MLSOTNÍK: Hlavně rychle!

Taky se vám občas stane, že velmi rychle potřebujete připravit nějaké občerstvení? Najednou zazvoní zvonek a z reproduktoru se ozve: „Šel jsem okolo a tak jsem si říkal, že se stavím…“ A nebo sice návštěvu čekáte, ale k přípravě nějakého složitějšího jídla prostě chybí čas.

Dovolím si tedy dát pár typů a něco opravdu rychlého.

Předkrm:

Zelenina s dipem

Jakákoli zelenina, která jde nakrájet na „tyčky“. Tj. mrkev, řapíkatý celer, paprika, okurka, bílá ředkev – nakrájíme na již zmíněné tyčky

Dip – omáčka:Kaštan - Slaný dort

Superrychlá: 2/3 majonézy + 1/3 kečupu. Kdo radši ostřejší, přidá pár kapek chilli omáčky. Smícháme.

Rychlá: niva + jogurt + majonéza. Rozmixujeme.

Zeleninové štangličky poklademe dekorativně na mísu, doprostřed postavíme misku s dipem. Možno přidat další misku s cherry rajčátky. Minule jsem již zmíněné v nějakém uměleckém záchvatu ozdobila salátem a petrželkou. Snědlo se i to 🙂

Polévka:

Česnečka

Bramboru a jakoukoli kořenovou zeleninu nakrájíme na malé kostičky a dáme vařit do přiměřeného množství vody a přidáme zeleninovou bujónovou kostku.

Když je zelenina měkká, prolisujeme do polévky česnek a přidáme majoránku – té hodně. Dále už nevaříme, majoránka by ztratila chuť.

Kdo si chce tuto verzi vytunit, nakrájí třeba eidam a šunku na kostičky. Přidá pak do každého talíře.

Hlavní jídlo:

Bramborák – alias vraž tam, co ti v lednici zbylo

Veliký brambor – nebo vícero malých oloupat, nastrouhat a hodit bez dalších úprav na rozpálenou pánev. Brambory rozprostranit tak, aby tvořily jeden celek pokud možno bez děr. Pak osolíme a opepříme. Počkáme, až se brambory spečou a obrátíme. A tady začíná kreativita. Na vrchní už opečenou stranu bramboráku dáváme už na pánvi, kečup, hořčici, salám, sýr, papriku, rajčátko, cibuli, kyselou okurku… prostě co lednice vydá. Když je bramborák hotov, sklepneme na talíř a požijeme.

Zákusek:

Čokoládové fondue

V hrnečku rozpustíme ve vodní lázni čokoládu. Můžou být všechny druhy, tj. bílá, mléčná, hořká, ovšem bez oříšků a různých náplní. Trochu to pak rozředíme šlehačkou, a když to nebudou konzumovat právě děti, můžeme zakápnout rumajzlem nebo jiným vhodným alkoholem. K tomu nakrájíme ovoce: banán, jablko, hrušku, hroznové víno, žlutý meloun, jahody. Nemusíme mít zrovna fondovač. Čokoládu stačí nalít do menších mističek a ty postavit na talíře s ovocem podle počtu strávníků. Čokoláda rozhodně nestihne znova ztuhnout.

Dobrou chuť a více času u jídla, než jeho přípravy.

PS: Jiných fotek nemajíc, přiložila jsem fotku dortu spáchaného pro drahou polovic k narozeninám. Jelikož sladké neoblibuje, dort je slaný – chlebový. Ale toho času, co jsem s tím strávila 🙂

Kaštan

Aktualizováno: 17.2.2010 — 03:46

120 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. OT – pro Dede.
    poslala jsem ti dva maily ze sve soukrome adresy. Jeden uz pluje pres kanal, druhy se teprve chysta k namoceni. Pred tim jsem ti posilala veci z pracovni adresy, bud tak hodna a zkontroluj, prosim, zda se neutopily. Tuto adresu asi nemas v adresari.

  2. (I) R O Z V E R N Í Č E K. (I)
    (*)Přijde pan Kohn domů a hned prohlašuje: „Sára, rozvádíme se od stolu i od lože!“ „Proboha, Kohn, tak ty už ani jíst nemůžeš?“(*)
    (C) Klidný zbytek večera a hezky se vyspinkejte. (C)

    1. Jé, Emtesko, já věděla, že jsem na něco (někoho) zapomněla – promiň mi to prosím a přijmi přání všeho nejlepšího k svátku (F) (L)

      1. Se zpozdenim, ale vsechno nejlepsi. Moje babicka preslicova byla taky Milada. (F) (F) (F) (F) (F)

  3. Nojo, zase pozdě… tak to vezmu z jedný vody.

    Kaštane, dort vypadá jak od profíků – dokonalý (Y) . Obratem se pustím do bramboráku. Takovéhle receptíky mi moc vyhovují – žádné velké babrání 🙂 .
    Zano, na odkaz jsem nejdřív třeštila bulvy. Pak mě důkladný popis naprosto vtáhnul do děje a dostala jsem ukrutný hlad. Hmm, pro laika takový úřední postup dost překvapivý – i když rozumím argumentům Aidy. Téma ovšem rozsekala Yga s ježibabkou=))

    Krásně jste zvelebili obrázky(*)

  4. Když tu vidím Kaštana – vzpomněla jsem si na fletíky (Kaštane – nakamenovat mě, já vím, že nechceš – i to chápu… ale vzpomněla jsem si) a Eva má pár nových fotek na stránkách – včetně mimíška kojeného z lahvičky 🙂 http://www.chstercius.cz

    1. Nojooo, ale já jsem mimoň. Na tomhle pelíšku nikdy nevím, jak se probojovat na fotky. Jen ta jediná náhodná. ;-( Kolikrát já tohle zkoušela, ale u Tercia mě už nenapadá, kam kliknout. Děkuji mnohokrát, páč nutně musím vidět miminka. (L)

        1. tak i když jsem ukládala přímo fotku kojnátka, tak mě to hodí na článek. Ale neva (*)

    2. Jee, Ti jsou naaaadherni (L)
      No jo, probirali jsme to s Nielsem dokola, dokola, ale jsme ted tak na hrane nasich sil. Sebik se v podstate budi kazdou hodinu, nejdele jsem se v kuse vyspala 3. Obcas si nastesti na noc vezmou mimoucha nasi a my spime a spime a spime. Neumim si vubec predstavit, ze bych si do toho poridila jeste miminko psi. Ale az budou deti jedou starsi, pejsek nas nemine. Uz se nemuzu dockat…
      Zitra se Sebikem jedeme k jednomu osmdesatictyrletemu*(!!!) panu profesorovi, neurologovi a specialistovi na vojtovu metodu. Jsem zvedava, co nam rekne. Hlavne, aby se Sebikem bylo vse ok…

      1. Kaštánku, s Andym to taky bylo vražedné, jak nespal, ale časem (ojoj, za dlouho!) z toho vyrostl. Budu držet palce, abyste to zvládli co nejlépe, do teď si tu strašnou nevyspalost dobře pemetuju a to je Andymu čtyřiadvacet! :-O (H)

  5. Ahoj všichni, děkuju za ohlasy (L)
    JJ, na osmažený chleba do česnečky jsem nějak pozapomněla Honzo.

    YGO – nad „zatraceně pomalu, ale slavnostně“ jsem se uchechtla. On je takový slaný dort velmi jednoduchý, jen je to děsivá potlačka. Ale zase, záleží, jestli si pomazánky dovnitř děláš sama, nebo ne. Když je koupíš už hotové, výrazně zkrátíš dobu přípravy. A taky se nic nepeče, ale jen okrajuje do příhodného tvaru. Letos bude dort čtverhranný, neb v jednom hypersuper mají vynikající farmářský chleba v kvadratickém formátu.

    A Veram, Tvůj jablíčkový dort se šlehačkou nám dělali naši, když jsme byly se ségrou malé holky. Nějak se mi to úplně vykouřilo z hlavy, ale děkuju za připomenutí. Za chvíli tohle budu dělat pro Sebíka.

  6. Tož, Kaštánku,
    dip eviduji, bramborák taky – musím zkusit.
    Ale s tou česnečkou, to musíte přidat, pane správče! Na česnečku je totiž třeba osmažit salám, chleba nakrájený na kostky a vše rozdělit do misek. Do každé pak přidat špetku majoránky, soli, pepře, namačkaného česneku dle obliby (a výdrže) a na to rozklepnout syrové vajíčko. Mezitím uvařit bujónek, všechny svolat ke stolu, každý uchopí lžíci a teď pozor! Horký, nejlépe ještě vařící bujón se lije na směs v misce a strávník míchá a míchá a usilovně míchá, jinak bude mít z vajíčka „snopel“.
    Tak takhle se dělá česnečka, která probere i zmraženého neandrtálce z ledu. 😀

    1. No – já vím, že se to na jídlo nedělá, ale syrové vajíčko v polívce je bléééééé 😛 – česnečka musí být zasmažená a s topinkami a hóóódně česneku (zdravím Pů 😀 ) – a pokud přijdou prémie, tak ještě hrst nastrouhaného sýru (Y) .

        1. Jo jo, zásadně bez vajec, do talíře hodně česneku a nadrobno pokrájeného sýra (ne nastrouhaného – to je důležité – táhne se), masožravci přidají i šunku. Na to horkou polévku – zeleninový vývar s přiměřeným množstvím mrkve, petržele a celeru nastrouhanýma na jemné nudličky, s bramborama na kostičky a majoránkou. Opečený chleba je nepovinný, podle hladu.

          1. To je téma! Do talíře utřený česnek, na to zeleninový vývar s bramborou na kostičky a navrch lodičky – rohlíky nebo chléb na kolečka(čtverečky), posypat sýrem a ožehnout pod grilem.

            1. Špatně 😀 😀
              Na česnečku uvařit osolené 😛 brambory na kostky pokrájené, hodně okmínované. Do talířů dát česnek a sádlo se škvarkama. Zalít horkou vodou s bramborem.

              1. Sádlo klidně jo, ale škvarky radši ne, vždyť to nemuže být dobrý, teplý škvarky. Nebo je?
                Stejně je to legrace, co rodina, to vlastní recept na česnečku.

                1. Ty nelovíš horký škvarky ze sádla? Mockrát jsem si popálila hubu 🙂 To je zajímavé, jak člověk na diskusních fórech získá „záklopku“ na sprosťárny. Na NP bych napsala hu/bu, aby mi to admin nesmázl. A teď jsem se v půlce slova zarazila, popřemýšlela a dopsala ho celé 🙂

                  1. Ale jo, lovím, ze sádla jo, nějak si to jen nedovedu představit v té polívce, jestli nejsou rozmočené?

    2. Jo, byč može – ale tady, všude, jedině nez salámu! Máme o tom se synkem slušný přehled, kam kdy jedem nebo jsem, tam probujem česnečku. U Ogara v Pozlovicích kvalita, plná miska krásně opražených kostiček, spousta sýra, na Zámku taky. Terra-san ví.

  7. Nápady jsou bezva a ten dort vypadá fakt krásně. To sis tedy, Kaštánku, vyhrála. (Y) 🙂

  8. ahojky, mlsotníci všechni!!ještěže jsem už po obědě a ke snídani byly dva domácí dvojctihodné koláčky 🙂 div světa, upečeno v naší střečkovité plynové troubě…k umoudření ji přivedla až velká skřidla a velký pekáč s vodou na dno 😀 ale teď peče i linecké a bábovku a kynuté koláčky/vdolečky. nečekané návštěvy by u nás určitě dostaly čaj ( toho máme vždycky hodně)a určitě ořechy a rozinky a pak by se vidělo 🙂 když je dobrá doba, je v mrazáku zeleninka, závin, loupáčky a v lednici kupa sýra. s tím se dá čarovat. v horším případě se vyšle rychlý posel pro zásoby a potom se náffštěva odvleče do kuchyně, kde, přihlížejíce krájení a zdobení,pije (C) nebo (D) , s námi klábosí a odhání (@) 😉

    1. Zano, já vím, že to vypadá strašně legračně až nesmyslně, ale to není žádný výmysl bruselských byrokratů, kteří už nevědí roupama coby, a proto všelijak trápí chudáky výrobce, ale je to právě naopak – o podobné ochranné známky (kromě „zaručené tradiční speciality“, ZTS, jako je tahle pizza, existuje ještě „chráněné zeměpisné označení“, CHZO a „chráněné označení původu“, CHOP) žádají výrobci nebo sdružení výrobců, zemědělců apod. sami a je to proto, aby byl jejich výrobek chráněný jako něčím výjimečný, aby ho někdo jiný nemohl falšovat (nebo vyrábět jinde), a pokud by ho falšoval (nebo vyráběl jinde), byl by za to postižitelný a nebo by to nebyl ten originální výrobek.
      Podobný předpis vychází skoro každý týden, třeba minulý týden to byly jakési polské klobásky (kielbasa lisiecka, jestli si to pamatuju a píšu dobře), nedávno zase dva české sýry – Jihočeská Niva a Jihočeská Zlatá Niva (oboje CHZO). Jinak klasika v tomhle směru je typický řecký sýr feta, dělal se všude možně, hlavně v Dánsku. Tak holt Řeci využili téhle možnosti a pravá feta už je jen řecká, ostatní už se můžou jmenovat jen sýr typu feta.
      Nic víc za tím není, opravdu je to v zájmu těch výrobců (a nás spotřebitelů) a ne anonymních úředníků.

        1. No, kdyby se nešidilo, nemuselo by to být. Určitě je podle mě lepší, když vím, že když si koupím uherák, bude to zaručeně uherák a ne imitace, která se tak jenom jmenuje. A že výrobce imitace nemůže tvrdit, že je to uherák.
          Opravdu za tím nic víc není. Vlastně je to pro ochranu nás spotřebitelů. Já vím, otočit význam (a přínos) čehokoliv se dá velice jednoduše a EU je snadný (a vděčný) terč.
          Koneckonců, spousta předpisů, i našich českých, vypadá pro laika mimo ten který (jakýkoliv) obor dost úděsně; kdo s předpisy pracuje, ten už je zvyklý.

          1. To je jasné. Lituju ty úřední překladatele, kteří se musí s takovými věcmi vypořádat. Docela by mě zajímalo, jestli ve výrobním postupu nemůžou použít slovo „placka“ místo „koláč“. Živě si dovedu představit překladatelku, jak jí v hlavě místo popisu pohybů při tvarování běží „Postup: Běžte se podívat do nejbližší pizzerie.“ 🙂

      1. Aido, já vím, uznávám, že je to třeba, ale … když oni popisují i pohyb zápěstí kuchaře, to mě docela rozesmálo. Kdyby tu samou pizzu nějaký méně šikovný Neapolitánec přímo v Neapoli jen tak do pece sesunul pomocí nějakého nástroje a neutrousil ani drobeček, to by nebyla ta správná pizza?? Tedy oni to umí, protože jich dělají stovky denně a je to evidentně nejrychlejší způsob, ale co kdyby, to by to nebyla ta správná Pizza napolitana? Já vím, jsem šťoura, kaju se.

        …Pizzaiolo (pekař pizzy) přesune pizzu s ingrediencemi na dřevěnou (nebo hliníkovou) lopatu, přičemž si pomáhá
        trochou mouky, a krouživým pohybem nechá pizzu sklouznout na plát pece rychlým pohybem zápěstí tak, aby
        ingredience nespadly…

        Docela by mě zajímalo, zde je někde popsáno obracení palačinky vyhozením na pánvi, jak se správně trhne rukou, palačinka vyletí až nahoru a pokud se nerozplácne o strop dopadne správnou stranou zpět na pánev…..

        1. Musíš dodržet úhel 25 stupňů nebo kolik, jinak to pizza nebude 😀
          Já jsem ke konci už četla letem světem a velmi mě pobavily stanovené Pantone barvy – než mi došlo, že se to týká loga a ne pizzy. 😀

        2. Apino, jak si to ti „pizzaři“ (viz. název a adresa skupiny žadatelů) napsali, tak to mají, to fakt není aktivita EU, ale těch, kteří podávají žádost – oni sami si ji vymyslí, sepíšou a pošlou, nikdo jim nic nediktuje (ani je nikdo nenutí tu žádost podávat, není to povinné). Kdyby to napsali jednodušeji, bylo by to jednodušší, nic víc.

          1. Aido, asi jo, je vidět, že o tom něco víš a nám posměváčkům se snažíš vysvětlit podstatu věci. (Y) (Y) (Y) .Asi o tom toho víme moc málo. Pizzaři to mohli napsat drobet stručněji. Od tebe to naprosto beru, kromě toho i my máme některé naše speciality v EU zapsané jenže …. při představě, že pizzaiolo špatně zaúhlí lopatu a nesprávně škubne zápěstím a nebude už to ta správná pizza, tak se mi zase koutky úst kroutí nahoru. Kromě toho, nevím jak, ale pizza v Itálii chutná prostě nějak lépe než u nás – tedy v dobré pizzerii. Prostě ta pravá se stejně pozná. Jestli suroviny jsou tam čerstvější, čert ví.

            1. Taky je úsměvné, že dva (ze tří) kontrolní orgány pravosti neapolské pizzy jsou z Milána=))

              1. To asi budou původem Neapolitánci, oni už jsou stejně po celé Itálii, vyrazili do světa nejen s pizzou (další specialitkou je třeba Camorra, jestlipak ji mají zaevidovanou v EU?),ale je to také půvabné. (nevidím toho smajlu svíjejícího se na zemi)

                    1. Vidím že si založím „blbečník“ na smajlíky.=))=))
                      😉 (*) (*) (*)

    2. (:-DPo přečtení popisu na pizzu, musím předělat recept na mojí pizzu „Pepa z depa.“ Nemám tam uvedeny ty různé úhly a ještě k tomu okolo sebe drobím.(:-D

      1. A taky – kdo ví, jestli správně kroužíš zápěstím a podsypáváš si sázecí lopatu moukou.
        A teď mě napadlo – jakpak by asi bylo ošetřeno sázení ježibaby do pece? Jestlipak i ona musí být podsypaná, aby se lehce sešoupla do pece?
        Jinak je poznat, že popis výroby pizzy psali Italové – je v tom veliký kus poezie, že jo?! 🙂 😀

        1. Ježibabááááááááá, YGÓÓÓ, já umřu…… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  9. Když se ohlásí vnuci a je chvilka času, oloupu a nakrájím jablíčka, dám vařit, osladím,(jak na kompot), v hrnečku v troše vodě rozmíchám puding, nejlíp vanilkový, vleju do jablíček, míchám. Do mísy dám podlážku z piškotů,po částech nalívám, vytvářím stěnu z piškotů. Po schladnutí nahoru šlehajdu.
    Nebo když je moc málo času, tak oloupat a pokrájet banán, na něj šlehačku a buď nastrouhat čokoládu, nebo kluci milují hustě zasypat grankem.
    Nebo oloupat jablko, nakrájet na plátky (jadřinec vykrojit). Plátky pomazat žervé nebo neochucenou lučinou, nahoru oko z pikantní marmelády, nejlíp rybízové.

    1. VERAM, TUHLE TVOU LUČINOVOU SPECIALITKU JSEM TUHLE VYZKOUŠELA. MÁLEM JSEM BYLA SEŽRÁNA I S TALÍŘKEM .BYLO TO POCHUTNÁNÍČKO PŘEVELIKÉ PRO NÁS PRO OBA.
      LUČINA A SPOL U NÁS MUSEJÍ V LEDNICI BYDLIT STÁLE. MARMELÁDIČKY MÁME VÝBĚR TAKY A VLASTNORUČNĚ ZHOTOVENÉ. BUĎ JE RYBÍZOVÁ NEBO BORŮVKOVÁ . I MERUŇKOVÝ NEBO JAHODOVÝ DŽEMÍK JSOU U NÁS K DISPOZICI. MŇAM!!

  10. OSOBNĚ PEČU A VAŘÍM RÁDA, ALE DORTY NAZDOBIT A PŘÍMO NAČANČAT UŽ NEUMÍM. VE VŠELIKÉM ZDOBENÍ BYLA PŘÍMO MISTRYNĚ MOJE MAMINKY, JÁ SE VŠAK NEPOMAMILA VŮBEC. MUSÍM SE CŠAK POCHLUBIT, ŽE SE TOHLE ZDOBICÍ MISTROVSTVÍ V NAŠÍ RODINĚ OBJEVILO ASPOŇ OB GENERACI. MNE TO UMĚNÍ NEPOTKALO, ALE NAŠE MLADŠÍ DCERKA VĚRČA JE VE ZDOBENÍ TAKY DOBRÁ A HLAVNĚ JÍ TO BAVÍ, COŽ O SOBĚ VŮBEC ÚROHLÁSIT ANI TVRDIT NEMŮŽU.
    JINAK PŘEJI VŠE NEJ EMTESCE A HLÁSÁM, ŽE V NAŠÍ ĎOUŘE PO GRANÁTU OPĚT HÁDEJTE CO?….NO JASNĚ, PŘECE SNĚŽÍ A CHUMELÍ!!

  11. Jejda, to jsou dneska zase dobroty!
    A ten bramborák vypadá velmi zajímavě, vyzkouším při nejbližší příležitosti. (Y)
    Dále pak hlásím, že jsem o víkendu vyzkoušela týraného Míšu ze dvou pomazánkových a tří pudingů – bylo to naprosto úžasné a zbyla na mě celá jedna lžička! 🙂

  12. Mimochodem, my jsme v sobotu týrali Mí/ýšu dle receptu Bubu (2 pomazánková másla a skoro 2 šlehačky a 3 lžíce cukru + piškoty namočené v kafi)a bylo to úúúžasné a bleskové. Před polednem vyrobeno, odpoledne nakrojeno a byla to teda ňamka!!!

    1. Jojo, jsem moc ráda, že chutnalo…. Mimochodem, tenhle krém je výborný i na ovocné poháry – třeba když oberu ostružiny, dekorativně ve vyšších sklenicích uložím piškoty, ostružiny, krém a končím čokoládovýma hoblinkama….. Je to fofr, krém je umíchaný v cuku letu, nečekanou návštěvu pošlu s miskou do houští (ostružinového), většina nereptá a plní na střídačku misku a vlastní pusu. A než se návštěva posadí na terasu, už servíruju kafíčko a poháry. (*)

      1. Bubu – poslat mě do houští, servíruješ pouze suché piškoty, protože maliny a ostružiny sežeru nastojato – ale zase nemusíš matlat dekorativně vyšší sklenice – já se zmatlám sama a bez dekorací 😀 😉

        1. YGO, to je dokonalé…. 😀 Přijeď začátkem července a pošlu tě do houští. Na terase pak už dostaneš jenom holé kafíčko. (C) 😛 A hadici, aby ses odmatlala. 😀

  13. Já se tedy přiznám, milé dámy, že situaci zvanou „conviva ante portas“ – čili host před branami 🙂 řeším značně operativně podle výsledků průzkumu ledničky a spíže. Nicméně inspirací není nikdy dost. Za slaný dort jsem jednou dostala docela nepokrytě vynadáno (byť v dobrém), neboť návštěva, vidouc tu načančanou nádheru, dostala chuť na sladké, a místo toho na ni z dortu zavoněl losos, ančovičky a játrová paštika… No, tak si prostě pár minut „předělávala“ chuť, stejně nezbyl ani drobeček…
    Jinak provolávám slávu zdejší hospůdce jakož i jejím patronům (Dede a Marku, jste oba (*) )a jsem ráda, že jsem se sem konečně taky propracovala. Přeji hladký start do nového týdne.

      1. Ale jistě, jiný Honzo, ale ono je to skoro na Mlsotník, jen ty „pomazánky jsou tam čtyři… 🙂 Mám?

  14. Milá Kaštan, tomu říkám správná inspirace (Y) (*)
    Zeleninový dipy budou nejspíš dneska k večeři, nějak neoplývám kreativitou :-[
    A díky za čokofondue, nějak jsem vždycky měla dojem, že ta čokoláda rychle zatuhne … vlastně nevím, jak jsem k tomu došla. No jo, ale to bych jíst vlastně vůbec neměla ;-( ;-(

    1. Zano, já jsem stran konzistence čokolády měla taky jistou pochybnost. Ale: tím přidáním šlehačky vznikne cosi velmi podobného tzv. „ledové čokoládě“, která v lehce nadprůměrně vytopené místnosti neztuhne a neztuhne, to se jí povede až v lednici (kam se obvykle vůbec nedostane…) Od té doby, co jsme s terrou, jsem se výrazně zdokonalila ve znalostech a výrobě pařížské šlehačky, pařížského krému, čokoládových těst a pěny nejrůznějších vlastností a konzistencí. Ke „kulatým“ narozeninám si před časem přál čokoládový dort a na můj dotaz s jakým krémem a tak, odpověděl lapidárně, že nejlépe s čokoládou… Tak měl dort. Kvalitní hořké čokolády na něj padlo kilo dvacet (sic) a krabice višní v čokoládě na ozdobu. Ovoce je přece zdravé, že. Slíbil mi tenkrít – a taky vyrobil – v létě obrovské „semifredo“, což je takový napůl zmrzlinový dort, a to zase smím já. Byl smetanovo-borůvkový a byl úžasný…

      1. A prosím pěkně 🙂 receptík na „semifredo“ by v třeba příštím Mlsotníku nebyl ? 🙂 (*) (*) (*) 😛

        1. Mno, v příštím asi ještě ne, to by blesk musel být terrův pomalejší brácha. Ale jinak, proč ne – on se dlouho „ukecávat“ nenechá, tyhle napůl zmrzlé specialitky umí fakt dobře – asi proto, že se nepečou. Jako většina pánů, ani terra není nadšený z práce s těstem. 🙂

  15. Jo, a tady je dárek nejen pro Emtesku. 🙂
    [url]http://www.stream.cz/mazlove/Ciciny/417801-kocka-adoptovala-kralika[url]

  16. HLÁSÁM, ŽE DNES MÁ SVÁTEK EMTESKA (L) a zcela nepochybně i další Milady a Miládky. (F) Přeju vám všechno nejlepší! 🙂 (F) (8)
    Přeju všem krásný den (L) – a mlsky od Kaštánka si dám k obídku. 🙂

    1. Všem Emteskám, miladám a dalším, kteří dnes slaví – FŠECHNO NEJLEPČEJŠÍ (L) (F) (K)

    2. Joooo – všechno nejlepší naší milé Mile Emtesce – a hodně krásných procházek s Ginou – jo a splnění aspoň jednoho dajného přáníčka!
      (L) (F) (^) (D) (L)

    3. Milá Emtesko a ostatní Miládky – přeju vše nej, nějaké to splněné přání a dnes pokud možno aspoň báječně lenivý večer (L) (F) (D) (^)

    4. Všecko nejkrásnější, zdraví, zdraví, zdraví a pohodu přeju nejen naší Emtesce, ale i dalším Miladám, Miládkám a taky všem dalším, co slaví něco jiného, třeba narozky. Posílám jednu krásnou duhu:
      http://www.astro.cz/apod/ap100202.html
      To víte, zas ten Wally Pacholka! Kam na to ten pacholek chodí… Tentokrát na Havaj.

    5. Jasně, Emteska!
      Takže, milá Emtesko, přeji krásný svátek a ještě hodně takových krásných fotek! (F) (F) (F)

  17. Milá Kaštan!
    Dobrých nápadů „hlavně rychle“ není nikdy dost. Líbí se mi ten zeleninový s dipy – jak pdotkla Karolína, na letní večeři jak dělané.

    A čokofondue nemá chybu – možná by se k ovoci dal přihodit ještě sáček dětských piškotů 🙂 .

    A fotka mě zarazila – jsi si jistá, že se výrobou takovýchto dobrot neživíš?! Slaný dort vypadá úžasně a skoro by mi bylo líto do něj zakrojit. Je mi jasné, že do rychlovek se nedá zařadit, ale možná že bys mohla udělat ještě mlsotník „zatraceně pomalu, ale slavnostně“ (Y)

  18. Kukám, Kaštane, že máme stejnou kuchařskou krevní skupinu. A ten dort vypadá náramně. 😛 (Y) A jedno povzbuzení pro všechny, kterým tuto zimu přirostlo hrablo k packám. V Novinkách jsem kápla na „drastické“ video o zimě, která ochromila východ USA. No, když je u nás takováhle vrstva sněhu, tak my z Polabí nasedáme na kola a jedeme do práce, nebo k holiči. 😀

      1. Taky koukám, co všechno může být kalamita. U nás pro změnu začalo sněžit. 🙁 Chápu, že pokud tam na zimu nejsou zařízení, tak je to průšvih, stejně jako u nás, když v Praze nebo Brně poprvé napadnou 3 cm sněhu. Pak už si všichni zvyknou a těch dalších 30 cm už nikomu nepřipadají divné.

    1. ZDENO BEZ PSA, TY JSIPORVOKÁTÉRKA A JÁ T Ě ZA TO NA SRAZÍKU PETRNĚ KOUSNU!! TAKOVÉ PROVOKACE JSOU PODPÁSOVKA. U NÁS OPĚT A PRO ZMĚNU POUZE NEPADÁ SNÍH, ALE METELÍ A CHUELÍ JAK O ŽIVOT. UŽ JE CVENKU ZAS NEJMÉNĚ 5 CM NOVÉHO PRAŠANU A JEŠTĚ PADAT NEPŘESTAL. JIDI, JÁ UŽ SNÍH NECHCI ANI VIDĚT. PROSÍM JARO.

    2. ZDENO BEZ PSA, TY JSI PROVOKÁTÉRKA A JÁ T Ě ZA TO NA SRAZÍKU PATRNĚ KOUSNU!! TAKOVÉ PROVOKACE JSOU PODPÁSOVKA. U NÁS OPĚT A PRO ZMĚNU POUZE NEPADÁ SNÍH, ALE METELÍ A CHUMELÍ JAK O ŽIVOT. UŽ JE VENKU ZAS NEJMÉNĚ 5 CM NOVÉHO PRAŠANU A JEŠTĚ PADAT NEPŘESTAL. LIDI, JÁ UŽ SNÍH NECHCI ANI VIDĚT. PROSÍM JARO. TAK, TY BEZEPSÍ ZDENKO NEKOUKEJ A NAKUKEJ HO SEM!

      1. TAK A JSEM TU DVAKRÁT. TAK VELKÉ JE MOJE ROZHOŘČENÍ NAD NESPRAVEDLBNOSTÍ, ŽE JSEM TO CELÉ ODESLALA DVOJNÁSOBNĚ, ZA COŽ SE SAMOZŘEJMĚ OMLOUVÁM.

  19. Dort vypadá úžasně a ta zelenina s dipy je naše oblíbené letní občerstvení! V sobotu jsme byli s přednostou na návštěvě u přátel – sousedů na chalupě, máme sousední pozemky, rozdělené pouze potůčkem. A Jana připravila úžasné briošky s tvarohovou náplní – jedna byla ostřejší, s nakládaným zeleným pepřem a sekanou kapií a jedna jemnější, tam byla nasekaná šunka a olivy. Kdybych se nestyděla a kdybych neměla výčitky svědomí vůči svým kalhotám, tak je sežeru snad všechny, jak byly úžasné! Jakmile vydyndám recept, tak se s Vámi všemi podělím! (W) (L) (F)

  20. Ten dort vypadá velmi profesionálně, milá Kaštan. Taky návštěvám říkám, ať aspoň zavolají, protože jednak nemusím být doma jednak si tu nemusí být kam sednout. Včera jsem začala šít novou deku, u které se mají třepit švy a byt je momentálně ve stavu nevhodném pro návštěvy- leda by jim nevadilo odejít obaleni nitěmi. (H)

  21. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej
    Nečekaní hosté jsou radost… Všechny známé varuju, ať se koukají ozvat alespoň půlhoďku předem, jinak budou jen oříšky (těch míváme slušný výběr). Je ale fakt, že když se nabídne chlaba s doma vyškvařeným sádlem (taky bývá často v ledničce), tak to sice není elegantní, ale návštěvníkům se dělají boule za ušina 😛

    1. Ano, taky se snažíme své kamarády „vychovávat“, aby alespoň zavolali, že jedou… No, někdy se nezadaří. U nás pak nejsou oříšky, ale sušené ovoce všeho druhu, chutí a barev (a samozřejmě i ty oříšky), protože ty máme doma jako železnou a neustále doplňovanou zásobu místo sušenek, čokolád a bonbonů… Hodně kamarádů je „čajových“ a k čaji se tyhle křížaly docela hodí. Pro drsnější povahy se pak vyskytuje zásoba utopenců 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN