POHÁDKA: O králi Diblíkovi a podnikavé princezně

Král Diblík III. se probudil v posteli s nebesama. Nechtělo se mu ještě vstávat. Načechral si polštář, dál si ruce za hlavu a přemýšlel. Kdepak ten nás královský rod přišel k tomudle pitomému jménu?

Na sever od nás vládne král Udata Šestý. Na jih zase Chrabros Desátý. Na západě, ani nemluvím, tam je rovnou Doboja Statečný. Akorát na východě Petulka Vznešený na tom se jménem není o moc lépe než já! Ale pořád lepší než ten Diblík III. Stejně se královna utrápila jen z toho, že ji všude představovali jako její Veličenstvo Diblíkovou. Akorát ta holka si z toho nic nedělá. A ještě si to vyšívá na halenky.

Princezna Hedvika Diblíková. Diblík III se usmál. Pak odkopal peřinu a zvedl levou nohu. Prohlížel si palec. Zamračil se. Nejen že se jmenuju Diblík, ale ještě mám na levé noze velkej a křivej palec. Pak zdvihl pravou nohu. A na pravej to samý!

Může si lid poddanej vůbec vážit takového krále, dumal Diblík III. Nemůže! A co dělá lid poddanej, když si krále neváží? Chystá se vzbouřit a na hradě se kují proti němu pikle. Diblík III. se posadil a rozčileně si promnul oči. Že jsem na to nepřišel dřív! Dyť je to jasné jako facka. Třeba jsou už pikle ukuté. A lid se vodpoledne vzbouří! Diblík III schoval křivé palce pod peřinu a zatleskal.

Komorníku, dones mi snídani do postele! Je pod hradem klid? Zeptal se Diblík III., když mu komorník naléval kávu. Je pane králi, vždyť je neděle. Hm, pomyslel si Diblík III. Klid před

bouří, moc podezřelej klid! Dosnídal, nechal si nalít ještě kávu a zapálil cigárko. Z postele se mu pořád nechtělo. Komorníku, pošli mi sem prvního rádce a ať nás nikdo neruší.

Hned pane králi hned! Jen princezna Hedvika vám chce dát ranní políbení. No jo, povídal Diblík III, tak ať jde dál holka moje. Jak si se vyspal tatínku králi? Ptala se Hedvika když Diblíka III. políbila na čelo. Náramně dobře dceruško; ale teď nemám čas. Běž si skákat panáka! Tatínku králi, s vámi je legrace, vždyť už je mi osmnáct!

No dobrá, tak běž dělat co já vím co. Co prostě dělají princezny v osmnácti. Půjdu tatínku králi do zahrady, tam já jsem ráda. Tak běž, povídal Diblík III., ale jestli uslyším, že jsi tam zase vozila s kolečkem hnůj, tak mě nebudeš smět vodpoledne po vobědě čechrat vlásky. Pamatuj si to !

Dostavil se první rádce. Poslouchej, povídal Diblík III. Jaká jsou vlastně vopatření, kdyby se měl lid vzbouřit a na hradě se kuly pikle? První rádce se drbal rozpačitě za uchem. Žádná, vykřikl Diblík III. To jsem si mohl myslet. Tak honem něco vymysli, nebo místo tebe jmenuju prvním rádcem druhýho, pak tě vyměním za třetího a nakonec tě vůbec o žádnou řadu žádat nebudu, protože s čtvrtým rádcem už se nezahazuju!

Dáme všechny zavřít a bude pokoj! Zvolal zděšeně první rádce. No to je náramný todlecto, povídal uštěpačně Diblík III. Pak my dva budeme kovat koně, kácet stromy, péct chleba a sami sobě si ho prodávat. Převážet na přívozu sami sebe. A ještě je všechny v tom vězení hlídat. Tos to vymyslel vopravdu vohromně!

Na to se musí jinak, dumal Diblík III, pokuřoval a vypouštěl kroužky kouře do stropu. Lidi se musej zaměstnat, aby na vzpouru a kutí piklů neměli čas myslet. Už to mám, vykřikl první rádce. Vydáme dekret, že v pondělí se musejí mezi sebou hádat, v úterý usmiřovat, ve středu se pomlouvat a ve čtvrtek za pomluvy vomlouvat. V pátek pak se vztekat sami nad sebou! V sobotu se litovat a v neděli se že všeho vyzpovídají.

No vidíš, povídal spokojeně Diblík III. Vidíš, že to jde, když chceš. To se ale na tebe musí nejdříve houknout, aby z tebe něco pořádnýho vylezlo. Je to ale pěkně vymyšlený, to ti musím uznat. A bude to platit pro všechny, krom nás dvou a princezny Hedviky. Najmeš šedesát špiclů vobzvláště tajnejch, a ti budou kontrolovat, jestli se to dodržuje. Bez to teď všechno sepsat a přines mi to po vobědě podepsat.

Ano, už běžím, volal radostně první rádce. Pak se ještě ode dveří vrátil. Pane králi, ale musíme za nedodržování stanovit nějaký trest, to musí bejt! Diblík III. se zamyslel. To máš pravdu. Musí to bejt něco přísnýho, přímo krutýho… Nech mě trochu přemejšlet a běž zatím vysypat popelník.

Tak poslouchej, povídal Diblík III. Pod dekretem bude připsáno: Kdo bude přistižen, že královská nařízení nedodržuje, půjde místo nedělního voběda do hladomorny! Co tomu říkáš první rádce? To jsem to mazaně vymyslel co? Je to úžasný pane králi, vydechl nadšeně první rádce. A necháme je vodvést, jak se bude vyndavat pečeně z trouby, aby to bylo vopravdu kruté!

Jak se krásné doplňujeme, zvolal radostně Diblík III. Ale já té stejně trumfnu. V čem vězí rafinovanost a krutost tohodle trestu první rádce? Nevíš, samo sebou. Na krále je i první rádce kratkej! Tak dávej majzla, co ti teď řeknu! Z hladomorny provinilce, co jsme ho vodtáhli v poledne vod pečeně, pustíme až večer. Co udělá? Nacpe se jak zjednanej a celou noc ho bude pálit žáha!!

***

Ve středu byl dekret vybubnován. Hned vedle bubeníka byl stolek. Za stolkem seděl druhý rádce s třetím a odpovídali na dotazy poddaných.

Od příštího pondělka vstupoval dekret v platnost. Šedesát obzvláště tajných špiclů vyfasovalo notýsky s červenou a zelenou propiskou. Zelená čárka znamenala, že špiclovány poddaný nařízení dodržuje, červená čárka označovala adepta nedělní hladomorny. A děly se vám věci v tom království.

V pondělí byl „hádací den“. Ráno křičel švec na souseda kováře: koukejte si ten plot posunout, nebo se neznám!! Kovář mlátil vztekle do kovadliny. Plot zůstane tam, kde stal vždycinky, vy houžvičko od verpánku! Švec vykopnul plaňku a plivnul přes plot. Tak vy takhle, zařval kovář a hodil po něm podkovu, švec jen tak tak uhnul.

A na hradě se hádala stráž u brány. Ještě jednou něco řekneš vo moji babičce, tak tě tou halapartnou majznu, vykřikoval strážný nalevo u brány na strážného na pravo u tej samej brány. Tvoje babička mi může bejt ukradená… jednak a druhak jsem o ní nic neříkal,vztekal se strážný napravo. Ale chtěl si říkat, já tě dobře pozoruju, ty se na to jenom třeseš. Hádalo s to po celém království. Špiclové dělali zelené čárky.

V úterý byl den usmíření. To jsem tomu včera zase jednou dal, sousede, povídal švec kováři. Já nevím, co mě to s tím plotem raflo. Copak vy, vy jste se ještě držel, sousede, odpověděl kovář. Ale já s tou podkovou, no řekněte, nejsem já kus vola? Co kdybych vás trefil? Pak spolu přitloukli plaňku a otevřeli si pivo. Strážný nalevo u brány se dělil o koláče od babičky se strážným napravo u brány…

Zítra, dumal nahlas švec, když popíjel u plotu s kovářem pivo, zítra se máme pomlouvat, copak já vás ale můžu pomlouvat? Dyť jste takovej fajn soused . To bude červená čárka, už to vidím! A v neděli máme kachnu. Budu mít červenou čárku. Jak ji vytáhnou z trouby, tak si jenom čuchnu a už mě vodvedou do hladomorny. Pustěj mě až večer, ta už není vono.

Helejte sousede, povídal kovář, včera koukám a na lokti mi skáče blecha. No to je krása, zvolal radostně švec. Tak budu říkat, že jste u vás sama blecha a budu mít zelenou čárku.

A co já, zeptal se kovář. Já vůbec nevím, co si mám na vás vymyslet. Mám díru na ponožce, povídal švec. Už tejden. A tuhle jsem kejchnul vylítla mi nudle a já ji jen tak tak čapnul rukávem… Děkuji, vykřikl nadšeně kovář. Tak chodíte votrhanej a nemáte kapesníky. To je pěkná pomluva. My máme v neděli krůtu, vo tu bych nerad přišel.

Tak jak to funguje? ptal se ve čtvrtek u snídaně v posteli Diblík III. prvního rádce. Náramně pane králi. Vopravdu nikdo nemá čas ani pomyslet na vzbouření. Ani na hradě nemají čas kout pikle. V pondělí, jak byl hádací den, tak vrchní kuchař škrtil komorníka a musel jsem je vodtrhnout od sebe. Akorát, zahradník, zahradník nerespektuje nařízení.

A pane králi, když to přišli špiclové nejtajnější kontrolovat, tak princezna, naše nejjasnější Hedvika, po nich majzla kropicí konvičkou! Stráže, vykřikl rozčileně Diblík III., okamžitě mi přiveďte zahradníka! Stráž s halapartnama přišla do zahrady. Chopila se zahradníka. Z altánu vyběhla nejjasnější princezna Hedvika.

Copak tady chcete? Máme odvést zahradníka ke králi. Ale koukejte mazat, vykřikla Hedvika a dupla si. On tam půjde sám. Už mažem, už mažem, nejjasnější princezno. Tak Jeníku běž, povídala Hedvika a pohladila zahradníka něžně po rameni. Neboj, já se budu dívat klíčovou dírkou, a kdyby něco tak tam vlítnu!

Zahradníku, pravil přísně Diblík III., jak to, že nedodržuješ mé nařízení? Proč ses v pondělí nehádal! Nemám s kým, pane králi. Nebuď drzej, vykřikl první rádce. Tak se hádej s růžema, nebo s kolečkem. Ani sám král, nemůže chtít, abych byl takhle blbej, odpověděl zahradník. Cos to řekl? Zopakuj, co jsi řekl! vykřikl Diblík III.. Dveře že rozlítly a stála v nich princezna Hedvika.

Jenom pravdu tatínku králi! Jenom pravdu! Vždyť je to ostuda co se děje teď v království. Ale prosím, když věříte tady tomu, a ukázala na prvního rádce, je to vaše věc. Ale Jeníka do toho netahejte! Jakej Jeník, jezuskote, jakej Jeník, kvílel Diblík III. Ty nevíš, že jsem slíbil králi Petulovi Vznešenému že si vezmeš prince Božulu? Brzy přijede požádat o tvou ruku.

Princezna Hedvika, poklekla u postele. Tatínku můj a králi, maminka mi vždy říkala, abych si vzala jednou jen toho, koho budu mít ráda. Já mám ráda tady Jeníka. A žádného vznešeného Peťulu boženého, nebo jak se vlastně jmenuje, si brát nebudu, řekla princezna Hedvika, vstala a dupla si!

Tak ty takhle? Ty budeš na tatínka krále dupat? zvolal Diblík III. Zakazuji ti chodit do zahrady!

Nebo si tam choď, protože ty zahradníku si sbalíš svých pět švestek a zítra už tě nechci v království vidět! Ne! Sbalíš si jenom tři švestky, to bych byl kór moc benevolentní. A ty Hedviko mi za trest nebudeš smět 14 dní po vobědě čechrat vlásky. A všichni teď ven!!

Diblík III. vylezl z postele, zapálil si cigaretu a rozčileně kouřil. Pak se podíval na bosé nohy. Nadzvedl levou a prohlížel si křivej palec. Vztekle s ním kopl do skříně. Jauvajs, vykřikl a poskakoval po jedné noze.

Ráno nesl komorník Diblíkovi III. snídani do postele. Ruce se mu třásly, že vybryndal kávu na tác. Copak se děje? Ptal se Diblík III. Ach pane králi, to je neštěstí, já vám to snad ani nemůžu říct. Srdce mi to trhá! První rádce čeká za dveřmi.

Ať jde hned dál! První rádce prostrčil do dveří jen hlavu. No polez, polez vykřikl Diblík III. Co se sakra děje? Nemůžu, pane králi, už mě to zase bere. Ráno už jsem byl třikrát, já jsem z toho všeho dostal strašnej průjem. Z čeho?! zaječel Diblík III.

Zmizel ten zatracenej zahradník? Pane králi ten zatracenej zahradník dočista zmizel a s ním, také dočista zmizela i nejjasnější princezna Hedvika!!

***

Tak špehové už, pane králi, vypátrali, kam nejjasnější princezna Hedvika s tím zatraceným zahradníkem utekla, hlásil první rádce ráno Diblíkovi III., který snídal v posteli. Usadila se v království Udaty Šestého. Prodala náušnice a koupili si tam zahradu. Je mi do pláče, zvolal první rádce. Naše nejjasnější princezna vozí v kolečku hnůj, rejpe se v zemi a pane králi, bude vás to strašně bolet, ale vzala do ruky i žížalu!

Už se stalo, bručel Diblík III. Teď musíme zjednat nápravu! Vono ji to přejde, je to přeci jen princezna, za chvilku ji tahání těch žížal přestane bavit. Zavolejte mi písaře! Odpoledne odjížděl do království Udaty Šestého spěšný posel s listem pro princeznu.

Má znejmilejší dceruško Hedviko, psal Diblík III. Odpouštím Ti všechno, nemusíš se mi přiznávat, kolik koleček hnoje si odvozila, kolik žížal si do svých princezniných ruček vzala. Odpouštím ti i trest, zákaz čechrání mých vlásku. Vopusť toho zatracenýho zahradníka a vrať se! Náušnice ti koupím nové, a to hned dvoje. Spěšný posel se vrátil za měsíc. Princezna se zahradníkem se usadila na druhém konci království Udaty Šestého.

Princezna Hedvika psala: Můj milovaný tatíčku, pane králi. Ráda se vrátím, ale mám dvě podmínky. Vrátím se s Jeníkem a vrátím se do normálního království, kde se lidi hádají, když mají proč, kde se neusmiřují, přestože nechtějí, a usmiřují se, když chtějí. Než se rozhodneš, ať ti po obědě zatím čechrá vlásky první rádce, pokud se k ním přes pupek dostane.“

A povídal spěšný posel, ztišil první rádce hlas, že když mu ten dopis předávala, tak si zase u toho dupla. Buď zticha, vykřikl Diblík III. Je to princezna a bude si dupat, kdy bude chtít. Jen ovšem ne na mě, zabručel. Spěšný posel měl už zadek celý modrý od rajtování a tak vyjel druhý spěšný posel s Diblíkovou odpovědí.

Když ty seš taková, tak já budu taky takovej. Abys věděla!! Diblík III., tvůj otec a král. Na věži byla zřízena zvláštní pozorovatelna. Ve dne v noci se vyhlíželo k hranicím království Udaty Šestého, jestli se princezna vrací. Opadalo listí ze stromů, přišla zima a princezna se nevracela.

Na saních, v kožichu a se zlatým mečem u boku přijel princ Božula Vznešený požádat o ruku princezny Hedviky. Bylo zrovna pondělí – hádací den. Na nádvoří se fackoval farář s kostelníkem. Na schodech předběhl Božulu Vznešeného komorník, ale kuchař ho dostihnul a praštil uvařeným květákem po hlavě. Vyjevenej Božula Vznešený byl uveden k Diblíkovi III.

Chtěl bych pozdravit princeznu Hedviku a předat jí dary! pravil skutečně vznešeně. Hedvika tu není, ctěný a vznešený Božulo, pravil důstojně Diblík III. Šla do lesa, že vám natrhá čerstvé lesní jahody. Vždyť je venku minus osmnáct stupňů! vyjekl Božula Vznešený. Taky jsem jí to říkal, povídal Diblík III. Vona je ale paličatá a hned si dupne. Ale co chvilku tu musí být, odešla ještě za tmy. Běžte si po cestě Božulo Vznešený odpočinout, komorník vám ukáže pokoj.

Komorník měl ve vlasech rozvařenej květák, na chodbě táhl po zemí třetí rádce čtvrtýho za kravatu, ten byl modrej a už jen sípal. Počkejte, povídal komorníkovi Božula Vznešený, zapomněl jsem si něco na saních. Hned jsem zpátky! Vyběhl ven. Na kozlíku plakal jeho kočí. Utrhli mu límec u kožichu a zlomili bič. Božula Vznešený skočil do saní. Rychle pryč a nezastavovat nikde!!

Diblík III. se na to díval z okna. Pak si zamnul ruce. A je to! Hedvika se může vrátit a čechrat mi po vobědě vlásky. Spěšní poslové jezdili každý měsíc… Vrať se Hedviko i s tím zatraceným zahradníkem! Ten zatracenej zahradník je můj muž Jeník, už jsme se dali oddat.

Tak se vrať s tím zatraceným Jeníkem. Až mu budete tatínku králi říkat jinak!! A nebudu! Tak se nevrátím!! Tak budu a vrať se!! A dekret je zrušenej?! Není, jinak by se lid bouřil! Vraťte se voba a už mě nezlobte. Nejsme dva, už jsme tři!

Diblík III. si pozval prvního rádce. Zbláznila se!! Píše že jsou tři, dovedeš si to vysvětlit? Snad se ten zatracenej zahradník, tedy, ehm, Jeník, nakonec nerozpůlil? To je hlavolam, to je hlavolam, zvolal první rádce, tohle nevyřeší ani celá rádcovská rada. Dekret zruším. Jak tři? uháněl spěšnej posel s dopisem. „Narodil se Diblík IV, jsi dědeček tatínku můj a králi…

Komoří, celá rada okamžitě sem! zvolal Diblík III. Tak vy to nevykoumáte co? Vy nevykoumáte, proč jsou najednou tři? Vy si nad tím budete lámat hlavy, budete brát za to moje peníze a nakonec na to musím přijít já sám, že jsem dědeček!!!

Když vono to bylo strašně těžký pane králi, hájil všechny první rádce. Sám jste říkal, že na vás nemám a trvalo vám to! To je pravda, řekl pyšně Diblík III. Ale přišel jsem na to! A teď koukejte mazat napsat zrušení toho dekretu. A dejte to hned vybubnovat. Spěšný posel pojede a za ním kočár pro princeznu a Diblíka IV. a zahradník ať přijede taky, co už mám dělat. Pak nadiktoval list. Vraťte se všichni tři, už se na vás těším. Dědeček Diblík III.

A byla velká hostina na přivítanou. Diblík III. držel v náručí malého Diblíka IV. a krmil ho lžičkou. Najednou princezna Hedvika vyskočila. Jeníku, to nemůžeš dát fakt trochu pozor? To si musíš každou košili pocintat omáčkou? Kdo to má pořád prát, vykřikla Hedvika a dupla si.

Ale, ale děti, copak to je? Volal na ně Diblík III. Aha! Vlastně no jó! Vždyť ono je pondělí, správně má být hádací den! Tak jo! Netahej mě za frňák ty rošťáku jeden, vykřikl šťastně Diblík III. na malého Diblíka IV…

A zazvonil zvonec…

Aktualizováno: 5.3.2010 — 11:29

243 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. No jo, Luhačky, ty já můžu. Akorát že nám tam pršelo, takže přehrada a lesy se nekonaly. Moc hezké….

  2. I ty jedna, ty máš s těma úžasnejma mrakama nějakou protekci nebo co, to jinak není možný :O . Tradičně moc pěkný pokoukání (nod) . Hmm, myší labyrint mám někde ve foťáku. Akorát ty zhvízdaný botky mě nenapadlo zdokumentovat (rofl) .

  3. Tedý zano, to jsou zase fotky, jako víno. Ale že jste měli krásné počasí! Až na to bláto u předposlední fotky 😉 . Já když jsem vylezla ze studánky, tak jsem byla čisťounká! Takhle se zablátit, to lázeňská dáma nedělá 😀 !

  4. Já teda hledím, kolik jste toho stihli, aji okolo a vůbec. a Tak citlivé vystižení různých lokalit, a v detailu a v celku – a lesní interieury, jak se říkalo za Mařáka (viděli jste tu jeho nádhernou výstavu v Belvederu kdysi?), a novou fontánu večer, a jako dycinky promyšlené kompozice – no má cit, je to marné, promiň, jsi jasně intelygent! A ty první fotky jsou většinou Jurkovič. A Jezírko lásky dovede v létě vypadat krásně, ne že ne.

   1. Ano, v létě musí Jezírko lásky, za vlahých nocí vypadat kouzelně, ale v tom ledu brrrr 😉 !
    Zaniny fotky mají vždy atmosféru, buky s kořeny se mi moc líbí a to počasí s dramatickými oblaky. Krása.

  5. Funkce komentářů na rajčeti je fajn, máš tam i jeden dotaz! A doufám, že o Baťově mrakodrapu přihodíš aspoň něco z netu. O tom, že bude reportáž, nepochybuju 🙂 Všímáš si, jak jsem nenápadná? (rofl)

  6. Zdravím Zano, taky bych jela do lázní :)) Psala jsem včera mailíka, ale nějak blbnul seznam, tak nevím, zda došel (f)

 1. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Muslim vypráví: „Jel jsem na svém velbloudu přes Saharu. Najednou se přihnala děsivá písečná bouře. Myslel jsem, že přijde můj konec, a tak jsem si sedl vedle svého velblouda a čekal, až nás písek pohřbí. Ale neztratil jsem víru v mocného Alláha a usilovně se modlil. A najednou se v okruhu sta metrů bouře zastavila. Od té doby se moje víra ještě zesílila a teď se učím recitovat Korán zpaměti.“ Křesťan začal vyprávět: „Jednou jsem chytal ryby. Byl jsem na malé loďce několik mil od břehu. Náhle se strhla bouře a vlnobití zmítalo mojí loďkou. Neztratil jsem však víru v Ježíše, Bůh vyslyšel moje modlitby a bouře nade mnou ustala. Od té doby jsem opravdovým křesťanem a učím své děti poznávat Víru.“ Žid se také ozval: „Jednou jsem takhle šel po Páté Avenue ve svém nejlepším obleku. Z ničeho nic se přede mnou objevil jakýsi černý pytlík. Zvedl jsem ho a nakoukl dovnitř. Byl plný tisícidolarovek. Myslel jsem, že přišel můj konec. Byla totiž sobota a v sobotu my Židé nesmíme zacházet s penězi. Ale neztratil jsem víru, modlil se k Nejvyššímu a najednou, na sto metrů okolo mne bylo úterý…“ .(*)
  ~o) Vinšuju všem hezký večer a modlete se. ~o)

    1. Dobrá, začala bych kouzlem, abych na další kouzlení byla našinec. 😉 To by šlo, ne? (nod)

 2. Dnes, na odpolední procházce se mi podařilo, vykoupat po kolena v zamrzlé studánce a to bylo prosím -2°C. Došly jsme s Klérkou k zamrzlé studánce v lese, Klérka se chtěla napít, tak jsem napřed průzračný led pokoušela rozbít bodcem chodecké hole, ale ono nic. Tak jsem na led stoupla pravou nohou a zase nic. Tak jsem si dupla, stačila jsem zaječet a už jsem stála po kolena v ledové vodě. Klérka leknutím odskočila a vyjeveně koukala, abych ji snad do té ledové vody nechtěla vtáhnout také. Vyškrábala jsem se z vodní jámy ven a mazala jsem domů. Zpočátku mi při každém kroku vyčvachtla voda z bot. Za čtvrt hodinky jsem byla doma, kopla do sebe vizoura a šup do vany 😀 . Jak jsem stará tak jsem… (chuckle) .

  1. ty máš ale nápady (fubar) … hlavně to přežij ve zdraví (h) i když otužování je zdravé (wait) … To já si nohy naposled koupala v listopadu, ale to nemrzlo (rofl)

   1. No, koupačka v zamrzlé studánce je hezká, ale Xerxová, tvoje konstatování je z rodu „na smeč“ Moje poznámka dychtí po tom, abych se jí zdržela. Ale mně se chce něco říííct. A já to asi řéééknu. Tak jo. Hale a od listopadu nic? Vůbec? 😀

    1. Pěkně se prořekla, co? Eště aby to někdo prošvihl Betynce. Takže třikrát ročně a dost? Pjééknýý – ! A co na to p.X.?!

     1. Týno, to tak už budeš praktikovat pokaždé, tu kombinaci zkoušky a porodu? To tě baví? No proti gustu… no co, třeba se to osvědčí!

  2. milá Alex, už je to moc roků, kdy moje maminka a její sestra, obě zkušené hospodyně kolem šedesátky cedily právě vyškvařené sádlo a vzaly si na to plastový cedník. Ten pochopitelně nevydržel vysokou teplotu, škvarky padaly do kbelíku a z cedníku visela vlákna z roztaveného plastu. Můj bratranec, který spolu se mnou sledoval jejich počínání, na rozdíl ode mne našel slova:
   „Mami, čím jsi starší…“, teď se zarazil, protože přece jen matce se jisté věci neříkají, a dokončil větu: „… tím máš víc roků.“

    1. Jj, obdivuhodně pohotová větička (nod) . Taky bych to měla umět. Ale místo toho páchám spíš kousky v cedníkovém stylu :O (rofl) .

   1. Nicméně ty škvarky … dneska jsem dělala špekový knedlíky, z bramborovýho těsta. Mám po babičce mačkadlo na vařený brambory, takový heblo těžký, neforemný. Už ten zub času přece jenom je dost znát, pořádně nedoléhá a tak. I zakoupila jsem nový heblo, krásný, elegantní, nerezový. Od nejmenovanýho předního českýho výrobce. Jinej patent, neleze to předem, ale spodem (pěkně blbej nápad, znamená to, že se proces musí odehrávat ve vzduchu, heblo si nemůžu opřít). No, je po problému, ten spodní (dírkovanej) plech nevydržel, vystřelil, společně s bramborama se proběh po kuchyni… (fubar) :@

    1. To je ta modernizace. Mám furt po babičce takovej klikyhák (opravdu tedy mačkadlo, nikoliv lis) a na kaši je super. A na těsto pěkně strouhám na struhadle, občas i s bílkovinnou složkou (chuckle)

     Já vím, 11.

  3. Chichi, Alex (chuckle) . Ale dost potěší, že v těch nápadech není člověk sám 😉 . Hlavně se pořádně prohřej, ať nechtěnou koupel neodstůněš (h) .

  4. Hlavně si drž teď ty nohy v teple, ale pokud jsi šla svižně, snad ses zahřála. V létě jsem kolikrát šla v promáčených botách, kde šplouchalo (i když v případě Šumavy je pojem léto silně zavádějící, protože bylo asi plus šest stupňů) a nic mi z toho nebylo, jen se člověk musel pořád hýbat. Při chůzi se voda v botácha ohřeje a drží teplo, nicméně při těchto teplotách jsem to zkoušela jen jednou… 😀

  5. A-LEX! (inlove) Teď nevím, jestli se mám smát (chuckle) nebo Tě litovat … asi oboje najednou! A ten vizour, to byla nejlepší medicínka! (clap)

 3. Dočítám dozadu (nějak bylo moc husto), tak bych chtěla poděkovat i za karamelovou mlsůtku (to nevím, jestli bych si troufla uvařit – abych to pak při svý šikovnosti nevyhazovala i s pánví) i za krásné laskavé dospívací povídání pana Milana Pavla a veselé pejsčí povídání (je Alka stejná rasa jako Čapkovic Dášeňka?). A www pohádka je kouzelnost kouzelná – princezna nezapřela pořádnou dávku diblíkovských genů :-).
  Dodatečně přeju všem slavícím a přeju, ať moc nezlobí nemoce (nejen ty pejsčí), kdyby tak chtělo všechno dopadat tak dobře jako s Betčinejma kolínkama.
  (wave)

 4. betí týdeníček právě vyšel… http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0310/ (nod) i s tím týny sousedem Etoschou… Tady ani nevypadá tak vysoký, jak se k té vrčící (má holčička krásně našpulenou tlamku (rofl) ) holčičce skláněl (chuckle)

  Mimochodem ten jez v Dolánkách byl kouzelný – nahoře led, ale voda se v ostrém sluníčku vivitelně odpařovala – krása veliká

  1. Ó, když tak vidím Betčiny slinty, vzpomněla jsem si, jak jsme dneska potkaly s Borůvkou venku anglického buldoka s operovaným kolenem. Byl nucen být na vodítku (nejásal) a vlekl paničku k nám. Množství slintů, kterýma Borůvku ověsil, bylo takové, že jeho panička mi podala papírový kapesník a požádala, abych si psovou otřela. 🙂

  2. Betě to tradičně sluší (clap) a dotěrný mladík se velkej fakt nezdá…
   Orchideje má páník krásný, ale tak nějak bych si dala líbit jarní kvítí (f) (f)

  3. Xerxová, mám velikou radost z dobrých zpráv (h) . Podrbání kosatce krásné fotogenické 🙂 .

 5. Harlekýna jsem ondymo v Hamru viděla, hezký zviřátko to je. A jasně, že Betka krasavice se mu musela líbit(inlove) .
  Byli jsme teď všichni nějak mimo, pak byly mimo všecky naše počítače, pak trochu zlobilo mimouch a tak dočítám zpětně. A jak zjišťuju, tak se tady procvičuje počítání, snad se trefím do výsledku8-| .
  A ještě hlásám – první zkouška z posledního semestru je dnes hotová. A ještě jich zbývá pět. Ještě, že si překládám státnice na příští termín, asi bych to nestihla.

   1. No klidněji, nevím. Ale prostě se mi ty termití termíny nějak sešly v rozptylu cca 10 dnů. A představa, že z porodnice potáhnu rovnou do boje, to se mi moc nelíbí. Jen nevím, jestli se chodí s urnou volební i do porodnice? Abych si včas vyřídila průkazku. Protože letos si ty volby ujít fakt nenechám, to by mě haňba musela liskat

    1. je fakt, že skloubit státnice, porod, volby a Zvířetnický sraz je poněkud obtížné (o) Asi špatné plánování (rofl)

     1. A za chybu v plánování může škola. Předmět Kybernetika, plánování a teorie řízení měli dát do druháku (chuckle)
      A fakt to počítá, teď třeba 4+6

    2. Týno, jsem si skoro jistá, že choděj. Chodí se do domovů důchodců, chodí se domů za imobilníma, tak nevím, proč by se nemělo chodit do porodnice.

     1. Já bych se asi do příslušné porodnice a na obecní úřad šla dopředu zeptat. U nás v nemocnici se vždycky kolik tejdnů dopředu hlásej seznamy volebchtivých pacietnů – což mi připadá dost absurdní – jak má kdo vědět, kdo bude zrovna v den voleb v nemocnici kolik tejdnů dopředu. V těch domovech důchodců apod. je to jednodušší, tam se ty lidi tolik nestřídají.
      Jinak máte můj obdiv – rodina + škola to musí bejt dost nakládačka 🙂

      1. Když já si chtěla na starý kolena dokázat, že přijímačky na vysokou prostě zvládnu. No a kdy už mě vzali, tak se tam držím. A kdy má jedna štěstí na chlapa(y) , tak to jde i s miminem. Takže všechny obdivy a podobný věci jsou spíš pro něj – já si jen chodím do školy. I když Andulka už není úplně mimimo, bude mít dva roky v červenci.

       1. UÁÁÁ. Na chlapa (y) , ne na chlapy :O . To jsem tomu dala, neumím zacházet se smajlíkama. Se stydím

       2. chicht – před smajlík musí přijít mezera… jinak to vypadá, že máš těch chlapů víc (rofl)
        Jste šikovní všichni – pokud se nepletu – tak tento ročník zvládáš nejen s mimouchem Andulkou, ale i s rizikovým těhotenstvím… takže zasloužíš metál (nod)

        1. Fakt jen jeden ( a i toho je občas dost (chuckle) ). Riziko záleží na úhlu pohledu. Je to tak napůl, pan doktor jen nemá stejný názor, jako já. Ale o vánocích jsme se rozhodli, že je všechno normální a v pořádku. A tak je všechno v pořádku.
         A Andulka je hodná holka a zlobí jen občas (hlavně, když hlídá Ferda 😀 )

 6. (call) OT: Mám s Meldou starosti a tak prosím o radu kočičí lid. V noci levituje pidibytečkem a mňaučí, to chápu, haraší, venku ve dvoře se potuluje hafo kočiček, co mají jedno jediné přání, on by se rád rytířsky nabídl, ale přes okno to jaksi nejde! Pak si vleze k ránu ke mně a usne. Ráno klasické muchly muchly, pak umytí mističek, papání a čištění záchůdků, panička se sice může po…., ale zlatíčko chlupaté má přednost. Dneska se nešlo do kanceláře, takže jsem si uvařila kávičku, sedla si k televizi, že si pustím pohádku – bylo nějakých 7.00 a zdálo se mi podezřelé ticho! Otočím se a Melda sedí s vyvalenýma očima v rohu pohovky a opět ČŮRÁ!!! Bafla jsem ho a odnesla na záchůdek, uraženě se po mně otočil, jakože co já si to myslím ho rušit v tak důležité činnosti. Vyhubovala jsem delikventovi, převlékla prostěradlo, sundala podložku, přeprala postižený roh, vyčistila pohovku a dopila studené kafe. Celou dobu seděl pod pohovkou, ani ouško nevystrčil! Už to tak dlouho neudělal, tak nevím, co si to zas vymyslel! Fakt je, že potřebuje kastraci jako sůl, protože už začíná značkovat. Jenže musíme ještě počkat, nežli se mu doléčí ouška. Taky strašně málo jí a je děsně hubený, přestože se snažím mu dávat to nejlepší! Vůbec mi nejí čerstvé maso, jen kapsičky, to ještě jen nějaké – konzervičky, paštičky apod., to vůbec do své vznešené papulky nevezme, granule si taky vybírá, zbytků máme víc, než mu skončí v žaloudku. A teď mám opravdu vážné otázky: je ta nežravost spojená s harašením? Srst má lesklou a krásnou, takže není nemocný! Ani vet nic nezjistil, přestože jsme u něj byli s těmi oušky ve středu minulého týdne. Je drobounký, váží 3,4 kg a bude mu 10 měsíců. Mám opravdu uvažovat o druhém kocourkovi? Neponese to jako svoji osobní křivdu a nebude se mstít ještě víc i když s tím počítám až po jeho kastraci? Fakt se snažím jak nejlépe můžu být s ním co nejvíc, celý den je v kanceláři, když jsem já pryč, tak je tam pořád někdo, není sám. Ale chápu, že mne trestá, když nejsem doma! Ale proč to udělá když sedím metr od něj??? Jo, je to věda, asi až budu mít desátou kočku, snad se to naučím!!!!!!!!!!! Spíš použijte, prosím, asi můj mailík, já teď jdu z kanceláře a už nebudu u počítače, až zase zítra. Díky všem za rady, nechci pořád otravovat JanuBu, má svých starostí dost. A víc hlav víc ví!!! (wave)

  1. Ahojík Karolínko, moc mě mrzí, že jsme tak rychle vypadli, ale manžu kočky neberou a tak mě hnal. Moc ráda bych to s tebou probrala víc. Těžko říci,ale myslím, že už kastrvaný měl být dávno. Značkuje opravdu poctivě, je to trošku i cítit, a nevidím důvod, proč ho kvůli kapkám do uší nevykastrovat hned. Opravdu často se stává, že jakmile kocour už jednou značkuje, tak se to pak těžko odnaučuje. Venku kočky opravdu začínají už řvát a pokud ti nežere až teď tak bych to k tomu i přisoudila. Pokud nežere odjakživa, tak bych se první řadě zamyslela nad odčervením. Třeba i nechala udělat rozbor bobíků (dělaj v Holešovicích za pár kaček). Melíšek je opravdu ale drobný kocourek, velikostně tu mívám tak velké i 5-6 měsíční, takže může jen dlabat přiměřeně k své konstituci. Musím ale taky podotknout, že kapsičky nemusí obsahovat kompletní stravu. To by bylo lepší ho převést na granule, kvalitní granule, třeba pro mlsné kočky (RC exigent, PP delicate,..), ještě do kastrace by měl být na kotěcích, pakliže nebude přibírat ani po kastraci, nechala bych mu je i pár měsíců poté. Ale ne moc, příliš bílkovin ničí ledviny. No a pak se s jeho nežravostí můžeme pobavit i o veterinárních problémech. Mrkla bych na konzistenci hromádek a pod.
   Jinak k parťákovi už jsem ti řekla. Většina mladých koček kamaráda na zábavu a hraní přijme ráda. Ale jeho reakci nezjistíš, dokud tak ta kočenka nebude. PRoto ti říkám, domluvit se, kdyby to nešlo, tak že bys ho po čase vrátila.
   Tož mé názory… 😡

   1. Karolíno, s tím čůráním je to otrava, ale on ti Melíšek tím něco signalizuje. Co, to nevím, třeba chce, abys ho pustila za kočkama, to není vyloučené. Asi je mu to za sklem málo. On neví, že v jeho věku mu první opravdu dospělý kocour, kterého potká, akorát pořádně vypráší kožich. Nemá tu dospělou zkušenost života s kočkama. Kde je záchůdek přece dobře ví. Asi bys ho měla opravdu nechat vykastrovat co nejdříve, i když já bych z toho měla trochu dilema, nám veterinář doporučil kastraci až po prvním roce života, aby měl dokonale vyvinuté močové cesty a je pravda, že v tomto ohledu s Micánkem ani po letech nemáme problém. Jenže náš kocour byl kastrován až ve třech letech poté, co nejen značkoval, ale jistě někde zplodil koťata. Dospělý byl až až. Poradila bych se s veterinářem o těch uších. Neobávala bych se tolik jako Štětinka, že už bude pořád značkovat. Náš přestal značkovat prakticky okamžitě, i když je to jistě individuální. Po zkušenostech s naší Micinkou jsme se totiž dlouho nemohli odhodlat. Značkování pominulo a nikdy se neopakovalo. Problém našeho kocoura s čůráním je jiný – on prostě někdy nepřičapne a pak to teče vedle, ale vždy na záchůdku. To je ale asi stářím našeho kocoura, což není Melíškův případ. Pak jsem slyšela o různých kočičích odpuzovadlech – to jsou pachy, které kočka nemá ráda. Možná je něco i ve sprejích. Určitě tu jsou v tomto ohledu zkušenější než já, ale mohla bys to stříknout na postižená místa. Možná se to dá vygůglit. Já jsem sice jednou použila pepř, jenže to bylo na místo, kam se náš kocour vydělal – což je zajímavé, čůrání nikdy, ale vydělat se na málo přístupné místo na chalupě ano. V Praze nikdy – tam je doposud vzorný. Tudíž měl zásadní problém na chalupě, buď se psy příbuzných nebo s terorizujícími kočkami venku nebo obojí. Bohužel pepř se ti nehodí ani na postel, ani na gauč, ale koukni se na možné postřiky. Když mu bude něco páchnout, spíše ho nasměruješ, kam chceš ty.

    1. Já už jsem radila a máme vyzkoušené – pár kapek silice meduňky či citronu na místa, kam nechci, aby škrabal, čůral, apod – spolehlivě odpudí a provoní byt 😉

  2. Karolíno, to co napsala Štětinka je naprosto rozumné a vyčerpávající vysvětlení. Zkus už domluvit kastraci, protože hormonky budou ještě nějakou dobu bouřit, než nastane vytoužený klid. Nevím jak u domácích koček, ale sousedovic Kikin byl na tom 2 roky dost bledě a panička také. Sice chodil hormony vybít ven, ale stejně, více chřadl než prospíval a vypadal jako nemocný. Konečně byl ve dvou letech kastrován (před půl rokem) a ohromně se změnil, je zněj nádherný kocour, sice kočkour, ale je sebevědomý (já tvrdím, že drzý 😀 ), má svůj revír v okolí, který si hájí a vypadá náramně krásně. Takže vydrž!

 7. Tsss, mám teda vztek! Byla jsem venku s Borůvkou a u řeky, kde je kameny vydlážděný téměř, ale naštěstí ne úplně kolmý sráz, asi 2,5 -3 m na výšku, chodí lidi normálně se psy na volno. Šli tam starší majitelé s něčím jako je briard- veliký bílošedý chlupatý pes. Ty lidi znám, považují se tady za honoraci. Pes je naprosto neposlouchal, a když zahnal Borůvici k okraji, což jsou asi dva kroky, tak ji z toho srázu prostě shodil dolů. Být starší a méně pohyblivá, tak to teda odskákala. Naštěstí nestála zadkem ke srázu, ale bokem, takže stihla skočit, odrazit se, udělat krok a skočit dolů. Při dopadu ani nezaječela, ale vidět ty vyděšený oči psa, co mu to nejde vylézt nahoru, mi úplně stačilo. Vykašlala jsem se na tu chlupatou obludu a její majitele a utíkala po břehu, abych našla místo, kudy jde nahoru vylézt. A doma jsem vyhlásila zákaz se k tomu psovi na vycházce přibližovat… (devil)

  1. bílošedý je spíš bobtail, ale ti nebývají moc agresivní. Takže zase asi vliv špatné výchovy… chjo, hlavně, že jste to ustály (holky)

   1. Jo, podle obrázku bobtail. Podle názoru místních pejskařů, co jsem zjistila při pokračování procházky, kde se Borůvice už normálně se psy očuchávala a tancovala, je nevychovaný a ti starší manželé ho dost nezvládají.

    1. Ach jo Matyldo, prostě klasika. Lidé si na stará kolena pořizují to co já i se svými zkušenostmi z výcviku a výchovy psů už bych si nedovolila, protože už nemám takovou fyzičku na obříka. A ona ta zdravá fyzička být musí, protože ať chceš nebo ne, síla se někdy musí prosadit. Zřejmě mají asi strach, že je povalí, když jej vezmou na vodítko, tak to řeší takhle sobecky. Nu, dobře to dopadlo (clap) a příště mít oči jako indián a vidět je dříve. Na druhou stranu je vidět, že Borůvka není hysterka, že situaci bravurně zvládla (y) .

     1. Hysterka není, jen psům, se kterými má špatnou zkušenost, se mlčky obloukem vyhýbá. Což je jeden místní maďar, většina NO a bude to i tenhle bobtail. Vypadá to, že se bojí velkých psů- jenže mezi její největší kámoše patří labrador a zlatý retrívr…

 8. OT: V 10:05 jsem dávala dva odkazy na Hady – vidíte je? Já jen, že se mi to zobrazuje s větou “ Váš komentář čeká na schválení“, tak jsem z toho volaaká zmetená. :O 😉 (wave)

  1. Vavísku, dva odkazy do dvou příspěvků, prosím, jinak budeš čekat! Bohužel to souvisí s antispamovou ochranou (viz výše). Spamů je moc, i když počítání – zdá se – zabírá 🙂 Pokud to bude možné, tak odkazy zase povolíme, ale ještě chvilku to musíme sledovat. Ty útoky jsou skutečně otravné, bohužel 🙁

   Jo, už ho tam máš 🙂

 9. nestíhám vás dočíst, snad večer. 🙂 Ale jsem zpátky! :-)))
  Dede, posílala jsem ti v pátek mejlika s článkem, nevím, jestli ti to neskončilo ve spamu. Mám to poslat znova?

 10. mám radost velikou (clap) Betku ráno viděl pan doktor přes doguše a moc mě uklidnil (nod) . Nádor to není, Betky boule na kolenou jsou fakt kolena. Ano – nohy jsou křivé, Betka je mohutná a temperamentní kosatka dravá a tak se to na postavení kloubů podepisuje… Ale kromě kloubní výživy (a tu pochopitelně dáváme) nic dalšího dělat nemůžeme…

  Jinak prý je krásně narostlá, skvěle stavěná, vysoká, mohutná, s krásnou hlavou… prostě určitě tam byla nejhezčí fenečka (rofl) Měla tam ctitele (říkal, že hárat fakt bude každou chvilku – velmi se o ní zajímal (inlove) ), je z Hamru (Týno – neznáš velkého hárlekýna ?? Dogy chovají už léta) a moc se chtěl kamarádit. Betka se chvilku kámošila, ale na jeho důvěrnosti pak ohrnovala pysky, ukazovala tesáky a temně vrčela… že jako on ještě není odbonitovaný, tak ať nic nezkouší (jako by ona měla bonitaci… (chuckle) )

  No a cetsou zpátky jsme maličko zavýletili (bylo úžasně (sun) ) a tak jsme se zastavili na Dlaskově statku a proběhli se po břehu Jizery… parádní počasí

  1. Ufff, jsem ráda, že pan doktor nic špatného nanašel. (y) A že Kosatka krásná, vysoká, mohutná, s krásnou hlavou a vůbec ze všech nejlepší a nejkrásnější, to přece tady víme dávno. (h) (bat) (h)

  2. To je dobře, že jsou nohy ok. A to, že máš krásně narostlou kosatku s úžasnou hlavou by ti řekla i naše Káča- od loňské Losinky radostně vyšiluje nad každou dogou. Vedou v těsném závěsu za kavalíry (wave)

   V poslední době mám konečně příklady na své inteligenční úrovni, t.j. do pěti 😛

   1. Ano – pozorovat tam tvoji a Honzovu cerku, jak je to přitahuje ke komunikaci s Betynkou, bylo fascinující!

  3. Hurá! taky jsem ti říkala, že nemáš cvakat zubama, pamatuješ, 😉 A že je Kosatka krásná a navíc povaha, co si ji musíte zamilovat, to už tu – jak pravila Vave – víme dááávno! 😀 (inlove) (f)

   1. helehele – cvakala jsi zubama ty… (chuckle)

    Ano – povahou (bat) jasně vynikala. I pan doktor se slzou v oku (rofl) vzpomínal na klidného broučka Xerdu, když viděl, jak za Betou vlajeme, jak poskakuje, jak stojí na zadních… Panička od hárlekýnského kámoše se chvilku podivovala, že jsme změnili barvu (moc ji pobavilo, že na požadavek žíhaného chlapečka nám byla dodána plášťová fenečka). Ale hned dodala, že největší „magor“ u nich doma byla plášťová fenka (bat) … a prý ji to vydrželo až do konce (dožila se na dogu skvělých 9 let). Zato jejich nynější broučínek si mě získal – byl to mazlík, čeníšek si mi opřel nad prsa :O (je trošku vyšší než (bat) ) a chtěl se tulit a matzlit a drbat…

  4. Xerxová něco mi ušlo? To víš, jak se jedná o dogoušku Betku jsem moc vlezle zvědavá. To jste byli s Betkou na jaké akci? (happy)

   1. Betka má boule na vnitřní starně kolen … Na pravé velikou, na levé menší. Šlo o to, jestli je to nádor či jiný průšvih, a nebo jen důsledek hodně zatěžovaných křivulí… A prostože ty máš dogařského pana doktora za rohem, ale já přes celou republiku, tak jsme využili setkání v Mladé Boleslavi, kde byla jarní bonitace dogušek. Potěšil mě mocmoc – jsme pohybuschopné a nenádorové (inlove)
    Já si dovezla data ke zpracování do statistiky, pokoukali jsme „na konkurenci“, pokecali… a jeli domů.

 11. Konečně jsem si přečetl pohádku, takže mám o moc lepší náladu i přes ranní odhazování bíého hnusu a přes to, že odpoledne půjdu nahazovat sklep. Krásný den všem a Tomášům obzvlášť! (y)

 12. Krásná pohádečka, opravdu moc. ještě si ji pamatuji z minulého vydání a nic na své kráse neztratila!
  Dede – když mě Kačka po operaci nežrala, uznal to vet jako příznak bolesti a dostala o pigáro analgetik navíc a pomohlo to. (pi) Nemohlo by to být tím?

  Nemohli by ty počty být nižší? Já musím strašně přemýšlet (rofl)

  1. Myslím, že částečně ano. Potíže je v tom, že ten lék, co má proti bolesti, taky způsobje nechutenství a to se má podávat při jídle! No tak přesvědčuju a pokud mu něco dávám z ruky, tak trošičku sní, ale žádná sláva. Jinak je smutnej a vyděšenej, tak jsem začala s normálním režimem, jak to jen jde. Pořádná vycházka (s vyhýbáním se jiným psům), trocha hry s Kazanem a tak. Pomáhá to oběma, protože náladu začal ztrácet i Kazan a tak nějak jsme si všichni zoufali z těch ostatních 🙂

   1. tak držím palce, třeba by šel preparát změnit, ale on to Daník taky chvilku o hladu vydrží, naštěstí to není nějaký nalezenec podvyživený… držím!

 13. Děkuji vám všem MOC a MOC za přání k narozeninám (f) tady se nic neutají (^)
  jo jo jo, dneska přecházím dvojky na trojku (pro místní pány – nejedná se o podprsenku (makeup) ). Je to teda dost nezvyk (whew) …..

  nicméně máme dneska odpoledne (d) (dance) a (^) , tak se moc těším (tmi)
  8)

  1. jÉÉÉ HEDUŠKO, TAK JÁ MOCKY GRATULUJU!!! (rose1) (f)

   A neboj trojky jsou ještě dobrý, já se teď bojím čtyřek |-(

     1. (envy) Neprovokujte mladice! Já se blížím do půlky šestek a velkou radost z toho teda nemám!!!! 😡 Ono se to pak po těch trojkách překulí a člověk se ani nestačí divit!!! :@

     2. S plnou odpovědností tvrdím, že čtyřky jsou úplně nejlepší. (nod) Člověk má už jistý nadhled, hned tak něco ho nepřekvapí, děti odrostlé a tělesná schránka ještě neobtěžuje (f) (dance) (f)

      1. Jo, jo, lidičky a co takhle zbrusu nová sedmička? Ale ještě to jde, včera a dnes jsem cvičila na semináři čtyři hodiny a celý příští týden mě ještě čekají tři večerní cvičící hodiny. No přiznám se, ke konci takového týdne pak usínám ve stoje, ba málem i v chůzi. 🙂 😀 🙂

  2. Heduš, přeju všechno nejnejnej, hodně zdravíčka a aspoň jedno splněné tajné přání (wave)

  3. Všechno nejlepší, milá Heduš (inlove) , hlavně ať se Ti taná přání stejně rychle plní, jako přibývají. (f) (h) (f)

  4. Všechno nejlepší a hodně zdraví, oslavu si užij (^) (dance) (d) (f) (music) – mně letos na podzim hrozí přeskok na čtyřku, ale za sebe můžu říct, že ty roky s trojkou byly hodbě dobrý, možná i lepší než s tou dvojkou (sun)

   1. Vsechno nejlepsi Hedus (d) (^) (*) . Vykracujes do dobrych let, tak si ten prvni den uzij.

    Souhlasim s Matyldou – trojkova leta, aspon pro mne, byla fajn. Clovek se nejak zacina dobirat k tomu kdo a co je, a vic oceni spoustu veci kolem. I ctyrkova leta byla fajn – trochu klidnejsi, ale svym zpusobem velmi uspokojujici. Jen ta druha pulka petkovych let mi zas tak zrovna nesedi, ale budu si na to muset fofrem zvyknou, nez se prikuli ta sestka.

    1. Ale kupodivu se to dá. A Heduš přeju upřímně, aby ještě dlouho a dlouho jak krasavice, tak inteligentní!

  5. Milá Heduš, všechno nejlepší ti přeju a vesele směřuj dál – občas je to otrava, ale jaký si to uděláš, takový to máš 😀 takže u tebe bych se nového číslíčka fakt nebála! (inlove) (^) (dance) (f) (rose1)

 14. Jo, a dodatečně Sylvě (h) všechno nejlepší (f) (sun) (f) – nějak jsem to nezvládla ve správný den, ale snad to přání bude platit i dnes. (nod)

  1. (d) Jůůů, Sylva slavila a já nepřála? Promiň,promiň, promiň kamarádko (blush) .
   tak já sklouznu a stejně (h) ještě popřeji:

   (h) (rose1) (h) Sylvo, všechno nejlepší! (h) (rose1) (h)
   (d) (f) (^) (d) (*)

  1. Také na úplném jihu Moravy máme, i když (sun) , přesto studený den. To je dobře, protože není bláto a holčiny nemusí hned po procházce do vody.

 15. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Mínus devět, jasno, bílo… Betka dospává, komu by se prý do té zimy chtělo…

  1. Dobré ránko 🙂 . Na západě blankytno, mínus patnáct :O .

   Milá Heduš, všechno nejlepší! (h) A krásně si svůj narozeninový den oslav (^) (d) (party) (f) (sun)

   1. (d) (rose1) Milá Heduš, všechno nejlepší k narozeninám přeje Melíšek a Karolína. (f) (h)

   2. (rose1) 😡 Všechno nej, nej, hodně zdraví a kytička je na níže uvedené adrese. 😡 (rose1)

   3. Milá Heduš, krásné narozeniny, hodně lásky, zdraví a štestí posílám z východních kolonií. (h) (rose1) (^) (d)

  2. V Praze podobně, -10.
   Už jsem doma (wait)

   Heduš, všechno nej, hodně radosti a štěstí (rose1) (h)

 16. Když jsem nestihla pohádku ráno, nechala jsem si ji na dobrou noc. A udělala jsem moc dobře – po krásné, veselé a moudré pohádce se mi bude spát krásně. (inlove)
  Dobrou noc všem! (h)

 17. milé WWWčko, kdybys jen vědělo, jakou velikáááánskou radost mi svými pohádkami vyvoláváš!!! Tisknu si je pro příští generace. Abych je nikdy neztratila, zakládám si je do Mahuleny krásné panny, mojí milované pohádkové knihy….

  Tvé pohádky jsou pro mne rozsvícené žárovičky – hvězdičky na nebi fantazie. Díky moc za ně.

 18. Hlavo děravá, tak to zkráceně zkusíme znovu a protispamovou ochranu si raději vyplníme předem, že….

  Ačkoliv jsem se chvíli neozývala, tak jsem tu a tam Zvířetník četla a všem potřebným držím průběžně palce (y)

  Na Zvířetnický kalendář jsem hlasovala, ale možná by bylo fajn uvést na něj odkaz někde na hlavní stránce Zvířetníku?? Je to jen nápad…(wasntme)

  (~) Tobago mám cca do půlky sepsáno…. Letošní rok plánujeme Panamu a Belize křížem krážem (toivo) , tak jen se odvážit zeptat se v práci na dovolenou a vydržet do srpna(sun)

  šmajchlíků je tu krásná přehršel, ani nevím, kdy mám jakého připojit (flex) 🙂 🙂 🙂

  1. ráda tě vidím (nod) , a ráda čtu, že píšeš… i že plánujete další výlety. Jen pro pošťouchnutí (wait) : Za pár týdnů je doba mazanců (rofl) – chtěla jsi je zkusit už před dvěma lety 😛
   Když odešleš komentář bez „součtu“, tak se normálně vrať a on tvůj komentář na tebe čeká…

   1. děkuji za poradu! Přišla jsem na to samé při svém třetím nezveřejněném komentáři včera v noci (headbang) (blush)

 19. tak a mám dost.
  Napsala jsem email dlouhej jak lovosice a nevyplnila tu protispamovou ochranu. Email je v pr….. pryču. Ach jo. Když já už chci jít spinkat.
  Tak to zkusím zase sepsat zítra (wasntme) .

  1. Tak běž spát, milá Heduš. A vyspi se do růžova, abys měla krásný a jasný celý narozeninový den. Protože, dnes slaví

   (rose1) (h) (rose1) HEDUŠ , (rose1) (h) (rose1)
   všechno nejlepší a splnění aspoň jednoho tajného přání. Hodně zdraví a dobré nálady. (sun)

 20. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Jean, jsem tak smutný, lady odjela na svůj zámeček na Hromový vršek. A to zrovna ve chvíli, kdy jsem dal ze střechy odstranit všechny hromosvody.“ „Nic se neděje, sire, nejsou hlášeny žádné bouřky. Lady se určitě vrátí zdravá.“ „A to mě právě děsí, Jean!“ .(*)

  ~o) Hezký sobotní večer a neděste se. ~o)

  1. Ou… přímo námět pro vás, Holmesi! – Ah ne, doktore. Totě p ř í l i š jednoduché pro mé malé šedé buňky, nezlobte se.

  2. Toto je mimo Rozvernicek, nicmene chvala prevelika na tu smetanovou cesnekovou omacku, ktera se objevila od vas nedavno v Mlsotniku. (clap) (clap) (clap) Prvne jsem to udelala k cerstvym spenatovym ravioli z kramu (MMCH – je v cestine na ravioli singular a plural??? nebo je to jako podle vzory spageti?), ale fakt je, ze jsem tam uz nedodala syr – prislo mi to uz tak dost zazivne. Chet se primo rozneznil. Dnes jsem tim zalila grilovane kureci platky a priste si snad do toho budu macet topinky. V jednoduchosti je krasa. (clap)

   1. Priznavam, ze muj gramaticky dotaz je debilni. Ale ja si rikam, jak to serviruju – Chetovi takovejch 10 raviolek, mne asi tak pet, … hele, tady je jedna smutna raviolka, potrebuje snist… (rofl)

    1. Oficiálně pouze plurál, ale když ony ty osamělé raviolky jsou takové chudinky (rofl)

      1. Schválně jsem nahlédla do Italštiny pro samouky a pak prohnala překladačem všechny teoreticky možné varianty sing. v italštině – a nic. Česky jsou taky těstoviny pomnožné. Vždycky, když vidím „vývar s těstovinou“, tak mi naskakují pupínky :O

       Takhle jednoduchý, a zase zapomenu – 5

   2. :-bd To máme radost, že chutná. česneku není nikdy dost. Ovšem Pú se na to dívá z jiného úhlu. :-bd

    1 + 3 = x

   3. Tak tak, v množství je síla – plurálek… ále jendže ten jeden drobný jedineček je tak malý, že je to hned raviolka, jak uvádí vážené předřečnice! A špagety klidně takto – špageta jako žena. Teda mladá a štíhlounká. Jiné roby jsou spíš makaróny, gnocchi…

    1. Pak taky Špagetka od Štaflíka (dog) Ale když dávám špagety nešikovně do hrnce a jedna mi vypadne , tak mi vypadla jedna špageta, to snad jde, ne?
     (think) Já jsem spíš na to sčítání, prostě jazykový tupec 😛

 21. www – zase nádherná pohádka, děkuji za pobavení.

  Dívala jsem se na kalendářové fotky, přidala jsem dva malé komentáře, ale jsem jediná, u které se ukazuje i odpadkový koš. Asi si rajče o těch mojích komentářích myslí své 🙂

  Ale jak já proboha dokáži vybrat pouze 12 fotek (sweat) Nešlo by třeba udělat dva kalendáře – tedy předpokládanou tiráž rozdělit na dva různé (krajina a zvířata). Já jsem si fotky spustila jako „slide show“, takže se mi hezky rozložily na monitoru a jedna je hezčí než druhá. Achich ouvej. (whew)

  A pro Dede – tržím Daníkovi (i tobě) palce, až mi modrají klouby, abyste tu renkonvalescenci přežili oba a všichni ve zdraví. A dotaz – jak se vet. tvářil, když jsi k němu vkráčela se dvěma chodskými psy? Pochybuji, že je to v Anlgii běžná rasa. Viděl je vůbec kdy předtím“na živo“ ?

  U nás je krásně slunníčko, ale zase slibují příští týden mírné ochlazení. Normálně už bych měla sázet na záhoně, ale letos to bude kdovíkdy.

  Všem přeji hezký víkend.
  „čý“ (tohle je na mé klávesnici číslo 11 – tedy když to chci napsat bez vysazení češtiny)

  1. Odpadkový koš se ti zobrazuje proto, abys mohla SVŮJ komentář smazat. Cizí mazat nemůžeš. Koš se zobrazuje každému jen u jeho komentářů.

   A jo, 13

   1. Tak asi 5x mi to odmítlo uznat, že 1 + 4 je 5. Tak zkusím jiný součet. A zrovna jsem tam pochvalovala, že není na škodu si procvičit součty.

    No nevadí, asi je někde chybička.

    Tak ještě jednou Renáto vřele děkuji za vysvětlení.

  2. Milá Maričko, pokud jde o chodské psy, tak je Angličané prostě považují za německé ovčáky nebo jejich křížence a vůbec se o to nestarají 🙂 Tady je velmi málo „německých“ psích plemen – dokonce tu jsou vzácní i jezevčíci!, takže oni je zas až tak okoukané nemají. Dále je tu plno všelijakých milovaných kříženců, takže oni Nazgúlí identitu – narozdíl od Norů – vůbec neřeší 🙂 Sem tam se někdo zajímá, ale to musí být nadšenec 🙂 Ostatně i pan doktor je měl původně za NO… tak to většinou taky neřeším 🙂

  3. čý je přece čtyrycet sedum – ?! Jak to, že u Jižanů to je jinak? Tak se nesmějte, taková jsem já, matinko!
   Čtrnáct, vole.

   1. No jasně že máš Jakube pravdu – jsi ostražitý a vidno, že poctivě čteš (chuckle) . To číslo 11 se mi bez „shift“ napíše jako ++
    Ale to „č(4)“ a „ý(7)“ může být jak 1, tak i těch 47, ne 🙂

    A teď to má zase za „á“

 22. WWW, samé palečky nahoru! a kytka! a srdíčko! Jen nemám tu kuráž Ti to poslat přes obrázky. (jeden rozchechtaný usměváček)
  Zvířetníkovská mrňata jsou všecka krááásná, Matýsek, kluk okatý taky a moc.
  Miroslavům a ostatním slavícím posílám velikou gratulaci a blahopřání. Hodně zdraví!
  http://www.astro.cz/apod/ap100306.html

  1. Děkujeme moc (f) a škoda že nejsem Miroslav, ta fotka je super. Veram tyhle fotky mi připomínají dobu, když jsem ještě chodila do práce. Tím jsem vždycky začínala den (nod)

  2. To je krása, milá veram – je to tedy jedna z podob haló efektu? Když jsou v tom ty krystalky? (sun)

  1. A nejkrásnější je mimí v tygříčkových dupačkách. To bude šohaj., až doroste. Robky, třeste se! (flex)

  2. To je hezounkej kus kluka! Toho si teda s holkou nikdo nesplete, i když je moc podobný mamince. Tak tady má na hraní (hug) (heidy) (dog) (cat)

  3. Matýsek (inlove) je krásné velké okaté mimi! (sun) Nejvíc se mi ale líbí fotka se třemi pruhovanými šelmami, ta je opravdu tuze! (nod) (cat) (cat) (cat) (y) (h)

  4. Pádný důkaz, jak mohou být občasní rejpálci užiteční, milá Iko. Bez nich bychom se fakt dočkali až školních fotek 🙂 . Matýsek je naprosto kouzelnej a má neuvěřitelný repertoár ksichtíků. Už trojka mě zbořila a patnáctka a…atd. atd. (sun)

  5. Matýsek opět dokazuje, že zvířetnická děcka jsou neuvěřitelní okáčci. A je to kluk jako buk. A u babičky mu to moc sluší.

  6. Moc krásnej chlapeček milá Iko (f) – je to radost, viď? Mně se nejvíc líbil v tygřím 😀

  7. Děkuju moc za pochvalu vnoučka. Louk máš naprostou pravdu on už od novorezeněte má dar vytvářet nepřeberné množství ksichtíků. (chuckle) Jenom si maminka stěžuje, že ho nemůže vyfotit, když se směje, protože jakmile vidí foťák, tak se hned vykulí. :O Jak píše Dede, je to radost. Omlouvám se za zpoždění, ale teprve dnes jsme to při jejich návštěvě realizovali, abych to mohla poslat (wait)

    1. Fousatej tatínek mám mmch. moc pěkný svetr, to je Kama? Mám od nich čepku na běžky, je bezvadná. Vůbec jsem nevěděla, že je to česká firma, mají nádherné věci. http://www.kama.cz/

     1. máme ty „tlusté“ svetry s „fólií“ uvnitř – jsou to skvělé zimní bundy… Můj má jedinou nevýhodu – je převážně bílý – a Betce je to jedno…

      1. Tak to je mi Tě líto. Prala jsem to klukovi jen jednou v ruce. To bylo dobré, ale vyždímat mi to automatka nezvládla, protože to bylo tak těžké, že se nerozeběhla. Tak jsem to jenom vymačkala a sušila to skoro týden. Ale byl po vyprání bezvadný, je to kvalitní, ale chce to svaly. (wasntme) (flex)

  1. WWW svou pohádkou získal převysoké hodnocení na konci týdne. Jako vždy potěšil srdíčka ucabrtaná celotýdenním shonem. Přesto má dnes silnou konkurenci v kolekci fotek, které posílali Zvířetníci pro kalendář 2011. Lidi, to je taková krása!! Jak mám vybrat jenom DVANÁCT!! To je strašně málo. Nemohl by ten kalendář mít fotku na každý den? Ty zbývající bychom sehnali obratem ruky. Nešlo??? Já vím, nešlo. To je taková škoda.

  2. ;( Já se z domova nemůžu přihlásit ;( ;( ;( Co je v tom divnýho? Za to určitě může sníh (doh)

  3. Ygo, mám dotaz – nemělo by těch fotek být 13? Nebo máte na titulní stranu vymyšleno něco jiného… :^)

    1. myslím (wait) , že jsem určila autorství fotek Abyt, Dede, Emtesky, Georga, Jiřiny, LuckyV., Maričky, Pitrýska, Rpuťky, Vavíse a pochopitelně naše. Štve mě Zana – žádná z cest se mi nezdá ta správně Zaní… (tedy spíš jich tam je nějak moc) …jestli tam dala něco jiného… (chuckle)

     1. Chichi, poznat George musela být fuška:-D.

      Ajajaj, svrbí mě jazyk…, ale budu jako hrob 😛 .

    2. Krása krásná nesmírná. Jedna fotka hezčí než druhá než třetí než…. Vybrat z nich 12? Nemožné, nelze … (shake)

  4. Prohlédli jsme album s Tádou a prý jsou krásné všechny zvířátkové fotky. (cat) (bug) (heidy) (bat) Já jsem nadšená ze všech – hru s tužkou v ruce a komentáře si ale musím nechat na zítřek.
   Krása! Děkuju všem organizátorkám za skvělou práci (handshake) (f) a těším se na první Zvířetnický kalendář; bude úžasný, ať vyhrají jakékoli fotky. (clap) (inlove)

  5. Teda dámy jak z tohodle má člověk vybra JENOM 12 fotek, to snad ani nejde (think) (fubar) (f)

  6. děkuji aktivistkám- aktivistům kalendáře (y) je to super počin a už se na ten kalendář těším (dance)

 23. Jééé, to je krása, sobotní wéwéwéčkova pohádka! (sun) Musím si ji nechat „na pak“, doteď jsem pekla buchtu a teď musím na nákup – zapomněla jsem, že zeťák je zejtra Tomáš. 😉
  Přeju všem krásný den! (inlove) (f) (inlove)
  Jo, a v Praze děsně nasněžilo, jako by měly být vánoce, bleeee, já už nechci zimu! (shake)

  Hele – já to našla, že se to neotisklo, protože jsem nepočítala! (blush) )

  Tak to posílám teď a přeju dobré poledne! (h) A Dede (inlove) , myslím, že Daník je docela rád pacoš – kňuk! 😉 (dog)

  1. jsem si chtěla rejpnout, ať si konečně taky v nížinách trošku zimy užijete (chuckle) , že u nás od večera nic nepřipadlo a dokonce svítí (sun) , ale včas jsem se podívala ven – a hele, tam sněží (rofl)

 24. Dobré ráno z nezasněžených ostrovů 🙂 Wéwéčkovou pohádkou jsem se potěšila včera a věru to mám zapotřebí – Daník je hrozný pacient! Což o to, rána se hojí, ale progresivně se zhoršil jeden nádůrek a psisko za mnou chodí a kňouká. Skoro furt. A já se ptám – co je? Co chceš? Mističku? (moc nejí) Kňouk. Jít ven? Kňouk. Jdeme ven. Není to ono… Bolí tě něco? Kontrola rány a hnus nádorku. Kňouk. Tam nic nového. Normálně čůrá a kaká. Kde je problém? Kňouk. V noci kňouk co dvě hodiny, od půl sedmé už prý nemám nárok být v posteli. Kňouk. Jdeme dnes v deset k veterináři na kontrolu… doufám, že ho úplně prohlédne! Kňouk. Začínám mít neveslý dojem, jestli na domácích pejsinu Milly konečně nejde první hárání! Kňouk! Jestli mám pravdu, tak se tu rychle zblázním. Jestli tomu psovi je něco nového, zblázním se dvakrát. Kňouk!!!

  1. VAUVAUVAÚÚÚ KŇOUK (rofl) (rofl) (rofl) Promiň, Dede, ale popis je dokonalý! Snad je příčinou Milly. Chudák ty (h) .

  2. Dede, bude lépe, myslím, že doznívají dojmy z veteriny. A jestli bude Milli hárat, tak za pár dnů se to už Daníka týkat nebude a bude mu to šumák. Zřejmě je mu nepříjemná ta rána zaktivovaného nádorku, chudáček Daníček, jak já jej chápu a soucítím s ním, bobeček chlupatý ;( .

  3. JEŽKOVY VOČI, DEDE, CO SE DANÍKOVI STALO? NĚCO JSEM PROŠVIHLA. ON STŮNĚ S NÁDORKEM? CHUDINKA PSÍ. ALE POKUD TAKTO KNÍKÁ, BUDE PŘÍČINOU MILLY A NA 1000 PROCENT. ZNÁM TO VELICE DOBŘE A UŽ NEPODLÉHÁM HOKINKOVÝM VÁŠNÍM A SEXUCHTIVOSTI. JEN MŮJ JIŘÍ HODNĚ ČAST NEVYDRŽÍ TO SRDCERYVNÉ KNÍKÁNÍ U DVEŘÍ, KDYŽ SE NÁŠ CASANOVA ZALÁSKUJE A ASTÁLE TOUŽÍ A TOUŽÍ. POTĚŠ KOŠTĚ, DEDE, BUDOU TO MUKA PRO VŠECHNY V DOMĚ. NETUŠÍM, JAK DLOUHO TRVÁ PRVNÍHÁRÁNÍU MLADÝCH FENEK, ALE VÍM, ŽE NÁŠ HOKIN VYDRŽÍ BÝT ZALÁSKOVANÝ I ČTYŘI NEDĚLE A SKORO V KUSE,.BYDLÍ -LI DOTYČNÁ HÁRAVKA ZROVNA VE VEDLEJŠÍ BYTOVCE. JE TO POTÍŽ. PROTOŽE VĚTŠINA ZDEJŠÍCH SÍDLIŠTNÍCH OBYVATEL CHOVÁ RADĚJI FENKY, MŮJ JIŘÍ DOKONCE VEDE HÁRAVKOVÝ KALENDÁŘ, ABYCHOM MĚLI ŠAJN, KAM NÁŠ MILOVNÍK NÁHODNĚ A VE CHVÍLI NAŠÍ NEPOZORNOSTI UPRCHL.BOHUŽEL SE TU ZAS ZMĚNILA SKLADBA FENEK, TAKŽE POZOROVÁNÍ ZAČÍNÁME ZNOVU.

   1. MILÁ LENKO, NA TOM JE PIKANTNÍ ZEJMÉNA TO, ŽE HO KVŮLI TĚM NÁDORKŮM PŘEDEVČÍREM VYKASTROVALI A DANÍK SI TOHO JAKSI JEŠTĚ NESTAČIL VŠIMNOUT! BLBOUN!

    1. kńouk – bojím se bojím, že se hormony v Daníkovi jen tak nevzdají… Sice nádůrky to živit nebude mít čím (shake) , ale „paměť“ na vůni háravek zůstane v Daníkovi dlouho živá… (inlove) U některých pozdě kastrovaných psů jim to blblnutí vydrží až dosmrti…

     Doufám, že kníkání je jen projev nešťastného a ubohého a málolitovaného pejsánka (u)

    2. Tak z Daníka se stal fešák? Chviličku to bude trvat, než se hormonky usadí, snad budete mezi těmi šťastnějšími, kdy se povaha pejsana klidní. Přeji Vám i psisku. 8-|

     1. Teď si tak uvědomuji; Ty se Dede divíš, že D (punch) aník kňououk, když mu vyrabovali batůžek??? To já bych nejen kňouk, ale UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

  4. Zdravím Dede a oba Nazgúly za moře.
   To líčení Daníka,jak prožívá pooperační stav,mě připomenulo doby,kdy i moje holky byly po operaci.Člověk je lituje,snaží se jim vyhovět a udělat co nejlépe a pacienti toho tak trochu zneužívají.Oni vycítí,že jsou středem pozornosti,že je panička nervozní a výsledek je..kňouk.
   Držím palce ať je to už jen lepší a budete si moci zase společně užívat.

  5. Jo, kňouk znám! Pes zhruba neví, co by a kňouk. Po kastraci bylo kňouk furt. Při vyprazdňování to bylo spíš táhlé Uááááá! Ten bobek musel být děsná dřina, když madam zatnula rozříznuté bříško. Pak mě došla trpělivost, protože ani vet nic závadného nenašel, a sotva se madam nahrbila, začala jsem počítat holuby nahoře na kostele. A byl klid. Prostě té zvýšené pozornosti uměla sakra využít!!!!

   Jedenáct, ale přechod přes desítku mi fakt nejde!

  6. No, jsme zpátky z veteriny a pan doktor ho shledal ve stavu uspokojivém, probrali jsme kde co, páč Daník statečně předváděl své kňouk, tudíž mi rozuměl 🙂 Tedy vet, nikoliv Daník! Pokračuje v nejedení (Daník!), a když dostal od pana doktora mlsku, tak si jen odfrknul a okázale ji ignoroval až do doby, kdy pan doktor pokrčil rameny a nabídl ji Kazanovi (Ehm, Kazan byl s námi, protože prostě odmítl zůstat opět sám doma bez Daníka – zblázním se z obou! (sweat) ), potom jen se zájmem (ale bez odporu) zaznamenal, že to brácha slupnul. Koupila jsem mu konzervičky, že je má rád – utrápeně se na mě podíval, sežral asi jeden mikrogram a opět se odvrátil. Kňouk!

   1. Jestli to nebyl nesprávný mlsek? Borůvice dokázala asistentce veta předvést, že játrové bnbónky a jiné pochutiny si může dát zpátky, K nim okázale čuchla a podívala se na tu skříňku, kde mlsky byly a kde ta potvora ví, že je i piksla piškotů. Až ten piškotek si byla ochotná vzít. A totéž předvedla v obchodě, kde mají vždycky krabičku částečně rozlomených mlsků, aby se dalo testovat, jestli tohle pejsek papá. No, kromě piškotů nic, z balených jen šmakosky. A tak pořád krájím piškoty (na 10 dílků), abych měla čím odměňovat.
    A vařené by mu nechutnalo? Na vývar s nudlemi a masem jsem Borůvku zatím přesvědčila vždycky. Po operaci sice žrala málo asi dva dny, třetí už to bylo lepší, ale stejně jen to vařené…

   2. Dede :O já čtu až teď. No, když se „daří“, tak to pokaždé stojí za to. Držím palce a Olda tlapky ať je brzy vše OK. (y) (inlove)

  7. Jak moc bych Ti, milá Dede (f) , přála ( a Daníkovi také) , aby příčinou pofňukávání byla ta sousedovic čubíska. Vždyť to by znamenalo, že kluk chlupatý je zdravý natolik, že myslí na ženské. No, nebylo by to prima? Jinak musím napsat, že bude-li Daník, stejně jako náš Chrisík, brečet po celou dobu hárání, tož potěžtěnohapáně!! Nepomůže nic, jen obrnit své roztřesené nervíky svatou trpělivostí (angel)

  8. Kňouk, Dede, vím, že to není k smíchu, ale ono to nejde, při Tvém popisu se nesmát 😀 😀 . Kňouk. Ale vyplavování hormonů z těla po kastraci chvíli trvá, takže
   kňoukání by mohlo s hormony a feromony psí slečny souviset. Kňouk, drž se .

  9. KNOUK. (h) jeste by byla jedna pracovni teorie – je to muzskej, i kdyz uz upravenej. Mistni mili panove, prominte, prosim, to byla jen mala nadsazka. Ale vim, Dede, jaky jsou to nervy, kdyz to zvire jinam nez tema knoukama se neumi vyjadrit. Drzim moc palce a smudlikovi chlupatemu posilam pohlazeni.

   Uz to tady kdosi rekl, ale pes, co nechce jist, muze ziskat vyzivu ze silneho kureciho vyvaru s nudlickama. Ovsem nutno castecne odmastit, aby to na ten prazdny zaludek nebyl napor. Vetsinou nepohrdnou. Chce to varit i s kostma – jako treba cela kureci stehna. Tak se z toho vyvari ziviny. Vetsinou do toho soupnu jeste neco mrkve.

   Jak reaguje Kazan na to, ze mu kumpan mnouka?

   1. Kazan se diví! 😀 Pochopení pro nemocného moc nemá (sám nikdy nekňoukal, ani po těch zubech) a snaží se ho svým způsobem rozveselit, což obvykle musím zatrhnout 🙂 takže když je teď hezky, je Kazan dost venku a kňoukal obecný doma – takže kňouká o to víc – zrovna teď tady za mnou, kámen by se ustrnul! K tomu jídlu – já jsem začala vařeným mletým krocaním, pokračovala kuřetem a vše mu zatím připadá nejedlé. Tak jsem ze zoufalství koupila ty konzervičky – Hill´s, o ty se obvykle perou. Leč ozvalo se kňouk – to musím??? A nic. Tedy on si ze všeho trošičku vzal (taky 2 plátky šunky), ale výživě se to zatím nepodobá. A podle dnešního vážení se mu podařilo za ty dva dny zhubnout skoro kilo, pitomečkovi. No, já zase něco vymyslím! Kňouk 😉

    1. a tvoje jídlo nežebrá ?? Sice by to bylo nevýchovné, ale možná taková paniččina „houska s paštičkou nebo rybičkovou pomazánkou“ … 😛 krmená pěkně z ruky (pochopitelně i Kazánkovi, aby nebyl ošizený). Jsi doma sama, tak tu výchovnou chybku na tebe kluci chlupatí neprásknou (chuckle)

      1. Pak je tu ještě možnost, že je uražený a ještě se neodurazil (think) Podle toho, jak jsi líčila jeho stávku po probrání u pana doktora, tak bych se nedivila, kdyby to byla fakt jen veliká héééérečka Daníkovitá (chuckle) Doufám, že se brzy dostaví hlad a Daník bude brzy ve formě a ty si budeš moct konečně trošku oddychnout… (h)

       1. Něco na tom bude 🙁 Já jsem si teprve teď uvědomila, že to nebyla jen Daníkova první narkóza a operace, ale skutečně byl POPRVÉ za celý jeho život :O zanechán sám s cizími lidmi! Fakt – kdykoliv předtím byl mezi cizími, tak byl s Kazanem… a ani to moc často nebylo, protože Martu brali velmi brzy jako „naši“. Takže bych řekla, že důvod má. Jo a nechce si brát pochoutky ode mě z ruky! Fňuk. Doufám, že ho to přejde…

        1. Taky bych řekla. Když ovčajdě v deseti letech operoval náš vet nádor mléčné lišty, měsíc se mnou nemluvila. Já jsem ji vlekla k vetovi, já byla první, co uviděla, když se probrala z narkózy (spala jsem s ní v prádelně na podlaze, aby chuděra nebyla sama). Nechtěla ke mně přijít, nechtěla pamlsky – uražená do hloubi duše. Když se za rok objevil nádor na druhé straně, jen z tohoto důvodu jsem ji vezla do Hradce, abych u toho nebyla. Já jsem slzela a ona klidně odhopkala za vetem, který ji uplácel piškotama. Za čtyři dny jsem pro ni jela a byla jsem VELKÝ ZACHRÁNCE, který ji z té hnusné nemocnice VYSVOBODIL! Takže vydrž, kňouk asi znamená „jaks mi to mohla udělat, teď mě zato trochu rozmazluj a udobřuj si mě!“ (dog)

  10. Tedy, milá Dede, víš, že jsem docela ráda, že nejsme na ostrovech společně? Jak to, že tam furt sněží? hmmm…Jestli ty v tom nemáš prsty. (wasntme)
   Jinak máme za sebou hárání naší slečny jorkšírové, dokonce je i nakrytá a přežili jsme to v jednom baráku s chudákem Janíkem, který se choval jako vyložený (promiňte ten výraz) debil. (headbang) Mě si absolutně nevšímal, zato Beky paničku by láskou snědl…No, už je to za náma a až budou ti malí na světě, tak už budeme přestěhovaní…

   1. Já už fakt asi blbnu – Dede píše z nezasněžených a já čtu ze zasněžených…že mi to prominete, přátelé (tmi) 😡

    1. To nevadí, milá Jiřino, ono tu je sice na pohled jaro, ale zima jak v psírně 🙂 Dnes v noci má být tady u nás kolem -5 a to mi moc jarní nepřipadá! A sněhu bylo letos – tady kousek pod Londýnem, tedy ve skoro nejteplejší oblasti – dvakrát dva týdny a to fakt není málo! Takže ses moc nespletla 🙂

 25. Dobre rano vsem a dik za pekne ohlasy. Vlocky vesele poletuji, prikryvaji milosrdne neporadek kolem baraku. Vono jaro, je v tomhle ohledu velky previt.
  Kousek nize se me pta Hana W. – „jak se vari v cesku „?
  Napadlo me, ze se mozna jedna o preklep. Mila Hana se chtela zeptat,-“ jak se dari v Cesku“. Jeden maly preklep a tak velky rozdil ve smyslu. Ja budu odpovidat, jak beham po Kauflandu, omakavam avokady, jezdim do Nemecka pro cekanku ( Cesi ji neradi a ja ji mam rad ) ….. Hana W. bude cist a pak si povzdechne “ to je prece moula ten WWW ,( nevi o tom svem preklepu) ja o takovych zasadnich vecech a on uz zase mele o zvanci !
  To i daleko mensi zmena v textu, zvrati uplne jeho smysl. U Kynsperka lezi obec KACEROV, tak jak to ctete.
  Nazev ma v sobe cosi odbojneho, kaciri patrne tu obec zalozili,napadne vas. Nebali se vsemocne cirkve. I za totality ten nazev pusobil. Budovatelska hesla pri prujezdu obci se hned jevila jinak. Obyvatele se hrde k obci hlasili. Zatimco ti z MIROVE, rikali radeji, ze jsou od Varu.
  Uz se nehlasi, rikaji, ze bydli kousek od Chebu.
  Nejaky rostak zprznil neodvolatelne ten krasne odbojny nazev KACEROV. Na tabuli pred vjezdem do obce pripsal nesmazatelnou barvou nad „C“ hacek. Nikdo jim jinak nerekne nez „kacata“ !

   1. Okolo jsem jezdila po Berounce, ale nikdy jsem se tam nešla podívat. Jenom na zříceniny hradů.

    … no jo, už si to počítání hlídám, no!

  1. Ano, mily WWW, muj dotaz byl vskutku o zvanci. Zajimal mne ten proces kulinarniho usazovani se, nebo spis presazovani se. Anebo znovuzasazovani se?

   Hezky vikend preju.

 26. Dobré ránko všem vespolek! Jéé, opět krásné vykročení do soboty. Pěkně v pohodě a s úsměvem nad pohádkou (i když venku opět napadla hromada toho bílého svinstva). Ideální příležitost nechat se inspirovat Diblíkovým ranním rituálem. Chicht, místo rádců asistuje smečka. Při snídani dostředivě, při cigárku ostředivě.

  1. AHOJ, VŠICHNI NA PALUBĚ! WWWÉČKO, DÍK ZA POHÁDKU A PROMIŇ, ALE MUSÍM SE TU VEŘEJNĚ ZEPTAT NNA NĚCO JINÉHO LOUK.
   LOUK,KDYŽ TĚ ČTU PO RÁNU PTÁM SE, JELIKOŽ JSEM LALMA LAMOVITÁ A POČÍTAČOVÝ NEUMĚTEL K TOMU. PROZRAĎ MI, PROSÍM, KDE SE NACHÁZEJÍ VŠECHY DORAZIVŠÍ FOTEČKY KE ZVÍŘETNICKÉMU KALENDÁŘI? JSEM SICE SKLEROTIK A MÁM UŽ LAHOSIPAIKSIPI, AVŠAK NĚKDE V MINULÝCH DNECH PROBĚHLA ZMÍNKA O JAKÉMSI RAJČETI, KTERÉ NA NĚ A PRO NĚ BUDE ZŘÍZENO. MŮŽE MI NĚKDO ROZRADIT, JESTLI SE MÝLÍM NEBO MÁM TAK VYGUMOVANÝ MOZEK, ŽE SI NEPAMATUJU DOCELA NIC? DÍKY A ZDRAVÍM ZE ZNOVU ZASNĚŽENÉ A ZMRAŽENÉ BĚLÉ. U NÁS BY SE MOHLO STÁLE JEN TESKNĚ , VELMI SMUTNÝM A ZACHMUŘENÝM HLASEM POZPĚVOVAT TOTO: CHUMELÍ SE CHUMELÍ, TMA JE JAKO V PR…
   NO, UŽ TÉ BÍLÉ ZÁPLAVY MÁM PO KRK. TO MÁM ZA TO, ŽE JSEM SE SMÁLA KAMARÁDCE Z DUBAI, KTERÁ SEM LETÍ CCA ZA TÝDEN, KDYŽ SE RADOVALA Z TOHO,ŽE SE BUDE SE SVOU SESTROU KOULOVAT. NO, TREST ZA POSMĚVÁČSTVÍ PŘIŠEL UŽ VČERA. NA TEPOMĚRU JE SICE JEN KOLEM NULY, ALE STÁLE PADÁ..

   1. LENKO, O PŮLNOCI NA DNEŠEK BYLA UZÁVĚRKA – A DNES BY SE MĚLY FOTKY OCITNOUT NA RAJČETI.
    VZHLEDEM K TOMU, JAK MI ZAPÍPAL MALÝ PTÁČEK, VE STŘEDU JICH BYLO KOLEM 80 PLUS DALŠÍ DVA DNY – RAJČETI TO NĚJAKÝ ČÁSEK ZABERE, NEŽ JE VŠECHNY NABERE – TAKY JSEM NAPNUTÁ JAKO GUMA 😉 😉

   2. AHOJ LENKO, PAMATUJEŠ SI DOBŘE. JEŠTĚ DOBÍHÁ UZÁVĚRKA DOŠLÝCH FOTEK. NEJPOZDĚJI ZÍTRA ROZEŠLEME DRUHOU VÁRKU INSTRUKCÍ A ODTAJNÍME ALBUM NA RAJČETI, KDE JSOU VŠECHNY DODANÉ FOTKY.

    MÁVÁM DO BÍLÉ BĚLÉ (wave)

    1. Během dne to bude vyvěšené na Hadopasech – a fotek je 92 od 29 fotografů (jestli jsem to dobře spočítala (blush) ).

 27. Hezké slunečné, ale mrazivé ráno (sun) . Diblíkovo kralování mně připomíná současné situace v naší zemi. Doufám, že k nápravě dojde rychle, tak jako v téhle wéwéčkově pohádce.
  Maťo, s Daníkem je lépe, Dede jistě bude informovat.

 28. Dobré ránko z slnečnej Blavy všetkým.
  WWWčkove pohádky, tak to je krásny začiatok soboty. A ako sa má Dedin Daník, neviete? (dog) (h) 😉
  A 13, ty potvora. (flex)

 29. Ťukám, klepu, ťukám ! By se mi líbilo být nějaké to ráno Diblíkem třetím, představa, že by mi někdo přinesl do postýlky snídani, kafíčko i cigárko je sladce příjemná 🙂
  Hezký den všem

 30. Ťukám, klepu, ťukám ! By se mi líbilo být nějaké to ráno Diblíkem třetím, představa, že by mi někdo přinesl do postýlky snídani, kafíčko i cigárko je sladce příjemná 🙂
  Hezký den všem

 31. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Archívní pohádky značky WWW zrajou jak víno (nod) Krásné čtení po ránu (nod)

  Tady nic nepřipadlo, je mínus sedm, na slůňo to nevypadá…

  1. Tak v Brně je o hodinu víc a mínus osm, polojasno, namrzlo, padání bylo včera jen symbolické.

   1. Jejda, ne o hodinu, ale o pár minut, jaksi mi nepřišlo možné, že jsem tu jako starý sysel zároveň se skřivaní Xerxovou a automaticky jsem viděla půl deváté, chichi.

    1. No mně ta vvzdálenost od matičky taky někdy připadá na nejmíň jedno časové pásmo… (f)

   2. No, baty, včera bylo padání symbolické, ale zato s vichrem a když jsem v něm courala po městě, vůbec se mi nelíbilo (envy) no a dneska je tam echt zima, to jo…

 32. A chumelí a chumelí a chumelí. Pohádku si přečtu v klidu večer, už se těším.
  Dnes nás čeká cvičák – to zas bude ostuda a pak dlouhá vycházka. Hezkou sobotu všem

 33. Mily WWW, z pohadky mam radost. Ja jsem navic stastny clovek, pohadky jako tvoje a taky detektivky muzu cist s jistym odstupem porad dokola, protoze se mimty predchozi vsechny pletou dohromady. A tak jsem poznova a poznova potesena ci napnuta a udivena.

  hezky vikend! Jo, a v teto souvislosti – jak se panu ze Savoje vari v Cesku???

  1. Jo, dyby tak nám to někdy ráčil pán de Savoy prozradit… Zrovna jsem si (znovu) četl (nebudu říkat kde), jak Petr ze Sioraku navštívil pana de Montaigne. Bude asi taky třeba provést osobní přepad!
   Sedm a osm – to už brzo přestane být sranda – ?

 34. Teda ten Diblík! To se dělá, hulit v posteli? Ale třeba by mohla být za týden pohádka o tom, jak podnikavá princezna Hedvika uhasila hořící nebesa a král Diblík III. se to pokusil hodit na Diblíka IV.

   1. Teda, Li!! Tak ja už 12 rokov nefajám a to som nešla pod 20ku denne. Ale zato som prasiatko vykrmené len čo je pravda! (tmi) (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN