ČLOVĚČINY: 105×148 Náhradní plnění

Protože vím, že našincům nic psího není cizí, dovoluji si veřejně položit otázku: Taky se ten vás pes, ta vaše psová musí vydat za svou potřebou daleko do trávy, která je pokud možno po pás a na ní rosa jako granáty? Nebo daleko do hlubokého, pokud možno co nejmokřejšího sněhu? Nebo do hluboké tmy?

Samozřejmě, pro tento případ jsem patřičně vybavena, v psí tašce mimo mlsků a pytlíků stále nosím BB čili bobkací baterku. Ale i tak se TO špatně hledá, v létě hůře než v zimě, kdy možno doufat, že stoupající pára prozradí to správné ono. Navíc hledání s baterkou přináší nečekaná úskalí v podobě hodných lidí: „Něco jste ztratila?“ ptá se mě z chodníku starostlivě starý pán. „No, já …. ano.“ odpovídám nepřesně.

„A copak to bylo?“ vyptává se pán a hrne se na trávník ku pomoci. „Ale nic důležitého,“ horečně pátrám v duté hlavě po stravitelné odpovědi, „jenom takový papírek … byly na něm takové blbosti, víte? Vůbec ho nepotřebuju!“ dím důrazně a horečnatě šilhám po trávníku, zda se z některé hromádky kouří. Už se nekouřilo, a tak jsem po odchodu zhrzeného ochotného pána rezignovaně sebrala to nejbližší studené ono.

Nerada sbírám ta cizí, a nejsem sama. Vždycky si při tom vzpomenu na jednu kouzelnou Kačeří historku: jak se Brian jednou po venčení hnal do koupelny a štítivě si drbal ruce, neboť si je znečistil při úklidu Majorova úsilí. Když mu Kačer říkala, že je to jen hovínko od Ebíška, zalkal, že to by mu nevadilo, ale že sáhnul na cizí. Vnímám to stejně. Někdy mi ale pytlíky dojdou nebo omylem vyrazím bez nich, a pak prostě na náhradní plnění dojít musí – při příštím venčení seberu to naše i nějaké cizí.

Někdy pytlík sice mám, ale… Jako vždy Anka došla doprostřed hlubokého sněhu a nasměrovala se nad hlubokou šlápotu a zcela přesně se do ní trefila. Probrodila jsem se na místo činu a rukou zasunutou v igeliťáku jsem zalovila v díře. (Zde si neodpustím malou odbočku a musím se pochlubit: umím sbírat a balit ona do sáčku plavně a elegantně, a to dokonce i levou rukou, aniž bych změnila tempo, intonaci a rytmus řeči, pokud zrovna s někým konverzuji.)

Tedy zalovila jsem rukou v díře a sevřela do igelitu v dlani ještě horké, tedy průkazně naše ono. Ale ouha! Úzkou škvírou ve zledovatělém sněhu se mi nedařilo vytáhnout sevřenou pěst. Chvíli jsem se snažila ruku s pokladem vykroutit, ale nepodařilo se mi to. Musela jsem ruku rozevřít a ponechat ona ve sněhu. I s pytlíkem. A všechno to pohřbít několika kopanci do ztvrdlého sněhu.

Přemýšlela jsem chvilku, jestli mi tam nahoře uznají jako náhradní plnění odklizený sníh, rozkvetlé záhony u domu a krmení zpěvného ptactva v zimě, ale nejspíš by mi to neprošlo, mají tam své předpisy. Tak jsem se sehnula a sebrala s nechutí nějaké to cizí. Doufám jen, že si tam nevšimli, o kolik bylo menší než to naše.

Vave

Aktualizováno: 17.2.2010 — 03:48

192 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jo, a webmajstři, díky, je to už vybavený jak ponorka Nautilus nebo Star treková loď. Eště ten výtah nahoru a dolů a bude to bez chyby. (F) (F) (D) (D) (Y) (Y)

   1. A teď zrovna devět – a jak je to s tím přechodníkem „jsouc nás tu šest“, na takový podmět jsem nikdy nenarazila? Pěkně prosím o výklad. Bude to vítaný oddech při hartusení na téma přívlastků, kdy mi Hřívnatec tvrdošíjně opakuje jakousi stupidní poučku „-ovi je vždycky měkké i“, která se ovšem vztahuje k úplně jiné problematice

   2. to je naprosto korektní a přitom trochu blbost. Jsouc o n o nás tu šest (-a,-ouc, -ouc, -ouce), to je mluvnicky správně, podnikám poměrně často podobné zlomkrky, jsouc zvyklá takto s jazykem šerediti z rozmaru, ale vždy gramaticky korektně. 😀

    1. Vždycky si u přechodníků vzpomenu na úžasného pana Menšíka …. bába do lesa jdavše a nůši nesavše, chichit! Zlatej člověk to byl! (L)

   3. BATY A OSTATNÍ PŘÍTOMNÍ I PŘÍTOMNÉ, PŘED CHVILIČKOU JSEM DORAZILA NA ZNAČKU, ANŽTO JSEM SE DNES OPĚT POTULOVALA NA TRASE KLATOVY-DOMAŽLICE.BYLA JSEM TAK UNAVENÁ, ŽE MNE RÁDIO NA CHVÍLI USPALO.. NYNÍ ZDRAVÍM A ZÍRÁM, JAKÉ TU NASTALY PĚKNÉ ZMĚNY. UŽ NEMUSÍM BÁDAT, KDO A KDY SVŮJ PŘÍSPĚVEK SEPSAL A ODESLAL.TÍM PÁDEM VELICE DĚKUJU NAŠEMU SKVĚLÉMU TVŮRCI .VAVE ,DÍK ZA OPĚKNÉ POVÍDÁNÍČKO. CHVÍLI JEŠTĚ POBUDU, ABYCH DOČETLA KOMENTÁŘE.MÁVÁM VŠEM PŘÍTOMNÝM A JDU SE ZAČÍST.

 2. 😉 R O Z V E R N Í Č E K . 😉

  (*) Sedí dva lordi v klubu a čtou své noviny. Tu jeden zvedne hlavu a povídá: „S politováním jsem se právě dočetl, že jste dnes ráno pochoval svou ženu.“ „Yes, musel jsem, ona totiž zemřela.“ (*)

  ~O) Hezký večer na inovovaném Našem Zvířetníku. Zásluhu má ne webmaster, ale „web majster.“ ~O)

 3. Jejda lidičky, chvíli tu nejsem a vše vypadá jinak, barevné, rozlišené, moc se mi to líbí! A přestaňte si už vymýšlet a trápit toho našeho génia! Jdu k Melíškovi, mám toho dneska tak akorát dost, od 7.00 tu straším, to je skoro 13 hodin! Celý den tu byl mrňousek se mnou, pak jsem ho odnesla, protože měl někdo přijít ještě na nějaké projednání čehosi a pak jsem pokračovala v usilovném blbnutí nad tím projektem a leží mi tu druhý, asi se z toho půjdu oběsit do rybníka! Tak všem krásný večer, zítra, možná, dočtu dnešek……….

    1. Mňo, chtělo by to noutbůček a wifinu, k tomu přikusovat bůček a nezamastit ofinu.

 4. Pro Apinu: měla jsem úplně stejný problém, není to rozlišením ale prohlížečem. Na mém prastarém IE to utíkalo doleva, po instalaci Mozilly je vše OK.

  1. Ano, teď jsem doma na Mozile a tady problém nemám, týká se to IE. Také jsou na Mozile mnohem lepší barvy. Jenže v robotě MOzilu nemám a nevím, zda by mi to prošlo. Smíme mít pouze legální software. Tak nevím, dá se udělat něco pro IE?

   1. Mozilla je samozřejmě legální, jen jde o to, jestli si ji můžeš nainstalovat sama, nebo budeš muset někoho poprosit. Někteří správci sítí neradi plní individuální přání, i když jde o volně šiřitelné programy.

    1. O tom to asi bude, přesvědčit našeho správce sítě, aby mi to nainstaloval – asi se tvářit nebude, zvláště, když mu nemůži říci, že to chci pro Náš Zvířetník 😉 Už slyším ty tirády, kde se v pracovní době nemám courat.

     1. To si může člověk naisnstalovat i sám, jde to lehko. A je to lgální program, takže admin by musel říct jen jo/ne.
      A jdu spát, už několikátý den se po večerech díváme na OH (dneska nejspíš taky budem) a jsem jakási nedospaná. Dobrou.

    2. V tom se jich musím zastat. Síť není holubník, resp. neměla by být a nekázeň při dodržování určité dané platformy může vést k nepříjemnostem, někdy i fatálním. Ono se řekne…je to jen prohlížeč, ale on to není jen prohlížeč, on je to hlavně precedens. A navíc i ten „jen“ prohlížeč může mít vliv na chod firemních aplikací které ho třeba využívají (to třeba není váš stav, uvádím to jen jako příklad). Vím co říkám, dělám tuhle práci od roku 1991.

   2. Možná by stačilo aktualizovat IE na nejnovější verzi – určitě tady jsou lidi, kterým to na IE běhá?

 5. adminovi: barevné rozlišení je úžasné, přehledné. Možná to písmo by šlo nazvětšovat, nebo aspoň těm se slabším zrakem (Lenka) polopatisticky vysvětlit, jak si ho můžou nazvětšovat – myší – sami/y? Ještě mám prosbu – raději schovejte to tlačítko „vymazat“, už jsem na něj při psaní příspěvku omylem málem dvakrát klikla – a naše starší Zvířetnice, nebo ty, které špatně vidí, případně jsou stejně zmatené jako já, na něj můžou omylem velice lehko kliknout. Dík předem.

  1. Hmm, tak jsem zrovna na to pravé tlačítko klikla, poté, co jsem napsala velice sofistikovaný komentář, ještě k diskusi. Jdu vařit, je nejvyšší čas.

   1. JJ, souhlasím s Aidou – jest přirozené pro praváka klikat na tlačítko vpravo! Raději ukrýt tlačítko, není tak nezbytné. Děkuju.

   2. AIDO A VAVE, DÍKY OBĚMA ZA TO, ŽE NA MNE A PODOBNĚ POTREFENÉ MYSLÍTE. JÁ TO NĚJAK ZVLÁDNU A, I KDYŽ TO BUDE TRVAT DÉLE. NYNÍ JEN ZÍRÁM, KOLIK NIOVINEK A JAKÝCH TU PŘIBYLO.

  2. Pro webmastera – připomínky jsem poslala mailem, tady v podstatě nemůžu psát. Tlačítka pro odesla a vymazat bych stranově prohodila a barevně odlišila.

 6. No, jsem ráda, že už se obsah diskuse přesunul úplně jinam, protože – každý den čtu Zvířetník ráno u kafíčka a snídaně, jako takový příjemný začátek dne. Dnes jsem bohužel, jako nepejskař a nechápající osoba, při čtení diskuse málem „ohodila“ monitor, fakt se mi navalovalo fest.
  P.S. Naši místní pejskaři jsou velice bezohlední – neuklízejí („však platím, ne?, proč bych uklízel?“), nechají pejsky čurat a kadit všude, teď na tom mizejícím sněhu je to dost vidět. A na jakýkoliv trávník tu se bohužel nedá sednout, málem ani vkročit, je s odpuštěním celý pro****ý. Vás Zvířetníky mám ráda, naše kohoutovické milovníky zvířat ani náhodou.

  1. Na ten argument „však platím, co bych uklízel“ vznáším dotaz, kolikrát denně jejich pes něco vyrobí a zda si představují, že za každým psem má běhat posluha s pytlíkem po celou dobu venčení nebo jsou pro nějaký harmonogram, že by jako mohl být posluha pro více psů. Taky se jich ptám, za kolik by tu práci dělali, jestli za tisícovku ročně. Většinou na mě dotyčný nechápavě civí nebo si plácá na čelo. Jen jednou si ode mě jedna paní vzala pytlík, že teda jako když je to tak, že si to bude uklízet sama.
   Jinak mě moc mrzí, že jsem Ti způsobila ranní nevolnost, milá Aido, omlouvám se. (F)

   1. Vaví, mě fakt bylo špatně, ale to je jen můj problém, no. Kromě rybiček nemáme žádná zvířátka, i ten křeček nám onehdy chcípnul, poté, co vlastnoručně zavraždil svého spolubydlícího myše. 😉

    1. Šiškote! To ho tak vzala ta bratrancovražda? 😛
     Omlouvám se, nedošlo mi, že ne každý čtenář je pejskař. (&)

     1. Neospravedlňuj sa, Vave, nie som psíčkar, ale po Bertíkovi a Mikeškovi vynášaš tiež, práve tak ako ja po našich chlpáčoch, akurát je to doma, tak to nevidno. 😀

  2. chichi, aido, taky jsem dnes jela Zvířetník s kapesníkem u pusy, naše plyšový kočky jsou v tomhle ohledu optimální, ale co člověk neudělá pro kamarády, žejo. Ale je to nutné poznání reality života psomilných kamarádů. Jo, a jsem strašně zvědavá, až sejde sníh na venčících trávnících kolem parku na Slovaňáku – jedouc kolem, mrkni potom, kdo vede, jestli Kohoutky nebo my! 😛 :-O

   1. No, myslím, že to vyjde nastejno nebo my vyhrajem, tady je psů jak psů. Jen v našem domě (12 pater) na každém patře aspoň jeden, někde dva i tři. Jen na našem patře je výjimka, nikde nic.

    1. Nevyhrajete, mate jen 3x 13 pater, my na stejné ploše asi 8x víc, tady už se nedá kličkovat teď, natož po oblevě…

 7. Ještě připomínka : V pravém rámci bych přesunul nejnovější komentáře co nejvýše, hned pod nejnovější příspěvky. Chodí sem opakovaně stále stejní, tak první, co hledají, je zda je něco „nového ve státě Zvířetnickém“. Osobně bych upřednostnil dokonce před „Clock“,většina má hodiny dole vpravo ve Win liště . 😀

  1. Jo, to je dobrá připomínka! Když člověk už kolik let denně pracuje hodiny a hodiny myší, uvítá každé vylepšení, které ho zbaví nutnosti příliš klikat nebo rolovat, když se chce někam podívat nebo dostat.

   Je toho ještě dost k doladění, ale už teď se mi takhle nově vymalovaná a vytapetovaná a vylepšená hospůdka moc líbí! Děkuju! (F)

    1. Já vím, že jsem strašná, ale zajímavé v mém případě je, že text článku je správně umístěný, první část diskuze také, pak mi text další diskuze „utíká“ stále doleva a dokonce už mi zbývá jen minimální prostor na odkliknutí komentáře – asi tak 1/2 centimetru, vlastně téměř polovinu řádku píšu téměř naslepo . Podívám se na to ještě doma, ale tady v robotě mám rozlišení 1024 x 768 pixelů a přehodit to nemůžu. Rozlišení 1280 x 1024 u mě v počítači vypadá tragicky. Dá se s tím něco dělat? Já vím, jsem hrozná, v původní verzi to fungovalo báječně.

      1. Pokud vezmete Rady dědy Porady : Pro „lamy“- =někdy přátelské, někdy nepřátelské označení pro ty, co zrovna nejsou kamarádi s PC. Místo Firefoxu bych spíš doporučil stáhnout a nainstalovat Google Chrome, je rychlý a má vpravo nahoře možnost v menu u stránečky-Vytvořit zástupce. Pak máte ikonku přímo na tuhle stránku- po kliknutí jste přímo na novém Zvířetníku a ostatní můžete jet klidně v jiném browseru. Používám i na „emílka“ a na Kalendář. (G)

       1. Pozdě 🙂 Můj comporadce již odešel a do takové akce se sama nepustím, protože moje lamovitost je více než velká (H)

      2. Zapomněl jsem. Pokud to uděláte,(použijete Google Chrome) tak rozhodně na Home – vstupní stránce)! 🙂

  2. Barvičky jsou super, teď ještě to bezpatkové písmo, moc prosím. A toužebné přání – chtěl bych při psaní vidět ten příspěvek, na který reaguji.

   1. Děkuju za odpověď! Nakonec to není nic podstatného, ale jen čirá rozmazlenost až zpovykanost.;))

  1. On tam, Vave, zmiznul ten řádek pro odkazy. Asi jen prozatím, admin to jistě doladí, je totiž moc šikovnej, jak jsem si stačila všimnout.
   P.S. Co mimík, už jsou doma? A jaká bude babiččina přezdívka pro něj? A co maminka, všecko v pořádku?

   1. Milá Aido (L) , Matyášek je doma od pátku a moc dobře prospívá – včera byli s Lucinkou u doktorky a dostali velkou pochvalu, protože Matýsek je nad porodní vahou (2,900 kg oproti 2,840 kg). Protože jsem se v jednom horoskopu dočetla, že by měl být zvědavý jako hejno opiček, tak asi bude moje Opička, ale psssst! to zatím nikdo neví. Je to prostě Matýsek a bude to Mates (a opička). 🙂 (L)

 8. +++AKTUALIZACE+++
  Tak jsem zabarvil diskuzi, tak snad je to přehledné 😀

  základní dvě jsou žlutá a modrá na střídačku, první úroveň dolů je zelená a pak červená

  +++AKTUALIZACE+++

 9. Tohle vypadá moc dobře, pánové, barvičky se povedly. Teď už jen to bezpatkové písmo, prosím. (Y)

  1. zkouška spojení – z pole na komentář vidím jen kousek (od předložky“z“), takže píšu po paměti.

 10. PRO WEBMASTERA A JEHO ZDATNÉHO POMOCNÍKA FF (zdravím srdečně!): 🙂

  1. Neorientuji se, mám v tom chaos – nešlo by, drazí pánové, aby příspěvek nebo jeho pozadí měl nějakou barvu a reakce pod ním jinou, nebo mohou být tak, jak jsou teď, ale prosím odlišit! Ono normálně to jde, ale když je pod příspěvkem složitější větvení reakcí, jsem v čudu. ;-(

  2. Andreji, prosím, jak se dělá ten chytrý klikací odkaz? Přistihla jsem Tě s Google! 🙂

  3. Tráva nahoře pro mě dobrá! (Y)

  1. joooo! ještě:

   4. ještě jednou prosím o bezpatkové písmo – když teď píši, je to bezpatkové, ale potom jsou všechny příspěvky vidět s patkou. :-S

 11. ještě jednou mořím webmastera zdatného, při psaní komentářů je písmo fakt aspoň o tři tóny tmavší a bezpatkový font taky přispívá k čitelnosti. Sepsaný komentář je totální pohoda, Zařazený už je pro mou maličkost oční mučírna. Všechna jiná písmenka na počítači mám podstatně tmavší, opravdu nejde o velikost, ale intenzitu barvy. Jsem trošku nešťastná, nakonec mě nevyžene registrace, ale šedá na šedé a bílá na zelené. Jedno oko mám nefunkční a z druhého trosku, takže asi nic nenadělám.

   1. Nechci radit, ale mně se na mém blogu osvědčilo dělat banery v Publisheru ( Office 2007), jako textový blok a pak ukládat v jpeg- ve vyšším rozlišení. V podstatě jde potom o univerzální šablonu, u které lze měnit barvy, textík, velikost, vkládat další obrázky a vůbec – experimentovat. Vzor najdete u mých stránek (Seniorovy stránky). Další fičurka- kdekoliv ( třeba v NotePadu, já osobně používám WinLive Writter) převod do html. Tak jsem udělal i baner pro wéwéčko- poslední dole). (Y)

  1. Baty – tip od jednoho známého – než to webmaster vyřeší – můžeš zvětšovat a zmenšovat „obraz“, tedy i písmo stiskem CTRL + (plus) resp. CTRL – (mínus).

 12. +++AKTUALIZACE+++

  vršek stránky nám změnil barvu…poprvé se to bude dlouho načítat ale pak se to ukáže hned kdykoli se to spustí podruhé

  pro znalé: obrázek se hodí do tempu a jedem

  1. PRO WEBMASTERA A JEHO ZDATNÉHO POMOCNÍKA FF (zdravím srdečně!):

   1. Neorientuji se, mám v tom chaos – nešlo by, drazí pánové, aby příspěvek nebo jeho pozadí měl nějakou barvu a reakce pod ním jinou, nebo mohou být tak, jak jsou teď, ale prosím odlišit! Ono normálně to jde, ale když je pod příspěvkem složitější větvení reakcí, jsem v čudu.

   2. Andreji, prosím, jak se dělá ten chytrý klikací odkaz? Přistihla jsem Tě s Google! 🙂

   3. Tráva nahoře pro mě dobrá! (Y) 🙂

 13. CHA – z psího bobkování by se dala napsat disertačka!
  A hlavně je to univerzální téma, já ho dnes zvládá, i ve dvou světových jazycích, slovenštinu nepočítaje!!
  Namouduši – když se setkám se zahraniční delegací a dojde nám téma (mně obvykle ihned), stačí dotaz Whot about your pet a chytí se každý…

  1. Děkuji za tip na další téma pro small talk. Počasí mi většinou moc dlouho nevydrží. Teda ne že bych začala hned o bobkování, na to bychom se asi měli znát líp a dýl 😀

 14. Vave,
  s tou sevřenou pěstí mi to připomělo jednu báječnou televizní inscenaci – „Pracka v láhvi“. Pamatuješ? Báječné bylo i herecké obsazení .

  1. Pamatuju, Jiřinko! (Y)
   A Tobě moc a moc blahopřeju k babičkovství! (L) (*) (L) 🙂 (L) Ještě jsem se nedostala k napsání blahopřejného mailu a asi hned tak nedostanu, tak to řeším alespoň takhle. (F)

 15. už se ztracené příspěvky našly 🙂 Marek je vrátil 🙂

  V komentářích se píše černě, po odeslání opravdu text příspěvků zešedne.

 16. no hele hele – Vavís vítá bezpatkový font, ale on je tu přece patkový 😀 … to asi jak jsme ve „stavu zrodu a přerodu“
  souhlasně s ní se ale přimlouvám za vícero smajlíků, i když teda myslím, že oni jsou i v plánu, by se časem rozhojnili… leč našňuplo mě včera, že někteří měli v příspěvcích smajlíky, který já vůbec v nabídce nemám!!!!! to je prosím jako co??? HAAAAA!!!!
  hm, a chtěla jsem ještě něco – a zapomněla jsem, co to bylo 🙁 … doprkvantic :-[

  1. Bedulko, psala jsem pak poznámku, že bezpatkové je jen tehdy, když se píše příspěvek, když se pak objeví po odeslání, už se honosí patkami. Jenže se mi to neotisklo. :-S

 17. Sylším tu často o malém kontrastu text…ale mě i jiným se zobrazuje jako černý na bílém pozadí a žádný text není šedivý.

  1. Asi není, ale vypadá tak. Zvlášť na tom šedém šrafování se trochu ztrácí.
   Moment – když píšu příspěvek, je barva písma jiná než nadepsané Název, Email atd., takže to možná úplně černé není.
   Jo, nešlo by při psaní příspěvku vidět to, na co reaguji? Předtím to tak bylo.

  2. NevímNevím, jestli je to mým rozlišením, ale teď při psaní komentáře mám „useknutou levý okraj chlívečku, a to tak, že nevidím prvních cca 8-10 písmen. . Co se týká textu, pokud jsou fonty zabarveny černě (zdají se šedavé), možná by stálo za to je trochu zvětšit, tím by mohly získat na sytosti barvy a přečetl by je snad každý. Myslím, že zvláště LenkaS má dost velké problémy se čtením, té by to jistě pomohlo.

   1. to je problém rozlišení u vás (nebo nastavení okna), já to testuju jak na 1280×1024 tak 1680×1050 a vše funguje. jenom čím menší rozlišení, tím víc jsou smajlíci rozházení.

    1. Tak jsem se na to podívala. Takže, v prvním okamžiku má snahu to nahodit „normální“ chlíveček, pak se to posune nalevo. Mám nastavení 1024 x 768 pixelů. Zkusila jsem to přehodit na 1280 x 1024 pixelů, ale to mi rozhodí celou obrazovku – písmena šejdrem, ikonky šejdrem, všechno šejdrem, prostě pro mě je optimálních těch 1024 x 768. Tak nevím :-O

    2. Tak jsem se na to podívala. Takže, v prvním okamžiku má snahu to nahodit „normální“ chlíveček, pak se to posune nalevo. Mám nastavení 1024 x 768 pixelů. Zkusila jsem to přehodit na 1280 x 1024 pixelů, ale to mi rozhodí celou obrazovku – písmena šejdrem, ikonky šejdrem, všechno šejdrem, prostě pro mě je optimálních těch 1024 x 768. Tak nevím???

  1. Jo, funguje. Byli jsme v pátek na plese a tady ukazujeme výhru v soutěží pařmen/pařmenka (o nejlepší taneční pár večera). Byla to děsná psina.

  2. Honzooo :-)) já chci taky nějakou výhru! A zrovna takhle praktickou…no nic, asi bych měla jít nakoupit 😀

 18. +++POZOR POZOR+++

  komentáře se neuvěřejňují, pokud vložítě více jak dva linky! čekají pak na moje schválení. Toto opatření je tu proto, aby tu někdo „nespammoval“ diskuze, resp aby tu neřádil nějaký virák

  +++POZOR POZOR+++

 19. Prosila bych modrou, milý webmastere! Bezpatkový font vítám převelice. Prosila bych možnost psát tučně. A pro lidi, co hůře vidí, jestli by nešlo písmo trochu tučnější či kontrastnější.
  Jinak jsi náš šikulka a velmi velmi chválím! (Y) (W)
  A ještě, smajlíků máme jen do půli třetího řádku, hmmmm, daly by se tam dát ještě nějaké obrázky? těch není nikdy dost! 😛

 20. (F) (L) Dnes má narozeniny naše barvička Vakandi. Přejeme všechno nejlepší a kytička se schovává pod naším jménem.(*) (F)

 21. Vave, to nemá chybu. Chodím neustále vycpaná pytlíkama, v kapse bundy baterku a to od té doby, kdy jsem po ránu chodila po dvoře, svítila si mobilem a hudrala „sakra, kde to ho.no je???“, přiběhl soused plný účasti a ptal se, jestli se mi něco stalo. Chodím a sbírám, ale v Pejřimově moc takových lidí není, takže se mi už párkrát stalo, že se mi od lidí, kteří na mě hleděli jak na zjevení, velké pochvaly. Potěšilo mě to, ale větší radost bych měla, kdyby nás takových bylo víc. Vždyť tím by si chránili i své čtvernožce!!!

 22. Dnes máme velmi nosné téma, já se mohu jen přidat s nostalgickou vzpomínkou a hromádkou sáčků, které jsem nedávno objevila v málo používaném zimním kabátě…
  A jsem moc pyšná na našeho Macíčka – na záchůdku se chová slušně, jak bobky, tak velká hrouda čurací jde krásně nabrat, takže stačí měnit písek jednou týdně.

  A pěji chválu na našeho mistra Marka – hospůdka je čím dál tím hezčí a pohodlnější a ještě napíše, že si máme říct, co chceme… svatá trpělivost! (F)

  1. nebreč – zmizely všechny příspěvky napsané v určitém časovém rozmezí… když se měnil ksichtík stránek. Kdybys psala v sedm ráno, tak bys nezmizela 😛 Chicht – jedná se o zkušební provoz a tak se to musí brááát (*)

   Ale heč – já hlídala studentíky u zkoušky a přečetla jsem si při tom všechna tvoje hlásání o hromadytvořivších labradorkých tlouštících…

   Jdu ven s Kosaticí – to píšu, aby se ti lépe a radostněji pracovalo 😛

 23. +++POZOR+++

  STRÁNKY V REKONSTRUKCI, PIŠTĚ VŠECHNY NÁPADY NA BARVY, FONTY ATD

  +++DĚKUJI+++

  1. Já bych měla ponížené připomínky k diskusi – jméno diskutujícího bych psala bez odsazení a ta světle šedá okýnka bych udělala tmavší – totiž ta žlutá pak moc vystupují a vypadají jako hlavní (nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila 😉 ).
   A ušikoule mi taky kapku chybí.
   Jinak se mi tento vzhled moc líbí.

   1. Už tam jééé :). Jinak se mi tohle líbí víc, než před tím. Ale chápu, že světlé písmo, zvláště na to šedě prouhatém, se některým lidem bude špatně číst. Je super, že se to tu stále vylepšuje.

  2. Marku, ta zelená plocha v titulu je zelená velmi lacině. Si myslím teda já. Ta decentně tmavě zelená v předchozím provedení byla více okulahodící a vyvolávala dojem serioznosti a klidu. Si teda zase myslím já. Ale já budu o nějakej ten rok starší, že jo ;-( !
   Jinak musím říct, že jsi velmi chválitebný. Díky.

 24. Prosbička pro webmastera, vlastně dvě – nemohla by být písmenka černější??? Pro zbytek zraku je to strašně namáhavé číst. A výtah nahoru dolů byl v minulé verzi pto chromé zápěstí báječnej.

  1. Mávám baty . a připojuji se s konstatováním, že „výtah“ vlevo dole byl skvělá věc a moc se mi líbilo, jak cestou nahoru „dobržďoval“ 🙂 Ale třeba ještě bude, však webmaster varoval, že jsme „v rekonstrukci“…

 25. Tedy nevím, jest-li zase něco nezmastím, ale je tady nějak podezřelé ticho! Nemá tady náhodou některá narozeniny? Co?? Já bych si tak tiplaaaaa, eniky beniki čert vyletěl z elektriky bez klobouku bos….. a bude to VAKANDI?
  Ať jo, nebo ne, přeji Ti (F) kamarádko všechno nejlepší (G) (Y) (L)

  1. Je-li tomu tak, pak mávám barvičkové Vakandi do Sušené poblífky (doufám, že jsem to nespletla – chich) a přeju jí jenom samé slunné dny a vůbec štěstí, zdraví a splnění jednoho tajného přáníčka.
   Čin čin (D) (F) (L) .

 26. Báječné téma……. Fňňňň!!!. Uklízet po jednom velkém nebo třech malých, co je víc? Toť otázka! Modrá kapslička s roličkou sáčků už neomyslitelně patří k mému outfitu (či jak se tomu říká). Zprvu se Valtičky divily, nyní už mám několik následovníků. Bohužel, jsou i těžce nenapravitelní. Zjišťuji, že nenapravitelnými jsou , v hojné míře, tuzemští i cizozemští návštěvníci LVA (lednicko-valtického areálu). Nenapravitelní mě štvou a tak pomalu získávám pověst té protivné staré baby, co furt remcá. A moc mě vytáčí, že uklízím až k Háju a před mým vlastním domovem mám naenoncováno od nenapravitelných.
  Vzpomínáte na vyprávění Vl. Menšíka o přezahrádce na jedné brněnské ulici? Zakončil je nezapomenutelnou větou: „Podívej se mámo, jak se pak má domluvit státník s cizím státníkem, když tady se nedomluví prostý Čech s Čechem. A šup to ho/v/no sousedovi do růží!“ 🙂

 27. Mooc pěkný čtení 🙂 Jenom mi přijde nespravedlivý, že to široce dalece řešej ty, co uklízej. Zatímco hulváti, kvůli kterejm se občas člověk brodí těma oněma, jsou v klídku. Ale to už tak bývá, že.

 28. Asi jsem divný, ale nesbírám. Tedy především proto, že naše smečka se venčí v naší zahradě a od jara do podzimu jsou venku vlastně furt. takže nemám šanci. Řešíme to tak, že vedle kompostu je kyblík hovňák a železné hrábky se zlomenou rukojetí, které vyfasuje nešťastník (potomci za nějaký průšvih, nebo my s MLP, když není žádný průšvih 😀 ) a projde celou zahradu. Na sněhu nesbíráme, ale až sleze, vezmu káry (po česku kolečko anóbrž trakař) a projdu celou zahradu. Jediné ehm, které sbíráme teď, jsou od Dastyho neb je koná zásadně na chodník u branky, kudy musí projít každý.

 29. Velmi nosné téma! 😀 Co já se narozčiluju, teď v zimě mám pocit, že si lidi myslí „ono to se sněhem odtaje“ je to hnus, velebnosti! Taky pravidelně zadržuju psy, nejčastěji pudličku jedné osoby vedle z baráku, která pravidelně nechává psovou vykonávat potřebu za naším vchodem a sama volným tempem odchází za roh, aby si ji náhodou někdo s exkrementem nespojoval. Šla jsem s košem a psa jsem držela za obojek tak dlouho dokud paní zpoza rohu nevykoukla…heheheeee, prskala, ale uklidila. Zcela jistě poprvé, a pravděpodobně naposledy (N)
  JInak hlásím, že Major vypudila i ten zbytek povlaku na polštář, bylo to výživné :-S

  1. No to je právě ta blbost. Ono to neodtaje se sněhem, ale protože se celou zimu nerozkládají, nebo rozkládají pomaleji, tak až sleze sníh, tak to bude teprve slalom. Kačere těš se, pěšky se člověk většinou vyhne, ale s kočárem to jde hůř. 🙁 Nakonec jsem ráda, že kočárek nemůže do bytu a musí být v kočárkárně, tam to tolik nevadí. Ale když ho dáváme do auta … A ty návleky na kolečka jsem pořád ještě neušila. Zato jsem se naučila docela dobře slalom s kočárem.

   1. Jo jo, každé jaro zpětně, a tedy marně, nadávám na ty, kteří si myslí, že se sněhem vše odtaje. Máme pod okny pruh trávníku a každou zimu přesně vidím, co všechno mně bude smrdět pod okny, až „to“ roztaje. Větrat po oblevě je vždy kontraproduktivní.

   2. No, aspoň, že máš kočárkárnu, my místo ní máme (teda bude mít) v přízemí masérský salon 😉

 30. webmastere, o poskakování ani tak nejde – ale mám podezření, že počítačoví trpajzlíci sežrali část příspěvků: cca před hodinou jich tam bylo třicet a teď jen osmnáct…:-S

  1. Mno, sežrali, sežrali… Ale zase nic tak převratného k věci jsem nepsal. Jen že držím všechny (Y) JakuboviS., a že jsem do držení zapojil i okolo se courající kocourstva – když už se tu motají kolem domu, ať jsou alespoň k něčemu.
   Ale jinak ta aktualizace vypadá dóóóbře, milý webmastere.

 31. Bude aktualizace: Dneska může trochu poskakovat zvířetník a občas možná nebude fungovat (ikdyž v zásadě by měl jenom vypadat jinak)

  1. No, teď jsem se dostala k počítači a otevřel se mi úplně novej Náš Zvířetník. Musím teda říct, že se mi LÍBÍ. Doufám, že je to ono 🙂

  2. Vypada to dobre (skoda, ze autori nezvladli i vkladani prispevku bez refreshe cele stranky, kdyz uz zjeveni formulare funguje), jen bych mel dotaz, neslo by nekde, ciste vyberove, zakazat premenu smajliku na ty obrazky? Ja bych radsi mrkal v ASCII.

  1. ano, myslím na něj, doufám, že už v pátek bude doma a všechno proběhne v pohodě! (Y) (Y) (Y)

  2. Ano, Jakubovi je zapotřebí držet palce. Včera jsme si vyměnili pár milých SMS (Y) (Y) (Y) . Přesvědčila jsem ho, že pándoktoři budou mít šťastnou ruku.

 32. Hlídávávala jsem sousedovic berntského salašnického Hektora, psa jako půl telete a mívala jsem jiné problémy. Norské vilky nemívají ploty, ale před- a za- zahrádky a bývají pěkně uklizeny. Hektor byl za to vděčen a vybíral si místo k odložení stráveného většinou před kuchynským oknem. Pečlivě se na to připravoval a aby si to užil, točil se s vyjeveným výrazem dokolečka tak dlouho, až se za oknem začínaly objevovat obličeje :-O . Rozhořčené, s přísným otazníkem, udivené, malé obličejíčky které se objevovaly a zase mizely, jak se smíchy kroutily. Stávala jsem opodál, tupě a vstřícně se usmívala a jaksi mimochodem jsem mávala pytlíkem v ruce. Hektor konečně ukončil taneček a tváří v tvář oknu jim tam vyklopil nadílku úměrnou své velikosti. Vysekl poklonu, radostně odběhl a já jsem, se stále blbým úsměvem, jaksi bokem, vešla na cizí pozemek a před inkvizitorkým okem jsem se potupně hrabala v.. no, v ho.nu. Dítka jásala. Abych se zavděčila, skoro jsem přislušné místo ještě vyleštila a pak se snažila o důstojný ústup. Takže sníh nebo zarosená tráva, ooo jaká lahoda :-).
  Ach Hektor! Také už přeběhl Duhový most.

 33. Děkuju vám všem moc za ohlasy (L) , omlouvám se, že teď nemůžu reagovat.
  Přeju všem krásný den! (L)

 34. před časem jsem v houfu lidí čekala na zastávce na autobus a kolem šla taková úhledná mladá paní s malou šedivou pudličkou. A pudlička najednou přidřepla, soustředila se a vyrobila na chodníku bobeček. Mladá paní vzala papírovy kapesník, bobeček decentně sebrala, hodila do popelnice – a pudlička se zamyslela, přidřepla a vyrobila další bobeček. A další kapesníček zmizel v popelnici… A takhle se to opakovalo snad sedmkrát, osmkrát a pochopitelně lidi na zastávce se zájmem přihlíželi. Nakonec pudličce přece jen došel materiál a tak s paničkou pokračovaly v cestě. Když míjely zastávku, mladá paní pronesla omluvně a vysvětlujícně: „Ona se totiž stydí, když se na ni lidi dívají…“

 35. Vave, to je fakt hutné téma 🙂 A i když je tu culící se smajla, myslím to vážně. Mám psy rád a psa jsem měl. Snažil jsem se, aby po nás nikde nic nezůstalo. Obecní ouřad dokonce při zaplacení poplatku za psa věnoval v rámci osvěty „platiči“ poměrně podstatný balík sáčků-hovňáčků gratis. Přesto to ne úplně pomohlo – ale to jsou (alespoň u nás) lidé, na které by asi nezafungovalo NIC.
  Mimochodem, nakoukl jsem na Velkého Psa…tedy, nechci nic říkat, ale tam to fakt žije :-[ To není pomalé odumírání na úbytě – to je infarkt…

  1. Pes s třemi mozkovými buňkami -na Ešuska je to od PetryK pustá pomluva, ale na Psa to sedí. :-[

  2. A kdyz si clovek jeste precte ty komentare … perly … kritiku, soudruzi, kritiku my vitame! Ovsem pouze kritiku konstruktivni! A pouze od proverenych soudruhu.

 36. 😀 😀 😀 😀 😀 . …..Doufám jen, že si tam nevšimli, o kolik bylo menší než to naše……. 😀 😀 😀 😀
  Náhradní plnění je nejed moc prima čtení, ale taky naprosto výstižný název toho článku a hlavně té činnosti. Nestává se to moc často, ale občas taky po dlouhém pátrání halt seberu něco o čem si nejsem moc jistá, že nám to patří 😀 . Myslím, že tohle je jediný případ, kdy nezáleží na tom, že seberete něco cizího 😀 😀

 37. Přečtu si všechno až odpoledne (a už se těším), teď jen prosím právě na dnešní dopoledne o důkladnější přidržení palců pro JakubaS. (Y)

  1. Určitě – ještě trochu přimáčkneme (Y) a případně požádáme i hostující kocourstvo kolem domu, aby přidrželo packy. Když už se tu poflakují, tak ať jsou alespoň k užitku. (Y)

 38. Chááá – konečně nosné téma 😉 !

  Dobrá, přiznávám – já sbírám především v zimě! Totiž a jelikož bydlíme v těsné blízkosti pole, přes které se chodí do lesa a protože Toya jako slušně samovychovaný pes se venčí zásadně v trávě (tedy hluboko v poli), tak v období bujné vegetace nesbírám. Ale – teď na bílém sněhu je všecko vidět široko daleko. Takže, pokud nezajde hlouběji do pláně, seberu hovňouskem a nonšalantně pohupujíc s nim na prstě pokračuju celou vycházku, až konečně narazím na popelnici, kam je možno výtvor uložiti 😀 .

  Poznámka I.: dobrý pejskař se pozná dle toho, že je zásoben pytlíky hovňousky – a víte, že jeden jsem měla i v plesové kabelčičce :-O 😀 ?!

  Poznámka II.: Toya má eneromní spotřebu – každou vycházku vylučuje tuháče a už jsem vyučená, chodím aspoň se dvěma pytlíky, protože se někdy stane, že si práci rozdělí na dvakrát 😛 😉

 39. Ta Vave je zodpovědná osoba (L) Když už nemůže kvůli objektivním potížím sebrat Ančino (&) , sebere alespoň nějaké…. (G) 😉 Chválihodné.
  Bydlíme na vsi a tak si Bářiny nášlapné miny uklízíme na zahradě. A v lese, či v polích to neřeším. Ale jdeme-li někam do civilizace, pytlík samozřejmě nechybí. Navíc takový pytlík, byť byl primárně určen na hovno, se hodí i na ledacos jiného.
  My máme jiný problém, Bára chodí téměř neustále po měkkém (po zahradě, po louce, v lese, v polích… a teď ve sněhu) a nestíhá si obrušovat drápy. Vet se do stříhání nehrne, se mu nedivím, jsou silné a tvrdé a černé. A já sama si to netroufnu, i kdybych si pořídila kleště (gilotinku), o kolik zkrátit, aby to nebylo do živého? Začínám s ní cíleně chodit na naši málo frekventovanou asfaltku s tenisákem, ale to aby byl člověk pořád ve střehu, aby stihnul odchytit rozblbnutou čubu, když jede auto.

  1. kup si KVALITNÍ kleštičky na drápky (jednou jsme pořídili levné a dozí dráp nevydržely…) Ty drahé máme už dlouho… a fungují. Stříhám v zimě mnohem častěji než v létě. Když stříhám často (tak jednou za měsíc – pokud je sníh) pak stačí ustřihnout drápu jen malý kus.
   Pokud nemáš zkušenost, doporučuju opravdu odstřihovat tenké (klidně milimetrové) plátky opakovaně – tedy hned za sebou, v rámci jedné práce (abys nemyslela, že stříhám milimetr ob dva dny 😀 ). Protože v případě nouze zastřihneš jen lehce.
   Naučíš se – neboj. I když já stříhala drápy všem dogám, stříhám je i Ričkovi… a stejně jsem před rokem Betce jeden střihla „na živo“ a krvácelo to děsně moc a dlouho 😉

 40. Nooo, Borůvková si zásadně vybírá místo neposkvrněné, takže momentálně, když to na sněhu snad i svítí, se skoro opírá zadkem o kostelní zeď, protože u zdi je dle jejího názoru dostatečně čisto. Takže prokličkuju mezi cizíma enónama, abych sebrala to její. A u řeky projevila talent po dlouhém čuchání se strefit do nejhlubší díry ve sněhu, co široko daleko je, takže mi následný sběr připomíná důlní práce…

 41. Tak to je přesně to, na co jsem se už mnohokrát chtěla zeptat. Jestli sbíráte i ve sněhu, tedy ne že bych o tom pochybovala, jen že u nás v Kotěhůlkách se moc nesbírá a na tom sněhu (a že je tu krásný bílý) to vypadá dost smutně. Vždycky jsem si myslela, že správný pejskař po pejskovi uklidí, tak holt tady máme asi zvýšený výskyt těch bezohledných. Ono v trávě a v blátě to tak vidět není.

  1. Když je sníh, tak spousta lidí bobky neuklízí… Sníh napadá do bot (málokterý psík se venčí na cestě), zebou ruce (nebo se namočí ve sněhu rukavice) a hlavně – NENÍ TO TAK VIDĚT.
   Nedivím se, když si třeba kamarádka stěžuje, že na sídlišti není kde postavit sněhuláka z čistého sněhu, že všude je nabobkováno a že bílý sníh se mění ve žlutý – očůraný…

   1. to je zvláštní, Xerxová – já si už při čtení článku říkala, že přece na sněhu to musý naopak vidět o mnoho LÍP!!!! chjoooooooo, som zmätená 🙁 🙁 (N) (N) 🙁 🙁

    1. ježišmajááááááááááá, že to nevidíte!!!!! řekněte prosím, že to nevidíte!!!!!!! fuj fuj, breke, kdo mi to tam sakra napsal? :-[

     1. No, občas pustím psovou na dvůr, kam mají přístup jen nájemníci ze dvou domů. V našem domě jsou tři malí psi a ve vedlejším jeden velký. Po třech malých je vždycky uklizeno a po tom velkém majitelé nikdy neuklidí. Pokud se někdo z nás uklízejících naštve, tak to velké ono položí vedlejšímu domu před dveře na dvůr. Stejně to nepomáhá. A přitom v tom vedlejším domě mají malé dítě, co si chodí na dvůr hrát a domluvit se tam neumějí. Je to pár dní, co jsem na dvoře dolovala zmrzlá ona ze sněhu, protože a) je mi to trapný vůči mamině toho mrňouse, b) o dvůr se starám já a hrabat trávu na jaře s tímhle se mi teda nechce.

  2. My sbíráme v jakémkoliv ročním období, za jakéhokoliv počasí, bez ohledu na to, zda je světlo či tma. Jenže – jsme tak nějak osamocení. U nás to teď vypadá vskutku hodně vzhledně. :-O 🙁 . Ve vedlejším vchodu mají dva obtloustlé retrívry /už z toho mě berou všichni čerti 🙁 /, psi jsou krmeni granulema ze supermarketu a podle toho taky vypadá jejich výdej. Je víc, víc než vydatný. Ty zvířata netvoří hromádky, ale velehory. A nikdo z páníčků se neobtěžuje po nich uklidit. Že tam sáňkují děti?? Tedy takhle, že by tam mohly sáňkovat děti? To je přece nebere 🙁

 42. Od té doby co Mimi po operaci dodržuje dietu – kuře a rýže – a je sněžno, máme s tímto velké problémy, neb konzistence je ….nesebratelná. Jinak já jsem vypracovala metodu JDU PO ČUCHU, protože se ráno venčíme za tmy a velkej černej pes není za tmy vidět. A protože dvorek savůj vlastní si přeci neznečistí pokud nutně nemusí, ráno čmuchám a odpoledne zírám.

 43. Milá Vave, mám obavu, že jsi nastartovala téma, které je hodně choulostivé! Je spousta lidí, přednosta např., kteří psy ve městě přímo nenávidí, a to právě kvůli tomu „onomu“. Fakt je, že kličkovat mezi exkrementy mne také nebaví, zvláště po zimě, když bílá krása se změní na hnědou břečku a posléze odtaje, aby odtajnila to, co do ní napadalo. Marné je vysvětlování, že za to ten pejsek nemůže, že zkrátka potřebu někde udělat musí, ale když je majitel dobytek, tak halt chodníky vypadají tak, jak vypadají. Pozorovat majitele zvířete, které vytvořilo hromadu, odpovídající velikostí slonímu „onomu“, jak si čte noviny a v klidu od toho nadělení uprostřed chodníku odchází je pro mne sebetrýzněním, nicméně obávám se cokoliv poznamenat, abych náhodou nedostala facku, už i to se mi málem stalo! Hlásání typu „za psa platím, ať to někdo uklidí“ neuznávám. To by musel platit opravdu o hodně víc. Je to hodně citlivé téma a docela jsem na tu diskusi zvědavá! 🙂

  1. jojo, za psa platím….. to je oblíbený argument. Já jsem svého času byla ta kdo v takových případech nemlčel. Hásky jsem nabídla jeden z mnoha pytlíků, které mám v každé bundě, v každých kalhotách, se slovy, že jistě zapomněli…. Jenže ono to není nic platné. Jak jsem se tady už zmínila o těch dvou labradorech, tak s majitelkou jsem měla několikrát konflikt, snažila jsem se jí vysvětlit, že právě kvůli takovýmhle věcem, nemají pochopitelně lidi nepsí ty psy rádi. A že i mě jako člověku psímu dost vadí, když jdu po svým psovi uklidit a šlápnu do cizího. Že když jim nezáleží na tom, že si v enónech musí hrát děti, mohlo by jim vadit, že ji to pes na tlapách nosí domů…. a… a… xy dalších argumentů…….. výsledek? NULA. Labradoři stále tvoří velehory a nikdo je nesbírá. Ale je fakt, že nejsou sami. Bohužel. Nás sběračů je míň.

  2. Také mám dobrodružnou zkušenost s jedním takovým …. majitelem obrovského dogouše. Nikdy jsem ho před tím a naštěstí ani potom u nás v ulici neviděla, ale jednou stačilo. Zřejmě procházel náhodou a psovi se zrovna zachtělo. Přestože přes cestu je pár metrů široký pruh trávníku podél náspu trati užívaný jako oficiální výběh, nechal ho vydělat se přímo na chodník. Srovnání s kupou po slonovi je zcela přesné. Ladně se vzdaloval, a tak jsem do dohonila (předtím jsem ho přešla v protisměru) a s milým úsměvem se ozvala: Pane, promiňte, něco vám tadyhle upadlo. „Pán“ nasadil ječák a spustil takový příval hrubostí, že jsem zůstala jako opařená. Zastal se mě příchozí soused, ale dostal příděl téhož, to vše za ústupu hulváta. Kupa zůstala, kde byla, než chudák majitel přilehlé nemovitosti (doslova – stěna domu přiléhá bezprostředně k chodníku) nevzal lopatu a neuklidil, co mu zavánělo přímo pod oknem kuchyně. A pak potkáte babku o holi, co se sotva sehne k bobíkovi po svém pidi chlupatci, ale uklidí… V takových případech jsem ráda, že neovládám žádné bojové umění a prát se prostě neumím, protože bych se asi neudržela. Nebo že by aspoň rákoska…?

   1. No, rákosku měli asi použít rodiče dotyčného pána, teď už bude trochu pozdě!
    Já mám docela i pořádný vztek, když k nám přiběhnou na chalupě na zahradu psi, volně puštění z vodítka a procházející kolem chalupy. Majitel spokojeně z cesty přihlíží, jak pes kadí do květin, ve kterých se následně budu hrabat a užíje si to mnohdy i v truhlíku s květinami nebo bylinkami! Může mne vzít čert, když to vidím, ale co nadělám! Pak se tam naučí chodit další a další psi, protože jim to zavoní a já nedělám nic jiného, nežli bedlivě sleduju, co je v soliterních kytkách a keřích, když je jdu vyplít nebo květináčích. Teď jsem začala s bezúdržbovou úpravou zahrady, všude dávám fólii a mulčovací kůru, tak to se teda moc těším, jak to bude používáno jako WC! Když to vytknu kamarádovi, jehož bernský salašnický vypustí exkrement jako malou Sněžku, tak se ještě diví, že mi vadí zadarmo hnojivo! Nevím, asi jsem divná, ale vadí, protože hnojivo to teda vůbec není a když budu chtít svoji zahrádku pohnojit, udělám si to sama a jinak! Kromě toho mi uchc……. už několik konifer, což mi taky není příjemné! Ale obložit zahradu betonovými kvádry asi nejde!

    1. Karolíno, chápu Tě. Nám pod brankou podlézá jen takový pinďousek maličký, co jej neodolatelně přitahují naše krušpánky. :-O . A putující kočičky se přidávají v záhonech :-O . je mi Tvé krásné zahrady líto.

 44. Vavís, skvostné (L) Nemyslete si, ža já – nepsová, nemám toto téma na pořadu. Do domečku naproti se přistěhovala rodinka, která vždy bydlela v bytě a největší pozemek měla v truhlíku na balkoně. Při rekonstrukci domku jsme se spřátelili a oni se chodili radit s velmi zajímavými „problémy“.Jednou si mi jejich Přednosta stěžoval, že jim chodí kočky dělat bobky na stůl pod jabloň. A koukal na Mínu a Mouryna, protože přes jejich zahradu vede nábližka ke kočičímu kulturnímu vyžití – voliérám papoušků v další zahradě. Tak jsem nového souseda dovzdělala v ho-nologii. Lopatkou jsem odhalila řádně zahrabané kočičí WC našich plyšáků (je na jednom písčitém místě skalky) a ujistila jsem ho, že se mu v revíru courá patrně kuna. Ta si udělá bobek co nejvýš, aby se nepřečuchnul žádnou konkurencí.

 45. Tak vedle už to opravdu nefunguje…

  No, jelikož venčím na poli nebo v lese, tak tady u nás s tím problém nemám, do Prahy si vozím pytlíčky a jelikož jsou trvale v batohu, často plní i jinou fci, třeba na zbytky z restaurace v Ikea 😛 😀
  Mám ale trošku jiný problém se sbíráním na zahradě. Jak z toho zledovatělého sněhu vykopat to zatavené teplé ono. Jsem s lopatou krapet neumětel 😀

  1. nesmíš ho sbírat hned – nech bobek zmrznout – pak ho vykopneš ze sněhu a uklidíš snadno 😛

   1. Viděla jsem na Aukru prodávat takový sbírací přístroj. Je to jako bagr s klapačkou (lžíce a protilžíce) na dlouhé tyči, takže se člověk nemusí ohýbat. Zdá se mi to dobrý, protože mě dělá problém bleskový pohyb lopaty s ladným obloučkem nadhození, abych ono netáhla po trávě a nerozmázla,ale cena kolem třech stovek mi příjde luxusní, tak se dál trápím a rozmazávám 😀 (N)

    1. nevím nevím – mám pocit, že použití těchto přístrojů vede k tomu, že bobek ložený na trávníku se změní v bobek namatlaný na „lžíci“ 😉

 46. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 Těm, co něco dneska slaví, přeji vše nej nej (L) . A palečky přidržuji stále všude tam, kde je to potřeba (F)
  Pytlíček hovňák je potřebná rekvizita každého slušného pejskaře. Betka se většinou venčí ráno a večer na oblíbeném místě na zahradě, ale vlastní zahrada nebo cizí – uklidit se bobek musí. I teď v zimě se snažím každé odpoledne oběhnout zahrádku a „poklady“ najít. Říkám tomu „jít na hovňa“ (chicht – cenzor tady není). Jednak nenávidím zas…anou zahradu, jednak musím slunečnicí naplnit krmítka na různých místech – a to už mám stejně sníh za krkem i v botách…
  Beta má dobré zažívání – bobky dělá opravdu docela malé – a pobavilo mě, když mi jedna zvědavá pejskařka „vynadala“ jak to, že tak velký pes dělá tak malé zbytky…
  Krásné téma – myslím, že jsem dnes neřekla ještě poslední slovo 😛

 47. Holčičky mají sice také svůj oblíbený trávník, ale tyto potíže nemáme. Onen trávník se nachází na naší straně plotu a tak ho stačí jednou za (nedlouhý) čas obejít s lopatou. Teď v zimě čekáme, až roztaje sníh. (&)

 48. Vavísku,to je nosné téma (Y) a můj Ferda dělá totéž,akorát při jeho jezevčičí výšce vidím typický oblouk a vršek hlavy vyčuhující ze sněhu.Ovšem komplikace pro mně jsou značné – než se o holi dobrodím k onomu místu,Ferda svůj poklad pečlivě zahrabe sněhem,někdy i hrabáním odhodí v dál a večer potmě nemám šanci to najít :-$ .Fakt mi připadá,že se bojí,abych mu jeho výtvor zase neukradla 🙂

 49. Zrovna včera jsem si libovala nad tím, že vlastně bydlím na vesnici – tedy nikoliv na opravdové vesnici, ale holt se tady všichni trochu známe. Jedu naší zledovatělou ulicí domů a přede mnou slečna s povědomým mětajem-skorovlčákem. Mětaj koná potřebu, slečna ho zamyšleně pozoruje a oba odcházejí. Latentní domovnice se ve mně vzedme, stočím okénko a nabízím: „Slečno, nepotřebujete sáček?“ Slečna nadskočí a opáčí „EEEhhhhmmm, zrovna jsem ho zapomněla a hned se vrátím, děkuju!“ A opravdu se vrátila, za půl hodiny už bylo čisto (Y)

 50. Vavísku, tvým náhradním plněním se nedalo odolat. Jsou nedostižná!!! Plaším dřímající smečku chechotem:-D, děkuju velice (L) a mažu (spát);-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN