PSI: Dvojjazyčná domácnost

Já vám nevím, čím to je, že si ty lidi prostě nezapamatuju. Vím, jaká je to chyba, jaké mi to dělá problémy, jak moc je to trapné, ale …nejde to. Asi bych potřebovala nějaké školení, jak se to naučit, leč školení nemám. 

No, má se tomu tak, že MLP je velmi závislá drbna, jenže líná na krok. Tak to u nás vypadá tak, že procházkuju po vsi já a zprávy domů nosím snad s plným báglem. Ovšem, je tu jakási jazyková bariéra.

Tak si představ, že tam naproti tomu pekinézovi asi budou stavět… Kde?… No, tam, jak ty starší důchodci maj pekinéze a peršana. … Co je to pekinéza?… Taková malá chlupatá koule, je to vedle té paní ze školky, co má ty dvě útulkové kříženky… Ze školky?…No, jak bydlej u těch pitbulů, co jsi říkal, že je cvičej na zápasy (asi to není pravda jsou bez jizev)….. Jo ty myslíš Bublinovi! A co že se jim stalo?… Nic, jen se naproti staví! Grrrr…

Hale, dneska jsem šla kolem těch popelnic, co jsou u toho flata a tam se můžou dávat i tetrapaky. To u nás ne. Mohli bysme… Počkej, jakej flep?… Flat, černej, jakoby setr, ale černej. … Co je to setr?…. No, jakoby dlouhosrstej ohař, černej. … Já to neznám, mluv normálně… No máme tu jen dvoje popelnice na tříděnej, ne? Když to nejsou ty naše, kam chodíme, tak kde jsou ty druhý?? Grrrr…

Včera jsem četla na webu, že pes paní Brblavé prý opakovaně napadá psy ve vsi, že si máme dávat bacha, že ho neudrží. Znáš ji?… Jo, znám… Co má za psa… No toho s divnejma vočima… Vočima? Jak vypadá? …Normálně, je chlupatej a má divný voči….

Ach jo, jakou má barvu… já nevím, asi divnou. Jinou než je normální… Uffff. Kde bydlí?…. Vedle Vodrážkovejch…. Vodrážkovi? Co maj za psa?… Toho hnusnýho, vytahanýho… Vytahanýho?… No, s tou divnou kůží, maj dva… Aha, ty myslíš šarpeje! A vedle nich. Z který strany? …. Zleva… Tak to je husky. Proč má divný oči?…Vím já? Každý je jinak divný…ahá, on má jedno modrý a druhý hnědý. Co se ti na tom nelíbí?…. Nemám ho rád…Grrrr..

Hale, Chelsina zase chce zdrhnout za Barbuchou, hlídej zavřený vrata… Jakou barbuchou? … No, tím psem, jak si ty lidi teď pořídili toho yorka a tohohle vyhnali ven… Jorka? ….. no toho, jak si říkal, že ho maj na chov….jo, Havrdovi, to je ten s mašličkou? A proč s ním Chelsea zdrhá? Je to spíš kočka… Chelsea nezdrhá s ním, ale s Barbuchou tím střapatým křížencem. Grrrrr…

No, není ten můj chlap divnej?

Foto: 1 – Co to je? 2 – Hovík 3 – labrduo

Pozn: Příběh je skutečný a odehrával se někdy mezi léty 2000-2010, jména osob a plemena psů byla záměrně pozměněna. Fotografie jsou reálné.

Aktualizováno: 25.2.2010 — 15:09

98 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak zase na značky a držet (y) Šárce Záhrobské! Čtyřbob až v jednu ráno, to můžete průběžně 🙂

   1. Nějak ti naši chlapi zaostávají, holky mají víc medailí (rofl) Takže v neděli držíme Lukáši Bauerovi, aby se to aspoň trochu srovnalo 🙂

  1. Akorát co říkali splubydlící, u čtyřbobu to na placku asi moc nevypadá. Ale i tak jsou hrozně šikovní, už tím, že se na olympiádu vůbec dostali. Dneska jsem byla díky Zvířetníku doma za znalce. 8) Přečetla jsem si všecky příslušné zde odkazované „bobové“ články a vysvětlovala všelijaké podrobnosti. (rofl) Chvilku mi aji věřili.

    1. Ty jsi ale šikovná 🙂 Jak jsem koukala na tu půlhodinku před slalomem, tak mě zaujaly kombinézy bobistů – jak mají ti chlapi na zadku takové jakoby mřížky. Protože to mají skoro všichni, asi to má nějaký funkční efekt, ale nepodařilo se mi vymyslet jaký.

     1. Tak to nevím, já na to nekoukala, byla jsem v kuchyni, běhala kolem sporáku, a do obýváku jsem jen občas nakoukla (a pronesla nějaké to čerstvě vyčtené moudro 😉 ). Třeba – aby jim to neklouzalo, když sedí? Fakt nevím, neviděla jsem je.

  2. (cz) Tak dojeli hoši na cca šesnáctém místě a líp jak náš čtyřbob č. 1 . Nato , že jeli poprvé to není špatný. Dříve jsem boby moc nesledovala, teď už chápu třeba rozdíl mezi vybavením a konstrukcí u českých čtyřbobů a těch ostatních,včetně rusáků. Zase jsme prostě popelky . 🙁
   Uvidíme zítra pokračujeme. (y) (y) (handshake) Děkuji za palcodržnu. To níže Vám napsala Čita, jak mi přešla klábosnicu. Teď leží na myši, čímž mi naznačuje, že toho mám nechat. (rofl)
   Takže brou,brou, |-)
   třžzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 2. Ja jsemprosim byl celej den pryc, tesil jsem se, ze napisi „konstruktivni kritiku“ ( co nema terrra rad), ale nejde to.
  To je tak krasne ze zivota, musim smeknout.

  1. Díky za vysvětlení, milý www. 🙂 Už jsem se lekla, že jsi konstruktivní kritiku vzdal pod nějakým temným nátlakem. (bat) To víš, to u nás nigdá moc nebylo populární, taková kritika, ještě tak komunální satira, ta jo, ta směla i do televize. A smí tam dodnes. (smirk)

 3. Díky našemu prvnímu jezevčíkovi Lesanovi jsme byli, zejména pro místní mrňata Lesánkovi. A ještě mezi mrňaty byla velmi oblíbená hra na Lesana. Když jsem se pídila, jak se hraje dostalo se mi vysvětlení „No jeden je Lesan a druhej na něj řve.“ Ne, že bychom nebohého jezevčíka týrali, ale Lesánek byl (jako každý jezevčík) hodně svůj, takže trasu venčení vybíral on a pokud jsme s ním nesouhlasili, nezbylo než jen víceméně bezmocně hulákat.

 4. ;;)R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  (*) „Pane doktore, večer nemůžu usnout. Musím pořád myslet na tisíc věcí.“ „Tak tedy vypijte před spaním sklenku kyselého mléka.“ „Pak budu klidně spát? „To sice ne, ale budete myslet jen na jednu věc.“ .(*)

  ~O) Hezký večer a myslete jen na spánek. ~O)

   1. Zani, teď Ti nerozumííím. Budeš se snažit co? Pít to doporučené, nebo myslet na spaní? 😀

  1. Hihi, JoVásku (inlove) , Ty jsi za deset doktorů! (y) (rofl) (rofl) (rofl) Mávám do Plzně a zdravím Janičku. (inlove)

  2. Jeee, Jovo, to mi pripomenulo toho chlapa, jak zoufale busi ve verejnych WC na kabinku. A stena.
   Proboha, prosim otevrete, ja mam strasny prujem.
   A zevnitr se ozve „To vam teda zavidim “ !

 5. Evi, ženská jedna mnohostranná pracovitá schopná úžasná obdivovaná: přes život se zvířátkama a s manželem(napadlo mě to v tomto pořadí, dyž tak si to obrať) se tady zjevují (jako u tolika z vás tady) rovněž schopnosti sepisovat švižné rozmarné zoufalé legrační moudré hřejivé oné. Za jedna.

 6. ufff – dneska 8 vyučovacích hodin, v jediné půlhodinové pauze schůzka s děkanem, před smrtí hladem mě zachráníl tvarohový šáteček (který normálně nejím) věnovaný kolegyní…
  Teď jsem dorazila, za půlhoďku z Prahy dorazí synoveček s přítelkou – chtějí ještě o víkendu stihnout běžky. Ale TOPÍME (clap) , polovička to stihla dopoledne zařídit. Jen na Kosatku žalovala babička – prý se nechtěla od ní nechat vyhnat ven (rofl) Že prý čurat se nemusí, když konečně radiátor hřeje… Takže ji na střídačku chodili s dědou kontrolovat, jestli se dáma neuráčila změnit názor (chuckle) Bestie si z nich nic nedělá (shake)

 7. Jo, šrapnel…..ale kdybyste viděli ten šrapnel, co se mi poved včera! Chechtá se mi celá rodina! Přišel mi emil s nabídkou pozic v nějaké finančnické agentuře a názvy pozic byly: manager, Konzultant – analytik a Financial trainee . Chvili jsem na ty neologismy, pro mě naprosto nesrozumitelné, čučela a pak to přeposlala Zkumavce s průvodním dopisem:
  „Já tomu nerozumím, asi jsem pravěká stařena, co si myslí, že uklízečka je uklízečka, ředitel ředitel a sekretářka je něco jinýho než asistentka.
  Já chci bohatýho manželáááá!!!! Chci být doma, nechodit do práce, chodit do Ikea a o víkendu zaletět na Šánzelizé, na pár nákupů“
  Zkumavka nic, ale za pár dní mi přišla ODPOVĚĎ Z TÉ FIRMY!
  „Dobrý den paní Štětinová,děkuji Vám, že jste mi prodloužila život, protože jsem se od srdce zasmála. V jistém směru máme stejné hodnoty, ale někde se rozcházíme.Pokud to opravdu chcete a jste ochotná, abyste toho dosáhla, 5 let makat, ráda si s Vámi domluvím schůzku.“
  Trapááááás! Šrapneeeel! No, jo, bylo mi divný, proč Zkumavka nereaguje. Ach jo, ty přeposílky…

  1. Štětííííí – ale to je přece krásný, a paní managerka velice hezky zareagovala. Ale – jak to myslela s těmi pěti lety práce (wasntme) – za tu dobu budeš mít bohatého manžela (chuckle) (happy) ??

  2. Štětinko, u nás ve firmě způsobily „přeposílané“ e-maily taky pár šrapnelů…naštěstí nenadělaly větší škodu. Ale na tu schůzku bych šel… není lepšího způsobu, jak vybočit ze šedého davu žadatelů =)) Moje LP sebou sekla při slavnostní imatrikulaci (lodičky, tmavé šaty) rovnou Spectabilis pod nohy a na studijním měla až do konce studií odpornou protekci, protože si ji všechny dámy pamatovaly. Jak Spectabilis, to nevím…

   1. No, ona ta firma nemám zrovna dle googlu dobré renomé a myslím, že je to takové deallerské zaměstnání, což není nic pro mě. Ale šrapnel sem si vypekla pekelnej (rofl) (blush)

    1. Stejnak si si to ďábelsky rafinovaně zorganizovala a terazky děláš! Strašné, ty roby. Rafinované jak hanácký cukr.

  3. ŚTĚTÍ, NA TU SCHŮZKU BYCH ŠLA, UDĚLALAS DOJEM, a co víš, třeba pro tebe fakt něco ta od pohledu dáma s nadhledem má!

  4. Štětinko, také jsi mi prodloužila život nejen dvojjazyčnou domácností, ale i tím krásným mailem. Být tebou, jdu se do firmy podívat, protože dáma, která tak krásně dokáže zareagovat na tvůj nesporně půvabný mail, má smysl pro humor, a tak to s tou firmou nemusí vypadat bledě. Držím všechny palce (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  5. Po stopadesáté si člověk může říct: čteš-li Zvířetník (NÁŠ), nejíst, nepít. A pak postopadesáté pulíruje monitor a klábosnici… Dobře mi tak, když jsem nepoučitelná. A hádejte, co se stane po stopadesát první (rofl) Ale za ten o kousek delší život to stojí. Chudák kolegyně, co zrovna procházela kolem, málem měla žinfárkt, výbuch šrapnelu byl opravdu spektakulární (party) Díky Štetinko! (sun)

  6. Evi (inlove) , to je fakt šrapnel! (y) Formát jste si zachovaly obě, úžasná storka! (clap) (wave)

 8. Štětinko, to teda je šrapnéééél! Ty si hraješ s jazykem, jak malej Mozart na piáno! (clap)

 9. Štětinko, chichi a lity lity – téma umíš podat náramně (nod) .

  Jéje, to by se našlo historek. U mě se snoubí mizerná pamět, věčná duchanepřítomnost a krátkozrakost. Nepříjemná kombinace 😛 . By mě zajímalo, jakpak mi asi peskaři říkají. Buldočí nápučka bude zřejmě hódně mírná varianta… (wasntme) .

  Ále ovšem níže zmíněná stará Šelmičková mě vrhla pod stůl (rofl) .

  1. Jo kratkozrakost je potfora. Ja mam tak akorat dioptrii aby nemelo smysl blbnout s brejlema, ovsem na dalku mi jemne nuance unikaji. A na argentinu je nepsanym pravidlem (usilovne porusovanym), ze se k tanci vyzyva pohledy. Aby se predeslo trapnemu ukecavani, odmitani a tak.
   No jo, ale kdyz ja houby vidim!

   1. Jendóóó, checheche, taky mám právě tu jednu dioptrii a přesně – na brejle málo, na některý momenty příliš… Jaujaujau, výzvy k tanci pohledy si v tomto případě představuju víc než živě…:-D 😀

   2. Mno, já jsem slepejš a brýle jsou můj skoro celoživotní druh – nebýt véééélice zdařilé oční operace před…no jo, už před patnácti lety, měl bych bratru 9 dioptrií – takhle mám symetricky lehce přes 3, ale i tak na nějakou tu hru pohledů nutně musím rezignovat. Pro mě by byla taková ta prvorepubliková, lehce avantgardní pražská tančírna, kde se nepokládalo za nevhodné oslovit dámu svého srdce přes půl sálu: Jdem se ploužit, užovko?

    1. Tchý brďo. Terra byl pardál! Stará pára. To by do něho jeden neřekl, co? Jó takovýho frajíra se člověk muší bát… kerej nosí šístky (emo) , na kalhotech štráf! (dance)

 10. Krásně živě napsané, milá Štětinko! (inlove) (y)
  Stejně jako mnozí předřečníci, i já mám lidi pojmenované podle pejsků, dokonce to pro jistotu upřesňuji“ paní Honzíková, dříve Dicková“.
  Ovšem minule jsem to zazdila, popletla jsem si podobnou hodně pěšky chodící paní bezpsí s paní psí a povídám něco jako, že je divné ji vidět tolik běhat samotnou bez pejska, a ona na mě koukala trochu divně, ale pak se usmála a odpověděla, že na chatě si pejska půjčuje. A za dva dny mi přinesla ukázat fotky rozesmáté howardky. No a za další dva dny jsem jí potkala – a šel s ní ji josefčík, místo se svou paničkou o deset kroků pozadu, tak jsem na ni šťastně volala, že je to hezké zas ji vidět na procházce s pejskem. (smirk) (rofl)
  Přeju všem krásný den a dobrou chuť! (h) (wave)

 11. tak tohle je úžasné téma, protože mě to vrátilo do dob, kdy jsme na chatě a v širém okolí byli známi jako rodina Argovic 🙂

 12. Štětí, ty máš DAR! (y) Tohle je naprosto dokonalé líčení. My se s MLP naštěstí na psech shodnem, když není v okolí daného místa pes, pomůže popis baráku – tedy jí, já si baráky nepamatuju vyjma zajímavostí typu zděný křivý plot, zateklá veranda nebo spadlý komín (to budeme za chvíli my). 😀 Auta u nás v rodině nejednou – MLP ani Janě nic neříkají a Vítek je spíš na letadla. Každý holt máme to své. 😀

 13. Jéééhéééé! Štětinko, bavím se! Královsky se bavím, a to nejsem (už) a nějakou dobu nepochybně ještě nebudu psí, a tudíž ani venčící. Jenže všude kolem jsou psíci hafíci a některé pánečky znám opravdu jen jako „ty manžele co chovají shi-tzu“, popřípadě „slečnu od tří yorků“ =)) Pak jsou tu taky Igorovi a Maxovi (Igor i Max jsou rotvajleři, polobratři od stejné fenky). Prostě klasika, ale skvěle tvým perem popsaná (y)

 14. No, jsem ráda, že jsem mezi svými, protože vy mě chápeteeeee! (h)
  Jmény tu psy neznám, jelikož tu málokdo venčí a já je vídám jen zpoza plotu, takže ty popisky jsou o to složitější. (headbang)
  Přes auta by to šlo asi blbě,jelikož kluky zajímaj jen zemědělský stroje, jsou to netipičtí kluci, poznaj různé značky traktorů, výrobce kdejakýho nahrabovače nebo sečky, ale auta je nezajímaj a mě teda taky moc ne. A zemědelský stoje tu moc na dvorcích taky neparkujou (rofl)
  Přeji hezký den!!! (sun)

 15. Jo, to sedí, milá Štětinko 🙂 Já jsem byla v Praze po mnoho let paní Maxová a potkávala jsem mnoho paní Bobíkových, pánů Astiček a podobně. Legrace byla, když se z mé letité známé (nejdřív paní dalmatinové Andyové, potom Badové) vyklubala korektorka v jednom časopise, kam jsem pravidelně psala… 😀 Ani jedna jsme neznala občanské jméno té druhé a našly jsme se popravdě až poté, co ona zavítala na Zvířetník a identifikovala mě 😛
  Jinak nápad s identifikací podle aut je podle mě dobrý – nevěřím, že by synkové Štetinku nevytrénovali (rofl)

  1. Včera když jsem venčila večer Bobeše (jinak to každovečerní úkol manžela, který je teď na služební cestě), potkal mě jeho spoluvenčící známý s pejskem a ptal se mě: „dneska nevenčí pan Kavalír?“ Pána jsem neznala, pozdě večer venku jsem se necítila uplně nejbezpečněji i odvětila jsem pánovi ne příliš vlídně, že žádného pana Kavalíra neznám… 8) . Pán na mě koukal a pak jen poznamenal, že zná pana Kavalíra, který venčí úplně stejného pejska jako mám já. A společně jsme identifikovali manžela 😀

   1. No prosím: a tak se pí P. konečně dozvěděla, že její hazbend se jmenuje Kavalír. To je dycky dobrý vědět! (wasntme)

 16. Teda, Štětinko, ty když už jednou něco napíšeš, tak je to vždycky děsná bomba 😀 (y) 😀 .
  Taky k tomuhle vyjádřování tíhnu – navíc lidi si nedokážu podle obličeje zapamatovat (toivo)

 17. Fakt je divnej (rofl)
  Já doma platím za znalce a odborníka místního psovstva, takže když jdeme náhodou spolem na vycházku (není to často, neb mi nesedí Jendovo tempo – moc rychlé a v lese jeho způsob chůze – šourá nohama v listí a to mě dost vytáčí), tak se ptá „A kdo je tento pes?“ -a diví se, když nevím.
  Jinak lidi znám pouze jmény psů – což logické, neb pánečci většinou oslovují psy jménem (pominu-li situace, kdy je oslovují úplně cizími jmény, např. u nás jeden čas bylo frekventované oslovení „Hajzlíku“, naštěstí už dávno tomu), kdežto psi pány neoslovují vůbec 😀

  1. Otázka – a kdo je tento pes? – je naprosto skvělá. (clap) Co přesně odpovídáš, milá YGO? (chuckle)

   1. Např.: to je přece zlatý retrívr Bárny, co vždycky chodí s paničkou a dnes je výjmečně s pánečkem, to tě asi zmátlo.
    A protože jsem slušně vychovaná, tak zdravím – asi takto a v tomto pořadí: Ahoj Bárny, jak se máš?! (to je psovi) Dobrý den, to je dneska hezky. (to je pánečkovi, paničce). ]:) (rofl)

    1. Nee, YGO! To vypíchnutí platí k: „KDO je tento pes?“ a ne „ČÍ je tento pes?“
     Lidi, já to mám horší. Na ulici se ke mně hlásí distinguovaný pán, vím, že ho znám, ale nevím, kdo je (blush) . Stačí, když jde s psíkem a hned vím!! Je to malá plesnivečka kníračí – Sára – doprovázet ji může jedině pan Kadlec. U samoobsluhy se natřásá bílý stařeček skoromaltéz. „Ahoj Vilíku! Dobrý den paní Havlíková!“ (chuckle) .

     1. To já poznám psa, ale nevím, jestli je s ním ten správný/á páníček/panička. Prostě je to nějaký přívažek ke psu, který si prostě nejsem schopná zapamatovat. (toivo)

     2. Správná odpověď by měla znít – toto je Bárny Novák (třeba). 😀
      Na otázku – kdo je Novák? pak – to je páníček od Bárnyho. jasný a přehledný, ne? 😉

      1. No, tak mám sestavený seznam v (mp) . např: Budínová Peggy, Budínová Skot, Butlerová Daysi, Dolečková Snoopy, Macháčková Bel+Bel+Ba (Bety, Bela, Bára)……. Má to několik výhod, např. zavolá paní a já hned vidím, která a jak se jmenuje její psík. Takže se ozvu: (call) „Dobrý den, paní Budínová, kdypak upravíme Pegginku?“ A také vím, která Budínová, protože v adresáři mám dvě. Akorát u jedněch lidí mám problém. Ozvu se: „Dobrý den, pane Grbavčic!“ A ona se ozve Grbavčicová… Že, některá (chuckle) ?.

       1. Pánijáni, Pitrýsku, ty seš ale všema mastma mazaná (clap) . Vélmi šikovný systém a lidi musí být tuze potěšeni. A není fér používat jiný mobil, byť v majetku rodinného příslušníka;-). Jj, taky už jsem si párkrát naběhla…

      2. Bárny Novák je blbost – já vůbec nevím, jestli je Novák nebo Hnilička (rofl) – příjmení se mezi pejskaři neřeší 😀 – takže odpovídám dobře – Jenda totiž neví, jestli je Bárny ani neví, jestli je retrívr – a to já většinou vím.

    2. Ano, ano taky takhle zdravím, jenže v našem případě hned vzápětí následuje hromovým hlasem: ARÍÍÍ NESKÁKEJ!!!!!! Samozřejmě naprosto zbytečně (whew)

 18. Milá Štětinko, u nás doma to naštěstí fungá obapolně. nejen , že si rozeznáváme naši dědinku podle zvířat a jsou tu i koňáci ale i podle jiných méně atraktivních živočichů, třeba Ten co mu zdrhají furt ty slípky (rofl)
  No a taky to funguje opačně, my jsme byli pro lidičky ve vsi Ti co měli Aidu a teď mají toho Daníka
  (dog) od toho esenbáka ,co jim ho chtěl sebrat. No a ještě Ti , co mají doma ty dvě n o r s k é
  (chuckle) kočky. Tak se uvedly Čita s Miou, když jsem musela dokola vysvětlovat dvě kočindy za oknem a proč jsem si nevzala nějaké mísní kočky, když oni jich mají tolik (cat) (cat) .
  Tvůj přednosta se musí jště hóóódně učit, jaksi, že áno. (chuckle)
  OT : dnes prosím o sportovní palcodržnu, náš občan ing. Ondřej Kozlovský jede na OH 201O čtyřbob, dříve dělal atletiku,velmi dobře běhal a teď . díky rychlým nohám přešel na boby. (y) (y)
  Mělo by to být dnes ve 13: 00 hod. (*) (*) (*) (*) (*) kruhy nejsou (rofl)

   1. Veram díky, ty jsi prostě úžasná a ještěk tomu i hvězdná (*) + (sun) ? Jak to děláš a stíháš? (y)

     1. Teda Veram, já rudnu až za ušima, ty jsi mně teda dala…..,teď sem teda naprášená, včilék nemám čas, ale počkej, počkej zajíci. (wave)

       1. A my máme stejně šikovnou a výkonnou starostku, nestěžuju si! – enom jaksi ti kolem ní – nedá sa…

   2. To si pište, děvčátka, že budu (y) (y) (y) . (malinká lampka vedle PC už svítí. Ta mi spolehlivě připomene, že mám měkomu (y) ). Články jsem přečetla. Asi fajn chlap, nemýlím-li se. Za nějakého gaunera byste nelobovaly.

  1. Milá jenny, palce tomu bývalému sprinterovi držet budu, z bobů jakožto dopravního prostředku mám ovšem docela respekt. Ono je něco jiného sjet půlku Krkonoš na rohačkách nebo sednout do takového těžkého monstra s noži a mít pod sebou led…
   A mám jeden dotaz O.T., který navazuje na ten odkaz od veram: dělala jsi to, co děláš, když se ty poldry začínaly stavět? Pokud ano, téměř jistě jsi – zlého netuše – narazila na mou choť 🙂

   1. Milý terro, bohužel jsem v tu dobu nedělala ,co dělám teď, v tu dobu jsem ještě žila v Přerově ale s p.bývalou jsem v dobrém rozmaru a hodně jsem ji pomáhala z titulu mého tehdejšího zaměstnání a hlavně kvůli jejím aktivitám jsem tu našla nový venkovský domov. Bohužel lidé jsou tvorové nevděční , jako ta vosa co zhrdla a v mezidobí, kdy tu bývalou lidé nechali odejít, byl jeden, co ovšomže dělal tzv.laho a po něm jsem nastoupila já neb předbývalá toho měla už dost a trošku se zatvrdila, čemuž se vůbec nedivím. My dvě spolu vycházíme velmi dobře a zároveň se podporujem. Tož tak to chodí. (y) (wave) Pozdrav i za mne teruusan, protože nás ty nádrže již několikrát zachránily od pohromy .

   1. V deset večer našeho času (13,00 místního) jede jeden chlapík ze stejného města jako je jenny první rozjížďku závodu čtyřbobů. Je to bývalý sprinter, a vypadá hodně šikovně. Tak budeme fandit, aby chlapi dojeli, nezvrhli bob, neudělali moc chyb a skončili na nějakém pěkném místě (od bobistů to na medaili být nemůže, m.j. i proto, že nemají tak dobrý bob…to je hodně drahé zvíře…)
    A Anežce to moc sluší (dog)

    1. Jééé, ony ty boby pojedou až večer? Já, pro jistotu, (y) už teď. No to neva, to byla iba trenýrofka.

     Jo a Anežce ten obojek fakt sluší. Kůže je holt kůže. Ale ty ceny, když vynásobím x3!! (sweat)

     1. Ad boby: koukal jsem na rozpis jízd a tam byl pánský čtyřbob od 13,00 místního času, tedy 22,00 našeho. Doufám, že jsem to nezvojtil, ale stejně na ně myslíme, tak co.

 19. Jinak se zase hlásím na příjmu. Tedy, byla jsem na příjmu pořád, ale nějak jsem nestíhala. Chystá se poslední zpráva z porodní bedny. Štěňata už bednu definitivně opustila, už se tam nevejdou a hlavně přelézají. Takže hrozilo přizabití štěněte (zašlápnutím), nebo člena rodiny (uklouznutím na …). Jsou v ohrádce, řádí jak černá ruka (jak případné..). Baští, včera dostali na drobno nakrájené syrové hovězí srdce. Měla jsem obavu, že si k tomu přikousnou i pár mých prstů. Jsme poškrábaní a okousaní, Ája má chudák na břiše krvavé šrámy. Krmí se sebezapřením, občas na ně vrčí a sekne po nich. Když se podívám na svoje ruce, tak ji chápu. Ginny se jich pořád trochu bojí. Sice se už přiblíží, občas olízne záda nebo zadeček štěněte, ale do užšího kontaktu tváří v tvář nejde. Jestli bude slušné počasí, zkusíme je vypustit ven

 20. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (h) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (f)

  Chicht – nemáš to holka jednoduchý (chuckle) Pokud si nepamatuješ lidi a tvoje polovička psy, zkuste najít jinou společnou řeč – třeba auta… prostě kontejner za žlutou fábií, sousedka se starým fiatkem (rofl)

  1. No nevím, já nepoznám auta. Tedy jeden čas jsem klamala tělem, protože jsem gramotná. Takže jsem přečetla značku a řekla „ta fabie se mi moc nelíbí..“ nebo něco podobného. Jenže už to prasklo. Ale zatímco vím, kdo má jakého psa, o tom, kdo má jaké auto v okolí netuším. Takže tohle by u nás nefungovalo.

   1. u mě taky auta nehrozí (rofl) Ale myslím, že Štětinka bude svými synky předcvičená a tak by se mohla doučit cizí autořeč snadno, když už její choť je zřejmě jazykově nenadaný (chuckle)

 21. Ha, tohle znám, jen jinak. My známe lidi jako paní od Sáry, pán od Besiny… Jen u některých jsme po letech zjistili občanské jméno. MLP se z původně nepsího člověka vycvičil soužitím se mnou tak, že nejen mluvíme stejným jazykem (viz paní od Sáry…), ale pozná většinu plemen a začal s Ginny cvičit tak úspěšně, že ná strčí do kapsy (taky si příští rok hodlám nechat mladou, tedy pokud udáme tohle letošní nadělení). Takže se i dvojjazyčná domáctnost dá secvičit. Chce to dobrou vůli a nakonec i talent původně nepsího člověka.

  1. No to bude psina, až u vás zakotví další psina 😀 (inlove) Vítám tě milá Evo, je fajn, že ses zase ukázala a těším se na zprávu z porodní bedny – tedy ohrádky 🙂

  2. (f) Štětinko, zase jsi se trefila. Moc pěkné. (rofl) Tady, u nás, máme trochu jiná oslovení. Nikoli: “ Tam, co bydlí ta s třema čoklama.“ Ani: „Paní od Týny“, ale jsem zvána, zvláště mladšími ročníky, paní Aidovou, posléze paní Bertíkovou. Jak se jmenuji teď nevím. Esli oni mi snáď neříkají stará Šelmičková (chuckle) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN