KOČKY: Jak holky z Posázaví ke štěstí přišly

Když měla Scarletta O´Harová poprvé koťátka, jedním z nich byla tlustá kočičí holčička barvy a tvaru krtek. Tuto si za svou vyvolil americký spolupracovník mé snachy a pojmenoval ji česky Malá. Vznikl mezi nimi hluboký vztah, už jeho kočkoidní jméno Leon tomu napovídá.

Když povyrostla a nemohl ji nadále v kapse propašovávat do nadnárodní zvířatoprosté firmy, tak ji několikrát denně telefonoval. Tak to aspoň tvrdili jeho spolupracovníci. (Ve skutečnosti to není pravda, neuměla ještě brát hovory.)

A tak, aby Malá nestrádala, zabůkoval si další kotě. „But the same mum only, please.“ Scarlett splnila jeho přání a za čas se přistěhovala Milá (viz foto). Nadšeně tvrdil, že opravdu musely rozpoznat, že jsou sestřičky neb se milovaly hned od začátku (viz foto 2) a ve shodě, svornosti a vzájemném porozumění všichni tři spokojeně obývali rozsáhlý vinohradský byt.

Avšak! Nic netrvá věčně, jak to tak bývá, do kočičího territory se nastěhovala nová MiláMalá, lidská. Těžko říct, kdo žárlil víc, ale docela věřím, že časem se situace stala nesnesitelnou. (Vrcholem prý bylo, když kočičí sestřičky roztočily prokazatelně zavřené kohoutky v koupelně, vyplavily byt a vytopily souseda. No možné to je, ona Scarlettka taky dokáže leccos, ale…, že?)

I musel se páník rozhodnout – „buď já, nebo ty kočky“ – a rozhodl se ve prospěch lásky lidské. Ale hledal, svědomitě hledal, kde by byly jeho kočičí přítelkyně nejlépe zaopatřeny. I vynašel jakýsi útulek, no útulek, spíš bych řekla penzion pro bohaté kočky. V Bratislavě.

Podle sumy, kterou tam platil, tam zřejmě stolovaly na stříbře. Jest to zřejmě zařízení, jehož sláva se rozprostírá po celém Rakousku-Uhersku. Páník tam za nima do té Blavy z Prahy jezdil a veškeré, tvrdě prověřované adopce stále odmítal. Možná doufal, že situace se změní.

A pak jednou před „penzión“ předjelo auto s vídeňskou značkou, vystoupila starší, vznešená dáma a vzhledem k tomu, že se do okouzlujících blackandwhite sestřiček na místě zamilovala, došlo k rychlému posunu událostí.

Leon, americky okouzlen pravou, nefalšovanou hraběnkou, svolil. A tak se kočičí holky, narozené v bedničce nad řekou Sázavou, mamince nalezenkyni von Kůlna, staly opravdovými hraběcími kočkami. V sezóně ve Vídni, na letní byt na venkov do zámečku. Co víc si přát. Jediný, kdo má rozporuplné pocity je páníček, který zvolna přichází na to, že jeho lidská MaláMilá asi nebude ta pravá.

P.S. Když jsem to vyprávěla mamince Scarlettě, řekla – ňo ňo mňo (tak to mám radost) a pak se shovívavě zadívala na Aneška, který zrovna zase shodil další hrnek se stolu, a radši neříkala nic. Ale bylo nám to jasný – tohle trdlo by teda hraběcí být nemohlo.

Aktualizováno: 21.2.2010 — 20:37

248 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hodne stesti pri lovu kese, davejte pozor na mudly a muzete se podivat, jestli vas pri tom nepozoruje nektera z kocek domacich, ktere jsou na pomocnych fotografiich, z okna domu pres ulici 

 2. držím palečky všem potřebným, nějak automaticky se to už zapíná v 9 večer a hlásím, že naše želvoviná nádhera překonala během týdne ledvinovou koliku v psychické pohodě, jen o chlup zhubla. A mám prosbu, co mi poradíte na krmení a mlsání? Ona miluje k jídlu skoro všechno, ale nejvíc ze všeho syrové maso a jakékoliv ryby a připadá mi nefér, dávat jí z ničehonic jen dietní granule.

  1. Yezi, jestli chceš, aby ta dieta měla smysl, tak žádné pamlsky nedávej! Jinak to fakt nemá význam. Dieta na ledviny je nyní udělaná i ve formě konzerv a kapsiček, tak můžeš zkusit osvěžit tímhle, ale jinak to fakt nezkoušej – to už za ty granule pak vůbec nemusíš vyhazovat peníze(fubar)

 3. Prosím milou společnost o palečky, aby se naše holčička Natálka v pořádku vyklubala na svět (h) (sun) (h)

  1. Nechť se tvoreček řádně dokulí až na světlo boží! É stropní (Gebäranstaltsdeckenlichtkörper).

  2. Ajajaj! Už se klubete, milá Kytko? Tak to držím palce, aby to Natálka vzala stejným fofrem jako Tadýsek i Matýsek. (y) (h) (y)

  3. Jůůů – držím palce, ať Natálka vykoukne co nejdřív a ať jsou obě holky v pořádku a v pohodě. Vítej holčičko. (h) (f) (happy)

  4. Ale, ale, další májové miminko. To je nádhera.(Já to vím nejlíp, moje dcera je taky narozená tento měsíc.) (chuckle) To víš, že na ni budu moc myslet. (u)

  5. Přeji (rose1) Natálce, aby neměla v životě příležitost litovat, že se na svět vyklubala. Ať je jí život cesta (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (t.j. jako růžový sad).

 4. Odpusťte OT, ale železo je třeba kout žhavé;-). Ráda bych poděkovala za první zaslané fotečky (clap) (ano, skutečně se našli zdatní jedinci, kteří vše nenechávají na poslední chvíli:-D) . Díky!!! Jeden obrázek krásnější než druhý. Výběr bude nesmírně obtížný. A ostatní prosím, nakoukněte do svých pokladů a zapojte se…

  Připomínám, že bližší informace k připravovanému Zvířetnickému kalendáři najdete tady http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?t=1619&postdays=0&postorder=asc&start=105. Někomu se nepodařilo doručit mail s informacemi – haló, Jajko, EvoB, JakubeS – nemáte plné schránky?

  1. Diskusi jsem nečetla, ale doufám, že se tam objeví náš domácí oblíbenec? Onehdy jsme se (bez dovolení, snad se nezlobíte) koukli na nové přírustky ve Vašem Rajčeti, on je fakt skvělý.

   1. Díky, milá Aido, až se rdím (blush) . Ehm, ovšem podobně jako Anešek, by buldočík do noblesnějšího prostředí nezapadl. Aktuálně je nejčastějším oslovením (bat) „Bufetka“.

    1. K a m že by buldočík nezapadl? Co je to za… Že to vůbec můžeš z pusy vypustit. Za jeho společnost by všichni ti aristokrati (ehm, kromě zde přítomných) mohli jenom děkovat!

    2. Pročpak?
     Ne, fakt – my občas doma večer sedíme u PC a MLP říká – Co Pedroň, nemá nějaké nové fotky? Tak to jdem prozkoumat. Fakt se do něj zamiloval. Nejlíp se nám líbil ve svetýrku (bylo vidět, jak hrozně je mu příjemný, stejně tak i protiskluzné botičky) a onehdy, když zakousl velikého psa a vyhrál nad ním (že si toho veliký pes podle všeho ani nevšimnul je už jiná věc). 😉

     1. Já mám dojem, že není jediný. On takový pan Zana má pro Pedroně taky slabost. Kruciš, já asi budu žárlit!!! (rose2) (puke)

 5. Milá Abyt, víš, že jsi nebezpečná? Já bych sem z práce vůbec nakukovat neměla, ale vždycky aspoň jedním očkem mrknu, jestli se ušatá zeměkoule správně otáčí 🙂 . Hraběnkám se odolat nedalo (jakož i všem ostatním psaním od tebe) – báječná pondělní medicína (h) . Věřím, že chudák rozpolcený Leon na takovou bolavou lekci už nikdy nezapomene a poučí se. A holky z Posázaví? Usmálo se na ně neuvěřitelné štěstí (cat) (h) (cat)

 6. .;)R O Z V E R N Í Č E K. .;)

  .(*)U lékaře doma zvoní telefon. Ze sluchátka se ozve kamarádský hlas jednoho jeho kolegy: „Co je s tebou? Potřebujeme čtvrtého do pokeru.“ „ Chvíli vydržte, hned jsem u vás,“ odpovídá lékař. Když si obléká kabát, manželka se ho ptá: „Je to vážný případ?“ „ Určitě to bude něco hodně vážného,“ odvětí lékař. „Už jsou u toho tři doktoři.“ .;)

  ~O)Vinšuju všem klidný večer a hezké sny. .~O)

 7. Milý Jakube, doufám že už je ti hopsa hejsa, vítám tě. (handshake) Posílala jsem ti v týdnu pohlednici s pozdravem přes webshots, ale nemohli ti ji dodat, měl jsi přeplněný box. Když tak pošlu znovu. (e) (rose1) (rose1) (rose1)

 8. Milá Abyt, tohle může potkat jen Malou kočku a nebo Milou. Zatím co Velká kočka jenom utře nos. A šmytec. :O 😀 (rofl)

 9. OT
  Bobíček, tak jsme dnes dostali nová antibiotika. Tlapka se nezlepšila. Bobíček chodí o třech a okolí třetího prstu je velmi citlivé
  Všechny Vás uctivě zdravím a zase letím…! (sweat) (handshake)

  1. Jéé, to je krásnej jarní poslík… a ještě na sluníčku (sun)
   Zdeni, díky! Seš šikulka a (*) – dodací lhůty máš chvályhodné :*

   Hmm, už to vidim, v Polabí tavo..é talo zkrátka rozkošnej žlutej kvítek, v Brně sněženka, za chvíli se začnou s kvítky vytahovat Pražáci… a západ s jarem přijde na řadu skoro poslední 🙁

  2. Jééé, Zdeni (inlove) , zejtra jdu lovit svoje talovínky a sněženky, ale obávám se, že jsou ještě hluboce pod peřinkou. :^) (wave)

   1. TSSS, fčéra jsem si holýma rukama vyhrabala z pod ledu a sněhu. Oni tam jsou i další, ale to je v místě, kam se házelo z cestičky, tam je tak k metru ledová hora. U studny bylo míň, protože byla začleněna mezi prostory, které se odhrabovaly. Proč riskovat prasklý poklop. Ale udělala jsem dobře, že jsem na ně s foťákem vyrazila až dnes. Včera byly ještě moc pomuchlané. Nechápu, jak taková něžná kytička vydrží mrazy. Ta snad má místo vody ve stonku fridex.

     1. Tfuj, bych si jazyk přelomila 😀 U nás – ačkoliv je na sněženkovém záhonku skoro bezsněžno, sněženky ještě hlavinky nezvedly.

      1. Jj, já jsem němčinu dotáhla ke kuchyňské potřebě (stejně jako několik dalších jazyků) a celkem mi to stačí. 😀

       1. No, to je přesně ten důvod. Složeniny i mne složily. Když ještě nebyly návody povinné v překladu, tak jsem bojovala s takovými roztomilostmi, jako byl zweiweghochspannunggleichrichter. I na další šílenosti bych si vzpomněla (wasntme)

        1. Dvojcestný VN usměrňovač, bóže… elementary, dear watsoness. Pro nás profíky myška! Já teho v téj lebeni mám… a co z teho.

  3. (sweat) Hmmmm.. , skoro bych Ti, Zdeni záviděla (ale nebudu, já Ti kytičky přeji) . Jsme na ÚJM a v předzahrádce leží souvislý koberec špinavého sněhu. Sněženky jsou ukryty pod ním. Dokonce i půlmetrovým krušpánkům jsou vidět jenom špičky větviček. Kde je levandule pouze tuším a mahon má od sněhu ožehnuté lístky. Ale také se dočkám (f) (o) (sun)

  1. :-?Já si myslím, že přišedší je krásné slovo, které obohatí zvířetnický slovníček. 😕 .=D>

  2. Přišedší je zcela regulérní oné. Leč příchozí Vejda taky. Bohemisti – ste si mysleli, že je to sranda, co?!

 10. Páni, než já se prokoušu celou diskusí, tak je večer! Moc děkuju za přání, opravdu jsem včera měla svátek, dnes narozeniny a mí Petrové svátek (sun) (f) To jsem si neplánovala, k tomu jsem přišla ani nevím jak 😛 Držím palce potřebným! Uf, dnes byl náročný den (flex)

  1. To je ale pře-krás-ný pták (*) ! Jenom malý jazykový koutek – snad se orlosupíček spíš vylíhl než narodil, ne?! Nebo že by v poslední době byli živorodí – chichichi .

   1. No, když se má Natálka vyklubat, proč by se orlosupátko nemohlo narodit? Copak, copak? drobné slovní hrátky jsou tady normálka. Néé?

 11. Tak ten můj Melíšek-šmoulínek má dneska narozeniny, (^) je mu 9 měsíců a už nám začíná „kocourovatět“, takže „voní“ kocouřinou a půjdeme na kastraci co nejdříve! V noci mňaučí a levituje po bytečku, sedí u otevřeného okna do dvora, tam se špacírují kočky a mrouskají……….. A nežere! A hubne! Podstrojuji mu leccos, pamlsky, nové kapsičky, nic, vše marno, je prostě hubený a takový „nesvůj“. Protože prožívám kocouří pubertu poprvé, tak prosím o radu-poradu: půst určitě lidem neškodí, nemůže jemu? Je to takový drobínek! Nemá tedy vidět žebra nebo páteř, to určitě ne, ale je pořád takový droboučký a teď i hubeňoučký! Jinak je v pohodě – mazlíkuje se, hrajeme si, pije, záchůdek používá pravidelně, už nezlobí, hovínko normální, asi slyším trávu růst, že? (cat)

  1. Karolíno, pokud je to jenom „kocouří sezóna“, tak žádný kocour sám sebe nevyhladoví tak, aby si významně ublížil. Zvlášť když je to kocour domácí a tedy nemá možnost se rvát (u „venkovních“ to někdy vadí, protože takový vyhladovělý Seladon si nevšimne, co s ním hormony stihly udělat – a dostane ošklivě na budku). Na druhou stranu by ho tohle hladovění mělo tak do 10-14 dnů přejít, současně s projevy říje. Pokud by přetrvávalo, asi bych se začal znepokojovat… Podrbej Melichara I., kde to má nejraději, a že mu celá smečka přeje krásné narozeniny (f)

  2. Milá Karolino, moje princezny byly 10/2 šest měsíců staré. Melíšek je tedy starší. Holky jsou dlouhé a štíhlé, mám pocit že by měly být kulatější ale paní veterinářce se minulý měsíc jejich vzhled nezdál divný. Po naší zahrádce se prochází velký huňatý kocour, asi už nápadník, a ony ho oknem s napětím pozorují.
   Musela jsem se smát, když jsem viděla fotografie k tomuto článku. Ten bíly krajzlík, bílé fleky na prsou a na bříšku a k tomu bílé tlapičky, no to jsou princezničky jako by Malé z oka vypadly. Daisy má ještě bílou bradičku a Tindra má ze dvou třetin bradu černou. Bílé flíčky u nosu mají miniaturní ne jako Malá a každá na jiné straně. A před pár dny jsem zjistila, že má Daisy oči zelené a Tindra žluté. Neměla jsem zatím možnost je vyfotografovat, buď lítají po celém domě závratnou rychlostí a nebo někam zalezou, udělají se tak neviditelnými a spí aby nabraly síly k tomu lítání.
   Přejeme Melíškovi ať s ním pudy příliš nemávají a ať zase rychle nabere ta „kila“ která ztratil. (wasntme) 😀
   Milá Karolino, dostala jsem tvůj e-mail a odepíši. nějak toho moc nestíhám. (o)

   1. Asi jsem to zmotala, moje kočenky vypadly z oka Milé a ne Malé. Černobílá kočička je zřejmě Milá. :S 🙂

 12. Skoda, ze kocenky nezustaly u Leona. Ovsem na druhou stranu – u hrabenky s letnim bytem….

  A povidani od Scarletty rodiny vzdycky potesi. 🙂

 13. Tak jsme s Betkou přišly z procházky. Bylo krásně – slůňo (sun) slůňuje, sněhu je nad kolena, ptáci řvou… Ona nadšená (rofl) , já nějak přešlá… To její „koleno“ je totiž divnější a divnější – tedy od pohledu (a dneska to na mě nějak víc dolehlo 🙁 ). Boule nehřeje, nebolí, noha funguje zcela normálně (a že mu dávala holčička v tom hlubokém těžkém sněhu zase coproto :O ). Já vím, že by to měl vidět vet… , že to může být „banalita“ i „průser“. I Lucíšek na pražení vyslovil to děsivé slovo osteosarkom, na který nám odešla i Arona. Ale kostní nádory (u dog bohužel velmi běžné) se projevují bolestivostí a hlavně nebývají na obou nohách současně. A ona má sice bouli na pravém koleně velkou, ale na levém ji má taky zřetelnou. Dogový pan doktor Betku uvidí za 14 dní, tak uvidíme, co nám řekne. Doufám, že se potvrdí jeho mailové přání, ať se jedná jen o problémy nestandardně narostlé nohy… a o křivulích víme už dlouho (nod) . No a naši veti Betku uvidí asi za měsíc, až začneme rovnat „papíry“ na dovču.
  Zajímavé je, že bych čekala, že v tak blbých podmínkách (led, sníh – a to už dlouho) bude nohu nějak znatelně odlehčovat, nebude lítat v hlubokém sněhu, bude se jí hůř vstávat… nic z toho neplatí, ona se tváří stále stejně praštěně. Ještě mě napadlo, že přeci jen v zimě chodíme míň, výlety nejsou, honičky se snažím omezovat, na zahradě je málo… a má zadek rázem méně nasvalený a tak je možné, že boule roste nyní spíš opticky – protože mizí sval kolem ní… Kdyby to tak chtěla být pravda…

  1. Chjo, ti miláčkové nám ale dávají zabrat, co? Já řeším Melíškovo „hubnutí“ a nežravost, ale Ty máš asi horší starosti, věřím, že vše dobře dopadne a moc moc držm palce. U nás je to, doufám, ta puberta v kombinaci s hormony, které ty kočky venku hodně nabudily, ale taky mám strach, aby neměl nějakou nemoc……….. Ale srst má stále nádhernou, chová se normálně, věřím, že je to opravdu jen tahle momentální indispozice!!

  2. Milá Xerxová, palce ještě přitlačím, jsou stále pro někoho v provozu. Dvanáct bílých paciček se připojuje. Mám slečnu Betku moc ráda. (h) (y) (h) (y) (h)

  3. Moc na vás myslím… (h) (y) (h)
   Ale to, že boule možná nebyly tak nápadný v mohutnějším osvalení se mi zdá velmi logická dedukce.

  4. dík – nějak to na mě dneska padlo (shake) Ale protože mě před chvilkou asi hodinu doma lovila (neb jsem ji seřvala za stěhování polštářů ze sedačky !!), zakusovala, přepadala ze zálohy (think) , … asi třikrát se s řevem mezi tím vyřítila lítat podle plotu a teď stojí (zadní na zemi přední na pelíšku) u okna a zase řve… (devil) tak ji opět prohlašuji za zdravou a jdu si nalít frťana (wave)

  1. jé, to je mi líto. Neznaly jsme se, ale dostala se mi pod kůži – prvního Robina jsem zpracovala pro ČSRo Vltavu na letní čtení „pokračování za pět minut“, to se tehdy dělaly ještě pořady na celé odpoledne, takže knížka se do toho vecpala celá. Reprízovalo se to snad osmkrát, byla to paní s brilantním vyjadřováním a ten psí příběh se jí opravdu povedl, lidi to chtěli pořád znovu. Ostatní její romány už jsou věc vkusu, ale Robin je jednička.

   1. Baty, tos byla ty!!! Pokračování za pět minut jsem prožíval, naprosto. To mi odpovídalo. A tohle jsi měla na svědomí ty, a kdovíco ještě. Ach, kdeže loňská čtení jsou – Poslouchal jsem to myslím především 67-8. V půdním apartmá pánsionu Mantua Pod jelením skokem, s okny do nebe –

 14. Tedáááá, to je Pilcherová, říznutá Courts-Mahlerovou, abyt, tys mi tak spravila náladu, že si to nepředstavíš. Jakž s oblibou říkávala maminka-„život píše stejně ty nejlepší romány“. (cat) (cat)

  1. Krásná charakteristika. Ostatně já jsem skoro dycky cítil, že není vůbec nutno pohrdat celoým bezbřehým mořem literatury pro služky – že, pane kolego Čapku? A je-li to prostě realita – nu, sentimentalita v realitě je už dáávno má slabost…

   1. Zdravím, Jakube! Rád tě tu znovu vidím/slyším/čtu (handshake) A pokud jde o ty „romány pro služky“… já bych oddechovou literaturu nepodceňoval (jakož ani ty ne, jestli to chápu dobře). Všechno má svůj čas a místo a představa, že si urvaný po nabitém dni, skolený nějakou chorobou nebo v čekárně u zubaře čtu Dostojevského mi přijde mírně na hlavu. Tedy – spíš já bych si připadal na hlavu. Ještě jinak – z toho bych asi brzy BYL na hlavu. (whew) Rychlé uzdravování přeji(y)

    1. Tak ten Dostojevsky u zubare mne dostal. 😉 . Ja uz si vlastne neumim predstavit, u ktere prilezitosti by mi Dostojevsky sedel. (Ve veku mladsim – jako na gymplu a na vysoke jsme to cetla). Koupila jsem si v nejakem hnuti mysli pred par lety na vyprodeji dva jeho romany a po takovych 50 strankach na mne padly chmury a odlozila s tim, ze uz asi neee.

     1. HankoW., já jsem se s ním taky nikdy nesrovnal (shake) . Oni jsou ti ruští klasici vesměs takoví…bezútěšní. A mě odjakživa vadily příběhy vedoucí tak nějak…do nikam. Bez katarze, bez rozhodnutí, končily v močálech hluboké deprese kdesi u Svatého Petrohradu 🙂 Neee, to už taky ne…

      1. Já jsem měla Dostojevské období někdy kolem osmnácti. Po té, co jsem poctivě přečetla celé Bratry Karamazovi, tak jsem na půl roku přestala mluvit. (bat)

      2. Kde mi tahle bezbrehost a bezutesnost prvne dosla bylo, kdyz jsem musela stravit 3 mesice v Moskve na stazi. To jsem si rikala, ze to ten Dostojevskij vystihnul. Ty romanove postavy najednou byly zhmotnene a desilo me to.

       Na druhou stranu jsem v te Moske cetla Bulgakova Master a Margarita, v rustine. Taky hutny, ale bylo z toho citit frustraci a jistou odpoved na to prostredi.

     2. Já už asi nemůžu přečíst ani nic rozsáhlého od Stendhala či Balzaka. Ovšomž rozhlasová četba – to je něco jiného! Díky ČRo jsem kdysi byl zničehonic ve 24 okouzlen Klostermannem a Holečkem. A pak jsou knihy, co jsou jak čtivé a poutavé, tak chytré a inspirativní. Pak je to špica. Na druhé straně k Fjodoru Michajloviči: Bílé noci, čtené v patnácti – pro mě jeden z absolutních vrcholů tehdy. Zanedlouho pak italské zfilmování (Natalia). Ovšem to je drobnůůstka. Nebyl tam, mmch, veliký Gérard – ?

     3. Když pominu klasickou rusofobii, tak mi prostě duch ruský literatury byl odjakživa šíleně cizí a deprimoval mě. A nemyslím tím jen klasiky jako Dostojevskij… Už jsem to tu kdysi psala – podařilo se mi za hlubokýho totáče sehnat Doktora Živaga anglicky (rusky bych to nezvládla). Tak nějak jsem to dočetla (tzv. globální čtení), jen abych se dozvěděla, jak to dopadlo… br, nejde, tohle fakt nemůžu (envy) (devil) .
      Pubertální zálibu v duchamoru jsem prožívala s Goldingem (Pincher Martin apod.).

      1. Taky je nemůžu číst, myslím ruské autory. Četla jsem Solženicyna – Jeden den Ivana D. už jako malá holka, to se dalo. Četla jsem Mladou gardu asi v deset, to se taky dalo. Četla jsem Souostroví Gulag. Mistra a Markétku, z toho ovšem nejvíc Ježíšův příběh.
       Ovšem to rejpání se v duši na padesáti stránkách a ke všemu v širé stepi, to fakt nemůžu.

       1. Já jsem přečetla kdeco včetně ruské klasiky. Podle mě nejvíc záleží na tom, v jakém (mentálním) věku člověk na tyhle klády narazí. Na F.L.Věka jsem narazila úplně špatně asi v jedenácti, uvězněná v posteli nějakou odpudivou chorobou a nedokázala jsem ho přečíst. Ani když jsem svižně přelistovala popisy. Petra Velikého jsem schroupala za tři dny, Mistra a Markétku za noc – ostatně teď budou v TV dávat seriál, jsme zvědavá.

        1. Jsem umanutá a ruské klasiky jsem zkoušela v různém věku, ne, prostě to nejde. Je minimum knih, co jsem nedočetla, když jsem začala, ale tady asi v sobě mám nějaký blok. Stejně jako na deskriptivu. 😉

         1. Milá Vave, co nepřečteš (poprvé) do pětadvaceti, nepřečteš už nikdy. To je klasická poučka. Já bych to posunula na dvacet.

 15. Už ve chvíli, kdy se páníček rozhodl pro lidskou MalouMilou (bug) , mi bylo jasné, že udělal chybu. |-( Teď může jen (headbang) a příští lidskou spolubydlící by měl hledat raději na akcích typu výstava (cat) nebo (dog) 😉

 16. Krásný příběh. (h) To je holt ten problém – když někomu něco na tom druhém vadí, pak je dobré zvážit, zda donucení ke změně není náhodou prvním krokem k rozchodu. (devil) Já dostat ultimátum buď já nebo zvíře/koníček, volím jednoznačně to druhé. (flex) MLP to ví. A zvířeta máme společně. (rofl)

  1. Přesně tak – buď mně má rád se vším,co mám doma,nebo ať jde (shake) a navíc,kdo nemá rád zvířata,nemá rád ani lidi |-(

   1. Dodnes nemůžu překousnout případ jedné herečky, co se přistěhovala k jednomu literátovi do Střešovic, a on okamžitě klidně hodil přes palubu svou čtyřnohou družku a přijal její. Ostatně celá ta akce byla a je na můj konzervativní vkus v mravech (aspoň do roka po ovdovění…std.) trochu silné kafe. No, jemu je to jedno, že. Ona mu řekne, co si má myslet a co dělat… Taková silná osobnost jinak. Tož tak.

    1. Souhlasím do puntíku, Jakube – ale když ono je to těžké. Někteří muži bývají silní právě jen silou svých žen…a tohle je, myslím, právě ten případ.

    2. Tohle je těžké hodnotit zvenčí. Jestliže se feny nesnášely a jestli Ďula stejně už dřív často bývala u své „chůvy“ a byla u ní ráda, bylo tohle řešení nejschůdnější.
     Měla snad dát pryč svou fenu Dagmar? Nebo to měli řešit jako ti krotitleé v cirkusu Humberto, kteří kvůli velikostí svých zvěřinců nemohli být nikdy spolu v angažmá a tak, ač manželé, jezdili po světě každý sám.
     Jsou někdy přetěžké volby! Tady nešlo o nelásku ke zvířeti, ale o averzi mezi zvířaty, a to už je opravdu o něčem jiném.

     1. Milá Vave, jsi velmi blízko pravdě. Kníračka byla pejskem jedné ženy. A taky měla ženské ráda. Na chlapy moc nebyla, taky jich pár odcházelo s natrhlými gatěmi. Paní hospodyně si ji vzala, po smrti paní Olgy se upnula právě na ni. Páníček v té době nebyl skoro doma a stejně spolu neměli ten pravý vztah. On ho ostatně nemá pořádně ani s boxouškama, tyhle podružnosti jdou tak nějak mimo něj…. Tož tak.

      1. Děkuju moc, Kaštánku. Myslím si, že kdyby dala svou fenku pryč Dagmar, byl by poprask ještě větší – a navíc by to vůbec nic neřešilo.
       Stejně tak ta svatba – těžce nemocný člověk asi uvažuje jinak a konvence jsou mu fuk. Bylo to jen pár dnů před ukončením roku smutku. Asi chtěl udělat něco pro žijící ženu, kterou měl rád, když nevěděl, jak to s ním bude. Tohle asi nemáme vůbec právo soudit, protože tehdy nikdo nedošel úhony, mimo Dáši, která to teda potom dostala vrchovatou porcí.

       1. Vavísku, ty mi mluvíš z duše. Mně strašně vadí, když má někdo stále potřebu najít si nějakého třídního nepřítele, do kterého se může beztresně a demokraticky opřít. Nesuďme nebo budeme sami souzeni.

        1. Ale dyť jo. Já to tak strašlivě přece nevidím, jestli to tak vyznělo. Třídní nepřátele mám stále tytéž – bolševiky a antisemítky, a šlus. Další nejsou, taková já nejsem, matinko…

         1. Jakoubku, já to nemyslela , že jako ty, to nééé, já myslím tak nějak v obecné rovině . Názory druhých respektuji, to jsem jen vyjádřila svůj vlastní pocit.
          (sun)

 17. Krásný příběh s dobrým koncem pro všechny (chuckle) A ktomu móóóc krásně napsaný (sun) Jo zvířata poznají charakter člověka moc dobře (nod)

 18. Moc krásně jsem si početla. Myslím, že malým černým hraběnkám bude do budoucna moc fajn. Americký páníček se v dané situaci zachoval výborně, příště bych mu ale doporučila si zvolit chlupaté kočky. A jestli to s lidskou MilouMalou nevypadá dobře (po popsaném se ani nedivím), tak přeji, aby se seznámil s pořádnou lidskou kočkou, která nebude žárlit ani na ty chlupaté. 🙂

 19. Abyt, posázavské holčiny jsou moc krásné. (h) Vůbec se nedivím zamilovanosti do nich. Už je vidím jak si ve Vídni pomňoukávají valčík a předou vlnky na krásném modrém Dunaji (music) a třeba se zúčastní i plesu v Opeře (dance) , pokud p.hraběnka vezme sebou nějaký ten kočičí chloupek, tak jako je nosíme sebou my lidé kočičí a psí. (cat) (dog) 🙂

 20. milá abyt, kočičí princezny jsou moc hezoučké – dostalo mě tvé „tlustá kočičí holčička barvy a tvaru krtek“ 🙂 (inlove) :* (h) 🙂 (inlove) :* (h)
  ale stejně mi vždy spolehlivě roztáhna koutky už jen to samotné jméno – Anešek (h) (h) (h)

  a ještě OT:
  Zvířetníčkové, moc prosím o palečky pro našeho Vojtíška zítra kolem poledne, budou mu dělat kontrolní CT mozku
  a jak mi napsala jeho maminka: „Jsem hrozne rada, ze budou delat to CT, uz jsem se chtela nenapadne vyptavat, jestli mi ho jeste prekontrolujou, na druhou stranu jsem z toho posrana strachy.“

  1. Milá Bedo,
   držíme všechno co můžeme, myslím na Vojtíška, držím, držím (y) (y) (y) (y) (y) (y) (h)

  2. Bedo, já se občas koukám na Vojtíškův Blog – přes Hady (i dnes) a na dálku moc fandím. Je to kluk bojovník. Moc přeji, aby byl v pořádku. (h) Vůbec je to prima rodina. Ty padající sněhy a ledy jsou opravdová hrůza. Už to zasáhlo tolik malých dětí ;( Holt asi dospělý má větší šanci uskočit než malé dítě nebo máma s kočárkem.

  3. Bedi! Dyť já na něho myslím každou chvíli. Takový náhlý absurdní zásah vyšší (?) moci. Hlavní, že bude žít, že? Ostatní je bonus. A proč by nebyl?

  4. Bedo, to víš, že jo (h) (y) (h) . Průběžně na něj myslím (a jeho blog mám stabilně na liště)

 21. Věřím, že bude jaro! Za prvé Borůvka začala línat podsadu a za druhé jsem na dvorku našla sice přikrčenou, ale už polorozkvetlou sněženku na tom místě záhonu, kde už slezl sníh…. (sun) (f)

  1. Určitě bude! Koníci se taky převlíkají do lehčích kabátků a dokonce jsem včera venku potkala první úplně zpitomělou mouchu (f) A v terárku se mrňavej leguánek z nedostatku jiných příležitostí začal dvořit agamákovi (chuckle)

  2. Lenka včera navenku našla první sněženku. Zítra petrklíč – zima bude pryč! (Aji z Husovic)

   1. JAKUBE, TO JE LEŽ!! LENKA VČERA NAVENKU NAŠLA JEN SNÍH A DALŠÍ SNÍH JEŠTĚ NAPADL. SNĚŽENKY JEŠTĚ SPINKAJÍ POD CCA 60 CM SNĚHU, KDEPAK KVÉST!! U NÁS DNES RÁNO OPĚT PŘITUHLO, ALE DOPOLEDNE ZADS CHULELILO O STO DALŠÍ ŠEST. JIDIČKY, SEM S TÍM JAREM. UŽ MÁM TOHO SNĚHO PLNÉ ZUBY. CHI KONEČNĚ JARO A NE SNÍH. PŘECE NEŽIJU NA SIBIŘI ANI ZA POLÁRNÍMKRUHEM. NIC ZELENÉHO NIKDE NEVIDÍM. VŠUDE JEN BÍLÁ ZÁPAVA.

  3. Určitě bude jaro. (sun) A brzy – Célina vypadá, jako by ji ožraly myši a Ebony ztratil skoro najednou celý pracně vypěstovaný „límec“ kolem krku…ostatní kočkouři línají sice méně nápadně, ale taky fest – jenom nechápu, kde se na nich ty chlupy pořád berou, protože soudě podle každodenního obsahu lopatky na smetí už by dávno měli všichni vypadat jako sphynxové.

 22. To je příběh skoro pohádkový, aneb jak Polpelky ke štěstí přišly – a zlý sedlák byl po zásluze potrestán. Já vím, nic z toho neplatí doslova, každopádně happy end, alespoň pro kočenky. A jestli se „zlý sedlák“ polepší v úsudku, tak nakonec i pro něj.

 23. OT – kdo včera sledoval hokej, tak by měl vědět, že spravedlnost není až tak slepá. Sice hrajeme 1 zápas navíc s Lotyšskem (snad to hoši zvládnou) a pak případně s Finskem, kde to jistě bude otevřené. Rusové budou hrát velmi pravděpodobně s Kanadou (ty musí vyklepnout Němce). Tak to mají za ten Ovečkinův faul na Jágra. Něco ve mě se škodolibě směje. (chuckle)

  1. Jojo, to bude „rozstřel“ – ale taky jsem se škodolibě ušklíbal pod vousy. Totiž ten faul BYL NA HLAVU a ne že ne! :@ A za téměř stejný si v jiném zápase šel pachatel sednout na 5 minut + do konce zápasu. Rozdíly byly dva: ten vyloučený nebyl Jeho Milost kníže Ovečkin, a krom toho viditelně fauloval loktem (Ovečkin poněkud fikaněji ramenem…) A pak taky Jágr je tvrdá palice a odjel po svých, zatímco ten druhý nešťastník skončil s otřesem lebky… A to další rozlosování vůbec nevypadá zle.

   1. Těch nepotrestaných faulů tam bylo víc, tehle byl ale likvidační.
    Jinak hrajem ve středu ve 4 ráno (Kanada s Němci před námi v 1,30) a na Finy se můžeme těšit ve čtvrtek v 1,30 nebo ve 4 nebo v 6, se uvidí. Jistý je jen čas USA – Švýcarsko/Bělorusko ve středu v 21,30. Tak (cz) nachystat a fandit! Já bych jim to zlato přál, ale nedoufám.

    1. bylo to odporné, prostě musejí dovézt zlato, aby jejich Nejvyšší nepromluvil o sportu, jak se na to chystá, ale třeba jim ještě někdo zatne tipec! (flex)

     1. Baty, možná že se tvé přání splní způsobem víc než uspokojivým – ve čtvrtfinále hrají s Kanadou. O postup na jeden jediný zápas. A mám tušení, že Kanaďané taky dostali tu zlatou jako bojový úkol.

     2. To je, co?! Partajbefél a hotovo! Jak za báťušky toho – či tamtoho – no, za všech těch báťušků. Nepostoupit – a dete před dumu! A vyvodit důsledky, soudruzi, nekompromisně, komunisticky! Nebo zůstat rovnou venku… A v květnu se dočkáte, abyste nebyli překvapeni, na záběrech z Moskvy velikých nesených portrétů největšího vraha moderních dějin. Bylo už rozhodnuto…

     3. Jj, taky jsem včera říkala Hřívnatcovi, že holt musej dovézt zlato… A on na to, jestli by jinak šli na Sibiř, jako dřív? Tak jsem odvětila, že skoro 🙂

      1. A to prý, když se ruští novináři Jágra ptali, co by vzkázal fanouškům Omsku, prohlásil :Sibirjaki, je to jenom hra… No jo, Sibirjaki to možná pochopí, ale co s tím jejich „carem gosudarem, sluníčkem jasným?“ |-(

 24. Abyt, já mám hrozně rád tvoje povídání a současně i Scarlett O´Hara v kočičí kůži (tu románovou jsem moc nemusel:) ) Oběma hraběcím kočenkám přeji jejich vídeňské pelíšky i letní byt na zámečku. A pokud jde o nešťastníka Leona hádám, že je podobný kočkouří zaprodanec jako já – když dokázal sehnat pro Malou a Milou penzon v Bratislavě a jezdit tam za nimi na návštěvy (u) . V tom případě mu nezbývá, než hledat dámu svého srdce podle toho, jestli má nebo nemá doma nějakou tu mňoukavou společnici, a když zjistí, že se navzájem zamilovali i do svých kočkourů, určitě to klapne. Vím, co říkám… (h) Aby zase nemusel (headbang)
  Přeji krásný den všem oslavencům (rose1) , užijte si svátků a narozenin – u nás se slavení odkládá, bratr Petr slaví v létě…na Petra a Pavla.

  1. Milý Terro, přesně tak. Nešťastník Leon. Opravdu mu (u) . Volal dokonce domů do Ameriky mamince (ta mu radila tak jako my tady), ale, no… Zase není nad zkušenost. (sweat)

 25. Prosím o palcodržnu, můj nejdražší jede na vyšetření, ze kterého mám už teď velmi rozporuplné pocity….

   1. Já vím, jsem tu opravdu pozdě, ale upřímně přeju, aby starosti zmizely a vše dobře dopadlo. Je toho trápení nějak moc. Myslím i na Vás. (u)

 26. Milá abyt, miluju tvůj styl a jsi jediná, u koho se těším na proplétání angličtiny do čestiny – je to prostě excellent 🙂 (f)

  1. Děkuju Dede, ale v tomto mezinárodním příběhu to samo naskakuje. Některé pasáže vlastně měly být německy. Potažmo slovensky. 😀

   1. Joj, to bych si bahnil. To mám rád – keď ostane rodný jazyk zachovaný. V padesátých se říkalo: Tak po převratu přiletí do Blavy s veškerou poctou nesmírně dojatý Lettrich (lebo iný popredný oný v emigrácii, že či) a ze schůdků praví: Ja som taký celý namäkko z toho, že konečne pred sebou vidím také mo-re ľudí, a samých Slovákov – už som veru odvykol… Veď zme všetci Slováci, nie?! – Hromová odpověď: Igen!!

    1. Jakube, tak tohle jsem znal v poněkud drsnější verzi: kdesi v Šamoríně přijde na inspekci k jednotce lampasák. Má kratší projev k mužstvu, načež se zeptá: Pochopili ste ma, súdruhovia? Ste tu všetci Slováci? „Jasně, voe…“ ozve se z prvních řad. „Aj vy tam vzadu?“ „IGEN!“

     1. (y) Tiež dobré, veru… také zo života! Vtedajšieho. Život nebol jednotvárny, az istenem…

  1. (rofl) Její pes mě miluje, to nemůže špatně dopadnout, prohlásil můj dobrý kamarád, když mě žádal, abych mu šel za svědka na svatbě. A ten můj bláznivej Jack na ni žárlí…to klapne, slibuju ti to.
   A klaplo, jak jinak… dodnes jsou spolu a nevypadá to, že by toho chtěli litovat. Jen žárlivý Jack je už na pravdě Boží…A s kočkoury se to má podobně. (rofl)

 27. A všechno nejlepší Petrům, kteří slaví dnes. Těm, co slaví na konci června, přju všechno nejlepší taky. 🙂

 28. To je spravedlivý. Princezny kočičí jsou v peří a vypelichanej Leon si drbe hlavu o mříže 😀

   1. Co dodat? U mne doma je kočičák taky „nechtěňátko“ a zařídila jsem se po svém, protože Melíšek je halt Melíšek! Jo, dneska má narozeniny, chlapeček můj chlupatej! (rose2) (cat) (rose1) (^)

    1. Milá Karolínko, uděla jsi dobře, věř mi. Pozdravuj Melíška a dej mu za mně nějakou dobrůtku k narozkám. (cat) (h)

      1. No to už je něco, Karolínko! (h) (cat) (inlove) Všechno nejlepší přeje smečka z Modřan. (^)

      2. No prosím: a má už své apartmá, svou denní komornou a pečovatelku, přísun všeho, odsun všeho… Kdo z vás to má – ?

    2. Slavností podrbání pro Melíška! To už je velkej kocouří kluk… A ať je vám spolu dlouho, móóóc dlouho dobře, naše smečka vám oběma fandí a posílá alespoň virtuální (^)

    3. Tak to je stejně starý jako náš Čert (alespoň přibližně, my datum nevíme). Tak mu hezky popřej a dopřej něco dobrého. (h)

 29. Moji milí slavící, přeju vám všechno nejlepší, pohodu, radost a hlavně zdraví! Ten obrázek, co posílám, prý je hvězdná kukla. Houby! Mě připadá jako bílá kytka! (h)

   1. Tak já vidím tmavší malou hlavu a rozpažené ruce a k tomu rozvířenou valčíkovou toaletu anebo zasejc menší hlavu a dvě ruce předpažené ,co chytají prchajícího ptáčka. (*) (sun) Veram, ty vždycinky něco krásného podáš na podnose nám neználkům, krrrása. (f)

 30. Moc krásný posázavský čtení. Kočičí duo ověnčené tituly (inlove) 🙂 … no vlastně je to příběh rakousko-uherskej, že jo?
  Díky, hned je veseleji. I když tady v praze je veseleji už při pohledu z okna – teda aspoň ráno svítilo sluníčko (a bylo umrzlo), po dlouhý době jsem koukala celá překvapená, jak vlastně jsou ty chodníky široký, když část sněhu odtaje.

  Všechno nejlepší slavícím Petrům (h) (y) !
  Všechno nejlepší Bláže (rose1) (h) ! Máš to strašně natěsnaný…

 31. Milá Abyt (h) , je pro mě obrovské potěšení číst další útržek ze Ságy rodu Scarlettina. I když tento díl je zrovna takový až tragický, ale naštěstí se nakonec kočečenky dostaly do hedvábu, jak jim ostatně po právu náleží. (inlove) (clap) (inlove)
  Ta krásná Milá, není to nakonec Aneškova sestřička (cat) , co mi přišla spíš jako sestřička Bertíkova (cat) ? Nebo se mi slavná sázávská kůťata v hlavě pomotala? 8-|
  Nehodný Američan jistě záhy sezná, že ta jeho dvounohá Malámilá je Velkánemilá a bude pozdě krokadýlí slzy ronit! Dobře mu tak! (nod)
  Přeju všem krásný den! (h) (sun) (wave)

  1. Milá Vave,
   (cat) Milá je sestřička Jenny Morganové, kterou jsi virtuálně pokřtila ty.
   🙂 Budu muset vypracovat rodokmen. 😉 A Leon už roní!

   1. Aha! Děkuju, milá Abyt! (h) Musíš ten rodokmen rozhodně udělat, protože Scarllet a její rod si to zaslouží! (inlove) (cat) (inlove) (wave)

 32. Má dneska svátek (hug) nebo slaví až v červnu? V každém případě přeju všechno nejlepší 🙂 a klidně to v případě omylu zopáknu :* (sun)

   1. Já tušila, že je tady někde schovaný.
    (f) (f) (f) Všechno nejlepší, Petře a všichni jmenovci. (f) (f) (f)

  1. Všechno nejlepší Petrům, jmenovitě (hug) , mému bráchovi i všem ostatním (h) (rose1) (h)

 33. Prosím, nebijte mě! 🙁 Já za to opravdu nemohu. Já jsem se, fakt nedívala (tmi) ( viz včerejší hospůdka). Raději bych sněžila nebo něco takového….. Celý večer jsem byla tady, u pecka a mastila pasiáns. To prý jim pomohli ai rozhodčí, či co, říkali někteří.
  Nějak mi špatně naskakují příspěvky. Já byla tady a přece mi nenaskočila včerejší pozdní diskuze. Právě jsem chtěla zavolat: „Jakube, kde jsi?!?!“ Mrknu do včera a… Jakub si tam šprechní, jako by se nic nestalo. Tož vitaj (handshake) súsede(f) . To je dobře, že už jsi doma. Vždyť mě (y) už docela trnou.

 34. Jó, některé kočky jsou pro hraběcí život jako stvořené a některé ne. Každé kočce co její jest 😉 Tak nějak jsem pořád čekala, kdy se ukáže, že ta MaláMilá je taky všelijaká, pokud dokáže nechat Leona volit mezi sebou a kočkami…. |-(

 35. Haló, haló, kde jste všichni? Copak nikdo nenapíše, jak jsou nefalšované hraběnky krásné? Jak jim to sluší? A MiláMalá má nádherný čumáček a bačkůrky a obě jsou prostě nej,nej…?Mňoooo…? A přitom je to pravda pravdoucí a ještě k tomu mistrovským perem (clap) předložená až pod náše zmlsané nosánky.

  1. Pípnul můj mobil a juklo na mně upozornění, ža mám krásnou vinšovací příležitost.

   (rose1) (rose1) (h) Milá Blážo, všechno nejlepší k narozeninám (h) (rose1) (rose1)

   1. A hele, Bláža (h) si to všecko najednou? Fčera todle (f) a dneska tamto (f) ?
    Tak všechno nej, milá Blážo (inlove) , hlavně ať se smečce daří. (sun)
    S pozdravem Naháčům zdar! (wave)

   2. Blážo, takhle oslavy všechny najednou? To přijdeš o jedny dárky! Tak všechno nejlepší (^) (rose1) (h) (sun)

   3. Blažolenko, všechno nejlepší.(rose1) A hodně zdraví pro Tebe a cellou smečku. (^) (d) No, takhle kumulované, to je skoro škoda. 🙂

   4. Milá blažená Lenko (h) – tak ti přeju štěstí a zdraví a spokojenou smečku jak holou tak chlupatou či polochlupatou – a splň si DVĚ tajná přáníčka (jedno k jmeninám a jedno k narozeninám) (rose1) (f) (rose1)

   5. Jejda milá Blážo, to to rodiče moc nedomysleli, co? Dva dorty za dva dny, to je už skoro na pováženou! 😀 Každopádně ti přeju hodně štěstí, ať jsi zdravá ty i tvoje smečka a daří se ti na co sáhneš (h) (f) (^)

   6. Jůůůůů, Blažolenkááááá! Tak všechno nejlepší, štěstíčko (h) , zdravíčko (flex) , úspěch (cash) , hodně úspěšného běhání a hodně úspěchů s naháči (=nahatých úspěchů (rofl) ).
    Krásné narozeniny. (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d)

   7. Milá Blážo, přeju Ti vše nej nej, hlavně zdravíčko a pohodu. Jo a taky kapičku štěstíčka. (rose1) (^) (party) (inlove)

  2. Hraběnky JSOU dozajista nejkrásnější (cat) (cat) a dostalo se jim patřičného zadostiučinění. (sun)

  3. Milá Blážo,tak to všechno nej…, splnění všech přání a hodně nahaté lásky (happy) a ať se všechno daří (f) (h) (sun) (rose1) (sun) (h) (f) A k tomu ty dva dorty (^) (d) (^)

 36. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (h) A těm, co podřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (rose1) A žádné povodně (sun)

  Tak to dobře vlastně dopadlo (nod) I když páník holky (cat) (cat) zradil, tak se alespoň postaral, aby se měly dobře.

  1. Víš Xerxová, já mám silný dojem, že zradil sám sebe 🙂 Ona jakákoliv milá kladoucí ultimáta moc milá nebude. Já bych v tom případě utíkala na druhou bstranu, než by šla ona – i s kočkama! 😛 Leona je mi spíš líto, udělal pro holky všechno, co mohl, holt na čas i u něj vyhrály hormony nad myšlením 🙂

   1. Chápu, že dvě naštvané žárlivé kočičí dámy umí docela schopně škodit… (rofl) a že to může být i velmi protivné (devil) To je známé, umí to i psiska (nod) . Ale od člověka, který nechce najít s naštvanými zvířátky společnou řeč a nesnaží se žárlivky dostat i na svou stranu bych utíkala rychle pryč…

    1. (rofl) Musím se smát, když si vzpomenu, co dělaly Čita s Miou chudákovi Andymu, když spolu tenkrát ten rok žili v bytě… taky mu jednou společně počuraly postel, když si dovedl dívku, se kterou jejich kočičí veličenstva nesouhlasila 😛 Ale v jeho případě to holt ustály ty kočky (cat) (cat) 🙂

     1. i na to jsem si vzpomněla… když jsem to psala (rofl) Znám i žárlivou dogu, která se vždy nasune mezi paničku a jejího kamaráda… a tak ti dva mají mezi sebou vždy alespoň půlmetrovou mezeru (rofl) … Ale tam se snaží, aby dotyčný byl vzat na milost a pomaličku polehoučku postupují správným směrem (inlove)

      1. Nám takhle „dělal společnost“ Tazík blahé paměti (chuckle) . Vždycky usedl na pelest v tu nejméně vhodnou dobu tak, abych ho viděl, a upřeně zíral – oči jak tenisáky. Ono se řekne: jenom kocour… (blush)

       1. Cháááá – u nás jsou furt otevřené dveře, jenom v některých inkriminovaných chvilkách se zavírají a zvěř je vyobcováná ZA ně. Copak Toya, ta už dávno rezignovala a Zikmund se furt dobívá a zkouší, zda konečně pohne klikou (furt je muší váha a klika odolává 😉 ) – no řeknu vám, že bouchání do dveří a zlostné kocouří láteření moc pohody a klidu nedodá (chuckle) (chuckle)

        1. Kočky jdou na noc ven (tedy ve sklepě v teple mají pelíšek (chuckle) ), Fila spí na verandě, Příšera na chodbě a Dasty u verči (problém může mí leda JEJÍ přítel (rofl) ). K nám do ložnice může v noci přijít leda tak Jana 8-| a ta naštěstí jako duch nechodí. (whew)

       2. Mňo, vím o jednou jezevčíkovi, který se občas v nejlepším chtěl přidat – tedy bránit paničku. (rofl)

      2. (rofl) (rofl) (rofl) to je ta nejlepší anti ta, no koncepce. Že áno?!? Dagina mezi nima.

   2. Období vzdutých hormonů už zřejmě ustalo a marné je sebeutěšování, že jeho cat girls se povalují v sametovém pelíšku. ;(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN