PSI: Ešus – na horááách, na horááách…

…ve sněhu je jako v peřináááách! Řikaj. Tak jsem jel v únoru zase zjistit, jestli to platí i pro letošek. Pánčička zas začala shromažďovat, takže bylo jasný, že se vaří akcička nějaká. Pánčička furt nadšeně cvrdlikala, jak už se nemůže dočkat, nosila věci sem a tam a cpala to do batohů. Když vytáhla prkna, bylo to jasný. Zas bude jezdit na tyči na horu a na prknech dolu. A my s pánikem jí budem řikat, jak moc pěkně jí to jde. A pak společně vyrazíme někam na žvanec.

V sobotu jsme vyjeli po obědě a vzali to oklikou přes náš oblíbený útulek Dášenka. Teda takhle – můj rozhodně oblíbenej neni, aby nebyla mýlka. Páč když jsme tam dojeli, tak sice pánik s pánčičkou vytahali všechny ty věci, co mi narvali do MÝHO KUFRU!! (a že jich teda bylo, protože Jana z nemocnice toho zase nasyslila tolik, že jsem tam byl zavalenej jako hornik a když se k tomu přidaly věci co nasyslila zase pánčička, nemohl jsem tam skorem ani dejchat), takže když to vyndali, mohl jsem se zas nadechnout, ale!!

Ale voni vzali taky všechny ty MOJE piškoty a začli je tam ROZDÁVAT!! Chápete?? Zadarmo!! Já dycky musim nějakou produkci a tady ty čoklidi nic, stačilo, že přišli! A navrch nevadilo, že na pánčičku skákaji!!! Sem byl celej hyn teda nad tou nespravedlností světa. A jako vrchol všeho si tam pánčička hrála s čoklem nějakym obrovským. A volala na něj Cvoku!! Cvok jeden drzej. A ešče na mě nakukoval do auta!! Aspoň teda, že ho nevzala s sebou, to jediný mě smířilo s tím, co mi před očima prováděla.

Dorazili jsme pozdě odpoledne konečně na místo činu a já to tam hned poznal. Jak jsme vešli dovnitř, utikal jsem s pelechem k pokoji, kde jsme bydleli poprvé. Tak prej tam ne! Tak jsem to zkusil u toho dalšího, kde jsme bydleli loni. Taky nic. Až pánčička odemkla nějakej novej. Hezký to tam bylo, jako ostatně vždycky. Všechno jsem to prolezl a čekal, kdy vyrazíme. A hlavně kam. Tak prý nejdřív pro peníze do baňkomatu. Páč jsme prej ty, co jsme měli s sebou, nechali v útulku. A to měli za to! Nechali tam moje piškoty a za trest jim tam zvostaly i ty jejich peníze. Tak! A já měl o prochajdu navíc. A taky o tatranku, páč vedle baňkomatu bylo co? Bylo tam VOKÝNKO! Takže jsem si šel rovnou nakoupit. Platili samozřejmě voni, když už měli peníze.

A pak kam? No šup do restaurace. Taky dobrý místo! Hnedle mě tam poznali a hnedle si mě považovali. Vítali mě jako národního hrdinu a já jen koukal po pánčičce, jestli jako sleduje. Že jako až zas bude dělat to svý bububu, tak aby věděla, že JÁ! mám kam jít, kdyby mě načtvala moc. Mám to tam rád! Je to velmi příznivé místo. Vedou ho pán a pani Rohlikovi. Vždycky když mě viději, že jdu na návštěvu, už maj totiž pro mě přichystanej rohlik.

Mají tam taky pultik, kde když si stoupnete do fronty, dostanete taky rohlik. A taky moc milý personál, který ví, co takovej pes potřebuje. A hlavně! Tam maj Kubu. Mýho rohlikovýho kámoše – nikdy se nestane, že by pro mě neměl rohlik!! Měli jsme oba radost, že se zas po roce vidíme. Kuba už je velkej chlap, chodí do první třídy a má samý jedničky – je chytrej jako já. Takže jsem si dal rohlikový orgie. Leč nebojte – na večeři místo v mém stále prázdném žaludku pochopitelně zbylo.

Ráno jsem po snídani aktivně popadnul pelíšek a hrnul se ke dveřím. Že se jako pojede na výlet. A ty dva se mi smáli, že jsem popleta, protože v zimě se s pelíškem na výlety necestuje. Chodí se pěšky, takže není důvod ho každý den stěhovat do auta. No, tak co, tak jsem to zmotal. Jeden nemůže pamatovat na všechno. Pánčička popadla prkna a juchala pod kopec. Nalepila si prkna na nohy a tradá, odjela s tyčí nahoru. A já musel zvostat dole a koukat jak mizí. Než jsem se nadál, byla zas dole.

Co to je za zábavu tohleto? To my s pánikem nikdá nepochopíme. Tak jsme jí zamávali, když zas fordila nahoru a zamířili na Královku. Pánik vzal tenisák a celou cestu jsme si házeli a kopali. Tenisák lítal a já za nim. Tak to mám rád. Z Královky jsme vyrazili o kousek ještě dál a pak zapadli do Prezidentský chaty. Prezident zas nikde, stejně jako loni, ale rohliky byly. To je hlavní. Při zpáteční cestě jsme vyzvedli pánčičku, nadšenou a vyřízenou stejně jako já (Tak nevim, jestli taky někde náhodou nehonila tenisák? Sama a beze mě!) a šup do tepla pokojíčku.

Pánčička si uvařila kafe a já buchnul do pelíšku. Abych dočerpal energii na večer, neb bylo jasný, že jdem do hospody K Rohlikovejm. A měl jsem pravdu. Když jsme došli k hospodě, ani jsem nemusel čekat na to, až ke dveřím dojde pánik s pánčičkou. Pani Rohliková mě viděla skrz sklo a hnedle mi šla otevřít. Sem byl pyšnej, páč jako komu takhle v hospodě votřevřou dveře, no? No pánikovi s pánčičkou rozhodně ne. Zato já to měl se servisem. A s rohliem. Pochopitelně.

Druhej den pánčička zas šup na kopec a my zas šup na procházku. Pochopitelně ve třech. Pánik, já a tenisák. Bez tenisáku já ani krok. A ve sněhu je to vůbec naprostá paráda. Můžete pro něj skákat, můžete ho zahrabávat, vyhrabávat, zavalovat ho, (to mám taky rád tudletu zábavu – to si lehnete na zem a vaším úkolem je vlastním tělem zamačkat tenisáka do sněhu), no prostě spoustu věcí můžete.

Ale aby to nebylo jen tak o zábavě, tak jsem taky trochu musel poslouchat. Třeba když jelo auto. To řeknul pánik: „Ashi nahoru!“ a já musel vyskočit nahoru na závěj a tam se posadit a počkat, až auto přejede. Ve svém šviháckém postroji jsem byl za frajera. Pánik byl celej rád, že jsem za ten rok na tendle povel nezapomněl, a že mi tak hásky jde. No, neudělejte mu tu radost. Sem měkkosrdcatej, no. Došli jsme si do Hrabětic a zpátky šli zas očíhnout, jestli už je v chatě prezident. Nebyl. Rohliky ale jo. Po návratu jsem příjemně znaven odpadnul do pelíšku a chrápal, až se Jizerky skorem zelenaly. Fakt ale, nebýt tam takovýho sněhu, tak se zelenaj J.

Ráno pánčička řekla, že dneska nebude lyžovat celej den jako blázen a tak jsme v poledne vyrazili na prochajdu společně. Byl jsem za galantního, páč jsem jí ve svém úžasném postroji vytahal do kopcůch. Byla asi přece jen z těch prkýnek kapek zesláblá. Bylo krásně, sluníčko a já házel za tenisákem šíbry do závějí. Až z toho pánčičku s pánikem napadla úžasná věc a vymysleli novou a bezva hru s názvem: „Zahoď čokla do závěje!!“

To se vezme pes do náruče (a dotyčný pes u toho musí vydávat patřičně bručivé zvuky. Musí to znít hrozně moc hluboce a hlavně nebezpečně, jinak se ztrácí ten efekt zlýho psa, kterej se s pánikem pere. Je-li v dohledu nějaký náhodný kolemjdoucí, musíte se snažit maximálně, abyste ho trochu poděsili), v náručí se pes rozhoupe a na tři-dva- JEDNÁÁÁ! se s ním vší silou mrskne vzduchem do závěje. Báječný, jedním slovem báječný!! Zjistil sem díky tomu, jaký to asi je bejt orel!

Kosťa si tak může pípat něco o tom, jak složitý je lítání. Prt. Jde to jako po másle. Jen musíte mít k ruce nějakýho ochotnýho vyhazovače. Páč třeba pánčička, mě s odvoláním na mejch 30 kilo, posílá k šípku. Což je kapek prekérka, páč hledejte v lese šípek, že jo. Pánika jsem pak už taky po pár hodech musel přemlouvat trochek. No trochek, řval jsem na něj jako blázen a rval ho za rukáv u bundy. Až sem ho přemluvil. Šel okolo pán nějakej zrovinka a hrozně se divil, že mě to takhle moc baví. Tss, neví o čem je řeč. Kdyby to zkusil sám, uvidí! Je to čistě návyková záležitost. Hloupý je, že se dá provozovat jen v zimě. Nebo… možná… v létě do vody??? To se musí vyzkoušet. Inovacím se nebránim. Ale únavě jsem se po návratu rozhodně neubránil. Ale to my všichni.

Odpadli jsme do peří a užívali si ho až do večera. Abychom se spokojeně nadlábli a pokračovali společnými silami v léžinku. Jen pánčička lehce narušovala formaci, páč si sešla dolů študovat germánštinu. Potkala se tam s paní ze sousedního pokoje, která mě prej moc chválila. Jak sem slušně vychovanej pes, že o mě vůbec nikdo neví. To dá rozum, nejsem primitiv, ne? Ale jasný, že pochvala až ze Švýcarska, kde ta paní bydlí, tak ta potěší, to je jasný, sem rád chválenej. Pánčička byla taky ráda a hlavně uvítala jazykovou konzultaci, páč se jí prej motá germánština s angličtinou. Hm, to my čoklidi to máme mezinárodní. Domluvíme se bez ohledu na původ.

Třeba hned já, můžu podat obratem důkaz. Páč na středu mi prej pánčička domluvila překvapení nějaký. Jo, překvapení já rád, kdo by ne. A že tohle teda bylo!! Něco pro můj maďarskej temperament. Bouchla třetí odpoledne a my ač po procházce, zas vyrazili ven. A tam!! No ty bláho!! Baba!! A jaká!! Až z Džíponska a Emeriky!! Páč to prej byla Emerická Akita. Inu.

Inu proč ne. Mi to bylo fuk odkud je a jak se jí říká, hlavně, že teda byla!! Takovou krásku už jsem fakt dlouho neviděl. Dostala mě do kolen hned, jak jsem nastoupil k ní do auta. Sice řvala, ať okamžitě vypadnu, ale… no znáte mě, já nedbal. A hlavně, tyhle ostrý holky… to je něco pro mě, huž sem spřádal taktiku, jak na ní půjdu. Kousek jsme popojeli a šlo se špacírovat.

Feiko, neboli Fajka, jak se ta kráska jmenuje, dělala drsný drahoty, ale já opět nedbal. Vim, že mojí taktice neodolá žádná. Jak jsem koukal, nebyl jsem jedinej, kdo měl promyšlenou taktiku. Pánčička taky nezahálela. Do kapsy si narvala pytlik s párkama a předstírala, že jí Fajka vůbec, ale vůbec nezajímá. Že tam vlastně vůbec není. Páč si řekla, že pesan, kterýmu nevyhovuje velký zájem lidí, si za tím člověkem musí dojít sám o svým vlastním rozhodnutí. Že je to rozhodnutí ovlivněno voňavými kousíčky párkůch, to už není tak podstatný. Prostě prej iniciativa musí vyjít od ní.

Naše taktiky byly zásadně rozdílný. Páč v mym případku sem to byl já, kdo byl iniciativní, a kdybych mohl, vlezl bych Fajce řekněme na hlavu hned, jenže – nedovolili mi to. Prej, že by mi to nandala. Pche, a to by se vidělo! A taky se vidělo. Páč pánčička nejen, že svým ostentativním nezájmem o pruhatou džíponskou krasavici z Emeriky vskutku vzbudila její zájem a tak měla pruhatou hlavu furt nacpanou u sebe a hlavně u tý voňavý kapsy, ale – to hlavně – přemluvila Fajky pánčičku, aby pruhatici pustila navolno.

Že se není čeho bát a kdyby i jo, tak jsem mrštnej. A to zase já jsem. Taky jsem měl hned možnost to milý Fajce ukázat. Je to náhodou správňácká holka. Lítali jsme spolu prostorem, až sníh lítal kolem a hrozilo, že jednu nebo druhou pánčičku přizabijem. Fajka je úžasná a neuvěřitelně nerozbitná baba. Nejen, že do ní člověk může narazit, až kosti praštěj a nic se jí nestane, páč je to bytelná holka z hor, ale navrch se ani neurazí a hned vám to letí oplatit. Přesně podle mýho gusta.

A víte co? Taky u toho řve hrozně jako já!!! Vypadá to báječně hrozivě. Kolemjdoucí lidi na prknech byli chvilku na pochybách, čehože to jsou svědkem. Zvlášť, když moje pánčička do toho ešče křičela, co jí plíčky stačily: „Trheej Azoreee!! Trhej!! Zab hoooo!“ Bylo to epesní vystoupení. Lidi na prknech vůbec nevěděli, na čem jsou. Paráda, legrácky já můžu. Domů jsme se vraceli, až když se stmívalo a nevim jak ostatním, ale mě se rozhodně loučit nechtělo. Cestou jsem ještě Fajku provokoval a štěkal na ni, abychom si ešče hráli.

 Takže tady máte důkaz, že u psůch je jedno odkud kdo je, jestli je to maďar, nebo emerickej džíponec. Když je vůle, domluvíme se, jako my dva s Fajkou. Když pak nastoupila do auta, baletil sem furt kolem a doufal, že třeba ešče vyleze. Leč nestalo se tak a já šel dom. Bohužel, všechno má svůj konec, no. Ale kdy já zas narazim na takovoudle babu? To mi řeknite teda. Tak mi zbyly akurát tak voči pro pláč a pruhatý sny. Divoký, podle toho, co řikala pánčička.

Ale aby mi to nebylo líto, ještě ten večír mi přijela náplast. Nebyla to teda náplast psí, ale taky jí miluju. Přijela pánčičky ségra Pavlínka. A tu já miluju moc, vždycky jí hrozně zmasakruju a pak vyskočim, dám jí tlapy kolem krku a něžně jí funim do ucha. Pak jí narvu nos do voka a čtu. Říká se přece – oko do duše okno ne? Já se tim teda řídim. Lidem strkám čumák zásadně do voka. No a víte co mi Pavlínka, krom sebe, ešče přivezla? Pytel a v něm čtyři tenisákový házedla na špagátě!!

Považte hned ČTYŘI najednou!!! Tomu řikám dar na přivítanou. Tak jsem jí zmasakroval radostně ešče jednou. Aby viděla, jakou mi udělala radost. Pak se šlo – kam jinam než k Rohlikovejm, Kuba sice měl nejdřív nějaký povinnostě, ale pak se ujal své funkce rohlikovýho rozdávače. Za dnešek jsem měl nárok na víc než jeden rohlík. Na moc a moc rohlikůch, páč sem se fakt od rána nezastavil. Večer přišlo bezvědomí a ty zmiňovaný pruhatý sny.

Ráno šly holky s prknama na kopec a já s pánikem na nějakou Šámalku. Když jsme tam došli, byla tam evidentně nejen ta Šámalka, ale taky davy lidí. Takže oběd v nedohlednu. Tož jsme to otočili a tradá kam? No k prezidentovi. Tam už jsme štamgasti. Protože od tý doby, kdy jsme tam byli aji s pánčičkou, tam vědí, jak krásnýho umim na požádání zajíčka, vyfiknout poklonu nebo ztělesnit mrtvýho psa. Sem tam vážená psí osoba a servírujou mi jako prvnímu. Pánik a aji pánčička museji dycky počkat. Já ne. Já mám svý jistý, jak strčim šňupák mezi lítačky, už se to nese na tácku. Při zpáteční cestě jsme zaskočili za chvilku za holkama, číhnout, jak jim to s prkýnkama jde a pak, jako spořádaný chlapi jsme šli odpočívat. Já s malou přestávkou na večeři, až do božího rána. To víte, hory člověka unavěj.

To se ostatně dost ukázalo v pátek večer teda. To jsem se nějak přecenil. Celej den jsem lítal jako pometlo, tentokrát pánčička nechala prkna doma, páč nebylo počásko nic moc a sníh byl mokrej a vyrazila zase s námi pochodovat. Tak jsme pochodovali, tenisákovali, koulovali a já se zas nechával házet do závějí. Krom lítání do sněhu jsem teda taky ešče rozplakal pánčičku. To když jsem v rámci hry na předstírání zakutával tenisáka do sněhu. Nějako jsem kutal moc a vykutal jsem takovou jako velmi úzkou šachtu.

Jak sem pak chtěl vylovit tenisáka, zajel jsem hlavou až dolů a postavil se na makovici, neb tlapky povolily. Chvilku jsem se komíhal prostorem a pak padnul na záda. Pánčička řičela smíchy jak pomatená a nestačila si utírat oči. Nevim, co na tom bylo tak k smíchu. Chtěl bych jí vidět na mým místě, frajerku škodolibou. Aby se mi tak neposmívala, tak jsem bravurně předváděl, jak umím hledat ty tůristický značky. Ani jednou sem se schválně nesplet, aby viděla, že sem inteligent a nejsem tu pro srandu králikum.

Zkrátka a dobře jsem se celej boží den nezastavil. A nezastavil jsem se právě ani večer, páč to jsme se šli rozloučit do hospody k Rohlikovejm. Byli jsme tam dlouho a hlavně… no je mi to trochek trapný, ale… jo, prostě žral jsem jako nezavřenej, no. Přísun rohliků byl dost jako neomezený, páč fšicí chtěli ešče naposled vidět ty zajíčky, veverky, poklony, mrtvý psy a tak jako podobně. Jo, rohlíky to by ešče šlo. Jenže pak vylezl z kůchně pan kuchař a …. už to bylo. On se teda zeptal, jestli mi může dát párek. Svolení dostal.

Jenže on, já a pánčička jsme měli každej zcela jinou představu o slově párek. Zatimco pánčička si pod slovem párek představovala jednu nožku párku, tak kuchař to viděl jako několikero mnoho párkůch a já, že by klidně mohl vyplenit celou kůchňu. Když se to zprůměruje, nebylo to sice o vyplenění kůchně, ale taky ne o jedný nožce párku. A zde byl ten kámen úrazu. Večer mi sice bylo moc fajn, páč komu by nebylo fajn, že jo. Ale… no… v noci už jsem to viděl dost jinak.

Když jsem se pozvracel poprvní, tak to ještě šlo. I pánčička byla v klidu, páč to se stát může, že jo. Prostě vstala, uklidila a šla si zas lehnout. Já taky. Jenže to byl jen začátek. Běh věcí dalších ukázal nejen důkladně obsah mého žaludku, kde bylo naskládáno rozhodně víc než jedna nožka párku (navíc to byly párky frankfurtský v nálevu a já se s tim nemazlil, nezdržoval jsem se rozhodně kousáním, prostě jsem je vdechoval v celku-jak se ukázalo), ale taky to, že bude hůř. A bylo.

Nebudu to tady detailně popisovat, jen pro představu, jak mi asi bylo, dodám, že jsem únavou usínal ve stoje a padal (teda nepadal, opíral jsem se o pánčičku, ale kdyby tam nebyla, padnul bych), páč ležet jsem nechtěl. Jak jsem si lehl, bylo moc a moc zle. Už takhle jsem byl ztahanej a tohle mi teda rozhodně nedodalo. Pánčička nestačila uklízet, pak už se taky motala únavou. No prostě děs běs.

Ráno už sem nemohl ani chodit, byl jsem slabej, slaboučkej jak čerstvě narozený psí mimino, sejít schody mě málem zabilo. Rozloučení teda nic moc, abych to tak vystihnul. Domů jsem dojel servanej jak starej plakát, do bytu jsme museli jet výtahem a pak jsem upadnul do komatu. To já sice po dovče dycky, protože se nešetřim, ale tentokrát to bylo o dost jiný teda. Chtěl jsem jen spát, spát a spát.

A tak mě nechali, pánčička byla celá smutná z toho, jak vypadám a nadávala si, že to měla tušit, co mladej kuchař a nedožera jako já můžeme spáchat. Ale já sem silnej jedinec, takže ač ještě ne tak zcela zdráv (a teď si vyprošuju hloupý narážky na to, že zcela zdráv skrzevá svou dutou hlavu nebudu nikdá), neb jsem se pochroumal dokonale, tak i přes určitý handicap, již po dvou dnech opět juchám prostorem a nahánim baby. To víte – jaro je tady a jeden nesmí zmeškat. Ať to stojí, co to stojí.

No a kdyby byl zájem, tak víc foteček můžete vidět tadyhle

Aktualizováno: 7.3.2010 — 19:17

129 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Petro, zase další Ešusovo povídání na provětrání pohrudnice. 😀 😀

  A všechny fotky jsou úžasné. Nevím, jak to děláš, že Ešus na nich není jen hnědavá šmouha, jak by určitě vypadal můj pokus zachytit zvíře v pohybu. A fotky, na kterých s nadšením jemu vlastním doluje – tak ty jsou k popukání. (chuckle)

  A také mě uchvátila krasavice Fajka. Já jsem „živě“ viděla Akity asi jen dvakrát a v obou případech to byli typičtí dvoubarevní psi. Takhle pruhovanou akitu jsem ještě nikdy neviděla. Je nádherná.

  Tentokrát mám oba komentáře za 9, jen v jiném součtu – „Practise makes perfect“

 2. Dobrý večer všem, zasejc jsem tu chvíli nebyla (sweat) a ono taková úroda. Diblíci, Čeklísa, Dospívání, Mariččiny dobrůtky a ty všechny losy, né losy, glosy ,(rofl) , přátelé to se nedá stihnout a tak děkuji všem,za krásný počteníčka.
  Ešusku milý, tys mi taky dal, jsem opět na vývrt. Skoky plavmo sněhu v sněh, to je úžasná taktika Ešusího výcviku na skoky, které budou potřeba na další a další pískadla a tádydádá zajíce nebo, že by ses propracoval na káně myšilova (rofl) . Bohovské rohlíkové hospůdky nemají chybu. Chudáček malinkatej včílék abys byl na dietě. Snad už je dobře a těším se na další povídání.
  Přeji všem teplé pelíšky a prchám |-) |-) nebo to aspoň chvíli zkusím. (wave)
  Sákriš sčot (whew)

 3. Milá Kočenko Veliká, achjé, to je pořád starostí kolem zvířátků. Ale třeba nemají kočenky svrab – Babetka taky mívala špinavá oucha, jediná z koček, ještě kolem vánoc, a nakonec jsem zjistila, že to bylo tím, jak věčně lezla do všech koutů a do těch svých netopýřích lapáků lapala všechnu špínu. (Není divu, když například její oblíbenou trasou bylo prolézt pod vanu, kolem odpadu z vany do stoupačky a ze stoupačky kolem záchodového odpadu na záchod, kam se člověk zavřel, aby mimořádně nepobýval na záchodě se všemi kočkami…)
  Časem všechnu špínu asi vylapala a pak už nebylo co čistit, zrovna dnes mi klínila chvíli na klíně, tak jsem jí tam pozírala, a čisto jak na ubruse. Ale je srandovní, jak z dob čištění je MOC nerada při šahání na uši a klopí je dočista. Drbat kolem ano, ale jak naklopím ucho na nakouknutí, hned se kočka smrskne na křečka. (Myla jsem ouška a očka jen fyziologickým roztokem, mám ho doma pořád, půlitr v lekárně za pár kaček, protože Pusa měla první půlrok věčně hnusné ospalky z chřipky – osvědčil se mi.)
  Moc držím palečky, ať se s tím porovnáš, i kdyby to náhodou svrab byl. 🙁
  Máváme z mrazivého rodného městečka, dnes tu odpoledne přisněhalo. 🙂

 4. Petro, co mám psát (rofl) (rofl) (rofl) prostě Ešus = antidepresivum (f) (h) (f) Ale Tebe musím pokárat. (wait) Konečně dozrál do věku, kdy na sebe musí dbát, aby taky na baby (makeup) trochu zapůsobil a ty mu to nechceš dopřát. Víš co dobře zvolený parfém dokáže a ty že v trestu (wasntme) (chuckle)

 5. No jo, tak už máme zase čas u veterináře. Tento pátek v 11.00. Garykovo levé ucho (posledně jsem psala mylně pravé) ho obtěžuje, třese hlavou a má tam hnědý maz, což může znamenat jenom jediné a to že má v uchu svrab. Což je obvyklé u koček ale málokdy u psů. Nebo víte někdo co by to mohlo být jiného? Myslela jsem že si budu moci vyzvednout recept a nebudu muset zvířenu sebou vláčet. Ale ne, veterinář potřebuje tu základní sumu za návštěvu. Jen aby byly ty ledy pryč. Collie jsou citlivé a nemohou dostat léky jako ostatní. Myslím že se normálně dává injekce. U Einsteinka jsme kapali do ucha dvojitou dobu aby se ty potvory utopily jak prohlásila paní veterinářka. Bude těch uší na kapaní mnoho, i kočiny si drbou uši a podle mého špatného zraku je i v jejich uších hnědo. Mají ušiska černá a není to lehké rozlišit. Ještě že mi povolily do jejich ucha vůbec nahlédnout. Už jsem kapitulovala, měli by nám ale dávat u veterináře slevu když tam chodíme každý týden, ne? (o) 🙂 ]:) 😀 (rofl)

  1. Velká kočko, ale to nemusí být svrab, mi to spíš připadá na zánět. A nedivím se vetovi, že chce pesana vidět, ono je zapotřebí vidět v jakém stádiu to je, podívajíc se mu do uší, „očuchají“a podle toho předepíšou léky – pravděpodobně ATB – nebo třeba mazání, záleží, jak dalece se zánět rozběhl. Držím palce, ať je to brzy O. K.
   Jak často a čím, čistíte ušiska?

   1. Bohužel zřídka milá PetroK, já mám takových trampot sama se sebou. To se nevymlouvám, já vážně nic nestíhám. A jenom namočím vatu namotanou na špejli olejíčkem a opatrně vytírám. Je to moc amatérské? (think) Sestra mi říkala že čímsi psí ušiska prokape, propláchne či co. |-(

    1. No, ono je lepší mít takovou čistící vodičku (my máme třeba Nolvasan) od pana doktora, ta se do ušisek (do jednoho po druhém) v malém množství naleje, ušiska se promnou,až to čvachtá a pak se nechá pesan ušiskama zatřepat, čímž se – zjednodušeně řečeno – ten bordel dostane ven. Pak se vezme papírová utěrka na utírání rukou a ušiska se vytřou (zlehka) dosucha.
     Když to čistíš tou vatičkou a olejíčkem,tak tam ten ušní maz spíš právě zatlačíš, takhle se uši krásně vyčistí a je to raz dva. A pesanovi tu ušiska pak krásně voní.

 6. Ráno som vstala a v Bratislave -5 stupňov, potom vynechal autobus a tým pádom boli v pekle všetky spoje, takže som kvalitne vymrzla na zástavkach a do práce som prišla ako kakabus. No a potom som si otvorila Náš zvířetník a tam Ešus a hneď bol deň a týždeň usmievavý a radostný 🙂 (h)

  1. Tady bylo přes den spíš slunečno, ale ve čtvrt na šest začalo chumelit, ale fest. Fuj tajxl (punch)

   1. Zano tonepiš ani v legraci (tmi) To sem příde! ;( Já už to bílé nemůžu ani vidět (tmi)

     1. aspoň víte, jaký to je (rofl) Pro nás vcelku standardní zima (nod) , sníh leží dlouho, ale zase ho bylo poměrně málo…

      1. Haló Xerxová to je asi taková útěcha jako krizová prosba v uzenářství, dejte mi prosím 10 deka šunky ale hodně. (rofl)

 7. Nádhera. (chuckle) Musel jsem číst na dvakrát, neb mi tolik času v kuse nebylo dopřáno. U Ešusa v závěji utopenýho jsem zařvala smíchy, při čemž jsem zjistila, že mi Rysík na klíně usnul. |-) Chudáček strašně nadskočil. Ale okamžitě to zalomil znova, tak dobrý.
  Oslavencům blahopřeji (rose1)
  Štětince držím paleček, aby to s tatínkem skoulela a bylo to zase lepší. (y)
  No a taky všem ostatním potřebným (y)
  A jdu zkusit něco udělat, když už mi mrňous usnul mimo plán. To zase bude noc! :S

  1. Nikdy nevím, co napsat, protože to všichni přede mnou už napsali – tohle se mi líbí nejvíc, tak se s dovolením přilípnu.
   A všechno nejlepší oslavencům 🙂

  2. Zdeno – já jsem vždycky nezřízeně ráda, když někdo napíše, že se díky nám usmál, nebo má díky nám lepší den. Páč to psaní má pak smysl.

   1. Taky jsem se Ešusovým povídáním prosmála. Můj brácha má maďarského ohaře Atose – kouzelné zvířátko, úžasný komediant, ale na Ešusovo vypravěčskou invenci teda nemá! (rofl)

 8. Teda Ešusíku a Peťí, vy bodujete. Teda párky radši příště nebrat, al házení do závějí ouplně vidím!
  OT: mám velké trápení s tátou, včera se šprajcnul a od té doby nechce polykat prášky a to má dva životně důležité, napříkald bez jednoho se mu zase zvedá systol. tlak na 180. Nevím si s ním rady. Snad, pokud ho já, i docházející sestřička dobře chápeme, je nechce brát, protože v životě léky přeci nebral a nemá to cenu. Jako by to vzdal. Nemohu ho přemluvit ani po dobrým, ani po zlým… Sestřička, že prý mám zkusit dočasně mu to dávat do jídla,ale jeden ten lék je výrazně hořký, to by poznal. Jeho doktorka má dovču… Co mám dělat?

  1. Nepomohli by kluci? Že by si spolu s dědou dali vitamíny? Teda oni vitamíny a děda to svoje.

   1. myslím, že na vině je deprese. Prostě odmítá se udržovat při životě 🙁 Ale jak mu pomoci, když se nemůže vypovídat?

  2. Štěti – nevím, jak moc taťka vnímá – ale pokud chápe a rozumí ti, moc bych se s ním nepárala: prostě stylem – nebudeš jíst prášky – nemůžu tě mít doma. Rozmysli si to… Víckrát o tom diskutovat nebudeme…

   1. Něco v tom duchu jsem zkoušela: půjdeš zpět do nemocnice! Budeš mít další mrtvici! Chceš skončit jako tvoje máma s infarktem pod postelí (ošklivá smrt, snad i násilná…)
    Prosila jsem ho, že po tom, co jsme pro něj udělala to nesmí takhle vzdávat, že bude líp, sluníčko, teplo,..
    Prášky má na tlak, antidepresiva (který tím pádem asi nezabraly), na ředění krve a na cholesterol a spaní. Jako nejakutnější vidím ty antidepresiva, protože vím, co to s člověkem u dělá už po pár dnech takhle náhlýho vysazení a taky ty na ten tlak, už včera večer měl tlak přes 160,…
    Jsem bezradná, nevím si rady. Doufala jsem, že ho umluví ta sestřička

    1. Jak dlouho bere ty ATD? Mají pomalý nástup 4-8 týdnů a než se to vybalancuje, může to trvat i déle.

     1. Já vím, znám to. Bere je od začátku února.

      LIdičky já nevím, co dělat. Je to akutní? Mám plašit zastupujícího doktora, který o tátovi nic neví a co on může udělat? On je svéprávný, nemůžu ho nutit!

    2. Ano, souhlas s X a Š. Vypadá to nekřesťansky, ale aji u nás se to kdysi osvědčilo. Hic Rhodus – hic salta! Přeložím: Hop nebo trop.

     1. Určitě zkusit prášky nadrtit (bez ohledu na to, jak to je chuťově nedobrý) – jeden z důvodů proč to nechce může bejt ten, že se mu špatně polykají.
      Určitě to taky zkonzultovat s doktorem, co za prášky opravdu nutně mít musí, a jestli něco z toho není v tekutý
      formě.
      A já vím, že to bude znít blbě, ale když by to nešlo jinak, tak dát na lžičku nadrcený prášky s trochou vody, zmáčknout nos – bude muset otevřít pusu a šup tam s tím, a mít nachystáno hodně vody na zapití. 🙁
      Držím palce, je to těžký, když se člověk musí k rodičům chovat takhle, ale když by to jinak nešlo… (h)

      1. HCHO – jsi hodná,ale v tom to bohužel není. Kéž by. On ty prášky polykal už téměř rok. U mně doma to zvládal i na sucho – bez zapití a pak se nasnídal (i s pitím). On se prostě šprajcnul a nechce už se dál „uměle“ držet života“. Teď kvůli němu peču pidi koláčky, do kterých mu to doufám schovám, ale není to vážně řešení. Navíc můžu ztratit jeho důvěru, kdyby to objevil.
       Na druhou stranu jsem tak nějak hnusně naštvaná. Jako kdyby mi „kazil mé plány na jeho uzdravení“. Mám chuť mu ukázat, že umím být i nepříjemná. Blbý pocity, co? Chce se mi ho už nerozmazlovat nákupem pamlsků a neobskakovat. Těžko rozpitvávat mé pocity (think)

       1. Jsou situace, který prostě nemají správný řešení – ať člověk udělá cokoliv, tak to není dobře – znám sama. Držím palce.
        (h) (h) (h)

  3. Ještě mě napadlo – zkus to dát do jídla nebo pití. Nevíš asi přesně, jakou má opravdu chuť, třeba si toho nevšimne.

   1. Renčo, díky, ale já to vím, protože já to kvůli němu ochutnala (a pak vyplivla) a ten jeden je opravdu tak hořkej, až to svíjí pusu do křeče.

    1. Já jsem nemyslela, jakou chuť má ten prášek. Myslela jsem, že nevíš, jak chutná tátovi. Starší lidé někdy některé chutě nerozeznávají, stejně jako malé děti.

    2. Štětinko – tak mě napadá, jestli taťka ty léky nechce právě proto, že jsou hnusné? Já vím, nám se to možná zdá nepodstatné, ale v jeho situaci je i taková maličkost, jako hořký lék, důležitá. Možná by ses mohla zeptat, zda by nešlo medikamenty změnit.

  4. Štětinko, taky myslím, že prostě nezbývá než forma nátlaku. a ještě mě napadá – co udělat tátovi ještě „jaro“? Koupit třeba tulipány a může-li tak něco dobrého na zub? Napadlo mě to, protože jsem teď dodatečně k narozkám dostala moc krásnou kytičku ze sedmi růžovobílých tulipánů a ač moc na řezaný kytky nejsem – je mi jich líto – tak tohle bylo opravdu, jako když na mě dýchlo jaro. Já vím, chlapi na ty kytky nejsou už vůbec, ale kousek jara to je. A jestli táta může něco dobrého, tak mu k tomu koupit ještě dobrotu nějakou????
   Drž se.

   1. vy jste tak úžasní, jak se snažíte…. V pokoji má sedm různobarevných petrklíčů, dvě velká okna, nejsvětlejší pokoj v domě. Mňamky mu bohužel kupuji denně, až mu děti závidí a chodí za mnou naštvané, že déda má a ony ne. Ale je to dobrý nápad, koupím mu každý den nějaký dortík a zabuduji tam ty tablety. (^)

    1. Štětí, všichni bysme ti moc chtěli pomoct (h) . Jen těch nápadů … já teda bohužel nějak nemám žádnej. Snad jen že by zítra mělo být hezky, to na deprese trošku pomáhá (handshake)

    2. štětinko a nějaký koníčky táta měl? že by se to nějak dalo využít třebas???
     Musí to být pro něj hrozný takhle. Já se mu nedivím. Nedivím se mu ani trochu.

     1. No, já se mu taky nedivím,ale v té nemocnici byl živější, asi tam bylo líp. Koníčky, to je problém, protože rád cestoval, plachtil po moři, kanoe na řekách, lezení po skalách,… prostě nic, co by teď zvládnul. Hrával na klávesy, tak jsem mu je dala do pokoje, ale on si jich ani nevšimne, jen se rozčílí, když to zapnou kluci.
      Já to chápu, když má člověk depku, nic ho nebaví,ani hýbat se nebaví

      Moc Vám všem děkuju, pomohlo mi to hlavně z té stránky, že na to myslelo víc lidí a že jsem tak nějak o to břímě se s vámi podělila

      1. a takže, kdyby mohl na kláves, tak po internetu by lozit mohl??Nešlo by ho zapojit do nějaké diskuze v oblasti, která mu byla blízká?? No ono doma si asi člověk připadá – paradoxně – jakoby ne na obtíž, ale že za něj všechno musí obstarávat rodina, nechce třeba otravovat, to v nemocnici to může cítit jinak. Hergot, tohle je hrozný, Štětinko, kdyby tak člověk mohl pomoci Tobě, jemu…

  1. Já měla počítadlo v opravě a zapomněla, že se musím znova podepsat – JÁ Rpuť 😀

   1. 😀 😀 já RPUŤ PRVNÍ!! (clap) (clap) , jsem se chystala, že odepíšu, chystala jsem se psát pánovi… páč je tam ten mužskej rod. Kapek bych se sekla (chuckle)

   2. Rputi, ono to jméno už většinou drží samo, ale to počítání … vzpomenu si na to tak ve dvou případech z deseti (punch)

 9. Petroooo: hazeni psem do zaveji mne opravdu dostalo (rofl) Fotky krasne. Zimni zadumcivost ozivena zrzavym tornadem. A Esus do snehu se ponorujici proste nema chybu. Trdlo jedno (h)

  1. Hanko – mrzí mě, že takový záběry, jako když hodil ty záda, že to se prostě nikdy nestihne zachytit – zvlášť teda, když člověk nechá foťák doma, že ano. (rofl) .

 10. Tak nevím, kdo je větší zvíře – ty Ešusku nebo pánčička, že mě vždycky tak dostane (rofl) (rofl) (rofl) Mám teď strašné fofry, ale nelituju ani vteřinky, kterou mě přečtení stálo. I dyž teď asi budu muset obědvat za volantem, protože na uklízení celého kanclu teď čas fakt nemám a kupodivu jsem si to uvědomila, než jsem začala číst. Naštěstí, rizoto má bezva rozptyl (chuckle) Díky díky díky oběma (třem), jeden z mála světlých bodů v těchto dnech (h) (wave)

    1. 😀 😀 😀 (rofl) (rofl) (rofl)
     čínskýýý broky! To neznááám! Můžu adoptovat??

 11. Ešusku, takovou dovolenou by ti mohl každý pejsek závidět. A jak máš vynalézavé páníčky, naši pejsci se nikdy takhle krásně neproletěli, protože to paničku nenapadlo:-) Jo a Reny ti vzkazuje, že takový rohlík je taky bezva s máslem k snídani.

  1. No tak doufám, že Renie se příští rok nějakého toho letu dočká taky! Páč je to prej fááákt echtgold zábava (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) . A Renie toho – vzhledem ke své velikosti – může nalítat mnohem víc, než mastodont Ešus.

 12. Zrzek zdraví zrzka a úplně obyčejně vám tu dovču závidíme 😉 . No a nestraš s prasopsem, taky jsem pořád ještě náramně spokojená, že Alík tohle nedělá. Jenomže on je o fous mldší než Ešík,že 😀 . To Dáreček, to je jiný kabrňák a má být po kom. Mama i tata se nejen válejí, oni to i žerou a mě je z toho pohledu (puke) . (toivo)

  1. Ahoj jmenovkyně,

   jojojo, bylo kromobyčejně prima na těch horách. Jen je to pro mě vždycky moc krátký. I když tentokrát s tím zakončením….. (rofl) (rofl) No a prasopes mě dost udivuje. On k tomu fakt nikdy neměl nějaký výrazný sklony. Za těch pět let, když to spočtu – jedenkrát enóno, když byl štěně – díky tomu se naučil plava. 1x mrtvej ježek- díky tomu jsem se naučila běhat ještě rychleji než jsem uměla (rofl) a 1x cosi na Letné – to jsou časy štěněčí-kdy navíc jako mizerný geodet dvakrát minul, takže zaprasil se jen jednou. No a pak 1x vloni, kdy jsem si naivně myslela, jak se labužnicky vyvaluje ve vysoký a suchý trávě a posléze se nestačila divit. No a teď 2x za sebou!!!!! 8-| . No nestačím se divit.Uvidíš, co bude až bude Alimu těch pět (rofl) (rofl)

   1. Doufám, že u Aliho zvítězí Borkův gen pro krásno a voňavo. Borek miluje voňavé mýdla (chodí se pomazlit s jedním v koupelně), čerstvě vypeané prádlo, případně voňavé dvounohé slečny (makeup) a venku se válí jen v čisté trávě. Aurumka, Aliho sestřička u mě doma taky šla rovnou po mýdle (inlove) a Ali se prostě neválí.Zatím (rofl) . No a Dareček teda nejraděj hnusy žere, válení zatím nepropad, prý stačí, když mi táhne z huby… :@

     1. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) ešče, žes to uvedla na pravou míru jmenovkyně (rofl) (rofl) (rofl)
      No on byl Ešusek taky více-méně estétem právě, proto jsem celá upodivená |-( . Inu nastává nová éra asi (rofl) (rofl)

 13. To že Ešus nepostojí, neposedí, to už jsem si všimla 😀 , ale že je i lítací… ?
  Dík za vylepšení pondělního pracovního procesu. (f)

    1. Svatá pravda, včera jsem se opravdu nenudila (rofl ) (rofl) (rofl) , těšila jsem se, jak po době, kdy jsem vyležovala bacila v posteli, že si zas užiju procházku. No tak to jsem si jí fakt opravdu natvrdo užila. Krom psa hovňousa, jsem měla ještě psa hovňousarádobyhluchýho. Evidentně se již po párkový etudě zotavil, načerpal síly a už mu doba rekonvalescence byla dlouhá, tak musel vymýšlet bejkárny (rofl) . Na procházku jsem vyrážela s představou, jak se pak vrátím do tepla klidného domova. Uvařím si kafe (a nebo grog!) a dám si čerstvě upečený buchty, který jsem vytáhla před odchodem z trouby. Místo toho jsem prala psa a pak kópelku :@ (rofl)

 14. Ešusku, ty jsi kouzelný pako 😀 A že máš psací talent víme už dávno, tak dík za zlepšení nálady! Taky jsme teď tři dny lyžovali a dneska mě to v práci ale vůůůůbec netěší, taky proto, že jsem po příchodu zjistila, že jsou pokáceny obě moje oblíbené hrušně a místo trávníku bude na dvoře parkoviště ;(

  1. Lucko – jo pako on je, v královský velikosti přímo. K tomu parkovišti – to už snad není ani možný, oni všechno všude vykácí a místo zelenýho bude všude beton a nebo domy. ;( . Tohle mě štve hodně teda

   1. Mě taky, i proto, že jsme se snažili ten kousek zeleného udržovat, stromy jsem občas prořezala vlastnoručně a navíc měly výborné hrušky! Teď je všechno jinak, nejdůležitější je výkon, peníze a jak nedávno pravil pan statutární zástupce, na emoce není čas 🙁
    A jen jsem přijela domů z hor, dozvěděla jsem se, že obec zvedá dvojnásobně poplatky ze psů, protože prý jsme slušné město… Jaksi jsem nepochopila, co tím chtějí ti pitomci říct, když zrovna nedávno se vrchní strážník nechal slyšet, jak je dobře, že mají lidi chlupaté alarmy, protože MP to ve třech fakt uhlídat nedokáže a zloději to dobře vědí… Prostě kam kouknu, tak je něco divně…

    1. Na emoce není čas a tak pokácíme stromy a beton natřeme na zeleno???

     Jde o slušnou obec a tak zvedneme poplatky????

     ZBLÁZNILA JSEM SE????????????????????????????????????????????? (headbang)

    2. A ve slušném městě budou na podzim volby (chuckle) . Kolik máte ve městě psů – jejich majitelé, to by mohla být slušná skupina voličů (wasntme)

  2. Docela Ti rozumím! Náš dům má vnitroblok. Pozemek, na kterém stojí, nám, jako vlastníkům domu, nepatří, patří nějakému pánovi, kterému byl vydán v restituci. Takže my nemáme pozemek žádný! Před x-lety se pán rozhodl, že dvůr, na kterém byly lavičky, dětské hřiště, krásné keře zlatého deště, obrovská hruška plná ptáčků a plodů, uvnitř stromy, klepadla na koberce a sušicí tyče na šňůry na prádlo kompletně přebuduje na parkoviště. Jak řekli, tak udělali. Výsledkem je to, že uvnitř ve dvoře, obklopeném ze 3 stran domy, vznikl areál pro parkování, ze všech domů byly zazděny nouzové dveře, aby mu nikdo z nás nevstupoval na majeteček a ten randál, co se rozléhá ve ztichlém areálu spících lidí, když přijede někdo v noci a nechá puštěné rádio naplno, nežli si vyndá z auta věci, světlomety svítí do všech oken a smrad, hlavně v létě, to si asi každý umí představit sám! Lidé, bydlící v přízemí, dřív měli výhled do zeleně, dneska koukají do skel automobilů. Ti, co bydlí u nově postavené zdi, čuchají smrady z exkrementů a moči opilců, jdoucích z nedalekých hospod a hlavně jakmile někdo otevře posuvné dveře a zase je zavře, je to takový rachot, jako kdyby je otevíral přímo u postele. Není s ním řeč. Nepomohly stížnosti, měření hluku…… nic, udělal si to na svém majetku a nikdo s tím nic nesvede! O to horší to bylo, že nedostal ani pokutu za to, že v době vegetace vykácel všechny stromy a keře – tehdy kácel někdy v květnu, ten obrovský zlatý déšť byl obsypaný květy a bez soucitu ho vyrvali ze země a pohodili v ulici, aby ho následující den odvezli dělníci, co odváželi stavební suť. Stejně se stalo i s hruškou, kde už hnízdili ptáci a s ostatními stromy…………. když toho člověka vidím, tak mám chuť ho něčím praštit! Ale možná by někdo měl praštit ještě někoho jiného!!!!

   1. My jsme teď byli lyžovat v Rakousku. Ne, že bych tamní obyvatelstvo považovala za bezchybné, ale je fakt, že si to tam umí zařídit tak, aby přírodě moc neubližovali. Jezdíme už několik let na stejné místo, jsou tam moc milí lidé a tak nějak klidno a útulno. My tady začínáme opravdu žít jen pro výkon a honbu za penězi, aspoň mi to tak často připadá a je mi smutno. Asi opravdu nejsem člověk vhodný do ,,slušného města“ Nejradši bych se ubydlela někde v podhůří, kde ještě není přelidněno a je tam tím pádem čas i na ty emoce.

    1. Jen neboj, ani v těchto malých městečkách není vše ideální! Hlavně se tam najdou zlatokopové, kteří pod rouškou pomoci přírodě hrabou pro svou kapsu a všichni jim to „baští“. Peníze z fondů apod. použijí tak, aby větší % zůstalo kde má, tzn. ve vlastní kapse! To je stinná stránka věci, kdy „mezi slepými jednooký králem“! Znám z vlastní zkušenosti! A ještě jsou slavní!
     Jinak s tím zastavováním byť i nejmenšího kousku zeleně v Praze je to hodně smutné – parčík na Balabence dneska „zdobí“ jakási odporná Vysočanská brána, místo fontánky, keřů, laviček a oázy klidu! Radši ten parčík radnice nechala zpustnout, aby mohla použít pozemek jinak! Dole je DM-drogerie a Komerční banka! Jinak je ta obří budova PRÁZDNÁ!!!! Vedle bývalé SAZKA-Arény, dneska 02-Arény vyrůstá další obří stavba. Megalomanské nákupní centrum se chlubí 190 prodejními místy, bude tu obrovské parkoviště, hotel, relax-centrum a další a další nesmyslnosti, které zde vůbec nikdo nepotřebuje. Stavba zabrala celou plochu, která byla původně určena pro „Zelený ostrov“. Asi ji natřou na zeleno! Je mi z toho smutno! Jezdit se tu nedá, protože auta Metrostavu dováží co hodinu tuny a tuny stavebního materiálu, všude je špína a bordel a já jsem opravdu zvědavá, nakolik bude budova zaplněná! Galerie Fénix na nám. OSN taky není zrovna přeplněná koupěchtivými a pár měsíců je tam prodejna čehosi, aby byla nemilosrdně zlikvidována, protože je nevýnosná! Jo, je mi z toho smutno!

     1. Pchchch – i mě je smutno. Město, ve kterém žiji, je opravdu jedno z nejhnusnějších v republice – nemá žádný přirozený střed (stará zástavba byla v sedmdesátých letech zbourána) a zámek se nechal zchátrat do dezolátního stavu. Ale co tu bylo pěkné, to byla zeleň. V horkých létech bylo potěšením pod stromy procházet. Jenže teď vzaly definitivně za své – prý dožily, ale pařezy po nich jsou absolutně zdravé, nikde ani známka po trouchnivění. Já nevím co je to za trend – stromy do města nepatří (ale už ani do lesa, nebo co se tady děje ve Státních lesech – probírková těžba probíhá tak, že všecky zdravé stromy se porazi a nechají se jen ty nalomené, křivé a suché ;( ) Takže v létě nás čeká sahara – jeden má chuť se sebrat a jít někoho na radnici nakopat do ři …. do prodloužení zad (flex) .

      1. Já jsem kdysi koukala z okna do staré zahrady, kde byly veliké meruňkové stromy. Majitel pozemek prodal a byly tam postaveny prodejny- čínský bar, zelenina, kde je půlka věcí shnilá a v čele stojí nonstop herna, které celou noc blikají neóny barevně a nepříčetně. Já bydlím bokem, ale pro ty- co jim to svítí přímo do oken- bezva. Je to postavené tak, že to tvoří dvoreček. Nonstop bar v létě má venku stolečky, takže veselá společnost tam řve třeba do čtyř do rána. No a ty meruňky káceli těsně před rozpukem.
       My máme dvorek hned vedle, za vysokou zdí. S keři, trávou, záhonkem květin a pískovištěm. Bohužel i s původně náletovou lípou. Lípa je obrovská. Množství listí, které z ní spadne, nikdo nechce uklízet (ani domovka, protože náš dům je obecní.) kdo to asi uklidí? Já. Strom jsme chtěli vykácet, protože ve dvou bytech se díky ní téměř nedá bydlet. V přízemním bytě je i v létě zima a tma, takže tam sousedka chodí ve svetru a sibiřkách. Když prodělávala onkologickou léčbu, žádali jsme pokácení s příslibem výsadby nového stromu, který bude řezem udržován. Neprošlo, životní prostředí nedovolilo. To je zase ochrana přírody navzdory všem….

   2. Ano, to musí být o infarkt. A dvojnásobně, že pro úřady a instituce se nic neděje. A co tak narušování klidu?

  3. Jak já s vámi milé dámy cítím. Takhle mi tu trne už desetiletí, ale už jsem přestala plakat nad zmizelými stromy, keři a trávníky. Teď po letech mocného kácení před Lidovým domem tam vysadily 4, slovy čtyři břízky. Kolik stromů vykáceli bych se nedopočítala. Ale klobouk dolů že alespoň ty čtyři stromky. Kde zmizely keře už se zeleň nevrátí, musíme vzít zavděk holými stěnami domů a asfaltem.
   Kolem parkoviště u Lidového domu byly keře jasmínu v době květu omamně vonících a maskujících smrad auťáků. A teď při každé procházce se nám do oka vnucují jen ta auta. Nevidím na nich nic krásného a stýská se mi po jasmínu. Keře či stromky jasmínu velice vysoké byly i u dětského hřiště a oddělovaly hřiště od silničky vedoucí k domkům. Prý bylo nebezpečí že dítě proběhne ty keře pod jedoucí auto. Ale postavit tam plůtek bylo příliš drahé, keře se jednoduše vykácely. Teď mohou děti bez zábran běhat pod kola aut, už jim nebrání vůbec nic.
   Göteborg byl známý svou zelení, to za chvíli nebude pravda, zeleně ubývá a ubývá. ;( A to v době kdy bychom se měli snažit své životní prostředí chránit. Zachrání příští generace to co naše generace zničily??? Můžeme v to jen doufat. (wasntme) (y) (f) (f) (f) A věřit že se příroda hned tak nedá. 🙂 (h) (h) (h)

 15. Články dneska bohužel nestíhám ;( Pro Jakkel jsem nechala vzkaz na Hadech, prosím, koukněte tam, díky moc!!!!!! 🙂

 16. Ahoj Ešusku zdraví tě pruhatá Fajfka z hor!
  Krásně si to napsal moc krásně (h) :* Prochajda s váma byla moc prima a neboj paničky spolu určo něco vymyslej a dorazíme k vám ku Prahé na nějaký pořádně drsný polítáníčko 🙂

  1. Jééé FÁÁJKAAA, FÁÁJKA!! Hošíček se nemůže dočkat!Už si pořídil i nový parfém (rofl) (rofl) (rofl) , smeták jeden prasetovej (devil) (rofl)

   1. 😀 zdravíme navoněnýho frajera, kterej má bezkonkurenčně nejlepší přesvědčovací metody (y) Páš přesvědčit ke hrátkám naši Fajuši to už chce fištroooona a toho teda Ešusek má(rofl) (inlove)

    1. Jo to je tak jedinej fištrón, který to pako zrzavý má. Na baby! ten rozpohybuje- jak říkám – i štokrdle (rofl) (rofl)

 17. PetroK a Ešusku,
  co říct a neopakovat se?! Zkrátka Ešátorská klasika – nikdy nezklame a vždycky potěší.
  Fotky jsou krásně dokumentační – díky za ně.

 18. Hod psem do závěje nemá chybu, jakož i celý Ešusí (dog) vejlet. Škoda jen těch nevyužitých párečků. 😉 Ale hlavně, že se hošíčkovi nic horšího nestalo. (nod)
  Dneska ráno jsme zase potkaly Agátku, zrzavá, dlouhé nohy i nos, no prostě maďarka, jak má být. Vždycky si vzpomenu na Ešuska, že by se mu asi tuze líbila. (h)

  1. Jo hoď čoklem do závěje, jest velmi oblíbený Ešusí sport, to je pravda – ostatně co čekat od Dutohlávka obecného (rofl) (rofl) (rofl)

   Zrzavou krasavici…… no, jestli je drsná, tak jako Fajka, tak jo. nebo ešivá je aspoň trošánek bloncka (rofl) , on má hošíček tak trochu specifické požadavky totiž (rofl)

   eh a nevyužitý párečky mě dost dostaly (rofl) (rofl) (rofl) , přiznám se, že hodně dlouho, dlouho, možná už navždy, nebudu mít chuť na frankfrurtské párečky (rofl) (rofl)

 19. Naprosto úžesné, prostě dokonalé užívání zimních radovánek.
  A já jen, dnes slavíme všechny, uznávám, že to není již masový svátek, ale je 8. 3. a tedy MDŽ. Podotýkám, že do staré struktury mam daleko, je mi něco přes třicet, ale je rados, když mi kolega v práci (kterému ani 30 není) daruje rudou růži jako ocenění, že jsem žena a tudíž bytost hodná obdivu (f) (chuckle)

  1. Jůůů ono je dneska MDŽ!!! Tak to se hned musím vyděsit!! Já se totiž vždycky hrozně vyděsím, že jsem zapomněla na mamčiný narozeniny – ona je má přesně o měsíc později. Už jako dítě, mám z toho vždycky traumátko. 8.3. se vyděsím a pak 8.4. jsem naprosto v klidu a zapomenu na to skutečně (rofl) (rofl)

   1. náš tatínek (měl doma 3 ženský) nám vždy na MDŽ sdělil – to neslavím, počkejte si na čarodějnice… (bat) A fakt jsme od něj na konci dubna dostávaly čokoládové pralinky 😛

    1. Xerxová – to je bomba nápad náhodou!! Tatínek měl moudré nápady (y) (y) (y) , to se dost počítá (y)

    2. To je kouzelné. Znáš ten slet čarodějnic podle Preusslera/Smetany z Malé čerodějnice, že?

  1. Taky přeju všechno nejlepší, milá Iko. (h) (f) (sun) (MaRi (inlove) , díky za připomenutí.)

  2. Milá Iko, všecičko nejlepší! (rose1) (h) (Ještěže tu MaRi máme 😉 )

   A nejen MDŽ, ale taky Gabriely mají svátek. Minimálně dvě máme mezi sebou (no, spíš víc, jen ta pamět…). I vám (f) k svátku!

  3. Moji milí slavící (a díky MDŽ moje milé slavící), dnes nám APOD připravil krásný obrázek a taky pro Ešusa je tam sněhu hafo. Jen je fotečka dlouhá a musí se zarolovat dolů.
   http://www.astro.cz/apod/ap100308.html
   Všecko nejlepší všem (nám), hodně zdraví, pohody a ať se nám splní taky nějaká tajná přání! (rose1) 🙂 (rose1)

  4. Moji milí, děkuji mnohokrát za přáníčka (h) moc mě potěšila. (inlove) A Gabrielkám všechno nej… (f) (^) (f)

 20. to je orlů u pánčičky (rofl) (rofl) (rofl)

  ach to sčítání – toto je můj neoblíbený součet už od první třídy

 21. Díky za zpříjemnění rána, Ešus nezklame. Jen doufám, že ten sníh si tady už odpustíme, přece jen letos už ho bylo dost. Ovšem rohlíky, to je tedy vášeň. Tady u řeky máme jednoho starého pána s foxteriérkou, kteří chodí denně krmit rohlíkama kachny. Každý den koupí 20 rohlíků, nakrájí jen a jde krmit. Pokud je potkáme, předvede Borůvka etudu : „Jsem děsně hladová, pane, už tejden jsem nežrala, dejte aspoň kousek,“ případně sbírá to, co pánovi popadá (leccos určitě jen náhodou). Posledně jsem ji musela popovléct za obojek, aby se dokázala odtrhnout. Nebožátko hladový, týraný….

  1. Pán má štěstí a kachny taky. POtkat místo Borůftky Ešusa, nezbyde ani drobek a kachny budou hlady 😀 😀 😀

 22. Milá Petro, ten váš Ešus ten si žije. Garyk tady teď přijde zkrátka, naše oblast je jedna jediná ledová plocha a pádů na ledě už má panička dost. Chodíme na procházky po cestě pro kola ale i tam jsem se natáhla. Garyk může Ešusovi jen závidět. Tedy až na ty párkové orgie, to by on se svým citlivým zažíváním asi nepřežil. (puke)

 23. Ešusku, díky za krásné, veselé ráno, pozdravuj pánčičku a páníkovi vyřiď dík za dokumentární fotky. Umíte si jako smečka krásně užívat (h) .

  1. Alex – jááááááááák pánikovi za fotky!! :@ (rofl) To jsou moje výtvory!! Moje očko a mé ručičky! (y) . Jen světlo bylo chvílema na nic. A hlavně, kdybych měla v hlavě mozek a ten foťák začasto nenechala v pokoji, bylo pohybových fotek mnohem víc. jsem ale kuba kubatá 🙁

 24. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ešusí, potěším tě, dneska v noci zase trošku sněhu připadlo a je umrzlo, bílo, krásně… Nebe vstává do červánků (sun) A horské holky jsou vždycky skvělé – a mimochodem, na Betku taky přichází její lásky čas (inlove)

  Páníkovi vyřiď, že na Šámalku se musí mimo sezónu, ve všední den, za ošklivého počasí, brzo ráno nebo na večerní pozdní procházku… Pak je tam krásně a i skvěle vaří… Jinak je tam moc moc lidí… Ale bydlení výletové jizerskohorské je tam skvělé. Zeptej se Pedra (nod)

  1. Sim áno, buldočík souhlasí v plném rozsahu (nod) a Ešátorovi pustě závidí 😉 .

   Petro, už to tu padlo mnohokrát, ale stejně musím zopakovat, že jste s Ešuskem ta nejlepší pondělní meducína. Díky!!! (sun)

  2. Xerxová- tady v Prahé taky kapek připadlo, ale na závěje to teda není. A i kdyby bylo, je Ešus v trestu. NECHÁPU CO HO TO NAPADLO, KDYŽ TO FAKT BĚŽNĚ NEDĚLÁ, ŽE SE ROZHODL VČERA VYVÁLET V ČEM??? NO?? JO! PŘESNĚ V TOM!!! Asi jarní érupce na slunku či co? Páč byl vůbec včera na zastřelení (whew)
   Jojo, my jsme na Šámalce už byli, takže nevím, proč se David podivoval, že je tam hafo lidí, to bylo i loni. Ale to jsme měli štěstí, že jsme se uplacírovali u stolu – on tomu teda napomohl hošíček, kterej se všmrdolil k číšníkovi a utáhnul ho na cezený nudli. Mají tam výtečnýho roustbífa – mňam

   1. cháchá – (rofl) ty máš hovňousovitého psíka prasáka obecného smraďocha voňavkovitého (rofl)

    1. No málem jsem neměla vůbec žádnýh psa (rofl) páč jsem zařvala jako tůr, až popadaly větve z tý jabloně pod kterou se válel. Smeták smrdutej!! Pak musel dělat ve sněhu kotrmelce, aby to se sebe aspoň trošku dostal, dobytče obecný. Já s takovýma věcma u něj vůbec nepočítám 8-| . ale něco je jinak. Před odjezdem na hory se položil do čerstvýho koňskýho hnoje. Co ho to bere???? Vždycky jsem měla jistotu, že i když se bude válet celá banda čoklidů kolem něj, tak on nic. Jako tuhle, tři psi ze čtyřech skončili na hnojníku, on ne. A teď???????????? MÁM PRASOPSÁÁÁÁ :@ ;(

 25. Ešusi, ty zvíře úžasné , díky Tobě ( a pánčičce, samozřejmě) jsem se do nového dne prosmála . (y) (y)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN