ČLOVĚČINY: 105×148 – Náš Zvířetník

Původně jsem chtěla psát o něčem jiném, vlastně to mám v hlavě už hotové, ale najednou mi přišlo, že je čas na něco důležitějšího.

V sobotu se Dede noblesně rozloučila se starým Zvířetníkem na Neviditelném psu. Vždy, když něco končí, máme ve zvyku rekapitulovat, hodnotit a přemýšlet, jak dál. Kdysi dávno jsem napsala předvánoční Zvířetníkové zamyšlení (tady). V závěru si kladu otázku, jak být dobrým Zvířetníkem.

Přiznám se, že i když od doby, co jsem ten článek napsala, už uplynuly víc než tři roky, na tuto otázku jsem ještě nenalezla správnou odpověď. A to přesto – nebo možná právě proto – že od té doby jsem spoustu lidí poznala osobně a s mnohými jsem se sblížila natolik, že sdílím jejich radosti i trápení, a oni zase se mnou ta má. S mnohými Zvířetníky jsem se podílela na nejrůznějších akcích a vždy jsem se velmi obohatila spoluprací se skvělými a obětavými lidmi se smyslem pro odpovědnost i smyslem pro skvělý humor.

Konec loňského roku a začátek letošního mnohým z nás zatím bohužel přinesl velká trápení, bolesti a vážná onemocnění v rodině, nebo se zlá nemoc dotkla přímo některých z nás. Nikdo ani netuší, kolik Zvířetníků je teď bolestně a se strachem v duši schouleno v koutku a čeká na slovo povzbuzení a pohlazení. Možná některé z nás i zamrzelo, přišlo nám občas líto, že se nikdo nezeptá, jak na tom jsme, a nepodá ruku.

Sama cítím dluh vůči Ejšce, která tu už tak dlouho nebyla, vůči Alex, která se tak trápila kvůli svému ztracenému kocourkovi, vůči Rputince, která byla letos zimě tak nemocná, vůči Jiřince CZ, které nemám čas a klid pořádně napsat, to samé platí pro Velkou kočku, a Bětuláskovou… a mohla bych otevřít adresář a brát jméno po jméně, a vždycky by mě píchlo výčitkou, že se dost nezajímám, že nepomohu, že to nestíhám.

Vždy jsme byli a jsme Zvířetníkový kruh, ruce podané po celém světě. Mějme to na paměti, když je nám některému těžko. Nebojme a neostýchejme se to říct – třeba ne všem v hospůdce, ale je možné si sednout někam do rohu s někým, ke komu máme důvěru.

Každý z nás si obvykle s sebou nese své starosti a někdy si druhého s trápením prostě nevšimne, nebo nezareaguje hned, neopoví okamžitě, a pak se mail, který odpověď zasloužil, propadne na další stranu, ztratí se ten okamžik na to správné slovo, překryje ho něco jiného, a ten, kdo nedostal odezvu na své otevřené srdce, se často smutně stáhne do sebe. Nebojme si proto říct o pomoc a podporu někomu druhému přímo.

Kdybych byla sudička a stála nad kolébkou, přála bych si především, aby Náš Zvířetník byl nadále pro všechny nejen místem radosti, ale i místem povzbuzení a sounáležitosti. Obávám se, že letos se budeme všichni hodně potřebovat – jednou vy mě a podruhé já vás. A jsem moc ráda, že tu pro mě jste. Děkuju vám.

A kdybych já mohla někomu nějak pomoct, tak v hospůdce většinou sedávám tak porůznu, kde je zrovna volno. A nikdy v hospůdce nesedím sama.

Aktualizováno: 1.3.2010 — 14:43

204 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ta ochrana je docela nápaditá, tohle vidím poprvé. Ovšem my dyskalkulici asi občas nějaký komentář nevložíme. 😀

  1. Já si ke komentářům budu zvát Vílu, zrovna probírají sčítání přes desítku 🙂 Akorát že píšu v noci…

 2. Moc děkuji za pohlazení a soucit, život jde dál i když máma bude chybět. (h) (h) (h)

 3. Vave, co dodat? … tak snad za nás, věčné a nesíhací opozdilce, ty píšeš tak krásně a ze srdce, že už není co dodat, chtělo by se, ale nejde to, tak jen, že držíme každý večer palečky všem potřebným a snažíme se… a Vavíla je přesný název… přímo termit řekla bych (blush)

 4. Tak jsem se sem dnes dostala až teď, zvířetníčci milení, mně je s vámi dobře! Musím to takhle napsat dohromady, kdybych měla vyjmenovávat, byl by to celý seznam zvířetnictva.
  Všechny smutné držím za ruku (víš, JiLe), těm co potřebují, drrrržím palce a moc gratuluju všem slavícím – dnes je to pěkně silná squadra!
  A posílám fotku – pozdě, ale přece.
  http://www.astro.cz/apod/ap080416.html

 5. Aha, tak při každém příspěvku, který chci přidat, jo? Usuzuju ze změny zadání. Ale já si snad budu muset koupit počítadlo s kuličkama, jestli nás tak budeš prohánět, ctihodný webmastere!

  1. Otravuje mě to počítání (to je mu podobné, že tam dá počty! 😛 ), ale ty spamy se hrozně množí, a i když jich většinu zachytíme, stejně je pak ručně musíme odmazávat. I proto prosím nevkládejte do jednoho komentáře víc odkazů – víc odkazů je jejich společný znak a podle toho je systém vychytává 🙂 K čertu s těmi, co takhle zamořují net… (bat)

 6. Zkouška antispamu. Vyplňovat při každé návštěvě nebo během jednoho zapnutí počítače? Není to jako to 123, co se na starém psovi vyplňovalo někde nahoře automaticky samo od sebe? Omlouvám se webmasterovui za dotaz, ale jsem lama a to ještě ÚB. A navíc se chvěju, jestli mám ten součet správně. (fubar) 😀

  1. Baty, myslím, že počítat je třeba při odeslání (každýho) příspěvku.
   Doufám, že nepřekročíme dvacítku (wave) (rofl) (swear)

    1. Prosím pěkně, nebylo. Myslím, že hlavně proto, že jsme si na to preventivně vzali terénní boty (chuckle)

 7. Pár dní jsem nebyla v hospůdce a dočetla jsem zpětně články. Náš Zvířetník se také velmi změnil po technické stránce. Děkuji webmasterovi, že toho pro nás tolik udělal. Jistě ho to stojí mnoho práce a úsilí (viz diskuse kousek pode mnou). Hrdině brání a chrání naši hospůdku, před nepřátely a drzými vlezouny.

 8. Dekuji za prani. ja zasejc slavim!
  To prirovnani k hospudce se mi libi. ja jen, ze v hospudce se to taky obcas pohada. To jinak nejde.
  Posledne, kdyz jsem slavila a chtela dat stipanou hubicku JoVovi, tak pani Janicka na me tak krasne vyjela.
  Jinak jsem v te hospudce moc rada, jen nekdy neumim okazale drzet palecky, jak se slusi, ale chtela bych.

  1. Jó, Anežko těžkej život. To víš radši od Tebe štípanou hubičku, než bejt poštípanej vod blech.

 9. Ahoj z Ostrovů – milá Vavíla by se potřebovala naklonovat, aby to všechno stihla! Ostatně… někdy mám černé podezření, jestli to už neudělala 😡 protože její výkonnost je těžko uvěřitelná (inlove)
  Jinak hlásím, že mě ukrutně zlobí net, navíc má pakt s IE a jen články jsem vkládala skoro hodinu, grr (bat)
  takže postupně – milá JiLe, objímám tě, je to strašně těžké, ale navzdory všemu se to dá přežít. Zaskoč kdykoliv budeš moct (u) (rose1)
  Blahopřeju oslavencům – Bedulce (jestlipak je už on-line?) (inlove) (f) (rose1) a Anežkám posílám sváteční sluníčko (sun)
  Jenny, já bych tě chtěla za starostku u nás doma! Jsi jednička 😀
  Vítám nové předbukisty 🙂 – jen houšť, ať se nebojíme vlka nic! (Vlkanic… jak jsem si to překládala coby malé dítko 😛 )

  A pozor hlásání! Zítra vás čeká příběhový šrapnel! (rofl) Nenechte se zmást něžnou slovenštinou a při čtení ODSTRAŇTE Z DOSAHU KLÁVESNICE veškeré tekutiny a při čtení nejezte! Jinak se nedivte následkům… (chuckle)

  1. Dede, díky, ale slovy spisovatele říkám… musíte víc snažit p. správče, víc snažit….. (chuckle)
   Už jsem psala jednou , před chvílí, bohužel jsem neudělal součet. Ty, jó, vy jste tak dobrý a chytrý, to já jsem jenom uživatel. (whew)
   Mám nový notbůček a tak teď testuju, co umí on,co já atd. Taky jsem si zapla kameru, to jsem neměla, uf , tak jsem se zděsila, myslela jsem , že jsem tu sama a najednou na mně čumí jakási osoba divná (rofl) (rofl) (rofl) .
   Čita mi šlape po klábosnici a píše mi ..zzzzzzzzzzzzzz, kkkkkkkkkkkkk atd.
   Miuška zodpovědně chrní v mém osobním křesle a Daník se válí na sedačce. 😀 Taky myslím na Daníka z Ostrovů, jak mu asi je, moc zdravím a vzpomínám . Tvému netu taky posílám výstražný dopis (bat)
   a díky webmajstrovi a to hodně. (handshake)

 10. Kdo jiný by mohl tak krásně napsat o přátelství a soudržnosti Zvířetníků než naše milá Vave.
  YGO, Tvoje připodobnění ke stromu je tak krásné.

  Bedo, doufám, že Ti někdo vyřídí přání všeho nejlepšího (hlavně zdravíčka) k narozeninám (rose1) (d) (f) .

  Všem, kteří mají smutno na duši držím palce a myslím na ně, aby brzy vše pominulo a bylo zase dobře.

 11. +++AKTUALIZACE+++

  protože server nabaá samý spam, rozhodl jsem se tomu zatnout tipec a spolu s tím procvičit sčítání 🙂 Nezapomeňte vyplnil vlevo dole otázku na součet pro uveřejnění příspěvku. Můžu to i sát pryč, ale pak to tu bude samý spam.

 12. Milí Zvířetníci! Zaprvé vítám zabukisty a jsem ráda, že ze odbukovali (wave) Pak posílám všem pozdravení. (sun) Mám teď nějaké náročné chaotické období a nakouknout se dostanu až večer (emo) Přesto posílám všem potřebným mnoho sil k překonání překážek a vzkaz, že na vás myslím (h) Taky posílám zcela konkrétní palcodržení! (rose1) (y)

 13. PRO ZANU: (inlove)
  Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá – aneb, já bych mu to oplatila, ať ví, zač je toho loket! Večer otevři okno a dívej se na něj stejně drze, jako on na včera na Tebe. Uvidíš, že za chvíli zaleze za mrak, je to v jádru starý dobrák, i když někdy trochu čumil. 😉
  (wave)

  1. Vave, tak já to teda zkusím (wave) , ale otvírat okno nebudu, on taky koukal přes sklo (*) . By to určitě děsně táhlo 😀

   1. Zano, doufám, že nám popíšeš, jak ses tam měla, protože mně se Luhačky moc líbily!

 14. Jůů, tady to žije… 🙂 Moc hezky jste Vave doplnili (inlove) . Mám radost z čerstvě vyklubaných Zvířetníků (h) .

  Štětinko, to je príma, že máš tuhle nepříjemnost za sebou a neméně mě těší, že na tebe paní zapůsobila dobře. Ony všechny sociálky nekoušou:-D.

  Zano, nevím, na co si stěžuješ. Takový úchvatný obdivovatel a ty z něj hned děláš slídila 😛 . Ale že dneska v noci teda byl :O .

  Milá JiLe, myslím na tebe (rose2) .

  Chicht, chtěla bych být muškou v Býškovicích, když místní laskavá starostka přešaltuje do role drába – nechtěla bych být v kůži narušitelů, když hájíš bezbranné ovečky, milá Jenny (rofl) (h) .

  1. Louk tak hezky shrnula dnešní události, tak se trošku přilípnu. 🙂
   Článeček je úžasný. Já sem chodila dlouho, nejdřív na články, pak do diskuzí a dlouho jsem nevylézala. Ale vy jste tu všichni tak hodní. Ale mám takovou potíž, že nestíhám reagovat. Při čtení si vždy říkám komu všemu musím napsat slůvko a na konci nevím nic a nemám čas to znova hledat. Ale pak později si vzpomenu tu na toho, tu na tamtoho. Prostě sleduji vaše bolístky a myslím na vás, jen to většinou nepíšu. A raduju se s vámi z nových dětí a vnoučátek a štěňátek a koťátek a …. Občas si postěžuju, ale vzápětí se vlastně stydím, protože někdo napíše něco mnohem vážnějšího a já plýtvám palcodržnou na takové prkotiny. Tak se snažím nestěžovat.
   No a uplně OT:
   Co chodí Rysík občas i venku po svých, tak se s námi nějak začínají kamarádit lidé. Hlavně pejskaři a pejsci. Dva roky obdivuju krásného špice, nebo co to je a dneska jsme si ho s Rysíkem pohladili. A vycházelo to od majitelů pejska, byli rádi za maminku, co jejich psovi půjčí mrně 🙂 Prostě s kočárem či šátkem jsem pelášila, teď postávám a tak nás jde snáze oslovit. Ale má to jednu vadu, na postávání nebývám dost oblečená a mrznu.

   1. Hihi, Karakal, nastává ti období studenejch nohou (chuckle) . Neboj, taky to přejde 😉 (inlove)

   2. Karakal, mluvíš mi z duše, Vave napsala krásné povídání. Čtu Zvířetník s přestávkami léta, jsem ráda, že přešel na Náš. Ke psaní se nějak nemůžu dostat. Když mě Dede popíchla, ať to neodkládám, začala jsem psát o nejmilejším psisku svého dětství (už hodně dávného), podařilo se mi půl stránky a zas jsem to musela odložit. No ale aspoň každodenní počtení – to je balzám po náročném dni. (sun)

  2. Milá Louk, to si teda nepřej vidět, ženu je jak sedláky u Chlumce (ninja) (rofl) (rofl) a pak (headbang) a rovnou (punch) , přednosta mi jistí záda (teda někdy) (rofl) (rofl) (rofl)

 15. vítám zabukistky, co se změnily v předbukistky – Zvířetnice (nod)

  Jinak musím opravit jednu klamavou informaci – Betka nehárá. Sice už značkuje jak divá, ale stále nic. Nedělní omyl byl způsoben odřenou tlapkou, která způsobila dva malé krvavé flíčky na prostěradle. A protože je hárání na spadnutí, tak mě odřená noha nenapadla (think) . Takže vodítkový režim ještě v platnost nevztoupil (shake)

 16. Milá Vave, ty jsi zasejc všechno vystihla,líp to ani nejde. Ani slovy neumím vyjádřit co pro mne Zvířetník znamená ale vím, že jste tu vy, kteří to vždy tak obětavě a s elegancí řeknete i za mne. Jste pro mne kruhem bezpečí a sdílení a já Vás (hug) a po tlapce hladím stále i když tu zrovna nejsem nebo když slova dochází. (h)

 17. Tak jsem tu měla kontorolu ze sociálky na tátu. Skvělá pani, chápavá a nápomocná. (dance) Ale jsem ráda, že to mám za sebou, byly to nervy. Kam ale tátu zařaděj (jde o stupeň postižení kvůli soc. dávkám), to ona sama neovlivňuje. 🙁

  1. Štětinko, chápu Tě. To, co prožíváš jsem si také prožila, patří Ti můj hlubokosklon, hlavně jeden potřebuje hodně duševních sil. Přeji Ti hodně síly a myslím na Tebe. (h) (y) (hug)

  2. Uvidíš, co bude dál (h) , ale je skvělý, když narazíš na hodnou osobu (viz Louk výše (wave) )

  3. Štětimko, myslím na Tebe. (rose1) Vím co to je, ošetřovali jsme s manželem tři roky jeho tatínka. Ale když to pak v jeho 86 letech skončilo, tak jsme měli moc dobrý pocit z toho, že jsme mu umožnili dožít doma. Ale je to dost vyčerpávající. Drž se! (h) (f) (h)

 18. Teď je ta pravá příležitost říct, že sem také chodím, a budu i nadále chodit, moc ráda. Zvlášť od doby, kdy i mně Zvířetníci pomohli. Když odešel náš pejsek, napsala jsem to jako informaci, ale reakce byla úžasná a to, že více lidí chápe můj smutek a věnovali mu vzpomínku, mi bylo překvapivě velkou útěchou. Tak ať se Našemu Zvířetníku daří a má okolo sebe stále jen báječné lidi. (sun)

   1. Kdepak, to bych se pochlubila. 😉 Další pejsek už bude muset být můj vlastní, ale zatím to nejde. A Reny je stejně spokojený sám, ani bych mu konkurenci neobstarávala.

 19. diky Vave , krasne jsi to napsala, vnimam to stejne, a preji pekne odpoledne vsem (nod) (wave)

 20. Nebudu anonymní, povídat si budu.
  Velím smečce lidské, dvou dcerkám a MLP. Se zvířaty přicházím do styku u mé mïlé maminky, pesová a kočičák. Domů si bohužel nepořídíme nic, kvůlivá alergiím dítek a manželově, takže v úvahu přichází pouze rybičky – a tato stvoření nejsou moc mazlivá, nebo ovíječ hadovitý a na toho zatím nejsme psychicky připravení nikdo. Nevím jak by to v létě vypadalo, kdybychom vyjeli na delší dobu na zahradu a tam nechali na skalce slunit anakondu (rofl) (chuckle)

  1. Mnooo, jedné mé bývalé kolegyni hlídal byt třímetrový hroznýš…vždycky jsem si představoval, co bych dělal já, kdybych byl zloděj. Nemám nic proti hadům, zřejmě bych i poznal, že není jedovatý, ale přece jen – ten pocit, ten pohled 😀
   Ehm, kdyby něco, zuzucho, nic jsem neřekl…

   1. Chacha, připomněl jsi mi jedny známé mé mámy. Dotyčný celý život choval hady – jedovaté – kobry a podobně, ale to teď nechám stranou. Kromě jedovatých hadů choval také hroznýše. Dokud byl hroznýš menší, měl ho doma. Jaké bylo překvapení mého bratra, když k nim přišel jako kluk s mámou na návštěvu, usedl na gauči na polštář a ten se začal hýbat :O . Pod polštářem byl přirozeně hroznýš. Později dotyčný pán musel hroznýše přestěhovat do místnosti, kde choval hady. Ona totiž taková třímetrová potvora už nemůže být úplně volně. Jenže milý hroznýš pořád utíkal ze svého terárka. Tak s ním měl také spoustu zábavy. V místnosti byly trubky od topení a milý hroznýš se okolo nich pravidelně omotával. Tak ho zase pán odmotával, ale musel si zvát posilu, jednou se totiž milý hroznýš k pánoviběhem odmotávání přivinul a tisknul ho tak, že byl rád, když ho zase někdo odmotal. A s těmi jednovatými potvorami měl zážitků mnoho

   2. Kamarád měl takhle doma hroznýše Erika. Erik s oblibou visel na věšáku na kabáty, neb pod ním bylo topení a taky měl moc rád přihrádku v obývací stěně – pod ní zase vycházelo teplo z televize. No a ten zloděj jednoho dne skutečně do bytu vnikl… Když začal hrabat v šuplíku obývací stěny, Erik na něho zvědavě vykoukl ze svého místečka. No, zloděje našli po příchodu domů, kterak se potýká se srdeční příhodou… Hnáni strachem o bližního zavolali s policií i sanitku (call)

    1. Upřímně řečeno to tomu zloději opravdu přeju – ten se hned tak na lup nevydá. (rofl) (rofl) (rofl)

     1. Teda já taky mu to přeju, asi pořídím obecního hroznýše. Zrovna včera jsem zas honila po vesničce nepřizpůsobivé cizí občany, jak šmejdili po starých lidech. Ty teda jeli….. (rofl) (rofl) (rofl) (devil)

    2. Tak tohle je také historka. Ani se tvým známým nedivím, že volali doktory i policii. On si zloděj v klídku krade a najednou na něho jukne hroznýš. To je opravdu na infarkt :O .

   3. A já jsem se mazlil s hadem v náručí v nejmenovaném Pejřimově, loni, to je, co?! A byl to zážitek vskutku zvláštní (ano, pánové Morgensterne a Hiršale). A překvapivě povznášející. Oba jsme byli klidní a vstřícní, tak co?

  2. Náhodou, v oblastech kde vše nepřibité dostává nožičky by taková plazivý slunivý hlídač měl jisté přednosti. (rofl)

  3. A já bych chtěla aj hada – akorát mi na něm vadí, že se živí živými zvířátky – nevím nevim, jestli bych ho mohla krmit s láskou třebas malým kuřátkem ;( … ale anakonda na skalce je velice dekorativní, to si pořiď – a ještě ti bude lovit hryzce (wasntme)

   1. Jo jo a pak se po zahrádce budou honit psíci rodinní a návštěcní a hádek jim bude v patách a až mamince přivezu hlídat hada… bude jistě ráda, že se bude kol tatínka přátelsky ovíjet. (rofl)

   2. já takhle odkládám do terárka pavouky, pokud jejich počet v bytě překročí únosnou mez 😉

    1. pavpuky opravdu nemám ráda, tedy ti co bydlí venku mi vůbec nevadí a pokud se zatoulají dovnitř, tak je zase vynesu, ale ti domácí chlupatí jsou fuj :S

     1. Já je v terárku taky nepěstuji, jeho obyvatelé mají pavouky jako zpestření jídelníčku 😛

   3. Na to si, YGO, asi opravdu jeden musí zvykat…přinést králíka a pustit ho k hadovi s tím, že je tam za večeři. Pravda je, že had stoluje zřídka – ten králík by mu vydržel (a teď hádám, nikdy jsem hady nechoval) tak na dva týdny?

    1. Větší průšvih je, že musíš hlídat spíš strávníka před jeho večeří – je spousta případů, kdy třeba potkánci povečeřeli hada místo naopak.

  4. Tak zkuste místo hada pořídit ještěra – taková agama je docela sympaťák a s lidmi kamarádí 🙂

   1. přemýšlím o nich a jsem z nich nadšená, onehdá o nich tu článek byl, ale zbytek zatím není nijak moc nadšen. Oni by chtěli psíka, já dve kočenky, ale ty alergie nám to nějak hatí. Budu muset počkat, až ty mé kukačky vyletí z hnízda a pak budeme čekat, co CD pošle (sun)

  5. Někdo cestou už navrhl agamy. My máme doma gekony – nějaké snad z Kanárských ostrovů, Tonča dostala stovku na výlet na burzu přitáhla tohle. Ještěřičky ani ne 10cm i s ocasem (ještě porostou). Jí to cvrčky (ke koupi ve zvířecích potřebách) a cokoliv hmyzího se tomu chytí na zahradě.
   Blbý je, že lezou po skle a jsou strašně hbití až teleportační, takže občas je třeba střelhbitě reagovat. Při kteréžto příležitosti se jeden natolik leknul, že mu opravdu upadl ocas. A pak opravdu dorostl. A ten ocas se opravdu hýbe (nemrská, hýbe, prohýbá se ze strany na stranu, nijak zvlášť rychle, ale tak nějak hnusně a nezastavitelně, všichni jsme se na to šklebili a říkali jsme „no to je STRAŠNÝ“ (tmi) ).

   A vlastně ještě jedna příhoda, taky vlastně docela drsná. Gekon dostal cvrčka poněkud nadměrného, lapl ho vejpůl, takže z jedné strany z tlamičky visely zadní nohy a pochodovaly, z druhé strany tlamičky visely přední nohy a pochodovaly, já v očekávání hysterického záchvatu dětí 6 a 8 let, že to cvrčka bolí nebo tak něco… Inu. nářek se hbitě dostavil, k mému naprostému překvapení však na téma „chudinka gekonek, on ho nemůže sežrat…“

   1. Lepší jsou pro děti gekončíci – jsou větší, klidnější a nemají přísavky, takže nechoděj po skle 😀

 21. Milá Vave, napsala jsi to moc krásně (h) Nejsem úplně ten typ, který se umí ze svých problémů vypovídat, ale tady je milo a útulno, takže i když se nesvěřím, vím, že by se mi dostalo útěchy, pochopení a rady. Díky za to vám všem. (f)

  1. S dovolením se přilípnu 😉 ,mám to podobně. A i když se málo zapojuju, tak články i diskuzi sleduju a (y) držím, když někdo potřebuje. A z deky pro Dede jsem byla :O . (toivo)

  2. Taky se s dovolením přilípnu pod tenhle příspěveček, moc jste mi celý loňský rok pomohli jen tím, že jsem si mohla trochu uvědomit, že jsou na světě i hodní lidé a není jich málo. Jediné, co mě v souvislosti se zvířetníkem mrzelo, bylo, že jsem ho našla až v době, kdy už jsem jej nestihla ukázat jedné moc milé osůbce, kterou by zejména pejskový a australský články nesmírně potěšily – třeba si je teď čte zpoza duhového mostu.
   Tak posílám (h) všem potřebným, ať už o svých bolístkách píší nebo ne. A moc děkuju.

 22. Všechno nejlepší všem slavícím zvířetnicím (rose1) (^) (d) a Vave díky za krásné psaní k zamyšlení. (inlove) (h) 🙂

 23. A abych nezapomněl na nikoho – všem oslavencům přeji, aby se jim dařilo, aby pro ně čas nebyl nepřítel, a připíjím alespoň virtuálně (d) Všem, kteří to potřebují, drží naše smečka průběžně palce a tlapky (y) aby bylo líp, aby dopadlo dobře, co jen dobře dopadnout může, aby nabrali dech a posbírali odvahu…

 24. Milí moji Zvířetníci, všechno už bylo řečeno… (rose1) A tak děkuji Dede za noblesní sbohem na starých stránkách, jsem rád za všechny, kteří byli, jsou nebo se nově objeví na těch nových. Pod článkem, na který Vave odkazuje, jsem v diskusi napsal, že bych si přál se Zvířetníkem zestárnout, a jestli to půjde, tak moudrostí všech ostatních i trochu zmoudřet. Je to skoro čtyři roky. Dnes nemám, co bych na tom přání měnil. A za to můžete vy… (h)

  1. Krásně řečeno/napsáno. Lépe bych to určitě nedovedla, tak se k tomu s dovolením přilípnu. Díky všem, ani nevíte, jak moc mi všichni pomáháte…. (f)
   A Vavíla je výstižné (sun)

  2. Tak. Já jsem byl moudrý váážný a protivný už dáávno: ve dvaceti. Pak jsem pochopil, že je nutno začít mládnout a blbnout. V obojím smyslu. Tak se snažím. A zatím dobrý… nespa?

 25. Milá Vave, zrovna ty jsi člověk, který má vždycky doma otevřeno, abych tam mohla přijít fňukat. A taky zrovna často chodím… A na naše společné piškvorkové projekty si neumím představit lepší šéfovou. (h)

 26. Milá Vave – napsala jsi to brilantně. Já vidím Zvířetník jako strom, kterému dorůstají každým novým člověkem letokruhy – tu veselé, tu smutné, ale jsou pevnou součástí kmene – ty šťastnější pevně obepínají ty méně šťastné. A tento strom mám už velmi hluboké kořeny, takže věřím, že vydrží všechny nepřízně počasí (sun) (rain) .
  Myslím na Vás všechny, kdož potřebujete kapku štěstí – ať už vás trápi zdraví tělesné i duševní či máte problémy pracovní nebo osobní – objímám vás na dálku a všem přeji – krásné jaro (h) (f)

  1. Yga to napsala moc krásně, milá Vave, díky za to, žes to formulovala přesně tak, jak to cítím i já. (wave) (clap) (wave) Zvířetník je prostě lék na všechny bolístky i bolesti. Díky! (f) (h) (f) (h) (hug) (f) (h) (f)

 27. Upozorňuju na Bětuláskovo autorské právo – (c) – k dokonalému termínu V a v í l a . Blednu žárlivostí. Jazyková stránka zvířetníku – tak tehdy můj esejík pokrstila Dede. Pokračuje to, co? Ovšem pro T + M je zase babivíla. Do mého někdejšího úspěšného germanistického příspěvku o taxonomii, etologii a viditelnosti rusalek se zvláštním zřetelem k mokřadům střední Evropy nebyly ještě zahrnuty, nebyly dosud objeveny.

 28. Anežkám a hlavně Bedulce hodně zdraví a stále dobrou pohodu (f) (h) (rose1) (h) (f)

  U nás moc radosti není mamka v neděli zemřela

  1. Milá JiLe – hladím po tlapce, i když vím, že to teď moc nepomůže – je mi to líto.

  2. Já tušila, že je moc ouvej, když jsem Tě tu neviděla. To je vždycky smutné, a dlouho se to jizví. (u)

  3. Milá Jile, na dálku hladím a objímám (h) (h) (h) (h) (h) Vím, že tvé bolavé duši nemohu příliš pomoci, ale cítím s tebou. (h) (h) (h) (h) (h)

  4. JiLe, je mi opravdu líto maminky. Bohužel, život už je takový. Věz, že čas krutou bolest otupí a vzbudou jen hezké vzpomínky. Stojím, v duchu za tebou a držím Tě za tlapku.

  5. Milá JiLe , myslím na Tebe a hladím. Časem to přebolí a krásná vzpomínka zůstane (h) (h) (rose2) (h) (h)

  6. Milá JiLe,nie je to dávno,co mi zomrela nahle mama a zostala som vlastne sama.Bolo mi tak hrozne,ako je teraz tebe. a potom som dostala SMS od cloveka,o ktorom som si dotial ani nemyslela,ze je tak empaticky a mudry.Mam ju v mobile stale,ked mi je zle/ a to teda byva dost casto/ precitam si ju a pomaha.Tak Ti ju posielam:Pokoj našim dušiam,spravodlivosť pre naše skutky

  1. Jovásku, to je krásná kytička. Já taky chcííí. Nám kleknul darling a tohle kytí by tak na něj stačilo. 😛

   1. YGO, to bude určitě nějaký speciální F1 hybrid – a ty bývají neplodné… (swear)

    1. ;;) Vážení přátelé, tahle kytka je u nás tak neplodná, že každým dnem chřadne a nedává žádný zvláštní výnos. Možná, že by to chtělo ten záhon přeorat s předradličkou. ;;) 😀

 29. Milá Vave,
  a ještě je tu hromada nás bezejmených zvířetníků, kteří každý den nakouknou a přečtou krásné povídání, které pohladí po duši, nebo donutí k zamyšlení.
  Děkujeme my anonymní (heidy)

  1. Ajta krajta, hanoným (ka). Pročpak jsi zabukistka, ptám se já??? 🙂 Přijď bobejt i popovídat.

   1. Dobrý den… nebo ahoj… Tak jo, teda, tak už nebudu anonymní, už dlouho nakukující, čtoucí , Zvířetník oblibující 🙂 . Osoba středněvěká, dvěma dcerami a čtyřmi kočkami vlastněná , na jihu Čech se vyskytující. A protože vás, milí Zvířetníci, díky dlouhodobému nakukování znám , tož vás moc zdravím…

    1. 😀 Osoba středněvěká, dvěma dcerami a čtyřmi kočkami vlastněná zdraví nového návštěvníka 😀 MLP promine, ale tam se dá mluvit nejvýš o bezpodílovém spoluvlastnictví, a venkovní část smečky se netváří, že by se kdy chtěla nějakým vlastnictvím zatěžovat…

     1. Terro, děkuji za přivítání , potěšilo. Možná bych měla doplnit, že moji chlupatí vlastníci se jmenují Lassy, Missy ( mňaudámy) a Piškot a Bubu (pánové).

      1. Kočky a kocouři s takovými úžasnými jmény by si opravdu zasloužili vlastní portrét – nebo aspoň pro začátek třebas dvojportrét – zvlášť mňaudámy a zvlášť mňaupáni (cat) (nod)

      2. Pan profesor (cat) , Hroch (cat) , Kalassimita (cat) a Tsunamissy (cat) ? Vítej, paničko (handshake) , a piš portréty, ju??

       1. Jo, jo, to jsou moji vlastníci . Jakýs portrét si o sobě sesmolí…ééé, pardon, velectěným tlapkami napíší sami ( to zas bude vostuda 🙂 ).

      3. Zdravím Luci +2+4.

       Vítám vás na stránkách zvířetníku a těším se na příspěvky.Zápisky pana profesora z Modrého kocouře patří k mojim nejoblíbenějším.

       1. Jiřino, děkujeme.Až Profesor vyleze ze spisovny, řeknu mu to. Nebo…radši ani ne. Semizdá, že poslední dobou je nějak moc vědecky sebevědomý.

    2. Milá Luci, tak Tě, ráda, vítám. Však už to tu znáš, tož si vyber šikovnou legátku a jako doma, jako doma… (f)

     1. Jéééé legátka – tož to už sem dlúho neslyšela – na tej sedávali stařeček – dyž neseděli na štokrli 🙂

   1. Však já vím, už dlouho nahlížím a čtu a tu palce držím, tu prskám smíchy, tam dojatě hledím. Pobudu moc ráda. 🙂

 30. Mili Zviretnicci, prosim o pridrzeni palecku. Moje svagrova a dobra kamaradka je dnes na operaci v Olomouci. Operace sama by nemela byt tak slozita. Spis jde o to, jakej sajrajt se tam ukaze.

  1. Haničko, lékárnická cérenko, to si piš, že budu na švegrušku myslet. (y) (y)
   Zapnula jsem připomínací lampátko, také pro ostatní potřebné lidičky.

 31. Vave, řekla jsi to krásně. Ani nevím, co dodat. (clap) (clap) (y) (y) (clap) (clap) . Jen můžu říci, že jsem moc ráda, že jsem našla tuto hospůdku, že tu můžu být.

 32. Milá Vabí (mimochodem, vydodali jste úžasné miminko! Velmi pruhované!), klid! Kdykoli mi pískne v uchu, hned si říkám, že to si na mne asi vzpomněla naše Vavíla, ulítaná, ustaraná, upečovaná.
  Taky sem člověk někdy nechce přikládat polínko do vatry starostí, když čte o strastech ostatních Zvířetníčků, ale že hned nereagujeme pod každou zprávou, neznamená, že nedumáme, nesoucítíme, nevzpomínáme či snad dokonce zapomínáme držet imaginární palečky. Zas o to víc potěší i nejdrobnější radostný zážiteček, takže se přimlouvám, abyste je sem přistrkovali; když pak jeden kluše po městě nebo vláčí nákup do kopce, tak si je může vybavovat a pochichtávat se nad nimi.
  Kočetijské cirkusové trio zlobí, trhá, shazuje, pere se, honí se – a za chvíli zas hraje madony (čti „svaté“) a v posvátném vytržení se s paničkou mucká. Dneska ráno jsem se probrala z těžkého snu, celá upocená a rozlámaná provedu otočku z boku na bok a buch: v noci se na polštář nasáčkovala Běta a já buchla nosem napřed rovnou do kočičího pupíku, nojo, no. Vzala to vyrovnaně, takže zřejmě ještě tak těžkou hlavu nemám. 😉
  Jezdím tento týden hlídat spřátelené kočky, které se rovněž vzorně chovají, stravují a z vycházek se vracejí v přijatelném čase, abych stihla plánovaný vlak, a ještě jsem včera stihla i dobrej skutek. S taškou plnou výhodného nákupu zlevněných jogurtů a podobných poživatin šplhám takhle k nádraží, když mne osloví nádražní žebrač, mává půlkou chleba a jesi bych nedala na paštiku. Cha! Vylovila jsem zlevněnou mandlovou za 12,90 a bohorovně ji pánovi vrazila. To sice nechtěl a nečekal, ale statečně přijal a ještě poděkoval. No může bejt rád, že nedostal omylem paštiku kočičí, těch jsem táhla sedm. 😀
  A teď už musím utíkat pracovat, abych do večera řádně obstarala všech 6 (cat) , tudíž mávám, zdravím, palce držím a vůbec, v příštím životě já chci bejt mně nebo někomu z Vás svěřené zvíře!

  1. 😀 (chuckle) I když by na tom s tou kočičí paštikou byl možná líp – je zdravější.

   My s Anežkou občas riskujeme a vyrazíme si ven na procházku. (toivo) Abysme se dostaly na louku je nutné přeskočit potůček (nyní rozvodněný a rozbahněné břehy). Cestou tam je to bez problémů, zpátky je to horší. Protože už jsme blízko trati, Anežka je na vodítku. Včera jdeme, já hledám vhodné místo k přeskočení a najednou Anežka hop! Mě nezbývalo než hned skočit za ní. Ale ustála jsem to. Minule (ve čtvrtek) byl potok ještě částečně pod snehem to provedla také, ale neuhnula. (heidy) Já nemohla udělat krok dopředu, abych vyrovnala rovnováhu, protože bych zašlápla (dog) a skončila jsem v potoce.

 33. Jo a rovnou si teda postěžuju (wasntme) . Krásně tady v lázních bydlíme, nicméně poslední dobou blbě spím. Tak se zas jednou v noci probudím a mám pocit, že na mě něco civí. No, civěl… Měsíc. Měsíc jak rybí voko stál zapřenej o střešní okno, pod kterým tady spím a svítil konkrétně na mne, nikoho jinýho si zaručeně nevšímal. Potvora… (chuckle)

  1. No a co F? Šak máš personál, aby učinil žádané. Co na jeho robu má kdo co v noci hledět – ?
   O měsíčkově synečkovi má nádhernou pohádku můj milovaný Jiří Mahen. S Trnkou to vyšlo.

 34. Moc hezky to Vave napsala, souhlasím a děkuji! (h)
  A už se moc těším, až se zase uvidíme – v Doksech to bude určitě báječné! (sun)

 35. Milá Vave, moc na Tebe myslím, ať ti to dnes slušně dopadne se šéfem. Zana má pravdu. Jeden člověk má omezenou kapacitu, ikdyž strašně moc chce, ale kruh citlivých Zvířetníků je tady. Stačí natáhnout ruku a zavolat „Pomooct, já se topím“. (u)

 36. Milá Vave, máš pravdu v tom, že zvířetnický kruh je úžasná síla a pomoc pro každého, kdo se o ni dokáže opřít.
  A samozřejmě i v tom, že je to taky závazek. Ale nebojme se toho, zatím se nám to dařilo, ne?
  (h) (handshake) (h)

 37. Milá Vave, napsala jsi vše tuze krásně a tvá stopětka přichází jako na zavolanou (nod) . Moc si společně s tebou přeju, aby byl zvířetníkový kruh pevný a soudržný a aby se každý, komu je právě ouvej dočkal vyslechnutí a pohlazení (sun) (h) .

  A ještě něco. Vave, ty jsi ten poslední človíček tady, který by si měl cokoli vyčítat! Díky za všechno, co pro nás děláš (f) (sun) (h) .

 38. Milá Vave,ke vší práci,kterou pro Zvířetník odvádíš – vymýšlíš a organizuješ různé akce,z ručních prací připomenu např.deku,atd. – nemůžeš ještě přece sledovat,kdo se dlouho neozval a proč.Každý tady ví,že se může svěřit.Jen nemá třeba prostě náladu a nechce otravovat,nebo ví,že si může pomoci jen sám vyřešit problémy,které se vlečou.Já např.sem chodím načerpat optimismus (y) .Zvířetníci a Ruščákovi díky vám za tuto vlídnou hospůdku (h) ,je mi ctí,že tu můžu posedět (clap) .
  Oslavenkyním přeju všechno NEJ (rose1) (handshake) (^)

   1. Rputinko, to je přesně to , co píše Vavísek. Třebas nic neřeknu ale myslím na Tebe a moc . (h) (y)

 39. Všechno nejlepší
  (sun) B (f) E (f) D (f) U (f) L (f) C (f) E (sun) k narozeninám
  a
  (sun) A (f) N (f) E (f) Ž (f) C (f) E (sun) k svátku
  přeje smečka z Modžan. (inlove)

  1. A já se drze přilípnu pod krásné blahopřání od Vavíska (f) (f) (f) (^) pro Bedu i fšem Anéžkám (sun) .

  2. můžu se přidat?

   všechno nejlepší pro (hug) Bedu (h) (rose1) , Anežku Šibalku (h) a tak trochu i pro Anežku (dog) od LA

  3. (h) I já přeji Bedulce k narozeninám vše nejlepší a hodně radosti ve staronovém bytečku s košiškama (cat) (rose1) A Anežkám rovněž! (f)

  4. To je tak krásný přáníčko, že se přilípnu 🙂
   Ať žije Beda (sun) (h) (rose1)
   Ať žijou obě Anežky (y) (rose1)

  5. Tak Anežce a Aneškovi od Abyt přeju všechno nejlepší (u) (u) , ale Beďe napíšu SMS. Jejímonitor je nemocný, až přímo exlý. 🙁

  6. Mila Bedo, (sun) i nase smecka mava zpoza oceanu a virtualne trese rukou (handshake) (handshake) (handshake) (handshake) (h) (d)

   1. Všechno nejlepší Bedě i Anežkám (paní Šejbalové snad na rozdíl od WWW smajlíci přijdou k chuti (d) (^) (rose1) )

  7. Tož se taky přidám, Bedě i Anežkám vše nej, hodně radostí a ať se daří (rose1)

  8. Tak všem Anežkám všecko nejlepší k svátku – hezky si jej užijte, milé Ágnes (včetně Anežka)

   Milé Bede všecičko nejlepší k narozeninám, hlavně zdraví a pohodu – a taky zmrtvýchvstání monitorku

   Čin čin oslavenkyně (d) (^) (rose1)

  9. Tak pod modžanskou smečku se lípnu s radostí, protože lepší kytičky bych nevymyslela! (h) (h) (h)

  10. Jupííííí, narozeniny a svátek, přeji všem nejeden dárek a hlavně to štestíčko ať se přilípne, třeba jen maličko!
   Tak si užijte oslavenkyně milé. (rose1) (rose1) (rose1) (h) (^) (d)

  11. Teda Vave, ty piškvorkuješ i tady a krásně, tak já se s dovolením
   připojím a přeji oslavenkyním všechno nej, nej.

   Krásně si to přáníčko vyšila.

   (f) (rose1)

 40. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (h) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (f)

  Hezky to Vavísek napsal – jak jinak (nod) Nezlobte tu, jdu s Kosaticí ven a honem učit… (wave)

 41. Už jsem to tu psala asi několikrát, ale moc ráda to zopakuju. Jsem Zvířetníku vděčná za strašně moc. Našla jsem přátele nejen pro sebe, ale také pro Myšátka, která to potřebují možná ještě víc, než já. Troufám si tvrdit, že tyhle děti mají život mnohem těžší než mnozí z nás, krom běžných starostí jim byl do vínku dán handicap, který je hodně omezuje a do budoucna ještě bude. Možná si řeknete, že si to neuvědomují, ale vidím jim na očích a někdy i na „zašprajcování“, že VĚDÍ, že jsou jiné. Jsem vám všem moc vděčná, za pomoc a podporu, kterou od vás máme. Moc se těšíme, až se zase uvidíme v ZOO aspoň s některými z vás ( už se na to pilně připravujeme). No a samozřejmě moc děkuju za báječné přátele, kteří mi v nouzi podrží hlavu nad vodou a dávají mi své přátelství a lásku. I já jsem tady pro každého, kdo potřebuje. I když se v diskuzích moc neobjevuju, věřte, že jsem v duchu s vámi. D Ě K U J U !!! (h)

 42. (party) Tramtarááá tramtata , vytrubuji do světááá (party) :

  (wave) Bedo (*) , všechno nejlepší k narozeninám! (^) (d) Vzpomínám na Tebe a ať Ti (sun) po celý rok.
  (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 43. (f) (h) (f) Drahé Anežky, přeji Vám všechno nejlepší k svátku. Krásný, předjarní den a ať jsou na Vás všichni hodní (f) (h) (f)

 44. Vave (h) (h) (h) . Co Ti mám napsat na tak nádherný článeček o soužití Zvířetníků. Když jsi to tak nádherně vystihla. Rdím se, protože Tvá slova o opožděné odpovědi, jsou mířena přímo na mně. To já dlužím svým drahým Zvířetníkům, za jejich slovíčka přátelství stejně vroucí odpověď.

 45. Milá Vave, napsala jsi to tuze hezky. Možná k tomu něco později připodotknu. Ale teď – Anežko Šejbalová, všechno nejlepší k svátku (^) (d) (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN