vám, abyste brzo našli nějakého vhodného kamaráda nejen pro Kazana, ale pro celou smečku (dog) Daník uměl okouzlovat i nadálku.

 35. Dede, dobře jsi udělala, že jsi to aspoň trochu ze sebe vypsala. ;( (u) (h) (h)
  Daníkovi mávám za most …

 36. Dede, krásné rozloučení s Daníkem (h) (h) (h)
  Zase tu sedím a bulím. Za Daníka, za Dádulku i za Meggynku, která byla před ní a odešla v 8 měsících a vůbec za všechny naše kamárády, kteří museli odejít brzo, moc brzo a teď nás vyhlížejí krásnýma oříškovýma očima na cestě, po které se jednou vydáme i my – to bude shledání!! (dog) (h) (dog) (h)
  Pevně doufám že se CD důkladně zamyslí a předvede co umí!

 37. Ráda se přidám ještě s jednou charakteristikou Daníka. Byl okouzlovač. Tanečník. Tanečky na přivítání byly strkací, uzlovací, Kazana odtlačovací. A vždycky nějak dokázal nacpat hlavu mezi mne a Kazana a dostat dvakrát víc z obsahu kapsy, i když jsem se snažila být nanejvýš spravedlivá. A taky se nenápadně dovedl amébovat na gauč vedle mne, pánžto věděl, že budem oba dělat, že tam není. Z černého klubka sem tam blýsklo černé oko, aby zjistilo, jestli je pro paničku stále ještě neviditelný. Panička dělala, že má špinavé brejle a všichni jsme, já moc ráda, hráli jeho hru.

  Ted‘ sdělím něco trochu praštěného, ale at‘! Když Dede odjížděla na ostrovy, nechala u mne jednu odkvetlou orchidej. Ta byla postavena na místo, kde si stála aniž by se nějak projevovala. Ve čtvrtek, kdy Daník dostal injekci, jsem v poledne jela něco rychle zařídit domů a z květináče na mne zářila jedna jediná, velká, rozkvetlá orchidej. Zírala jsem na ni jako Puk a až zpátky v práci, jak se mi Daník pořád mlel v hlavě, jsem si to sama pro sebe dala do souvislostí. Tak telefon manželovi, aby květinu vyfotil a poslal Dede jako pozdrav, se kterým se Daník rozloučil s Norskem. Manžel po chvíli volal, trochu perplex, protože v šedivém dnu, v okamžiku kdy zmáčknul spoušt‘, zasáhl sluneční paprsek orchidej a za minutku bylo zase šedivo.

  Vím, že to všechno bylo jenom shoda náhod, ale udělalo mi dobře to spojit s tou smutnou událostí a tak ti Daníku děkuju. A také tobě, Dede, za krásnou vzpomínku na toho chlupatého kamaráda.

   1. O (ne)existenci náhod, náhodnosti, bylo popsáno neúrekom papíru. Filosofi, mystici, teologové, sektáři, ovšem logikové – ale těmto věcem se člověk nesmí moc a do hloubky věnovat, nebo se poněkud zblázní…

     1. Jistěže. A v téhle souvislosti musím opět uvést svůj oblíbený výraz: něco je mimo statistickou pravděpodobnost. A dojde k tomu. A v době a na místě, kde to nikdo nepochopí. Přesto. Ovšem že něco nechápeme, neznamená, že to nemá s v o u logiku…

  1. jsou veci mezi nebem a zemi. A netreba jim porozumet. Proste jsou. Bud poselstvi nebo neco, ceho se muzem chytit a pomuze nam pres tezkou situaci. Taky se mi nekdy takove veci staly nebo mne potkaly, ci co.

  2. Jano, nebyla to náhoda. Když přesně na den 15.3. před 13 lety umřela Eriska, kdo jiný než kníračka střeďačka p+s, bylo pošmourno. Manžel vykopal hluboký hrob, do tmy jsme ji pohřbívali na zahradě pod keřem skalníku. Tenkrát právě začaly kvést krokusy, tak jsem několik kopečků přestěhovala do právě čerstvě navršené země. Hrob pod keřem krásně barevně rozkvetl. Druhý den ráno jsem stála u okna uplakaná a dívala jsem se na čerstvý kopeček hlíny, bylo zataženo, foukal studený vítr a krokusy se zimomřivě choulily na čerstvém hrobě. Najednou mezi mraky vykouklo sluníčko a úzkým paprskem zamířilo jenom na ty rozkvetlé krokusky, chvíli to kouzlo setrvalo, ale zase se zamračilo a bylo nevlídno. Dokonce bapadlo trochu sněhu. Vím, že to bylo poslední rozloučení Erisky s námi. Každý rok v polovině března na tuto příhodu vzpomínám a je mi po Erisce strašně smutno. Kolikrát jsem si říkala, že je škoda, že se nemohla potkat s Klérkou. Ale tak už to v životě chodí. Letos krokusy ještě nevystrčily ani špičky.

 38. Milý Daníku,
  taky ti chci něco říct. Od té doby, co jsem vás s Kazanem viděla u nás v Tisé a zažila vaši soudržnost, chci příště psy dva. Uchvátilo mě to. Rony byl solitér, byl i tak vychovaný. Doufám, že tvůj šarm v něm tam za Duhou probudí jeho lepší vlastnosti. (dog)
  Milý Daníčku, jsem moc ráda, že jsem tě poznala a že jsem tě ještě nedávno mohla pohladit a podrbat. Taky na tebe nezapomenu (h)

 39. Nádherné vyznání…
  Nové štěňátko mě napadlo taky, ale kdo jsem já, abych radila.
  Takže držím palce, CD nikdy nezklamala.

 40. Milá Dede, vím, jak je smutno po chlupatém kamarádovi, zvláště, když odešel ve věku, kdy tu mohl ještě chvilku být. (u) (rose2) Ale člověk míní, osud mění a nemoci si člověk ani pes nevybírají. Moc přeji, abys získala nového chodského kamaráda pro Kazana. Myslím, že je mu moc a moc smutno, když přišel o svého celoživotního kamaráda. Tyhle věci velmi intenzivně prožívá i kočka, jak jsem zjistila, natož takový společenský tvor jako je pes. Vlastně teď moc a moc myslím také na Kazana, ale ty víš nejlépe, jak tě teď potřebuje. Držím palce, aby se v CD něco zablesklo, a aby se pro Kazana nový kamarád brzy našel. Vím, nebude to Daník….. (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 41. Pořád před sebou vidím, jak jsem předloni sešel dolů do Thálie, tam už na mě mávali od kosodélně postaveného stolu – a v čele paní šéfová, a kdo to leží u zdi vedle ní? Ti dva nádherní zlatohnědočerní úžasní kluci, ta dvojka na výboj i odboj, a hlavně na radost, svoji i druhých. Zabořit pomalu prsty do té srsti byl požitek, s požitkem je pomalu pohladit – a už – áno, zavrtění ocáskem, ještě! Pohled klidných spokojených neustále dobře naladěných, ale ostražitých nejlepších přátel svých lidí – a dvojjediný. – Kazánku, kdybys tak mohl pochopit, že když tě teď tví lidi těší a zabavují a hladí, že totéž potřebují i oni od tebe!

 42. Milá Dede, Kazane a vůbec všichni – věčný kluk Daník tu s námi bude, protože na něj budeme vzpomínat, kdykoliv uvidíme nějakého jeho chodského soukmenovce (h) A pokud jde o Centrální Distribuci, zkusím na ni trochu morálně přitlačit, i kdybych ji malinko přirdousit měl – konec konců doufám, že její pohotové služby teď naše smečka nebude nějakou dobu potřebovat… Hledání chodského mladíka ovšem musím nechat výhradně na ní. Tohle nedovedu.
  Celá smečka hladí packami a posílá útěšné zapředení… tak hlasité, aby bylo slyšet i za Kanál.

 43. Jojo, Daník byl Pan Pes, a já jsem ráda, Dede, že jsem ho mohla tvým prostřednictvím poznat a na dálku si ho zamilovat. Pevně věřím, že CD se postará, protože je to moc potřeba a že Kazan zas bude mít jiskru v oku… (h) (y)

 44. Milá dede, nezbývá než se spolehnout na centrální ústřednu, která určitě nějakého krásného psa a výborného kamaráda pro tebe a Kazana najde. Doufám, že co nejdříve, moc ráda jsem si četla, co tví mazlíci dělají (nejlépe hned ke snidani) a moc by mi to ranní pohlazení scházelo.
  Poprosím všechny anděly, co mají zrovna volno, aby se na ten úkol soustředili.

 45. Dede, zase mám mokrý oči, asi jako všichni tu. Jak píšeš -je dobře, že si to člověk nepospojoval a ty poslední týdny, nebyly smutné. Moc je mi líto, že tohle byl případ, kdy Zvířetnické palcodržení nemělo tu moc.

  ……………..Nevíte náhodou o nějakém mladém choďáčkovi na prodej?……………………. slibuju, že rozhodím tu největší síť.

  1. Milá Dede,
   pro CD není nemožné nic. 😉 Ten pravý pejsek někde čeká, neboj. Daníkovi za Duhový most (h) a Kazanovi pohlazení a povzbudivé poplácání.

 46. Milá Dede
  článek je krásnou vzpomínkou na Daníka. Přeji Ti, aby CD pracovala jak nejrychleji může a jednoho krásného choďáčka nadělila.

 47. Chovatelská stanice z AGLOBERN nabízí štěňátko pejska, narozené 19.10.2009, ze spojení

  otec: Grand Ch., Ch. Gass Stamo-Bud ( DKK:1/1; výstavy: vždy V, 5x Res. CAC, 9x CAC, 3x BOB, 3x VT, Kr.V, 2x NV zkoušky:ZZO )
  matka: BARONESA z Horské samoty ( DKK: 0/0 výstavy: 3 xV,)

  Štěňátko je možné odebrat ihned, 2 x očkováné, 3 x odčervené. Jen vážným zájemcům.

  Kontakt: Olga Bernátová,Koněvova 25, Ústí nad Labem(UL), 723 221 270, e-mail: ppulchart@seznam.cz

  Zdroj:
  http://kpchp.org/inzerce.php

  Ale to jste asi viděli.

   1. Eh, Dede, neber v potaz můj poslední email, posílala jsem Ti právě taky odkaz na kluobé stránky.
    Já si říkala, že by někdo z inzerujících mohl mít doma ještě odrostlé štěně, teď se zrovna moc nedaří štěňata větších psů snadno udávat, tak jsem si myslela, projet inzeráty na štěnda staršího data a poptat se, jestli náhodou někomu nezbyl hafan doma.
    A nevšimla jsem si, že huž to tady je. Omluvuju se. Mám hlavu vybušenou z Ramštajňáků (neboli – místo mozku z Rammstein kostku (wasntme)

 48. Milá Dede,
  moc krásná vzpomínka na Daníka – tak hřejivá a svým způsobem vlastně veselá, protože on byl taky takový. Stále cítím pod dlaněmi hedvábou srst, když jsem poprve zabořila prsty do jeho kožešiny. S Kazanem byli úžasná dvojka – a jak jsem byla pyšná, když jsem je SAMA držela na vodítku a kolemjdoucí se mě dovolovali, zda si je mohou vyfotit 🙂 .
  Držím palce, abys brzy našla pro Kazánka nového super kamaráda – to by bylo fajn, kdybys z Doks odjížděla už s novým chlupáčem (y) (nod)

  1. když za Kanál může jen pes se speciálním testem „na vzteklinu“ – a od odběru krve musí uběhnout alespoň 6 měsíců před překročením hranice. To by musela být opravdu děsná klika, že by někdo měl choďáka připraveného na vývoz (a z nějakého důvodu z cesty za novým páníkem sešlo) a nebo chtěl se štěníkem cestovat, udělal mu test jako mlaďochovi a najednou mu hledá nového pána. Zázraky se dějí, možná by stálo i za zjištění, jestli někdo nechová choďáky v Anglii… ale protože to je „jen“ národní plemeno, v psím světě téměř neznámé, tak asi nee.
   (h) CD si poradí, tomu věřím (h)

   1. Nechová! Nebo se o tom na netu nezmínil. V anglicky mluvící zemi jsem našla jednu choďandu a to v USA 🙂 Říkám, zkoušela jsem všechno, co net dovolil…

    1. napadá mi, jestli by v Anglii nebyl sehnatelnější (to je blbé slovo!) jezevčík, Kazan má přece zkušenost s Maxem… ale to asi taky nebude za Kanálem nejčastější plemeno…

     1. No, mě spíš napadl welsh corgi. Je to pastevec, velikostně příhodný, povahově jsou fajn (kamarádka má dva)- takže by asi i hlídal a mohl být dost venku….

      1. Matyldo (rofl) já ráno napsala Dede, že když se pokříží choďák s jezevčíkem, tak je z toho taky jeden pastevec… (wait) s ouškama nahoru, liščím ocáskem (po Daníkovi) a dlouhým tělíčkem a krátkýma nožkama (po Maxovi )… Mají opravdu skvělou povahu – veselí, přátelští, většinou nekonfliktní… Hádej, jakého pastevce jsem měla na mysli (chuckle)

       1. Dámy, tohleto mi, prosím, nedělejte. My si teď opravdu, ale fakt nemůžeme pořídit štěně… Ale velšáček a nejlépe „pembrouk“ je jeden z mých favoritů… (h)

       2. No kdyby to mohl být welsh corgi, tak ta prověřená stanice, odkud má kamarádka ty dva, má ještě jedno štěně volné, pejska….

         1. to by musel být z Anglie – jinak opět platí, že dovoz až za půl roku. Alespoň by Dede oživila český chov novou krví 😉

 49. Daník (h) (dog) byl Pan Pes, úžasný kamarád a pesan do nepohody, stejně jako je Kazan. Ale třeba CD zasáhne a jiný choďáček se najde… (y)

 50. Milá Dede, Daníka znám jen ze Zvířetníku, ale musel to být báječný pes. Nevím, jak napsat slova povzbuzení, protože tady pomůže jen čas.Kolegové v práci na mě nechápavě hledí a já jim nedokážu vysvětlit, že ty slzy jsou pro jednoho báječného chodského psa.

 51. No, Daník to nebude, ale bude to iný výnimočný kamarát. Zvieratká, ktoré milujeme, sú všetky úžasné. (dog) (cat) (heidy) .

 52. Proč jsem jen otvírala ten Zvířetník. Už to je podruhé,co brečím jako malá kvůli Daníkovi a to ho znám jen z fotografií.
  Brečím, slzím, pláču, nezastavím to, srdce v kleštích, nevidím.
  Vy jste ho milovali víc, než vůbec tušíte. Ta vzpomínka o tom svědčí.
  Přeji, aby brzy vyplnil mezeru nový pes, ale Daník, Daník to nikdy nebude.
  Hodně sil a úspěch v hledání.

 53. Krásné a smutné vzpomínání. Ale na kamarády se nezapomíná. Příjemné pondělí všem, a nejvíc těm, kteří mají starosti. Na Kačera myslím průběžně od Pražení. Dnes tedy ještě víc. (h) (h) Na vyvážení starostí je tu zase mušketýr Matyldový, který se brzy vrátí z nemocnice. (sun)

 54. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A dneska navíc mávám Kačerovi a doufám, že to dopadne dobře (wave)

  Daníku – byl jsi perfektní psí kámoš (*) . Neboj, ona to ta tvoje banda nějak zařídí, aby Kazan nezůstal sám (happy) . A aby se panička nenudila… (chuckle)

  I starší štěně neodvezeš hned – protože nebude mít test (to by byla veliká klika, že by měl štěník test na protilátky – obávám se, že choďák nebude běžně vyvážený pes). Takže je skoro jedno, necháte-li nabrat krev 4 měsíčnímu štěnítku a nebo ročnímu… Prostě do Británie by mohlo až za půlrok… Budu držet palečky, aby se štěňouš našel…

 55. Milá Dede, nedostává se mi slov, slzy mi kapou na ledovou klávesnici a mimoděk vzpomínám na okamžik před třemi lety, kdy jsem za Duhový most vyprovázela naši Ejšu, na nešťastný pohled její dcery Giny, která zůstala s námi sama. Moc Ti rozumím a přeji, aby se Ti podařilo Kazanovi i vám sehnat nového kamaráda, který by pomohl zahnat smutek. (h) (h) (h)

 56. Milá Dede, objímám Tě. (h) Je to krásné vzpomínání na výjimečného psa. Hladím Tě po tlapce a doufám, že brzo najdeš pro Marka, Kazana, sebe i Martina nového kamaráda. (dog)
  Koukala jsem, dole Iva (inlove) , balí uzlíčky na cestu malým choďáčkům, vždy se může něco stát a je dobře, že o Tobě a Tvém přání ví. (h)

 57. Tak tu brečím, protože Daník byl můj miláček, byl u nás ve škole s Kazanem, byl u nás doma a byl pokaždé skvělý. Vlastně jste byli první Zvířetníkovská návštěva u nás a oba chlupáči byli skvělí k dětem. Nechali se hladit do úplného vyhlazení dětskými tlapkami, rozchechtaní a milí. Ještě máme vaší misku, Dede. Moc na vás na všechny pořád myslím a zkusím taky pátrat po štěnítku.
  Dobré ráno všem, utíkám se zkulturnit do školy.

 58. Milá Dede, moc děkuji za dojemné vzpomínání na Daníka. Umím si představit, kolik slziček jsi při psaní spolykala a utřela, vždyť já jsem je ronila po celé čtení. Ale možná jsi si tím také trochu ulevila od té velké bolesti. Uvidíš, že jednou budeš moc ráda, že jsi si vzpomínky na Daníka sepsala. Teď máš jistě dojem, že nikdy nic z Daníkova života nezapomeneš, ale časem poznáš, že chtě nechtě ti něco k tvému zklamání z paměti vypadlo. A právě tímhle povídáním si to teď už naždy budeš moci připomínat. (h)

  Moc přeji Kazanovi a vám všem, aby se vám co nejdříve podařilo najít dalšího choďáčka v kterém Kazan najde nového kamaráda k rošťačení, který mu pomůže se rozveselit.

  A ten pech, že jste právě v tuhle dobu v Anglii s jejími předpisy, no to musí být až k zlosti.

  1. Dede, nedalo mi to a dívala jsem se psí stránky a našla jsem tuhle. S nějvětší pravděpodobností o ní víš, ale lepší 2x, než vůbec. Jak jsem si všimla, tak tam dost „choďáčků v nouzi „našlo nový domov (i když už před pár lety), ale neviděla jsem, že by právě nějaký nutně nový domov hledal. Ale třeba stojí za to se tam poptat.

   http://www.darri.chodskypes.eu/odkazy.html

   1. POZOR! – když kliknu na odkaz od Maričky, píše mi to:

    Webové stránky na adrese http://www.darri.chodskypes.eu obsahují prvky ze stránek psistranky.wz.cz, které zřejmě obsahují malware – software, jenž může poškodit váš počítač nebo jinak působit bez vašeho souhlasu. Pouhým navštívením stránek, které obsahují malware, se může váš počítač nakazit.

    Takže asi s prohlížením opatrně, nevím, nakolik je to bezpečné.

    1. Jé Vave, Dede, to se omlouvám a doufám, že jsem někomu něco neprovedla. Ale mě tam nic varovného nenaskočilo, proto jsem to sem dala. 🙁

     Prolítla jsem krátce diskuzi, to víte, že jsem zvědavá, jestli náhodou CD už nezapracovala. 😀 Držím palce a večer si v klidu všechno pořádně pročtu.

  2. Milá Maričko, o těch stránkách vím a byly první, na které jsem koukla! Popravdě prohledala jsem internet skrz na skrz… a nic. Uvidíme, jestli na nás CD bude myslet 🙂

 59. Hernajs… jsem přece už velká holka a ty nebrečí. Nebo brečí? Jo , prostě jo.

  Daníku, Daničku, byl jsi…ne, Ty pořád jsi ! úžasný pejsek úžasné paničky…

  Dede, moc ráda bych Ti v hledání nového pejska pomohla. Jediné, co mne napadá, je dát inzerát do tištěných médií , třeba by se nějaký, internet neužívající , chovatel, ozval .

 60. Dede, to je velice pěkné i když smutné obituary. A ty fotky, jen štěknout! Přeji ti aby se ti pomocí Zvířetníků podařilo splašit mladého choďáčka tvých snů.

 61. Daníku, co jsi nám to udělal!!! Mávám Ti uslzeným šátečkem tam za Duhový most a chtěla bych nějak potěšit ty, které jsi tu nechal. Ale, nejde to. Čas, jen čas může….

 62. Ach jo,
  škoda každého choďáčka, Daník zase nebyl tak starý. Škoda, že jsem to něvěděla dříve, vám bych štěňátko s radostí prodala, ale už jsou všechna zadaná a některá už šla do světa.

  1. Ivo, možná, kdybys rozhodila sítě a pro Dede se poptala ve spřáteleném okolí Chodských psů, byla by to pomoc. Já jsem kočičí a o tomhle nevím nic.

 63. strašně moc s vámi cítím a strašně moc prosím Centrální distribuci, aby si přichvátla…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN