PSI: Beta v Pekle

Jaro začalo už i u nás pomaloučku klepat na dveře a mně se zastesklo po výletování. Na posledních delších výpravách jsme byli na konci prosince, ale pak sněhová vrstva dosáhla značné výšky a bylo po pochoďácích.

Betí nohy mě děsí (naštěstí ji ne) a nechci, aby dlouhodobě lítala v hlubokém sněhu. A tak nám musel stačit cvičák, co ho máme skoro za plotem. Ale když na jižních stráních konečně začal mizet sníh, tak jsem zajásala a vytáhla mapu. Do hor to nemá ještě cenu (tam je sněhu dost a dost), musíme někam níž.

A vzpomněla jsem si na Peklo – kouzelné údolí mezi Českou Lípou a Zahrádkami. Nejpopulárnější je na jaře, když tam kvetou tisíce a tisíce bledulí – však Hanča vloni napsala moc krásný Rozcestník. Ale to tam bývá hodně lidí a to by se Kosatka nemohla vylítat na volno. Ale teď by tam nemusel nikdo být.

Měla jsem jasnou představu. Bude tam bezsněžno, poteče hodně vody… bude bahno, ale Betka si konečně poběhá po měkkém povrchu a protáhne si zase jednou pořádně tělo. A nám to taky neuškodí.

Vyrazili jsme, stráně kolem Chrastavy byly zcela holé, předjaří přímo ukázkové. Ale u Jablonného už na polích zase ležel sníh a když jsme dojeli do Zahrádek, bylo jasné, že tam mají víc sněhu, než je v Liberci…

Ale když už jsme tam byli, tak jsme pochopitelně vyrazili. Asi kilometr od Zahrádek je maličká osada Karba. Sroubené domečky jsou vestavěné do pískovcových skal, vysoko nad údolím se pne starý železniční most (mimochodem technická památka), Robečský potok svižně teče, plavou tam kačeny… nikde nikdo – prostě paráda.

Kousek za vesničkou je vstup do údolí. První dřevěný mostek Betku trošku zarazil, ale když jsem přešla já, tak to zvládla taky. A další mostky a lávky už vůbec neřešila, ani sníh na klouzavých dřevěných prknech jí nevadil. Dokonce ani vzlétající volavka ji nezaujala.

Většinou se šlo po starém ušlapaném sněhu, místy chodníček odtál a šlo se bahýnkem. Zajímavé bylo, že přestože Beta měla evidentně žízeň (zase prokvílela celou cestu autem), tak nepila. Ani z potoka, ani z příkopů stojatou vodu. Žízeň zaháněla žraním sněhu. Prý nějaká nedobrá příchuť – to leknínová limonádka je jiné pošušňáníčko…

Asi ve třetině Pekla se nachází kozí biofarma (kozy tam choval a taky tam žil pan Ladislav Lis). Tam jsme opustili údolí a vydali se úzkou cestou sevřenou pískovcovými skalami pryč od potoka. Sněhu přibylo, většinou byl přemrzlý, ostrý, jen tam, kam proniklo sluníčko, byl měkký.

Betka si nestěžovala – s nosem u země nasávala stopy srn i zajíců, lítala daleko před námi, skákala přes padlé kmeny. To spíš my jsme šli ztěžka – chůze byla docela namáhavá, mnoho lidí touto (značenou) cestičkou v zimě zjevně nechodí (asi jeden člověk od napadnutí sněhu :o)). Když jsme dorazili na zpevněnou cestu, kde byly odtáté alespoň úzké koleje, měla jsem z toho radost. Já, která vozí psa na měkké jásala, že jsme na asfaltu :o)

Ale to už jsme pomalu klesali zpátky do Karby a čekala jen zpáteční cesta k zámku alejí starých jírovců. Před 7 lety zámek v Zahrádkách zachvátil veliký požár. Objekt je provizorně zastřešen, ale stopy plamenů jsou ještě všude patrné, obnova postupuje velmi pomalu.

Zahrada je přístupná, celý zámek jsme obešli. Beta mě tam naštvala, když seskočila z kamenné zídky na cestu. Jen hekla, když dopadla – vždyť to bylo poctivě 120 cm vysoko. Kdybych mohla, tak ji přetrhnu… a nadělám z ní malé bostonteriérky :o)

V autě cestou zpátky nekvílela, spinkala. Ale doma ji únava rychle opustila – bylo potřeba hlídat na zahradě, asistovat při tvorbě pozdního oběda, bojovat s plyšáky… Prý 7 kilometrů v obtížnějších podmínkách jí vůbec nevadí.

 

Aktualizováno: 12.3.2010 — 18:12

324 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. právě přišla sněhová vánice… Fouká a sype a sype… (think) Zdá se, že půjdu přeřídit budík na „dlouhý házecí čas“

   1. FAAAKT! Jsem si ty Tvoje blesky našla na radaru, jak se sunou z Němec v takovým pěkně mastným srážkovým pásmu, dokonce i tady v Brně by časem mohlo spadnout pár vloček, ale tam u vás je to fakt hustý. :O

   2. Tak tady je venku tak hnusně, že Mína jen vyběhla na tsřechu a snad už při čůrání to obracela domů 😀 Strašlivě tu funí a leje. (clap)

     1. Když jsem to hlásání uviděla, tak jsem se šla podívat z okna, protože mi to přišlo jako nesmysl. Tak krupobití tu není, zato do rána asi zapadáme sněhem!
      Já zimu ráda, za týden touhle dobou budeme na horách, ale nějak i já začínám mít pocit, že už to stačilo!
      Dobrou noc |-)

       1. Tak kroupy potvrdit nemuzu ovsem Vinohrady 23:27 hlasi snih ve vzduchu i na zemi ovsem Zizkov 23:38 uz jenom mokro na zemi a sem tam vlocku ve vzduchu.
        Ale ta buřina byla pěkná. Původně jsme mysleli, že nekdo mohutně fotí.

        1. Ležela jsem už, bylo něco po jedenácté, slyšela jsem bouřku – radost, protože bouřky jsou jaro, pak jsem slyšela kroupy na parapetu – hnus, protože zima. Tak jsem odmítla se podívat z okno s tím, že se mi to všechno zdá.
         Teď ráno vidím sníh na trávě – ale prý ještě dnes a zítra si na nás bude zkoušet vyskakovat, ale ve středu se to má konečně zlomit! (sun)

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Když dohazovač Baum dostatečně vychválil svou klientku Sáru, přivedl konečně rozčileného nápadníka Izáka k ní domů. Mladíkovi stačil jediný pohled, aby zděšeně couval zpátky ke dveřím. „Co se děje?“ ptal se dohazovač. „Řekl jsi mi, že je mladá,“ šeptal mladík, „a zatím jí do čtyřicítky nemůže chybět ani den.“ „Řekl jsi, že je krásná, a zatím vypadá jako kudlanka nábožná. Řekl jsi, že je štíhlá, a zatím vydá za dvě. Řekl jsi….“ „Nemusíš šeptat,“ řekl dohazovač. „Je hluchá jako poleno.“ .(*)

  ~o) Hezký večer všem přítomným a těšte se na jaro. Určitě přijde. ~o)

 3. Kosatku jsem precetla a ted zkousim jestli se mi podari odeslat prispevek pres mobil 🙂 uz mne boli palec! Hezky vecir vsem vsem! Pa!

  1. Povedlo se (nod) Zítra ti (teda vám (happy) ) budu držet palce (h) Pohlaď Abbinku (dog)

 4. Ach jo, vyklizim lednicku. Jsem se divila, proc se mi tam nic nevleze, kdyz lednicku mam velikou. Zjevne Cheta honila mlsna. 7 otevrenych dresinku na salaty, asi 5 druhu barbeque omacek, nekolik sklenic nakladane zeleniny, a rada jinych veci, otevrenych a z kazdeho ujezeno kousek. On je hlavni nakupovac, ja jsem v praci do nevidim, pak neco uklohnim a zjevne Chet si uziva mezitim. Jo, a napocitala jsem 10 druhu otevrenych horcic – i kdyz nektere byly ty same, ale holt si nevsiml, ze tam jedna je, tak otevrel dalsi. Vydala jsem zakaz nakupovani dalsich pochutin, nez se tohle zkonzumuje. No, horcic mame tak dobre na rok…. :O

  1. Hani, obdivuju tvou svatou trpělivost (inlove) . Ovšem s těma hořčicema – jeden čas, kdykoli jsme vyrazili na výlet spojený s pečením buřtů, zapomněli jsme hořčici doma, takže se cestou dokupovala nová. Ehm, po sezóně jich byla taky plná lednice :O .

  2. Hanko, doporučuju pomazánku z mletýho masa. Vpodstatě to chce to maso, cibuli a hořčici. Tý hočřice se tam vejde neuvěřitelně moc 😉

    1. To je nesmírně primitivní záležitost, akorát je třeba mít to maso, tedy tepelně zpracovaný maso, nejčastěji nějakej zbytek 😉
     Nikdy jsem to nezkoušela z drůbežího, jen z vepřovýho nebo hovězího, je to jedno (viz další ingredience (chuckle) . Maso se pomele, k němu se drobně nakrájí cibule v hojném množství a přidá hořčice tolik, aby to pěkně drželo pohromadě (= poměrně dost).
     Toť vše. Mažu na chleba a doplňuju salátovou okurkou (pi)

      1. to by se asi muselo rozmixovat, aby v tom nebyly ty tvrdkavé opečené masové drobky. A nebylo by to moc suché ? Opečené mleté se dost odpaří.

        1. pardon, já blbě četla – Aido, když tak uvařit a pak umlít, to je relativně rychlý. Jinak má Baty pravdu, to by nebylo ono.

 5. Betí týdeníček právě vyšel na známé adrese : http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0310/ (nod)

  Bubu – paráda – chlapec šel na vandr, našel si nový revír, ale přišel se ukázat, že se má fajn (clap)

  No a Eviným štěníkům přeju, aby se s blížícím se jarem zvýšil i zájem nových zodpovědných páníků (h)

  1. Ty záběry z Betčina běhu jsou vždycky parádní 🙂 . A z fotek ty křivulky vůbec nejsou poznat. Ehm, ale mám zásadní dotaz – proč hodláš z Kosatky nadělat právě bostonteriérky??? (rofl)

   Dvěma černouškům z jihu přeju šťastnou cestu a zbývajícím hodné páníky (f)

   1. protože v Americe říkájí plášťové doze doga s bostonským zbarvením. A boston teriéři mají plášť povinný… takže na co jiného naporcovat Kosatici, než na bostonky ? (chuckle)
    I když představa, jak mám místo Bety asi tak deset „Pedroníků“ na vyšších nožkách… je dost děsivá (rofl)

    1. ještě k těm kolenům – podívej se třeba na fotku, která je v týdeníčku vedle datumu 17.1. … to není úhlem pohledu – takové boule má opravdu na kolenou (vpravo větší, vlevo menší… )

     1. Hmm, koukala jsem už předtím, ale fotky přeci jen dost zkreslujou. Hlavně, že to není nějaký zásadnější průšvih. Betka je čupr holka, tvrdým terénům se vyhnete a ono to půjde (h) .

  2. No, milá Xerxová, zima je u vás velmi vydařená… 😛 Jo, vyhřátej pelíšek – taky bych si dala říct (sun)

  3. Pročetla jsem týdeníček i pozpátku (únor). Tedy ty rozkvetlé kytky, ty jsou. Amarylisy jsem umořila už asi tři cibule. Ano, vím, psala jsi už jak je hýčkat. Jenomže ony potom nekvetou (i když se zatáhnou a odpočinou), ale ZÁSADNĚ mi vyrazí bohaté olistění. Tak jsem to už vzdala.
   Betka je velmi krásně barevná, zvlášť na sněhu a moc se mi líbí jak si užívá pelíšek venku na sluníčku. Také dáváme Klérce do závětří na sluníčko pelíšek. Moc ráda se už zase opaluje. Ty žluté větvičky se sněhem, to je svída? Vypadají velmi atraktivně. Měla bych zajet podívat se do spřáteleného zahradnictví, už mě to láká (sun) .

   1. ty zasněžené větve (z únorového týdeníčku) je naše blůma (spíš blůmička). Páník ji zkoušel fotit při světle pouličních lamp… a tohle z toho vzniklo…

 6. Jejku, jejku, to je peklo, takové Peklo. Taky vodíme Báru po měkkém a ona má tím pádem lehce přerostlé drápy.

  Diega je mi líto, tohle je vteřinka a je to. ;(
  Li všechno nejlepší k narozeninám. (rose1) Brigádníci mákli. Obrázek před a po je neuvěřitelný. :O Klobouk dolů. Vážně.
  Matyldo gratulace k nickovému svátku a druhá Kubovi. Je pašák.

  A já mám dobrou zprávu, už od pátku se z toho nemůžu vzpamatovat. Viděla jsem Mouřenína. Fakt. Přišel k nám na terasu a dělal oči na Prachovku. Pro pohlazení a mlsotku si nepřišel, ale nebál se. V sobotu tu byl zas. Vyfotila jsem ho přes okno a zkoumala a porovnávala s rok starou fotkou. A jsem si jistá. Je to on. Stejná kresba okolo očí, na čele. Bílá brada, světlé chlupy v uších, rezavá na límci, proužkování na pacinách….. Jo, je to on. Jsem šťastná. Sice není u nás, ale má se dobře, vypadá blahobytně. Zkusím ho vypátrat, ale jsem spokojená, že on vypadá spokojeně. Už jsme ho obrečeli a on se někde vnutil, troubelínek.

  1. Bubu (h) , to je ale paráda – mám obrovskou radost. Mouřenínek byl od kůtěte můj favorit. (cat) (inlove) Třeba se časem i nechá pohladit. (sun)

  2. Kdybych tak tohle mohla vědět o Kryšpínovi, ach jo! Ale tohle Ti přeju, hlavně, že se má dobře.

  3. To je přesně ono, ať si bydlí, kde chce, hlavně že je mu tam dobře. Uffff, to byl šutr.

 7. Nepletu-li se, tak EvaZ dnes balila batuzek na cestu do sveta aspon dvema cernym boubelatym stenikum. Tak at se jim nestyska a maji hodne panicky. (dog) (h) (h)

  1. A ať se objevěj další hodný páníčkové pro ten nezanedbatelnej zbytek štěňat (dog) (h)

 8. Mila Li: vsechno nejlepsi k narozeninam. At uz ti tech starosti ubyde. (h) A jaky krasny darek v podobe solidarni brigady jsi dostala. Co tam tahle parta udelala, je neuveritelne. (y) (y) (y)

  1. Li, přidávám se k blahopřání narozeninovému (rose1) a obdivuju dárek pro tebe i holčičky chlupatičky

  2. Já sice přála Li včera, ale ještě jednou: Všechno nejlepší a ať se na Tebe usměje pořádný kus štěstí. (handshake) (y)
   Jinak jsem nějak v letu. V pátek jsem četla jen jeden článek a necelou diskusi, včera jsme jaksi na netu nebyla a teď jsem tu jen na skok. Nevím, jestli to někdy dočtu, příští týden fofr a v pátek hurá na hory. Fotečky z brigády jsem si ale prohlédla a vypadají opravdu tak, jak to bylo v reálu. Jen já ten uplný začátek neviděla, měla jsem zpoždění.
   Jo a jen takové malé hlásáníčko: Nejen, že mě včera doma čekali dva spokojení kluci, ale oni stihli dokonce uklidit! Teda je pravda, že Rysák povídal cosi o složité strategii, aby stíhal uklízet rychleji, než Rysík zase rozhazoval, ale evidentně jim to šlo :). Takže po brigádě jsem si mohla odpočinout.
   A děkuji Vave za odvoz.

  3. Li, všechno nej… nej… nej… (rose1)

   A brigádníci, odvedli jste bezvadný kus práce! (y)

 9. Tak jenom pro pořádek hlásím, že jsem ráno vstala jako rybička, k mému nesmírnému překvapení. Jenom po mně včera někdo házel ciment, mám v uších, v nose, v krku.. Byl to pro mě fakticky příjemně strávený den mezi příjemnými lidmi, už jsem to po té příšerné zimě, kdy jsem tu byla zavřená jak nějaký sněhový Monte Christo, potřebovala. Stihla jsem proletět i fotky, nechápu, kde vzal Jakkel čas ještě na focení, jejich rodina předvedla pracovní koncert. Tak ať se tam kavkazím dámám líbí, vždyť budou mít paničku nablízku.

  1. Jste, byly jste všecky naprosto úžasné. No a chlapi, přítomní, taky, museli se vám vyrovnat, že…

 10. nemůžu odolat, ale mám tak lehounkej příklad, že musím napsat komentář, no řekněte 1+2, to je něco!

  Koukám na tu skvělou akci brigádnickou a jsem celá dojmutá, až jsem se z toho rozkašlala. Je mi líto, že jsem se nemohla zúčastnit, ale jsem lazar lazarovič, tak pošlu aspoň něco korunek. Přátelé, jste skvělí (handshake) (h)

  1. Nemocný mají kalkulační výhody, to je správný 🙂
   Že vás tu ale marodů (h) je – jen na první vzpomenutí kromě tebe Zdena b.p., Boxíková … ještě někdo tuhle psal a nedokážu si to vybavit.
   Tak zodpovědně maroďte, ať jste brzo zase fit (y) (sun)

   1. veram určitě a možná ještě někdo, samí přecházeči – u nás v maličké sámošce večerce na rohu je to jak na plicním a s nikým se člověk nedomluví, protože všechny holky přišly o hlas. Popadnout zabalené zboží a prchat, než to člověk dostane taky, další obchody na kružnici o poloměru 2 km, což bez auta v téhle zimě taky nic moc. To jaro muselo někam zapadnout, za nějakej kopec nebo u někoho za skříň, to není jinak možný.

    1. No tak to doufam, ze nezapadlo za nejakou skrin u me doma! To uz by se odtamtud nikdy nevyhrabalo.

     1. Jendo, to chce kotě, nebo aspoň křečka. Takové prtě všechno poleze, všude se vejde a všechno vyštrachá. I to jaro by určitě objevili. 🙂 Fakt mají marodi a voslabení protekci. 1+2 😛

 11. Dnes na vycházce spadla do studánky Klérka. Ledový příkrov na hladině je pro nás obě v tuto dobu osudný. Už si balím plážovou tašku s osuškami a takto vybavená začnu chodit na prochajdy do lesa. Nesmím pro sebe zapomenout koupací čepici. Počasí opět ošklivé, stále fučí leďák :@ , i když je slabě nad nulou. Pocitově Antarktida (Klérce zvlášť po té koupeli).

  1. Alex, dávejte na sebe, holky moje, pozor. Co si budeme povídat, takový zápal plic dokáže být sfiňa. Tak ať to dobře dopadne.

   1. Dávno pradávno jsem sepsal pro kamarády upozornění: Zapálené plíce nesmíte chtít více! Je to velké nebezpečí – budete v lékařské péči!

  2. Alex, holky nešťastný, koukejte toho nechat! Co kdyby čirou náhodou to jaro nakonec přišlo a vy jste byly nemocný (h) (sun) (toivo)

   1. Naprostá paráda (clap) , obdivuji, co lidičkové s pejsky dokáží. A velice mě blaží, že je tam tolik mladičkých holčin ( ai kucíí tam jsou) a jaký nádherný vztah mezi zvířátkem a člověkem je. Proč se na toto nepodívají fagani hnusní, co mučí kočičky a vůbec zvířátka a ty hnusoby, co vyhazují svoje kamarády z auta a pod.

 12. Tak já se taky kupodivu vzbudila bez bolístek a namožení. Asi nás tam bylo tolik, že to nebyl takovej záhul pro žádného z nás. Jen mám strach o Jakelovu hlavu, dal si pěknou ránu a motalměl závratě.
  Horší to ale je teď u nás doma. Já nevím, jak to za těch pár hodin stihli.Vysypanej květináč s kaktusama (opět), louže od káči, po zemi vrstva popkornu, špinavej stul, na stolečku nadrcenej rohlík, nevypraný prádlo, táta bez snídaně, neumytý nádobí, počůranej záchod,… to nemluvím o vršku, kluků pokoje jsem před týdnem vygruntovala,… Potřebuju brigáduuuuu! (tmi) 😀

 13. Přátelé, kamarádi, nikdy nebudu mít dost slov na poděkování za to, co jste pro mně udělali (h) (h) (h) Sama bych to nikdy nezvládla, kdyby nebyl Jirka nemocný, makali bysme na tom týdny, měsíce a možná i dýl a dost možná, že by pak už nebylo koho tam stěhovat… Dokonce i doskákala tíživá myšlenka, že by šla Eliška bydlet k paničce svého tatínka a Darlenka by se stala psem bytovým, jenže už jen ta myšlenka, že bych se musela rozloučit s kulíškou Eliškou mi (u)
  Děkuju (h) (h) (h)

  1. Milá Li, přidávám se s přáním všeho nejlepšího k narozkám (h) (sun) (h) . Málokdo se může pochlubit tak netradičním dárkem (rofl) . Uff, jsem šťastná, že ti mohl spadnout takový balvan ze srdce (h) .

   1. taky jsem si říkala, jakej je to báječnej dárek.

    Milá Li všechno nejlepší k narozeninám (h) a dej si i ten (^)

  2. Milá Li, ještě jednou vše nejlepší k narozeninám (f) . Už se těším, až budeš referovat, jak se holkám bude nové ubytování líbit.
   Chtěla jsem také přihodit pár fotek, ale nějak mi to z domova nejde hodit na rajče. Tak buďto to rozchodím nebo až zítra, ale budu se jen opakovat 🙂
   Jinak díky za včerejší báječné občerstvení a odvoz, autobus mi jel vzápětí, takže v pět už jsem se brodila blátem na kopci s Arinkou. (toivo)

 14. Děkuji za přání k svátku a připomínám, že zatímco já jsem Matylda virtuální, vnučka od Olčavy je Matylda regulérní! Tak jí přeju všechno nej!!! (f) (sun) (f)

  1. ;;) Ahojky vrtuální Matyldo, my se polepšíme a ještě jednou pogratulujeme, snad už v pravý čas. ) ;;

   (rose1) A ty dvě růžičky jsou pro Matyldu od Olčavy. .=D> (rose1)

  2. Matyldo děkuju, přáníčko předám, ale jen esemeskou, právě si vykašlávám plíce, to jsem furt všechno hrdinně přecházela, a zítra se pokorně doploužím k doktorce 🙁

  3. Všechno nejlepší virtuální Matyldě (inlove) Piškvorkové i opravdické Matyldičce (inlove) Olačavičkové! (chuckle)
   A Lídoškovi (inlove) přeju ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám, hlavně aby Ti starostí konečně začalo ubývat.

  4. Matyldo, já teda třeba vím, že jseš virtuální, ale koneckonců jsi taky dostala virtuální kytku, ne? (rofl) (h) (rose1)

 15. Blahopřeji – opravdu blaho přeji a přeji také a hlavně zdraví, zdraví ,zdraví i celým rodinám. (rose1) (h) (rose1)
  Dnešní fotočku jsem vybrala tak trochu pro Li – jeden známý astronom (ale teď nevím, který) řekl“ Krabí mlhovina? To je celá astrofyzika v kostce!
  http://www.astro.cz/apod/ap080217.html
  Tak máš takový souhrn. 🙂

 16. Xerxová, Ty jsi zlatíčko. Zase jsi napsala o krajině, kterou neznám a kam bych se chtěla zajet podívat (cestička mezi skalami, Karba, Peklo a kozí farma a tak…). určitě je tam moc pěkně. A Betule je prostě frajerka(clap) .

  A dbnes má svátek Matylda.
  (f) (f) (f) Matyldo, všechno nejlepší la la la lalala (f) (f) (f)

  1. dík za pochvalu – v deníčku na konci února je fotek mnohem víc – i skryté v textu pod odkazem Peklo

   1. Kruciš :^) !! Je báječné schovávat kamarádům fotky pod odkazy. Ale, občas, to jedné, potýkavce s technikou nedocvakne (chuckle) . teď fičím vařit nedělní obídek, ale já se sem vrátím (chuckle) a všechno prohlédnu ( to by bylo, aby nebylo). (wave)

  1. Kdyby se mě někdy, někde, někdo ptal, jak si představuji kamarádství, odkážu ho na výše uvedené rajčátko. Netřeba slov… (dance)

 17. Dobré predpoludnie všetkým. Tá brigáda podľa fotiek teda musela byť niečo! Včera sa roztopil posledný sneh, už tu má len pršať. Chvalabohu. 🙂

   1. Cheche svýtek je pjeknej termit. Tak Matyldo, užij si ten svýtek, kterej máš a nemáš 😛 (rose1) (sun)

     1. … a v hovězí polívčičce, tak jak to dělala moje milá babička přeslicová 😛 .

  1. Jůůůůůů, o Lidušce jsem nevěděla (shake) . A už vím (wasntme) .

   (rose1) (rose1) (rose1) Lidko, přeji Ti, abys měla kolem sebe a furtumfurt takové kamarády, jako včera. (rose1) (rose1) (rose1) . Na dálku Ti mávám a (wave) a (handshake) (smajlíček objímáček tady není)

  2. Lidošku, hodně zdraví a zdraví a zdraví pro celou smečku. Tím pádem bude i pohoda. (rose1) (h) (^)

  3. Matyldě k svátku (f) a Li k narozeninám (rose1) přeju všechno nejlepší, zdraví a ať se jim všechno daří (*) (h) (*)

 18. Nechci kafrat, ale je hnusně. Včerejší promrzlost jsem léčila horkým čajem, horkou koupelí a pelíškem, dneska po ranním venčení bych ráda aplikovala spoň část zmíněného. Dneska musím děti přinutit k nějakému úklidu v pokojíčku, aby tatínka zítra neranila mrtvice, až ho pustí z nemocnice, a nevezli ho hned zpátky, pouze na jiné oddělení….

 19. Zdravím všechny milé Zvířetníky z Prahy! (h)
  Kupodivu jsem se probudila a dokonce se mohu hýbat. 😉 Koukala jsem z okna – dnes je o dost hůř než včera, jsem ráda, že jsme to zvládli za relativně slušného počasí. (y) Jakkeli, skvělé fotky! (sun)
  Přeju všem krásný den. (inlove)

  1. tady od rána střídavě prší a sněží… (rain) Na zemi je několik centimetrů promáčeného těžkého sněhu, místy to slušně klouže (hlavně autům). S Betkou jsme byli ráno v lese – za 45 minut jsme nepotkaly ani živáčka – ale ptáci i v tom mokru řvali a zpívali (music) , a cinkali a bušili do starých dubů… fakt je asi jaro někde schované za rohem (sun)
   Betka háravka v sídlišti pečlivě očichávala značku, kterou tam podle stop zanechal nějaký minipsíček (stopy velikostí jak od (heidy) ) Vůbec nechtěla odejít, dokonce začala i tence pískat :* , přeznačkovala to třikrát ) Asi nějaký osudový ženich (u) (inlove) – zdá se, že velikost není důležitá (rofl)

 20. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dík všem brigádníkům (nod) , zírám, co za těch pár hodin z té ohrádky hrůzy dokázali udělat 🙂 Nechápu, jak si obyvatelé dokážou něco takového vytvořit pod okny (think)

  Diaga je mi hrozně líto – a moc líto je mi jeho paničky (bude si ten okamžik nepozornosti dosmrti vyčítat ) a moc líto je mi Lucky V. – protože pro oživení chovu slimáčků v Čechách udělala strašně moc. Lucko – až začne Xena hárat, jeďte na dovolenou – zasloužíte si ji všichni. V takové Francii (nebo i Polsku) se dá určitě spojit opakované krytí s týdnem cestování… Jen si tu dovču (a Péti volno ve škole) budete muset vyjednat až na poslední chvíli… (h) (dog) (inlove) (dog)

 21. Milí Zvířetníci-úderníci (flex) (clap) (flex) Vy jste všici přímo úžasní. (clap) (clap) (clap)

  Prohlédla jsem si fotky od Vavíly a nestačím žasnout:O :O :O Podle nich je jasné, že jste se sešli na to, abyste vyklidili tamní mnohaletou nepovolenou skládku. A navíc v dosti nevlídném počasi. Možná vaši činnost z okolních oken sledovali právě ti, kteří se na tom „nánosu“ celá léta podíleli – a vůbec se jim vaše píle nelíbila, anžto si budou muset najít jiné místo (punch) :@ . Li snad bude mít možnost dohlídnout, zda tam tajně v noci nezačne zase ten nový bor.. přibývat. A hlavně, aby majitelka, až uvidí krásně vypucovaný pozemeček (a dokonce oplocený i s brankou) nehodila zpátečku a nerozhodla se místo pronajmout třeba jako garážový prostor.(think) Doufám, že Li má alespoň papírovou smlouvu (a dobře, že i fotky). Nechci strašit, ale ty fotky byly tak výmluvné a ta práce, kterou jste tam udělali přímo mamutí, že mám prostě trochu strach, aby toho někdo nezneužil. Budu pevně držet palce až do doby, kdy se tam nastěhují jeji psi a vše bude fungovat jak má. (y) (y) (y)

  Xerxové děkuji za hezké Betí povídání (flex) (dog) (flex) (tohle má naznačit mohutného psa) , velká gratulace pro Kubu od Matyldy (handshake) a Lucky V je mi převelice líto ;(

  Tedy povím vám, že vybrat z té spousty pěkných smajlíků nějaké odpovídající mi trvalo déle, než napsat celý komentář (rofl) 🙂 😀

  U nás byl horký den, ale takový lepkavý, protože v noci pršelo. Ovšem já se zařekla, že si nebudu stěžovat, už mě ta letošní zima vůbec nebavila. Připomeňte mi tohle předsevzetí, až budu v červenci kvílet, že taji. 😀

  Přeji všem krásnou neděli

 22. No, taky už jsme doma a někteří umytí. Po návratu se ukázalo, že mlaďaska, která odjela s kamarádem dělat zdravotnický dozor na nějaký koncert se nemá jak vrátit, protože auto, kterým odjeli vyplivlo veškerou vodu a dál nepojede. Lukáš s Jakkelem jí vezli jiné auto, pak teprve došlo na pejsky a králíčky a nakonec asi i na nás a na fotky.
  Brigáda byla bezva. Vyhrabali jsme celé archeologické naleziště. A několik unikátů, myslím, že nejlepší byl skoro funkční psací stroj, tři zánovní umyvadla a tajemný kruh, nejspíš z mladší doby plastové, který se vynořil při vrtání posledního sloupku.
  A ještě poučení budoucím generacím archeologů: bojlery v kovošrotu neberou, prý je to odnož pračky (rofl)

  1. Ri (inlove) , jsem ráda, že jste v pořádku dojeli. Ještě jednou moc děkuju, bez vás a vaší výbavy by se to takhle nezvládlo. (shake)
   Dobrou noc všem! (h)

  2. Ri, „tajemný kruh, nejspíš z mladší doby plastové“ mě teda dostal. Fakt nechápu, proč to ty lidi dělaj… Řekla bych, že obzvlášť hutnej výskyt je ve Středočeským kraji (bat)

 23. Lidi, já vím, že už tu poslední dobou těch smutných zpráv bylo dost, ale kde jinde se má člověk vybrečet… Diego získal několik titulů, už zvládl i nějaké zkoušky, v pátek přišla zpráva, že byl uchovněn, tak jsme začali plánovat a radovat se, že malí slimáčci přeci jen budou… Před hodinou mi jeho panička volala, ubrečená a zhroucená…. Nedopatřením zůstala otevřená vrátka, Diego vyrazil ven a vletěl pod auto ;( . Měla jsem pocit, že mi někdo dal ránu palicí. Proboha proč? Bez ohledu na tituly to byl nesmírně hodný a milující pes, stejně úžasná bytost jako je Xena… Nějak se s tím nedokážu srovnat… (u)

  1. Chudák Diego! Je mi to moc líto. A to znamená, že štěnísci nebudou? To by bylo moc škoda, jiný ženich by se pro Xenu nenašel?

   1. Ale jo, určitě by se našel, už vím o dvou v Polsku a ve Francii mám dost kontaktů. Jenže teď nevím, jestli ještě chci hledat. Že jsme sem Diega dostali byl výsledek ročního telefonování, mailování, vyřizování… Byl narozen na objednávku poté, co ve Francii prostudovali PP všech slečen, co tu jsou, aby nebyl příbuzný. A když jsem si ho pak ještě těch 1500 km vezla domů na klíně s vědomím, že ho budu muset odevzdat, moc jsem se upnula na to, že chci jeho potomka (u)

  2. Achjo, Lucko, to je mi tak líto ;( (u) . Bodejť by to pro tebe nebyla rána palicí – Diego byl tvoje další slimáččí dítě. Hladím tě a foukám na bolavé srdce (h) .

   Sakryš, už bychom si všichni zasloužili lepší zprávy…

  3. Ach Bože! (u)
   Lucko, tolik úsilí, ale i lásky j naráz pryč, nedovedu to pochopit. ;(
   Co ruka? Byla jsi na RTG? Loket bys neměla nechat jen tak!

   1. Byla, nakonec už včera. Jsou to jen natržené vazy, nic tragického, akorát to bolí, ale to přejde. Ale brala bych i zlomeninu nebo cokoli, kdyby to toho ušatýho pitomečka zachránilo ;(

  4. Opravdu už by ty smutné zprávy mohly přestat. Je to škoda zdravého a vypiplaného pejska.
   Na vazy si dej velký pozor, nepodceňuj je.Nos pečlivě ortézu, já jsem po třech letech na pravé ruce se zánětem šlach a vazů, (něco jako tenisový loket), nakonec ráda skončila na čtyři týdny naposledy s opíchaným loktem, v sádře. A ta jedinná pomohla. Pro pravačku to byla lahůdka, ale pomohlo to. Stále tiše děkuji nekompromisnímu lékaři v brněnské úrazovce.

  5. Lucko ;( (u) vysněnej ženich a táta malejch slimáčků… Je mi to moc líto.
   Sakra, máte pravdu, chtělo by to pro změnu něco veselýho (devil)

  6. Lucko, jsem smutná s Tebou. Žel, co se stalo, nedá se odestát. Je mi líto i páníčků od psíka. Věřím, že časem to přebolí a najdete nového slimáččího parťáka

 24. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Dva policajti jdou po kolejích. Jeden říká: „Ty koukni, ty kolejnice se tam v dálce spojují. Pojďme se tam podívat.“ Jdou, jdou a kde nic tu nic. Najednou se jeden z nich ohlédne: „Ty koukni, ten konec je na opačné straně. Pojďme tam!“ Tak se otočili a šli zpátky. V tom na ně vyběhl jakýsi železničář: „Co se mi tu motáte po trati?!“ A policajti se uraženě ohradí: „My nejsme žádní potrati, my jsme policajti!“ .(*)

  ~o) Hezký večer všem a hezky se vyspinkejte. ~o)

  1. No to by mě ale taky iritovalo, takové oslovení! A nemohli se teda napřed pořádně podívat, kde se ty kolejnice stýkají? Já nevím…

  1. Vave!!!
   Smekám klobouk a klaním se až k zemi (y) ! Já věděla, že jste neuvěřitelní, ale co jste dneska dokázali, k tomu nemám slov (h) . Doufám, že se holkám bude v novém bydlíku líbit (nod)

  2. No a já na vás jen smutně vzpomínala s ortézou na lokti, neb jsem si tam včera cosi natrhla a unesu blbě i hrnek s čajem. Vy jste všichni absolutně úžasní a skvělí a vůbec, díky, že jste! (h) (f) (h) (f)

  3. Teda!!! Jste hvězdy (y) (flex) (y) .
   Stejně mě fascinuje, jakej bordel jsou spoluobčani schopný nashromáždit… (envy)

  4. Vážení, smekám klobouk, tohle byla hrozná práce! (y) (f) Výsledek je už teď úžasný a já věřím, že se tam bude Dračicím líbit 🙂 Jste báječní, skvělí a vůbec, sláva vám (inlove) (dance) (d)

  5. Zvířetníci brigádníci, jste prostě úžasní a neuvěřitelní. Zírám a obdivuju! (clap) (clap) (clap)

  6. Moc mne dnes zlobí Inet a jak se to snažím napsat, tak tohle je už 4. pokus. Klobouk dolů. To byla porce. Jste borci úžasňákovatý. Myslím, že jste na začátku ani vy nepomysleli, že zvládnete tolik práce. (h) (rose1) (flex) (*) Moc vám všem za Dračice děkuju. (dog) (dog)

  7. Brigádníci, tak to jste si tedy dali do těla. A té práce, takový kus. Nevyklidili jste omylem nějaký vedlejší sběrný dvůr (chuckle) ? Tedy toho bor…. toho bylo.
   Vave, už mnohokrát jsem přemýšlela, jak ty to děláš, že stihneš tolik věcí zajednou. Brigádničit, fotit, vrátit se navečer domů, vrazit fotky (I SPOPISEM) na Rajče. Jsi úžasně výkonná!! Určitě jsi ještě spíchla nějakou tu piškvorkovou deku (h) !

 25. Jsem z tělocvičny zmrzlá jako preclík, ale hlásím, že Kuba získal na krajském poháru bronz za kata (sestavy) i kumite (kontaktní boj). Medaile jsme dovezli tatínkovi do nemocnice, aby z toho taky něco měl….
  Chválím brigádníky, jestli byla v Uhříněvsi tak strašná zima jak v Brně, tak jste si pak doufám dali doma všichni grog!

  1. Gratulace obrovská, to musel mít mušketýr radost, jak je páže šikovný! A co teprv zmrzlá maminka, bez té by to stejně nešlo! (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Matyldo, gratuluji Kubovi za sportovní úspěchy a pánečkovi držím palce do nemocnice, ať jej brzy propustí! Celý den jsem na Vás myslela. Kačka to určitě jistila s Borůvkou v zázemí domova, že?

   1. Docela jsem jí to závidlěa, že do toho mrazu nemusí- po promrzlé tělocvičně nás čekal severák venku :S

    1. Ano, dnes bylo OPRAVDU hnusné počasí, ten leďák byl na skoro polovinu března neskutečný.

 26. Musím vám zpoza buku říct, milí Zvířetníci, že jsme dneska při ranním venčení potkali Kytku s Oldíkem. Znám je jen s fotek, ale odvážila jsem se zeptat, zda-li je to on – Oldík. A on jo 🙂 Mně i Ejmy se moc líbil, je to fešák ostříhanej. A zjistila jsem při té příležitosti, že bydlí 5 minut od našeho domu. Jak je ten zvířetnickej svět malej (f) Zdravím všechny brigádníky a ostatní taky a přeju hezký víkend 🙂

   1. Díky za přivítání, ale já jsem taková „staronová“. Ejmy je vetaj- skorojezevčík, má na Zvířetníku portrét. Byli jsme s ní i na prvním coursingovém srazu. Budu se snažit vykukovat zpoza buku častěji 🙂

    1. Vy jste tu dvě Romany, jedna má jorka Ramba – a já mám ve vašich adresách zmatek. Prosím, Romano od Ejmy (inlove) , mohla by ses mi ozvat na mejlík, abych si vás dobře zařadila? Děkuju moc! (bow)

 27. Krátké hlášení (musím zase zmizet) je takové, že jsem první odcházela (to se omlouvám…). Fotografové byli asi tři, takže dokumentace bude dostatek 🙂
  Když jsem viděla místo poprvé, tak jsem si říkala sákriš (tmi) ale zvířetníci jsou banda nezdolná a za chvíli jsme tam byli všichni a rukou bylo dost…. bordel se průběžně odvážel do sběrného dvora, myslím, že tam chlapi byli celkem osmkrát ? kdyby si chtěl někdo vybavit domácnost, tak klidně mohl – minimálně dvace let starej mrazák, pračka, bojler, vysavač, rám kola, karoserie na 120, dvě matrace, plechovky s kdovíčím, nashromáždili jsme kromě tady toho cca 15 pytlů bordelu, minimálně tři velké přívěsné vozíky plné dveří, dřev, větví, větviček, prostě dřevěného bordelu. S kovem jeli asi taky třikrát. Rozebraly se vyměřily se sloupky, pletivo, vyvrtaly se díry na sloupky ….po mém odchodu se určitě udělalo hrozně práce, ostatní budou, jestli tedy budou schopni, informovat 🙂

  1. Sláva, brigádníci jsou už v pořádku doma, v teple, nikomu se nic nestalo, od Vave budou fotky (y) !

  2. no, do děr jsme dal sloupky a zabetonovali. Odvezl se všechen bordel, zůstaly jen dvě pneu a pár tabulek skla, to už snad dá Li do konterneru na velkoob. odpad, co by měl brzo být přistaven. No a chlapi pak ještě vařili a řezali, aby se dodělala branka a zpevnil plot.
   Odcházela jsem v 17 hod a Ri s Jakelem už taky balili. Ještě se tam ve třech sejdeme se středu, aby jsem natáhli pletivo a bude hotovo. Lidošek by tohle opravdu nemohla dělat sama, to by byl záhul i pro mlaďase…

  3. Na fotkách se pilně pracuje, ale tento provizorní počítač je pomalý a i to rajče jsem si do něj musela stáhnout, tak to všechno dlouho trvá.
   Fotky jsou prima a videa ještě lepší. Časem by se sestříhané video mělo objevit na YouTube.

 28. Kde je to jaro? Tady od včerejška na střídačku sněí, padá, sype, chumelí, mrholí. Celej den je tma a už i Andulka je protivná. Navíc Ferda včera zazdil obchod, tak došlo pečivo.
  Hlídáme známým ptáka, co se jmenuje Pták. A chudák kocourek je z něj už tři dny úplně mimo. A padla na nás jakási cholera či moribundus. Potřebuju jaro, (sun) , (f) a procházky a výlet.
  Budou zoufalý rohlíky, jestli mi to teda vykyne a nesplaskne a upeče a tak. Jdu zkontrolovat těsto (whew)
  A navíc ještě 8+7, chjo

  1. S tim moribundus… jsem mela dnes zajimavy telefonat. Volala nejaka firma z Floridy. A prej, ze si vsimli, ze s prednostou nemame na vlastni jmeno zadnej vypikolikovanej hrob. (Nemame, ale obcas mne desi, co s otevrenyma urednima listinama se lidi nedozvedi). Nez jsem se zmohla na slovo, tak Florida rikala, ze maji bezva nabidku – pohrbi nas na stojaka (standing), zabere to min mista a je to levnejsi. No, to byla voda na muj mlyn. Napred jsem panovi sdelila, ze ja i panaka si obcas beru na stojaka, takze tohle by mne zajimalo. Pak jsem se zeptala, jestli kdyz na ty Floride je takovy vlhko, nebudeme-li hnit od nohou. Jeste jsem se vyptala, jestli nas postrikaji necim proti termitum a utocnym cervenym mravencum (fire ants), aby nam to jako nelezlo na mozek, a nejak pan pochopil, ze tady mu psenka nepokvete. Boze, cim se lidi obcas zivi. :O

   1. No Hano W – 😀 Tak si říkám, že člověk celý život lítá od jednoho k druhému, kolikrát je sedřený jak mezek a nakonec ani po smrti si nedá pohov (rofl) (rofl) .
    Naše rodina má svůj vlastní hrobeček na hřbitově s krásnou vyhlídkou a jak říká moje mamka „radost poležet“.

    1. Vis, YGO, ja mam rada nektere hrbitovy na Morave a v Cechach, hlavne na venkove. Co hrob, to jak zahradka, obcas se zasadi sezonni kyticky. tu a tam vyhled pekny – vskutku radost polezet. (f) Vetsina novejsich hrbitovu tady stoji za houby – jestli uz tam jeden lezi nebo stoji. (i kdy ty stojaky je nova vec…)

   2. sa k Vam prilepim,tiez som mala zaujimavy hovor.Mlady hlas-vycviceny v nejakom kurze o asertivite-chcel vediet ci mam chvilu casu a chut hovorit o peniazoch a investiciach.Tak to je moje!!Roky zijem v sneni/ a stale ho rozvijam .ako:najdem kufrik plny 200 euroviek,alebo zachranim zivot na dovolenke niekomu a bude to multimilionar-lenze co dalej?ako s peniazmi nalozit?–/ takze tento hlas mi prisiel vhod.Suhlasila som./hlas bol zensky/ No a ona pokracovala:takze zoberiem dotaznik a ideme:teda ste zena/suhlasila som/ Kolko mate rokov?Povedala som 60- rocik som si odratala-ved je to normalne,nie?.Zostalo ticho asi 30 sekund a potom ten hlas pomaly a starostlivo artikulujuc a poznanie hlasnejsie povedal:nemate v okoli niekoho od 20 do 50 rokov?Tak to ma dozralo a odpovedala som,ze som top managerka nadnarodnej firmy/sic/ a ze mlada mala moznost ziskat luktaivne miesto,keby bola pokracovala.Zapriala som prijemny den a polozila,a hned som si musela zapalit.

    1. Mlada ti chtela nabidnout penzijni pripojisteni a to jako topmanagorka stejne nejses spravna cilovka 😉

     1. Niéééé,mlada ma povazovala za dementku,jasne,ze topmanagerku som si vymyslela,aby som ju tym v lufte prizabila,no nakoniec mozno aj som dementna,pred chvilou mi to nezobralo,dufam,ze este stale je 2+4=6,Toz uvidim

   3. TEDA, HANKO, JÁ SE JEN ŘEHTÁM A ZÍRÁM NA PODNIKAVCE. NAŠI POHŘEBÁCI JSOU PROTI JEN VAŠIM EMERICKEJM SLABOUČKEJ ČAJÍČEK, ALE SPÍŠ VÝVAR Z FUSEKLÍ.OBDIVUJU TVOU POHOTOVOST. JÁ BYCH S TYDLIFOUNEM PATRNĚ OKAMŽITĚ SEKLA NEBO BOHAPUSTĚ KLELA.

 29. Hlásím návrat z historiccky druhé brigády zvířetnické práce. (flex) Podařilo se nám vyklidit pozemek, zbourat boudy, zbylé vylepšit, zabetonovat sloupky – a ve středu se natáhne pletivo a dračice mají nový bejvák připravený.
  Až spáchám očistu, vytáhnu fotky a videa z foťáku a pokusím se dát fotky na rajče. (sun)
  Do kroniky napíšu, že účast bylo hojná a nálada výtečná, jídlo a pití, co hrdlo ráčí, neboť Jakkelovi přivezli nejen dva vozejky a hafo nářadí, ale taky se kázali jako wellllmi slušný catering. Třikrát sláva Jake (f) llovým! (clap)
  Jo a Li moc děkuje – víte, že má zejtra narozeniny?
  Psala mi JanuBu – je i s chlapečkem v bříšku v pořádku, jen vůbec nic nestíhá. Pozdravuje všechny. (h)

  1. Hurá hurá hurá – jste všichni super – a milé Li přeji dopředu všecko nejlepší k narozeninám (myslím, že od vás dostala docela hezký dárek) (h) (h) (h)

  2. Brigádníci, jste skvělí!
   (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)
   A dnes mají svátek Růženky, narozeniny taky možná někdo má a zrovna dnes nějak nechodí APOD. Ale astronomických fotek je na internetu hafo, tak nějakou růži /aspoň mi to tak připadá) posílám, akorát text je v angličtině. Ale hezká je tak či tak.
   http://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_450.html
   Takže všecko nejlepší, pohodu, zdraví všem slavícím.
   jo, no jo, 14

   1. Jůůů – veram, to je přímo růže v celofánu 🙂 (nod) .
    Jinak doufám, že se řádně léčíš (wait) a k počítadlu chodiš jenom tehdy, když si jdeš uvařit nový hrnek čaje (wasntme)

    1. Já mám zcela neergonomicky a neekologicky a vůbec nezdravě počitač u postele, (skoro). 😀 Ale poctivě jsem (coffee) čajíčkovala, hřála se zcela zachumlaná do dek, šátek na piráta na hlavě (zahřívání dutin) – a je o moc líp. Jen lituju, že od středy do pátku jsem nemohla chodit na (již zaplacený) seminář tajči. 🙂 ;( 🙂

 30. OT pro VERAM: Dik za odkaz na cokoladu Extreme. Stejna firma, ale neni to to prave Extreme. Jsme to jednou objednali, je to velmi dobra tabulka cokolady. Ale to prave a jedine Extreme jsou takove male kosticky s velmi mekkou naplni 9ale ne tekutou) a ty jsme na netu nenasli. Ja to teda zas nepodporuju 2x moc, je to dobre, ale nemusi mit jeden furt neco. A dobrych cokolad se dnes i tady za rozumnou cene sezene dost. V dobe, kdy jsme byli v Bruselu, to tak ne nutne bylo.

  A ted specialita. Videla jsem v jednom krame u nas cokoladu, ktera do sebe mela zabudovanou do krupava upecenou slaninu. Fakt. Vzhledem k cene jsem utlumila svuj kulinarne pruzkumnicky duch. 😉

 31. Jj, ted mne napadlo. A neni to to Peklo, kam jezdila LenkaS k babicce? Nebo ze by byly v severozapadnich Cechach dve Pekla?

 32. Ještě že ses, Xerxová, neptala předem, jestli je v Pekle sníh – musela bych ti odpovědět, že s největší pravděpodobností jo a Beta by přišla o pěkný výlet. 🙂
  Když už sis vzpomněla na loňský Rozcestník, schválně jsem se podívala, kdy jsme tam byli. 28.3.! Tak nevím, nevím, jestli letos stihnou bledulové lány rozkvést ještě v březnovém termínu!

  1. jak jako že Betka vyvenčila smečku ?? (think) Smečku skoro vždycky donutím k venčení JÁ (wait) Oni by se klíďo poflakovali doma (jeden u PC a druhá u plotu)… ale na výletě pak neprotestují a vypadají spokojeně (nod)

   1. Xerxová, u nás je to naprosto stejné, jenom PC u jednoho, zaměňuji za TV (už začíná cirkus F1) a druhá se spolehlivě válí na některém křesle. Dnes jsem se přidala i já (sedím u pecka), neboť je venku opravdu hnusně. Co naši brigádníci? Stále na ně myslím, a doufám, že je to neodfouklo (wave) .

 33. Obdivuju Betku i paničku, jsou to jistě obě houževnaté horské povahy, že je ten sníh zas tak moc nerozhází 🙂 Díky za hezké psaní.
  Jinak taky myslím na brigádníky, kdoví jestli jim k tomu nesněží…

  1. sníh mě nerozhází – mě rozhází podstatně víc vedro. V létě mám raději (rain) než (sun)

 34. Tak takhle kouknu předevčírem z okna a na sloupku od plotu sedí sousedovic kočkour Kikin a v tlamce drží myš. Tváří se převelice důležitě, jak to jenom kočky dovedou, když uloví nějakého živáčka. Nu, jsou to přece jenom úspěšní predátoři na malé hlodavce, ti naši miláčkové. Rychle jsem vyhrábla ze skříně foťák, ještě jsem jej ani pořádně nedržela a už jsem jej zapínala, vteřinky běžely fofrem a bylo jasné, že každým okamžikem Kikin seskočí a zmizí. Zatím seděl jako přilepený, opatrně jsem otevřela dveře ven, tiše zasunula dovnitř Klérku a pomalu se vydala k lovci. Jak to dopadlo, můžete shlédnout tady. Nevím jak se dává hypertextový odkaz, tak dám adresu celou.
  http://dig.rajce.idnes.cz/Kikin_a_mys/

  1. Veliká gratulace, Alex. Zejména ta třetí je skvostná. A pověra, že kastráti neloví, je opravdu rozšířená. Já tvrdím, že buď kočičáka lov opravdu baví, nebo není jeho koníčkem. Nic mezi tím. 🙂

  2. To se moc povedlo. Moji kocouri kastrovani chytaji o sto sest. Proste se takovou drobnosti nedaji vyrusit od teto bohulibe cinnosti. Coz jim velice chvalime, protoze za nama jsou pastviny a te haveti je pres moc.

  3. Alex!
   Ta poslední fotka je úplně boží! Jsi stejně dobrý lovec jako Kikin. Sluníčko se na kočkourovi krásně odráží – nádhera

   1. Tak mám dojem, že pro příští rok bude odhlasováno kalendářní téma „Domácí mazlíčci“. A v tom případě má Alex pěkně našlápnuto. Fakt, kočkour s myškou v tlamce…..BEZVADNÉÉÉÉ!! (y)

  1. Byla jsem přes poledne s Klérkou asi hodinu venku, ale žádné velké nadšení z pohybu na čerstvém vzduchu se nekonalo. Přiznávám, že ač nabalená jako na Sibiř, byla jsem durch profouknutá i s kostma. Brrr…

  2. však až budeš mít chviličku času, tak si nějakého toho (dog) pořídíš… A už se ti stýskat nebude (h)
   Dneska tu je opravdu nevlídno… Tedy počasím (happy)

 35. Xerxová,vy jste teda turísti, ta se má ta Betynka . (y) Na té fotce jste jak Hanička z Lucerny . (f)
  Včera jsme byli s Daníkem večer na prochajdě, ten natáhl jakýsi puch tadýdádáda zajíce a byl v zadeli. Řvala jsem jak pominutá, pes nikde, auto v nedohlednu, já zmrzlá a nasupená páč jsem se už viděla u (coffee)
  Pak přišel, On , jakože nic, On muzikant a celou situaci završil tak ,že rozrušený z lovu mně celou cestu tahal za nohavice, neměla jsem to srdce ho zpucovat . U nás od rána sněží, tedy padají tie biele enona.
  Všechny zdraví (dog) + (cat) (cat) za oknem.

  1. Betka mě pravidelně tahá za nohavice, rukávy, límec (to je obvzlášť vypečená sranda 😉 )… ale zajíce či srnky naštěstí nehoní. Jsem ráda, že může svobodně lítat po lese a (heidy) (hug) můžou být v klidu

   1. Tedy, ehm , za límec, no to je něco, mně by Betynka dosáhla i na cylindr, kdyby se nosil, límec pak jen lehce oháňkou. (rofl)

 36. Teda Xerxová, ty mi dáváš… já bych tak někam vyrazila. Vymejšlím velikonoce. Obávám se přitom, že bude sníh/bahno/hnusno – předpokládám, že nejspíš všechny varianty současně (shake) . Vás, teda Jizerky (a hory vůbec), jsem vyloučila rovnou, tam předpokládám sníh do června… Hm, vzhledem k rozložení srážek kdekoliv jinde nejspíš taky… (devil)
  Tak ať ti moc nepadá! Přeju (sun) v duši, když už nic jinýho (chuckle)

  1. Jéjku – zano, zkus velikonoce na jihu (třebas Jižní Moravy 😀 ) – třebas u nás MOMENTÁLNĚ nepadá!

  2. neházej flintu do žita – tady je fakt nejmíň sněhu za posledních pár let… A třeba nějaká ta Jítrava nebo Jablonné by mohlo být úplně v pohodě, pokud nechceš Liberec…

   1. Já mám, přesně vzato, už nějaký favority, ale z toho počasí jsem děsně rozpačitá… Na Moravu pojedeme prosím později (přednosta tam bude mít nějaký auťáky (clap)

 37. Teda Xerxova, tys mi padla do noty. Ja uz jsem si take rekl, ze nadavani na zimu mi nic nepomuze, ze bude lepsi, kdyz v tom snezeni a vanici, co je za oknem budu rozeznavat jasne znamky prichodu jara.
  Kousek pode mnou bydli nakej pan Zima ( on se fakt tak jmenuje ). Je to taky duchodce. Az do poloviny unora tvrdil, ze je konecne poradna zima, jemu ze to odklizeni snehu nevadi,ze to rad dela, ze se pri tom provetra. Koncem unora prestal vo krase odklizovacich praci mluvit a nejevil zadnou radost z odklizeni snehu.
  Vcera jsem sel okolo. Zima byl voprenej o hrablo, oci mel podlity krvi jako bejk.
  „Dobrej, pane Zima „povidal jsem.
  Snasi se nezne k zemi to zasifrovane poselstvi jara. „Jaky zasifrovany poselstvi ty blbce“ zasipel Zima.
  No prece vlocky pane Zima , vlocky roztaji, bude z nich voda, voda je zivot a to uz jsme skoro u te krasne zpravy vo vzkriseni.
  Popobehnul jsem, Zima naznacil ze me vezme hrablem, ale nemel uz silu.

  Hezky den.

  1. nějaké zbytky sil ještě zbývají… (think) jdu na to – od rána napadlo dalších pět cenťáčků mokrého sněhu… (tmi) Ale už by to jaro přijít mohlo (sun)

  2. Tak tak, WWW, asi bych se po tobě taky ohnala (chuckle) .
   Tady včera sněžilo skoro celej den, místy to přecházelo v déšť, takže neleží skoro nic. Dneska kupodivu zatím nepadá, ale nechválím dne před večerem, ono to přijde :^)

  3. Vidím to tak, že poetická duše wwwéčkova se nezapře ani v pohnutých a nahnutých životních chvílích . (rofl) (rofl)

  4. ;;) WWW to Tvoje povídání je také jako vzkříšení. S každou Tvou povídečkou přichází jaro. ;;)

  5. No jo WWW, to maj z toho, ze postchujou. Jeste chudaka duchodce rani mrtvice ze vzteku a vemou si to pak na svedomi…? Ovsem nutno uznat, ze to bylo velmi poeticky formulovane.

  6. Hihi, milý www! (clap) (beer) (wave) Musím přiznat, že už jsem na tom podobně jako pan Zima (nebo Zíma?). Když včera ležel na schodech sníh, neběžela jsem křepce pro koště a hrablo, jako vždycky, nýbrž jsem na něj sykla přes zaťaté zuby: „Když sis napadl, tak si zas odtaj!“ a zamkla jsem ho venku. Tak se na sníh musí! 😉

 38. Tedy Xerxová. s příchodem dlouho očekávaného jara a Vy s Betkou rovnou do pekla. Tedy do Pekla 😉 . Už jsem to shlédla na Mapách.cz a musí to být móóóc zajímavá krajina. V severní části Pekla je i nějaká Skalní chodba, to musí být bezva. Teď mne napadá, nepsala jsi už tomhle kousku země něco?
  Jsem ráda, že si Betka tak užívá pohybu a má z něj radost (h) !

  1. já nee – ale Hanča vloni na jaře psala o bledulové kráse – ona to má s Deniskem skoro za vraty (happy)

 39. Chichi, není nad to vyrazit za jarem (rofl) . Rozumím převelice, výletní absťák už je letos pořádný. Hlavně, že jste zdárně, bez úrazů a koupelí doklouzali. Skalnaté údolí je nádherné. A mám radost je u článku pikolová fotka – báječný obrázek! Díky za návnadu, milá Xerxová 🙂 . Hmm, tady už je bohužel po několika slunných dnech opět šedivý dekl, takže bude lepší vlézt za kamna.

  Moc myslím na brigádníky a přeji, ať se jim dílo daří (h) .

  A prosím ty, kteří by ještě rádi ovlivnili výslednou podobu kalendáře, aby zahlasovali (nod) .

 40. Je zajímavé, jak chroničtí chodiči už to nemohou vydržet a lozí po venku v bahně ve sněhu. O to lepší počteníčko je to pro nás, je takové dramatičtější. Si můžeme soucitně říkat: ááách, těm ale musela být zima!, případně: šiškotě, vtěch botách ale muselo čvachtat!, nebo taky ještě: noty museli bejt špinaví jako čuňata! 😉
  Ale díky moc, milá Xerxová (inlove) , za vaše vycházky – nebejt vás, přes zimu ani nos nevystrčím ven. A moc se mi líbí, že si po cestě i stihnete hrát; mám sto chutí vás zapikat (nebo snad zapYkat? jsme to už kdysi řešili, chcihichit, má hlava děravá!): deset dvacet Jindra Beta! (h) (dog)

  1. zima nebyla, v botách nečvachtalo, jak čuňata jsme vypadali… (wasntme) Ta pikola je stará lípa z Valdštejnovy aleje, která vede od zámku v Zahrádkách do zámecké bažantnice. Tahle jediná zůstala před zámkem.

   Minulý víkend byla jen kratičká procházka u Jizery, tento víkend je spíš návštěvní… takže to na výlet nevidím. Spíš na stavění sněhuláků (rofl)

 41. I u nás se drží zbytky sněhu- jsem docela uražená, já jsem se už rozhodla pro jaro 🙂 Hned bych někam vyrazila, ale tady cosi drobného padá a já musím s Kubou na závody. Takže si dám pěkného půl dne a víc v tělocvičně…

 42. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tohle pochodování proběhlo před 14 dny. To už vypadalo, že by jaro mohlo přijít (nod) . Minulý víkend to bylo ještě o kousíček nadějnější (sun) . Dnes jen podotknu, že jsem se právě vrátila z půlhodinového házení sněhu… Myslím, že je jasné, co tím chci říct… (fubar)

  Včera večer cestou domů jsem potkala malého klučíka, který důležitě sděloval mamince: „babička žíkala, že je to venku klásná vánoční pohádka. Mamíííí, že pšíde Jéééžíííšééék !?!“

  1. Fuj, Xerxová (inlove) , Tys mě vyděsila! Jsem se honem utíkala podívat z okna – a u nás (zatím?) dobrý! (clap) Nerada bych na brigádě nejdřív odhazovala sníh. I když je pravda, že Štětinka nabízela sněhovou frézu. (chuckle)
   Tak se tu mějte pěkně, přeju všem krásný den (h) – jo, a foťák mám! 😉

 43. Poslušně hlásím, že jsem opět zde.
  Tak to dopadlo dobře. Tedy. No podle oćekávání. Něco jsem zapoměl, neco zvoral, my jsme spokojení nebyli, obecenstvo ano. Když jsme odcházeli, tak nás zastavila nějaká babička (chci říct pokročile mladá seniorka … jen ten šátek scházel …) a říkala, že se jí to strašně líbilo a že nechápe jak jsme to dokázali těma nohama a jestli by si nás taky mohli někdy objednat až budou něco pořádat. Takže asi dobrý.

  Díky moc za palečky, tlapky, pařátky, ploutvičky a tak vůbec!
  Mimochodem … netušíte někdo co by držel had?

  1. No, tak sláva, gratuluju! (clap) (clap) (clap) (dance) (ninja)
   No, buď hladovku nebo bobříka mlčení by mohl držet had.

  2. jedovatej had může třeba jazykem držet jedovej zub (rofl) … A škrtič by zase mohl ovinkama držet špičku vlastního ocásku 😉 Prostě když držet, tak držet (u)

  3. Had drží oběť; to ovšem platí jen pro škrtiče. Co drží jedásci, to fakt nevím. 8-|
   Jinak samozřejmě blahopřeju k úspěchu! (dance) (*) (dance)

  4. Jste dobří (y) a prosím Tě, co děláte s těma nohama ? (dance) (dance)
   Včera jsem se dívala na tu ukázku, dnes máme obecní večírek (party) tak to s přednostou asi zkusíme, zřejmě to bude zlatý hřeb (music) (dance) (rofl) (rofl) (rofl) (d) (d) (*)

   1. Většinu času to samé co všichni ostatní. Pokoušíme se na nich zůstat. Jen si to občas vzájemně stěžujeme 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN