PSI: Ešus a zima

Zima, zima, zima všude je veliká – co značí to pro Ešusa potrhlíka?? Co by to značilo. Jako u všeho možnost řádit jako černá ruka. Toť lakonický pohled Pánčičky, která jaksi ve své krátkozrakosti ovšem přehlíží všechny možné detaily.

Vezměte jen takovou otázku zaječí. Místo toho, aby se radovala, že se stále zlepšuje a zlepšuje v hodu na zaječí cíl, je z toho vždy, když se trefí, celá rozvrkočená. Nechápu. Nechápu. A navíc ještě omezuje možnosti tréninku, páč jak je takhle hodně sněhu, tak prej budem házet jen v místech, kde je přehled. Prej teď přechodně žádný vyhledávání ve vysoký trávě. Tak jo, to vydržim. Ale je to marný, je to marný. Házela tuhle v místě, kde má ten svůj přehled a… no?? A??

Hele, co myslíte? S přehledem ho skorem trefila zas!! Začala nadávat a pojmenovala se tak, že když tohle řekne mně, nebo Kosťovi, tak víme, že jsme dost v průšvihu. No a to ešče nevěděla, že o dva kilometry dál, kde zas měla ten svůj přehled – na cestě!! – já v trysku skorem šlápnu na zajocha. Nevim, kdo z nás dvou měl větší infarkt. Já jsem hodil hubu – teda mordu, mordu sem hodil a zajic v kotrmelcích mastil na druhou stranu. Chápete to? Proč ten cvok musí spát u cesty?

Ale zima dobrý, zimu já rád. Sníh je fajn, dají se v něm dělat ďoury, válet se v něm a hlavně předstírat. Předstírání já miluju úplně moc. Sem v tom úplnej march. Jako ostatně ale ve všem co dělám, tady skromnost stranou teda. No a oč jde?? Ve svý podstatě je to velmi jednoduchá záležitost. Leč! V podání skutečnýho profíka, jako jsem já, jde nakonec o hotový umělecký zážitek. Nepotřebujete k tomu nic moc jen:

1) Moc a moc hlubokej sníh

2) Pánčičku

3) a něco. Metadlo nějaký, který bude metáno. Bodlináče, tenisáka, prostě cokoliv, co se dá mrsknout. V nejhorším případku i kus větve, ale to nemá takovej efekt. Proč vysvětlim později.

Když tohle všechno máte, můžete to rozehrát naplno. Nejdřív na Pánčičce vysomrujete metadlo a hlavně ji přinutíte, ať metá. Běháte, lítáte závějema, nosíte, aportujete jako divý. Jak dlouho? No klidně půl hoďky. I dýl, to nechám čistě na vás. A pak příde vaše chvíle. Pánčička mrskne do dáli (Mnooo do dáli……to je pravda trochu nadnesený slovo. Do dáli háže páník, to jo. Pánčička řekněme jen… háže 😀 ), házedlo sviští vzduchem, dopadá….. vy letíte vpřed, dva… tři poslední skoky a…….. útok!! Bacha! Základem je se trefit! Musíte mít dobrou mušku (kdo nemá, přes léto natrénuje).

Předníma nohama MUSÍTE vržený předmět trefit VE SKOKU. Takže při dopadu na zem ho prostě vahou těla zadupete sto sáhů pod zem. Teda pod sníh. A tetkon to teprve dostává tu šťávičku. Musíte se začít podivovat. Cože se to stalo za zázrak? Jak to přišlo, že NENÍ?? KAM to zmizelo?? Jestli jste někdy viděli zmatenou tetku na rynku, tak víte, co mám na mysli. Točíte se dokolečka, zmateně se rozhlížíte, snaživě a přemýšlivě krabatíte čelo, předstíráte, že si lámete hlavu.

KDE TO SAKRA MŮŽE BÝT? DYK TO TADY TETKON EŠČE BYLO?? NA VLASTNÍ VOČI SEM TO VIDĚL!! TO NEJNI MOŽNÝ!! ALE JÁ TO TAK NENECHÁM, NENECHÁM,KDYBYCH SE MĚL DO AUSTRÁLIE PROHRABAT!! A pustíte se s vervou do toho a hrabete jak vo život. Ale pozor, důležitá je jedna věc! Musíte hrabat organizovaně – tzn. za žádnou cenu nesmíte ztracený předmět vyhrabat. Je vám to jasný?? V podstatě ho pořád zahrabáváte a zahrabáváte a zahrabáváte, až to kolem vás vypadá, jako že tam vybuchnul granát. Spíš celá bedna granátůch teda.

Nezapomínejte taky na další důležitou věc. Celou tu dobu, kdy PŘEDSTÍRÁTE (páč jen blbej pes by nevěděl, kde to je), že to nemůžete najít, se musíte sem-tam, letmo podívat s uštvaným pohledem na pánčičku. Aby jako viděla, jak na tom makáte. Jak do toho dáváte celou svou osobnost, že to nikdy nevzdáte. Že se fakt snažíte a dřete, že pomalu duši vypustíte. Není vůbec od věci, když přidáte nějakej ten zvukovej doprovod. Můžete vystačit jen s huhlavým komentováním, ale ….takový to načtvatý bručení je lepčejší na efekt, to je fakt.

A nebo, začněte huhlat a pak přidejte na volume. Kombinace obojího bude možná nejlepčí. Teprve, až když zrejete okolí tak, že to vypadá, že ho před pěti minutama opustilo stádo prasat, přijde chvíle na kouzelnickej trik. Když už to vypadá naprosto beznadějně, uděláte stejně jako Dejvid Ouprťfíld nějaký to simsalabim! A! Hle! Zázrak. Ste statečnej zachránce, páč po hodinách usilovný dřiny ste našel TO, co již navždy v hlubinách ztraceno bylo!!!

Na tuhle chvíli je nejlepčejší, hledáte-li něco uřvanýho. Páč to pak můžete vítězně zmáčknout v kušně a vyloudit z toho patřičně ječivej zvuk. A pak za zvuku fanfár (nebo spíše šílenejch dud, máte-li teda něco pískacího) cváláte vítězoslavně prostorem, s hrdě vztyčenou hlavou. Nalezené při tom buďto vyhazujete do výšky, nebo alespoň mocně potřásáte hlavou a rituálně to zabíjíte. Řeknu vám – ovace zaručeny!

A teď teda proč klacek jen v nouzi nejvyšší. Klacek je fajn v tom, že po nálezu má oproti jiným předmětům jednu výhodu. A to, že při vítězoslavném cvalu v kruzích s ním můžete přihlížející a náležitě vás obdivující publikum třískat do nohou. Tuhle výhodu ale vyvažují dvě nevýhody. Ta první je, že u velkých klackůch se těžko dá předstírat, že ho nevidíte, když ta mrcha pořád někde vyčihuje ze sněhu. Ať děláte, co děláte, začasto to někde čouhá. A ta druhá?

Že i když máte vhodnou velikost a v těch závějích kládu fakt ztratíte, tak vzhledem k nulové hodnotě se vám taky může stát, že se vám vaše plány zhroutí. Když přeženete dobu předstírání a hledáte moc dlouho, může pánčičce taky dojít trpělivost a záchrannou akci odvolá. A vy přijdete o svých deset minut slávy. Mluvim z vlastní zkušenosti. A pak celý předchozí snažení přijde dost jako vniveč.

Což se vám u věcí domovních, tedy věcí z domova donesených zpravidla nestane. Říkám zpravidla, ale jako všude, i zde jsou výjimky potvrzující pravidlo. Pánik třeba, ten nemá trpělivost vůbec a když nenajdu tenisáka v limitu, tak ho tam prostě klidně nechá!!! Chápete to? Naštěstí přijde obleva a já vim, že je zas s pánčičkou najdem, jako tudle. Přinesli jsme domů tři!! Tři celý tenisáky.

No ale já sám za sebe doufám, že obleva hned tak nebude. Že si sněhu ešče užiju, páč ho mám rád. Sice chodim domů vorvanej jak starej plakát, páč přece jen každej den lítat dvě hodiny v závějích to jednoho odrovná, ale mi to neva. Mám kondičku, nejsem žádnej lenošivec. A jak se to pak spí. Upadnu večer v pelechu do kómatu. Vytrčim všechny čtyři nohy do vzduchu, povolej mi pysky, takže pánčička se mi směje, že vypadám jako vesmírná obluda, a usnu spánkem tak hlubokým, že mě nevzbudí ani vlastní chrápání, který lomcuje oknama a budí sousedy o dvě patra vejš. Jo zima je fajn.

Petra Kolaříková (PetraK)

Aktualizováno: 17.2.2010 — 03:47

196 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Krásnej článek, předstírání úplně bombově vystiženo!!! Náš Goofy to dělá úplně stejně! Oni snad choděj na nějaký prenatální kurzy bo co 😀

 2. :
  Re: odkaz na to krásné lednové měsíční halo, co mě na něj upozornila Xerxová
  Můj pozdrav přátelé! To starý Cyrano vás vítá, sem, ke mně! Přišli jste právě včas, kdy okamžik si kabát převléká. Patřila Luna dosud jenom nám, básníkům, snílkům, smělým fantastům i dobrodruhům v bílých parukách. Fantastům v redingotech i těm v divných přílbách ze stránek nových románů. A odjakživa ovšem milencům, těm Luna vždy náležela nejvíce. Nyní však širák odhazuji v dál, ať letí hvězdám v ústrety! Ať naším jménem vítá všechny vás odvážné kdo jste už na cestě do velké náruče, která se zove VESMÍR.

  http://www.youtube.com/watch?v=FDwpRMnArwA&feature=related

  (Y) (F) (Y)

  1. Taky se s dovolením připojím.
   Všem Jiřinkám posílám přání k svátku na památku.(F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F)
   (L)

 3. Ešusku, tys mně spravil celý to pondělisko jedno,díky Tobě a pančičce mám krásnej večer.Asi teď v tuto hodinu už pěkně hajintáš s nožkama navrch. Přeju Ti krásný zaječí sny a užívej si zimy, škoda že nemůžeš bruslit, zdá se mi, že bys byl velmi elegantní na korčulích.:-D

 4. Hmm. Ráda bych vás varovala před některými druhy zhmotnělých snů. V pátek u Manánka jsem špitla, že v hloubi duše se mi stýská po „pořádném“ psovi. A co myslíte? Je doma. Ovšem dostavilo se nadšení? Jaksi ne. Přilepil se na nás nádherný obrovský mlaďas, skorovlčák. Pochopitelně bez obojku, ale nevypadá zanedbaně. Pedrouš je schvácený hrátkami, Vincin visí u stropu, Čenda je ve skříni, Fanka se stihla zdekovat… Nojo, měli by si ho vyzvednout městští, ale podle tónu v telefónu možná na příslib pozapomenou… Achjo 🙁

  1. Tak ho odvezli. Byli slušní a rychlí. A já, přestože vím, že to bylo jediné rozumné řešení (možná se fakt jen zatoulal-je to děsný třeštiprdlo a páník ho třeba zoufale shání nebo má velikou šanci na své doma, protože je mladý, krásný a milý) é stejně si připadám jako děsná sketa. To sou teda situace.

   1. nejsi sketa, Vincinovi by bylo u stropu trvale nepohodlno, ve skříni místo budeš taky potřebovat a Pedro musí dbát na zdraví, nehledě na zdekovanou Fanku a brzo ouplně uštvanou Louk. Tak si nelam hlavu (&) (@) (@) (@) ouplně stačí!

   2. Milá Louk,dobře ten pocit znám, taky jsem s těžkým srdcem vracela psy a ne jednou.Byli však hned vráceni majitelům, kteří si pro ně přišli.Jak je hravej socializovanej, tak je vždycinky něčí, neboj. (L)

   3. Milá Louk, taky jsem na podzim vracela jednoho zatoulance, co jsem ho odchytila na druhý konec přepínacího vodítka a naštěstí měšťáci o něm už věděli. Ale kdyby to byl kavalír, tak nevím,nevím… Já bych chtěla keště jednoho, ale moje rodina tak akorát zvládá Borůvku.

  2. Šmarjá Louk, to je pro mě varování abych zanechala tajných nemravných myšlenek! :-O Já si představila tu krásu i hrůzu najednou. To by Oldřich nevydejchal a kdyby se mnou přestal mluvit, to bych zase nevydejchala já!! Konečně má ty správně oříškový, oddaný oči bez otazníků a dokáže se dívat zpříma a s důvěrou do očí člověčích … (L) (L) (L)

   1. Jj, holka, však jsme s těma povzdechama v pátek byly dvě. Hned jsem si na tebe vzpomněla. Ano, představila jsi si situaci dokonale

    Milé Baty a Jenny, děkuju vám za podpůrná slova (L) . Když se rozum se srdcem perou, přijde takové milé pofoukání obzvlášť vhod.

    1. Milá Louk – určitě své doma najde. A ty máš čárku v nebíčku za to, že jsi ho nenechal pobíhat zmateně ve tmě a zimě (L) (*) (L)

 5. ;)R O Z V E R N Í Č E K .;)
  (*)Dívá se Američan na žida, jak se modlí u Zdi nářků a ptá se jej, co dělá. Ten mu vysvětluje, že tak rozmlouvá s Bohem a žádá o pomoc. „A jak dlouho už takhle prosíte Boha?“ – „Asi třicet let.“ – „A nějaký úspěch?“ – „Žádný, jako bych mluvil do zdi!“(*)
  ~o)Hezký večer všem a klidný spánek.~o)

  1. Jeee, JoVo, tak von dopadnul jeste hure jak ta stara babicka za totality, co se modlila v kostele:
   „Paneboze, prosim, moc prosim, posli mi pomoc! Alespon tisicovku, at muzu zaplatit najem , uhli a neco dat vnukovi.
   Von to JoVo poslouchal jeden tajemnik KSC pro cirkevni zalezitosti, co v tom kostele sepisoval invetar a kontroloval, jestli se nesmeli se svecenou vodou.
   Toho to vzalo, ze jako lidi jeste porad veri v Bozi pomoc. Tak se prosacoval, mel u sebe jen petset. Vtisknul to babicce do dlane. „Babicko, povidal, tady mate, ale ne odnekud ze shora, ale od nas, komunistu !!
   Babicka obratila oci zbozne k oltari. „Dekuji ti Boze, dekuji nastokrat, ale priste to neposilej pres komunisty, ti darebaci uz z toho polovinu slohli !

    1. Paní Šejbalová, člověk je hned nejmíň o pětadvacet let mladší, jak si ten fór připomene!

 6. Milá zlatá Petro s Ešuskem ! Ráda bych už vaše zážitky v podobě knižní zakoupila.Aplikovala bych to na smutné a depresivní lidičky jako lék.

 7. Re: odkaz na to krásné lednové měsíční halo, co mě na něj upozornila Xerxová

  Můj pozdrav přátelé! To starý Cyrano vás vítá, sem, ke mně! Přišli jste právě včas, kdy okamžik si kabát převléká. Patřila Luna dosud jenom nám, básníkům, snílkům, smělým fantastům i dobrodruhům v bílých parukách. Fantastům v redingotech i těm v divných přílbách ze stránek nových románů. A odjakživa ovšem milencům, těm Luna vždy náležela nejvíce. Nyní však širák odhazuji v dál, ať letí hvězdám v ústrety! Ať naším jménem vítá všechny vás odvážné kdo jste už na cestě do velké náruče, která se zove VESMÍR. (*)

 8. Ešusku, zlatíčko, ty dokážeš potěšit vždycky.
  JEDNO OT – přednostovi se podařilo přetrhnout při vyndávání z taštičky tisícovku na dva kusy (naštěstí byla jeho, ne z rodinné kasy). Kam se s tím teďka chodí, do ČNB??? Zano nebo někdo, nevíte?
  P.S.Šikovnější a pěkně drahou taštičku dostal před pěti a půl rokem, ještě si do ní věcičky nepřendal, teď snad tak učiní. :-[

  1. V ČNB zcela určitě (kdysi jsem tam nějaký peníz měnila), ale třeba by tuto službu vykonala i některá banka u tebe v okolí. Já bych se alespoň zeptala, neb ČNB nemám za rohem. Když nic jiného, tak by měli umět podat informaci.

  2. Měli by měnit všude v bankách, milá Batýsku(L) , jendže když Ti kousek bankovky chybí, tak Ti strhnou. To prostě vezmou pravítko a odečítají; proplatí Ti i jen půlku bankovky, ale musí to být alespoň fous přes půlku. 🙂

  3. Baty, tak už všecko víš 🙂 (Y) .
   Prosím tě, nemůžeš na toho mužskýho tak spěchat…

   1. Díky za radu, stejně to budu muset vyřídit sama. Jak nebude namrzlo, tak to zkusím. Zano, máš recht, co půl roku nátlak byl pociťován jako nepříležitý 😀 😛

 9. Petro, dík za záchvat kašle 😀 – to když jsem se nezadržitelně rozchechtala nad Ešusovým vyprávěním, nemá chybu (Y) (moje chudák průdušky měly jiný názor).
  Přeju všechno nej Jiřinkám (F)
  Držím palce všem potřebným a zejména Jakubovi (Y) (L)
  A pevně věřím, že HankaW to všem pořádně natřela ! (Y)

 10. Nerada bych, aby to zapadlo, ale koukejte, jaký dárek dostala k dnešnímu svátku Jiřina z ČR:

  „Jmenuje se Hannah, váží 3,37 a kolik měří nevím, páč v GB děti neměří , nebo co. Takže jsem se dnes stala poprvé babičkou a jsem moc a moc šťastná.“

  Tak myslím, že si zaslouží zborové „Hip hip hurá pro novopečenou babičku Jiřinku“. Milá Jiřino, doufám, že budeš brzy držet vnučku v náručí – a víš co? To je kouzlo, že se Hannah narodila na tvůj svátek! Je to znamení, že bude své dny slavit společně. Posílám holčičce (L) a (F)

  1. Ygo, já myslela, že se kouknu na miminko, ale pod Tvým podtrženým jménem je nějaká výstava nábytku v Blavě. ;-(

  2. Jiřince gratuluju moc a moc k dárečku! Ať jste všichni zdraví a šťastní dlouhá léta!(L) 🙂 (L)

   A YGY se táži, ta krásná slečna dole je Tvoje? (Y)

     1. Já jsem taky popeta, na jednom řádku dvě chyby – ne pokus, ale pokud, a ne ráno, ale v poledne 🙂

        1. Hihihi! To je jako v tom starém vtipu:
         Nad kinem je nápis: Dnes večer promítáme švédský film Bába dala vojákovi. Samosebou večer kino praská ve švech. Před začátkem vyleze před plátno promítač a povídá: Musím se omluvit, na plakát se vloudila chybička. Není to film švédský, ale sovětský, není pornografický, ale panoramatický, a nejmenuje se Bába dala vojákovi, ale Balada o vojákovi!;))

   1. Ano, je to neteř a když si kliknete na její homepage, tak tam má miniaturní ukázky své práce – je fakt šikovná a jsem na ni moc pyšná (jakož i na ostatní neteře, které jsou taky krásné a šikovné, ale každá je úplně jiná, ovšem miluju je všecky stejně moc a moc).

  3. Jiřince jsem už přála (jen nevím kde, nějak jsem v té diskusi zabloudila), ale Zgo, já nějak nechápu, kam se mám na mimíško vnučkojidní kouknout ;-( . Pod Tvým podtrženým jménem je časopis s výstavou v Blavě. Nebo to tam skáče jen mně??? :-S

   1. Omlouvám se – samosebou že miminko nemám, protože se narodilo v Anglicku a první fotku sem dá určite babička.
    Pod mým jménem je odkaz na článek mé neteře a kmořenky, kterým jsou zkoušela test, zda se i pod mým jménem objeví odkaz (stejně jako Vaviny meteostránky 😉 ), a zapoměla jsem ho vymazat.
    Už jsem to napravila.

  4. Lidičkové moji , moc děkuju za blahopřání, ale já na tom moc velkou zásluhu nemám…
   Byla jsem dnes na vyšetření v Brně, tak jsem celé odpoledne spala a teď jdu prozměnu spát. To jen na vysvětlenou, že reaguju tak pozdě. Brou noc a mějte se tu v hospůdce pěkně. Jiřina 🙂

   1. Jiřinko, přeji všechno hezké na šišce Zeměkulce, svojí téměř jmenovkyni. (F) Hannah, ať je z Tebe krásná robka (L) (L) (L) .

  5. Gratuluju, Jiřinko….. (F) (L) (F) (D)
   Taky jsem se narodila babičce k svátku. A celý život to cítím jako jistou spřízněnost, i když už tu babička 5 let není (a letos by jí bylo 100 let).

 11. jééééééééééééééé, Ešus (H) (Y) (L)
  Petro díky za tradičně náladuzvedající písání a…
  noooo, to je fajn, žes nedorazila na Pražení 😛 – teda pardoooon, hned vysvětlím: něco pro tebe mám a chtěla jsem ti to tam předat a kde to zůstalo??? ano prosím, přesně tam 🙁 (N) (raději snad ani nenapíšu, že jsem tam nesla-nenesla vánoční (sic!!!!) dárek pro Krejgovic ;-(
  jooooooooooo, a už bude jen hůř a hůř…

  SAMOZŘEJMĚ me mrzí, žes nepřišla (bože, ještě že to aspoň zkouším po sobě číst – napsala jsem totiž, že mě mrzí, žes přišla:-[ , a ještě jednou děkuju za článeček (Y) (Y) (Y) (Y) (Y)
  a Ešuskovi (T) (T) (T) (T)

  a taky přeju vše EJ NEJ NEJ všem Jiřinkám (G) (F) (^) – mezi nimi taky své neteřince, mamince Vojtíška (L)

  1. hele, vony to vlastně asik nejsou jitrnice, co? :-O :-O :-O – Ešiku, promiň!!!!!!
   (a mezery jsem mezi palce namastila a bylo mi to na prt 🙁 )
   odcházím zdechnout do houští……………

   1. No Bedo – modré jitrnice, to by mohlo být Ešíkovi po nich aj zle.
    Ehm – ten vánoční dárek pro Krejgovic – to asi nebyly jitrničky 😉 😀

 12. To je pohlazení po duši takový článek o Ešusovi, a Petra to opravdu umí podat! Díky.
  Přeji vše nej Jiřinám a držím palce Jakubovi (Y) . A když si kliknete na nick, tak byste se meli dostat na několik fotek z Pražení (pokud se mi zadařilo). Nějak jsem moc kafrala a skoro vůbec nefotila, tak jich je opravdu velice málo a navíc skoro na všechny se propašovala malá chundelatá hvězda večera (&) 😉 .

 13. OT – palcodržna pro JakubaS. Jakub jde dnes do nemocnice na nějaký zákrok. Sám má představu, že by to mohlo být tak cca na tento týden, tak doufám, že to není nic příliš vážného. V každém případě, myslím, neuškodí mu k tomu trochu přidržet palečky, aby se nám rychle zahojil a vrátil se sem brzy. (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y)

  1. Myslím na něj stále, na toho našeho milého jazykozpytce. Doufám, že vše dobře dopadne a že v pondělí bude už na značkách.
   (Y) (L) (Y) (L) (Y) (L) (Y) (L) (Y) (L)

  2. (Y) (Y)
   a jeste by to chtelo ty na nohou. Na to tu nejni obrazek. A jeste jsou vobe ruce levy.
   .
   .
   .
   No teda vlastne to je spravne 🙂

 14. Petro, ty máš tak nádherné potrhdílo Ešuska (Y) 😛 (Y) 😛 . To je něco tak báječného číst, co všechno vyvádí. Už jsem to říkala mnohokrát, ale Ešus má ohromnou kliku, že má takovou pánčičku, která to ještě ke všemu vyzvoní sem.

  A věnuji tichou vzpomínku NP, bylo tam dobře, je nutné jít dál. (N) (N) (N)

  1. Jinak já jsem dneska rozházela upozornění o přechodu Zvířetníku na Náš Zvířetník všude, kde se na internetu vyskytuju, tak snad snad, se všechno postupně přesune do nových kolejí.

   Je to fakt škoda, že to takhle skončilo. No jo, no co naděláme, dětma nezatopíme. Tak vzhůru do nového. Je to tady moc fajn (Y) (Y) a ještě jednou moje obří díky za tuhle novou hospůdku.

 15. Venujte mi tichou vzpominku – za chvili odjizdim hadat se s pravnikama pro ten super hyper, kde se ze mne stal kriplik. mam na to pravnika – on je ale takovej bojacnej – je to jeste detatko. Ale, nabarvila jsem si vlasy a koupila si k te prilezitosti novy oblecek – aby si nerekli … 🙂 Jinak mam aktovku docela slusnych pravmich dokumentu….

  1. Fandím jak na fotbale 🙂 Do nich, HankoW – šarmem, vtipem, v nejhorším tou aktovkou se spisy. A třeba se ten mladíček dostane do ráže, když bude mít v tobě oporu – oni se někteří nezdají…

   1. Doufám, že už kopeš, či že je už dokonce dokopáno a dokonáno – nedej se Hano, dyť si z Moravy (Y) (L) (Y) (L) (Y)

 16. (F) (L) Jiřinkám přejeme všechno nej, nej a hodně zdraví. (L) (F)
  (*)Po kliknutí na naše jméno mají Jiřinky kytičku.(*)

  1. Jovovi děkuji za recept na červené kuře, v sobotu jsme si pošmákli. A taky za srdíčko, co jste poslali po LA.
   LA já jsem to nějak zasklila, ale pořád si pamatuju ten dluh. Jsi pak nějak prchla a já pořád ještě neměla rozměníno. No asopň ten deštník jsem Vave vrátila, nejsem uplně sklerotická.

   1. Na těch pár drobných opravdu můžeš v klidu zapomenout, já jsem ráda, že jsem se toho zbavila a nikde to nepřekáží. S úložnýma prostorama jsem na tom tak, že v obýváku na konferenčním stolku mám puntíkovaný hrnec na polívku na začátek druhé dekády března.

  2. Děkuji za (L) (L) (L) . Hlásím, že LA poctivě rozdávala a udělalo radost, alespoň mě tedy rozhodně velikááááánskou.

  3. Jovovi, dík za recept na špagety, byly moc dobré. Jen jsem místo sýra nějakého dala nivu a bylo to mňam.

 17. Juu, Ešus. To je super, to jsem potřebovala. Já mám sníh moc ráda, takže v zásadě spokojenost. V zimě přece má být sníh. Má to jediný háček: Rysík v kočáře. Pro kočárek je tohle dost komplikace, hlavně bydlím v oblasti, kde se ani ulice moc neprotahují a chodníky jsou klidně pár metrů super a pak neprůjezdný. Než na nějaký najedu, tak zkouknu, jestli po něm dojedu daleko a jestli z něj půjde sjet. Jinak po ulici. Ještě že mám i šátek!
  No a pokračujeme v nespaní. Už to bylo celkem dobrý, jenže jak jsem se zmínila na Pražení, nedošlo na poslední instrukce ohledně večerní kaše. MLP něco tušil. Našel instatní rýžovou krupičku a přečetl si návod (u chlapa nečekané). No a v návodu stojí: Nasypeme do teplého mléka. Já nechápu, že za ty týdny, co medituju nad tím, jestli Rysík fakt to mléko snese nebo ne tohle nezachytil. Takže mu udělal kaši se Sunarem a v noci bylo rodeo. No, tak aspoň máme jistotu: NESNESE! A včera byl celý den u babičky a babička se vyjádřila, že hodně baštil, že až z toho měli obavy. Tak mu sakra to jídlo neměli dávat, když už měli pocit, že to je moc! Ale jinak jsou moc hodní a den bez potomka jsme si užili. Jen jestli to stálo za tu noc …
  Všechno nejlepší Jiřinkám. (F) Mám babičku Jiřinku a nemůžu se jí dovolat.

  1. Ahoj Karakal, jak on to ten Cimrman … něco o prozkoumávání neprůchodnejch cest 😉 . Ale stojí to za to, ber to jako vklad do budoucnosti. Prostě už víš, že PŘÍŠTĚ máš babičce (F) dát podrobný instrukce a zdůraznit, že je nutno je dodržovat. Trochu volna občas potřebujete. (*)

   1. Však já jen tak hartusím, ale vím, že to za tu noc stálo. Sice jsem si myslela, že udělám spoustu práce, ale místo toho jsme si trochu odpočali. A bylo to super. Jsem moc ráda, že máme hlídací babičku a dědu (L) . Teď ještě aby se trošku rozhoupali i naši a budem muset dělat na Rysíka pořadník ;). On je uplně úžasnej a vůbec u babičky nezlobí. Ale naše máma na tom není zdravotně dobře a fyzicky vnoučka nezvládá. Přece jen lezení po kolenou a zvedání břemene pro ní není. (L) Takže té jedné hlídací babičky si moc vážíme. (F)

    1. No jo. To kdyby nedejboze doslo nekdy u me k nejakemu potomkovi, tak nez si ten, veren rodinne tradici, poridi mimoucha, tak budu mit problem zvednout sebe, natoz vnouce.

 18. Petro a Ešusku, vaše zážitky číst je fakt o život! Nádhera, rozchechtaná a optimistická, jste oba jedničky 😀
  Ušatci jsou taky se sněhovou nadílkou spokojení, když v ní můžou lítat po lese. Na zahradě ovšem tráví jen dobu nezbytně nutnou. Teda kromě Buffinky, ta je přeci jen chlupatější a navíc ode mě velmi těžko oddělitelná, takže musí nutně pomáhat. Akorát chůdě Xena má teď smůlu, v pátek si blokla záda, léčba sice zabrala rychle, ale zima a namáhavý pohyb ve sněhu teď není to pravé. Ovšem Bufča venku krásně předvádí mizejícího psa – ve sněhu si kope tunely! (&)

  1. jé chudinka Xena!! Jo tohle počasí nemocným zádům moc nepřeje. Tak Xeně přeju hodně teplíčka v posteli a někoho, kdo bude ochotný plnit funkci nahřívače.
   Tunely jsou u nás taky celkem v oblibě, ale ne na vodorovné ploše, Ešus vykutává do sněhu nahrnutého podél cest. V té áleji co chodíme, vznikly dílem větru neuvěřitelné sněhové duny a to je prý na hrabání gůtofka největší 😀

 19. Hm, tak jsem sem ve 12:51 znovu házela ty svoje příspěvky pro Alex a Ygu aji s fotkama a … prt. Můj počítač asi nespolupracuje v oblasti obrázkůch ;-(

 20. RE: jen estétka Borůvková má námitky, když je moc obalenej sněhem… (viz diskuze pod starým zvířetníkem)
  Jo, tak tohle znám – klacky a tenisáky byly oblíbené Mikešovo tělocvičné nářadí. Ovšem pokud to omylem vzal do huby studené a zasněhované, následovalo okamžité a velmi okázalé vyplivnutí a krajně znechucený pohled: „Kolikrát jsem ti říkal, že mi máš házet jen věci příjemně vyhřáté? Kdo má tohle brát do huby!“

  1. a tak u nás je naprosto jedno v jakém stavu jsou věci metané. Teď dokonce máme jednu oblíbenou kládu, kterou si v pátek Ešus vytáhnul na začátku aleje z hromady pořezaných větví, oholil si ji sám, samotinký od malých větviček a naprosto je do ní zamilován. Sobota a neděle patřila jen milé kládě. Jakmile jsme přešli mostek přes dálnici, utíkal ten zbylý kilometr k aleji 😀 jako zběsilec, vytáhnul schovanou milou kládu a hopíkal nedočkavostí, kdy se konečně dovalim i já. Kláda namrzlá tak, že mi k ní prsty přimrzají, ale JE TO TO VONO, TO PRAVÝ VOŘECHOVÝ. Jak asi vypadají moje ruce po vycházce, to nemusím popisovat, že ne? Na palci a ukazováčku pravé ručky mám slušnou omrzlinu 😀

 21. ŠIŠKOTE PETRO! (L) Jsem úplně zapomněla napsat, že plasticky vidím to zerzavé hrabadlo a dívadlo a žulím se jako pitomeček.;))
  Rovněž foto umrdlého Ešuska nemá chybku! (Y)=))

 22. Veram a co teĎ?

  Jsem psala Alex:
  Alex – jemu nemůže být zima. To nejde. On se totiž nezastaví ani na vteřinku, takže ho žádná zima nedostihne.
  Má teď staronovou zábavu- vrátil se do štěněčích let, kdy nerozlišoval množinu klacků. A bral to šmahem. Takže, když nenajde nic vhodnýho na zemi, jde si vyrobit sám:

  http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0065.jpg

  případně vyrábí metro trasa Z -jako Zrzavec. Nástup v Hostivicích, výstup v áleji.

  http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0071.jpg

  A pro Ygu jsem psala:

  Toya je dobře živený králík??? Ještě, že nejste někde v dosahu, abych jí chůdě malý netrefila Bodlináčem 😀
  No Ešus běhá tak usilovně, že se z něj stal až vočklivej péf:

  http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0067.jpg

  http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0068.jpg

 23. Děkuji za krásné a úsměvné povídání, Ešus je bezkonkurenční poděs! (Y)
  Připojuji se s přáním všeho nejlepšího Jiřinkám – tak se měla jmenovat moje nejmladší dcera, naštěstí jsem dvě hodiny před porodem zjistila, že je právě 15. 2., tak je Marie… (F)
  A moc myslím na Evuž, ať se jí podaří prostřednictvím miminek otupit ostří smutku… (L)

   1. MLP má tetu, co je Eva a narodila se … Hádejte kdy? Takovou surovost bych do té hodné Rysíkovy prababičky neřekla, ale je to tak. Opravdu se ta teta narodila na Štědrý den.

   2. 😀 Mno, ještěže já bych tedy nemohl být Božena… Ale zase si užívám kombinace vánoce+ nový rok+ svátek+ narozeniny (to vše zhruba v průběhu 6 týdnů). Na konci už jsou všichni uslavení, ujásaní a …no jistě, přežraní jak hroznýši.

     1. =))Baty! Svátek mám 23. ledna, a nejsem ani jednokrál. Celá smečka zdraví naši příznivkyni do provincie 🙂

  1. Taky mi došlo, že jsem ho zapomněl pochválit, chlapečka jednoho unaveného…ta fotka nemá chybu, a je to jen další důkaz, jak neuvěřitelně uvolněná dovedou být zvířata ve spánku… 🙂

  2. Přesně to správné rozloučení se starým Psem a Zvířetníkem. (Y) Petro, díky. Co knížka? 😛

  1. Mně to funguje, úplně normálně jen zkopíruju do textu odkaz. Jsem tady přes Chrome.
   Pokud dám odkaz do kolonky URL, objeví se jako klikací přes moje jméno.

 24. Milá Petro (L) , je fajn, že právě na Tebe padlo uzavření starého a otevření nového Zvířetníku.
  Protože alespoň to loučení není slzavé, nýbrž s úsměvem na líci i v duši. Je to tak správné, vždyť jsme se jen přesunuli do nové hospůdky, když z té staré udělali klub jen pro registrované.
  Doufám, že se sem naučí postupně chodit nejen štamgasti, ale i různí náhodní chodci. Místa je tu dost pro všechny lidi dobré vůle. (L)

  1. Já myslím, že si nás určitě najdou, Vave. Pořád mám takový pocit, že třeba budeme stát za trochu toho hledání i někomu, kdo je setrvale zašitý za bukem a nevíme o něm. Třeba i proto, že v téhle hospůdce trollům :-[ nenaléváme…

  2. Přesně tak! S Ešusem do nového Zvířetníku za šťastnými zítřky pochodem vchod! (To jsem se nechala inspirovat tím pionýrským dětstvím.:-D )

  3. Vave, já rozhazuju sítě po světě, huž mám i odezvu. Ne každý to ví, tak to musíme rozhlásit a roztroubit do celýho světa 🙂

   1. Taky jemně neznačuji, že se tu odehrávají jisté přesuny 🙂 Tu jemně dobrým slovem, tu kladivem…

 25. Uááá, béééé, mě nemá Náš zvířetník rád! Zas jsem to zkusila poslat a zas tam mám modré protivné „Your comment is awaiting moderation.“ Co se to nelíbí a komu??? Nemá to rádo APOD? Taky jsem citovala článeček na Seznamu… ;-( 🙁 ;-( Ach jo…

 26. Copak to je? Já vidím u své gratulace Jiřinám a k palečkům nahoru pro Petru napsané „Your comment is awaiting moderation.“
  Copak jsem provedla? Je ten příspěvek vidět? Byl v 10.32

  1. aháá, tak já to u svých dvou příspěvků – kam jsem dávala odkazy na fotky mám taky. Vidíte je někdo?? Jsou u odpovědi pro Alex a Ygu

  1. Milí zvířetníci a zvířetnice,moc a moc děkuji za přání ke svátku,jsem ráda,že k vám patřím. 🙂

 27. Ešušku, díky. Zase jedna rozchechtaná. 😀 Mám dnes docela pilno, ale poděkovat jsem musela. (Y)
  Bára ve sněhu taky ryje a klouže se. A nejvíc miluje házení sněhových koulí. Ty chytá ve výskoku, rozchroustne a čeká na další. A když nestihne odlapit kouli ve vzduchu, doběhne jí a zaboří čuňu do sněhu až po uši. (&) Ale nejlepší sněžná zábava jsou běžky. A skoky na pánečkovy patky. On tak krásně nadává a občas taky zaboří čuňu do sněhu, jenže ne slastně jako čuba. (&) Pak nadává ještě víc, protože v tom sněhu obvykle ztratí brejle a bez brejlí se brejle blbě hledaj, že? A když mu chce to (&) dobrotisko pomoci, řve ještě víc, že prý do jara bez brejlí nevydrží. No komedie, jen jednou jsem to viděla na vlastní oči. Ale prý je to Bářino oblíbené číslo.

  Jiřinky, všechno nejlpepší k svátku (D) (F) (G) (L)
  A vy, co to potřebujete, palce držím (Y) (L)

 28. Hmmm, a je to. Už „vedle“ naskočil požadavek na registraci :-S . Chjo, stejně je to nepříjemný pocit. Co se dá dělat… holt král je mrtev (N) , ať žije král (Y) (D) (L) .

 29. Ešusku, PetroK., vy jste prostě akční hrdinové a jako odpich při pondělku je vaše povídání značka Ideál=))Díky. Jinak – všem zarmouceným utěšení, nemocným uzdravení a smutným úsměv přeji. A Našemu Zvířetníku hodně štěstí do života.

 30. Pitrýsek :Prosím Tě Alex, už jsi viděla chlupatopu žížnivou čáru? Prostě hladký aerodynamický tvar, no! TO je Ešus.Ešusku, četla jsem tvoje písání a je mi lépe na duši. Ty jsi prostě (I)(když sluníčko není)a véééééééélká

 31. O.T. – Ešus snad dovolí 😀 😀 😀 😀

  LIDE OSTRAVSKÝ, MŮŽU ZASE POPROSIT?? Ztratila se u vás fenka TRP.PINČE. V tuhle dobu je to větší průser, než kdy jindy. Moc prosím, můžete číhnout semka:

  http://www.cz-pes.cz/diskuse/10_10681_0.html

  jsou tam informace i odkazy na fotky. Děkuju za jakoukoliv pomoc .Dovedu si představit, jak je paničce.

  1. Petro, to je zčásti černá čtvrť lemovaná frekventovanými komunikacemi a fabrikou. Navíc spousta „parků“, někdy sice upravených, ale…
   No, doufám, že najdou, ale nevěřím… ;-(

 32. Tak Ešusove rozprávanie v pondelok je super! Ale ja mať tak akčného pesana, asi si hodím mašľu! Hádajte čo robí náš golden? Pobehal ráno po závejoch, ušiel pred svojimi trápičmi buldočkami a teraz chrní ako drevo. Takže asi tak sme akční.A všetkým želám krásne ráno! (L)

 33. Dobré pindělní ráno,

  a zdravím při definitivním přechodu na Náš nový Zvířetník!!
  Mrzí mě, že jsem se nedovalila na Pražení, ale huž jsem s předstihem psala Zaně, že to se mnou vypadá nahnutě. Ve hře bylo krom Pražení ještě lyžování a hlavně víkendová návštěva našeho nejlepšího kamaráda, kterého uvidíme pak zase až za moc dlouho. Kačer mi volala, akorát když jsem se hrabala závějema s Ešusem. Ono by se mnou ale asi tak jako tak bývalo nic moc nebylo, neb mi po pátku nebylo vůbec dobře. Tak se půjdu alespoň projít tím večerem na fotkách

 34. Sníh je skvělý, ale teď už ze sněhu stejně chodím se špinavým psem. Posyp ve městě udělá svoje. Takhle špinavá Borůvka snad ještě nebyla. Bílá srst se změnila ve žlutošedou. Takže včera večer nastalo velké koupání. Už mám zase psovou s bílýma nožkama a bříškem, jen se ten kožuch trošku načechral a vypadá jako medvěd…

  1. No tohle je výhoda nás, co máme holoprtky. Že jsou téměř samočistící 🙂 , ale zase ty chlupy po bytě!!! 🙁 , to si jeden nevybere.

  2. Bobeš byl po koupání, které nemá rád, odvezen ke psí kadeřnici, která mu udělal krásnou fazonku na kožíšku. Vypadá upraveněji, hubenějši no prostě krásněji než kdykoliv předtím… (H)

 35. Ešusku, a není Ti zima v těch závějích, takhle se válet a hrabat? Když vidím to tvé nahaté bříško, tak mám husí kůži.

  1. Alex – jemu nemůže být zima. To nejde. On se totiž nezastaví ani na vteřinku, takže ho žádná zima nedostihne.
   Má teď staronovou zábavu- vrátil se do štěněčích let, kdy nerozlišoval množinu klacků. A bral to šmahem. Takže, když nenajde nic vhodnýho na zemi, jde si vyrobit sám:

   http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0065.jpg

   případně vyrábí metro trasa Z -jako Zrzavec. Nástup v Hostivicích, výstup v áleji.

   http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/0/974/974007_ac46929c91dc6c376168ffba9d36ebb0/images/Obraz0071.jpg
   😀 😀 😀 😀

  2. Prosím Tě Alex, už jsi viděla chlupatopu žížnivou čáru? Prostě hladký aerodynamický tvar, no! TO je Ešus.
   Ešusku, četla jsem tvoje písání a je mi lépe na duši. Ty jsi prostě (I)(když sluníčko není)a véééééééélká(*)

 36. Ať žije Jiřina (L) !
  Pokud si maní vzpomínám, mezi zvířetnicemi jsou minimálně dvě lepé děvy tohoto jména – tož vám oběma (ale popřípadě i těm dobře utajeným) přeju hezký slunečný den – a splňte si aspoň jedno tajné práníčko (F) (G) (*) .

  1. Kytičky (D) Jiřinky, přeji Vám hezký den, aby se na Vás všichni lidé usmívali a splnění aspoň jednoho přání (Y) (*) (L) .

  2. Jiřiny (tedy Dahlia) jsou moje oblíbené květiny. A všem Jiřinkám, co nosí tohle krásné jméno, připíjím na zdraví (D) čin,čin!

  3. Milí Zvířetníci,
   děkuji Vám za přání k svátku a představte si, co jsem dostala jako dárek: moje snacha porodila holčičku ! Jmenuje se Hannah, váží 3,37 a kolik měří nevím, páč v GB děti neměří , nebo co. Takže jsem se dnes stala poprvé babičkou a jsem moc a moc šťastná. Jo, holky jsou v pořádku a zdravé. (D) (8) (L)

   1. Gratulace obrovská! Mamince, čerstvé babičce, hodně štěstí mimíškovi (L) Takových zpráv není nikdy dost. (F)

 37. Júúú – Ešus v pondělí, to je dóóóst dobrý začátek pracovního týdne (Y) .
  No ba, takový šikovný sníh je pro pejska dobrý – i Toya je teď na vycházkách taková rozjařená a ve sněhu běhá jako dobře živený králík, až se jí od tlapiček práší 😀 .

 38. Dobrý den všem – Ešusí článek při pindělku,to je to pravé rozjařovadlo 😀 !Díky (L)

 39. Skvělé povídání při ranním pondělku 🙂 .

  Mrzí mě, že jsem nemohla na Pražení, s radostí jsem si prohlédla fotky a obdivovala úžasnou práci piškvorkářek a vůbec všech, kteří se zapojili do unikátní zvířetnické akce. (Y) (L)

 40. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (L)
  Petróóó, Ešíííkůůůů – jste (*) (*) a heč – i bez registrace jsem vám ještě psala na Neviditelného (&) najděte si to 😛 – nemám teď čas to přepisovat, jdu ven s :-[

  1. Ty venčíš netopejry? Šiškote, to jsou novinky…Taky jsem zírala, co dělá Xerxová pod neobčanským jménem na NP… Že by jim selhala technická podpora???

   1. Kosatku mi tam Marek nedal, tak mi ten :-[ připadá Betce podobnější, než ten (&)
    Barevně by seděla i (@) (a já Betce říkám často Kočičko – tedy když mě zrovna neokusuje či neloví), ale asi byste v tom měli guláš 😛

  2. Che, jeden tu chvíli nejni a z Kosatky je netopejr:-D.
   Xerxová, prima včerejší Betíček 🙂

 41. Petro, krásné povídání na které jsem reagovala už vedle.

  Dodatečně posílám pohlazení EvěŽ, umrtí maminky musí moc bolet a takováhle rána se hned tak nezahojí.(L) A štěníci jsou kouzelní.

  Téééééédááááá „quiltovací dámy“ – ta deka pro Dede, to je tedy nádhera nad nádhery (a polštářky též) Zatím jsem si nestihla prohlédnout všechny fotky z pražení, ale ty co jsem viděla jsou důkazem skvělé pohody.

  A Dede – jistě nejsem první, která žasne nad tím, jak je ti Marek podobný :-D. Užij si krásný i když krátký pobyt v domovině.

 42. Ešus, boduješ. Mě to tak něco (Blacka) připomíná, jen bych to asi takhle nepopsala… Dopáchala jsem poslední podklady pro potvrzení darů, (zítra se s tím potrápí Jana, chudák), a pak jsem si tu skvěle zvedla náladu. díky, dobrou noc.

 43. Zima, zima, zima – ten zbytek si přečtu až ráno 🙂 Teď jsme s Hřívnatcem řvali u rychlobruslení Hurá! (Y)

  1. Taky jsme u toho pokrikovali a hned po skonceni zavodu mi volaly dve kamaradky (mistni) jedna po druhe. (Y)

   1. Byly to nervy. Ale pořád víc jsem přesvědčen, že by si naše rychlobruslařská základna zasloužila v ČR VLASTNÍ HALU. Martina je sice nejnejnej, ale není sama a určitě ji teď spousta děcek bude chtít napodobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN